[ Όροι Χρήσης ] [ Ενδείξεις/Αντενδείξεις του φόρουμ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Αποτελέσματα 1 μέχρι 6 από 6

Θέμα: ΙΔΨ - Lyrica - Παρενέργειες

ΙΔΨ - Lyrica - Παρενέργειες

Καλημέρα σας.. Και καλώς σας βρήκα. Χίλια sorry εαν υπάρχει ήδη μήνυμα στο forum, σε παλαιότερες σελίδες, απλά δεν το ψάχνω, γιατί ο φόβος να ανοίξω ΟΛΑ τα μηνύματα του φόρουμ, μέχρι να το τσεκάρω μου κλείνει το μάτι.. επίμονα. Οπότε δεν θέλω (για ευνόητους λόγους) να το ρισκάρω.
    Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής.
    Έχει πάρει κανείς το συγκεκριμένο φάρμακο;; Διάβασα και άκουσα διάφορα (πολύ αρνητικά), όσον αφορά τις παρενέργειες που έχει. Είπα να ρωτήσω κι εδώ, σε περίπτωση που κάποιος/α έχει εμπειρία με το εν λόγο φάρμακο. Προσωπικά, δεν είμαι σε θέση ακόμα να βγάλω συμπεράσματα, απλά λόγω όσων άκουσα, το φοβάμαι λίγο και είμαι επιφυλακτική. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :))

Καλημέρα, αλλά για πιο φάρμακο μιλάς??

Kαλημέρα Τζίνα και έχεις ένα δίκιο. Το γράφει μόνο στον τίτλο και όχι στο μήνυμα από κάτω. Λογικό να μπερδευτεί κανείς. Αναφέρομαι στο Lyrica.

το λυρικα ειναι αντιεπιληπτικο το δινουν σαν σταθεροποιητη στην διπολικη και για το αγχοσ στην αγχωδη διαταραχη με την ιδεοληψια τι δουλεια εχει;στην ιδεοληψια δινουν αντικαταθλιπτικα και αντιψυχωτικα παιρνεισ και τιποτα αλλο;

To lyrica δεν θα σε βοηθησει στην ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη..Ειναι αντιεπηλιπτικο και επειδη εχει παρει εγκριση για την αγχωδη διαταραχη το δινουν και σαν αγχολυτικο...

Και τα αντιψυχωσικά δεν είναι απαραίτητα...μόνο αν δεν αποδώσει η θεραπεία με αντικαταθλιπτικό, ή συνδυασμό αντικαταθλιπτικών...

Παρόμοια Θέματα

1. entact παρενεργειες
    Από pana στο forum Αγχος/Φοβίες
    Τελευταίο μήνυμα: 18-12-2010, 18:16
  2. παρενέργειες άγχους
    Από Nickbin στο forum Αγχος/Φοβίες
    Τελευταίο μήνυμα: 10-10-2010, 00:46
  3. Lyrica
    Από pagakis31 στο forum Διαταραχές Προσωπικότητας
    Τελευταίο μήνυμα: 13-02-2008, 23:57
  4. lyrica-τα κοψα αυτοβουλα κ....
    Από interappted στο forum Διαταραχές Προσωπικότητας