[ Όροι Χρήσης ] [ Ενδείξεις/Αντενδείξεις του φόρουμ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 16 μέχρι 30 από 34

Θέμα: Ενδοσχολική βία

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    May 2011
    Ναι αλλά ο θυμός είναι κάτι που μας έρχεται αυθόρμητα, δεν μπορούμε ν' αποφασίσουμε πότε και που θα γίνει! Σαφώς και μέσω της λογικής μπορούμε να ισορροπούμε αλλά όταν έχουν συσσωρευτεί μέσα μας καταπιεσμένα συναισθήματα χρόνων για τα οποία δεν ευθυνόμαστε εμείς, τότε τι γίνεται; Ψυχίατρος και πάλι; Δεν την γλυτώνω τελικά!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

φευγατο μουτρο
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2010
    Blog Entries
    9
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Gypsy Cello Εμφάνιση Μηνύματος
    Ψυχίατρος και πάλι; Δεν την γλυτώνω τελικά!
    lol !!! "Ενας ψυχιατρος τη μερα κανει το αγχος περα!!!"
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2011
    Insect ειναι bullying ρε συ !!!(μπουλινγκ διαβαζεται κ οχι μποουλινγκ χαχαχα!!)
    Πανω σ αυτο το θεμα εχω να πω οτι τετοια φαινομενα δυστυχως υπαρχουν παντου, τα συνανταμε σε ολα σχεδον τα σχολεια μεταξυ συμμαθητων αλλα κ εξοσχολικων πολλες φορες οταν το πραγμα παρατραβαει κ φερνουν παρεες κτλ κτλ, ειναι λαθος να λεμε οτι συμβαινουν μονο σε μεγαλες πολεις η σε "κακοφημα" σχολεια.. η βια φερνει βια κ τα παιδια ειναι γενικα πιο σκληρα, ιδιως σε μικροτερες ηλικιες δεν ειναι σε θεση να χρησιμοποιησουν το λογο ωστε να λυσουν κ να διευθετησουν τις διαφορες τους κ τους ειναι πιο "ευκολο" να χτυπησουν κ ασχημα πολλες φορες ατομα πιο αδυναμα σωματικα, πιο "κατω" πνευματικα, ατομα περιθωριοποιημενα, που προερχονται απο διαφορετικες χωρες η εχουν διαφορετικες αντιληψεις κτλ κτλ..
    Κ δεν ειναι μονο η βια η σωματικη, υπαρχει κ η λεκτικη/ψυχολογικη, η οποια συνηθως κραταει περισσοτερο κ ειναι πιο επωδυνη κ πιο δυσκολα διαχειρησιμη.. Αν κ εχω βρεθει στη θεση "θυτη", στο σχολειο ειχα πλακωσει τελοσπαντων συμμαθητρια κ πηρα 3 μερες αποβολη, πιστευω η βια δεν ειναι λυση κ μονο οταν εχουν εξαντληθει ολες οι αλλες μεθοδοι κ καποιος ειναι ντιπ για ντιπ δεν καταλαβαινει, μονο τοτε κ παλι οχι παντοτε.. οι διαφορες λυνονται καλυτερα με το λογο κ τα επιχειρηματα κ οχι με το ξυλο!!! το οποιο θα φερει κ αλλο ξυλο κ γινεται φαυλος κυκλος κ δεν συμμαζευεται !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2010
    Ευχαριστούμε για το μήνυμα σου Lacrymosa. Βέβαια μη λέμε ότι υπάρχει βία μόνο στα σχολεία. Anyway, για να μην ξεφύγω απ'το θέμα δείτε και κάτι ενδιαφέρον:

http://en.wikipedia.org/wiki/School_shooting

Είχα δει και σχετικό documentary στην τηλεόραση για κάποιο από τα σχολεία αυτά. Αυτοί που το έκαναν είχαν πει πως δεν τους άρεσε η κατάσταση που επικρατούσε εκεί μέσα, ότι ήθελαν να επιβάλουν την τιμωρία με αυτό τον τρόπο.

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2011
    "Ευχαριστούμε για το μήνυμα σου Lacrymosa." Insect ετσι οπως το γραφεις ειναι σαν να με διωχνεις ρε συ !! χεχε πλακιζω ναι??
    Φυσικα κ δεν υπαρχει βια μονο στα σχολεια.. Η βια ειναι κοινωνικο φαινομενο κ συνανταται παντου, με πολλες μορφες κ ποικιλες εκδηλωσεις..

Αυτο με το school shooting ειχα δει ενα σχετικο ντοκιμαντερ στο σκαι.. ειχε ενδιαφερον παντως κ το ανελυε, προσπαθουσε να το ερμηνευσει.. Σε ευχαριστουμε παντως που το παρεθεσες!!

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2010
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Lacrymosa Εμφάνιση Μηνύματος
    "Ευχαριστούμε για το μήνυμα σου Lacrymosa." Insect ετσι οπως το γραφεις ειναι σαν να με διωχνεις ρε συ !! χεχε πλακιζω ναι??
    Φυσικα κ δεν υπαρχει βια μονο στα σχολεια.. Η βια ειναι κοινωνικο φαινομενο κ συνανταται παντου, με πολλες μορφες κ ποικιλες εκδηλωσεις..

Αυτο με το school shooting ειχα δει ενα σχετικο ντοκιμαντερ στο σκαι.. ειχε ενδιαφερον παντως κ το ανελυε, προσπαθουσε να το ερμηνευσει.. Σε ευχαριστουμε παντως που το παρεθεσες!!
    Ευχαριστούμε κυρία μου. Γειά σας κυρία μου. λολ αστειεύομαι

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2011
    ε οχι κ κυρια ρε συ απο τετοια ηλικια !!! εχω χρονια μπροστα μου!! κ οχι πληθυντικος παρακαλω, αισθανομαι ασχημα χεχε!!
    Ευχαριστουμε για το μηνυμα σου insect. !!!!!! πλακιζω ετσι ??

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    May 2011
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Lacrymosa Εμφάνιση Μηνύματος
    Insect ειναι bullying ρε συ !!!(μπουλινγκ διαβαζεται κ οχι μποουλινγκ χαχαχα!!)
    Πανω σ αυτο το θεμα εχω να πω οτι τετοια φαινομενα δυστυχως υπαρχουν παντου, τα συνανταμε σε ολα σχεδον τα σχολεια μεταξυ συμμαθητων αλλα κ εξοσχολικων πολλες φορες οταν το πραγμα παρατραβαει κ φερνουν παρεες κτλ κτλ, ειναι λαθος να λεμε οτι συμβαινουν μονο σε μεγαλες πολεις η σε "κακοφημα" σχολεια.. η βια φερνει βια κ τα παιδια ειναι γενικα πιο σκληρα, ιδιως σε μικροτερες ηλικιες δεν ειναι σε θεση να χρησιμοποιησουν το λογο ωστε να λυσουν κ να διευθετησουν τις διαφορες τους κ τους ειναι πιο "ευκολο" να χτυπησουν κ ασχημα πολλες φορες ατομα πιο αδυναμα σωματικα, πιο "κατω" πνευματικα, ατομα περιθωριοποιημενα, που προερχονται απο διαφορετικες χωρες η εχουν διαφορετικες αντιληψεις κτλ κτλ..
    Κ δεν ειναι μονο η βια η σωματικη, υπαρχει κ η λεκτικη/ψυχολογικη, η οποια συνηθως κραταει περισσοτερο κ ειναι πιο επωδυνη κ πιο δυσκολα διαχειρησιμη.. Αν κ εχω βρεθει στη θεση "θυτη", στο σχολειο ειχα πλακωσει τελοσπαντων συμμαθητρια κ πηρα 3 μερες αποβολη, πιστευω η βια δεν ειναι λυση κ μονο οταν εχουν εξαντληθει ολες οι αλλες μεθοδοι κ καποιος ειναι ντιπ για ντιπ δεν καταλαβαινει, μονο τοτε κ παλι οχι παντοτε.. οι διαφορες λυνονται καλυτερα με το λογο κ τα επιχειρηματα κ οχι με το ξυλο!!! το οποιο θα φερει κ αλλο ξυλο κ γινεται φαυλος κυκλος κ δεν συμμαζευεται !!
    Γιατί την έδειρες; Εγώ μετανιώνω που τότε προσπαθούσα να συγκρατηθώ και δεν πλάκωσα στο ξύλο αυτούς που έπρεπε. Τώρα θα είχα λιγότερα νεύρα
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2011
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Gypsy Cello Εμφάνιση Μηνύματος
    Γιατί την έδειρες; Εγώ μετανιώνω που τότε προσπαθούσα να συγκρατηθώ και δεν πλάκωσα στο ξύλο αυτούς που έπρεπε. Τώρα θα είχα λιγότερα νεύρα
    Η συγκεκριμενη ηταν τελειως γκαου-μπιου κυριολεκτικα κ δεν παλευοταν το ατομο, κ δεν το μετανιωσα, της ειχα μιλησει προηγουμενως κ με το μαλακο κ με το αγριο, δεν επιανε τιποτα, ε δεν αντεξα κ αμα ξεφυγω δεν μαζευομαι λολ!!
    Ηταν μια βλαμμενη η οποια με ζηλευε πολυ κ αρχικα αντεγραφε το στυλ μου, εκανα πχ τα μαλλια μου κοκορακι, τη επομενη μερα κι αυτη, εβαζα παραμανες στα αυτια, κ αυτη το ιδιο, ειχα κανει χενα φιδι, κ αυτη το ιδιο.. επιπλεον με ανταγωνιζονταν τρομερα στα μαθηματα αλλα δεν μπορουσε να με φτασει το ζωον κ στις πανελληνιες μηδενιστηκε σε ενα μαθημα κ το καταχαρηκα, κακασχημη κ μπαζο κ κομπλεξικη, ενω αρχικα δεν ειχα κανενα προβλημα μαζι της, μου την εμπαινε πλαγιως γιατι ευθεως δεν τολμουσε η κλανιαρα κ το αποκορυφωμα οτι ελεγε μαλακιες για το αγορι μου οτι ειναι "φλωρος", "πουστης", "με θελει μονο για σεξ" κτλ.. ε και μια μερα στο μεγαλο το διαλλειμα την πλακωσα μπροστα σε ολο το σχολειο στο προαυλιο κ ειχε μετα 3 μηνες το χερι στο γυψο κ εγω πηρα 3 μερες αποβολη.. απο τοτε ουτε να με κοιταξει δεν τολμουσε...

καλο ειναι παντως να ξεσπας, παρα να σου μενουν απωθημενα, μετα ειναι χειροτερα να λες τι μπορουσες να κανεις κ δεν εκανες...

LMFAO!!!το μπόουλινγκ τα σπασε!!!!
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2011
    λολ bowling ντοινγκ !! χεχε !!!
    αμα το καλοσκεφτεις κ στο bowling, η μπαλα χτυπαει τις κορινες κ τις ριχνει κατω, οποτε εχει κ καποια σχεση !!!!!!!

Διαβάστε εδώ (κλίκ) ένα πολύ καλό άρθρο γιά τον σχολικό εκφοβισμό πιο γνωστό ως bullying
    Δείτε και τα βιντεάκια
    διαρκής αναθεώρηση ________________________________________ Β α σ ί λ η ς

διαρκής αναθεώρηση ________________________________________ Β α σ ί λ η ς

Ηθελα να ξερα οι νταηδες πως αντιδρουν σ αυτες τις ομιλιες...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας