[ Όροι Χρήσης ] [ Ενδείξεις/Αντενδείξεις του φόρουμ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 15 από 20

Θέμα: Τον θελω πολυ και ποναω....

Τον θελω πολυ και ποναω....

Γεια σας,ειμαι η κολλητη της Κarol, (Αmy1989) και θελω να πω την Ιστορια μου. Ειμαι μια απελπισμενη και ερωτευμενη κοπελα και τρελλα κολλημενη με τον πρωτο μου
    μεγαλο ερωτα,και ο πρωτος μου σε ολα.. Πραγματικα Θα ηθελα να πω την ιστορια μου , διοτι θελω συμβουλες, γνωμες, εστω και αυτα θα
    ειναι μια βοηθεια για εμενα διοτι ειμαι τοσο μπερδεμενη και μου φερθηκε τοσο ασχημα που απορω γιατι ειμαι ακομα εκει
    και δεν μπορω να κανω βημα παρακατω...!!Τον γνωρισα πριν 2 χρονια και κατι μηνες τυχαια μεσω του κολλητου μου,
    και εκεινη την ημερα ειχαμε βγει για καφε οι 3 μας...Αρχισαμε να μιλαμε , ειχαμε πολλα κοινα..και τοτε μου εγινε το κλικ..
    Μετα απο 10 μερες τα φτιαξαμε και ημασταν τους πρωτους 6 μηνες παρα πολυ καλα μαζι , περνουσαμε τελεια αν και εκανε πραγματα
    που με χαλουσαν..(κοιτουσε αλλες, οταν ημασταν με τους φιλους του με ψιλοεγραφε,) αλλα παρολ'αυτα με φροντιζε και με προσεχε.
    Μετα απο 6 μηνες πηγε στο νησι που μενει για να δουλεψει και για να μεινει εκει για παρα πολυ καιρο!Μετα απο εναν μηνα πηγα
    εκει να τον δω και εκατσα αλλο τοσο. Εκει αρχισαν τα προβληματα. Τοτε με εγραφε πολύ , κοιτουσε πολύ , ητανε αποτομος κ.τ.λ.π..
    Εκεινο το μηνα περνουσαμε και καλα και ασχημα...ωσπου γυρισα Αθηνα και επειδη μου ειχε λειψει πολύ και είχα αρχισει
    να μην του εχω
    εμπιστοσύνη, μετα απο 3 εβδομαδες ξαναπήγα για αλλες 20 μερες..Τοτε διαβασα το ιστορικο του στο msn, έλεγε ασχημα
    πραγματα για εμενα στους φιλους του, με κατηγορουσε, με εβριζε σαν να μην με ηθελε , σαν να μην τον γεμιζα, σαν να πνιγοτανε
    μαζι μου!!!Δεν του ειπα τιποτα γιατι φοβομουν να μην τον χασω...!Μετα γυρισα Αθήνα , πήγα παλι τ χριστουγεννα, ημασταν πολύ
    καλα τοτε, χωρις να του εχω πει τπτ απ ολα αυτα διοτι εδειχνε ενδιαφερον και δεν με εγραφε και στον 1 χρονο και κατι,
    ηρθε Αθηνα για να παει στρατο. Τον εβλεπα για λιγους μηνες..ητανε πολυ καλος μαζι μου , διοτι τα ειχε βρει σκουρα στο στρατο
    και με ειχε αναγκη, αλλα μετα πηγε παλι στο νησι (πηρε μεταθεση) και εκανα 4 μηνες να τον δω...Μαλλώναμε συνεχεια,ειμασταν
    αντιθετοι σε ολα..Παραλιγο να χωρισουμε αλλα δεν εγινε ποτε...Μετά το καλοκαιρι πήγα εκει για 1.5 μηνα , ητανε και η
    τελευταια φορα που πηγα εκει..! Ημουν 1 μιση μηνα στο σπιτι του με τους δικους του κλεισμενη σε ενα δωματιο να τον περιμενω
    και τον εβλεπα μονο στις εξοδους του...!Τοτε μ φεροτανε ακομα πιο χαλια, μου ελεγε πως δεν μπορουσε να με ανεχτει
    γιατι σκαλωνω και ζηλευω με τα παντα, Εβλεπε τσοντες ενω με ειχε εμενα εκει περα, χωρις να το υπολογιζει και να με σεβεται.
    Επισης αρχισα να ανακαλυπτω πραγματα που εκανε και ελεγε σε site και αλλα πολλα ψεμματα και κακιες για εμενα
    που βρηκα στο msn του. Μετα απο λιγο καιρο, την ημερα τον γεννεθλιων μου ,π ειχα επιστρεψει απο το νησι, αυτος ηρθε Αθηνα
    με αφορμή τα γεννεθλια μου, ομως ο πραγματικος λογος ητανε να δει τους φιλους τους.. (παντα τους υπολογιζε πιο πολυ απ οτι
    εμενα)..Ητανε αδιαφορος και ψυχρος, βρισκομασταν μονο για να ''ερθουμε σε επαφη''τις περισσοτερες φορες, και μετα απο λιγο
    καιρο που γυρισε πισω, με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε πως θελει να μεινει μονος του , γτ δεν νιωθει αυτα που νιωθω εγω
    γι αυτον, θελει χρονο να μεινει με τον εαυτο του,πως τον επνιγα και ειχα κολλησει πανω του και αλλα πολλα τετοια αρνητικα..
    Το θεμα ειναι πως εχουν περασει 4 μηνες απο τον χωρισμο...και αυτος τωρα θυμήθηκε μου ζηταει να ξεχασουμε το παρελθον και
    θελει λεει να μου δωσει οσα δεν μου εδωσε ποτε, να ξεκινησουμε ολα απο την αρχη σαν να γνωριστηκαμε τωρα..Και οκ ολα
    αυτα αλλα να ερθει αυτος μια φορα για εμενα εδω να με βρει ποτε δεν το εκανε , ολα εγω τα εκανα..παντα εγω πηγαινα,
    εγω ετρεχα,εγω χαλουσα λεφτα για να πηγαινω να τον βλεπω..Εκεινος τιποτα!!! Τον αγαπησα πολυ αλλα αμφιβαλω για την δικη του
    αγαπη, ειμαι πολυ μπερδεμενη, τον αγαπαω αλλα δεν θελω να ξανα κολλησω σε αυτη την εμμονή παλι, αλλα απο την αλλη μου λειπει
    πολυ και απλα θελω μια βοηθεια απο καπου γιατι ειμαι χαμμενη....

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2011
    Blog Entries
    1
    σου φερθηκε πραγματικα ασχημα με βαση τα οσα λες...ομως σε νιωθω...ειμαι σε παρομοια φαση...αλλα οχι ειναι απλα αποτομοσ μια ειναι καλα μια οχι ,μια ειναι γλυκοσ μια φωναζει...οταν τον βλεπω πλεον...πασχα και χριστουγεννα αντε και καλοκαιρι...βρεθηκαμε χριστουγεννα η καλυτεργη μερα τησ ζωης μου και η επομενη μετα που εφυγε παλι αποτομος...τεσπα ξερω πως πρεπει να ξεκολησσεις και εσυ και εγω..αλλα μακαρι να ηταν τοσο ευκολο οσο ακουγεται ε??το μονο που ξερω ειναι πως ειμαι τρελα ερωτευμενη γ να ανεχομαι ολα αυτα...εσυ ακομα πιο πολυ..τι να πω κοριτσακι δυναμη και μακαρι να μασ ερθει η φωτιση να χεκολησουμε..αλλα ποναει πολυ το ξερωωω...

Αυτος μου λεει πως αν παω θα μου δωσει ολα οσα δεν μου εδωσε ποτε, και με αυτο τον τροπο με βαζει σε πειρασμο να παω να τον βρω...Ομως αν απο την αλλη δεν κανει τιποτα απ οσα λεει και ειναι παλι ο ιδιος??? Ειμαι τοσο μπερδεμενη...

Acrobat
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2006
    Tωρα παλι αν πω εγω οτι θα ειναι ιδιος θα με πουνε παλι την κακια του φορουμ. Οποτε μη με ακους. Ιδιος θα ειναι.

Καταβαθος και εγω αυτο πιστευω....αλλα τι να κανω? πως θα τον ξεπερασω? λενε πως με τον χρονο ολα γιατρευονται...αλλα εχουν περασει 4 μηνες...ποσο ακομα υπομονη να κανω?? Και αυτος μου λεει πως δεν μπορει να περιμενει και να παρω μια αποφαση τωρα γιατι θελει ξεκαθαρα πραγματα και να κανω αυτο που θελω πραγματικα...

Acrobat
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2006
    Να αρχισεις να σκεφτεσαι αυτα που θες και σου αξιζουν, εναν καλο ανθρωπο που να σε αγαπαει, να σε σεβεται και να στο δειχνει. Κι επειδη αυτος μαλλον δεν ειναι, κοιτα τη ζωη σου, διασκεδασε, περνα καλα, βρες χομπυ, βγες εξβω με φιλους, ανοιξε τον κυκλο σου, και θα γνωρισεις καποιον σωστο. Οσο σκεφτεσαι αυτον, εκει θα εισια κολλημενη

Τα καταλαβαινω ολα και εχεις απολυτο δικιο...αυτο κανω..Εχω γνωρισει ηδη ενα παιδι , βγαινουμε καθε μερα σχεδον...δειχνει πολυ ενδιαφερον με ωραιο τροπο, απλα εγω πλεον φοβαμαι να γνωρισω κατι καινουριο και να αφεθω για να μην πληγωθω να μην πανε στραβα τα πραγματα παλι, οποτε οδευω στο παλιο και ''σιγουρο''....

Acrobat
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2006
    παλιο και σιγουρο αποτυχημενο??

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Karol Εμφάνιση Μηνύματος
    Τα καταλαβαινω ολα και εχεις απολυτο δικιο...αυτο κανω..Εχω γνωρισει ηδη ενα παιδι , βγαινουμε καθε μερα σχεδον...δειχνει πολυ ενδιαφερον με ωραιο τροπο, απλα εγω πλεον φοβαμαι να γνωρισω κατι καινουριο και να αφεθω για να μην πληγωθω να μην πανε στραβα τα πραγματα παλι, οποτε οδευω στο παλιο και ''σιγουρο''....
    Γιατί, πόσο πιθανό είναι κάποιος να σου φερθεί χειρότερα από αυτόν. Αλήθεια, δεν εκνευρίζεσαι όταν διαβάζεις αυτά που έγραψες?

σιγουρα ομως υπαρχουν και χειροτερα ...

αν ειναι οπως μας τα περιεγραψες τα πραγματα, σου φερθηκε παρα πολυ ασχημα.
    αν δεν μπορουσε να φερθει καλα, οταν πρωτογνωριστηκατε που εισασταν υποτιθεται στο μεγαλυτερο παθος, τι σε κανει να νομιζεις οτι θα αλλαξει?
    το να μην ταιριαζεις πολυ με καποιον η να υπαρχουν και προβληματα, ειναι αλλο, αλλα αυτος εδειξε και εναν πολυ κακο αλλα και ανωριμο χαρακτηρα. συζητουσε την κοπελα του βριζοντας την με φιλους!!! τι καλο μπορει να προκυψει δλδ απο αυτον? δεν μπορω να το καταλαβω.
    το κακο ειναι επισης οτι ανεχτηκες αυτα που εκανε για μεγαλο διαστημα κι αυτο ειναι πολυ ασχημο για σενα. ξεκινωντας ετσι την ερωτικη σου ζωη, μην εχοντας αλλο μετρο συγκρισης για τον εαυτο σου και τους ανδρες, μπορει να καταληξεις στο συμπερασμα οτι κατι τετοιο σου αξιζει απο τους αλλους, γιατι δεν εισαι αρκετα καλη εσυ.
    αποδειξη αυτου ειναι το οτι δεν τον διαολοστειλες τωρα που ξαναγυρισε η εστω να του βγαλεις τον θυμο σου και το παραπονο σου, αλλα καθεσαι και σκεφτεσαι σοβαρα μηπως πρεπει να ξαναγυρισεις.
    what you allow, is what will continue..

οπως για παραδειγμα , ποια?
    what you allow, is what will continue..

Ναι υπάρχουν. Να σε χτυπάει, να σε βγάλει στο κλαρί και να σου παίρνει τα χρήματα.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Remedy Εμφάνιση Μηνύματος
    οπως για παραδειγμα , ποια?
    Το ξύλο πρωτα απ ολα, επισης να τρως κερατο και να το μαθεις, και παρα πολλα αλλα....Δεν εχουμε φτασει σε αυτο το σημειο και ουτε ειναι τετοιο παιδι που θα σηκωσει χερι πανω μου! Ειμαι σε διλλημα...να συνεχισω την ζωη μου η να δωσω μια ακομη ευκαιρια ?? Ξερω , θα ειμαι χαζη αν γυρισω γιατι το εχουμε τραβηξει απο τα μαλλια και το σερνουμε πλεον, ομως αν αλλάξει? Αν μου φερθει καλύτερα? Αν μου δωσει όλα οσα δεν μου έδωσε?

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Remedy Εμφάνιση Μηνύματος
    αν ειναι οπως μας τα περιεγραψες τα πραγματα, σου φερθηκε παρα πολυ ασχημα.
    αν δεν μπορουσε να φερθει καλα, οταν πρωτογνωριστηκατε που εισασταν υποτιθεται στο μεγαλυτερο παθος, τι σε κανει να νομιζεις οτι θα αλλαξει?
    το να μην ταιριαζεις πολυ με καποιον η να υπαρχουν και προβληματα, ειναι αλλο, αλλα αυτος εδειξε και εναν πολυ κακο αλλα και ανωριμο χαρακτηρα. συζητουσε την κοπελα του βριζοντας την με φιλους!!! τι καλο μπορει να προκυψει δλδ απο αυτον? δεν μπορω να το καταλαβω.
    το κακο ειναι επισης οτι ανεχτηκες αυτα που εκανε για μεγαλο διαστημα κι αυτο ειναι πολυ ασχημο για σενα. ξεκινωντας ετσι την ερωτικη σου ζωη, μην εχοντας αλλο μετρο συγκρισης για τον εαυτο σου και τους ανδρες, μπορει να καταληξεις στο συμπερασμα οτι κατι τετοιο σου αξιζει απο τους αλλους, γιατι δεν εισαι αρκετα καλη εσυ.
    αποδειξη αυτου ειναι το οτι δεν τον διαολοστειλες τωρα που ξαναγυρισε η εστω να του βγαλεις τον θυμο σου και το παραπονο σου, αλλα καθεσαι και σκεφτεσαι σοβαρα μηπως πρεπει να ξαναγυρισεις.
    Έχω βγαλει και παραπονο και θυμο...Μιλάμε πολλες ώρες πλεον στο τηλεφωνο και τα αναλύουμε ολα...Μου εχει εξηγησει και αυτος πως εχουν τα πραγματα του εχω πει και εγω ότι με εχει ενοχλησει και τσατισει , ομως μεσα μου δεν νιωθω 100/100 σίγουρη οτι τον αγαπαω και οτι θελω να γυρισω, (και εκει παταω ωστε να την κανω μια και καλη) αλλα απο την αλλη, αυτος με ξέρει καλα, η αληθεια ειναι πως ειμαι λιγο περιεργη σαν ανθρωπος και ξερει ολα μου τα ελλατωματα και θελει να με δεχτει ετσι, μπορει καποιος αλλος να μην με δεχτει...Το φοβαμαι πολυ και αυτο ...!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια Θέματα

1. πως να αντιδρασω?ποναω πολυ
    Από d_o στο forum Οικογένεια, σχέσεις, σεξουαλικότητα
    Τελευταίο μήνυμα: 17-03-2011, 19:57
  2. θελω την βοηθεια σας παρα πολυ
    Από d_o στο forum Εφηβεία
    Τελευταίο μήνυμα: 18-02-2011, 02:38
  3. ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.......
    Από dimitrinaki στο forum Αγχος/Φοβίες
    Τελευταίο μήνυμα: 06-08-2010, 02:41
  4. ΠΟΝΑΩ