[ Όροι Χρήσης ] [ Ενδείξεις/Αντενδείξεις του φόρουμ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 16 μέχρι 30 από 54

Θέμα: Έχετε δοκιμάσει έστω και κάποια από δαύτα;

Έχω δοκιμάσει μια φορά χασίς και τπτ άλλο. Μάλλον δυο αν υποθέσουμε οτι έκανα δυο τσιγάρα(είμαι άσχετη γενικά με αυτά). Πάντως καλό το συναίσθημα αλλά δεν έχεις τον έλεγχο του εαυτού σου χειρότερα από το ποτό. Μετά κάποιες στιγμές το σκέφτηκα αλλά δεν ήθελα να ξανακάνω γιατί όταν ξενέρωσα κατάλαβα οτι δεν ήμουν εγώ αυτή και δεν μάρέσει η αλλοίωση. Ίσως να είμαι και φοβιτσιάρα τι να πω... Πάντως γενικά πιστεύω οτι μπορείς να κολλήσεις εύκολα-ψυχολογικά περισσότερο- και δεν αξίζει... Δεν ξέρεις μέχρι που θα πας...Καλύτερα ούτε μια φορά...

Ποτε...Αν και δουλευω απο τα 15 μου νυχτα δεν εχω ποτε δοκιμασει τιποτα..ουτε καν μπαφο(και ειμαι απο μερος που φημιζεται για τις φυτειες του):P:P

Η καλυτρη ντοπα για μενα ειναι η ζωη...ποσο κλισε ακουγεται αυτο ε;
    Η ζωή είναι ωραία και είναι χάρισμα για όποιον μπορεί να το πιστέψει αυτό..!

Banned
    Ημ. Εγγραφής
    May 2004
    εχω δοκιμασει καμποσες φορες φουντα,
    οκ πλακα εχει αλλα μου φερνει υπνηλια.

Οποτε το εκοψα.

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2007
    θα συμφωνησω με τον keep-walking.Τσιγαράκι μόνο και αυτό αρκετό πιστεύω οτι είναι..

γεια σας

εγω για τα ναρκωτικα ειχα μια αλλη φιλοσοφια αφου και τα αρχησα σχετικα μεγαλος.οταν απο ενα ναρκωτικο δεν παιρνω κατι που να μου χρησιμευη τοτε δεν το περνω.εχω δοκιμασι mdma, lcd,coca,xasi,e,ygro lcd, και διαφορες ποιοτητες απο χασισι.
    τα παραπανω προκαλουν μονο συναισθηματικο εθισμο, η κοκα απλος αυξανη τον εγωισμο σου, το LSD αυξανη την διορατικοτητα σου , το υποσυνειδητο, την διαισθηση και ειναι αρκετα επικινδυνο, το mdma αυξανη τα συναισθηματα σου, το καλης πιοτητας χασισι αυξανη την φαντασια , μειωνη το ανχος και οσο για την μνημη εγω καπνισα ενα τσιγαρο πριν παω για εξατασης και της περασα με αριστα.
    ολα αυτα ομως μπορουν να ανερεθουν γιατι ο κυριοτερος παραγοντας εισαι εσυ ο ιδιος αν δεν νιωθεις καλα και παρεις ενα απο αυτα απλα θα φρικαρις.πρεπει να ξερεις ποτε και γιατι το περνεις, αλλιως μεταλασεσε σε αιμα , σπερμα, βλενες κοκκαλα και σκατα.

κοψτε τα ολλα μαγκες,ζαμπον,τζατζικη[μαυρο],χαρτονια,μπουμπλε,εψιλον,κ οκορετσι,

Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2009
    Χόρτο για κανα χρόνο, μέχρι που είδα ότι τα προβλήματά μου δεν λύνονταν από αυτό, αν και ποτέ δεν δέχτηκα σαν δικαιολογία κανενός \"έπεσα στα ναρκωτικά γιατί είχα προβλήματα\", ήταν καθαρά επιλογή μου. βέβαια είχα πάντα ενήμερη τη μητέρα μου για το τι κάνω, πρέζα μια φορά καθαρά και μόνο από περιέργεια (ήμουν και πιτσιρίκα τότε) και άλλη μια φορά ένα xtc. Κόκα και τρυπήματα ποτέ και για κανένα λόγο, είμαι αρκετά φιλοτομαράκι για φυγόπονη για να έκανα κάτι τέτοιο στον εαυτό μου. Ένα χρόνο καθαρή πλέον, και έκοψα και το άλλο ναρκωτικό μου, το Marlboro. Πλέον, το μόνο που επιτρέπω να με \"ανεβάσει\" είναι η tequila ή τα κοκτέιλ που φτιάχνω στη δουλειά!

ισχύει αυτό που λένε πως εξαρτάται από το χέρι που θα σου δώσει το τρίφυλλο;έτσι μου έχουν πει.την πρώτη φορά που έκανα έβλεπα φίδια στο πάτωμα και δεν τα φοβόμουν στην αρχή μου άρεσε αλλά μετά ξενέρωνα τελείως.τις υπόλοιπες φορές (1-2) τα πήγα καλύτερα αλλά έκοψα από την παρέα και δεν ξαναέκανα.τώρα είμαι στη φάση να κόψω και το τσιγάρο.δεν προσφέρουν τίποτα όλα αυτά.παροδική χαρά για μένα τίποτα άλλο...

πριν 3 χρονια,για ενα μικρο διασημα (3 μηνες περιπου),εκανα χρηση χασις.πασχω απο διπολικη διαταραχη και εκεινη την περιοδο ημουν σε φαση μανιας.εκτοτε δεν εχω ξαναπιει και ουτε προκειται να το ξανακανω.
    συμβουλη προς ολους:τα ναρκωτικα μονο κακο μπορουν να κανουν και ειναι δρομος προς το θανατο.

έπινα για 23 χρονια καθε μερα οσο χασισι χρειαζοτανε , για να στεκομαι ορθιος 15 ωρες την ημερα και να γελαω με τον καθε ξενερωτο για να μπορω να τον πεισω να αγορασει το πιο ακριβο μεταλλο στην ιστορια της ανθρωποτητας , ωσοτου μια μερα δεν ειχα πια χρηματα για να το αγορασω και το εκοψα !!!!!!!!!!!!!!!!!
    Το τσιγαρο ομως που με σκοτωνει σιγουρα και καθημερινα , παρολο τον καρκινο στην ουροδοχη κυστη που μου προξενησε , λογω του οτι δεν μπορω να αγορασω 4 τσιγαρα χασις την ημερα για να μην καπνιζω αλλο , καπνιζω ενα πακετο καπνο καθε 2 μερες , και παιρνω πολλαπλασια δοση πισσας απο τα τσιγαροχαρτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Originally posted by λίτσα
    ισχύει αυτό που λένε πως εξαρτάται από το χέρι που θα σου δώσει το τρίφυλλο;έτσι μου έχουν πει.την πρώτη φορά που έκανα έβλεπα φίδια στο πάτωμα και δεν τα φοβόμουν στην αρχή μου άρεσε αλλά μετά ξενέρωνα τελείως.τις υπόλοιπες φορές (1-2) τα πήγα καλύτερα αλλά έκοψα από την παρέα και δεν ξαναέκανα.τώρα είμαι στη φάση να κόψω και το τσιγάρο.δεν προσφέρουν τίποτα όλα αυτά.παροδική χαρά για μένα τίποτα άλλο...
    για να μην το ριξουμε στην μεταφυσικη λιτσα ,
    αυτο που ειναι αληθεια για την αλκοολη που περιεχει το χασις αλλα κυριως το πιο διασημο ποτο των Ελληνων , το κρασι και τα αλκοολουχα ποτα , ειναι οτι προσδιδει ενταση στα προυπαρχοντα συναισθηματα λογω της ντοπαμινης !!!!!!!
    Δηλαδη αν πριν πιεις χασις η αλκοολ σκεφτεσαι θετικα πραγματα , θα το απολαυσεις μεχρι εσχατων!
    αν ομως εισαι ηδη θλιμενη και απογητευμενη , μπορει να εντεινει αυτα τα συναισθηματα και να φτασεις σε κλαμματα και λιγμους , με πολυ δυσαρεστες συνεπειες για την υγεια σου ...
    Επισης προσοχη γιατι ενα τριφυλο μπορει και να σκοτωσει ακομα ενα ατομο με καρδιακα προβληματα , αν η δοση αυτου που το εφτιαξε ειναι υπερβολικα αυξημηνη λογω εθισμου!

Originally posted by gonoli
    πριν 3 χρονια,για ενα μικρο διασημα (3 μηνες περιπου),εκανα χρηση χασις.πασχω απο διπολικη διαταραχη και εκεινη την περιοδο ημουν σε φαση μανιας.εκτοτε δεν εχω ξαναπιει και ουτε προκειται να το ξανακανω.
    συμβουλη προς ολους:τα ναρκωτικα μονο κακο μπορουν να κανουν και ειναι δρομος προς το θανατο.
    πολυ σωστα το επισημαινεις γονολι!
    Ιδιως για ατομα με συναισθηματικες διαταραχες οπως αυτες που γνωρισες !
    Αντιθετα για αλλες μορφες ψυχικων νοσηματων , μπορει να αποδειχθει ενα θαυμασιο φαρμακο , οταν υπαρχει συναισθηματικη εκπτωση και ταση για φυγη απο την πραγματικοτητα...
    Εκει το χασις , προσδιδει μια γήινη ενέργεια, οπως εξαλου και το αλκοολ , που βγαζει τα συναισθηματα καποιου προς τα εξω και ισως τον βοηθαει να νοιωσει την αναγκη να βγει απο το καβουκι του

Originally posted by πανος12345
    έπινα για 23 χρονια καθε μερα οσο χασισι χρειαζοτανε , για να στεκομαι ορθιος 15 ωρες την ημερα και να γελαω με τον καθε ξενερωτο για να μπορω να τον πεισω να αγορασει το πιο ακριβο μεταλλο στην ιστορια της ανθρωποτητας , ωσοτου μια μερα δεν ειχα πια χρηματα για να το αγορασω και το εκοψα !!!!!!!!!!!!!!!!!
    Το τσιγαρο ομως που με σκοτωνει σιγουρα και καθημερινα , παρολο τον καρκινο στην ουροδοχη κυστη που μου προξενησε , λογω του οτι δεν μπορω να αγορασω 4 τσιγαρα χασις την ημερα για να μην καπνιζω αλλο , καπνιζω ενα πακετο καπνο καθε 2 μερες , και παιρνω πολλαπλασια δοση πισσας απο τα τσιγαροχαρτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Στη Γαλλια δεν επιτρεπεται η καλλιεργεια προς ιδια χρηση?(μια γλαστρα στο μπαλκονι)

Originally posted by πανος12345
    Originally posted by gonoli
    πολυ σωστα το επισημαινεις γονολι!
    Ιδιως για ατομα με συναισθηματικες διαταραχες οπως αυτες που γνωρισες !
    Αντιθετα για αλλες μορφες ψυχικων νοσηματων , μπορει να αποδειχθει ενα θαυμασιο φαρμακο , οταν υπαρχει συναισθηματικη εκπτωση και ταση για φυγη απο την πραγματικοτητα...
    Εκει το χασις , προσδιδει μια γήινη ενέργεια, οπως εξαλου και το αλκοολ , που βγαζει τα συναισθηματα καποιου προς τα εξω και ισως τον βοηθαει να νοιωσει την αναγκη να βγει απο το καβουκι του

Δηλ στις ψυχωσεις κανει καλο?η εστω δεν συμβαλλει στην αναζωοπυρωση της ψυχωτικης δομης?

Originally posted by krino
    εχω δοκιμασει καμποσες φορες φουντα,
    οκ πλακα εχει αλλα μου φερνει υπνηλια.

Οποτε το εκοψα.

Εισαι τυχερος!Πινεις αλκοολ?

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •