[ Όροι Χρήσης ] [ Ενδείξεις/Αντενδείξεις του φόρουμ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Αποτελέσματα 1 μέχρι 4 από 4

Θέμα: Κρίσεις πανικού

Κρίσεις πανικού

Έτυχε να γνωρίσω κάποιο άτομο που έχει κρίσεις πανικού και ένα σύμπτωμα που μου ανέφερε είναι απώλεια όρασης. Έχει κάποιος άλλος αυτό το σύμπτωμα σε κρίση πανικού?

John 11 αυτο δεν το εχω ξανακουσει , αλλα επειδη η ξαφνικη απωλεια ορασης για μικρο χρονικο διαστημα συνηθως υποδηλωνει μια πολυ συγκεκριμενη παθηση , θα σου ελεγα οτι να προτεινεις σε αυτο το ατομο να παει αμεσα σε γιατρο.

Τωρα , εαν εχει παει σε γιατρο ο οποιος κατεληξε στο γεγονος οτι η τυφλωση ηταν απο την κριση πανικου οκ .
    Εχω ακουσει για θολη οραση , αισθηση οτι τα βλεπουν ολα σαν ονειρο (αποπραγματοποιηση ) , λαμψεις , φωτεινεις γραμμες και αλλα . αλλα για απωλεια ορασης ποτε.
    Το δικαίωμα μου να εκφράζω ελεύθερα την γνώμη μου,δεν σας υποχρεώνει να με πάρετε στα σοβαρά.

Έχω κρίσεις πανικού.
    Απώλεια όρασης εντελώς δεν έχω, Μήπως εννοεί αυτό το πράγμα που σου μαυρίζουν σιγά σιγά γύρω σου όλα πριν λιποθυμίσεις? Το 2ο ας πούμε το παθαίνω συνέχεια σε μια κρίση.

john11 το συγκεκριμένο σύμπτωμα το έχω ξανακούσει σε περίπτωση έντονου άγχους και συγκεκριμένα σε περίτπωση ψυχολογικού σοκ. ένας γνωστός το έπαθε όταν ήταν να γεννήσει η γυναίκα και κινδύνευεσε, έχασε την όραση του για κανένα μισάωρο. όντως μπορεί να συμβεί και αυτό.
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από John11 Εμφάνιση Μηνύματος
    Έτυχε να γνωρίσω κάποιο άτομο που έχει κρίσεις πανικού και ένα σύμπτωμα που μου ανέφερε είναι απώλεια όρασης. Έχει κάποιος άλλος αυτό το σύμπτωμα σε κρίση πανικού?

Παρόμοια Θέματα

1. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΌΥ!
    Από maraki83 στο forum Αγχος/Φοβίες
    Τελευταίο μήνυμα: 11-12-2012, 18:25
  2. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    Από asimenia22 στο forum Αγχος/Φοβίες
    Τελευταίο μήνυμα: 21-01-2011, 22:52
  3. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    Από dora-agxos στο forum Αγχος/Φοβίες
    Τελευταίο μήνυμα: 17-09-2010, 20:27
  4. Κρίσεις Πανικού
    Από Aggelos76 στο forum Αγχος/Φοβίες
    Τελευταίο μήνυμα: 03-01-2008, 14:35
  5. Κρίσεις Πανικού και εγω !!!!!
    Από filakhs στο forum Αγχος/Φοβίες
    Τελευταίο μήνυμα: 23-12-2007, 19:54

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία