[ Όροι Χρήσης ] [ Ενδείξεις/Αντενδείξεις του φόρουμ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 16 μέχρι 30 από 56

Θέμα: Εγω ποναω παροτι τωρα ολα καλα!

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2013
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από μυσπ Εμφάνιση Μηνύματος
    Καλησπερα σας παλι! Εκτιμω που πηρα τοσες απαντησεις απο εσας! Ο θειος ηταν 36 ετων τοτε κ εγω 19 παρθενα κ μολις ειχα χασει τον πατερα μου ο οποιος παντα με καλυπτε πρακτικα κ με προστατευε απο καθε προβλημα παροτι δεν ημασταν συναισθηματικα κοντα κ οταν πεθανε ενιωσα εντελως ανυπερασπιστη, ο θειος ηταν για εμενα υποκαταστατο του πατερα σαν φιλος η σαν αδερφος κ ποτε δεν τον προκαλεσα για να γινει ο,τι εγινε, ανακαλυψα στην πορεια οτι εχει ιδιαιτερα αρρωστημενα σεξουαλικα ενστικτα κοροιδευει τις γυναικες κ βγαινει με πολλες παραλληλα παρακολουθει πορνοταινιες πασης φυσεως κ παραφυεως κ απολαμβανει τα βρωμολογα κ αυτα τα ειπα σ ολες μου τις φιλες παροτι η μια δεν ακουσε κ θεωρησε οτι μπορει να τον κανει καλο ανθρωπο, Κατηγορω τον εαυτο μου που δεν καταφερα να του αντισταθω ομως ελλατωμα μου ειναι οτι εξαρταμαι απολυτα αν αγαπησω καποιον κ ημουν κ σε ιδιαιτερα εαυλωτη κατασταση κ αν οχι βιασμος ειναι σιγουρα κακοποιηση σωματικη κ ψυχολογικη, Τρεμω τι θα γινει αν μιλησω επειδη με τροπο ρωτησα το αγορι μου ενω βλεπαμε μια ταινια κακοποιησης τι θα εκανε αν μαθαινε οτι επαθα κ εγω κ μου ειπε θα πηγαινε να σκοτωσει αυτον που το εκανε κ επισης ειναι κ η γιαγια μου που ειναι αρρωστη κ νιωθω οτι θα πεθανει απο τον καημο της συν οι αλλοι θειοι που θα θελουνε να του επιτεθουνε, Η φιλη μου ειναι πολυ οδυνηρη απωλεια για εμενα σε τετοιο βαθμο που νιωθω οτι δεν δυναμαι να κανω νεες φιλες καθομαι μεσα στο σπιτι κ βγαινω μονο με το αγορι μου κ τις αλλες φιλες που ομως ειναι μακρυα κ δεν βλεπω συχνα, κ γενικα δεν γνωριζω ποτε πρεπει να μιλησω για ολα αυτα στο αγορι μου κ στο σοι με ποιον τροπο πως θα περιγραψω στην φιλη μου να πιστεψει κ να με συγχωρεσει που δεν μιλησα νιωριτερα επειδη δεν ειναι ευκολο να μιλησει ανθρωπος που υπεστη κακοποιηση
    βασικα δε ξερω αν το αγορι σου ειναι τοσο δυναμικος χαρακτηρας οσο εγω αλλα οντος εγω στη θεση του θα ειχε γινει το βιετναμ μετα απο αυτο... οχι οτι θα τα εβαζα με τους συγγενεις σου αλλα θα τραβαγα ζορι γενικα.. προβληματιζομαι και παλι με αυτα που μου λες γιατι παλι βλεπω τα λογια που μου πε η κοπελα μου δε φανταζεσαι ποσο θα θελα να ειμαι διπλα σε καπιον να ακουμπησω πανω του και προβληματιζομαι ακομα περισοτερο γιατι μου ειχε πει και εκινη οτι ενας θειος της της φαιροταν ασχημα αλλα δε ξερω τι συνεβει ακριβως...

Ειμαι απο ιδιαιτερα προστατευτικο σοι κ η γιαγια μου που με αγαπαει οσο τιποτα στον κοσμο ειναι αρρωστη με την καρδια της κ το παραμικρο ειναι ικανο να την αναστατωσει τρομερα με απροβλεπτες συνεπειες για την κατασταση της, επισης εχω μερικες ιδιαιτερα οξυθυμες θειες που παραλιγο να σκοτωσουνε τον πατερα του θειου που μας εκλεψε τα λεφτα κ ετσι κ μαθουνε τι μου εκανε ο γιος επισης δεν θα ειμαι σε θεση να τις συγκρατησω, Επισης το αγορι μου θα θελει να τον κατασκοτωσει, Κ μετα πως θα ζησω εαν ολοι αυτοι οι ανθρωποι μου κανουνε κατι ακραιο κ βρεθουνε μεσα?

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2013
    Ειμαι απο ιδιαιτερα προστατευτικο σοι κ η γιαγια μου που με αγαπαει οσο τιποτα στον κοσμο ειναι αρρωστη με την καρδια της κ το παραμικρο ειναι ικανο να την αναστατωσει τρομερα με απροβλεπτες συνεπειες για την κατασταση της, επισης εχω μερικες ιδιαιτερα οξυθυμες θειες που παραλιγο να σκοτωσουνε τον πατερα του θειου που μας εκλεψε τα λεφτα κ ετσι κ μαθουνε τι μου εκανε ο γιος επισης δεν θα ειμαι σε θεση να τις συγκρατησω, Επισης το αγορι μου θα θελει να τον κατασκοτωσει, Κ μετα πως θα ζησω εαν ολοι αυτοι οι ανθρωποι μου κανουνε κατι ακραιο κ βρεθουνε μεσα?
    οστοσο μου κανει εντυπωση οτι μου φαινεσαι σχετικα πολυ ηρεμη σε βοηθησε καπιος το αγορι σου πχ?

Η κοπελα σου δεν ειναι καθολου ευκολο να μιλησει κ εχει αναγκη να της πεις οτι δεν ειναι η μονη που τραβαει αυτα ειμαι κ εγω που ουτε καν μιλησα ακομα στο αγορι μου για το παραμικρο απο αυτα που επαθα ειναι κ εκκατομυρια γυναικες επιπλεον, ισως να βοηθουσε λιγο αν της εδειχνες εδωπερα να διαβασει την περιπτωση μου, εγω πραγματικα εχω διαλυθει μετα απο αυτο κ πιστεψε με δεν θελω να εργαστω ουτε να γνωρισω ανθρωπους, ετσι κ αναγκαστω να βρεθω κοντα με αγνωστους νιωθω αρρωστη, πηγα σε μια γιορτη τις προαλλες κουμπαρων κ καθομουνα σε μια γωνια αμιλητη οταν μου μιλουσανε αγνωστοι τους απεφευγα ευγενικα οταν μου καθησε ενας αγνωστος κοντα μου ενιωσα να απειλουμαι

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2013
    Η κοπελα σου δεν ειναι καθολου ευκολο να μιλησει κ εχει αναγκη να της πεις οτι δεν ειναι η μονη που τραβαει αυτα ειμαι κ εγω που ουτε καν μιλησα ακομα στο αγορι μου για το παραμικρο απο αυτα που επαθα ειναι κ εκκατομυρια γυναικες επιπλεον, ισως να βοηθουσε λιγο αν της εδειχνες εδωπερα να διαβασει την περιπτωση μου, εγω πραγματικα εχω διαλυθει μετα απο αυτο κ πιστεψε με δεν θελω να εργαστω ουτε να γνωρισω ανθρωπους, ετσι κ αναγκαστω να βρεθω κοντα με αγνωστους νιωθω αρρωστη, πηγα σε μια γιορτη τις προαλλες κουμπαρων κ καθομουνα σε μια γωνια αμιλητη οταν μου μιλουσανε αγνωστοι τους απεφευγα ευγενικα οταν μου καθησε ενας αγνωστος κοντα μου ενιωσα να απειλουμαι
    οπα αυτο ειναι ακριβως χρονια προσπαθουσα να καταλαβω γιατι καθε φορα που ξεστρατιζει απο εμενα τη βλεπω μετα χαλια εχεις δικιο τη βλεπω να αρρωσταινει μπρωστα σε αγνωστους αφου μου λεει με πονανε ποδια κοιλιες κλπκλπ ναι αυτο ειναι...οντος συνεχεια μου λεει οτι δε θελει αυτη τη δουλεια και τη μισει... να εχεις απολυτο δικιο συνεχως κρυβοταν απο τους ανθρωπους και μου ελεγε συνεχεια παμε σπιτι μη συναντησουμε κανενα και καθε φορα που συναντουσαμε την επιανε πανικος

Προσπαθω να ειμαι ηρεμη οπως ειπα κ παραπανω κατεφυγα κ σε πνευματικο στην εκκλησια κ του μιλησα κ πηγαινω κ σε ειδικο εφοσον περασα κ καταθλιψη απο την οποια ακομα αγωνιζομαι να θεραπευτω πληρως κ εννοειται το αγορι μου παροτι δεν γνωριζει ειναι για εμενα ο,τι καλυτερο,Ισως κ η κοπελα σου πρεπει να κανει κατι παρομοιο κ ισως περισσοτερο βρει την δυναμη να σου μιλησει, Απλα επειδη γνωριζει μονο ο πνευματικος κ η ειδικος που πηγαινω για την κακοποιηση ενιωσα την αναγκη να μιλησω κ με ολους εσας να παρω κ αλλες αποψεις επειδη αυτη η κατασταση με τρελαινει κ το γεγονος οτι τρομαζω να μιλησω στους δικους μου ανθρωπους

Κοιτα οντως η δουλεια ειναι προβλημα καθομαι ανεργη σπιτι κ δεν θελω να εργαστω με τιποτα οχι απο τεμπελια αλλα απο την αρνηση μου να ειμαι με ασχετους καθημερινα, Παλι καλα που διαθετω ενα ενοικιο κ καλυπτομαι οικονομικα, οι δικοι μου πραγματικα καιγονται απο επιθυμια να κανω κατι επαγγελματικα ομως το αρνουμαι κατηγορηματικα, Νιωθω θα με γυρισει με απροβλεπτες επιπτωσεις πισω στην καταθλιψη

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2013
    Προσπαθω να ειμαι ηρεμη οπως ειπα κ παραπανω κατεφυγα κ σε πνευματικο στην εκκλησια κ του μιλησα κ πηγαινω κ σε ειδικο εφοσον περασα κ καταθλιψη απο την οποια ακομα αγωνιζομαι να θεραπευτω πληρως κ εννοειται το αγορι μου παροτι δεν γνωριζει ειναι για εμενα ο,τι καλυτερο,Ισως κ η κοπελα σου πρεπει να κανει κατι παρομοιο κ ισως περισσοτερο βρει την δυναμη να σου μιλησει, Απλα επειδη γνωριζει μονο ο πνευματικος κ η ειδικος που πηγαινω για την κακοποιηση ενιωσα την αναγκη να μιλησω κ με ολους εσας να παρω κ αλλες αποψεις επειδη αυτη η κατασταση με τρελαινει κ το γεγονος οτι τρομαζω να μιλησω στους δικους μου ανθρωπους
    α ετσι εξηγιται γιατι εισαι τοσο ηρεμη το υποπτευθηκα να αλλα το να βγαζει απ εξω το αγορι σου και να μιλας με ιδικους αυτο με χαλαει λιγο εμενα τουλαχιστον...

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2013
    απο αυτα που λες τουλαχιστον συμπερανα οτι μου εχει εμπιστοσυνη πραγματικα λεει αληθεια...ειμαι ο μονος που του εχει εμπιστοσυνη ολα τα αλλα τα βλεπει ως απειλη πραγματικα πιστευει οτι τα παντα ειναι εχθροι της... και ισως αυτο ειναι και καπος δικαιολογιμενο μετα απο ολα αυτα που περασε... εγω καταλαβα οτι μονο εγω τη κρατησα στη ζωη αφου οτιδηποτε αλλο την αρρωσταινει πραγματικα...το θεμα ειναι οτι η ιδια εχει επαναπαυτει πανω μου και δε τη βλεπω να θελει κατι αλλο εξτρα....απλα τη βολεψε μαζι μου και δε τη βλεπω και τοσο ορεξατη να κανει κατι ακομα...εγω το παλευω ακομα αλλα αυτη χορτασε βοηθεια...

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2013
    Κοιτα οντως η δουλεια ειναι προβλημα καθομαι ανεργη σπιτι κ δεν θελω να εργαστω με τιποτα οχι απο τεμπελια αλλα απο την αρνηση μου να ειμαι με ασχετους καθημερινα, Παλι καλα που διαθετω ενα ενοικιο κ καλυπτομαι οικονομικα, οι δικοι μου πραγματικα καιγονται απο επιθυμια να κανω κατι επαγγελματικα ομως το αρνουμαι κατηγορηματικα, Νιωθω θα με γυρισει με απροβλεπτες επιπτωσεις πισω στην καταθλιψη
    εγω βασικα της λεω να μη τους δινει σημασια τους ασχετους στη δουλεια της και αυτη μου λεει θελω να φυγω αυτοι με μισουν....

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2013
    ενας αλλος λογος που ισως με εμπιστευτικε ειναι οτι δε της θυμιζα και πολυ αντρα φανατικο γιατι σαν εμφανιση αυτο την υσηχασε καπος...

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2013
    εγω εχω την εντυπωση παντως οτι ενταξει εισαι που να εβλεπες εγω τι αντιμετωπισα οταν τη γνωρισα ηταν χειροτερη και απο αγριο θηριο απορω πως καταφερα να την αντεξω.... καθησαμε και κουβεντιαζαμε απο το τηλεφωνο ενα αιωνα μεχρι να βγαλει απο μεσα της τα περισσοτερα και να ηρεμισει... οστοσο καπια πραγματα μου τα εκρυψε αλλα μου ειπε αλλα που τη βαρεναν και αυτα... και μετα απο αυτο με αγαπησε τρελα και με ζηταγε σα κολασμενη....

Senior Member
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2013
    δε μπωρω να καταλαβω ενα πραγμα αφου απο οτι βλεπω ολα τα υπολυπα την αρρωσταινουν ψυχολογικα και τελικα ετσι ειναι γιατι δε παραδινεται τελειος σε μενα και μου κανει κολπα του στιλ αν δεν εισαι εσυ θα παω αλλου κλπ τοσο πειματαρα ειναι?

Η κοπελα σου δεν ειναι πεισματαρα ειναι απλα πολυ πληγωμενη κ ο πονος της για οσα περασε κτιζουν ενα τεραστιο τοιχο γυρω της αρνησης για μερικα πραγματσ οπως η δουλεια κ την φυλακιζουνε μεσα σε αυτο,Μαλλον δεν θα φερει αποτελεσμα να προσπαθησεις ντε κ καλα να σου μιλησει, Ειναι προτιμωτερο να μιλησει πρωτα σε καποιο ουδετερο ανθρωπο κ να προετοιμαστει ψυχολογικα κ επειτα σου μιλαει οταν αυτη θελει, Δεν βλεπεις εμενα? Μιλαω με ανεση σε εσενα για οσα εγιναν ενω στο αγορι μου προστοπαρων δεν καταφερα, Εννοειται κ το αγορι μου αγαπαω κ εσυ αγαπας την κοπελα σου απλα ειμαι πιο ανετη σε ενα ανθρωπο σαν εσενα που ειναι εκτος απο την ζωη μου, δεν σημαινει οτι η κοπελα σου δεν σε αγαπαει αντιθετως της εισαι ακρως απαραιτητος! Πρεπει να την ενθαρρυνεις να δει ειδικο η να εγγραφει σε καποιο φορουμ οπως αυτο εδωπερα κ προσθεου μην επιμενεις να ανοιχτει περισσοτερο σε γνωριμιες να δουλεψει κτλ....

Επισης αντιμετωπιζει ως πιθανη απειλη ολους τους αγνωστους που την περιτρυγυριζουνε κ ειναι λογικο εφοσον εζησε τετοια κατασταση, Αν αποφασισει να αφησει την δουλεια μην την κατακρινεις, Κ εγω στο πανεπιστημιο ενιωθα αρρωστη μεχρι που ορκιστηκα κ απο τοτε ειμαι οικιακα

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια Θέματα

1. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ!!!
    Από elenkouf στο forum Αγχος/Φοβίες
    Τελευταίο μήνυμα: 03-11-2011, 23:29
  2. ΠΟΝΑΩ
    Από Oneiroplasmenos στο forum Ψυχώσεις
    Τελευταίο μήνυμα: 17-02-2010, 11:04
  3. ποναω
    Από mstrouf στο forum Απώλεια, Πένθος
    Τελευταίο μήνυμα: 20-09-2009, 21:19
  4. Καλά παιδιά/καλά κορίτσια