PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ΤΟ ΛΥΚΟΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ

BrokeN_DoLL
15-09-2011, 17:06
Βρισκομαι σε μια συνεχη ενταση απο προχτες αλλα δεν το χα παρατηρησει μεχρι σημερα που κορυφωθηκε! εκτος του οτι οταν κανω διαλογο με καποιον οσο μου μιλαει χανω επαφη και σκεφτομαι κατι αλλο, πεταω στο ασχετο αυτο το αλλο με αποτελεσμα ο συνομιλητης μου να μενει παγωτο ''τωρα αυτο που κολλαει?'' . και οσο μου συζηταει το νεο θεμα παλι αφαιρουμαι σκεφτομενη ενα αλλο που με τρωει να το πεταξω αλλα δεν το κανω. συνηρμικα προτρεχει μονιμως το μυαλο μου σε ακυρα πραγματα . επισης ειδα παλι στον υπνο μου ενα λυκοσκυλο να το χαιδευω και ολη μερα οταν περπαταω αμα δω σκυλι στον δρομο θελω πολυ να το χαιδεψω , δεν εχει σημασια αν ειναι αδεσποτο η οχι τα πλησιαζω ολα και παω και αγοραζω τυροπιτες και πεινιρλι απ τον γρηγορη σαν τις χαζες να τα ταισω! και θα λενε τι κανει αυτη η χαζη!!!!!! αγχωνομαι αμα σκεφτομαι οτι πεινανε τα σκυλια πολυ εντονα 3 μερες τωρα σε σημειο να με κοβει ιδρωτας!

το αποκορυφωμα με επιασε χτες που καποιος στην γειτονια του δικου μου πυροβολησε 2 γατες του με αεροβολο! και το 1 γατακι ηταν αυτο που ειχα σωσει εγω και το πηραμε! εζησαν αλλα με ταραξε το γεγονος πως ενας ανωμαλος ειναι ελευθερος και πυροβολει ζωα και δεν μπορω να κοιμηθω το βραδυ και παρακαλαω τον δικο μ οτι γατι δουμε να το παρουμε σπιτι! ειχαν σκοτωσει οι γατες ενα ποντικι και το εβλεπα πεθαμενο στο γκαζον και ηθελα να το θαψω και δεν με αφηνε!!!!!

ειναι ηλιθιο δλδ που θελω να τα θαψω? ειχα σωσει ενα μωρο σκατζοχοιρο πριν κατι βδομαδες θα το φερνα εδω σε γιατρο αλλα μου πεθανε μετα απο 1 νυχτα προσπαθειας να το ταισω και να το ποτισω το ειδα να κουρνιαζει και λεω ''ειναι ασφαλη τωρα''. αλλα μου πεθανε την επομενη χωρις να κανω τπτ και εκλαιγα ολη μερα!!!!!

με εχει αγχωσει η κατασταση αυτη!!!!!!!!!!! επισης παλι εχω θεμα με τα ρουχα μου και δεν θελω να ντυνομαι!!!!!!

Gypsy Cello
15-09-2011, 17:13
Αυτή την συνήθεια (να θέλω να θάβω τα ζώα όταν πεθαίνουν) την έχω και γω. Πιστεύω πως κάθε έμβιο ον δικαιούται να του συμπεριφέρονται με σεβασμό και πραγματικά σιχάινομαι όταν βλέπω νεκρά ζωάκια να τα πετάνε σε κάδους απορριμάτων.

Απ' ότι βλέπω, με σένα γίνεται εμμονή. Έχεις και άλλες εμμονές; Το έχεις συζητήσει με τον γιατρό σου;

BrokeN_DoLL
15-09-2011, 17:15
Εμμονη εχω με το βαρος και το φαι και αυτο κιολας επειδη δεν ξερω πως ειναι η μορφη μου

Gypsy Cello
15-09-2011, 17:17
Εμμονη εχω με το βαρος και το φαι και αυτο κιολας επειδη δεν ξερω πως ειναι η μορφη μου

Κοπελιά, σε είδα στο φατσοβιβλίο και μου φάνηκες ωραία κοπέλα. Μην υπερβάλλεις με τα κιλά! (Τι λέω τώρα ε; λολ)

BrokeN_DoLL
15-09-2011, 17:20
δεν ξερω πως με βλεπει ο κοσμος αλλα αμα με κοροιδευουν? και αλλωστε τι σημασια εχει αυτο εγω δεν μπορω να με δω!!!!

Gypsy Cello
15-09-2011, 17:21
δεν ξερω πως με βλεπει ο κοσμος αλλα αμα με κοροιδευουν? και αλλωστε τι σημασια εχει αυτο εγω δεν μπορω να με δω!!!!

στον καθρέφτη δεν σε βλέπεις;

BrokeN_DoLL
15-09-2011, 17:23
μωρε με βλεπω αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως ειμαι και σε ποια κατηγορια, σαν να μην εχω υποσταση!!!πως να στο εξηγησω...

Gypsy Cello
15-09-2011, 17:26
μωρε με βλεπω αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως ειμαι και σε ποια κατηγορια, σαν να μην εχω υποσταση!!!πως να στο εξηγησω...

αυτό λέγεται διαταραγμένη εικόνα του εαυτού. Όταν κάποιος σου λέει ότι είσαι μια χαρα, να υποθέσω δεν αρκεί ε;

BrokeN_DoLL
15-09-2011, 17:36
χαχαχαχαα τι να αρκει!!!!!! κ εγω σε ολους λεω πως ειναι μια χαρα!!!! πως να πεις το αντιθετο οταν ο αλλος σε κοιταει σαν κουταβι!

maus
15-09-2011, 19:55
πολυ καλο που προσεχεις τα ζωα.

αλλα μη το βλεπεις τοσο δραματικα οσο μπορεις.

μεσα στη ζωη ειναι και ο θανατος, και ολα τα ζωα ειναι δυστυχως καταδικασμενα
να περνανε μια δυσκολη ζωη. μεχρι την επομενη ζωη που ισως εξελιχθουνε σε κατι αλλο ..

Gypsy Cello
15-09-2011, 22:13
χαχαχαχαα τι να αρκει!!!!!! κ εγω σε ολους λεω πως ειναι μια χαρα!!!! πως να πεις το αντιθετο οταν ο αλλος σε κοιταει σαν κουταβι!

Ναι, καταλαβαίνω. Εγώ προτιμώ να μου λένε την αλήθεια. Τουλάχιστον έτσι όπως την βλέπουν οι άλλοι ασχέτως αν εγώ δεν συμφωνώ.

Lacrymosa
15-09-2011, 22:20
Ναι, καταλαβαίνω. Εγώ προτιμώ να μου λένε την αλήθεια. Τουλάχιστον έτσι όπως την βλέπουν οι άλλοι ασχέτως αν εγώ δεν συμφωνώ.

Κι εγω το ιδιο θεμα ακριβως εχω.. αλλα εχω κ θεμα ελλειψης εμπιστοσυνης.. δλδ αμα μου μπει κατι στο μυαλο (συνηθως σχετικα με το βαρος κ την εξωτερικη εμφανιση) δεν πα να μου λενε 1002 ειτε θετικα ειτε αρνητικα ειμαι επιφυλακτικη κ κολλαω στο δικο μου κ τρωω φλασιες... ασε που πολλες φορες νομιζω οτι με δουλεουνε η το λενε για να με καλμαρουν κ να περασει ετσι κ να μετα εγω να επιμενω κ να λεω "σιγουρα δεν παχυνα?" κ ειναι αυτο ενοχλητικο για τους αλλους αλλα εγω μεσα μου εκεινη τη στιμγη τρωγομαι κ ρεταρω γιατι δεν μπορω να διαχωρισω την αληθεια...

Gypsy Cello
15-09-2011, 22:35
Κι εγω το ιδιο θεμα ακριβως εχω.. αλλα εχω κ θεμα ελλειψης εμπιστοσυνης.. δλδ αμα μου μπει κατι στο μυαλο (συνηθως σχετικα με το βαρος κ την εξωτερικη εμφανιση) δεν πα να μου λενε 1002 ειτε θετικα ειτε αρνητικα ειμαι επιφυλακτικη κ κολλαω στο δικο μου κ τρωω φλασιες... ασε που πολλες φορες νομιζω οτι με δουλεουνε η το λενε για να με καλμαρουν κ να περασει ετσι κ να μετα εγω να επιμενω κ να λεω "σιγουρα δεν παχυνα?" κ ειναι αυτο ενοχλητικο για τους αλλους αλλα εγω μεσα μου εκεινη τη στιμγη τρωγομαι κ ρεταρω γιατι δεν μπορω να διαχωρισω την αληθεια...

Μην το κάνεις γιατί είναι κουραστικό. Και γω παρά τις όποιες ανασφάλειες μου δεν ρωτάω κανέναν να μου πει. Γιατί μου έχει τύχει να γνωρίσω και άτομα που ρωτάνε συνεχώς και γκρινιάζουν και κάνουν "νάζια". Από ένα σημείο και μετά, καταντά πολύ εκνευριστικό και για σένα και για τους άλλους.

Lacrymosa
15-09-2011, 22:39
Μην το κάνεις γιατί είναι κουραστικό. Και γω παρά τις όποιες ανασφάλειες μου δεν ρωτάω κανέναν να μου πει. Γιατί μου έχει τύχει να γνωρίσω και άτομα που ρωτάνε συνεχώς και γκρινιάζουν και κάνουν "νάζια". Από ένα σημείο και μετά, καταντά πολύ εκνευριστικό και για σένα και για τους άλλους.

Δικιο εχεις, το ξερω κ γι αυτο προσπαθω να το αποφευγω.. αλλωστε δεν εμπιστευομαι ευκολα την κριση του καθενα μιας κ δεν ξερω τι ισχυει κ τι οχι εδω δεν εμπιστευομαι την κριση τη δικη μου νιωθω πως να στο εξηγησω σαν να ειμαι καπου μετεωρη... τι κανεις εσυ, καιρο εχουμε να τα πουμε !!!

niah
15-09-2011, 22:50
Μπροκεν,με αγγιζει πολυ αυτη η ευαισθησια που εχεις με τα ζωα.Ειμαι παρομοια πορωμενη με εσενα στον συγκεκριμενο τομεα.
Κατι που κανω εγω και θα το προτεινα και σε εσενα ή σε οποιον αλλο θελησει,ειναι να βαζεις κι εσυ ενα μπολακι νερο εξω απ το σπιτι σου καθημερινα, κι αν εχεις περισσευουμενα χρηματα,αντι να παιρνεις ζαμπονοτυροπιτες απ του γρηγορη,παρε ενα 10κιλο χυμα ξηρη τροφη και βαζε ενα μπολακι επισης εξω απ το σπιτι σου..Αν το εφαρμοζανε αυτο καμποσοι ανθρωποι (εστω 1-2) σε καθε γειτονια δεν θα χαμε διψασμενα ζωα..Εγω βαζω τον εαυτο μου και σκεφτεται πως θα ενιωθα αν ημουν ξεθεωμενη και δεν ειχα δυνατοτητα να πιω ενα ποτηρι νερο,και φρικαρω.Ή οταν βλεπω ενα αδεσποτο βαζω επισης-αθελα μου- τον εαυτο μου στη θεση του και στεναχωριεμαι..Ομως πιστευω οτι αυτη η υπερβολη κατανταει μλκια απο ενα σημειο και μετα.Σε καταλαβαινω βεβαια γιατι κι εγω το ιδιο νιωθω,ομως καλο θα ηταν να το περιορισουμε λιγο,και απλως να κανουμε εστω το ελαχιστο που μπορουμε,(οπως αυτα που προανεφερα).Μην το αφηνεις απο εκει και περα να επηρεαζει την προσωπικη σου ζωη και τον συναισθηματικο σου κοσμο σε τετοιο βαθμο.
Χαιρομαι πολυ παντως να βλεπω ατομα με τετοιου ειδους παρομοιες ευαισθησιες..ή μαζοχισμους..οπως θες πεστο ;ρ

Gypsy Cello
15-09-2011, 22:51
Δικιο εχεις, το ξερω κ γι αυτο προσπαθω να το αποφευγω.. αλλωστε δεν εμπιστευομαι ευκολα την κριση του καθενα μιας κ δεν ξερω τι ισχυει κ τι οχι εδω δεν εμπιστευομαι την κριση τη δικη μου νιωθω πως να στο εξηγησω σαν να ειμαι καπου μετεωρη... τι κανεις εσυ, καιρο εχουμε να τα πουμε !!!

Το παλέυω και γω βρε Λάκρυ μου όπως μπορώ. Αυτή η ρημάδα η κυκλοθυμία μου μ' έχει ταράξει! Θα πήγαινα σε ενδοκρινολόγο για να ελένξω κάποια πράγματα αλλά η ειρωνία είναι ότι ξέχασα να πάω στον ΟΑΕΔ και μου ακυρώθηκε η κάρτα. Φτου!

Gypsy Cello
15-09-2011, 22:54
Μπροκεν,με αγγιζει πολυ αυτη η ευαισθησια που εχεις με τα ζωα.Ειμαι παρομοια πορωμενη με εσενα στον συγκεκριμενο τομεα.
Κατι που κανω εγω και θα το προτεινα και σε εσενα ή σε οποιον αλλο θελησει,ειναι να βαζεις κι εσυ ενα μπολακι νερο εξω απ το σπιτι σου καθημερινα, κι αν εχεις περισσευουμενα χρηματα,αντι να παιρνεις ζαμπονοτυροπιτες απ του γρηγορη,παρε ενα 10κιλο χυμα ξηρη τροφη και βαζε ενα μπολακι επισης εξω απ το σπιτι σου..Αν το εφαρμοζανε αυτο καμποσοι ανθρωποι (εστω 1-2) σε καθε γειτονια δεν θα χαμε διψασμενα ζωα..Εγω βαζω τον εαυτο μου και σκεφτεται πως θα ενιωθα αν ημουν ξεθεωμενη και δεν ειχα δυνατοτητα να πιω ενα ποτηρι νερο,και φρικαρω.Ή οταν βλεπω ενα αδεσποτο βαζω επισης-αθελα μου- τον εαυτο μου στη θεση του και στεναχωριεμαι..Ομως πιστευω οτι αυτη η υπερβολη κατανταει μλκια απο ενα σημειο και μετα.Σε καταλαβαινω βεβαια γιατι κι εγω το ιδιο νιωθω,ομως καλο θα ηταν να το περιορισουμε λιγο,και απλως να κανουμε εστω το ελαχιστο που μπορουμε,(οπως αυτα που προανεφερα).Μην το αφηνεις απο εκει και περα να επηρεαζει την προσωπικη σου ζωη και τον συναισθηματικο σου κοσμο σε τετοιο βαθμο.
Χαιρομαι πολυ παντως να βλεπω ατομα με τετοιου ειδους παρομοιες ευαισθησιες..ή μαζοχισμους..οπως θες πεστο ;ρ

Αυτό που λες το κάνει και η μαμά μου. Και κάποια από τα αποφάγια τ' αφήνει στην άκρη του δρόμου για τ' αδέσποτα. μπράβο σου που σκέφτεσαι έτσι.

niah
15-09-2011, 23:02
Και νερακι Τζιπσι σελο μου.Κυριως νερακι.Νομιζω οτι ειναι πιο σημαντικο.Τα λυπαμαι πολυ οταν τα βλεπω να πινουν απο λασπονερα.
Μπραβο στη μαμακα σου.

BrokeN_DoLL
16-09-2011, 10:24
niah αχ τι καλα που με καταλαβαινεις! με πιανει πραγματικο αγχος. χτες που ειδα αυτο το σκυλακι με καλαζαρ που σιγουρα το παρατησανε μ ρθε αναγουλα απ το αγχος! του πηγα φαι και εκανε χαρες και η μανα μ μ λεγε πως δεν θα σωθει και δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλα τουλαχιστον να πεθανει εχοντας φαει, πιει νερο και εχει παρει ενα χαιδεματακι στο κεφαλι...... δεν ζητανε τπτ αλλο τα καημενα! οι περισσοτεροι το κλωτσανε και το βριζουνε.

Lacrymosa
16-09-2011, 12:48
συμφωνω με το νερο κ το φαι.. εμεις στην πολυκατοικια απο κατω εχουμε γατες αδεσποτες κ καθε πρωι ριχνουμε σε ενα μπολακι φρισκις κ σε ενα αλλο νερο, επισης οταν μαγειρευουμε ψαρια, κρεατα κτλ δινουμε κ σ αυτα, τα λυπαμαι κι εγω οταν τα βλεπω αλλα εχω ηδη 2 κ δεν με αφηνει η μανα μου να παρω αλλο στο διαμερισμα, επισης σχετικα με τραυματισμενα ζωα απο φολες, δηλητηριασεις, χτυπηματα αυτοκινητων κτλ μπορεις να το πας στην κτηνιατρικη σχολη (για τη θεσσαλονικη μιλαω για αθηνα δεν ξερω) κ το αναλαμβανουν αυτοι απο κει κ περα, εσυ το χρεος σου το εκανες, αλλα φρικαρω πχ να βλεπω γατες με κομμενη ουρα εχω εμμονη με τις γατες

BrokeN_DoLL
16-09-2011, 13:00
φιλοζωικες δεν εχουμε πολλες και μαλιστα εδω πειραια δεν εχει ουτε εναν!!!!!!! ειχα στειλει μειλ σε ενα στην αθηνα αλλα με γραψανε. πως περιμενουν να βοηθησει κοσμος!

Lacrymosa
16-09-2011, 13:15
κυνοτροφεια δεν εχει ?? οπου μπορεις δλδ να πας το αδεσποτο ?? Αλλα κ δεν ειναι σιγουρο αν θα το αναλαβουν καθως ειναι φισκα, τουλαχιστον τα στειρωνουν, τα απεντομωνουν κ τα εμβολιαζουν κ μπορει καποιος να παρει σκυλι απο κει.. Κτηνιατρικη Σχολη εχει κ στην Αθηνα νομιζω, δεν τα αναλαμβανουν ??

BrokeN_DoLL
16-09-2011, 13:32
εγω δεν μενω κεντρο και δεν εχω και μεταφορικο!

Gypsy Cello
16-09-2011, 15:19
συμφωνω με το νερο κ το φαι.. εμεις στην πολυκατοικια απο κατω εχουμε γατες αδεσποτες κ καθε πρωι ριχνουμε σε ενα μπολακι φρισκις κ σε ενα αλλο νερο, επισης οταν μαγειρευουμε ψαρια, κρεατα κτλ δινουμε κ σ αυτα, τα λυπαμαι κι εγω οταν τα βλεπω αλλα εχω ηδη 2 κ δεν με αφηνει η μανα μου να παρω αλλο στο διαμερισμα, επισης σχετικα με τραυματισμενα ζωα απο φολες, δηλητηριασεις, χτυπηματα αυτοκινητων κτλ μπορεις να το πας στην κτηνιατρικη σχολη (για τη θεσσαλονικη μιλαω για αθηνα δεν ξερω) κ το αναλαμβανουν αυτοι απο κει κ περα, εσυ το χρεος σου το εκανες, αλλα φρικαρω πχ να βλεπω γατες με κομμενη ουρα εχω εμμονη με τις γατες

Καλά που μας το λες. Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Το Σισόνι τι κάνει; χεχε!

Lacrymosa
16-09-2011, 15:31
Καλά που μας το λες. Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Το Σισόνι τι κάνει; χεχε!

Ναι, υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.. Το Σισονι ειναι μεσα στην κουβερτουλα μου διπλα στο λαπτοπ κ σας στελνει φιλακια !!! :)

https://lh5.googleusercontent.com/-QowJx01uIww/TXYj1MZiQ6I/AAAAAAAAAcM/zguru_ShaM4/no-bonsai-kitten.jpg

Gypsy Cello
16-09-2011, 15:35
Ναι, υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.. Το Σισονι ειναι μεσα στην κουβερτουλα μου διπλα στο λαπτοπ κ σας στελνει φιλακια !!! :)

https://lh5.googleusercontent.com/-QowJx01uIww/TXYj1MZiQ6I/AAAAAAAAAcM/zguru_ShaM4/no-bonsai-kitten.jpg

γούτσου γούτσου φιλάκια κι από μας! :) Ήθελα να σε ρωτήσω, εδώ Θεσσαλονίκη που υπάρχουν κυνοτροφεία; Θα ήθελα να πάρω ένα σκυλάκι αυτή τη φορά.

Lacrymosa
16-09-2011, 15:44
γούτσου γούτσου φιλάκια κι από μας! :) Ήθελα να σε ρωτήσω, εδώ Θεσσαλονίκη που υπάρχουν κυνοτροφεία; Θα ήθελα να πάρω ένα σκυλάκι αυτή τη φορά.

Απ οσο γνωριζω υπαρχει το canensis στο ωραιοκαστρο κ ενα αλλο στην πυλαια αλλα νομιζω ειναι γεματο.. ρατσας θα παρεις, τι ακριβως?? σε διαμερισμα θα το χεις ??

IRENEMARINA
16-09-2011, 15:45
Ποιος είναι αυτός ο διεστραμμένος που πυροβολεί τα ζώα και δεν τον πιάνει κανείς; περιμένουμε να χτυπήσει κανέναν και κανέναν άνθρωπο δηλαδή; πάτε στην αστυνομία σε καμιά φιλοζωική οργάνωση κάπου δε ξέρω τέλος πάντων... ντροπή και αίσχος....

Gypsy Cello
16-09-2011, 16:02
Απ οσο γνωριζω υπαρχει το canensis στο ωραιοκαστρο κ ενα αλλο στην πυλαια αλλα νομιζω ειναι γεματο.. ρατσας θα παρεις, τι ακριβως?? σε διαμερισμα θα το χεις ??

Δεν ξέρω αν θα είναι ράτσας ή κάτι άλλο αλλά θα προτιμούσα μικρό για να μπορώ να το κουμαντάρω.

BrokeN_DoLL
16-09-2011, 16:04
μα εχουμε παει αστυνομια το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι ανωνυμη καταγγελια! αφου δεν ξερουμε τον δραση. το τρομακτικο της υποθεσης ειναι οτι το γατακι δεν βγαινει απ τον κηπο.......και ο δικος μ εκεινη τη μερα ελειψε για 1 ωρα. πριν φυγει ηταν καλα. 1 ωρα μετα το βρηκε χτυπημενο. πραμα π σημαινει οτι παρακολουθουσε ο λεχριτης και μαλιστα το κανε βλεποντας στον κηπο πισω απο τον φραχτη!

Lacrymosa
16-09-2011, 16:07
Δεν ξέρω αν θα είναι ράτσας ή κάτι άλλο αλλά θα προτιμούσα μικρό για να μπορώ να το κουμαντάρω.

παρε γκριφον, ειχα κι εγω παλιοτερα, κουμανταρετε ευκολα..

Gypsy Cello
16-09-2011, 16:09
παρε γκριφον, ειχα κι εγω παλιοτερα, κουμανταρετε ευκολα..

δεν ξέρω ποιο είναι. Αν θέλεις πόσταρε φωτογραφία

Lacrymosa
16-09-2011, 16:24
δεν ξέρω ποιο είναι. Αν θέλεις πόσταρε φωτογραφία

http://1.static.slando.com/photos/live/17/gkrifon_maltez_leyko_harizetai_12691317_1_F.jpg

Αυτο !! Πως σου φαινεται ??

Gypsy Cello
16-09-2011, 16:27
γκριφόν λέγεται; σαν μαλτέζ είναι

Θεοφανία
16-09-2011, 16:30
τζιπσι, εγω θα σου έλεγα αν είναι να πάρεις σκυλάκι, να υιοθετήσεις κάποιο αδέσποτο ώστε να κάνεις και ψυχικό.
Τα σκυλιά ράτσας βρίσκουν σίγουρη στέγη.
Υάρχουν πολλες φιλοζωικές που χαρίζουν...:)

Lacrymosa
16-09-2011, 16:37
γκριφόν λέγεται; σαν μαλτέζ είναι

Βασικα ναι μοιαζει παιζει να μην ειναι καθαροαιμο...
Τεσπα, παρε ο,τι προτιμας περισσοτερο !!

Gypsy Cello
16-09-2011, 16:39
τζιπσι, εγω θα σου έλεγα αν είναι να πάρεις σκυλάκι, να υιοθετήσεις κάποιο αδέσποτο ώστε να κάνεις και ψυχικό.
Τα σκυλιά ράτσας βρίσκουν σίγουρη στέγη.
Υάρχουν πολλες φιλοζωικές που χαρίζουν...:)

Δεν μ' ενδιαφέρει τόσο η ράτσα, άλλωστε υπάρχουν και αδέσποτα ράτσας. Έχω δει σκυλιά που θα έδινες μια μικρή περιουσία για να τ' αποκτήσεις στο δρόμο. Αλλά το αδέσποτο και να το βρώ δεν θα μ' ακολουθήσει εύκολα αν δεν είναι μωράκι. Γι' αυτό ρώτησα για τα κυνοτροφεία.

Θεοφανία
16-09-2011, 16:43
Δεν μ' ενδιαφέρει τόσο η ράτσα, άλλωστε υπάρχουν και αδέσποτα ράτσας. Έχω δει σκυλιά που θα έδινες μια μικρή περιουσία για να τ' αποκτήσεις στο δρόμο. Αλλά το αδέσποτο και να το βρώ δεν θα μ' ακολουθήσει εύκολα αν δεν είναι μωράκι. Γι' αυτό ρώτησα για τα κυνοτροφεία.

...ναι, εννοείται πως δεν θα το πάρεις από το δρόμο εκτός και αν βρεις κανένα κουτάβι.
Πέρισυ βρήκε μια φίλη μου στα σκουπίδια δυο κουτάβια ετοιμοθάνατα, το ένα δεν τα κατάφερε, το αλλο το πήρε σπίτι της.
Δεν ήξερε φυσικά αν είναι ράτσα και το σκυλί φέτος έχει γίνει ίσα με το τραπέζι της. Ενα τεράστιο λευκό σκυλί, απίστευτης ομορφιάς.
Ο κτηνιατρος της είπε δυο τρεις ρατσες που μπορεί να είναι γιατί ακόμη και εκείνος δεν μπορεί να καταλήξει με σαφηνεια.
Σημασία βέβαια όπως σου είπα είναι να κάνεις μια καλή πράξη...:)

Gypsy Cello
16-09-2011, 16:49
...ναι, εννοείται πως δεν θα το πάρεις από το δρόμο εκτός και αν βρεις κανένα κουτάβι.
Πέρισυ βρήκε μια φίλη μου στα σκουπίδια δυο κουτάβια ετοιμοθάνατα, το ένα δεν τα κατάφερε, το αλλο το πήρε σπίτι της.
Δεν ήξερε φυσικά αν είναι ράτσα και το σκυλί φέτος έχει γίνει ίσα με το τραπέζι της. Ενα τεράστιο λευκό σκυλί, απίστευτης ομορφιάς.
Ο κτηνιατρος της είπε δυο τρεις ρατσες που μπορεί να είναι γιατί ακόμη και εκείνος δεν μπορεί να καταλήξει με σαφηνεια.
Σημασία βέβαια όπως σου είπα είναι να κάνεις μια καλή πράξη...:)

οκ κατάλαβα μάλλον θ' απευθυνθώ σε κάποιο από τα κυνοτροφεία που μου είπε η Λάκρυ.

BrokeN_DoLL
30-09-2011, 12:57
ειδα στον υπνο μου οτι γνωρισα εναν αγνωστο και ερωτευτικαμε παραφορα. πηγαμε στην θαλασσα και ενω κολυμπουσα ειδα ενα νεκρο λυκοσκυλο με γυρω του αποτσιγαρα να επιπλεει.........μετα η παραλια ηταν γεματη αλκοολ και βρωμικα αποτσιγαρα.

Gypsy Cello
30-09-2011, 17:24
ειδα στον υπνο μου οτι γνωρισα εναν αγνωστο και ερωτευτικαμε παραφορα. πηγαμε στην θαλασσα και ενω κολυμπουσα ειδα ενα νεκρο λυκοσκυλο με γυρω του αποτσιγαρα να επιπλεει.........μετα η παραλια ηταν γεματη αλκοολ και βρωμικα αποτσιγαρα.

τι παθαίνεις εσύ με τα σκυλιά;

maus
30-09-2011, 17:26
Συμφωνω και εγω παρε καποιο αδεσποτο απο φιλοζωϊκη οργανωση.

Πηγαινε www.filozoiki.gr ή ψαξε στο ιντερνετ για παραπανω.

Οχι οτι τα αγοραστα δεν εχουν ψυχη αλλα τουλαχιστον ετσι δεν υποστηριζεις ενα εμποριο να παραγει περισσοτερα σκυλια ενω υπαρχουν τοσα αδεσποτα που περιμενουν με πονο μια στεγη.

Τα αδεσποτα ειναι και πιο εξυπνα εχω ακουσει απο τα ρατσας και πιο ανθεκτικα.

BrokeN_DoLL
30-09-2011, 17:26
τι παθαίνεις εσύ με τα σκυλιά;

δεν ξερω! γενικα βλεπω ζωα στον υπνο μου. διαβασα πως το σκυλι συμβολιζει την φιλια την πιστη και την προστασια

βλεπω και γατες και τρωκτικα επισης

αλλα εμενα με παραξενεψε ο γκομενος

BrokeN_DoLL
30-09-2011, 17:27
Συμφωνω και εγω παρε καποιο αδεσποτο απο φιλοζωϊκη οργανωση.

Πηγαινε www.filozoiki.gr ή ψαξε στο ιντερνετ για παραπανω.

Οχι οτι τα αγοραστα δεν εχουν ψυχη αλλα τουλαχιστον ετσι δεν υποστηριζεις ενα εμποριο να παραγει περισσοτερα σκυλια ενω υπαρχουν τοσα αδεσποτα που περιμενουν με πονο μια στεγη.

Τα αδεσποτα ειναι και πιο εξυπνα εχω ακουσει απο τα ρατσας και πιο ανθεκτικα.

ρε δεν μαφηνουν οι δικοι μου να φερω τπτ αλλο σπιτι :(

Gypsy Cello
30-09-2011, 17:29
δεν ξερω! γενικα βλεπω ζωα στον υπνο μου. διαβασα πως το σκυλι συμβολιζει την φιλια την πιστη και την προστασια

βλεπω και γατες και τρωκτικα επισης

αλλα εμενα με παραξενεψε ο γκομενος

Και η Lacrymosa μου έλεγε ότι έχει ανήσυχο ύπνο. Ίσως να έχει σχέση με την διπολική διαταραχή.

BrokeN_DoLL
30-09-2011, 18:37
δεν θελω να παρω σκυλο εχω ηδη ενα σκυλι ειναι γερος βεβαια.......αλλα εχω και ινδικο χοιριδιο και σαλαμανδρες και κουβαλαω κ χαμστερ κατα καιρους και μ φωναζουν οι δικοι μ

maus
30-09-2011, 23:09
δεν θελω να παρω σκυλο εχω ηδη ενα σκυλι ειναι γερος βεβαια.......αλλα εχω και ινδικο χοιριδιο και σαλαμανδρες και κουβαλαω κ χαμστερ κατα καιρους και μ φωναζουν οι δικοι μ

Α πολυ ωραια !!

Μη παρεις αλλο σκυλο. Θα του κακοφανει βεβαια και θα ζηλεψει και ειναι και γερος, οποτε ειναι κριμα. Επισης θα ειναι πολυ φασαρια δυο σκυλοι οποτε καλα κανεις και δεν παιρνεις αλλο.

Τωρα τα ονειρα συνηθως εχουν συμβολισμους αλλα μη τα παιρνεις και οτι ειναι 100% σωστα παντα. Πολλα καταγραφει το υποσυνειδητο απλως.