PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΣΟΣ

Lacrymosa
24-06-2011, 23:01
Γεια σας χαζη ερωτηση κ ακυρη αυτη που θα κανω αλλα με καιει αμεσα, να ρωτησω αμα κανεις σεξ μες στη θαλασσα υπαρχει περιπτωση να κολλησεις?? (καταλαβαινετε τι εννοω φανταζομαι) Κ αμα το κανεις χωρις προφυλακτικο τι γινεται?? Κανονικα πρεπει να βαλεις οκ αλλα μες στο νερο πως θα σταθει κ ποτε θα το βαλεις πριν μπεις η μετα?? Κανονικα με το νερο κ την υδροστατικη πιεση δεν υπαρχει περιπτωση να του πεσει του αλλου γρηγοροτερα κ να κολλησεις??

Σορρυ για τη μαλακια που ρωταω αλλα καιγομαι αμεσα κ θελω απαντηση

ΣΟΝΙΑ
24-06-2011, 23:04
Ναι μπορεις να κολησεις

Gypsy Cello
24-06-2011, 23:14
Κοπελιά μέσα στο νερό, είτε το βάλεις είτε όχι, μπορεί πολύ έυκολα να την πατήσεις! Για καλό και για κακό πάρε το χάπι της επόμενης μέρας και κάνε και έλεγχο για σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα. ΥΓ:Αυτά καλύτερα μέσα σε στεθερή σχέση.:cool:

Lacrymosa
24-06-2011, 23:40
Ρε τι σταθερη σχεση πρωτον χωρισα δευτερον ειμαι διακοπες κ τριτον ξερω μονο το ονομα του.. ρε συ η μοναδικη φορα που εκανα χωρις, ρε συ ηταν μες στο νερο, κ δεν ητανε σταθερο το τετοιο κ δεν ηταν πολυ ωρα σηκωμενο ισως λογω υδροστατικης πιεσης επεσε γρηγορα, υπαρχει περιπτωση να παθω κατι ?? γιατι κανονικα τεντωμενο (σε στυση) πρεπει να βγει.. σορρυ για αυτα που ρωταω αλλα εχω αγχωθει κ ειμαι σε ενταση κ εχω φρικαρει

Gypsy Cello
24-06-2011, 23:45
Εννοείς να πάθεις κάτι επειδή δεν ήταν σε πλήρη στήση; Δεν κατάλαβα καλά. Και τι σόρρυ ρε συ, τι πειράζει; :)

carrot
24-06-2011, 23:46
Δεν έχω απάντηση σε αυτό αλλά όταν το δοκιμάσεις πες το και σε μας να μάθουμε!

Lacrymosa
25-06-2011, 00:02
Ρε δεν καταλαβατε αλλο λεω, το κανα πρωτη φορα κατι τετοιο σημερα στη ζωη μου με αγνωστο ατομο κ το χω μετανιωσει γιατι παλια δεν ημουν ετσι κ ισως ειναι κ λογω αλλου θεματος, τεσπα, δεν εβαλα προφυλακτικο (ο αλλος δλδ) επειδη μου ειπε οτι μες στο νερο το πεος πεφτει πιο γρηγορα κ δεν στεκεται καλα το προφυλακτικο κ εχω φλιπαρει τωρα μετα απο αυτο που εγινε

carrot
25-06-2011, 00:06
πιας το αυγο και κουρεφτο

Gypsy Cello
25-06-2011, 00:08
Ρε δεν καταλαβατε αλλο λεω, το κανα πρωτη φορα κατι τετοιο σημερα στη ζωη μου με αγνωστο ατομο κ το χω μετανιωσει γιατι παλια δεν ημουν ετσι κ ισως ειναι κ λογω αλλου θεματος, τεσπα, δεν εβαλα προφυλακτικο (ο αλλος δλδ) επειδη μου ειπε οτι μες στο νερο το πεος πεφτει πιο γρηγορα κ δεν στεκεται καλα το προφυλακτικο κ εχω φλιπαρει τωρα μετα απο αυτο που εγινε

Και να μην έπεφτε, μέσα στο νερό είναι επικίνδυνο έτσι κι αλλιώς. Κάνε αυτά που σου είπα για να ησυχάσεις.

Lacrymosa
25-06-2011, 00:11
Αχ γαμωτο μαλλον δεν τα εξηγω σωστα ειμαι λιγο off παλι...
1ον) Δεν εβαλε προφυλακτικο, εγω τον ειπα να βαλει, αλλα μου ειπε το παραπανω που εγραψα κ ετσι οπως ημουν κι εγω δεν πολυεδωσα σημασια, αυτο που ειπε ισχυει η υπηρξα ο μαλακας της υποθεσης??
2ον) Το οτι δεν εβαλε ενεχει κινδυνους, αλλα μηπως λογω του νερου μειωνονται επειδη ηταν χαλαρο??
3ον) Ναι, δεν ηταν καλο, ειναι κ αυτο ενα θεμα , πως να το κανουμε...:P

ΑΛΛΑ το βασικοτερο ειναι οτι εχω τωρα εχω φλιπαρει κ κινδυνευω να τρελαθω

Gypsy Cello
25-06-2011, 00:14
Α! Δηλαδή θα ήταν καλύτερα να μην βάλει; Λάθος κάνει να του πεις.

Lacrymosa
25-06-2011, 00:26
ρε δεν εβαλε σε λεω! κανει λαθος ε?? αρα υπηρξα ο μαλακας της υποθεσης κ τον πιστεψα.. εγω τωρα εχω φρικαρει τι να κανω εχω αγχωθει θα τρελαθω

Gypsy Cello
25-06-2011, 00:30
λάκρυ δες το πρώτο μου μνμ και μην πανικοβάλεσαι!

Lacrymosa
25-06-2011, 00:48
ρε συ δεν μπορω να μην πανικοβαλλομαι εχω κανει κ αλλες μαλακιες αλλα αυτο παραηταν κ μου ρχεται να κλαψω που δεν μπορεσα να το ελεγξω δλδ τι να κανω να παρω το χαπι της επομενης ημερας?? κ αμα πες δεν χρειαζοταν αλλα το παρω υπαρχει περιπτωση να μου κανει κατι κακο?? ε οχι να γινω κ sexomaniac τωρα αυτο μου ελειπε ρε ολο μαλακιες κανω γαμωτη μου

Gypsy Cello
25-06-2011, 00:57
Καλέ πως θα γίνεις σεξομανής; Ένα χάπι είναι που σταματάει την σύλληψη στο ξεκίνημα της. Όλες οι κοπέλες το παίρνουν. Τι μαλακίες έχεις κάνει;

Lacrymosa
25-06-2011, 01:04
θα το παρω αλλα εχω αγχωθει αμα παθω κατι αλλα καλυτερα κ να χω καποιες παρενεργειες παρα να χει γινει καμια στραβη κ να το φυσαω κ να μην κρυωνει.... αλλα δεν νομιζω ρε συ να χει γινει κατι, τοσο γκαντεμια πια, παντως το απευχομαι..

ρε συ ειμαι σε ανεβαστικο (χαι ) episode κ εχω κανει πολλα γαμωτη μου κ ντρεπομαι, περεταιρω δεν θελω να επεκταθω, νομιζω μερικα πραγματα ειναι αυτονοητα...

Gypsy Cello
25-06-2011, 01:07
οk it doesn't matter! :)

Lacrymosa
25-06-2011, 01:13
Λοιπον παω φαρμακειο τωρα subito ΕΦΥΓΑ !!!!!!!!!!

elis
25-06-2011, 02:03
αυτο οτι μεσα στο νερο σου πεφτει μεγαλοσ παπασ το ιδιο ειναι μεσα κ εξω απο το νερο

Seduction
25-06-2011, 02:59
Πόσο ετών είστε;

Aκολούθησε τις "συμβουλές" της Gypsy. Μια χαρά στα έγραψε

*Ghost*
25-06-2011, 03:51
Το χαπι της επομενης ημερας καλο ειναι να μην το παρεις πανω απο 2-3 φορες στην ζωη σου! Tο εχω παρει και εγω, καθως εχω υπαρξει παρα πολυ μαλακας στην ερωτικη μου ζωη, αλλα ας μην το αναλυσουμε τωρα! :P

Το οτι πεφτει πιο γρηγορα στο νερο ειναι εντελως, παντελως ψεμα! Η υδροστατικη πιεση σε τοσο μικρο βαθος δεν μπορει να σε επηρεασει, ισα-ισα, υπαρχει και η ανωση που θα επρεπε να βοηθαει! χεχε! Το οτι ηταν "χαλαρο" δεν σημαινει οτι ειναι λιγοτερο ευκολο να κολλησεις ασθενεια, ή να μεινεις εγκυος σε περιπτωση που ερθεις σε επαφη με σπερματικο υγρο... Ο τυπος τελειωσε?? Δεν καταλαβα..

Gypsy Cello
25-06-2011, 03:55
Γιατί δεν κάνει να το πάρεις; Δημιουργεί προβλήματα στην υγεία;

Lacrymosa
25-06-2011, 03:57
Ghost πηγα σε εφημερευον φαρμακειο, εκανα μιση ωρα να βρω μιας κ ειμαι σε ξενη πολη, κ μου δωσανε το norlevo, αυτο ειχες παρει κ εσυ??
Τεσπα, το πηρα αν κ φοβομουν αρχικα αλλα παρα να γινει καμια στραβη it 's better to be safe than sorry εχει βεβαια παρενεργειες γι αυτο δεν θελει πολλες φορες στη ζωη σου επειδη ειναι πολυ δυνατο, αλλα τωρα ο,τι εγινε εγινε κ αμα πεθανω πεθανα !!!!!

Αυτο με την ανωση δεν το ειχα σκεφτει λολ!! Ναι εχει ενα point αυτο που λες πραγματι!!

Lacrymosa
25-06-2011, 03:59
Γιατί δεν κάνει να το πάρεις; Δημιουργεί προβλήματα στην υγεία;

Ναι, δημιουργει κ ειναι πολυ δυνατο κ προκαλει κ διαταραχες στον κυκλο σου συνηθως, αλλα παιδια τωρα το πηρα.....:(
Κανει να το παρεις ρε συ αλλα οχι πολλες φορες στη ζωη σου! Just be attensive next time!! (αυτο σε μενα παει κ σε αλλες απροσεχτες..)

lost.world
25-06-2011, 04:09
Χμ πρωτον ο τυπος δεν ηταν duracell και ειναι μουφα οτι με το νερο σου πεφτει.Ισα ισα που σε χαλαρωνει και ανυψωνεται πιο ευκολα.Και δευτερον την αλλη φορα να εισαι πιο προσεκτικη και εσυ και βγαλε απο πανω σου τον μαλακομαγνητη οπως συνηθιζουν να λενε οι γυναικες.Τετοιους λακαμαδες παντε και κανετε μαγκες....Αυτος τωρα θα λεει στους φιλους του κλασσικα "και που λετε ρε μαλακες οπως την ειχα μετα ποδια ανοιχτα μεσα στην θαλασσα την ξεσκισα και σηκωθηκε κυμα.Αναγκαστηκα να της κλεισω το στομα να μην μας παρουνε χαμπαρι....!"

Lacrymosa
25-06-2011, 04:19
lost.world εισαι αντρας να υποθεσω ε?? κοιτα καλα κανεις κ τα χωνεις κ τα λες με τ ονομα τους, αλλα λιγο στην περιγραφη ρε συ το παρακανες.. σβηστο σε παρακαλω απο κει που γραφεις "Αυτος τωρα.. κτλ" ειμαι ηδη χαλια ξερω οτι εκανα μαλακια κτλ αλλα ημουν σε φαση που δεν το ελεγχα κ δεν μ αρεσει να βλεπω κατι τετοιο γραμμενο, με κανει χειροτερα, οκ??

lost.world
25-06-2011, 04:22
lost.world εισαι αντρας να υποθεσω ε?? κοιτα καλα κανεις κ τα χωνεις κ τα λες με τ ονομα τους, αλλα λιγο στην περιγραφη ρε συ το παρακανες.. σβηστο σε παρακαλω απο κει που γραφεις "Αυτος τωρα.. κτλ" ειμαι ηδη χαλια ξερω οτι εκανα μαλακια κτλ αλλα ημουν σε φαση που δεν το ελεγχα κ δεν μ αρεσει να βλεπω κατι τετοιο γραμμενο, με κανει χειροτερα, οκ??

μα δεν το ειπα για να σε κανω να νιωσεις χαλια ουτε και σε βριζω. δε σε στηνω στον τοιχο.απλα ειπα οτι μαλλον εμπλεξες με παπαρα αλλα ευτυχως ηταν για λιγο. μικρο το κακο. ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια. δεν ειχα σκοπο να σε προσβαλω

Lacrymosa
25-06-2011, 04:30
το ξερω οτι εμπλεξα με παπαρα, αλλα πιστεψε με δεν ηταν κ 100% στο χερι μου να ελεγξω αυτο το συναισθημα που μου βγηκε εκεινη τη στιγμη κ αλλωστε ο,τι εγινε εγινε ,βασικα κατι σαν one-night stand αλλα το θεμα ειναι οτι τωρα τελειωσε κ δεν θα τον ξαναδω κ δυστυχως η περιγραφη με κανε να νιωσω χαλια σβηστο σε παρακαλω απο το σημειο που σου ειπα εστω, νομιζω μιλησα πολυ ευγενικα κ ηρεμα......

lost.world
25-06-2011, 04:48
δεν εχω κατι με τα one night stand και δεν εχω κατι μαζι σου. δυστυχως δεν μπορω να σβησω αυτο που εγραψα γιατι ειμαι πεισματαρης αλλα και γιατι ειναι ολοφανερο οτι δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα και δεν μειωνει εσενα σε καμια περιπτωση αλλα τον αλλον τον φαφλατα που δεν μπορει να σταθει στο υψος του. αν αδυνατεις να το καταλαβεις αυτο, εγω δεν φταιω. καταπιε το και προχωρα παρακατω. αυριο θα εχει ξεχαστει.τωρα αμα εσυ θελεις να νιωθεις ασχημα εγω δεν μπορω να σε βοηθησω.μην ασχολεισαι με το δεντρο αλλα με το δασος. και μην εισαι τοσο αγχωμενη. δε προκειται να συμβει τιποτα. ηταν μια κακια στιγμη, δεν ειπα οτι ηταν μαλακια. αυτο ηταν ολο. νομιζω και εγω μιλαω ευγενικα και ηρεμα. αν αυτο δε σου αρκει τοτε σου ζητω συγνωμη αλλα αδυνατω να παρω πισω αυτα που εγραψα ακομα και αν μειωνουν εμενα τον ιδιο. εχω μαθει να αναλαμβανω τις συνεπειες των πραξεων μου σαν υπευθυνος ενηλικος ανθρωπος. μαθε να κανεις το ιδιο και ποτε μην κοιτας πισω. καθε εμποδιο για καλο. σου ευχομαι να σου ξανατυχει τετοια φαση και να χασεις τον ελεγχο αλλα να ειναι με καποιον που αξιζει....

Lacrymosa
25-06-2011, 05:14
δεν εχω κατι με τα one night stand και δεν εχω κατι μαζι σου.

oυτε εγω εχω κατι με τα one-night stand ουτε μαζι σου, δεν σε ξερω αλλωστε προσωπικα για να εχω..

δυστυχως δεν μπορω να σβησω αυτο που εγραψα γιατι ειμαι πεισματαρης αλλα και γιατι ειναι ολοφανερο οτι δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα και δεν μειωνει εσενα σε καμια περιπτωση αλλα τον αλλον τον φαφλατα που δεν μπορει να σταθει στο υψος του.

εισαι πεισματαρης κι απο πανω εε?? μαλλον δεν ξες κι εγω τι πεισματαρα κ αναποδη ειμαι, θες να κανουμε κοντρα μηπως?? ασε τις ειρωνειες κ τα δουλεματα για αλλου, εδω δεν πιανουν.. κ ασε τη διακαιολογια "προσβαλλεται ο αλλος" ΧΕΣΤΗΚΕ ο αλλος πηρε αυτο που ηθελε κ ειναι μια χαρα τωρα οκ?? εγω ομως δεν ειμαι

αν αδυνατεις να το καταλαβεις αυτο, εγω δεν φταιω.

μαλλον εσυ αδυνατεις να καταλαβεις βασικα πραγματα κ κανεις οτι δεν καταλαβαινεις

καταπιε το και προχωρα παρακατω. αυριο θα εχει ξεχαστει.τωρα αμα εσυ θελεις να νιωθεις ασχημα εγω δεν μπορω να σε βοηθησω.

δεν σου ζητησα καμια βοηθεια απεναντιας με βοηθησες να νιωσω ΑΚΟΜΗ πιο ασχημα απ ο,τι ημουνα

μην ασχολεισαι με το δεντρο αλλα με το δασος. και μην εισαι τοσο αγχωμενη. δε προκειται να συμβει τιποτα. ηταν μια κακια στιγμη, δεν ειπα οτι ηταν μαλακια. αυτο ηταν ολο. νομιζω και εγω μιλαω ευγενικα και ηρεμα. αν αυτο δε σου αρκει τοτε σου ζητω συγνωμη αλλα αδυνατω να παρω πισω αυτα που εγραψα ακομα και αν μειωνουν εμενα τον ιδιο.

αυτο κ μονο δειχνει τι επιπεδου ατομο εισαι

εχω μαθει να αναλαμβανω τις συνεπειες των πραξεων μου σαν υπευθυνος ενηλικος ανθρωπος.

καθε αλλο παρα αυτο δειχνει αλλα τελοσπαντων

μαθε να κανεις το ιδιο και ποτε μην κοιτας πισω. καθε εμποδιο για καλο. σου ευχομαι να σου ξανατυχει τετοια φαση και να χασεις τον ελεγχο αλλα να ειναι με καποιον που αξιζει....

ε αυτο ητανε τωρα τα δα ολα ειλικρινα!! ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΥ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΒΡΕΘΩ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΦΑΣΗ Κ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΣ ΓΙΑ ΤΙ ΦΑΣΗ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ!! ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΧΕΙΣ ΠΑΡΑΞΗΛΩΣΕΙ ΕΤΣΙ?? ΡΕ ΑΣΕ ΜΑΣ!!

Μια φορα ειπα να μιλησω ηρεμα αλλα ορισμενοι τα θελουν να τα ακουνε μαλλον γαμωτη μου ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡ ΤΑ ΠΙΣΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΛΑΚΙΣΤΗΚΑΜΕ Κ ΦΥΓΕ ΑΠ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ !!!!!! ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΕΙΠΑΜΕ ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΑΛΛΑ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΣΚΑΜΠΑΖΟΥΝ!!!!

lost.world
25-06-2011, 05:18
ευχαριστω για τις παρατηρησεις. θα προσπαθησω να γινω καλυτερος...!

ram
25-06-2011, 19:08
Γεια σας χαζη ερωτηση κ ακυρη αυτη που θα κανω αλλα με καιει αμεσα, να ρωτησω αμα κανεις σεξ μες στη θαλασσα υπαρχει περιπτωση να κολλησεις?? (καταλαβαινετε τι εννοω φανταζομαι) Κ αμα το κανεις χωρις προφυλακτικο τι γινεται?? Κανονικα πρεπει να βαλεις οκ αλλα μες στο νερο πως θα σταθει κ ποτε θα το βαλεις πριν μπεις η μετα?? Κανονικα με το νερο κ την υδροστατικη πιεση δεν υπαρχει περιπτωση να του πεσει του αλλου γρηγοροτερα κ να κολλησεις??

Σορρυ για τη μαλακια που ρωταω αλλα καιγομαι αμεσα κ θελω απαντηση

και εγω το εχω κανει στη θαλασσα δεν επαθα τιποτα τωρα τι να σου πω μπορει να σταθηκα τυχερη εχω ακουσει ιστοριες οτι κολας...πιστευω οτι πρεπει να προσεχεις περισσοτερρο μη κολλησεις τιποτα στη θαλασσα καμια αρρωστια που βρομανε τα νερα παρα να μη κολλησεις με τον αλλον...

Lacrymosa
25-06-2011, 19:14
λολ πραγματι ετσι ειναι!! ουτε εγω κολλησα ευτυχως αλλα εχω ακουσει απο φιλες οτι κολλας κτλ!! οντως πιθανοτερο ειναι να παθεις καμια μολυνση απο το νερο της θαλασσας αλλα συνηθως κατι τετοια τα κανεις σε ερημικη παραλια ρε συ αλλα κ παλι δεν ειναι πεντακαθαρο το νερακι !!

*Ghost*
25-06-2011, 23:03
Lacry, εγω ειχα αιμοραγιες για πεντε μερες οταν το πηρα. Ειναι στις παρενεργιες, αλλα δεν ρωτησα γιατρο γιατι οι γονεις μου δεν το ηξεραν, οποτε δεν ξερω αν μου προκαλεσε και τιποτα αλλο μονιμο, αν και κανονικα δεν θα επρεπε! Και ενταξει, δεν συγκρινεται με την εκτρωση, απο αποψη υγειας!
Οταν το ειχα παρει ειχα σαρωσει το ιντερνετ και διαβαζα οτιδηποτε εβρισκα σχετικο με το νορλεβο, σε ελληνικα και ξενα σαιτ. Ολα λεγανε οτι δεν ειναι μεθοδος αντισυλληψης, αλλα χαπι για εκτακτες αναγκες και καποια ελεγαν οτι δεν πρεπει να το παρεις πανω απο 2-3 φορες στην ζωη σου γιατι σου γαμαει τις ορμονες. Στην ουσια ειναι οι ιδιες ορμονες που ειναι και στα αντισυλληπτικα, μονο σε πολυ, πολυ μεγαλυτερες ποσοτητες!

ROULA
26-06-2011, 20:22
τι εγινε τελικα κοπελια εισαι καλυτερα τωρα??? μην ανησυχεις δεν θα συμβει κατι κακο..

Lacrymosa
26-06-2011, 23:04
Ghost κ Roula ναι ειμαι καλυτερα, εχω βεβαια αιμορραγιες σαν να εχω περιοδο κ ποναει καπως περιεργα η κοιλια μου, η μεση κ τα ποδια, κ ειμαι μες στα νευρα, απο να γινοταν καμια στραβη κ να ετρεχα κ να μην εφτανα προτιμω αυτο κ ας εχω κ καποιες παρενεργειες κ συμπτωματα...
Ναι, ετσι ειναι, οι ιδιες ορμονες που περιεχονται στα αντισυλληπτικα αλλα νομιζω επι 30 κατι τετοιο ειχα ακουσει, δεν ειμαι κ σιγουρη, γι αυτο δεν κανει να το παρεις πολλες φορες στη ζωη σου κ σου γαμαει κ τον κυκλο μετα εχεις ακανονιστο κυκλο για ενα χρονικο διαστημα...

Remedy
11-07-2011, 02:48
Ghost κ Roula ναι ειμαι καλυτερα, εχω βεβαια αιμορραγιες σαν να εχω περιοδο κ ποναει καπως περιεργα η κοιλια μου, η μεση κ τα ποδια, κ ειμαι μες στα νευρα, απο να γινοταν καμια στραβη κ να ετρεχα κ να μην εφτανα προτιμω αυτο κ ας εχω κ καποιες παρενεργειες κ συμπτωματα...
Ναι, ετσι ειναι, οι ιδιες ορμονες που περιεχονται στα αντισυλληπτικα αλλα νομιζω επι 30 κατι τετοιο ειχα ακουσει, δεν ειμαι κ σιγουρη, γι αυτο δεν κανει να το παρεις πολλες φορες στη ζωη σου κ σου γαμαει κ τον κυκλο μετα εχεις ακανονιστο κυκλο για ενα χρονικο διαστημα...

καλα θυμομουν οτι τα μπερδευεις...
οταν δεν εχεις περιοδο, δεν υπαρχει καμια περιπτωση να συλλαβεις...
οποτε δεν παιρνεις και χαπι της επομενης μερας... οποιοσδηποτε φαρμακοποιος θα σε διαβεβαιωσει γι αυτο.
και τελικα με τον φοβο της εγγυμοσυνης και το χαπι ειχες περιοδο τελη ιουνιου.....
δεν τα θυμασαι καλα ουτε με τους 2 μηνες αμηνορροιας...
μαλλον μπερδευεις πολλα κι αυτο γιατι εισαι η ιδια πολυ μπερδεμενη.
ζητα βοηθεια...

Gypsy Cello
11-07-2011, 04:19
Μπράβο Ρεμ, είσαι τσακάλι! Ούτε γω το θυμόμουν αυτό.

λιλιουμ
11-07-2011, 13:45
Εγω ξερω οτι μπορεις να μεινεις εγγυος οταν απο ανορεξια σου κοβεται η περιοδος και δεν ξερεις ποτε εχεις ωορρηξια κτλ.

Remedy
11-07-2011, 14:16
Εγω ξερω οτι μπορεις να μεινεις εγγυος οταν απο ανορεξια σου κοβεται η περιοδος και δεν ξερεις ποτε εχεις ωορρηξια κτλ.

οχι λιλιουμ
οταν σου ΚΟΠΕΙ η περιοδος , ειναι εντελως αδυνατον να εχεις ωορρηξια αν δεν επανερθει.
αλλο ανωμαλιες περιοδου κι αλλο να σου κοπει η περιοδος.
σε καθε περιπτωση , οπως ειδες υπηρξε περιοδος τελη ιουνιου, μετα το χαπι, αρα δεν μιλαμε με τπτ για αμηνορροια..

ithaki
11-07-2011, 17:32
Συγγνωμη λακρυ για το ασχετο με το θεμα σου ποστ, αλλα θελω να μαθω και αν ρωτησω.
Ποτε ειναι οι γονιμες μερες της γυναικας?Δεν ειναι οι ιδιες με αυτες που μπορει να συλλαβει?Το ξερω οτι ειμαι πολυ μεγαλος για να τα ρωταω.... ομως καπου εχω λιγα κενα και ασαφειες...
Τι ειναι η αμηνορροια?
Πως καταλαβαινεις οτι σε μια γυναικα εχει κοπει η περιοδος και τι διαφορα εχει απο την καθυστερηση?

Παρεπιπτοντως το δοκιμασα μια φορα στην θαλασσα με σταθερη συντροφο χωρις σκουφακι, δεν επαθα τπτ δεν επαθε τπτ, μαλιστα της αρεσε ιδιαιτερα,
Αλλα προσεξαμε ενα πραγμα....ΜΑκρια απο κοσμο και σε πεντακαθαρα νερα.(ειχαμε θεμα παλιοτερα ενα καλοκαιρι με μολυνση που ειχε παθει και δεν ξεραμε πως-οποτε πλεον φυλαγομασταν απο ολα)

claire
11-07-2011, 17:59
οι γόνιμες μέρες είναι διαφορετικές από γυναίκα σε γυναίκα και σχετίζονται με τι κύκλο έχει (26,27,28, 30 ημερών κτλ κτλ)

αμηνόρροια είναι όταν δεν έχεις περίοδο για κάποιους κύκλους και πάνω, δηλαδή αν δεν έχεις για ένα μήνα δεν μιλάμε για αμηνόρροια. οι γιαροί σου λένε να το παρακολουθήσεις και αν συμβεί για τρεις κύκλους και πάνω (συνήθως) ε τότε έχουμε κάποια ανωμαλία.
η καθυστέρηση είναι άλλο πράγμα εντελώς!

ithaki
11-07-2011, 18:02
οκ καταλαβα, τις γονιμες μερες δεν τις μετραμε απο το τελος της περιοδου? μπορεις να μου δωσεις ενα παραδειγμα?
Ευχαριστω εκ των προτερων!

claire
11-07-2011, 18:04
υπάρχει και το γκουγκλ. δεν μπορείς να φανταστείς πόσα πράγματα μπορείς να βρεις στο ίντερνετ!

claire
11-07-2011, 18:07
και όχι ο κύκλος αρχίζει από την πρώτη μέρα της περιόδου, όχι από την τελευταία.

Christina82
12-07-2011, 17:15
καλα θυμομουν οτι τα μπερδευεις...
οταν δεν εχεις περιοδο, δεν υπαρχει καμια περιπτωση να συλλαβεις...
οποτε δεν παιρνεις και χαπι της επομενης μερας... οποιοσδηποτε φαρμακοποιος θα σε διαβεβαιωσει γι αυτο.
και τελικα με τον φοβο της εγγυμοσυνης και το χαπι ειχες περιοδο τελη ιουνιου.....
δεν τα θυμασαι καλα ουτε με τους 2 μηνες αμηνορροιας...
μαλλον μπερδευεις πολλα κι αυτο γιατι εισαι η ιδια πολυ μπερδεμενη.
ζητα βοηθεια...

Λάθος Ρεμ,εγώ είχα συλλάβει όταν είχα περίοδο...κουφό αλλά έγινε!

Remedy
12-07-2011, 17:34
Λάθος Ρεμ,εγώ είχα συλλάβει όταν είχα περίοδο...κουφό αλλά έγινε!

οταν εχεις περιοδο μπορει και να συλλαβεις με καποια ανωμαλια. ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΜΗΝΟΡΡΟΙΑ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙΣ
ξερω κι αλλες που εχουν συλλαβει με περιοδο

Christina82
12-07-2011, 17:48
οταν εχεις περιοδο μπορει και να συλλαβεις με καποια ανωμαλια. ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΜΗΝΟΡΡΟΙΑ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙΣ
ξερω κι αλλες που εχουν συλλαβει με περιοδο

Α σορρυ δεν διάβασα σωστα!

Lacrymosa
14-07-2011, 13:33
Βασικα αρραιομηνορεια μου εγραψε ο γιατρος κ μου εδωσε duphaston τωρα δεν ημον σε θεση να γνωριζω αμα μπορω να συλλσβω η οχι μιας κ δεν ηξερα ποσα κιλα ημουνα καν οποτε προτιμησα να παρω το χαπι για να εχω το κεφαλι μου ησυχο, δεν ημουν τοσο αδυνατη, μετα σε μια βδομαδα τα χασα αποτομα, αλλα φρικαρψ κ μονο σ αυτην την σκεψη... δεν ξερω αμα ειμαι μπερδεμενη, μπορει κ ναι μπορει κ οχι, αλλα προτιμω παντα να εχω το κεφαλι μου ησυχο....

Flumen
28-07-2011, 08:41
οχι λιλιουμ
οταν σου ΚΟΠΕΙ η περιοδος , ειναι εντελως αδυνατον να εχεις ωορρηξια αν δεν επανερθει.
αλλο ανωμαλιες περιοδου κι αλλο να σου κοπει η περιοδος.
σε καθε περιπτωση , οπως ειδες υπηρξε περιοδος τελη ιουνιου, μετα το χαπι, αρα δεν μιλαμε με τπτ για αμηνορροια..

ΚΑλημερααααα!! Διαβαζα το post και εχω αποριες αλλα και εμπειριες

Μπορει να γινομαι αδιακριτη και μπορεις και να μην απαντησεις ε, οκ? :) Lacry εξαιτιας ανορεξιας σταματησε η περιοδος σου? Και αν ναι, αυτο επανερχεται ή μπορει να ναι μονιμο?

Οσον αφορα το χαπι της επομενης ημερας, το αιμα που εχεις μετα απο 5 μερες περιπου δεν ειμαι παρενεργεια, ειναι το τι προκαλει το χαπι, και εχεις αιμα παντα αμα το παρεις, σαν να χεις περιοδο. Και ναι, μη το παιρνετε αβερτα κουβερτα, το χω παρει 5 φορες στη ζωη μ και μαλλον αυτο με γαμησε τα ορμονικα

ΖΗΤΩ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

Με εκτιμηση!

Lacrymosa
28-07-2011, 16:19
νατασα ξερω ρε συ για το προφυλακτικο !!! ειχα 5 μερες αιμορραγια χειροτερα απο περιοδο μα παλι παρενεργεια ειναι ρε συ ομως αν το καλοσκεφτεις...
στην ανορεξια σταματαει αλλα επανερχεται με ορμονες ομως, στα 17 που ειχα την ανορεξια εκανα 2 φορες θεραπεια με duphaston για να ξαναρθει, δεν κοβεται για παντα δλδ αμα παθεις ανορεξια...

Flumen
28-07-2011, 17:22
Καλησπερα κουκλα..
Παρενεργεια θεωρείται ενα δυσάρεστο αποτέλεσμα θεραπείας που μπορεί να προκύψει, μπορεί και όχι. Η αιμοραγία με αυτο το χαπι ειναι το πως λειτουργει, αποβάλει δλδ οτι εχει αναπτυξει η μητρα δεδομενου να γονιμοποιησει. Ακομα και σε αμηνορροια προκαλει αιμορραγια για να αποβαλει το ωάριο που μπορει να εχει γονιμοποιηθει αφου πρωτα δεν αφησει το ωαριο να προσκολληθει στη μητρα. Ουσιαστικα αυτο κανει το χαπακι, δεν αφηνει να προσκοληθει το ωαριο στη μητρα, ακομα κι αν εχει γονιμοποιηθει ή οχι ή αν δεν εχει γινει ακομα οωρρηξια. Εξου και η ''περιοδος''. Όπως μου πε και η γυναικολογος ''και σε δεκαχρονο ή 80χρονη να δωσεις αντισσυληπτικο, αυτη θα έχει ''περιοδο'' '' Fuck hormones :)