PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : σεξομανια η ανεβασμενη λιμπιντο?

elirene
06-06-2011, 16:34
τον τελευταιο καιρο κανα μηνα εχω απιστευτες ορεξεις για σεξ, αφου ο φιλος μου καθε φορα που του την πεφτω λεει παναγια μου!πρεπει να χω γονιμες μερες τωρα αλλα αυτο συμβαινει πανω απο ενα μηνα εχω καταντησει να αυτοικανοποιουμε καμποσες φορες τη μερα γτ δεν μ φτανει το σεξ που κανω ενω ειναι πολυ καλο μπορω να πω..νομιζω οτι εχει καταντησει αηδια η περιπτωση μου και νιωθω ασχημα και με τον εαυτο μου...αφου εχει αρχισε να μ λεει πως μονο το σεξ σκεφτομαι κ οταν με πιανει να αυτοικανοποιουμαι με κοροιδευει γτ μενουμε και μαζι αλλα δεν αντεχω αλλιως σημερα δεν πηγα στη δουλεια γτ μ ποναγε η μεση μ και πρεπει να χω αυτοικανοποιηθει 6 φορες απτο πρωι ελεος μηπως ειναι μανια?μηπως ειναι αγχος κ αναζητω ανακουφιση?τι ειναι αυτο?

Gypsy Cello
06-06-2011, 17:23
χεχε πλάκα έχεις! :o Κοίταξε, η σεξομανία ή νυμφομανία είναι εξάρτηση και ως εξάρτηση αποτελεί ασθένεια η οποία εκπορεύεται από πολλά αίτια είτε ψυχικά είτε οργανικά και δεν νομίζω να έχει σχέση με αυτό που περιγράφεις. Ίσως να σου έχει ανέβει η τεστοστερόνη τον τελευταίο καιρό γιατί υπάρχει περίπτωση ν' αυξανεται, δεν είναι σταθερά τα επίπεδα της. Μία φίλη μου το είχε πάθει και έβγαλε ξαφνικά τρίχες στην κοιλιά ενώ ουδέποτε είχε ιδιαίτερο πρόβλημα. Δεν την ρώτησα βέβαια αν είχε και έντονες ορμές παράλληλα, πιθανόν και να είχε. Θα μπορούσες να επισκεφτείς ενδοκρινολόγο. Άλλη μια πιθανότητα είναι να αισθάνεσαι στρεσαρισμένη αυτό τον καιρό και να βρίσκεις καταφύγιο στο σεξ. Πολλές φορές το χρησιμοποιούμε ως καταφύγιο για ν' αποδράσουμε από ψυχοπιεστικές καταστάσεις. Πάντως δεν νομίζω να συμβαίνει κάποιο πρόβλημα. Χαλάρωσε και απόλαυσε το ;)

ram
06-06-2011, 17:31
δεν το βρεισκω κακο ολο αυτο......απολαυσε το οσο κρατησει...

elirene
06-06-2011, 18:05
ναι και εγω αυτο πιστευω οτι ειναι αγχος..γτ εχω και καποια συμπτωματα τις τελευταιες μερες απο αυτα που ειχα πριν παρω φαρμακα οπως στομαχικες διαταραχες πονοκεφαλους..

KENO
06-06-2011, 18:12
ζηλευω το αγορι σου, ειδικα αφου μενετε μαζι σε δικο σας σπιτι. εγω πιστευω οτι πιθανον να ειναι ανεβασμενη λιμπιντο λογο καλοκαιριου, σε ολους μας συμβαινει τετοια εποχη να εχουμε περισσοτερη ορεξη. παρε δονητη αν δεν εχεις ηδη, και γενικα δωστου να καταλαβει!

RainAndWind
06-06-2011, 18:40
Ναι, καιρός είναι κάτι όρους όπως νυμφομανία να τους σβήσουμε από το λεξιλόγιό μας. Τι σημαίνει υπερσεξουαλικότητα σεξομανία και ποια ορίζει τα κριτήρια δλδ? Κάτι τέτοιοι ορισμοί έχουν σχέση με κοινωνικές αντιλήψεις και παθολογικοποιήσεις όλου του φάσματος της ανθρώπινης σεξουαλικότητας. Κυρίως μάλιστα χρησιμοποιήθηκαν εναντίον γυναικών, ως συγκριτικές τακτικές και προσπάθειες επιβολής ηθικών κανόνων που βόλευαν το ένα φύλο έναντι του άλλου που στριμωχνόταν πάντα.

Δεν είναι ζήτημα να σε κάνει ν'ανησυχείς λοιπόν.

Gypsy Cello
06-06-2011, 18:46
Ναι όντως, οι κοινωνικές συνθήκες και οι προσπάθειες ηθικής επιβολής παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο στον ορισμό της ψυχοπαθολογίας αλλά και της παθολογίας γενικότερα χωρίς να δίνω άλλοθι σ' αυτούς που έχουν πραγματικό πρόβλημα.

elirene
06-06-2011, 19:03
μπραβο ρε παιδια ευχαριστω!

Alone_In_The_Dark
06-06-2011, 19:14
Σαν πολλές απαντήσεις πέσανε σε θέμα τριών ωρών :D

Υπάρχει ένα ρητό που λέει "Τον απρίλη και το μάη το μ_ _ _ ί παρακαλάει" :p

Οπότε μην αγχώνεσαι. Ευχαριστήσου το και άσε και το αγόρι σου να το χαρεί κι αυτός (αγόρι είμαι κι εγώ, λίγη αλληλεγγύη ας τη δείξω).

Και μιας και είσαι σε αυτού του είδους τη σεξουαλική "μέθη", δοκίμασε να ανοίξεις και τους ορίζοντές σου σε πράγματα που υπό άλλες συνθήκες μπορεί να τα θεωρούσες υπερβολικά ή να ντρεπόσουν να τα κάνεις. Δε λέω για κάτι το extreme αλλά εφ'όσον τώρα θα σου είναι πιο εύκολο δοκίμασέ το και μπορεί να βγεις κερδισμένη και στο μέλλον, ανακαλύπτοντας ότι σου αρέσουν πράγματα που στο παρελθόν δεν τα είχες τολμήσει.

Καλή διασκέδαση!!!

Gypsy Cello
06-06-2011, 19:18
Alone in the dark, είσαι κορυφή! Μα τι παροιμία!! χεχε!! Σου στέλνω θετική ανατροφοδότηση!

Alone_In_The_Dark
06-06-2011, 19:28
Alone in the dark, είσαι κορυφή! Μα τι παροιμία!! χεχε!! Σου στέλνω θετική ανατροφοδότηση!

χαχαχα σ'ευχαριστώ.

carrot
06-06-2011, 19:29
δεν το βρεισκω κακο ολο αυτο......απολαυσε το οσο κρατησει...

Εμένα από την άλλη μου κάνει εντύπωση. Είναι σαν να ξεφτιλίζει μια γυναίκα τον εαυτό της, με καταρριμένα τα αμυντικά της τείχη, ειδικά όταν της λένε να πάρει δονητή, να μην ανησυχεί, ότι κάθεται και παρακαλάει, και να λέει και ευχαριστώ κι από πάνω.

Μόνο εμένα μου φαίνεται υπερβολικό?

Το πολύ σεξ κοπέλα μου είναι αρρωστια (και εκεί πάνω και εκεί κάτω). Χαλάρωσε. Κάνε και λίγη αποχή. Καλό θα σου κάνει.

Gypsy Cello
06-06-2011, 19:31
Για άντρας, καθόλου αναμενόμενη η απάντηση σου έντομο!

Θεοφανία
06-06-2011, 19:32
Εγώ πάλι επειδή είμαι ιδιαίτερα εγκεφαλική δυσκολεύομαι να το δω έτσι.
Δηλαδή δεν νομίζω πως η ελ το απολαμβάνει..ίσα-ίσα νιώθω πως τν καταπιέζει η ανάγκη της για να ικανοποιείται συνέχεια σεξουαλικά.
Μπορεί να είμαι ρομαντική, αλλά εγώ τουλάχιστον λειτουργώ, (σε υπερβολή), μόνο με το αντικείμενο του πόθου μου και σε φάση που να προκαλούμαι ερωτικά από αυτό....

carrot
06-06-2011, 19:34
Ίσως επειδή έχει τύχει να γνωρίσω και ειλικρινής γυναίκες στη ζωή μου :) η μήπως γυναίκες σε κρίσεις ειλικίρνιας.

Τεσπα, δεν νομίζω να αρέσει σε καμία να της συμπεριφέρονται σαν να είναι κούκλα. Θα τον σουτάρει τον γκόμενο έτσι.

Gypsy Cello
06-06-2011, 19:37
Ίσως επειδή έχει τύχει να γνωρίσω και ειλικρινής γυναίκες στη ζωή μου :) Καλό! Και εγώ είμαι αρκετά ειλικρινής, σε σημείο να το θεωρώ πρόβλημα.

carrot
06-06-2011, 19:41
Καλό! Και εγώ είμαι αρκετά ειλικρινής, σε σημείο να το θεωρώ πρόβλημα.

Δεν είναι πρόβλημα αυτό. Είναι όμως πολύπλοκα τα πράγματα.

Alone_In_The_Dark
06-06-2011, 19:43
Δεν είναι πρόβλημα αυτό. Πρόβλημα είναι να μην το εκτιμήσει ο άλλος.

Έχει όμως και η ειλικρίνεια τα όρια της.... Αλλιώς κουράζει επικίνδυνα.

Άλλο θέμα βέβαια αυτό. End of spam.

carrot
06-06-2011, 19:44
Έχει όμως και η ειλικρίνεια τα όρια της.... Αλλιώς κουράζει επικίνδυνα.

Έχεις δίκιο. Συμφωνώ μαζί σου.
Sorry elirene για το off-topic.

RainAndWind
06-06-2011, 19:55
Γιατί είναι αρρώστια το πολύ σεξ? Επιχειρήματα έχουμε να το στηρίξουμε αυτό ή αποτελεί απλά προσωπική άποψη?

Alone_In_The_Dark
06-06-2011, 20:03
Γιατί είναι αρρώστια το πολύ σεξ? Επιχειρήματα έχουμε να το στηρίξουμε αυτό ή αποτελεί απλά προσωπική άποψη?

Η υπερσεξουαλικότητα πάντως απ'όσο γνωρίζω δεν αποτελεί διαταραχή. Κουβεντιάζεται, ψάχνεται, ερευνάται από πολλούς, αλλά ακόμα σα διαταραχή δε νομίζω πως έχει οριστεί.

Τέσπα εδώ δε θεωρώ ότι μιλάμε καν για κάποια τέτοια τραβηγμένη περίπτωση.

carrot
06-06-2011, 20:17

Είναι αρρώστια! Όταν ακούς 14χρονα να βιάζονται να κάνουν σεξ επειδή όλες οι φίλες τους το έχουν κάνει (και να το λένε και δημόσια). Όταν ακούς δολοφονίες από έρωτες. Όταν ακούς για AIDS, σύφηλη, μύκητες και τόσα άλλα.
Δε λέω ότι είμαι παρθένος. Δεν βγάζω τον εαυτό μου έξω από τα προβλήματα.
Δεν καταλαβαίνω όμως, γιατί πρέπει σώνει και καλά να είναι κάποιος καλά μόνο αν κάνει σεξ?

Αν κερατώνεις θα ψηφίζεις πολυγαμία. Σε αυτό το καταλαβαίνω. Μην φας κέρατο μόνο και έχεις δώσει αγάπη. Εκεί ίσως αλλάξεις γνώμη.
Δεν ελπίζω όμως, είμαστε σε εποχή λαγνείας. Πάντα ίσως?

Alone_In_The_Dark
06-06-2011, 20:25
Είναι αρρώστια! Όταν ακούς 14χρονα να βιάζονται να κάνουν σεξ επειδή όλες οι φίλες τους το έχουν κάνει. Όταν ακούς δολοφονίες από έρωτες. Όταν ακούς για AIDS, σύφηλη, μύκητες και τόσα άλλα.
Δε λέω ότι είμαι παρθένος. Δεν βγάζω τον εαυτό μου έξω από τα προβλήματα.
Δεν καταλαβαίνω όμως, γιατί πρέπει σώνει και καλά να είναι κάποιος καλά μόνο αν κάνει σεξ?

Τα 14χρονα που βιάζονται να κάνουν σεξ, οι δολοφονίες πάθους και τα ΣΜΝ, δεν αφορούν το σεξ αυτό καθεαυτό. Κοινωνικά ζητήματα είναι είτε με την έννοια της προφύλαξης, είτε με την έννοια της πληροφόρησης, είτε πολλά και διάφορα άλλα. Το ότι μία 14χρονη κάνει σεξ για να νιώσει αποδεκτή από την παρέα της και "προχώ" δεν έχει να κάνει με το σεξ. Καμία σχέση δεν έχει. Το σεξ απλά χρησιμοποιείται όπως σε αντίστοιχη περίπτωση χρησιμοποιείται ένα παπί από έναν 15χρονο. Μέσο αναγνώρισης, καταξίωσης, υπεροχής, τόλμης, και βάλε ό,τι θες. Το αν η μέση 14χρονη θέλει να μοιάσει της Τζούλιας δεν είναι πρόβλημα σεξουαλικότητας. Κοινωνικό πρόβλημα είναι και μάλιστα μεγάλο.

Το γιατί κάποιος μπορεί να είναι καλά μόνο αν κάνει σεξ δεν γίνεται να το πιάσουμε σα θέμα εδώ γιατί υπάρχουν ένα κάρο διαφορετικές απόψεις, γνώμες και θεωρίες που θα έπρεπε να μελετήσουμε πριν καταλήξουμε σε συμπέρασμα. Πάντως ότι παίζει ένα τρομερά σημαντικό ρόλο (κι όχι αδίκως) στη ζωή όλων των ανθρώπων νομίζω πρέπει να το παραδεχτούμε.

RainAndWind
06-06-2011, 20:26
Το πολύ σεξ δεν έχει σχέση με την έναρξη της σεξουαλικής ζωής των εφήβων, που ξεκινά νωρίτερα πια, αυτό εξάλλου αν κάποια/πος το θεωρεί θετικό ή αρνητικό πάλι είναι άλλο ζήτημα, δεν έχει σχέση με το aids, τη σύφιλη, τους μύκητες, αυτά έχουν σχέση με προφύλαξη, άρα ενημέρωση πάνω σ'αυτήν.
Το κέρατο, ούτε το παραδέχομαι, ούτε η αγάπη έχει σχέση μ'αυτό. Συνδέεις την αγάπη με την πίστη, άρα περιμένεις ως αντάλλαγμα της αγαπητικής σου πράξης ή διάθεσης την ιδιοκτησιακή μορφή των ανθρώπινων επαφών. Ξανά, το ότι αφορά έτσι να αγαπάς, γιατί να αφορά με ίδιον τρόπο κι εμένα?

carrot
06-06-2011, 20:56
Δεν περιμένω τίποτα Rain. Ειλικρινά. Ξέρεις πόσες φορές έχω ακούσει λόγια τα οποία αλλάζουν μετά από τον ίδιο άνθρωπο; μια και δυο...

elirene
06-06-2011, 21:29
βασικα κενο θα ηθελα να παρω δονητη αλλα μου λεει ο φιλος μου οτι θα με χωρισει αν παρω...

Alone_In_The_Dark
06-06-2011, 21:37
βασικα κενο θα ηθελα να παρω δονητη αλλα μου λεει ο φιλος μου οτι θα με χωρισει αν παρω...

Ε? Τι ζηλεύει ρε κοπελιά? Το πλαστικό?

Μαζί μένετε?

elirene
07-06-2011, 09:07
μαζι μενουμε ναι....ξερω γω ξενερωνει παντως και οταν με πιανει να παιζω μονη...

Karol
07-06-2011, 10:43
Μα ίσα ίσα σε πολλούς αντρες απ οτι ξέρω αρέσει να βλέπουν την κοπέλα τους να αυτοικανοποιήται...Αλλα απ οτι φενεται οχι σε ολούς...!! Καλά και εσύ δεν μπορείς να ελέγξεις κάπως αυτο που σε εχει πιάσει? δεν σου φτάνουν 2 φορες την ημέρα που ειναι φυσιολογικό κιολας?

KENO
07-06-2011, 12:36
βασικα κενο θα ηθελα να παρω δονητη αλλα μου λεει ο φιλος μου οτι θα με χωρισει αν παρω...παρε δονητη αγαπη μου, και μαθε τον δικό σου πως ο δονητής δεν ειναι μονο για να παιζεις μονη σου, μπορειτε να κανετε και συνδιασμο κι ολας την ωρα της πραξης, και γενικα να σταματησει να το βλεπει σαν "αντιπαλο" αφου ειναι ενα αψυχο πραγμα απλα. κι αυτο με τον αυνανισμο ειναι ακρως χαζο, ναι συνηθως οι αντρες θελουμε να βλεπουμε τη γυναικα να το κανει, μας καβλωνει η ιδεα οτι παιζει και η ιδια με το σωμα της και γενικα γουσταρει το σεξ...

μα καλα που πατε και τους βρισκετε αυτους τους κλειστομυαλους ρε γμτ ? κι αυτο που εγραψε ο insect πισω περι ξεφτυλας, κλειστομυαλο μου φαινεται λιγακι. γιατι ειναι ξεφτυλα να παραδεχεται μια κοπελα τις ορεξεις της και τις αναγκες της ? δε καταλαβαινω, στον μεσαιωνα ζουμε και ειναι ταμπου το ολο θεμα σεξ ? αναγκη ΟΛΩΝ μας ειναι, το οτι το καταντησαν να μοιαζει κατορθωμα και κατι σπουδαιο, και κατεληξε να εχει γινει αλλο ενα προϊον που το αγοραζεις, αποτελεσμα αυτης της κλειστομυαλιας ειναι. το σεξ ΟΛΟΙ μας το εχουμε αναγκη!

void
07-06-2011, 12:42
πάντως εγώ θα ξενέρωνα να βλέπω τον φίλο μου να αυνανίζεται πέντε φορές τη μέρα...δεν κρίνω την elirene απλώς δε μου φαίνεται τόσο παράλογο που ξενερώνει ο φίλος της.Και τι πάει να πει ότι στους άντρες αρέσει η εικόνα της κοπέλας να χαιδεύεται?αυτό κι αν είναι κλειστομυαλιά.

KENO
07-06-2011, 12:45
Και τι πάει να πει ότι στους άντρες αρέσει η εικόνα της κοπέλας να χαιδεύεται?αυτό κι αν είναι κλειστομυαλιά.παει να πει οτι προτιμουν μια που παιζει με το σωμα της και χαϊδευεται και κανει και μονη της πραγματα, απο μια αλλη που καθεται κουτσουρο και την ωρα της πραξης απλα ανοιγει τα ποδια και περιμενει ολα να γινουν μονα τους. και μετα εχει και την απαιτηση να νιωσει και οργασμο...

void
07-06-2011, 12:54
παει να πει οτι προτιμουν μια που παιζει με το σωμα της και χαϊδευεται και κανει και μονη της πραγματα, απο μια αλλη που καθεται κουτσουρο και την ωρα της πραξης απλα ανοιγει τα ποδια και περιμενει ολα να γινουν μονα τους. και μετα εχει και την απαιτηση να νιωσει και οργασμο...

το κατά πόσο συμμετέχει η γυναίκα στο σεξ και πως βιώνει η ίδια τη σεξουαλικότητά της με τον άντρα είναι εντελώς διαφορετικό από το αν φτιάχνεται ένας άντρας με μια γυναίκα που αυνανίζεται μόνη της...μου φαίνεται πολύ κλισέ..γενικά είμαι της άποψης ότι ακόμα κι αν είσαι με κάποιον δεν είναι ανάγκη να ξέρει και όλες τις γαργαλιστικές λεπτομέρειες που σε αφορούν, όπως αντιστρόφως και συ γι'αυτόν.Δεν ξέρω..εγώ πάντως, νιώθω την ανάγκη κάποια πράγματα να τα κρατάω μόνο για τον εαυτό μου και να μην τα ξέρει κανείς..ιδιωτικότητα απλώς.

KENO
07-06-2011, 12:56
οχι απλα εισαι σκορπινα και εισαι της μυστικοτητας και του μυστηριου, that's all.

void
07-06-2011, 12:59
οχι απλα εισαι σκορπινα και εισαι της μυστικοτητας και του μυστηριου, that's all.

χαχαχαχα...τώρα που το λες, μάλλον αυτό θα'ναι!!αλλά σοβαρά τώρα, δεν τον απομυθοποιείς τον άλλον όταν τον βλέπεις σε τέτοιες φάσεις, τόσο ιδιωτικές?

KENO
07-06-2011, 13:04
συγνωμη αλλα περιμενεις να κανεις σχεση με καποιο αγαλμα ξερω γω ? οταν εισαι μαζι με καποιον εννοειτε οτι μοιραζεστε τα ΠΑΝΤΑ. απο ενα προβλημα απλο ή κατι μια ιδεα που κολλησε στο κεφαλι σου, μεχρι πολυ ιδιαιτερες στιγμες πχ της περιοδου, το χεσιμο ή οτι αλλο. εαν δεν υπαρξει απομυθοποιηση να δεχτεις οτι και αυτος διπλα σου ειναι ανθρωπος κι εχει αναγκες, πως θα τον φροντισεις κι ολας ? ελεος εσεις οι γυναικες νομιζετε οτι οι αντρες ειναι μηχανες να πουμε, και δεν νιωθουν, δεν σκεφτονται, δεν χρειαζονται φροντιδα...

Alone_In_The_Dark
07-06-2011, 13:07
χαχαχαχα...τώρα που το λες, μάλλον αυτό θα'ναι!!αλλά σοβαρά τώρα, δεν τον απομυθοποιείς τον άλλον όταν τον βλέπεις σε τέτοιες φάσεις, τόσο ιδιωτικές?

Όλα αυτά μπορούν να λειτουργήσουν με διάφορους τρόπους.

Το να μπει η γυναίκα σου/κοπέλα σου στο δωμάτιο την ώρα που εσύ αυνανίζεσαι, ναι και άγχος μπορεί να προκαλέσει, και ντροπή και απομυθοποίηση. Το να εισαχθεί όμως στο ερωτικό παιχνίδι μία τέτοια κατάσταση (ανάλογα και τους ανθρώπους φυσικά) μπορεί να είναι άκρως διεγερτικό. ΓΙ'αυτό είπα και στην elirene από τη στιγμή που βλέπει ότι θέλει το κάτι παραπάνω, να δοκιμάσει και νέα πράγματα. Μπορεί να ανανεώσει και τη σχέση της ειδικά σε αυτόν τον τομέα και να βγουν και οι δύο κερδισμένοι.

Δεν είμαστε όλοι οι άνθρωποι ίδιοι και δε φτιαχνόμαστε με τα ίδια πράγματα ούτε με τον ίδιο τρόπο. Όπως και να'χει όμως αξίζει μια προσπάθεια.

Και αν τελικά ο τύπος δεν πείθεται με τίποτα, ε ας τον πάρει το δονητή η elirene κι ας τον κρύψει κάπου να τον χρησιμοποιεί όταν είναι μόνη της. Όλοι κρύβουμε σκελετούς στις ντουλάπες μας. Η elirene ας κρύψει έναν δονητή :p

void
07-06-2011, 13:14
συγνωμη αλλα περιμενεις να κανεις σχεση με καποιο αγαλμα ξερω γω ? οταν εισαι μαζι με καποιον εννοειτε οτι μοιραζεστε τα ΠΑΝΤΑ. απο ενα προβλημα απλο ή κατι μια ιδεα που κολλησε στο κεφαλι σου, μεχρι πολυ ιδιαιτερες στιγμες πχ της περιοδου, το χεσιμο ή οτι αλλο. εαν δεν υπαρξει απομυθοποιηση να δεχτεις οτι και αυτος διπλα σου ειναι ανθρωπος κι εχει αναγκες, πως θα τον φροντισεις κι ολας ? ελεος εσεις οι γυναικες νομιζετε οτι οι αντρες ειναι μηχανες να πουμε, και δεν νιωθουν, δεν σκεφτονται, δεν χρειαζονται φροντιδα...

ρε κενό γιατί πρέπει όλα να τα ανάγεις σε γυναικεία ζήτηματα??προφανώς όλοι έχουμε τις ανάγκες μας...βιολογικές και μη..το να μη θέλει ένας άνθρωπος να συμμετέχει σε μια προσωπική διαδικασία του άλλου είναι πρόβλημα ή σημαίνει αυτομάτως ότι οι γυναίκες ψάχνουν για άντρες - αγάλματα?γιατί το πας στο άλλο άκρο?δηλαδή αν ένας άντρας δε θέλει να κάνει έρωτα με την γυναίκα του όταν αυτή είναι αδιάθετη σημαίνει ότι δεν την αγαπάει ή δεν τη νοιάζεται?ή ότι τη θέλει άγαλμα?και από την άλλη, όταν μια γυναίκα δε θέλει να ακούει συνέχεια τον άλλον να κλάνει και να ρεύεται, σημαίνει ότι δε σκέφτεται τις ανάγκες του???έτσι και με τον αυνανισμό...είναι προσωπικό..άντε να τύχει να θες να το κάνεις πιο πιπεράτο και να το συνδυάσεις στο σεξ, αλλά είναι υγιές για μια σχέση να τον βλέπεις τον άλλον συνέχεια σε αυτή τη φάση?

void
07-06-2011, 13:15
Όλα αυτά μπορούν να λειτουργήσουν με διάφορους τρόπους.

Το να μπει η γυναίκα σου/κοπέλα σου στο δωμάτιο την ώρα που εσύ αυνανίζεσαι, ναι και άγχος μπορεί να προκαλέσει, και ντροπή και απομυθοποίηση. Το να εισαχθεί όμως στο ερωτικό παιχνίδι μία τέτοια κατάσταση (ανάλογα και τους ανθρώπους φυσικά) μπορεί να είναι άκρως διεγερτικό. ΓΙ'αυτό είπα και στην elirene από τη στιγμή που βλέπει ότι θέλει το κάτι παραπάνω, να δοκιμάσει και νέα πράγματα. Μπορεί να ανανεώσει και τη σχέση της ειδικά σε αυτόν τον τομέα και να βγουν και οι δύο κερδισμένοι.

Δεν είμαστε όλοι οι άνθρωποι ίδιοι και δε φτιαχνόμαστε με τα ίδια πράγματα ούτε με τον ίδιο τρόπο. Όπως και να'χει όμως αξίζει μια προσπάθεια.

Και αν τελικά ο τύπος δεν πείθεται με τίποτα, ε ας τον πάρει το δονητή η elirene κι ας τον κρύψει κάπου να τον χρησιμοποιεί όταν είναι μόνη της. Όλοι κρύβουμε σκελετούς στις ντουλάπες μας. Η elirene ας κρύψει έναν δονητή :p

α γεια σου!!!ας πάρει το δονητή για εκείνην αν δε γουστάρει αυτός.Απλά πράγματα.

KENO
07-06-2011, 13:27
ρε κενό γιατί πρέπει όλα να τα ανάγεις σε γυναικεία ζήτηματα??προφανώς όλοι έχουμε τις ανάγκες μας...βιολογικές και μη..το να μη θέλει ένας άνθρωπος να συμμετέχει σε μια προσωπική διαδικασία του άλλου είναι πρόβλημα ή σημαίνει αυτομάτως ότι οι γυναίκες ψάχνουν για άντρες - αγάλματα?γιατί το πας στο άλλο άκρο?δηλαδή αν ένας άντρας δε θέλει να κάνει έρωτα με την γυναίκα του όταν αυτή είναι αδιάθετη σημαίνει ότι δεν την αγαπάει ή δεν τη νοιάζεται?ή ότι τη θέλει άγαλμα?και από την άλλη, όταν μια γυναίκα δε θέλει να ακούει συνέχεια τον άλλον να κλάνει και να ρεύεται, σημαίνει ότι δε σκέφτεται τις ανάγκες του???έτσι και με τον αυνανισμό...είναι προσωπικό..άντε να τύχει να θες να το κάνεις πιο πιπεράτο και να το συνδυάσεις στο σεξ, αλλά είναι υγιές για μια σχέση να τον βλέπεις τον άλλον συνέχεια σε αυτή τη φάση?υποθετικα οταν ζεις 24/24ωρο μαζι με καποιο ατομο, θα το δεις και σε στιγμες πολυ προσωπικες, οπως αυτες που περιεγραψες. οποτε εχει γινει συνηθεια θα ελεγα, αφου το αγαπας κι ολας, δεχεσαι και αυτες τις στιγμες του (ειδικα αν παραδεχτεις οτι δεν ειναι αγαλμα). δε καταλαβαινω γιατι να κλειστει στη τουαλετα η κοπελα για να αυνανιστει, αντι να το κανει μπροστα του οταν της ερθει ? ειναι κατι που δε πρεπει να δει ο αντρας ξερω γω, και η γυναικα θα πρεπει να ντρεπεται ? το αντιθετο, αν φτιαχνεται κι ολας ο αντρας μ'αυτο το πραμα, ισα ισα που τοτε θα καβλωσει και θα δοκιμασει να την ικανοποιησει κι ολας. δε θα ειχα προβλημα να αυνανιζεται μπροστα μου οσες φορες θελει η elirene και καθε elirene, ακομα και κουρασμενος να ημουν, θα προσπαθουσα να τη βοηθησω να τελειωσει. αν τωρα εσυ ντρεπεσαι, ε τι να σου πω, κλεισου στη τουαλετα. τα παντα ειναι φυσιολογικα, ανθρωπινες αναγκες, το θεμα ειναι αν θελουμε να τις μοιραστουμε ή οχι. αν δε θελεις παντως, συνηθως αυτο μπορει και να σημαινει οτι δε νιωθεις ανετα με τον συντροφο σου. εγω προσωπικα δε καταλαβαινω γιατι χρειαζεται να κρυψω κατι το οτιδηποτε, απ'τη στιγμη που δε κερατωνω ουτε κανω κατι αλλο παρανομο...

void
07-06-2011, 13:44
τι να πω...γούστα είναι αυτά, αλλά παν μέτρον άριστον σε ό,τι κι αν κάνουμε.Σημασία έχει να διατηρείται ο έρωτας και η κάψα με κάποιον τρόπο...όπως τη βρίσκει λοιπόν ο καθένας.

KENO
07-06-2011, 13:49
και πως θα διατηρηθει αν δεν εισαι αυθορμητη κι αληθινη απεναντι στο συντροφο σου ? με στρατηγικες και ψεμματα κανωντας τον να ζει στο κοσμο του ? μια σχεση εκτος απο αγαπη και σεβασμος, ειναι πρωτα απ'ολα και συνεργασια απεναντι σε οποιοδηποτε προβλημα παρουσιαστει. αν δε μπορει να ανεχτει τον αυνανισμο σου και λοιπες αναγκες, τοτε πως θα ανεχτει και τα υπολοιπα στο μελλον ?

void
07-06-2011, 13:59
μα αυθόρμητα μου βγαίνει να μη θέλω να το κάνω μπροστά του αυτό.Γουστάρω να είμαι μόνη μου.Είναι πιο διεγερτικό για μένα έτσι και πιο αληθινό.Τώρα αν ο άλλος γουστάρει τόσο πολύ να δει, ας κρυφοκοιτάξει από τη μισάνοιχτη πόρτα.;-)..
ΥΓ: αυνανίζεσαι για τη δική σου ικανοποίηση, αν θες να ικανοποιήσεις και τον άλλον κάνεις σεξ (το οποίο σαφώς μπορεί να περιέχει πολλά)

elirene
07-06-2011, 14:08
κενο α γεια σου, οταν τελειωνει η πραξη συνηθως θελω και αλλο και αυτος δεν με βοηθα να τελειωσω που μαι ακομα καυλωμενη και το παιζω μονη μου αλλιως το παιζω οταν δεν κοιταει αλλα εκεινη την ωρα δεν κρατιεμαι καιγομαι κ εκεινος δεν με βοηθαει αφου τελειωσει τελειωσαν ολα...και μου λεει τις προαλλες κοιτα χαλικαι μετα απο ενα μισι χρονο οικειοτητας αφου χεζουμε και κατουραμε με ανοιχτεσ πορτες μεχρι κλισμα μεχει βοηθησει να κανω ενα καιρο που χα προβλημα και εγω μετα το σεξ θελω κ αλλο τι να κανω αυνανιζομαι..αυτοι οι αντρες ειναι στενομυαλοι το παιρνουν εγωιστικα θα ικανοποιησαι απο τον τετοιον μου ταλλα τα πιανουν για ημικερατο

void
07-06-2011, 14:11
κενο α γεια σου, οταν τελειωνει η πραξη συνηθως θελω και αλλο και αυτος δεν με βοηθα να τελειωσω που μαι ακομα καυλωμενη και το παιζω μονη μου αλλιως το παιζω οταν δεν κοιταει αλλα εκεινη την ωρα δεν κρατιεμαι καιγομαι κ εκεινος δεν με βοηθαει αφου τελειωσει τελειωσαν ολα...

καλά αυτό είναι μαλακία του, δηλαδή τον νοιάζει μόνο να τελειώνει αυτός??

KENO
07-06-2011, 14:47
αφου τους μαθατε τους αντρες οτι εσεις δεν εχετε αναγκη, με ψευτικους οργασμους και βογκητα, απλα για να τελειωσουν αυτοι κι εσεις να μεινετε μαλακες με το μ**** στο χερι. μονο που οι αντρες τελειωνουν πιο ευκολα οπως ξερετε, οι γυναικες ειναι το θεμα. εσυ void πας τουαλετα και αυνανιζεσαι κι ο αλλος νομιζει οτι οκ εχεις τελειωσει και δεν θες αλλο ? αν ναι γιατι να μη κατσεις να σε τριψει εκεινος ? ή οτι αλλο μπορει να σου κανει και με πεσμενη π***** ακομα ? γιατι να μη βοηθησει αφου ειναι συντροφος ? αμα εχει ολη τη καλη διαθεση να τελειωσεις κι εσυ, θα κανει υπομονη, αλλιως αμα ειναι εγωιστης θα κοιταξει μονο την παρτυ του οπως κανει και της elirene.

κενο α γεια σου, οταν τελειωνει η πραξη συνηθως θελω και αλλο και αυτος δεν με βοηθα να τελειωσω που μαι ακομα καυλωμενη και το παιζω μονη μου αλλιως το παιζω οταν δεν κοιταει αλλα εκεινη την ωρα δεν κρατιεμαι καιγομαι κ εκεινος δεν με βοηθαει αφου τελειωσει τελειωσαν ολα...και μου λεει τις προαλλες κοιτα χαλικαι μετα απο ενα μισι χρονο οικειοτητας αφου χεζουμε και κατουραμε με ανοιχτεσ πορτες μεχρι κλισμα μεχει βοηθησει να κανω ενα καιρο που χα προβλημα και εγω μετα το σεξ θελω κ αλλο τι να κανω αυνανιζομαι..αυτοι οι αντρες ειναι στενομυαλοι το παιρνουν εγωιστικα θα ικανοποιησαι απο τον τετοιον μου ταλλα τα πιανουν για ημικερατοβρηκες τη μαγικη λεξη. οικειοτητα. αυτο ειναι κατι που ΟΛΑ τα ζευγαρια πρεπει να αποκτησουν, αν θελουν να υπαρξει εμπιστοσυνη, και συνεχεια. αμα ειναι αγαλματακια ακουνητα μη απομυθοποιημενα οπως εγραψε πισω η void, τοτε ειναι απλα δυο ξενοι...

δε ξερω τι αλλο να σου γραψω να σε βοηθησω, για μενα εχεις κανει λαθος επιλογη. στο ειπα και στο αλλο θεμα που λεγες πως σε γραφει και φευγει οτι ωρα να'ναι. ειδικα αφου εχεις παει και με αλλους (και πιθανον κι ο ιδιος με αλλες), αναρωτιεμαι τι συνεχιζετε. την επομενη φορα παντως που θα συμβει αυτο με το σεξ και θα εχεις ακομα ορεξη, κι αφου δε θελει να παρεις δονητη γιατι και καλα νιωθει πως τον κερατωνεις (ο δονητης τον μαρανε), παρε κατι αλλο παρομοιο και κανε τη δουλεια σου. ειτε ειναι μπανανα, ειτε οτι αλλο. με καθε αντικειμενο κερατωμενος θα νιωθει ? ε του κερατα, θες να ικανοποιηθεις, αφου δε σε φροντιζει, θα το κανει κατι αλλο!

elirene
07-06-2011, 14:48
δυστυχως και εχουμε τσακωθει πολλες φορες γιαυτο οποτε σε δυσκολους καιρους με ανεβασμενη λιμπιντο περνω και μονη μ καλα..

void
07-06-2011, 14:58
δυστυχως και εχουμε τσακωθει πολλες φορες γιαυτο οποτε σε δυσκολους καιρους με ανεβασμενη λιμπιντο περνω και μονη μ καλα..

χμμ...δεν είναι καλό πάντως αυτό.Υποτίθεται ο άλλος πρέπει να ενδιαφέρεται να περνάς και συ καλά.Εγώ δε θα του καθόμουν στη θέση σου.Και ναι περνάμε καλά και μόνες μας αν ο άλλος ειναι γαιδούρι και παρτάκιας.

RainAndWind
07-06-2011, 14:59
παει να πει οτι προτιμουν μια που παιζει με το σωμα της και χαϊδευεται και κανει και μονη της πραγματα, απο μια αλλη που καθεται κουτσουρο και την ωρα της πραξης απλα ανοιγει τα ποδια και περιμενει ολα να γινουν μονα τους. και μετα εχει και την απαιτηση να νιωσει και οργασμο...

Αυτό. Και αυτό για να είναι όπως το περιγράφει ο Κενό, περιλαμβάνει δύο πράγματα
1) Μία γυναίκα που ξέρει τι θέλει το σώμα της και δεν περιμένει να της το πει ο άντρας ή να της το μεταφράσει κατά πώς τον συμφέρει
2) Έναν άντρα που δεν έχει αμφιθυμίες για τον ανδρισμό του, έχοντας την απαίτηση να συμμορφώνεται η γυναίκα με τις δικές του επιθυμίες, ρυθμούς, ορέξεις

Αν λοιπόν ένα ζευγάρι είναι εναρμονισμένο στον τομέα της σεξουαλικότητάς του, έχοντας δηλαδή έναν κοινό ενδιάμεσο τόπο που αφουγκράζονται και σέβονται και οι δύο πλευρές, τότε-φαντάζομαι- θα έχουν επίσης την ικανότητα να προσαρμόζονται στο σώμα του άλλου, που έτσι κι αλλιώς δεν κατανοεί συστάσεις για υπερσεξουαλικότητες,ρυθμι τικές τακτικές και τα λοιπά. Οπότε και να μην μπορεί να του σηκωθεί όσες φορές έχει η σύντροφός του επιθυμία για σεξ, να έχει όμως συναίαθηση πως εκείνη έχει το δικαίωμα να ικανοποιήσει την επιθυμία της και πως δεν χρειάζονται απολογισμοί και δικαιολογήσεις της επιθυμίας της.

void
07-06-2011, 15:01
αφου τους μαθατε τους αντρες οτι εσεις δεν εχετε αναγκη, με ψευτικους οργασμους και βογκητα, απλα για να τελειωσουν αυτοι κι εσεις να μεινετε μαλακες με το μ**** στο χερι. μονο που οι αντρες τελειωνουν πιο ευκολα οπως ξερετε, οι γυναικες ειναι το θεμα. εσυ void πας τουαλετα και αυνανιζεσαι κι ο αλλος νομιζει οτι οκ εχεις τελειωσει και δεν θες αλλο ? αν ναι γιατι να μη κατσεις να σε τριψει εκεινος ? ή οτι αλλο μπορει να σου κανει και με πεσμενη π***** ακομα ? γιατι να μη βοηθησει αφου ειναι συντροφος ? αμα εχει ολη τη καλη διαθεση να τελειωσεις κι εσυ, θα κανει υπομονη, αλλιως αμα ειναι εγωιστης θα κοιταξει μονο την παρτυ του οπως κανει και της elirene.

βρηκες τη μαγικη λεξη. οικειοτητα. αυτο ειναι κατι που ΟΛΑ τα ζευγαρια πρεπει να αποκτησουν, αν θελουν να υπαρξει εμπιστοσυνη, και συνεχεια. αμα ειναι αγαλματακια ακουνητα μη απομυθοποιημενα οπως εγραψε πισω η void, τοτε ειναι απλα δυο ξενοι...

πάλι καλά που γράφουμε και δεν τα λέμε προφορικά..έχεις απίστευτο ταλέντο να διαστρεβλώνεις τα λόγια των άλλων.Ιτς οκει αν γουστάρεις έτσι.Κατά τ'αλλα αστη, γάματη τη συζήτηση.Άκυρο που την άνοιξα.

KENO
07-06-2011, 15:05
πάλι καλά που γράφουμε και δεν τα λέμε προφορικά..έχεις απίστευτο ταλέντο να διαστρεβλώνεις τα λόγια των άλλων.Ιτς οκει αν γουστάρεις έτσι.Κατά τ'αλλα αστη, γάματη τη συζήτηση.Άκυρο που την άνοιξα.δε τα διαστρεβλωνω, απλα προσπαθω να μαντεψω τι συμβαινει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, γιατι δεν ειμαι παρων στο σπιτι της καθεμιας οικογενειας, να ξερω τι κανει ή δε κανει στο κρεβατι της! αφου βλεπεις πως συμφωνουν και γυναικες μαζι μου, πιστευεις εχω καπου λαθος ή αδικο και προσπαθω να σου τη πω επιτηδες ή να σε κοροϊδεψω ? τι κερδιζω μ'αυτο ? για τον δικο σου οργασμο γραφω οτι γραφω, αμα εσυ προτιμας να παιξεις κρυφτουλι απ'τον αντρα σου, παιξτο.

RainAndWind
07-06-2011, 15:08
Κι όμως, όσα λέει αποτυπώνουν μία πραγματικότητα της σεξουαλικής ζωής αρκετών γυναικών. Έχουμε μάθει να ευχαριστούμε τον άντρα, δίχως να ζητάμε ανταλλάγματα, άρα να τον κακομαθαίνουμε με τη δοτικότητά μας, ενώ μένουμε ταπί και ψύχραιμες, λολ
Το αποτέλεσμα ποιο? Άνδρες αδιάφοροι για την γυναικεία υπόσταση στο πλάι τους, που όμως όταν πάει αλλού να βρει ό,τι της λείπει, φροντίζουν να την τιμωρούν με κριτικές για την προσωπική ακεραιότητά/ηθική στάση της και κηρύττοντας μαλακίες για αμαρτία. Και μία άλλη αλήθεια, μια γυναίκα ευχαριστημένη σωματικά σπάνια νοιάζεται για την αμαρτία. χαχαα
Οπότε έχουμε και μεις το μερίδιο της ευθύνης μας στο πώς μας φέρονται οι σύντροφοί μας στον τομέα αυτό, ή όχι?

KENO
07-06-2011, 15:12
νταξει αφου συμφωνει και η RainAndWind μαζι μου, I rest my case. κοριτσακια οταν ξυπνησετε και καταλαβετε τις αναγκες του σωματος σας, και γενικα τις αναγκες σας, ελατε να με ξαναβρειτε. μεχρι τοτε καληνυχτα και περαστικα.

void
07-06-2011, 15:15
δε τα διαστρεβλωνω, απλα προσπαθω να μαντεψω τι συμβαινει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, γιατι δεν ειμαι παρων στο σπιτι της καθεμιας οικογενειας, να ξερω τι κανει ή δε κανει στο κρεβατι της! αφου βλεπεις πως συμφωνουν και γυναικες μαζι μου, πιστευεις εχω καπου λαθος ή αδικο και προσπαθω να σου τη πω επιτηδες ή να σε κοροϊδεψω ? τι κερδιζω μ'αυτο ? για τον δικο σου οργασμο γραφω οτι γραφω, αμα εσυ προτιμας να παιξεις κρυφτουλι απ'τον αντρα σου, παιξτο.

έχεις δηλαδή εσύ άποψη για το δικό μου οργασμό???μη χειρότερα...τι άλλο θα διαβάσουν τα ματάκια μου??ρε κενό, πλζ μην ιντριγκάρεσαι τόσο πολύ..μην αντιδρας βασικά για να αντιδρας...ενιγουει, ούτε εγώ έχω θέμα μαζί σου.Το ότι συμφωνούν άλλες κοπέλες, εν μέρει με αυτά που λες, εμένα δε μου λέει κάτι.Και βασικά ποτέ δε θέτω ως μπούσουλα τις γνώμες των άλλων, έχω απλώς τις δικές μου, χωρίς να διεκδικώ και το αλάθητο του πάπα.Μπορεί να έρθει η στιγμή που θα τις αναιρέσω.Για μένα, η σχέση πρέπει να διατηρεί μυστήριο σε κάποια απλά πράγματα. Πως το λένε ρε παίδι μου, τη βρίσκω με αυτόν τον τρόπο.Το αν βλέπω τους άντρες σαν αγάλματα, δεν είσαι σε θέση να το γνωρίζεις μόνο και μόνο επειδή έτυχε να ανταλλάξουμε διαδικτυακές απόψεις.Επίσης, ταμπελάκια δε δέχομαι από κανέναν, πόσο μάλλον από έναν άγνωστο.Κρυφτούλι, κυνηγητούλι και άλλα παιχνιδάκια..εξαρτάται, αν έχω κέφια.Όπως και να έχει, δε με ενδιαφέρει να αποδείξω κάτι.
Αυτές είναι οι απόψεις μου.

void
07-06-2011, 15:16
νταξει αφου συμφωνει και η RainAndWind μαζι μου, I rest my case. κοριτσακια οταν ξυπνησετε και καταλαβετε τις αναγκες του σωματος σας, και γενικα τις αναγκες σας, ελατε να με ξαναβρειτε. μεχρι τοτε καληνυχτα και περαστικα.

με αγοράκια σαν εσένα...έχει πήξει ο τόπος.

void
07-06-2011, 15:19
Κι όμως, όσα λέει αποτυπώνουν μία πραγματικότητα της σεξουαλικής ζωής αρκετών γυναικών. Έχουμε μάθει να ευχαριστούμε τον άντρα, δίχως να ζητάμε ανταλλάγματα, άρα να τον κακομαθαίνουμε με τη δοτικότητά μας, ενώ μένουμε ταπί και ψύχραιμες, λολ
Το αποτέλεσμα ποιο? Άνδρες αδιάφοροι για την γυναικεία υπόσταση στο πλάι τους, που όμως όταν πάει αλλού να βρει ό,τι της λείπει, φροντίζουν να την τιμωρούν με κριτικές για την προσωπική ακεραιότητά/ηθική στάση της και κηρύττοντας μαλακίες για αμαρτία. Και μία άλλη αλήθεια, μια γυναίκα ευχαριστημένη σωματικά σπάνια νοιάζεται για την αμαρτία. χαχαα
Οπότε έχουμε και μεις το μερίδιο της ευθύνης μας στο πώς μας φέρονται οι σύντροφοί μας στον τομέα αυτό, ή όχι?

ε ναι προφανώς ισχύει αυτό που λες..αλλά νομίζω ότι ο κενό δεν ήθελε να επισημάνει κάτι τέτοιο.Άλλη μια αφορμή βρήκε για να κράξει τις γυναίκες.Είναι εμφανές στα περισσότερα ποστς του πόσο χαμηλά τις έχει...μπορεί να είναι δική μου ευαισθησία, αλλά γενικά δε μου αρέσει να περιγράφεται η σεξουαλικότητα (γυναικεία ή αντρική) τόσο ωμά.

Lou!
07-06-2011, 15:26
elirene, σου προκυπτει ψυχαναγκαστικα? αισθανεσαι οτι πρεπει να αυτοικανοποιηθεις γιατι αν δεν το κανεις θα γινει κατι κακο? ή δεν θα απαλλαγεις απο καποιο αγχος? ή απλα σου προκυπτει η επιθυμια κ το απολαμβανεις? αν ειναι το τελευταιο δε νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα.

elirene
07-06-2011, 18:09
μου προκυπτει επιθυμια αλλα θελω να ικανοποιηθω οπωσδηποτε και μετα νιωθω καλυτερα...ισως ειναι και η ηλικια ξερω γω παντως η ρειν εχει απολττο δικιο τους εχουμε κακομαθει εγω εχω τσακωθει απειρες φορες με τον συγκεκριμενο γιαυτο το θεμα αλλα δεν καταλαβαινει...κρατιεμαι γτ το σεξ απο μονο του ειναι καλο κ εχει προσοντα αλλιως θα χα γινει λουις...το συγκεκριμενο ατομο δεν νομιζω οτι θα καταλαβει ποτε...παρολαυτα αυτη η υπερσεξουαλικοτητα δεν ξερω αν εχει να κανει με αυτον αλλα πολλες φορες νιωθω πως δεν μ φτανει..

carrie
07-06-2011, 19:46
υποθετικα οταν ζεις 24/24ωρο μαζι με καποιο ατομο, θα το δεις και σε στιγμες πολυ προσωπικες, οπως αυτες που περιεγραψες. οποτε εχει γινει συνηθεια θα ελεγα, αφου το αγαπας κι ολας, δεχεσαι και αυτες τις στιγμες του (ειδικα αν παραδεχτεις οτι δεν ειναι αγαλμα). δε καταλαβαινω γιατι να κλειστει στη τουαλετα η κοπελα για να αυνανιστει, αντι να το κανει μπροστα του οταν της ερθει ? ειναι κατι που δε πρεπει να δει ο αντρας ξερω γω, και η γυναικα θα πρεπει να ντρεπεται ? το αντιθετο, αν φτιαχνεται κι ολας ο αντρας μ'αυτο το πραμα, ισα ισα που τοτε θα καβλωσει και θα δοκιμασει να την ικανοποιησει κι ολας. δε θα ειχα προβλημα να αυνανιζεται μπροστα μου οσες φορες θελει η elirene και καθε elirene, ακομα και κουρασμενος να ημουν, θα προσπαθουσα να τη βοηθησω να τελειωσει. αν τωρα εσυ ντρεπεσαι, ε τι να σου πω, κλεισου στη τουαλετα. τα παντα ειναι φυσιολογικα, ανθρωπινες αναγκες, το θεμα ειναι αν θελουμε να τις μοιραστουμε ή οχι. αν δε θελεις παντως, συνηθως αυτο μπορει και να σημαινει οτι δε νιωθεις ανετα με τον συντροφο σου. εγω προσωπικα δε καταλαβαινω γιατι χρειαζεται να κρυψω κατι το οτιδηποτε, απ'τη στιγμη που δε κερατωνω ουτε κανω κατι αλλο παρανομο...

γουσταρω κενο να πραδιδει μαθηματα σεξ και σχεσεων! (δεν κανω πλακα!)

Συμφωνω μαζι σου σε μεγαλο βαθμο, go on!

KENO
07-06-2011, 19:51
σ'ευχαριστω κι εσενα carrie, σας ευχαριστω ολες τις αγαπες μου εδω μεσα! μονο η void δε συμφωνει μαζι μου, αλλα δε τη κατηγορω γιατι ειναι σκορπινα...

carrie
07-06-2011, 19:53
ε ναι προφανώς ισχύει αυτό που λες..αλλά νομίζω ότι ο κενό δεν ήθελε να επισημάνει κάτι τέτοιο.Άλλη μια αφορμή βρήκε για να κράξει τις γυναίκες.Είναι εμφανές στα περισσότερα ποστς του πόσο χαμηλά τις έχει...μπορεί να είναι δική μου ευαισθησία, αλλά γενικά δε μου αρέσει να περιγράφεται η σεξουαλικότητα (γυναικεία ή αντρική) τόσο ωμά.

Λοιπον, περιεργο που λες οτι ο κενο ηθελε να κραξει τις γυναικες και οτι τις εχει χαμηλα. Στα δικα μου ματια, ηθελε απλα να τονισει τα λαθη που κανουν δυστυχως ΠΟΛΛΕΣ γυναικες, με πολυ ενδιαφερον, πραγμα που σημαινει οτι δεν τις εχει καθολου χαμηλα, καθως αυτος απο οτι λεει ενδιαφερεται να ακουσει τις αναγκες της συντροφου του και να την ικανοποιησει. Τωρα αν τα λεει ωμα ειναι αλλο θεμα, ισως ομως απλα αγγιξε μια ευαισθητη χορδη σου..

carrot
07-06-2011, 19:54
Νομίζω πως η πιο συμφέρουσα τακτική για να είναι καλά στα μυαλά του ένας άντρας είναι να κοιτάει καταρχάς να το ευχαριστιέται ο ίδιος. Αν είναι να ψάχνει τι θέλει καθε φορά η αυθάδουσα κορασίδα και πως να την ικανοποιήσει... ας τα βράστα.

Alone_In_The_Dark
07-06-2011, 20:02
Νομίζω πως η πιο συμφέρουσα τακτική για να είναι καλά στα μυαλά του ένας άντρας είναι να κοιτάει καταρχάς να το ευχαριστιέται ο ίδιος. Αν είναι να ψάχνει τι θέλει καθε φορά η αυθάδουσα κορασίδα και πως να την ικανοποιήσει... ας τα βράστα.

Αν κάνει το ίδο που προτείνεις και η γυναίκα, θεωρείς ότι υπάρχει καμιά περίπτωση να το ευχαριστηθεί έστω κι ένας από τους δύο?

carrot
07-06-2011, 20:06
Αν κάνει το ίδο που προτείνεις και η γυναίκα, θεωρείς ότι υπάρχει καμιά περίπτωση να το ευχαριστηθεί έστω κι ένας από τους δύο?

Αν γουστάρει πολύ η γυναίκα ότι και να της κάνεις θα της αρέσει.
Αν δεν γουστάρει ότι και να της κάνεις δεν θα της αρέσει.

Alone_In_The_Dark
07-06-2011, 20:15
Αν δεν γουστάρει ότι και να της κάνεις δεν θα της αρέσει.

Διαφωνώ. Αυτό που λες ισχύει σε κάποιες περιπτώσεις κυρίως για μικρό αριθμό σεξουαλικών συνευρέσεων, όταν η όποια κατάσταση είναι στην αρχή της και η άλλη μπορεί να μη βλέπει μπροστά της από το πάθος.

Αν συνεχίσεις αυτό το τροπάρι και στην πορεία μιας σχέσης θα γίνεις κουραστικός, και αν η γυναίκα αυτή έχει το σεξ σε μεγάλη υπόληψη (και καλά κάνει) δεν πρόκειται να μείνει ικανοποιημένη.

Και μιλάω για "νορμάλ" καταστάσεις. Όχι για κάποια που παντρέυτηκε τον πρώτο της και μπορεί να μην έχει ιδέα τι πάει να πει σεξουαλική ικανοποίηση γιατί της λείπει το μέτρο σύγκρισης.

Η "πιάτσα" έχει "χαλάσει" και τα πράγματα δεν είναι όπως ήταν κάποτε. Πλέον υπάρχουν απαιτήσεις και από τον άντρα και από τη γυναίκα στο σεξ. Και αυτό, όταν συμβαίνει εντός κάποιων ορίων, μόνο κακό δεν είναι.

Λήθη
07-06-2011, 20:23
Αν δεν γουστάρει ότι και να της κάνεις δεν θα της αρέσει.Η σεξουαλική ωριμότητα και ικανοποίηση προκύπτει από το κοινό ενδιαφέρον για αλληλοϊκανοποίηση, το οποίο είναι και δείκτης του ποιοτικού σεξ.
Αν γουστάρει πολύ η γυναίκα, ότι και να της κάνεις θα της αρέσει; Σε ποιο παρασύμπαν ισχύουν αυτά;
Γνωρίζουμε ότι οι άντρες είναι οπτικοί και απτικοί, ενώ οι γυναίκες συναισθηματικές, αλλά αυτό δεν τις καθιστά ηλίθιες. Απλώς οι γυναίκες μένουν στην σχέση, ακόμα και όταν δεν ικανοποιούνται σεξουαλικά.
Εσφαλμένα κατά την γνώμη μου!

carrot
07-06-2011, 20:32
Διαφωνώ. Αυτό που λες ισχύει σε κάποιες περιπτώσεις κυρίως για μικρό αριθμό σεξουαλικών συνευρέσεων, όταν η όποια κατάσταση είναι στην αρχή της και η άλλη μπορεί να μη βλέπει μπροστά της από το πάθος.

Αν συνεχίσεις αυτό το τροπάρι και στην πορεία μιας σχέσης θα γίνεις κουραστικός, και αν η γυναίκα αυτή έχει το σεξ σε μεγάλη υπόληψη (και καλά κάνει) δεν πρόκειται να μείνει ικανοποιημένη.

Και μιλάω για "νορμάλ" καταστάσεις. Όχι για κάποια που παντρέυτηκε τον πρώτο της και μπορεί να μην έχει ιδέα τι πάει να πει σεξουαλική ικανοποίηση γιατί της λείπει το μέτρο σύγκρισης.

Η "πιάτσα" έχει "χαλάσει" και τα πράγματα δεν είναι όπως ήταν κάποτε. Πλέον υπάρχουν απαιτήσεις και από τον άντρα και από τη γυναίκα στο σεξ. Και αυτό, όταν συμβαίνει εντός κάποιων ορίων, μόνο κακό δεν είναι.

Δεν μπορώ να δω αθώες περιστέρες να τιτιβίζουν, ούτε αγνές προθέσεις πίσω από τις σχέσεις.
Έχει τύχει κιόλας να νιώσω, στο τέλος μιας σχέσης έτσι ακριβώς όπως περιγράφω στην δεύτερη πρόταση.
Όπως επίσης το να ακούσω από γυναίκα μετά το σεξ ¨κοίτα να περνάς εσύ καλά γιατί οι γυναίκες δεν ξέρουν τι θέλουν".

Λήθη
07-06-2011, 20:41
insect , Ο καθένας εισπράττει αυτό που καταθέτει.
Η δεύτερη πρόταση, δεν υφίσταται στο σύστημα αξιών μου. Αν δεν γουστάρει και το ξέρεις, απλώς δεν της κάνεις τίποτα.
Γενικά, μην μένεις στους ανόητους ισχυρισμούς-αφορισμούς του κάθε διαταραγμένου.

Alone_In_The_Dark
07-06-2011, 20:41
Δεν μπορώ να δω αθώες περιστέρες να τιτιβίζουν, ούτε αγνές προθέσεις πίσω από τις σχέσεις.
Έχει τύχει κιόλας να νιώσω, στο τέλος μιας σχέσης έτσι ακριβώς όπως περιγράφω στην δεύτερη πρόταση.
Όπως επίσης το να ακούσω από γυναίκα μετά το σεξ ¨κοίτα να περνάς εσύ καλά γιατί οι γυναίκες δεν ξέρουν τι θέλουν".

Εγώ δε σου μίλησα ούτε για αθώες περιστέρες που τιτιβίζουν ούτε για την ύπαρξη ή όχι αγνών προθέσεων.

Και με το να το πηγαίνεις στο προσωπικό και να παραθέτεις μία δικιά σου ιστορία για να δικαιολογήσεις τη θέση σου, δε βοηθάει κάπου γιατί μπορώ κι εγώ να παραθέσω μια δικιά μου ιστορία που να δικαιολογεί τη δική μου θέση και κάποιος άλλος μία άλλη και πάει λέγοντας.

Και σχετικά με τη σεξουαλική ικανοποίηση της γυναίκας που είναι και το θέμα, τα πράγματα δεν είναι ούτε τόσο δύσκολα, ούτε τόσο πολύπλοκα. Και κυρίως, αν δεν τα δεις ως αγγαρεία και δοκιμάσεις να αντλήσεις κι εσύ ικανοποίηση μέσα από την ικανοποίηση της συντρόφου σου κι εσύ θα βγεις κερδισμένος και αυτή.

Όσο "παράξενα" πλάσματα κι αν θεωρούμε τις γυναίκες (και σαφώς και είναι από μία σκοπιά) στο σεξ τα πράγματα απλοποιούνται πολύ από πλευράς προθέσεων. Αναζήτηση της ηδονής, ή σωστότερα ηδονικό αλισβερίσι. Θέληση να υπάρχει κι όλα (εύκολα) γίνονται :)

Λήθη
07-06-2011, 20:44
Εγώ δε σου μίλησα ούτε για αθώες περιστέρες που τιτιβίζουν ούτε για την ύπαρξη ή όχι αγνών προθέσεων.

Και με το να το πηγαίνεις στο προσωπικό και να παραθέτεις μία δικιά σου ιστορία για να δικαιολογήσεις τη θέση σου, δε βοηθάει κάπου γιατί μπορώ κι εγώ να παραθέσω μια δικιά μου ιστορία που να δικαιολογεί τη δική μου θέση και κάποιος άλλος μία άλλη και πάει λέγοντας.

Και σχετικά με τη σεξουαλική ικανοποίηση της γυναίκας που είναι και το θέμα, τα πράγματα δεν είναι ούτε τόσο δύσκολα, ούτε τόσο πολύπλοκα. Και κυρίως, αν δεν τα δεις ως αγγαρεία και δοκιμάσεις να αντλήσεις κι εσύ ικανοποίηση μέσα από την ικανοποίηση της συντρόφου σου κι εσύ θα βγεις κερδισμένος και αυτή.

Όσο "παράξενα" πλάσματα κι αν θεωρούμε τις γυναίκες (και σαφώς και είναι από μία σκοπιά) στο σεξ τα πράγματα απλοποιούνται πολύ από πλευράς προθέσεων. Αναζήτηση της ηδονής, ή σωστότερα ηδονικό αλισβερίσι. Θέληση να υπάρχει κι όλα (εύκολα) γίνονται :)Αν είσαι και άντρας.... 2 φορές εύγε!

carrot
07-06-2011, 20:50
insect , Ο καθένας εισπράττει αυτό που καταθέτει.

Όχι, όχι και πάλι όχι.

Λήθη
07-06-2011, 22:33
Όχι, όχι και πάλι όχι.Μην βλέπεις την φράση επιφανειακά. Έχει νόημα να καταλάβεις το από κάτω της. Όταν καταθέτεις, ξέρεις που καταθέτεις και τι καταθέτεις. Αυτό που φοβάσαι, αυτό θα εισπράξεις.
Γι’ αυτό οι άνθρωποι έχουμε το συνήθειο να δευτερολογούμε κατόπιν εορτής με φράσεις όπως: «και κάτι δεν που κόλλαγε…», «καλά το είχα σκεφτεί…», «έπρεπε να το καταλάβω όταν…» Υπάρχει και η παθητική υπαιτιότητα μην ξεχνάς.

Άκου που σου λέω και αν θέλεις πέτα το! «Ότι καταθέτουμε εισπράττουμε!»

elirene
07-06-2011, 22:38
εγω δεν θελω πολλα!θελω εναν αντρα να γουσταρει να με συνεπαρει, να με ικανοποιησει να με φερει σε οργασμο 1,2 οσες φορες ερθει και δεν εννοω μονο με τη διεισδυση εννοω και με αλλα παιχνιδια γτ το στεγνο σεξ ειναι στεγνο...και καποιοι το χουν καποιοι δεν το χουν..εγω παντα ημουν δοτικη αν αισθανομουν κατι ηθελα να τα δωσω ολα στο συντροφο (ΤΩΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΩ ΓΤ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΜΜΕΝΗ ΦΑΛΟΚΡΑΤΤΙΚΗ ΑΔΙΑΦΟΡΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ Κ ΑΠΛΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΗΝ ΔΙΕΙΣΔΥΣΗ ΣΤΕΓΝΟ ΣΕΧ )οτι κανουμε να το νιωθουμε στο επακρο αλλα ξερετε να ειναι τοσο αμοιβαιο που δεν το σκεφεσαι η το συζητας απλα συμβαινει...πολλα ζηταω?βεβαια η χημεια στο σεξ δεν σημαινει και χημεια στο χαρακτηρα στην καθημερινοτητα οποτε κ εγω επειδη μαλλον βαριεμαι να ψαχνω κ εχω βολευτει , νιωθω κ κατι λογο του χρονου και παιζω μονη καλα και μ αλλους που κ που....νομιζω ομως πως η περιπτωση μ ειναι πολυ συχνη ειναι σαν να κανω ερωτα μαζι σου ινσεκτ να τελειωνω πρωτη και να σαφηνω συξυλο να τον παιξεις μονος σου ...τραγικο?

giorgos panou
07-06-2011, 23:36
θα σου προτεινα να βρεις μια δουλεια ! θα μπορεις να εκτονωνεις εκει την ενεργεια σου , ασε που αμα ειναι και δουλεια με τρεξιμο τοτες θα σου πω εγω τι θα παθει η λιμπιτο σου¨)

Karol
07-06-2011, 23:46
τι να πω...γούστα είναι αυτά, αλλά παν μέτρον άριστον σε ό,τι κι αν κάνουμε.Σημασία έχει να διατηρείται ο έρωτας και η κάψα με κάποιον τρόπο...όπως τη βρίσκει λοιπόν ο καθένας.

Να κανω εγω κρυφα πραγματα μετα απο πολλα χρονια σχεσης για να διατηρηθει ο ερωτας και η καψα?? χαχαχα...no wayy!! Eιπαμε , κοπελες ειμαστε , ουτε θα κλανουμε μπροστα τους ουτε θα χεζουμε...Αλλα κανα ρεψιματακι που και που πλακα εχει!!χαχαχ.. Εδω εγω σχεση 6 μηνων και του ρευομουν για πλακα , οχι καφρικα ομως , χαριτωμενα ...και γελουσε και το εβρισκε πολυ cute.. και αυνανιζομουν και μπροστα του και του ελεγα να το κανει και αυτος μπροστα μου!! Παιδια ειναι οπως την βρισκει ο καθενας!! Δεν ειμαστε ολοι ιδιοι...

Karol
07-06-2011, 23:50
εγω δεν θελω πολλα!θελω εναν αντρα να γουσταρει να με συνεπαρει, να με ικανοποιησει να με φερει σε οργασμο 1,2 οσες φορες ερθει και δεν εννοω μονο με τη διεισδυση εννοω και με αλλα παιχνιδια γτ το στεγνο σεξ ειναι στεγνο...και καποιοι το χουν καποιοι δεν το χουν..εγω παντα ημουν δοτικη αν αισθανομουν κατι ηθελα να τα δωσω ολα στο συντροφο (ΤΩΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΩ ΓΤ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΜΜΕΝΗ ΦΑΛΟΚΡΑΤΤΙΚΗ ΑΔΙΑΦΟΡΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ Κ ΑΠΛΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΗΝ ΔΙΕΙΣΔΥΣΗ ΣΤΕΓΝΟ ΣΕΧ )οτι κανουμε να το νιωθουμε στο επακρο αλλα ξερετε να ειναι τοσο αμοιβαιο που δεν το σκεφεσαι η το συζητας απλα συμβαινει...πολλα ζηταω?βεβαια η χημεια στο σεξ δεν σημαινει και χημεια στο χαρακτηρα στην καθημερινοτητα οποτε κ εγω επειδη μαλλον βαριεμαι να ψαχνω κ εχω βολευτει , νιωθω κ κατι λογο του χρονου και παιζω μονη καλα και μ αλλους που κ που....νομιζω ομως πως η περιπτωση μ ειναι πολυ συχνη ειναι σαν να κανω ερωτα μαζι σου ινσεκτ να τελειωνω πρωτη και να σαφηνω συξυλο να τον παιξεις μονος σου ...τραγικο?

Ειναι πολυυυ συχνη πιστεψε με...Και απορω τι σημαινει αυτο.., οτι δεν ενδιαφερεται ο αλλος η οτι δεν τον απασχολει και τοσο, η οτι δεν καταλαβαινει πως και για εμας ειναι αρκετα σημαντικο αυτο..!!! Εγω νευριαζω λιγακι οταν μου το κανουν , οποτε και εγω οταν τελειωνουν στο sex , συνεχιζω μονη μου και πραγματικα δεν δινω σημασια τι θα σκεφτει ο αλλος!!! Ε χεσε με κιολας αλλα το σωστο ειναι να περνανε και οι 2 καλα, και να νιωθουν και οι 2 την ευχαριστηση....!!!

rock
08-06-2011, 00:00
Εγω αυτο που καταλαβα απο τα λεγομενα της void ειναι μαλλον καπως διαφορετικο απο αυτα που ακολουθησαν. Το οτι καποιος μπορει να θελει να κραταει καποια πραγματα για τον εαυτο του δε σημαινει οτι δεν ειναι και προθυμος ενιοτε να τα μοιραζεται και με το συντροφο του. Μερικοι θελουν να ειναι ανοιχτα βιβλια για τον αλλον, μερικοι οχι. Η οικειοτητα στη σχεση δεν εχει να κανει απαραιτητα με τον προσωπικο χωρο του καθενος. Κατα τα αλλα, συμφωνω οτι οι περισσοτερες γυναικες παραμεριζουν τα θελω τους ή εξαιτιας στερεοτυπικων αντιληψεων δεν τα διεκδικουν.

Karol
08-06-2011, 00:05
Αφηστε που εγω ειχα φτασει σε σημειο , οταν ''ασχολιοταν μαζι μου'' να αγχωνομαι για το ποτε θα τελειωσω επειδη ηξερα πως δεν ασχολειται και αρκετα και ελεγα απο μεσα μου (τωρα θα μου πει κουραστικα , τωρα θα μου πει κουραστικα) , με αποτελεσμα να μην τελειωνω ποτε..Πωωωω ..Δεν παλευοτανε αυτο..Ξενερωνα..!!! Απο εδω και περα παντως θα το λεω χυμα... ''θελω να με γλυψεις, θελω να μ βαλεις δαχτυλο'' , γενικα ασχολεισου μαζι μουυυυυ..Το βλεπω πολυ εγωιστικα το θεμα πλεον και οχι τοσο για την ευχαριστηση..!! Εμεις οι γυναικες φταιμε ομως παναθεμα μας που τους εχουμε υπερ καλομαθει , που τρελενομαστε να ασχολουμαστε μαζι τους, που τους βαζουμε κατω , που ειμαστε απο πανω και αυτοι απολαμβανουν...!! Ε οχι ρε φιλε , δεν θα συνεχιστει ετσι, θα ζηταμε οτι δικαιουμαστε ...τελος!!!! Σας ικανοποιουμε??? να μας ικανοποιησετε!!!

elirene
08-06-2011, 09:20
καρολ συμφωνω απολυτα πρεπει να επαναστατησουμε, εχουμε τα ιδια δικαιωματα στο σεξ με αυτους...εγω δυστυχως εχω κανει νηξη πολλες φορες και δεν παιρνει απο λογια..χτες εβλεπε οταν εγραφα το τελευταιο μ μηνυμα την τελευταια λεξη δεν ειδε μονο και δεν εδωσε σημασια σε αυτο το θεμα απλα χεστηκε κατα ταλλα με θελει και δικη του και με βαραει και η λιμπιντο στο κεφαλι και δεν μπορω να ηρεμησω...και δουλευω γιωργο πανου 9-5 μετα φαι 3εκουραση σε3 υπνο

KENO
08-06-2011, 14:28
Εγω αυτο που καταλαβα απο τα λεγομενα της void ειναι μαλλον καπως διαφορετικο απο αυτα που ακολουθησαν. Το οτι καποιος μπορει να θελει να κραταει καποια πραγματα για τον εαυτο του δε σημαινει οτι δεν ειναι και προθυμος ενιοτε να τα μοιραζεται και με το συντροφο του. Μερικοι θελουν να ειναι ανοιχτα βιβλια για τον αλλον, μερικοι οχι. Η οικειοτητα στη σχεση δεν εχει να κανει απαραιτητα με τον προσωπικο χωρο του καθενος. Κατα τα αλλα, συμφωνω οτι οι περισσοτερες γυναικες παραμεριζουν τα θελω τους ή εξαιτιας στερεοτυπικων αντιληψεων δεν τα διεκδικουν.Location: ScorpioLand. δε χρειαζοταν να πεις περισσοτερα εσυ rock. το θεμα ειναι πως σε μια σχεση, θες δε θες, αναγκαστικα παραβιαζεται ο οποιος προσωπικος χωρος με τις οποιες προσωπικες σου στιγμες, αφου ειπαμε μοιραζεστε τα παντα και ζειτε μαζι 24/24ωρο. εκτος αν θες τοσο πολυ να κρυβεις πραγματα απ'το συντροφο σου, που τοτε κι ο ιδιος ισως αρχισει να αναρωτιεται γιατι το κανεις. σαν να του λες μη ψαξεις το κινητο μου ή τον υπολογιστη μου, ειναι προσωπικα δεδομενα και δε σε αφορουν. αμεσως το μυαλο του δε θα παει στο ασχημο ? οτι του κρυβεις κατι, ισως τον κερατωνεις ή οτι αλλο χειροτερο ? μεχρι ενα σημειο μπορω να δειξω κατανοηση παντως, αποκλειστηκα και μονο λογο ζωδιου κι επειδη ειναι στη φυση σας. οσον αφορα την οικειοτητα παντως σε στιγμες που αφορουν καθαρα βιολογικες αναγκες, δεν το βρισκω κατι σοβαρο που πρεπει να το κρυψετε, ουτε εχω προβλημα να μοιραζεται μαζι μου ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ στιγμη, απ'τον αυνανισμο μεχρι το χεσιμο της κι οτι αλλο σιχαμερο.

rock
08-06-2011, 15:46
Location: ScorpioLand. δε χρειαζοταν να πεις περισσοτερα εσυ rock. το θεμα ειναι πως σε μια σχεση, θες δε θες, αναγκαστικα παραβιαζεται ο οποιος προσωπικος χωρος με τις οποιες προσωπικες σου στιγμες, αφου ειπαμε μοιραζεστε τα παντα και ζειτε μαζι 24/24ωρο. εκτος αν θες τοσο πολυ να κρυβεις πραγματα απ'το συντροφο σου, που τοτε κι ο ιδιος ισως αρχισει να αναρωτιεται γιατι το κανεις. σαν να του λες μη ψαξεις το κινητο μου ή τον υπολογιστη μου, ειναι προσωπικα δεδομενα και δε σε αφορουν. αμεσως το μυαλο του δε θα παει στο ασχημο ? οτι του κρυβεις κατι, ισως τον κερατωνεις ή οτι αλλο χειροτερο ? μεχρι ενα σημειο μπορω να δειξω κατανοηση παντως, αποκλειστηκα και μονο λογο ζωδιου κι επειδη ειναι στη φυση σας. οσον αφορα την οικειοτητα παντως σε στιγμες που αφορουν καθαρα βιολογικες αναγκες, δεν το βρισκω κατι σοβαρο που πρεπει να το κρυψετε, ουτε εχω προβλημα να μοιραζεται μαζι μου ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ στιγμη, απ'τον αυνανισμο μεχρι το χεσιμο της κι οτι αλλο σιχαμερο.

ΚΕΝΟ μη συνδεεις τον προσωπικο χωρο με την ειλικρινεια.
Δες το θεμα του προσωπικου χωρου πιο πολυ σαν πχ την αναγκη καποιου να κλειστει μονος σε ενα δωματιο, να θελει να ακουσει μουσικη ή να ασχοληθει με κατι μονος του.
Αλλο αυτο και αλλο το να βαζεις σε υποψιες τον αλλον κρυβοντας πραγματα.
Τα περι βιολογικων αναγκων κτλ ειναι οντως κομματι της οικειοτητας.

Εγω νομιζω οτι το θεμα της elirene δεν εχει να κανει τοσο με το μοιρασμα, οσο με το αν ειναι ικανοποιημενη απο αυτη τη σχεση.

Seduction
08-06-2011, 18:45
Καλησπέρα στην παρέα

εχω καταντησει να αυτοικανοποιουμε καμποσες φορες τη μερα γτ δεν μ φτανει το σεξ που κανω ενω ειναι πολυ καλο μπορω να πω..νομιζω οτι εχει καταντησει αηδια η περιπτωση μου και νιωθω ασχημα και με τον εαυτο μου...αφου εχει αρχισε να μ λεει πως μονο το σεξ σκεφτομαι κ οταν με πιανει να αυτοικανοποιουμαι με κοροιδευει γτ μενουμε και μαζι αλλα δεν αντεχω αλλιως σημερα δεν πηγα στη δουλεια γτ μ ποναγε η μεση μ και πρεπει να χω αυτοικανοποιηθει 6 φορες απτο πρωι ελεος μηπως ειναι μανια?μηπως ειναι αγχος κ αναζητω ανακουφιση?τι ειναι αυτο?

Καταρχήν, κατά τη γνώμη μου σκέφτεσαι "λανθασμένα". Το τοποθετείς ως πρόβλημα στο κεφάλι σου και άρα ως τέτοιο καλείσαι να το αντιμετωπίσεις! Γιατί είναι κατάντια η αυτοικανοποίηση; Γιατί καταντά αηδία; Υπάρχουν καθολικά μέτρα και σταθμά και τα έχεις ξεπεράσει; Δλδ οι 6 φορές αυνανισμού είναι για την πυρά και αντίστοιχα οι 6 φορές sex είναι ουάοου; (!)
Δεν πιστεύω ότι είναι άγχος. Οδηγώ τη σκέψη σου, μήπως δεν ικανοποιείσαι ερωτικά από τον σύντροφό σου. Και δεν εννοώ μόνο σε ποσότητα, αλλά και σε ποιότητα

Εξηγούμαι.

Δες πόσο συνάδουν οι φαντασιώσεις που έχεις και οι "εικόνες" που δημιουργείς όταν παίζεις μόνη σου, με τα όσα βιώνεις με τον σύντροφό σου. Αν απέχουν κατά πολύ, μάλλον εντόπισες και το "πρόβλημα", αλλά και την λύση του

Είναι σαν να ξεφτιλίζει μια γυναίκα τον εαυτό της, με καταρριμένα τα αμυντικά της τείχη, ειδικά όταν της λένε να πάρει δονητή,

Το πολύ σεξ κοπέλα μου είναι αρρωστια (και εκεί πάνω και εκεί κάτω). Χαλάρωσε. Κάνε και λίγη αποχή. Καλό θα σου κάνει.

!!! Ο δονητής και τα διάφορα kinky tools/accessories ξεφτυλίζουν την γυναίκα; (!)
Ενοχοποιούν το sex; (!)

Kαι στη συνέχεια, το πολύ σεξ είναι αρρώστια; (!) Δηλαδή΄το να ζεις, το να απολαμβάνεις είναι άρρωστο; (!) Eντάξει, το λύσαμε και αυτό το θέμα

Είσαι με πολύ συντηρητικό φίλο και επίσης με άντρα χωρίς αυτοπεποίθηση στον έρωτα / σεξ που σου κάνει.

δεν σου φτάνουν 2 φορες την ημέρα που ειναι φυσιολογικό κιολας?

Με ποιό κριτήριο, ορίζονται ως φυσιολογικό οι 2 φορές και ως αφύσικο οι 3, 4, 5...;

δηλαδή αν ένας άντρας δε θέλει να κάνει έρωτα με την γυναίκα του όταν αυτή είναι αδιάθετη σημαίνει ότι δεν την αγαπάει ή δεν τη νοιάζεται?ή ότι τη θέλει άγαλμα?

Σημαίνει απλά ότι δεν την γουστάρει ή ότι δεν είναι απενοχοποιημένος μέσα του αλλά αντιθέτως κρατά πολλά στεγανά, ή ότι δεν έχουν φτάσει στο σημείο που με τον άλλο ενώνεσαι πραγματικά. Στον έρωτα δεν υπάρχει η λέξη "σιχαίνομαι".

κενο α γεια σου, οταν τελειωνει η πραξη συνηθως θελω και αλλο και αυτος δεν με βοηθα να τελειωσω που μαι ακομα καυλωμενη και το παιζω μονη μου αλλιως το παιζω οταν δεν κοιταει αλλα εκεινη την ωρα δεν κρατιεμαι καιγομαι κ εκεινος δεν με βοηθαει αφου τελειωσει τελειωσαν ολα...

..αυτοι οι αντρες ειναι στενομυαλοι το παιρνουν εγωιστικα θα ικανοποιησαι απο τον τετοιον μου ταλλα τα πιανουν για ημικερατο

Το να τελειώνει και να μην ασχολείται άλλο μαζί σου και κατά συνέπεια με τις ανάγκες σου, αν δεν αποτελεί αυτό ένα παιχνίδι, και γίνεται συνέχεια, πρέπει να σε βάλει σε μεγάλες σκέψεις.
Γιατί παραμένεις με στενόμυαλο σύντροφο; Απλά σκέψου το

μου προκυπτει επιθυμια αλλα θελω να ικανοποιηθω οπωσδηποτε και μετα νιωθω καλυτερα...ισως ειναι και η ηλικια ξερω γω παντως η ρειν εχει απολττο δικιο τους εχουμε κακομαθει εγω εχω τσακωθει απειρες φορες με τον συγκεκριμενο γιαυτο το θεμα αλλα δεν καταλαβαινει...κρατιεμαι γτ το σεξ απο μονο του ειναι καλο κ εχει προσοντα αλλιως θα χα γινει λουις...το συγκεκριμενο ατομο δεν νομιζω οτι θα καταλαβει ποτε...παρολαυτα αυτη η υπερσεξουαλικοτητα δεν ξερω αν εχει να κανει με αυτον αλλα πολλες φορες νιωθω πως δεν μ φτανει..

Στο μυαλό σου είναι η λύση και στο κατά πόσο είσαι έτοιμη να καταθέσεις το τίμημα που απαιτείται για να βιώσεις αυτά που πραγματικά επιθυμείς.

εγω επειδη μαλλον βαριεμαι να ψαχνω κ εχω βολευτει , νιωθω κ κατι λογο του χρονου και παιζω μονη καλα και μ αλλους που κ που....νομιζω ομως πως η περιπτωση μ ειναι πολυ συχνη ειναι σαν να κανω ερωτα μαζι σου ινσεκτ να τελειωνω πρωτη και να σαφηνω συξυλο να τον παιξεις μονος σου ...τραγικο?

Τραγικό, αλλά εξίσου τραγικό είναι να μένεις με σύντροφο που σ' αφήνει σύξυλη!

http://youtu.be/MX8EBRQ-DL0

carrot
08-06-2011, 18:49
[SIZE=3]!!! Ο δονητής και τα διάφορα kinky tools/accessories ξεφτυλίζουν την γυναίκα; (!)
Ενοχοποιούν το sex; (!)

[SIZE=3]Kαι στη συνέχεια, το πολύ σεξ είναι αρρώστια; (!) Δηλαδή΄το να ζεις, το να απολαμβάνεις είναι άρρωστο; (!) Eντάξει, το λύσαμε και αυτό το θέμα

Εντάξει είναι μέρος του ερωτικού παιχνιδιού. Και σε μερικούς άντρες τους αρέσει να τους ξεφτυλίζουν με μπότες και μαστίγια, και τι έγινε; Είναι όμως διαφορετικό να σου πει ένας άνθρωπος, τον οποίο δηλώνεις και ως σχέση σου, να πάρεις δονητή.
Άλλο η απόλαυση και άλλο η λαγνεία... δεν είπα αποχή για μια ζωή, είπα για λίγο ντε!

DimitriThess
08-06-2011, 18:54
Κοιτα η ηδονη δεν ειναι ασχημο αισθημα, καθε άλλο... Γιατι οχι... τα πραγματα ειναι απλα... αν σου αρεσει κανε το. Εισαι τυχερη που εχεις και καποιον να σε βοηθαει!

void
09-06-2011, 01:58
Στον έρωτα δεν υπάρχει η λέξη "σιχαίνομαι".

Στον έρωτα πρώτα απ'όλα είμαστε ο εαυτός μας.Και εάν ο εαυτός μας θέλει να κρατάει ορισμένα πράγματα για την πάρτη του - και για να εξηγούμαστε, δεν εννοώ βιολογικές ανάγκες τύπου "θέλω να κατουρήσω αλλά κολλάω να πάω στο μπάνιο για μην ακούσει ο άλλος το τσρρρρρρρ", αλλά ανάγκη που σαν άνθρωπος γουστάρεις να την περιβάλλεις με έναν φράκτη, τόσο απλά, που γουστάρεις να είσαι μόνο εσύ και ο εαυτός σου- καλά κάνει και τα κρατάει εάν αυτά τον κάνουν να αισθάνεται ως μονάδα αυτόνομη και όχι ως ετεροπροσδιορίζομενο ον. Στον έρωτα επίσης, δεν υπάρχεις μόνο μέσω του άλλου υπάρχεις και ως αυθύπαρκτη οντότητα με ανάγκες εξατομικευμένες ενίοτε, τις οποίες σαφώς και πρέπει να ικανοποιείς γιατί μόνο έτσι επιβιώνεις και στη σχέση τελικά.

empar
09-06-2011, 14:45
μαζι μενουμε ναι....ξερω γω ξενερωνει παντως και οταν με πιανει να παιζω μονη...

τότε φρόντισε να μην σε πιάνει.... :)