PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Το πουτανατο της ντροπης

KENO
24-05-2011, 17:58
θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση προς τα θυληκα μελη κυριως: απο ποια ηλικια και μετα αρχιζετε να νιωθετε οτι κανετε την σεξουαλικη σας επανασταση και βλεπετε πως οι αντρες δεν αξιζουν για τπτ αλλο παρα μονο για σεξ ? τι ακριβως καθοριζει αυτη τη συμπεριφορα ? πιθανον να σας φερθηκαν ασχημα στο παρελθον, με αποτελεσμα να καταληξατε οτι δεν αξιζουν οι σχεσεις και το να εχετε συναισθηματα ? ειναι ο χρονος που κυλαει αντιστροφα και ο φοβος του οτι θα μεινετε στο ραφι ή πρεπει να κανετε παιδι, κι οταν ξεπερνιεται αυτο λετε δε παει στο διαολο ας το διασκεδασω ? ειναι κατι αλλο που δε καταλαβαινω και σας οδηγει εκει ?

δε μιλαω ΜΟΝΟ για cougars, και παρολο που μου αρεσει το παραξενο και βρωμικο σεξ, δε μου αρεσουν οι μεγαλυτερες, τις βρισκω τελειως αηδιαστικες, καρκινιαρες κι αρρωστες, με ζαρωμενες καμπυλες (και μαπα αν ειναι πολυ γρια η αλλη), αλλα προσπαθω να τα εχω καλα μαζι τους γιατι αναγκαστικα συνυπαρχουμε σ'αυτο το κοσμο.

μιλαω και για κοριτσακια μικρα, ανω των 20 ισως, δε ξερω ποτε αρχιζετε μ'αυτη τη συμπεριφορα. γιαυτο ρωταω να μαθω ποτε ξεκιναει μια γυναικα να νιωθει ετσι, φταιει η ηλικια, ασχημες εμπειριες, κατι αλλο ?

υ.γ. επειδη στο παρελθον εδω μεσα υπηρξαν χρηστριες που τις βγαλανε πουτανες, να πω οτι δεν αναφερομαι σε καμια συγκεκριμενα αφου μου ειστε αδιαφορες.

claire
24-05-2011, 18:05
μην το πάρεις στραβά, αλλά μάλλον βρίσκεσαι σε σύγχυση.

KENO
24-05-2011, 18:07
οκ μπορει να βρισκομαι και υπο την επιρροια, αλλα εθεσα μια ερωτηση. μπορει καποια να μου την απαντησει ? απο ποτε και γιατι ξεκινατε να ψαχνετε ΜΟΝΟ για σεξ και τπτ παραπανω ?

claire
24-05-2011, 18:18
απλά η σεξουαλική απελευθέρωση (εσύ το λες επανάσταση) δεν έχει καμία σχέση με την άποψη "οι άντρες αξίζουν μόνο για σεξ". μου κάνει εντύπωση που τα μπερδεύεις αυτά τα δύο.
επίσης είπαμε οι άντρες είναι και για να αλλάζουν λάμπες.

KENO
24-05-2011, 18:24
θεωρω πως αλλο απελευθερωση (γινομαι bi και γαμιεμαι και με τα δυο φυλα) κι αλλο επανασταση (απο εκει που οι γυναικες ηταν το αδυναμο φυλο, εγιναν το δυνατο), γιαυτο το γραψα. τεσπα μη κολλατε στις λεξεις, εκανα μια ερωτηση, δε μπορει καποια να μου την απαντησει αναλυτικα ? απο ποτε και γιατι ξεκιναει αυτο ? και τι σας οδηγει να ψαχνεται για one night stands, απλα σεξ και τπτ παραπανω ?

claire
24-05-2011, 18:33
α, όχι να είμαστε ακριβολόγοι.σεξουαλική επανάσταση δεν είναι αυτό που περιγράφεις.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sexual_revolution (α, ρε αθάνατη γουικιπίντια! :P)

μα σε τι να σου απαντήσουμε, αφού ρωτάς μαλακίες, με το μπαρδόν κιόλα.

KENO
24-05-2011, 18:36
ρε γμτ νταξει μη κολλας στις λεξεις. ρωταω απο ποτε καποια νοιαζεται ΜΟΝΟ για το σεξ, και καθολου για τα αισθηματα και να εχει κατι σοβαρο. και τι την επηρεαζει να το κανει αυτο (ψυχολογικοι παραγοντες σιγουρα, αρα ειναι σχετικο και μ'αυτο το φορουμ). τοσο μαλακια ειναι ?

νιφάδα
24-05-2011, 18:42
Μπορω να πω οτι με ενδιαφερει το θεμα που ανοιξες...ειμαι βεβαια ισως μικρη σε σχεση με τα ατομα π θελεις να σου απαντησουν,αφου ειμαι 17 χρονων.
Προσωπικα,εκτος απ το οτι ειδα αντρες να συμπεριφερονται αθλια στη μαμα μου (και μιλαω για τους 2 μπαμπαδες μου) απεκτησα μια μικρη εμπειρια και η ιδια...
Στα 15 μου ημουν με καποιον με τον οποιο μετα απο μηνες ολοκληρωσαμε.μετα που χωρισαμε οχι απλως εμαθα οτι με ειχε κανει ταρανδο με ολη τη σημασια της λεξης,αλλα εγιναν και διαφορα αλλα σκηνικα με το συγκεκριμενο ατομο.του στυλ,με εβριζε,την επεφτε στην κολλητη μου κλπ. Θα μου πεις εισαι ενα 17χρονο χωρις καν σπουδαιες εμπειριες...και μαλλον θα εχεις δικιο...
Βεβαια δεν νομιζω πως εχω απογοητευτει τελειως ακομα απο το ανδρικο φυλο και ελπιζω να μην καταληξω οπως λες οτι γινονται οι περισσοτερες,ομως αν δεν κανω λαθος οσες συμπεριφερονται ετσι,ειναι γιατι η πλειοψηφια σας ειναι γελοιοι και απαισιοι τυποι που δεν αξιζουν τιποτα...οποτε αντι να τις χρησιμοποιουν,τους χρησιμοποιουν...αλλωστε γιατι μια γυναικα που παει με πολλους ειναι πουτανα ενω ενας αντρας που παει με πολλες,μαγκας;

claire
24-05-2011, 18:44
ε ναι ρε συ! μπορει να περνάς φάση που θες μόνο σεξ, ή μπορεί αυτός που έχεις απέναντί σου να μην κολλάει μαζί σου για σχέση. δεν σημαίνει πως για πάντα στη ζωή σου θες μόνο αυτό ή θα είσαι έτσι. οκ, μπορεί να υπάρχουν και άνθρωποι που όντως δεν θέλουν, δεν μπορούν να δεθούν, πληγώθηκαν και δεν ξαναθέλουν, ή περνάνε καλύτερα μόνοι τους.
είναι τόσο σύνθετο το θέμα που προφανώς και δεν μπορείς να δώσεις μια απάντηση για όλους.

KENO
24-05-2011, 18:49
οριστε ρε claire απαντηση η νυπενθές, ελεος δλδ εδω περα μεσα καθυστερημενα ειστε ή δε μιλαω ελληνικα ? μου βγαλες τη παναγια τοση ωρα για ΜΙΑ απαντηση!

νυπενθές το κερατο ειναι κερατο, δεν εχει σημασια ποτε το φαγες αλλα το οτι το εφαγες. ομως το γεγονος οτι συνεβη αυτο μια φορα, και δε μπορεσες να βρεις καποιον κι εσυ που σου ταιριαζει, σημαινει οτι ολοι οι αντρες δεν αξιζουν για τπτ αλλο παρα μονο για σεξ, και πρεπει να ακολουθησετε την πουτανιστικη συμπεριφορα ?

claire
24-05-2011, 18:54
μα τι ακριβώς θες να σου απαντήσω? εγώ δεν νιώθω έτσι, τους γουστάρω τους άντρες και περνάω καλά. και οκ, αν κάποιος δεν μου φέρθηκε τέλεια, φαντάζομαι πως κι εγώ δεν ήμουν πάντα αγγελούδι, οπότε....

δεν μπορείς να απαντήσεις γενικά και αόριστα σε τέτοια θέματα, ο καθένας θα σου πει την δικιά του εμπειρία.
πάντως αν ξαναδιαβάσεις το αρχικό σου ποστ, ε ασύστολο τσουβάλιασμα και επιφανειακή στάση.

claire
24-05-2011, 18:58
επίσης δεν καταλαβαίνω τι σε κόφτει αν κάποια δεν θέλει σχέσεις, αλλά θέλει μόνο σεξ. φοβάσαι μήπως πέσεις πάνω της και σε πληγώσει?

KENO
24-05-2011, 18:58
ok claire, απλα εσυ δεν ακολουθας αυτη τη συμπεριφορα, και δεν χρειαζοταν καν να μου απαντησεις εδω. ολα καλα λοιπον και θα σου δινα και θετικη αλλα δε μ'αφηνει. ας μου γραψουν οτι θελουν αρκει να παρω μια απαντηση, τι συμβαινει και καταληγουν οι γυναικες να ψαχνουν μονο το σεξ και τπτ παραπανω. και οχι δε με κοφτει ουτε μου πεφτει λογος τι κανουν, απλα ΓΙΑΤΙ το κανουν ηθελα να μαθω...

νιφάδα
24-05-2011, 19:06
Καλα θα ηταν να ειναι ενας,αλλα πως γινεται σε οσες σχεσεις εχω κανει(ε,δν ηταν βεβαια και πολλες) να εχω φαει κερατο; Η απαντηση θα ηταν οτι κατι δεν παει καλα με μενα λογικα και το δεχομαι...αλλα ειτε δεν παει κατι καλα με μενα ειτε οι αντρες ειναι μαλακες,το συμπερασμα ειναι οτι για το καλο ολων μια κοπελα στη θεση μου δεν θα επρεπε να κανει σχεση...

Εσυ μπορεις να απαντησεις στο πως καταληγουν οι αντρες να ψαχνουν μονο το σεξ και τιποτα παραπανω;παντα το ειχα απορια...

claire
24-05-2011, 19:17
ίσως το πρόβλημα δεν είναι ούτε σε σένα, αλλά ούτε και στους άντρες. μπορεί ο άνθρωπος να είναι από τη φύση του πολυγαμικός και γι' αυτό να είναι τόσο δύσκολο να μείνει πιστός για πάντα. κάποιοι τα καταφέρνουν καλύτερα, κάποιοι λιγότερο καλά. και ειδικά σε αυτές τις ηλικίες....

KENO
24-05-2011, 19:21
δε ξερω ουτε ποσες σχεσεις εχεις κανει, ουτε απο που εισαι (στην Αθηνα πχ που εχουμε τοσο πληθυσμο, κερατωνεις ανετα γιατι βρισκεις πανευκολα αντικαταστατη), ουτε πως εισαι, ουτε πως συμπεριφερεσαι. ολα αυτα παιζουν ρολο! και λογικα το κερατο πεφτει γιατι καπου δε καλυπτεις τον αλλον. μπορει ομως κι ο ιδιος ενω καλυπτεται να μη θελει να νιωθει τη σιγουρια της σχεσης, γιατι ειναι πχ ανωριμος. δε ξερω σε τι τυπους πεφτεις, και δε μπορω φυσικα να μιλησω για ολους τους αλλους. θα μιλησω μονο για μενα... προσωπικα λοιπον οταν ειμαι με μια κοπελα που μου δινεται πληρως, μου ειναι αφοσιωμενη, μα πανω απ'ολα μου ταιριαζει, δεν εχω λογο να τη κερατωσω! ειμαι υπερ της σταθεροτητας, και με το κερατο το μονο που κανει καποιος ειναι να ριψοκινδυνευει να τη χασει απο κοντα του. ποιος ο λογος να το ριψοκινδυνεψω αν με καλυπτει ? κανενας.

αν θες ανοιξε νεο τοπικ για τα των αντρων, εχω πολλα να απαντησω. σ'αυτο ας πουμε μονο για τις γυναικες, που τις χαρακτηριζουμε πουτανες οταν ενδιαφερονται μονο για το σεξ.

νιφάδα
24-05-2011, 20:10
αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι ότι δεν πιστεύω πως μια γυναίκα πρέπει να θεωρείται πουτάνα όταν πηγαίνει με πολλούς...πλέον η κοινωνία έχει προχωρήσει πολύ για να παραμένουμε προσκολλημένοι σε τέτοιες ιδεολογίες. το τι κάνει καθένας στο κρεβάτι του είναι επιλογή του...πλέον μια γυναίκα είναι "πουτάνα" όταν η συμπεριφορά της είναι πουτανίστικη και ένας άντρας "τσούλος" (όπως μ'αρέσει να το λέω) όταν η συμπεριφορά του είναι τέτοια...

υπάρχουν λογικά και άντρες και γυναίκες που είναι για σχέση και άντρες και γυναίκες που θέλουν μόνο σεξ...ε,ας αναζητάνε για αυτούς που θέλουν το ίδιο...

Gypsy Cello
24-05-2011, 20:12
ΚΕΝΟ δεν βλέπεις; απαντάς με τον ίδιο τρόπο που απάντησαν και οι άλλοι σε μια ερώτηση που δεν έχει κανένα νόημα και όφελος. Μια συμβουλή μόνο: Η ΓΕΝΙΚΕΥΣΗ ΑΧΡΗΣΤΕΥΕΙ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ Πάντως ο τίτλος ευρηματικότατος! Έχει φαντασία :)

KENO
24-05-2011, 20:20
αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι ότι δεν πιστεύω πως μια γυναίκα πρέπει να θεωρείται πουτάνα όταν πηγαίνει με πολλούς...πλέον η κοινωνία έχει προχωρήσει πολύ για να παραμένουμε προσκολλημένοι σε τέτοιες ιδεολογίες. το τι κάνει καθένας στο κρεβάτι του είναι επιλογή του...πλέον μια γυναίκα είναι "πουτάνα" όταν η συμπεριφορά της είναι πουτανίστικη και ένας άντρας "τσούλος" (όπως μ'αρέσει να το λέω) όταν η συμπεριφορά του είναι τέτοια...

υπάρχουν λογικά και άντρες και γυναίκες που είναι για σχέση και άντρες και γυναίκες που θέλουν μόνο σεξ...ε,ας αναζητάνε για αυτούς που θέλουν το ίδιο...κουκλα μου δε το γραψα μονο για μενα, εδω μεσα σπανια μιλαω για μενα προσωπικα. ας πουμε οτι εμενα απ'τη στιγμη που καποια δεν ειναι δικια μου, δε με ενδιαφερει τι κανει! ισα ισα ειμαι υπερ της ελευθεριας στο σεξ, και με πολλους συντροφους ακομα! αλλα η πλειοψηφια ετσι λεει τις γυναικες που νοιαζονται μονο για σεξ, και η αληθεια ειναι πως φαινεται ασχημο να λες οτι δε θελεις κατι παραπανω. σαν να εισαι φθηνη, επιφανειακη, λιγη...

νιφάδα
24-05-2011, 20:26
και θα συμφωνήσω απολύτως μαζί σου...θεωρώ ότι δεν πρέπει να δίνουμε παντού τον εαυτό μας...όλοι έχουμε συναισθήματα κι ας μη θέλουν κάποιοι να τα δείξουν...με το να τα "κλειδώνουν" μέσα τους και να κάνουν πως δεν υπάρχουν, δεν καταφέρνουν τίποτα...μόνο το να είναι πολύ χειρότερα όταν θα "ξεχειλίσουν"...
το μόνο σίγουρο είναι ότι ο καθένας κάνει τις επιλογές του για κάποιο λόγο και είναι δύσκολο να βρεις το λόγο,αφού κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός!

Deep purple
24-05-2011, 23:34
Νομίζω πως δεν υπάρχει συγκεκριμένη απάντηση στο ερώτημά σου ΚΕΝΟ. Πολλές καταστάσεις ή συναισθήματα μπορούν να οδηγήσουν έναν ανθρωπο να θέλει μονο το σεξ και τίποτα άλλο σε κάποια στιγμή της ζωής του. Μπορεί κάποιος να έχει πληγωθεί και να αντιδρά έτσι γιατί θέλει την επιβεβαίωση αλλά φοβάται να κάνει σχέση. Μπορεί κάποιος άλλος άνθρωπος να έχει μπουχτίσει στη σχέση/γάμο και να ψάχνεται για σεξ έτσι απλά. Όπου άνθρωπος, βάλε γυναίκα ή και άντρα.
Κατά την προσωπική μου άποψη και εμπειρία πάντως όταν αναλώνεσαι με πολλούς ερωτικους συντρόφους, δυστυχώς ξοδεύεσαι.

KENO
25-05-2011, 00:00
αυτο που εχω παρατηρησει απο την εμπειρια μου, επειδη εχω παει και με μικρα ανηλικα, αλλα και με μεγαλυτερη (περσυ), ειναι οτι ενω ξεκινανε σχεδον ολες με τη καλη διαθεση για σχεση, για πολλα συναισθηματα, ρομαντικα, τρυφερα κλπ... οταν χωρισουν τον πρωτο τους ή απο καποιον που αγαπησαν, παιρνουν τη κατω βολτα, κι αρχιζουν το πουταλινικι, φτανωντας να γαμανε περισσοτερους ακομα κι απ'τις νομιμες πουτανες! ειδικα οι γυναικες που ειναι λιγο μεγαλυτερης ηλικιας, πιστευω πως ειναι πιο ανετες, και για παρτουζωματα ακομα, αφου το μονο που φαινεται πως κυνηγανε ειναι ο οργασμος. αυτο που αναρωτιεμαι ειναι πως συνεχιζεις μετα παλι σε κατι σταθερο, οταν σου εχει γινει κατι τετοιο συνηθεια. για φαντασου καποια στα 20 της πχ να εχει πηδηξει καμια 10αρια, πως μπορει να ξαναγινει σταθερη κι αφοσιωμενη σε 1 μονο ?

Gothly
25-05-2011, 00:05
KENO, εγω προσωπικά δεν το έχω νοιώσει ποτέ αυτό. να θέλω δλδ κανποιον ΜΟΝΟ για το σεξ..
για εμενα πχ δεν ειναι φυσιολογικο.. και μια περίοδο που έβγαινα με πολλους(μπορει να μου είχε βγει κ λίγο το ονοματακι) αλλά πιστευω πως απλά αναζητούσα προσοχή και αποδοχή με λαθος τρόπο , γιατι δεν την έπαιρνα απο τους ανθρώπους που ήθελα. Αλλά σίγουρα δεν ήταν το σεξ αυτό που ήθελα.

Επίσης δε θα ήθελα ποτέ να φτάσω πχ 35, να ψάχνω για υποψήφιο πατέρα, και μολις κάνω παιδί μετά να ξέδίνω με τον καθένα :/
δε μου αρέσει καθόλου αυτό, αν κ δε ξερεις ποτε τι γινεται, απλα το θεωρώ πολύ άσχημο. δε μπορούμε να τα έχουμε όλα.

arktos
25-05-2011, 02:30
θεωρω πως αλλο απελευθερωση (γινομαι bi και γαμιεμαι και με τα δυο φυλα) κι αλλο επανασταση (απο εκει που οι γυναικες ηταν το αδυναμο φυλο, εγιναν το δυνατο), γιαυτο το γραψα. τεσπα μη κολλατε στις λεξεις, εκανα μια ερωτηση, δε μπορει καποια να μου την απαντησει αναλυτικα ? απο ποτε και γιατι ξεκιναει αυτο ? και τι σας οδηγει να ψαχνεται για one night stands, απλα σεξ και τπτ παραπανω ?

μεχρι εδω διαβασα...οχι παρακάτω
γιατί αρκετοι άντρες κάνουν το ίδιο
αφου πια δν διαφερουν απο τις γυναικες υπο την εννοια ειναι ανεξατητες
ερώτηση στην ερωτηση...

αλλα από οσο ξερω....αν κ ειμαι στην κατηγορια μεγάλες
απο παντα όμως έψαχνα για σχεση κ οχι για σεξ μονο ( ίσως μαλακας δλδ )
έχω την εντυπωση πως απλα επειδη δν έχουν βρει κάποιον να κολλαει μαζι τους οποτε μονο σεξ
ουτε συγκατοικηση δν παιζει πια γιατί δν θελουν ο αλλος να τους ζαλιζει τον έρωτα

αυτά απο πληροφοριες 25-30...

arktos
25-05-2011, 02:41
αυτο που εχω παρατηρησει απο την εμπειρια μου, επειδη εχω παει και με μικρα ανηλικα, αλλα και με μεγαλυτερη (περσυ), ειναι οτι ενω ξεκινανε σχεδον ολες με τη καλη διαθεση για σχεση, για πολλα συναισθηματα, ρομαντικα, τρυφερα κλπ... οταν χωρισουν τον πρωτο τους ή απο καποιον που αγαπησαν, παιρνουν τη κατω βολτα, κι αρχιζουν το πουταλινικι, φτανωντας να γαμανε περισσοτερους ακομα κι απ'τις νομιμες πουτανες! ειδικα οι γυναικες που ειναι λιγο μεγαλυτερης ηλικιας, πιστευω πως ειναι πιο ανετες, και για παρτουζωματα ακομα, αφου το μονο που φαινεται πως κυνηγανε ειναι ο οργασμος. αυτο που αναρωτιεμαι ειναι πως συνεχιζεις μετα παλι σε κατι σταθερο, οταν σου εχει γινει κατι τετοιο συνηθεια. για φαντασου καποια στα 20 της πχ να εχει πηδηξει καμια 10αρια, πως μπορει να ξαναγινει σταθερη κι αφοσιωμενη σε 1 μονο ?

τωρα διαβασα κ τα παρακατω
γιατί θεωρεις απιθανο μια γυναικα που εχει παει με 10 να μν της έκαναν για τους α β λογους κ ερωτευτει τελικα
κ ν κανει σχεση με καποιον που της αρεσει κ τον αγαπήσει πραγματικα?
εδω ειναι η διαφορα
δν βρισκεις?

Mystic
25-05-2011, 03:24
Στο πρώτο σου μήνυμα χρησιμοποίησες όντως τη λέξη καρκινιάρες;;;; Τι κόσμος μαμά, μπαμπά και αδέλφια!!!

crazy_diamond
25-05-2011, 05:09
ΚΕΝΟ,

στο νήμα της carrie διαφώνησες με κάτι που έγραψα για τις φαντασιώσεις και νομίζω ότι αυτό που ήθελες να τονίσεις ήταν εύστοχο.. ναι, δεν είμαστε όλοι ίδιοι.

Μπορεί, λοιπόν, να υπάρχει σεξ χωρίς έρωτα (δεν είναι ανωμαλία, ούτε κατακριτέο), σεξ με έρωτα, και σχέση με έρωτα και σεξ (τέλειο!) :) Ο καθένας επιλέγει αυτό που επιθυμεί και έχει ανάγκη είτε επειδή είναι ο άνθρωπος-χαρακτήρας που είναι, είτε επειδή θέλει / χρειάζεται αυτό το συγκεκριμένο σε μια συγκεκριμένη φάση της ζωής του.

Για μένα, το θέμα υπάρχει όταν ΔΕΝ υπάρχει συμβατότητα στα ''θέλω'' και, παράλληλα, ΔΕΝ υπάρχει και ειλικρίνεια. Δηλαδή, εσύ μπορεί να επιθυμείς π.χ. σεξ με συναίσθημα και την προοπτική σχέσης, αλλά η κοπέλα να θέλει μόνο σεξ.
Δεν μπορείς να την κακοχαρακτηρίσεις γι’ αυτό! Αυτό θέλει.
ΌΜΩΣ, αν παρότι γνωρίζει ότι εσύ νιώθεις διαφορετικά και έχεις προσδοκίες συνεχίζει μαζί σου χωρίς να ξεκαθαρίζει πώς αισθάνεται και τι θέλει από σένα, είναι αναμενόμενο να θυμώνεις και σε καταλαβαίνω.

Είμαστε, όμως, ενήλικες ρε συ ΚΕΝΟ και αυτό σημαίνει ότι παίρνουμε και την ευθύνη των επιλογών μας.
Δεν μπορούμε να θυμώνουμε συνέχεια με τους άλλους όταν έχουν διαφορετικές επιθυμίες από τις δικές μας.

Για σένα, έχω την εντύπωση ότι δεν κάνεις ''σωστές'' επιλογές. Σωστές με την έννοια εσύ και η κοπέλα να θέλετε τα ίδια πράγματα.

Και να σου πω και κάτι για μένα.. Αρκετές φορές έχω κάνει ''λάθος'' επιλογή.
Άντρες που ήθελαν κάτι διαφορετικό απ’ ότι εγώ στη φάση που γνωριστήκαμε.
ΟΜΩΣ, επειδή ένιωθα κάτι δυνατό που έβγαινε από μέσα μου τόσο φυσικά και αβίαστα αφηνόμουν σε αυτό για να το ζήσω!

Είναι και θέμα δικής μας επιλογής (τις περισσότερες φορές), ΚΕΝΟ, και όχι θέμα πουτανιάς του άλλου..

asteriar
25-05-2011, 10:06
Αχ δεν μπορώ άλλο αυτές τις ταμπέλες λες και ζούμε στον μεσαίωνα... Όταν η γυναίκα σκέφτεται σχέση, συγκατοίκηση κτλ θέλει απλά να σας τυλίξει για να αποκατασταθεί.. Όταν η γυναίκα θέλει απλά σεξ είναι πουτάνα... Ε δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα... Θα το ξαναπώ κι ας γίνω κουραστική και γραφική... Όταν ένας άνθρωπος θέλει σεξ (είτε άντρας είτε γυναίκα) είναι επειδή είναι επιλογή του κι αυτή την περίοδο δεν θέλει δεσμεύσεις.. Δεν πάει να πει αυτό ότι ντε και καλά πληγώθηκε και έτσι εκδικείται όλους τους άλλους... Ας μην τσουβαλιάζουμε τα πάντα κι ας μην κατηγοριοποιούμε κάτι που δεν μπορεί να κατηγοριοποιηθει... Τι θα πει γιατί οι γυναίκες είναι έτσι?? Ξέρεις πόσοι άντρες έχουν αυτή την επιλογή το να κάνουν μόνο σεξ??? Εάν δεν σ'αρέσει στο χέρι σου είναι να μην επιλέγεις τέτοιες γυναίκες γιατί πολύ απλά είναι διαφορετικά τα θέλω σας και όχι επειδή είναι πουτάνες... Το ίδιο φυσικά ισχύει και για μας ως προς τους άντρες...

iberis
25-05-2011, 11:10
Κουραστικό το θεματάκι σου ΚΕΝΕ και χιλιοτραγουδισμένο:p

Τα πράγματα είναι πολύ απλά.. ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Το "ανήθικο" της υπόθεσης για μένα είναι αν σου πει ο άλλος/η ότι είναι μονογαμικός/η και δεν θυμάται με ποιον/α κοιμήθηκε χθες! Αν σου πει ότι είναι πολυγαμικός/η, γούστο του/της και από κει και πέρα επιλέγεις τι θέλεις εσύ!

RainAndWind
25-05-2011, 11:11
α ρε διαμάντι που είσαι συ? Πόσο μα πόσο έχεις την αίσθηση του μέτρου όταν γράφεις. Και τι ψύχραιμο και φοβερό ποστ έκανες πάλι.:)
χαχαα, ρε Κενό, τι λέξη, άκου πουτανάτο, λολ, γαμώ, το κρατάω.:P
Ούτε για μένα είναι τόσο μονοδιάστατα τα πράγματα όσο τα έθεσες αρχικά. Αλλά καταλαβαίνω πως έχεις φάει ήττα στο παρελθόν και σου βγαίνει
σε οργή μερικές φορές. Όμως τελικά σου γουστάρουν οι δυνατές γυναίκες πιστεύω, παρόλο που ισχυρίζεσαι ότι συμβαίνει το αντίθετο και τις απεχθάνεσαι.
Δυνατές με την έννοια να πάνε κόντρα στο ρεύμα λιγάκι, έτσι δεν είναι? Το ρεύμα ποιο είναι? Ποια δηλαδή κατασκευή χρησιμοποιεί η κοινωνία για να κρατάει
το ένα φύλο σε μία ανισόρροπη διάσταση συγκριτικά με άλλα? Την ηθική(σε στενή σχέση με την ιδιοκτησία). Έχουμε και λέμε λοιπόν. Η γυναίκα και ο άντρας όταν συνάψουν δεσμό είναι δέσμιοι. Το σώμα του ενός ανήκει στον άλλον, η αποκλειστικότητα έρχεται να μπει ως κριτήριο αξιολόγησης της εσωτερικής αξίας ενός ανθρώπου. Το ζήτημα είναι ποιος ορίζει την επιθυμητή ηθική που ακολουθεί το μεγαλύτερο μέρος μιας εκάστοτε κοινωνίας?
Σε μια κοινωνία πατριαρχική, το αντρικό φύλο. Σε μια μητριαρχική το γυναικείο. Σε μια ιδανική κανένα.:P

Όταν λοιπόν το φύλο που ασκεί την εξουσία και καθορίζει τα ηθικά στάνταρντς σύμφωνα με τα οποία ορίζονται οι επιθυμητές και αντίστοιχα οι ανεπιθύμητες επιλογές/συμπεριφορές, έχει για καιρό καταπιέσει το άλλο φύλο που έπρεπε για να μη στηλιτευθεί, απομονωθεί, να μην τιμωρηθεί για τις επιλογές του που θα κοντράρονταν με την κρατούσα ηθική, έρχεται κάποια στιγμή που είτε θα πει άντε γαμήσου μαλάκα που θα μένω αιώνες από κάτω, στη θέση που σε βολεύει, τότε το φύλο που ως τώρα αυτό το θεωρούσε δεδομένο, κεκτημένο του δικαίωμα, έρχεται να επεξεργαστεί εκ νέου είτε την πιθανότητα να σκληρύνει τη στάση του περισσότερο για να διατηρήσει τα προνόμια του παρελθόντος, είτε να προσαρμόσει τα ηθικά στάνταρντς της κοινωνίας, κάνοντάς τα χαλαρότερα, και πιο ελαστικά.

Νομίζω επίσης πως στη χειραγώγηση των ενστίκτων και στην προπαγάνδιση των επιθυμητών ηθικών νορμών, έχουν παίξει σημαντικό ρόλο τόσο η εκκλησία όσο και οι νόμοι, οι θεσμοί και τα μμε. Αλλά και πως το είμαι ηθικό η ανήθικο άτομο, δεν έχει να κάνει με την εσωτερίκευση των κοινωνικών νορμών και κανόνων. Όπως και ότι το να επιλέγω διαφορετικά, δε με κάνει ούτε some freak of nature, ούτε περισσότερο ή λιγότερο κάτι που με δίδαξαν. Η ηθική δεν θα έπρεπε να περιέχει και κάπου έστω και λίγο, λολ, την επιλογή?

Επειδή τ' αδοκίμαστο και το απ' αλλού φερμένο
Δεν τ' αντέχουν οι άνθρωποι κι είναι νωρίς μ'ακούς
Είναι νωρίς ακόμη μες στον κόσμο αυτό αγάπη μου
Να μιλώ για σένα και για μένα.

Αυτό αφιερωμένο στην κρέιζι, ξέρει αυτή.;)

crazy_diamond
25-05-2011, 12:33
Επειδή τ' αδοκίμαστο και το απ' αλλού φερμένο
Δεν τ' αντέχουν οι άνθρωποι κι είναι νωρίς μ'ακούς
Είναι νωρίς ακόμη μες στον κόσμο αυτό αγάπη μου
Να μιλώ για σένα και για μένα.

Αυτό αφιερωμένο στην κρέιζι, ξέρει αυτή.;)

Εντελώς ταιριαστό, ρε συ Rain
και φχαριστώωω για την αφιέρωση :D

carrie
25-05-2011, 13:07
θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση προς τα θυληκα μελη κυριως: απο ποια ηλικια και μετα αρχιζετε να νιωθετε οτι κανετε την σεξουαλικη σας επανασταση και βλεπετε πως οι αντρες δεν αξιζουν για τπτ αλλο παρα μονο για σεξ ? Δεν ξερω δεν εχω γνωρισει καποια τετοια κοπελα ακομα, συνηθως γνωριζω τετοιους αντρες

τι ακριβως καθοριζει αυτη τη συμπεριφορα ? δεν ξερω, ρωτα τους

πιθανον να σας φερθηκαν ασχημα στο παρελθον, με αποτελεσμα να καταληξατε οτι δεν αξιζουν οι σχεσεις και το να εχετε συναισθηματα ? αυτο οι αντρες το παθαινουν συνηθως, μετα την πρωτη απογοητευση ολες ειναι πουτανες, η μαλλον οι πουτανες πανε με ολους οι καριολες με ολους εκτος απο σενα, οι γυναικες ειναι σπερματοδοχεια, κατωτερες κτλ κτλ πως τα λετε εσεις αυτα τα αντρικα κλισε σας δεν ξερω, εχω ακουσει τετοια πολλα, ενω απο γυναικες ακουω οτι απλα οι αντρες ειναι ρηχοι και γουρουνια γιατι θελουν μονο σεξ

ειναι ο χρονος που κυλαει αντιστροφα και ο φοβος του οτι θα μεινετε στο ραφι ή πρεπει να κανετε παιδι, κι οταν ξεπερνιεται αυτο λετε δε παει στο διαολο ας το διασκεδασω ? μπα δεν εχουν τετοια αγχη τα αρσενικα, μονο να πηδηξουν θελουν, αλιμονο στις γυναικες που εχουν μητρικα ενστικτα

ειναι κατι αλλο που δε καταλαβαινω και σας οδηγει εκει ? νομιζω τους οδηγει εκει και ολη αυτη η στερεοτυπια που υπαρχει οτι ο αντρας πρεπει να ειναι μαμιας, να μην ειναι συναισθηματικος γιατι θα τον τυλιξουν και αλλα τετοια κουλα

δε μιλαω ΜΟΝΟ για cougars, και παρολο που μου αρεσει το παραξενο και βρωμικο σεξ, δε μου αρεσουν οι μεγαλυτερες, τις βρισκω τελειως αηδιαστικες, καρκινιαρες κι αρρωστες, με ζαρωμενες καμπυλες (και μαπα αν ειναι πολυ γρια η αλλη), αλλα προσπαθω να τα εχω καλα μαζι τους γιατι αναγκαστικα συνυπαρχουμε σ'αυτο το κοσμο. αστα ρε συ τι γινεται απο κατι γεροντια που το βλεπουν τινειτζερς και τζοβενα, απελπιστικα γελοιοι, δυστυχως υπαρχουν και καποιες που θα πανε μαζι τους για καποιους λογους, αλλα εσενα μη σε νοιαζουν αυτες, γιατι τετοιες κοπελες δεν τις θες

μιλαω και για κοριτσακια μικρα, ανω των 20 ισως, δε ξερω ποτε αρχιζετε μ'αυτη τη συμπεριφορα. γιαυτο ρωταω να μαθω ποτε ξεκιναει μια γυναικα να νιωθει ετσι, φταιει η ηλικια, ασχημες εμπειριες, κατι αλλο ? Ισως αρχιζουν απο νωρις, για να πουλησουν μαγκια μες στην παρεα την σχολικη, οτι εχουν μαμησει πολλες κτλ, και κανουν ρομπα ενα σωρο κοπελες, που μπορει να μην τις εχουν αγγιξει καν τις περισσοτερες. Ειναι γνωστο οτι απο οσα ερωτικα κατορθωματα λεει ο αντρας να πιστευεις τα μισα των μισων. ΕΠισης, αν τους τραβανε κατι ξεκωλακια, τα ξεκωλακια φταινε μετα; Αυτοι φταινε που δεν βλεπουν που πανε. Πας στην αλλη που τα πεταει ολα εξω καθε σαββατο και θες να κανεις οικογενεια μαζι της. Κατσε ρε φιλε. Αυτη σου φταιει μετα; Η την εχειτην γκομενα σου χεσμενη, αυτη σε παραταει για αλλον γιατι δεν εχει και την ωριμοτητα να το διαχειριστει σωστα, και μετα παλι φταιει μονο αυτη

υ.γ. επειδη στο παρελθον εδω μεσα υπηρξαν χρηστριες που τις βγαλανε πουτανες, να πω οτι δεν αναφερομαι σε καμια συγκεκριμενα αφου μου ειστε αδιαφορες.

αυτο παντελως χαζο και ασχετο και δεν εισαι ουτε χαζος ουτε ασχετος, αυτα εχουν ξεχαστει, παλι τα φερνεις στην επιφανεια, και μετα μου λες γιατι σε λεω ανωριμο, ευτυχως κανεις δεν εδωσε σημασια

αυτα. Μαλλον κανουμε διαφορετικες παρεες.

BrokeN_DoLL
25-05-2011, 14:10
ΚΕΝΟ να πω γνωμη η μετραω σαν ζαρωμενη μεγαλη?! :p

KENO
25-05-2011, 15:13
ρε γαμω το κερατο, εδω μεσα ποσταραν ορισμενες χρηστριες που δεν επρεπε κι εγινε λιγο της πουτανας...

μεχρι εδω διαβασα...οχι παρακάτω
γιατί αρκετοι άντρες κάνουν το ίδιο
αφου πια δν διαφερουν απο τις γυναικες υπο την εννοια ειναι ανεξατητες
ερώτηση στην ερωτηση...

αλλα από οσο ξερω....αν κ ειμαι στην κατηγορια μεγάλες
απο παντα όμως έψαχνα για σχεση κ οχι για σεξ μονο ( ίσως μαλακας δλδ )
έχω την εντυπωση πως απλα επειδη δν έχουν βρει κάποιον να κολλαει μαζι τους οποτε μονο σεξ
ουτε συγκατοικηση δν παιζει πια γιατί δν θελουν ο αλλος να τους ζαλιζει τον έρωτα

αυτά απο πληροφοριες 25-30...

τωρα διαβασα κ τα παρακατω
γιατί θεωρεις απιθανο μια γυναικα που εχει παει με 10 να μν της έκαναν για τους α β λογους κ ερωτευτει τελικα
κ ν κανει σχεση με καποιον που της αρεσει κ τον αγαπήσει πραγματικα?
εδω ειναι η διαφορα
δν βρισκεις?καταρχην αρκτος αυτα που εγραψα δε πανε για σενα, ειδικα αφου το λες και μονη σου οτι δε ψαχνεις μονο σεξ.
δε θυμαμαι την ηλικια σου, λογικα ανω των 30 εισαι, αλλα ειχαμε ανταλλαξει καμποσα μηνυματα στο παρελθον και φυσικα τοτε που ειχες παρει το μερος μου οταν με βριζαν η soft με τη Θεοφανία και μου καταστρεψαν το θεμα, οποτε γιαυτο μη τα παιρνεις εναντιον σου αυτα εδω δε τα γραψα για σενα.
αυτο που ειπες βεβαια "γιατί αρκετοι άντρες κάνουν το ίδιο" δεν μου αρκει σαν απαντηση...
κι οσο για το τελευταιο, εχωντας αλλαξει τοσους αντρες, ειναι δυνατον μετα να μπορεσει να κατσει και να εκτιμησει εναν ? ε θα πρεπει να ειναι ΘΕΟΣ ξερω γω και να τη καλυπτει σε ολα, πραγμα που αμφιβαλλω αν μπορει να κανει, γιατι ζουμε Ελλαδα.

Στο πρώτο σου μήνυμα χρησιμοποίησες όντως τη λέξη καρκινιάρες;;;; Τι κόσμος μαμά, μπαμπά και αδέλφια!!!ναι υπαρχει προβλημα ?

Ο καθένας επιλέγει αυτό που επιθυμεί και έχει ανάγκη είτε επειδή είναι ο άνθρωπος-χαρακτήρας που είναι, είτε επειδή θέλει / χρειάζεται αυτό το συγκεκριμένο σε μια συγκεκριμένη φάση της ζωής του.αυτο σηκωνει αναλυση. και θα σου πω γιατι ρωτησα αν ειναι με βαση την ηλικια. εχεις δει πολλα 16χρονα πχ (μη πω νωριτερα, δε ξερω απο ποια ηλικια ξεκιναν κι ολας πλεον), να ψαχνουν κατευθειαν το σεξ χωρις να εχουν απολυτως καμια εμπειρια ? να στο πω και πιο ωμα, μια που ειναι παρθενα, υπαρχει περιπτωση να παει με οποιον βρει απλα για να ξεπαρθενιαστει ? λογικα κι απ'οσο ξερω (γιατι εχω ξεπαρθενιασει τουλαχιστον 2) τοτε το θελουν οσο πιο τρυφερα και ρομαντικα γινεται, να ξερουν οτι ο αλλος θα μεινει μαζι τους (ακομα κι αν τον χωρισουν οι ιδιες μετα) παντα μεσα σε σχεση. απλα κατι συμβαινει αργοτερα, ισως δεν ικανοποιουνται στο σεξ, ισως το βαριουνται κι ολας, και αρχιζουν να ψαχνουν τη ποσοτητα, μπας και βρουν ποιοτητα (ας πουμε). και πως θα τη βρουν αν δε δοκιμασουν ολους οσους πεσουν μπροστα τους ? και καπως ετσι καταληγουν πουτανακια, ανικανα να κρατησουν σχεση, αφου το να εχεις συναισθηματα και να αφοσιωθεις σε εναν μαλλον δειχνει χασιμο χρονου κι οτι χανεις ολη τη διασκεδαση που μπορει να σου προσφερει η ζωη, ολες αυτες οι εμπειριες που σου προσφερει ο καθενας οταν εισαι ευκολη...

Είμαστε, όμως, ενήλικες ρε συ ΚΕΝΟ και αυτό σημαίνει ότι παίρνουμε και την ευθύνη των επιλογών μας.
Δεν μπορούμε να θυμώνουμε συνέχεια με τους άλλους όταν έχουν διαφορετικές επιθυμίες από τις δικές μας.οχι δεν ειμαστε ενηλικες, ειμαστε ανηλικα 13χρονα που κανουμε οτι θελουμε, και γενικα τα κανουμε ΠΟΥΤΑΝΑ ολα! οταν πεις σε καποια πχ οτι ψαχνεις για κατι σταθερο, κι εκεινη λεει θα δουμε ή ξερω γω οκ, και μετα το σεξ παρατηρεις ΧΕΣΙΔΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ και τερμα, ενω το ειχαμε ξεκαθαρισει απ'την αρχη οτι δε ψαχναμε μονο αυτο αλλα κατι πιο ποιοτικο, ε τοτε καπου καταντα η αλλη να μην αξιζει ουτε καν για φτυσιμο, ουτε καν να κανεις σεξ μαζι της και να προσπαθησεις να την ικανοποιησεις.

Κουραστικό το θεματάκι σου ΚΕΝΕ και χιλιοτραγουδισμένο:pμην απαντας τοτε, δε χρειαζονται τα αρνητικα σχολια, οι ειρωνιες και τα βρισιδια, εχω βαρεθει να τσακωνομαι εδω περα μεσα. ενα απλο ερωτημα εθεσα, και τελος.

χαχαα, ρε Κενό, τι λέξη, άκου πουτανάτο, λολ, γαμώ, το κρατάω.:Pκρατα το κι αμα θελεις κι αλλα πεσμου. στα βρωμολογα ειμαι γλωσσοπλαστης (οταν εχω εμπνευση).

Αλλά καταλαβαίνω πως έχεις φάει ήττα στο παρελθόν και σου βγαίνει σε οργή μερικές φορές.υπαρχει ανθρωπος που να μην εχει φαει ηττα στα ερωτικα του ? μονο αυτος που δεν εκανε ποτε του τπτ.

Όμως τελικά σου γουστάρουν οι δυνατές γυναίκες πιστεύω, παρόλο που ισχυρίζεσαι ότι συμβαίνει το αντίθετο και τις απεχθάνεσαι.εξαρταται τι εννοεις δυνατες, μεγαλες γριες οχι δεν τις γουσταρω. μεγαλυτερες σε ηλικιακα μεχρι τα 30, ισως αν κι εξαρταται παντα τη συμπεριφορα και κατα ποσο ταιριαζουμε. κατα τ'αλλα θα μπορουσα να ειμαι ενας παιδοφιλος αφου εχω αρκετες underage εμπειριες και βρισκω τα μικρουλια μεχρι 20 πολυ ικανοποιητικα. μονο που δε κανουν για σχεση γιατι χωριζουν για πλακα (οπως κανουν γενικοτερα θα μπορουσαμε να πουμε οι ελληνιδες, αφου ειναι ανικανες να κρατησουν τον αντρα τους).

μπα δεν εχουν τετοια αγχη τα αρσενικα, μονο να πηδηξουν θελουν, αλιμονο στις γυναικες που εχουν μητρικα ενστικταυπαρχουν τετοιες ? διασκεδαση με ημερομηνια ληξης ? απο ποια ηλικια σας βγαινει ? ή ειναι θεμα το χεις δε το χεις, οπως διαβασα στο παρελθον ?

νομιζω τους οδηγει εκει και ολη αυτη η στερεοτυπια που υπαρχει οτι ο αντρας πρεπει να ειναι μαμιας, να μην ειναι συναισθηματικος γιατι θα τον τυλιξουν και αλλα τετοια κουλασυγνωμη αλλα εγω ανοιξα το θεμα ακριβως για το αντιθετο, επειδη οι γυναικες θελουν μονο σεξ και καθολου αισθηματα, και τωρα μου λες οτι φταινε οι αντρες ?

αστα ρε συ τι γινεται απο κατι γεροντια που το βλεπουν τινειτζερς και τζοβενα, απελπιστικα γελοιοι, δυστυχως υπαρχουν και καποιες που θα πανε μαζι τους για καποιους λογους, αλλα εσενα μη σε νοιαζουν αυτες, γιατι τετοιες κοπελες δεν τις θεςφυσικα και δε τις θελω, δε τις μπορω τις μεγαλυτερες! το ειχα γραψει και στο παρελθον μαλιστα, οτι μου την ειχε πεσει μεχρι και μια 35αρα με τον αρραβωνιαστικο της, για τριο. ετσι απλα δε χαμπαριαζουν τπτ παρα μονο την ορεξη τους, και δε νοιαζονται ουτε για τα συναισθηματα του αλλου που σερνουν μαζι, ουτε και για τα δικα σου.

αυτο παντελως χαζο και ασχετο και δεν εισαι ουτε χαζος ουτε ασχετος, αυτα εχουν ξεχαστει, παλι τα φερνεις στην επιφανεια, και μετα μου λες γιατι σε λεω ανωριμο, ευτυχως κανεις δεν εδωσε σημασιαοτι του φανει του λολοστεφανη καταντας παλι ? ισα ισα το εγραψα για να μη μπει καμια τους εδω μεσα, και μου γραψει οτι θυμαμαι χαιρομαι, και οτι τις βριζω παλι, και με ξαναστειλουν για ban (αφου κατα ενα μαγικο τροπο οταν βριζω χριστοπαναγιες δε παθαινω τπτ, οταν βριζω τις συγκεκριμενες χρηστριες, πεφτουν οι προειδοποιησεις βροχη)!

ΚΕΝΟ να πω γνωμη η μετραω σαν ζαρωμενη μεγαλη?! :pαν θες να τη πεις ηλικιακα εχεις 5-6 χρονακια ακομα μεχρι να μετρησεις σαν μεγαλη. αν θες να τη πεις φατσικα και γενικα εμφανισιακα, δε παιζει να σε πει κανεις μεγαλη. εγκεφαλικα τωρα δε μπορω να σε καταταξω καπου γιατι εισαι απροβλεπτη.

carrie
25-05-2011, 15:20
ε μπορουσες να μην το γραψεις καν νομιζω, δε θα εκανε διαφορα, τεσπα, εγω μιλησα απο τη δικη μου εμπειρια, για να σου δειξω πως μπορει να τα βλεπει τα πραγματα και το αλλο φυλο, και για ποιους λογους. Εσενα γιατι σε ενδιαφερουν τοσο πολυ οι γυναικες που ψαχνουν μονο σεξ;; Εμενα οι αντρες που ψαχνουν μονο αυτο μου ειναι αδιαφοροι και δε μπλεκω με τετοιους, και αν το εχω κανει στο παρελθον το εχω κανει πληρει συνηδησει, και δεν τους κατηγορω μετα, και λογικα αυτοι οι αντρες ειναι πολυ περισσοτεροι απο τις αντιστοιχες γυναικες. Γιατι σε απασχολει το θεμα; σε τραβανε τετοιες γυναικες; Αυτο πρεπει να αλλαξεις και αυτο να καταλαβεις στον εαυτο σου. Οχι γιατι ειναι ετσι οι αλλες. Οσες εκατομμυρια ειναι στον κοσμο, τοσοι λογοι υπαρχουνε.

BrokeN_DoLL
25-05-2011, 15:36
KENO δεν εχει να κανει ουτε με αγαπη , ουτε με ευαισθησια, ουτε με βιωματα, ουτε με αρσενικο η θυλικο. εχει να κανει καθαρα με ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ! το πιστευω ακραδαντα!

το σεξ οπως και να το καταταξουμε η να το διαφοροποιησουμε-ψυρισουμε ειναι απλα ενα ενστικτο ζωωδες που αλλοι παιρνουν με το ζορι αλλοι σε μικρες δοσεις. αλλοι μπορουν αλλοι δεν μπορουν χωρις αυτο. αλλοι κανουν σεξ με ζωα αλλοι με καναπεδες. δεν ξερω αν υπαρχει συναισθημα εκεινη την ωρα δεν το πιστευω εκεινη την ωρα σε αλλο σημειο του σωματος υπαρχει ''συναισθημα''

KENO
25-05-2011, 15:47
Εσενα γιατι σε ενδιαφερουν τοσο πολυ οι γυναικες που ψαχνουν μονο σεξ;;δε καταλαβαινεις οτι δεν με ενδιαφερουν, αλλα και οτι δεν εχω επιλογη ? εαν καποια ειναι πουτανα και προκειται να μου τη φερει, τπτ δε θα την εμποδισει να το κανει. ακομα και καλο σεξ να κανω, οταν βρει καποιον αλλον δηθεν για σχεση, που τη καλυπτει οικονομικα, θα τελειωσει εκει το θεμα. ασε που συνηθως παιζουν με πολλους ταυτοχρονα, δλδ ενω ειναι μαζι μου, μετα απο μενα μπορει να τη περιμενει αλλος κι αλλος κι αλλος. μαλλον δεν επιλεγουμε εμεις οι αντρες, ειναι θεμα δικων σας επιλογων, καβλας και καπριτσιων, για να καλυψετε οσο το δυνατον περισσοτερες αναγκες παντα.

KENO δεν εχει να κανει ουτε με αγαπη , ουτε με ευαισθησια, ουτε με βιωματα, ουτε με αρσενικο η θυλικο. εχει να κανει καθαρα με ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ! το πιστευω ακραδαντα!

το σεξ οπως και να το καταταξουμε η να το διαφοροποιησουμε-ψυρισουμε ειναι απλα ενα ενστικτο ζωωδες που αλλοι παιρνουν με το ζορι αλλοι σε μικρες δοσεις. αλλοι μπορουν αλλοι δεν μπορουν χωρις αυτο. αλλοι κανουν σεξ με ζωα αλλοι με καναπεδες. δεν ξερω αν υπαρχει συναισθημα εκεινη την ωρα δεν το πιστευω εκεινη την ωρα σε αλλο σημειο του σωματος υπαρχει ''συναισθημα''δες αυτο που απαντησα στην crazy_diamond στο πρωτο quote. γιατι να μην ειναι στο χαρακτηρα ενος 16χρονου πχ που τωρα ξεκιναει, και συμβαινει συνηθως λιγο αργοτερα ? δεν εχει διαμορφωθει σεξουαλικα ή στον χαρακτηρα του ? μαλλον με απογοητευση εχει να κανει, κι οτι δεν αξιζουν οι αντρες για σχεση. ή μεχρι να βρεθει καποιος αξιολογος ξερω γω, γαμιομαστε με οποιον να'ναι για να το παιξουμε κι εμπειρες (γενικα αυτο, οχι συγκεκριμενα). το θεμα ειναι μετα πως συνεχιζεις, οταν καταντησεις να βλεπεις τους αντρες οτι αξιζουν μονο για σεξ και τπτ αλλο.

rock
25-05-2011, 16:18
Δεν ειναι κατι που εχει να κανει με ηλικια, εχει να κανει με τον χαρακτηρα και το τι ψαχνει ο καθενας. Μια 16χρονη συνηθως δεν εχει ωριμασει σεξουαλικα για να πει κανεις οτι ψαχνει μονο σεξ για να ικανοποιησει τις σωματικες αναγκες. Και για μετεπειτα ηλικιες παντως πιστευω ειναι μειονοτητα οι γυναικες που ψαχνουν σεξ μονο για να ικανοποιηθουν σωματικα. Τις περισσοτερες φορες πιστευω υπαρχουν συναισθηματικες αναγκες που καλυπτονται απο αυτο, αντιθετα με τους αντρες που πιστευω η πλειονοτητα οσων ψαχνει μονο σεξ το κανει για σωματικη ικανοποιηση.

Νομιζω οτι συνηθως φαινεται αν καποιος ψαχνει για σχεση ή μονο για σεξ, ειδικα αν μιλαμε για γυναικες. Ισως αυτο που εχει δημιουργησει τον αρνητισμο απεναντι σε γυναικες που ψαχνουν μονο σεξ εχει να κανει και με τη γενικοτερη νοοτροπια που υπαρχει για τη γυναικα. Το να αρεσει εμφανισιακα, το οτι εχει καποιους διαθεσιμους γυρω της για να φλερταρει και παει λεγοντας. Αν λοιπον ψαχνει μονο σεξ αντι για σχεση, τα παραπανω στοιχεια την οδηγουν στο να παρεξηγηθει πολυ ευκολα σε αντιθεση με εναν αντρα.

Πιστευω οτι σε μικροτερες ηλικιες συμβαινει κυριως επειδη θελουν να αρεσουν στα αγορια και νομιζουν οτι αν προχωρησουν στο σεξουαλικο θα ειναι πιο επιθυμητες και πιο δημοφιλεις. Ισως το περιβαλλον τις εχει οδηγησει να πιστευουν οτι ολα ξεκινανε απο εκει κι οχι απο το να γνωρισουν τον αλλο. Αλλα και παλι ολα θεμα επιλογων ειναι. Αν μια κοπελα τετοιας ηλικιας θελει οπωσδηποτε σχεση, τοτε περιμενει να κανει σχεση. Αν θελει μονο σεξ τοτε κανει σεξ. Το ιδιο ισχυει και για τους αντρες.

KENO
25-05-2011, 16:23
αρα συμφωνεις με αυτο που γραψα στη Broken_Doll, οτι στα 16 της καποια δεν εχει διαμορφωθει σεξουαλικα, ουτε ο χαρακτηρας της ωριμασε ακομα. αρα η πουτανια προερχεται απο την απογοητευση, και την αναγκη για ικανοποιηση, σωματικα μα πρωτα συναισθηματικα ?

αρα με αλλα λογια καταληγουμε στο "μαλακες αντρες, πουτανες γυναικες" που λενε. το σιγουρο ειναι οτι δε ψαχνω για πουτανες, κι εχω χορτασει απο αυτες, ειτε σε μικρη ηλικια, ειτε σε μεγαλυτερη (με τα παρτουζωματα τους ειδικα).

claire
25-05-2011, 16:33
ε. ναι, γιατί όσο να το πεις στα 16 που έχεις φάει τη ζώη με το κουτάλι, έχεις βιώσει τρελές απογοητεύσεις.....:P

rock
25-05-2011, 16:39
Τις περισσοτερες φορες δεν εχει αναπτυχθει σεξουαλικα αλλα ουτε και σε χαρακτηρα ισως. Σε αυτες τις ηλικιες πιστευω για τις κοπελες (για την πλειονοτητα τουλαχιστον) το να κανουν σεξ δεν ειναι πρωταρχικη αναγκη, προηγειται το συναισθηματικο κομματι απο το οποιο πιστευω ξεκινανε ολα. Αυτο το κομματι ομως μπορει να εχει ριζες σε πολλα αλλα πραγματα, δηλαδη να μην ειναι απαραιτητα αναγκη προσοχης/επιβεβαιωσης/μοδας κτλ αλλα να ειναι αποτελεσμα προβληματων, οικογενειακων κτλ.

Αλλιως εχει μεσα της την αναγκη για σχεση/προσοχη/ενδιαφερον μια κοπελα και αλλιως ενας αντρας. Παλι χωρις να αφηνουμε απ'εξω τον χαρακτηρα και την προσωπικοτητα του καθενος ανεξαρτητα απο το φυλο.

KENO
25-05-2011, 16:39
επιβεβαιωθηκα για αλλη μια φορα :). ευχαριστω για τη συνεργασια. το θεμα ολοκληρωθηκε, αφηστε το να θαφτει.

BrokeN_DoLL
25-05-2011, 16:44
απλα τα 16 χρονα πειραματιζονται ακομα αλλιως θα τους μεινουν απωθημενα ;p

ram
25-05-2011, 16:47
κοιταξτε να δειτε πως το βλεπω εγω....μπορει να ναι βλακεια δε λεω...εγω ειμαι γυναικα παω με αντρες κ αυτο που βλεπω ειναι οι αντρες να ψαχνουν μονο το σεξ,οι αντρες τωρα που πανε με γυναικες βλεπουν οτι οι γυναικες πανε μονο για το σεξ....χαχαχχα εδω θα ηθελα κ τη γνωμη ενος γκει να δουμε πως το βλεπει κ αυτος το θεμα σιγουρα υπαρχουν ανθρωποι που ενδιαφεροντε μονο για σεξ αλλα αυτο δεν εχει να κανει με το φυλο κ στη τελικη ξερω ατομα που πηγαν απλα για one night...πως το λενε κ κατελιξαν ερωτευμενοι...οποτε παλι εχει σχεση κ με το αλλο φυλο ελπιζω να το διατυποσα καλα κ να καταλαβατε πως το εννοω

iberis
25-05-2011, 18:07
Αφού ολοκληρώθηκε το θέμα, ας "πέσουν" οι τίτλοι τέλους με την κατάλληλη μουσική επένδυση:
http://www.youtube.com/watch?v=jFOZ1tRfZXA

KENO
25-05-2011, 18:17
προτιμω αυτο http://www.youtube.com/watch?v=kkHeJasG6-o

carrot
25-05-2011, 19:09
Ρε συ δεν είναι όλες πουτάνες, μην γενικοποιείς. Ίσα ίσα που αρκετές Ελληνίδες έχουν διατηρήσει κάτι από τα στοιχεία των παλιών οικογενειών και δεν κάθονται σε όποιον νά'ναι.

Κάποιες άλλες βέβαια ακολουθούν άλλο δρόμο όπως το να πηγαίνουν στα καμαρίνια τραγουδιστών και να τους περιποιούνται (και τι δεν έχουν ακούσει τα αυτιά μου) και γενικά πάνε με πολλούς. Συνήθως γίνεσαι το ίδιο με αυτούς που συναναστρέφεσαι. Αν ένας άνθρωπος είναι αδύναμος συναισθηματικά θα είναι αυτό που λες πουτάνα (θα πηγαίνει με πιο πολλούς). Η άλλη κατηγορία είναι η πουτάνα του χρήματος. Από όσο ξέρω οι Ελληνίδες επαγγελματίες πόρνες είναι ελάχιστες, οι πιο πολλές είναι από χώρες του ανατολικού μπλόκ. Αυτές θέλουν προσοχή γιατι μπορεί να σε ληστέψουν. Τέλος υπάρχουν και οι πουτάνες στο μυαλό, δηλαδή που σκέφτονται έτσι αλλά δεν κάνουν σεξ έτσι εύκολα. Αυτές είναι και οι πιο πετυχημένες.

BrokeN_DoLL
25-05-2011, 19:09
και γιατι ειναι πουτανες οσες εχουν την σεξουαλικη ελευθερια του αντρα?

carrot
25-05-2011, 19:15
και γιατι ειναι πουτανες οσες εχουν την σεξουαλικη ελευθερια του αντρα?

Νομίζω ότι έχει ξεπεραστεί (αν και όχι στα μυαλά όλων) η εποχή της ανισσότητας των δύο φύλλων. Στην εποχή μας και τα δύο φύλλα έχουν αντιπροσώπους της ασταθής σεξουαλικής ζωής και των πολών συντρόφων. Καλύτερα να το δεις ως σεξουαλική απελευθέρωση που ξεκίνησε από τα 60ς παρά σαν την επιθυμία του ενός από τα δύο φύλλα.

BrokeN_DoLL
25-05-2011, 19:17
οποτε και οι αντρες που πηδανε ανεξελεγκτα ειναι πουτανοι

carrot
25-05-2011, 19:21
Μπορείς να το πεις και έτσι.

BrokeN_DoLL
25-05-2011, 19:31
τι να πω εγω δεν εχω δει καποια ισοτητα ακομα ειμαστε πουτανες και ακομα μας δερνουνε

arktos
25-05-2011, 21:54
αχ βρε κενο.....
δν πηρα τιποτα πως το λες για μενα κ ουτε κ ξερω για ποιες λες
απο μνημη χαλι μαυρο....

θα σου ξαναπω πως ναι μπορει μια γυναικα να εχει κανει σεξ με πολλους κ να λατρεψει τον ένα κ μοναδικο
εχω παραδειγμα εμενα....

οσο για αυτη την ελλαδα βρε γρουσουζη.....αν καποτε αποκτησω λεφτα θα σε στειλω οπου γουσταρεις
αλλα
θα σε βαλω να υπογραψεις πως δν ξαναγυρνας ελλαδα
θα παρακαλας βρε κ θα λεω οχι....υπέγραψες!

υγ
γενικα δν παιρνω το μερος καποιου, αλλα προσπαθω να μπω στη λογικη του κ
να καταλαβω πως το βλεπει αυτος κ γιατί
δν έχει να κανει με άτομα....αλλα με αποψεις...
με τον αγαπημενο ας πουμε τα παιρνω όταν υποστηριζει την αποψη για κατι ( the top παντα )
κ προσπαθω να δω γαιτί μπορει καποιος να ειπε κατι ή να αντεδρασε έτσι.
μπορει να κανω κ λαθος που δν ειμαι απολυτη...
δν ξερω

carrie
25-05-2011, 21:58
οσο για αυτη την ελλαδα βρε γρουσουζη.....αν καποτε αποκτησω λεφτα θα σε στειλω οπου γουσταρεις
αλλα
θα σε βαλω να υπογραψεις πως δν ξαναγυρνας ελλαδα
θα παρακαλας βρε κ θα λεω οχι....υπέγραψες!

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχ αχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχααχα λολλλλλλλ ;):D:eek::o

Densoulew
26-05-2011, 00:44
Δεν υπάρχουν ούτε πουτάνοι,ούτε πουτάνες...Όπως δεν υπάρχουν γυναίκες που να είναι τέλειες ούτε άντρες που να είναι τέλειοι....
Απλά πλέον υπάρχει περισότερη σεξουαλική ελευθερία και για τις γυναίκες και για τους άντρες.Οπότε οι γυναίκες όταν τα φτιάχνουν με κάποιον και δεν νιώθουν ικανοποιημένες από αυτόν τον απορίπτουν και προχωράνε.Το ίδιο κάναμε και εμείς χρόνια τώρα και για αυτό μας βρίζανε,μας λέγανε γουρούνια και οτί σκεφτόμαστε μόνο το σεξ,κάτι που δεν ισχύει.Μπορεί το σεξ να είναι ένα από τα βασικά χαρακτηρηστικά που κρίνει την σχέση μας με την κοπέλα μας ενώ για μερικές κοπέλες να μην είναι τόσο βασικό αυτό όμως δεν μας κάνει αυτόματα γουρούνια και ζώα όπως μας λένε.Έτσι αντίστοιχα και με τις γυναίκες οπού ψάχνονται παραπάνω πλέον στον τομέα του σεξ δεν τις κάνει αυτόματα πουτάνες και χωρίς αισθήματα...

carrot
26-05-2011, 01:32
τι να πω εγω δεν εχω δει καποια ισοτητα ακομα ειμαστε πουτανες και ακομα μας δερνουνε

Με τόση αύξηση των γκέυ αντρών τα τελευαία χρόνια δεν νομίζω να σας δέρνουν και όλοι...

carrot
26-05-2011, 01:38
Δεν υπάρχουν ούτε πουτάνοι,ούτε πουτάνες...Όπως δεν υπάρχουν γυναίκες που να είναι τέλειες ούτε άντρες που να είναι τέλειοι....
Απλά πλέον υπάρχει περισότερη σεξουαλική ελευθερία και για τις γυναίκες και για τους άντρες.Οπότε οι γυναίκες όταν τα φτιάχνουν με κάποιον και δεν νιώθουν ικανοποιημένες από αυτόν τον απορίπτουν και προχωράνε.Το ίδιο κάναμε και εμείς χρόνια τώρα και για αυτό μας βρίζανε,μας λέγανε γουρούνια και οτί σκεφτόμαστε μόνο το σεξ,κάτι που δεν ισχύει.Μπορεί το σεξ να είναι ένα από τα βασικά χαρακτηρηστικά που κρίνει την σχέση μας με την κοπέλα μας ενώ για μερικές κοπέλες να μην είναι τόσο βασικό αυτό όμως δεν μας κάνει αυτόματα γουρούνια και ζώα όπως μας λένε.Έτσι αντίστοιχα και με τις γυναίκες οπού ψάχνονται παραπάνω πλέον στον τομέα του σεξ δεν τις κάνει αυτόματα πουτάνες και χωρίς αισθήματα...

Φίλε η γυναίκα γουστάρει τον σεξουαλικά επιτυχημένο,, αυτόν που πάει με πολλές,
αυτό είναι νομίζω που μας κάνει να τις βλέπουμε σαν πουτάνες.
Να σου πω όμως ψέματα .. δεν θα σου πω. Για όσο αυξάνονται οι σεξουαλκικές εμπειρίες τόσο θα επιθυμεί ο άνθρωπος να κάνει σεξ με περισσότερους ανθρώπους. Σαν το νερό με αλάτι που λένε και οι Κινέζοι ... όσο και να πιείς στο τέλος διψασμένος θα φύγεις...

arktos
26-05-2011, 01:40
Με τόση αύξηση των γκέυ αντρών τα τελευαία χρόνια δεν νομίζω να σας δέρνουν και όλοι...

έχεις κατι με τους γκεϋ?

carrot
26-05-2011, 01:40
έχεις κατι με τους γκεϋ?

Όχι, κανένα πρόβλημα. Εσύ;

arktos
26-05-2011, 01:42

σωστοτατος!!!!!!!!!

( στον κορακα κατι έχασα....πως μπαινει η ανατροφοδότηση ? )

Densoulew
26-05-2011, 01:47
Φίλε η γυναίκα γουστάρει τον σεξουαλικά επιτυχημένο,, αυτόν που πάει με πολλές,
αυτό είναι νομίζω που μας κάνει να τις βλέπουμε σαν πουτάνες.
Να σου πω όμως ψέματα .. δεν θα σου πω. Για όσο αυξάνονται οι σεξουαλκικές εμπειρίες τόσο θα επιθυμεί ο άνθρωπος να κάνει σεξ με περισσότερους ανθρώπους. Σαν το νερό με αλάτι που λένε και οι Κινέζοι ... όσο και να πιείς στο τέλος διψασμένος θα φύγεις...

Όταν κάποια που θα πάει 2,3,4....10,15 φορές που λέει με κάποιον που πάει με πολλές θα καταλάβει οτί για αυτόν είναι αναλώσιμη οπότε θα αρχίσει να προτιμάει τους πιο μονογαμικούς...Σοφοί οι κινέζοι,και το άλλο αλμυρό είναι απ ότι έχω ακούσει :P

Η θετική ανατροφοδότηση γίνεται με το αστεράκι κάτω από το nickname...

arktos
26-05-2011, 08:36
[QUOTE=insect;251282]Όχι, κανένα πρόβλημα. Εσύ;[/QUOTE

όχι βέβαια.......

arktos
26-05-2011, 08:39
Όταν κάποια που θα πάει 2,3,4....10,15 φορές που λέει με κάποιον που πάει με πολλές θα καταλάβει οτί για αυτόν είναι αναλώσιμη οπότε θα αρχίσει να προτιμάει τους πιο μονογαμικούς...Σοφοί οι κινέζοι,και το άλλο αλμυρό είναι απ ότι έχω ακούσει :P

Η θετική ανατροφοδότηση γίνεται με το αστεράκι κάτω από το nickname...

επειδη κ σαϊνι ειμαι με τους υπολογιστες κ έγινε κ φορματ κάτι θα χρειαζεται αυτο το λαπτοπ.....
τα αστερακια δν τα βλεπω πια.....

Densoulew
26-05-2011, 11:41
επειδη κ σαϊνι ειμαι με τους υπολογιστες κ έγινε κ φορματ κάτι θα χρειαζεται αυτο το λαπτοπ.....
τα αστερακια δν τα βλεπω πια.....

Τι λάπτοπ;Πέρασες τα 7άρια ή καμιά έκδοση linux;Πάντως το να μην δείχνει τα αστεράκια κάτι άλλο παίζει...δεν είναι θέμα λάπτοπ....

marian_m
26-05-2011, 18:42
Πολλοί σωστά τα λες φίλε μου! Κι ας είσαι πιο μικρός (έτσι νομίζω) από αυτούς που έρχονται να σε συμβουλέψουν! Εκείνοι το χαβά τους! Και μετά φταίνε οι γυναίκες που τους φτύνουν!

Densoulew
26-05-2011, 21:00
Πολλοί σωστά τα λες φίλε μου! Κι ας είσαι πιο μικρός (έτσι νομίζω) από αυτούς που έρχονται να σε συμβουλέψουν! Εκείνοι το χαβά τους! Και μετά φταίνε οι γυναίκες που τους φτύνουν!

Πράγματι είμαι 16...Πάντως όχι μην το λες,μια χαρά ώριμοι είναι και οι χρήστες του φόρουμ,δεν έχει τύχει να δω κανένα κάφρο εδώ μέσα...
Βασικά στο συγκεκριμένο ζήτημα τα βλέπω κάπως ψυχρά τα πράγματα λόγο του οτί είμαι γκέι...Κρίνω από συμπεριφορές φίλων (και των δύο φύλων) που μου εκμυστηρεύονται διάφορες τέτοιες εμπειρίες τους και έχω καταλήξει σε ένα τέτοιο συμπέρασμα...

RainAndWind
26-05-2011, 21:16
Γενικά μιλώντας, γιατί να με απασχολεί τι κάνει ο κάθε ενήλικας αν δεν προκαλεί βλάβη σε κάποιον συνάνθρωπό του χωρίς τη συγκατάθεσή του ή σε οποιοδήποτε άλλο πλάσμα του πλανήτη μας? Αν δλδ είναι με όρους safe sane and consensual ως κανόνα? Μήπως τα έχουμε τσουγκρίσει με το δικαίωμα αυτοδιάθεσης των ανθρώπων? Και νομίζω ότι όποιος νιώθει πως θα πρέπει να τον απασχολεί και δη μάλιστα επικριτικά, κατινιάζει και κιτρινίζει( και μάλλον προς το γκρέιπ φρουτ, που έχει και πίκρα).

#να μη μπούμε σε έννοιες όπως polyamorous... εδώ τσιτώνουμε γιατί μια γυναίκα μπορεί να θέλει να μην της μετράνε τους εραστές λες και προσεύχονται με κομποσχοίνι.

BrokeN_DoLL
27-05-2011, 12:25
υπαρχουμε για να πολλαπλασιαζομαστε ;p

carrie
27-05-2011, 14:07
λουκ αποκατου :p

carrie
27-05-2011, 14:09
Υπαρχουμε για να αυξανομαστε και να πληθυνομαστε, το πρωτο με την εννοια του αυξανω την αυτογνωσια μου, την προσπωικοτητα μου ωστε να "ομοιασω στο θεο", και το δευτερο με την εννοια του πολλαπλασιαζομαστε ως ειδος.. Δε σημαινουν και τα δυο το ιδιο, αλλιως δεν θα υπηρχε λογος να ειναι ετσι η εκφραση.. Γιατι το να αναπαρογομαστε αιωνιως μενοντας και αιωνιως στουρναρια και καταστρεφοντας αυτα που μας δοθηκαν, οπως τη γη, δεν εχει κανενα νοημα, οπως εγραψε και σε αλλο νημα η ρειν..