PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Ναρκωτικα (LSD) ή Ψυχοφαρμακα (xanax) ?

KENO
19-05-2011, 01:47
υπαρχουν ορισμενες στιγμες που αισθανομαι ΠΑΡΑ πολυ χαλια, οι οποιες ειναι σαν να αιμοραγει απιστευτα η ψυχη μου (οση απεμεινε αφου δεν ειμαι και τοσο ζωντανος απο το 2004 και μετα), και με τραβαει να κανω κακο στο σωμα μου, ωστε να παθω ανεπανορθωτη ζημια και να φυγω μια για παντα απ'τη ζωη. κανω αυτοκαταστροφικες σκεψεις με λιγα λογια και μου ρχονται σκηνες στο μυαλο πολυ μακαβριες κι ασχημες, πχ να ανοιξω τρυπα στις φλεβες των χεριων να σκαψω και να ριξω μεσα καπακια απο στυλο ή μαρκαδορους... μεχρι ακρωτηριασμους και πολλα αλλα τετοια τα οποια εκεινες τις στιγμες δε ξερω τι πρεπει να κανω για να νιωσω καλυτερα.

σχεδον ολα προερχονται απο τη μοναξια κι επειδη φτανω στο συμπερασμα να βλεπω οτι δεν εχω ενα ατομο δικο μου, να του μιλησω και να με βοηθησει (και να το βοηθησω φυσικα οταν εχει αναγκη) και διαφορους αλλους λογους. γενικα με απογοητευουν οι ανθρωποι με τις επιλογες και τις συμπεριφορες τους, σαν να με προδιδουν και να χανεται η οποια εμπιστοσυνη ειχα, με αποτελεσμα να υπαρχει συναισθηματικη ασταθεια και να παιρνω τη κατω βολτα. συνηθως τοτε για να ξεχαστω και να μη κανω πουθενα κακο, απλα προσπαθω να πεφτω και να κοιμαμαι με την ελπιδα οτι δε θα ξυπνησω παλι.

τελευταια ομως οταν συμβαινει αυτο ειναι σαν να αυξηθηκε και να μη γινομαι καλυτερα, ειδικα αφου εχω αρκετο καιρο μονος και οπως ολα δειχνουν δεν υπαρχει κανενα ατομο το οποιο να ενδιαφερεται πραγματικα για μενα. κι επειδη δε θελω να αυτοκτονισω ακομα, γιαυτο το καλυτερο σκεφτομαι οτι ειναι να δοκιμασω να το ριξω και στα χαπια. συγκεκριμενα τα ναρκωτικα κανουν αυτο ακριβως που θελω, να ξεφευγω για λιγο απ'τη πραγματικοτητα και να χαιρομαι ακομα κι αν ειναι χωρις λογο, σχεδον χωρις να παθω τπτ. ξερω πως και τα ψυχοφαρμακα και τα ναρκωτικα κανουν καποια ζημια στον εγκεφαλο (τα πρωτα ισως και καπου αλλου), τα ναρκωτικα για καποιο λογο ομως και ισως επειδη ειναι παρανομα τα εγκρινω. δυστυχως δεν ειναι φθηνα, τα βρισκεις δυσκολα και μπορεις ευκολα να εξαρτηθεις. δε θα μιλησω για κοκαϊνη, τη προηγουμενη φορα που ξεκινησα κουβεντα γιαυτη μου δωσαν παρατηρηση.

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχει δοκιμασει κανεις LSD (που μ'επιασε μανια τελευταια και απ'οσο ξερω κοστιζει 20 ευρω ?) για το οποιο εχω διαβασει οτι υπαρχει περιπτωση να σε ριξει στη καταθλιψη, υπαρχει περιπτωση ομως να σε βγαλει απ'αυτη και ν'αρχισεις να ξαναχαιρεσαι τη ζωη σου φυσιολογικα! κατι το οποιο σταδιακα υποσχονται και τα ψυχοφαρμακα (απ'τα οποια δεν εχω καμια εμπειρια και τα αποφευγω οπως ο Διαολος το λιβανι). εκει που θελω να καταληξω ειναι, τι ειναι προτιμοτερο να παρεις οταν δεν πας σε ψυχιατρο (υποθετω το xanax το βρισκεις και στα φαρμακεια και το δινει χωρις συνταγη γιατρου) μπας και ξανανιωσεις καλα αμεσα εστω και για λιγο ?

giorgos panou
19-05-2011, 02:47
Φιλε μου μην κανεις κατι τετοιο! δεν ξερω αν θα σε πεισω , αλλα δεν λεει με τιποτα και γι κανενα λογο!!!!
Ειμαι στα 31 και απο τα 17-18 ειμαι στον ψευτικο αυτο κοσμο ,με 2-3 χρονια αποχης και καποια αλλα λιγα χρονια χρηστης του σουκου.
Το lsd και τα μανιταρια "αμανιτα" που απο εκει ειναι αντιγραφη τα περισσοτερα τριπακια μπορει να μην εχουν εξαρτηση σχεδον καθολου ,αλλα ειναι παρα πολυ επικινδυνα! φαντασου οτι σκοπος του Χοφμαν αυτος που τα φτιαξε ηταν να παρατηρησει της ψυχικες ασθενειες , ειναι ομως μεγαλο ρισκο φιλε μου γιατι μπορει στους πιο πολλους να μην κανει κακο ισα ισα αμα εισαι σε καλη φαση ,χωρις αγχος και σε ασφαλες χωρο να περασεις καλα , να σου δωσει και καμια παραισθηση και να γελασεις .Αλλα εσυ τωρα ΕΙΣΑΙ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΧΑΛΙΑ ! ΜΗΝ ΦΙΛΕ ΜΗΝ ! ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ!
Προσωπικα εχω δοκιμασει και αρκετες φορες , εζησα και εγω την εποχη με τα παρτυ και τα ταξιδια που μας λεγανε ,ευτυχως δεν κολισα ,εφαγα αλλου τα μουτρα μου εγω, μην ακους τα παραμυθια οτι βλεπεις νεραιδες και ξοτικα , αυτο ειναι σπανιο γιατι δεν ειναι ολα τα τριπακια το ιδιο ,τα πιο πολλα που ειναι στις πιατσες σου δινουν τσιτες , εχεις καποια εβεστισια στα δυνατα χρωματα και σπανια ,αμα εισαι σε πολυ καλη ψυχολογια ΠΡΙΝ το φας μπορει να γελας και να δεις μπροστα σου κατι που δεν υπαρχει αλλα το σκεφτεσαι .Αμα σε ενδιαφερει η εμπειρια μου θα σου ελεγα οτι ειναι σε μια κλοστη η λογικη να χαθει ,εγω καποτες με ενα τριπακι ειδα πανω στα ποδια μου οπως καθομουν με ενα φιλο -ο φιλος ηταν μονο απο χασις-κατι μεγαλα εντομα ! η αντιδραση μου ηταν παρανοικη επαθα σοκ! φαντασου οτι εκανα την κινηση να τα διοξω απο τα ποδια μου και ενιωσα τα εντομα στο χερι μου! φυσικα δεν υπηρχε τιποτα και ο φιλος μου ξενερωσε τοσο που νομιζε οτι τρελαθηκα ,και οντως για καποιες μερες ειχα φρικαρει γιατι τα ειχα αγγιξει ενω αυτα δεν υπηρχαν! Ειναι μυθος φιλε , ασε που λογο τις εβεστισιας τους με την ζεστη ,με την υγρασια και με το χρονο χαλανε πολυ ευκολα ,ισως και τα μισα σχεδων που παιζουν εχουν προβλημα .
Φιλε μου θα σου ελεγα να πας σε ενα γιατρο η σε καποιο προγραμμα απεξαρτησης εστο για μια κουβεντα ,εστο μια βολτα! οσο για την μοναξια αυτο ειναι κατι που δεν εχει λυση με τα ναρκωντικα ,ο κοσμος που ειναι εξω απο αυτα οι ΞΕΝΕΡΩΤΟΙ σε βλεπουν ρατσιστικα και μειονεκτικα , με τα παλιο ναρκωντικα θα εισαι εβαλοτος ο καθε ενας και η καθε μια χαζογκομενα θα σε κανει οτι θελει και στο τελος θα σου την βγαινει και απο πανω αφου εσυ πηνεις!
Μην κανεις την χαρη σε κανεναν να σε βλεπει με λυπη ,καλητερα να σε ζηλευουν η να σε μισουν παρα αυτο ! Ασε που οσο χαλια και να ειναι η κοινωνια υπαρχουν εκει εξω ανθρωποι αξιοι με καρδια καλη , ανθρωποι που μπορεις να αγαπησεις , να κανεις παρεα , μην τα παρατας φιλε μην κανεις το χατιρι κανενος!!!
Ευχομαι να εισαι δυνατος και μαγκας ξανα και γρηγορα φιλε μου!!!

giorgos panou
19-05-2011, 03:06
Να προσθεσω κατι φιλε μου ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ αλλα θα σου προτινα αλλους τροπους να γεμισεις ενδορφινες το μυαλο σου ,η γυμναστικη , τα μπανια στην θαλασσα οτι σε κανει να κουραστεις πολυ με αναεροβιο τροπο γεννα αυτη την ουσια της ευεξιας ,της χαρας. πηγενε μια βολτα στο δασος κανε κατι μην καθεσαι μεσα σπιτι δεν λεει , βγες κανε οτι θες παιξε ξυλο , παιξε μπαλα, ξεσπασαι καπου . τωρα για τα φαρμακα νωμιζω οτι και τα λεξοτανιλ αμα δεν εχεις ανεβει πολυ με τα αλλα ναρκωντικα μπορουν να σε ηρεμισουν , η καποια αντικαταθλιπτικα μπορουν να σε βοηθησουν μην τα φοβασαι τα χαπια αυτα ,βεβαια αυτο που πρεπει να κανεις για εμενα ειναι να πας σε ενα ψυχιατρο ειτε στο ΙΚΑ αμα δεν εχεις λεφτα η ακομα και στο ΟΚΑΝΑ ατην 3η Σεπτ. στην Αθηνα .

Fearg
19-05-2011, 03:34
Φιλε ΚΕΝΟ, αν και σε τετοια θεματα δεν ειμαι απολυτος, θα σε συμβουλευα κι εγω να αφησεις τις σκεψεις περι λσδ. Δεν ειναι τοσο ροδινα τα πραγματα οσο τα περιγραφεις. Κατ΄ αρχας με τις σκεψεις που κανεις, οχι μονο δε θα περασεις καλα, αλλα θα αρχισεις να σκεφτεσαι ολα τα αρνητικα διογκωμενα και θα φρικαρεις (bad trip). Εχω δει φιλους να τρωνε τετοιες φρικες που ελεγα οτι θα τρελαθουν. Αλλο αρνητικο, αλλα αυτο μαλλον δε σε νοιαζει,ειναι οτι καταστρεφεις το συκωτι σου και καις το μυαλο σου. Επισης να εχεις στο νου σου οτι για να συνελθεις, μπορει να κανεις και 5 μερες. Και δε σου λεω οτι απλα βαριεσαι. Ζομπι κανονικο, το μυαλο δε δουλευει, το συκωτι χαλια, ορεξη για τιποτα. Απλα λες ΄΄ποτε θα συνελθω!΄΄. Εγω παντως δεν εχω ακουσει να ξεπερασε καποιος την καταθλιψη με ναρκωτικα, εκτος κι αν εννοεις οτι πεθανε και ηρεμησε. Πλακα κανω. Λοιπον, αστο καλυτερα, αν και στο λσδ δεν εθιζεσαι αφου δε σε πιανει αμα κανεις συχνη χρηση, εγω πιστευω οτι εθιζεσαι στο τριπαρισμα και στο χασιμο και ψαχνεις αλλα μετα.
ΥΓ ποσταρω απο κινητο, ελπιζω να τα καταφερω.

KENO
19-05-2011, 03:40
giorgos panou ευχαριστω αλλα δε χρειαζεται να με πεισεις για κατι ουτε να ανησυχεις τοσο. ειμαι υπερ των ναρκωτικων, ομως ΔΕΝ ειμαι χρηστης να εξαρτιεμαι απο ουσιες (ουτε καν απ'το αλκοολ δεν εξαρτιεμαι που επινα μεχρι το πασχα). απλα αμα κατσει καπου μια φορα στο τοσο (που δε καθεται και ποτε) ειδικα κοκαϊνη δε προκειται να πω οχι, και γιαυτο τωρα σκεφτομαι και το LSD, κι αφου δεν εξαρτιεσαι απο αυτο πιστευω το κοβεις ευκολα.

δεν ειμαι συνεχεια χαλια ψυχολογικα. δε γινεται ενας ανθρωπος να ειναι συνεχεια ετσι. απλα καποιες στιγμες κι εμενα με πιανει κι αισθανομαι χαλια γιατι δεν εχω απολυτως κανενα ατομο να με υποστηριζει. τοτε αντι να παρεις ενα xanax γιατι να μη δοκιμασεις κατι που θα σε ανεβασει ?

και οκ το LSD οταν εισαι σκατα σε κανει χειροτερα, οταν εισαι καλα ομως σε κανει πολυ καλυτερα! ξερω οτι οταν εισαι υπο την επιρροια εμφανιζονται παντου χρωματα, νιωθεις απιστευτα σαν να ζεις πραγματικοτητα και ονειρο μαζι, κανει πχ τους τοιχους ζωντανους, κι αλλα διαφορα τα οποια μετα αλλαζουν καπως και τον τροπο που βλεπεις τα πραγματα και σκεφτεσαι και στα φυσιολογικα σου ακομα, σαν να προσθετει μια νεα διασταση και να ξαναβρισκεις το νοημα. και τα ψυχοφαρμακα το τελευταιο δε προσπαθουν να πετυχουν ? γενικα να μας κανουν παλι φυσιολογικους χωρις καταθλιψη κι οποια ψυχολογικα προβληματα εχουμε (πολλες φορες δημιουργωντας αλλα).

τα περι κοινωνιας και ποσο αξιζει τα ξερω απο πρωτο χερι. δυστυχως μενω Αθηνα κι εδω δεν εχει δασοι κλπ. οσον αφορα τις γκομενες, μας κανουν ηδη οτι θελουν, δε χρειαζεται να πεσουμε στα ναρκωτικα γιαυτο...

και τελος το θεμα των γιατρων, εχω περασει απο δυο ψυχιατρους αναγκαστικα στο στρατο και μου γραψαν μαλακιες, χαιρω πολυ.

Fearg αυτες οι σκεψεις που περιεγραψα ειναι οταν ειμαι χαλια. το συκωτι μου το καταστρεφω κι απ'το αλκοολ, ενω το μυαλο μου τοσα χρονια εδω στην Αθηνα ειναι ηδη σαν να εχω γινει ζομπι οπως το ειπες, αφου δεν υπαρχει ορεξη για τπτ απολυτως, δε χρειαζομαι το LSD να γινω ετσι, ειμαι ηδη. τροπο να ξεφυγω και να ξεχαστω εστω και λιγο απ'αυτη τη πραγματικοτητα ζηταω...

giorgos panou
19-05-2011, 05:33
Ο.Κ. φιλε μου οπως εσυ αποφασισεις δικια σου ειναι η ζωη οτι θες την κανεις εγω απλα μεσα απο την δικιαμου και των γνωστων και φιλων μου εμπειρια θελησα να σου πω να μην το κανεις .Αλλα αφου εισαι αποφασισμενος εσυ ξερεις
Παντως δεν ειναι τοσο ομορφα τα πραματα οπως λες με το L.S.D. αυτο να το ξερεις ,οσο για τα χρωματα και ολα αυτα Ο.Κ. αμα το πιστευεις τοσο πολυ μπορει να τα δεις αφου ενα απο αυτα που κανει το L.S.D ειναι να σου κανει πιο εντωνα αυτα που θες να δεις ,ομως εχει και παρενεργειες οπως μεγαλη ενταση εως ψυχωση εχει και ασχημα ξενερωματα οταν περνα η δραση του ειναι ξενερα .Βεβαια για να μην λεω και ψεματα εχει και ωραια αισθηματα ,πολυ γελιο σκεφτεσαι γρηγορα και πολυ εντονα. Το μονο τοτες που μπορω να σου προτεινω ειναι απλα να εισαι σε ασφαλες χορο ,αν γινετε με εμπιστους σου φιλους ,να εισαι χορτατος ,να εχεις πιει αρκετο νερο και πανω απο ολα να εισαι οσο πιο χαλαρος και θετικος μπορεις. Γιατι μπορει εσυ να το παρεις οταν θες να διασκεδασεις οπως ειπες αλλα βαθια μεσα σου εχεις αυτο το μετεριζι την απογοητευση που λες αρα ΠΡΟΣΕΧΕ μην σου βγουν αυτα την ωρα που θα εισαι τριπαρισμενος !
Δεν στο παιζω ξερολας ,μακαρι να ειμουν στην θεση σου ,η ακομα καλυτερα μακαρι να μη τα ειχα δει ποτε ουτε αυτο ουτε τα εξτασι ουτε τα βαρβιτουρικα ουτε τις σκονες ουτε τιποτα ! αλλα η περιεργια μου και η ηλικια μου τοτες δεν με κολοσαν και πηρα το αεροπλανο για το ταξιδι μου ! μονο που την πατησα με το εισιτηριο επιστροφης ! και εδω και 14 χρονια ακομα το ψαχνω γαμωτο μου!!

Υ.Γ. Η Αθηνα εχει πρασινο και πολυ ακομα 10 λεπτα κανεις πας Καρεα και βγενεις στον Υμηττο .Ρ'

crazy_diamond
19-05-2011, 08:00
σχεδον ολα προερχονται απο τη μοναξια [...] τελευταια ομως οταν συμβαινει αυτο ειναι σαν να αυξηθηκε και να μη γινομαι καλυτερα, ειδικα αφου εχω αρκετο καιρο μονος και οπως ολα δειχνουν δεν υπαρχει κανενα ατομο το οποιο να ενδιαφερεται πραγματικα για μενα. κι επειδη δε θελω να αυτοκτονισω ακομα, γιαυτο το καλυτερο σκεφτομαι οτι ειναι να δοκιμασω να το ριξω και στα χαπια.

ΚΕΝΟ, καλημέρες..

Αφού βλέπεις ότι όσο περνάει ο καιρός η δυσκολία γίνεται όλο και πιο έντονη και αφού έχεις τη διάθεση να δοκιμάσεις κάτι που θα σε βοηθήσει, γιατί δεν επιλέγεις κάτι που θα σε βοηθήσει ουσιαστικά και όχι μια διέξοδο πλασματική που θα κρατήσει όσο μια ανάσα και πίθανότατα να σε βάλει και σε άσχημο τριπάκι;

Είσαι έξυπνος, έχεις ενδιαφέροντα και όπως καταλαβαίνω όλος αυτός ο αρνητισμός δεν είναι ακριβώς στη φύση σου αλλά επειδή έχεις απογοητευτεί από τους ανθρώπους και τις συνθήκες στο περιβάλλον όπου ζεις, επειδή δεν αντέχεις τη μοναξιά..
Έχοντας διαβάσει εύστοχες σκέψεις που άφησες σε άλλα μέλη και την πρότασή σου να επισκεφτούν έναν ειδικό, ήθελα να σε ρωτήσω, εσύ το έχεις σκεφτεί αυτό; Θα δοκίμαζες την ψυχοθεραπεία;

Ίσως να μην είναι φανερός εξαρχής ο τρόπος που θα σε βοηθούσε αυτό, αλλά σκέψου ότι μέσα από μια τέτοια διαδικασία -όχι ότι θα γνώριζες μαγικά τους κατάλληλους ανθρώπους- αλλά θα μπορούσες να βάλεις τον εαυτό σου στην τροχιά εκείνη με την οποία θα είναι πιο πιθανό να κάνεις κινήσεις και επιλογές (ανθρώπων, ασχολιών, ακόμα και τόπο διαμονής) οι οποίες και θα σε γεμίζουν, θα μπορούσες να διαμορφώσεις την πραγματικότητά σου έτσι ώστε να μη ζητάς να ξεφύγεις από αυτήν..

RainAndWind
19-05-2011, 10:10
Ναι, ρίξτο στα παραισθησιογόνα. Είναι η λύση. Τα bad trips τα έχεις υπόψιν σου? Ή το HPPD? (hallucinogen persisting perception disorder)
Ή μπορεί να γίνεις ένας άλλος Aldous Huxley και να γράψεις κάτι ανάλογο του The doors of Perception. λολ
Παίξτο σαμάνος, χόρεψε δυο μερόνυχτα συνεχόμενα, τα ίδια αποτελέσματα θα έχεις και θα κάνεις και φέτες μηριαίους. χαχαα

carrie
19-05-2011, 12:38
χαμομηλακι. ΤΟ ερωτημα δεν το θεωρω σοβαρο.

Γιατι δεν πας σε καποιον ψυχολογο να μιλησεις; Γιατι δε διαβαζεις βιβλια που μπορει να σε βοηθησουν; Η βοηθεια μπορει να ερθει και με αλλους τροπους, οχι παντα ως η κοπελα/ο κολλητος που θα σε βγαλει απο την καταθλιψη. Ξερεις το ανεκδοτο που λεει πνιγοτανε ενας και ελεγε Αη Γιωργη σωσε με πιστευω σε σενα, θα με σωσεις, και περναει ενας βαρκαρης και του απλωνει το χερι, και του λεει ο πνιγομενος οτι δεν θελει να τον σωσει αυτος, γιατι περιμενει τον Αη Γιωργη.

Επισης, τι εγινε το 2004; Τι ακριβως εχεις;

claire
19-05-2011, 14:46
καταρχάς το ζάναξ δεν μπορείς να το πάρεις από φαρμακείο χωρίς συνταγή. θες συνταγή και μάλιστα από αυτές με την κόκκινη γραμμούλα.
αν πας σε γιατρό- ψυχίατρο πιστέυω πως θα σε βάλει σε συστηματική θεραπεία.
το lsd ξέρω ότι μπορεί να σε κάνει χειρότερα ή να βοηθήσει υποβόσκουσες παθήσεις να εξελιχθούν ταχύτατα. μαλακία!

Lacrymosa
19-05-2011, 18:37
για το lsd εχω ακουσει αντιτιθεμενες αποψεις, εχω διαβασει πχ οτι μπορει να βοηθαει στην καταθλιψη η σε αλλες ψυχικες ασθενειες κ μαλιστα σε ορισμενες κλινικες στην Αμερικη χρησιμοποιειται ακομα κ στην ψυχωση, αλλοι λενε παλι οτι μπορει να πυροδοτησει ψυχωση η αλλες ψυχικες ασθενειες κ να σε κανει χειροτερα...

οσο για τα ζαναξ κ τα αγχολυτικα που ανηκουν στις βενζοδιαζεπινες θεωρουνται κ αυτα ναρκωτικα κατα καποιο τροπο πολλοι ναρκομανεις τα παιρνουν κ φτιαχνονται οταν δεν εχουν να παρουν κατι αλλο... επισης τα δινουν με ειδικη συνταγη για αυτο το λογο, δλδ επειδη προκαλουν σωματικη κ ψυχολογικη εξαρτηση μετα απο καποιο χρονικο διαστημα...

καλυτερα να μη μπλεξεις με lsd κ γενικα σκληρα ναρκωτικα, προτιμοτερο να κανεις μπαφο (αν κ δεν θα το συνιστουσα) δεν σου προκαλει ιδιαιτερα προβληματα κ σε ανεβαζει γενικοτερα αλλα καλο ειναι κ αυτο να το αποφυγεις γιατι δεν ξες αργοτερα τι μπορει να προκυψει... προσωπικα εκανα 3 χρονια στο λυκειο μπαφο περιστασιακα κ τοτε δεν ειχα κανενα προβλημα κ μετα που μου εμαφνιστηκε το ενα κ το αλλο δεν ξερω αν συνεβαλε κ αυτο το γεγονος.... οποτε καλυτερα οσο μπορεις κ την παλευεις μακρια........

KENO
19-05-2011, 18:41
ΚΕΝΟ, καλημέρες..

Αφού βλέπεις ότι όσο περνάει ο καιρός η δυσκολία γίνεται όλο και πιο έντονη και αφού έχεις τη διάθεση να δοκιμάσεις κάτι που θα σε βοηθήσει, γιατί δεν επιλέγεις κάτι που θα σε βοηθήσει ουσιαστικά και όχι μια διέξοδο πλασματική που θα κρατήσει όσο μια ανάσα και πίθανότατα να σε βάλει και σε άσχημο τριπάκι;

Είσαι έξυπνος, έχεις ενδιαφέροντα και όπως καταλαβαίνω όλος αυτός ο αρνητισμός δεν είναι ακριβώς στη φύση σου αλλά επειδή έχεις απογοητευτεί από τους ανθρώπους και τις συνθήκες στο περιβάλλον όπου ζεις, επειδή δεν αντέχεις τη μοναξιά..
Έχοντας διαβάσει εύστοχες σκέψεις που άφησες σε άλλα μέλη και την πρότασή σου να επισκεφτούν έναν ειδικό, ήθελα να σε ρωτήσω, εσύ το έχεις σκεφτεί αυτό; Θα δοκίμαζες την ψυχοθεραπεία;

Ίσως να μην είναι φανερός εξαρχής ο τρόπος που θα σε βοηθούσε αυτό, αλλά σκέψου ότι μέσα από μια τέτοια διαδικασία -όχι ότι θα γνώριζες μαγικά τους κατάλληλους ανθρώπους- αλλά θα μπορούσες να βάλεις τον εαυτό σου στην τροχιά εκείνη με την οποία θα είναι πιο πιθανό να κάνεις κινήσεις και επιλογές (ανθρώπων, ασχολιών, ακόμα και τόπο διαμονής) οι οποίες και θα σε γεμίζουν, θα μπορούσες να διαμορφώσεις την πραγματικότητά σου έτσι ώστε να μη ζητάς να ξεφύγεις από αυτήν..γιατι πολυ απλα δε πιστευω πως βοηθανε και τα ψυχοφαρμακα πραγματικα (οπως εγραψα και πανω σου προκαλουν αλλα προβληματα τα οποια βλεπουμε κι εδω μεσα να γραφονται κατα καιρους).

δε ξερω αν ειμαι εξυπνος, μου το εχουν πει καμποσα μελη αυτο (μεχρι και μεγαλυτερα σε ηλικια οπως η dora-agxos πχ στο παρελθον), αλλα δε καταλαβαινω που βλεπετε ολη αυτη την εξυπναδα οταν δε μπορω να βοηθησω καν τον εαυτο μου (ενω για ολους τους αλλους βρισκω λυσεις, δινω συμβουλες, τα παντα ολα) και να ξεφορτωθω τη μοναξια. ξερεις ποσοι αλλοι ανθρωποι ειναι μονοι τους ? ολοι αυτοι πρεπει να πανε σε ψυχολογο ? γιατι δε καταλαβαινεται οτι την υποστηριξη που σας προσφερουν οι γκομενοι σας και οι φιλοι σας, εμενα δε μου τη προσφερει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ με αποτελεσμα να πεφτω ευκολοτερα (και γιαυτο σκεφτομαι πως πρεπει να ξεφευγω). εχω σιχαθει να κανω νεες γνωριμιες με ανθρωπους περαστικους απ'τη ζωη μου, που δε μου ταιριαζουν, και δε μου προσφερουν τπτ απολυτως (αντιθετως νιωθω οτι εγω τους προσφερω)! ειδικα με τις γυναικες εχει καταντησει απελπισια σκετη, σαν να μη μπορεσω να προχωρησω ποτε σοβαρα οσο κι αν το θελω, αφου παντα κατι θα υπαρχει να χαλαει το ολο θεμα, και ποτε δεν ειναι ξεκαθαρες μαζι μου και δε βλεπω οτι ενδιαφερονται πραγματικα. αν για την ελλειψη αγαπης και υποστηριξης χρειαζομαι ψυχολογο/ψυχοθεραπευτη τοτε οκ στειλτε με και στο τρελαδικο ακομα!

η πραγματικοτητα ειναι αυτη που ειναι. δε μπορεις πχ να μη βλεπεις ασχημη τη γκριζα και βρωμικη πολυκατοικια απεναντι. σε οσους ψυχολογους κι αν πας η πολυκατοικια θα παραμεινει ετσι. με τα ναρκωτικα ομως μπορεις να ξεφυγεις και να τη δεις διαφορετικα, ακομα κι αν ειναι ψεμα και κραταει ελαχιστα. κι αυτο ακριβως ζηταω, να ξεφυγω για λιγο εστω απ'αυτη τη πραγματικοτητα, αυτο το σκατοκοσμο που εμπλεξα εδω! μακαρι να μπορουσα να ανοιξω τρυπα σε αλλη διασταση και να κλειστω εκει μεσα!

Ναι, ρίξτο στα παραισθησιογόνα. Είναι η λύση. Τα bad trips τα έχεις υπόψιν σου? Ή το HPPD? (hallucinogen persisting perception disorder)
Ή μπορεί να γίνεις ένας άλλος Aldous Huxley και να γράψεις κάτι ανάλογο του The doors of Perception. λολ
Παίξτο σαμάνος, χόρεψε δυο μερόνυχτα συνεχόμενα, τα ίδια αποτελέσματα θα έχεις και θα κάνεις και φέτες μηριαίους. χαχααοταν δεν αλλαζει τπτ και θελεις να κανεις ενα διαλλειμα και να ξεφυγεις, ναι ειναι η λυση!
τα παιδια των λουλουδιων κατι ηξεραν και ειχαν βρει που πραγματικα κρυβεται η χαρα (στο σεξ, τα ναρκωτικα και τη μουσικη). τωρα ετσι οπως εχει καταντησει η κοινωνια, ποιος ο λογος να υπαρχουμε οταν δε μπορουμε να ευχαριστηθουμε τπτ και τπτ δεν ειναι ελευθερο ? ακομα και το απλο το σεξακι να κανεις, πρεπει να προσεχεις, με προφυλακτικα και μαλακιες... ολα καταντησαν υπερβολικα περιπλοκα και κουρασαν τοσο που μοιαζουν αδιαφορα και φτανεις να αναθεματιζεις την ωρα και τη στιγμη που ασχοληθηκες!

χαμομηλακι. ΤΟ ερωτημα δεν το θεωρω σοβαρο.

Γιατι δεν πας σε καποιον ψυχολογο να μιλησεις; Γιατι δε διαβαζεις βιβλια που μπορει να σε βοηθησουν; Η βοηθεια μπορει να ερθει και με αλλους τροπους, οχι παντα ως η κοπελα/ο κολλητος που θα σε βγαλει απο την καταθλιψη. Ξερεις το ανεκδοτο που λεει πνιγοτανε ενας και ελεγε Αη Γιωργη σωσε με πιστευω σε σενα, θα με σωσεις, και περναει ενας βαρκαρης και του απλωνει το χερι, και του λεει ο πνιγομενος οτι δεν θελει να τον σωσει αυτος, γιατι περιμενει τον Αη Γιωργη.

Επισης, τι εγινε το 2004; Τι ακριβως εχεις;δε γινεται οτι θεμα ανοιγω εδω να μου λετε τραβα σε ψυχολογο. πριν κατι μηνες ειχα ανοιξει παλι αλλο κι ελεγα οτι θελω να φυγω στο εξωτερικο, η ιδια απαντηση γραφτηκε ξανα "τραβα σε ψυχολογο να αλλαξεις εσυ, δε σου φταιει η Ελλαδα". ελα ομως που δε φταιω εγω αλλα το περιβαλλον γυρω μου! γιατι το περιβαλλον ειναι σκατα και μας επηρεαζει ΟΛΟΥΣ αμεσα.

αν πιστευεις εχω πολλα απλωμενα χερια γυρω μου και τα αποφευγω γιατι δεν ειναι Αη Γιωργηδες πασο, δε θα καθομουν καν να ασχοληθω με το ιντερνετ.

οσον αφορα τα του 2004, τα εχω ξαναπει και ισως θα πρεπε να τα γραψω καπου αναλυτικα, δε το κανω ομως γιατι στο φορουμ υπαρχουν ατομα τα οποια ψαχνουν θυματα και δε θελω να βγαλω τα προσωπικα μου εδω. οχι οτι ειναι κατι σπουδαιο, απλα με επηρεαζει πολυ συναισθηματικα.

καταρχάς το ζάναξ δεν μπορείς να το πάρεις από φαρμακείο χωρίς συνταγή. θες συνταγή και μάλιστα από αυτές με την κόκκινη γραμμούλα.
αν πας σε γιατρό- ψυχίατρο πιστέυω πως θα σε βάλει σε συστηματική θεραπεία.
το lsd ξέρω ότι μπορεί να σε κάνει χειρότερα ή να βοηθήσει υποβόσκουσες παθήσεις να εξελιχθούν ταχύτατα. μαλακία!εισαι απολυτως σιγουρη γι'αυτο ? γιατι εμενα μια πρωην απο Κηφισια που τα ειχαμε, εκανε χρηση xanax και δε θυμαμαι να ειχε παει ποτε της σε ψυχιατρο. δε ξερω πως πεσαν στα χερια της βεβαια, αλλα ακομα χειροτερα αν κι αυτο χρειαζεται συνταγη γιατρου, να σε πιασει μια κριση δλδ να μη μπορεις να παρεις και τπτ απολυτως... καταληγεις στην αυτοκτονια. ε τοτε κατευθειαν για ναρκωτικα παμε, δε γινεται αλλιως.

τελος θα ηθελα να ρωτησω οσους εχουν δει τη ταινια Limitless με το ναρκωτικο NZT-48, αν υπηρχε στη πραγματικοτητα και σας δινοταν η ευκαιρια να γινεται εξυπνοτεροι και να αλλαξετε τη ζωη σας ΠΟΛΥ προς το καλυτερο, δε θα το παιρνατε επειδη θα σκεφτοσασταν μην εξαρτηθειτε ή οτι ειναι ναρκωτικο και ειναι κακο πραμα τα ναρκωτικα ? καπως ετσι βλεπω και το LSD αφου οπως εγραψα μετα αλλαζεις καπως το τροπο που σκεφτεσαι και βλεπεις τα πραγματα, σαν να αλλαζει τη ζωη σου μια για παντα.

carrie
19-05-2011, 18:46
εγω δλδ και τα 3/4 του φορουμ που παμε σε ψυχολογο ειμαστε για το τρελαδικο; πρεπει κανεις να ειναι σε τετοιο σημειο για να παει σε ψυχολογο;

claire
19-05-2011, 18:54
ναι, σίγουρα χρειάζεσαι συνταγή. αλλά σιγά, αν πας σε έναν ψυχίατρο θα σε γεμίσει φάρμακα. απλά να ξέρεις άμα μπλέκεις με αυτά(αγχολυτικά-ηρεμιστικά κτλ κτλ) παθαίνεις εξάρτηση και τότε αυτό που βιώνεις είναι απείρως χειρότερο από την καθημερινότητα από την οποία πας να ξεφύγεις αρχικά.

η πρώην σου δεν ξέρω που τα βρήκε. μπορεί να της τα είχε γράψει γιατρός, μπορεί να τα βούτηξε από τους γονείς της....

claire
19-05-2011, 19:00
πάντως διάβασε τι λέει η wikipedia για τα psychological effectsτου lsd. εσένα πιθανόν να σε επηρέαζε αρνητικά!

επίσης λέει ότι δεν προκαλεί εξάρτηση!

KENO
19-05-2011, 19:06
βρε claire τα εγραψα και στον giorgos panou αυτα. το ξερω οτι δε προκαλει εξαρτηση γιαυτο το σκεφτομαι. και ξερω πως οταν εισαι σκατα σε κανει χειροτερα, οταν ομως εισαι καλα σε κανει πολυ καλυτερα και ειναι εμπειρια που σου αλλαζει το τροπο που βλεπεις το κοσμο. αυτο και μονο με κανει να θελω να το δοκιμασω μπας και σωθω και ξαναβρω το νοημα που χασα το 2004. κι αφου σε κανει να ξεφευγεις εστω και για λιγο, κατι το οποιο εχω αναγκη, αλλος ενας λογος για μενα. πολλοι μουσικοι κανουν χρηση LSD (και γενικοτερα ναρκωτικων), θυμαμαι μεχρι κι ενας απο Red Hot Chili Peppers το επαιρνε απ'το ματι (ουτε καν με τα χαρτακια στη γλωσσα).

claire
19-05-2011, 19:10
ναι οκ, και οι beatles έγραψαν αριστουργήματα με το lsd. ντάξει αυτό δεν λέει κάτι.

απ'οτι κατάλαβα δεν έχει να κάνει μόνο με την ψυχολογία της στιγμής που θα το πάρεις, αλλά κάπως γενικότερα. γι' αυτό λέω μήπως σε κάνει χειρότερα τελικά.

πάντως δεν μας λες τι έγινε το 2004, μπας και σε βοηθήσουμε.

giorgos panou
19-05-2011, 20:25
βρε claire τα εγραψα και στον giorgos panou αυτα. το ξερω οτι δε προκαλει εξαρτηση γιαυτο το σκεφτομαι. και ξερω πως οταν εισαι σκατα σε κανει χειροτερα, οταν ομως εισαι καλα σε κανει πολυ καλυτερα και ειναι εμπειρια που σου αλλαζει το τροπο που βλεπεις το κοσμο. αυτο και μονο με κανει να θελω να το δοκιμασω μπας και σωθω και ξαναβρω το νοημα που χασα το 2004. κι αφου σε κανει να ξεφευγεις εστω και για λιγο, κατι το οποιο εχω αναγκη, αλλος ενας λογος για μενα. πολλοι μουσικοι κανουν χρηση LSD (και γενικοτερα ναρκωτικων), θυμαμαι μεχρι κι ενας απο Red Hot Chili Peppers το επαιρνε απ'το ματι (ουτε καν με τα χαρτακια στη γλωσσα).

Ναι ο.κ μονο φιλε μου μην μπερδευεσαι δεν εχεις καμια σχεση με αυτους τους μουσικους ιδικα με τον Anthony Kiedis αλλη ζωη κανει αυτος και αλλη εσυ! αυτος εχει οποιο γιατρο θελει δεν προκεται κανεις να του πει τιποτα, εχει τρελη αυτοπεποίθηση και πανω απο ολα ειναι καλλιτεχνης! αρα μην τους μπερδευεις με εμας δεν θα τον διωξουν τον Αντωνη αν δεν μπορει το πρωι να παει στην δουλεια!

KENO
19-05-2011, 20:30
και για φαντασου giorgos panou, ποσο καλυτερη ειναι η ζωη του συγκεκριμενου απ'τη δικια μου, που μπορει να πηδαει διαφορετικη θαυμαστρια του καθε μερα, να εχει σπιταρωνα αμαξαρα, ειναι διασημος κλπ... αλλα παρολαυτα κανει χρηση ναρκωτικων ακομα. οταν λοιπον κανει ενας ανθρωπος που τα εχει ολα και θελει να ξεφυγει απ'τη πραγματικοτητα του η οποια ειναι γαματη, ειναι δυνατον να μη κανουν αλλοι που δεν εχουν τπτ απολυτως οπως εγω ? σκατα στο κοσμο ολο απλα!

giorgos panou
19-05-2011, 20:54
Εχεις δικιο φιλε για τον κοσμο ,και για τους διασιμους ,αλλα υπαρχουν πολλα αλλα που θα σε γεμισουν, αφου γουσταρεις τα κοριτσια ασχολισου με αυτα! βγες εξω! υπαρχουν πολλα κοριτσακια που ουτε το κινητο δεν χρειαζετε να αλλαξεις για να περασεις καλα! ¨)
Βεβαια ξερω τωρα τι θαλες οτι εγω ο "μισι ζωη πρεζακιας σου κανω κηρυγμα , ποιος ο καταστραμενος που ειμαι 4 μερες καθαρος και κανω λες και εφτασα στο εβερεστ" ναι θα εχεις δικιο ισως η ζηλια μου πρως τους καθαρους ισως αυτα που εχασα γιατι εγω ειναι σαν να επεσα για υπνο πριν 10 χρονια και ακομα να μιν εχω ξυπνησει! ισως ειναι καλυτερα οπως τα λες , τι να πω, απλα να προσεχεις την υγεια σου φιλε !

alexandros2985
20-05-2011, 00:10
lsd ή xanax??

εγω παντως ψηφιζω xanax!!

αμα τωρα εχεις 10 προβληματα, γιατι να τα κανεις 100?

elirene
20-05-2011, 14:04
xanax με χιλια και οχι μονο, λοιπον το λσδ ειναι πολυ επικινδυνο, εχω δοκιμασει κ αυτο που ενιωθα συνεχεια ειναι οτι χανω τον ελεγχο εν εσαι μονοσ μπορεις να βλαψεις τον εαυτο σου, εισαι τοσο πολυ χαμένος, το ναρκωτικο αυτο μιμείται την ψυχωση και την παρανοια..εγω ενιωθα μαυρα χαλια κ μετα απο αυτο ανεπτυξα και αγχος θα κανεις μεγαλο κακο αν χρησιμοποησεις αυτη την ουσια

BrokeN_DoLL
20-05-2011, 15:27
KENO εγω προτεινω φομπα παντως ειναι και πιο φτηνο :p

Lacrymosa
20-05-2011, 16:28
το xanax βασικα προκαλει εξαρτηση κ δεν σε φτιαχνει ουτε σε κανει να βλεπεις τα πραγματα διαφορετικα, απλως σε φερνει σε απαθεια σεν να ηπιες ας πουμε δεν ειναι κ κατι ιδιαιτερο... το lsd δεν προκαλει εξαρτηση αλλα θελει πολυ προσοχη ειδικα την πρωτη φορα που θα κανεις γιατι μπορει να εχεις bad trip....

με χορτο δεν βολευεσαι?? ειναι πολυ πιο ακινδυνο απο lsd κ σε φτιαχνει αρκετα τα βλεπεις τελειως αλλιως....

εσωτερική_σήψη
20-05-2011, 16:51
δυστυχως δε φτιαχνει παντα ο φομπας..υπηρχαν δυο φορες που χαλαστηκα πολυ ασχημα!
αλλα γενικα λεει περισσοτερο απο τα αλλα..ασχετο βεβαια οτι απο κει μπορει να προηλθαν και οι ασθενειες μας!

Lacrymosa
20-05-2011, 16:57
πραγματι ακομα κ το μπαφο οσο ακινδυνο κ αθωο να φαινεται καλο ειναι να το αποφευγουμε.... τα προβληματα προκυπτουν αργοτερα... εκανα 3 χρονια στο λυκειο κ ημουν μια χαρα τοτε δεν ειχα τιποτα... κ την εβρισκα ετσι.... δεν εφαγα φρικες με εφτιαχνε ημουν οπως ηθελα να ειμαι.... κ τωρα το εχω μετανιωσει ασε που πιστευω οτι μπορει κ να συνεβαλε στη μανιοκαταθλιψη...... κ τωρα δυστυχως κ να θελω να κανω κινδυνευω να υποτροπιασω οποτε δεν το ρισκαρω....

BrokeN_DoLL
20-05-2011, 17:25
εγω το ρισκαρω γιατι βαρεθηκα να προσπαθω να ζω σε γυαλα

Lacrymosa
20-05-2011, 17:40
μονο μπαφο κανεις?? καθε ποτε??

rock
20-05-2011, 18:17
ΚΕΝΟ ακομα και τα xanax αν δεν τα δοκιμασει καποιος δε μπορει να ξερει πως ακριβως θα νιωσει εκεινη τη στιγμη. Σε παραπανω δοση ενα ατομο με καταθλιψη μπορει να το ριξουν κι αλλο γιατι δρουν κατασταλτικα.

Περα απο αυτο αν το κυριο προβλημα σου ειναι η χαμηλη διαθεση/κουραση/ελλειψη ενεργειας, ενας γιατρος μπορει να προτεινε αντικαταθλιπτικα ενω ηρεμιστικα μονο για το πρωτο διαστημα σε περιπτωση που δεν αντεχες τις παρενεργειες.
Αλλα και παλι ειναι τοσο λεπτες οι ισορροπιες που αν για παραδειγμα ειχες προβλημα και με εκρηξεις θυμου ταυτοχρονα, μπορει να σε επηρεαζαν περισσοτερο και αυτα.

Το να δοκιμαζει ο καθενας οτιδηποτε χωρις συμβουλη γιατρου ειναι τουλαχιστον αφελες και δε βρισκω το λογο να το κανει.
Καθε κατηγορια ψυχοφαρμακων εχει διαφορετικη δραση και απευθυνεται σε διαφορετικες καταστασεις, δεν ειναι τυχαιο αυτο. Οπως επισης δεν ειναι τυχαιο το οτι τα xanax χρειαζονται συνταγη (οχι πως τα συνταγογραφουν δυσκολα).

Αυτο που ειπες για ζημια στον εγκεφαλο απο τα ψυχοφαρμακα, φανταζομαι το διαβασες καπου, εκτος και αν εχεις υποψη σου καποιο συγκεκριμενο παραδειγμα. Οπως ειπα και πριν παντως, το τι θα συνταγογραφησει ενας γιατρος εχει να κανει με το προβλημα του καθενος, δεν ειναι ολα τα χαπια ιδια ουτε ολα τα χαπια για ολους.

Θα συμφωνησω με την crazy_diamond ως προς το οτι ολος αυτος ο αρνητισμος δε φαινεται να ειναι στη φυση σου ολοκληρωτικα, αλλα να βγαινει απο συγκεκριμενες εμπειριες της ζωης σου. Αν δεν ειχες υποψη σου καποιο λογο που σε κανει να νιωθεις ετσι θα γινοταν αλλη κουβεντα.

BrokeN_DoLL
20-05-2011, 18:31
δεν σου λεω γιατι μπορει να σαι μπατσος ;p

Lacrymosa
20-05-2011, 18:41
δεν σου λεω γιατι μπορει να σαι μπατσος ;p

λολ καλε σου κανω εγω για μπατσος ???? χεχεχεχεχε !!!!! :)

KENO
20-05-2011, 19:07
λολ εφτασε κι αυτο 3 σελιδες, μαλλον με αγαπατε πολυ εδω μεσα ή ηταν πετυχημενο το θεμα...

το xanax βασικα προκαλει εξαρτηση κ δεν σε φτιαχνει ουτε σε κανει να βλεπεις τα πραγματα διαφορετικα, απλως σε φερνει σε απαθεια σεν να ηπιες ας πουμε δεν ειναι κ κατι ιδιαιτερο... το lsd δεν προκαλει εξαρτηση αλλα θελει πολυ προσοχη ειδικα την πρωτη φορα που θα κανεις γιατι μπορει να εχεις bad trip....

με χορτο δεν βολευεσαι?? ειναι πολυ πιο ακινδυνο απο lsd κ σε φτιαχνει αρκετα τα βλεπεις τελειως αλλιως....το χορταρακι του θεου βρισκω οτι μου πεφτει λιγο, δε ξερω γιατι. προτιμω κατι να ξεφευγω τελειως και να μη βλεπω μπροστα μου, και φυσικα να σνιφαρω κοκα (οχι κολα). το bad trip λογικα θα το εχεις οταν το παρεις με χαλια διαθεση, που τοτε οπως ειπαμε γινεσαι χειροτερα...

εγω το ρισκαρω γιατι βαρεθηκα να προσπαθω να ζω σε γυαλακι εγω το ρισκαρω γιατι βαρεθηκα να ζω γενικοτερα!!! οτι κι αν μου δωσεις θα το παρω χωρις πολυ σκεψη, αρκει να ξερω οτι θα ξεφυγω εστω και για λιγο. δε με ενδιαφερει ουτε στο ελαχιστο τι θα παθω, και στο σεξ ακομα προτιμω να το κανω χωρις προφυλακτικο (εκτος αν φοβαται πολυ η αλλη μη μεινει εγκυος)...

Περα απο αυτο αν το κυριο προβλημα σου ειναι η χαμηλη διαθεση/κουραση/ελλειψη ενεργειας, ενας γιατρος μπορει να προτεινε αντικαταθλιπτικα ενω ηρεμιστικα μονο για το πρωτο διαστημα σε περιπτωση που δεν αντεχες τις παρενεργειες.
Αλλα και παλι ειναι τοσο λεπτες οι ισορροπιες που αν για παραδειγμα ειχες προβλημα και με εκρηξεις θυμου ταυτοχρονα, μπορει να σε επηρεαζαν περισσοτερο και αυτα.

Θα συμφωνησω με την crazy_diamond ως προς το οτι ολος αυτος ο αρνητισμος δε φαινεται να ειναι στη φυση σου ολοκληρωτικα, αλλα να βγαινει απο συγκεκριμενες εμπειριες της ζωης σου. Αν δεν ειχες υποψη σου καποιο λογο που σε κανει να νιωθεις ετσι θα γινοταν αλλη κουβεντα.θα το ξαναπω αλλη μια φορα, ακριβως οπως απαντησα και στην crazy_diamond. το κυριως προβλημα μου ειναι η απαθεια, η οποια προερχεται απο τη μοναξια και το περιβαλλον που ζω εδω στην Αθηνα, το οποιο με εχει κουρασει απιστευτα σε βαθμο να μη θελω να κυκλοφορω καθολου! κι ενω οπως εγραψα και στο αλλο θεμα, εχω καμποσα λεφτα μαζεμενα στην ακρη, δεν εφυγα ακομα επειδη δεν υπαρχει απολυτως κανενα ατομο να με υποστηριξει να το κανω, και οι γονεις μου πανε κοντρα και θελουν το αντιθετο! εσεις μπορει να εχετε τους γκομενους σας και τους φιλους σας να σας υποστηριζουν και να κανετε τα παντα μαζι, εγω ομως δεν εχω ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑΝ γιαυτο και πεφτω συναισθηματικα ευκολοτερα και ψαχνω τροπο να ξεφευγω. αν ειχα μια ομορφη σταθερη σχεση με καποια που θελει να ξεκουμπιστει κι αυτη απο εδω, το πρωτο πραμα που θα εκανα θα ηταν αυτο, και δε θα υπηρχαν ουτε οι ασχημες σκεψεις, ουτε η αναγκη να δοκιμασω ναρκωτικα, ουτε τπτ απολυτως.

Το να δοκιμαζει ο καθενας οτιδηποτε χωρις συμβουλη γιατρου ειναι τουλαχιστον αφελες και δε βρισκω το λογο να το κανει.
Καθε κατηγορια ψυχοφαρμακων εχει διαφορετικη δραση και απευθυνεται σε διαφορετικες καταστασεις, δεν ειναι τυχαιο αυτο. Οπως επισης δεν ειναι τυχαιο το οτι τα xanax χρειαζονται συνταγη (οχι πως τα συνταγογραφουν δυσκολα).αν το 1o το λες για τα ναρκωτικα, φανταζει αστειο... ρωταει κανεις τον γιατρο του αν πρεπει να τα δοκιμασει, λολ ? μαλλον για τα ψυχοφαρμακα το λες, οποτε αυτο που γραφεις δεν ισχυει, γιατι οπως εγραψε και η claire πισω, ακομα και για το xanax τελικα χρειαζεται συνταγη γιατρου! δε μπορουμε να παρουμε οτι ψυχοφαρμακο θελουμε.

Αυτο που ειπες για ζημια στον εγκεφαλο απο τα ψυχοφαρμακα, φανταζομαι το διαβασες καπου, εκτος και αν εχεις υποψη σου καποιο συγκεκριμενο παραδειγμα.το εχω διαβασει μεχρι κι εδω μεσα στο φορουμ απο αλλα μελη, οτι μειωνεται η ορεξη για σεξ, αντιδρας καθυστερημενα και με αργες κινησεις, και φυσικα το οτι δε νιωθεις. εγω εχω το τελευταιο λογο της απαθειας, για φαντασου να παιρνα φαρμακα κι ολας τι θα γινοταν...

carrie
20-05-2011, 19:39
Ακολουθει A WILD GUESS

Bασικα οχι τοσο μαντεψια, οσο τι νιωθω εγω διαβαζοντας σε τοσο καιρο. Τελικα ΚΕΝΟ, πρεπει να εισαι παιδι "καλης" οικογενειας ή τουλαχιστον χαιδεμενο και προστατευμενο, ο βενιαμιν ισως? Δεν εξηγειται αλλιως το ποσο παιδακι "ακουγεσαι" τις περισσοτερρες φορες σε αυτα που γραφεις.. Εκτος κι αν φταιει καποιος αλλος παραγοντας που δεν γνωριζω, αλλα οτι ακουγεσαι αγουρος, ειναι αληθεια. Να παρε το φιντμπακ μου και καντο ο,τι θες. Αν ετσι λοιπον σε βλεπουν και οι γονεις σου, ως δλδ ανωριμο, που ισως βεβαια ευθυνονται και για αυτο, δεν ξερω, ειναι φυσικο να μην θεωρουν θεμιτο να ξενιτευτεις! Επισης, ξερω ενα καρο κοσμο, και πολυ κοντινους μου ανθρωπους που μεχρι τα 16 τους ήδη ειχαν παρει οτι κυκλοφορουσε, χημικα και μη, και τωρα εσυ στα 27 αναρωτιεσαι αν θα παρεις λσδ και μας λες οτι κανεις κοκα. Κι αυτο δεν ξερω αν το πιστευω, γιατι το να ανοιγεις θεμα να μας λες για αυτο ειναι απλα σαν να θες να τραβηξεις την προσοχη, οποτε και λεγοντας οτι κανεις κοκα μπορει να ειναι για τον ιδιο λογο. Δεν με ενδιαφερει κανεις η δεν κανεις, σου λεω πως μου φαινεται εμενα. Δεν φαινεται να εισαι τοσο κακος οσο θες να παρουσιαζεσαι. Η κοκα ειναι το ναρκωτικο της καλης κοινωνιας επισης. Ακουγεται αστειο, αληθεια, σαν να θες να μας πεισεις ποσο κακος εισαι! Μαντευω οτι μας λες αλλα που δε βοηθανε να σε βοηθησουμε, οπως οτι θες να σκοτωνεις κοσμο και δε μας λες αλλα που θα σε βοηθουσαν, γενικα οτι μας λες κινειται στο μοτιβο, ποσο χαλια ειμαι, αλλα γιατι και πως, ουτε κουβεντα! Και οποτε παιρνεις καποια συμβουλη που θα σε βοηθουσε κλεινεις τα αυτια. Σε εσενα δεν κανει καλο αυτο, εμεις δεν παθαινουμε τπτ. Οποτε δεν μπορω να τα εξηγησω ολα, αλλα το συναισθημα που παιρνω απο αυτα που διαβαζω τεινω να μην το αμφισβητω συνηθως.

KENO
20-05-2011, 19:50
δεν ειπα οτι κανω κοκα, το ξεκαθαρισα απ'την αρχη οτι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΧΡΗΣΤΗΣ, δεν εξαρτιεμαι απο τπτ απολυτως, ουτε καν απ'το αλκοολ που επινα μεχρι το πασχα. μη με αναγκαζεις να γραφω παλι τα ιδια, και μαθε να διαβαζεις οσα γραφω καλυτερα πρωτου βγαλεις τα δικα σου συμπερασματα. το γεγονος οτι συμβαινει κατι μια στο τοσο αμα κατσει, ναι οκ. αμα καθοταν τακτικοτερα, τοτε ισως γινοταν και συνηθεια και θα λεγα οτι ειμαι εξαρτημενος. δεν ειμαι ομως! ελεος εδω μεσα, ο καθενας νομιζει τα δικα του, οτι του φανει του λολοστεφανη παντα! επειδη εχει κουρασει να διαβαζω το μακρυ και το κοντο του καθενος, δε με ενδιαφερει πως παιρνει ο καθενας αυτα που γραφω, και βρισκω αδυνατον να γραφω συνεχως με το ιδιο mood να το παιξω κακος οπως μου λες ή οτι αλλο, διοτι δεν ειμαι ρομποτακι (εκτος αν νομιζεις οτι πισω απ'το καθε nickname δεν ειναι ανθρωπος με συναισθηματα κλπ). οσον αφορα αυτο που λες οτι ειμαι καλομαθημενος, μαλλον δε ξερεις οτι ειμαι το μεγαλυτερο παιδι της οικογενειας, αυτος που απο μικρος "δεν ειχε αναγκη απο τπτ" και τελικα βρεθηκε να εχει αναγκη απο συναισθηματα και ειδικα απο αγαπη. κι ενω ο αδερφος μου σπουδαζει εκτος Αθηνων με λεφτα των γονιων μου που του κανουν ολα τα χατηρια, εγω σαπιζω ακομα εδω και προσπαθω να βρω τροπο να ξεφυγω απ'τη μιζερια της σκαταθηνας!

elirene
20-05-2011, 19:53
κενο μην παρεισ λσδ ουτε οτιδηποτε παραισθησιογονο απρε οτι αλλο βρεισ εκτος απο αυτα αν και η λυση ειναι φαρμακα..εμενα το σπεσιαλ κ μαρεσε..λσδ θα παθεις ζημια ακου που σ λεω..

rock
20-05-2011, 19:56
αν το 1o το λες για τα ναρκωτικα, φανταζει αστειο... ρωταει κανεις τον γιατρο του αν πρεπει να τα δοκιμασει, λολ ? μαλλον για τα ψυχοφαρμακα το λες, οποτε αυτο που γραφεις δεν ισχυει, γιατι οπως εγραψε και η claire πισω, ακομα και για το xanax τελικα χρειαζεται συνταγη γιατρου! δε μπορουμε να παρουμε οτι ψυχοφαρμακο θελουμε.

το εχω διαβασει μεχρι κι εδω μεσα στο φορουμ απο αλλα μελη, οτι μειωνεται η ορεξη για σεξ, αντιδρας καθυστερημενα και με αργες κινησεις, και φυσικα το οτι δε νιωθεις. εγω εχω το τελευταιο λογο της απαθειας, για φαντασου να παιρνα φαρμακα κι ολας τι θα γινοταν...

LoL μονο για ψυχοφαρμακα μιλησα σε ολο το ποστ.
ΚΕΝΟ δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα οπως τα λες, εξαρταται τι χαπια θα παρει κανεις. Αυτο με τις αργες κινησεις οπως και το να μη νιωθεις νομιζω το ειχα διαβασει απο ατομα που επαιρναν χαπια για ψυχωση κτλ.

Τα αντικαταθλιπτικα εως ενα βαθμο μειωνουν την ορεξη που λες αλλα και παλι εξαρταται και απο το ατομο που τα παιρνει, στους αντρες ειναι πιθανο να επηρεαζουν περισσοτερο σ'αυτο το θεμα. Τα ηρεμιστικα επισης δε σε κανουν να μη νιωθεις. Ολα αυτα βεβαια αν τα παιρνει κανεις οπως πρεπει. Και το πιο υγιεινο πραγμα στον κοσμο αν δεν το παρει κανεις οπως πρεπει μπορει να του δημιουργησει προβλημα.

Δε λεω πως ειναι καλο για τον οργανισμο να παιρνει κανεις χαπια, οπως και να'χει οταν κατι ειναι χημικο θα εχει και τις αναλογες παρενεργειες. Απο τη στιγμη που εχεις την ευκαιρια να κανεις κατι για τον εαυτο σου, δοκιμασε να βγεις απο αυτο το λουκι. Παρε τη γνωμη καποιου γιατρου για τα χαπια γενικως αλλα και για το τι θα μπορουσες να κανεις για τον εαυτο σου. Μπορει η λυση για σενα να ειναι καποιες αλλαγες στην καθημερινοτητα και οχι η συνταγογραφηση.

Λες και μονος σου οτι αν πχ ειχες καποια ατομα στη ζωη σου δε θα εκανες τετοιες σκεψεις. Αυτο απο μονο του δειχνει οτι θα ηθελες να ζεις κι οτι ειναι ενα προβλημα που θα το ξεπερασεις καποια στιγμη.

Σιγουρα το ιδανικοτερο ειναι να κανει καποιος τις αλλαγες που θελει στη ζωη του ωστε να γινει ευτυχισμενος, δεν ειναι παντα εφικτο ομως αυτο τη στιγμη που το χρειαζονται ολοι. Δες τις λυσεις που υπαρχουν γυρω σου, στη ζωη σου. Τα ναρκωτικα δεν ειναι λυση.

carrie
20-05-2011, 19:58
το χορταρακι του θεου βρισκω οτι μου πεφτει λιγο, δε ξερω γιατι. προτιμω κατι να ξεφευγω τελειως και να μη βλεπω μπροστα μου, και φυσικα να σνιφαρω κοκα (οχι κολα).

δεν ειπα οτι κανω κοκα, το ξεκαθαρισα απ'την αρχη οτι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΧΡΗΣΤΗΣ

εγω καλα διαβαζω, αλλος αλλα γραφει κι αλλα εννοει μαλλον! Δεν ξερω ουτε θυμαμαι τι εχεις γραψει πριν 548 ποστς, βλεπω τι εγραψες τωρα.

ελεος εδω μεσα, ο καθενας νομιζει τα δικα του, οτι του φανει του λολοστεφανη παντα! επειδη εχει κουρασει να διαβαζω το μακρυ και το κοντο του καθενος, δε με ενδιαφερει πως παιρνει ο καθενας αυτα που γραφω, και βρισκω αδυνατον να γραφω συνεχως με το ιδιο mood να το παιξω κακος οπως μου λες ή οτι αλλο, διοτι δεν ειμαι ρομποτακι (εκτος αν νομιζεις οτι πισω απ'το καθε nickname δεν ειναι ανθρωπος με συναισθηματα κλπ).

Οταν λες οτι θες να σκοτωσεις κοσμο και να βασανισεις και οτι δε σε νοιαζει κανενας κτλ κτλ και θες να το ριξεις στα ναρκωτικα, δεν θες να το παιξεις κακος δλδ; Α ναι ξεχασα, αυτα τα κανουν τα αγγελουδακια.

Επισης εχεις καραμελα αυτο με το νικνειμ και τα συναισθηματα, και το κοτσαρεις σε ασχετες φασεις, οπως και εδω.

Α και σε φορουμ ειμαστε, υποστηριξης κιολας, οποτε θα ακουσεις και το κοντο και το μακρυ του καθενος ακομα και σε θεματα που δεν το ζητας.

KENO
20-05-2011, 20:04
το να δοκιμασα πχ στο παρελθον και να μου αρεσε κι ενω θελω να ξαναπαρω δε καθεται και γιαυτο να ειμαι καθαρος, δε παιζει στο κεφαλακι σου ?

το αλλο το αφηνω ασχολιαστο, οταν εχω πει στο παρελθον οτι ΟΛΟΙ μπορουμε να φτασουμε να σκοτωσουμε, απλα οι περισσοτεροι δε το παραδεχονται γιατι θελουν να το παιξουν political correct καλοι κι αθωοι. well εγω το λεω ανοιχτα και στ'αρχιδια μου πως το παιρνει ο καθενας. κι επειδη ειμαστε σε φορουμ, νομιζε οτι το κανω επιτηδες και θελω να το παιξω κακος, no prob πραγματικα.

carrie
20-05-2011, 20:08
ναι και ολοι αμα υπηρχε το hostel πραγματικα θα το σκεφτοντουσαν σοβαρα να πανε ξεδοντιαζουν ανθρωπους, οκ με επεισες. επισης οταν λες οτι "με το χορτο δεν την πολυβρισκω και προτιμω να σνιφαρω κοκα" η πρωτη ερμηνεια που σκεφτεται καποιος μαλλον δεν ειναι "δοκιμασα μου αρεσε και θα το ξαναεκανα", ισως πιο ευκολα ερμηνευεται ως γουσταρω να πινω κοκα καθε μερα, οποτε δε φταιει το κεφαλακι μου.

KENO
20-05-2011, 20:13
το επαναλαμβανω για πολλοστη φορα, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΧΡΗΣΤΗΣ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΟΥΤΕ ΑΠ'ΤΟ ΑΛΚΟΟΛ ΠΟΥ ΕΠΙΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ. oμως, ειμαι υπερ ΟΛΩΝ των ναρκωτικων, αμα μου δινοταν η ευκαιρια θα τα δοκιμαζα, αλλα ορισμενα δεν υπαρχουν καν στην Ελλαδα. απο κει και περα δε θα κατσω να αναλυσω αλλο τι νομιζες για μενα και πως πηρες κατι που εγραψα. το καλυτερο που θα μπορουσες να κανεις θα ηταν να μου στειλεις ενα απλο μηνυμα να μου ζητησεις να στο ξεκαθαρισω, πρωτου βγαλεις οτι συμπερασμα θελεις και νομιζεις ΠΑΝΤΑ το χειροτερο για μενα κι οτι λεω ψεμματα. ελεος εδω μεσα...

carrie
20-05-2011, 20:18
και ειναι τοσο δυσκολο να βρεις ναρκωτικα στην Αθηνα λοιπον; να σου δωσω το τηλ του κολλητου μου να σε βοηθησει. Αλλα δεν παιζει κατι τετοιο, γιατι οποιος θελει βρισκει. Οπως και οποιος θελει να βρει λυσεις βρισκει και ανοιγει θεματα με ουσια και παιρνει απαντησεις της προκοπης. Δε μπορω να διανοηθω να καθομαστε να σου απανταμε σοβαρα τι να παρεις, λσδ ή ζαναξ.

Επισης αν δεν ηθελες να ασχολουμαστε μαζι σου με τετοιο τροπο, δε θα ανοιγες και τετοια θεματα με τετοιους τρανταχτους τιτλους με ψευδοδιλημματα. Μου θυμιζεις εναν αλλο χρηστη που ειχε ανοιξει θεμα με τιτλο "ποση ωρα αντεχετε", αν δεν ειναι απλα και μονο για να τραβηξετε την προσοχη, τοτε τι ειναι.

KENO
20-05-2011, 20:25
δε μπορεις να βρεις ΟΛΑ τα ναρκωτικα που υπαρχουν στην Ελλαδα. κι αν δε σου φαινοταν σοβαρο ερωτημα, θα μπορουσες απλα να μη μου απαντησεις. κανε μου κι ενα ignore και δε θα φαινονται καν οσα γραφω.

ιδιο πραμα ειναι οι καβλες του καθενος με τα ναρκωτικα ? εγω απλα ρωτησα αν εχει δοκιμασει καποιος LSD κι αν το προτεινει αντι του xanax που νομιζα οτι το βρισκουν και χωρις συνταγη γιατρου. αμα σου φαινονται ιδια οκ, πες οτι ανοιξα το θεμα να τραβηξω τη προσοχη οπως λες. οκ carrie αφου εσενα σου φαινεται ετσι, για παρτυ σου δε προκειται να ξανανοιξω κανενα απολυτως θεμα εδω μεσα, να μη τραβαω κανενος τη προσοχη. μηπως θελεις να μη ποσταρω πουθενα κι ολας γιατι μεσω των ποστς μου σου φαινεται οτι προσπαθω να το παιξω κακος ?

carrie
20-05-2011, 20:31
Δλδ δεν παιρνεις ο,τι ναρκωτικα υπαρχουν στην ελλαδα, επειδη δεν υπαρχουν ολα; χαχαχαχα. Δεν τρωω μπανανες, γιατι δεν εχει και παπαγιες το μαναβικο!! Το ηξερα οτι θα το ελεγες αυτο! So like KENO!

ναι πολυ θεμιτο σε επισημο σαιτ ψυχολογικης υποστηριξης να λεμε οτι ειναι καλα τα ναρκωτικα, και ποια κιολας ειναι τα καλυτερα, να σου προτεινουμε και που να τα βρεις, και πως να τα παρεις.

Μπορεις να ποσταρεις οτι θελεις, και αυτο κανεις, αυτο που με στανχωρει ειναι οτι ποσταρεις πραγματα που δε σε βοηθανε, ουτε εσενα ουτε κανεναν που τα διαβαζει, για το αν ειναι καλυτερα τα λσδ, και οτι ολοι οι ανθρωποι ειναι δυναμει σιριαλ κιλλερς. Εχεςι βοηθηθει απο αυτο το πραγμα; Εχεις βοηθηθει εδω μεσα με αυτα τα θεματα που εχεις ανοιξει; Και να εχεις παρει καποιου ειδους υποστηριξη απο καποιον ομοιδεατη, δε νομιζω οτι σου εχει κανει ιδιαιτερο καλο, οταν πραγματικα χρησιμες συμβουλες ουτε που τις ακους. Το προβλημα σου δεν ειναι οτι ολοι μπορουν να παρουν μια κραμπινα και να αρχισουν να τουφεκανε, το προβλημα σου ειναι οτι νιωθεις μονος, περιθωριοποιημενος, καταθλιπτικος, και δεν ξερω εγω τι αλλο. Αν θες να συζητησουμε τις αιτιες και τους τροπους αντιμετωπισης πολυ ευχαριστως. Αλλα οχι, εσυ θες να σου πουμε για το λσδ! Και μιλαω σε τοιχο παλι το ξερω, απο την προταση αυτη και μετα εχουν κλεισει τα αυτια και τα ματια και το μυαλο και οτι και να γραψω δεν το διαβαζεις. Μπαινει η αυτοματη απαντηση για νικνειμς και ρομποτακια Τρα λα ρα τρα λα ρααα

KENO
20-05-2011, 20:43
ετσι ακριβως, δε παιρνω οτι ναρκωτικο υπαρχει στην Ελλαδα γιατι δεν υπαρχουν ολα. ειναι ιδιο πραμα βλεπεις οι μπανανες και τα ναρκωτικα carrie, πας στη λαϊκη και τα βρισκεις με απιστευτη ευκολια. τα πουλανε παντου και ειναι πανφθηνα! ελεος...

εκανα απλα μια ερωτηση στη σωστη κατηγορια, χωρις να ζητησω καμια παραπανω πληροφορια που θα τα βρω (γιατι νομιζω δε το επιτρεπει ο αντμιν) ή κατι αλλο που να προκαλει. αμα ριξεις μια ματια στην ιδια κατηγορια υπαρχουν και χειροτερα threads (νομιζω).

ποσταρω οτι νιωθω παντα, οτι με εκφραζει καθε φορα. δεν νιωθω συνεχεια τα ιδια, δεν ειναι φυσιολογικο αυτο για εναν ανθρωπο. και οπως εχω ξαναπει, εδω μεσα δε μπαινω για να βρω καμια βοηθεια, γιατι δε πιστευω οτι τα απλα γραμματα μπορουν να προσφερουν βοηθεια. πραξεις χρειαζομαι, οχι λογια! οποτε ειμαι εδω απλα για να μοιραστω καποιες σκεψεις και προβληματισμους μου, να περασω την ωρα μου, και ισως επειδη εχω αναγκη την επικοινωνια, that's all. αμα ενοχλω τοσο, ignore me. ουτε η πρωτη θα εισαι, ουτε η τελευταια.

carrie
20-05-2011, 20:49
Δεν με ενοχλεις καθολου, θα σε ειχα κανει ηδη ιγκνορ και δε θα στο ειχα πει καν αν με ενοχλουσες. Απλα με προβληματιζεις γιατι δεν θες να βοηθηθεις. Η μαλλον θες, αλλα ειπαμε μονο απο τον Αη Γιωργη. Δεν εισαι ουτε τοσο ενοχλητικος οσο νομιζεις. Κι απο τη στιγμη που δε σου αρεσουν αυτα που σου γραφω, κανε με εσυ ιγκνορ στην τελικη!

Υ.Γ. Κι οποιος θελει να παρει ντραγκια, δεν κολλαει ουτε σε λεφτα ουτε στο οτι αυτο που θα ηθελε να δοκιμασει δεν υπαρχει στην ελλαδα. Βρισκει 10 αλλες εναλλακτικες.

KENO
20-05-2011, 20:53
οχι, εισαι αρκετα καλη και συμπαθητικη, με εχεις βοηθησει με ορισμενα πραγματα που εχεις γραψει στο παρελθον (οπως προσφατα με τα της διατροφης), αλλα δυστυχως δε σε ξερω και τοσο καλα ετσι ωστε να σε εμπιστευομαι και να μοιραστω μαζι σου αυτα που πραγματικα με απασχολουν (οπως θελεις). κι επειδη στο φορουμ εδω δεν ειμαστε μονοι μας και μας διαβαζουν τοσοι αλλοι, δεν θελω να βγαζω προσωπικα μου ετσι στη φορα, ειδικα οταν ξερω οτι παραφυλανε ορισμενες χρηστριες που ψαχνουν θυματα. συγνωμη.

carrie
20-05-2011, 20:57
Ακουγεται περιεργο να λες οτι δε θες να βγαζεις πορσωπικα σου στη φορα, οταν δεν εχεις προβλημα να μιλας για εμπειριες σου με ναρκωτικα, και τασεις σου για βασανιστηρια και σκοτωμους. Τοτε ναι αυτες που λες οτι "παραφυλανε" σου ορμανε. Χιλιαδες αλλα ατομα που εχουν μιλησει για πολυ προσωπικα θεματα εχουν αντιμετωπιστει πολυ καλα. Τωρα τι να σου πω, δεν ξερω την φυση των προβληματων σου, αλλα οποια κι αν ειναι, οταν δε μπορεις να μιλησεις πουθενα αλλου, ενας καλος ψυχολογος ειναι μια επιλογη.

KENO
20-05-2011, 21:04
οκ αν θες να τα διαχωρισεις, οπου προσωπικα = αυτα που περιεχουν συναισθημα. το να μιλησω για ναρκωτικα ή μια αρρωστη σκεψη μου, τι συναισθημα να εχει ? απλα μια επιθυμια ειναι να κανω κατι κακο. κι οχι δεν χρειαζομαι να μιλησω ουτε σε ψυχολογο, εχω γραψει επανειλημμενα τι μου χρειαζεται, κι αυτο δε μου το προσφερει κανενας ψυχολογος (ειδικα οταν παει με τις ωρες και πληρωνεται σαν τις πουτανες στα μπουρδελα) και φυσικα ουτε ψυχιατρος με τα χαπακια του.

carrie
20-05-2011, 21:12
οκ δεκτον, και εμενα ουτως η αλλως δε μου αρεσει να μιλαω για τα προσωπικα μου εδω, εκτος κι αν με καποιον τροπο βοηθανε καποιον και τα φερνω ως παραδειγματα, ή οταν απλα θελω και αλλες γνωμες γιατι για καποιο λογο δε μου φτανουν μονο των φιλων μου και των δικων μου.

Εξ ιδιας πειρας, και πολλοι αλλοι μπορουν να στο επιβεβαιωσουν, ενας καλος ψυχολογος με προσωπικοτητα και προσεγγιση που ταιριαζει στην ιδιοσυγκρασια σου μπορει να βοηθησει, και ας πληρωνεται.

Επισης, καποιοι παραγοντες που εχουν σχεση με κοινωνικοτητα κτλ δυσκολευουν να κανεις και να διατηρησεις μια καλη ικανοποιητικη σχεση, και προτιμοτερο θα ηταν να επικεντρωνεσαι στο να αισθανθεις πρωτα εσυ ο ιδιος καλυτερα και μετα να βρεις μια κοπελα. Αλλα anyway, I wish you all the best...!

claire
20-05-2011, 22:45
just my two cents...τα αντικαταθλιτπικά δεν σε ρίχνουν, δεν έχεις ούτε αργή σκέψη, ούτε αργές κινήσεις. το αντίθετο, σε ανεβάζουν, σε κάνουν να τα βλέπεις όλα πιο θετικά. η μόνη παρενέργεια είναι η σεξουαλική. (με κάποια ίσως βάλεις κιλά). τα αγχολυτικά-ηρεμιστικά, απλά σε χαλαρώνουν, νιώθεις μια ευφορία μετά, αλλά νομίζω αυτό έχει να κάνει με τον άνθρωπο, επειδή δηλαδή χαλαρώνεις σου βγάινουν πράγματα που τα εμπόδιζε το άγχος. πάντως δεν σε κάνουν να βλέπεις τα πράγματα αλλιώς. αυτό πιο πολύ το κάνουν τα αντικαταθλιπτικά θα έλεγα.
για μένα όλα σκατά είναι πάντως, χημεία που σίγουρα έχει κάποιες επιπτώσεις μακροπρόθεσμα.
το lsd δείχνει να είναι λιγότερο τοξικό από όλα αυτά για το σώμα (μέχρι και από την κάνναβη!) αλλά ποτέ δεν μπορείς να ελέγξεις τα ψυχολογικά του εφέ.

εγώ έχω μια ερώτηση. εφόσον έχεις τα λεφτά για να μπορέσεις να ξεκινήσεις τη ζωή σου κάπου αλλού, τι ακριβώς περιμένεις από τους γονείς σου? τι βοήθεια θες? ψυχολογική υποστήριξη? τι? γιατί κανονικά έπρεπε να την ψάχνεις κάπως για να φύγεις, μόνος σου, και να μην σκέφτεσαι "δεν με βοηθάει κανείς". εσύ πρέπει να σώσεις τον εαυτό σου!

KENO
20-05-2011, 23:07
just my two cents...τα αντικαταθλιτπικά δεν σε ρίχνουν, δεν έχεις ούτε αργή σκέψη, ούτε αργές κινήσεις. το αντίθετο, σε ανεβάζουν, σε κάνουν να τα βλέπεις όλα πιο θετικά.εισαι απολυτως σιγουρη γι'αυτο ? γιατι εγω θυμαμαι οτι ειχαν γραφτει τετοια στο φορουμ απο τη ληψη τους. ισως ηταν και λογο ψυχωσης βεβαια. αλλα τεσπα αφου ειπαμε πως ολα τα ψυχοφαρμακα χρειαζονται συνταγη γιατρου...

η μόνη παρενέργεια είναι η σεξουαλική. (με κάποια ίσως βάλεις κιλά). ε με τη καμια, δε θελω αλλα κιλα και τελευταια προσπαθουσα να χασω κι ολας (παρολο που καταστραφηκε το καλοκαιρι μου και τελικα τζαμπα κοπος αφου παλι μονος θα μεινω). κι οσον αφορα το σεξουαλικο, γαμα τα, στο τελος οχι μονο θα ξεχασουμε και πως γινεται αλλα δε θα μας σηκωνεται κι ολας, θα ειναι ενα αχρηστο κομματι κρεας μονο για κατουρημα. και καμια κοπελα δε σε θελει γιαυτο ----> fac(t).

το lsd δείχνει να είναι λιγότερο τοξικό από όλα αυτά για το σώμα (μέχρι και από την κάνναβη!) αλλά ποτέ δεν μπορείς να ελέγξεις τα ψυχολογικά του εφέ.μα αυτο θελω κι εγω, να ξεφυγω, να γινω αλλος ανθρωπος. ακομα κι αν οταν επανελθω δεν υπαρξει καμια απολυτως αλλαγη, τουλαχιστον θα εχω παει σε αλλο κοσμο εστω και για λιγο!!!!!! κι αφου μοιαζει ασφαλες αφου δε προκαλει τπτ σχεδον στο σωμα και καμια εξαρτηση, γιατι οχι ? νομιζω πως ολη η αρνηση προερχεται απο το φοβο του κοσμου για το αγνωστο, οχι οτι υπαρχει κινδυνος. ξερετε αν πεθανε κανεις απο χρηση LSD ?

εγώ έχω μια ερώτηση. εφόσον έχεις τα λεφτά για να μπορέσεις να ξεκινήσεις τη ζωή σου κάπου αλλού, τι ακριβώς περιμένεις από τους γονείς σου? τι βοήθεια θες? ψυχολογική υποστήριξη? τι? γιατί κανονικά έπρεπε να την ψάχνεις κάπως για να φύγεις, μόνος σου, και να μην σκέφτεσαι "δεν με βοηθάει κανείς". εσύ πρέπει να σώσεις τον εαυτό σου!αυτη τη κουβεντα την ειχαμε ξανακανει παλι σε εκεινο το θεμα που εκανα στις αρχες οταν ειχα πρωτογραφτει εδω, που ελεγα οτι θελω να φυγω στο εξωτερικο αλλα βρισκω ενα σωρο εμποδια μπροστα μου, απο τα κωλοχαρτα που δε βγαινουν μεσα σε μια μερα, μεχρι οτι δε ξερω κανεναν εκτος Ελλαδος κι ολοι μου οι συγγενεις ειναι εδω, το οτι δε μιλαω καμια αλλη ξενη γλωσσα εκτος απο αγγλικα, και φυσικα δεν εχω και κανενα σπουδαιο πτυχιο να πεις βρισκω σιγουρα δουλεια. γενικα δεν ειναι αποφαση της πλακας το να φυγεις ΜΟΝΙΜΑ για το εξωτερικο, δε πας μια βολτα κι αν δε σου αρεσει ξαναγυρνας. οι φοιτητες παντως πανε ανετα και τους ανοιγουν ολες τις πορτες με τη δικαιολογια οτι σπουδαζουν. εγω πολυ φοβαμαι οτι δε θα μπορεσω να βολευτω, και μονο η σκεψη του να ειμαι μονος σε εντελως ξενη χωρα και χωρις να μπορω να επικοινωνισω 100% λογο γλωσσας, με κανει να αισθανομαι καπως...

claire
20-05-2011, 23:14
αυτοί που έχουν ψύχωση, παίρνουν άλλα φάρμακα, όχι αντικαταθλιπτικά! μην τα μπλέκεις.

έλα μωρέ. βασικά γιατί με τα λεφτά που έχεις δεν πας για κάποιο μεταπτυχιακό στο ηνωμένο βασίλειο (αγγλία-σκωτία και ιρλανδία, αν και εκεί η οικονομία τους έχει τα χάλια τα δικά μας) και μετά μένεις για δουλειά?
και σουηδία πας μόνο με αγγλικά, σε κάποια πανεπιστήμια κάνουν μαθήματα στα αγγλικά, και παράλληλα μαθαίνεις τη γλώσσα. γενικά, εφόσον εδώ είσαι στον πάτο, δεν χάνεις τίποτα με το να φύγεις. ακόμα κι αν δεν ξέρεις κανέναν όταν φτάσεις εκεί.

KENO
20-05-2011, 23:24
ξανακανουμε ακριβως την ιδια κουβεντα παλι και νιωθω να ζω το απολυτο dejavu για ενα θεμα το οποιο με βασανιζει και σκεφτομαι απο τα 19 μου. πολυ απλα δε παιζει να ξανασπουδασω γιατι βρισκω πως ειμαι μεγαλος σε ηλικια πλεον, και στην Αγγλια και τριγυρω δε θα πηγαινα οχι μονο επειδη η οικονομια τους ειναι χαλια οπως εμας, αλλα και λογο ανθρωπων απλα. Σουηδια ειναι μια απ'τις πρωτες επιλογες μαζι με την Ολλανδια, αλλα το θεμα ειναι να το παρω αποφαση οτι δε προκειται να ξαναφτιαχτει εδω η ζωη μου ποτε παλι, και πρεπει να φυγω. αυτη η γαμημενη αποφαση ειναι δυσκολη, ειδικα οταν δεν εχεις καποιον να σε τραβηξει και πρεπει να κανεις τα παντα για το κωλοτομαρι σου, το οποιο στη τελικη δεν εκτιμας καθολου. δυσκολο να καταλαβεις το τελευταιο, αλλα οκ...

claire
20-05-2011, 23:58
αλήθεια, καλά εγώ δεν θυμάμαι τίποτα, λολ. :P

καλέ μια χαρά άνθρωποι είναι οι βρετανοί! εγώ τους αγαπώ! (μιλάω από προσωπική εμπειρία στο εξωτερικό)

KENO
21-05-2011, 00:15
http://www.e-psychology.gr/forum/showthread.php?7244-%CE%9F%CF%84%CE%B1%CE%BD-%CE%BE%CE%B5%CF%81%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CF%80%CF%81%CE%B5%CF%80%CE%B5%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1-%CE%B4%CE%B5-%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%B5%CE%B9%CF%82

γιώτα2
21-05-2011, 00:22
http://www.youtube.com/watch?v=H7famzot4Tc

KENO
21-05-2011, 00:41
τωρα αυτο εδω να το παρω σαν spam κι οτι προσπαθεις να μου καταστρεψεις το θεμα (να ριξω καμια παναγια αμα ειναι) ή γνωριζομαστε εισαι καποια πρωην και προσπαθεις να μου πεις κατι ? γιώτα2 με ξερεις προσωπικα ?

claire
21-05-2011, 00:54
keno, σε πιστεύω, για να λες ότι το έχουμε ξανακουβεντιάσει, θα ισχύει (εννοώ, δεν χρειάζεται να μου βάζεις λινκ για να πειστώ)
ε, λογικό, αφού είναι ένα θέμα που σε απασχολεί, να βγαίνει διαρκώς στην επιφάνεια (κι εγώ εξακολουθώ να έχω την ίδια άποψη, γι' αυτό και σου λέω τα ίδια :P)

Lou!
22-05-2011, 01:56
κενο διαβασα το πρωτο ποστ σου κ μου ακουγεται σαν τυπικα συμπτωματα καταθλιψης. φαινεσαι εγκλωβισμενος, οτι κανεις μια ζωη που δεν σου ταιριαζει, δεν σου αρεσει, δε σε γεμιζει, δεν αισθανεσαι δημιουργικος, δεν εχεις τις ανθρωπινες σχεσεις που θα ηθελες κ ειναι λογικο κ φυσικο να αισθανεσαι ασχημα.

υπαρχουν τα αντικαταθλιπτικα (θελουν 3 βδομαδες με 1 μηνα για να αρχισουν να λειτουργουν), που ανεβαζουν καπως το συναισθημα/διαθεση, υπαρχει κ η ψυχοθεραπεια που θα σε βοηθησει να γνωρισεις καλυτερα τον εαυτο σου, τους τροπους που λειτουργεις κ σε φερνουν σε αδιεξοδο, καθως κ να μαθεις κ να προσπαθησεις να τους αντικαταστησεις με νεους πιο λειτουργικους που θα σε βοηθησουν να ζησεις καλυτερα κ με περισσοτερο νοημα τη ζωη σου.

γιατι εισαι τοσο αρνητικος με τους ψυχολογους? τι κακο πιστευεις οτι θα συμβει αν πηγαινες για ψυχοθεραπεια? επισης ποσο διατεθειμενος εισαι να βρεις μια λυση γαι το αδιεξοδο που βιωνεις? δεν ξερω αν ακουγεται χαζη η ερωτηση που θα σου κανω, αλλα νιωθεις να εχεις κινητρο να κανεις καποιες αλλαγες μεσα σου, στο δικο σου εαυτο? νιωθεις να εισαι σε αδιεξοδο? ή καλα εισαι κ ετσι οπως εισαι?

τελος, απο οσο ξερω, τα αντικαταθλιπτικα δεν εχουν κοκκινη γραμμη κ αν ρωτησεις σε φαρμακεια καποιοι φαρμακοποιοι ειναι πιο χαλαροι κ τα δινουν κ χωρις ιατρικη συνταγη, αλλα αν δεν εχεις ξαναπαρει ποτε, δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα να παρεις μονος σου χωρις να σε παρακολουθει καποιος ψυχιατρος. αν εισαι ασφαλισμενος σε καποιο ταμειο μπορεις να πας στον ψυχιατρο που συνεργαζεται το ταμειο σου κ να σου τα γραψεις αυτος, χωρις να πληρωσεις το γιατρο (κ πληρωνεις ενα ποσοσστο απο το κοστος των φαρμακων).

KENO
22-05-2011, 02:49
κενο διαβασα το πρωτο ποστ σου κ μου ακουγεται σαν τυπικα συμπτωματα καταθλιψης. φαινεσαι εγκλωβισμενος, οτι κανεις μια ζωη που δεν σου ταιριαζει, δεν σου αρεσει, δε σε γεμιζει, δεν αισθανεσαι δημιουργικος, δεν εχεις τις ανθρωπινες σχεσεις που θα ηθελες κ ειναι λογικο κ φυσικο να αισθανεσαι ασχημα.ετσι ακριβως! μονο που πλεον δε νομιζω να υπαρχει ανθρωπος που κανει τη ζωη που του ταιριαζει, χωρις αγγαρειες, υποχρεωσεις, πιεση, αγχος, μιζερια κλπ. ακομα κι ανεργος που ειμαι, νιωθω τη πιεση οτι πρεπει να προχωρησω, να κανω κατι σοβαρο, γιατι περασαν πλεον τα χρονια.

υπαρχουν τα αντικαταθλιπτικα (θελουν 3 βδομαδες με 1 μηνα για να αρχισουν να λειτουργουν), που ανεβαζουν καπως το συναισθημα/διαθεση, υπαρχει κ η ψυχοθεραπεια που θα σε βοηθησει να γνωρισεις καλυτερα τον εαυτο σου, τους τροπους που λειτουργεις κ σε φερνουν σε αδιεξοδο, καθως κ να μαθεις κ να προσπαθησεις να τους αντικαταστησεις με νεους πιο λειτουργικους που θα σε βοηθησουν να ζησεις καλυτερα κ με περισσοτερο νοημα τη ζωη σου.δε θελω αντικαταθληπτικα, ειδικα για ενα ολοκληρο μηνα! δε προκειται να παρω κατι για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα, γιατι μετα θα εξαρτηθω. εκτος αν αλλαζουν την απαθεια και την αντικοινωνικοτητα, και σου εμφανιζουν κατευθειαν φιλους και νεα συντροφο. NZT-48 θελω και θα τα λυσω μονος μου ΟΛΑ τα προβληματα!!! βρειτε το μου και θα ειμαι οκ!

γιατι εισαι τοσο αρνητικος με τους ψυχολογους? τι κακο πιστευεις οτι θα συμβει αν πηγαινες για ψυχοθεραπεια? επισης ποσο διατεθειμενος εισαι να βρεις μια λυση γαι το αδιεξοδο που βιωνεις? δεν ξερω αν ακουγεται χαζη η ερωτηση που θα σου κανω, αλλα νιωθεις να εχεις κινητρο να κανεις καποιες αλλαγες μεσα σου, στο δικο σου εαυτο? νιωθεις να εισαι σε αδιεξοδο? ή καλα εισαι κ ετσι οπως εισαι?ειμαι αρνητικος γιατι στο παρελθον ειχα ασχημη εμπειρια, οχι απο ψυχολογους αλλα απο ψυχιατρους! στο στρατο περασα αναγκαστικα απο δυο, εναν στα 19 κι εναν πριν λιγα χρονια. η συμπεριφορα τους ηταν κακιστη! ασε που δινουν χαπια για πλακα, κι ακομα κι αν δεν εχεις προβλημα, παιζει να αποκτησεις. δεν υπαρχει και η ορεξη εξαλλου για ψυχολογο, και να τον πληρωσω κι ολας για τον κοπανιστο αερα ? συγνωμη αλλα αυτο που πρωτα απ'ολα χρειαζομαι ειναι αγαπη (και υστερα αλλαγη περιβαλλοντος). μια σταθερη σχεση επιτελους με μια καποια που μου ταιριαζει κι ενδιαφερεται πραγματικα (γιατι τελευταια ολο σε κοριτσακια που παιζουν πεφτω), να προχωρησω παρακατω. και ξερω οτι δε θα λυθουν ολα μου τα προβληματα ετσι, ισα ισα τοτε θα παρουσιαστουν αλλα και θα πρεπει να σκεφτομαι για δυο, ελα ομως που μεσα σε μια σχεση υποτιθεται υπαρχει και η υποστηριξη, την οποια εχω αναγκη και δε μου προσφερουν ουτε οι γονεις. και εννοειτε αλληλοστηριζομαστε. δεν ειμαι εαυτουλης!

τελος, απο οσο ξερω, τα αντικαταθλιπτικα δεν εχουν κοκκινη γραμμη κ αν ρωτησεις σε φαρμακεια καποιοι φαρμακοποιοι ειναι πιο χαλαροι κ τα δινουν κ χωρις ιατρικη συνταγη, αλλα αν δεν εχεις ξαναπαρει ποτε, δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα να παρεις μονος σου χωρις να σε παρακολουθει καποιος ψυχιατρος. αν εισαι ασφαλισμενος σε καποιο ταμειο μπορεις να πας στον ψυχιατρο που συνεργαζεται το ταμειο σου κ να σου τα γραψεις αυτος, χωρις να πληρωσεις το γιατρο (κ πληρωνεις ενα ποσοσστο απο το κοστος των φαρμακων).δεν ειμαι ασφαλισμενος, αφου το ειπα οτι ειμαι ανεργος! οτιδηποτε παθω και παω στο νοσοκομειο, δε θα με καλυψει καμια ασφαλεια, οι γονεις μου δεν εχουν να πληρωσουν (αυτο για την carrie και την Fearg κι οποιον αλλον νομιζει οτι ειμαι ενα καλομαθημενο πλουσιοπαιδο που του τα προσφερουν ολα), και θα τα πληρωσω ολα εγω ο ιδιος απ'τη τσεπη μου, απ'τις οικονομιες τοσων χρονων που εχω στη τραπεζα!

rock
22-05-2011, 12:16
δε θελω αντικαταθληπτικα, ειδικα για ενα ολοκληρο μηνα! δε προκειται να παρω κατι για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα, γιατι μετα θα εξαρτηθω. εκτος αν αλλαζουν την απαθεια και την αντικοινωνικοτητα, και σου εμφανιζουν κατευθειαν φιλους και νεα συντροφο.

Ο σκοπος των αντικαταθλιπτικων ειναι να τα παιρνει κανεις για μεγαλα διαστηματα, μηνες ή χρονια γι'αυτο και δεν προκαλουν εξαρτηση. Γι'αυτο δινονται και χωρις ιατρικη συνταγη. Καποιοι λογοι για τους οποιους πρεπει να εχει συμβουλευτει κανεις γιατρο ομως ειναι οτι πρωτον πρεπει να δει αν οντως του ταιριαζει η κατηγορια των αντικαταθλιπτικων σαν βοηθεια για το προβλημα του και δευτερον το να ενημερωθει για τις παρενεργειες που μπορει να εχει στις αρχες ωστε να μην ανησυχησει αν του προκυψουν.

Σε καμια περιπτωση να μη νομιζει καποιος οτι αν παρει χαπια ξαφνικα η ζωη του θα γινει παραδεισος, οτι δε θα εχει πλεον αρνητικα συναισθηματα κτλ. Κυκλοφορουν διαφοροι τετοιοι μυθοι, που ειναι τουλαχιστον αστειοι, δεν υπαρχει μαγικο χαπι. Τα χαπια ειναι για να σε επαναφερουν οταν εχεις φτασει στο απροχωρητο.

Dimitriou
22-09-2011, 17:32
πολλα φάρμακα προέρχονται απο ναρκωτικά όπως το όπιο αλλα τα ναρκωτικά είναι καταστρεπτικά για τον εκγέφαλο ειδικά σε μακροχρόνια χρηση. Ωστόσο εχουν βρεί πως η κεταμίνη, που χρησιμοποιείτε για γενική αναισθησια σε εγχηρησεις αλλα και ως ναρκωτικο, επιφέρει σε πολυ μικρες ποσοτητες αμεση και πλήρη ανάκαμψη απο τα συμπτώατα της κατάθλιψης και προσπαθουν απο αυτη να βγάλουν κάποιο φάρμακο το οποίο δεν θα είναι εθιστικό, ενα βασικο πρόβλημα πολλών φαρμακων που προερχονται απο ναρκωτικές ουσίες (η κετάμίνη όντως ναρκώνει σε μεγάλες συγκεντρώσεις).
http://www.medicalnewstoday.com/articles/198483.php

PostMortem
22-09-2011, 23:54
Για LSD δεν ξέρω. Εγω οταν ειχα παει διακοπές στο Αμστερνταμ ειχα δοκιμάσει μανιτάρια που ειναι η φυτική εκδοχή του LSD και εκει κυκλοφορούν σε διαφορες διαβαθμίσεις, απο το πιο ήπιο μέχρι το πιο δυνατό. Εγω ειχα παρει το πιο πιο δυνατό. Εκεινη την περιοδο ομως δεν ημουν και στα καλύτερα μου και ειχα αυτο που λεμε bad trip αλλα ως εμπειρία ειναι πραγματικά το κατι άλλο, εβλεπα πχ μπροστα μου κατι σαν ιστο να με περιβάλει και οι τοιχοι ηταν σαν να ανεπνεαν..Anyway ειναι πραγματικα τρομερη και εξωπραγματικη εμπειρια και σιγουρα θα ξαναδοκίμαζα αλλα εφοσον ειμαι και στην καταλληλη ψυχολογικη κατάσταση. Το LCD ειναι χημικο και σιγουρα πιο δυνατο απο τα μανιταρια γι'αυτο προσοχη!

(Αμα βρεις θελω και εγω! :P)

Dimitriou
23-09-2011, 01:07
Για LSD δεν ξέρω. Εγω οταν ειχα παει διακοπές στο Αμστερνταμ ειχα δοκιμάσει μανιτάρια που ειναι η φυτική εκδοχή του LSD και εκει κυκλοφορούν σε διαφορες διαβαθμίσεις, απο το πιο ήπιο μέχρι το πιο δυνατό. Εγω ειχα παρει το πιο πιο δυνατό. Εκεινη την περιοδο ομως δεν ημουν και στα καλύτερα μου και ειχα αυτο που λεμε bad trip αλλα ως εμπειρία ειναι πραγματικά το κατι άλλο, εβλεπα πχ μπροστα μου κατι σαν ιστο να με περιβάλει και οι τοιχοι ηταν σαν να ανεπνεαν..Anyway ειναι πραγματικα τρομερη και εξωπραγματικη εμπειρια και σιγουρα θα ξαναδοκίμαζα αλλα εφοσον ειμαι και στην καταλληλη ψυχολογικη κατάσταση. Το LCD ειναι χημικο και σιγουρα πιο δυνατο απο τα μανιταρια γι'αυτο προσοχη!

Το LSD αφήνει μόνιμες βλαβες στον εγκέφαλο.

arktos
23-09-2011, 01:27

τοσο πολυ σου αρεσουν?

Dimitriou
23-09-2011, 01:29
τοσο πολυ σου αρεσουν?

Ξέρεις καποιο ναρκωτικό που να έχει δυσάρεστο αποτέτλεσμα?!
Ημαρτον τι συζητάτε αν μπλεξεις στα ναρκωτικά αντε να ξεμπλέξεις...

arktos
23-09-2011, 01:32

συζηταμε.
ναι υπαρχει περιπτωση να μν εισαι ψυχολογικα καλα κ να σε χαλασει.
το ειπε κ ο ανθρωπος απο πανω.

arktos
23-09-2011, 01:33

συζηταμε.

κ αν το θελεις, ξεμπλέκεις.

Dimitriou
23-09-2011, 01:40
συζηταμε.

κ αν το θελεις, ξεμπλέκεις.

Ναι αλλα δεν υπάρχει λόγος να πειραματίζεται κανείς.

thanasisGR
23-09-2011, 02:13
όχι μην κανεις βλακεία και πάρεις... εδώ δεν αντέχουμε μερικοί τις παρενέργειες που έχουνε τα ψυχοφάρμακα.. φαντάσου τώρα με το lsd ....

arktos
23-09-2011, 02:14
Ναι αλλα δεν υπάρχει λόγος να πειραματίζεται κανείς.

ο καθενας κανει τις επιλογες του.

PostMortem
23-09-2011, 07:51
τοσο πολυ σου αρεσουν?

Παιδιά αλλο η ηρωινη ας πουμε και αλλο το LSD! Μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι. Δεν ειπε κανενας οτι θα γινει πρεζάκι επειδη θέλει να δοκιμάσει κατι! Και το LSD ΔΕΝ ειναι εθιστικό όπως αλλα ναρκωτικά (τουλαχιστον σωματικά) αλλα και ψυχικά να είναι οκ, και οταν τρως συναισθηματικά εθίζεσαι στο φαγητό πχ. Αμα θελει να κανει κανενας ναρκωτικά θα κάνει. Νομίζω οτι εστω και ο νοητικά μέσος άνθρωπος μπορεί να καταλάβει οτι ναι, μακροχρόνια, τα ναρκωτικά εχουν αρνητικές παρενέργειες, και τι δεν έχει όμως?

Αρκτε γενικως για το LSD και τα μανιτάρια παίρνεις μια αίσθηση οτι γίνεσαι ενα με αυτόν τον κόσμο, δεν μπορώ να εξηγήσω την εμπειρία αλλα εγω ειχα νιώσει εξωπραγματικά ακομα και με το κακο τριπ, φαντάσου πως θα ήταν σε καλύτερη ψυχολογική κατάσταση..

"The LSD effect is described as a 'trip' because it is a long (8-12 hours) and powerful experience which takes you beyond normal perception and then back again.

Simply put, it profoundly alters and expands consciousness by loosening or -- at higher doses -- completely erasing the normal filters and screens between your conscious mind and the outside world.

With these filters down, more information rushes in. You sense more, think more and feel more. You become aware of things normally filtered out by your mind -- visual, auditory, sensory and emotional. The intricate details on surfaces, the richness of sound, the brightness of colors, and the complexity of your own mental processes are all brought to the foreground of your consciousness.

At higher doses, the rush of information becomes a flood and your senses actually begin to merge and overlap (syntheasia) until you can see sounds or smell colors."

Το έχω ψάξει αρκετά το θέμα και για το LSD και για τα μανιτάρια και δεν εχω διαβάσει πουθενα να λεει οτι δημιουργεί βλάβες στον εγκέφαλο.

Αυτο που ξέρω ειναι οτι αν το πάρεις σε συνδυασμό με αλλα φάρμακα μπορεί να δημιουργήσει συμπτώματα παρόμοια με αυτα της ψύχωσης σε κάποιους και αν καποιος πάσχει ΗΔΗ απο καποια ψυχική ασθένεια, όπως η σχιζοφρένεια, εντείνει τα συμπτώματα. Πέρα απο αυτά τα υπόλοιπα που λένε κάποιοι ειναι αναληθή.

Επίσης οι παρενέργειες -οπως τις λετε- με τον χρόνο εξασθενούν, δεν ειναι κατι μόνιμο.

arktos
23-09-2011, 14:32
PostMortem, όλες οι ουσίες σε κανουν να νιώθεις καπως...
το σίγουρο είναι πως αυτοι που πασχουν απο μια διαταραχή αν κανουν χρήση,
τα αποτελεσματα θα είναι δυσαρεστα.
ένα προσωρινό φτιάξιμο δν αξιζει μπροστα σε αυτα τα αρνητικα που θα επιφερουν.
όσο παραδοξο κ αν ακουγεται μερικες φορες θα ήθελα να μν πασχω απο διπολικη,
ώστε να μπορεσω να δοκιμασω ό,τι αλλο δν εχω δοκιμάσει.
αυτο δυστυχώς στην περίοδο της υπομανιας ή της μανίας μπορεί να είναι κ σύμπτωμα της διπολικης.

Lacrymosa
23-09-2011, 15:50
όχι μην κανεις βλακεία και πάρεις... εδώ δεν αντέχουμε μερικοί τις παρενέργειες που έχουνε τα ψυχοφάρμακα.. φαντάσου τώρα με το lsd ....

εγω πηρα μια φορα αλλα το φαγα ολοκληρο κ με φρικαρε.. δεν ξερω αν ειχα bad trip παντως δεν ξαναδοκιμαζω... εβλεπα κυματα κ χρωματα να ερχονται κατα πανω μου κ ακουγα τις σκεψεις μου σαν καταρρακτης... πρωτογνωρη εμπειρια αλλα δεν νομιζω να το ξανακανα.. κ ασε για τα flashbacks που ετρωγα επι ενα μηνα κ κολλουσε η σκεψη μου κ ενιωθα οτι ειμαι μεσα... μεχρι μπαφο καλα ειναι, παραπερα danger zone......

PostMortem
23-09-2011, 19:18
εγω πηρα μια φορα αλλα το φαγα ολοκληρο κ με φρικαρε.. δεν ξερω αν ειχα bad trip παντως δεν ξαναδοκιμαζω... εβλεπα κυματα κ χρωματα να ερχονται κατα πανω μου κ ακουγα τις σκεψεις μου σαν καταρρακτης... πρωτογνωρη εμπειρια αλλα δεν νομιζω να το ξανακανα.. κ ασε για τα flashbacks που ετρωγα επι ενα μηνα κ κολλουσε η σκεψη μου κ ενιωθα οτι ειμαι μεσα... μεχρι μπαφο καλα ειναι, παραπερα danger zone......

Για να παρεις LSD ειναι πολυ σημαντικό να είσαι ψυχολογικά προετοιμασμένος για το τι πρόκειται να συμβεί..Δεν ειναι οτι εχω πονοκέφαλο και παίρνω ασπιρίνη. Επίσης χρειάζεται να είσαι σε ενα περιβάλλον που να σε ηρεμεί και να αισθάνεσαι άνετα καθως και τουλαχιστον ενα ατομο που εμπιστεύεσαι πρεπει να ειναι εκει. Ισως δεν ησουν κατάλληλα προετοιμασμένη ή ψυχολογικά έτοιμη γι'αυτο φρίκαρες..

Lacrymosa
24-09-2011, 01:50
Για να παρεις LSD ειναι πολυ σημαντικό να είσαι ψυχολογικά προετοιμασμένος για το τι πρόκειται να συμβεί..Δεν ειναι οτι εχω πονοκέφαλο και παίρνω ασπιρίνη. Επίσης χρειάζεται να είσαι σε ενα περιβάλλον που να σε ηρεμεί και να αισθάνεσαι άνετα καθως και τουλαχιστον ενα ατομο που εμπιστεύεσαι πρεπει να ειναι εκει. Ισως δεν ησουν κατάλληλα προετοιμασμένη ή ψυχολογικά έτοιμη γι'αυτο φρίκαρες..

Πραγματι, την πρωτη φορα που το τρως πρεπει να εισαι απολυτα συνειδητοποιημενος κ να εισαι σε ασφαλες περιβαλλον.. αλλιως μπορει να χαλαστεις ασχημα... αλλα αμα τα εχεις σχεδιασει ολα σωστα ειναι μοναδικη εμπειρια, καθως το lsd επιτεινει την προηγουμενη σου ψυχολογικη κατασταση, ειτε προς το καλυτερο ειτε αντιστοιχα προς το χειροτερο...

Dimitriou
24-09-2011, 13:19
ο καθενας κανει τις επιλογες του.

Μόνο που απ ότι φαίνεται οι ουσίες και οι εξαρτήσεις εχουν οδηγησει πολλους σε ψυχολογικά προβλήματα.

Dimitriou
24-09-2011, 13:21
Πραγματι, την πρωτη φορα που το τρως πρεπει να εισαι απολυτα συνειδητοποιημενος κ να εισαι σε ασφαλες περιβαλλον.. αλλιως μπορει να χαλαστεις ασχημα... αλλα αμα τα εχεις σχεδιασει ολα σωστα ειναι μοναδικη εμπειρια, καθως το lsd επιτεινει την προηγουμενη σου ψυχολογικη κατασταση, ειτε προς το καλυτερο ειτε αντιστοιχα προς το χειροτερο...

Ετσι αυτά να τα λές και στους μαθητές σου μεθαύριο να ξέρουν τα παιδια πως να μαστουρωθούν. Αλλα τι λέω ήδη το διαβάζουν παιδια στο φόρουμ!

Remedy
24-09-2011, 15:29
Ετσι αυτά να τα λές και στους μαθητές σου μεθαύριο να ξέρουν τα παιδια πως να μαστουρωθούν. Αλλα τι λέω ήδη το διαβάζουν παιδια στο φόρουμ!

αν τα παιδια διαβαζουν αυτο το φορουμ, που αναφερει οτι ειναι για ενηλικες, δεν ειναι ευθυνη καποιου που λεει κατι που δεν ειναι για παιδια, αλλα των γονιων τους που τα εχουν παρατημενα.
και μια κουβεντα για σεξ η για βια μπορει και να ειναι ακαταλληλη για παιδια και η καθε λακριμοζα να την κανει με τους φιλους της.
αυτο δεν σημαινει οτι θα παει να την κανει και με τους μαθητες του δημοτικου

Dimitriou
24-09-2011, 15:49
αν τα παιδια διαβαζουν αυτο το φορουμ, που αναφερει οτι ειναι για ενηλικες, δεν ειναι ευθυνη καποιου που λεει κατι που δεν ειναι για παιδια, αλλα των γονιων τους που τα εχουν παρατημενα.
και μια κουβεντα για σεξ η για βια μπορει και να ειναι ακαταλληλη για παιδια και η καθε λακριμοζα να την κανει με τους φιλους της.
αυτο δεν σημαινει οτι θα παει να την κανει και με τους μαθητες του δημοτικου

Δικηγόρος είσαι?

PostMortem
24-09-2011, 15:55
Δικηγόρος είσαι?

Εσύ τι είσαι? Η Λουκά? Μήπως θα μας πεις οτι είμαστε και ο Διάβολος στο τέλος??? Τι να πω....καποιοι άνθρωποι εδω μεσα θέλουν πολλές φάπες!

Lacrymosa
24-09-2011, 22:16

Το τι διαβαζουν τα παιδια κ τι οχι, δεν ειναι δικη μου ευθυνη κ ουτε μπορω να κανω κατι για αυτο...
Το τι θα λεω στους μαθητες μου κ τι οχι, νομιζω εχω την ικανοτητα να το διακρινω κ δεν θα μου το υποδειξεις εσυ "φοιτητη ιατρικης"-τρολακι...
Κοιτα να περασεις πρωτα σε καμια σχολη κ μετα τα ξαναλεμε..... λυπαμαι που θα σε απογοητευσω, αλλα δεν με αγγιζουν οι πιπες σου ουτε στο απειροελαχιστο...
Α, κ προσεχε γιατι μπορει να γινεις κ εσυ μαθητης μου.. (εχεις πολλα χρονια μεχρι να τελειωσεις το δημοτικο....χαχαχα)

Lacrymosa
24-09-2011, 22:18
Εσύ τι είσαι? Η Λουκά? Μήπως θα μας πεις οτι είμαστε και ο Διάβολος στο τέλος??? Τι να πω....καποιοι άνθρωποι εδω μεσα θέλουν πολλές φάπες!

Τρολ ειναι που ανασυρει συνεχως θεματα για να γινεται "τζερτζελες" κ αυτος να την βρισκει... προφανως δεν του περνα αλλιως η μερα... ο καθενας με τον πονο του..... τι να πω.....