PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Τι να κανω;

jet
22-04-2011, 22:02
Γεια σας ειχα ξαναστηλει πριν δυο μηνες που δεν ημουν καλα ψυχολογικα μετα απο ενα χωρισμο που ειχα με την κοπελα οταν αυτη μεσα σε μικρο διαστημα εκανε καινουργια σχεση....Εχουν περασει 3.5 μηνες που χωρισαμε και εχει ειδη σχεση 3 μηνες...εγω ακομα την σκεφτομαι συνεχεια και δεν μπορω να χαρω ουτε μια μερα....την αγαπαω παρα πολυ και ποτε δεν περιμενα τοσο.....στην αρχη δεν μηλιομασταν γτ ειχα πει και εγω ασχημα πραγματα και εκεινη και ειχαν γινει καπως τα πραγματα...τον τελευτεο μηνα την βλεπω καλα με χαιρεταει κανονικα οποτε με δει και "φενεται" να το εχει ξεπερασει...Ειχαμε σχεση 2 χρονια και πιστευω πως αγαπιομασταν παρα πολυ εκεινη εχει σχεση με ενα πολυ μεγαλυτερο απο αποσταση.....τι να κανω την ειχα πληγωσει!??υπαρχει τροπος να μπορεσω να την ξανακερδισω....αν οχι τι να κανω για να φυγει απο το μιαλο μου πραγματικα δεν μπορω αλλο προσπαθω να την μισισω μηπως και αυτο με βοηθησει αλλα δεν φευγει απο το κεφαλι μου,θα ηθελα πολυ την συμβοθλη σας!

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα και καλο Πασχα σε ολους!!!!

katestrammeni
23-04-2011, 17:18
ξερω πως ποναει αυτο,ποτε προλαβε κι αυτη? μηπως τον ειχε απο πριν?τοσο πολυ ενθουσιαστηκε κι εκανε καινουρια σχεση μεσα σε 2 βδομαδες?
οταν λες την πληγωσες τι εννοεις? παντως να ξερεις οι σχεσεις απο αποσταση δεν κρατανε. και ειδικα αφου μου λες ειναι με εναν πολυ μεγαλυτερο.για τι ηλικιες μιλαμε?

r.f.
23-04-2011, 17:35
Οι περιπτώσεις είναι πολλές. Δεν νομίζω να τον είχε από πριν, όπως είπε η katestrammeni, αλλά υπάρχει η πιθανότητα να μιλούσαν ενώ είσασταν μαζί. Από την άλλη αν την πλήγωσες, μπορεί αυτό να την έδιωξε από σένα και να θέλησε να βρει αλλού παρηγοριά ή να θεώρησε πως μια καινούργια σχέση θα την βοηθούσε να προχωρήσει. Της έχεις δείξει καθόλου πως έχεις ακόμη αισθήματα για αυτήν και πως έχεις πρόθεση να τα ξαναβρείτε?

jet
23-04-2011, 18:55
Οχι απο πριν δεν τον ειχε γιατι εχουμε κοινες παρεες...επισης καμια φορα οταν μιλαμε βγαζει πικρα και στεναχωρια...αυτη ειναι 20 και αυτοσ 30

katestrammeni
23-04-2011, 21:27
πικρα και στεναχωρια για αυτον η για σενα? η κοπελα σου ξερει τι θελει?

jet
23-04-2011, 21:31
Με μενα οποτε μιλαει μια μου λεει οτι την χαλαει να μιλαμε και να γιναιτε συνιθειο και μια ερχεται εκεινη οταν ειμαι με φιλους και με χερεταει cool και ανετη σαν να μην τρεχει τπτ...δεν ξερω πραγματικα.....φενεται καλα με το αγορι της ...αλλα ορισμενα πραγματα δεν μου κολαν....μαγαπουσε πολυ το ξερω....σταθηκε διπλα μου σε δυσκολες στιγμες...αλλα τωρα ειναι καπου αλλου και δεν ξερω αν πρεπει να την προσσεγγισω γιατι ειναι πολυ εγωιστρια σιγουρα τηα μου κλισει καθε πορτα...

r.f.
23-04-2011, 23:35
Από όσα λες φαίνεται και αυτή μπερδεμένη. Αλλά όσο εγωίστρια και να ναι, αν κάνεις μια προσπάθεια και αυτή θέλει να γυρίσει, μπορεί ίσως στην αρχή να το παίξει δύσκολη, αλλά μετά θα το κάνει. Πιστεύω πως πρώτα πρέπει να σιγουρευτείς για το τι θέλει εκείνη.

jet
23-04-2011, 23:40
εχω κανει μια προσπαθεια πριν 1.5 μηνα,να κανουμε μια σηζητηση αλλα αρνηθηκε καθετα και μου ειπε οτι σεβεται το παιδι που ειναι μαζι οποτε μου εκλισε και αυτο το παραθυρο:(

katestrammeni
24-04-2011, 00:57
τοτε αφησε την. αμα θελει ας γυρισει αυτη.κι ισως οταν θελει να γυρισει να ειναι αργα. κανε την ζωη σου εσυ, βρες αλλη κοπελα υπαρχουν χιλιαδες εκει εξω!

jet
24-04-2011, 18:55
πραγματικα θα ηθελα να βρω την δυναμη να μην την ξανασκεφτω αλλα....υπαρχει τροπος να βοειθησω τον εαυτο μου?Προσπαθω να περναω καλα βγαινω με φιλους....αλλα τιποτα δεν με κανει ευτιχυσμενο...οτι κανω σκεφτομαι τι εκανα πριν με εκεινη...αρχησα καποια hobbie και νεα ενδιαφεροντα αλλα παλι τιποτα....Αν μαγαπαει και συνεχισω την ζωη μου υπαρχει περιπτωση να γυρισει?

katestrammeni
24-04-2011, 19:05
ποτε μην λες ποτε. αλλα απο την στιγμη που ειναι με αυτη με αλλον γιατι δεν βρισκεις κι εσυ μια αλλη, ετσι για να δεις την αντιδραση της? γιατι οσο σε εχει δεδομενο δεν προκειται να γυρισει πιστευω.

jet
24-04-2011, 19:12
Θα το δοκιμασω και αυτο...επαφη δεν χανω με την κοπελα ενα γεια το λεμε ....θα δοκιμασω να βρω κατι αλλο για να δω την αντιδραση της...αν ενοχληθει ι δω κατι στο βλεμμα της οτι ενοχλειται αξιζει να προσπαθησω?

katestrammeni
24-04-2011, 21:42
μετα απο αυτο θα ερθει αυτη σε σενα. μην ενδωσεις αμεσως.ασε να περασει λιγος καιρος.

jet
25-04-2011, 14:38
χθες εκανα μια προσπαθεια να την κανω να ζηλεψει αλλα πραγματικα τιποτα....μοθ μιλαει λες και ειμαι φιλαρακι και δειχνει να με ξεπερασε....φενεται καλα με το αγορι της....πρεπει να σταματησω να την αγαπαω δεν υπαρχει αλλη λυση....υπαρχει τροπος να σταματησω ολα αυτα που νιωθω να τα παγωσω οπως εκανε εκεινη?

Lef
25-04-2011, 15:17
Φιλε η κοπελα σε εχει ξεπερασει και μου φαινεται εχεις απομεινει με την εικονα της και οχι με την ιδια την κοπελα πλεον. Μπορει να σε αγαπαει και να την αγαπας , αυτο δε συνεπαγεται οτι πρεπει να ειστε μαζι.. αυτη εχει επιλεξει αλλον, σου εχει ξεκαθαρισει τη σταση της.
Σιγουρα περασατε πολυ ομορφες στιγμες αλλα αυτες πανε τωρα. Μπορεις να τις επαναλαμβανεις στο μυαλο σου οσο θες και να ονειρευεσαι οτι μπορεις να τις ξαναζησεις παρολο που σου εχει ξεκαθαρισει οτι δε θελει η κοπελα. Γεμιζοντας το μυαλο σου με αυτες τις φαντασιωσεις δεν αφηνεις χωρο για καινουργιες στιγμες. Εχεις επιλογες.. μπορεις να επιλεξεις να μην την ξαναδεις ουτε φιλικα πχ.Η κοπελα κοιμαται με αλλον και εσυ της εχεις δωσει την ευθυνη του εαυτου σου και περιμενεις να γυρισει να σε κανει καλα..
Φιλικα ..ελπιζω να μην ειπα πολλα αστοχα πραγματα :-]

Lacrymosa
25-04-2011, 15:17
εκανες εσυ οπως λες προσπαθεια αλλα αυτη φαινεται να ειναι ευτυχισμενη με το αγορι της...για να φανει τελικα τι ισχυει αμα απλα "φαινεται" η ειναι χρειαζεται πιστωση χρονου κ οπως σου ειπαν κ τα παιδια παραπανω κανοντας αλλαγες κ καινουργια πραγματα στη ζωη σου, αποκτας καινουργια ενδιαφεροντα κ βιωματα κ σε αποπροσανατολιζουν απο το να σκεφτεσαι συνεχως την ιδια κατασταση..

jet
25-04-2011, 16:55
Ενταξη να το δεχτω με ξεπερασε την πληγωσα και με ξεχασε αλλα τοσο γρηγορα γινεται?Αυτο δεν μπορω να καταλαβω και εγω και εκεινη ειχαμε μια σχεση πριν απο αυτην για περιπου 1 χρονο αλλα δεν υπηρχε συγκριση....σηζουσαμε για 2 χρονια περνουσαμε πολυ καλα καναμε ονειρα...εκεινη περισσοτερο....και ειμασταν ευτυχισμενοι.Γινεται να βρει κατι τοσο γρηγορα και να ξεχασει τοσο γρηγορα τα παντα....Και εγω πως να την ξεχασω??Εκανα κατι για 2 εβδομαδες και βαρεθηκα αμεσως....εκεινη ναι ενθουσιαστηκε αλλα για μενα δεν υσχυει το ερωτας με ερωτα περναει γιατι εγω την αγαπουσα δεν ηταν μονο ερωτας...οταν αγαπας καποιον θες να εχεις επαγη επικοινωνια....εκεινη δεν θελει τιποτα...δεν μπορω να δεχτω οτι το σαγαπω που μου ελεγε δεν το ενοουσε.....φενοταν πολυ αλιθηνη...

jet
25-04-2011, 16:59
Θελω να της πως αυτα που νιωθω τωρα αλλα δεν μπορω.....δεν τις τα ειπαμε ποτε απο τοτε π χωρισαμε...εκανα μια προσσεγγιση αλλα χωρις να ανοιξω την καρδια μου....φοβαμαι να το κανω τωρα γιατι εχουμε κοινους φιλους αλλα και συγγενης..δεν θελω να φερθω σαν ηλιθιος αφου εχει σχεση και τα κραταω μεσα μου...

Lef
25-04-2011, 17:49
για αλλους γινεται γρηγορα για αλλους αργα.. ο καθενας εχει τους χρονους του. Ουτε εμενα μου αρεσει το ο ερωτας περναει με ερωτα ή το ουδεις αναντικαταστατος αλλα αν ειναι να θυσιαζεις τον χρονο σου , περα απο ενα μετρο, ψαχνοντας κατι που εχει χαθει τοτε ισως πρεπει να το ξανασκεφτεις.. τωρα το μετρο ο καθενας βαζει το δικο του μαλλον. Το οτι εχει αλλη σχεση δεν αναιρει τη σχεση που ειχατε εσεις ουτε σβηνει οσα περασατε.. επισης δε νομιζω οτι οταν αγαπας σημαινει παντα οτι θες να εχεις επικοινωνια ή επαφη.. μπορει να κανω κ λαθος αλλα σκεψου κ αυτο το ενδεχομενο. Δικαιωμα του καθενος ειναι να φευγει απο μια σχεση οποτε το κρινει .... Η αγαπη που ειχατε δε νομιζω οτι χανεται και σκεψου μηπως παραβιαζοντας τα ορια που σου εχει βαλει την κανεις να ..μετανιωσει που σε γνωρισε (υπερβαλλω επιτηδες).

r.f.
25-04-2011, 22:11
Jet, πριν χωρίσετε την είχες πληγώσει? Γενικά σε τι κατάσταση είσασταν πριν διακόψετε?

jet
26-04-2011, 08:17
Την πληγωσα ναι....χθεσ που μηλισαμε μετα απο τοσο καιρο μου ειπε οτι την πληγωσα και τωρα ειναι καλα και ιρεμη....παιδια θελω να της πως πως την αγαπαω ακομα και θα εκανα τα παντα για να το αλαξω αλλα δεν ξερω τι να της στειλω....πως να τις το πω....ειμαι ρακος οποτε πρεπει να το κανω τωρα παρα να αφηνω το εαυτο μου να ελπιζει....

jet
27-04-2011, 17:41
Της τα ειπα ολα..!!!εφυγε ενα τεραστιο βαρος...μου ειπε γιατι μ τα λες τωρα...μου λεει οτι ειναι καλα με το αγορι της μαγαπαει σαν ατομο αλλα τωρα ειναι καλα οχι επειδη εχει σχεση αλλα επειδη εχει βει τισ ισοροπιες της....μετα μιλουσαμε για διαφορα γενικα μουσικη και τετοια....ειναι ενθαρυντικο αυτο?πρεπει εγω να κανω κατι τωρα?γ να αφησω τον χρονο αφου καταφερανα την προσσεγγισω καπως εστω και αν δεν αισθανεται ακτι να την κερδισω με τον χρονο..?Μπορω να κανω παρα πολυ υπομονη αλλα δεν ξερω τωρα πως να το χειριστω..

carrie
27-04-2011, 18:23
Ειναι ευτυχισμενη η κοπελιτσα στη σχεση και σου λεει οτι ειναι ισορροπημενη και πας να σπειρεις τη διχονοια και να της χαλασεις τη σχεση ρε ανθρωπε; Την πληγωσες μια φορα χαλασες τη σχεση σας τωρα θες να της χαλασεις κι αλλη σχεση. Και να σε γλυκοκοιταζε αυτη ενω εχει σχεση εσυ θα επρεπε να ησουν μπετον αρμε, και αμα μεινει ποτε μονη, βλεπετε. ελεος πια. Εκει στην καταψυξη να σε εχει, καλα κανει.

r.f.
29-04-2011, 17:51
Από προσωπική εμπειρία ξέρω πως αν πληγώσεις τον αλλον πολύ, τότε απο τη μια στιγμή στην αλλη είναι δυνατον να πάψει να αισθάνεται την ανάγκη να είναι κοντά σου...

jet
01-05-2011, 22:07
τελος παιδια ποναω παρα πολυ μα δεν γινεται αλλιως....ξεχασε τα παντα...οταν ημουν ημουν διπλα της σε προβληματα π ειχε οσο κανενασ αλλος...οταν γινουμουν σκατα επειδι την εβλεπα να κλαει με ενα προβλημα της και προσπαθουσα να την κανω να νιωσει καλυτερα...τωρα μου ειπε οτι με το αγορι της συζηταει τα προβληματα της ενω εγω αδιαφορουσα...την ζωη μου παρατησα για κεινη την σχολη μου οταν ειχε ενα προβλημα υγειας για να ειμαι διπλα της..τα παντα εκανα..ειναι σα να ακουσα καποια αλλη...μου ζητησε συγγνωμη π ελεγε μεγαλα λογια γτ δεν τα ενοουσε...τωρα το θυμιθηκε μετα απο 3 μηνες σχεση...το σαγαπω την ρωτησα αν το ενοουσε και μ απαντησε σαγαπαω σαν ατομο..οχι σα ζωω δλδ...θα πρωχορησω ετσι θα συμβιβαστο στα χαλια π εγω εκανα αυτη ας ειναι καλα

katestrammeni
01-05-2011, 23:49
δεν εισαι ο μονος που εχει απογοητευτει απο καποιον ανθρωπο. εγω ακομη προσπαθω να συνελθω. για αυτο πρεπει να προσεχουμε απο εδω και περα. να μην ξαναγαπησουμε ποτε.

jet
02-05-2011, 00:25
ακριβως αγαπες και παραμυθια τελος....ας παει οπου γουσταρει...οταν αδιαφορωωμου ζηταει τα ρεστα...delete απο παντου...την αγαπω...αλλα..κατι πρεπει να κανω και για μενα...τελος οι αγαπες

katestrammeni
02-05-2011, 03:50
πονεσε την οπως σε πονεσε. να δουμε, θα το ξανακανει μετα?

RainAndWind
02-05-2011, 10:12
Να κάτσεις στ' αυγά σου και να αρχίσεις να ψάχνεις να καλύψεις τις ανάγκες σου με ένα άλλο άτομο, που δε θα είναι αλλού ήδη. Η κοπέλα προχώρησε. Κάτι τέτοια για σπασίματα και εγωιστικά τερτίπια είναι αποκυήματα φαντασιακά, υποπροιόντα κάλπικα και όχι κινήσεις και διαθέσεις ουσίας. Ήταν μια εμπειρία, τέλειωσε. Άφησέ την να πάει στο καλό για να πας κι εσύ στο δικό σου καλό.

jet
02-05-2011, 20:37
Αυτο θα κανω..κουραστικα να ακουω ποσο ωριμο ειναι το αγορι της ποσο το ενα ποσο το αλλο..σε 3 μηνες τα ξεχασε ολα..ας κατσει εκει που ειναι.Εχω αρχηση να το βλεπω εγωιστικα για να μην με ξαναπαρει απο κατω και ας εχω και λαθος..

RainAndWind
02-05-2011, 21:02
Έχεις αρχίσει να σηκώνεις άμυνες εννοείς. Γιατί πριν μας έλεγες πως έφταιγες εσύ, ενώ τώρα αρχίζεις να πιστεύεις πως έφταιγε εκείνη. Η δεύτερη περίπτωση είναι πιο βολική για το εγώ σου. Και οκ, γιατί είναι ανάγκη τόσο επιτακτική να "φταίει" κάποιος? Δε μπορεί να μη φταίει κανένας, αλλά να πεις πως δεν ήσουν ώριμος ακόμη, ίσως ούτε κι εκείνη για μια σχέση δίχως τέτοιες μάχες και να προχωρήσεις? Πρέπει σώνει και καλά να βάλεις ταμπελίτσες? Χμ, όταν λες κουράστηκες να ακούς πόσο ώριμο είναι το αγόρι της, τι εννοείς ακριβώς?
Για ποιο λόγο να συζητάτε τι ποιότητες έχει στο χαρακτήρα του ο νυν? Έχεις μπει σε τριπάκι ανταγωνισμού. Αν αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι πως πρέπει να αποδείξεις κάτι, τότε σκέψου πως δεν είναι το θέμα ποιος την έχει μεγαλύτερη, αλλά να είσαι ευτυχισμένος κι εκείνη το ίδιο. Μαζί δεν ήσασταν, άρα πάτε αλλού για να είστε.

jet
02-05-2011, 22:16
με ποναει πολυ καθε φορα π μιλαμε μου λεει για τισ αρετες του νιν ποσο σεβεται ποσο επικοινωνει ολα τελεια τα βγαζει..και ναι στα 21 δεν πιστευω πως ειμαι το πιο ωριμο ατομο αλλα δεν μπορω να ανεχτω να ακουω για καποιον π ξερει μολισ 3 μηνες και απο αποσταση κιολας..το θεωρω αδικο αυτο..

katestrammeni
02-05-2011, 22:51
αυτα γιατι στα λεει? μηπως για να ζηλεψεις?

jet
02-05-2011, 23:18
πραγματικα δεν καταλαβενω..δεν νομιζω για να ζηλεψω..απλα για να με κανει χαλια

Lacrymosa
09-05-2011, 11:21
πραγματικα δεν καταλαβενω..δεν νομιζω για να ζηλεψω..απλα για να με κανει χαλια

προσπαθησε εσυ επομενως να μην σε επηρεαζουν το οσα λεει κ βρες εναν τροπο αμυνας κ αποκρουσης ωστε να μην γινεσαι χαλια γιατι δεν υπαρχει λογος να εισαι ετσι !!