PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ΟΤΑΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΑΙΔΙΑ......................

BrokeN_DoLL
23-03-2011, 12:52
ΘΥΜΑστε τον εαυτο σας οταν ητανε παιδι? πως σκεφτοσασταν?πως βλεπατε τα πραγματα? λενε πως η σκεψη του καθε παιδιου και τα πιστευω του οταν ειναι μικρα, τροφοδοτουν τον χαρακτηρα και τα συναισθηματα. λαμβανουν ομως και τις γαλουχιες των γονιων του. παρ ολα αυτα καθε παιδι ειναι ενας ξεχωριστος πυρινας σκεψεων και συναισθηματων,.

κατα την διαρκεια της κυησης παραγονται στο βρεφος 250.000 νευρωνες ανα λεπτο, η παραγωγη σταματαει 30 μερες πριν απο τον τοκετο και ξεκιναει η συνδεση τους με τον εγκεφαλο. οσοι δεν συνδεονται παυουν να λειτουργουν και αχρηστευουν! απο την γεννηση και μετα οι νευρωνες πεθαινουν με ρυθμο 100.000 την μερα οσο μεγαλωνουμε, και βρισκονται σε πνευματικη εξαρση στην ηλικια των 30-40 ετων!!!!

πως ηταν οι μνημες και ο χαρακτηρας σας, ακομα και περιεργες σκεψεις οταν ησασταν παιδακια???

arktos
23-03-2011, 13:30
εγώ πραγματοποιούσα τις περίεργες σκέψεις...
ζούσαμε αυστραλία κ οι γονείς μου για να μας δίνουν φρέσκα αυγουλάκια είχνα κότες.
εγώ πήγα κ τους έβαψα τα ματάκια τους με μαρκαδόρο...
κ οι κότες πέθαναν.
όταν με ρώτησαν γιατί...
τους απαντάω ...ήθελα να τις κάνω ωραίες πεπέλες ( κοπέλες )

ωστόσο με έπιαναν κ τα καθαρά σαδιστικά...
με το που έβγαιναν από το κοτέτσι έκλεινα την πόρτα για να τις πιάσω εκεί.
το ξέρω
ένα τέρας ήμουν

BrokeN_DoLL
23-03-2011, 13:43
πιστευω ολοι μας εχουμε κανει κατα λαθος κακο σε ζωακια. ειχα πνιξει 2 παπακια επειδη εβλεπα τον νταφι ντακ να κανει βουτιες και ηθελα και εγω να κολυμπανε τα δικα μ οποτε τα βουταγα στην μπανιερα.

παρ ολα αυτα οι μονες περιεργες σκεψεις π ειχα ηταν οταν ηθελα να φυγω απ το σχολειο και χαραζα τα χερια μ με το ξυραφακι απ τις ξυστρες και με τα αιματα πηγαινα στην δασκαλα κ ελεγα ''κυρια ειμαι αρρωστη μπορω να παω σπιτι?'' ε κ φρικαρε εκεινη και φωναζε τους δικους μ. και το αλλο που μ χει μεινει ειναι οτι ''ερεθιζομουνα'' βλεποντας ντοκιμαντερ με ζωα να σκοτωνουν το ενα το αλλο.

ενα αλλο γεγονος που θυμαμαι ειναι οτι σκεφτομουν καθαρα πως θελω να ειμαι οταν μεγαλωσω και ειχα διαρκη αγωνια πως δεν θα προλαβω να γινω μεγαλη και να ζησω πραματα. και μαλιστα ειχα περιεργες σκεψεις πως ο πατερας μ ειναι ερωτευμενος μαζι μ επειδη μ λεγε συχνα ''τι ομορφη κορη εχω!!!'' κ θυμαμαι φοβομουνα

KENO
23-03-2011, 13:44
νομιζω απο τα 5 και μετα αρχιζουμε να θυμομαστε πραματα. οι πρωτες μου αναμνησεις ειναι ξυπνηματα πριν καν ξημερωσει λογο των γονιων μου που επρεπε να πανε στη δουλεια κι αναγκαστικα με κρατουσε η γιαγια μου ολη μερα. τη πρωτη γνωριμια με τη βια στο νηπιαγωγειο για δυο τρεις καραμελες (αν κι εγω ημουν τοσο διαολος που θυμαμαι οτι ειχα πεταξει τις τσαντες αλλων παιδιων επανω σε κατι ντουλαπες με σκονη). επισης φανταζομουν τον εαυτο μου μεγαλυτερο σαν τον μπατμαν με μια υπηρετρια που θα εκανε τα παντα! εβαζα το ποδηλατο μου διπλα απ'το αυτοκινητο της οικογενειας γιαυτο, και ειχα διαφορα "gadgets". θυμαμαι απο μικρος που ακουγα Jordy (http://www.youtube.com/watch?v=7IiLZ0dvDWU) γιατι ηταν επιτυχια τοτε. αλλα το χειροτερο ολων ηταν οταν ειχαμε παει στο χωριο σε σπιτι συγγενων, οπου εξερευνουσα και ανοιξα κατα λαθος ενα βαρελι και ηπια πετρελαιο νομιζωντας οτι ηταν κρασι!!!!!!!! τελος θυμαμαι το μισος που βγαζα στα βλαχακια εκει και γενικα οτιδηποτε ξενο ερχοταν στη περιοχη μου, παντα ζητωντας αφορμη να αναλαβω δραση. θυμαμαι κι αλλα αλλα δεν εχει σημασια να τα γραψω γιατι μοιαζουν χαζα...

arktos
23-03-2011, 13:52
ουπς...με έκανες κ θυμήθηκα κ άλλα...
μαζεύαμε κάτι κάρτες κ εγώ ειχα πολλές ιδιες κ οταν ανακάυψα πως ένα παιδί έχει μία σπάνια τον ξεγέλασα κ καλα κ την πήρα.
όταν το κατάλαβε ήρθε κ με δάγκωσε στο μάγουλο κ είχε φάει αυγό!
ετρεξα πανικόβλητη στη δασκάλα γιατί σιχαινόμουν το αυγό.

BrokeN_DoLL
23-03-2011, 14:14
axaxaaxaxa δεν σαρεσει το αυγο???????!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχα !

μα τα χαζα θελω να ακουσω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!λοοοο οοοοοοοολ

εγω προσπαθουσα να κατουραω ορθια επειδη ζηλευα τα αγορια!χαχαααχα

arktos
23-03-2011, 14:17
να δεις τί άλλο έκανα...
τα αυγά κ τις μπανάνες σιχαινόμουν
αλλά ντε κ καλά να φάω
οπότε πετούσα το μισό...κ μετά κυκλοφορούσα για να με δει η μαμά ώστε να μν υποψιαστεί οτι τα πετάω.

τα πετούσα σε μια μικρή τρύπα στο ξύλινο πάτωμα κ κάποια στιγμή βρώμισε όλο το σπίτι!

BrokeN_DoLL
23-03-2011, 14:44
εγω ετρωγα ολο μ το φαι δν ειχα θεμα..............ημουνα στρουμπουλο μωρο .................με μεγαλα μαγουλα και μαυρο απ τον ηλιο με σχιστα ματια σαν βιετναμεζακι

keep_walking
23-03-2011, 15:29
Το πρωτο πραγμα που θυμαμαι ειναι οταν ειπαν παιδι ειναι δεν θα θυμαται...αυριο θα το εχει ξεχασει.

Και βιωσα μες τον παιδοτοπο μου τον φοβο (δεν μιλαγα ακομα νομιζω). Θυμαμαι ...θυμαμαι...και εαν εχουν δικιο και ξεχναω ...τοτε πως θα ξερω οτι ξεχασα? Και βιωσα τον φοβο και σταματησα να παιζω λολ.

Την αλλη μερα μπουσουλωντας το σκεφτηκα και λεω θυμαμαι , αρα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας λολ...και ακομα θυμαμαι την πρωτη μου σκεψη:)

BrokeN_DoLL
23-03-2011, 16:04
AAAAAA ποια ηταν η 1η σου σκεψη?!!!!!!

melissa
23-03-2011, 16:16
Κι εγώ θυμάμαι πράγματα από πολύ μικρή ηλικία και μου φαίνεται πολύ περίεργο. Οι γονείς μου χώρισαν όταν ήμουν 3 ετών και εγώ και η μητέρα μου μετακομίσαμε σε καινούργιο σπίτι έτσι είναι σίγουρο ότι οι αναμνήσεις που έχω και μας θυμάμαι όλους μαζί σαν οικογένεια είναι από πριν τα 3 έτη. Θυμάμαι τη μητέρα μου να κοιμάται ένα βράδυ μαζί μου στο κρεββάτι μου και το πρωί να πηγαίνει στο δικό της όσο κοιμόμουν, κι εγώ μετά να πηγαίνω και να της γκρινιάζω ότι μου είπε ψέμματα και ότι δεν κοιμήθηκε το βράδυ μαζί μου αλλά με τον μπαμπά μου. Επίσης, θυμάμαι ένα οικογενειακό τραπέζι στο οποίο είχα πάρει τη φρατζόλα, είχα βάλει το χέρι μου μέσα και είχα φάει όόόόλη την ψίχα. Το ανακαλύψανε τη στιγμή που τρώγαμε και δεν είχαμε ψωμί παρά μόνο την κόρα! Μάλλον αυτές οι δυο αξιολογήθηκαν από το μυαλό μου ως οι σημαντικότερες αναμνήσεις των πρώτων μου χρόνων και τις θυμάμαι μέχρι και σήμερα!

BrokeN_DoLL
23-03-2011, 16:23
τελικα θυμομαστε σχεδον τα παντα αλλα μερικα περιστατικα μενουν που μπορει να ναι χαζα η να μην εχουν νοημα. οπως αυτο με την ψυχα που ειπες!

γενικα αναλογα με το τι κανει καθε παιδι και την αντιδραση του ενος γονεα σε αυτο το κατι, σηματοδοτει αναλογα περιεργεια,φετιχ ακομα κ ανωμαλιες στο παιδι. κατι πχ που θεωρουμε εμεις ακακο μικρα, που μπορει κ να ειναι, μετα απο μια υπερβολικη αντιδραση των γονιων σκεφτομαστε μονιμως ασυνειδητα αυτο το πραγμα.

για παραδειγμα ενας κατα συρροη δολοφονος (δεν αναφερω ονομα) οταν ηταν μικρος ειχε βρει ενα ζευγαρι γυναικειες γοβες στα σκουπιδια κ τις πηρε σπιτι του. η μανα τ με το που τις ειδε του φωναξε τον εδειρε κ τις πεταξε. ο μικρος δν καταλαβε τι εκανε λαθος. η μανα τ δν του εξηγησε τπτ οποτε το παιδι θεωρησε μπερδεμενο πως κατι τρεχει με τα παπουτσια αυτα. μεγαλωνοντας αρχισε να αυξανεται το φετιχ με τα υποδηματα..............δεν θα συνεχιζω τι εκανε μετα γτ δεν θα σας αρεσει

τεσπα ειναι πολλες φορες ενα παιδι κ ενας γονεας που σχηματιζουν ενα χαρακτηρα δεν ειναι μονο ο γονεας που το διαμορφωνει. δλδ πολλα παιδια ειχαν δυσκολα παιδικα χρονια και μεγαλωσαν τελειως νορμαλ.

λενε πως περισσοτερο προβλ και καθολου αναμνησεις εχουν τα υοθετιμενα παιδια. γιατι αμα εισαι νεογνο και δεν νιωσεις συγκεκριμενα πραγματα απο την μητερα σου, πχ θυλασμο-δεσμο μανας-παιδιου, - αγκαλια - λογια, μεγαλωνεις καπως ανωμαλα. σαν πχ να σου λειπει κατι. η αισθηση που εχει καποιος που του λειπει το ποδι

keep_walking
23-03-2011, 16:27
ενας κατα συρροη δολοφονος (δεν αναφερω ονομα)

Για να μην το θιξεις? λολ.

Αντε παλι με τους κατα συρροην δολοφονους...

keep_walking
23-03-2011, 16:31
AAAAAA ποια ηταν η 1η σου σκεψη?!!!!!!

H πρωτη σκεψη που θυμαμε ηταν αυτη...δεν ξερω σε τι αναφερονταν οταν ελεγαν θα ξεχασει...αλλα ο συλλογισμος οτι δεν ξεχναω...αλλα αν οντως ξεχναω πως θα το ξερω οτι ξεχασα?

BrokeN_DoLL
23-03-2011, 16:46
εεεεε τι να κανω ρε συ κηπ ειναι αδυναμιες αυτα εχω κανει ολοκλιρη μελετη γμτ!!!!!!

βασικα πιστευω αμα θυμασαι πως ειχες πει πως δεν θα ξεχασεις υπαρχει περιπτωση να ξεχασεις τι θυμοσουνα να μην ξεχασεις

Lacrymosa
23-03-2011, 20:09
θυμαμαι οταν ημουνα μικρη ημουνα πολυ αντιδραστικο παιδι....(τωρα εχω καπως ηρεμησει;)..συνεχως δημιουργουσα προβληματα και μ αρεζε αυτο, το διασκεδαζα πολυ...σκανταλιαρικο οσο δεν παει..ζωακια δεν βασανιζα μονο μελισσες σκοτωνα συνεχεια και τις ζουλουσα μεχρι να βγει το κεντρι οπως και τις καμπιες που τις πατουσα και πεταγονταν το υγρο...(sorry για την ωραια περιγραφη!!) μ αρεσαν πολυ τα σκυλακια και τα γατακια οποιο εβρισκα το εφερνα σπιτι και ηθελα να το κρατησω και οι γονεις μου τα διωχναν και φωναζα και ηθελα να τα ξαναφερω πισω...
επισης μ αρεσε πολυ να καταστρεφω πραγματα πχ κατεστρεφα τις κουκλες της αδερφης μου και της κολλητης μου, εκσιζα επιτηδες καποιο καλο ρουχο που ειχαν..μ αρεσε αλλες φορες να τη σπαω στους γειτονες να φωναζω μερα μεσημερι η να τραγουδαω, να παιζω ποδοσφαιρο μες στο σπιτι και να κλοτσαω επιτηδες δυνατα την μπαλα ωστε να κανει θορυβο, μ αρεσε γενικως να προκαλω και να ασχολουνται οι αλλοι μαζι μου ακομα και με την αρνητικη εννοια αυτο δεν ειχε για μενα σημασια ηθελα απλως συνεχως να κανω κατι δεν μπορουσα να μενω σε απραξια.....

carrot
23-03-2011, 20:26
..και γω βασάνιζα έντομα όταν ήμουν παιδί. Θυμάμαι έπαιρνα ένα μικρό κλαδί και μεγάλωνα τις τρύπες από τις μερμιγκοφωλιές. Έβαζα σε βάζα σκορπιούς και αράχνες για να δώ ποιο έντομο θα επιβιώσει, ποιό θα φάει ποιό. Μάζευα με κλαδιά σκουλίκια και τα έβλεπα να τυλίγονται γύρω από τον εαυτο τους. Με τρόμαζαν μερικά έντομα όπως οι κυφήνες η οι μπάμπουρες που έμοιαζαν σαν μέλισσες αλλά πιο άγριες και σωματώδεις. Διάβασα και αυτό μόλις τώρα http://kafeneiokentron.blogspot.com/2011/01/blog-post_9174.html . Λέει ότι κινδυνεύουν με εξαφάνιση οι μπάμπουρες. Πάντως δεν με πείραξαν ποτέ και θα λυπηθώ αν εξαφανιστούν.

carrie
23-03-2011, 22:05
Εγω ημουν η μονη που δεν βασανιζα ζωα εδω μεσα? :p

Εγω οταν ημουν μικρη κι εβρισκα καποιο μυρμηγκι στην αυλη εριχνα ψιχουλα και μετα απο 3 λεπτα μαζευοταν ολη η μυρμηγκοφωλια και τους ερχινα ολη τη φραντζολα τριμμενη σε ψιχουλα. Επισης οταν πηγαινα κατασκηνωση ειχαμε μια λιμνουλα που πεφτανε μεσα σφιγγες και πνιγονταν, και πηγαινα με κερματα και τις εσωζα.

Τωρα απο πρωτες αναμνησεις θυμαμαι, γιορτες, γενεθλια, σπιτια θειων, κουκλακια, να παιζω μονη μου, ή με τη μανα μου, ή με τον πατερα μου τις κυριακες να με παιρνει καλικουρα. Να πηγαινω εκδρομες με τη μητερα μου και να απολυμαινει με οινοπνευμα το μισο λεωφορειο. Να μου γλιστραει μια πατατα απο το πιατο μου και να γινεται στο σπιτι ο τριτος παγκοσμιος πολεμος και να σκεφτομαι με το παιδκο μου μυαλο, πρεπει να ημουν γυρω στα 4-5, οτι ειναι παραλογο να γινεται χαμος για πατατα. Δεν εκανα ζαβολιες και ζημιες, ήμουν απο τα πιο ησυχα παιδακια που υπηρχαν, και παρολα αυτα καθε μερα ειχα φωνες. Δεν ημουν κοινωνικη και δε μαρεσε να ειμαι με αλλα παιδακια, προτιμουσα την παρεα των μεγαλων, αν και θυμαμαι να παιζω στη γειτονια με αλλα παιδακια και μου αρεσε, αλλα μετα μετακομισαμε, επισης δεν ηθελα οι γονεις μου να κανουν αλλο παιδι και θυμαμαι πολλες φορες το ειχα αγχος τα βραδια οταν επεφτα για υπνο και εκλαιγα μην τυχον η μανα μου ειναι εγκυος. Θυμαμαι να πηγαινω με το ζορι παντα στις 9 για υπνο και να μην ξερω ποτε πως τελειωνουν οι ελληνικες ταινιες μεχρι τα 11 μου. Θυμαμαι ποτε να μην αρεσω σε κανενα αγορακι και στεναχωριομουν γιατι εμενα παντα μου αρεσε καποιο (νηπιο και παιδικο σταθμο και γειτονια).

KENO
23-03-2011, 23:15
εγω το μοναδικο ζωο που θυμαμαι να βασανιζα, ηταν μια γερικη γκριζα γατα που ειχαμε, την οποια λατρευαν για το τριχωμα της. αν και δε μπορουμε να πουμε οτι τη βασανιζα ακριβως, οσο οτι "επαιζα" μαζι της κανωντας την να νιωθει βλακας. τι παγιδες της εστεινα με κουτια, πηγαινε να φαει τραβουσα το σχοινι και την καπακωνα, τι σελοτεϊπ κολλουσα πανω της, της φορουσα καπελα κλπ κλπ... σχεδον παντα κρατουσε τη ψυχραιμια της, δε θυμαμαι να με ειχε δαγκωσει ποτε, ουτε καν γρατζουνισει σοβαρα. απο τοτε καλομαθα στα βασανιστηρια και γενικοτερα τα βλεπω σαν παιχνιδι.

carrie
23-03-2011, 23:26
Εγω τις γατες τις γιαγιας μου παλι τις εκπαιδευα με ενα κομματι ψωμι δεμενο στην ακρη το κυνηγαγανε και παιζαμε, τους το εδινα και εβαζα αλλο και φτου κι απο την αρχη. Παντα ημουν μονο καλη με τα ζωα και ειμαι. Αν ειχα κανα μικρο αδερφακι ομως θα ημουν απο τα παιδια που θα το ριχνανε κατω απο την κουνια καταλαθος...

KENO
23-03-2011, 23:35
που να τις δωσεις ψαρια να δεις πως κανουνε σαν τρελες! κι εγω τωρα δε τα πειραζω τα ζωα. μονο τις κατσαριδες.
κι επειδη εχω αδερφο μικροτερο, θυμαμαι του ειχα βαλει συραπτικο στο χερι και τον τρεχανε στο γιατρο. και τελευταια φορα που πλακωθηκαμε πριν χρονια κοντεψα να του ξεκολλησω το αυτι απ'τα μπουνιδια. μου ειχε κανει κι αυτος καμποσα βεβαια, θυμαμαι κατι χριστουγεννα που χιονιζε κι εκανε πολυ κρυο και λειπαν ολοι απ'το σπιτι, με κλειδωσε εξω και δεν ανοιγε, ειχα παγωσει, κι αναγκαστικα να σπασω τη τζαμαρια για να μπω μεσα. θα μπορουσε να μου ειχε κοπει ολοκληρο το χερι αν επεφταν γυαλια πανω μου...

Gothly
23-03-2011, 23:46
ούτε εγω βασάνιζα ζωάκια..
μόνο τις κούκλες μου, τους έβγαζα τα κεφάλια πόδια.. κ έκοβα και τα μαλλιά..(αλλά σιγά αυτό ήταν παιχνίδι).

Προσπαθω να θυμηθώ σκέψεις αλλά δε μπορώ να θυμηθώ τα ευχάριστα.
Θυμάμαι στο νηπιαγωγείο (νήπια ήμουν) εκεί που ζωγραφίζαμε χέστηκα (φορούσα πανα) και ένιωθα πολύ άσχημα. αλλά δε θυμαμαι τι εγινε μετα.
Μετά θυμάμαι στη 1η δημοτικού φοβόμουν περίπου για κανα χρόνο έναν δολοφόνο με πριόνι που κυκλοφωρούσε και ήθελε να σκοτώσει παιδάκια. Αλλά σοβαρά μιλάω, δε ξερω που το είχα ακούσει αλλά φοβωμουν να παω σπίτι μόνη μου.
Είχα στο μυαλό μου οτι κρύβονταν πίσω απο τα δέντρα και όταν γυριζα με την αδερφή μου σπίτι κοιτούσα συνέχεια τα δέντρα.
Ακόμη και στο προάυλιο τα διαλείματα.

Θυμάμαι γενικά σε όλο το δημοτικό ήμουν πολύ ντροπαλή και κλειστή (αλλα κ τωρα ετσι είμαι) απλά τότε ήμουν και άβουλη.
πχ αν με κοροιδευε ενα αγόρι δεν αντιδρούσα, ενω τωρα αν με εκνευρίσει κάποιος αντιδρώ.

Θυμήθηκα και κάτι άλλο. ήμουν δημοτικό πάλι μικρή, στη γειτονιά με 2 αγοράκια (ο ένας αδερφός της κολλητής μου κ ο άλλος ξαδερφός της) και είχαμε συμφωνήσει αυτός να μου δείξει το "τέτοιο του" και εγώ το "δικό μου" , δλδ απλά να κατεβάσουμε τη φόρμα και τίποτα άλλο, έτσι μια κλεφτή ματιά.
Και μετά να μη το μάθει κανείς.
Μετά απο χρόνια όμως στο γυμνάσιο ο ένας απο τους 2 (ο ξαδερφος της φίλης μου) έβγαλε φήμη οτι και καλά τότε μικρά που είμασταν εγω το έκανα με αυτους τους 2. Και με κοροιδευαν για χρόνια για αυτό.
Πέραν οτι είναι αδύνατο και ανώμαλο σαν σκέψη, ήταν πολύ ψυχοφθόρο γιατί ήταν στη γειτονιά μου.

Και τωρα θυμήθηκα και ένα αγόρι (απο αυτά τα αλητόπαιδα) που παίζαμε στη γειτονιά (παλι δημοτικό ήμουν) και είχε ενα μπουκάλι και κατούρισε μεσα σε αυτό και εγω καθομουν κατω στο χωμα και μου το έριξε στο κεφάλι.

Μολις συνειδητοποιησα οτι με υποβιβαζαν πολύ σε εκείνη την ηλικία, και δε ξερω γιατί :/

broken_doll έχεις ωραίες ιδέες για θέματα.

dora-agxos
23-03-2011, 23:54
εγω μικρη ειχα κανει κανονικο χειρουργειο σε ενα περιστερι(απο μικρη φαινομουν,ειχα σχεση με τα ιατρικα χαχα),εχω χτυπησει με πετρα μια γατα ασχημα,και εστηνα καρτερι στα μυρμηγκια για να τα καψω..αυτα τα ολιγα κατα τα αλλα ημουν ενα νορμαλ παιδι! :P

arktos
23-03-2011, 23:55
..και γω βασάνιζα έντομα όταν ήμουν παιδί. Θυμάμαι έπαιρνα ένα μικρό κλαδί και μεγάλωνα τις τρύπες από τις μερμιγκοφωλιές. Έβαζα σε βάζα σκορπιούς και αράχνες για να δώ ποιο έντομο θα επιβιώσει, ποιό θα φάει ποιό. Μάζευα με κλαδιά σκουλίκια και τα έβλεπα να τυλίγονται γύρω από τον εαυτο τους. Με τρόμαζαν μερικά έντομα όπως οι κυφήνες η οι μπάμπουρες που έμοιαζαν σαν μέλισσες αλλά πιο άγριες και σωματώδεις. Διάβασα και αυτό μόλις τώρα http://kafeneiokentron.blogspot.com/2011/01/blog-post_9174.html . Λέει ότι κινδυνεύουν με εξαφάνιση οι μπάμπουρες. Πάντως δεν με πείραξαν ποτέ και θα λυπηθώ αν εξαφανιστούν.

αυτό με τα μυρμήγκια το έκανα κ γω...
ήθελα να δω πως είναι οι αποθήκες τους.
κάτι που δν κατάφερα ποτέ βέβαια.
απλά κατέστρεφα τις φωλιές τους.

melissa
24-03-2011, 00:09
Εγώ θυμήθηκα και κάτι άλλο. Όταν ήμουν μικρή το κρεββάτι μου βρισκόταν πολύ κοντά στον τοίχο αλλά δεν ήταν κολλημένο (άφηνε ένα πολύ μικρό κενό). Εγώ φοβόμουν πολύ να αφήσω το χέρι μου κρεμασμένο σε αυτό το κενό γιατί πίστευα ότι κάτω από το κρεββάτι μου υπάρχουν τέρατα. Το γελοίο είναι ότι ακόμη και σήμερα φοβάμαι να αφήσω το χέρι μου κρεμασμένο δίπλα από το κρεββάτι... :S

carrie
24-03-2011, 00:16
Χμ κι εγω φοβομουν, τον φρεντυ κρουγκερ! Σε καποιες διακοπες καπου ειχε παρει το ματι μου λιγο απο αυτην την ταινια, κι απο τοτε δε μπορουσα να κοιμηθω καλα για αρκετο καιρο.. Α επισης οταν πηγαινα ενοργανη 1-2 δημοτικου τα αλλα κοριτσακια δε μου μιλαγανε γιατι επειδη εχω χασει χρονια, ειχαν καταλαβει οτι ειχα μεινει στην ταξη, και θυμαμαι λεγανε το ενα στο αλλο μην μιλατε σε αυτην ειναι χαζη, εχει μεινει στην ιδια ταξη!

Densoulew
24-03-2011, 01:06
Χμμμ...Η πρώτη μου ανάμνηση είναι περίπου όταν ήμουν 2μιση-3 χρονών στο σπίτι της γιαγιάς μου λίγες μέρες μετά ή πριν από τον θάνατο του παππού μου...
Θυμάμαι είμασταν στην αυλή,εγώ,ο μεσαίος μου αδερφός και η γυναίκα η οποία φρόντιζε τον παππού μου...Εγώ πρέπει να ήμουν στην κούνια ενώ παραδίπλα ο αδερφός μου με αυτή την γυναίκα να κάθονται σε ένα τραπέζι και να παίζουν ντόμινο...Γενικώς θυμάμαι μερικά πράγματα από αυτή τη γυναίκα αν και ήμουν σε σχετικά μικρή ηλικία για να έχω αναμνήσεις...Γενικώς από την παιδική μου ηλικία έχω πολλές αναμνήσεις...Έχω να θυμάμαι όταν ήμουν γύρω στα 4 και κάτι που έπαιζα με τον αδερφό μου και μου ήρθε σε μια φάση το κουρτινόξυλο στο κεφάλι και με έτρεχαν για ράματα (και ευτυχώς αυτό είναι το μόνο σοβαρό περιστατικό που έχω πάθει :P )
Γενικά θυμάμαι πως ήμουν πολύ ανακατοσούρης όσον αφορά τα αδέρφια μου (2 μεγαλύτερα)...τους πείραζα και καμιά φορά τους χάλαγα τα πράγματα τους και για αυτό ήμασταν συνέχεια στην τσίτα και έτοιμοι να πλακωθούμε ανα πάσα στιγμή...Συγκεκριμένα θυμάμαι μια φορά που είχα χαλάσει το κινητό του αδερφού μου και όταν το έμαθε κλειδώθηκα στο μπάνιο ένα ολόκληρο απόγευμα μέχρι να ηρεμίσει :P και το δεύτερο νόμιζε ο αδερφός μου οτί του είχα χαλάσει ένα χειρηστήριο του playstation (ενώ το είχε χαλάσει ο άλλος,μου αδερφός),εγώ είχα κρυφτεί μέσα σε μια ντουλάπα,είχα χωθεί ανάμεσα σε κάτι ρούχα,εντομεταξύ αυτός με έψαχνε για να με σπάσει στο ξύλο,άνοιξε την ντουλάπα στην οποία ήμουν κρυμμένος,δεν με είδε και συνέχισε να ψάχνει,αφού ηρέμισε πήγα και του παρουσιάστηκ οικοθελώς και τον άρχισα στο δούλεμα :P

Θεοφανία
24-03-2011, 01:46
χμμμμ...εγώ δεν έχω πειράξει ποτέ ζώο.
Ακόμη και τις κατσαριδες που ειναι το μοναδικο που σιχαινομαι,δεν μπορώ με τίποτα να τις σκοτωσω.
Μυρμήγκια δεν το συζητώ, κάνω στην άκρη μη τα πατήσω.
Είμαι όμως χειρότερος άνθρωπος γιατί όταν ήμουν μικρή μου άρεσε να κλέβω..:ρ

BrokeN_DoLL
24-03-2011, 12:07
εβαζα την barbie με τον ken να κανουν σεξ ;p

και κανα λεσβιακο με cindy

RainAndWind
24-03-2011, 12:49
Ανώμαλη!:P
Ήμουν ήσυχο παιδί overall. Δεν έμπαινα σε καβγάδες, δεν ξυνόμουνα που λένε, εκτός από έναν που μού'μπαινε (και τού'μπαινα) και είχαμε πλακώματα. Μου άρεσε το διάβασμα, αγαπούσα τρελά τα ζώα, γέμιζα το σπίτι με αδέσποτα, ψειριασμένα, ψυλλιασμένα λολ πλασματάκια, τα φρόντιζα και τέτοια. Όταν τα εξαφάνιζαν με τρόπο θύμωνα και σκεφτόμουν πού να τα πήγαν να πάω να τα βρω. Έκρυβα φαγητό για να ταίζω γατιά σκυλιά στο δρόμο, έτρωγα και φάπες γιατί υπήρχαν και φορές που δεν άφησα στην κατσαρόλα φαί για τους ανθρώπους, χαχααα
Από φόβους, επειδή κάποια φορά οι γονείς ήταν αφηρημένοι και χάθηκα μέσα σε πάραα πολύ κόσμο-με όλους άγνωστους, το θυμάμαι μέχρι σήμερα. Με βρήκαν όμως (οι άτυχοι, λολ)
Ήμουν μικρή μαμά όμως και δεν έπαιζα και πολύ.:( Ζωγράφιζα κάτι τεράστιες πεταλούδες και κάτι κήπους με διάφορα χρώματα, θυμάμαι και τα κατάξανθα μαλλιά του αδερφού μου, που του τα χάιδευα για να κοιμηθεί. Καρδούλα μου.:)

BrokeN_DoLL
24-03-2011, 12:56
:) να ρε γαμωτο δεν γινεται ολα τα παιδακια να ειναι κακα και ''διαολοι'' ολοι αυτο λετε!αχαχαχαχαα

RainAndWind
24-03-2011, 13:11
Διαόλου κάλτσα:D
Τι να κάνω, αφού ήμουν μικρομέγαλο το τσαμένο.:P
ξενέρα, λολ

BrokeN_DoLL
24-03-2011, 13:14
μικρομεγαλες θυμαμαι ηταν 2 βλαμμενες συμαθητριες μ στο δημοτικο , σταυροποδι στο θρανιο υφος μπλαζε κ τετοια, κ μια μερα ερχεται η μια κ μ λεει ''αχ σε συχαινομαι σου τρεχουν συνεχεια οι μυξες!ιου!'' και με εκνευρισε κ πληγωθηκα......

χρονια μετα στο σημερα, τις βλεπω καμια φορα στον δρομο. η μια εχει δοντια σαν ρακουν και η αλλη ντυνεται σαν κομουνοφοιτητρια με βρωμικα φουτερ και φορμες, σπιρακια παντου τσακωμενη με το κλερασιλ, και λαδωμενο μαλλι να τρεχει σε πορειες

κακασχημες...........περνιοντο σαν για ωραιες τοτε. φατε τα τωρα ΣΚΥΛΕΣ!ΑΧΧΑΧΑΧΜΠΟΥΧΑΧΑΧ

RainAndWind
24-03-2011, 13:34
όχι τέτοιο μικρομέγαλο ρε, μικρομέγαλο δίχως μπλαζέ. Φοβισμένο ήμουν μάλλον, ντροπαλό. Καλά, δε θα κρίνω εγώ το πώς επιλέγει ο καθένας να ντύνεται και να ανασαίνει ακόμη,λολ. Δε μου πέφτει λόγος. Κρατάς τόσα χρόνια κακία ρε συ ντολ όμως σε παιδάκια? Δεν είχαν συναίσθηση, κι εγώ μπορεί να πλήγωσα κάποιο άλλο παιδάκι, κι εσύ και όλοι μας. Δεν τις χαιρετάς όταν τις βλέπεις?

BrokeN_DoLL
24-03-2011, 15:38
δεν ειναι πλεον παιδακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τις χαιρεταω ''στις ομορφιες σου'' αλλα απο μεσα μου γελαω και χαιρομαι

Lacrymosa
26-03-2011, 15:06
μια τετοια "μικρομεγαλη" ειχα πλακωσει στο ξυλο στο γυμνασιο....μου την εμπαινε συνεχεια γιατι ελεγε ντυνομουν πολυ παιδικα και συμπεριφερομουνα σαν κοριτσακι δημοτικου αλλες φορες με κοιταζε αφ υψηλου και καρασνομπιστικα και αλλες φορες μου το παιζε εξυπνη και εδινε και "συμβουλες" πως να γινω σαν κι αυτηνα.....διπροσωπη και κοτα οσο δεν παει μπηκε στη θεση της βεβαια.....αρχικα δεν ασχολιομουνα ελεγα θα δειχνω αδιαφορια και περιφρονηση δεν μπορει θα καταλαβει αλλα καποιοι δεν καταλαβαινουν με τιποτα.........

Molostroi
03-04-2011, 08:20
Eγω αλλο παρατιρω... ο κοσμος ηταν τοσο ασχημος απο παντα κ οταν ημουν πιτσιρικας δεν εδινα σιμασια ? τωρα που μεγαλοσα ολοι σχεδον μοιαζουν τερατα ετοιμα να σε κατασπαραξουν.... ποσο μαλλον οταν δουν ποσ εισαι καλος ανθρωπος κ παρορμιτικος... πως να μην γυρισεις τιν πλατυ στιν κοινονια ιστερα... γαμοτο γιατι να ειμαστε εμφυτα τοσο κοινονικα ατομα..? γιατι τοσο οι εξωτερικοι παραγοντες να επιρεαζουν τοσο τους εσωτερικους μας κοσμους,,,
καλα ντακσει οταν ιμουν πιτσιρικας δεν ιπιρχε τρελα που να μην την εκανα... μαλλον θαταν φυσιολικες τρελες αντιδρασης... αυτο που με πειραζει ειναι οτι δεν αλαξα κ πολυ αποταν ιμουν μικρος προσ το καλιτερο... πχ να καλιεργισω το πνευμα μου οσ εκει που δεν παει.. αυτο 8α8ελα.. η μορφοση , η καλιεργια κ η αυτοβελτιοση ειναι η μονη πρικα που
κραταει για ολη την ζωη... το ελληνικο συστιμα εκπευδεσης φτεει... πολυ λιψο..

carrie
03-04-2011, 13:46
Εχεις καποια μαθησιακη δυσκολια μολοστροι?

εσωτερική_σήψη
03-04-2011, 14:12
εγω παλι ημουν αντικοινωνικη και δεν ειχα παρεες!
με σχολιαζανε αρνητικα λογω των μαυρων ρουχων και των σκουλαρικιων!

οταν ημουν παιδι εβαζα τα μυρμηγκια σε λεκανες με νερο για να μαθουν να κολυμπανε αλλα φυσικα αυτα πνιγονταν!
θυμαμαι εβαζα επισης τα σαλιγκαρια να κανουν αγωνες δρομου!
τι μου θυμισες τωρα!:)

carrie
03-04-2011, 16:23
εγω παλι ημουν αντικοινωνικη και δεν ειχα παρεες!
με σχολιαζανε αρνητικα λογω των μαυρων ρουχων και των σκουλαρικιων!

Στο δικο μου σχολειο και στη δικη μου γενια αυτες οι κοπελες και αγορια ειχανε παντα καποια παρεα παντως!

εσωτερική_σήψη
03-04-2011, 17:36
Στο δικο μου σχολειο και στη δικη μου γενια αυτες οι κοπελες και αγορια ειχανε παντα καποια παρεα παντως!

μπα ειμαι απο μικρη κοινωνια..

Lacrymosa
07-04-2011, 14:46
Eγω αλλο παρατιρω... ο κοσμος ηταν τοσο ασχημος απο παντα κ οταν ημουν πιτσιρικας δεν εδινα σιμασια ? τωρα που μεγαλοσα ολοι σχεδον μοιαζουν τερατα ετοιμα να σε κατασπαραξουν.... ποσο μαλλον οταν δουν ποσ εισαι καλος ανθρωπος κ παρορμιτικος... πως να μην γυρισεις τιν πλατυ στιν κοινονια ιστερα... γαμοτο γιατι να ειμαστε εμφυτα τοσο κοινονικα ατομα..? γιατι τοσο οι εξωτερικοι παραγοντες να επιρεαζουν τοσο τους εσωτερικους μας κοσμους,,,
καλα ντακσει οταν ιμουν πιτσιρικας δεν ιπιρχε τρελα που να μην την εκανα... μαλλον θαταν φυσιολικες τρελες αντιδρασης... αυτο που με πειραζει ειναι οτι δεν αλαξα κ πολυ αποταν ιμουν μικρος προσ το καλιτερο... πχ να καλιεργισω το πνευμα μου οσ εκει που δεν παει.. αυτο 8α8ελα.. η μορφοση , η καλιεργια κ η αυτοβελτιοση ειναι η μονη πρικα που
κραταει για ολη την ζωη... το ελληνικο συστιμα εκπευδεσης φτεει... πολυ λιψο..

κι εγω αυτη την αισθηση ειχα οταν ημουνα μικρη..οτι ολος ο κοσμος ειναι καλος κ αθωος, οτι ολοι με αγαπανε, τα εβλεπα ολα πολυ ιδεαλιστικα...κ παρολο που δεν πηρα ποτε αγαπη ουτε απ την οικογενεια μου ουτε απ τον περιγυρο μου (τουλαχιστον οχι οση θα ηθελα, για να μην ειμαι κ αχαριστη) ειχα την αισθηση οτι κατα βαθος μ αγαπανε ολοι κ πολλα τα δικαιολογουσα κιολας...δεν ειχα τον ελεγχο σε τιποτα κ ολα τα εβλεπα πολυ ωραιοποιημενα..μετα οταν μεγαλωσα κ ωριμασα καταλαβα σε τι απατη ζουσα τοσα χρονια, ποσο πληγωθηκα, συμπεριφορες κ καταστασεις που υπεστην χωρις να τα αξιζω, ποση κακια εισεπραξα κ τωρα μου βγαινει το τελειως αντιθετο απ αυτα που ενιωθα τοτε...σε σημειο να ειμαι υπερβολικα καχυποπτη για πολλα πραγματα η να βγαζω κακια κ μισος σε ατομα που δεν μου φταινε καν..οπως επισης κ το οτι προσπαθω εστω κ εκ των υστερων να εχω τον απολυτο ελεγχο σε πολλα θεματα στη ζωη μου..(οπως πχ μου βγαινει με το φαγητο..)

Lacrymosa
07-04-2011, 14:50

Ετσι ημουνα στο λυκειο punk-rock στυλ με σκουλαρικια μαυρα ρουχα ατημελητο στυλ arrogant υφος...ειμασταν μια παρεα 4 ατομα με τετοιο στυλ...εμας παλι μας λεγαν losers κ junkies κ μας αντιμετωπιζανε σαν περιθωριακα στοιχεια αλλα κι εμεις τους γραφαμε στα @@ μας..

carrie
07-04-2011, 15:03
Κοιτα να δεις, εμενα το περιθωριακο στοιχειο ηταν μια χαρα στο σχολειο μου, αν και πανκια δεν ειχαμε απο οτι θυμαμαι, αλλα ειχαμε το μαυροφορεμενο επαναστατημενο χεβι μεταλ περιθωριο, το οποιο με την πλουσια κυριλε σνομπαρια κανανε ενα τουρλου τουρλου παρειστικο μιξ πολλακις χαριν μπαφου και λοιπων διασκεδασεων.

Lacrymosa
07-04-2011, 15:30
λολλ σε εμας οι περισσοτεροι ηταν ξιπασμενοι κυριλεδες κ μας βλεπαν αφ υψηλου δεν ειχαμε κ πολλα παρε δωσε μαλιστα μια φορα πλακωθηκα με μια τετοια επειδη με ειπε "βρωμιαρικο φρικιο"...εγω γενικως δεν αντιδρουσα αρκει να μην με φερναν στο αμην κ να μην ακουγα κακιες κ σχολια απο ατομα που δεν ειχα ασχοληθει καν μαζι τους...ειχα σαν μοτο το "they laugh because i 'm different?? I LAYGH BECAUSE THEY 'RE THE SAME!!!!" το οποιο βεβαια εξακολουθω να το εχω..

Παστελι
07-04-2011, 15:47
Ετσι ημουνα στο λυκειο punk-rock στυλ με σκουλαρικια μαυρα ρουχα ατημελητο στυλ arrogant υφος...ειμασταν μια παρεα 4 ατομα με τετοιο στυλ...εμας παλι μας λεγαν losers κ junkies κ μας αντιμετωπιζανε σαν περιθωριακα στοιχεια αλλα κι εμεις τους γραφαμε στα @@ μας..

Εχεις?λολολ :P:P

Eγω στο σχολειο ειμουν ντροπαλη και εσωστρεφης και βαριομουν τα διαλειματα και τις εκδρομες.Μετα που αδιαθετησα ομως και ειχα ορμες ξεσαλωσα.:P αρχησα να κανω τρυπες παντου εβγενα συνεχεια σε μπαρακια και εφευγα οταν εκλειναν αυτα και εκανα παρεα με μπραβους γομαρια πορτα.Τωρα τα σκεφτομαι και ντρεπομαι πολυ δεν θα ηθελα να εχω τετοια εφηβεια.

Lacrymosa
07-04-2011, 16:33
Εχεις?λολολ :P:P

Eγω στο σχολειο ειμουν ντροπαλη και εσωστρεφης και βαριομουν τα διαλειματα και τις εκδρομες.Μετα που αδιαθετησα ομως και ειχα ορμες ξεσαλωσα.:P αρχησα να κανω τρυπες παντου εβγενα συνεχεια σε μπαρακια και εφευγα οταν εκλειναν αυτα και εκανα παρεα με μπραβους γομαρια πορτα.Τωρα τα σκεφτομαι και ντρεπομαι πολυ δεν θα ηθελα να εχω τετοια εφηβεια.

Xεχεχεχε σ ό,τι εχω τελοςπαντων!!!!!:)LooooL!!!!!!!!!!!
Eγω μεχρι το γυμνασιο ημουνα πολυ μαζεμενη κ παθητικη ημουν ησυχη γενικως χαμηλων τονων δεν προκαλουσα προβληματα...μετα στο λυκειο αλλαξα τελειως αλλαξα αρχικα στιλ αλλαξα συμπεριφορα εγινα τελειως αλανι κ αληταρια..ειχα ξεσαλωδει κ στο σεξουαλικο κομματι να φανταστεις με λεγανε tsoolaki κ καμαρωνα...γενικα μπορω να πω ειχα δυσκολη εφηβεια...κι εγω πολλες φορες ντρεπομαι κ μετανιωνω για πραγματα που εκανα τοτε αλλα δυστυχως δεν μπορω να γυρισω το χρονο πισω κ να τα αλλαξω οποτε μετα ηρεμω...κ στην τελικη που το σκεφτομαι καλυτερα αγρια, arrogant κ φρικιο παρα μαζεμενη κ ησυχη κ να με κανουν ο,τι θελουν...

BrokeN_DoLL
07-04-2011, 17:55
εγω παντως τωρα ειμαι χειροτερη απο τοτε...................

Φωτεινη!
07-04-2011, 19:41
νηπιαγωγειο..εχω μια αναμνηση να περιφερομαι μονη στην αυλη..τα αλλα μικρακια δεν εβγαιναν εξω στο διαλειμμα..
ενιωθα μονη μου εκεινη τη μερα..ηταν η πρωτη συνειδητοποιημενη στεναχωρια μου..
Δημοτικο ειχα κολλητη αυτοκολλητη ,μας χωρισαν στο γυμνασιο :(
Γυμνασιο λυκειο για να μην με τρομακρατει ο πατερας και να μη δεχομαι προσβολες απο τους καθηγητες,ημουν αριστη μαθητρια αλλα φρικιο.περνουσα καλα πολυ καλα..υπερασπιζομουν τα φυτα γιατι ημουν κι εγω ενα!!!χαχαχαχχα ολως παραδοξως δεν με ενοχλησε ποτε κανενας,παρα μονο ο πατερας μου..
Εγραφα ποιηματα και πεζα απο τα 15 ως τα 22..ανεξαρτητα απο την κοινωνικοτητα εγω ενιωθα να ποναω..μεγαλωνα μονη μου στην οικογενεια και αυτο ειχε τον πρωτο λογο στην καρδια μου..εξου και τα νευρα και η ματαιες προσπαθειες για αποδοχη.
Μπορω να πω οτι ημουν και δημοφιλης αλλα δυστυχως δεν το καταλαβαινα..ντοινγκ!!!!

BrokeN_DoLL
07-04-2011, 23:21
θυμαμαι εγραφα κ εγω κατι. ειχα πολλα ημερολογια και τα χω ακομα. τα διαβαζε κρυφα η αδερφη μ που ηταν μικροτερη εβρισκε το κλειδι το σκασμενο κ τα διαβαζε με τις κολιτες της. τα εχω ακομα. πριν 2 χρονια πηγα να τα διαβασω ουτε καν θυμαμαι τι εγραφα και ηταν λες και διαβαζα λογια καποιου αλλου/! συχνοτερα ελεγα μεσα πως θελω να σκοτωσω τους γονεις μου

keep_walking
08-04-2011, 14:26
Παρενθεση...

Εγω παντως σε group με ονομα serial killers δεν μπαινω λολ..ΕΛΕΟΣ:P

BrokeN_DoLL
08-04-2011, 15:32
θα μπεις για συμπαρασταση στην φιλη σου αντεεεε!

keep_walking
08-04-2011, 18:49
Δεν μπορεις να το κανεις serial lovers?....θα εχει σουξε...ποιος εχει αναλαβει την καμπανια?

Θεοφανία
08-04-2011, 18:50
Δεν μπορεις να το κανεις serial lovers?....θα εχει σουξε...ποιος εχει αναλαβει την καμπανια?

σε τέτοιο θα μπαινα και γω μπρόκεν...:Ρ

Lacrymosa
08-04-2011, 20:12
θυμαμαι εγραφα κ εγω κατι. ειχα πολλα ημερολογια και τα χω ακομα. τα διαβαζε κρυφα η αδερφη μ που ηταν μικροτερη εβρισκε το κλειδι το σκασμενο κ τα διαβαζε με τις κολιτες της. τα εχω ακομα. πριν 2 χρονια πηγα να τα διαβασω ουτε καν θυμαμαι τι εγραφα και ηταν λες και διαβαζα λογια καποιου αλλου/! συχνοτερα ελεγα μεσα πως θελω να σκοτωσω τους γονεις μου

εγω τα χω πεταξει ολα τα ημερολογια που ειχα γιατι ορισμενα απ αυτα που εγραφα δεν αντεχα να τα βλεπω μετα...απ οτι θυμαμαι εγραφα οτι τους μισω ολους κ οτι ολοι ειναι εναντιον μου κ οτι θελω να πεθανω...

Παστελι
08-04-2011, 20:38
Εγω τα εκαψα στο τζακι γιατι ηταν σαν να διαβαζα πορνο!λολ

Lacrymosa
08-04-2011, 21:05
λολ ρε συ πανικουλα καλα μονο για σεξουαλικα εγραφες ????:)

Παστελι
08-04-2011, 21:13
Ναι δεν υπηρχε προταση που να μην εχει μεσα την λεξη σεξ.Ειμουν σεξομανης και ειμαι ακομα απλα τωρα εχουν αλλα προτερααιοτητα χι

Lacrymosa
08-04-2011, 21:27
λολ απο τι ηλικια τα γραφες αυτα?? εγω στο δημοτικο εγραφα ποσο χαλια περναω κ οτι μισω τον κοσμο κ θελω να τους σκοτωσω ολους εκτος απο καποια ατομα μετα στο γυμνασιο αρχισα τα σεξουαλικα αλλα οχι αγρια πραγματα μη φανταστεις...!!

Παστελι
08-04-2011, 21:28
απο 18 ξεκινησα αλλα δεν ηθελα να σκοτωσω κανεναν.:)

Lacrymosa
08-04-2011, 21:36
ε απο 18 μια χαρα ειναι εσυ να αρχισεις τα σεξουαλικα εγω τα αρχισα πολυ νωριτερα κ τωρα που το σκεφτομαι ειδικα στο λυκειο μονο εκει ηταν το μυαλο μου θαρρεις κ δεν υπηρχε τιποτα αλλο....
εντωμεταξυ εγραφα συνεχως οτι θελω να πεθανω αλλα πουθενα δεν αναφερνα τη λεξη "αυτοκτονια"...

Παστελι
08-04-2011, 21:37
Καλο αυτο χεχε.Εγω μονο για σεξ εγραφα τπτ αλλο.

Lacrymosa
08-04-2011, 21:53
Ποιο ειναι καλο ρε συ?? Το οτι εγραφα οτι θελω να πεθανω?? λολ

Παστελι
08-04-2011, 21:57
χαχαχα οτι δεν εγραφες για αυτοκτονια βρε.λολ σαλταρα με το πολυ γραψημο μου φενετε

BrokeN_DoLL
08-04-2011, 21:59
εγω παλι να σκοτωσω ηθελα οχι να πεθανω. ειμαι πιο εγωιστρια

Lacrymosa
08-04-2011, 22:02
χαχαχα οτι δεν εγραφες για αυτοκτονια βρε.λολ σαλταρα με το πολυ γραψημο μου φενετε

μαλλον ημουν μικρη κ δεν το σκεφτομουν ετσι..στο δημοτικο τα εγραφα αυτα..μετα που μεγαλωσα ηταν πιο ξεκαθαρη η προθεση μου να αυτοκτονησω αλλα ποτε δεν βρηκα τη δυναμη να το κανω...

Παστελι
08-04-2011, 22:33
Και γιατι να το κανεις?μια φορα σου δινεται η δυνατοτητα της ζωης γιατι να θες να αυτοκτονησεις?εμενα μαρεσει η ζωη κιας εχεις δυσκολιες.
Με τις δισκολιες εχουμε εναν σκοπο εστω να τις ξεπερασουμε καπια στιγμη.:)

Lacrymosa
09-04-2011, 11:26
Και γιατι να το κανεις?μια φορα σου δινεται η δυνατοτητα της ζωης γιατι να θες να αυτοκτονησεις?εμενα μαρεσει η ζωη κιας εχεις δυσκολιες.
Με τις δισκολιες εχουμε εναν σκοπο εστω να τις ξεπερασουμε καπια στιγμη.:)

γιατι περα απ την συνεχη προσπαθεια πολλες φορες εξαντλεισαι κ φτανεις στα ορια κ πραγματικα νιωθεις πως η ζωη δεν εχει πια κανενα νοημα κ θελεις να βαλεις ενα τελος σε ολα κ να σταματησεις τον πονο κ τη δυστυχια...οταν φτανεις στην απολυτη απελπισια κ απογνωση ολα ειναι τοσο μαυρα κ απαισια κ πραγματικα δεν εχεις τη δυναμη κ το κουραγιο να κανεις τιποτα κ αυτο φαινεται ως η μονη λυση...κ ειναι πολλες οι φορες που εχω φτασει σε τετοιο σημειο αλλα παντα κατι την τελευταια στιγμη με κρατουσε πισω..κατι σαν να μου υπενθυμιζε οτι η θεση μου ειναι εδω κ πρεπει να παλεψω...αλλα νταξει στη θεωρια ωραια ειναι να λεμε οτι πρεπει να προσπαθουμε, να μην το βαζουμε ποτε κατω κτλ (κ πρεπει να το λεμε για να παιρνουμε δυναμη) αλλα κ η αντοχη πολλες φορες εξαντλειται αλλωστε ανθρωποι ειμαστε ολα ειναι πιθανα να συμβουν δεν ειμαστε σουπερμαν...

IRENEMARINA
01-08-2011, 17:09
Εγώ μικρή θυμάμαι ότι μεγάλωνα με την αίσθηση ότι είμαι πολύ έξυπνο παιδί (είχα μάθει να διαβάζω και να γράφω γύρω στα τέσσερα πριν πάω σχολείο σχεδόν μόνη μου και μου άρεσαν τα παραμύθια και τα λογοτεχνικά βιβλία) και σε καμιά περίπτωση δεν πίστευα ότι η ζωή μου θα γύρναγε έτσι σκατά όπως είναι σήμερα.... (άνεργη και μόνη). Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου τραγουδούσα και ασχολούμουν με το χορό και τη μουσική... δεν μου άρεσαν οι κούκλες αλλά τρελλαινόμουν για τα πλέιμομπιλ... γενικά εκτός από μερικές άσχημες φάσεις κρίσεων (όταν μου κάνανε τη ζωή κόλαση στο σχολείο αργότερα για παράδειγμα) νομίζω ότι έβλεπα τη ζωή πολύ πιο αισιόδοξα απ' ότι τη βλέπω τώρα πια... δυστυχώς... θυμάμαι ότι ήθελα να ασχοληθώ από μικρή με το χορό και παρακαλούσα τη μάνα μου να με στείλει στην Αμερική στη θεια μου να σπουδάσω εκεί χορό (έξι χρονών σκατό!!) πράγμα που φυσικά φαινόταν εξωφρενικό στους δικούς μου και δεν πραγματοποιήθηκε σε καμιά περίπτωση.. δυστυχώς...

BrokeN_DoLL
01-08-2011, 18:22
να ξερες πως σε καταλαβαινω. ηθελα να γινω χορευτρια και ο πατερας μου με ελεγε τζιβιτζιλου. πως μετα θα καταντησω εργατρια στου κιρουζιδη. ετσι ελεγε

pythagoras23
01-08-2011, 21:34
....ειχα βρει 2 μυρμηγκοφωλιες πολυ μακρια η μια απο την αλλη και παιρνω ενα μυρμηγκι απο την μια και το παω στην αλλη και το αφηνω μεσα στο μπουγιο....το μυρμηγκι που εβαλα στην ξενη μυρμηγκοφωλια σταθηκε στα πισω του ποδια και φαινοταν σαν κατι να τους φωναζε....ενω στην αρχη δεν το πειραζε κανενας ...μετα απο λιγο σκανε κατι αλλα μυρμηγκια και αρχιζουν και το τραβολογανε γαμησε τα....παρα πολυ ασχημα....τεσπα...εκει που τον ειχανε ταραξει στο ξυλο...τον αρπαζω απο τα χερια τους και τον παω πισω στη μυρμηγκοφωλια του...πριν τον αφησω του λεω ...δεν μπορεις να καταλαβεις τι γαμ...σι εχουν να φανε...τον αφηνω κατω και παλι στηριχτηκε στα πισω ποδια και κουναγε τις κεραιες του σαν να μου φωναζε κατι....πηρα ενα σκερπανι ενα αναπτηρα και οινοπνευμα και δεν σταματησα μεχρι να αφανιστουν ολα...οταν τελειωσα ειχα ανοιξει μια τεραστια τρυπα εκει που ηταν η μυρμηγκοφωλια των "μπασταρδων"....και ηρθε ο παππους μου και μου λεει ρε μαλακισμενο στη μεση του δρομου βρηκες να την ανοιξεις αυτη την τρυπα???...και με εσπασε στο ξυλο χαχαχχαχα

BrokeN_DoLL
01-08-2011, 23:51
......................

sorry αλλα δεν μπορω να μην γελασω

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΑΧΧΑΧΑΧΑ τι λιωσιμο ειναι αυτο που ειπες ρε συ δεν υπαρχεις! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!

Militon
01-08-2011, 23:58
Lololol Βρε Πυθαγόρα! Διαβάζοντας το στην αρχή πίστεψα ότι πρόκειται για κοινωνιολογικό πείραμα σε οργανωμένες κοινωνίες σαν αυτή των μυρμηγκιών!

Remedy
02-08-2011, 00:27
....ειχα βρει 2 μυρμηγκοφωλιες πολυ μακρια η μια απο την αλλη και παιρνω ενα μυρμηγκι απο την μια και το παω στην αλλη και το αφηνω μεσα στο μπουγιο....το μυρμηγκι που εβαλα στην ξενη μυρμηγκοφωλια σταθηκε στα πισω του ποδια και φαινοταν σαν κατι να τους φωναζε....ενω στην αρχη δεν το πειραζε κανενας ...μετα απο λιγο σκανε κατι αλλα μυρμηγκια και αρχιζουν και το τραβολογανε γαμησε τα....παρα πολυ ασχημα....τεσπα...εκει που τον ειχανε ταραξει στο ξυλο...τον αρπαζω απο τα χερια τους και τον παω πισω στη μυρμηγκοφωλια του...πριν τον αφησω του λεω ...δεν μπορεις να καταλαβεις τι γαμ...σι εχουν να φανε...τον αφηνω κατω και παλι στηριχτηκε στα πισω ποδια και κουναγε τις κεραιες του σαν να μου φωναζε κατι....πηρα ενα σκερπανι ενα αναπτηρα και οινοπνευμα και δεν σταματησα μεχρι να αφανιστουν ολα...οταν τελειωσα ειχα ανοιξει μια τεραστια τρυπα εκει που ηταν η μυρμηγκοφωλια των "μπασταρδων"....και ηρθε ο παππους μου και μου λεει ρε μαλακισμενο στη μεση του δρομου βρηκες να την ανοιξεις αυτη την τρυπα???...και με εσπασε στο ξυλο χαχαχχαχα

μπραβο ρε!
ωραιος τυπος ησουν μικρος..
δεν φτανει που ταραξες το ερμο το μυρμηγκι και το πηγες να το σπασουν σ το ξυλο για να κανεις τα πειραματα σου,
πηγες και εξολοθρευσες μια ολοκληρη κοινωνια μυρμηγκιων , επειδη αντισταθηκε στα γελοια πειραματα σου και υπερασπισε το σπιτι της!!!!!
εχεις υποψη σου ποσο εξελιγμενες κοινωνιες και ποσο προχωρημενο τροπο επικοινωνιας εχουν τα μυρμηγκια?
αν καθοσουν στ αυγα σου, το μυρμηγκι δεν θα χωνοταν στην ξενη φωλια, θα πηγαινε στην δικη του.
δεν μπορεις να ρημαζεις ολοκληρα κοινωνικα συστηματα και μετα να παριστανεις τον θεο- τιμωρο που βαλε και ταξη απο πανω!!!!
και να νομιζεις οτι σου οφειλει και ευγνωμοσυνη το μυρμηγκι!

ελπιζω να αλλαξες μυαλα..

pythagoras23
02-08-2011, 00:44
μπραβο ρε!
δεν φτανει που ταραξες το ερμο το μυρμηγκι και το πηγες να το σπασουν σ το ξυλο για να κανεις τα πειραματα σου,
πηγες και εξολοθρευσες μια ολοκληρη κοινωνια μυρμηγκιων , επειδη αντισταθηκε στα γελοια πειραματα σου και υπερασπισε το σπιτι της!!!!!
εχεις υποψη σου ποσο εξελιγμενες κοινωνιες και ποσο προχωρημενο τροπο επικοινωνιας εχουν τα μυρμηγκια?
αν καθοσουν στ αυγα σου, το μυρμηγκι δεν θα χωνοταν στην ξενη φωλια, θα πηγαινε στην δικη του.
δεν μπορεις να ρημαζεις ολοκληρα κοινωνικα συστηματα και μετα να παριστανεις τον θεο- τιμωρο που βαλε και ταξη απο πανω!!!!

χαχαχαχα εχεις δικιο...αλλά ειμουνα μικρος....στην τελικη να μην πειραζανε το φιλο μου lol...πιστευω οτι φταινε οι γονεις μου που δεν με ειχαν αφησει να παρω μαζι το computer μου....ηθελα να παιξω κατι σε strategy...:P...

pythagoras23
02-08-2011, 00:46
μπραβο ρε!

στο κατω κατω της γραφης στο τελος εγω εφαγα το ξυλο!!!....τα σκατομυρμηγκα μεσ'την μεση του δρομου μυρμηγκοφωλια...χαχαχαχα

ΥΣ
εχω αλλαξει μυαλα παντως.... τωρα σκοτωνω κουνουπια...

Remedy
02-08-2011, 01:26
στο κατω κατω της γραφης στο τελος εγω εφαγα το ξυλο!!!....τα σκατομυρμηγκα μεσ'την μεση του δρομου μυρμηγκοφωλια...χαχαχαχα

ΥΣ
εχω αλλαξει μυαλα παντως.... τωρα σκοτωνω κουνουπια...

τα κουνουπια ειναι ηλιθια κι επιβλαβη
μυρμηγκια rulez!

BrokeN_DoLL
02-08-2011, 12:34
εγω σκοτωνα βρωμουσες......

ithaki
02-08-2011, 15:54
Εγω θυμαμαι το σωμα μου γεματο μελανιες μαυρες και κιτρινες, σκισμενα γονατα γεματο πληγες...
τωρα απλα προχωρησαν πιο μεσα...

undetermined
03-08-2011, 12:10
Mπορω να θυμηθω και εγω κατι στιγμες που πραγματικα , ακομα και μετα απο τοσα χρονια καταλαβαινω γιατι μου τις εβρεχε ο πατερας μου. Ειχα παρει ενα κουτακι σπιρτα και επεζα πισω απο την οικοδομη μου οπου υπηρχε μια αλανα . Αποτελεσμα ? εβαλα φωτια την μιση και παραπανω πλευρα επειδη ειχε ξερα χορτα. Παιζαμε πολεμο γειτονια με γειτονια και σκαρφαλωσα σε ενα τοιχακι που εφτανε στο 1ο οροφο , οι αντιπαλοι " και καλα " με ειχαν περικυκλωσει . Σωτηρια μου? ενα σακι κρεμυδια απο το μπαλκονι της θειας που εμενε στον 1ο , αποτελεσμα ενα δρομος γεματο κρεμυδια και η φατσα μου μετα γεματη δακρυα απο τις ξυλιες. Φασαρια παλι με τις γειτονιες , ενα παιδακι με χτυπαει και παει κρυβεται μεσα στην οικοδομη του . Νευρα εγω με αποτελεσμα να σπασω την τζαμαρια της πορτας για να μπω μεσα να τον δειρω.Ειμουν στο χωριο και απεναντι απο το σπιτι της γιαγιας μου ειχε ενα μικρο ποταμακι και μετα ξεκινουσαν χωραφια με καλαμποκια .. Πηγα μεσα στο χωραφη εσπασα οσα καλαμποκια μπορουσα αλλα επειδη ειμουν κοντος δεν προσεξα οτι Ο ιδιοκτητης ηταν μεσα στο χωραφι... Εμπρος καλα μου ποδαρακιααααααααα

N.Princess
01-06-2012, 15:41
χαχα εγω θα αναφερω ενα χαζο μεν περιστατικο,το οποιο ομως με κανει κ ξερενομαι στα γελια(ενω ταυτοχρονα νιωθω κ τυψεις για να ειμαι ειλικρινης). Θυμαμαι πρεπει να ημουν γυρω στα 6-το πολυ,μπορει κ πιο μικρη λιγο..ε που λετε ειχαμε παει στο σπιτι κατι οικογενειακων φιλων κ εγω ειχα βγει στον κηπο με τις δυδιμες κορουλες τους. Παιζαμε(εγω ημουν η μαμα-καθως ημουν μεγαλυτερη απο εκεινες,κ οπως ειναι αυτονοητο τα κοριτσακια ηταν τα παιδια μου).Σε καποια φαση λοιπον γυρνανε κ μου κανουν(πανω στο παιχνιδι εννοειται)''Μαμα πειναμε''..κ τοτε,εγω παρα πολυ φυσικα πιανω ενα κουταλακι που ειχαμε(απο τα κουζινικα τους),το χωνω στο εδαφος,πιανω χωμα ,τις πιανω τις μαγωνω κ τους κανω''Ανοιχτε το στομα,ωρα για μαμ''κ ΤΙΣ ΤΑΙΣΑ ΧΩΜΑ χαχαχα!!το πιο γελοιο/τραγικο ειναι οτι τα αμοιρα τα δυδιμακια ΚΑΤΑΠΙΑΝ ΤΟ ΧΩΜΑ ΑΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΤΑ κ ειπαν μαλιστα''μμμ τι νοστιμο μαμα''χαχαχαχα !!Βεβαια την ολη σκηνη την ειχαν δει οι γονεις τους κ οταν με ρωτησαν(ολο νευρα)''μα καλα τι πηγες κ εκανες βρε Νεφελη''??η απαντηση μου ηταν''Δε φταιω εγω που οι κορες σας ειναι χαζες κ τρωνε ο,τι τους δινουν''!!!χαχαχα απο τοτε φαινοταν οτι επροκειτο να γινω γλωσσου:P:P
φανταστειτε οτι τα αδερφια μου ακομα το θυμουνται κ το συζητανε!! Αληθεια νιωθω ασχημα γι'αυτο..αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι,μηπως τους εκανα χαρη??τι αργυλος στη μασκα προσωπου,τι χωματακι απο τη μητερα Γη!!χαχαχα

N.Princess
01-06-2012, 15:43
θυμηθηκα κ αλλα τωρα.απο ιστοριες αλλο τιποτα.Θυμαμαι (καπου στα 8 μου)ειχαμε πιασει μια γατα με τον αδερφο μου,τη βαψαμε με σπρευ κ μετα θυμαμαι οτι προσπαθησα να την πιασω κ να τη στριφογυρισω απο την ουρα,πηγα να το κανω αλλα με καταγδαρε(μιλαμε παρα πολυ οχι αστεια) η ατιμη(καλα μου εκανε)!!!απο τοτε βλεπω γατα κ στριβω χαχα.
η' το αλλο,μικρη φοβομουν τα κοκορια κ τις κοτες..θυμαμαι ημασταν στις ξαδερφης μου το σπιτι(ειχαν κοτες),παιζαμε κυνηγητο κ καπου σκονταψα επεσα,κ τοτε νιωθω κατι να με τσιμπαει,αρχιζω να ουρλιαζω,γυρναω κοιταω πισω κ τι να δω???ενα κοκορι να μου τσιμπαει τα μπουτακια μου(τα θεικα μου μπουτακια)!!!!!!!!χαχαχαχα ευτυχως δεν μου αφησε σημαδια!!!τυχη βουνο ε??:P

λιλιουμ
01-06-2012, 16:16
Νεφελη πολυ πλακα με τα διδυμακια, τη γατουλα τη λυπηθηκα, κοκορι με εχει τσιμπησει κι εμενα!!

Εγω σπανια γυριζω στο παρελθον, και αν ειναι να γυρισω γυριζω μονο για τα ευχαριστα πλεον. Αλλα ειδικα ως παιδι δε θυμαμαι κανενα καλο αξιομνημονευτο σκηνικο. ΟΙ καλες αναμνησεις αρχιζουν απο τα 16 και μετα.. Πιανει αυτο για παιδικη ηλικια να προσπαθησω να θυμηθω τπτ να αναφερω? :P

N.Princess
01-06-2012, 16:18
Νεφελη πολυ πλακα με τα διδυμακια, τη γατουλα τη λυπηθηκα, κοκορι με εχει τσιμπησει κι εμενα!!

Εγω σπανια γυριζω στο παρελθον, και αν ειναι να γυρισω γυριζω μονο για τα ευχαριστα πλεον. Αλλα ειδικα ως παιδι δε θυμαμαι κανενα καλο αξιομνημονευτο σκηνικο. ΟΙ καλες αναμνησεις αρχιζουν απο τα 16 και μετα.. Πιανει αυτο για παιδικη ηλικια να προσπαθησω να θυμηθω τπτ να αναφερω? :P

χεχε αμε,πιανεται γιατι οχι?ουσιαστικα παιδια δεν ειμαστε στα 16?

λιλιουμ
01-06-2012, 16:23
Μαλλον ειμαστε εφηβοι!!

Οποτε αλλες οι χαρες της εφηβειας αλλες της παιδικης ηλικιας!!

N.Princess
01-06-2012, 16:25
Μαλλον ειμαστε εφηβοι!!

Οποτε αλλες οι χαρες της εφηβειας αλλες της παιδικης ηλικιας!!

εξαρταται πως το βιωνει ο καθενας.. αλλοι σε αυτη την ηλικια ζουν την εφηβεια τους κ αλλοι παιζουν ακομα με κουκλες που λεει ο λογος(ενταξει ακραιο παραδειγμα)..

thomas98
01-06-2012, 16:26
εμείς περνάμε κροτίδες και προσπαθούσαμε να τις πετάξουμε τέτοια στιγμή ώστε να σκάνε όταν πετυχεναμε βατραχια.

λιλιουμ
01-06-2012, 16:37
Λοιπον θυμηθηκα κατι, κατι που με ειχε αφησει ξερη, ειναι ομως εφηβικης φυσεως, χαχα!!

Λοιπον ειχα αλλαξει 6-7 σπιτια ως παιδι. Στα 13 μετακομισα οριστικα στην τωρινη μου γειτονια. ΕΚει την ιδια περιοδο μετακομισε και μια οικογενεια που ειχε δυο γιους. Με τον εναν εφαγα κολλημα λοιπον....... Ρομαντικο, πλατωνικο.. Παιδακι ημουν τοτε. Πως τα φερνει η μοιρα, 3χρονια μετα, βρισκομασστε στο ιδιο σχολειο, ιδια ταξη, και ιδιο τμημα!! Δεν ειχα τολμησει ποτε να του μιλησω, ακομα και μες στην ιδια ταξη που ημασταν, ουτε στη γειτονια οταν τον συναντουσα! Εμενα παγωτο..
Ερχεται λοιπον μια ωραια μερα στο διαλλειμα, παιρνει μια καρεκλα και καθεται διπλα μου στο θρανιο, μενω καγκελο.. Μιλαγα με τη διπλανη μου θυμαμαι, και μπαινει λοιπον και αυτος στην κουβεντα, και το πρωτο πραγμα που λεει απευθυνομενος σε μενα ηταν το εξης: Εμενες ποτε στην ταδε γειτονια? Λεω ναι.. Μου λεει σε θυμαμαι, και εγω εμενα εκει πιο κατω. Και μιλαμε για ηλικια οταν ημασταν 5-6 χρονων!! Εε αυτα..!

N.Princess
01-06-2012, 16:45
Λοιπον θυμηθηκα κατι, κατι που με ειχε αφησει ξερη, ειναι ομως εφηβικης φυσεως, χαχα!!

Λοιπον ειχα αλλαξει 6-7 σπιτια ως παιδι. Στα 13 μετακομισα οριστικα στην τωρινη μου γειτονια. ΕΚει την ιδια περιοδο μετακομισε και μια οικογενεια που ειχε δυο γιους. Με τον εναν εφαγα κολλημα λοιπον....... Ρομαντικο, πλατωνικο.. Παιδακι ημουν τοτε. Πως τα φερνει η μοιρα, 3χρονια μετα, βρισκομασστε στο ιδιο σχολειο, ιδια ταξη, και ιδιο τμημα!! Δεν ειχα τολμησει ποτε να του μιλησω, ακομα και μες στην ιδια ταξη που ημασταν, ουτε στη γειτονια οταν τον συναντουσα! Εμενα παγωτο..
Ερχεται λοιπον μια ωραια μερα στο διαλλειμα, παιρνει μια καρεκλα και καθεται διπλα μου στο θρανιο, μενω καγκελο.. Μιλαγα με τη διπλανη μου θυμαμαι, και μπαινει λοιπον και αυτος στην κουβεντα, και το πρωτο πραγμα που λεει απευθυνομενος σε μενα ηταν το εξης: Εμενες ποτε στην ταδε γειτονια? Λεω ναι.. Μου λεει σε θυμαμαι, και εγω εμενα εκει πιο κατω. Και μιλαμε για ηλικια οταν ημασταν 6 χρονων!! Εε αυτα..!

χαχα ειδες?του εμεινες αξεχαστη βρε!!πωπω ποσο πισω με πηγες τωρα..πωπωωω..θυμηθηκα τον Δημητρη..(ο πρωτος μου ερωτας,παιδικος εννοειται)..ειχα φαει κολλημα μαζι του απο το νηπιαγωγειο μεχρι την 4η δημοτικου..βεβαια αυτος ηταν κολλημενος με μια συμμαθητρια μας(την Αννα),κ ουτε να με φτυσει!!!ελα ομως που στην 5η δημοτικου ο Δημητρακης εφυγε απο το σχολειο μας(πηγε σε ιδιωτικο)κ θυμαμαι την ωρα της γλωσσας(καθοταν μπροστα μου)γυρναει,μου δινει ενα χαρτακι το οποιο ελεγε(το θυμαμαι κατα λεξη φαντασου)''Θελω να μου δωσεις τον αριθμο σου(βλεπεις απο τοτε ειχα κινητο εγω το νουμερο :P)να τα λεμε να μη χαθουμε.Γιατι ειμαι κολλημενος μαζι σου εδω κ 3χρονια κ τα εφτιαξα με την Αννα για να σου τη σπασω επειδη συνεχεια μιλας με τον Νικο κ εμενα με εχεις γραμμενο''!:P
του εδωσα λοιπον τον αριθμο μου,βεβαια δε με πηρε/εστειλε ποτε(οσο ειχα εκεινον το αριθμο τουλαχιστον χεχε)..τον ξαναειδα πριν δυο χρονια περιπου(επαθα πλακα!!ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΚΟΥΚΛΟΣ απ'οτι τον θυμομουν),ε κ για να μην τα πολυλογω(γιατι σας επρηξα ξερω)μιλαμε μεχρι τωρα,βγαινουμε,ολα οκ:)

λιλιουμ
01-06-2012, 16:51
Ειδες τι συμβαινει στη ζωη??
Οπως κι εσυ εγω ειχα το κολλημα νομιζα και αυτος με θυμοταν απο δεκα χρονια πριν, εγω τοτε ουτε καν.. βεβαια σκεφτομαι μηπως με αναγνωρισε απο καποιο αλλο στοιχειο, πχ θυμοταν τη μαμα μου η τον μπαμπα μου και τους ξαναειδε μετα στη νεα γειτονια και οχι εμενα, δεν το εχω ρωτησει ποτε αυτο..
Χμ εγω για να γραψω τη συνεχεια της ιστοριας θα μου παρει δυο τομους..

N.Princess
01-06-2012, 16:52
Ειδες τι συμβαινει στη ζωη??
Οπως κι εσυ εγω ειχα το κολλημα νομιζα και αυτος με θυμοταν απο δεκα χρονια πριν, εγω τοτε ουτε καν.. βεβαια σκεφτομαι μηπως με αναγνωρισε απο καποιο αλλο στοιχειο, πχ θυμοταν τη μαμα μου η τον μπαμπα μου και τους ξαναειδε μετα στη νεα γειτονια και οχι εμενα, δεν το εχω ρωτησει ποτε αυτο..
Χμ εγω για να γραψω τη συνεχεια της ιστοριας θα μου παρει δυο τομους..

μεγαλη ιστορια ε?(υποθετω πρεπει να εχει κ πολυ''ζουμι'')

λιλιουμ
01-06-2012, 16:56
ουυ απο ολα εχει, σαν τουρκικο σιριαλ και βαλε!! χαχαχαχα!!!! :p

N.Princess
01-06-2012, 16:59
ουυ απο ολα εχει, σαν τουρκικο σιριαλ και βαλε!! χαχαχαχα!!!! :p

χαχαχα που τα θυμηθηκες αυτα(η αδερφη μου τα βλεπει μανιοδως κ καθε φορα την παιρνω στο ψιλο)!τουλαχιστον το δικο σου στορι ειναι Ελληνικο κ με σφραγιδα!

λιλιουμ
01-06-2012, 17:10
E λοιπον ημουν σε ενα ιατρειο χτες και περιμενα στο σαλονι και ειχε τηλεοραση που επαιζε καποιο τουρκικο, μεγαλος σεβντας τζανεμ!! Για αυτο μαλλον δεν ανοιγω ποτε τιβι, εχει ξεφτιλιστει!! (ξεφυγαμε εκτος θεματος σορρυ μπροκεν)

N.Princess
01-06-2012, 17:15
E λοιπον ημουν σε ενα ιατρειο χτες και περιμενα στο σαλονι και ειχε τηλεοραση που επαιζε καποιο τουρκικο, μεγαλος σεβντας τζανεμ!! Για αυτο μαλλον δεν ανοιγω ποτε τιβι, εχει ξεφτιλιστει!! (ξεφυγαμε εκτος θεματος σορρυ μπροκεν)

εχει ξεφτυλιστει δε λες τιποτα!!πωπω ποσε με εκνευριζουν τα τουρκικα!!ειναι τοσο κακομοιρικα-σαχλαμαρο-γυναικουλιστικα!!!(σορρυ κ απο μενα dollitsa),μπακ του τοπικ