PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : πονος...ενοχες..θλιψη

sunsun
22-02-2011, 17:10
Καλησπερα σε ολους..
Αποφασισα να γραψω αυτο το γραμμα γιατι πνιγομαι απο τις τυψεις και τις ενοχες.
Ολα αρχισαν τον Δεκεμβριο του 2009.Ειχα βασιμες υποψιες πως μια απο τις κολλητες μου με εβλεπε λιγο παραπανω απο φιλικα.Ηξερε για τις σεξουαλικες μου προτιμησεις(ειμαι ομοφυλοφιλη).Τον τελευταιο καιρο ασχολειτο παρα πολυ με το zoo chat.Την ρωτουσα αν κανει chat με γυναικες 'η οχι? Η απαντηση της ητανε παντα αρνητικη.Εκεινη την περιοδο εγω ειχα βγει απο μια σχεση οπου ειχα καταλαβει πως αυτο ευχαριστησε την φιλη μου.Ενιωθα γενικα πως με ζηλευε και αυτο το ειχανε καταλαβει και οι αλλες φιλες μου χωρις ομως εγω να τους επιβεβαιωσω και τησ δικες μου υποψιες.
Αποφασισα να δημιουργησω κι εγω ενα προφιλ στο zoo και να ψαξω να βρω την φιλη μου.Ετσι κι εγινε..την βρηκα μεσα στο τσατ και μιλουσαμε.Εγω ειχα πει πως ειμαι 30ετων ιατρος ειχα αλλαξει ονομα φυσικα και γενικα ειχα στησει ενα ψευτικο πλεγμα γυρω μου..
μεσα στο τσατ ομως σου μιλανε κι αλλα ατομα.Ετσι μιλουσα και μια αλλη κοπελα και της ειχα πει το ψευτικο προφιλ μου.Δεν ηξερα με ποιο μιλα ο καθενας εκει μεσα και τι λενε οποτε ελεγα σε ολουσ ψεμματα.Η κοπελα που μιλουσα ητανε str8.Να μην σας κουραζω συναντηθηκαμε με την κοπελα ειχαμε και ερωτικη επαφη.Δεν της ειπα ποτε την αληθεια.Αρχισα να την ερωτευομαι κι αυτη 1,5μηνα αφοτου γνωριστηκαμε τα εφτιαξε με εναν.Εγω την περιμενα,μετα απο λιγο καιρο χωρισαν.Αν της ελεγα τοτε την αληθεια θα την εχανα σκεφτηκα και δεν το εκανα.Τοσο καιρο ζουσα σε ενα ψεμα..ψεμα ψεμα..ωσπου δεν ξερω πως το ανακαλυψε πριν λιγο καιρο.Δεν μου τα ειπε αυτη απλα με ρωτησε τι ψεμματα της εχω πει.Δεν αντεξα τον τελευταιο καιρο ολο και περισσοτερο πνιγομουνα ειχα νευρα και με ετρωγαν οι τυψεις μου ωσπου της τα ειπα ολα.Η αληθεια ειναι πως την αγαπαω κι ολας εκτος το οτι την ερωτευτηκα.Αυτη δεν θελει κατι απο μενα της ειμαι αδιαφορη κι ολα αυτα.Με παιρνει που και που τηλεφωνο απλα για να με ειρωνευτει.Οταν της τα ειπα ολα ουτε με εβρισε ουτε τιποτα.Ητανε ηρεμη κι ακουγε.Ποτε δεν με εβρισε..μου φερθηκε αψογα ακομη και στην προδοσια μου.
Οι φιλες μου δεν ηξεραν τιποτα για ολα αυτα ωσπου μιλησα κι σε αυτες.Νιωθω τοσο χαλια τοσο μαυρα δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα..με πνιγουν οι ενοχες μου.Το ξερω πως φταιω το ξερω αλλα ο,τι αισθανθηκα γι αυτη ητανε αληθινο.Δεν ξερω πως θα καταφερω να συγχωρησω εγω τον εαυτο μου για ολο αυτο το κακο που εκανα,πιστευω πως δεν θα με συγχωρησω ποτε.Νιωθω σκουπιδι ενα τιποτα...
Ευχαριστω που με ακουσατε.
Με εκτιμηση,
sunsun

Θεοφανία
22-02-2011, 17:31
σαν....καταρχήν καλώς ήρθες...:)
εγώ δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το πραγματικό σου πρόβλημα: ένιωσες άσχημα που είπες ψέμματα στην κοπέλα που ήσασταν μαζί? Νομίζεις πως αυτός ήταν από τους λόγους που χωρίσατε?

dora-agxos
22-02-2011, 18:14
καλησπερα..δεν θελω να σε απογοητευσω,αλλα δεν ησουν κατι αλλο περα απο μια ερωτικη ιστοριουλα,ηταν στρειτ η γυναικα χαλοοου???δεν ηταν τα ψεμματα σου ο λογος που χωρισατε!γνωμη μου παντα..θα το ξεπερασεις προχωρα παρακατω.

sunsun
22-02-2011, 18:57
Καλως σας βρηκα..
νιωθω χαλια που της ειπα ψεμματα.πιστευω πως τα ψεμματα μου ητανε η αφορμη για να χωρισουμε.γνωριζω πολυ καλα τι σημαινει να αμφιταλαντευεσαι αναμεσα στα δυο φυλα.αλλα δεν θελω να την χασω.

carrie
22-02-2011, 19:05
Eτσι που διαβαζα το ποστ περιμενα να δω τι εγκλημα ειχες κανει! Μην αγχωνεσαι βρε, αυτη το πηρε ψυχραιμα, οποτε μην εχεις ενοχες. Τωρα εσυ απλα τα εχει ςβαλει με τον εαυτο σου επειδη θεωρεις οτι για αυτον τον λογο την εχασες. εν καταλαβα ομως κατι τετοιο απο αυτα που μας γραφεις. Απλα πηγε παρακατω!

sunsun
23-02-2011, 16:31
Καλησπερα carrie.Κι εγω αυτο προσπαθω να το κανω άλλα δεν με αφηνει.Με παιρνει τηλεφωνα μονο και μονο να με ειρωνευτει και να με δουλεψει.Την δικαιολογω απολυτα.Αλλα αφου ειναι διακοπες στο εξωτερικο τι θελει και ασχολειται μαζι μου???Υποτιθεται πως κανει διακοπες με την παρεα της τι θελει???Της ειπα πως θα παω να την βρω να της τα πω απο κοντα και δεν θελει.Θα ρθει λεει αυτη να με βρει οποτε μπορεσει και νιωσει ετοιμη.Πιστευω πως δεν θα το κανει ποτε.Απο την μια λεει πως με αγαπα ακομη και οτι της τελειωσε το ερωτικο απο την αλλη με ειρωνευεται.Πιστευω πως τα κανει ολα αυτα για να με εχει στην τσιτα και να μην ξερω τι μου γινεται.Οφθαλμος αντι οφθαλμου...ειναι απλα τα πραγματα.

whitecandle
23-02-2011, 19:18
Εγώ πάλι δεν κατάλαβα τι έγινε. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος; Άρεσες στη φίλη σου αλλά γνώρισες μία άλλη από ζοο που ήτανε straight και έκανες μαζί της σχέση ενώ της είχες πει ψέμματα; Τι ψέμματα και η φίλη που κολλάει;

εσωτερική_σήψη
23-02-2011, 19:36
κοιτα καλη μου εγω νομιζω πως πρεπει να πας παρακατω!
μια σχεση που βασιζεται σε ψεματα δεν μπορει ποτε να ειναι σοβαρη
και απο τη στιγμη που σε ειρωνευεται δεν ξερεις αν σου λεει αληθεια η ψεματα πλεον!
με την αλλη τη φιλη σου τελικα τι εγινε;

sunsun
23-02-2011, 20:46
Καλησπερα εσωτερικη σηψη.Με την φιλη μου δεν εγινε τπτ απλα καταλαβα πως θελει να παει και με γυναικα.Ολο αυτο που μου την επεσε ισχυριζοτανε πως το εκανε για πλακα πανω στο κεφι που ειχαμε ερθει.Ετσι μπηκα κι εγω στην διαδικασια να κανω το ζοο,απο κατι που μου ειχε πεταξει καποια στιγμη.
Φυσικα και δεν ξερω αν τα εννοει 'η οχι αλλα γιατι ασχολειται μαζι μου η στρ8?Ακομη και οταν ειναι διακοπες??Δεν μπορω να καταλαβω??Εγω ο,τι αισθανθηκα ασχετο απο το ψευτικο προφιλ ητανε αληθινα.

εσωτερική_σήψη
23-02-2011, 22:03
δες τα πραγματα απο καποια αποσταση
και επιδιωξε να συναντηθειτε μολις γυρισει απο τις διακοπες να ξεκαθαρισετε τα πραγματα!
αν και απο τη στιγμη που σε ειρωνευεται δεν το βλεπω και πολυ εντιμο αυτο!
αν αγαπας καποιον δεν τον ειρωνευεσαι!και δε δηλωνεις στρειτ πανω απο ολα!

sunsun
23-02-2011, 22:41
προσπαθω να δωσω χρονο.
επιδιωκω να συναντηθουμε αλλα δεν θελει.θα ρθει εκεινη να με βρει-οπως λεει- οποτε νιωσει ετοιμη.εγω πιστευω πως δεν θα το κανει ποτε.