PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : γιατι δεν τους αντεχω ζευγαρωμενους και εγω να μην εχω.....

mateo
05-02-2011, 15:32
γιατι δεν τους αντεχω ζευγαρωμενους και εγω να μην εχω.....

dora-agxos
05-02-2011, 15:42
τα χερια σου να γειρω..τι θελω εγω με τοση αγααααπη γυρω!

mateo
05-02-2011, 15:49
αυτο ακριβως

KENO
05-02-2011, 16:44
το αισθημα του να νιωθεις παρεισακτος εγω το νιωθω παντου τριγυρω. κι αυτος ειναι κι ενας απ'τους λογους που δε γουσταρω να κυκλοφορω τοσο πολυ πλεον, οταν ολοι ειναι με παρεα και ειδικα ζευγαρια αγκαλιαζονται φιλιουνται μπροστα μου, νιωθω σαν να θελω να ανοιξει η γη να με καταπιει (ειδικα τωρα την ανοιξη δεν αντεχετε απλα). αν το δουμε απ'την αντιθετη πλευρα παντως, εμεις που παραμενουμε μονοι, συμβαινει γιατι μπορει να ειμαστε τοσο ξεχωριστοι, που δεν υπαρχει απλα ατομο ανταξιο μας...

dora-agxos
05-02-2011, 17:00
το αισθημα του να νιωθεις παρεισακτος εγω το νιωθω παντου τριγυρω. κι αυτος ειναι κι ενας απ'τους λογους που δε γουσταρω να κυκλοφορω τοσο πολυ πλεον, οταν ολοι ειναι με παρεα και ειδικα ζευγαρια αγκαλιαζονται φιλιουνται μπροστα μου, νιωθω σαν να θελω να ανοιξει η γη να με καταπιει (ειδικα τωρα την ανοιξη δεν αντεχετε απλα). αν το δουμε απ'την αντιθετη πλευρα παντως, εμεις που παραμενουμε μονοι, συμβαινει γιατι μπορει να ειμαστε τοσο ξεχωριστοι, που δεν υπαρχει απλα ατομο ανταξιο μας...

ναι καλες ειναι οι φαντασιωσεις δεν λεω,αλλα καμια φορα ειμαστε μονοι ειτε επειδη το επιλεγουμε,ειτε επειδη δεν μας αντεχουν οι αλλοι!εισαι τοσο ξεχωριστος βρε κενο?εχει μοναξια η κορυφη ε?

KENO
05-02-2011, 17:05
μαλλον δε καταλαβες, δε το εγραψα μονο για μενα, προσπαθω να μη μιλαω μονο για μενα στα φορουμς. μιλησα γενικα, και ναι οταν ενας ανθρωπος δε βρισκει ευκολα συντροφο, ειναι επειδη δεν μπορει να ταιριαξει και να αφομοιωθει απο το συνολο, αρα ειναι ξεχωριστος. ακομα κι αν πεις ειναι επειδη δεν αντεχεται, παλι ξεχωριζει.

Adzik
05-02-2011, 17:37

τι παει να πει ''ανταξιο μασ'' ωπα ωπα.. γιατι δεν ειναι θεμα του οτι ειναι ανωτεροσ απο τουσ αλλουσ οοοσο ξεχωριστοσ η διαφορετικοσ και αν εισαι.. εισαι διαφορετικοσ.. τιποτα δεν σε κανει ανωτερο.. και ειδικα οταν ενα ατομο εχει καποιεσ φρικιαστικεσ ιδεεσ ε λογικο δεν ειναι βρε συ να μην συναντασ ευκολα ατομο να ταιριαζουν τα χνοτα σασ??/...ακομη και το κινκι η το ακραιο εχει να ''νορμαλ''ορια του''..

KENO
05-02-2011, 17:52
να ξαναπουμε λοιπον, εκει που γραψα οτι μπορει να ειμαστε τοσο ξεχωριστοι κλπ, ΔΕΝ το λεω μονο για μενα, χρησιμοποιησα επιτηδες πληθυντικο γιατι απευθυνομουν γενικα σε ολους! η λεξη ανωτερος δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ σ'αυτα που εγραψα. τα περι κορυφης τα ειπε η dora-agxos, εγω δεν ειμαι ψωνιο να το παιζω υπερανω, οσο κι αν κατα καιρους σνομπαρω καποια πραγματα ή δε με εκφραζουν / με αφηνουν αδιαφορο. το οτι ξεχωριζει καποιος δε σημαινει οτι ειναι ανωτερος ή κατωτερος, απλα διαφορετικος. ετσι λεγωντας το να ειναι καποιος ανταξιος μου, εννοω διαφορετικος, να μου ταιριαζει απλα, να ξεχωριζει για μενα.
τωρα τα περι φριακιαστικων ιδεων κλπ που γραψες Adzik, ειναι απλα μια εικονα που χετε σχηματισει για το ατομο μου μεσα στο φορουμ. φυσικα ειναι κι αυτος ενας λογος, αλλα οχι ο μονος. ειναι πολυ ευκολο να κατηγοριοποιησουμε και να κατηγορησουμε καποιον μεσω φορουμ για κατι, διαβαζουμε οσα γραφει και λεμε "αυτο ειναι και τπτ παραπανω". ελα ομως που ολοι μας αναγκαστικα ειμαστε πολλα παραπανω!
κι αυτο το λαθος κανετε εδω περα μεσα...

Adzik
05-02-2011, 19:48
αν δεν θεωρουσαμε καλε μου ΚΕΝΟ πωσ εισαι κατι παραπανω απο ενα ατομο με καποιεσ ιδiαιτερεσ ιδεεσ (με τισ οποιεσ συμφωνουμε η διαφωνουμε).. δεν νομιζω πωσ θα σου μιλουσαμε σωστα?:)

η λεξη ανταξιος σημαινει να βρεθει καποιοσ που να ειναι αξιοσ να ειναι μαζι μασ.. ταιριαστοσ ισωσ ηθελεσ να πεισ:)

επισεισ αν πιστευες πραγματικα πωσ ημαστε τοσο κλειστοι οσο η κοινωνια εκει εξω.. εσυ δεν θα μασ μιλαγες ..οποτε οπωσ ειδεσ δεν υσχιει κανενα απο αυτα τα δυο..

ολοι ημαστε περιπλοκα οντα.και ταμπελεσ δεν βαζουμε.

KENO
05-02-2011, 20:20
αν δεν θεωρουσαμε καλε μου ΚΕΝΟ πωσ εισαι κατι παραπανω απο ενα ατομο με καποιεσ ιδiαιτερεσ ιδεεσ (με τισ οποιεσ συμφωνουμε η διαφωνουμε).. δεν νομιζω πωσ θα σου μιλουσαμε σωστα?:)κι ομως, νομιζω υπαρχουν πολλα μελοι για τα οποια δεν αξιζω να μου μιλανε, και πιστευουν ειμαι αλλο ενα troll που μπορει να κανει πλακα. για καποιους εδω περα μεσα ο ΚΕΝΟ πχ ειναι ενας μαλακας που γουσταρει επιτηδες τα ακρα, να σκεφτεται και να υποστηριζει αρνητικα, ασχημα και φρικιαστικα πραγματα, απλα για να σοκαρει ισως και τπτ παραπανω. δεν ισχυει ομως, δε γραφω συνεχως με το ιδιο συναισθημα, ουτε εχω στο μυαλο μου πως να τραβηξω τα βλεμματα ολων. ολοι οι ανθρωποι ειμαστε πολυπλευρα οντα θα μπορουσαμε να πουμε, ετσι κι εγω που για καποιους γουσταρω τα ακρα λοιπον, μπορω να γινω το ιδιο καλος/γλυκος/τρυφερος κλπ οπως και οποιοσδηποτε αλλος, αρκει να βρεθει μια κοπελα να μου τα βγαλει ολα αυτα...

η λεξη ανταξιος σημαινει να βρεθει καποιοσ που να ειναι αξιοσ να ειναι μαζι μασ.. ταιριαστοσ ισωσ ηθελεσ να πεισ:)ανταξιος-ισαξιος-ταιριαστος, ολα αυτα μαζι για μενα ειναι συνωνυμα. το να δω οτι ξεχωριζει καποια απ'το συνολο, ειτε γιατι εχει παρομοιο τροπο σκεψης, ειτε οτι αλλο, κι αξιζει για μενα προσωπικα. το ιδιο κανουμε ολοι, ξεχωριζουμε τον συντροφο μας μεσα απ'τους πολλους (τις περισσοτερες φορες δυστυχως γινεται ΜΟΝΟ με βαση την εξωτερικη εμφανιση). τι κριμα ομως που συνηθως οταν επιλεξουμε καποιο ατομο, δε μας επιλεγει κι εκεινο. κι ετσι καταληγουμε να παραμενουμε μονοι, ειτε το θελουμε, ειτε οχι...

επισεισ αν πιστευες πραγματικα πωσ ημαστε τοσο κλειστοι οσο η κοινωνια εκει εξω.. εσυ δεν θα μασ μιλαγες ..οποτε οπωσ ειδεσ δεν υσχιει κανενα απο αυτα τα δυο..η κοινωνια βρισκω πως ειναι κλειστη, λογικα και εδω κατα καποιο τροπο συμβαινει το ιδιο (αφου το φορουμ ειναι μικρογραφια της κοινωνιας και τα μελοι ανηκουν εκει), η λογοκρισια που ελεγα στο τελευταιο μου θεμα. απλα εδω δεν χρειαζεται να ξερεις τον αλλον για να διαβασεις την αποψη του, να δεις κατευθειαν τη σκεψη του. εκει εξω πρεπει να τον γνωρισεις, και σιγα σιγα μαθαινεις ακουγωντας τον πως και τι σκεφτεται. τεσπα η πολλη λογοκρισια και καταπιεση εμενα μου προκαλει απαθεια, λες και δε χρειαζεται να εκφραστω και να πω αυτο που σκεφτομαι, γιατι κανεις δε προκειται να καταλαβει. και δυστυχως ετσι νιωθω για τη ζωη μου ολη...

ολοι ημαστε περιπλοκα οντα.και ταμπελεσ δεν βαζουμε.συμφωνω με το πρωτο, με τις ταμπελες ομως οχι. ολοι εχουμε αναγκη να ξερουμε οτι ανηκει καπου ο αλλος, να τον ενταξουμε καπου μεσα στο μυαλο μας, ωστε να σχηματισουμε και μια αποψη τελικα. απλα συνηθως κολλαμε πολλες ταμπελες γιατι δε μας καλυπτει μονο μια...

Παστελι
05-02-2011, 22:33
αμαν μια κουβεντα εγραψε και τον φαγατε.ελεος παιδια.τον στησατε στα 5 μετρα.ποιος εχει ορεξη να γραψει εδω οταν του κανεται σαν λυκος στο προβατο επιθεση?

carrot
05-02-2011, 22:57
γιατι δεν τους αντεχω ζευγαρωμενους και εγω να μην εχω.....

Όταν θα έχεις όμως δεν τους προσέχεις καν αυτούς που δεν θα έχουν! Generally speaking.

Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπε η δώρα ότι όποιος είναι μόνος θα είναι βασικά κατώτερος στα μάτια των άλλων και να μην τον αντέχουν. Not sure καλή δώρα. Σκέψου ας πούμε ο πιο κατώτερος, αγνοημένος, παραγκωνισμένος της παρέας να έχει μυστικές ικανότητες/ ταλέντα τόσο που δεν έχουν όλοι οι άλλοι μαζί. Μερικοί μάλιστα επιβιώνουν μια χαρά μόνοι τους. Αλλά και πάλι κανένας δεν αξίζει τόσο όσο η αξία που μπορεί να δώσει σε άλλους. Θυμήσου το.

dora-agxos
05-02-2011, 23:32
Όταν θα έχεις όμως δεν τους προσέχεις καν αυτούς που δεν θα έχουν! Generally speaking.

Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπε η δώρα ότι όποιος είναι μόνος θα είναι βασικά κατώτερος στα μάτια των άλλων και να μην τον αντέχουν. Not sure καλή δώρα. Σκέψου ας πούμε ο πιο κατώτερος, αγνοημένος, παραγκωνισμένος της παρέας να έχει μυστικές ικανότητες/ ταλέντα τόσο που δεν έχουν όλοι οι άλλοι μαζί. Μερικοί μάλιστα επιβιώνουν μια χαρά μόνοι τους. Αλλά και πάλι κανένας δεν αξίζει τόσο όσο η αξία που μπορεί να δώσει σε άλλους. Θυμήσου το.

καλε μου ινσεκτ ποτε τα ειπα εγω ολα αυτα??να διαβαζεις πιο προσεκτικα,δεν μιλησα ουτε για κατωτερους,ουτε για παραγκωνισμενους!ειπα απλα οτι η μοναξια ειναι και επιλογη μας,αλλα και οταν δεν μας αντεχουν..πχ λεμε τωρα πινω εγω 15 μπυρες και βριζω ολο τον κοσμο,μονη δεν θα ειμαι?
αλλο παραδειγμα..σε γνωριζω απο κοντα και σου λεω ποσο μου αρεσει να δολοφονω ανθρωπους,θα κατσεις πολυ μαζι μου?αυτα!και σε παρακαλω μην παρερμηνευεις τα λεγομενα μου..αλλωστε δεν ειμαι εγω αυτη που μιλησε για "ανταξιους"(παραληρημα μεγαλειου μιλαμε)

KENO
05-02-2011, 23:48
αμαν μια κουβεντα εγραψε και τον φαγατε.ελεος παιδια.τον στησατε στα 5 μετρα.ποιος εχει ορεξη να γραψει εδω οταν του κανεται σαν λυκος στο προβατο επιθεση?μην ανησυχεις γλυκια μου, εχω συνηθισει πια σ'αυτο το φορουμ. ειναι τα κοριτσακια που βγαζουν τα απωθημενα τους και θελουν να κανουν τις γιατρινες, λεγωντας στα αγορακια ποιο ειναι το σωστο και το λαθος, τα πρεπει και τα μη...

αλλωστε δεν ειμαι εγω αυτη που μιλησε για "ανταξιους"(παραληρημα μεγαλειου μιλαμε)dora-agxos αν εχεις κατι εναντιον μου, στειλε μου message και πεσμου τι ειναι ακριβως να το λυσουμε. εγω δεν εχω τιποτα απολυτως εναντιον σου, ουτε που θυμαμαι να υπηρξε ποτε αντιπαραθεση μεταξυ μας για να μου λες για παραληρηματα και λοιπα, οκ ? προσεξε λιγο πως μιλας εδω περα μεσα, δε σου εφταιξα σε τιποτα αν τσακωνεσαι με αλλα μελοι για να με προσβαλλεις μ'αυτο το τροπο...
το ανταξιος το εγραψα σαν συνωνυμο του ταιριαζει, αν τωρα εσεις το πηρατε σαν κατι παραπανω λες και το παιζω ανωτερος, ειναι καθαρα δικο σας προβλημα.

dora-agxos
05-02-2011, 23:52
μην ανησυχεις γλυκια μου, εχω συνηθισει πια σ'αυτο το φορουμ. ειναι τα κοριτσακια που βγαζουν τα απωθημενα τους και θελουν να κανουν τις γιατρινες, λεγωντας στα αγορακια ποιο ειναι το σωστο και το λαθος, τα πρεπει και τα μη...

dora-agxos αν εχεις κατι εναντιον μου, στειλε μου message και πεσμου τι ειναι ακριβως να το λυσουμε. εγω δεν εχω τιποτα απολυτως εναντιον σου, ουτε που θυμαμαι να υπηρξε ποτε αντιπαραθεση μεταξυ μας για να μου λες για παραληρηματα και λοιπα, οκ ? προσεξε λιγο πως μιλας εδω περα μεσα, δε σου εφταιξα εγω σε τιποτα αν τσακωνεσαι με αλλα μελοι για να με προσβαλλεις μ'αυτο το τροπο...
το ανταξιος το εγραψα σαν συνωνυμο του ταιριαζει, αν τωρα εσεις το πηρατε σαν κατι παραπανω λες και το παιζω ανωτερος, ειναι καθαρα δικο σας προβλημα.

μην αρπαζεσαι τζακ!

mateo
06-02-2011, 00:53
παιδια πραγματικα δεν με βοηθατε

dora-agxos
06-02-2011, 00:55
δεν εχεις και αδικο..πες λοιπον κατι παραπανω περα απο ενα ρεφρεν!

mateo
06-02-2011, 01:02
αυτο......ολοι χζευγαρωμενοι φιλοι γνωστοι ολοι...και εγω τιποτα....αυτο το ρεφρεν τα λεει ΟΛΑ

Παστελι
06-02-2011, 01:07
ελα βρε ματεο δεν εισαι ο μονος.και εγω 7 χρονια αζευγαρωτη ειμαι και νε μεν ζηλευω αλλα το παλευω.
τι να κανω?να πρω ενα μπαζουκας να αρχησω να ριχνω στα ζευγαρια?Δωρα νομιζεις οτι περνιεσαι για πονηρη?
τι συμπεριφορα ειναι αυτη?γιατι εισαι τοσο ειρωνικη και εμεις σαν και εσενα υποφερουμε πρεπει αν νιωθουμε τους αλλος που υποφερουν και αυτοι και να τους στεκομαστε.

dora-agxos
06-02-2011, 01:20
ελα βρε ματεο δεν εισαι ο μονος.και εγω 7 χρονια αζευγαρωτη ειμαι και νε μεν ζηλευω αλλα το παλευω.
τι να κανω?να πρω ενα μπαζουκας να αρχησω να ριχνω στα ζευγαρια?Δωρα νομιζεις οτι περνιεσαι για πονηρη?
τι συμπεριφορα ειναι αυτη?γιατι εισαι τοσο ειρωνικη και εμεις σαν και εσενα υποφερουμε πρεπει αν νιωθουμε τους αλλος που υποφερουν και αυτοι και να τους στεκομαστε.

βρε μπαζουκα εσυ τι πεταγεσαι σαν το μανιταρι του μπαναρισμενου!πες κατι εποικοδομητικο εδω μεσα, που μπαινεις για να την λες..κανε στην ακρη τωρα.

βρε ματεο δεν λες κατι παραπανω,ναι ειναι ενα ωραιο τραγουδακι δεν λεω,αλλα αν θες να ανοιξουμε μια συζητηση πρεπει να μας πεις καποια πραγματα,αυτα..!και ευχομαι να βρεις αυτο που θες :)

Παστελι
06-02-2011, 01:32
Kαι εγω σαγαπαω χαχα.

researcher
06-02-2011, 01:33
και γω

πανικουλα

και δορα

και ματεο

καληνυχτα σας

φιλια πολλα

dora-agxos
06-02-2011, 01:33
Kαι εγω σαγαπαω χαχα.

και εγω μαρη...καταβαθος!

dora-agxos
06-02-2011, 01:35
και γω

πανικουλα

και δορα

και ματεο

καληνυχτα σας

φιλια πολλα

καληνυχτα γλυκο ον :) εγω ειμαι οφ!

crazy_diamond
06-02-2011, 01:37
mateo γεια :)

είσαι καιρό χωρίς σύντροφο;

rock
06-02-2011, 10:28
Χμμ.. Αρκετοι πιστευουν μαλλον οτι η μοναξια ειναι ειτε δικη σου επιλογη ειτε ερχεται επειδη οι αλλοι δε σε θελουν μαζι τους. Αυτο ειναι σαν να μεταφερει αυτοματα την ευθυνη στο ατομο το οποιο τη βιωνει τη μοναξια, σαν να λεει δηλαδη καποιος οτι κατι φταιει μ'αυτο το ατομο και οχι με τους αλλους, κατι που αρκετες φορες δεν ισχυει.
Μαλλον καθενας την αντιλαμβανεται διαφορετικα. Για αλλους μοναξια ειναι το να μην εχεις εναν οποιοδηποτε ανθρωπο να πας για καφε. Για αλλους μοναξια ειναι το να μην εχεις διπλα σου ανθρωπους με κοινα σημεια, που να σε καταλαβαινουν, κατα συνεπεια μπορει να συμβαινει και το ενα και το αλλο μαζι.

Οσο πιο διαφορετικος εισαι τοσο πιο δυσκολα βρισκεις ανθρωπους που να γεμιζουν τη ζωη σου. Γενικα τεινω να εστιαζω σε καποιες συγκεκριμενες συμπεριφορες στους ανθρωπους που δεν εχουν σχεση με το ποσο αποδεκτοι ειναι απο το συνολο. Σιγουρα αν σκεφτειτε ολοι τα σχολικα χρονια πχ θα θυμηθειτε ατομα τα οποια ειχαν απειρες παρεες και ειχαν την αποδοχη απο πολλους ενω αλλα πιο μαζεμενα μπορει να μην ειχαν καν παρεα. Κι ομως ειναι πολλες οι περιπτωσεις που αν τα συγκρινεις μεταξυ τους μπορει να διαπιστωσεις οτι το να εχει κανεις την αποδοχη των πολλων δε σημαινει οτι εχει και πλουσιο εσωτερικο κοσμο. Αλλο πραγμα η κοινωνικοτητα και αλλο η ποιοτητα ανθρωπου, αλλοτε πανε μαζι αλλοτε χωρια.

mateo ειναι δυσκολο να εισαι χωρις σχεση ειδικα στη φαση που βρισκεσαι αλλα μη γεμιζεις το μυαλο σου με σκεψεις οτι θα μεινεις μονος. Οποτε εχεις ευκαιρια για συναναστροφη με αλλα ατομα βγαλε τον εαυτο σου προς τα εξω, περνα τον χρονο σου και με χομπυ που σε γεμιζουν κτλ

Παστελι
06-02-2011, 11:24
Και εγω δεν ταιριαζω με κανεναν ανθρωπο.οι κοπελες τις ηλικιας μου μηλανε για μπιγκ μπραδερ και αλλα τετοια ανουσια πραγματα.με αντρα δεν μπορω να κανω σχεση απο τοτε που χωρησα ετσι ο μονος που εχω ειναι ο γιος μου για παρεα και η οικογενεια γονεις και αδερφος,και νιωθω πολυ μοναξια αλλα πολλες φορς μαρεσει απο το να ειμαι με ατομα (κατωτερα πιστευω) για μενα που θα καθονται να λενε για τον φουκα μουκα λολ.

KENO
06-02-2011, 14:40
μαρεσει απο το να ειμαι με ατομα (κατωτερα πιστευω) για μενα που θα καθονται να λενε για τον φουκα μουκα λολ.ω μα γιατι το ειπες αυτο οτι ειναι κατωτερα, τωρα η dora-agxos θα πεθανει απ'το αγχος της και θα νομιζει οτι εχεις κι εσυ παραληρηματα μεγαλειου:eek:! αυτοι που βλεπουν big brother και καθονται και κουτσομπολευουν ανουσια πραγματα, φυσικα και δεν ειναι κατωτερου επιπεδου... ειναι απλα διαφορετικοι, μεσα στο ολο συνολο που ονομαζουμαι ελλαδισταν. τεσπα αρκετα με την ειρωνια, η rock με καλυψε για αλλη μια φορα, πιο ontopic απαντηση δε προκειται να δωθει.

researcher
06-02-2011, 15:15
ωραια οντως τα λεει η rock!!!!

http://www.absolutvision.com/gallery/gallery/th/2N8089.100.jpg

Paolo_1
06-02-2011, 15:59
Όντως δεν παλεύεται να βλέπεις γύρω σου ερωτευμένα ζευγάρια κι εσύ να είσαι μόνος.Είναι μεγάλη δοκιμασία κυρίως γι'αυτούς που χρειάζονται οπωσδήποτε το να αγαπάνε και να αγαπιούνται.Πας σε κλαμπ,δίπλα σου και μπροστά σου ζευγάρια φιλιούνται.Βγαίνεις να περπατήσεις βλέπεις ζευγάρια χέρι χέρι.Πας σε εμπορικά κέντρα,τα ίδια.Είναι σαν να σε σφάζουν στην ψυχή σου.

Τώρα για βοήθεια,τί να σου πω;Όλοι αυτοί οι ζευγαρωμένοι φίλοι σου δεν έχουν καμία αζευγάρωτη φίλη να σου γνωρίσουν;Εκτός αν σ'έχουν γραμμένο.

carrie
06-02-2011, 16:06
Γιατι βρε παιδια το εχετε ευκολο και απλο και μονο γεματο χαρες και ερωτα τον να ειναι κανεις ζευγαρι με καποιον??? Τι δουλειες και μαλακιες, εχει απιστευτο αγχος και ματαιωσεις και απογοητευσεις και χτυποκαρδια και λυπες ο ερωτας!!!!!!!!! Απιστευτα λεπτεσ ισορροπιες, πρεπει να εχεις αρκετη αυτοπεποιθηση και κατανοηση του εαυτου σου και του αλλου για να εισαι μεσα σε μια καλη σχεση και να διατηρειται κιολας. Βασικα νομιζω οτι αυτο ειναι το πιο δυσκολο πραγμα στον κοσμο, γιαυτο και εξαιρετικα σπανια ειναι τα πολυ πολυ αγαπημενα ζευγαρια που ειναι ερωτευμενα ακομα και μετα απο 50 χρονια και ειναι ευτυχισμενοι. γιατι εγω αυτο το προτυπο εχω, ετσι θελω να ειμαι με τον ανθρωπο μου. Και αυτοι οι ανθρωποι μη νομιζεις οτι τα βρηκαν ολα ευκολα η οτιδηποτε. Θελει δουλεια πολλη, θεληση, ενδιαφερον, ερωτικη καψουρααααα και ΕΠΙΜΟΝΗ! Εμενα με θυμαμαι να περναω πολυ πιο ωραια μονη μου, κανεις οοοοοοοτι θες πας οοοοοοοπου θες με οοοοοοοοοποιον θες κανεις οοοοοοοοποια τρελα σου κατεβει χωρις να δινεις και να παιρνεις λογαριασμο! Ξενοιαστη!! Και μετα απο καποια φαση μπορει να εισαι ακρετα ετοιμος να μπεις σε μια σχεση και να ειναι ομορφη και να φερεσαι σωστα, γιατι το θεμα δεν ειναι αντε να πηδαμε ή να εχουμε καποιον να βγαινουμε για καφε, ή να καθομαστε στα παγκακια γιατι ζηλευουμε τους αλλους που το κανουνε, το θεμα ειναι να εισαι καλα με τον εαυτο σου, και να μην αισθανεσαι ζηλεια για τα ζευγαρακια γυρω σου, αλλα χαρα κ αγαπη! Τοτε θα σου ερθει κ εσενα η αγαπη!!!!! Γιατι αμα εκπεμπεις αγαπη ή εστω πληροτητα και οτι εισαι ενταξει με τον εαυτο του, τοτε ελκυεις ατομα κοντα σου. Δεν λεω πια οτι πρεπει αυτα να ειναι στο 100%, αλλα απλα σε μεγαλο ποσοστο!! Γιατι οταν εκπεμπεις ζηλεια, απογοητευση, ανικανοποιηση, αυτα θα σου ερθουν. Το λουλουδακι πρεπει να ειναι ομορφο, μυρωδατο και χρωματιστο για να παει η μελισσουλα! Αν ειναι μαυρο, μαραμενο και κρυμμενο κατω απο καμια πετρα, δε θα παει ποτε!! Φροντιστε λοιπον τους εαυτους σας σαν να ειστε λουλουδακια!! Αλλα και παλι να ξερετε οτι ο ερωτας δεν ειναι ευκολο πραγμα!!!!!!! :D

carrot
06-02-2011, 16:31
καλε μου ινσεκτ ποτε τα ειπα εγω ολα αυτα??να διαβαζεις πιο προσεκτικα,δεν μιλησα ουτε για κατωτερους,ουτε για παραγκωνισμενους!ειπα απλα οτι η μοναξια ειναι και επιλογη μας,αλλα και οταν δεν μας αντεχουν..πχ λεμε τωρα πινω εγω 15 μπυρες και βριζω ολο τον κοσμο,μονη δεν θα ειμαι?
αλλο παραδειγμα..σε γνωριζω απο κοντα και σου λεω ποσο μου αρεσει να δολοφονω ανθρωπους,θα κατσεις πολυ μαζι μου?αυτα!και σε παρακαλω μην παρερμηνευεις τα λεγομενα μου..αλλωστε δεν ειμαι εγω αυτη που μιλησε για "ανταξιους"(παραληρημα μεγαλειου μιλαμε)
Δεν είναι πάντα επιλογή η μοναξιά! Κάποιοι είναι λιγότερο επιθυμητοί σε κοινωνικές μαζώξεις και περισσότερο παραγκωνισμένοι αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι όλοι τους είναι και ανάξιοι. Αν μπορείς να έχεις αποκτήσει αξία για ένα δύο ανθρώπους και να σε έχουν αγαπήσει γι'αυτό, σε πειράζει επειδή δεν σε προσέχει ο περισσότερος κόσμος? Παράδειγμα λέω.
Τώρα βέβαια αν κάποιου του φταίνε τα πάντα και όλοι διαρκώς και συνεχώς δεν νομίζω να αποκτήσει και πολύ παρέα έτσι. Ούτε με το να δηλώνει πως θέλει να δολοφονήσει ή να γίνει τρομοκράτης επειδή δεν του αρέσει ο κόσμος. Ξέρεις όμως δεν το βλέπω έτσι. Ότι γίνεται, γίνεται για το χρήμα, και μόνο σε κάποιες σπάνιες περιπτώσεις για διαφορετικούς λόγους (δημοσιότητα, ικανοποίηση). Έτσι λοιπόν αν σε γνώριζα κάπου και μου έλεγες πως σου αρέσει να δολοφονείς κόσμο το πρώτο πράγμα που θα σε ρωτούσα είναι για ποιο λόγο? Θα έμενα μ@λάκας βασικά γιατί δεν μου έχει συμβεί. Τώρα βέβαια το τι κάνει ο καθένας για να προκαλέσει η να τον προσέξουν αυτό είναι αστείο ή και αξιολύπητο πολλές φορές. Αποτέλεσμα ίσως της ευρείας ανάγκης για προσοχή πάση θυσία. Λυπηρό το όλα σκ@&@ είναι. Δεν είναι πάντα.

Ξεφεύγω λίγο από τη συζήτηση. Δεν πειράζει. Καλή σου μέρα :)

marian_m
06-02-2011, 16:36
Γιατι βρε παιδια το εχετε ευκολο και απλο και μονο γεματο χαρες και ερωτα τον να ειναι κανεις ζευγαρι με καποιον??? Τι δουλειες και μαλακιες, εχει απιστευτο αγχος και ματαιωσεις και απογοητευσεις και χτυποκαρδια και λυπες ο ερωτας!!!!!!!!! Απιστευτα λεπτεσ ισορροπιες, πρεπει να εχεις αρκετη αυτοπεποιθηση και κατανοηση του εαυτου σου και του αλλου για να εισαι μεσα σε μια καλη σχεση και να διατηρειται κιολας. Βασικα νομιζω οτι αυτο ειναι το πιο δυσκολο πραγμα στον κοσμο, γιαυτο και εξαιρετικα σπανια ειναι τα πολυ πολυ αγαπημενα ζευγαρια που ειναι ερωτευμενα ακομα και μετα απο 50 χρονια και ειναι ευτυχισμενοι. γιατι εγω αυτο το προτυπο εχω, ετσι θελω να ειμαι με τον ανθρωπο μου. Και αυτοι οι ανθρωποι μη νομιζεις οτι τα βρηκαν ολα ευκολα η οτιδηποτε. Θελει δουλεια πολλη, θεληση, ενδιαφερον, ερωτικη καψουρααααα και ΕΠΙΜΟΝΗ! Εμενα με θυμαμαι να περναω πολυ πιο ωραια μονη μου, κανεις οοοοοοοτι θες πας οοοοοοοπου θες με οοοοοοοοοποιον θες κανεις οοοοοοοοποια τρελα σου κατεβει χωρις να δινεις και να παιρνεις λογαριασμο! Ξενοιαστη!! Και μετα απο καποια φαση μπορει να εισαι ακρετα ετοιμος να μπεις σε μια σχεση και να ειναι ομορφη και να φερεσαι σωστα, γιατι το θεμα δεν ειναι αντε να πηδαμε ή να εχουμε καποιον να βγαινουμε για καφε, ή να καθομαστε στα παγκακια γιατι ζηλευουμε τους αλλους που το κανουνε, το θεμα ειναι να εισαι καλα με τον εαυτο σου, και να μην αισθανεσαι ζηλεια για τα ζευγαρακια γυρω σου, αλλα χαρα κ αγαπη! Τοτε θα σου ερθει κ εσενα η αγαπη!!!!! Γιατι αμα εκπεμπεις αγαπη ή εστω πληροτητα και οτι εισαι ενταξει με τον εαυτο του, τοτε ελκυεις ατομα κοντα σου. Δεν λεω πια οτι πρεπει αυτα να ειναι στο 100%, αλλα απλα σε μεγαλο ποσοστο!! Γιατι οταν εκπεμπεις ζηλεια, απογοητευση, ανικανοποιηση, αυτα θα σου ερθουν. Το λουλουδακι πρεπει να ειναι ομορφο, μυρωδατο και χρωματιστο για να παει η μελισσουλα! Αν ειναι μαυρο, μαραμενο και κρυμμενο κατω απο καμια πετρα, δε θα παει ποτε!! Φροντιστε λοιπον τους εαυτους σας σαν να ειστε λουλουδακια!! Αλλα και παλι να ξερετε οτι ο ερωτας δεν ειναι ευκολο πραγμα!!!!!!! :D

+++ Έτσι ακριβώς το βλέπω κι εγώ.
Αν περιμένουμε από μια σχέση να μας λύσει όλα τα προβλήματα, την έχουμε πατήσει.
Συχνά, αφού περάσει το πρώτο διάστημα της έκστασης, μια σχέση πολλαπλασιάζει τα προβλήματά μας. Δεν έχουμε πια μόνο τα δικά μας, αλλά σ'αυτά έχουν προστεθεί κι εκείνα του συντρόφου!

KENO
06-02-2011, 16:42
Και αυτοι οι ανθρωποι μη νομιζεις οτι τα βρηκαν ολα ευκολα η οτιδηποτε. Θελει δουλεια πολλη, θεληση, ενδιαφερον, ερωτικη καψουρααααα και ΕΠΙΜΟΝΗ! Εμενα με θυμαμαι να περναω πολυ πιο ωραια μονη μου, κανεις οοοοοοοτι θες πας οοοοοοοπου θες με οοοοοοοοοποιον θες κανεις οοοοοοοοποια τρελα σου κατεβει χωρις να δινεις και να παιρνεις λογαριασμο! Ξενοιαστη!! Αλλα και παλι να ξερετε οτι ο ερωτας δεν ειναι ευκολο πραγμα!!!!!!! :Dναι παιδια, δεν ειναι ευκολο πραμα ο ερωτας, γιαυτο μην τον αναζητατε, δεν χρειαζεται να ερωτευομαστε, δεν χρειαζομαστε συντροφο, δεν χρειαζεται να νιωθουμε οτι αγαπαμε και αγαπιομαστε, ολα αυτα ειναι ανουσια, μπορουμε να προχωρησουμε και μονοι μας στη ζωη. πλεον απαιτειται τρομαχτικων διαστασεων δουλεια, να εχεις αποκτησει το σωμα του μπρατσαρα (ή του κοκαλου για τις γυναικες), να εχεις λεφτα, σπιταρωνα, αμαξαρα, ολα αυτα σε μικρη ηλικια βεβαια γιατι αλλιως μενεις και στο ραφι, και μετρας σαν κωλογερος/κωλογρια. κι οταν αποκτησεις τον πολυποθητο συντροφο, what the fuck, τελικα τον βαριεσαι και ισως σου ειναι αχρηστος γιατι εχεις χτισει ολοκληρη καριερα μονος σου, και δε μπορεις να συνηθισεις τη ζωη μαζι του. αλλα κακα τα ψεματα μωρε, ενας συντροφος θα μας φερει την ευτυχια, θα κανουμε και παιδια, και ολα θα πανε καλα, θα διαιωνιστει το ειδος.

Γιατι αμα εκπεμπεις αγαπη ή εστω πληροτητα και οτι εισαι ενταξει με τον εαυτο του, τοτε ελκυεις ατομα κοντα σου. Δεν λεω πια οτι πρεπει αυτα να ειναι στο 100%, αλλα απλα σε μεγαλο ποσοστο!! Γιατι οταν εκπεμπεις ζηλεια, απογοητευση, ανικανοποιηση, αυτα θα σου ερθουν. Το λουλουδακι πρεπει να ειναι ομορφο, μυρωδατο και χρωματιστο για να παει η μελισσουλα! Αν ειναι μαυρο, μαραμενο και κρυμμενο κατω απο καμια πετρα, δε θα παει ποτε!! Φροντιστε λοιπον τους εαυτους σας σαν να ειστε λουλουδακια!!ναι μονο που δεν ειναι ολες οι μελισσουλες ιδιες! κι εκτος απ'τις μελισσουλες υπαρχουν και τα μυρμηγκακια κι αλλα εντομα. εγω πχ δεν ελκυομαι τοσο απ'την εξωτερικη εμφανιση καποιας, οσο απ'το μυαλο της και τον τροπο που σκεπτεται. ο αρνητισμος με τραβαει, οσο κι αν φαινεται καπως αυτο. οποτε το αν ειναι μαυρο, μαραμενο κλπ δεν ισχυει, δεν ειμαστε ολοι το ιδιο...

carrot
06-02-2011, 16:49
μια σχέση πολλαπλασιάζει τα προβλήματά μας. Δεν έχουμε πια μόνο τα δικά μας, αλλά σ'αυτά έχουν προστεθεί κι εκείνα του συντρόφου!

Δηλαδή εσύ όταν κάνεις σχέση με κάποιον αντί να σκεφτείς πως θα σε βοηθήσει, θα σου λύσει προβλήματα (το σεξουαλικό έστω) σκέφτεσαι πως θα σου προσθέσει προβλήματα;

carrie
06-02-2011, 17:06
ναι παιδια, δεν ειναι ευκολο πραμα ο ερωτας, γιαυτο μην τον αναζητατε, δεν χρειαζεται να ερωτευομαστε, δεν χρειαζομαστε συντροφο, δεν χρειαζεται να νιωθουμε οτι αγαπαμε και αγαπιομαστε, ολα αυτα ειναι ανουσια, μπορουμε να προχωρησουμε και μονοι μας στη ζωη. απαιτειται τρομαχτικων διαστασεων δουλεια, να εχεις αποκτησει το σωμα του μπρατσαρα (ή του κοκαλου για τις γυναικες), να εχεις λεφτα, σπιταρωνα, αμαξαρα, ολα αυτα σε μικρη ηλικια βεβαια γιατι αλλιως μενεις και στο ραφι. κι οταν αποκτησεις τον πολυποθητο συντροφο, what the fuck, σου ειναι αχρηστος γιατι εχεις χτισει ολοκληρη καριερα μονος σου, και δε μπορεις να συνηθισεις τη ζωη μαζι του. αλλα κακα τα ψεματα μωρε, ενας συντροφος ειναι ευτυχια, θα σου κανει και παιδια, και ολα θα πανε καλα, θα διαιωνιστει το ειδος.

αυτες τις συνθηκες εσυ τις εγραψες εγω δεν υπονοησα καν το παραμικρο, οποτε ειναι δικα σου αυτα τα πραγματα που βγαζεις εδω περα. Δεν ειπα να μην αναζηταει κανεις τον ερωτα, ειπα οτι οι ερωτευμενοι δεν ειναι παντου και παντα ευτυχισμενοι, και οτι θελει κοπο να το διατηρεις, δε μιλησε κανεις για λεφτα και δουλεια, μιλησα για κατανοηση αν ειδες, του εαυτου και του αλλου, για αυτογνωσια δηλαδη, ανοιγμα στον αλλο ανθρωπο και αυτοπεποιθηση. Να εχει δλδ μια Α ψυχικη σταθεροτητητα και συναισθηματικη ασφαλεια και αναπτυξη της προσωπικοτητας. Ξερω οτι απαντωντας σου τωρα ειναι σαν να μιλαω σε τοιχο και θα βρεις να μου πεις αλλα 25 αρνητικα πραγματα που εγω δεν ειπα, αλλα what the fuck I'll give it a try once and then I'll shut up and I won't give a fuck again!
Aυτη η αρνητικοτητα και η μαυριλα και το κενο που εχεις φαινονται και κανουν μπαμ, εκλαμβανεις μονο το ασχημο απο αυτο που σου λεει ο αλλος, και τις περισσοτερες φορες αυτο το αρνητικο και ασχημο δεν υπαρχει καν ουτε σαν υπονοια στα λεγομενα του αλλου, αλλα το προβαλλεις εσυ πανω του.Οπως εγινε και τωρα με το ποστ μου

ναι μονο που δεν ειναι ολες οι μελισσουλες ιδιες! κι εκτος απ'τις μελισσουλες υπαρχουν και τα μυρμηγκακια κι αλλα εντομα. εγω πχ δεν ελκυομαι τοσο απ'την εξωτερικη εμφανιση καποιας, οσο απ'το μυαλο της και τον τροπο που σκεπτεται. ο αρνητισμος με τραβαει, οσο κι αν φαινεται καπως αυτο. οποτε το αν ειναι μαυρο, μαραμενο κλπ δεν ισχυει, δεν ειμαστε ολοι το ιδιο...

Κατσε οσο θες μες στη μαυριλα και στο κενο και την αρνητικοτητα σου αμα περνας καλα, αλλα απο οτι φαινεται κατι σε δυσκολευει! σιγουρα υπαρχουν και μαυροι ανθρωποι που τους τραβαει η μαυριλα, και κανουν κατι μαυρες σχεσεις, γιατι ο μαυρος μαυρον θα τραβηξει, και οταν χωριζουν τους ερχεται να αυτοκτονησουν γιατι εχουν εξαρτησει τα παντα απο τον αλλο, ή μενουν 40 χρονια μονοι, ή τους φταινε οοοολοι οι αλλοι και η κοινωνια αντι να δουν ότι φταινε τα μαυρα τους τα χαλια!!!!!!!!!

Γιατι μου επιτειθεσαι? Σου επιτεθηκα εγω? Θες την προσοχη μου? Την εχεις ολη οπως βλεπεις σε αυτο το ποστ. Ξερω τοσο καλα απο μαυριλα και αρνητισμο, οσο δε μπορεις να φανταστεις. Και ξερω οτι δεν ημουν ευτυχισμενη μες στη μαυριλα, ουτε με τις σχεσεις που εκανα οντας μες στη μαυριλα. Αμα θες να εισαι ενα μαυρο σκατο και να ελκυεις σιχαμερες μυγες, ειναι επιλογη σου πια, εισαι μεγαλος ανθρωπος, και μπορεις να διαλεξεις να γινεις λουλουδι και να εχεις μια ομορφη πεταλουδα! Αλλα, ωωω!! Ποσοσ μαγικη μαγκικη μυστηριωδης γοητευτικη και εθιστικη ειναι η μαυριλα, και ποσο κοντρα στην κοινωνια ειμαι εγω ο μοναχικος γοητευτικος καβαλαρης, που δεν τον καταλαβαινει κανεις!! Σε εμενα θα τα πεις αυτα????????????????? ΤΑ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΧΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, και πρεπει να σου πω οτι η γοητεια του αρνητικου και της μαυριλας ειναι ψεματα που επινοει ο εαυτος μας για να νιωσει οτι αξιζει (επειδη πιστευουμε το αντιθετο), ενω πραγματικα αξιζει, αλλα δεν το ξερουμε, επειδη καπου στην παιδικη και εφηβικη μας ηλικια βιωματα μας συνηθως μεσα στην οικογενεια, μας εκαναν να χασουμε την συνειδηση του πραγματικου μας εαυτου και την ικανοτητα να απολαμβανουμε ομορφα πραγματα στη ζωη μας

marian_m
06-02-2011, 17:49
Δηλαδή εσύ όταν κάνεις σχέση με κάποιον αντί να σκεφτείς πως θα σε βοηθήσει, θα σου λύσει προβλήματα (το σεξουαλικό έστω) σκέφτεσαι πως θα σου προσθέσει προβλήματα;
Αν είχα κάποιο σεξουαλικό ή ψυχολογικό πρόβλημα θα πήγαινα να συμβουλευτώ έναν ειδικό και δεν θα περίμενα από τον σύντροφό μου να το λύσει. Δεν είναι δουλειά του εκάστοτε συντρόφου ή φίλου να λύνει τα προβλήματά μας, αλλά να μας συμπαραστέκεται και να βοηθάει όπως μπορεί σε μια δύσκολη στιγμή.
Αυτό που εννοώ είναι ότι είναι λάθος να βλέπουμε μια σχέση σαν τη λύση στα προβλήματά μας. Και πολύ συχνά, μια σχέση μπορεί να μας δημιουργεί περισσότερα προβλήματα από όσα είχαμε μόνοι μας. Αυτό είπα. Όχι ότι όλες οι σχέσεις είναι έτσι.

mateo
06-02-2011, 17:50
δεν εχω ποτε μου κανει σχεση,ειμαι20

mateo
06-02-2011, 17:52
mateo γεια :)

είσαι καιρό χωρίς σύντροφο;

δεν εχω κανει ποτε σχεση,ειμαι 20

KENO
06-02-2011, 17:54
αυτες τις συνθηκες εσυ τις εγραψες εγω δεν υπονοησα καν το παραμικρο, οποτε ειναι δικα σου αυτα τα πραγματα που βγαζεις εδω περα. Δεν ειπα να μην αναζηταει κανεις τον ερωτα, ειπα οτι οι ερωτευμενοι δεν ειναι παντου και παντα ευτυχισμενοι, και οτι θελει κοπο να το διατηρεις, δε μιλησε κανεις για λεφτα και δουλεια, μιλησα για κατανοηση αν ειδες, του εαυτου και του αλλου, για αυτογνωσια δηλαδη, ανοιγμα στον αλλο ανθρωπο και αυτοπεποιθηση. Να εχει δλδ μια Α ψυχικη σταθεροτητητα και συναισθηματικη ασφαλεια και αναπτυξη της προσωπικοτητας. Ξερω οτι απαντωντας σου τωρα ειναι σαν να μιλαω σε τοιχο και θα βρεις να μου πεις αλλα 25 αρνητικα πραγματα που εγω δεν ειπα, αλλα what the fuck I'll give it a try once and then I'll shut up and I won't give a fuck again!
Aυτη η αρνητικοτητα και η μαυριλα και το κενο που εχεις φαινονται και κανουν μπαμ, εκλαμβανεις μονο το ασχημο απο αυτο που σου λεει ο αλλος, και τις περισσοτερες φορες αυτο το αρνητικο και ασχημο δεν υπαρχει καν ουτε σαν υπονοια στα λεγομενα του αλλου, αλλα το προβαλλεις εσυ πανω του.Οπως εγινε και τωρα με το ποστ μου

Κατσε οσο θες μες στη μαυριλα και στο κενο και την αρνητικοτητα σου αμα περνας καλα, αλλα απο οτι φαινεται κατι σε δυσκολευει! σιγουρα υπαρχουν και μαυροι ανθρωποι που τους τραβαει η μαυριλα, και κανουν κατι μαυρες σχεσεις, γιατι ο μαυρος μαυρον θα τραβηξει, και οταν χωριζουν τους ερχεται να αυτοκτονησουν γιατι εχουν εξαρτησει τα παντα απο τον αλλο, ή μενουν 40 χρονια μονοι, ή τους φταινε οοοολοι οι αλλοι και η κοινωνια αντι να δουν ότι φταινε τα μαυρα τους τα χαλια!!!!!!!!!

Γιατι μου επιτειθεσαι? Σου επιτεθηκα εγω? Θες την προσοχη μου? Την εχεις ολη οπως βλεπεις σε αυτο το ποστ. Ξερω τοσο καλα απο μαυριλα και αρνητισμο, οσο δε μπορεις να φανταστεις. Και ξερω οτι δεν ημουν ευτυχισμενη μες στη μαυριλα, ουτε με τις σχεσεις που εκανα οντας μες στη μαυριλα. Αμα θες να εισαι ενα μαυρο σκατο και να ελκυεις σιχαμερες μυγες, ειναι επιλογη σου πια, εισαι μεγαλος ανθρωπος, και μπορεις να διαλεξεις να γινεις λουλουδι και να εχεις μια ομορφη πεταλουδα! Αλλα, ωωω!! Ποσοσ μαγικη μαγκικη μυστηριωδης γοητευτικη και εθιστικη ειναι η μαυριλα, και ποσο κοντρα στην κοινωνια ειμαι εγω ο μοναχικος γοητευτικος καβαλαρης, που δεν τον καταλαβαινει κανεις!! Σε εμενα θα τα πεις αυτα????????????????? ΤΑ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΧΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, και πρεπει να σου πω οτι η γοητεια του αρνητικου και της μαυριλας ειναι ψεματα που επινοει ο εαυτος μας για να νιωσει οτι αξιζει (επειδη πιστευουμε το αντιθετο), ενω πραγματικα αξιζει, αλλα δεν το ξερουμε, επειδη καπου στην παιδικη και εφηβικη μας ηλικια βιωματα μας συνηθως μεσα στην οικογενεια, μας εκαναν να χασουμε την συνειδηση του πραγματικου μας εαυτου και την ικανοτητα να απολαμβανουμε ομορφα πραγματα στη ζωη μαςπρωτα απ'ολα ξεκαθαριζουμε οτι δε σου εκανα επιθεση, δεν εχω τιποτα απολυτως εναντιον σου, αντιθετως ειχαμε ανταλαξει και στο παρελθον κανα δυο ποστς και εισαι οκ ατομο. απλα εγραψα τη γνωμη μου, πως μου φαινονται εμενα καποια θεματα οσον αφορα τις σχεσεις. δεν ειπα οτι υπονοησες κατι, απλα τα δικα μου ανεφερα, πως τα βλεπω εγω τα πραγματα. αν σου φανηκε οτι ειρωνευομαι, δεν ειρωνευομαι αυτα που ειπες ακριβως, αλλα τα προτυπα που η ιδια η κοινωνια εχει ορισει (τα οποια οπως εγραψα ειναι το να εχεις σωματαρα, αμαξαρα, σπιταρωνα, λεφτα, και φυσικα αυτα απο μικρη ηλικια) κι εχει κανει πλεον τις σχεσεις δυσκολες...

το θεμα αρνητικοτητα και μαυριλα ειναι τεραστιο, ολοι για να ειμαστε εδω περα μεσα εχουμε σιγουρα εμπειρια μ'αυτο. δε μπορεις να πεις ειναι κατι που το ξεφορτωνεσαι τελειως, αφου οσο ζεις τοσο θα υπαρχει. ακομα κι αν προσπαθησουμε να το ξεφορτωθουμε, παραμενει σε μικροτερο ποσοστο, απλα ισως μαθαινουμε να μη το εκφραζουμε τοσο, δεν αφηνουμε οσα μας χαλανε να φαινονται, για να γινουμε κι αρεστοι στους αλλους.

δε καταλαβαινω γιατι μου γραφεις τα υπολοιπα περι μοναχικου γοητευτικου καβαλαρη, αν αυτο σου βγαζω ειναι οκ, απλα αλλη μια γνωμη στο φορουμ για μενα, μια εικονα που νιωθει καποιος για ενα αλλο μελος, το οποιο φυσικα δε ξερει προσωπικα για να δει ποσα πολλα παραπανω ειναι (οπως ελεγα και στη πρωτη σελιδα).

δε ξερω την ηλικια σου, ουτε με νοιαζει κι ολας, αλλα 40 χρονια ειναι υπερβολικα πολλα για μενα, οταν δεν εχω πατησει καν τα 30. αλλα απο κει και περα δεν ειναι τοσο κακο το να νιωθει οτι αξιζει κανεις, ειτε ειναι μεστη μαυριλα του, ειτε οχι. το ασχημο θα ηταν να νιωθαμε σκουπιδι, χωρις ιχνος αυτοπεποιθησης και να πηγαιναμε στα τυφλα. το λοιπον εγω ξερω τι θελω και τι ειδους ανθρωποι μου ταιριαζουν, σιγουρα δε ψαχνω αθωες πεταλουδιτσες γιατι δε νομιζω οτι μπορουν να με εκφρασουν αλλα και να με καταλαβουν σαν ανθρωπο. εχω συμφιλιωθει πληρως με τον αρνητισμο μου, αφου ειναι κομματι μου. εαν εσυ δε το δεχεσαι και το βλεπεις οπως εγραψες ειναι επιλογη σου. ολοι κατα φαντασια αξιζουμε ουτως ή αλλως, ειτε με τη κοινωνια που μας δεχεται, ειτε με το να μη μας δεχεται και να νιωθουμε ξεχωριστοι ακριβως γι'αυτο το λογο.

mateo
06-02-2011, 17:57
παιδια...ελεοςςςςςςςςςςςςς αν θελετε να τσακωθητε αλλου....ΔΕΝ ειναι καλα τα νευρα μου

oneofthosedays
06-02-2011, 17:59
an katalava kala to thema exei na kanei gia to gegonos oti mas leipei mia sxesh?
mateo kai egw mia apo ta idia sxesh pote..mono ta alla ta anousia..kai na fantasteite eimai entelws diaforetikos xarakthras
ths monimothtas ,ths sxeshs kai olwn aytwn twn wrewn...den xerw ti kanw lathos,isws den vgazw sts allous ayto ths sxeshs ti na pw...to thema einai pws h psixologia m ephreazetai para polu apo to gegonos ayto...mou leipei kapoios...filus exw pollous alla den einai to idio...mou leipei kapoios na me frontizei na me prosexei na na noiazetai kai ola auta ta wraia...i need love..oxi alles xepetes :P...gt apla den me gemizoun....

vevaia apo oti vlepw eseis tsakoneste alla egw eipa na pw ton pono mou :p

mateo
06-02-2011, 18:02
an katalava kala to thema exei na kanei gia to gegonos oti mas leipei mia sxesh?
mateo kai egw mia apo ta idia sxesh pote..mono ta alla ta anousia..kai na fantasteite eimai entelws diaforetikos xarakthras
ths monimothtas ,ths sxeshs kai olwn aytwn twn wrewn...den xerw ti kanw lathos,isws den vgazw sts allous ayto ths sxeshs ti na pw...to thema einai pws h psixologia m ephreazetai para polu apo to gegonos ayto...mou leipei kapoios...filus exw pollous alla den einai to idio...mou leipei kapoios na me frontizei na me prosexei na na noiazetai kai ola auta ta wraia...i need love..oxi alles xepetes :P...gt apla den me gemizoun....

vevaia apo oti vlepw eseis tsakoneste alla egw eipa na pw ton pono mou :p

και μενα ακριβως το ιδιο...θελω ενα χαδι ουτε φιλικο ουτε μητρικο...απο αυτα χορτασα....εισαι ανδρας η γυναικα???ποσο χρονων ??εγω 20

KENO
06-02-2011, 18:04

vevaia apo oti vlepw eseis tsakoneste alla egw eipa na pw ton pono mou :pπιστευω ολοι μας εδω περα μεσα ειμαστε υπερ της σταθεροτητας, αλλιως θα ειμασταν στο μπουρδελα.com και στα κανονικα μπουρδελα. το κακο ειναι οτι τα κοριτσακια εχουν ψωνιστει και νομιζουν οτι αξιζουν, θετωντας τα στανταρντς τους υπερβολικα ψηλα με τρελες απαιτησεις, λες και ζουμε στο Hollywood και θα βρουνε τον Brad Pitt! κι εκει ειναι το προβλημα, γιαυτο τελικα και τα δυο φυλα καταληγουμε να σαπιζουμε μονοι.

oneofthosedays
06-02-2011, 18:07
gynaika eimai mateo 21 kai symfwnw apoluta ;)

oneofthosedays
06-02-2011, 18:09
πιστευω ολοι μας εδω περα μεσα ειμαστε υπερ της σταθεροτητας, αλλιως θα ειμασταν στο μπουρδελα.com και στα κανονικα μπουρδελα. το κακο ειναι οτι τα κοριτσακια εχουν ψωνιστει και νομιζουν οτι αξιζουν, θετωντας τα στανταρντς τους υπερβολικα ψηλα με τρελες απαιτησεις, λες και ζουμε στο Hollywood και θα βρουνε τον Brad Pitt! κι εκει ειναι το προβλημα, γιαυτο τελικα και τα δυο φυλα καταληγουμε να σαπιζουμε μονοι.

δικιο εχεισ ωαλαμε τα στανταρτσ πολυ ψηλα και τωρα τρωμε τα σκατα ...σορυ κιολας...αλλα το θεμα ειναι ενα...η μοναξια δεν παλευεται...:(

mateo
06-02-2011, 18:12
gynaika eimai mateo 21 kai symfwnw apoluta ;)
αρα με καταλαβαινεις......ασε πραγματικα με εχει επηρεασει...μεχρι τα 18 δεν με ενδιεφεραι αυτο το θεμα...θεωρουσα οτι ημουν μικρος και επρεπε να ζησω την εφηβεια μου αγνα....μετα τα 18 με προβληματιζει εντονα...ισως κι ολας γιατι και οι φιλοι μου εχουν προχωρησει σε αυτο το τομεα αρκετααα....και βαρεθηκα να ειμαι εγω ο θεατης....ισως πληρωνω τωρα το ''λαθος μου οτι δεν με ενοιαζε μικρος

oneofthosedays
06-02-2011, 18:18
αρα με καταλαβαινεις......ασε πραγματικα με εχει επηρεασει...μεχρι τα 18 δεν με ενδιεφεραι αυτο το θεμα...θεωρουσα οτι ημουν μικρος και επρεπε να ζησω την εφηβεια μου αγνα....μετα τα 18 με προβληματιζει εντονα...ισως κι ολας γιατι και οι φιλοι μου εχουν προχωρησει σε αυτο το τομεα αρκετααα....και βαρεθηκα να ειμαι εγω ο θεατης....ισως πληρωνω τωρα το ''λαθος μου οτι δεν με ενοιαζε μικρος

vasika eimai ths apopshs pws otan kunhgas kati den erxetai pou na xtypiesai....apo thn allh vevaia afou mas leipei ayto to kati den ginetai kai na mhn to skeftomaste...den xerw olos o kosmos gyrw mou einai erwtevmenos kai mesa sthn trelh xara kai egw theaths opws akrivws les..egw exw to provlhma?h oloi aytoi pou mplekw den theloun sxesh?den xerw...kai na peis oti den vlepomai...ma vlepomai!! xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa...opws leei mia filh mou tha vgume me ntountouka na fonazume pws thelume sxesh dn ginetai alliws...:P

mateo
06-02-2011, 18:20
[QUOTE=oneofthosedays;224337]vasika eimai ths apopshs pws otan kunhgas kati den erxetai pou na xtypiesai....apo thn allh vevaia afou mas leipei ayto to kati den ginetai kai na mhn to skeftomaste...den xerw olos o kosmos gyrw mou einai erwtevmenos kai mesa sthn trelh xara kai egw theaths opws akrivws les..egw exw to provlhma?h oloi aytoi pou mplekw den theloun sxesh?den xerw...kai na peis oti den vlepomai...ma vlepomai!! xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa...opws leei mia filh mou tha vgume me ntountouka na fonazume pws thelume sxesh dn ginetai allxχα
χαχαχαχα...εμενα παλι η εμφανιση μου δεν ειναι στα υπερ μου

carrie
06-02-2011, 18:20
πρωτα απ'ολα ξεκαθαριζουμε οτι δε σου εκανα επιθεση, δεν εχω τιποτα απολυτως εναντιον σου, αντιθετως ειχαμε ανταλαξει και στο παρελθον κανα δυο ποστς και εισαι οκ ατομο. απλα εγραψα τη γνωμη μου, πως μου φαινονται εμενα καποια θεματα οσον αφορα τις σχεσεις. δεν ειπα οτι υπονοησες κατι, απλα τα δικα μου ανεφερα, πως τα βλεπω εγω τα πραγματα. αν σου φανηκε οτι ειρωνευομαι, δεν ειρωνευομαι αυτα που ειπες ακριβως, αλλα τα προτυπα που η ιδια η κοινωνια εχει ορισει (τα οποια οπως εγραψα ειναι το να εχεις σωματαρα, αμαξαρα, σπιταρωνα, λεφτα, και φυσικα αυτα απο μικρη ηλικια) κι εχει κανει πλεον τις σχεσεις δυσκολες...

το θεμα αρνητικοτητα και μαυριλα ειναι τεραστιο, ολοι για να ειμαστε εδω περα μεσα εχουμε σιγουρα εμπειρια μ'αυτο. δε μπορεις να πεις ειναι κατι που το ξεφορτωνεσαι τελειως, αφου οσο ζεις τοσο θα υπαρχει. ακομα κι αν προσπαθησουμε να το ξεφορτωθουμε, παραμενει σε μικροτερο ποσοστο, απλα ισως μαθαινουμε να μη το εκφραζουμε τοσο, δεν αφηνουμε οσα μας χαλανε να φαινονται, για να γινουμε κι αρεστοι στους αλλους.

δε καταλαβαινω γιατι μου γραφεις τα υπολοιπα περι μοναχικου γοητευτικου καβαλαρη, αν αυτο σου βγαζω ειναι οκ, απλα αλλη μια γνωμη στο φορουμ για μενα, μια εικονα που νιωθει καποιος για ενα αλλο μελος, το οποιο φυσικα δε ξερει προσωπικα για να δει ποσα πολλα παραπανω ειναι (οπως ελεγα και στη πρωτη σελιδα).

δε ξερω την ηλικια σου, ουτε με νοιαζει κι ολας, αλλα 40 χρονια ειναι υπερβολικα πολλα για μενα, οταν δεν εχω πατησει καν τα 30. αλλα απο κει και περα δεν ειναι τοσο κακο το να νιωθει οτι αξιζει κανεις, ειτε ειναι μεστη μαυριλα του, ειτε οχι. το ασχημο θα ηταν να νιωθαμε σκουπιδι, χωρις ιχνος αυτοπεποιθησης και να πηγαιναμε στα τυφλα. το λοιπον εγω ξερω τι θελω και τι ειδους ανθρωποι μου ταιριαζουν, σιγουρα δε ψαχνω αθωες πεταλουδιτσες γιατι δε νομιζω οτι μπορουν να με εκφρασουν αλλα και να με καταλαβουν σαν ανθρωπο. εχω συμφιλιωθει πληρως με τον αρνητισμο μου, αφου ειναι κομματι μου. εαν εσυ δε το δεχεσαι και το βλεπεις οπως εγραψες ειναι επιλογη σου. ολοι κατα φαντασια αξιζουμε ουτως ή αλλως, ειτε με τη κοινωνια που μας δεχεται, ειτε με το να μη μας δεχεται και να νιωθουμε ξεχωριστοι ακριβως γι'αυτο το λογο.

οκ, παρεθεσες το μηνυμα μου και αρχισες να κραζεις για λεφτα αμαξια και σωματαρες απο κατω, και ηταν ασχετο! Δεν φταιω εγω αν παρανοησα! Τωρα οσον αφορα τη μαυριλα σου και που τα εχεις βρει με αυτην, εγω το αμφιβαλλω, αλλα αμα λες εσυ ετσι θα σε πιστεψω! Εισαι λοιπον ευτυχισμενος? Δεν σου εμποδιζει την επαγγελματικη σου αποκατασταση και τις σχεσεις σου με τους αλλουσ δλδ. οκ. Εγω εχω καταλαβει οτι θες να κανεις πραγματα να δωσεις αγαπη να εχεις παρεες και δε μπορεις. Για ολα αυτα η μαυριλα φταιει. Αντιφασκεις!

oneofthosedays
06-02-2011, 18:26
[QUOTE=oneofthosedays;224337]vasika eimai ths apopshs pws otan kunhgas kati den erxetai pou na xtypiesai....apo thn allh vevaia afou mas leipei ayto to kati den ginetai kai na mhn to skeftomaste...den xerw olos o kosmos gyrw mou einai erwtevmenos kai mesa sthn trelh xara kai egw theaths opws akrivws les..egw exw to provlhma?h oloi aytoi pou mplekw den theloun sxesh?den xerw...kai na peis oti den vlepomai...ma vlepomai!! xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa...opws leei mia filh mou tha vgume me ntountouka na fonazume pws thelume sxesh dn ginetai allxχα
χαχαχαχα...εμενα παλι η εμφανιση μου δεν ειναι στα υπερ μου

ola ayta einai polu rhxa pera apo thn plaka....kai fysika to wraio kai to asxhmo einai ypokeimenika...to thema einai na vreis kapoion na se gemizei apoluta..alla pou einaiiiiiiiii??? :P

KENO
06-02-2011, 18:27
vasika eimai ths apopshs pws otan kunhgas kati den erxetai pou na xtypiesai....apo thn allh vevaia afou mas leipei ayto to kati den ginetai kai na mhn to skeftomaste...den xerw olos o kosmos gyrw mou einai erwtevmenos kai mesa sthn trelh xara kai egw theaths opws akrivws les..egw exw to provlhma?h oloi aytoi pou mplekw den theloun sxesh?den xerw...kai na peis oti den vlepomai...ma vlepomai!! xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa...opws leei mia filh mou tha vgume me ntountouka na fonazume pws thelume sxesh dn ginetai alliws...:Pδεν ειναι μονο θεμα αν βλεπεσαι δυστυχως, το αν ειναι ομορφη καποια κοπελα ή οχι, χρησιμευει απλα για να προσελκυσει καποιο ατομο του αντιθετου φυλου, να γνωριστει και να ασχοληθει μαζι της. αφου γνωριστει, αν δεν εχει καλο χαρακτηρα, κοινα, και γενικα να ταιριαζουν και να υπαρχει χημεια, τοτε ΔΕΝ προκειται να γινει καμια σχεση.

οκ, παρεθεσες το μηνυμα μου και αρχισες να κραζεις για λεφτα αμαξια και σωματαρες απο κατω, και ηταν ασχετο! Δεν φταιω εγω αν παρανοησα! Τωρα οσον αφορα τη μαυριλα σου και που τα εχεις βρει με αυτην, εγω το αμφιβαλλω, αλλα αμα λες εσυ ετσι θα σε πιστεψω! Εισαι λοιπον ευτυχισμενος? Δεν σου εμποδιζει την επαγγελματικη σου αποκατασταση και τις σχεσεις σου με τους αλλουσ δλδ. οκ. Εγω εχω καταλαβει οτι θες να κανεις πραγματα να δωσεις αγαπη να εχεις παρεες και δε μπορεις. Για ολα αυτα η μαυριλα φταιει. Αντιφασκεις!πιανωντας την επαγγελματικη μου αποκατασταση λοιπον, να σου πω οτι δεν φταιει ακριβως η μαυριλα που ειμαι ανεργος, αλλα περισσοτερο η χωρα η οποια ετυχε να γεννηθω. απο αυτη προερχεται και η μαυριλα, κανεις ανθρωπος δεν επελεξε να γεννηθει με αρνητισμο ή οποιο αλλο προβλημα! τωρα για το αν ειμαι ευτυχισμενος ειναι δυσκολο να το απαντησω, εχω τα ενδιαφεροντα μου και τις ασχολιες μου, ως ενα βαθμο ναι ειμαι οκ. αλλα το να πεις εχω εναν ανθρωπο να τα μοιραζομαι αυτα και να βλεπει το κοσμο οπως εγω, οχι δεν το εχω. αν δεν υπηρχε ο αρνητισμος μου σιγουρα θα ηταν ευκολοτερο να βρω, τι κριμα ομως που υπαρχει. κι αφου υπαρχει το αναγνωριζω και το κανω κομματι μου, γιατι αυτο στη τελικη με οδηγει στο να ξεχωριζω. και προτιμω να ξεχωριζω, παρα να ειμαι αλλο ενα προβατακι αθωο μεσα στη μαζα με τους πολλους. ειναι σαν να προτιμω τον δυσκολο δρομο, παρα τον ευκολο. κι αυτο μονο περηφανο μπορει να με κανει!

mateo
06-02-2011, 18:31
[QUOTE=mateo;224338]

ola ayta einai polu rhxa pera apo thn plaka....kai fysika to wraio kai to asxhmo einai ypokeimenika...to thema einai na vreis kapoion na se gemizei apoluta..alla pou einaiiiiiiiii??? :P
δεν ξερω....εγω ξερω οτι εχει πεσει ηδιαθεση μου

oneofthosedays
06-02-2011, 18:34
[QUOTE=KENO;224342]δεν ειναι μονο θεμα αν βλεπεσαι δυστυχως, το αν ειναι ομορφη καποια κοπελα ή οχι, χρησιμευει απλα για να προσελκυσει καποιο ατομο του αντιθετου φυλου, να γνωριστει και να ασχοληθει μαζι της. αφου γνωριστει, αν δεν εχει καλο χαρακτηρα, κοινα, και γενικα να ταιριαζουν και να υπαρχει χημεια, τοτε ΔΕΝ προκειται να γινει καμια σχεση.

xmmm telika tipota apo ta 2 den exei shmasia...den xerw...pistevw sthn tyxh kai to swsto timing...e gia olous yparxei kapws...to dyskolo einai mexri na entopisei o enas ton allon...alla re paidi mou oso argei toso se rixnei...

oneofthosedays
06-02-2011, 18:36
[QUOTE=oneofthosedays;224341]
δεν ξερω....εγω ξερω οτι εχει πεσει ηδιαθεση μου

logiko re sy...oso den erxetai toso anarwtissai ti ftaiei kai toso pefteis psixologika...anevase aytopepoithsh vges flertare kai tha ftiaxei to pragma..;)

carrie
06-02-2011, 18:38
ο αρνητισμος δε σε κανει να ξεχωριζεις οπως εσυ νομιζεις. Μια βολτα στην ομονοια να βγεις το βραδυ θα δεις τεζα στα πλακακια καμια τριακοσαρια αρνητισμους. Το δυσκολο δεν ειναι να εισαι αρνητικος. Νομιζεις δλδ οτι στη μια μερια εισαι εσυ, στον αρνητισμο, που ειναι καλο και δεν εισαι προβατακι, και στην αλλη μερια οι βολεμενοι που πινουν καφε στο κολωνακι. Κ ομως, μπορει να το εκλαβει καποιος οτι και οι δυο ειστε βολεμενοι. Οι μεν αρνητικοι απο κατω και οι αλλοι να ζουν απο πανω πατωντας τους. οσο δινεις πατημα στους απο πανω μερος του συστηματος θα εισαι, που και σε θελει και σε συντηρει και το εξυπηρετεις. Αρα κατι αλλο πρεπει να κανει ο ανθρωπος για να ζει τη ζωη του και για να αλλαξει τον κοσμο.

KENO
06-02-2011, 18:47
ο αρνητισμος δε σε κανει να ξεχωριζεις οπως εσυ νομιζεις. Μια βολτα στην ομονοια να βγεις το βραδυ θα δεις τεζα στα πλακακια καμια τριακοσαρια αρνητισμους. Το δυσκολο δεν ειναι να εισαι αρνητικος. Νομιζεις δλδ οτι στη μια μερια εισαι εσυ, στον αρνητισμο, που ειναι καλο και δεν εισαι προβατακι, και στην αλλη μερια οι βολεμενοι που πινουν καφε στο κολωνακι. Κ ομως, μπορει να το εκλαβει καποιος οτι και οι δυο ειστε βολεμενοι. Οι μεν αρνητικοι απο κατω και οι αλλοι να ζουν απο πανω πατωντας τους. οσο δινεις πατημα στους απο πανω μερος του συστηματος θα εισαι, που και σε θελει και σε συντηρει και το εξυπηρετεις. Αρα κατι αλλο πρεπει να κανει ο ανθρωπος για να ζει τη ζωη του και για να αλλαξει τον κοσμο.ο αρνητισμος ειναι κι αυτος τροπος ζωης θα μπορουσαμε να πουμε. αλλη μια οπτικη γωνια στο να βλεπουμε τα πραγματα, και το κοσμο ολοκληρο. οταν λοιπον καποιος βλεπει τα παντα μαυρα και χανει το νοημα, ναι θα καταντησει σαν τους αρνητισμους στα πεζοδρομια που λες. υπαρχει ομως κι ο αρνητισμος του να ντυνεσαι πχ συνεχως στα μαυρα γιατι αυτο σε εκφραζει κι ετσι νιωθεις, το να ακους συγκεκριμενο ειδος μουσικης, του να κανεις οτι θελεις και να τους γραφεις ολους εκει που ξερεις γιατι αναγνωριζεις οτι η κοινωνια ειναι ψευτικη κλπ κλπ. μη προσπαθεις να δεις τον αρνητισμο ΜΟΝΟ σαν μιζερια και κακομοιρια, γιατι τοτε δε θα υπηρχε καμια απολυτως αντιδραση, κανενας επαναστατης, καμια εξελιξη στο κοσμο. ναι η μιζερια και η κακομοιρια ανηκουν στον αρνητισμο, αλλα δεν ειναι ΜΟΝΟ αυτα. ο αρνητισμος θα μπορουσαμε να πουμε ειναι ισος και με τον ρεαλισμο, οταν αναγνωρισεις οτι υπαρχει καταντια γυρω σου. αν τωρα προτιμας να κλεισεις τα ματια και να ζεις στο κοσμο σου, αυτο οπως ειπα ειναι επιλογη σου. τεσπα νομιζω ξεφυγαμε λιγακι, ανοιξε αλλο τοπικ αν θες να το αναλυσουμε.

xmmm telika tipota apo ta 2 den exei shmasia...den xerw...pistevw sthn tyxh kai to swsto timing...e gia olous yparxei kapws...to dyskolo einai mexri na entopisei o enas ton allon...alla re paidi mou oso argei toso se rixnei...το σωστο timing απλα θα σε φερει κοντα με καποιον για να σε προσεξει. αν σε προσεξει και σου δωσει σημασια λοιπον, κι εσυ του φερθεις σκατα, δε του ταιριαζεις (δε μπορεις να κανεις κατι γιαυτο, απλα συμβαινει), και στη τελικη δε θελετε και τα ιδια για το μελλον (δηλαδη μια σχεση), τοτε απλα δε θα γινει τπτ. για αρχη ξεκινας ψαχνωντας σε μεροι που πιστευεις οτι υπαρχουν ατομα που θα μπορουσαν να σου ταιριαξουν. για παραδειγμα γραφτηκες εδω, εχεις κοινα με εναν που εχει ψυχολογικα ?

oneofthosedays
06-02-2011, 19:34
το σωστο timing απλα θα σε φερει κοντα με καποιον για να σε προσεξει. αν σε προσεξει και σου δωσει σημασια λοιπον, κι εσυ του φερθεις σκατα, δε του ταιριαζεις (δε μπορεις να κανεις κατι γιαυτο, απλα συμβαινει), και στη τελικη δε θελετε και τα ιδια για το μελλον (δηλαδη μια σχεση), τοτε απλα δε θα γινει τπτ. για αρχη ξεκινας ψαχνωντας σε μεροι που πιστευεις οτι υπαρχουν ατομα που θα μπορουσαν να σου ταιριαξουν. για παραδειγμα γραφτηκες εδω, εχεις κοινα με εναν που εχει ψυχολογικα ?[/QUOTE]

grafthka edw gia allous logus oxi na vrw gomeno...kai nai fusika afou oloi exoume psixologika!!!!

Paolo_1
06-02-2011, 23:10
πιστευω ολοι μας εδω περα μεσα ειμαστε υπερ της σταθεροτητας, αλλιως θα ειμασταν στο μπουρδελα.com και στα κανονικα μπουρδελα. το κακο ειναι οτι τα κοριτσακια εχουν ψωνιστει και νομιζουν οτι αξιζουν, θετωντας τα στανταρντς τους υπερβολικα ψηλα με τρελες απαιτησεις, λες και ζουμε στο Hollywood και θα βρουνε τον Brad Pitt! κι εκει ειναι το προβλημα, γιαυτο τελικα και τα δυο φυλα καταληγουμε να σαπιζουμε μονοι.

Αυτό με τις υπερβολικές απαιτήσεις των γυναικών είναι η μόνιμη δικαιολογία κάποιων.Εγώ έχω γνωστούς που δεν δουλεύουν,που κάποιοι είναι 7-8 χρόνια φοιτητές και κωλοβαράνε όλη μέρα στα ιντερνετ-καφέ και τις καφετέριες,και ζούνε με χαρτζιλίκι αλλά κοπέλες έχουν.Όμορφες άσχημες δεν έχει σημασία,αλλά έχουν.Τώρα τί απαιτήσεις έχουν αυτές δεν καταλαβαίνω.Μήπως εσύ είσαι ο απαιτητικός της υπόθεσης;Νέος είσαι ακόμα,βρες εκεί μια ό,τι να'ναι να περνάς καλά την κάθε μέρα και μην σκέφτεσαι το αύριο και αγχώνεσαι.Αυτό λέω και στον εαυτό μου.Τί Μπραντ Πιτ τώρα,δεν βλέπεις κάτι σκατόφατσες που βγάζουν όμορφες κοπέλες;Σιγά μην είναι λεφτάδες αυτοί.Απλά αυτοί τολμούν εκεί που οι άλλοι κωλόνουν.

researcher
06-02-2011, 23:16
Αυτό με τις υπερβολικές απαιτήσεις των γυναικών είναι η μόνιμη δικαιολογία κάποιων.Εγώ έχω γνωστούς που δεν δουλεύουν,που κάποιοι είναι 7-8 χρόνια φοιτητές και κωλοβαράνε όλη μέρα στα ιντερνετ-καφέ και τις καφετέριες,και ζούνε με χαρτζιλίκι αλλά κοπέλες έχουν.Όμορφες άσχημες δεν έχει σημασία,αλλά έχουν.Τώρα τί απαιτήσεις έχουν αυτές δεν καταλαβαίνω.Μήπως εσύ είσαι ο απαιτητικός της υπόθεσης;Νέος είσαι ακόμα,βρες εκεί μια ό,τι να'ναι να περνάς καλά την κάθε μέρα και μην σκέφτεσαι το αύριο και αγχώνεσαι.Αυτό λέω και στον εαυτό μου.Τί Μπραντ Πιτ τώρα,δεν βλέπεις κάτι σκατόφατσες που βγάζουν όμορφες κοπέλες;Σιγά μην είναι λεφτάδες αυτοί.Απλά αυτοί τολμούν εκεί που οι άλλοι κωλόνουν.

βρε Παολο?

επαθες οπτιμιστικη μεταλαξη????

μεινε οπως εισαι!

τελειος! αληθεια δεν κοροιδευω! :)

carrie
06-02-2011, 23:25

+++ πες τα βρε ανθρωπε

KENO
06-02-2011, 23:48
Αυτό με τις υπερβολικές απαιτήσεις των γυναικών είναι η μόνιμη δικαιολογία κάποιων.Εγώ έχω γνωστούς που δεν δουλεύουν,που κάποιοι είναι 7-8 χρόνια φοιτητές και κωλοβαράνε όλη μέρα στα ιντερνετ-καφέ και τις καφετέριες,και ζούνε με χαρτζιλίκι αλλά κοπέλες έχουν.Όμορφες άσχημες δεν έχει σημασία,αλλά έχουν.Τώρα τί απαιτήσεις έχουν αυτές δεν καταλαβαίνω.Μήπως εσύ είσαι ο απαιτητικός της υπόθεσης;Νέος είσαι ακόμα,βρες εκεί μια ό,τι να'ναι να περνάς καλά την κάθε μέρα και μην σκέφτεσαι το αύριο και αγχώνεσαι.Αυτό λέω και στον εαυτό μου.Τί Μπραντ Πιτ τώρα,δεν βλέπεις κάτι σκατόφατσες που βγάζουν όμορφες κοπέλες;Σιγά μην είναι λεφτάδες αυτοί.Απλά αυτοί τολμούν εκεί που οι άλλοι κωλόνουν.ισως φταινε οι κοπελες που εμπλεξα στο παρελθον δε ξερω. ομως καθε φορα που προσπαθει καποιος να γνωρισει καποια κι αυτη τον αποφευγει, δεν ειναι επειδη αυτος δεν τηρει τις προϋποθεσεις της, κι εχει ανεβασμενα στανταρντς ? κοινως της πεφτει λιγος και θελει κατι παραπανω ? δεν ειναι θεμα τολμης μονο, ειναι πολλα περισσοτερα. για μενα τουλαχιστον ειναι ετσι, δε μπορω να ταιριαξω με ολες σιγουρα.

mateo
07-02-2011, 00:17
ισως φταινε οι κοπελες που εμπλεξα στο παρελθον δε ξερω. ομως καθε φορα που προσπαθει καποιος να γνωρισει καποια κι αυτη τον αποφευγει, δεν ειναι επειδη αυτος δεν τηρει τις προϋποθεσεις της, κι εχει ανεβασμενα στανταρντς ? κοινως της πεφτει λιγος και θελει κατι παραπανω ? δεν ειναι θεμα τολμης μονο, ειναι πολλα περισσοτερα. για μενα τουλαχιστον ειναι ετσι, δε μπορω να ταιριαξω με ολες σιγουρα.
σιγουρα υπαρχουν κοπελες με απαιτησεις σιγουρα και κοπελες χωρις απαιτησεις

Θεοφανία
07-02-2011, 01:32
ναι, πάντα φταίνε οι άλλοι και ποτέ εμείς...:ρ

ioannis2
07-02-2011, 08:47
Από εμάς εξαρτάται το να βρουμε κοπέλα, διαφορετικά μένουμε μόνοι ή συμβιβαζόμαστε.
Δεν μας δημιουργείται κάποτε η απορία: Είναι καλήτεροι μας αυτοι που έχουν ωραίες κοπέλες; Τι έχουν που να τους κάνει καλήτερους μας;
Νομίζω η απάντηση είναι, ότι εμείς έχουμε χαμηλή αυτοεκτίμηση και φόβο ενώ αυτοί όχι. Εδώ είναι η διαφορά. Κατά τα λοιπα εμείς ίσως και να μαστε και πολύ καλήτεροι τους.
Από την άλλη δεν πρέπει ποτε να παίρνουμε κατάκαρδα μια απόρριψη. Μέχρι 200 γίνεται, μέχρι να βρεθεί η κατάλληλη, ο δικός μας άνθρωπος.
Άμα μια μας αρέσει ας κάνουμε την κίνηση, κι ας είναι το αποτέλεσμα αρνητικό. Μα και αρνητικό να ναι πάλι υπάρχει μια χαρά, γιατί κάναμε αυτό που μας φοβίζει, υπερβήκαμε τα πλην του εαυτού μας. Ας κάνουμε την κίνηση με αυτοπεποίθηση, ευθύτητα στα λόγια, άφοβα και γρηγορα μόλις δουμε κάποια να μας αρέσει. Μην τα βάζουμε κάτω, μην πέφτουμε.

RainAndWind
07-02-2011, 09:18
Mateo, δε μιλάς αρκετά σε αυτό το thread, ενώ είναι δικό σου και όλοι οι άλλοι σολάρουν. Εσύ τι νομίζεις πως φταίει και δεν έχεις κάνει ακόμη σχέση ενώ το θέλεις? Έδωσες πολύ λίγα για να το συζητήσουμε, έμαθα μόνο την ηλικία σου, το ότι κρίνεις πως η εμφάνισή σου δεν είναι το δυνατό σου κομμάτι και πως στην εφηβεία σου δε σε ένοιαζε για σχέση, γιατί ήθελες να την περάσεις αγνά. Το σημείο που θα επικεντρωθώ είναι αυτό το "αγνά". Θεωρείς πως αυτός που πέρασε την εφηβεία του όντας σε μία ή περισσότερες σχέσεις δεν την πέρασε αγνά, άρα δεν ήταν αγνός?
Πέρα απ' αυτά, είσαι νεότατος και έχεις μπροστά σου τον καιρό να κάνεις και σχέσεις, σοβαρές ή χαβαλεδιάρικες και ό,τι άλλο γουστάρεις.
Αν θέλεις πες μας τις σκέψεις σου, πώς νιώθεις για τον εαυτό σου, αν έχεις ενδιαφέροντα, αν βγαίνεις, αν έχεις φιλικό κύκλο, αν στο σπίτι τσουλάνε όλα καλά, κτλ

oneofthosedays
07-02-2011, 10:32

ntaxei molis mou ftiaxe th diathesh ti aisiodoxia einai ayth!!:) kala ta les esy...parte to apofash merikoi kai merikes kai egw mesa...eimaste kolwstres...na gt dn yparxei sxesh..:(
vevaia yparxei kai o malakomagnhths pou exume...ti na ginei...dn mporume na maste telioi! :p

researcher
07-02-2011, 10:36
τελειοι οχι

προσπαθεια κανοντες ναι!

δεν ειναι η τελειος η μαλακομαγνιτης

πολλη πολωση εδω μεσα ρε παιδι μου!

για να συνελθουμε ολιγον παρακαλω!

oneofthosedays
07-02-2011, 10:44
τελειοι οχι

προσπαθεια κανοντες ναι!

δεν ειναι η τελειος η μαλακομαγνιτης

πολλη πολωση εδω μεσα ρε παιδι μου!

για να συνελθουμε ολιγον παρακαλω!

tha sinelthume pou tha paei...katse na mpei h anoixh!xaxaxax ;)

ioannis2
07-02-2011, 10:56
Το δικό μου συμπέρασμα απ όσα είδά, απ΄οσα γνωριζω: ένας με σχετικά καλή, μέτρια εμφάνιση μπορεί να βρει κοπέλα και να κάνει σχέση. Όλα τα υπόλοιπα είναι φόβος και τίποτα άλλο, με μόνο μια εξαίρεση: κάποιος που θέλει κάτι πολύ ωραίο ή κάποια συγκεκριμένη κοπέλα.

mateo
07-02-2011, 14:05
Mateo, δε μιλάς αρκετά σε αυτό το thread, ενώ είναι δικό σου και όλοι οι άλλοι σολάρουν. Εσύ τι νομίζεις πως φταίει και δεν έχεις κάνει ακόμη σχέση ενώ το θέλεις? Έδωσες πολύ λίγα για να το συζητήσουμε, έμαθα μόνο την ηλικία σου, το ότι κρίνεις πως η εμφάνισή σου δεν είναι το δυνατό σου κομμάτι και πως στην εφηβεία σου δε σε ένοιαζε για σχέση, γιατί ήθελες να την περάσεις αγνά. Το σημείο που θα επικεντρωθώ είναι αυτό το "αγνά". Θεωρείς πως αυτός που πέρασε την εφηβεία του όντας σε μία ή περισσότερες σχέσεις δεν την πέρασε αγνά, άρα δεν ήταν αγνός?
Πέρα απ' αυτά, είσαι νεότατος και έχεις μπροστά σου τον καιρό να κάνεις και σχέσεις, σοβαρές ή χαβαλεδιάρικες και ό,τι άλλο γουστάρεις.
Αν θέλεις πες μας τις σκέψεις σου, πώς νιώθεις για τον εαυτό σου, αν έχεις ενδιαφέροντα, αν βγαίνεις, αν έχεις φιλικό κύκλο, αν στο σπίτι τσουλάνε όλα καλά, κτλ

απλα θεωρουσα στην εφηβεια μου οτι δεν ειναι καιρος να με απασχολει μια σχεση και ειχα ως πρωτο μελημα τα μαθηματα και τις φιλικες σχεσεις....ακομα και τωρα οταν βλεπω 15 να φιλιουνται και να..... δεν μου αρεσει οπτικα....και ο φιλικος μου κυκλος ηταν χωρις το κομματι της σχεσης μεσα τους....ναι βγαινω δεν θα ελεγα ουτε πολυ ουτε λιγο αλλα μετρια...με τους φιλους εχω λιγο ψιλοχαθει γιατι εχουν κολλησει σε αλλες παρεες του πανεπιστημιου και οι περισσοτεροι στις σχεσεις τους....βεβαια υπαρχει η σχεση αγαπης που ειχαμε ακομα....απλα μπορει να κανουμε και 2 εβδομαδες να συναντηθουμε......απο το πανεπιστημιο εχω μια ψιλοπαρεα αλλα δεν με ενθουσιαζει αρκετα απλα να λεω δυο-τρειςβλακειεσ τοσεςςςςς ωρες στο πανεπιστημιο.....στο σπιτιι οι σχεσεις με τους γονεις μου ειναι αρκετα καλες με καποιους χοντρους τσακωμους ιδιαιτερα με την μανα μου οι οποιοι ειναι χαζοι αλλα και εγω καπου ξεσπαω χωρις ιδιαιτερο λογο....αυτη βεβαια δεν το αντιλαβανεται οτι εγω ξεσπαω πανω σε αυτη...αυτα

KENO
07-02-2011, 15:19
Το δικό μου συμπέρασμα απ όσα είδά, απ΄οσα γνωριζω: ένας με σχετικά καλή, μέτρια εμφάνιση μπορεί να βρει κοπέλα και να κάνει σχέση. Όλα τα υπόλοιπα είναι φόβος και τίποτα άλλο, με μόνο μια εξαίρεση: κάποιος που θέλει κάτι πολύ ωραίο ή κάποια συγκεκριμένη κοπέλα.αχ βρε φιλαρακι μιλας λες και ψαχνουμε ολοι απλα για μια σχεση με μια οποιαδηποτε κοπελα, με οποια μας κατσει κυριολεκτικα. αυτο εγω το θεωρω λες και ειναι καποιος σε απογνωση, λιγουρης τελειως... ε δεν ειμαστε ολοι ετσι! εγω πχ ψαχνω συγκεκριμενου τυπου κοπελες, γιατι δε μου ταιριαζουν ολες. ισως γιαυτο δυσκολευομαι κι ολας να βρω αυτο που θελω. η κοινωνια βλεπεις τις θελει normal, εγω δεν θεωρω τον εαυτο μου normal, οποτε γιαυτο καπου χαλαει το πραμα...

ioannis2
08-02-2011, 09:18
ΚΕΝΟ,

Δε μίλησα για σχέση με την οποιαδήποτε κοπέλα, αλλά με μια κοπέλα που πραγματικά να μας αρεσει. Τώρα αυτό σου γράφω:«κάποιος που θέλει κάτι πολύ ωραίο ή κάποια συγκεκριμένη κοπέλα» εννοώ για κάποιο που έίναι κολλημένος με κάποια και δεν μπορεί να σκεφτεί τίποτε άλλο ή κάποιος που ψάχνει μοντέλα και μπάρπι, τέτοιοι δεν είμαστε εμείς σωστά;

Εμείς ψάχνουμε να βρουμε μια καλή, ωραία κοπέλα που να νοιώθουμε ότι αυτή είναι, σωστά;

Αν ήταν με την οποιαδήποτε, μέχρι τώρα φίλε μου θα συμβιβαζόμουν αρκετές φόρές. Δεν έκανα όμως κάτι γιατί δεν ήταν κοπέλες που μου άρεσαν. Μου τυχαν τέτοιες κοπέλες αρκετές, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα όμως γιατί δεν με γέμιζαν.

Έχεις δίκιο, δε μας ταιριάζουν και όλες. Βλέπεις και κρίνεις ποια σου ταιριάζει, είναι το πρώτο βήμα. Μετά πας και την πλησιάζεις με αυτοπεποίθηση, ωραίο ύφος, πας αμέσως πριν αρχίσουν να παίζουν στο νου σου σκεψεις για να μην πας, λες καθαρές κουβέντες και λες αυτό που μέσα σου νοιωθεις γι αυτήν.

Δεν πλησιάζεις κανείς για δυο λόγους: είτε επειδή κρίνει ότι δεν ταιριάζει μαζί της ή λόγω φόβου, φόβου που βρίσκεις χίλιες δικαιολογίες να μην πλησιάσεις και χαμηλής αυτοεκτίμησης, κι αυτό αποτέλεσμα του φόβου.
Και υπάρχουν πολλές ωραίες και πολύ καλού χαρακτήρα κοπέλες και εκεί που είσαι συ και εδω που είμαι εγώ! Κάτι πρέπει κι δυο μας να κάνουμε.

Normal είμαστε και συ και γω, ίσως έχουμε τις ιδιατερότητες και τη δική μας ιδιοσυγκρασία, γι αυτό δεν΄είμαστε και τόσο αποδεκτοί στο πλήθος. Αυτό δεν πρεπει να μας κλονίζει, άστους άλλους στον κόσμο τους. Είναι normal επειδή οι ίδοι θεωρούν τους εαυτούς τους ως τέτοιους και στην πεποίθηση τους αυτή ταυτίζονται με πολλούς άλλους, άσχετο αν στην πραγματικότητα είναι normal. Μπορεί να ναι χαϊβάνια και αβαθείς χαρακτήρες και να τους έχουν για τους πιο normal. Εμείς να μαστε ο εαυτός μας και να διεκδικούμε αυτά που μας αξίζουν, να μην ανεχόμαστε τη μειοτική συμπεριφορά των άλλων έναντι μας, το ότι ξεχωρίζουμε να μας δημιουργεί περισσότερη αυτοεκτίμηση και αυτοπεποίθηση.
Και μέσα απ αυτά, με αγώνα και να μην τα βάζουμε κάτω ποτέ, θα ρθεί η σχέση που θα μας κάνει ευτυχισμένους. Πιστεύω η ελπίδα δε θα διαψευστεί, θέλει μόνο ακατάπαυστο αγώνα.

RainAndWind
08-02-2011, 10:22
Ματέο, γιατί δε σου αρέσει οπτικά να βλέπεις εφήβους να φιλιούνται?
Είχες ορίσει στην εφηβεία σου δλδ κάποια στάνταρντς για απόδοση και είχες κλείσει τον εαυτό σου σε κάποιους κανόνες για να μην
"πέφτεις στον πειρασμό" της ελευθερίας από τα καθήκοντα, της διασκέδασης και της ψυχαγωγίας. Γιατί λες να το έκανες αυτό?
Οι τσακωμοί με τη μητέρα σου... χμ...από τη μια είναι χοντροί κι από την άλλη χαζοί. Πώς είναι η μητέρα σου σα χαρακτήρας?
Γιατί πιστεύεις ότι επιλέγεις να ξεσπάς στη μητέρα σου? Τι σχέση έχεις με τη μητέρα σου και πώς ήτανε στα παιδικά σου χρόνια
η σχέση μαζί της?

KENO
08-02-2011, 15:55
Δε μίλησα για σχέση με την οποιαδήποτε κοπέλα, αλλά με μια κοπέλα που πραγματικά να μας αρεσει. Τώρα αυτό σου γράφω:«κάποιος που θέλει κάτι πολύ ωραίο ή κάποια συγκεκριμένη κοπέλα» εννοώ για κάποιο που έίναι κολλημένος με κάποια και δεν μπορεί να σκεφτεί τίποτε άλλο ή κάποιος που ψάχνει μοντέλα και μπάρπι, τέτοιοι δεν είμαστε εμείς σωστά;τα μοντελα και οι μπαρμπι ειναι για τους επιφανειακους, αυτους που κοιτανε μονο την εξωτερικη εμφανιση και τιποτα παραπερα. πως να εχει διαρκεια ομως η σχεση, αμα και στον χαρακτηρα δεν ειναι καλη η αλλη ? αμα δε σου ταιριαζει κι ολας, να χετε κοινα, να κανετε καμποσα πραματα μαζι ? ε απλα δεν.

Εμείς ψάχνουμε να βρουμε μια καλή, ωραία κοπέλα που να νοιώθουμε ότι αυτή είναι, σωστά;αυτα ειναι υποκειμενικα γιαυτο δε τα αναφερω και προτιμω να λεω απλα "να μου ταιριαζει". δλδ αμα καποια ειναι καλη για μενα, αλλα οχι για σενα, παει να πει οτι τελικα δεν ειναι αντικειμενικα καλη ? ε δε μπορουμε να το πουμε αυτο, γιατι ολοι ειμαστε διαφορετικοι. το ωραια παλι εξαρταται, ολες οι κοπελες ουτως ή αλλως ειναι ωραιες απο τη φυση τους, τουλαχιστον πιο ομορφες απ'τους αντρες.

Αν ήταν με την οποιαδήποτε, μέχρι τώρα φίλε μου θα συμβιβαζόμουν αρκετές φόρές. Δεν έκανα όμως κάτι γιατί δεν ήταν κοπέλες που μου άρεσαν. Μου τυχαν τέτοιες κοπέλες αρκετές, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα όμως γιατί δεν με γέμιζαν.ακριβως το ιδιο ισχυει και για μενα! και συνηθως αυτες που μου τη πεφτουν, ειναι αυτες που δε μου ταιριαζουν, και δε καταλαβαινω πως μπορουν να δουν μελλον μαζι μου. γιαυτο μενω μονος ομως τελικα, γιατι δε συμβιβαζομαι ευκολα...

Έχεις δίκιο, δε μας ταιριάζουν και όλες. Βλέπεις και κρίνεις ποια σου ταιριάζει, είναι το πρώτο βήμα.πολλες φορες παραμενει στο πρωτο βημα γιατι η αλλη δεν αφηνει περιθωρια για συνεχεια.

Δεν πλησιάζεις κανείς για δυο λόγους: είτε επειδή κρίνει ότι δεν ταιριάζει μαζί της ή λόγω φόβου, φόβου που βρίσκεις χίλιες δικαιολογίες να μην πλησιάσεις και χαμηλής αυτοεκτίμησης, κι αυτό αποτέλεσμα του φόβου.
Και υπάρχουν πολλές ωραίες και πολύ καλού χαρακτήρα κοπέλες και εκεί που είσαι συ και εδω που είμαι εγώ! Κάτι πρέπει κι δυο μας να κάνουμε.μπορει να κρινει οτι δεν αξιζει κι ολας. δλδ αμα του ταιριαζει και του αρεσει καποια, ομως ειναι απο δω κι απο κει συνεχεια, καθολου σταθερη δλδ, τοτε απλα δε προκειται να πλησιασεις και να κανεις το πρωτο βημα, γιατι ξερεις οτι και ναι να σου πει, παλι θα σε κερατωσει και θα σου κανει ζημια! υπαρχουν αρκετοι λογοι που δε προχωρα μια κατασταση, δεν ειναι μονο δυο.

Normal είμαστε και συ και γω, ίσως έχουμε τις ιδιατερότητες και τη δική μας ιδιοσυγκρασία, γι αυτό δεν΄είμαστε και τόσο αποδεκτοί στο πλήθος. Αυτό δεν πρεπει να μας κλονίζει, άστους άλλους στον κόσμο τους. Είναι normal επειδή οι ίδοι θεωρούν τους εαυτούς τους ως τέτοιους και στην πεποίθηση τους αυτή ταυτίζονται με πολλούς άλλους, άσχετο αν στην πραγματικότητα είναι normal. Μπορεί να ναι χαϊβάνια και αβαθείς χαρακτήρες και να τους έχουν για τους πιο normal. Εμείς να μαστε ο εαυτός μας και να διεκδικούμε αυτά που μας αξίζουν, να μην ανεχόμαστε τη μειοτική συμπεριφορά των άλλων έναντι μας, το ότι ξεχωρίζουμε να μας δημιουργεί περισσότερη αυτοεκτίμηση και αυτοπεποίθηση.
Και μέσα απ αυτά, με αγώνα και να μην τα βάζουμε κάτω ποτέ, θα ρθεί η σχέση που θα μας κάνει ευτυχισμένους. Πιστεύω η ελπίδα δε θα διαψευστεί, θέλει μόνο ακατάπαυστο αγώνα.εχεις δικιο, μονο που ακριβως γιαυτο το λογο, επειδη δεν ειμαστε αποδεκτοι στο πληθος, δεν θεωρω τον εαυτο μου normal. θα μπορουσα να γινω normal, ισως το θελω κι ολας, αλλα ποια θα ειχε την υπομονη να κατσει και να ασχοληθει μαζι μου, ωστε να γινω ετσι ? καμια, και γιαυτο δεν ψαχνω normal κοπελες.

carrie
08-02-2011, 16:11
"εχεις δικιο, μονο που ακριβως γιαυτο το λογο, επειδη δεν ειμαστε αποδεκτοι στο πληθος, δεν θεωρω τον εαυτο μου normal. θα μπορουσα να γινω normal, ισως το θελω κι ολας, αλλα ποια θα ειχε την υπομονη να κατσει και να ασχοληθει μαζι μου, ωστε να γινω ετσι ? καμια, και γιαυτο δεν ψαχνω normal κοπελες."

δεν κανεις πρωτα εσυ μια προσπαθεια να ασχοληθεις με τον εαυτο σου? Που απο ο,τι εχουμε καταλαβει τον εχεις καπως παραμελησει? Κ εγω ηθελα να ερθει ενας να με σωσει και να μου λυσει ολα τα προβληματα. Αμ δε. Κανεις δεν ηρθε. Μεχρι που αρχισα να τα λυνω μονη μου και οοοοοταν βελτιωθηκε η συναισθηματικη και ψυχολογικη μου κατασταση, τοοοοτε αρχισα και να ασχολουμαι και με τους αλλους, και τοοοοτε αρχισαν να ασχολουνται και μαζι μου! Γιατι δεν ειναι οτι δεν υπαρχει καποιος να ασχοληθει μαζι σου, ειναι οτι δεν τον αφηνεις με τα καστρα που εχεις χτισει γυρω σου και τις ανασφαλειες σου. Ηθελα να ξερα πως μεγαλωσες! Μου θυμιζεις πολυ εντονα τον πρωτο μου φιλο, ο οποιος ηταν και αυτος βια αιματα σπλαττερ σιριαλ κιλλερς και αηδιες απο μικρος, και οτι αλλο ανατριχιαστικο φανταστεις, ροκ μεταλ, του εφταιγε η κοινωνια του φταιγανε ολοι η ελλαδα φυσικα πρωτα απο ολα, ειχε νικνειμς που εκδηλωναν το κενο και την προβληματικοτητα του χαρακτηρα του, ελεγε οτι ηταν μηδενιστης και φυσικα οχι νορμαλ, και πολλα αλλα και αυτοκτονικες τασεις ειχε βεβαιως βεβαιως, αλλα καπως σωζοτανε με το γεγονος οτι δουλευε και ηταν δραστηριος ειχε χομπυ κτλ και κοπελες κυνηγαγε, (και ενοσω ηταν μαζι μου χαχα), και μαλλιατουφας αξυριστος ητανε, και μπλουζες με μανγκα φοραγε να ξεχωριζει. Απαπα. Τι μου θυμισες... Μπρρρρ. Σε τι φαση ημουν Χριστουλη μου και ειχα μπλεξει με αυτο το ατομο.

mateo
08-02-2011, 16:12
Ματέο, γιατί δε σου αρέσει οπτικά να βλέπεις εφήβους να φιλιούνται?
Είχες ορίσει στην εφηβεία σου δλδ κάποια στάνταρντς για απόδοση και είχες κλείσει τον εαυτό σου σε κάποιους κανόνες για να μην
"πέφτεις στον πειρασμό" της ελευθερίας από τα καθήκοντα, της διασκέδασης και της ψυχαγωγίας. Γιατί λες να το έκανες αυτό?
Οι τσακωμοί με τη μητέρα σου... χμ...από τη μια είναι χοντροί κι από την άλλη χαζοί. Πώς είναι η μητέρα σου σα χαρακτήρας?
Γιατί πιστεύεις ότι επιλέγεις να ξεσπάς στη μητέρα σου? Τι σχέση έχεις με τη μητέρα σου και πώς ήτανε στα παιδικά σου χρόνια
η σχέση μαζί της?

καλεσ σχεσεις εχουμε...απλα τα παιρνει ευκολα...το ιδιο και εγω

KENO
08-02-2011, 16:27
δεν κανεις πρωτα εσυ μια προσπαθεια να ασχοληθεις με τον εαυτο σου? Που απο ο,τι εχουμε καταλαβει τον εχεις καπως παραμελησει? Κ εγω ηθελα να ερθει ενας να με σωσει και να μου λυσει ολα τα προβληματα. Αμ δε. Κανεις δεν ηρθε. Μεχρι που αρχισα να τα λυνω μονη μου και οοοοοταν βελτιωθηκε η συναισθηματικη και ψυχολογικη μου κατασταση, τοοοοτε αρχισα και να ασχολουμαι και με τους αλλους, και τοοοοτε αρχισαν να ασχολουνται και μαζι μου! Γιατι δεν ειναι οτι δεν υπαρχει καποιος να ασχοληθει μαζι σου, ειναι οτι δεν τον αφηνεις με τα καστρα που εχεις χτισει γυρω σου και τις ανασφαλειες σου. Ηθελα να ξερα πως μεγαλωσες! Μου θυμιζεις πολυ εντονα τον πρωτο μου φιλο, ο οποιος ηταν και αυτος βια αιματα σπλαττερ σιριαλ κιλλερς και αηδιες απο μικρος, και οτι αλλο ανατριχιαστικο φανταστεις, ροκ μεταλ, του εφταιγε η κοινωνια του φταιγανε ολοι η ελλαδα φυσικα πρωτα απο ολα, ειχε νικνειμς που εκδηλωναν το κενο και την προβληματικοτητα του χαρακτηρα του, ελεγε οτι ηταν μηδενιστης και φυσικα οχι νορμαλ, και πολλα αλλα και αυτοκτονικες τασεις ειχε βεβαιως βεβαιως, αλλα καπως σωζοτανε με το γεγονος οτι δουλευε και ηταν δραστηριος ειχε χομπυ κτλ και κοπελες κυνηγαγε, (και ενοσω ηταν μαζι μου χαχα), και μαλλιατουφας αξυριστος ητανε, και μπλουζες με μανγκα φοραγε να ξεχωριζει. Απαπα. Τι μου θυμισες... Μπρρρρ. Σε τι φαση ημουν Χριστουλη μου και ειχα μπλεξει με αυτο το ατομο.μολις προσπαθησες να με περιγραψεις, και σε πολλα επεσες μεσα :). αν εξαιρεσεις οτι μισω τα μαλλια μου και σκεφτομαι να τα ξυρισω και τελειως (πλεον τα εχω πολυ κοντα, παλιοτερα ομως πριν το στρατο τα ειχα μακρια), ειμαι ολα αυτα που ειπες κι αξυριστος κι οτι αλλο... μονο που δε φοραω μπλουζες με μανγκα αλλα οτι να'ναι γιατι δε με ενδιαφερει και τοσο η εξωτερικη μου εικονα, και φυσικα οταν ειμαι με μια κοπελα που με καλυπτει ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ και δε κυνηγαω αλλες!

γενικα ολο αυτο που ειπες ειναι εγω, χωρις αυτο δεν υπαρχει κατι αλλο, γιαυτο και το ΚΕΝΟ μου ταιριαζει σαν nickname. και εξαιτιας ολου αυτου κι επειδη οπως ειπα δε με θεωρω normal, ουτε πιστευω οτι μπορω να ξαναγινω, πιστευω οτι ταιριαζω με συγκεκριμενες κοπελες μονο, κι οχι οποια να'ναι.

παρολαυτα αν εχεις να κανεις προτασεις βελτιωσεις ξερω γω, αφηνωντας τα κλισε "μη κανεις αρνητικες σκεψεις, πιστεψε στο Θεο, βγες εξω γινε κοινωνικος" κλπ, ειμαι ολος αυτια καντες.

carrie
08-02-2011, 16:54
για να βλεπεις οτι οταν λεω οτι ξερω απο κενα και μαυριλες δεν κανω πλακα!! Α και αυτος δεν τα ειχε καλα ουτε με τα μαλλια του ουτε με τα μουσια του αλλα τον ενοιαζε κατα βαθος να αρεσει! Και αυτος τωρα κοντα τα εχει απο οτι ξερω, και εχει αλλαξει αρκετα, ντυνεται και με πουκαμισακια, βρηκε καλη δουλεια και ισιωσε μαλλον, εγω επρεπε να περασω τα δυσκολα! χαχαχα α ειχε και εχει και μηχανη στριτ το ξεχασα κι αυτο, πορωση με τις μηχανες. Ουτε αυτος ταιριαζε με οποιες ναναι, κυριως τον ειλκυαν απλες αβγαλτες και προβληματικες αλλα εμφανισιμες καπως κοπελιτσες. Για πιο χαι και περιπλοκα δεν ητανε, αν και του αρεσανε. Α και ηταν και αθεος τωρα που ειπες για Θεο. Ουτε οικογενεια ηθελε να κανει και να φερει παιδια σε αυτον τον απαισιο κοσμο και την παναθλια χωρα. Και ηταν κολλημενος με το πισι. 24/7.
Νταλε κουαλε ησασταν δλδ. γιατι τωρα αυτος εχει αλλαξει λιγο. Τι αλλες διαφορες εχετε?
Δεν εχω να κανω προτασεις τωρα, οτι ηταν το εχω πει, αν σκεφτω κατι αλλο θα το παραθεσω! Μπορω ομως να σου παραθεσω ενα συντομια την ιστορια μου ( α ρε θα γραψω βιβλιο και κανεις δε θα πιστευει οτι τα περασε ολα ενας ανθρωπος!)
Ειχα προσπαθησει λοιπον να του δωσω οσο περισσοτερη αγαπη γινοτανε και να τον "βοηθησω" (αχ αυτο το καταραμενο συνδρομο του σωτηρα που με εδερνε), και ως πρωτη μου σχεση και εγω γαρ φουλ προβληματα και μαυρη μαυριλα, γαντζωθηκα απανω του και περασαμε και οι δυο.... χαλια!!!!!! χαχαχα Για αυτο λεω οτι οι μαυριλες μαζι χαλια σχεση θα εχουνε. Δε φταιει μονο αυτος το ξεκαθαριζω!! Απλα τωρα αναλυω την πλευρα του γιατι αυτη σε ενδιαφερει! Μπορω να πω οτι ισως ημουν εξισου ή και το ιδιο προβληματικη, αλλα εχω προσπαθησει να αλλαξω! Λοιποοοοοον οσο καιρο ητανε μαζι μου ητανε κολλημενος με την πρωην του (φυσικα δεν το παραδεχτηκε ποτε ανοιχτα, αλλα ειχε δωσει σαφεις ενδειξεις), το τελειωτικο ηταν ενα μηνα μετα που χωρισαμε τα εφτιαξε παλι με αυτην, ενω συνεχιζε να με κυνηγαει, γιατι καθε φορα ηθελε αυτο που δεν ειχε! Προβληματαρες μιλαμε! τα εφτιαξε λοιπον με την πρωην που ηθελε οσο ητανε μαζι μου, και μετα ηθελε εμενα που ημουν πια η πρωην του! βεβαιως, μαζι της τα εφτιαξε για να την εκδικηθει γιατι αυτη τον ειχε χωρισει, και ετσι να ικανοποιησει τον εγωισμο του! Ειχε την μονιμη κατασταση του θυματος. Ηταν παντα και καλα το θυμα, ενω στην πραγματικοτητα αυτος εψαχνε θυματα, φεροταν χαλια, δε συζητουσε, δεν ελυνε θεματα και μετα δεν ηξερε γιατι τον χωριζαν και εκλαιγε!!!! Οταν ειχε κατι δεν το ηθελε, οταν δεν το ειχε το ηθελε! φαυλος κυκλος! Για κατι τετοιους λογους αποφασισα να μετακινηθω εκτος μαυριλας. Γιατι η βιωση του πονου ενθαρρυνει την ανακαλυψη του εαυτου μας! Αυτος ομως δεν ποναγε, τα εριχνε συνεχως στους αλλους οτι φταινε, και ετσι δεν εψαχνε να βρει τι φταιει με τον εαυτο του και εμενε στα ιδια, και συνεχιζει να κανει εξαρτητικες δυσλειτουργικες σχεσεις, εχει αποκοπει απο φιλους και αμα τον δεις τωρα με την κοπελα του ειναι μια κινουμενη δυαδα καταθλιψης και στεναχωριας αποκομμενη απο τον αλλο κοσμο μην τους χωρισουνε!! Η πρωην του, τη δευτερη φορα που τα φτιαξανε και τοτε αυτος κυνηγαγε εμενα, ειχε κανει 2-3 αποπειρες αυτοκτονιας. Αυτος? χεστηκε!!!!! Αυτη τωρα πως τον παλευει δεν ξερω! θα εχει ισιωσει καπως, και ετσι θα τονιζονται οι καλες του πλευρες, γιατι οκ ειχε και απο αυτες! Οποτε καθεται η κοπελιτσαααα.

KENO
08-02-2011, 17:19
μα δεν ειπα οτι δε ξερεις απο μαυριλα. ολοι μας εδω μεσα εχουμε εμπειρια απο αρνητισμο. αν δεν ειχες και φαινοταν αυτο, δε θα καθομουν καν να σου απαντησω, γιατι δε θα καταλαβαινες! τεσπα ontopic, μαλλον τελικα δεν εχουμε και τοσα κοινα με το παλικαρι που αναφερεις (αν και λογο ηλικιας κι εγω φοραω πουκαμισακια πλεον - το πηγαινα και για μηχανη αλλα με τα κωλοχαρτα και το διπλωμα δεν εκατσε). εγω ειμαι λιγακι πιο σταθερος στις σχεσεις μου, αρκει οπως ειπα να ειμαι με μια κοπελα που με καλυπτει. οταν χωριζω με καποια κοβεται ξυραφι και συναισθηματικα ψοφαει μια για παντα για μενα! βεβαια σαν ανθρωπος ειχα κι εγω τα κολληματα μου με πρωην. ετσι ξαναεδωσα ευκαιριες, προσπαθησα να κρατησω μεχρι και φιλικη επικοινωνια, αλλα τελικα η ιστορια καταληγει παντα στο ιδιο: δεν υπαρχει φιλια μεταξυ αντρα και γυναικας ειδικα οταν ο ενας απ'τους δυο συνεχιζει να εχει ακομα αισθηματα κι ελπιδες. οταν τα φτιαχνω λοιπον με καποια που μου ταιριαζει τη γουσταρω και με γουσταρει, φυσικα και δε προκειται να θυμαμαι ουτε πρωην, ουτε να κοιταω αλλες. το προβλημα ειναι στο να βρεθει αυτη η καποια. ουτε εχω χτισει τα καστρα που λες, ουτε ειμαι τοσο δυσκολος. απλα επιλεκτικος πιστευω ειμαι, γιατι πλεον εχω φαει αρκετες φορες τα μουτρα μου, κι εχω μαθει! ξερω τι μου ταιριαζει, με ποια μπορω να προχωρησω, ποια μπορει να με ανεχτει. αυτο που λες για τα θυματα ισχυει, αν και εγω προσπαθω να λυσω καποιο θεμα που προκυπτει, συνηθως το αναλυω και μεχρι αηδιας, αν και τελικα φτανω στο συμπερασμα οτι δε μπορει να καταλαβει η αλλη (και συχνα γιαυτο ευθυνεται οτι ειναι πολυ normal στο μυαλο και δε μπορει να δει οτι την θελω και τη βαζω πρωτα απο τα επαγγελματικα κι οτιδηποτε αλλο). ετσι λοιπον οταν εχω καποια, αυτη ειναι η προτεραιοτητα μου, τα υπολοιπα ερχονται αργοτερα, οσο κι αν με παει πισω κατα καποιο τροπο αυτο στην εξελιξη της ζωης μου. εξαλλου, αν δεν εχεις το συντροφο για να προχωρησεις μαζι στη ζωη, ποιος ο λογος να τον εχεις ? απλα για να χαρεις οσα εχτισες και το τελος ? ε οχι τοτε μου ειναι αχρηστος, οταν εχω κανει ολοκληρο το δρομο μονος μου.

Margaritta
11-02-2011, 12:14
Λόγια, λόγια, πολλά λόγια αγαπητοί. Οι άνθρωποι συνήθως μπαίνουν σε μια σχέση, γιατί νομίζουν ότι έτσι θα καλύψουν τις δικές τους "αναπηρίες".
Και φυσικά τις ανάγκες τους και την μοναξιά τους. Χωρίς τον εαυτό, πόσο μακριά να πάει κανείς όμως. Γι΄αυτό και το τέλος αυτού που ονομάζουν σχέση,
-ενώ δεν είναι τίποτα άλλοπαρά ένα κουκούλωμα- είναι ήδη από την αρχή προδιαδεγραμμένο. Με πολύ, πολύ, πάρα πολύ σύντομη ημερομηνία λήξης.
Και μετά; Κενό, σύγχυση, θυμός, αυτοοικτιρμός, αυτολύπηση. Και άλλα τόσα.

marian_m
11-02-2011, 13:10
Λόγια, λόγια, πολλά λόγια αγαπητοί. Οι άνθρωποι συνήθως μπαίνουν σε μια σχέση, γιατί νομίζουν ότι έτσι θα καλύψουν τις δικές τους "αναπηρίες".
Και φυσικά τις ανάγκες τους και την μοναξιά τους. Χωρίς τον εαυτό, πόσο μακριά να πάει κανείς όμως. Γι΄αυτό και το τέλος αυτού που ονομάζουν σχέση,
-ενώ δεν είναι τίποτα άλλοπαρά ένα κουκούλωμα- είναι ήδη από την αρχή προδιαδεγραμμένο. Με πολύ, πολύ, πάρα πολύ σύντομη ημερομηνία λήξης.
Και μετά; Κενό, σύγχυση, θυμός, αυτοοικτιρμός, αυτολύπηση. Και άλλα τόσα.

Πολύ σωστά τα λες.
Πόσοι και πόσες δεν προσδοκούν ότι με την εύρεση συντρόφου θα λυθούν ως δια μαγείας όλα τους τα προβλήματα;
Είναι μάλλον αυτοί οι ίδιοι, που αφού τελικά δημιουργήσουν κάποια σχέση, θεωρούν ότι για τη δυστυχία τους ευθύνονται οι σύντροφοί τους και όχι οι επιλογές τους.

carrie
11-02-2011, 14:02
Εγω εχω δει τριγυρω μου και το εχω ζησει και η ιδια, ότι οταν προσδοκας τον σωτηρα ή να γαντζωθεις απο εναν ανθρωπο, συνηθως τοτε ειναι που παραμενεις μονος σου και δε μπορεις να κανεις σχεση με τπτ!

KENO
11-02-2011, 18:09
αυτα περι σωτηρα και γαντζωματος ισχυουν για τα κοριτσακια. τα αγορακια δε ξερω αν νιωθουν ολα ετσι, εγω το βλεπω απλα σαν οτι εχεις καποια να σε φροντιζει και να τη φροντιζεις, τη προστατευεις, της προσφερεις κλπ. αλληλοσυμπληρωνομαστε κατα καποιο τροπο. τωρα πως φτασαν οι γυναικες να μη το νιωθουν αυτο, ενω ισως εχουν και τις περισσοτερες αναγκες, ειναι μυστηριο πραγμα. ή μαλλον και γιαυτο φταιει η κοινωνια, αφου εχει χτιστει ετσι, θεσπιζωντας νομους που και καλα προστατευουν τους αδυνατους, αρα υπερ των γυναικων.

Paolo_1
11-02-2011, 18:56
Πόσοι και πόσες δεν προσδοκούν ότι με την εύρεση συντρόφου θα λυθούν ως δια μαγείας όλα τους τα προβλήματα;

Εγώ είμαι ένας από αυτούς.Δηλαδή τί είναι καλύτερο;Να γυρνάς από την δουλειά και να σε περιμένουν μόνο οι τοίχοι,η τηλεόραση και το κομπιούτερ;Να θες να πας ένα ταξίδι και να μην έχεις έναν άνθρωπο;Να χτυπάει το τηλέφωνο και να σε ψάχνουν μόνο οι συγγενείς σου;Να κάθεσαι μέσα σαν τον λαλάκα γιατί οι γνωστοί σου έχουν τις δικές τους και σε θυμούνται μια στο τόσο;Να σου λένε οι 'τί καλά περάσαμε,κάναμε το ένα κάναμε το άλλο' κι εσύ να τους λες 'ξέρετε,εγώ δεν πήγα πουθενά την έβγαλα μέσα';Να θέλεις να δώσεις αγάπη και τρυφερότητα και να μην έχεις κάπου να την δώσεις;

Και μετά μου λες ότι μια σχέση δεν σου λύνει τα προβλήματα.Και μόνο το πρόβλημα της μοναξιάς που σου λύνει φτάνει και περισσεύει.

KENO
11-02-2011, 19:10
...κι αυτο ειναι το προβλημα που προσπαθουμε να λυσουμε οι περισσοτεροι εδω μεσα! το προβλημα της μοναξιας. λες και στιχοιζει πολυ της γυναικας και δε το εχει αναγκη και η ιδια, και για να προσφερει τη συντροφια της ο αλλος θα πρεπει να εχει λεφτα, αμαξια, σπιτια... και φυσικα να ειναι και θεος, γιατι και καλα ολο το νοημα ειναι μονο στην εξωτερικη εμφανιση και πουθενα αλλου!

προκαλει αηδια ετσι οπως καταντησαν εδω χαμο οι γυναικες που το παιζουν τοσο δυσκολες και κομπλεξικες, για το πιο ανθρωπινο κι αυτονοητο πραμα! δε πειραζει ομως, αστες ας παραμεινουν ετσι σκατα, να σαπιζουμε και τα δυο φυλα μονα, να πεθαινουμε και πιο γρηγορα να γλυτωσουμε!

mateo
11-02-2011, 19:45
το ξερω θα γινω χαζος τωρα αλλα θελω να το μοιραστω....σημερα γραφαμε ενα δυσκολο μαθημα στο πανεπιστημιο.....μου ζητησε να της αντιγραψει μια ασκηση που την ηξερα.....εγω το δεχτηκα και το εκανα.....οταν τελιωσαμε απο την χαρα της μου εδωσε ενα φιλακι στο μαγουλο.....εχασα το φως μου....απο ποτε αισθανομαι ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...........κα μην πειτε οτι με εκμεταλλευεται γιατι και αυτη με εχει βοηθησει αρκετες φορες

Paolo_1
11-02-2011, 20:05
δε πειραζει ομως, αστες ας παραμεινουν ετσι σκατα, να σαπιζουμε και τα δυο φυλα μονα, να πεθαινουμε και πιο γρηγορα να γλυτωσουμε!

Δυστυχώς μόνο το αντρικό φύλο σαπίζει από την μοναξιά.Οι γυναίκες μια χαρά περνάνε.Καφετέριες,κλαμπ,ι τερνετ,κωλόμπαρα,πανεπιστ μια,είναι γεμάτα από αντρική μοναξιά.Όπου και να πας βρωμάει μπακουρίλα.Γι'αυτό και όλοι όσοι κάνουν σχέση κλείνονται σ'αυτήν.Για να γλυτώσουν από αυτήν την μπακουρίλα...

marian_m
11-02-2011, 20:47
Εγώ είμαι ένας από αυτούς.Δηλαδή τί είναι καλύτερο;Να γυρνάς από την δουλειά και να σε περιμένουν μόνο οι τοίχοι,η τηλεόραση και το κομπιούτερ;Να θες να πας ένα ταξίδι και να μην έχεις έναν άνθρωπο;Να χτυπάει το τηλέφωνο και να σε ψάχνουν μόνο οι συγγενείς σου;Να κάθεσαι μέσα σαν τον λαλάκα γιατί οι γνωστοί σου έχουν τις δικές τους και σε θυμούνται μια στο τόσο;Να σου λένε οι 'τί καλά περάσαμε,κάναμε το ένα κάναμε το άλλο' κι εσύ να τους λες 'ξέρετε,εγώ δεν πήγα πουθενά την έβγαλα μέσα';Να θέλεις να δώσεις αγάπη και τρυφερότητα και να μην έχεις κάπου να την δώσεις;

Και μετά μου λες ότι μια σχέση δεν σου λύνει τα προβλήματα.Και μόνο το πρόβλημα της μοναξιάς που σου λύνει φτάνει και περισσεύει.
Το έχω προσέξει ότι είσαι ένας από αυτούς.
Όπως εγώ είμαι μία από τις άλλες. Που δεν περιμένω από μία σχέση να μου λύσει το πρόβλημα της μοναξιάς, ούτε το οικονομικό. Ευτυχώς, έχω φίλους, δουλειά που μου αρέσει και οικονομική άνεση ώστε να μην ψάχνω κάποιον για να "αποκατασταθώ". Φυσικά και νιώθω καλύτερα όποτε είμαι ερωτευμένη, αλλά μπορώ μια χαρά να ζήσω καλά και χωρίς κάποιον δίπλα μου.
Και υπάρχουν πολλές άλλες σαν κι εμένα, που δεν το παίζουν δύσκολες, απλά δεν συμβιβάζονται με τον κάθε "μαλάκα" που θεωρεί ότι είναι αρκετό να έχει αρχίδια για να έχει κάποια δίπλα του. Και κυκλοφορούν πολλοί από αυτούς στη χώρα μας.
Δε λέω ότι είναι όλοι έτσι. Όπως δεν είναι όλες οι γυναίκες χαζογκόμενες που το μόνο που τις ενδιαφέρει είναι το πορτοφόλι.

soft
11-02-2011, 20:51

Paolo

παντα χρειαζεσαι και αλλους ανθρωπους διπλα σου ,και οχι μονο μια σχεση .Η σχεση δεν θα σου εξαφανισει τα προβληματα σου ,ισως μπορει και να τα κανει μεγαλυτερα καμια φορα

Και αναλογισου μηπως το οτι γυρνας σπιτι και βρησκεις μονο το τηλεκοντρολ και το πι σι ,υπαρχουν αλλα θεματα απο πισω ,που ισως εχουν να κανουν με σενα .

τα εχουμε ξαναπει βεβαια ,αλλα ειπα να το πω και αλλη μια !

carrie
11-02-2011, 20:52
πες τα βρε μαριανννννν!!!!!

marian_m
11-02-2011, 20:55
Τα λέω. Αλλά από ένα σημείο και μετά καταντάει βαρετό να λες και να ξαναλές τα αυτονόητα.

RainAndWind
11-02-2011, 20:58
Paolo_1, δεν ξέρω αν το έχεις συνειδητοποιήσει, αλλά δεν είσαι εσύ όλοι οι άντρες της υφηλίου. Ούτε εκφράζεις τους άντρες όλου του πλανήτη. Κάνεις το δικό σου θέμα πανανθρώπινο, και το ανάγεις σε θέμα όλου του ανδρικού φύλου. Δεν είναι έτσι. Βέβαια, το ότι το κάνεις σου δίνει μία παρηγοριά "όλοι οι άντρες, έτσι, ΚΑΙ εγώ", οπότε το φτιάχνεις έτσι ώστε να το εξουδετερώνεις κατά κάποιον τρόπο, να το αντέξεις. Ωστόσο δεν παύει να είναι μία άμυνα. Δεν είναι η γκρίνια που θα σε οδηγήσει έξω από τη μοναξιά. Τα συνεχή παράπονα είναι θυμός που εκδηλώνεται έμμεσα και συγκαλυμμένα. Ως προς ποιον? Προς τη γυναίκα, προς το γυναικείο φύλο. Ξοδεύεις όλη σου την ενέργεια όχι στην αναζήτηση διαφυγών και λύσεων, αυτός ο μηρυκασμός μίας αδικίας που έχεις επινοήσει σου την απορροφάει όλη και μένεις να βαλτώνεις. Δούλεψέ το και ξέφυγε από το βάλτωμα αυτό. Εκτός αν το προτιμάς από το να βγεις στη ζωή και να δοκιμάσεις να πλησιάζεις τις γυναίκες που χρειάζεσαι και επιθυμείς. Εκτός αν τις φοβάσαι. Δεν είναι κακό και κατακριτέο να φοβάσαι, όλοι κάτι φοβόμαστε. Αλλά παραδεχόμενοι προχωράμε στο επόμενο βήμα.
Φιλικά.

carrie
11-02-2011, 21:26
Τα λέω. Αλλά από ένα σημείο και μετά καταντάει βαρετό να λες και να ξαναλές τα αυτονόητα.

Eμ δεν το ξερω, γιαυτο δεν καθομαι να απανταω εγω :P
ΑΚομα προσπαθω να καταλαβω αν ειναι τελικα καλο να μιλας σε καποια ατομα που ειναι σαν να μιλας στον τοιχο ή οχι..

soft
11-02-2011, 21:47
Eμ δεν το ξερω, γιαυτο δεν καθομαι να απανταω εγω :P
ΑΚομα προσπαθω να καταλαβω αν ειναι τελικα καλο να μιλας σε καποια ατομα που ειναι σαν να μιλας στον τοιχο ή οχι..

Κοιτα να δεις ,υπαρχουν πολλα και διαφορα τοιχοι ,αναλογα το μειγμα πιστευω .Αν ειναι απο σκληρο μπετον αρμε ασε ,δεν το διαπερνα τιποτα
και αν ειναι και θωρακισμενα με αλεξισφαιρα τζαμια και φιμε ,εκει περιπλεκει τα πραγματα περισσοτερο ,γιατι δεν υπαρχει φως λολ!!
Και οταν δεν υπαρχει αχτιδα απο φως μεσα στη ψυχη σου ,ερχεται η μαυριλα η απαισιοδοξια η γκρινια και βουλιαζεις σιγα σιγα ,και δεν το καταλαβαινεις κιολας ,γιατι μαθαινεις να αναπνεεις ,και με μικρες κομενες ανασες για να επιβιωσεις ,μεχρι να ερθει η ασφυξια , δυστυχως !!

Paolo_1
12-02-2011, 17:30
Βλέπετε όμως ότι μόνο εσείς οι γυναίκες απαντάτε αισιόδοξα;Και αυτό γιατί ή όλες έχετε σχέση και είστε καλυμμένες σ'αυτόν τον τομέα ή κάνετε όποτε θέλετε.Όποιον άντρα και να ρωτήσω τα ίδια με μένα λέει,ειδικά αν είναι καιρό μόνος χωρίς να το θέλει.Τί φταίμε εμείς που πολλές από εσάς την έχετε δει 'αντράκια',ανεξάρτητες,απλη σίαστες,αντιερωτικές,κολλη μένες και τρώμε την μοναξιά στη μάπα;Αν εσείς μπορείτε να κάθεστε χρόνια αγάμητες περιμένοντας τον πρίγκηπα με τα λεφτά ή αναπολώντας τον πρώην εμείς δεν μπορούμε.Κι επειδή ένας μόνος άντρας θεωρείται αποτυχημένος από την κοινωνία,κοινώς θεωρείται άλλο ένα μπακούρι που βολοδέρνει,γι'αυτό και πλέον εμεις είμαστε και αυτοί που παρακαλάμε για σχέση και γάμους.

Τώρα αν με θεωρείτε ντουβάρι οκ.Καθήστε κι εσεις μόνοι σας για πολύ καιρό χωρίς να το θέλετε και να δούμε τί αισιόδοξοι θα είστε.

Remedy
12-02-2011, 20:01
παολο
αμαν πια με αυτο το απαισιοδοξο πρισμα σου!!
κατ αρχας, αποφασισε!
ειμαστε ανετες τελικα επειδη ειτε εχουμε σχεση ειτε μπορουμε να βρουμε οποτε θελουμε, Η επειδη οταν ειμαστε αγαμητες δεν μας νοιαζει γιατι ειμαστε ικανες να μενουμε περιμενοντας τον πριγκηπα αναπολωντας τα παλια???? και τα δυο μαζι δεν γινεται!
εαν θεωρεις οτι οι γυναικες βρισκουν ευκολα συντροφους κι ετσι ειναι ολες σχεδον ζευγαρωμενες, ΠΡΟΦΑΝΩΣ με καποιους αντρες ειναι ζευγαρωμενες οχι με πιγκουινους, αρα ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΖΕΥΓΑΡΩΜΕΝΑ, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΖΕΥΓΑΡΩΝΟΥΝ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ!!!!!!!

προφανως η απαντηση στην απορια σου βρισκεται στο πως διαχειριζεται ο καθενας την μοναξια του κι οχι σε στατιστικες....

εγω ειμαι αυτον τον καιρο με εναν πριγκηπα, αλλα εχω υπαρξει μεγαλα διαστηματα χωρις μονιμη σχεση. δεν επαθα ποτε υστερια!! ελεος! "περνω και μονη μου καλα"!ξερω οτι ειναι θεμα χρονου η επομενη σχεση κι οτι ακομα κι αν δεν ερθει δεν θα σταματησει η γη να γυριζει , ουτε θα γινω δυστυχης απο αυτο.

το γιατι δεν απαντανε οι ανδρες αισιοδοξα (οσοι δεν απαντουν), ειναι απορροια του παραπανω, αλλα ακομα και γιατι οι ανδρες στην ελλαδα εχουν μαθει να τους νταντευει μια γυναικα, που αρχικα ηταν η μανα τους κι οταν δεν την αντικαθιστουν με την επομενη που ειναι η γκομενα τους, βρισκονται.....σε κενο εξουσιας...

KENO
12-02-2011, 20:27
προφανως η απαντηση στην απορια σου βρισκεται στο πως διαχειριζεται ο καθενας την μοναξια του κι οχι σε στατιστικες....το γιατι δεν απαντανε οι ανδρες αισιοδοξα (οσοι δεν απαντουν), ειναι απορροια του παραπανω, αλλα ακομα και γιατι οι ανδρες στην ελλαδα εχουν μαθει να τους νταντευει μια γυναικα, που αρχικα ηταν η μανα τους κι οταν δεν την αντικαθιστουν με την επομενη που ειναι η γκομενα τους, βρισκονται.....σε κενο εξουσιας...αυτο τωρα ηταν σποντα για μενα, και δε καταλαβαινω τι ακριβως θελεις να πεις και τι εχεις εναντιον μου παλι. εχω κανει τουλαχιστον 5 σχεσεις (σχεσεις οχι απλα φασεις), καλως ή κακως με τις ελληνιδες εδω κρατησαν οσο κρατησαν. τελοι χριστουγεννων θα κανα κι αλλη, αλλα τι να γινει δεν ειμαστε ολοι το ιδιο τυχεροι σαν εσενα.

μπορει οι αντρες να εχουν μαθει να τους νταντευει μια γυναικα οπως λες, εσας σας νταντευει ολοκληρη η κοινωνια ομως, αφου οπως ειπαμε πλεον λειτουργει υπερ σας! πχ πιο ευκολα παιρνουν μια γυναικα σε οποιαδηποτε δουλεια για τα "προσοντα" της, παρα εναν αντρα.

Remedy
12-02-2011, 21:27
αυτο τωρα ηταν σποντα για μενα, και δε καταλαβαινω τι ακριβως θελεις να πεις και τι εχεις εναντιον μου παλι. εχω κανει τουλαχιστον 5 σχεσεις (σχεσεις οχι απλα φασεις), καλως ή κακως με τις ελληνιδες εδω κρατησαν οσο κρατησαν. τελοι χριστουγεννων θα κανα κι αλλη, αλλα τι να γινει δεν ειμαστε ολοι το ιδιο τυχεροι σαν εσενα.

μπορει οι αντρες να εχουν μαθει να τους νταντευει μια γυναικα οπως λες, εσας σας νταντευει ολοκληρη η κοινωνια ομως, αφου οπως ειπαμε πλεον λειτουργει υπερ σας! πχ πιο ευκολα παιρνουν μια γυναικα σε οποιαδηποτε δουλεια για τα "προσοντα" της, παρα εναν αντρα.

[πας καλα παιδακι μου?απο που κι ως που,σποντα για σενα?ξερω εγω, την δικη σου ζωη????
μιλαω για το 80% των αντρων!
αν τυχαινει να ταυτιζεσαι, μαλλον δεν φταιω εγω...

KENO
12-02-2011, 21:36
οκ να με συγχωρας, εγραψες 'κενο εξουσιας' και νομιζα το κανες επιτηδες...
για το τελευταιο δεν εχουμε κατι να σχολιασουμε ομως ?

Remedy
12-02-2011, 21:45
οκ να με συγχωρας, εγραψες 'κενο εξουσιας' και νομιζα το κανες επιτηδες...
για το τελευταιο δεν εχουμε κατι να σχολιασουμε ομως ?

εχμ
οχι, δεν το εκανα επιτηδες....
υπαρχουν πολλα κενα..

Remedy
12-02-2011, 21:52
...για το τελευταιο δεν εχουμε κατι να σχολιασουμε ομως ?

αμε, ευχαριστως.
να σχολιασω αφου τοσο το θελεις, οτι σε θεσεις που δεν χρειαζονται συγκεκριμενα προσοντα, η αν το θελεις, σε θεσεις οπου πολλοι εχουντ α προσοντα και υπαρχει πληθωρα αιτησεων απο αντρες και γυναικες, ΑΝ τελικα παρουν γυναικα, οχι για αλλο λογο, αλλα γιατι το αφεντικο ειναι λιγουρης κι ελπιζει να γαμησει κιολας, η εργαζομενη αυτη, βρισκεται στην ευχαριστη θεση να ψαχνει για δουλεια ξανα σε λιγο, εκτος κι αν φιλοδοξει να την πηδαει ενας σιχαμας (γιατι ποιος αλλος δεν βρισκει να γαμησει και την πεφτει σε εργαζομενες?). πολυ ωραια προοπτικη για μια ανεργη ε?

οσο για τις θεσεις ειδικων προσοντων, οπου δεν ειναι τοσες πολλες οι προσφορεςκαι το κριτηριο ειναι σπανιοτερα το αν θα πηδηξουν τον υποψηφιο, μια γυναικα σε αναπαραγωγικη ηλικια την αποφευγουν σαν τον διαολο, γιατι αν δεν εχει παιδια, θα θελησει να κανει και θα απουσιαζει κι αν εχει, θα απουσιαζει ετσι κι αλλιως γιατι τα παιδια εχουν προβληματα καια σθενειες....ΕΑΝ οστοσο την προτιμησουν απο αντρα συνυποψηφιο, αυτο θα ειναι, ειτε γιατι ο εργοδοτης ειναι χεστης και θρασυδειλος και πιστευει οτι μια γυναικα ειναι πιο πειθηνια σε παραλογισμους και επιβολες, οπως επισης και θεωρειται δεδομενο οτι μια γυναικα θα δεχτει ευκολα λιγοτερα χρηματα για ιδια δουλεια και ιδιες γνωσεις , με εναν αντρα..

κι αυτες πολυ ωραιες προοπτικες για μια εργαζομενη επισης.....

KENO
12-02-2011, 22:00
επειδη ξερω οτι δε με συμπαθεις, γιαυτο νομιζα ηθελες να μου την πεις παλι.
δεν διαφωνω με κατι απ'τα υπολοιπα, η δικη μου αναφορα αφορουσε το πρωτο κομματι περισσοτερο. συνηθως ακομα και απλα σε καφετερια να ψαξεις για δουλεια, προτιμουν τις νεαρες με εμφανιση, παρα καποιον νεαρο. αυτο εμενα μου φαινεται καπως σεξιστικο, κι οτι η κοινωνια ειναι περισσοτερο με το μερος σας.

carrie
12-02-2011, 22:26
χαχαχαχα θα πεσω κατω απο τα γελια δε μπορω!!!!!!!!!!!! Η κοινωνια ειναι υπερ των γυναικων επειδη και καλα σε καααποια μαγαζια τις προτιμουν για σερβιτορες, που τρωνε ενα σωρο πεσιματα και μαλακιες απο τους αντρες πελατες!!!!! Α ρε τι υπερτυχερα πλασματα που ειμαστε!!!!!!!! Α επισης μας προτιμουν και στα ταμεια του σουπερ μαρκετ και για καθαριστριες!!!!! Μην ξεχνιομαστε!!!!!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑχαχαχχαχαχ αΧΑχαχαχαχχα

Remedy
12-02-2011, 22:27
επειδη ξερω οτι δε με συμπαθεις, γιαυτο νομιζα ηθελες να μου την πεις παλι.
δεν διαφωνω με κατι απ'τα υπολοιπα, η δικη μου αναφορα αφορουσε το πρωτο κομματι περισσοτερο. συνηθως ακομα και απλα σε καφετερια να ψαξεις για δουλεια, προτιμουν τις νεαρες με εμφανιση, παρα καποιον νεαρο. αυτο εμενα μου φαινεται καπως σεξιστικο, κι οτι η κοινωνια ειναι περισσοτερο με το μερος σας.

δεν ισχυει οτι δεν σε συμπαθω.ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΕ ΞΕΡΩ!!!!
σου την επεσα για πολυ συγκεκριμενο λογο (και τον ξερεις καλα) που με φρικαρε.
απολυτως τπτ αλλο δεν εχω μαζι σου

KENO
12-02-2011, 22:30
χαχαχαχα θα πεσω κατω απο τα γελια δε μπορω!!!!!!!!!!!! Η κοινωνια ειναι υπερ των γυναικων επειδη και καλα σε καααποια μαγαζια τις προτιμουν για σερβιτορες, που τρωνε ενα σωρο πεσιματα και μαλακιες απο τους αντρες πελατες!!!!! Α ρε τι υπερτυχερα πλασματα που ειμαστε!!!!!!!! Α επισης μας προτιμουν και στα ταμεια του σουπερ μαρκετ και για καθαριστριες!!!!! Μην ξεχνιομαστε!!!!!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑχαχαχχαχαχ αΧΑχαχαχαχχαεχμ ενα παραδειγμα εγραψα απλα, για να της δωσω να καταλαβει... δε χρειαζεσαι να φερεσε σαν καθυστεριμενη. θα μπορουσα να βρω και καλυτερα, αλλα μου βγηκε η εικονα αυτη αυθορμιτα, τι να κανω. επισης τα πεσιματα ΕΙΝΑΙ υπερ σας, θα προτιμουσατε να σας φτυνουν δλδ ή να μην εχετε καμια απολυτως επιλογη και να σαπιζετε μονες ?

Remedy ok ολα cool.

carrie
12-02-2011, 22:34
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΣΠΡΑ ΚΑΙ ΜΑΥΡΑ< ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΣΙΜΑΤΑ ΥΠΕΡ ΜΑΣ< ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΜΑΣ! ΑΠΟ ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ! ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΚΑΜΑΚΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΕΝΣΤΟΛΟΙ, ΟΙ ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ, ΟΙ ΤΑΞΙΤΖΗΔΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΕΣ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑΚΙ ΤΟΥΣ, ΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΖΟΒΕΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ.

ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ!!!

rock
12-02-2011, 23:48
Λυπαμαι πραγματικα που παρ´οτι εχουν προηγηθει τοσα χρονια προσπαθειας απο διαφορες χωρες για την επιτευξη της περιβοητης ισοτητας των δυο φυλων, βλεπω οτι ο κοσμος ακομα δε μπορει να σηκωσει το βλεμμα του για να δει πεντε μετρα παραδιπλα πως ζει ο διπλανος του. Αναρωτιεμαι ολοι αυτοι που θεωρουν οτι η γυναικα πλεον εχει περισσοτερα προνομια στην κοινωνια μας δεν ειχαν στο γυρω περιβαλλον , εκει οπου εμεναν στη γειτονια τους πχ γυναικες για να συγκρινουν συμπεριφορες και καταστασεις; Βγαινεις δηλαδη μια βολτα εξω στον κοσμο και σου δημιουργειται η εντυπωση οτι οι γυναικες ειναι στην πλειονοτητα προνομιουχες; Καλο βραδυ σε ολους

Paolo_1
13-02-2011, 00:47
παολο
αμαν πια με αυτο το απαισιοδοξο πρισμα σου!!
κατ αρχας, αποφασισε!
ειμαστε ανετες τελικα επειδη ειτε εχουμε σχεση ειτε μπορουμε να βρουμε οποτε θελουμε, Η επειδη οταν ειμαστε αγαμητες δεν μας νοιαζει γιατι ειμαστε ικανες να μενουμε περιμενοντας τον πριγκηπα αναπολωντας τα παλια???? και τα δυο μαζι δεν γινεται!
εαν θεωρεις οτι οι γυναικες βρισκουν ευκολα συντροφους κι ετσι ειναι ολες σχεδον ζευγαρωμενες, ΠΡΟΦΑΝΩΣ με καποιους αντρες ειναι ζευγαρωμενες οχι με πιγκουινους, αρα ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΖΕΥΓΑΡΩΜΕΝΑ, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΖΕΥΓΑΡΩΝΟΥΝ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ!!!!!!!

προφανως η απαντηση στην απορια σου βρισκεται στο πως διαχειριζεται ο καθενας την μοναξια του κι οχι σε στατιστικες....

εγω ειμαι αυτον τον καιρο με εναν πριγκηπα, αλλα εχω υπαρξει μεγαλα διαστηματα χωρις μονιμη σχεση. δεν επαθα ποτε υστερια!! ελεος! "περνω και μονη μου καλα"!ξερω οτι ειναι θεμα χρονου η επομενη σχεση κι οτι ακομα κι αν δεν ερθει δεν θα σταματησει η γη να γυριζει , ουτε θα γινω δυστυχης απο αυτο.

το γιατι δεν απαντανε οι ανδρες αισιοδοξα (οσοι δεν απαντουν), ειναι απορροια του παραπανω, αλλα ακομα και γιατι οι ανδρες στην ελλαδα εχουν μαθει να τους νταντευει μια γυναικα, που αρχικα ηταν η μανα τους κι οταν δεν την αντικαθιστουν με την επομενη που ειναι η γκομενα τους, βρισκονται.....σε κενο εξουσιας...

Ε όχι και τα ίδια ποσοστά,μην τρελαθούμε εντελώς.Βγαίνεις σε καφετέριες και κλαμπ και το 80% είναι μπακουροπαρέες αντρών 20-45 ετών δυο-δυο,τρεις-τρεις κλπ.Τα ίδια και στα νησιά το καλοκαίρι.Συγγνώμη αλλά αν όλοι αυτοί ήταν ζευγαρωμένοι θα βγαίναν Παρασκευοσαββατόβραδα με άλλα μπακούρια και όχι με την κοπέλα τους ή θα πηγαίναν διακοπές μόνοι τους;Αυτό και μόνο νομίζω τα λέει όλα.Αν οι γυναικοπαρέες ήταν όσες και οι αντροπαρέες εντάξει,αλλά εδώ μιλάμε για αναλογίες 1 γυναίκα για κάθε 10-15 άντρες.Δεν ξέρετε τί να πρωτοδιαλέξετε εσείς οι γυναίκες.

Και επιπλέον εγώ λέω ότι μια σχέση είναι απαραίτητη σε κάποιον που στερείται και παρέας γενικά.Αν δεν έχεις ούτε φίλους όυτε σχέση τότε είσαι για αυτοκτονία.Και μην ακούσω πάλι για υποκατάστατα όπως διάβασμα,σινεμά και τέτοια.

Κι εφόσον εσύ είσαι με 'πρίγκηπα' τώρα (άρα καλύπτεις πολλά κενά)άσε εμάς που είμαστε στο σκοτάδι της μοναξιάς να έχουμε τις απαισιόδοξες απόψεις μας.

RainAndWind
13-02-2011, 09:46
Βρε, εντάξει. Την αισθάνεσαι απαραίτητη τη σχέση για σένα. Γιατί δεν συνάπτεις μία λοιπόν?
Τι φταίει, εσύ τι νομίζεις πως δεν τσουλάει και δεν έχεις σχέση?
Κατ' αρχάς, δοκιμάζεις να κάνεις σχέσεις?
Κάθε πότε δοκιμάζεις? Πώς δοκιμάζεις? Σε ποιες συνθήκες, με ποιους τρόπους, ποιες προσεγγίσεις?
Από το να ασχολούμαστε με μάταιες συζητήσεις πάνω στο αν είναι οι γυναίκες τυχερότερες ή οι άντρες,
λες και βγάζουμε κάτι εκτός από κάτι συμπεράσματα αμφιλεγόμενης ουσίας, γιατί δεν πιάνουμε να συζητήσουμε
τα πιο πρακτικά θέματα και να βγούμε από τον μηρυκασμό των ασπρόμαυρων γενικά?
Οκ, είστε ατυχότεροι, ριγμένοι και τα λοιπά. Δεν είστε ευνοημένοι. Και αυτό δλδ σε τι αποτέλεσμα σε φέρνει?
Είναι ένα συμπέρασμα που θα σε οδηγήσει σε σχέση? Μπααα.
Στην ταμπακιέρα κι ας αναλύσουμε τι κάνεις, τι λες, τι κυνηγάς και πώς να το καταφέρεις.

Paolo_1
13-02-2011, 15:44
Βρε, εντάξει. Την αισθάνεσαι απαραίτητη τη σχέση για σένα. Γιατί δεν συνάπτεις μία λοιπόν?
Τι φταίει, εσύ τι νομίζεις πως δεν τσουλάει και δεν έχεις σχέση?
Κατ' αρχάς, δοκιμάζεις να κάνεις σχέσεις?
Κάθε πότε δοκιμάζεις? Πώς δοκιμάζεις? Σε ποιες συνθήκες, με ποιους τρόπους, ποιες προσεγγίσεις?
Από το να ασχολούμαστε με μάταιες συζητήσεις πάνω στο αν είναι οι γυναίκες τυχερότερες ή οι άντρες,
λες και βγάζουμε κάτι εκτός από κάτι συμπεράσματα αμφιλεγόμενης ουσίας, γιατί δεν πιάνουμε να συζητήσουμε
τα πιο πρακτικά θέματα και να βγούμε από τον μηρυκασμό των ασπρόμαυρων γενικά?
Οκ, είστε ατυχότεροι, ριγμένοι και τα λοιπά. Δεν είστε ευνοημένοι. Και αυτό δλδ σε τι αποτέλεσμα σε φέρνει?
Είναι ένα συμπέρασμα που θα σε οδηγήσει σε σχέση? Μπααα.
Στην ταμπακιέρα κι ας αναλύσουμε τι κάνεις, τι λες, τι κυνηγάς και πώς να το καταφέρεις.

Επειδή δεν είναι και δικό μου το συγκεκριμένο φορουμ,αλλά πιστεύοντας ότι και άλλοι άντρες συμφωνούν μαζί μου,θα τα πω εν ολίγοις.Πλέον έχω πάψει να κυνηγάω Ελληνίδες,γιατί είναι η μόνη ράτσα στον κόσμο που δεν δέχεται φλερτ και η απόρριψη είναι σίγουρη.Αν δεν πας σε κάποια συστημένος από άλλους ή δεν σου την πέσει πρώτα αυτή,δεν έχεις καμία τύχη να κάνεις κάτι μαζί της.Άρα καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι μόνο μέσω γνωριμιών γίνονται σχέσεις και αυτοί που δεν έχουν αυτές τις γνωριμίες(όπως κι εγώ δηλαδή) δυσκολεύονται πολύ να βρουν γυναίκα,γι'αυτό και μόλις βρούν σέρνονται από τη μύτη μην την χάσουν.Αυτό σε συνδιασμό με το ότι οι γνωστοί σου έχουν σχέσεις και βρήκαν τον δρόμο τους δεν μπορεί παρά να σε ρίχνει στο βούρκο.

RainAndWind
13-02-2011, 16:01
Οι γνωστοί σου δεν έχουν γνωστούς? Συγγενείς, φίλους? Άρα δεν υπάρχει ένας κύκλος που μέσα του να έχεις τις ευκαιρίες για τις γνωριμίες που ζητάς?
Δεν πηγαίνεις σε κάποιες τους κοινωνικές συναναστροφές? Πχ στα γενέθλιά τους, στη γιορτή τους, κτλ?
Αν δεις κάποια γυναίκα εκεί κολλάς να τους ζητήσεις να σε συστήσουν ή να αυτοσυστηθείς?
Γενικά πώς θα σε περιέγραφες, προσεγγίζεις εύκολα μια γυναίκα ή διστάζεις και ζητάς να υπάρχει η σιγουριά πως της αρέσεις 100%?
Από ζητήματα σιγουριάς στον εαυτό σου δηλαδή, έχεις κάτι που να θεωρείς πως αποτελεί εμπόδιο στην προσέγγιση προς ένα θηλυκό που επιθυμείς?
Όσον αφορά τις μπακουροπαρέες, όπως εσύ τις περιέγραψες, άλλες τόσες γυναικοπαρέες υπάρχουν στον ίδιο χώρο τις περισσότερες φορές.
Οι άνθρωποι φλερτάρουν ρε Πάολο, δεν ξέρω, εγώ γύρω μου αυτό βλέπω, ανθρώπους να φλερτάρουν.
Γιατί βλέπουμε διαφορετικά πράγματα πχ εσύ κι εγώ, πώς το εξηγείς?
Μήπως δίνεις σημασία σε ό,τι εσύ ζητάς να επιβεβαιώσει την άποψή σου για τη μοναξιά των περισσότερων αντρών?

Paolo_1
13-02-2011, 17:02
Οι γνωστοί σου δεν έχουν γνωστούς? Συγγενείς, φίλους? Άρα δεν υπάρχει ένας κύκλος που μέσα του να έχεις τις ευκαιρίες για τις γνωριμίες που ζητάς?
Δεν πηγαίνεις σε κάποιες τους κοινωνικές συναναστροφές? Πχ στα γενέθλιά τους, στη γιορτή τους, κτλ?
Αν δεις κάποια γυναίκα εκεί κολλάς να τους ζητήσεις να σε συστήσουν ή να αυτοσυστηθείς?
Γενικά πώς θα σε περιέγραφες, προσεγγίζεις εύκολα μια γυναίκα ή διστάζεις και ζητάς να υπάρχει η σιγουριά πως της αρέσεις 100%?
Από ζητήματα σιγουριάς στον εαυτό σου δηλαδή, έχεις κάτι που να θεωρείς πως αποτελεί εμπόδιο στην προσέγγιση προς ένα θηλυκό που επιθυμείς?
Όσον αφορά τις μπακουροπαρέες, όπως εσύ τις περιέγραψες, άλλες τόσες γυναικοπαρέες υπάρχουν στον ίδιο χώρο τις περισσότερες φορές.
Οι άνθρωποι φλερτάρουν ρε Πάολο, δεν ξέρω, εγώ γύρω μου αυτό βλέπω, ανθρώπους να φλερτάρουν.
Γιατί βλέπουμε διαφορετικά πράγματα πχ εσύ κι εγώ, πώς το εξηγείς?
Μήπως δίνεις σημασία σε ό,τι εσύ ζητάς να επιβεβαιώσει την άποψή σου για τη μοναξιά των περισσότερων αντρών?

Εγώ πάντως στις 1044762 φορές που έχω βγει δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου να γίνονται γνωριμίες μεταξύ αγνώστων ατόμων σε καφετέριες.Και φλερτ φυσικά(με την κλασική έννοια) δεν γίνεται πούθενα.Εγώ βλέπω μόνο αντροπαρέες,ζευγάρια,άντε και καμιά γυναικοπαρέα που και που εντελώς αδιάφορη για γνωριμίες.Τώρα αν εσύ θεωρείς φλερτ τα σχόλια ταξιτζήδων και περαστικών,τα κορναρίσματα ή τα add στο facebook ok.Τώρα για τους γνωστούς μου,συνήθως στις γιορτές τους μαζεύονται μόνο αντροπαρέες και πίνουν στην καλύτερη και στη χειρότερη βγαίνουν μόνο με την δικιά τους σε κανα εστιατόριο.Άσε που απομονωνονται κιόλας σαν ζευγάρι,ο ένας φοβάται τους φίλους του άλλου και καταλήγουν να βγαίνουν μόνο με άλλα ζευγάρια.

Τα βλέπουμε διαφορετικά γιατί ανήκουμε σε διαφορετικά φύλα.Ίσως εσύ να προκαλείς κάποιον να σε φλερτάρει,οι περισσότερες δεν το κάνουν όμως είτε γιατί είναι ήδη 'πιασμένες' είτε γιατί θέλουν άντρα μόνο μέσω γνωστών.Η άποψη μου πάντως για την μοναξιά των αντρών δεν αλλάζει,οι μόνοι άντρες όχι από επιλογή είναι πολύ περισσότεροι.

KENO
13-02-2011, 18:08
οσο κι αν προσπαθουν τα κοριτσακια να καταλαβουν τα αγορακια και τουμπαλην, δε προκειται ποτε.

ο λογος που τα αγορακια κλαιγονται εδω μεσα, και γενικοτερα ειναι καπως πλεον, ειναι επειδη δεν εχουν ενα ατομο να τους δειξει να καταλαβουν οτι μετρανε κι αξιζουν το ιδιο, κι ολο αυτο οδηγει στην σκατα ψυχολογια νιωθωντας οτι δεν αξιζουν καθολου, κι ετσι κλεινωνται στο καβουκι τους.

τα κοριτσακια καλως ή κακως δεχονται πεσιματα ακομα κι αν δεν ειναι απο αυτους που θελουν, ακομα κι αν ειναι απο οσους περιεγραψε η carrie! αυτο ομως ακομα κι αν δε το νιωθουν οι ιδιες, επηρεαζει τη ψυχολογια τους θετικα, τις ανεβαζει, τις κανει να αισθανονται πως μετρανε, παρολο που δε προκειται να κατσουν σε κανεναν. και μονο που βγαινεις εξω και σε κοιτανε σαν να σε ποθουν, να σε λιγουρευονται, ακομα και με τον ασχημο τροπο του να εισαι απλα ενα κομματι κρεας, αυτο οσο να ναι σου δινει αξια... απο το να εισαι φτυσμενος απο παντου και κανεις να μη σε θελει.

βεβαια υπαρχουν και οι φτυσμενες, μεγαλες πχ σε ηλικια που μειναν στο ραφι, καποιες λιγοτερο τυχερες, εστω οσες δε ξεχωριζουν. δεν ειμαι απολυτος, απλα το να προκαλεσει και να κουνηθει μια γυναικα δειχνωντας λιγο ποδι και λιγο στηθος, ειναι ευκολοτερο απο το ρολο του αντρα που ειναι κυνηγος και "πρεπει να κανει"...

δε ξερω πως να το εξηγησω καλυτερα, ειναι απλα θεμα φυσης. επειδη ομως τελευταια εχουν αλλαξει καπως οι ρολοι και οι γυναικες γιναν και καλα δυναμικες κι ανεξαρτητες χωρις αναγκες, απο αυτο τελικα καταληγουμε να εχουμε προβλημα. και γενικα εχει κουρασει το θεμα του κυνηγητου, το να πεισεις, το να εχεις γυναικα, και το απλο σεξ ακομα εχει καταντησει τοσο περιπλοκο... που εχασε και την αξια του πλεον και δε χρειαζεται καθολου, γιαυτο αλλοι προτιμουν να μη το εχουν καν στη ζωη τους (οπως βλεπουμε τελευταια).

σε μια πιο φυσιολογικη, ανοιχτομυαλη και δικαιη κοινωνια, θα ειχαμε ολοι ταιρι, και δε θα χρειαζομασταν να κανουμε τους μαλακες και τους καραγκιοζηδες, για να πεισθουν τα κοριτσακια οτι αξιζουμε, και να ειμαστε μαζι. τι να γινει ομως, ειμαστε ακομα καθυστερημενοι και δε μπορουμε να συνενοηθουμε...

carrie
13-02-2011, 18:15
Θα συμφωνησω οτι οι ρολοι των δυο φυλων εχουν περιπλακει, και δημιουργουν προβληματα και για τα δυο φυλα, για τις μεν γυναικες που εχουν μπει σε τριπακι να αποδεικνυουν οτι τα καταφερνουν και μονες τους καλα, ενω στα αληθεια χρειαζονται τη συντροφια και την αισθηση καποιου που τις προσεχει, εκτος πια και αν ονειρο τους ειναι να αλλαζουν σεξουαλικους συντροφους και να ειναι καριεριστες ή να μενουν μονες τους χωρις οικογενεια, και για τους αντρες γιατι αυτο που παθανε οι γυναικες τους κοστισε, καθως τις χρειαζονται και αυτοι για να ειναι καλα, γιατι φανταζομαι οι περισσοτεροι ανθρωποι αυτο που θελουν στη ζωη τους μετα απο καποια ηλικια περα απο προσωπικη αναπτυξη και μια καποια επαγγελματικη αποκατασταση ειναι μια υγιη σχεση και γιατι οχι οικογενεια και παιδια. Αλλα μαθημενοι τοσα χρονια να εχουν το πανω χερι και να ειναι νταντεμενοι απο τη μαμα, τους κοστιζει διπλα.. Τωρα οι γκουρου που ειναι ευτυχισμενοι χωρις να βλεπουν καν ατομα του αλλου φυλου ειναι πιο περιορισμενοι :P

Paolo_1
13-02-2011, 21:50
Δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα στις σχέσεις των δύο φύλων.Απλώς η γυναίκα είναι πλέον το ισχυρό φύλο,όλα εξαρτώνται από αυτήν.Το πρόβλημα το έχουν οι άντρες,γιατί όπως σωστά διάβασα και παραπάνω,η γυναίκα λίγο μπούτι και λίγο στήθος να πετάξει(και προκαλεί φυσικά) μιλιούνια θα μαζευτούν οπότε ποια μοναξιά;.Ενώ ο άντρας αν δεν έχει λεφτά να επιδείξει θα είναι μόνιμα στο φτύσιμο και θα νιώθει ότι δεν αξίζει μία.Εξάλλου και η κοινωνία το επιβάλει αυτό,άντρας χωρίς λεφτά=τίποτας.Σπάνια θα δεις γυναίκα,ιδίως νεαρή,με πεσμένη ψυχολογία,αντίθετα εγώ μόνο άντρες βλέπω με κάτι μούτρα μέχρι το πάτωμα από την μοναξιά και την κατάθλιψη.Αυτό που λένε ότι και καλά οι γυναίκες τώρα που γίναν δυναμικές είναι και πιο δυστυχισμένες είναι παραμύθι,πιο ευτυχισμένες από ποτέ είναι,τα ποσοστά κατάθλιψης στους άντρες είναι αυτά που αυξήθηκαν.Για τις γυναίκες που έμειναν στο ράφι,δε νομίζω ότι υπάρχει άτυχη γυναίκα,από τη στιγμή που κάποια είχε να διαλέξει ανάμεσα σε δεκάδες άντρες και δεν το έκανε,το ράφι ήταν επιλογή.

carrie
13-02-2011, 21:55
Δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα στις σχέσεις των δύο φύλων.Απλώς η γυναίκα είναι πλέον το ισχυρό φύλο,όλα εξαρτώνται από αυτήν.Το πρόβλημα το έχουν οι άντρες,γιατί όπως σωστά διάβασα και παραπάνω,η γυναίκα λίγο μπούτι και λίγο στήθος να πετάξει(και προκαλεί φυσικά) μιλιούνια θα μαζευτούν οπότε ποια μοναξιά;.Ενώ ο άντρας αν δεν έχει λεφτά να επιδείξει θα είναι μόνιμα στο φτύσιμο και θα νιώθει ότι δεν αξίζει μία.Εξάλλου και η κοινωνία το επιβάλει αυτό,άντρας χωρίς λεφτά=τίποτας.Σπάνια θα δεις γυναίκα,ιδίως νεαρή,με πεσμένη ψυχολογία,αντίθετα εγώ μόνο άντρες βλέπω με κάτι μούτρα μέχρι το πάτωμα από την μοναξιά και την κατάθλιψη.Αυτό που λένε ότι και καλά οι γυναίκες τώρα που γίναν δυναμικές είναι και πιο δυστυχισμένες είναι παραμύθι,πιο ευτυχισμένες από ποτέ είναι,τα ποσοστά κατάθλιψης στους άντρες είναι αυτά που αυξήθηκαν.Για τις γυναίκες που έμειναν στο ράφι,δε νομίζω ότι υπάρχει άτυχη γυναίκα,από τη στιγμή που κάποια είχε να διαλέξει ανάμεσα σε δεκάδες άντρες και δεν το έκανε,το ράφι ήταν επιλογή.

Εγω που ειμαι γυναικα βλεπω το αντιθετο σε φιλες μου και γνωστες, γυναικες με πεσμενη ψυχολογια που θελουν σχεση και αντρες @@δες που πηδανε και φευγουν. Ο καθενας βλεπει τα πραγματα αναλογα με την οπτικη του, το φυλο του, τις παρεες που κανει, και την αντιληψη του. οσο για το σιγα τη μοναξια που η γυναικα πεταει μπουτι και πλακνωουν μιλιουνια, αυτο ειναι απο τις μεγαλυτερες καταρες της γυναικας, για αυτο καθομαι και παρηγορω τις φιλες μου και προσαπθω να τους βαλω μυαλο, μετα απο καποιον που εφαγε το μπουτι και μετα εφτυσε το κοκκαλακι

rock
13-02-2011, 22:35

Δεν το ειπα εγω, εσυ το ειπες λιγες σελιδες πριν.

soft
13-02-2011, 22:38
Επειδή δεν είναι και δικό μου το συγκεκριμένο φορουμ,αλλά πιστεύοντας ότι και άλλοι άντρες συμφωνούν μαζί μου,θα τα πω εν ολίγοις.Πλέον έχω πάψει να κυνηγάω Ελληνίδες,γιατί είναι η μόνη ράτσα στον κόσμο που δεν δέχεται φλερτ και η απόρριψη είναι σίγουρη.Αν δεν πας σε κάποια συστημένος από άλλους ή δεν σου την πέσει πρώτα αυτή,δεν έχεις καμία τύχη να κάνεις κάτι μαζί της.Άρα καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι μόνο μέσω γνωριμιών γίνονται σχέσεις και αυτοί που δεν έχουν αυτές τις γνωριμίες(όπως κι εγώ δηλαδη)

Paolo

Ισως να συμφωνουν και αλλοι αντρες ,αλλα οχι οι πλειοψηφια τους
Αλλα αυτοι που ισως εχουν εγκαταλειψει το κυνηγι ,τη κοινωνικη ζωη ,και εχουν σφραγισει τις θεωριες τους ,και τις αποψεις τους ,με μερικες δυσκολιες που ειχαν στη ζωη τους ,να κανουν καποια σχεση
Και απο κει και περα ειναι τελειως αστοχο να κατηγορεις και να λες ,το οτι οι Ελληνιδες ειναι η μονη ρατσα στο κοσμο ,που δεν δεχεται το φλερτ,και η απορριψη ειναι σιγουρη (εχεις παει και αλλου και εβγαλες αυτο το συμπερασμα) ?
Εγω αυτο που νομιζω οτι βλεπω εδω ,ειναι οτι ενω εσυ θελεις να πλησιαζεις ,και να κυνηγας , στο πισω μερος του μυαλου σου ηδη εχεις απορριψη εσυ εσενα,(τις δυνατοτητες σου εννοω,οτι μπορεις ) πριν κανεις βημα ,και ας νομιζεις οτι κανεις .Δλδ πας με την αποτυχια στο μυαλο σου.,και το φοβο της απορριψης που θα φας
Και αυτο εχει να κανει με πολλα απο πισω .

Και δεν πιστευω οτι μεσα απο γνωριμιες γινονται μονο σχεσεις ,
Αλλα η σχεση μπορει να σε βρει να τη βρεις οπουδηποτε ,αν κινεισαι εστω και λιγο
Το θεμα και το ερωτημα μου ειναι, γιατι δεν υπαρχει αυτη οι κοινωνικη ζωη απο πλευρας σου ?
Εχεις διερωτηθει ποτε ? Χωρις να ριξεις εστω και μια φορα την ευθυνη στις αλλους?
Πολλες φορες βολευει αυτο ,το να τη ριχνουμε την ευθυνη αλλου ,γιατι ισως καπου καταβαθος δεν θελουμε να δουμε ,οτι καπου εχουμε βαλει και μεις ενα λιθαρακι ,και οτι και μεις εχουμε μεριδιο ευθυνης σε ολο αυτο.
Μια τετοια ομως συνειδητοποιηση και αποδοχη ,ειναι δυσκολη πολυ ομως !

μερικες σκεψεις παλι

Paolo_1
13-02-2011, 23:02
Δεν το ειπα εγω, εσυ το ειπες λιγες σελιδες πριν.

Ε,είμαι και κυκλοθυμικός,άλλες φορές αισιόδοξος άλλες όχι.

Adzik
14-02-2011, 11:42
softtt

σβησε μηνυματααααααα

:):):)sorry gia to off topic