PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Πρόβλημα στην απώλεια βάρους

Demmie_88
18-01-2011, 21:23
Γεια σας! Από τότε που άρχισα να δουλεύω δεν μπορώ να χάσω εύκολα κιλά. Το κλίμα στη δουλειά μου είναι πολύ πιεστικό και αγχωτικό, ενώ λείπω εκτός σπιτιού τουλάχιστον 12 ώρες λόγω δουλειάς. Έχω αγχωθεί γιατί ο δείκτης της ζυγαριάς δεν ξεκολλάει. Έκανα και τεστ δυσανεξίας...2,5 σελίδες απαγορευμένα φαγητά! Τί να κάνω?

researcher
18-01-2011, 21:26
να σταματησεις τη δουλεια!!!

αφου σε χαλαει???

πλακα σε κανω ε?

καλωσορισες απο μενα ντεμι

Demmie_88
18-01-2011, 21:42
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!!! Βρήκα το forum τυχαία και νομίζω θα με βοηθήσει!!! Με τέτοια προισταμένη όλοι θα σταματούσαν τη δουλειά!

Η διαιτολόγος που πηγαίνω τώρα σηκώνει τα χέρια ψηλά...στην προηγούμενη που πήγαινα (και δεν δούλευα) έχασα 10 κιλά, αλλά ξαναπήρα 8. Έχασα τα 2 και μου μένουν άλλα 6 για να φτάσω όπως ήμουν...

researcher
18-01-2011, 21:52
ασχετο αλλα απορριπτω αιτημα φιλιας

δεν θελω γενικως πολλες λεπτομερειες για εμενα εδω

καθως επισης και δεν ξερω τι σημαινει ενα αιτημα φιλιας στο φορουμ

παρ ολα αυτα ας μην γινουμεε εχθροι επειδη δεν γιναμε φιλοι ε? :) ;)

Demmie_88
18-01-2011, 22:08
Δεν υπάρχει πρόβλημα!!! Don't worry!

Διάβασα ένα άρθρο για το συναισθηματικό άγχος και ότι συνδέεται άμεσα με τη δυσκολία απώλεια βάρους. Δεν ξέρω τι να κάνω. Σκέφτομαι να αλλάξω πάλι διαιτολόγο, μήπως και αλλάξω διάθεση.

Έχει κάνει κάποιος τεστ δυσανεξίας;

esoteriki_dynami
18-01-2011, 22:30
demmie_88, ίσως σε βοηθούσε η σκέψη πως το φαγητο για την γυναικα αποτελει ενα απο τα καλυτερα συναισθηματικα υποκαταστατα για να αντιμετωπισει την πιεση, την ελλειψη αγαπης και κατανοησης σε μια σχεση που να την καλυπτει.

Ειμαι βεβαιος οτι οι διατροφικες οδηγιες δε θα τηρηθουν και το βαρος δε θα πεσει για οσο οι συνθηκες διατηρουνται οι ιδιες.

elirene
19-01-2011, 10:09
Κ εγω ακριβως το ιδιο επαθα απο τοτε που επιασα δουλεια αν και τρωω ελαχιστα δυσκολευομαι ακομα περισσοτερο να διατηρηθω, στο γραφειο τρωω 1 τοστ τιποτε αλλο εχουν τυχει φορες που δεν τρωω και τιποτα η 2-3 κρακερ και μετα φαγητο στο σπιτι ελαφρυ.Οταν ημουν φοιτητρια κ αραζα ολη μερα ετρωγα πολυ περισσοτερο και ημουν λιγοτερα κιλα ισως το οτι ειμαστε στην τσιτα ολη μερα τι να πω κ μενα το ιδιο και σε φιλες απο τη δουλεια λενε οτι τρωνε 1 φορα τη μερα για να μην βαλουν κιλα και τισ βλεπω να λιμοκτονουν ενω εχουν τα παχακια τους.

Sofia
19-01-2011, 10:21
ΠΡΟΣΟΧΗ στα τεστ δυσανεξίας που υπόσχονται απώλεια βάρους με τον αποκλεισμό τροφών. μην περιμενεις μεσω αυτων να χασεις κιλα. ή απο μια διαιτα θαυμα. Η διατροφη ειναι κατι που πρεπει να την αντιμετωπισεις πιο σφαιρικα. Μπορει να σου φαινεται αστειο αυτο που σου λεω ή πολυ θεωρητικο, ομως ειναι πολυ πρακτικο κ κυριως μακροπροθεσμο εως μονιμο. Και τι εννοω: προσεξε ποτε τρως. Οταν αισθανεσαι πιεσμενη? Οταν εχεις αγχος? Οταν νιωθεις στεναχωρια? Ρωτα τον εαυτο σου οταν εισαι ετοιμη να φας "τρωω γιατι πειναω πραγματι?". Εμενα προσωπικα αυτη η σταση στο φαγητο κ οι απαντησεις μου στο τι ειναι το φαγητο κ τι αναγκες μου καλυπτει τελικα με βοηθησε στο να μην παρεκτραπω οπως εκανα καποτε.

Η σταση αυτη θα σε βοηθησει στο να απολαυσεις το φαγητο και να ξερεις κ οτι μπορεις να το ελεγχεις.Κι ετσι να εφαρμοζεις μια καλη διατροφη μακρυα απο στερησεις.

BrokeN_DoLL
19-01-2011, 13:59
γιατι να συμβαινει λογω αγχους να παχαινεις? νομιζω ειναι η ιδεα μας! η αδερφη μ πχ ποτε δεν αγχωνεται για το τι τρωει αλλα τρωει σαν ζωο κ μια παχαινει μια χανει! δεν την νοιαζει, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν παιρνει! ναι δεχομαι οτι με το αγχος ισως να πριζομαστε καπως, κατακρατησεις κ τετοια.

ντεμη απλα κολισε ο μεταβολισμος συμβαινει συχνα.........μηπως να αυξανες τις σαλατες και το νερο? εμενα καποτε που ειχε κολησει, μου δωσανε μια εβδομαδιαια διαιτα extreme και ξεκολισε. αλλα δεν μπορω να θυμηθω τι ετρωγα.

δεν ξερω παντως μου την δινει που δεν ειναι τοσο απλο.........δεν μπορεις να χαρεις τπτ.........

whitecandle
19-01-2011, 14:19
Έχω ακούσει ότι το χρόνιο άγχος μειώνει το μεταβολισμό, ενώ το προσωρινό τον μειώνει. Για να ξεκολλήσει κάποιος από μια ζυγαριά, πρέπει να σταματήσει τη δίαιτα για καμμιά βδομάδα, ίσως και μήνα. Και μετά ξανά από την αρχή.

BrokeN_DoLL
19-01-2011, 15:11
ναι αυτο το χω ακουσει κ εγω. βασικα μ ειχε πει ο γιατρος, 1 βδομαδα διαιτα, κ μια οχι.............η μια μερα πολυ προσοχη κ την επομενη οχι, και το αντιθετο βεβαια

esoteriki_dynami
19-01-2011, 15:47
me_vs_myself, εγω το βλεπω περισσοτερο ως οτι το άγχος στρεσάρει και δημιουργει την αναγκη χαλαρωσης. Επειδη το φαγητο συνδεεται με θετικα συναισθηματα, για αυτο το λογο ασυναισθητα οδηγουμαστε να τρωμε (περισσοτερο οι γυναικες).

BrokeN_DoLL
19-01-2011, 16:02
εγω περισσοτερο θελω να τρωω οταν ειμαι στα κατω μου! κ οι περισσοτερες γυναικες το ιδιο! οταν ειναι στεναχωρημενες!!!!!! οποτε δεν ειναι και τοσο θετικο συναισθημα....................

esoteriki_dynami
19-01-2011, 16:10
Το φαγητο στην περιπτωση αυτη προσφερει το θετικο συναισθημα που η γυναικα εχει αναγκη (μια γυναικα που ειναι down, εχει πιο πολλα αρνητικα παρα θετικα συναισθηματα. Ενας πολυ γρηγορος τροπος να γεμισει με θετικο συναισθημα ειναι το φαγητο, γλυκο κτλ. Στους ανδρες ειναι - λογω αλλς σεξουαλικης δομης - ο αυνανισμος και λιγοτερο το φαγητο). Αν η γυναικα ειναι πληρης συναισθηματων τοτε δε χρειαζεται καμια διαιτα ή καμια ενασχοληση με το φαγητο. Διοτι το φαγητο καθοριζεται απο την ορεξη η οποια επηρεαζεται απο συναισθηματα.

Demmie_88
19-01-2011, 19:03
Αυτό ακριβώς...μπορεί να μην φάω τίποτα στη δουλειά και γενικά όλη μέρα, αλλά ο δείκτης της ζυγαριάς αμετακίνητος προς τα κάτω!!!

Demmie_88
19-01-2011, 19:06
Αυτό το αργά και σταθερά που ακούω συχνά είναι εκνευριστικό...πόσο αργά πια?!? Και γιατί να μην είναι γρήγορα?

BrokeN_DoLL
20-01-2011, 11:51
μωρε το γρηγορο δεν ειναι παντα καλο υπαρχουν διαιτες οπως αυτη με την σουπα λαχανο που χανεις στην ζυγαρια 6 κιλα σε 1 βδομαδα! αλλα τα παιρνεις αμεσως μετα! ασε που τα περισσοτερα που χανεις ειναι υγρα! συνιθως αμα δεν τρως δεν χανεις, γτ ο μεταβολισμος κολλαει! κ μετα τα παιρνεις! χωρισε τα γευματα βρε συ...........με την λιπομετρηση θα βλεπεις αν χανεις η οχι!

elirene
20-01-2011, 19:09
Eγω θα σου λεγα να τρως οσο πιο ισορροπημενα ετσι θα σαι κ υγειης καιαδυνατη αν στην τελικη δεν χανεις,τρωγε ενα ελαφρυ σνακ σαν τοστ πχ και λαχανικα οπως εγω μετα τη δουλεια που δεν εχουν θερμιδες οπως αρακα,σαλατες,μπαμιες,φασο ακια και προσεχε τη ζαχαρη στον καφε το γαλα και τα τυρια..καλα τα λεω εγω τα κανω με αυστηροτητα και δεν χανω γραμμαριο αλλα μπορει σε σενα να δουλεψει.
Επισης μια φορα στη ζωη μ ειχα παει σε διαιτολογο και μου πε πολυ ενδιαφερον οτι πρεπει να μοιραζεις τους υδατανθρακες με τις πρωτεινες αν φας τοστ στη δουλεια, φαε πρωτεινη το βραδυ γτ οταν παιρνεις παραπανω απο κατι υδατανθρακες η πρωτεινες γινεται λιπος..

arktos
20-01-2011, 20:16
Κ εγω ακριβως το ιδιο επαθα απο τοτε που επιασα δουλεια αν και τρωω ελαχιστα δυσκολευομαι ακομα περισσοτερο να διατηρηθω, στο γραφειο τρωω 1 τοστ τιποτε αλλο εχουν τυχει φορες που δεν τρωω και τιποτα η 2-3 κρακερ και μετα φαγητο στο σπιτι ελαφρυ.Οταν ημουν φοιτητρια κ αραζα ολη μερα ετρωγα πολυ περισσοτερο και ημουν λιγοτερα κιλα ισως το οτι ειμαστε στην τσιτα ολη μερα τι να πω κ μενα το ιδιο και σε φιλες απο τη δουλεια λενε οτι τρωνε 1 φορα τη μερα για να μην βαλουν κιλα και τισ βλεπω να λιμοκτονουν ενω εχουν τα παχακια τους.

πρέπει να σου πω εδώ πως ο οργανισμός με φαγητό 1 φορά τη μέρα "τεμπελιάζει".
δν μπαίνει στη διαδικασία να κάνει συνεχώς καύσεις.

arktos
20-01-2011, 20:18
ΠΡΟΣΟΧΗ στα τεστ δυσανεξίας που υπόσχονται απώλεια βάρους με τον αποκλεισμό τροφών. μην περιμενεις μεσω αυτων να χασεις κιλα. ή απο μια διαιτα θαυμα. Η διατροφη ειναι κατι που πρεπει να την αντιμετωπισεις πιο σφαιρικα. Μπορει να σου φαινεται αστειο αυτο που σου λεω ή πολυ θεωρητικο, ομως ειναι πολυ πρακτικο κ κυριως μακροπροθεσμο εως μονιμο. Και τι εννοω: προσεξε ποτε τρως. Οταν αισθανεσαι πιεσμενη? Οταν εχεις αγχος? Οταν νιωθεις στεναχωρια? Ρωτα τον εαυτο σου οταν εισαι ετοιμη να φας "τρωω γιατι πειναω πραγματι?". Εμενα προσωπικα αυτη η σταση στο φαγητο κ οι απαντησεις μου στο τι ειναι το φαγητο κ τι αναγκες μου καλυπτει τελικα με βοηθησε στο να μην παρεκτραπω οπως εκανα καποτε.

Η σταση αυτη θα σε βοηθησει στο να απολαυσεις το φαγητο και να ξερεις κ οτι μπορεις να το ελεγχεις.Κι ετσι να εφαρμοζεις μια καλη διατροφη μακρυα απο στερησεις.

καλά, δώσε μου τις σοκολάτες που έχεις στο ψυγείο τότε....

oboro
20-01-2011, 20:23
πρέπει να σου πω εδώ πως ο οργανισμός με φαγητό 1 φορά τη μέρα "τεμπελιάζει".
δν μπαίνει στη διαδικασία να κάνει συνεχώς καύσεις.

Οντως ωραιο το κολπο με τα πολλα μικρα γευματα κατα μηκος της ημερας... Αν και εχω παρατηρησει οτι αν δεν εχω ηδη σχετικα καλη διαθεση και ενεργεια, δεν μου πολυβγαινει. Κατα μια εννοια το να τρωω τακτικα μικρα γευματακια καθε λιγες ωρες ειναι κι αυτο μια μορφη δραστηριοτητας. Θυμαμαι πως μου ηταν πιο ευκολο (και ανθυγιεινο) το να σωριαζομαι μεσα σε ενα μεγαλο γευμα στο μεσο της ημερας... Οποτε ισως πανε λιγο αλυσιδα αυτα τα δυο.

soft
21-01-2011, 03:39
καλά, δώσε μου τις σοκολάτες που έχεις στο ψυγείο τότε....

χεχεχε!! αρκτε τις δινουν ποτε τις σοκολατες ετσι?? :)

Demmie_88
01-02-2011, 21:23
Xai paidia? Giati den theloume ton eauto mas, etsi opws einai? Opote paw gia rouxa vrizw ton eauto mou pou den mporw na foresw ena wraio kai sexy forema!!!

BrokeN_DoLL
02-02-2011, 11:35
συνηθως εκνευριζομαστε οταν παμε για ψωνια οπως λες, επειδη οταν εχουμε περιττα κιλα, αγοραζουμε κ φοραμε ο,τι μας κανει κ οχι ο,τι μας αρεσει. ειναι λογικο! αλλα ξερεις κ κατι αλλο? πολλες φορες παρατηρω πως οταν παω για ψωνια, τα μονα που μενουν σε ενα κομματι ειναι τα xxsmall!!!!!τυχαιο?!οχι! αρα κατληγουμε στο οι περισσοτερες ελληνιδες αγοραζουν τα μεγαλυτερα! αλλωστε τα νουμερα σε αυτα τα κωλορουχα πλεον οσο πανε κ μικραινουνε.............

Demmie_88
02-02-2011, 19:53
Entometaxu exw paratirisei oti rouxa pou na kanoun se gunaikes me liga parapanw kila einai liga. Nomizw oti uparxoun gia ta 2 akra. Psaxnw ena fusiologiko tzin pou na min einai swlinas katw giati den me kolakeuei katholou epeidi exw perifereia kai den mporw na vrw tpt. Diladi eleos. Mou erxetai na anoixw alisida katastimatwn pou ton small kai to xsmall na min uparxoun!

BrokeN_DoLL
03-02-2011, 00:07
λοιπον ενα μαγαζι που χει τζιν ψιλοκαμπανες, γιατι κ εγω αυτα φοραω, ειναι το navaho στην σωτηρως στον πειραια!!!!εχει πολλα μοντερνα κ καλες τιμες και νουμερα!!!!

Demmie_88
03-02-2011, 21:21
A teleia tha paw na dw!!! Exw gurisei oles tis markes kai se diesel, replay, miss sixty den vrika tpt...ase pou aisthanthika san falaina! Sta mplouzakia den exw provlima vriskw!!! S'efxaristw!!! Tha to episkeftw to sintomotero dunaton!

BrokeN_DoLL
03-02-2011, 23:00
ρε συ αυτα τα ρουχα μαρκες που ειπες ακολουθουν την κλασικη μοδα!σωληνες και τετοια!
εγω παιρνω ed hardy , hell bunny και τετοια που ειναι πιο μοδατα και goth κ εχει κ καμπανε

το μαγαζι π σ λεω εχει καλες τιμες κλπ κατσε να σου δωσω link απο το fcbk

http://www.facebook.com/home.php#!/group.php?gid=98343441873

Demmie_88
05-02-2011, 17:20
Epeidi den exw facebook pou ta vriskw? Thanks a lot!

Υ.Γ Pira apo ena magazi pou einai gnwsti alusida katastimatwn ena tupou korses pou xekinaei katw apo to stithos mexri tous gofous...to plirwsa 30 euro kai einai megali apotuxia!!!!!!!! Thelw na tous to petaxw sta moutra....

BrokeN_DoLL
09-02-2011, 14:15
http://www.vrisko.gr/details/chbd6_52d6ce7k3a73d4abbe2a5j7a2aa0c013770abb_ka06_ 71b135a_2576bc?what=Ανδρικά%20Γυναικ ία%20Ρούχα&where=Πειραιάς

δεν εχει official website αλλα εδω εχει ολα τα τηλς κλπ κλπ
ψωνιζω πααααρα πολλα χρονια απο κει κ απο τοτε που ημουν παχουλη!!!

Demmie_88
14-02-2011, 20:11
Γεια σας,

γυρίζω από ένα ταξίδι στο εξωτερικό (Βουδαπέστη) συγκεκριμένα! Τι ήρεμη ζωή...όχι το άγχος που επικρατεί εδώ. Έκανα και μια σύντομη βόλτα στα μαγαζιά τους. Στον πιο κεντρικό δρόμο της πόλης που είναι και εμπορικός υπάρχει ένα μαγαζί τύπου Marks & Spencers με πάρα πολλά κομμάτια από xs μέχρι xl το οποίο xl δεν έχει καμία σχέση με το δικό μας xl. Ρούχα πολύ μοντέρνα, τζην φυσιολογικά, μπλουζάκια και παλτό μοδάτα! Όσο για τιμές...το ακριβότερο τζην 40 ευρώ!!! Δηλαδή στην Ελλάδα γιατί πρέπει να κάνουμε αγώνα για να βρούμε ένα φυσιολογικό τζην...???

whitecandle
15-02-2011, 10:33
Καλά δεν βρίσκεις φθηνό ούτε xxl άσε που μπορεί και να σου πέφτει, να σκιστεί ή οτιδήποτε άλλο μπορείς να φανταστείς!

BrokeN_DoLL
15-02-2011, 11:01
ντεμη βασικα σχεδον σε ολες τις μεγαλες πολεις ειναι ολα τα ιδια! μα ΟΛΑ ομως? πρεπει να βρεις ψαγμενα μαγαζια αναλογα και με το γουστο σου

Demmie_88
15-02-2011, 19:27
Prin kairo milisa me tin aderfi mias filis mou pou exei spoudasei psixologia me metaptyxiaka k.l.p k.l.p. sxetika me to agxos pou exw gia ta kila mou pou se kapoies xronikes periodous mou ginetai emmoni. Apo ti sizitisi vgike to sumperasmata oti polles fores trww gia na timwrisw ton eauto mou pou den vazw oria stous allous, diladi einai san autotimwria kai lutrwsi mazi. Kai auto xekinise apo ta paidika mou xronia otan den mporousa na ftasw tous vathmous tis megaluteris mou aderfis. Exaitias autou tou gegonotos kai tis monimis sugkrisis exw kanei polla pragmata apo sponta...dustuxws i eutuxws.
Pantws akomi kai twra sugkrinw ton eauto mou me tin aderfi mou pou einai 1.72 kai 56-58 kila....Egw fusika pote den lew to varos mou giati ntrepomai gi'auto...

BrokeN_DoLL
16-02-2011, 11:14
το φαγητο ειναι τιμωρια ναι, αλλα πολλες φορες και επιβραβευση! εχεις σκεφτει πολλες φορες πχ μετα απο διαιτα που εχεις δει πως εχεις χασει να πεις ''εχασα 1 κιλο!!!! μ αξιζει αποψε να φαω μια πιτσα...''

η σκυλα και η χαριβδη δλδ..........ειμαστε οπως τα σκυλακια αμα κανουμε ενα κολπο σωστα, περιμενουμε το treat μας

Jason
11-03-2011, 23:10
Το προβλημα που αντιμετωπιζω κατα καιρους με το βαρος μου και δυσκολευομαι στο να το ελενξω ειναι η συντηρηση και η διαρκεια,δηλαδη θα κανω ενα διαστημα καλη διατροφη,θα κανω γυμναστικη,θα χασω καποια κιλα και καπου εκει στη μεση θα τα παρατησω,θα ξαναπαρω τα κιλα,απογοητευση και τα σχετικα.

Μετα αντε παλι ξανα προσπαθεια να χασω τα επιθυμητα κιλα,χανω ενα μερος απο αυτα,στοπ παλι χωρις λογο,δεν μπορω να φτασω στην πηγη να πιω νερο,γυρναω παλι στα ιδια.

BrokeN_DoLL
12-03-2011, 21:19
συνηθως αμα το παρατας και παιρνεις κανα 2κιλο μετα λες ''δεν πα στο διαολο'' και τρως............και πεφτεις σε καταθλιψη και επιβαρυνεται

γιαυτο λενε να μην τα παρατας. αλλα τι να κανουμε που ειμαστε ανθρωποι με αδυναμιες......

Lacrymosa
12-03-2011, 22:32
Το όλο δύσκολο της υπόθεσης δεν είναι συνήθως το να χάσεις τα κιλά, όσο το να τα διατηρήσεις....Εχεις να αντιμετωπίσεις το νέο σου σώμα και πολλές φορές καταφεύγεις σε λάθος πρακτικές....είτε επαναπαύεσαι με το αποτέλεσμα και μετά δεν προσέχεις στη φάση συντήρησης που κανονικά πρέπει να κάνεις είτε τα έχεις χάσει ακολουθώντας λάθος τρόπο οπότε λογικό μετά να τα ξαναβάζεις....

BrokeN_DoLL
14-03-2011, 00:01
εγω πιστευω πως η διατηριση ειναι το χειροτερο

εσωτερική_σήψη
14-03-2011, 00:41
ναι οντως!αν καποια στιγμη νιωθω οτι εχω φαει πολυ μετα τιμωρω τον εαυτο μου με το να φαω ελαχιστα η και καθολου!δεν ειναι σωστη τακτικη το ξερω..:(
παντως τωρα με την υποτροπη μου δεν εχω καθολου ορεξη για να μαγειρεψω και να φαω!

BrokeN_DoLL
14-03-2011, 10:36
εγω παλι αμα νιωθω πως εχω φαει πολυ, τρωω ΟΛΗ μερα πολυ. και την επομενη γιαουρτια φρουτα λαχανα μαρουλια κοκ!

αν το καλοσκεφτεις ομως, και οι χορτοφαγοι τι τρωνε? μετα απο 1 μερα κραιπαλης πιστευω δεν κανει κακο η επομενη να ειναι πιο υγειηνη

Παστελι
14-03-2011, 12:26
Κοριτσια χαλαρωστε με το βαρος σας πια.Οσους βλεπω κυκλοφορουνε με αφρατες πλεον.
Εγω απο τοτε που πηρα βαρος ειμαι τοσο ομορφη οσο ποτε και το λενε ολοι οτι λαμπω οτι εχω πανεμορφα χαρακτηριστικα.
Ενταξει μην φτασουμε και 100 κιλα αλλα εγω με το υψος μου στα 85 κιλα π ειμαι νιωθω πολυ σεξι και ομορφη.Και δεν μου φαινονται καθολου!

BrokeN_DoLL
14-03-2011, 12:36
panikoula οσοι εχουν ΔΠΤ δεν τους νοιαζει τοσο να αρεσουν σε αντρες πιστεψε με! και ολοι στα ποδια σ να ναι δν σε νοιαζει το θεμα ειναι οτι τα χεις βαλει με τον καθρευτη σου κ απο μεσα σου! το θεμα ειναι οτι καταπονεις τον εαυτο σου γιατι μεσα στο μυαλο εχεις ενα ιδανικο που σε πεισμωνει γτ ξερεις πως ποτε δεν θα το φτασεις. ειναι ενα ειδος τελειομανιας οχι για τις προσδοκιες και προτιμησεις των αλλων, αλλα του ιδιου σου του εαυτου. ειναι κατι πολυ πιο βαθυ και το χω αναφερει ΠΑΜΠΟΛΛΕΣ φορες οτι ΔΕΝ ειναι τοσο επιφανειακο αλλα ο χαβας του καθενος εκει ειναι κολιμενος στο οτι μας νοιαζει να ΑΡΕΣΟΥΜΕ στα λιγουρια!!! ε οχι δεν ειμαστε και ΤΟΣΟ πεζες να γινεται σεισμος στην ιαπωνια κ μεις να σκεφτομαστε πως θα αδυνατισουμε να βγουμε παραλια! κ αδυνατες να μαστε δεν μας νοιαζει γιατι βασανιζεται το μυαλο απο μια παραισθηση! η παραισθηση ειναι κατι ξενο και μετατρεπει το σωμα σε κατι αλλο, πως ειναι δυνατον να μην ειναι αυτο ενοχλητικο?

Παστελι
14-03-2011, 15:45
Καποιος τροπος θα υπαρχει για να φυγουν αυτες οι σκεψεις κλπ.

BrokeN_DoLL
14-03-2011, 16:14
ειναι ασθενεια οσο κ να χαλαρωσει υπαρχει μονιμως τωρα η βλαβη εχει γινει κ ολα αυτα χαραζονται μεσα σου. εκτος αν παθεις αμνυσια

Lacrymosa
23-03-2011, 18:22
Δυσκολα φευγουν οι διατροφικες διαταραχες οσο και να πιστευεις οτι πας καλυτερα παντα το φαγητο θα ειναι εμμονη και θα σκεφτεσαι συνεχως οτι εφαγες παραπανω και πρεπει να το βγαλεις ποτε δεν εισαι ικανοποιημενη με τοποτα και δεν επερχεται οριστικη ανακουφιση ο,τι και να σου λενε εσυ παλι τα ιδια θα κανεις εχεις πεισμωσει με τον εαυτο σου και δεν το βαζεις κατω...εγω προσωπικα δεν περμαει ουτε ενα δευτερολεπτο της ημερας που να μη σκεφτομαι οτιδηποτε εχει να κανει με το φαγητο...εδω μπορω να θυμαμαι επι 1 βδομαδα και παραπανω καθημερινα τι εχω φαει κραταω και ημερολογιο με το τι τρωω και ποτε κανω βουλιμικα και μετα που τα ξαναδιαβαζω τρωω φρικες......