PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Υπαρχει ρομαντισμος στους αντρες?

MARW_
12-01-2011, 00:27
Καλησπερα σε ολους τους συμμετεχοντες.
Με λενε Μαρω και ειμαι δυσπιστη με τους αντρες.Δεν μπορω να καταλαβω ποτε λενε αληθεια και ποτε παραμυθια!
Αραγε υπαρχουν ρομαντικοι αντρες η ειναι ενα γυναικειο κουσουρι που εκμεταλλευονται για να μας ριξουν?

Empneustns
12-01-2011, 00:40
Υπαρχει ρομαντισμος στις γυναικες;
Καποτε ισως.Και ο ρομαντισμος δεν ειναι κουσουρι,ειναι ομορφο πραγμα που οφειλεις να το διαφυλαξεις
Ψεματα λενε πολλοι αντρες-γυναικες.
Εχε τα ματια σου ανοιχτα και το μυαλο σου να δουλευει,και θα βρεις ....

researcher
12-01-2011, 00:42
τι εννοεις ρομαντισμο?

θελεις λιγο να μας πεις τι ακριβως εχεις στο μυαλο σου?

γραψε και κανενα παραδειγματακι

MARW_
12-01-2011, 00:48
χαιρομαι που το βρισκεις ομορφο!
πως να το διαφυλαξω μεσα στον τοσο κυνισμο?πως να πιστεψω οταν ακουω τα αγορια να περιγραφουν τις ερωτικες τους στιγμες κοροιδευοντας?
ολοι οι αντρες εχουν μαθει να πλησιαζουν ετσι μια κοπελα,σαν να υπαρχει μανιουαλ,ειναι κανονας!!Θα πουν οτιδηποτε αρκει να ριξουν μια γυναικα!
Νιωθω σαν να εκμεταλλευονται τα συναισθηματα μου,οχι το κορμι μου,για το κορμι δεν με πειραζει τοσο,οσο τα μεσα που χρησιμοποιουν!!

KENO
12-01-2011, 01:12
μονο αν ενας αντρας σκεφτεται τη γυναικα σοβαρα, δλδ θελει να το παει για δεσμο, να εχει μελλον μαζι της, και τη βλεπει προστατευτικα. οταν δε τη βλεπει ετσι, τοτε ειστε απλα ενα σπερματοδοχειο, οπως κι εμεις αντιστοιχα ενα οργανο ηδονης για εσας.

dora-agxos
12-01-2011, 01:19
μονο αν ενας αντρας σκεφτεται τη γυναικα σοβαρα, δλδ θελει να το παει για δεσμο, να εχει μελλον μαζι της, και τη βλεπει προστατευτικα. οταν δε τη βλεπει ετσι, τοτε ειστε απλα ενα σπερματοδοχειο, οπως κι εμεις αντιστοιχα ενα οργανο ηδονης για εσας.

μα τι γλυκος που εισαι!

KENO
12-01-2011, 01:22
απλα ρεαλιστης χωρις ιχνος συναισθηματος. μπορω να γινω γλυκος και ρομαντικος, αλλα μονο σε αυτες που θελω και το αξιζουν!

MARW_
12-01-2011, 01:24

χριστε μου..
πως το ξερει αν θα θελει να κανει δεσμο μαζι της?Βεβαια εγω δεν ξερω καν πως συμπεριφερεται ενας ερωτευμενος αντρας.

researcher
12-01-2011, 01:25
οταν δε τη βλεπει ετσι, τοτε ειστε απλα ενα σπερματοδοχειο, οπως κι εμεις αντιστοιχα ενα οργανο ηδονης για εσας.

http://www.homemade-sex-toys.com/balloon-sex-bundle.html

dora-agxos
12-01-2011, 01:27
χεχεχεχεχε καλο ρις! :)

MARW_
12-01-2011, 01:31
Καθομαι και ακουω ολα αυτα τα ερωτικα τραγουδια..τραγουδια που λενε αντρες για τις αγαπημενες τους.
Αραγε υπαρχουν καποιοι που να τα σιγοτραγουδουν, που τους εκφραζουν?η οι αντρες γελανε με αυτα?

KENO
12-01-2011, 01:31
χριστε μου..
πως το ξερει αν θα θελει να κανει δεσμο μαζι της?Βεβαια εγω δεν ξερω καν πως συμπεριφερεται ενας ερωτευμενος αντρας.ε τυφλοι δεν ειμαστε, βλεπουμε αν μας ταιριαζει η αλλη, αν εχουμε κοινα, αν μπορουμε να προχωρησουμε σοβαρα μαζι ή οχι. ε οταν ισχυει το οχι και το δεν, τοτε τι αλλο μπορει να προσφερει μια γυναικα ?

jimmaster
12-01-2011, 01:33
Eγω μαρω οπως τις εζησα τις γυναικες μεχρι στιγμης απορω για το αντιθετο...γιατι κι εγω κι ο περιγυρος μας ειμαστε ρομαντικοι ηλιθιοι που πεφτουμε θυματα του κυνισμου των γυναικων...αν θεσ το πιστευεις........οταν πολλες μιλανε για πορτοφολι και για αποκατασταση και για το ενα το αλλο για ποιο ρομαντισμο μου μιλας...?

MARW_
12-01-2011, 01:34
εσυ τι ερωτευεσαι σε μια γυναικα?
οταν ερωτευεσαι εισαι ρομαντικος
?εννοω τι κανεις για να εκφρασεις τον ερωτα σου?

KENO
12-01-2011, 01:52
?εννοω τι κανεις για να εκφρασεις τον ερωτα σου?αν αυτα τα ρωτας σε εμενα, τοτε να πω οτι ειναι λιγο προσωπικα, και τα προσωπικα μου προσπαθω πλεον να τα κρατω μακρια απ'το φορουμ...

εντουτις θα πω απλα πως δε με ενδιαφερει και τοσο η εξωτερικη εικονα, οσο το να περναω ευχαριστα μαζι της, να εχουμε κοινα ενδιαφεροντα (πχ κινηματογραφος και μουσικη), τροπο σκεψης, να μιλαμε ανετα χωρις να φοβηθω μην προσβληθει με το παραμικρο, μα προπαντων να δω οτι ενδιαφερεται και γουσταρει κι εκεινη τη παρεα μου...

οταν ερωτευομαι ναι μπορω να γινω ρομαντικος. αν και κατα βαθος πλεον ξερω πως τπτ δεν διαρκει για παντα. ετσι μπορει να της πω οτι θελω να το παμε σοβαρα, θελω πχ να τη φροντισω για το υπολοιπο της ζωης της, αλλα το αν οντως θα παραμεινουμε μαζι, ειναι κατι που περναει απ'το δικο της χερι, δικια της επιλογη καθαρα.

οσο για το πως εκφραζω τον ερωτα μου, απλα ειμαι εκει, αφοσιωμενος και ειλικρινεις απεναντι της. εχει ολη μου τη προσοχη, μπορω να ασχοληθω και 24 ωρες το 24 ωρο με τη παρτυ της, να κανω οτι μου ζητησει, να τη βοηθησω και να της σταθω οποτε με χρειαστει. γενικα αν δω οτι καποια αξιζει και μου ταιριαζει, μπορω να κανω τα παντα! αν δω οτι με φτυνει, αδιαφορει, εχει αλλον/ους, τοτε ξεκοβω και πεθαινει αυτοματα.

jimmaster
12-01-2011, 01:56
?εννοω τι κανεις για να εκφρασεις τον ερωτα σου?

Αν δεις το δικο μου ποστ θα καταλαβεις οτι μαλλον ρωτας λαθος ανθρωπο...χαχαχααχ....

Οπως και να χει θα σου πω πως ημουν παντα στην ρομαντικη πλευρα των πραγματων...ισως η απειρια μου με κανει να το βλεπω ετσι αλλα προς το παρον φανταζομαι πως το να δημιουργησω ενα ρομαντικο σκηνικο και να αφησω τα ματια να μιλησουν αρκει πιστευω...δεν νομιζω δλδ οτι οταν υπαρχει συναισθημα υπαρχει σωστος και λαθος τροπος...πιστευω τα πραματα παιρνουν το δρομο τους...μονα τους....

τι ερωτευομαι? πολλα..εμφανιση, προσωπικοτητα, προσωπο, ματια, χαμογελο, ολα μαζι...ακομα και το να ταιριαζω πολυ με καποια σαν χαρακτηρες το ερωτευομαι... βεβαια ρωτας λιγο λαθος ατομο αλλα αυτο πιστευω μεχρι στιγμης :)

MARW_
12-01-2011, 02:00
Με τρομαξες με το σπερματοδοχειο!Δεν ειναι αναγκη να βλεπεις ετσι καποια με τον οποια δεν εισαι ερωτευμενος.Ομως και εσυ οοοταν ερωτευεσαι οπως λες,μιλας με γλυκα λογακια,κανεις τρυφερα πραγματα,ακους καψουρικα τραγουδακια????θελω να μου πεις ΑΝ τα κανεις αυτα και ΑΝ τα εννοεις η τα κανεις γιατι ξερεις οτι θα αρεσουν στην κοπελα σου.
οποιο αγορι θελει ας μου πει αν εχει διαθεση. η κοπελα απο εμπειριες της.Εγω δεν εχω πολλες εμπειριες.

jimmaster
12-01-2011, 02:04
Με τρομαξες με το σπερματοδοχειο!Δεν ειναι αναγκη να βλεπεις ετσι καποια με τον οποια δεν εισαι ερωτευμενος.Ομως και εσυ οοοταν ερωτευεσαι οπως λες,μιλας με γλυκα λογακια,κανεις τρυφερα πραγματα,ακους καψουρικα τραγουδακια????θελω να μου πεις ΑΝ τα κανεις αυτα και ΑΝ τα εννοεις η τα κανεις γιατι ξερεις οτι θα αρεσουν στην κοπελα σου.
οποιο αγορι θελει ας μου πει αν εχει διαθεση. η κοπελα απο εμπειριες της.Εγω δεν εχω πολλες εμπειριες.

Eγω τα κανω...το παραδεχομαι

MARW_
12-01-2011, 02:08
ισως τζιμαστερ δεν ειναι θεμα φυλου αλλα ανθρωπου.εχω χασει την πιστη μου και φοβαμαι αυτην την σκληρη πλευρα των αντρων.εσενα σου βγαινουν αυτα που λεμε?σου αρεσουν δηλ?η τα βρισκεις ξενερωτα?μου εδωσες κουραγιο ευχαριστω!

KENO
12-01-2011, 02:09
Με τρομαξες με το σπερματοδοχειο!Δεν ειναι αναγκη να βλεπεις ετσι καποια με τον οποια δεν εισαι ερωτευμενος.Ομως και εσυ οοοταν ερωτευεσαι οπως λες,μιλας με γλυκα λογακια,κανεις τρυφερα πραγματα,ακους καψουρικα τραγουδακια????θελω να μου πεις ΑΝ τα κανεις αυτα και ΑΝ τα εννοεις η τα κανεις γιατι ξερεις οτι θα αρεσουν στην κοπελα σου.μα οταν πας με καποια με την οποια ξερεις οτι δε σου ταιριαζει και δε θα κανετε τπτ σοβαρο μετα, γιατι μπορει και η ιδια ακομα να μη το θελει, τοτε πως να τη δεις ? σπερματοδοχειο, οπως κι εμεις για σας απλα ενα οργανο ηδονης!

οταν γουσταρω μια κοπελα και ξερω οτι προκειται να κανουμε σχεση, ΝΑΙ τα λεω, και δε μπορω να προσποιηθω γιατι νιωθω οτι μου προσφερει, τη γουσταρω κι ολας για να κανω σχεση μαζι της, αρα μου τα βγαζει και τα λεω και φυσικα τα εννοω!

εχω πει και στο παρελθον οτι δε μπορω να υποκριθω, ειμαι παντα ειλικρινεις απεναντι σε ολες. ακομα κι αν κατι που φοραει δε μου αρεσει πχ, ειτε θα το βουλωσω, ειτε θα της πω "αφου εχεις καλυτερα, τι το φορας αυτο" να δειξω οτι εχω αποψη και δε το εγκρινω... αλλα ως εκει, δε προκειται να την αναγκασω να βαλει κατι που δε θελει.

jimmaster
12-01-2011, 02:21
ισως τζιμαστερ δεν ειναι θεμα φυλου αλλα ανθρωπου.εχω χασει την πιστη μου και φοβαμαι αυτην την σκληρη πλευρα των αντρων.εσενα σου βγαινουν αυτα που λεμε?σου αρεσουν δηλ?η τα βρισκεις ξενερωτα?μου εδωσες κουραγιο ευχαριστω!

Marw μου ακου να δεις...Παντα πιστευα οτι οι ανθρωποι ειναι και ζωα πανω απο ολα..που σημαινει οτι μια γυναικα θα την δεις ως σκευος ηδονης και το αναποδο βεβαια....τωρα οι ανθρωποι διαφερουν μεταξυ τους...ανεξαρτητως φυλου....εγω ειμαι ευαισθητος και ντροπαλος σαν ανθρωπος οποτε ολα τα βλεπω μεσα απ αυτο το πρισμα....

οχι ρε καθολου ξενερωτα....εγω αυτα εχω ονειρο μια ζωη να τα ζησω....(διαβασε λιγο το ποστ μου και θα καταλαβεις τι παιζει με μενα) μοναδικη προυποθεση ομως να μου τα βγαζει η κοπελα απο μεσα μου....αν δεν υπαρχει αυτο τοτε klein mein....Ουτε για το σαρκικο καν ενδιαφερομαι.....σαρκικο και συναισθηματικο για μενα ειναι αρρηκτα συνδεδεμενα

MARW_
12-01-2011, 02:28
εγω ομως τζιμαστερ πως θα καταλαβω αν ο αλλος ειναι ειλικρινης?Δεν ισχυει οτι τα λενε επειδη ξερουν οτι ετσι θα καταφερουν την κοπελα?
με βασανιζει αυτο το πραγμα.μηπως ειναι και θεμα εξυπναδας και εγω δεν το χω?

Remedy
12-01-2011, 02:46
εγω ομως τζιμαστερ πως θα καταλαβω αν ο αλλος ειναι ειλικρινης?Δεν ισχυει οτι τα λενε επειδη ξερουν οτι ετσι θα καταφερουν την κοπελα?
με βασανιζει αυτο το πραγμα.μηπως ειναι και θεμα εξυπναδας και εγω δεν το χω?

μαρω καλημερα
νοιωθω οτι υπαρχει ενα μπερδεμα στην συζητηση.
για ποιο λογο ταυτιζεται ο ρομαντισμος οπως τον περιγραφεις,( σαν μια μελο διαθεση με ερωτικα τραγουδια κλπ) με την ειλικρινεια?
δεν το καταλαβαινω καθολου.
κι εμενα μαρεσει η ειλικρινεια αλλα οι μελο εκφρασεις, καθολου..
κι εχω σχετιστει με ειλικρινεις και σωστους αντρες, που δεν ειχαν ομως καμια σχεση με τον ρομαντισμο οπως τον περιγραφεις...

esoteriki_dynami
12-01-2011, 02:57
MARW_,

Όταν ένας άνδρας δεν είναι ειλικρινής πάει να πει ότι δεν θέλει να δείξει τον πραγματικό του εαυτό. Αυτό συμβαίνει διότι θα νιώσει άβολα αν μιλήσει για τη ζωή του, διότι θεωρεί ότι η πλασματική ζωή που παρουσιάζει ειναι πιο ενδιαφέρουσα από την πραγματική (αλλιώς θα έλεγε την πραγματική). Αυτό δείχνει ότι δεν έχει αποδεχτεί τον εαυτό του και τίθεται το ερώτημα: όταν η γυναίκα έχει υποψίες ότι ο άνδρας που συναντά μάλλον δεν είναι ειλικρινής, μήπως θα ήταν καλύτερα να σκεφτεί για πιο λόγο βγαίνει μαζί του;

Από την άλλη, μια γυναίκα που είναι ώριμη, θα εμπιστευτεί τα συναισθήματά της τα οποία είναι αποτέλεσμα όχι μόνο των λόγων του ανθρώπου με τον οποίο συνομιλεί αλλά της όλης παρουσίας του (γλώσσα σώματος, βλέμμα, κοίταγμα κτλ). Αν τα συναισθήματά της (οι γυναίκες είναι πιο διαισθητικές δηλαδή βιώνουν εντονότερα τα συναισθήματα από τους άνδρες) είναι αισθήματα ασφάλειας, τότε μπορεί να προχωρήσει. Αν τελικά αποδειχτεί λάθος, τότε το προσμετρά ως μια εμπειρία και σίγουρα θα βγει σοφότερη.

Να γνωρίζουμε ότι ένας που δεν ειναι ειλικρινης, το εκπέμπει και αυτό γίνεται αντιληπτό από το υποσυνείδητο (συναισθήματα) - αυτό που λέμε 'έχω μια αίσθηση ότι δεν μου λέει αλήθεια, αλλά χωρίς να το έχω αποδείξει' - άρα καλό θα είναι να ακούμε τα συναισθήματα και να τα ικανοποιούμε.

carrie
12-01-2011, 09:45
χαιρομαι που το βρισκεις ομορφο!
πως να το διαφυλαξω μεσα στον τοσο κυνισμο?πως να πιστεψω οταν ακουω τα αγορια να περιγραφουν τις ερωτικες τους στιγμες κοροιδευοντας?
ολοι οι αντρες εχουν μαθει να πλησιαζουν ετσι μια κοπελα,σαν να υπαρχει μανιουαλ,ειναι κανονας!!Θα πουν οτιδηποτε αρκει να ριξουν μια γυναικα!
Νιωθω σαν να εκμεταλλευονται τα συναισθηματα μου,οχι το κορμι μου,για το κορμι δεν με πειραζει τοσο,οσο τα μεσα που χρησιμοποιουν!!

Αχαχαχαχα τι μου θυμισες!!!!!!! Με τις φιλες μου εχουμε καταληξει στο συμπερασμα οτι πρεπει να υπαρχει καποιο ΙΕΚ ή κατι τελοσπαντων στο οποιο μυστικα εχουν φοιτησει οι περισσοτεροι αντρες, κατι σαν κρυφο σχολειο!! Χοχοχο! Εκει μαθαινουν στρατηγικες κατακλισης (προσοχη ΟΧΙ κατακτησης) γυναικων. Μετα απο αναταλλαγη εμπειριων φιλεναδων εχουμε ανακαλυψει μερικες απο αυτες τις στρατηγικες, και σας τις παραθετω χοχοχο (μπορει και να εκδωσουμε βιβιλιο):

1. Σε θελωωωω σε θελωωω μαρεσειςςς θελω να σε @@!!!!! Τι??? Σχεση??? .... Ξερεις... δεν εχω ξεπερασει ακομα την πρωην...... Δεν ειμαι ετοιμος για σχεση.... (μετα απο 4 μερες το εν λογω ατομο το βλεπεις να κυκλοφορει με τη νεα του επισημη σχεση, ναι ναι, ξαφνικα μπορεσε!!) Ενα μηνα μετα: Εσενα ηθελα τελικα (ειτε σε ειχε πηδηξει ειτε οχι), ελα να θυμηθουμε τα παλια/ελα να ζησουμε εναν καινουριο ερωτα (φυσικα δε μπορει να χωρισει τωρα με την κοπελα του γιατι αυτη θα πληγωθει κ αυτος ειναι ενταξει ατομο, δε θελει να την πληγωσει γιατι την αγαπαει)
2. Σε θελωωωω σε θελωωω μαρεσειςςς θελω να σε @@ αλλα δεν ειμαι απο αυτους που θελουν μονο σεξ, εμενα δε με νοιαζει το σεξ ειμαι χορτασμενος απο αυτο.. (εκει καπου σε ριχνει) Μετα απο 1 εβδομαδα: Σε θελωωω ελααα Λιγες μερες μετα: Ελα ελααααα Καιγομαιιιιι Μετα απο ενα μηνα: Εισαι πολυ καλη για μενα που δε μπορω να ειμαι μαζι σου... Καλυτερα να μεινουμε φιλοι.. (μτφρ: δεν κανεις και τοσο καλο σεξ, δε μου αρεσεις κ τοσο τελικα, βρηκα κατι που μαρεσει πιο πολυ, bye!!!)
3. Σε θελω γιγα σχεση εισαι τελεια καταπληκτικη τα παντα (τα φτιαχνετε το κανετε) μετα απο 1 μηνα ή και λιγοτερο: Είμαι μπερδεμενος τελικα και δε σου αξιζει αυτο ( και διαφορεσ αλλες παραλλαγες: δουλεια στρατο οικογενεια κτλ κτλ)
4. Σε καποια απο τις φασεις που στην εχει πεσει και το κανατε κ εσυ τον εφτυσες, πολυ σημαντικη στρατηγικη ειναι να βγαλειο βρομα πως σε πηδηξε και δε λες κ τπτ στο κρεβατι, κ ετρεχες απο πισω του κ σε ειχε οποτε ηθελε κ αυτος βαρεθηκε
5. Σε θελωω σε θελωωωω θελω να σε δωωω θελα να κανω τα παντα μαζι σουυ βγες μονο μαι φορα για καφε μαζι μουυυ τι σου ζηταω??? Μετα απο εναν μηνα πειθεσαι, τι αντιμετωπιζεις: α) δεν εμφανιζεται ποτε ξανα, β) εμφανιζεται με εναν φιλο του μαλακα για ηθικη υποστηριξη ή για να πηδηξει κι αυτος καποια απο τις φιλες σου που εχει βαλει στο ματι, γ) εμφανιζεται και ειναι τοσο κοπανος που λυπασαι που τελικα υπεκυψες στα παρακαλια του, δ) μικρη πιθανοτητα να ειναι ΟΚ
6. Σε ηθελεεεεε σε ηθελεεεε (για οτι και να ελεγε οτι σε ηθελε) σε γοσυταρςε πολυ και ειτε δεν του εκατσες ειτε του εκατσες και ειτε αυτος ειτε εσυ δεν ηθελε να το προχωρησετε, 3 βδομαδες μετα σου ζηταει να του γνωρισεις την κολλητη σου φιλη.

Αμα θυμηθω κ αλλα θα σας γραψω!!

Αμυντικος μηχανισμος που σπαει τις περισσοτερες @@ες στρτηγικες: Σε θελωωω σε θελω μονο για σεξξ (φτυσιμο) σε θελω αλλα τι να κανω μπορω μονο για σεξ ειμαι συναισθηματικ μπερδεμενος (φτυσιμο) σε θελω πολυ εχεις αρχισει να μου αρεσει αγρια (φτυσιμο) εχω ξεχασει ολες τις αλλες κ θελω μονο εσενα (φτυσιμο) εισαι η γυναικα της ζωης μου θελω να ειμαστε μαζι, εκει μπορεις να κανεις κινηση, ενω θα συνεχισει να του δινεις αφορμες να κταλαβαινεις οτι δεν εχει δεσει το γαιδαρο του, κ οτι σε θελουν κ αλλοι κ εχεις αυτοπεποιθηση κ οτι αμα δεν περνας καλα ανα πασα στιγμη φευγεις!!!

Εννοειται δεν ειστε μονο οι αντρες γουρουνια, κ οι γυναικες ειμαστε, περιμενα να ακουσω απο την αλλη πλευρα τι εχετε ανακαλυψει για εμας τισ γαιδουρες!

RainAndWind
12-01-2011, 10:09
Marw, εσύ τι θες? Να υπάρχει ή όχι?

Για μένα ο ρομαντισμός είναι μια κατασκευή ανθρώπινη, που φτιάχτηκε για να τυλίγει τον έρωτα με ένα μυστηριακό πέπλο, άρα να καναλοποιεί κατά κάποιον τρόπο τη διάθεσή μας για ζευγάρωμα, παροτρύνοντάς μας να μοιραστούμε κάτι τόσο μαγικό, τόσο εκστατικό, τόσο καυλωτικό.
'Αρα για να τύχει το γεννετικό μας υλικό τον "προορισμό" του, τουτέστιν να καταλήξει κάπου ζεστά και όμορφα να βρει τόπο να ριζώσει και πατρίδα να ξαποστάσει και μεις να υστεροφημίσουμε την απαράμιλλή μας μεγαλοφυία, την αδιαμφισβήτητή μας ομορφάδα, παστάδα, φασολάδα, αντράκλα, φωνάκλα, γεράκλα, μουστάκι, βυζάκι, κολαράκι, ταλεντάρα, κουλουπού. Φτου βρε μη μας ματιάξω πρωινιάτικο! λολ

keep_walking
12-01-2011, 10:24
Εγω παντως μηνυματακια και ποιηματακια μεσω sms αρνουμαι να στειλω:)

RainAndWind
12-01-2011, 10:29
Εγώ βρίζω το ρομαντισμό αλλά είμαι ρομαντική. Πώς σου φαίνεται αυτό? ΛΟΛ
Αρκεί να ξέρω πώς λειτουργεί το πράγμα, μου αρκεί για να μην πατάω μπανανόφλουδες, αλλά να χαίρομαι (κατά κάποιον τρόπο) την ύπαρξή τους δίχως ενοχές.
Κι έχω καψουρευτεί κι έχω κλάψει κι έχω γράψει και μού΄χουνε γράψει και έζησα και θα ζήσω καιρού επιτρέποντος. Όλα αυτά όμως μέσα στο πλαίσιο του να το έχω ξεκάθαρο από παπαρολογίες, να γνωρίζω τη φύση του και τη φύση μου.
Σημείωση, στη σχέση μου εγώ είμαι με την τάση να είμαι πραγματίστρια και ο σύντροφός μου ο πιο ρομαντικός. λολ, έκατσε το πράμα.

keep_walking
12-01-2011, 10:32
Εγω δηλωνω ρομαντικος...αλλα πελαγωνω μερικες φορες...μπας και το παρακανω (συνηθως παντα το παρακανω με xtreme style αλλα αυτο ειναι αλλο ζητημα....μαλλον φταιει η ντοπαμινη στον εγκεφαλο που δεν βρισκει τον καταλληλο νευρικο υποδοχεα κλπ κλπ)

RainAndWind
12-01-2011, 10:41
Είπες τη λέξη που έχει μεγάλη σχέση με τον έρωτα. Ω θεσπέσιά μου ντοπαμίνη!

Ωδή στη ντοπαμίνη (φρέσκο, της ώρας, πάρτε κόσμεεε, έλα έλα εδώ τα καλά ροδάκινααααα, ένα γιούρο η οκά κυρίες μου!)
Ω ντοπαμίνη μου εσύ, που με ωθείς να γράψω
ετούτη τη στιχουργική και να καώ, να κάψω,
να πιάσω από το μαλλί τη θεία μελωδία
να φτιάξω ένα συνειρμό ποιητική α-η-δεία
Στην άλλη όχθη να βρεθώ, εκεί που ξαποσταίνεις
με τα πρωινά σου τα πουλιά, και βαριοανασαίνεις
Ω, έλα ντοπ έλα μου δωθ και δώσμου μία τζούρα
γιατί είμαι πάλι θεικά και ομιχλωδώς καψούρα
Δώσμου το ένα το καλό, το δέκα το γαμάτο,
δώσμου την τη μαγεία σου και το αβγό σου φάτο
Κουβάλα με στην ομορφιά, στην πρωινή την κάβλα
στρώσ' το τραπέζι με γητειά,στρώσε μωρή την τάβλα
Πάρε με μές στα σύννεφα και κάνε με δική σου
ωιμέ μούσα του μυστικισμού γαμώ την αδερφή σου!

λολ

keep_walking
12-01-2011, 10:47
χαχα....φοβερο rain εχεις φοβερο ταλεντο...αναρωτιεμαι αν γραφεις επαγγελματικα:) Αυτο με την ντοπα το εγραψα για χιουμορ παντως ελπιζω να γινομαι κατανοητος:)

Η ντοπα αυτη καταπολεμειται με τα αντιψυχωτικα λογω ασθενειας και οταν ερωτευεσαι εχουμε χημειες και ουσιες περιεργες:) (οχι οτι και οι υπολοιποι , μη ψυχωτικοι δεν εχουν)

Ζητω στον ερωτα:)

Απομυθοποιηση του ερωτα και τριχες μας τα χουν πρηξει λολ.

Paolo_1
12-01-2011, 16:40
Εγώ πιστεύω ότι οι άντρες είμαστε πιο ρομαντικοί απ'τις γυναίκες,πιο καψούρηδες και γενικά πιο ανεβασμένοι ψυχολογικά απ'οτι αυτές όταν έχουμε δίπλα μας μια γυναίκα.Οι γυναίκες ίσως να είναι ρομαντικές μέχρι τα 20,μετά αρχίζουν και κοιτάνε πρώτα το πορτοφόλι σε κάθε άνδρα που πρόκειται να ριχτούν,διότι μέχρι τα 25 πρέπει και να παντρευτούν ή έστω να αρραβωνιαστούν σύμφωνα με τα ελληνικά δεδομένα.Παντως εδώ που τα λέμε,ο ρομαντισμός(με την έννοια που τον αντιλαμβάνομαι εγώ)στον άνδρα είναι μειονέκτημα διότι αυτοί που είναι ρομαντικοί και παλαιών αρχών γενικά βρίσκουν πολύ δυσκολότερα γυναίκα απ'ότι τα 'κακά παιδιά' και οι καγκουροτρέντηδες.

Aiur
12-01-2011, 17:19
Εγώ πιστεύω ότι οι άντρες είμαστε πιο ρομαντικοί απ'τις γυναίκες,πιο καψούρηδες και γενικά πιο ανεβασμένοι ψυχολογικά απ'οτι αυτές όταν έχουμε δίπλα μας μια γυναίκα.Οι γυναίκες ίσως να είναι ρομαντικές μέχρι τα 20,μετά αρχίζουν και κοιτάνε πρώτα το πορτοφόλι σε κάθε άνδρα που πρόκειται να ριχτούν,διότι μέχρι τα 25 πρέπει και να παντρευτούν ή έστω να αρραβωνιαστούν σύμφωνα με τα ελληνικά δεδομένα.Παντως εδώ που τα λέμε,ο ρομαντισμός(με την έννοια που τον αντιλαμβάνομαι εγώ)στον άνδρα είναι μειονέκτημα διότι αυτοί που είναι ρομαντικοί και παλαιών αρχών γενικά βρίσκουν πολύ δυσκολότερα γυναίκα απ'ότι τα 'κακά παιδιά' και οι καγκουροτρέντηδες.

O Paolo τα λέει κυνικά αλλά και ρεαλιστικά:cool: Και εγώ πιστεύω πως κάθε άντρας που θέλει να κάνει κάτι σοβαρό με γυναίκα την βλέπει σαν ψυχοσωματική οντότητα και δεν τον νοιάζουν τα υπόλοιπα ενώ η γυναίκα σκεφτεται πολύ διαφορετικά (τι δουλειά κάνει αυτος, πόσα λεφτά έχει, πόσα σπίτια έχει και γω δεν ξέρω τι άλλο σκατό σκεφτεί). Αυτομάτως λοιπόν αυτό κάνει μια γυναίκα αρκετά πιο πονηρή και όχι και τόσο ρομαντική/ειλικρηνή. Το θέμα όμως είναι πως στην Ελλάδα που πάει για χρεωκοπία υπάρχουν ελάχιστοι λεφτάδες.:o Επίσης ευτυχώς που δεν είναι όλες έτσι γιατί αλλιώς καήκαμε.

Paolo_1
12-01-2011, 18:21
Το θέμα όμως είναι πως στην Ελλάδα που πάει για χρεωκοπία υπάρχουν ελάχιστοι λεφτάδες.:o Επίσης ευτυχώς που δεν είναι όλες έτσι γιατί αλλιώς καήκαμε.

Όταν λέω λεφτάδες,δεν εννοώ απαραίτητα να έχουν τα τρελά λεφτά,αλλά να έχουν έναν σίγουρο μισθό κανα χιλιάρικο και πάνω το μήνα.Μ'αυτήν την κατάσταση τώρα,κι αυτοί λεφτάδες θεωρούνται και οι γυναίκες κυνηγάν να τους τυλίξουν.Νομίζω πως οι περισσότερες σκέφτονται έτσι.

keep_walking
12-01-2011, 18:35
Ρε τι εχουμε παθει , παλι το γυριζουμε στο θεμα οτι οι γυναικες προτιμουν λεφταδες , που ειναι ετσι...που ειναι γιουβετσι..........borrrrrring:P
Οι γυναικες προτιμουν αυτους που προτιμουν , εαν προτιμουν εξωγηινους τοτε αν θες γυναικες θα γινεις εξωγηινος:)

Οχι οτι τα καταφερνω καλα σε αυτο τον τομεα...αλλα παραδεχομαι οτι εχω αρκετα θεματακια που θελουν δουλεια.

eustace
12-01-2011, 18:38
Ρομαντισμος και ερωτας ειναι μια αθλια γυναικεια εφευρεση για να πιστευουν μερικοι αφελεις αντρες

nik5
12-01-2011, 19:39
Το θεμα δεν ειναι αν υπαρχει στους αντρες.Το θεμα ειναι αν μπορουν να το καταλαβουν οι γυναικες.Τι λουλουλουδια εχω στειλει,τι ρομαντικα εχω κανει και εχω πει....μεχρι και 10 σελιδες γραμμα εχω γραψει.Με χερι οχι σε πισι για πιο αληθεια...και μαλιστα σε πρωην που εφυγε χωρις καμμια αιτια.και τι εγινε χαμπαρι δεν πηρε τιποτα.Λιγοι το χουν πλεον δυστυχως....

arktos
12-01-2011, 20:18
Θέμα: Υπαρχει ρομαντισμος στους αντρες?

υπάρχει.

VasilisA
12-01-2011, 21:44
Οι γυναικες προτιμουν αυτους που προτιμουν , εαν προτιμουν εξωγηινους τοτε αν θες γυναικες θα γινεις εξωγηινος:)

Εγώ εχω ηδη γινει και μαλιστα ρομαντικος, κατευθειαν απο τον πλανητη Αφροδιτη!!!!!

Παρακατω βλεπεται εμενα με την τελευτεα μου κατακτηση

http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.e536f27f56.jpg (http://www.freeimagehosting.net/image.php?e536f27f56.jpg)

Συμβουλευω ολο τον υπολοιπο ανδρικο πληθυσμό να μεταμορφωθεί αμεσα σε εξωγήινο.

Δεν θα το πιστέψετε τι κατακτήσεις θα εχετε…

Αντε καλo Transformation:cool:

fevgatos67
12-01-2011, 21:45
Θέμα: Υπαρχει ρομαντισμος στους αντρες?

υπάρχει.

Πολύ πριν σε συναντήσω
εγώ σε περίμενα
πάντοτε σε περίμενα
Όταν ακούμπαγα το τζάμι τις βροχής
΄ήταν που αργούσες
Όταν κοίταζα τ ΄αστέρια
ήταν γιατί μου λείπανε τα μάτια σου
Όταν χτύπαγε η πόρτα & άνοιγα δεν ήταν κανείς
Κάπου όμως μες στον κόσμο ήταν η καρδιά σου που χτυπούσε
Και όταν βρεθήκαμε για πρώτη φορά μου άπλωσες τα χέρια σου τόσο τρυφερά
σαν να με γνώριζες απο χρόνια
Μα και βέβαια με γνώριζες
Γιατί πριν μπείς ακόμα στην ζωή μου
Είχες πολύ ζήσει μέσα στα όνειρά μου

Aiur
12-01-2011, 22:08
Πολύ πριν σε συναντήσω
εγώ σε περίμενα
πάντοτε σε περίμενα
΄ήταν που αργούσες
Όταν κοίταζα τ ΄αστέρια

Φευγάτε δικό σου;:cool: α ρε καψούρα μας κατέστρεψες:rolleyes:

edit: το κάνω copy/ paste:o

γιώτα2
12-01-2011, 22:15
Πολύ πριν σε συναντήσω
εγώ σε περίμενα
πάντοτε σε περίμενα
΄ήταν που αργούσες
Όταν κοίταζα τ ΄αστέρια

να και η αποδειξη οτι ο ρομαντισμος υπαρχει στους αντρες

Aiur
12-01-2011, 22:18
Eγώ φορά έστειλα κάτι παρόμοιο σε κοπέλα (δυστυχώς δεν είχα ανταπόκριση:mad:) και το κρατούσα στο κινητό μου για κανά χρόνο, όσο ακόμη τη σκεφτόμουν. Ε μετά το έσβησα και δεν θυμάμαι τι ακριβώς ειχα γράψει, διαφορετικά θα το πόσταρα:cool:.

MARW_
12-01-2011, 23:13
ΔΕΝ εχω λογια!
σας ευχαριστω απο καρδιας για τα μηνυματα σας.Θα τα διαβασω προσεκτικα και θα απαντησω.

Aiur
12-01-2011, 23:14
ΔΕΝ εχω λογια!
σας ευχαριστω απο καρδιας για τα μηνυματα σας.Θα τα διαβασω προσεκτικα και θα απαντησω.

Tι έπαθες πλάκα;

MARW_
12-01-2011, 23:31
ναι επαθα πλακα!
Δεν περιμενα τετοια ανταποκριση.θελω να ξεκαθαρισω τι με βασανιζει.οταν ειμαι με καποιον και μου κανει κοπλιμεντα με αποκαλει μωρακι μου και μου λεει διαφορα ρομαντικα λογακια,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να τον πιστεψω!εχω βρεθει σε παρεες που οι αντρες λενε καυχιουνται κιολας,πως με ερωτολογα εριξαν την κοπελα.επισης ακουω συχνα οτι οι αντρες ειναι εγκεφαλικοι τυποι,οτι κανουν το κανουν για τον σκοπο τους,ακομα και αν αυτο θα πει οτι θα εκμεταλλευτουν τη συναισθηματικοτητα μιας γυναικας.
ελπιζω να βγαζετε νοημα.

Θεοφανία
12-01-2011, 23:34
κοιτα...αν σου λεει καποιος πως εισαι ωραια και νιωθει πράγματα για σενα και δεν τον πιστευεις, τότε το θέμα είναι δικό σου.
Εσύ δεν πιστεύεις πως αξίζεις για τέτοια λόγια, γι αυτό είσαι καχύποπτη μαζί του...
το έχεις σκεφτει καθόλου αυτο?

fevgatos67
12-01-2011, 23:36
Εσένα το ένστικτό σου τι λέει ?

MARW_
12-01-2011, 23:41
Οχι,δεν εχω τετοιο προβλημα θεοφανια μου,και εμφανισιμη ειμαι και μορφωμενη.Με τους αντρες ειμαι δυσπιστη,προσφατα ειχα και μια κακη εμπειρια.Φοβαμαι οτι αυτο θα με ακολουθει σε ολη μου τη ζωη!!!

MARW_
12-01-2011, 23:43
οταν ερωτευομαι φευγατε μου,χανω την λογικη μου.Ενω μπορει να υπαρχουν πραγματα που με ενοχλουσαν μετα τα ανεχομαι.

Θεοφανία
12-01-2011, 23:46
Οχι,δεν εχω τετοιο προβλημα θεοφανια μου,και εμφανισιμη ειμαι και μορφωμενη.Με τους αντρες ειμαι δυσπιστη,προσφατα ειχα και μια κακη εμπειρια.Φοβαμαι οτι αυτο θα με ακολουθει σε ολη μου τη ζωη!!!

οπότε γιατί πιστεύεις πως ο άλλος το λεει ενω δεν το πιστεύει?
το ότι έπεσες σε κάποιον που δεν άξιζε, δνε σημαίνει πως όλοι οι άνθρωποι είναι ίδιοι.
Και για να απαντήσω στο αρχικό σου ερώτημα, θεωρώ τους άντρες πιο ρομαντικούς από μας, φτάνει να βρουν αυτό που θέλουν...:)

fevgatos67
12-01-2011, 23:50
Εμ ετσι είναι ο έρωτας μια χαρά τα λες , να χάνεις την λογική , μέχρι να αρχίζεις να μαθαίνεις το παιχνίδι του , και όταν μάθεις να το χαίρεσαι

MARW_
12-01-2011, 23:57
εσυ εισαι πολυ ρομαντικος,αν κρινω απο το ποιημα σου..
Πως ερωτευονται οι αντρες?θελουν πρωτα την σωματικη επεφη ειναι δηλ στην φυση τους?γιατι το κυνηγουν τοσο πολυ αυτο?

MARW_
12-01-2011, 23:58
με συχωρειτε αν γινομαι κουραστικη,θελω ομως να καταλαβω!δεν ξερω γιατι βαζω το κακο με το νου μου και ειμαι τοσο δυσπιστη.

Θεοφανία
13-01-2011, 00:01
ο ερωτας δεν ειναι πρακτικη ούτε μαθαίνεται...είναι χημεία στον εγκέφαλο...ειναι αυτό που θα ξεκινήσεις με κάποιον μια απλή κουβέντα και θα σε φτάσει στην άλλη άκρη του σύμπαντος...αν νιωθεις άβολα με αυτόν που βγήκες, τότε δεν υπάρχει ελπίδα για κάτι παραπέρα εκτός και αν είσαι υπερβολικά σφιγμένη και δεν του αφήνεις περιθώρια να ανοιχτεί όσο θέλει.
να σου πω όμως κάτι?
δεν εισαι συγκεκριμένη, είναι πολύ γενικά αυτά που ρωτάς.
Μήπως να μας έλεγες την ιστορία, να σε βοηθήσουμε περισσότερο?

fevgatos67
13-01-2011, 00:04
Κάπου θα υπάρχει λόγος εσύ ξέρεις καλύτερα

MARW_
13-01-2011, 00:08
δεν υπαρχει ιστορια.
εκανα σχεση με εναν αντρα πολυ οξυθυμο.οταν ενιωθε ασφαλης ηταν φυσιολογικος,ομως αν εβαζε κατι στραβο με το μυαλο του γινοταν εξαλλος και μονο που δεν με χτυπουσε.χωρισα γιατι δεν αντεξα.
Εκτοτε δεν εχω ξανακανει σχεση και ΔΕΝ καταλαβαινω τους αντρες!Με πλησιαζουν στη δουλεια και μου λενε κοπλιμεντα και στραβωνω!το πιστευετε?Νιωθω σαν να μην δεχομαι το ερωτικο μου στοιχειο!τους φοβαμαι περισσοτερο οτι γελανε πισω απο την πλατη μου.

Paolo_1
13-01-2011, 00:12
ναι επαθα πλακα!
Δεν περιμενα τετοια ανταποκριση.θελω να ξεκαθαρισω τι με βασανιζει.οταν ειμαι με καποιον και μου κανει κοπλιμεντα με αποκαλει μωρακι μου και μου λεει διαφορα ρομαντικα λογακια,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να τον πιστεψω!εχω βρεθει σε παρεες που οι αντρες λενε καυχιουνται κιολας,πως με ερωτολογα εριξαν την κοπελα.επισης ακουω συχνα οτι οι αντρες ειναι εγκεφαλικοι τυποι,οτι κανουν το κανουν για τον σκοπο τους,ακομα και αν αυτο θα πει οτι θα εκμεταλλευτουν τη συναισθηματικοτητα μιας γυναικας.
ελπιζω να βγαζετε νοημα.

Αφου δεν θέλετε ρομαντικά λογάκια πώς να σας μιλάμε,με μπινελίκια;Έχουμε χάσει το μπούσουλα με σας τις ελληνίδες.Εγώ διαπιστώνω ότι οι 'ανεγκέφαλοι' άντρες είναι αυτοί που έχουν και τις περισσότερες κατακτήσεις και όσο πιο σκεπτόμενος είναι κάποιος,τόσο πιο ξενέρωτος θεωρείται απ'τις γυναίκες.Αλλά αν έχουν λεφτά βέβαια όλοι καλοί είναι...

KENO
13-01-2011, 00:16
οταν ειμαι με καποιον και μου κανει κοπλιμεντα με αποκαλει μωρακι μου και μου λεει διαφορα ρομαντικα λογακια,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να τον πιστεψω!εχω βρεθει σε παρεες που οι αντρες λενε καυχιουνται κιολας,πως με ερωτολογα εριξαν την κοπελα.επισης ακουω συχνα οτι οι αντρες ειναι εγκεφαλικοι τυποι,οτι κανουν το κανουν για τον σκοπο τους,ακομα και αν αυτο θα πει οτι θα εκμεταλλευτουν τη συναισθηματικοτητα μιας γυναικας.
ελπιζω να βγαζετε νοημα.μαλλον το προβλημα το εχεις εσυ, ποιος ξερει τι σου συνεβη και εμαθες να σκεφτεσαι ετσι. οταν ενας αντρας λοιπον σε λεει μωρακι του, σημαινει πως νιωθει και το λεει. αλλα ακομα κι αν πουμε οτι δε νιωθει και το λεει για να σε ριξει, το λεει για να νιωσεις εσυ, οποτε παλι σημαινει πως σε θελει και εχει καποια αισθηματα για σενα (εστω σε σκεφτεται σεξουαλικα, κατι ειναι κι αυτο απο το τιποτα απολυτως). αυτονοητο δεν ειναι ?
εκτος αν τις φωναζει ολες μωρακια του, που τοτε σημαινει οτι ψαχνεται. βεβαια μπορει να εχει συνηθισει σε αυτο και να μιλαει καλα και τρυφερα σε ολες, οποτε παλι δεν ειναι υποκρισια!
δε καταλαβαινω γιατι παρεξηγητε τα λογια ενος αντρα. σας μιλαει καλα και παραξενευεστε λες και ειναι γκευ, σας μιλαει αγρια τρομαζετε και ξυνιζετε, πως να σας φερθουμε δηλαδη ? εγω και με την ειλικρινεια παντως, ορισμενες φορες αυθορμητα ισως λεω "μαλακα μου" την αλλη, γιατι νιωθω ανετα μαζι της σαν να μιλαω σε κολλητο μου. αλλα δυστυχως ουτε αυτο ανεχονται ολες...

fevgatos67
13-01-2011, 00:32
Αφου δεν θέλετε ρομαντικά λογάκια πώς να σας μιλάμε,με μπινελίκια;Έχουμε χάσει το μπούσουλα με σας τις ελληνίδες.Εγώ διαπιστώνω ότι οι 'ανεγκέφαλοι' άντρες είναι αυτοί που έχουν και τις περισσότερες κατακτήσεις και όσο πιο σκεπτόμενος είναι κάποιος,τόσο πιο ξενέρωτος θεωρείται απ'τις γυναίκες.Αλλά αν έχουν λεφτά βέβαια όλοι καλοί είναι...
Παολο νομίζω πως ο καθένας εκπέμπει ΄σε ξεχωριστή συχνότητα και μπορούμε να συντονιστούμε με όσους βρίσκονται κοντά σε αυτήν , η αν θες καλύτερα δεν υπάρχει συνταγή που να μην σχολιαστεί αναλόγως με τα γούστα του καθενός , εγώ προσωπικά πιστεύω πως ο έρωτας είναι σαν το αλατοπίπερο
Ισως λόγο του γενετήσιου η κάπως έτσι ένστικτου να συμβαίνουν όλα αυτα και απο εκεί και πέρα ο καθένας με τα δυό του τα χεράκια πλάθει κουλουράκια
Ισως το θέμα τις μαρως να είναι να βρει μέσα της τι πραγματικά θέλει για να ψάξει να βρει

MARW_
13-01-2011, 00:41
το μονο που θελω ειναι ειλικρινια στα συναισθηματα.εισαι ρομαντικος?σου αρεσουν τα ομορφα λογια?η καλυτερη μου!!δεν εισαι?εισαι χυμα αλλα η καρδια σου ειναι γεματη?κανενα προβλημα!!να ειμαι επιφυλακτικη για ποσο καιρο παιδια?να κρινω απο το αν με θελει ακομα μετα το σεξ?αυτη ειναι μια ενδειξη οτι τον ενδιαφερω πραγματικα?απο το ποσο επιμενει?

soft
13-01-2011, 00:59
Πολύ πριν σε συναντήσω
εγώ σε περίμενα
πάντοτε σε περίμενα
΄ήταν που αργούσες
Όταν κοίταζα τ ΄αστέρια

Aν για οποιοδηποτε λογο ,σου αρνηθει η Αρκτος,που δεν το βλεπω ...λεμε αν !! :D

θα ειμαι εδω και θα περιμενω , ψηλα στο παραθυρι μου
το βλεμμα μου θα θωρει τα αστεριακαι η σκεψη μου τον ερχομο σου
που τοσο πολυ αποζητουσα ολα αυτα τα χρονια :D

MARW μου
σορρυ γ αυτο ,αλλα με ελιωσε ,τι να κανω δεν βασταξα :)

crazy_diamond
13-01-2011, 01:03
σαν να μην δεχομαι το ερωτικο μου στοιχειο!τους φοβαμαι περισσοτερο οτι γελανε πισω απο την πλατη μου.

Μάρω γεια :)

Από αυτά που διάβασα καταλαβαίνω ότι φοβάσαι πως θα σε εκμεταλλευτούν,
πως θα σε κοροϊδέψουν και με αυτή την αίσθηση ντύνεις την όποια προσπάθεια προσέγγισης κάποιου άντρα.
Οι σχέσεις του παρελθόντος που τελικά δε λειτούργησαν σίγουρα αφήνουν κάποια ουλή η οποία ίσως και να μας φαγουρίζει κάθε που αλλάζει ο καιρός,
όμως μας μαθαίνουν και πολλά.

Δε νομίζω όμως πως είναι μόνο η άσχημη εμπειρία που είχες.
Φαίνεται σα να μην έχεις αυτοπεποίθηση, σα να μην πιστεύεις αρκετά στον εαυτό σου, να μην τον εκτιμάς.
Σε πλησιάζει κάποιος με μια καλή κουβέντα, μια φιλοφρόνηση και ακυρώνεις την όποια θετική κίνηση σκεπτόμενη πως
''χμμ.. δεν μπορεί, κάποιο λάκκο θα 'χει η φάβα!''

fevgatos67
13-01-2011, 01:12
Μα τα λόγια είναι η έκφραση των συναισθημάτων μας και μάλιστα δεν πιστεύω να καταφέρνουν απόλυτα να μεταφέρουν ακριβός το τι αισθανόμαστε , θα πρέπει να συνοδεύονται και με πράξεις
Αν κάποιος η κάποια είναι μόνο λόγια αυτό θα κριθεί απο τις πράξεις του / της , τώρα θα μου πεις πως το καταλαβαίνεις απο την αρχή , σε αυτό θα έλεγα πως είναι θέμα εμπειρίας ίσως , το ότι είχες κάποιες άσχημες εμπειρίες δεν σημαίνει πως όλοι είναι το ίδιο , ούτε πως θα ήταν ποτέ δυνατών κάποιος η κάποια να εκπροσωπεί όλο το είδος
Λογική και συναίσθημα κρατάνε την ισορροπία και τα 2 να σε καθοδηγούν ταυτόχρονα και μόλις θα μάθεις να ακούς την φωνή της σοφίας που όλοι έχουμε μέσα μας τότε θα ξέρεις τι θα πρέπει να κάνεις

crazy_diamond
13-01-2011, 01:23
Και θα συμπληρώσω πως το ''ρομαντικό'' είναι σχετικό.
Δεν είναι μόνο καρδούλες, λουλουδάκια, στιχάκια και σοκολατάκια! Ευτυχώς.
Είναι και ο χαρακτήρας και πώς θα εμπνεύσεις τον άλλον και μια συγκεκριμένη στιγμή..

Για παράδειγμα, εμένα μου είχε φανεί ''ρομαντικό'' όταν παλιότερα, ένα βράδυ περιμένοντας σε μια ουρά μες το απίστευτο κρύο για πολλή ώρα,
γυρίζει ξαφνικά ο συνοδός μου (ήταν τότε νομίζω το δεύτερο ραντεβού :p) και μου είπε αν θέλω να βάλω τα χέρια μου μέσα στις τσέπες του.
Και μόνο που το άκουσα ζεστάθηκα :)

MARW_
13-01-2011, 01:25
σε ευχαριστω για την απαντηση σου.
Κατι αναλογο μου εγραψε και η κοπελα η θεοφανια,αλλα δεν πιστευω οτι ισχυει γιατι μου συμβαινει μονο με τους αντρες.Αν ισχυε κατι τετοιο δεν θα μου συνεβαινε και σε αλλους τομεις της ζωης μου?
Με ψευτη αντρα που με αγαπουσε μεν αλλα με απατουσε δε,ειχα πολυ παλια σχεση.παρα πολυ παλια και αν και ηταν η πρωτη μου σοβαρη και ολοκληρωμενη,δεν ειναι κατι που σκεφτομαι.ισως το γονεικο περιβαλλον,κατι οι φρασεις προσεχε μην σε κοροιδεψει κανεις και η αυστηροτητα να εχουν παιξει τον ρολο τους.δεν ξερω.το θεμα ειναι πως για μενα οι αντρες ειναι ακατανοητοι.ενα σοβαρο προβλημα που εχω αποκτησει ειναι οτι εχω συνηθισει να κλεινομαι και πολλες φορες ακομα και αν μου αρεσει καποιος δεν ξερω πως να φερθω σε μια φιλοφρονηση.ο αδερφος μου εχει φιλους που μου λεει οτι με γουσταρουν ομως δειχνω ψηλομυτα απο αμηχανια!

fevgatos67
13-01-2011, 02:12
Πως γίνεται να σε αγαπά κάποιος και να σε απατά ?
Τι σε κάνει να πιστεύεις πως στο περιβάλλων που μεγαλώσαμε δεν έπαιξε και θα έλεγα πως ίσως ακόμα παίζει τον ρόλο του ?
Και το χειρότερο όλων είναι να κλείνεσαι και σημειωτέων όχι πως δεν αντιδρώ και εγώ με αυτόν τον τρόπο αλλά για ένα πράγμα που είμαι σίγουρος είναι πως είναι λάθος
Και κάτι ακόμα προσωπική πάντα άποψη πιστεύω πως επιλέγουμε τον / την σύντροφό μας για διαφορετικούς λόγους , που μας ενώνει όμως κάτι κοινό , το να δημιουργείς υγιείς σχέσεις χρειάζεται να σεβόμαστε τα όρια τα δικά μας και τα δικά του να αποδεχόμαστε την διαφορετικότητα να αντέχουμε την μη τελειότητα να μας καταβάλουν τα εμπόδια προκύπτουν να υπάρχουν κοινοί στόχοι που γεννιούνται μέσα απο την κοινή εμπειρία (μέσα απο τους κοινούς στόχους διαμορφώνεται η οικειότητα,το δόσιμο,η προσφορά)
Εχει μεγάλη σημασία να ξέρουμε για ποιους λόγους ο-η σύντροφός μας είναι μοναδικός-ή & γιατί κάνει τελικά τη διαφορά

Μην νομίζεις πως τα παραπάνω είναι λόγια δικά μου είναι λόγια κάποιας ψυχής που με έκανε να πιστεύω σαν δικά μου

Sofia
13-01-2011, 12:44
το μονο που θελω ειναι ειλικρινια στα συναισθηματα.εισαι ρομαντικος?σου αρεσουν τα ομορφα λογια?η καλυτερη μου!!δεν εισαι?εισαι χυμα αλλα η καρδια σου ειναι γεματη?κανενα προβλημα!!να ειμαι επιφυλακτικη για ποσο καιρο παιδια?να κρινω απο το αν με θελει ακομα μετα το σεξ?αυτη ειναι μια ενδειξη οτι τον ενδιαφερω πραγματικα?απο το ποσο επιμενει?

νομιζω πώς ουσιαστικα ρωτας πώς να καταλαβεις την γνησιοτητα των συναισθηματων του αλλου. Σωστα? Και ο ρομαντισμος ειναι ενας δρομος για να τα νιωσεις πιο αληθινα, τα οποια συναισθηματα? Ξερεις, ναι...καποιοι ανθρωποι ειναι πιο ρομαντικοι απο καποιους αλλους. Μονο που αυτο δεν ειναι προνομιο γυναικειο. Εκτος αν εχεις στο μυαλο σου το ρομαντισμο αποκλειστικα ως λογια τρυφερα γλυκα, ρομαντικες ταινιες κ ενα ροζ περιτυλιγμα σε καθε στιγμη. Κ μονο αυτο. Γιατι ο ρομαντισμος μπορει να συνυπαρχει κ με αλλα χαρακτηριστικα στον ιδιο ανθρωπο. Κ το ενα να μην αναιρει το αλλο. Η ειλικρινεια, η αμεσοτητα, η αναγκη για σεξ δεν αποκλειουν την υπαρξη ρομαντισμου. Το αν σε θελει καποιος εχει να κανει κ με το σεξ βεβαια.Εχει να κανει κ με την σωματικη επιθυμια, την ελξη. Αν εκει δεν λειτουργειτε, αν εκει καποιος δεν μπορει να συντονιστει μαζι σου κ εσυ μαζι του, τοτε μοιραια υπαρχει προβλημα. δεν ειναι κακο να στο δηλωσει καποιος. δεν ειναι καν ελλειψη ρομαντισμου.κακο ειναι να κανεις οτι δεν υπάρχει προβλημα ή οτι το σεξ ειναι αμελητεος παραγοντας.

τωρα το πώς θα εισαι σιγουρη οτι καποιος σε θελει εχει να κανει με πολλους παραγοντες. απο το ποσο εμπιστευεσαι το κριτηριο σου, τις επιλογες σου πρωτα πρωτα, τον εαυτο σου τον ιδιο. κ πώς εννοεις οτι καποιος ενδιαφερεται, απο ποιες πραξεις το αναγνωριζεις? ο καθενας μας, εχει τα δικα του κριτηρια. εσυ ποια κριτηρια εχεις ως σημαντικα?ειναι τα λογια τα ομορφα? ο σεβασμος σ αυτο που εισαι? ειναι το ενδιαφερον για να σε μαθει? η αναγκη να σε προστατεψει? η αναγκη να ειναι μαζι σου? και τί αποδεικνυει οτι καποιος δεν νοιαζεται ερωτικα για σενα?

ισως να σε βοηθουσε να απαντησεις μεσα σου σε καποια αναλογα ερωτηματα. χωρις λογοκρισια, οσο γινεται...

RainAndWind
13-01-2011, 13:36
Τους φοβάσαι Μάρω τους άντρες? (λολ είναι η μέρα των ερωτήσεων για μένα η σημερινή)
Η δυσκολία σου να αποδεχτείς μία φιλοφρόνηση, το ότι σου φέρνει αμηχανία και δεν απαντάς, μπορεί να προέρχεται από δικές σου αυτοαμφισβητήσεις. Όταν πιστεύω ότι δεν αξίζω τα καλά λόγια των άλλων, γιατί μέσα μου εγώ με βαθμολογώ χαμηλά και με κρίνω ας πούμε ως ανάξια της προσοχής των άλλων, ή δεν αναγνωρίζω τα καλά μου στοιχεία, τότε έρχεται αυτό το εμπόδιο, αυτή η σύγκρουση ανάμεσα στο τι μου λέει ο άλλος και στο τι πιστεύω για μένα, οπότε δεν δέχομαι τη φιλοφρόνηση, αμφισβητώ την αλήθεια της γιατί δεν αισθάνομαι να με περιέχει. Τι λες γι αυτά?

Φωτεινη!
13-01-2011, 14:46
γεια σου Μαρω :)

Προσωπικα νιωθω πως η δυσπιστια σου ειναι μια αμυνα..
Σε καποιο σημειο λες οτι φοβασαι τους αντρες.. γιατι να σε κοροιδεψουν?αλλα και να το κανουν,σο γουατ?
Ειναι λογικο να προστατευεις τον εαυτο σου,αλλα εδω εισαι στο αλλο ακρο..
Να σου πω επισης(επειδη κι εγω με τα κοπλιμεντα δεν τα παω καλα),οτι δεν ειναι δα και τοσο κακο αυτο..
Ειλικρινα δεν πιστευω καν οτι ειναι ελλειψη ρομαντισμου,οπως σου ειπαν και τα παιδια ο καθενας μας εχει διαφορετικα γουστα και αναγκες..
Αν λοιπον εσυ προτιμας τις πραξεις και λιγοτερα λογια δατς οκ,κανεις δεν μπορει να σε κρινει για τις προτιμησεις σου.

Chemistry
31-12-2011, 03:39
ναι υπαρχει ρομαντισμος