PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Δεν ξερω τη σεξουαλικη μου ταυτοτηα...

kwsta96
09-01-2011, 23:38
Γεια σας,ειμαι 14 ετων παω στα 15 τον Μαρτιο.

Οπως λεω και στον τιτλο μου εχω προβληματα καθως νομιζω πως ειμαι gay.Να πω πως και μονο στην ιδεα με πιανει πανικος,και σκευτομαι οτι αν αυτο επιβεβαιωθει δεν ξερω τι θα κανω...

Να σας πω λοιπον.Απο οταν ημουν μικρος,περιπου 6 ετων,οι γονεις μου αρχησαν να πλακονονται καθημερινα στο ξυλο σε καθημερινη βαση.Αυτα που εζησα δεν τα εχω πει ποτε σε κανενα.Επισης ειμαι υπερβαρος.Ολα αυτα,καθως και το οτι δεν ειχα ποτε το προτυπο πατερα που θα ηθελα,μου εχουν δημιουργησει ψυχολογικα προβληματα.Η μητερα μου,απο μικρο παιδι για να με κανει να αδυνατησω,με εβριζε και με ελεγε μια ζωη χοντρε,βοδι και ολα τα σχετικα.Με τα χρονια εγω το πιστεψα,και πλεον εχω μια ψυχολογια του τυπου:ειμαι ο πιο ασχημος ανθρωπος του κοσμου,και ντραιπομαι να βγω εξω απο το σπιτι μου.Εχω να βγω εξω εδω και 15 μερες.Και ολα αυτα γιατι πιστευω οτι δεν αξιζω τιποτα,οτι ειμαι κακασχημος,και οτι ολοι γελανε και με κουτσομολευουν.Συνολικα στη ζωη μου μεχρι τωρα 4 κοπελες με εχουν γουσταρει(καταλαβενεται τι εννοω),αλλα και οι 4 δεν ηταν εμφανισιμες.Επειδη εχω αυτες τις αποψεις για τον εαυτο μου,πιστευω επισης οτι ποτε καμια δεν θα με γουσταρε,και γενικα οποιος με πλησιαζει τον απομακρυνω με την αμυντικη συμπεριφορα μου,επειδη ντραιπομαι για τον εαυτο μου απιστευτα!
Στο θεμα μου τωρα,απο μικρος,οταν αρχισε να αναπτυσετε η σεξουαλικοτητα μου,αρχηα να ερεθιζομαι με αντρικα σωματα.Οι γυναικες ποτε δε με υλκιαν,αν και καπου καπου με επιαναν κατι ξαφνικα και ηθελα απεγνωσμενα να χωσω καπου το πεος μου,και φνταζομουν αιδιο η πρωκτο.Οταν αυνανιζομαι,σκευτομαι παλι αντρικα σωματα,γυμνασμενα κτλ.Gay πορνο εχω δει,αλλα δεν μου αρεσει.Με ελκυει πιο πολυ οταν υπαρχει και γυναικα.Οταν βλεπω το πορνο,δεν φαντασιονομαι να ειμαι στη θεση της γυναικας.Δεν φαντασιωνομαι τιποτα.Δεν νιωθω ιδιαιτερη ελξη για την γυναικα,αλλα νιωθω για του αντρα.Τελευταια,εχω δοκιμασει να αυνανιστω με γυναικιο πορνο που δεν υπαρχει αντρας,και αν και δυσκολευομαι να φτασω σε οργασμο σε σχεση με οταν υπαρχει αντρας,οταν ειναι μονο γυναικα και φανταζομαι να συνουσιαζομαι μαζι της(εχοντας τελειο σωμα γυμνασμενο και μεγαλο πεος ο οργασμος μου ειναι πολυ πιο δυνατος!Το νιωθω πολυ!Επισης,εχω αυνανιστει φαναζοντας τον εαυτο μου ομορφο και γυμνασμενο,που επισης εχω μεγαλυτερη επιτυχια στον οργασμο.Αλλα οπως ειπα,εκτος απο το αιδιο,και μερικες φορες για τον προκτο,δεν νιωθω ελξη για την γυναικα,εκτος απο ελαχιστες φορες στη ζωη μου.
Και τωρα σκευτομαι αυτο.Μηπως επειδη εχω περασει αυτη τη ασχημη για τον εαυτο μου ιδεα,οταν βλεπω αντρικα σωματα γυμνασμενα κτλ,να φανταζομαι στο υποσινιδιτο μου τον εαυτο μου με τετοιο σωμα;Να τονισω οπως ειπα οτι νιωθω οτι ειμαι ενα τερας!!ΤΕΡΑΣ!!Γενικα παντος,φανταζομαι τον εαυτο μου λεπτο ωραιο και γυμνασμενο,να ειμαι με καποια κοπελα σε ενα μπαρ,και να φιλιομαστε(χωρις εκεινη την στιγμη να εχω στυση,απλως νιωθω "περιφανος".Και για το μελλον φανταζομαι τον εαυτο μου με οικογενεια γυναικα και παιδια.Επισης να πω,οτι εχω αυνανιστει σκεπτομενος να κανω πεολυχεια σε αντρα(και ερεθιζομουν).Αλλα επισης ερεθιζομαι(οχι τοσο οταν βλεπω αιδιο κτλ)
Οταν με πλησιαζει κοπελα,νιωθω καπως παραξενα(ωραια),αλλα ταυτοχρωνα με ελκυει και το αντρικο σωμα.Ααα,κατι πολυ σημαντικο επισης,ειναι οτι ΠΟΤΕ στη ζωη μου δεν εννιωσα ασφαλεια στην οικογενεια μου,και επειδη ο πατερας μου ειναι ναυτικος παντα επεφτε το βαρος του αντρα σε εμενα.Ειμα παρα πολυ ανασφαλεις και φοβικος.Φοβαμαι οταν περπαταω στο δρομο,τον ρατσισμο που επειδη(νομιζω) οτι ειμαι ΤΕΡΑΣ.Νιωθω οτι ολοι ασχολουνται μαζι μου και με κοροιδευουν,βριζουν κτλ.
Και σκευτομαι τωρα,μηπως δεν ειμαι ομοφυλοφιλος-αμφιφιλοφιλος,αλλα ολα αυτα οφειλονται στο οτι δεν νιωθω αξιος για να "γουσταρω" γυναικα,και μεσω του αντρικου σωματος,βγαζω το αποθυμενο μου για να ειμαι ετσι;Οταν φανταζομαι τον εαυτο μου οπως θελω εγω(γυμνασμενο κτλ),και συνουσιαζομαι με καποια κοπελα,ερεθιζομαι!Αρκει να ειμαι οπως ειπα.Επισης θελω να τα φτιαξω με καποια κοπλεα,και να γινουν τα προκαταρτικα.
Αλλα σκευτομαι οτι ειμαι gay και ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ.ΔΕΝ θελω να ειμαι gay,και εχω κανει πολυ ασχημες σκεψεις για το τι θα κανω αν αποδιχτει οτι τελικα ειμαι!
Ενω θελω να εχω κοπελα,νιωθω μια ελξη για τους ομορφους αντρες(οπως θα ηθελα να ειμαι),και θελω να ειμαι διπλα τους.Πολλες φορες φαντασινομαι και μαζι τους.Με ερθιζουν δηλαδη.Οταν προσπαθω να ερεθιστω με κοριτσι,σκευτομαι το πως ειμαι,και κατευθειαν αποθαρυνομαι.Ενω οταν με σκευτομαι οπως θα ηθελα,αυνανιζομαι κιολας.
Σκευτομαι οτι μπορει λογο ολων αυτων,μην ειμαι πραγματικα gay,και απλα να βγαζω το αποθυμενο μου να ειμαι ομορφος με την κατασταση αυτη.Θελω να κανω σχεση με κοπελα,αλλα ποτε δεν με αντρα.Με αντρες ειναι μονο αυτη η "καψα" για το σωμα τους.
που με ερεθιζει.
Εχω αρχισει διαιτα,γραφτηκα σε γυμναστηριο,και ευχομαι μολις να αδυνατησω να σταματησει ολο αυτο.Χθες εκλαιγα ασταματηα επι ωρες επειδη ημουν πεπεισμενος οτι ειμαι gay.Να πω οτι δεν εχω καμια θυληπρεπεια,αντιθετα στους αλλος δειχνω πολυ αντρας.Και οπως ειπα και ενα κοριτσι απ την ταξη μου με γουσταρει.Μ αρεσει πολυ αυτο το ειδιλιο με το κοριτσι και το αγορι, να φιλιεμαι κτλ.
Μολις σκευτομαι οτι μπορει να ειμαι gay,με πιανει απελπισια και σκευτομαι οτι αμα τελικα αποδιχτει οτι ειμαι,εχω σκευτει μεχρι και αυτοκτονια!Μεχρι στιγμης δεν εχω πετυχει σε τιποτα στη ζωη μου.Οι γονεις μου ενω προσπαθουν να με μεγαλωσουν σωστα,και νομιζουν οτι το κανουν,ειναι ΣΚΑΤΑ!.Ποτε δεν εννιωσα περιφανος για αυτους.Παντα επρεπε να ειμαι σε εγρηγορση,για να τους προλαβω να μην πλακωθουν κτλ.Και να τους προσεχω γιατι μεθυζαν κτλ.Η παιδικη μου ηλικια με εχει καταστρεψει.Και ευελπιστω οτι με το να αδυνατησω,θα δω αλλιως τον εαυτο μου,θα αποκτησω αυτοπεποιθηση(που δεν εχω ΙΧΝΟΣ),και επιτελους να νιωσω ανετα με τον εαυτο μου.Να κοινωνικοποιηθω και να κανω παρεες και να βγαινω.Και πανω απ ολα να λυθει το προβλημα με τη σεξουαλικη μου ταυτοτητα και να ειμαι κανονικοτατος straight!
Πειτε μου τις αποψεις σας,γιατι απο χτες που το εψαξα το θεμα ειμαι χαλια!!!!!!.Γιατι ειδα οτι αν εισαι gay,δεν αλλαζει και εισα μεχρι να πεθανεις.Οχι οτι εχω προβλημα με τους gay,αλλα δεν μπορω να το δεχτω για τον εαυτο μου.Ειμαι 14 και εχω απο τωρα καταθλιψη.Δεν βγαινω εξω ουτε κατα δοιανεια,και ευχομαι ολα να λυθουν με τη διαιτα και το γυμναστηριο,και να σταματησω να εχω ελξη για αντρες.Φοβαμαι μην μεγαλωσω,και δεν εχω στυση για τις γυναικες.Αααα,επισης κατι που δεν ειπα,ειναι οτι απο μικρος,πολυ μικρος,ειχα μια ελξη για τα αντρικα ποδια.Δεν ξερω γιατι,οχι για το πεος,μονο για τα ποδια,μετα ηρθαν τα οιπολυπα.Νιωθω ενα φρικιο της κοινωνιας,ενας ανωμαλος!

Ευχαριστω.

Το οτι εχω ψυχολογικα προβληματα πιστευω το εχετε καταλαβει,αλλα επικεντρωννται στην εμφανιση και την αποψη για τον εαυτο μου,που μου δημιουργησε κυριως η μητερα μου στην προσπαθεια της να με κανει να πεισμωσω.Γιατι απο μικρο παιδι παντα με ελεγε χοντρο,ασχημο κτλ...με τον καιρο το αφομοιωσα,και το καλλιεργησα!Τωρα νιωθω σκουπιδι,και ζηλευω ολα τα παιδια της ηηλικιας μου που δεν εχουν περασει ολα αυτα και ειναι φυσεολογικα!Ωρες ωρες σκευτηκα γιατι γεννηθηκα...γιατι ζω ακομη;Αφου ειμαι μια αποτυχια!

kwsta96
09-01-2011, 23:43
Για να καταλαβετε,το γυναιιο σωμα δεν με ελκυει ετσι οπως ειμαι,αλλα εχω φαντασιωσεις με γυναικες ενω ειμαι οπως θα ηθελα.

kwsta96
09-01-2011, 23:47
Nα ας πουμε τωρα που τα ειπα,δεν νιωθω καμια ελξη για κανενα φιλο!Αηδιαζω και μονο στη σκεψη του αντρα.Οχι αηδιαζω,απλως μενω αδιαφορος.Το ιδιο και για τη γυναικα...αλλα για την γυναικα γενικοτερα,εκτος οταν με πλησιαζει κοριτσι,εκει νιωθω καπως διαφορετικα,παραξενα.

kwsta96
09-01-2011, 23:51
Συγνωμη που γραφω πολλα ποστς,αλλα εχω ΚΑΙ δυσλεξια και η σκεψη μου δεν ειναι ογρανωμενη,τωρα,αυτη τη στιγμη,νιωθω πληρη αδιαφορια για το αντρικο σωμα!Πληρη!

researcher
09-01-2011, 23:58
Κωστα!

οι γονεις περνανε πολλα βασανα οι ιδιοι και χωρις να το θελουν καμια φορα περνανε την κακομοιρια τους και στα παιδια τους

ομως μερικοι ξυπνανε οπως εσυ και ετσι αυτη η κακομοιρια δεν περναει και στην επομενη γενια

μαλλον θα κλεισει το θεμα σου επειδη εισαι ανηλικος

και σε αυτο το φορουμ συμμετεχουν μονο ενηλικες απο ο,τι θυμαμαι!

τελος παντων!

ευχομαι να δημιουργησεις τον κοσμο οπως εσυ τον θελεις

να φροντισεις να ομορφυνεις και τον εαυτο σου και να γινεις σιγα σιγα ο αντρας που επιθυμεις να εισαι!

σιγουρα εχεις ομορφια και εισαι ελκυστικος για νασε γουσταρουν και κοπελιτσες

γραφεις πολυ ωραια και εκθετεις την κατασταση σου με πολυ γλαφυρο τροπο

και μη φανταστεις και εγω στα εικοσιεννια μου ψαχνω ακομα τροπο να ειμαι και πως θελω να ειμαι (ειμαι γυναικα πρεπιμτοντως)

απλα οχι τοσο (τρομαγμενα) γιατι καθως μεγαλωνουμε συνειδητοποιουμε πως οι μεγαλοι δεν ειναι και πολυ μεγαλοι ...τελικα

εδω μεσα λιγο ως πολυ εχουμε βιωσει τραυματα ψυχικα συγκρουσεις απαξιωση εξευτελισμο

και ολα αυτα τα καλα απο την ιδια μας την οικογενεια

ειτε αθελα μας τα καναμε και εμεις σε αλλους

ξερεις..θελει ψυχικη δυναμη και ωριμοτητα και πραγματικο μεγαλωμα για να στεκεσαι στη ζωη ομορφα και να απολαμβανεις τις χαρες της και να αντιμετωπιζεις τις λυπες της χωρις να πληγωνεις τα προσωπα που αγαπας η που απλα συνναντας

σου ευχομαι απο καρδιας τα καλυτερα

researcher

kwsta96
10-01-2011, 00:00
Μα οκ,ολα ενταξει.Ολα θα τα λυσω.Εκτος απο αυτο με την σεξουαλικη ταυτοτητα το οποιο ειναι το ΠΙΟ καταστρεπτικο!!!Καλυτερα να ημουν παντα ετσι και να γουσταρα κοπελες!!
Και δεν ξερω τι θα κανω αν δεν καταφερω να το λυσω.

tita1977
10-01-2011, 00:39
Φίλε Κώστα καλησπέρα!
Έχεις τρομερή αντίληψη για την ηλικία σου και θεωρώ ότι έχεις πλησιάσει αρκετά στη λύση του προβλήματος που σε απασχολεί. Η καλύτερη αντιμετώπιση είναι αυτό που μόλις ξεκίνησες να κάνεις σχετικά με την προσπάθεια να βελτιώσεις την εικόνα που έχεις για τον εαυτό σου, αρχικά εξωτερικά και σιγά, σιγά και εσωτερικά. Εκτός από την αυτοπεποίθησή σου βοηθάς και την υγεία σου και αυτό δείχνει σεβασμό στον εαυτό σου. Θα σε συμβούλευα να μη το κάνεις απότομα και μη πέσεις με τα μούτρα στη γυμναστική γιατί μπορεί να εξαντληθείς και να απογοητευτείς. Επίσης όχι απότομες και εξαντλητικές δίαιτες, αν και φαντάζομαι θα το γνωρίζεις.
Αυτή τη στιγμή βρίσκεσαι στην εφηβεία και είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχεις προβληματισμούς, απορίες και διλλήματα. Πολλά παιδιά έχουν παρόμοιες ανησυχίες σε αυτή την ηλικία αφού ανακαλύπτουν τη σεξουαλικότητά και το σώμα τους. Ίσως απλά επειδή άκουγες αυτά τα επικριτικά σχόλια από τη μαμά σου που είναι γυναίκα έχεις πιστέψει ότι μια γυναίκα για να είναι ικανοποιημένη πρέπει ο άντρας με τον οποίο συσχετίζεται να έχει ιδανικές αναλογίες και το λιγότερο να μοιάζει στα καλογυμνασμενα μοντέλα που κοσμούν εξώφυλα περιοδικών. Βοήθησε τον εαυτό σου να καταλάβει ότι αυτή είναι μια λανθασμένη αντίληψη και ότι στην πραγματικότητα η συντριπτική μειοψηφία των αντρών όπως και γυναικών είναι σα μοντέλα, καλογυμνασμένοι και περιλουσμένοι από χρυσόσκονη. Οι περισσότεροι είμαστε κοινοί θνητοί με αδυναμίες και ελλατώματα που όμως αυτά προσδιορίζουν τη μοναδικότητά μας και μας κάνουν ξεχωριστούς. Η γοητεία πηγάζει από αυτό που έχουμε στην ψυχή μας.Φρόντισε τον εαυτό σου, αγάπησέ τον και όλα θα έρθουν φυσιολογικά και όμορφα.

kwsta96
10-01-2011, 00:46
Δηλαδη δεν ειμαι ομοφυλοφιλος;Εχω την αναγκη να το ακουσω!Εχω απελπιστει,ειναι σαν να καταστρεφεται το μελλον μου!!Αλλα γινετε να σχετιζονται τα ψυχολογικα μου με τη σεξουαλικοτητα μου;Δηλαδη δεν ειμαι gay εε;

kwsta96
10-01-2011, 00:47
Kαι γι αυτο το λογο λες οτι δεν νιωθω ελξη για τις γυναικες γενικοτερα;Πιστευεις οτι θα φτιαξει;

sabb
10-01-2011, 00:57
Κώστα, όπως σου γράφει και η researcher , επειδή οι όροι χρήσης απαγορεύουν την συμμετοχή ανηλίκων, δυστυχώς το θέμα σου κάποια στιγμή θα κλείσει...
Μέχρι τότε όμως, θα προσπαθήσω να σου μεταδώσω την δική μου αντίληψη για το προβληματισμό σου, από την μεριά του γονιού που έχει ένα παιδί στην ηλικία σου - η κόρη μου κλείνει τα 15 σε λίγες μέρες...

Θεωρώ απαράδεκτη την συμπεριφορά ενός γονιού προς το παιδί του που του απευθύνεται με χαρακτηρισμούς βόδι, χοντρέ κι όλα όσα θλιβερά μας είπες . Αυτή η συμπεριφορά κατά την άποψη μου, είναι κατά πάσα πιθανότητα και η αιτία που η αυτοπεποίθηση σου έχει πέσει στο ναδίρ και θεωρείς - κακώς - τον εαυτό σου κακάσχημο και παρία της ζωής. Εδώ, το λάθος που κάνεις, είναι πως έχεις αποδεχτεί τον ρόλο αυτό, και μόλις τώρα προσπαθείς να αλλάξεις την πραγματικότητα των άλλων σε δικό σου ζητούμενο, να προσέξεις τον εαυτό σου , να γυμνάζεσαι , να γίνεις όπως λες πιο όμορφος.
Δεν θα σου έλεγα πως είναι λάθος να γυμνάζεσαι, ίσα ίσα, όλα τα παιδιά πρέπει παράλληλα με την αναζήτηση της γνώσης, να ασκούνται όχι μόνο για αισθητικούς λόγους αλλά και για λόγους υγείας κι ευεξίας. Ωστόσο, στη δική σου περίπτωση , καταλαβαίνω πως αυτή η ανάγκη φαντάζει σαν μονόδρομος για τον απεγκλωβισμό σου από την εντύπωση που έχεις εσύ ο ίδιος για τον εαυτό σου. Ομορφιά όμως φίλε μου Κώστα δεν υπάρχει μόνο στα μούσκουλα, πίστεψε με αυτό θα το καταλάβεις όταν μεγαλώνοντας, αντιληφθείς πως η ομορφιά της ψυχής, του να μπορείς να δίνεις χωρίς να παίρνεις, είναι απείρως μεγαλύτερη και πιο βαρύνουσα σε μια ειλικρινή σχέση.
Υπάρχει ομορφιά ακόμη και στο κόσμο των άσχημων , αλλά απ' όσα γράφεις, και λίγο υπέρβαρος να είσαι , μάλλον αδικείς τον εαυτό σου - φαντάσου την πεζή πραγματικότητα αν όλοι μας είχαμε σώματα όπου διάφορες ορμόνες θα κάνανε πάρτι σε δικεφάλους και τρικεφάλους μύες ,θα ψάχναμε την διαφορετικότητα με το μακαρόνι - και τι ομορφότερο από το να είμαστε διαφορετικοί.
Για τον προβληματισμό σου σχετικά με την σεξουαλική σου ταυτότητα, λες με την αθωότητα της ηλικίας σου, πως αν είσαι γκέι θα είναι καταστροφή για σένα, μέχρι και για αυτοκτονία μιλάς. Πρώτα απ' όλα δεν έχεις ολοκληρωμένες σχέσεις κι απ' όσα λες , φαντασιώνεσαι τον εαυτό σου να κάνει σχέσεις με το αντίθετο φύλο κατά βάση και παράλληλα έχεις και σκέψεις που αφορούν το ίδιο φύλο, μετά τις αναιρείς και κατόπιν τις επαναποδέχεσαι . Μπάχαλο στο μυαλουδάκι σου τι ακριβώς ζητάς από τον εαυτό σου Κώστα δεν νομίζεις ?

Σε λίγα χρόνια θα ανακαλύψεις τι ακριβώς θέλεις , αλλά είτε είσαι γκέι , bi ή straight, θα πρέπει να αποδεχτείς την φύση σου και να ζήσεις ελεύθερα, απαλλαγμένος από διλήμματα που σε εγκλωβίζουν σε πλαίσια που δημιουργούν κάποια πρότυπα ξεπερασμένων ηθικών, σε σημείο που να θέλεις να βλάψεις τον εαυτό σου. Είναι αστείο να λες πως αν είσαι γκέι θα αυτοκτονήσεις, οι γκέι είναι σήμερα ένα αποδεκτό κομμάτι σε μια σύγχρονη ισόνομη κοινωνία και δεν θα έπρεπε να απασχολεί κανέναν το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του, από τη στιγμή που η συνεύρεση γίνεται με συναίνεση και του ερωτικού συντρόφου, κι αυτό ισχύει σε όλους τους σεξουαλικούς προσανατολισμούς.
Από όσα λες ωστόσο, το πιθανότερο είναι πως η σύγχυση που επικρατεί στο μυαλό σου σχετικά με την σεξουαλική σου ταυτότητα, οφείλεται σ' αυτό που εστιάζεις κι εσύ - δηλαδή την επιθυμία σου να είσαι πιο ελκυστικός στην εξωτερική σου εμφάνιση.
Αλλά ότι και να είναι, δεν είναι η καταστροφή του κόσμου...

Σου εύχομαι κι εγώ, τα καλύτερα...

tita1977
10-01-2011, 00:59
Βρε, απλά φοβάσαι αυτό είναι όλο. Μη το σκέπτεσαι. Το να είσαι gay δεν είναι κατάρα είναι επιλογή. Εσύ όμως καταλαβαίνω ότι θες τόσο πολύ να συσχετιστείς με κορίτσια της ηλικίας σου και να περάσεις όμορφα φλερτάροντας, αλλά απλά νιώθεις ότι δε θα ανταπεξέλθεις λόγω της κακής εικόνας για τον εαυτό σου, που άλλοι φρόντισαν να δημιουργήσουν στο κεφαλάκι σου. Πολλές φορές από λάθος έκφραση της αγάπης τους. Είδες και εσύ με τη σειρά σου ότι απέριψες κάποια κορίτσια που τους άρεσες γιατί όπως είπες δεν ήταν εμφανίσιμες. Έχεις εστιάσει τόσο πολύ στην εξωτερική εμφάνιση που θεωρείς όλα τα υπόλοιπα χαρίσματα που έχεις ότι δεν είναι σημαντικά. Πάντα σε κάποιους αρέσουμε και σε κάποιους όχι. Με τον ίδιο τρόπο και μεις επιλέγουμε ποιος μας αρέσει και ποιος όχι. Το σεξ μη σε αγχώνει εξάλλου είσαι στην ηλικία που μπορείς να παίξεις, να φλερτάρεις, ώστε να νιώσεις καλά εσύ με τον εαυτό σου. Όλα είναι μια χαρά, μη φοβάσαι

kwsta96
10-01-2011, 01:07
Kαι το οτι δεν εχω ελξη με κοριτσια,αλλα με αγορια;Θελω να πιστευω πως οφειλετε σε ολα αυτα και να εξαφανιστουν!!Δεν μπορω με τιποτα...με τιποτα ομως να το αποδεχτω.Με πιανει παρα πολυ απελπισια!Γιατι καταστρεφονται ολα μου τα ονειρα..για οικογενεια,παιδια,σχεσεις.. .κτλ.Δεν ξερω,ειμαι μπερδεμενος οπως ειπες.Και νομιζω πως φταινε οι γονεις μου.Η μανα μου ειναι διαφορετικος χαρακτηρας,και πιστευε οτι κανοντας αυτο,εγω θα πισμωσω...αλλα τελικα εγινε το τελειως αντιθετο.Αφομοιωσα αυτα που μου ελεγε.Παντος το να ειμαι gay με καταστρεφει τελειως!!

kwsta96
10-01-2011, 01:09
Βρε, απλά φοβάσαι αυτό είναι όλο. Μη το σκέπτεσαι. Το να είσαι gay δεν είναι κατάρα είναι επιλογή. Εσύ όμως καταλαβαίνω ότι θες τόσο πολύ να συσχετιστείς με κορίτσια της ηλικίας σου και να περάσεις όμορφα φλερτάροντας, αλλά απλά νιώθεις ότι δε θα ανταπεξέλθεις λόγω της κακής εικόνας για τον εαυτό σου, που άλλοι φρόντισαν να δημιουργήσουν στο κεφαλάκι σου. Πολλές φορές από λάθος έκφραση της αγάπης τους. Είδες και εσύ με τη σειρά σου ότι απέριψες κάποια κορίτσια που τους άρεσες γιατί όπως είπες δεν ήταν εμφανίσιμες. Έχεις εστιάσει τόσο πολύ στην εξωτερική εμφάνιση που θεωρείς όλα τα υπόλοιπα χαρίσματα που έχεις ότι δεν είναι σημαντικά. Πάντα σε κάποιους αρέσουμε και σε κάποιους όχι. Με τον ίδιο τρόπο και μεις επιλέγουμε ποιος μας αρέσει και ποιος όχι. Το σεξ μη σε αγχώνει εξάλλου είσαι στην ηλικία που μπορείς να παίξεις, να φλερτάρεις, ώστε να νιώσεις καλά εσύ με τον εαυτό σου. Όλα είναι μια χαρά, μη φοβάσαι

Μα αυτο ειναι το προβλημα μου.Οτι δεν εχω ελξη για τα κοριτσια.Και θελω να πιστευω οτι συμβαινει γιατι υποσυνιδιτα πιστευω πως δεν υπαρχει περιπτωση να αρεσω σε καποια!Μακαρι να ειναι αυτο και να λυθει!!

tita1977
10-01-2011, 01:32

Οπως λεω και στον τιτλο μου εχω προβληματα καθως νομιζω πως ειμαι gay.Να πω πως και μονο στην ιδεα με πιανει πανικος,και σκευτομαι οτι αν αυτο επιβεβαιωθει δεν ξερω τι θα κανω...

Να σας πω λοιπον.Απο οταν ημουν μικρος,περιπου 6 ετων,οι γονεις μου αρχησαν να πλακονονται καθημερινα στο ξυλο σε καθημερινη βαση.Αυτα που εζησα δεν τα εχω πει ποτε σε κανενα.Επισης ειμαι υπερβαρος.Ολα αυτα,καθως και το οτι δεν ειχα ποτε το προτυπο πατερα που θα ηθελα,μου εχουν δημιουργησει ψυχολογικα προβληματα.Η μητερα μου,απο μικρο παιδι για να με κανει να αδυνατησω,με εβριζε και με ελεγε μια ζωη χοντρε,βοδι και ολα τα σχετικα.Με τα χρονια εγω το πιστεψα,και πλεον εχω μια ψυχολογια του τυπου:ειμαι ο πιο ασχημος ανθρωπος του κοσμου,και ντραιπομαι να βγω εξω απο το σπιτι μου.Εχω να βγω εξω εδω και 15 μερες.Και ολα αυτα γιατι πιστευω οτι δεν αξιζω τιποτα,οτι ειμαι κακασχημος,και οτι ολοι γελανε και με κουτσομολευουν.Συνολικα στη ζωη μου μεχρι τωρα 4 κοπελες με εχουν γουσταρει(καταλαβενεται τι εννοω),αλλα και οι 4 δεν ηταν εμφανισιμες.Επειδη εχω αυτες τις αποψεις για τον εαυτο μου,πιστευω επισης οτι ποτε καμια δεν θα με γουσταρε,και γενικα οποιος με πλησιαζει τον απομακρυνω με την αμυντικη συμπεριφορα μου,επειδη ντραιπομαι για τον εαυτο μου απιστευτα!
Στο θεμα μου τωρα,απο μικρος,οταν αρχισε να αναπτυσετε η σεξουαλικοτητα μου,αρχηα να ερεθιζομαι με αντρικα σωματα.Οι γυναικες ποτε δε με υλκιαν,αν και καπου καπου με επιαναν κατι ξαφνικα και ηθελα απεγνωσμενα να χωσω καπου το πεος μου,και φνταζομουν αιδιο η πρωκτο.Οταν αυνανιζομαι,σκευτομαι παλι αντρικα σωματα,γυμνασμενα κτλ.Gay πορνο εχω δει,αλλα δεν μου αρεσει.Με ελκυει πιο πολυ οταν υπαρχει και γυναικα.Οταν βλεπω το πορνο,δεν φαντασιονομαι να ειμαι στη θεση της γυναικας.Δεν φαντασιωνομαι τιποτα.Δεν νιωθω ιδιαιτερη ελξη για την γυναικα,αλλα νιωθω για του αντρα.Τελευταια,εχω δοκιμασει να αυνανιστω με γυναικιο πορνο που δεν υπαρχει αντρας,και αν και δυσκολευομαι να φτασω σε οργασμο σε σχεση με οταν υπαρχει αντρας,οταν ειναι μονο γυναικα και φανταζομαι να συνουσιαζομαι μαζι της(εχοντας τελειο σωμα γυμνασμενο και μεγαλο πεος ο οργασμος μου ειναι πολυ πιο δυνατος!Το νιωθω πολυ!Επισης,εχω αυνανιστει φαναζοντας τον εαυτο μου ομορφο και γυμνασμενο,που επισης εχω μεγαλυτερη επιτυχια στον οργασμο.Αλλα οπως ειπα,εκτος απο το αιδιο,και μερικες φορες για τον προκτο,δεν νιωθω ελξη για την γυναικα,εκτος απο ελαχιστες φορες στη ζωη μου.
Και τωρα σκευτομαι αυτο.Μηπως επειδη εχω περασει αυτη τη ασχημη για τον εαυτο μου ιδεα,οταν βλεπω αντρικα σωματα γυμνασμενα κτλ,να φανταζομαι στο υποσινιδιτο μου τον εαυτο μου με τετοιο σωμα;Να τονισω οπως ειπα οτι νιωθω οτι ειμαι ενα τερας!!ΤΕΡΑΣ!!Γενικα παντος,φανταζομαι τον εαυτο μου λεπτο ωραιο και γυμνασμενο,να ειμαι με καποια κοπελα σε ενα μπαρ,και να φιλιομαστε(χωρις εκεινη την στιγμη να εχω στυση,απλως νιωθω "περιφανος".Και για το μελλον φανταζομαι τον εαυτο μου με οικογενεια γυναικα και παιδια.Επισης να πω,οτι εχω αυνανιστει σκεπτομενος να κανω πεολυχεια σε αντρα(και ερεθιζομουν).Αλλα επισης ερεθιζομαι(οχι τοσο οταν βλεπω αιδιο κτλ)
Οταν με πλησιαζει κοπελα,νιωθω καπως παραξενα(ωραια),αλλα ταυτοχρωνα με ελκυει και το αντρικο σωμα.Ααα,κατι πολυ σημαντικο επισης,ειναι οτι ΠΟΤΕ στη ζωη μου δεν εννιωσα ασφαλεια στην οικογενεια μου,και επειδη ο πατερας μου ειναι ναυτικος παντα επεφτε το βαρος του αντρα σε εμενα.Ειμα παρα πολυ ανασφαλεις και φοβικος.Φοβαμαι οταν περπαταω στο δρομο,τον ρατσισμο που επειδη(νομιζω) οτι ειμαι ΤΕΡΑΣ.Νιωθω οτι ολοι ασχολουνται μαζι μου και με κοροιδευουν,βριζουν κτλ.
Και σκευτομαι τωρα,μηπως δεν ειμαι ομοφυλοφιλος-αμφιφιλοφιλος,αλλα ολα αυτα οφειλονται στο οτι δεν νιωθω αξιος για να "γουσταρω" γυναικα,και μεσω του αντρικου σωματος,βγαζω το αποθυμενο μου για να ειμαι ετσι;Οταν φανταζομαι τον εαυτο μου οπως θελω εγω(γυμνασμενο κτλ),και συνουσιαζομαι με καποια κοπελα,ερεθιζομαι!Αρκει να ειμαι οπως ειπα.Επισης θελω να τα φτιαξω με καποια κοπλεα,και να γινουν τα προκαταρτικα.
Αλλα σκευτομαι οτι ειμαι gay και ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ.ΔΕΝ θελω να ειμαι gay,και εχω κανει πολυ ασχημες σκεψεις για το τι θα κανω αν αποδιχτει οτι τελικα ειμαι!
Ενω θελω να εχω κοπελα,νιωθω μια ελξη για τους ομορφους αντρες(οπως θα ηθελα να ειμαι),και θελω να ειμαι διπλα τους.Πολλες φορες φαντασινομαι και μαζι τους.Με ερθιζουν δηλαδη.Οταν προσπαθω να ερεθιστω με κοριτσι,σκευτομαι το πως ειμαι,και κατευθειαν αποθαρυνομαι.Ενω οταν με σκευτομαι οπως θα ηθελα,αυνανιζομαι κιολας.
Σκευτομαι οτι μπορει λογο ολων αυτων,μην ειμαι πραγματικα gay,και απλα να βγαζω το αποθυμενο μου να ειμαι ομορφος με την κατασταση αυτη.Θελω να κανω σχεση με κοπελα,αλλα ποτε δεν με αντρα.Με αντρες ειναι μονο αυτη η "καψα" για το σωμα τους.
που με ερεθιζει.
Εχω αρχισει διαιτα,γραφτηκα σε γυμναστηριο,και ευχομαι μολις να αδυνατησω να σταματησει ολο αυτο.Χθες εκλαιγα ασταματηα επι ωρες επειδη ημουν πεπεισμενος οτι ειμαι gay.Να πω οτι δεν εχω καμια θυληπρεπεια,αντιθετα στους αλλος δειχνω πολυ αντρας.Και οπως ειπα και ενα κοριτσι απ την ταξη μου με γουσταρει.Μ αρεσει πολυ αυτο το ειδιλιο με το κοριτσι και το αγορι, να φιλιεμαι κτλ.Μολις σκευτομαι οτι μπορει να ειμαι gay,με πιανει απελπισια και σκευτομαι οτι αμα τελικα αποδιχτει οτι ειμαι,εχω σκευτει μεχρι και αυτοκτονια!Μεχρι στιγμης δεν εχω πετυχει σε τιποτα στη ζωη μου.Οι γονεις μου ενω προσπαθουν να με μεγαλωσουν σωστα,και νομιζουν οτι το κανουν,ειναι ΣΚΑΤΑ!.Ποτε δεν εννιωσα περιφανος για αυτους.Παντα επρεπε να ειμαι σε εγρηγορση,για να τους προλαβω να μην πλακωθουν κτλ.Και να τους προσεχω γιατι μεθυζαν κτλ.Η παιδικη μου ηλικια με εχει καταστρεψει.Και ευελπιστω οτι με το να αδυνατησω,θα δω αλλιως τον εαυτο μου,θα αποκτησω αυτοπεποιθηση(που δεν εχω ΙΧΝΟΣ),και επιτελους να νιωσω ανετα με τον εαυτο μου.Να κοινωνικοποιηθω και να κανω παρεες και να βγαινω.Και πανω απ ολα να λυθει το προβλημα με τη σεξουαλικη μου ταυτοτητα και να ειμαι κανονικοτατος straight!
Πειτε μου τις αποψεις σας,γιατι απο χτες που το εψαξα το θεμα ειμαι χαλια!!!!!!.Γιατι ειδα οτι αν εισαι gay,δεν αλλαζει και εισα μεχρι να πεθανεις.Οχι οτι εχω προβλημα με τους gay,αλλα δεν μπορω να το δεχτω για τον εαυτο μου.Ειμαι 14 και εχω απο τωρα καταθλιψη.Δεν βγαινω εξω ουτε κατα δοιανεια,και ευχομαι ολα να λυθουν με τη διαιτα και το γυμναστηριο,και να σταματησω να εχω ελξη για αντρες.Φοβαμαι μην μεγαλωσω,και δεν εχω στυση για τις γυναικες.Αααα,επισης κατι που δεν ειπα,ειναι οτι απο μικρος,πολυ μικρος,ειχα μια ελξη για τα αντρικα ποδια.Δεν ξερω γιατι,οχι για το πεος,μονο για τα ποδια,μετα ηρθαν τα οιπολυπα.Νιωθω ενα φρικιο της κοινωνιας,ενας ανωμαλος!

Ευχαριστω.

Το οτι εχω ψυχολογικα προβληματα πιστευω το εχετε καταλαβει,αλλα επικεντρωννται στην εμφανιση και την αποψη για τον εαυτο μου,που μου δημιουργησε κυριως η μητερα μου στην προσπαθεια της να με κανει να πεισμωσω.Γιατι απο μικρο παιδι παντα με ελεγε χοντρο,ασχημο κτλ...με τον καιρο το αφομοιωσα,και το καλλιεργησα!Τωρα νιωθω σκουπιδι,και ζηλευω ολα τα παιδια της ηηλικιας μου που δεν εχουν περασει ολα αυτα και ειναι φυσεολογικα!Ωρες ωρες σκευτηκα γιατι γεννηθηκα...γιατι ζω ακομη;Αφου ειμαι μια αποτυχια!

Έδώ σου επισημαίνω πόσες δηλώσεις έχεις κάνει για τα κορίτσια. Και επίσης για κορίτσια στα οποία αρέσεις. Οπότε ήδη αποκλείουμε την αντίληψη που λες ότι φοβάσαι ότι δεν θα αρέσεις σε κάποια και ότι δε σε έλκουν οι γυναίκες.

kwsta96
10-01-2011, 01:41
Τι να πω..ειμαι παρα πολυ μπερδεμενος!Αλλα οταν βλεπω ας πουμε μια κοπελα σε μια φοτογραφια,δεν με ελκυει.Γι αυτο ανησυχω τοσο πολυ!Και οταν φανταζομαι τον εαυτο μου οπως θα ηθελα με καποια,φοβαμαι πολλες φορες οτι ισως φανταζομαι καποιον αλλο kαι γι αυτο ερεθιζομαι(;;; )..Δεν ξερω...ειμαι πολυ μπερδεμενος.Βεβαια δεν εχω υπαρξει με κοπελα πολυ κοντα,οποτε και δεν ξερω ποιες θα ειναι οι αντιδρασεις μου εκεινη την στιγμη.Το θεμα ειναι οτι εγω θελω παρα πολυ να ειμαι με κοπελα.Αλλα με μπερδευουν οι ελξεις μου.Μακαρι να οφειλονται ολα σε ψυχολογικους παραγωντες,και με το που αλλαξω να φυγουν ολα!...Τι να πω...μονο η ελπιδα μου μενει.

tita1977
10-01-2011, 01:43
Εκεί που εμένα πάει το μυαλό μου είναι το εξής: με τον αυνανισμό καταφέρνεις να χαλαρώνεις και να φεύγεις από την πραγματικότητα για λίγο. Εκείνη τη στιγμή λοιπόν της απόλυτης χαλάρωσης φέρνεις στον μυαλό σου τον ιδανικό σου εαυτό τον οποίο υποσεινήδητα "ερωτεύεσαι" γιατί σου προκαλεί ευφορία η σκέψη να είσαι όπως ήθελες και επειδή είσαι ήδη ερεθισμένος θεώρείς ότι αυτό είναι που σου προκαλεί τον οργασμο.

kwsta96
10-01-2011, 01:44
Κλεινω τωρα,παω για υπνο εχουμε και σχολειο αυριο.Ξαλαφρωσα καπως που τα ειπα.Δεν μιλαω σε κανενα.Ευχομαι να το ξεπερασω,και να τα σκευτομαι καποια μερα και νε γελαω.Αν ειναι θα μπω αυριο αν δεν εχει κλειδωθει.Καληνυχτα και ευχαριστω πολυ!

kwsta96
10-01-2011, 01:46
Εκεί που εμένα πάει το μυαλό μου είναι το εξής: με τον αυνανισμό καταφέρνεις να χαλαρώνεις και να φεύγεις από την πραγματικότητα για λίγο. Εκείνη τη στιγμή λοιπόν της απόλυτης χαλάρωσης φέρνεις στον μυαλό σου τον ιδανικό σου εαυτό τον οποίο υποσεινήδητα "ερωτεύεσαι" γιατί σου προκαλεί ευφορία η σκέψη να είσαι όπως ήθελες και επειδή είσαι ήδη ερεθισμένος θεώρείς ότι αυτό είναι που σου προκαλεί τον οργασμο.

Δηλαδη οτι ερεθιζομαι με αντρικα σωματα επειδη φανταζομαι τον εαυτο μου;Πως θα ηθελα δηλαδη να ημουν εγω;Μακαρι να ειναι αυτο!!Ελπιζω σε αυτο!!Ευχαριστω παρα πολυ!

kwsta96
10-01-2011, 01:51
Καληνυχτα και σου ευχομαι τα καλυτερα!Και γενικα σε ολους!!

tita1977
10-01-2011, 01:53

που με ερεθιζει.
Εχω αρχισει διαιτα,γραφτηκα σε γυμναστηριο,και ευχομαι μολις να αδυνατησω να σταματησει ολο αυτο.Χθες εκλαιγα ασταματηα επι ωρες επειδη ημουν πεπεισμενος οτι ειμαι gay.Να πω οτι δεν εχω καμια θυληπρεπεια,αντιθετα στους αλλος δειχνω πολυ αντρας.Και οπως ειπα και ενα κοριτσι απ την ταξη μου με γουσταρει.Μ αρεσει πολυ αυτο το ειδιλιο με το κοριτσι και το αγορι, να φιλιεμαι κτλ.
Μολις σκευτομαι οτι μπορει να ειμαι gay,με πιανει απελπισια και σκευτομαι οτι αμα τελικα αποδιχτει οτι ειμαι,εχω σκευτει μεχρι και αυτοκτονια!Μεχρι στιγμης δεν εχω πετυχει σε τιποτα στη ζωη μου.Οι γονεις μου ενω προσπαθουν να με μεγαλωσουν σωστα,και νομιζουν οτι το κανουν,ειναι ΣΚΑΤΑ!.Ποτε δεν εννιωσα περιφανος για αυτους.Παντα επρεπε να ειμαι σε εγρηγορση,για να τους προλαβω να μην πλακωθουν κτλ.Και να τους προσεχω γιατι μεθυζαν κτλ.Η παιδικη μου ηλικια με εχει καταστρεψει.Και ευελπιστω οτι με το να αδυνατησω,θα δω αλλιως τον εαυτο μου,θα αποκτησω αυτοπεποιθηση(που δεν εχω ΙΧΝΟΣ),και επιτελους να νιωσω ανετα με τον εαυτο μου.Να κοινωνικοποιηθω και να κανω παρεες και να βγαινω.Και πανω απ ολα να λυθει το προβλημα με τη σεξουαλικη μου ταυτοτητα και να ειμαι κανονικοτατος straight!

Ευχαριστω.

Εδώ σου παραθέτω τις εκφράσεις σου που έχουν να κάνουν με την έλξη(επιθυμία να είσαι εσύ έτσι) μόνο με την αισθητική πλευρά του αντρικού σώματος

tita1977
10-01-2011, 01:56
καληνύχτα και όλα θα πάνε μια χαρά. Να αγαπάς τον εαυτό σου όπως είναι.

RainAndWind
10-01-2011, 11:38
Θέλεις να είσαι "κανονικότατος"= στρέιτ.
Σε πιάνει πανικός στη σκέψη πως μπορεί και να μην είσαι "κανονικότατος=στρέιτ".
Έχεις ανάγκη να ακούσεις πως δεν είσαι ομοφυλόφιλος.
Το να είσαι gay δεν αλλάζει μέχρι να πεθάνεις.
Έχεις απελπιστεί, νιώθεις να καταστρέφεται το μέλλον σου.

Κώστα, το άγχος σου το ΣΥΝ-δημιουργείτε οι δυο σας. Εσύ και η κοινωνία. Αυτή με όσα κουλά σε δίδαξε, κι εσύ που δεν τα έχεις ακόμη ψάξει. Είναι η ώρα να το κάνεις. Οι ενοχές σου είναι φτιαχτές. Προσπαθώντας τόσο απεγνωσμένα να χωρέσεις τον εαυτό σου στην εικόνα του άντρα, ξεχνάς ότι άντρας δεν είναι όποιος πάει με γυναίκα. Δεν ορίζεται έτσι ο ανδρισμός αγόρι μου. Αυτό σου το κάνει ο ετεροσεξισμός της κοινωνικής πλειοψηφίας, σου έχουν διδάξει τα παραπάνω, την απελπισία στην ιδέα και μόνο της ομοφυλοφιλικής ταυτότητας, την αίσθηση της επικείμενης καταστροφής (άμα είμαι γκέι θα πέσει ο ουρανός στο κεφάλι μου κατά το γνωστό), το κανονικός=straight, και τα συμπαραμαρτούντα.

Το 10% της κοινωνίας μας είναι ένα ποσοστό που ανήκει στους gays. O ένας στους δέκα. Οι δέκα στους εκατό. Οι εκατό στους χίλιους. Σε κάθε κοινωνία, τάξη, φυλή , έθνος, υπάρχει αυτό το ποσοστό, από την αρχαιότητα ως σήμερα.
Πολεμώντας τόσο πολύ να μπεις στο καλούπι του ανδρισμού που έχεις διδαχτεί, καταπιέζεις τη δυνατότητά σου να εξερευνήσεις τη σεξουαλική σου ταυτότητα δίχως αυτοτιμωρητικές διαθέσεις και δίχως ενοχοποιητικούς μηχανισμούς.

Καταλαβαίνω το μπέρδεμά σου και τον πανικό, που προέρχεται από το τι έχεις διδαχτεί ως τώρα για το concept άνδρακλας versus ομοφυλόφιλος και από την περιγραφή που έδωσες, αυτό για το "δεν δείχνω καμία θηλυπρέπεια, φαίνομαι πολύ άνδρας", μου έδειξε πως έχεις στο νου σου πως άντρας ίσον machismo bullshit, ενώ ομοφυλόφιλος ίσον θηλυπρεπής, άρα γυναικωτός. Κάνω λάθος???

Οπότε με ασφάλεια μπορώ να σου δηλώσω πως όσα έμαθες σε έκαναν ομοφοβικό. Αλλά αυτή σου η ομοφοβία δε σε αφήνει να εξερευνήσεις ελεύθερα τις επιλογές σου, δε σε αφήνει να ζήσεις τη χαρά του έρωτα που μόλις έχεις αρχίσει να την αγγίζεις, σε καλουπώνει μέσα σε πρέπει και κανόνες που στην ουσία δεν υπάρχουν.

Φοβάσαι τόσο, που θέλεις να τελειώσουν όλα, και να ξεμπερδεύεις. Αχ νά'μαι straight και τι στον κόσμο! Δε θα κερδίσεις και κάνα λαχείο, δεν δείχνει για μας τίποτε ο σεξουαλικός μας προσδιορισμός, όλα όσα σε βασανίζουν σε άλλες κοινωνίες δεν θα το έκαναν, γιατί θα ήταν ουδέτερα, έτσι θα έπρεπε και αυτός θα ήταν ο φυσικός σου δρόμος προς την αναζήτηση. Αντί να σκέφτεσαι το ωραίο σου ταξίδι μέσα στις αναζητήσεις, πριν καν τις ξεκινήσεις τις βλέπεις τρομερές και φοβερές, να κρύβουν ανείπωτους κινδύνους και κύκλωπες και λαιστρυγόνες. Το ταξίδι σου έχει μέσα σου βαφτιστεί σαν Οδύσσεια και αυτό σε απελπίζει.

Χρειάζεσαι βοήθεια από έναν ψυχολόγο έμπειρο σε ζητήματα σεξουαλικού προσανατολισμού, και ελεύθερο από προκαταλήψεις. Έχεις κάθε δικαίωμα να ορίσεις τον εαυτό σου αφού περάσεις μέσα από τις αναζητήσεις σου δίχως κλάματα και ενοχές.

Αν είσαι ομοφυλόφιλος δε θα πέσει βουβωνική πανώλη στην Πάνω Παναγιά, αν είσαι ετεροφυλόφιλος από την άλλη δε θα σωθεί η Κάτω Παναγιά από του ΔουΝουΤού. Δε θα πέσει κανένας ουρανός σε κανενός το κεφάλι, η ζωή θα συνεχιστεί για όλους. Μη σε βάζεις σε θέσεις που σε εγκλωβίζουν και μη σε αρρωσταίνεις με τις μαλακίες του καθενός. Μην αφήνεις τον καθένα να σου επιτάσσει τι θα είσαι για να κάνει του τέτοιου του το χαβά, τουτέστιν ΜΑΘΕ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ, ΨΑΞΕ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΟΥ ΑΠΟ ΣΤΕΓΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΕΡΕΟΤΥΠΑ.
Μας έχουνε γαμήσει με τις αηδίες τους οι κοινωνίες των φοβικών, αυτό.
Ομοφυλόφιλος ίσον καταδικασμένος και ετεροφυλόφιλος στη βασιλεία των ουρανών να κάθεται εκ δεξιών του πατρός δεν υπάρχει και μην σκιάζεσαι. Ό,τι και να σου βγει στην πορεία, έχεις το δικαίωμα να είσαι ό,τι θες και να το κουβαλάς περήφανα.

3wtiko
10-01-2011, 13:00
kwsta96
καλη σου μέρα!
θα σου μεταφέρω όσο μπορώ πιο πιστά τα λόγια μιας θεραπευτριας που μου εκφράστηκε για την σεξουαλικη ταυτότητα του κάθε ατόμου,
(εγω μεγαλώνω ένα αγόρι και ΄για κάποιους λόγους το πατρικο πρότυπο για κάποιο διάστημα ήταν υποτονικο,έτσι είχα ανησυχίες και επιρρεασμένη απο διαφορα που αιωρούνται στον αέρα ότι στα αγόρια που μεγαλώνουν με την μητέρα (ισχυρη προσωπικότητα)
ελοχεύει ο κινδυνος να γίνουν γκευ,
τρίχες!!! ανησυχώντας λοιπόν έψαξα και πήρα κάποια γνωση.(θα σου λεγα να το κάνεις κ εσυ, για να μην κάθεσαι και βουλιάζεις μέσα σε προκαταλήψεις και στερεότυπα που μας καπελώνουν ανόητοι.)
λοιπόν αυτη η φωτεινή θεραπευτρια μου είπε:
είναι εγκληματικο να χαρακτηρίζουμε ένα άτομο κάτω των 18 ετών για την σεξουαλική του ταυτότητα,
ως εφηβος ο άνθρωπος θα περάσει κάποια στάδια προβληματισμου και εξερευνησης του φύλου του, είναι μια φυσιολογικη διεργασία που γίνεται σε όλους μας ,
δεν είναι ίδια σε όλους μας γιατι παίζει ρόλο το περιβάλλον οικογενειακο και κοινωνικο,θρησκευτικες πεποιθησεις κλπκλπ
μην βάζεις ταμπέλες στον εαυτό σου,
αναζήτα ανθρώπους που έχουν γνώση για να σε βοηθήσουν ,
αποσο μοιράζεσαι έχεις υποστεί κακοποιηση ,και σεχει μπερδέψει για το τι αισθάνεσαι για τον εαυτό σου και τι νομίζουν οι άλλοι για σένα.
εγω απο αυτά που γράφεις σε βρήσκω πολύ δυνατό,
κι αν μας συγκρίνω και ηλικιακά εγω πράγματα που εσυ εκφράζεις στα 15 σου με μεγάλη δυσκολία μπόρεσα να τα εκφράσω στα 30 μου,
όσο πιο νωρίς απελευθερωθείς απο τα ζιζάνια τόσο πιο κοντα στην ευτυχία,
βρές ανθρώπους γυρω σου να σε υποστηρίξουν στην προσπαθειά σου για να καλυτερευσεις την ποιοτητα της ζωής σου,
υπάρχουν!
και δεν είσαι μόνος!!

kwsta96
10-01-2011, 17:54
Eυχαριστω πολυ ολους σας!Αν και δεν ξερω,οσο περνανε οι μερες μου φενεται οτι το βασικο προβλημα ειναι στην αυτοπεποιθηση μου.Το ιδιο και σημερα στο σχολειο.Φανταζομουν τον εαυτο μου οπως θα ηθελα με την κοπελια που καθεται μπροστα μου,και εννιωθα πολυ ωραια.Με εκλυε κιολας μπορω να πω!!Δηλαδη να καταλαβεται,οταν αισθανομαι ωραια με τον εαυτο μου,οταν δηλαδη μου αρεσω,μου αρεσουν και κοπελες.Και τωρα που ακουω μουσικη,και γενικοτερα οταν ακουω μουσικη,μελαγχολω και σκευτομαι πως θα ηταν να ειμαι αδυνατος..να ειμαι με μια κοπελα...εχω τεραστιο κομπλεξ με τον εαυτο μου,και απ οτι εχω καταλαβει αυτο επηρεαζει και τη σεξουαλικοτητα μου.Δηλαδη σκευτομαι οτι ειμαι ετσι...και μεσω του αντρα βρισκω το προτυπο του εαυτου μου,πως θα ηθελα δηλαδη να ημουν.Αλλα οταν με φανταζομαι οπως θα ηθελα,ποτε δεν εχω φανταστει αντρα.Δηλαδη φανταζομαι τον εαυτο μου κανονικοτατα,αδυνατο με μια κοπελα,και ολα χαλανε με τη σεξουαλικοτητα.Αν και πιστευω οτι αυτο σχετιζεται με την ανυπαρκτη αυτοπεποιθηση.Δεν ξερω,εχω μπερδευτει.Μακαρι μολις βρω την αυτοπεποιθηση μου να ερθουν ολα φυσεολογικα.Γιατι αν ειμαι γκεϊ,που θελω να πιστευω πως οχι,καταστρεφονται τα ονειρα μου.Αλλιως την περιμενα την ζωη μου.Δεν θελω να ειμαι,και αυτο οχι λογο στερεοτυπων κτλ,αλλα για τον εαυτο μου!.Παιδια εσεις τι λετε...
Eγω πιστευω οτι μολις αποκτησω αυτοπεποιθηση και αδυνατησω θα αποκτησω και την ελξη για τις γυναικες,γιατι μεχρι τωρα νιωθω μαλλον υποσυνιδιτα οτι δεν αξιζω για κανεναν!Θα δουμε...παντος σημερα στην ταξη που σκευτομουν,δεν βρηκα καποιο λογο για την ελξη προς τους αντρες εκτος του σωματος.Οποτε θελω να πιστευω οτι ολα οφιλονται στην εικονα που εχω για τον εαυτο μου και να λυθουν με τη διαιτα και την αποκτηση αυτοπεποιθησης μου.Αν και γενικα βρισκομαι στην εφηβια που ακομα ειμαι σε ενα παραξενο σταδιο οπως ειπε και καποιος παραπανω και τον ευχαριστω γιατι μου δινει ελπιδες.Παντος οταν ειμαι πολυ ερεθισμενος,πως να το πω..ντραιπομαι....αλλα νιωθω την αναγκη της διησδησης.Χωρις να σκεφτομαι κατι εκεινη την στιγμη για αντρα η κατι τετοιο.Δηλαδη αν ειχαι γυναικα εκεινη την στιγμη δεν θα με πειραζε/χαλαγε.Συγνωμη που το λεω τοσο ωμα,αλλα νομιζω μονο ετσι θα μπορεσετε να με βοηθησεται.Τελικα παντος νομιζω οτι τα πραγματα αρχιζουν να ξεκαθαριζουν καπως και πως ειμαι straight.Το μονο που μου λιπει για να ειμαι στρεϊτ ειναι η ελξη για τις γυναικες,που οπως ειπα μαλλον οφειλλετε στην (τραγικη) ελληψη αυτοπεποιθησης.Στους γονεις μου δεν υπαρχει περιπτωση να μιλησω ποτε,γιατι δεν θα καταλαβουν.Ειναι και οι 2 παρτον ενα και χτυπα τον αλλο :P
Ευχαριστω που με στηριζεται!!

kwsta96
10-01-2011, 17:57
Παιδια,μηπως ολα αυτα συμβαινουν και λογο της εφηβιας..εννοω ειναι φυσεολογικο;;Η ειμαι ο μονος που εχω τοσο δυσκολη εφηβια;Γιατι ειναι πολυ δυσκολα!Γενικα,ολο αγχος,μελαγχολια για το "πως" ειμαι,και ηρθε τωρα και αυτο,το οποιο παντα το ειχα,αλλα νομιζα οτι θα περασει μεχρι που το εψαξα και ειδα οτι αμα εισαι γκει δεν αλλαζεις και τρομοκρατηθηκα.

kwsta96
10-01-2011, 19:12
Ααα,και κατι αλλο...τις τελευταιες 3 μερες εχω χασει 2 κιλα χωρις να κανω ομωε συνδιτα εξαντλητικες διαιτες.Εκει που κατευαζα τον απατο,τωρα ξαφνικα μου εχει κοπει η ορεξη..μολις εφαγα κορν φλειξ διαιτης,και αυτα με το ζορι...με πιανει αναγουλα..

WeakbutPowerfull
10-01-2011, 19:30
Μην κρινεις τους γονεις σου ετσι τα εφερε η ζωη υπαρχουν και πολυ χειροτα πραγματα.Και μην απελπιζεσαι και διωξε αυτες τις σκεψεις περι αυτοκτονιας.Να θυμασαι το δωρο της ζωης ειναι ανεκτιμητο δωρο του θεου.Σου στειλα και πμ

kwsta96
10-01-2011, 20:12
Λοιπον,αυριο ειναι η πρωτη μου μερα στο γυμναστηριο.Και ντραιπομαι απιστευτα!!Οι περισσοτεροι μεσα ειναι γυμνασμενοι/μενες,και νταιπομαι πολυ.Αλλα ευτυχως παω με αλλη μια κοπλελια που ειναι και αυτη χοντρη,και παμε μαζι!Το καλο ειναι οτι πιθανοτατα δεν ειμαι γκεϊ.Παλια δεν το εβλεπα ετσι οπως το βλεπω τωρα,και τωρα καταλαβα.Ευχομαι να ειναι οντος ετσι!!Ευχαριστω!.

WeakbutPowerfull
10-01-2011, 20:34
Λοιπον,αυριο ειναι η πρωτη μου μερα στο γυμναστηριο.Και ντραιπομαι απιστευτα!!Οι περισσοτεροι μεσα ειναι γυμνασμενοι/μενες,και νταιπομαι πολυ.Αλλα ευτυχως παω με αλλη μια κοπλελια που ειναι και αυτη χοντρη,και παμε μαζι!Το καλο ειναι οτι πιθανοτατα δεν ειμαι γκεϊ.Παλια δεν το εβλεπα ετσι οπως το βλεπω τωρα,και τωρα καταλαβα.Ευχομαι να ειναι οντος ετσι!!Ευχαριστω!.

Μην ντρεπεσαι και μην νομιζεις οτι σε κρινει ο κοσμος.Στο λεω εγω απο προσωπικη εμπειρια.Γιατι αλλωστε να σε κρινουν εφοσον εχουν αλλα σοβαρα προβληματα να ασχοληθουν.Και με το γυμναστηριο θα πας καλα εγω που κανω αεροβια γυμναστικη εχω δει ευεργετικα αποτελεσματα.Δεν ειμαι χοντρος βεβαια το αντιθετο μαλιστα.

kwsta96
10-01-2011, 20:44
Ρε παιδια,θελω να κανω και αλλη μια ερωτηση.Οι γκει,δεν υποτιθεται οτι θελουν να βρισκονται με αντρες;Δηλαδη το αποδεχονται απο πολυ νωρις,και απλως το κρυβουν.Αν ημουν γκει κανονικος,δεν θα το αποδεχομουν και θα εψαχνα και "εμπηριες";Εγω σκευτομαι ολα αυτα και με πιανει απελπισια.Δηλαδη και γκει να ημουνα,παλι δεν θα ειχα σεξουαλικη ζωη,γιατι οποτε θα με επιανε η ελξη για καποιον,θα στενεχωριμουν και θα ημουν σκ@τ@.Τι να πω,και γενικα,θα ημουν καπως διαφορετικος ετσι;Δεν θα με υλκιαν οι γυναικες καθολου.Εννοω δεν θα ειχα ολα αυτα τα ονειρα που εχω για τι μελλον με γυναικα κτλ...Και γενικα δεν θα σκευτομουν ερωτικα κτλ με κοπελα...αλλα με αντρα..σωστα;

kwsta96
10-01-2011, 20:45
Μην ντρεπεσαι και μην νομιζεις οτι σε κρινει ο κοσμος.Στο λεω εγω απο προσωπικη εμπειρια.Γιατι αλλωστε να σε κρινουν εφοσον εχουν αλλα σοβαρα προβληματα να ασχοληθουν.Και με το γυμναστηριο θα πας καλα εγω που κανω αεροβια γυμναστικη εχω δει ευεργετικα αποτελεσματα.Δεν ειμαι χοντρος βεβαια το αντιθετο μαλιστα.

Θα προσπαθησω να εχω αυτο στο μυαλο μου...ευχαριστω!

kwsta96
10-01-2011, 21:12
Tωρα δοκιμασα και το αλλο.Ειδα μια φοτο ενος ελκυστικου αντρα,κα μιας ελκυστικης γυναικας.Ετσι οπως ηταν οι φοτος,δεν εννιωσα τιποτα για κανενα.Εννοω ελξη.Μετα φανταστηκα εμενα οπως με θελω στη φοτο με την κοπελα,και κατι εννιωσα.Θετικο αυτο εε;

kwsta96
10-01-2011, 21:16
Μου εχει γινει ψυχωση!!Να μην ειμαι γκει!

kwsta96
10-01-2011, 23:59
Παιδια πραγματικα σορρυ αν σας κουραζω,αλλα μολις αυνανιστηκα βλεποντας μια φοτογραφια της συμμαθιτριας μου,και φανταζοντας τον εαυτο μου οπως θα ηθελα,και ειχα πολυ δυνατο οργασμο.Αλλα μπερδευομαι σε ενα πραγμα.Εγω νομιζα οτι εβλεπα εμενα.Αλλα εβλεπα πραγματικα εμενα;Μηπως αυτο δεν παιζει σημασια,αλλα παιζει σημασια το οτι καναμε ερωτικη πραξη,η εστω να εκανε σε καποιον αλλο.Εγω ειχα επικεντρωθει παντος σε εκεινη.Αν την φαντζομουν παντος μονη της,δεν νομιζω να ειχα οργασμο.....γιατι να ειμαι τοσο μπερδεμενος;;;

tita1977
11-01-2011, 00:05
Παιδεύεις τον εαυτό σου πολύ άσχημα και ζορίζεσαι. Θα σου πρότεινα το εξής: Αφού ούτως ή άλλως είσαι πολύ μικρός και κανείς δε σε πιέζει (αλλά δε χρειάζεται κιόλας) να αποφασίσεις εδώ και τώρα ποιες θα είναι οι σεξουαλικές σου προτιμήσεις, γιατί δε το αφήνεις λίγο το θέμα στην άκρη και να ασχοληθείς με το στόχο που έχεις βάλει; Έτσι θα χαλαρώσεις, θα ξεαγχωθείς και θα απολαμβάνεις περισσότερο την καθημερινότητα σου χωρίς πίεση. Προσπάθησε να εστιάσεις στη χαρά που θα παίρνεις μέρα με τη μέρα από τον ανανεωμενο σου εαυτό. Όταν με το καλό νιώσεις καλύτερα με τον εαυτο σου θα έχεις καθαρότερο κεφάλι και θα σκέφτεσαι τα πράγματα πολύ πιο ψύχραιμα.
Κατάλαβε ότι δεν είναι κακό να είναι κάποιος gay, άσχετα με το αν εσύ δε θέλεις να είσαι. Και να σου πω το πιο απλό; Αν δε θέλεις να είσαι γιατί να είσαι; Έχουμε μια σεξουαλική προτίμηση γιατί το θέλουμε και όχι γιατί το αποφάσισε το σύμπαν. Αν κάποιος κάποια στιγμή έχει ερωτηματικά (βέβαια σε πιο μεγάλη και ώριμη ηλικία ) μπορεί να δοκιμάσει και τις δύο επιλογές κάποια στιγμή και να αποφασίσει τι του ταιριάζει περισσότερο. Δεν υπάρχει κάποιος νόμος που να επιβάλλει να είσαι ισόβια κάτι. Ξέρω άτομα, που ήταν straight, και στα σαράντα τους αποφάσισαν να είναι gay. Επίσης άτομα, που ήταν gay και αποφάσισαν να γίνουν straight. Αλλά το αποφάσισαν μόνοι τους και ελεύθερα.
Αγάπησε τον εαυτό σου πάνω από όλα για το πόσο υπέροχος είναι. Τα περιττά κιλά αν επιλέξεις εσύ θα φύγουν. Όμως εσύ θα παραμείνεις και το να έχεις καλές σχέσεις με σένα είναι το συμφέρον σου. Πάνω από όλα είσαι άνθρωπος με χαρίσματα, και ισάξιος με κάθε πλάσμα σε αυτή τη γη.
Προς το παρών χαλάρωσε, απόλαυσε την ηλικία σου, βγες, διασκέδασε, κάνε πλάκα με τους φίλους σου, ασχολήσου με τα μαθήματα σου, πήγαινε στο γυμναστήριο σου, (δεν είναι όλα σεξ) και εδώ είμαστε και τα ξαναλέμε.

kwsta96
11-01-2011, 00:49
Bασικα οκ.Ευχαριστω παρα πολυ.Γενικα μπερδευομαι συνεχεια!Τη μια νομιζω ειμαι στρεϊτ.Τη μια παλι εχω αμφιβολιες.Και οταν νιωθω σιγουρος οτι ειμαι στρεϊτ,δημιουργω μονος μου καταστασεις.Δηλαδη λεω,και μηπως ηταν αυτο...και μηπως εκεινο.Αυτο θα κανω,θα χαλαρωσω,θα χασω τα κιλα,θα γινω οπως παντα ηθελα,και νομιζω ολα θα φτιαξουν.Παντος αν και πιστευω αδικαιολογητα εχω το αγχος μηπως και δεν.Αλλα αυτο που λες ειναι πολυ ενθαρυντικο,οτι δηλαδη μπορω να το αλλαξω.Ευχαριστω πολυ!!Τωρα πρεπει να τονοσω την αυτοπεποιθηση μου,και πιστευω θα πανε ολα καλα!!Και δεν ειναι μονο για το σεξ...ειναι πολλα.Γενικοτερα,η οικογενεια,παιδια κτλ.Ευχαριστω!Αν και να ρωτησω,οταν ερεθιζεσαι με ερωτηκη φαντασιωση αντρα ΚΑΙ γυναικας,αυτο δε συμαινει θα σου αρεσει και στην πραγματικοτητα;Εχω μπερδευτει,και ειμαι πολυ πιεσμενος οντος.Πρεπει να χαλαρωσω και να αφησω τα πραγματα να κυλισουν ομαλα.Αλλοωστε ειμαι και στην εφηβεια...που οι ορμονες κανουν παρτυ και γενικα σε αυτη την ηλικια πειραματιζεσαι.Εξαλου για να καταλαβεις τι εισαι,οπως ειπες πρεπει να εχεις και εμεπειρια,εγω μονο στις φαντασιωσεις εχω μινει.Αρα δεν μπορω να ξερω(αν και ελπιζω ολα να ειναι οπως τα περιμενω!!)Ευχαριστω και παλι ευχαριστω!!

tita1977
11-01-2011, 01:38
Άλλο οι φαντασιώσεις και άλλο η πραγματικότητα. Η φαντασίωση πολλές φορές είναι κάτι σα το όνειρο. Για τα όνειρα γιατί δεν έχουμε ενοχές; Δε σημαίνει δηλ. ότι αν γίνει πραγματικότητα θα σου αρέσει κιόλας.

kwsta96
11-01-2011, 15:53
Tελικα οσο παρατηρω τον εαυτο μου νομιζω καταλαβαινω ολο και πιο πολλα.Οταν φανταζομαι τον εαυτο μου οπως θα ηθελα,με μια γυναικα...νιωθω πολυ ομορφα!Και η ελξη που νιωθω προς τους αντρες,δεν ειναι ακριβως ερωτικη ελξη.Δεν μπορω να το εξηγησω.Πιο πολυ ειναι γιατι ουσιαστικα "ζηλευω" που δεν ειμαι ετσι,και ταυτοχρονα φανταζομαι τον εαυτο μου να ημουν ετσι.Οταν φανταζομαι τον εαυτο μου κανονικο(οπως θα ηθελα),νιωθω τελειως στρεϊτ.Ολοκληρο συμπλεγμα εχω :P

kwsta96
11-01-2011, 23:04
Μολις γυρησα απο το γυμναστηριο!!!Ηταν πολυ ωραια!!!Και το θαυμα...καμια ελξη για κανενα αντρα!Ειχε κατι ωραιες γυμναστριες...αλλα δεν μπορω να πω οτι με υλκιαν...(ακομα τουλαχιστον)...

esoteriki_dynami
11-01-2011, 23:41
Κώστα, όταν ένα αγόρι δεν έχει έναν ισχυρό πατέρα, τον αναζητά σε άλλους άντρες.
Το να βάζεις ταμπέλες 'ομοφυλόφιλος' δεν θα βοηθήσει ιδαίτερα - εκεί που θα χρειαστεί να εστιάσεις είναι στην ταχύτερη ανεξαρτησία σου από το σπίτι αν και αυτό δε σημαίνει ότι θα καλύψεις τα κενά του πατέρα άμεσα.

Η σεξουαλική έλξη είναι ένστικτο που όμως όταν διέρχεται από τον εγκέφαλο συνταιριάζει με τις αντιλήψεις που υπάρχουν εκεί (υποσυνείδητο). Επομένως υπάρχει ένστικτο σεξουαλικο (πρωτογενης ελξη), ωστόσο όταν προστίθεται σε αυτό ο εκπρόσωπος του αντίθετου φύλου που πιστεύεις ότι δε σου έχει φερθεί σωστά (μητέρα) , και ο εκπρόσωπος του ίδιου φύλου που δεν έχεις νιώσει ψυχικά (πατέρας), τότε λογικό ειναι το αποτέλεσμα (αυτό που νιώθεις ως έλξη) να σε μπερδεύει.

Εάν η εν λόγω διαστρέβλωση αλλάξει , τότε θα δεις ότι και το βάρος σου θα χάσεις (που είναι υποκατάστατο αφού δεν έχεις ικανοποίηση συναισθηματικη απο τους γονεις σου) αλλα και η ελξη σου θα μεταμορφωθει.

kwsta96
11-01-2011, 23:55
Nαι και εγω αυτο πιστευω!!!Αλλα το φανταστικο ειναι αλλο.Οπως ειπα,δεν εχω καθολου αυτοπεποιθηση...τα Χριστουγεννα...για 15 μερες ΔΕΝ βγηκα απο το σπιτι καθολου!!Εννιωθα οτι ειμαι τερας!!Και τωρα που και που,αλλα το ελεγχω.Σημαρα στο γυμναστηριο,εννιωσα πολυ ωραια!Και εχω παρατηρησει οτι οταν εχω αυτοπεποιθηση και εκτιμω(καπως) τον εαυτο μου,δεν εχω ελξη προς αντρες..αλλα ουτε προς τις γυναικες xD
Αυτο μαλλον οφειλετε στο οτι ειμαι χοντρος και "ξενερωνω".Αλλα ευχομαι να ειναι αυτο που λες..αν και ηδη νιωθω οτι αλλαζω...ενω μεχρι τωρα αφηνα τον αδρφο μου να με πλακωνει(και αυτος με ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ!!!!),και εχει μαθει να μας κανει κουμαντο!),ενω τωρα,παιζω ξυλο μαζι του,τον "νικαω" και νιωθω και ωραια!Νομιζω οτι ολη αυτη η πιεση που εννιωθα τοσα χρονια,απο τη μητερα μου,την "ελληψη" πατρικου προτυπου,και η μειωση μου απο αδερφο και μανα..οι οποιοι με φοναζα χοντρο βοδι,ανωμαλο(και ολα αυτα τα υιοθετησα),και μαλλον εκδηλωθηκαν ετσι!Οσο για το τωρα,δεν αφηνω κανενα να με μειωνει!Βαζω ορια και στη μανα μου,και στον αδερφο μου.Αρχησα να αντιδραω ουσιαστικα.Και χαιρομαι πολυ που ξυπνησα!Με ταρακουνησε ΠΑΡΑ πολυ η ολη ιστορια με τον γκεϊσμο κτλ...ειχα απελπιστει!Εκλαιγα ωρες,οτι δεν θα μπορεσω να κανω οικογενεια,να εχω φιλους,κοπελες...καλα ακομα εχω αμφιβολιες..αλλα πιστευω ειναι επειδη τοσο καιρο ειχα την ιδεα οτι ημουν κατα καποιο τροπο γκεϊ!Και τωρα ξαφνικα αλλαζω!(ευτυχως!)

WeakbutPowerfull
12-01-2011, 00:38
Κώστα, όταν ένα αγόρι δεν έχει έναν ισχυρό πατέρα, τον αναζητά σε άλλους άντρες.

Τι ειναι αυτα ΠΟΥ ΛΕΣ!!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!Δηλαδη αυτοι που δεν μεγαλωσαν χωρις πατερα επρεπε να ειναι οι χειροτερες αδερφες?αυτο μας λες τωρα ρε φιλε?Το αντιθετο μαλιστα γινονται πιο υπευθυνοι.Και εσυ που ξερεις οτι δεν εχει ισχυρο πατερα?

kwsta96
12-01-2011, 00:40
Υσχυρο δεν ξερω πως το εννοειτε,παντος οταν πλακωνε τη μανα μου...αστματητος ητανε... :/

esoteriki_dynami
12-01-2011, 01:09
kwsta96,
παραθέτω μερικές φράσεις σου
1. "Αυτα που εζησα δεν τα εχω πει ποτε σε κανενα."
2. δεν ειχα ποτε το προτυπο πατερα που θα ηθελα
3. Η μητερα μου,απο μικρο παιδι για να με κανει να αδυνατησω,με εβριζε και με ελεγε μια ζωη χοντρε,βοδι και ολα τα σχετικα.Με τα χρονια εγω το πιστεψα
4. απο μικρος,οταν αρχισε να αναπτυσετε η σεξουαλικοτητα μου,αρχηα να ερεθιζομαι με αντρικα σωματα.Οι γυναικες ποτε δε με υλκιαν,αν και καπου καπου με επιαναν κατι ξαφνικα .
5. Μηπως επειδη εχω περασει αυτη τη ασχημη για τον εαυτο μου ιδεα,οταν βλεπω αντρικα σωματα γυμνασμενα κτλ,να φανταζομαι στο υποσινιδιτο μου τον εαυτο μου με τετοιο σωμα;Να τονισω οπως ειπα οτι νιωθω οτι ειμαι ενα τερας!!ΤΕΡΑΣ!!Γενικα παντος,φανταζομαι τον εαυτο μου λεπτο ωραιο και γυμνασμενο,να ειμαι με καποια κοπελα σε ενα μπαρ,και να φιλιομαστε(χωρις εκεινη την στιγμη να εχω στυση,απλως νιωθω "περιφανος".Και για το μελλον φανταζομαι τον εαυτο μου με οικογενεια γυναικα και παιδια.Επισης να πω,οτι εχω αυνανιστει σκεπτομενος να κανω πεολυχεια σε αντρα
6. Και σκευτομαι τωρα,μηπως δεν ειμαι ομοφυλοφιλος-αμφιφιλοφιλος,αλλα ολα αυτα οφειλονται στο οτι δεν νιωθω αξιος για να "γουσταρω" γυναικα,και μεσω του αντρικου σωματος,βγαζω το αποθυμενο μου για να ειμαι ετσι;
7.Θελω να κανω σχεση με κοπελα,αλλα ποτε δεν με αντρα.Με αντρες ειναι μονο αυτη η "καψα" για το σωμα τους.
8. Εχω αρχισει διαιτα,γραφτηκα σε γυμναστηριο,και ευχομαι μολις να αδυνατησω να σταματησει ολο αυτο.Χθες εκλαιγα ασταματηα επι ωρες επειδη ημουν πεπεισμενος οτι ειμαι gay.
Μολις σκευτομαι οτι μπορει να ειμαι gay,με πιανει απελπισια και σκευτομαι οτι αμα τελικα αποδιχτει οτι ειμαι,εχω σκευτει μεχρι και αυτοκτονια! εχω πετυχει σε 9.Οι γονεις μου ενω προσπαθουν να με μεγαλωσουν σωστα,και νομιζουν οτι το κανουν,ειναι ΣΚΑΤΑ!.Ποτε δεν εννιωσα περιφανος για αυτους.Παντα επρεπε να ειμαι σε εγρηγορση,για να τους προλαβω να μην πλακωθουν κτλ.

----
Λέγοντας ισχυρό πατέρα, εννοώ πατέρα που αγγίζει την ψυχή σου με συγκατάβαση. Προφανώς ο πατέρας σου ως ναυτικός (και λόγω επαγγέλματος) αλλά και ως παρουσία, ήταν απών. Απών δεν ήταν/ειναι μόνο από την δική σου ζωή. Είναι και από τη ζωή της μητέρας σου. Αυτό κάνει την μητέρα σου να νιώθει έλλειψη ικανοποίησης. Κάθε γυναίκα θέλει τον σύζυγό της δίπλα της. Αυτή η έλλειψη ικανοποίησης δυστυχώς βγαίνει πάνω σου με το να είναι πολύ αυστηρή και προσβλητική. Σε αγαπάει, αλλά νιώθει απόγνωση και άθελά της την βγάζει πάνω σου. 'Αμαρτίες γονέων παιδεύουσι τέκνα".

Ο πατέρας σου με τη μητέρα σου από σχετικά σύντομα δεν είχαν καλές σχέσεις και έτσι 'πλακώνονταν'. Αυτό δημιουργεί έντονες συγκρούσεις στν ψυχή του παιδιού το οποίο προσπαθεί με τον τρόπο του να τους κάνει να σταματήσουν να τσακώνονται. Και το πετυχαίνει αυτό με το να αντλήσει την προσοχή π.χ. κάνοντας κάτι που τους εκνευρίζει. Έτσι ναι μεν κάνει τους γονείς του να στραφούν εναντίον του, αλλά νιώθει μια ανακούφιση που δεν τους βλέπει να τσακώνονται. Σε τέτοιες περιπτώσεις, το παιδί μεγαλώνοντας αναπαράγει το σχήμα: γίνεται παχύ, δεν πάει καλά στα μαθήματά του, απομονώνεται, και τελικά γίνεται αντιδραστικό και αποτυχημένο,σαν ένα τρόπο να πει στους γονείς του "κοιτάχτε πως με κάνατε. Εσείς φταίτε που έγινα έτσι".

Αυτό που εσύ οφείλεις να κάνεις, είναι να αναγνωρίζεις τα αρνητικά συναισθήματα όσο είναι εφικτό. Αυτό θα σου επιτρέψει να μην επηρεάζουν την πορεία σου.

Σχετικά με το αν εισαι gay, πέφτεις στην παγίδα της ταμπέλας: είμαι ή δεν είμαι; Καλό θα ήταν να κοιτούσες το θέμα από άλλη οπτική. Γιατί αισθάνομαι έτσι; Η απάντηση εδώ δεν είναι 'έπειδή είμαι gay' , αλλά 'επειδή υπάρχουν κάποια συναισθήματα που με κάνουν να νιώθω έτσι'.
Η γνώμη μου είναι ότι gay δεν είσαι διότι υπάρχει το ένστικτο που σε καθοδηγεί προς τα θυληκά όπως σε όλους τους ανθρώπους (δεν αποδέχομαι ότι υπάρχει γονιδιακή τάση προς gay). Όμως στην περίπτωσή σου, υπάρχουν έντονες συγκρούσεις. Π.χ. το ωραίο γυμνασμένο αντρικό σώμα και ο αυνανισμός μήπως είναι στην ουσία η ανάγκη για το αρσενικό που δεν είχες στην παιδική σου ηλικία (πατέρας) να σου δώσει την στοργή και την αγάπη;
Θα είναι πολύ δύσκολο να πετύχει η προσπάθειά σου με το γυμναστήριο, διότι το πάχος οφείλεται στην αντίληψη που έχεις για τον εαυτό σου η οποία δεν αλλάζει σηκώνοντας βάρη και κάνοντας διάδρομο (το φαγητό το λαμβάνεις σε μεγάλη ποσότητα για να καλύψεις κενά) και ούτε η δίαιτα θα φέρει την λύση.

Η λύση θα έρθει μόνο με την σωστά κατευθυνόμενη προσπάθεια και την αυτογνωσία. Δεν υπάρχει άλλη οδός.

Weakbutpoerful,
Δεν είναι χρήσιμο να μπαίνουμε σε γενικεύσεις. Η ανθρώπινη συμπεριφορά είναι αποτέλεσμα πάμπολλων βιωμάτων ,συναισθηματων και η γενίκευση και η υπερ-απλούστευση δεν βοηθάνε. Πάντα κοιτάμε συγκεκριμένες περιπτώσεις ανθρώπων, και πάλι, ακόμα και αυτό, το κάνουμε με μεγάλη προσοχή και με προσεκτικά βήματα.

RainAndWind
12-01-2011, 10:54
Εσωτερική_δύναμη, εφόσον πιστεύεις πως δεν υπάρχει "γονιδιακή τάση προς gay" όπως το έγραψες, άρα πιστεύεις πως gay γίνεται κάποιος όχι ότι γεννιέται, θα ήθελες να μου απαντήσεις πως εξηγείται η ύπαρξή της σε τόσα άλλα είδη εκτός του ανθρώπου?

Εκτός αυτού, θα ήθελα προσωπικά να δηλώσω πως δε με νοιάζει τόσο το πώς, παρόλ' αυτά η μία αντίληψη, αυτή για την βιολογική της φύση, προσωπικά μου φαίνεται ότι γλυτώνει τους ομοφυλόφιλους συνολικά από ένα σωρό άλλες μαλακίες, τουτέστιν έφταιγε ο μπαμπάς μου ο ναυτικός γιατί έλειπε, η μαμά μου γιατί μου έφτιαχνε συνέχεια τραχανά, η θεια μου η Γιωργία γιατί μου φόραγε φιογκάκια και όλοι τους γιατί με άφηναν να βλέπω flashdance και τραγουδούσα what a feeling ακομπανιάροντας την Irene Cara, άρα φταίω κι εγώ ο πούστης! λολ

Θέλω να πω πως παγκοσμίως δεκαετίες τώρα οι ομοφυλόφιλοι/ες παλεύουν απέναντι στην ψυχιατρικοποίηση της σεξουαλικότητάς τους, που έφερε τη δικαιολόγηση της ευθυνολαγνείας, καθώς αν έγινες και δεν ήσουν, μπορούσες να κάνεις και διαφορετικά (ή κάποιοι άλλοι πριν από σένα για σένα). Δηλαδή φέρει μεγάλο βάρος το να υποστηρίζεις κάτι που δεν έχει αποδειχτεί, όπως αυτό με το μεγάλωμα=αιτία, άρα μπορείς να το "θεραπεύσεις", και πάνω σε αυτό το ιδεολόγημα στηρίχτηκαν τεράστια εγκλήματα ενάντια σε ομοφυλόφιλους από την πλευρά της ψυχιατρικής (προσπάθειες θεραπείας, εξαναγκαστικές και εκφοβιστικές τακτικές για να αλλαξοπιστήσει ο "υπεύθυνος" που είχε την ευκαιρία της σωστής επιλογή, άρα ας του βγάλουμε το λάδι για να τον "διορθώσουμε".

Προσωπικά θεωρώ τον αποκλεισμό της βιολογικής παραμέτρου εξαιρετικά παρωχημένο και οπισθοδρομική κομπανία.

Το καλύτερο θα ήταν να πάψει να μας απασχολεί συνολικά το γιατί...

Γιατί, γιατί, γιατί?
Γιατί κλάνει το γατί, άντε γαμήσου ρε!
Έτσι απαντάμε όταν δε θέλουμε να δικαιολογήσουμε το καθετί στον καθένα. λολ

esoteriki_dynami
12-01-2011, 12:57
Rainand wind,
το καλύτερο θα ήταν οι ομοφυλόφιλοι να δέχονται τον εαυτό τους και την κατάστασή τους όπως είναι, όμως πολύ συχνά προκύπτουν 'γιατί' από τον ίδιο τους τον εαυτό προς την λογικη τους. Αυτα τα ερωτηματα καλυτερα να απαντωνται αντι να θαβονται και να αποφευγονται .

Στη φύση κατά την τωρινή μου γνώση έχουν παρατηρηθεί τρυφερές (όπως τις βλέπουμε οι άνθρωποι) στιγμές μεταξύ ατόμων του ίδιου φύλου , αλλά όχ ιπλήρης συνουσία . Εάν έχεις υπόψι σου για πλήρη συνουσία θα σε παρακαλούσα να δώσεις link ενός video που να δείχνει συνουσία μεταξύ ζώων του ίδιου φύλου. Λέγοντας τρυφερές στιγμές (τρυφερές όχι όμως στη φύση, αλλά εμείς όπως τις αντιλαμβανόμαστε) μπορεί να είναι ο πειραματισμός με τα γεννητικά όργανα του άλλου ζώου ή η μυρωδιά ή και η συντροφικότητα - χωρίς τη συνουσία.

Στην τέχνη οι περισσότεροι άνθρωποι ειναι ομοφυλόφιλοι (και έχει την εξήγησή του αυτό) επομένως έχοντας πρόσβαση στα media, έχουν διαφημίσει το γεγονός και οι προσπάθειες για την συνταγματική και νομοθετική αναγνώριση της ομοφυλοφιλιας εχουν πολλες γφορες αναφερθει στα media. Ακομα και αν καποια στιγμη συμβει αυτο, τα θεμελιωδη ερωτηματα δε θα σταματησουν να υπαρχουν στα μυαλα ολων των ανθρωπων.
Αυτο , διοτι η ιδια η φυση εχει ως στοχο την διαιωνιση του καθε ειδους και προς αυτο το σκοπο μονο μεσω της αναπαραγωγης μπορει να συμβει αυτο.
Ολοι οι ανθρωποι εχουν μεσα τους το ενστικτο της αναπαραγωγης επομενως κανενας δεν ειναι λαθος της φυσης.
Η φυση εχτισε ολους με τα ιδια υλικα. Επειδη ομως ο εγκεφαλος του ανθρωπου ειναι περιπλοκος λογω της μακρας εξελιξης, μπορει να δεχεται και να αποθηκευει αντιδρασεις και αντιληψεις οι οποιες στο περασμα του χρονου της ζωης ενος ανθρωπου φαινονται σα να ειναι φυσιολογικες.

Π.χ. ενας ανθρωπος που νιωθει καταθλιψη, τη νιωθει να του ερχεται αυτοματα. Δεν την προκαλει με την λογικη του. Πχ δεν ξυπνησε ενα πρωτι και ειπε 'θελω να εχω καταθλιψη'΄. Επομενως την βιωνει σαν να ειναι γονιδιακης προελευσης. Δηλαδη σα να μην ειναι προιον αντιληψεων χαραγμενων στο υποσυνειδητο και βαθια θαμμενων και προστατευμεων απο αμυντικους μηχανισμους.

Πολλες φορες μαλιστα ειναι τοσο ισχυροι οι αμυντικοι μηχανισμοι που δεν σπανε με τιποτα, οποτε σε αυτη την περιπτωση ο ανθρωπος καλειται να δεχτει τον εαυτο του ετσι οπως ειναι , παντοτε ωστοσο αποδεχοντας οτι καμια αποψη δεν ειναι απολυτη 100% και οτι καθενας εκφραζει προσωπικη γνωμη για την υπαρξη ή οχι γονιδιακης προελευσης.

carrie
12-01-2011, 14:37
μα τι λετε καλεεεε. Εχω διαβασει προσφατες ερευενες που καταδεικνυουν τα επειπεδα μιας ορμονης στη μητερα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης οτι ευθυνονται για την αντρικη ομοφυλοφιλια κ μεχρι στιγμης ερευναται κ η γυναικεια. Φυσικα παιζει ρολο ο γενετικος παραγοντας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

esoteriki_dynami
12-01-2011, 15:05
carrie, η επιστήμη δεν είναι απόλυτη και πάντα θα υπάρχουν έρευνες προς την μία ή την άλλη κατεύθυνση. Στην τελική, πιστευω οτι αυτό που μετρά είναι ο άνθρωπος να αισθάνεται καλά με τον εαυτό του και το είναι του, χωρίς την ανάγκη να προσπαθεί να βρει επιστημονική απόδειξη του αν ειναι ή δεν ειναι φυσιολογικός.

carrie
12-01-2011, 15:20
χωρίς την ανάγκη να προσπαθεί να βρει επιστημονική απόδειξη του αν ειναι ή δεν ειναι φυσιολογικός.

συγνωμη μα δεν μιλησα για φυσιολογικους και μη φυσιολογικους, ελεος μη βαζετε κουβεντες στο στομα μου.

rock
12-01-2011, 15:30
Το να πει κανεις για την καταθλιψη και για πολλα αλλα οτι εξαρτωνται καθαρα απο βιωματα το βρισκω τουλαχιστον αστοχο, εκτος κι αν μιλαμε για περιπτωσεις που ειναι ξεκαθαρο το γιατι καποιος εχει καταθλιψη (απωλεια αγαπημενου προσωπου πχ).
Σαν να λεμε οτι αν δυο ατομα τα βαλεις σ'ενα ολοιδιο περιβαλλον θα εχουν ή δε θα'χουν τα ιδια προβληματα, δε βγαζει νοημα.

Πιο πολυ για την ομοφυλοφιλια ισως να δεχομουν οτι παιζουν μεγαλυτερο ρολο συναισθηματα και βιωματα στην εξελιξη της επιλογης αλλα οχι οτι δεν υπαρχει ταση εξαρχης. Αυτη την ταση ομως εχει σημασια το πως την ερμηνευει κανεις. Ειναι η ταση που καποιος αντρας ελκεται απο το αντρικο σωμα και ταυτοχρονα τον απωθει το γυναικειο?Ειναι θεμα γουστου δηλαδη? Ή μηπως ειναι η ταση του να μη μπορει να νιωσει οτι ανηκει μεσα στα αντρικα προτυπα? Τα προτυπα και το τι βλεπει κανεις γυρω επηρεαζουν σε μεγαλο βαθμο οχι μονο την εικονα που ο ιδιος εχει αλλα και αυτην που θα σχηματισει αργοτερα.

Λιγο πιο συνθετα το εχω στο μυαλο μου, δηλαδη εξαρταται για το αν μιλαμε για ατομα τα οποια ειναι ομοφυλοφιλοι και ειναι κατι που βγαινει και στην σεξουαλικη τους ταυτοτητα (εμφανιση, συμπεριφορα) ή αν ειναι μια επιλογη ανεξαρτητη απο αυτο.

Και εστω οτι ισχυει το παραπανω που ειπε καποιος οτι υπαρχει γονιδιο που κρινει την ομοφυλοφιλια. Αν ενα ατομο που γεννιοταν μ'αυτο το γονιδιο βρισκοταν σε ενα περιβαλλον οπου δεν υπηρχαν αντρες γυρω και ηταν μαζι με γυναικες μονο, αυτος ο ανθρωπος δηλαδη θα ηταν αδυνατο να ερθει σε σεξουαλικη επαφη με γυναικα επειδη θα ειχε γεννηθει ομοφυλοφιλος? Λιγο τραβηγμενο νομιζω.

Περα απο τα ενστικτα που προυπαρχουν στους ανθρωπους, αυτα τα οποια δημιουργουνται αργοτερα βρισκονται και σε καποια αναλογια με το τι υπαρχει γυρω μας. Με λιγα λογια και οι δυο παραγοντες πιστευω μαζι αλλοτε ο ενας περισσοτερο και αλλοτε ο αλλος οδηγουν στην επιλογη της ομοφυλοφιλιας. Δεν υπαρχει ομως καποιο θεμα για επιλυση, δεν χρειαζεται ολα τα ενστικτα του ανθρωπου να μπαινουν σε καλουπια, ελεος δηλαδη αν οποιος ηταν ομοφυλοφυλος επρεπε να ψαξει το γιατι λολ

kwsta96
12-01-2011, 16:25
Εγω παντος αν ημουν gay δεν θα εννιωθα ενταξει με τον εαυτο μου...Θα ημουν μονιμα σκατα.Οσο για το αλλο που μου ειπε καποιος οτι το γυμναστηριο κτλ δεν θα λυσει τα προβληματα μου,ηδη προσπαθω απο τωρα να νιωθω οκ με τον εαυτο μου,και νομιζω οτι ηδη εχει ανεβει λιγο η αυτοπεποιθηση μου.Οχι βεβαια για κοπελες γιατι ακομα νιωθω πολυ καπως.Ελξη ακριβως για κοπελες δεν εχω.Δηλαδη πως να το πω.Οπως ειμαι τωρα,δεν ερεθιζομαι με μια γυναικα γιατι μαλλον υποσυνιδιτα "ξενερωνω" με τον εαυτο μου.Οταν με φανταζομαι παντος οπως θα ηθελα,ερεθιζομαι με σκηνες εμενα-κοριτσιου.Αλλα μπερδευομαι...φανταζομαι εμενα;Η καποιο αλλο;Παντος καποιες φορες πως να το πω..μου ρχετε ξαφνικα η "ελξη" να πιασω μια κοπελα και να τη φιλησω κτλ.Και κατι αλλο.Το παρατηρησα κυριως σημερα.Οταν κοιτω αντρικο σωμα,δεν νιωθω σεξουαλικη ελξη...δηλαδη να κανω κατι μαζι του.Δηλαδη ερεθιζομαι...και μετα λεω "Ωραια,και αντε και τον ειχα μπροστα μου...τι κανω τωρα...;;"...και δεν ερεθιζομαι με το να κανω κατι μαζι με καποιον.Πιο πολυ με την εικονα.Αντιθετα,ερεθιζομαι οταν σκευτομαι να ειχα το σωμα του,και μια κοπελα στην αγκαλια μου.Αυτα τωρα που "συνιδιτοποιησα" καπως την κατασταση μου,γιατι παλια ηταν καπως διαφορετικα.

kwsta96
12-01-2011, 19:12
Ρε παιδια,ακουστε λιγο γιατι ξαναμπερδευομαι.Κοιταω τωρα φοτογραφιες απο γυμνασμενους αντρες,και ερεθιζομαι,χωρις ομως να φαντασιωνομαι κατι μαζι τους.Απλως βλεπω και ερεθιζομαι.Χωρις να προχωραει παραπερα.Δεν σκευτομαι δηλαδη συνουσια η κατι τετοιο.Οταν σκευτομαι τον εαυτο μου ετσι,να κανω κατι με καποια κοπελα,παλι ερεθιζομαι.Αλλα και εδω μπερδευομαι.Φανταζομαι εμενα να ειμαι ετσι,η καποιον αλλο;

esoteriki_dynami
12-01-2011, 19:38
kwsta96,
τι θα ήθελες να αλλάξεις στον εαυτό σου ;

carrie,
Πώς να βάλω λόγια στο στόμα σου όταν όλα είναι γραμμένα σε προηγούμενο post σου και εμφανή σε όλους;
Στο post ανέπτυξα το σκεπτικό μου με αφορμή την απάντηση σε σένα.

carrie
12-01-2011, 20:01
Και εστω οτι ισχυει το παραπανω που ειπε καποιος οτι υπαρχει γονιδιο που κρινει την ομοφυλοφιλια. Αν ενα ατομο που γεννιοταν μ'αυτο το γονιδιο βρισκοταν σε ενα περιβαλλον οπου δεν υπηρχαν αντρες γυρω και ηταν μαζι με γυναικες μονο, αυτος ο ανθρωπος δηλαδη θα ηταν αδυνατο να ερθει σε σεξουαλικη επαφη με γυναικα επειδη θα ειχε γεννηθει ομοφυλοφιλος? Λιγο τραβηγμενο νομιζω.

Παλι τα ιδια. Μαθετε σας παρακαλω να διαβαζετε καλυτερα. Δεν ειπε κανεις οτι υπαρχει γονιδιο που κανει τον ανθρωπο ή να ειναι ομοφυλοφιλος η ετεροφυλοφιλος. Ολοι οι ανθρωποι εχουμε και αρρενωπα κ θηλυκα χαρακτηριστικα, απλα καποια υπερισχυουν. Και ειπαν ερευνες οτι υπαρχουν ΟΡΜΟΝΕΣ που επηρεαζουν την αρρενωποτητα των αρσενικων εμβρυων. Τοσα και τοσα λενε σε διαφορες επιστημες, οτι το περιβαλλον θηλυκοποιειται απο τη ρυπανση κτλ κτλ. Δεν ειναι οτι ειτε ειναι ειτε μαυρο ειτε ασπρο, προφανως υπαρχει και το γκρι και προφανως πιστευω ότι παιζουν ρολο ΚΑΙ περιβαλλοντικοι παραγοντες. Τωρα για τα ποσοστα και τους τροπους κανεις δεν ειναι σιγουρος..

carrie
12-01-2011, 20:04
carrie,
Πώς να βάλω λόγια στο στόμα σου όταν όλα είναι γραμμένα σε προηγούμενο post σου και εμφανή σε όλους;
Στο post ανέπτυξα το σκεπτικό μου με αφορμή την απάντηση σε σένα.

αληθεια? δειξε μου που μιλησα για φυσιολογικους και μη φυσιολογικους. Εγω δε θεωρω εναν ανθρωπο με ομοφυλοφιλες σεξουλαικες προτιμησεις οτι ειναι μη φυσιολογικος. Και δεν το ειπα πουθενα. Αμα βρεις το ποστ μου που χρησιμοποιησα αυτη την ταμπελα θα με υποχρεωσεις.

esoteriki_dynami
12-01-2011, 22:06
Αυτό σου εξηγώ carrie, ότι δεν μίλησες για φυσιολογικους και μη φυσιολογικους (ειναι πιο πανω το ποστ σου και καθενας μπορει να διαβασει αν μιλησες ή οχι) και οτι απαντώντας σε σένα, ανέπτυξα το σκεπτικό μου πανω στο θεμα σε γενικοτερο πλαισιο.

rock
12-01-2011, 22:39
μα τι λετε καλεεεε. Εχω διαβασει προσφατες ερευενες που καταδεικνυουν τα επειπεδα μιας ορμονης στη μητερα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης οτι ευθυνονται για την αντρικη ομοφυλοφιλια κ μεχρι στιγμης ερευναται κ η γυναικεια. Φυσικα παιζει ρολο ο γενετικος παραγοντας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παλι τα ιδια. Μαθετε σας παρακαλω να διαβαζετε καλυτερα. Δεν ειπε κανεις οτι υπαρχει γονιδιο που κανει τον ανθρωπο ή να ειναι ομοφυλοφιλος η ετεροφυλοφιλος. Ολοι οι ανθρωποι εχουμε και αρρενωπα κ θηλυκα χαρακτηριστικα, απλα καποια υπερισχυουν. Και ειπαν ερευνες οτι υπαρχουν ΟΡΜΟΝΕΣ που επηρεαζουν την αρρενωποτητα των αρσενικων εμβρυων. Τοσα και τοσα λενε σε διαφορες επιστημες, οτι το περιβαλλον θηλυκοποιειται απο τη ρυπανση κτλ κτλ. Δεν ειναι οτι ειτε ειναι ειτε μαυρο ειτε ασπρο, προφανως υπαρχει και το γκρι και προφανως πιστευω ότι παιζουν ρολο ΚΑΙ περιβαλλοντικοι παραγοντες. Τωρα για τα ποσοστα και τους τροπους κανεις δεν ειναι σιγουρος..

Αυτα τα παραπανω διαβασαμε ολοι ετσι οπως τα εγραψες, αλλα βλεπω στο ενα και αλλα στο αλλο, εκτος αν καταλαβα κατι λαθος.
Οι ορμονες που επηρεαζουν το ποσο αρρενωπο ή οχι ειναι ενα εμβρυο δε σημαινει οτι θα ευθυνονται και για ενδεχομενη ομοφυλοφυλια. Αλλο να επηρεαζουν τη σεξουαλικη ταυτοτητα με βαση το πως ειναι στο μυαλο μας οι αντρες και οι γυναικες και αλλο να καθοριζουν σεξουαλικο προσανατολισμο. Εξου και το οταν βλεπουν μερικοι καποιον αντρα με οχι και τοσο τρανταχτα αρρενωπη συμπεριφορα αμεσως το βαφτιζουν γκει. Το οτι θα υπερισχυσει καποια ορμονη δε σημαινει οτι ο αλλος θα γινει ομοφυλοφυλος, σημαινει ομως οτι κατα περιπτωση μπορει κανεις να τα μπερδεψει μεσα του επηρεαζομενος απο τα προτυπα αντρα και γυναικας τα οποια υπαρχουν. Γι'αυτο ανεφερα τις δυο τασεις παραπανω, αλλο να επηρεαζεσαι απο αυτο που βλεπεις στον εαυτο σου συμφωνα με τα προτυπα και αλλο να προτιμας το ταδε φυλο απλα απο επιλογη. Γι'αυτο και ειπα οτι υπαρχει και διαφορα οταν καποιος το δειχνει και στη συμπεριφορα/εμφανιση του σε σχεση με καποιον που δεν το δειχνει καθολου.

ps. kwsta96 μη μπερδευεσαι χωρις εμφανεις αιτιες. Στην ηλικια αυτη ειναι πολυ λογικο να περνας απο αναζητηση σεξουαλικου προσανατολισμου. Το πορνο και οι φαντασιωσεις ειναι διαφορετικα πραγματα απο την πραξη. Τα παραδειγματα που θα σου δειξουν προς τα που ειναι οι προτιμησεις σου πρεπει να ειναι εμπρακτα, να υπαρξει δηλαδη καποιο ατομο με το οποιο να θελεις να σχετιστεις ειτε συναισθηματικα ειτε σεξουαλικα και οχι κατι που θα βλεπεις σε εικονες και φαντασιωσεις αποκλειστικα.

Empneustns
12-01-2011, 23:05
απο τα λιγα που διαβασα,γνωμη μου ειναι πως το προβλημα σου δεν ειναι η σεξουαλικη σου ταυτοτητα αλλα η εμφανιση σου.
Ντρεπεσαι να σκεφτεις το κορμι σου με μια γυναικα,φοβασαι την απορριψη.
Δεν ξερω αν γενικα εχεις γυναικες γνωστες,δεν μας ειπες αν σε αποφευγουν.
Σε αυτη την περιπτωση υποσυνειδητα επειδη νοιωθεις πως δεν θα τις ικανοποιησεις τις φοβασαι.
Για αυτο και φαντασιωνεσαι πως εχεις ενα αλλο σωμα.
Αντιθετα επειδη εχεις αντρες φιλους ,νοιωθεις πιο ανετα μαζι τους και ετσι δεν νοιωθεις τοσο εντονα το αισθημα της απορριψης μαζι τους.
Εκει τα πραγματα ειναι πιο απλα,πιο φιλικα χωρις να υπαρχει φοβος να υποβαθμιστει η προσωπικοτητα σου.
Ισως να ειμαι και λαθος σε ολα τα παραπανω γιατι διαβασα μονο το πρωτο σου κειμενο.
Δυστηχως η ευτυχως φιλε μου η εμφανιση μετραει στην εποχη μας.
Συμφιλιωσου με την εμφανιση σου..... ειτε σου αρεσει ειτε οχι,αυτη ειναι,αυτη εχεις.
Αν μπορεις να την βελτιωσεις καντο.
Δεν ειναι κακο,το μυαλο μας δηλαδη πως το βελτιωνουμε;
Γιατι μορφωνομαστε;
Αν μπορεις καντο και με την εμφανιση σου.
Ελπιζω να βρεις τον εαυτο σου,εγω προσωπικα δεν θα φοβομουν τοσο πολυ για το θεμα γκει
Αν ησουν θα το ξερες,δεν θα το σκεφτοσουν μηπως εισαι.
ευχομαι ολα να παν καλα :)

carrie
12-01-2011, 23:28
Τι να πω.. Παντως εγω οσους ομοφυλοφιλους εχω γνωρισει ηταν αρκετα θηλυπρεπεις και κουνιστοι και αερατοι. Τωρα ισως ετυχε τους αλλους τους πιο ματσο και αντρουα και μπρουταλ ομοφυλοφιλους να μην τους γνωρισα. Και εχω γνωρισει πολλους, με κολλητο γκει να τρεχω σε γκει μπαρ εγω με δεκα αντρες (γκει). Πώς και ετυχε ετσι και δεν γνωρισα κανεναν αρρενωπο δεν ξερω!

kwsta96
12-01-2011, 23:33
Παιδια μου δινετε ελπιδες!!!Εγω δε νιωθω γκεϊ,οταν απασχολουμε μεκατι το ξεχναω τελειως!Ρε παιδια,σκευτηκα και το αλλο...Ο πατερας μου,πλακωνοταν με τη μανα μου,επειδη του ελλειπε λιθυο απο τον εγκαιφαλο και ειχα ψυχωση οτι η μανα μου πηγαινε με αλλους αντρες!Οτι τον απατουσε δηλαδη!Αλλα οταν λεμε ψυχωση,σε ακραια σημεια!!Οποιον αντρα εβλεπε,νομιζε οτι εχει παει με τη μανα μου!!Ειχε μεχρι και παραισθησεις!!Οτι ξερω γω κοιταξε αυτον κτλ.Και στι σπιτι παιζονταν αγρια πραγματα!!Ξυλο,μεχρι και μαχαιρια ειχαν βγαλει!!Και θυαμμαι ο πατερας μου εβριζε ανελεϊτα,την μανα μου...πουτ@ν@ κτλ!Πολυ αισχρα πραγματα για ενα παιδι νηπειου.Επισης,καποιες φορες ετρωγα και εγω κανα χαστουκι απο τον πατερα μου επειδη χωνομουν αναμεσα για να μην πλακωθουν!Και παντα,απο μικρο κιολας παιδι,μεσα μου τον μισουσα!Τον εβριζα απο πολυ μικρος!!Και παντα βεβαια ειχα πληρη απογοητευση και για την μητερα μου..αλλα πιο πολυ για τον πατερα μου!Ποτε κανεις δεν με καταλαβαινε!Μια ζωη εννιωθα μονος...και συν οτι επειδη ο αδερφος μου στην θερμοκοιτιδα ειχε κολλησει μυνηγκιτιδα,και παραλιγο να πεθανει τον προσεχουν περισσοτερο και γενικα του συμπεριφερονται αλλιως.Ετσι,εγω μια ζωη εννιωθα καταπιεσμενος και αδικιμενος.Χωρις να εχω καποιο προτυπο να ακολουθησω.Ημουν μονος!!Πολλες φορες καθομουν ολοημερο στο σχολειο γιατι δεν ηθελα να γυρησω σπιτι...μια φορα δεν ειχα παει καν.Τριγυρνουσα στους δρομους γιατι δεν αντεχα.Τωρα ολα αυτα 1η-2α δημοτικου.Μηπως εχουν να κανουν ΚΑΙ αυτα για την χαμηλη αυτοπεποιθηση κτλ;;
Παντος παιδια δεν ξερω,αλλα εχω ενα αισθημα σιγουριας,οτι με το που θα αδυνατησω θα σταματησουν να με ελκουν οι αντρες.Αλλα ολο αυτο γινετε γιατι εχω ανασφαλεια μηπως ΔΕΝ.Σας ευχαριστω ολους!!

kwsta96
12-01-2011, 23:34
Τι να πω.. Παντως εγω οσους ομοφυλοφιλους εχω γνωρισει ηταν αρκετα θηλυπρεπεις και κουνιστοι και αερατοι. Τωρα ισως ετυχε τους αλλους τους πιο ματσο και αντρουα και μπρουταλ ομοφυλοφιλους να μην τους γνωρισα. Και εχω γνωρισει πολλους, με κολλητο γκει να τρεχω σε γκει μπαρ εγω με δεκα αντρες (γκει). Πώς και ετυχε ετσι και δεν γνωρισα κανεναν αρρενωπο δεν ξερω!

Αυτο που λες επισης μου γινει πολυ ελπιδα!!Γιατι εγω με γκεϊ δεν σε εμφανιση,τροπο συμπεριφορας και κινησης κτλ,δεν εχω να κανω καθολου!!Ισα-ισα,στους αλλους βγαζω και το αντιθετο!

kwsta96
13-01-2011, 00:39
Παιδια,αυνανιστηκα βλεποντας Λεσβιακο...για να ειμαι σιγουρος πως δεν ερεθιζομαι απο τον αντρα,ειδα λεσβιακο και ειχα οργασμο,μετα απο προσπαθεια ομως.Αυξηθηκε πολυ η θερμοκρασια του σωματος μου(ασυνιθιστα),και μπορω να πω οτι εννιωσα νομιζω μια ελξη για το αιδιο...για τα υγρα κτλ.

3wtiko
13-01-2011, 00:45
αχ !! Κώστα μου ,Κώστα μουου!!!!
ΑΜΑΝ
τους έβλεπες τους ΑΜΑΝ ?

kwsta96
13-01-2011, 00:55
Nαι αν και ημουν μικρος και δεν το θυαμμαι καλα...εγω παντος ρε παιδια συνεχεια μπερδευομαι!Τη μια λεω "Οκ,ειμαι στρεϊτ!"Και την αλλη λεω "Κι αμα δεν ειμαι;"Αν και εγω δεν νιωθω γκεϊ.Και διαβασα οτι για να ειναι καποιος γκεϊ πρεπει να εχει δοκιμασει με αντρα και να του αρεσει!Η φαντασιωση δεν παιζει και πολυ σημαντικο ρολο!Μπορει να ειναι και κατι τελειως διαφορετικο!Εγω δεν θελω ΚΑΝ να κανω κατι με αντρα!Ειναι μονο η παραξενη ελξη.Οχι για επαφη με τον αντρα,απλως με το σωμα η οποια με ερεθιζει.Ενω με την γυναικα,δεν με ερεθιζει καθολου!Εκτος απο μερικες φορες,οπως τωρα που ειδα λεσβιακο.Τι να πω...
Σορρυ που σας εχω πρηξει...αλλα ειστε οι μονοι που μπορω να μιλησω επειδη ειστε αγνωστοι!Κανεις αλλος δεν ξερει τιποτα!!Ουτε καν αυτα για τους γονεις μου!

kwsta96
13-01-2011, 00:57
Σκευτηκα και το αλλο,μηπως δεν ελκομαι απο τις γυναικες,επειδη δεν εχω αυτοπεποιθηση,και επειδη ταυτοχρωνα ξερω οτι θα φαω 1000% Χ;;

tita1977
13-01-2011, 22:53
Βρε καλό μου παιδί μη βασανίζεις άλλο το μυαλουδάκι σου. Έχεις κολλήσει απλώς με το θέμα. Δεν είσαι γκει αν δε το θέλεις. Ούτε ο ίδιος σου ο εαυτός δε μπορεί να σε αναγκάσει να γίνεις. Αφού δε θέλεις να είσαι gay γιατί να είσαι; Ρωτάς για κάτι που τα περισσότερα παιδιά στην ουσία δε γνωρίζουν απόλυτα λόγω του νεαρού της ηλικίας τους. Τους έχουν πει οτι πρέπει να είναι straight και έτσι πιστεύουν μέχρι να έρθει η ηλικία, το κατάλληλο άτομο και η ώρα τους για να διαπιστώσουν και βιωματικά τις προτιμήσεις τους. Πρέπει εδώ και τώρα να πάρεις την οριστική απάντηση; Είσαι μικρός και ακόμα και σεξουαλική εμπειρία να είχες και με τα δύο φύλλα πάλι δε θα είχες την ωριμότητα να αποφασίσεις αφού λόγω του νεαρού της ηλικίας σου είσαι μπερδεμένος και γεμάτος ερωτηματικά και έχεις ευάλωτη ψυχολογία. Χαλάρωσε και ξέχνα το θέμα προς το παρόν. Όλα θα έρθουν με τη σειρά τους

esoteriki_dynami
14-01-2011, 01:28
kwsta96, αντί να ψάχνεις αν εισαι gay, γιατι δεν προσπαθεις να μιλησεις αμεσα στους γονεις σου και στον πατερα σου για οσα σε απασχολουν ακομα και αν αρχικα σε μαλωσουν που ανοιχτηκες; Πιστευω οτι επειδη δεν μπορεις ακομα να συντηρησεις τον εαυτο σου, καλο θα ηταν να τους μιλουσες και θα δεις οτι θα σε καταλαβουν αργα ή γρηγορα. Πες τους οσα λες εδω και οπως νιωθεις.
Να ξερεις οτι η ειλικρινεια ειναι το παν. Αν τους δειξεις αυτο που πραγματικα εισαι, θα δεις οτι θα κανουν τα παντα για να σε βοηθησουν. Οσο κρυβεσαι και δεν μιλας, τοσο τα πραγματα θα μενουν ιδια. Αλλωστε για ποσο καιρο πιστευεις θα αντεχεις σε αυτη την κατασταση; Μετα μπορει να ερθουν ψυχοσωματικα οπως πονοκεφαλοι, χοληστερινη κτλ.

Μιλησε τους λοιπον και γραψε μας μετα εδω να μας πεις πως σε αντιμετωπισαν και πως νιωθεις. Εδω ειμαστε για σενα.

kwsta96
14-01-2011, 15:30
Βρε καλό μου παιδί μη βασανίζεις άλλο το μυαλουδάκι σου. Έχεις κολλήσει απλώς με το θέμα. Δεν είσαι γκει αν δε το θέλεις. Ούτε ο ίδιος σου ο εαυτός δε μπορεί να σε αναγκάσει να γίνεις. Αφού δε θέλεις να είσαι gay γιατί να είσαι; Ρωτάς για κάτι που τα περισσότερα παιδιά στην ουσία δε γνωρίζουν απόλυτα λόγω του νεαρού της ηλικίας τους. Τους έχουν πει οτι πρέπει να είναι straight και έτσι πιστεύουν μέχρι να έρθει η ηλικία, το κατάλληλο άτομο και η ώρα τους για να διαπιστώσουν και βιωματικά τις προτιμήσεις τους. Πρέπει εδώ και τώρα να πάρεις την οριστική απάντηση; Είσαι μικρός και ακόμα και σεξουαλική εμπειρία να είχες και με τα δύο φύλλα πάλι δε θα είχες την ωριμότητα να αποφασίσεις αφού λόγω του νεαρού της ηλικίας σου είσαι μπερδεμένος και γεμάτος ερωτηματικά και έχεις ευάλωτη ψυχολογία. Χαλάρωσε και ξέχνα το θέμα προς το παρόν. Όλα θα έρθουν με τη σειρά τους

Ok!Ετσι και αλλιως εχω χαλαρωσει αυτες τις μερες επειδη τελικα πιστευω πως δεν ειμαι gay.

kwsta96, αντί να ψάχνεις αν εισαι gay, γιατι δεν προσπαθεις να μιλησεις αμεσα στους γονεις σου και στον πατερα σου για οσα σε απασχολουν ακομα και αν αρχικα σε μαλωσουν που ανοιχτηκες; Πιστευω οτι επειδη δεν μπορεις ακομα να συντηρησεις τον εαυτο σου, καλο θα ηταν να τους μιλουσες και θα δεις οτι θα σε καταλαβουν αργα ή γρηγορα. Πες τους οσα λες εδω και οπως νιωθεις.
Να ξερεις οτι η ειλικρινεια ειναι το παν. Αν τους δειξεις αυτο που πραγματικα εισαι, θα δεις οτι θα κανουν τα παντα για να σε βοηθησουν. Οσο κρυβεσαι και δεν μιλας, τοσο τα πραγματα θα μενουν ιδια. Αλλωστε για ποσο καιρο πιστευεις θα αντεχεις σε αυτη την κατασταση; Μετα μπορει να ερθουν ψυχοσωματικα οπως πονοκεφαλοι, χοληστερινη κτλ.

Μιλησε τους λοιπον και γραψε μας μετα εδω να μας πεις πως σε αντιμετωπισαν και πως νιωθεις. Εδω ειμαστε για σενα.

Δεν υπαρχει περιπτωση να μιλησω στους γονεις μου!Δεν εχουν ιδεα απο ψυχολογικα κτλ,και ειδικα ο πατερας μου θα νομιζει οτι ειμαι gay.Αλλα οκ,ετσι και αλλιως τα πραγματα εχουν "μαλακωσει" γενικοτερα.Και στο κατω κατω,που το ξερω δεν δινω και σημασια!

esoteriki_dynami
14-01-2011, 15:56
Αν μιλήσεις στους γονείς σου, θα νιώσεις πολύ καλύτερα. Το τι θα νομίσουν στην αρχή γιατί σε απασχολεί; Υπάρχει περίπτωση να σε εγκαταλείψουν επειδή ήσουν ειλικρινής και εξέφρασες όλα όσα σε προβληματίζουν;

Μπορώ να σου πω ότι η αρχή της λύσης των προβλημάτων σου θα γίνει αν μιλήσεις στους γονείς σου και πεις όλα αυτά που γράφεις εδώ. Θα σου δώσει μεγάλη αυτοπεποίθηση και πίστεψε με μπορεί αρχικά να σοκαριστούν, αλλά έπειτα η συμπεριφορά τους θα ειναι πιο προσεκτική, θα σου δειχνουν πιο πολυ αγαπη και θα φυγει το βαρος σου αλλα και οι αμφιβολιες σου για το αν εισαι gay.

Διοτι ολα αυτα που αισθανεσαι και τυραννιεσαι δεν ειναι τιποτα αλλο απο μια προσπαθεια να διαμαρτυρηθεις για τη συμπεριφορα τους προς το προσωπο σου που ειναι : αγνοια, μη κατανοηση και καμια προσοχη και προσβολη.

Μιλωντας τους θα καταλαβουν οτι ο τροπος που σου φερονται σε επηρεαζει. Ακομα και αν σε μαλωσουν αρχικα, ακομα και αν πανικοβληθουν, στο τελος θα σε αγαπησουν εντονα και εσυ θα λυτρωθεις.

Αλλιως, θα χασεις την εφηβεια σου, πιθανους ερωτες, τον αυθορμητισμο κτλ, και θα απομονωθεις. Διαλεγεις και παιρνεις .

rock
14-01-2011, 18:00
Αν μιλήσεις στους γονείς σου, θα νιώσεις πολύ καλύτερα. Το τι θα νομίσουν στην αρχή γιατί σε απασχολεί; Υπάρχει περίπτωση να σε εγκαταλείψουν επειδή ήσουν ειλικρινής και εξέφρασες όλα όσα σε προβληματίζουν;

Μπορώ να σου πω ότι η αρχή της λύσης των προβλημάτων σου θα γίνει αν μιλήσεις στους γονείς σου και πεις όλα αυτά που γράφεις εδώ. Θα σου δώσει μεγάλη αυτοπεποίθηση και πίστεψε με μπορεί αρχικά να σοκαριστούν, αλλά έπειτα η συμπεριφορά τους θα ειναι πιο προσεκτική, θα σου δειχνουν πιο πολυ αγαπη και θα φυγει το βαρος σου αλλα και οι αμφιβολιες σου για το αν εισαι gay.

Διοτι ολα αυτα που αισθανεσαι και τυραννιεσαι δεν ειναι τιποτα αλλο απο μια προσπαθεια να διαμαρτυρηθεις για τη συμπεριφορα τους προς το προσωπο σου που ειναι : αγνοια, μη κατανοηση και καμια προσοχη και προσβολη.

Μιλωντας τους θα καταλαβουν οτι ο τροπος που σου φερονται σε επηρεαζει. Ακομα και αν σε μαλωσουν αρχικα, ακομα και αν πανικοβληθουν, στο τελος θα σε αγαπησουν εντονα και εσυ θα λυτρωθεις.

Αλλιως, θα χασεις την εφηβεια σου, πιθανους ερωτες, τον αυθορμητισμο κτλ, και θα απομονωθεις. Διαλεγεις και παιρνεις .

Μηπως θα μπορουσες να τεκμηριωσεις καποια απο αυτα που λες?
Δεκτο οτι καλο θα ηταν να μιλησει σε καποιον αλλα γιατι πιστευεις οτι για αμφιβολιες περι ομοφυλοφιλιας ειναι καταλληλοτεροι οι γονεις του για να τον ακουσουν, με βαση τα οσα εχει πει μεχρι τωρα γι'αυτους? Επειδη ειναι σε σχετικα ευαισθητη ηλικια και επηρεαζεται ευκολα , ενας ειδικος ισως να μπορουσε να του λυσει και καποιες παραπανω αποριες για τις οποιες οι γονεις μπορει να μην εχουν γνωση. Ισως αν ελεγε στους γονεις του για τη συμπεριφορα τους που τον επηρεαζει και τον κανει να νιωθει ασχημα να ειχε καποιο αποτελεσμα μακροπροθεσμα κτλ παντως, αλλα δεν καταλαβαινω πως εισαι τοσο σιγουρος/η οτι αν τους τα ελεγε ολα οσα εχει γραψει εδω θα ειχε με σιγουρια και καλο αποτελεσμα.

esoteriki_dynami
14-01-2011, 19:56
rock , ένα παιδί 14 ετών δεν έχει τα χρήματα να πάει σε ειδικό - ούτε και το κουράγιο. Μία λύση ειναι να πάει να δουλέψει και να βρει χρήματα να πάει σε ειδικό που μάλλον δεν είναι εφαρμόσιμη.

Η καλύτερη λύση ειναι να περιγράψει τα πάντα στους γονείς του ώστε να αντιληφθούν οι ίδιοι την προβληματική κατάσταση. Βέβαια υπάρχει περίπτωση να απορρίψουν τα λεγόμενά του ως 'φαντασίες' και 'παιδιαρίσματα' και να μην κάνουν τίποτα , όμως αυτό κατ' εμέ θα ειναι η αρχική τους αντίδραση όπως κάθε γονιού που δε θέλει να παραδεχτεί ότι το παιδί του δεν ειναι ισορροπημενο (διότι αυτό έχει άμεσα να κάνει με την δική του ευθύνη ως γονιου).
Στην πορεία όμως πιστεύω ότι η στάση τους θα αλλάξει και σχετικά γρήγορα θα τον πάνε σε έναν ειδικό.
Το θέμα εδώ ειναι ο ειδικός να του φερθεί σωστά και να είναι πεπειραμένος όμως όπως και να έχει, το να έρχεται στο forum το παιδί και να γράφει δεν θα τον οδηγήσει κάπου πέρα απο την υπεραναλυση ενος προβληματος και θα τον μπλεκει περισσοτερο.

Αν αφησει το προβλημα ως εχει, αυτο θα διογκωθει και οχι μονο δε θα αδυνατισει αλλα ισως βαλει και πιο πολλα κιλα. Διοτι το παχος του ειναι αντιδραση στην ψυχολογικη αναστατωση του, και δεν εχει να κανει με ελλειψη γυμναστικης ή αλλαγη διατροφης. Αυτα μονο προσκαιρα μπορει να τον βοηθησουν και στην υποθετικη περιπτωση που του εφτιαχναν την εμφανιση, τους προβληματισμους του και τις ανησυχιες του δε θα τις ελυναν . Εκει θελει καποιον πεπειραμενο ειδικο οπως λες εσυ. Απλα ξαναλεω οι γονεις οφειλουν να ξερουν απο το παιδι τους το ιδιο.

kwsta96
14-01-2011, 20:23
Eχω χασει ηδη 5 κιλα!Αυτο με τους γονεις μου,δεν υπαρχει πλεον.Ειχε γινει φασαρια στο σπιτι και τους τα πα...απο τοτε δεν με βριζει.Αλλα το θεμα ειναι πως δεν μπορω να το πω,γιατι μετα δεν α μπορω καν να τους κοιταω!!!Θα ντραιπομαι!Οποτε δεν νομιζω να το πω.Δεν ξερω,παλι εχω αμφιβολιες.Ερεθιζομαι ακομα με το αντρικο σωμα κτλ,και δεν ξερω αν φανταζομαι τον εαυτο μου ΣΑΝ αυτο που βλεπω και ερεθιζομαι,η αν φανταζομαι να συνεβρισκομαι Με αυτον που βλεπω!Δεν ξερω....

esoteriki_dynami
14-01-2011, 20:48
kwsta96 , σκέφτηκες μήπως ότι οι αμφιβολίες σου ειναι ένα κομμάτι του εαυτού σου, και το ότι ντρέπεσαι να τις αναφέρεις είναι σα να ντρέπεσαι να δείξεις αυτό το -αδύναμο - κομμάτι του εαυτού σου;

Το χάσιμο των κιλών δε θα σου λύσει και τις αμφιβολίες. Καλό θα ήταν να κοιτούσες το όλο θέμα και από μια άλλη οπτική.
Οφείλουν να είναι γνώστες των προβληματισμών σου διότι θα μπορούσαν να σε οδηγήσουν σε έναν ειδικό. Στόχος ειναι η λύση και κοίταξε να κάνεις ό,τι ειναι χρήσιμο για να την φτάσεις - ακόμα και να κάνεις κάτι που η προοπτικη του σε κανει να ντρεπεσαι.

kwsta96
14-01-2011, 23:14
Μα αν ηξερα οτι οι γονεις μου ανθρωποι οι οποιοι καταλαβαινουν,και ακουν,θα το ελεγα.Η μανα μου οκ,αντε και της το λεω.Μετα δεν θα νιωθω ανετα μαζι της και θα την αποφευγω!!!!Στον πατερα μου δε........θα λεει μεσα του: "Ο γιος μου ειναι τελειωμενη" και θα στεναχωριεται.Και το θεμα ειναι οτι θα "ριξουν",θα νομιζουν δηλαδη οτι κατα καποιο τροπο φταιω εγω.Και για μια αλλη φορα θα νιωθω ενα σκουπιδι!

RainAndWind
14-01-2011, 23:58
Αν οι γονείς είναι από εκείνους που πιστεύουν πως περισσότερη αξία έχει να κρατάνε τα προσχήματα και όχι η υγεία και η ισορροπία του παιδιού τους, δε νομίζω πως θα βοηθήσει σε τίποτε καμία εξομολόγηση. Μπορεί το ενοχικό φορτίο να γίνει βαρύτερο και μην έχοντας δουλέψει ο Κώστας με τον εαυτό του να τον αποδιοργανώσει ακόμη περισσότερο, να έχει να σηκώσει όχι μόνο τον προσωπικό του αγώνα αλλά και τις αντιδράσεις τους τις φοβικές, τυχόν μυξοκλάματα και πένθη και μοιρολόγια, λες και δεν του φτάνουν τα δικά του βάρη, σκέψου να ζει και σκηνικά η ζωή εν τάφω κατετέθης ω gay και γονέων στρατιαί εξεπλήττοντο, λολ, totally ξενερουά.

Και για μένα ο ψυχολόγος είναι η λύση Κώστα για να μάθεις να υπερασπίζεις τα δικαιώματά σου στη ζωή, ένα απ' αυτά είναι να μπορέσεις να αποδεχτείς τους φόβους σου σχετικά με τον σεξουαλικό σου προσανατολισμό, να δώσεις μία απάντηση στο γιατί φοβάσαι και πώς δε θα φοβάσαι πια, στο πώς θα εξερευνήσεις τι υπάρχει κάτω από όσα έμαθες και δε σε αφήνουν ελεύθερο να είσαι οτιδήποτε, να δεις από πού προέρχονται αυτές οι κρίσεις, από ποια πράγματα έχουν επηρεαστεί και επηρεάζονται, ένα σωρό άλλες απορίες που έχεις αναπάντητες.

Δεν υπάρχει κανένας συγγενής, κανένα φιλικό σου πρόσωπο που να του εμπιστευτείς την κατάθεση αυτή, ένας που να γνωρίζεις πως είναι άτομο της εμπιστοσύνης σου, φερέγγυο, που δε θα σε "μαλώσει", δε θα το παίξει ο δικαστής, αλλά θα σε βοηθήσει, θα σου συμπαρασταθεί σε όλο αυτό το ψάξιμό σου, χρειάζεσαι μάλλον έναν ενήλικα για να νιώσεις σιγουριά, ίσως κάποιον που θα σε συνοδέψει σε έναν ψυχολόγο, θα σου γράψω και ένα u2u να σου δώσω κάποιες χρήσιμες πληροφορίες για αρχή, να κάνεις μία έρευνα στο ίντερνετ, να διαβάσεις ερωτήματα άλλων ατόμων που μπορεί να βρεις μέσα τους κοινά μέρη και να σου δοθούν ίσως απαντήσεις.

Τα λέμε!

RainAndWind
15-01-2011, 00:08
Σου έστειλα, αν το έχεις λάβει, απάντησε να ξέρω, αλλιώς να ξαναστείλω.
Μη σε πιέζεις ασφυκτικά για απαντήσεις και προσπάθησε να μην σκέφτεσαι πως έχεις σώνει και καλά ένα "πρόβλημα" που εδώ και τώρα θέλει λύση, δεν είναι αυτό καθεαυτό το ταξίδι σου στα ερωτήματα πρόβλημα, πρόβλημα το κάνει το περιβάλλον στο οποίο έχεις γαλουχηθεί και σε έχει επηρεάσει. Η κοινωνία αναγάγει τον σεξουαλικό προσανατολισμό ως πρόβλημα κι εσύ τις απόψεις αυτές των φοβικών τις έχεις αποθηκεύσει στη συναισθηματική σου μνήμη και σου προκαλούν άγχος και βάρος ψυχικό. Μας απαιτούνται ταμπέλες για να κινούμαστε σε πλαίσια συγκατάβασης Κώστα.

kwsta96
15-01-2011, 00:15
Mε το ιντερνετ το ψαχνω,και παρατηρω οτι ειναι ΠΑΡΑ πολυ αυτοι που στην εφηβια περνουσαν τα ιδια με εμενα!Και τελικα οι περισσοτεροι στο μελλον σταματησαν να εχουν την ελξη για τους αντρες.Και εγω μερικες φορες,αν δεν σκευτομαι οτι ισως να ειμαι γκεϊ,δεν ερεθιζομαι απο αντρες!Δηλαδη περναει ετσι.Και απο γυναικες,σημερα το πρωι σε μια εκδρομη ακουμπησε το στηθος της ενα κοριτσι πανω μου και μου αρεσε πολυ!Δεν ξερω,λογικα ειναι μια "κριση" της ηλικιας,και μαζι με τα ψυχολογικα και την αυτοπεποιθηση μου εχει τονωθει.Το να μιλησω σε καποιον,και μαλιστα ενηλικο,δεν νομιζω ουτε αυτο.Γιατι πρωτον δεν υπαρχει καποιος εμπιστος,και δευτερον,και σε συνομιλικο μου να το πω,ξερω οτι οι σχεσεις μας θα αλλαξουν και θα με βλεπει με αλλο ματι.Εγω μονο και μονο σκεφτομενος οτι μπορει να ειμαι γκεϊ,με πιανει πανικος!!Οποτε απλως θα αφησω να περασει ο χρονος και θα δουμε.Καλα,δεν νιωθω και ΤΗΝ ελξη.Απλως, αν αφησω τον εαυτο μου ελευθερο,θα ερεθιστω χωρις ομως να σκευτομαι οτι θελω να κανω κατι με αυτον που βλεπω.Απλως ερεθιζομαι.Το ιδιο και οταν φανταζομαι τον εαυτο μου με κοπελα οντας οπως θα ηθελα να ειμαι.Με ψυχολογο δεν παιζει,γιατι 1ον ποιος θα με παει,και 2ον,στον ψυχολογο αμα τα πω,δεν θα πρεπει να τα πει και στους γονεις μου;

RainAndWind
15-01-2011, 00:25
Γιατί Κώστα μου δεν αφήνεις το κορμάκι σου να ερεθίζεται δίχως να το δικάζεις για οποιαδήποτε επιλογή του φύλου του σώματος που θα τον καυλώσει???
Γιατί μάτια μου έχει τόση σημασία το φύλο που κουβαλά αυτό το σώμα που σε προκαλεί?
Έχεις σκεφτεί πως υπάρχει υπαρκτή διαφορά ανάμεσα στο βιολογικό φύλο και στο ρόλο του φύλου που μαθαίνουμε κοινωνικά?
Πώς δεν μας απειλεί να σκεφτόμαστε πως μπορεί να μας ελκύουν και άτομα του ίδιου φύλου, πως η ανθρώπινη σεξουαλικότητα έχει διαφορετικές αποχρώσεις, και είναι τόσο όμορφο αυτό, αυτή η ποικιλία, πως η φύση μας μπορεί να περιέχει τόσα διαφορετικά πράγματα και να είναι όλα αποδεκτά, δίχως να έχουμε την ανάγκη να τα κατακρίνουμε, να τα κατηγοριοποιήσουμε, να τους βάλουμε ετικέτες και να τα βαφτίσουμε άλλα ως απειλητικά για το εγώ μας και άλλα φιλικά προς αυτό?
Από πού λες έρχονται οι τόσοι φόβοι, οι τρόμοι αυτοί μπροστά στο τι είμαστε τελικά?

kwsta96
15-01-2011, 00:30
Μα δεν νιωθω ανετα με τον εαυτο μου οταν ερεθιζομαι με αντρες!Με πιανει απελπισια!!Και για τον εαυτο μου!Οχι μονο για τους γυρω!Και θελω να ελπιζω οτι ειναι πλα μια φαση στην εφηβια οπως εχουν περασει και τοσοι πολλοι αλλοι.Και κατι αλλο,διαβασα,οτι μονο το 8% του πκηθυσμου της γης ειναι απολυτως 100% στρεϊτ,η 100% γκεϊ.Οι οιπολυποι βρσικσομαστε αναμεσα.Εγω και ομοφυλοφιλος,και αμφιφιλοφιλος να ειμαι,σχεση με αντρα δεν θα κανω!Που ΕΥΧΟΜΑΙ να μην ειμαι,γιατι θελω να κανω παιδια,οικογενεια,να εχω γυναικα και ολα αυτα!

RainAndWind
15-01-2011, 00:36
Ξέρεις κάτι όμως? Καμιά φορά όταν κάτι το καταπιέζουμε τόσο πολύ, αυτό έχει τον τρόπο του να μας τη βγαίνει μπροστά συνέχεια, όσο λοιπόν εσύ αρνείσαι τόσο έντονα και προσπαθείς να ελέγξεις τον εαυτό σου, να καταπνίξεις κάθε αμφιβολία, ίσως ακριβώς γι αυτό το λόγο αυτή να επιμένει να υπάρχει.
Γιατί να μην δοκιμάσεις να χαλαρώσεις, να πεις στον εαυτό σου "ό,τι και να είμαι, δεν με πειράζει καθόλου", νομίζω πως έτσι θα μάθεις στον εαυτό σου πως καμία σου σκέψη και ερώτημα δε σε απειλεί πραγματικά, σκέψεις είναι μονάχα.
Λέγοντας με τόσο έντονο τρόπο συνέχεια "δε ΘΕΛΩ νά'μαι gay, δε ΓΟΥΣΤΑΡΩ νά'μαι gay, δεν ΜΠΟΡΩ νά'μαι gay", ίσως να σου στήνεις μία παγίδα, και να κάνεις τις σκέψεις αυτές σχεδόν εμμονικές.
Θέλεις να δοκιμάσεις και αυτόν τον τρόπο?
Να περάσεις το μήνυμα στον εαυτό σου πως δε σε απειλεί τίποτε το πραγματικό εκεί, στις σκέψεις?

kwsta96
15-01-2011, 00:38
Nα αφησω τον εαυτο μου ελευθερο δηλαδη.Και αμα με αυτο τον τροπο,τονιστει αυτη η ελξη;Υπαρχει περιπτωση;

carrot
15-01-2011, 00:38
..σήμερα το πρωι σε μια εκδρομη ακουμπησε το στηθος της ενα κοριτσι πανω μου και μου αρεσε πολύ! Όλοι αγαπάνε τις μανούλες τους, όχι μόνο οι γκέι. Ακόμα και οι κακοί όπως λέει και ο Ράσελ. Απλά μερικοί επιλέγουν να γίνουν μανούλες καθ'εικόνα και καθ'ομοίωση. Παραφύση. Θα σου άρεσε, εσύ Ανώνυμε χρήστη, που δηλώνεις ομοφυλόφιλος, να είναι όλοι γκέι για να ικανοποιούν την αλλοιωμένη σεξουαλικότητα σου ή απλά θα αρκεστείς με όσους είναι ήδη γκέι. Το ίδιο λάθος είναι να πει ένας σεξομανής ότι θέλει περισσότερες γυναίκες για τον εαυτό του. Σωστά; 1-1.

RainAndWind
15-01-2011, 00:47
Όχι, δε θα τονιστεί Κώστα, το αντίθετο πιστεύω εγώ, όταν δώσεις την ευκαιρία στο μυαλό σου να αποφορτιστεί, όταν αυτή η ανάγκη ελέγχου που το έχει κουράσει απομακρυνθεί, νομίζω πως θα μπορέσεις τελικά να το ξεμπερδέψεις το κουβάρι όπως εσύ το επιθυμείς.

kwsta96
15-01-2011, 00:55
Όλοι αγαπάνε τις μανούλες τους, όχι μόνο οι γκέι. Ακόμα και οι κακοί όπως λέει και ο Ράσελ. Απλά μερικοί επιλέγουν να γίνουν μανούλες καθ'εικόνα και καθ'ομοίωση. Παραφύση. Θα σου άρεσε, εσύ Ανώνυμε χρήστη, που δηλώνεις ομοφυλόφιλος, να είναι όλοι γκέι για να ικανοποιούν την αλλοιωμένη σεξουαλικότητα σου ή απλά θα αρκεστείς με όσους είναι ήδη γκέι. Το ίδιο λάθος είναι να πει ένας σεξομανής ότι θέλει περισσότερες γυναίκες για τον εαυτό του. Σωστά; 1-1.

Εχω και τη γαμ...η τη δυσλεξια ρε γαμωτο και δεν καταλαβαινω τα μισα απ οσα γραφεις.Παντος με βριζεις!Αυτο το καταλαβα...Να σου πω οτι δεν μοιαζω καθολου με μανουλα.Δεν ειμαι σε αυτο το στυλ.Ισα-ισα το αντιθετο.Και ποιος ειπε οτι δηλωνω γκεϊ φιλαρα;Ειπα οτι εχω καποια προβληματα με τον εαυτο μου,και αυτο να οφειλετε στο οτι νιωθω ελξη για το αντρικο σωμα.Και οχι για ολους τους αντρες!Μονο αυτους που φανταζομαι πως θα ημουν εγω!Και σε αυτους δεν νιωθω ελξη για να κανω κατι μαζι τους..απλως μια ελξη...αντε γαμ....ου λοιπον,γιατι εχω πολλα προβληματα για να ασχολουμε μαζι σου καραγκιωζακο!Κατανοητο;Μπρ αβο!Χαιρομαι!

carrot
15-01-2011, 00:59
Έτσι θα γίνεις άντρας μεγάλε, με το να βρίζεις. Συνέχισε.

kwsta96
15-01-2011, 01:00
Όλοι αγαπάνε τις μανούλες τους, όχι μόνο οι γκέι. Ακόμα και οι κακοί όπως λέει και ο Ράσελ. Απλά μερικοί επιλέγουν να γίνουν μανούλες καθ'εικόνα και καθ'ομοίωση. Παραφύση. Θα σου άρεσε, εσύ Ανώνυμε χρήστη, που δηλώνεις ομοφυλόφιλος, να είναι όλοι γκέι για να ικανοποιούν την αλλοιωμένη σεξουαλικότητα σου ή απλά θα αρκεστείς με όσους είναι ήδη γκέι. Το ίδιο λάθος είναι να πει ένας σεξομανής ότι θέλει περισσότερες γυναίκες για τον εαυτό του. Σωστά; 1-1.

Και κατι αλλο ρε μαγκα...το σχολιο που εγραψες που κολλαει με αυτο που εχεις κανει quote;;

kwsta96
15-01-2011, 01:03
Έτσι θα γίνεις άντρας μεγάλε, με το να βρίζεις. Συνέχισε.

Ρε πλακα μας κανεις;;Ποιος σου ειπε οτι δεν φερομαι σαν αντρας;Θα το πω πολλες φορες;Στη ζωη μου,ειμαι ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΟΣ αντρας!Ισα-ισα μου λενε(δεν το λεω εγω),δειχνω περισσοτερο αντρας απο το συνιθισμενο.Απλως ειναι αυτη η ελξη για το αντρικο σωμα...και μην ξεχνας μαγκα οτι ειμαι ακομα 14!Εφηβια...ορμονες,ορμες,και πολλες φορες κριση ταυτοτητας!Γι αυτο πριν μιλησουμε σκευτομαστε και τιποτα!Δεν κανει κακο!

esoteriki_dynami
15-01-2011, 01:04
kwsta96, κατά τη γνώμη μου , χρειάζεται να καταλάβεις ο ίδιος ότι τα συμπτώματά σου είναι στην πραγματικότητα συσσωρευμένος θυμός εναντίον των γονιών σου παρά ανεξάρτητα συμπτώματα εφηβίας (ναι και άλλοι έφηβοι μπορεί να τα νιώθουν, διότι και αυτοι δεν εχουν γονεις που να τους εδειξαν προσοχη, αγαπη, σεβασμο κτλ).

Φυσικά και θα τους μιλήσεις όταν εσύ ο ίδιος αισθανθείς έτοιμος, όμως να γνωρίζεις πως ήδη έχεις αρχίσει να μιλάς με έμμεσο τρόπο (τα συμπτώματα αυτά ειναι , κατά τη γνώμη μου , τα λόγια που ντρέπεσαι να πεις στους γονείς σου , σε σωματοποιημένη μορφή).

Αυτά που εσύ περιγράφεις ειναι εκτιμήσεις δικές σου για το πώς μπορεί να σου μιλήσουν ή πως μπορει να σκεφτουν για σενα.
Αν τους πεις π.χ. πως ενιωσες και πως νιωθεις οταν σε μειωνουν , και οτι ολα οσα νιωθεις σε βασανιζουν, τοτε και εσυ θα νιωσεις ανακουφιση , αλλα και αυοτι σαν ενηλικοι θα καταλαβουν οτι φερουν μεριδιο ευθυνης για αυτα που εσυ αισθανεσαι. Σε διαφορετικη περιπτωση τα ιδια που αισθανεσαι μπορει να τα νιωθεις και σε 5 ή και 10 ή και 15 χρονια κτλ. Πιστευεις οτι το τελος της εφηβειας θα τα σβησει ;

Η ψυχοθεραπεια θα σε βοηθησει να καταλαβεις πολλα και ισως ετσι σβησει ενα μερος του θυμου σου για τους γονεις σου, χωρις να χρειαστει να τους μιλησεις.
Ομως ποτε θα εχεις χρηματα για να κανεις μια σωστη θεραπεια; Που θα τα βρεις; Θα περιμενεις μεχρι τα 22-23 που θα τελειωσεις την σχολη ωστε να πιασεις δουλεια και να δινεις 50-60 ευρω την ωρα για θεραπεια;

Εχεις 8-9 χρονια ως τοτε. Πιστευεις οτι με την διαιτα και το γυμναστηριο θα λυθουν τα ερωτηματα που κανονικα επρεπε να στα απαντουν οι γονεις σου (και ειδικα ο πατερας σου) παρα εδω στο φορουμ;

Ποτε θα αναλαβουν οι γονεις σου τις ευθυνες που τους αναλογουν; Με το να τους μιλησεις θα τους βοηθησεις να ωριμασουν και να καταλαβουν οτι η συμπεριφορα τους εχει συνεπειες στο παιδι τους.

Σκεψου και δωσε χρονο στον εαυτο σου. Καθε αλλαγη θελει και το χρονο της.

kwsta96
15-01-2011, 01:09
Μα το θεμα ειναι οτι πιστευω οτι ειμαι χαλια!!Οτι ειμαι τερας!!Και αυτο λεω οτι μπορει να παιζει καθοριστικο ρολο!Γιατι νιωθω ετσι,και στο υποσινιδιτο μου λεω οτι δεν προκειτε να με θελει καμια!!Με το γυμναστηριο,θα φτιαξω σωμα,θα αδυνατησω,και θα βλεπω αλλιως τον εαυτο μου!Δεν εχω κανει ποτε σχεση με κοπλεα,αν και νιωθω την αναγκη!Οχι με αγορι...με κοριστι!!Οποτε περιμενω ακομα...

carrot
15-01-2011, 01:10
Ρε πλακα μας κανεις;;Ποιος σου ειπε οτι δεν φερομαι σαν αντρας;Θα το πω πολλες φορες;Στη ζωη μου,ειμαι ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΟΣ αντρας!Ισα-ισα μου λενε(δεν το λεω εγω),δειχνω περισσοτερο αντρας απο το συνιθισμενο.Απλως ειναι αυτη η ελξη για το αντρικο σωμα...και μην ξεχνας μαγκα οτι ειμαι ακομα 14!Εφηβια...ορμονες,ορμες,και πολλες φορες κριση ταυτοτητας!Γι αυτο πριν μιλησουμε σκευτομαστε και τιποτα!Δεν κανει κακο!

Δεν σου απαντάω γιατί είμαι καραγκιόζης.

kwsta96
15-01-2011, 01:12
Δεν σου απαντάω γιατί είμαι καραγκιόζης.

Ετσι μπραβο!Ειδες που το συνιδιτοποιησες;;Κανουμε προοδο!:)

carrot
15-01-2011, 01:16
Ετσι μπραβο!Ειδες που το συνιδιτοποιησες;;Κανουμε προοδο!:)

Μήπως είναι καιρός να ασχοληθείς λίγο και με το δικό σου πρόβλημα?

kwsta96
15-01-2011, 01:18
Μήπως είναι καιρός να ασχοληθείς λίγο και με το δικό σου πρόβλημα?

Ασχολουμε...τοσες μερες τι κανω;Αλλα ειναι και κατι μα....ες ρε φιλε...σου την δινουν στα νευρα!

carrot
15-01-2011, 01:22
Ασχολουμε...τοσες μερες τι κανω;Αλλα ειναι και κατι μα....ες ρε φιλε...σου την δινουν στα νευρα!

Σκότωσε τους ρε άντρακλα που σε θίξαμε κιόλας. Πάρε μια καραμπίνα βγες έξω στους δρόμους και όποιον μαλάκα συναντήσεις σκότωσε τον επειδή είναι μαλάκας. Δούλευε κι άλλο , μπορεί να πιάσει στο τέλος, που ξέρεις?

kwsta96
15-01-2011, 01:29
Σκότωσε τους ρε άντρακλα που σε θίξαμε κιόλας. Πάρε μια καραμπίνα βγες έξω στους δρόμους και όποιον μαλάκα συναντήσεις σκότωσε τον επειδή είναι μαλάκας. Δούλευε κι άλλο , μπορεί να πιάσει στο τέλος, που ξέρεις?

Εμα δεν φταιω εγω!!Οταν λες μαλακιες...μαλακας δεν θεωρεισε;Γιατι μαλακια ειπες!Πρωτον με εβρισες,και δευτερον γιατι συμμετεχεις στη συζητηση αφου δεν γουσταρεις;Παρατα το!Αλλα εσυ θελεις να κοροϊδεψεις.Και χαρις κατι μα...ες σαν κι εσενα ειμαστε οπως ειμαστε!Ο ανθρωπος δεν διαλεγει τις προτημισεις του!Εγω δεν εχω προβλημα με τους γκεϊ,δικαιωμα τους!Απλως ΕΓΩ δεν θελω να ειμαι!Και δεν ειμαι πιθανοτατα.Οσο για το αλλο,τι να δουλευω;Δεν σε πιανω...

carrot
15-01-2011, 01:30
Είσαι χυδαίος. Αν θέλεις έλα να δώσουμε ραντεβού δεκατετράχρονε στην TV να πραγματοποιήσεις τα όνειρα σου.. Μην ξεχάσεις να φέρεις και την καραμπίνα.

kwsta96
15-01-2011, 01:33
Είσαι χυδαίος.

Χαχαχαχαχαχα!!Καταντας αστειος!!Εσυ εβρισες με ολοκληρωμενη λεξη πρωτος.Και δευτερον,ποιος αρχισε με κοροιδευτικο υφακι;Εγω σου ειπα οτι μοιαζεις με την μανουλα σου;Αλλα ετσι που κανεις μονο κατινιτσα μπορεις να σε χαρακτηρισεις!Ακου εκει χυδαιος...χαχαχαχα...

carrot
15-01-2011, 01:35
Συνέχισε να δεις μέχρι που είμαι ικανός να φτάσω.

kwsta96
15-01-2011, 01:36
Γιατι θα σε φοβηθω;;Χαχαχα,γινεσε διασκεδαστικος!Και τι εννοεις μεχρι που ειμαι ικανος να φτασω;Γιατι μεχρι στιγμης εχεις φτασει καπου;Γελοιοποιεις τον εαυτο σου!...τρεμω απ' το φοβο!

carrot
15-01-2011, 01:38
Χαχαχαχαχαχα έχω σκάσει στα γέλια

carrot
15-01-2011, 01:51

Ορίστε το αρχικό μήνυμα που έστειλα σε αυτό το θρεντ ενός δεκατετράχρονου (?). Είναι και το μοναδικό μήνυμα στο οποίο σχολιάζω τους ομοφυλόφιλους και ίσως το τελευταίο καθώς οι καλές μου προθέσεις όχι μόνο δεν βρήκαν αντίκρυσμα αλλά μου απάντησε ο χρήστης με βρισιές και χυδαιότητες. Αν θα έπρεπε κάποιος να ντραπεί είναι αυτός ο δεκατετραχρονος, όσο ισχυρίζεται πως είναι, ο οποίος μου μίλησε σαν να είμαι το σκυλάκι του. Να σε χαίρονται οι γονείς σου μικρό και θρασύ αγόρι.

kwsta96
15-01-2011, 02:01
Μα το διχνεις και μονος σου!Το μηνυμα αυτο δεν ειναι προσβλητικο;;;Καταρχην ποιος σου ειπε εσενα οτι εγω δηλωνω γκεϊ;;.Δευτερον,δεν εχεις πει τιποτα,και μου πεταγεσαι μεσα σαν την πορδη να πεις κι εσυ την εξυπναδα σου!!Βεβαια,οπως ειπα εχω και δυσλεξια,μηπως εννοεις κατι αλλο στο μηνυμα σου και εγω δεν το καταλαβα;;Αν ειναι ετσι εξηγησε μου,και σου ζητω συγνωμη!Αλλα το να πεταγαισε στο ξεκαρφωτο και να με βριζεις....δεν ξερω,μου φενεται λιγο οτι εγινε επιτηδες!Οσο για τις καλες προθεσεις...μας κοροϊδευεις;;Αφου με βριζεις!Με λες μανουλα και οτι θελω ολοι να ειναι γκεϊ.Εχεις καλο στον εγκαιφαλο και δεν το καταλαβαινεις;;Οσο για το θρσυ,κοιτα πρωτα τον εαυτο σου,και μετα μιλα και για τους αλλους!Οσο για το αν ειμαι 14χρονος,δυστηχως δεν μπορω να στο αποδειξω,αλλα δεν σου χρωσταω κιολας...Ντροπη σου λοιπον,εισαι και ενηλικος!Δεν κοιταμε τα χαλια μας....

carrot
15-01-2011, 02:04
Ρε παιδιά τι περιμένετε... χειροκροτήστε τους jimmasters... ελάτε... πάμε όλοι μαζί...

(σημ. δεν διάβασα ούτε λέξη από το τελευταίο σου μήνυμα)

kwsta96
15-01-2011, 02:06
Eεε βεβαια!Οτι δεν μας συμφερει κανουμε οτι δε το βλεπουμε!!Και εγω σου λεω οτι το διαβασες και μου το παιζεις τωρα υπερανω!Οι jimmasters ποιοι ειναι;

carrot
15-01-2011, 02:08
Δηλαδή θα πρέπει να κάνω τελικά για να μπορώ να συμμετάσχω ως ίσος προς ίσο ανώνυμο? Τον κάθε άγνωστο που θα μου απαντάει με τρόπο που να φανερώνει ήρεμο και μαζεμένο χαρακτήρα να τον στολίζω βρισίδια? Αν χωριστεί η Ελλάδα σε δύο κράτη αυτό θα βολέψει άραγε?

carrot
15-01-2011, 02:09
Συνέχισε την επίδειξη φιλαράκο. Θα σε χειροκροτήσει κάποιος που θα πάει? ΠΟΥ?

carrot
15-01-2011, 02:11
Μα το διχνεις και μονος σου!Το μηνυμα αυτο δεν ειναι προσβλητικο;;;Καταρχην ποιος σου ειπε εσενα οτι εγω δηλωνω γκεϊ;;.Δευτερον,δεν εχεις πει τιποτα,και μου πεταγεσαι μεσα σαν την πορδη να πεις κι εσυ την εξυπναδα σου!!Βεβαια,οπως ειπα εχω και δυσλεξια,μηπως εννοεις κατι αλλο στο μηνυμα σου και εγω δεν το καταλαβα;;Αν ειναι ετσι εξηγησε μου,και σου ζητω συγνωμη!Αλλα το να πεταγαισε στο ξεκαρφωτο και να με βριζεις....δεν ξερω,μου φενεται λιγο οτι εγινε επιτηδες!Οσο για τις καλες προθεσεις...μας κοροϊδευεις;;Αφου με βριζεις!Με λες μανουλα και οτι θελω ολοι να ειναι γκεϊ.Εχεις καλο στον εγκαιφαλο και δεν το καταλαβαινεις;;Οσο για το θρσυ,κοιτα πρωτα τον εαυτο σου,και μετα μιλα και για τους αλλους!Οσο για το αν ειμαι 14χρονος,δυστηχως δεν μπορω να στο αποδειξω,αλλα δεν σου χρωσταω κιολας...Ντροπη σου λοιπον,εισαι και ενηλικος!Δεν κοιταμε τα χαλια μας....
Συνέχισε την επίδειξη φιλαράκο. Θα σε χειροκροτήσει κάποιος που θα πάει? ΠΟΥ?

carrot
15-01-2011, 02:12
Καλό! Είσαι και κολπατζής. Μπράβο! που ...ΠΟΥ..... είναι τα κορίτσια να σε θαυμάσουν? Μιλάνε στο τηλέφωνο?

kwsta96
15-01-2011, 02:12
Παλι δεν σε καταλαβαινω..........Τι εννοεις;Οτι επειδη ειμαι ανωνιμος δεν ξερεις αν λεω αληθεια;;Μη συμμετασχεις στη συζητηση ρε φιλε αν δεν γουσταρεις!!Σε υποχρεωσε κανεις;;Και οπως ειδες,σε κανεναν δεν μιλησα ασχημα εφοσον μου μιλησαν ομορφα.Εσυ που μου μιλησες ασχημα,σου φαιρομαι αναλογα!Δεν εισαι κατι παραπανω απο μενα!

carrot
15-01-2011, 02:15
Θα είμαστε ίσοι όταν μου μιλάς ως ίσο προς ίσο. Καλό βράδυ.

kwsta96
15-01-2011, 02:16
Καλό! Είσαι και κολπατζής. Μπράβο! που ...ΠΟΥ..... είναι τα κορίτσια να σε θαυμάσουν? Μιλάνε στο τηλέφωνο?

Καλα ρε πας καλα;Τι που και που;Εκει που κλανει η αλεπου!Σε φορουμ ψυχολογιας μπηκα,οχι σε καλλιστεια.Τι κοπλατζης;Ποιος να με θαυμασει και γιατι;Aυτο που κανεις λεγετε trolling.Μαλλον εσυ προσπαθεις να με νευριασεις,αλλα δεν ειμαι ηλιθιος!Ισα0ισα,σπαω και πλακα με το τι ανθρωποι υπαρχουν!Μια ερωτηση,σε γιατρο εχεις παει;Νομιζω τον χρειαζεσαι περισσοτερο απο μενα!

kwsta96
15-01-2011, 02:17
Θα είμαστε ίσοι όταν μου μιλάς ως ίσο προς ίσο. Καλό βράδυ.

Μα εσυ απο την αρχη δεν μου μιλησες ισο-προς ισο!Αρχισες να βριζεις και να κοροϊδευεις!Δεν μπορεις να το καταλαβεις αυτο;

pilottos
15-01-2011, 13:16
Να απαντήσω και εγώ σε αυτά που διάβασα. Είμαι και εγώ gay και αυτό που έχω να σου πω είναι ότι δεν μου αρέσει που είμαι έτσι, αλλά τι να κάνω. Το ότι σε ελκύει το ανδρικό σώμα μου λέει ότι πρέπει να είσαι τουλάχιστον bisexual.
Το ότι είσαι αρρενωπός δεν σημαίνει κάτι για την σεξουαλική σου ταυτότητα κι εγώ αρρενωπός είμαι και έτσι θέλω να είμαι και να φαίνομαι, γιατί στο κάτω κάτω οι αρρενωποί άνδρες με ελκύουν ερωτικά.
Τώρα με αυτά που διαβάζω και εγώ και την εμπειρία μου από τον καιρό που κατάλαβα τι είμαι, το ότι σου αρέσουν οι άνδρες δεν σημαίνει ότι δεν σε ελκύουν οι γυναίκες. Αυτό μπορείς να το διαπιστώσεις στην καθημερινότητά σου. Όταν είσαι π.χ. έξω στο δρόμο τι προσελκύει το βλέμμα σου αυθόρμητα. Άνδρες ή γυναίκες ή και τα δύο? Εγώ π.χ. προτιμώ να βλέπω τους άνδρες αν και δεν ήθελα στην αρχή να το παραδεχτώ στον εαυτό μου (στους gay δεν αρέσουν όλοι οι άνδρες, όπως ούτε στους straight δεν αρέσουν όλες οι γυναίκες).
Τέλος να σου πω ότι στην τελική δεν βλάπτουμε κανένα που είμαστε έτσι (ίσως τους γονείς μας όταν το μάθουν, γιατί δεν θα καταλάβουν τι νιώθουμε), αλλά εμείς (στο εμείς δεν εννοώ εσένα γιατί δεν μπορώ να πω με σιγουριά τι είσαι) ξέρουμε ότι κανένα κακό σε κάποιον δεν κάναμε.

kwsta96
15-01-2011, 13:31
Tι να πω...μερικες φορες,οπως και σημερα το πρωι,σκευτομουν αυτο που εγινε χθες που μια κοπελα ακουμπησε το στηθος της πανω μου και ερεθιστηκα.Δεν ξερω...και gay να ειμαι,με αντρα δεν προκειτε να κανω κατι παντος...

esoteriki_dynami
15-01-2011, 14:50
kwsta96, φαίνεται ότι δεν έχεις αντιληφθεί την ματαιότητα των προσπαθειών σου. Ίσως χρειάζεται αρκετός χρόνος μέχρι να φτάσεις στο 'απροχώρητο' και να προσπαθήσεις με ένα διαφορετικό σκεπτικό να λύσεις τους προβληματισμούς σου.

kwsta96
15-01-2011, 14:58
Mαλλον.......αλλα δεν θελω να εχω αμφιβολιες!Θελω να εχω κοπελα,οικογενεια,παιδια..κ αι ολα αυτα!Αν τελικα καταληξω γκεϊ(που δεν νομιζω),καταδικαζομαι να μην τα εχω ολα αυτα!

esoteriki_dynami
15-01-2011, 16:11
kwsta96, όποιος θέλει κάτι με όλη του την ψυχή μπορεί να το πετύχει.

kwsta96
15-01-2011, 16:15
Aυτο ισχυει για τα παντα ομως;;Δηλαδη αν τελικα καταληξει οτι ειμαι γκεϊ,θα μπορεσω να το αλλαξω;

esoteriki_dynami
15-01-2011, 16:22
Κατά τη γνώμη μου ισχύει για τα πάντα. Υπάρχουν άπειρα παραδείγματα ανθρώπων που κατάφεραν να βγουν από την 'κολαση' που ζούσαν και τώρα να ζουν σε έναν παράδεισο. Αλλά το κάθετι , χρειάζεται κόπο και προσπάθειες. Και όταν οι προσπάθειες δεν αποδίδουν, τότε πάει να πει ότι χρειάζεται ακόμα περισσότερες προσπάθειες. Μέχρι να πετύχουμε το στόχο μας.

kwsta96
15-01-2011, 16:34
Εγω θα δω τι θα κανω.Αν δεν πετυχει αυτο με την αυτοπεποιθηση,τοτε δεν ξερω τι θα κανω...εδω θα ειμαι να με βοηθησεται.Αν και πως να το πω....δεν νιωθω γκεϊ.Μπορει μετα απο τοσο "κολλημα" να μου εχει γινει και ψυχαναγκασμος!Ολη μερα με αυτη την εγνοια ειμαι!!!!Δεν ξεκολλαω καθολου,οπου και να ειμαι,οτι και να κανω,τεσταρω τον εαυτο μου για να βεβαιωθω πως δεν ειμαι.Την μια σιγουρευομαι πως δεν ειμαι,και την αλλη παλι νομιζω οτι μαλλον μπορει και να ειμαι...θα διξει.Αν δεν ξεπεραστει μετα απο την προσπαθεια που κανω τωρα για να τονωσω αυτοπεποιθηση,εδω θα ειμαι.

dora-agxos
15-01-2011, 16:35
κωστα καλησπερα και απο εμενα..καταρχην θελω να σου πω ενα μεγαλο μπραβο γιατι παρα το νεαρο της ηλικιας σου,εισαι πολυ συγκροτημενο παιδι και πολυ εξυπνο θα ελεγα!εχω διαβασει το θεμα σου απο την αρχη και βλεπω οτι στεναχωριεσαι αδικα σχετικα με την σεξουαλικη σου ταυτοτητα,ολα τα παιδια στην εφηβεια ψαχνονται,δεν εισαι ο μοναδικος που κανει τετοιες σκεψεις,μην το φοβασαι οπου και να καταληξεις,ζησε αυτο το ταξιδι της αναζητησης σου και γκει να εισαι(που δεν εισαι-μου αρεσε πολυ το σκεπτικο σου σχετικα με το σωμα σου και την ελξη που νομιζεις οτι νιωθεις,για τα ομορφα αντρικα σωματα)δεν ειναι και το τελος του κοσμου!μην το βρισκεις ανωμαλο!ειναι απλα μια επιλογη που πιστεψε με περιεχει πολυ αγαπη και σεβασμο,οπως και στους στρειτ!(αχ αυτοι οι τιτλοι μας εφαγαν!)
εισαι μικρος ακομα,θα δεις οσο θα μεγαλωνεις θα καταλαβαινεις τον εαυτο σου και τις επιθυμιες σου ολο και περισσοτερο!και κατι τελευταιο..δεν κανουν οι κοιλιακοι τον αντρα!χασε κιλα αφου το θες και αφου ειναι κατι που θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα,αλλα μην αγχωνεσαι κιολας και μην νιωθεις μειονεκτικα!μακαρι ολα τα 14χρονα να ειχαν τον τροπο σκεψης σου,απο αυτο και μονο να εισαι υπερηφανος για εσενα..καλη δυναμη.

kwsta96
15-01-2011, 16:42
Ευχαριστω πολυ Ντορα!!Αυτο για την εφηβια το ξερω!Εχω διαβασει πολλους οι οποιοι πιστευαν σιγουρα οτι στην εφηβια ηταν γκεϊ,και οσο μεγαλωναν ανακαλυπταν το αντιθετο.Και εξαλου η εφηβια ειναι μια δυσκολη φαση.Ευχομαι καποια στιγμη στη ζωη μου να τα σκευτομαι ολα αυτα που περναω τωρα και να γελαω.Παντος μπορω να πω,πως η αυτοπεποιθηση μου εχει ανεβει ελαχιστα αυτο τον καιρο!(θετικο αυτο),και νιωθω μεγαλυτερη ελξη για τις γυναικες απο παλια.(νομιζω)Μακαρι με το αναιβει η αυτοπεποιθηση μου στα φυσεολογικα να σταματησω να εχω αυτη την ελξη.Ευχαριστω και παλι!

CeliaM
16-01-2011, 02:43
Το θέμα κλειδώνει λόγω παραβίασης των όρων χρήσης.