PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Το ιντερνετ βλάπτει?

carrot
05-01-2011, 16:34
Θέλω να είμαι αισιόδοξος και εγώ. Βγαίνω έξω ίσως περισσότερο από όλους εδώ μέσα, ίσως και όχι. ΘΑ έλεγα πάντως δεν έχω καταλάβει αν λόγω απογοήτευσης στρεφόμαστε στο ιντερνετ η αν το ιντερνετ μας κάνει λιγότερο επικοινωνιακούς. Μάλλον το πρώτο.

Kandy
05-01-2011, 16:40
Τι σ επιασε παλι? Το βασικο σου προβλημα ειναι οτι εισαι απαισιοδοξος. ΧΑΜΟΓΕΛΑ, ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΔΙΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!
Οσο για το Ιντερνετ, παν μετρον αριστον

carrot
05-01-2011, 16:41
Χαμνογελάω αρκετές φορές :))))))) Συνήθως χαμογελάω όταν βλέπω κάποιον έξω. Στην οθόνη του υπολογιστή να χαμογελάσω σε ποιον? Καλά είμαι μην ανησυχείς Καντυ. Χαίρομαι που είσαι κάπως καλύτερα και εσύ!

dora-agxos
05-01-2011, 21:08
κακα τα ψεμματα,το ιντερνετ εχει καψει μυαλα και ζωες.. λιγοι πιστευω κανουν σωστη χρηση!και πως καποιος να κανει σωστη χρηση,οταν στο ιντερνετ "σου απλωνεται ο κοσμος στα ποδια σου",βρισκεις τα παντα,"ερωτα","επικοινωνια","σεξ","φιλους",ολα αυτα ομως εικονικα,με αποτελεσμα να κλεινεται καποιος στον εαυτο του μπροστα σε μια οθονη και να μην ζει την πραγματικη ζωη!αρα ινσεκτ μου οχι απλα βλαπτει αλλα κοιμιζει εγκεφαλους!οσο αφορα την κακη χρηση παντα..

carrot
05-01-2011, 21:18
Κοίτα πιστεύω πως το πολύ ιντερνετ (και το καθισιό γενικά) βλάπτει και την υγεία. Ξέρεις όμως από ένα σημείο και μετά άρχισα να βγαίνω βόλτα μόνος μου γιατί ο καθένας κάνει το πρόγραμμα του ... διαβολική σύμπτωση όταν χώρισα ανακάλυψα πως όλοι οι γνωστοί στην ηλικία μου είναι σε σχέση (πριν δεν ήταν όλοι) εκτός από μένα. Όχι τίποτα άλλο αλλά δεν περιμένω πλέον σε καμία σχέση για να έρθει να με σώσει. Είμαι καλά τουλάχιστον. Thanks για την συμμετοχή Δώρα!

carrot
05-01-2011, 21:23
Αλλά μετά λέω φτου ρε π***η κάποιος με έχει ματιάσει και όταν λέω κάτι καλό για μένα να σου ο πόνος στην καρδιά να μου το θυμίσει αυτό! Δεν έχω ανάγκη καμία Δώρα. Μπορώ να αντέξω την μοναξιά για 30 με 60 χρόνια ακόμα :DDDDD

roula35
05-01-2011, 21:31
εγω πιστευω οτι το ιντερνετ βλαπτει πολυ σοβαρα τις "σχεσεις"...το ηλεκτρονικο φτυσημο που λεμε???εχεται αναρωτηθει ποσες σχεσεις εχουν ληξει λογω του ιντερνετ?ποσο πολυ καποιες φορες αποξενωνει τουσ ανθρωπους?οταν το ιντερνετ γινει εθισμος τοτε το πουλακι παει...πεταξε...ειναι κρίμα,γιατί καποιοι εθιζονται και περνανε καλα στο ιντερνετ και καποιοι αλλοι πληγωνονται αθεραπευτα απο ολο αυτο....

dora-agxos
05-01-2011, 21:33
ντιν νταν!!κατι καμπανες χτυπανε!! :P

carrot
05-01-2011, 21:37
Ok, το παραδέχομαι. Χωρίς γυναίκα η ζωή είναι ανούσια! Δώρα θέλεις να βγούμε για καφέ?

roula35
05-01-2011, 21:37
ντιν νταν!!κατι καμπανες χτυπανε!! :P

μονο καμπανες??? χαχαχααχαχαχ

dora-agxos
05-01-2011, 21:39
μονο καμπανες??? χαχαχααχαχαχ

χριστουγεννιατικες φανταζομαι γιορτινες!χιχιχιχι!συγνωμη ινσεκτ για το οφ τοπικ!

dora-agxos
05-01-2011, 21:46
Ok, το παραδέχομαι. Χωρίς γυναίκα η ζωή είναι ανούσια! Δώρα θέλεις να βγούμε για καφέ?

βρε ινσεκτ μου πως να τον πιουμε εδω που ειμαι??μεχρι να ερθω εκει ο καφες θα εχει γινει χαλβας! :P

arktos
05-01-2011, 21:48
βρε ινσεκτ μου πως να τον πιουμε εδω που ειμαι??μεχρι να ερθω εκει ο καφες θα εχει γινει χαλβας! :P

καλέ, αυτός το πρότεινε!
εσύ θα πας?

carrot
05-01-2011, 21:49

Δεν πειράζει :(

carrot
05-01-2011, 22:25
Πάντως είμαι ωραίο παιδί βρε Δώρα! Εσύ χάνεις :p

carrot
05-01-2011, 22:28
ok δεν είμαι και κανα αντρικό μοντέλο αλλά είναι απελπισία η όλη φάση. ουτε ενα τοσο δα χαμογελακι :( έξω τουλάχιστον οι κοεπέλες μου χαμογελάνε όταν κάνω κοπλιμέντα :((((

dora-agxos
05-01-2011, 22:30
Πάντως είμαι ωραίο παιδί βρε Δώρα! Εσύ χάνεις :p

ειμαι σιγουρη οτι εισαι ομορφος και εσωτερικα και εξωτερικα! :) :) :) :) :) :) πολλα πολλα χαμογελα!

carrot
05-01-2011, 22:34
ειμαι σιγουρη οτι εισαι ομορφος και εσωτερικα και εξωτερικα! :) :) :) :) :) :) πολλα πολλα χαμογελα!

εσωτερικα δεν ειμαι και τοσο ομορφος αλλα τουλαχιστον προσπαθω ο κακομοιρης να ανταλλαξω δυο κουβεντες

Φωτεινη!
05-01-2011, 22:42
:D
εγω για το ιντερνετ ηθελα να γραψω..
αλλα οκ παιδια να μη σας το χαλασω..

ινσεκτ δεν ξερω εμφανισιακα,αλλα εσωτερικα μια χαρα μου φαινεσαι!!
Δωρα παρε το πρωτο καραβι κι ελα!!!

RainAndWind
05-01-2011, 23:20
Insect, είσαι αμφιθυμικός ως προς την προσωπική χρήση που κάνεις στο ίντερνετ. Γιατί αυτό? Το έχεις σκεφτεί πιστεύω, αν θέλεις να το συζητήσουμε. Δική μου γνώμη, μην το δαιμονοποιείς και μην το θεοποιείς επίσης. Είναι ένα επικοινωνιακό εργαλείο που ο καθένας εξατομικεύει τη χρήση του ανάλογα με το χρόνο, τη διάθεση, τις ανάγκες του, τα ενδιαφέροντά του. Η χρήση ενός εργαλείου δεν είναι ίδια για όλους. Με μία τανάλια μπορεί ο άλλος να ξεσφίξει μία βίδα αλλά με τανάλια μπορεί να σπας και καρύδια που λέει ο λόγος. λολ
Έχεις μία σχέση αγάπης/ μίσους για το ίντερνετ? Αισθάνεσαι εξαρτημένος απ' αυτό? Σε προβληματίζει? Σε βοηθά κάποιες φορές και κάποιες κρίνεις πως καταπιέζεσαι, σα να λέμε το χρησιμοποιείς ψυχαναγκαστικά? Εσύ είσαι ο κατάλληλος να δώσεις τις απαντήσεις γιατί εσένα αφορά.
Σε κάθε περίπτωση όταν κάτι το αμφισβητούμε και ταυτόχρονα το χρησιμοποιούμε άμετρα, είναι φυσικό όλο αυτό να μας φαίνεται αντιφατικό, και να περνάμε στον εαυτό μας αλληλοσυγκρουόμενα μηνύματα.

Ανά εποχές μπορεί να κάνει κάποιος πιο εκτεταμένη χρήση ενός εργαλείου για μύριους λόγους. Ή αποχή για άλλους τόσους. Εσύ έχεις τη δύναμη να ορίζεις τη χρήση που θέλεις να κάνεις και τις ποιότητές της επίσης.
filika xD

carrot
05-01-2011, 23:45
Κοίτα αν το δω πολύ απλά το ιντερνετ από μόνο του δεν βλάπτει.

RainAndWind
05-01-2011, 23:51
Έτσι. Και εγώ θα σου πω ότι η επικοινωνία σου έχει βελτιωθεί πάρα πολύ τον τελευταίο καιρό, δεν είναι αυτό κάτι που σου δίνει χαρά? Εύχομαι να βελτιωθούν πολλά πράγματα από αυτά που θες να βελτιωθούν και να βρεις ό,τι αναζητάς ίνσεκτ. Μη σε παρασκοτίζεις και με τη χρήση του ίντερνετ, γιατί σε ενοχοποιείς και δημιουργείς μέσα σου θέματα προς επίλυση και αναζητάς απαντήσεις ακόμη και στα απλά. Όπως το έγραψες, μην ψάχνεις να βρεις τα βαθύτερα και ακατανόητα σχέδια, δέστο λίγο πιο χαλαρά αν γίνεται.:))

carrot
05-01-2011, 23:53
Ναι αυτό κάνω. Προσπαθώ να το δω χαλαρά και να διατηρήσω την όποια ικανότητα στην επικοινωνία που ανέπτυξα τα τελευταία έτη!