PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Παρθενος, 26 χρονος με προβλημα σεξουαλικης ταυτοτητας σε απογνωση

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10

marirena
29-01-2011, 19:29
Επισης πιστευω πως η λυση στο προβλημα μου ειναι να κλεισω το pc (ηδη το εχω εφαρμοσει) να βγω εξω, να γινω νορμαλ 26χρονος, να φαω και χυλοπιτες, να εχω ηττες, να εχω νικες, να εχω και καποια συμβουλευτικη υποστηριξη (ψυχαναλυση) και να δω ιδιοις ομασι πως δουλευει το πραγμα...

Αυτή είναι όντως η λύση, και επίσης εγώ θα προσέθετα άνοιγμα κανενός βιβλίου για γενικότερη καλλιέργεια (τί θα λες με μία κοπέλα μόνο αν θα σε λυπηθεί ή όχι για τα ζητήματά σου??? Δεν ασχολούνται όλοι συνεχώς και μόνο με το σεξ, κι επίσης ερωτευόμαστε ανθρώπους όχι για την εμπειρία ή μη που έχουν... συνήθως...) και ν' άφηνες την ψυχανάλυση (που είναι δύσκολη και παίρνει χρόνια) για καμία άλλου τύπου θεραπεία.

Πραγματικά Τζιμ, ο κόσμος που έχεις πλάσει, δεν υπάρχει.

jimmaster
29-01-2011, 19:30
Το φλερτ, ο έρωτας, το σεξ, οι κοινωνικές συναναστροφές, πώς την πέφτουμε σε μία γυναίκα κ.λ.π, η ζωή γενικότερα.... δεν είναι θεωρία αλλά εφαρμογή.

Επίσης, δεν νομίζω πως κατάλαβες πολύ καλά τί θέλω να πω.

Εγω νομιζω πως αρχισαμε παλι την θεωρια και την, με συγχωρεις, αμπελοφιλοσοφια...ασε να δουμε στην πραξη τι θα γινει πρωτα...γιατι αυτη τη μαλακια κανω παντα...εδω παω να κατι αληθινο για πρωτη μου φορα και καθομαι τωρα εδω και αναλυω τα εαν και ισως...και μιλατε και σεις ορμωμενοι απο σκεψεις των 18 μου χρονων που ημουν τελειως ανοριμος και στον κοσμο μου

jimmaster
29-01-2011, 19:32
Αυτή είναι όντως η λύση, και επίσης εγώ θα προσέθετα άνοιγμα κανενός βιβλίου για γενικότερη καλλιέργεια (τί θα λες με μία κοπέλα μόνο αν θα σε λυπηθεί ή όχι για τα ζητήματά σου??? Δεν ασχολούνται όλοι συνεχώς και μόνο με το σεξ, κι επίσης ερωτευόμαστε ανθρώπους όχι για την εμπειρία ή μη που έχουν... συνήθως...) και ν' άφηνες την ψυχανάλυση (που είναι δύσκολη και παίρνει χρόνια) για καμία άλλου τύπου θεραπεία.

Μαριρενα, εγω δεν ειμαι μονο αυτο που γραφω εδω μεσα...καλλιεργεια εχω...εχω ομως κι ενα μεγαλο κενο στον εαυτο μου που προσπαθω να καλυψω...γιαυτο ειμαι εδω και αυτο συζηταω...πραγματικα δεν με ξερεις καθολου και μην με κρινεις απο ενα φορουμ...αυτα τα λαθη κανετε εδω μεσα και πλακωνεστε συνεχεια...

jimmaster
29-01-2011, 19:36
Εμ αφου ολα αυτα μαζι ειναι καλο να συμβαινουν... Παραλληλα και σε μεταξυ τους συνεργεια. Βρισκει κανεις δουλεια, συντροφο, αρχιζει να ψαχνεται μεσα του χωρις περιστροφες η διανοητικες μαλακιουλες, γκρεμιζονται αντιληψεις, ξεκινα ψυχοθεραπεια γιατι κακα τα ψεμματα τα θεματα του τα εχει... Μια συνολικη εκρηξη ολων αυτων ειναι που αλλαζει συχνα εναν ανθρωπο.

Εσυ ομως Τζιμη δεν δειχνεις να το θελεις αυτο. Υπο τους δικους σου ορους και οσο το δυνατον πιο ανωδυνα και αποτελεσματικα να γινουν μονο μερικα απο τα παραπανω... Δεν θελεις να αφεθεις στην αλλαγη, αλλα να την ελεγξεις. Αυτος ο δρομος ειναι σκετη καταστροφη (ναι, ελεγχομενη ομως, τι καλα!) Λυπαμαι αλλα δε μ' ενδιαφερει να το πω με αλλον τροπο γιατι βασικα ετσι ειναι και μακαρι το συγκεκριμενο να ηταν αποψη μου και μονο.

Καταφερες να με αγχωσεις...

Γιαυτο πρωτου αρχισω την καταστροφολογια μεσα μου ή τα κλαματα κι επειδη ειμαι ηδη ταραγμενος απ την συζητηση εξηγησου επακριβως τι θες να πεις, και ταυτοχρονα προτεινε ΛΥΣΕΙΣ...να ξερεις αυτη τη στιγμη μιλαω πολυ σοβαρα...ειμαι στα προθυρα αυτης της γαμημενης της αλλαγης και το αισθανομαι οντος...μην μου τα μπουρδουκλωνεις ολα τωρα!

jimmaster
29-01-2011, 19:39

Δηλαδη τι ειδους θεραπεια προτεινεις?

oboro
29-01-2011, 19:41
Σκεψου μετα που θα εχουν παρει τα μυαλα σου αερα ποσο θα ακους αποψεις που δε σε βολευουν...

Και οχι, δε στα μπουρδουκλωνω. Εσυ τα εχεις απλωσει και νομιζεις τα παντα κρεμονται απο εκει. Στη τελικη γραφεις εδω μονο και μονο για να σε ενθαρρυνουν η για να σε ηρεμουν με τα λογια τους οι αλλοι οποτε περνας καποια κριση? Αν βλεπουμε και κατι περα απο αυτο (που δεν ειναι και δυσκολο απο ενα σημειο και μετα, καπου στη οκτακοσιοστη εβομηκοστη και εκτη σελιδα), θα πρεπει να σωπαινουμε? Γιατι βασικα οταν καταλαβεις ενα δυο πραγματα για τον αλλον και για το που κατα τη γνωμη σου στραβωνει το πραμα, δε γινεται ξερεις μετα να κανεις τον ασχετο και να γραφεις κολακειες η να του χαϊδευεις τ' αυτια.

Οσοι εχουν παρει χαμπαρι τι σε τυρανναει πραγματικα κατω απο ολο αυτο να σωπασουν λοιπον?

Υ.Γ. την προηγουμενη και μονα αλλη φορα που μου ειπες οτι καταφερα και σε αγχωσα τελικα παραδεχτηκες οτι υπερεβαλλες...

marirena
29-01-2011, 19:41
καλλιεργεια εχω
Με συγχωρείς αλλά πολλά από αυτά που έχεις γράψει είναι άκρως προσβλητικά για τις γυναίκες. Και για μένα αυτά τα δύο δεν συνάδουν. Προσωπικά, επειδή είδα ότι υπάρχει πρόβλημα δεν το έθιξα αυτό.
Τώρα θεώρησα πως πρέπει να το πω. Διότι πέρα απ' όλα τα άλλα (αν προσβάλεις τις γυναίκες κ.λ.π) πρώτα πρώτα για εσένα αποτελούν ανάχωμα οι απόψεις σου, οπότε ό,τι λέω και η όποια κρίση εξέφρασα έχει άμεση σχέση με το θέμα.

marirena
29-01-2011, 19:42
Δηλαδη τι ειδους θεραπεια προτεινεις?

Δεν ξέρω, πάντως όχι ψυχανάλυση. Θέλει χρόνο και πιο έτοιμο-αποφασισμένο άνθρωπο κατά τη γνώμη μου.

esoteriki_dynami
29-01-2011, 19:44
jimmaster,

έχει δίκιο ο oboro και η marirena. Μια διεύρυνση οριζόντων.

Εγώ θα επαναλάβω την στενή σχέση με τη μητέρα η οποία ευθύνεται που μέχρι τα 27 δεν έχεις κάνει σχέση. Ένα οιδιπόδειο , το οποίο σου αφήνει μόνη σεξουαλική οδό , τον αυνανισμό.

oboro
29-01-2011, 19:44
Να σου πω ουτε κι εγω θα προτεινα την ψυχαναλυση, το πλαισιο της πιθανο θα σου δωσει μπολικο υλικο για διανοητικοποιηση και υπεραναλυση μεχρι θανατου. Χωρια που δεν ακολουθει προγραμμα και ο αναλυτης δεν εχει καμια δουλεια να προτεινει "λυσεις". Καμια γνωσιακη-συμπεριφορικη ισως. Εκει ομως θα ερθεις απο οτι καταλαβαινω αντιμετωπος με τις προβληματικες αντιληψεις και την ακαμψια τους οποτε αν δεν εισαι διατεθιμενος να αλλαξεις κατι ριζικα παλι δεν γινεται τιποτα.

oboro
29-01-2011, 19:46
jimmaster,

έχει δίκιο ο oboro και η marirena. Μια διεύρυνση οριζόντων.

Εγώ θα επαναλάβω την στενή σχέση με τη μητέρα η οποία ευθύνεται που μέχρι τα 27 δεν έχεις κάνει σχέση. Ένα οιδιπόδειο , το οποίο σου αφήνει μόνη σεξουαλική οδό , τον αυνανισμό.

Μπερδευεις το Οιδιποδειο συμπλεγμα με το Μητρικο... Πλιζ διοχετευσε αλλου την ασχετοσυνη σου.

jimmaster
29-01-2011, 19:46
Σκεψου μετα που θα εχουν παρει τα μυαλα σου αερα ποσο θα ακους αποψεις που δε σε βολευουν...

Και οχι, δε στα μπουρδουκλωνω. Εσυ τα εχεις απλωσει και νομιζεις τα παντα κρεμονται απο εκει. Στη τελικη γραφεις εδω μονο και μονο για να σε ενθαρρυνουν η για να σε ηρεμουν με τα λογια τους οι αλλοι οποτε περνας καποια κριση? Αν βλεπουμε και κατι περα απο αυτο (που δεν ειναι και δυσκολο απο ενα σημειο και μετα, καπου στη οκτακοσιοστη εβομηκοστη και εκτη σελιδα), θα πρεπει να σωπαινουμε? Γιατι βασικα οταν καταλαβεις ενα δυο πραγματα για τον αλλον και για το που κατα τη γνωμη σου στραβωνει το πραμα, δε γινεται ξερεις μετα να κανεις τον ασχετο και να γραφεις κολακειες η να του χαϊδευεις τ' αυτια.

Οσοι εχουν παρει χαμπαρι τι σε τυρανναει πραγματικα κατω απο ολο αυτο να σωπασουν λοιπον?

Υ.Γ. την προηγουμενη και μονα αλλη φορα που μου ειπες οτι καταφερα και σε αγχωσα τελικα παραδεχτηκες οτι υπερεβαλλες...

Γραφω εδω για να εχω μια διεξοδο στην σκεψη μου σε πρωτη φαση αλλα και για υποστηρικτικο διαλογο... οχι για κολακειες...καμια σχεση...ουτε και περιμενω να κανω δουλεια εδω μεσα..αλλα ουτε και θεωρω τα θεματα πια τοσο τραγικα...

Αλλα αυτο το κατι που εχεις καταλαβει για μενα εσυ κι οσοι αλλοι εδω το λενε με τοση περηφανεια ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΑ!!! Με αιτιολογηση προτεινοντας και λυσεις....οι μισοδουλειες και τα μισολογα ναι με αγχωνουν γιατι με αφηνουν αιωρουμενο...δεν ξερω μετα τι να πρωτοπιστεψω.... στο λεω.....δεν μπορω προς το παρον να απευθυνθω αλλου... κι αν εχω κατι το τοσο σοβαρο με μενα ή οτιδηποτε δεν ευθυνομαι...δεν το επελεξα να ειμαι ετσι... ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΕΛΕΞΑ!!!

jimmaster
29-01-2011, 19:47
Δεν ξέρω, πάντως όχι ψυχανάλυση. Θέλει χρόνο και πιο έτοιμο-αποφασισμένο άνθρωπο κατά τη γνώμη μου.

Ε τι δεν ξερεις??? Μιλας χωρις να ξερεις??? ΤΙ αλλου ειδους θεραπεια μπορει να υπαρχει???

Μηπως με πειραζεις?

marirena
29-01-2011, 19:48
Αρχικά καταχωρημένο από oboro
Εμ αφου ολα αυτα μαζι ειναι καλο να συμβαινουν... Παραλληλα και σε μεταξυ τους συνεργεια. Βρισκει κανεις δουλεια, συντροφο, αρχιζει να ψαχνεται μεσα του χωρις περιστροφες η διανοητικες μαλακιουλες, γκρεμιζονται αντιληψεις, ξεκινα ψυχοθεραπεια γιατι κακα τα ψεμματα τα θεματα του τα εχει... Μια συνολικη εκρηξη ολων αυτων ειναι που αλλαζει συχνα εναν ανθρωπο.

Εσυ ομως Τζιμη δεν δειχνεις να το θελεις αυτο. Υπο τους δικους σου ορους και οσο το δυνατον πιο ανωδυνα και αποτελεσματικα να γινουν μονο μερικα απο τα παραπανω... Δεν θελεις να αφεθεις στην αλλαγη, αλλα να την ελεγξεις. Αυτος ο δρομος ειναι σκετη καταστροφη (ναι, ελεγχομενη ομως, τι καλα!) Λυπαμαι αλλα δε μ' ενδιαφερει να το πω με αλλον τροπο γιατι βασικα ετσι ειναι και μακαρι το συγκεκριμενο να ηταν αποψη μου και μονο.
Καταφερες να με αγχωσεις...

Γιαυτο πρωτου αρχισω την καταστροφολογια μεσα μου ή τα κλαματα κι επειδη ειμαι ηδη ταραγμενος απ την συζητηση εξηγησου επακριβως τι θες να πεις, και ταυτοχρονα προτεινε ΛΥΣΕΙΣ...να ξερεις αυτη τη στιγμη μιλαω πολυ σοβαρα...ειμαι στα προθυρα αυτης της γαμημενης της αλλαγης και το αισθανομαι οντος...μην μου τα μπουρδουκλωνεις ολα τωρα!

Μα λύση σου προτείνει λέγοντας σου ένα σωστό πράμα! Το λες -πρότεινε λύσεις- λες και σου χρωστάει κανείς εδώ κάτι παραπάνω από το να πει τη γνώμη του.
Αυτό για μένα δηλώνει γενικότερη συμπεριφορά και κοσμοθεωρία. Δηλαδή, όχι που ευθύνομαι, και πως να αλλάξω τα πράγματα στη ζωή μου, αλλά ποιός μου χρωστάει τί και πως να το εξασφαλίσω όσο πιο ανώδυνα.

marian_m
jimmaster, ρε μαν η τύπισσα δεν την παλεύει. Δες τι έγραψε να πουμε - το ναρκωτικο της πάει σύννεφο.. αστην..

μαρί, για άκου: ο jimmaster γράφει για να παρει κουραγιο και να νιωσει καλυτερα. Εσυ παλιο κομπλεξάρα γράφεις για να μειωσεις τους αλλους. Δες λιγο τις γαμο-ανασφάλειές σου και άσε τα πικρόχολα σχόλια. Προβληματική .

Δε με εκπλήσσεις καθόλου εσωτερική_αδυναμία, έτσι κι αλλιώς δεν περίμενω
από σένα να ξεχωρίσεις το χιουμοριστικό από το σοβαρό σχόλιο.
Πράγμα που ο jimmaster μια χαρά κατάλαβε γι'αυτό και απάντησε ανάλογα.
Δεν πειράζει όμως, συνέχισε να προσπαθείς.

jimmaster
Να σου πω ουτε κι εγω θα προτεινα την ψυχαναλυση, το πλαισιο της πιθανο θα σου δωσει μπολικο υλικο για διανοητικοποιηση και υπεραναλυση μεχρι θανατου. Χωρια που δεν ακολουθει προγραμμα και ο αναλυτης δεν εχει καμια δουλεια να προτεινει "λυσεις". Καμια γνωσιακη-συμπεριφορικη ισως. Εκει ομως θα ερθεις απο οτι καταλαβαινω αντιμετωπος με τις προβληματικες αντιληψεις και την ακαμψια τους οποτε αν δεν εισαι διατεθιμενος να αλλαξεις κατι ριζικα παλι δεν γινεται τιποτα.

Δηλαδη να παω να αυτοκτονησω καλυτερα..καλα συνειδητοποιεις τι μου λες??

jimmaster
29-01-2011, 19:50
Μα λύση σου προτείνει λέγοντας σου ένα σωστό πράμα! Το λες -πρότεινε λύσεις- λες και σου χρωστάει κανείς εδώ κάτι παραπάνω από το να πει τη γνώμη του.
Αυτό για μένα δηλώνει γενικότερη συμπεριφορά και κοσμοθεωρία. Δηλαδή, όχι που ευθύνομαι, και πως να αλλάξω τα πράγματα στη ζωή μου, αλλά ποιός μου χρωστάει τί και πως να το εξασφαλίσω όσο πιο ανώδυνα.

Οχι κοπελα μου δεν παει ετσι!!! Οταν μιλας σε εναν ανθρωπο που εχει χασει τον κοσμο κατω απ τα ποδια του δεν του λες μια κουβεντα και μετα του λες βγαλτα περα μονος σου...!

Εμενα τελειως αποτομα πηρε μπρος ο εαυτος μου ο ιδιος και αρχισε να βαζει τα πραγματα σε ταξη...θελω να ειμαι αισιοδοξος απο δω και περα...πιστευω εχω ταλαιπωρηθει πολυ ηδη... ειμαι στα προθυρα να κανω αλλαγες στη ζωη μου να ξεκολλησω απ τον βαλτο...δεν ειναι δυνατον να μου λετε πως μεσα δεν θελω να το κανω...! Ειναι δυνατον??? Δηλαδη γεννηθηκα με σκοπο να με καταστεψω..? Δεν μπορω να το δεχτω αυτο... εχω ταραχτει παρα πολυ τωρα

marirena
29-01-2011, 19:54
κι αν εχω κατι το τοσο σοβαρο με μενα ή οτιδηποτε δεν ευθυνομαι...δεν το επελεξα να ειμαι ετσι... ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΕΛΕΞΑ!!!

Κι άλλη έκφραση της λάθος αντιμετώπισής σου. (κατά τη γνώμη μου πάντα) Το παραπάνω που λες ισχύει για τους καρκινοπαθείς (κι αυτό υπό όρους γιατί αν π.χ καπνίζει 100 χρόνια τέλος πάντων, έγινα κατανοητή νομίζω...) Αυτή η στάση είμαι το κατακαημένο θύμα, δεν θα σε βγάλει πουθενά. Κατά τη γνώμη μου, δεν ευθύνεσαι για ό,τι σου συνέβη μέχρι περίπου τα 5 έτη. Από εκεί και πέρα ευθύνεσαι για πολλά και κυρίως για τον τρόπο ερμηνείας των ζητημάτων γύρω σου. Π.χ έχεις μητέρα υπερπροστατευτική και δεν σ' αφήνει απ' τις φτερούγες της? Ναι, λάθος της. Ωστόσο, το να κάτσεις εκεί και μια ζωή να την κατηγορείς ότι εκείνη φταίει δεν θα σε βγάλει πουθενά.

Και πολλά από αυτά που είσαι κι εσύ και ο καθένας (ως προς την ψυχική μας δομή και προσωπικότητα) τα έχουμε επιλέξει. Ειδάλλως ας κοπανήσουμε όλοι με φόρα το κεφάλι μας στον τοίχο!!!!!!!!!!!!!

esoteriki_dynami
29-01-2011, 19:54

μη δινεις σημασια στον oboro.... (ξερεις τι λέω, έχει αρχίσει ειρωνείες)

το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης.

oboro
29-01-2011, 19:55

Δεν γινεται τιποτα με τη θεραπεια εννοουσα αγορι μου... Και πως αν δεν θελεις να αλλαξεις γενικοτερα, δεν λυνεται το προβλημα και απλως το σερνεις απο εδω και απο εκει.

Αμαν πια. Πως τα παρερμηνευεις και τα μεγαλοποιεις ετσι?

marirena
29-01-2011, 19:57
δεν του λες μια κουβεντα και μετα του λες βγαλτα περα μονος σου...!

Να το πάλι! Το βλέπεις! Έχεις μία συμπεριφορά τύπου 'μου χρωστάνε'

Από όσα έχω διαβάσει εδώ κανείς δεν είπε βγάλτα πέρα μόνος σου, ίσα ίσα αφιερώνουν χρόνο και καταθέτουν απόψεις, και καποιοι λένε πολύ σοβαρά πράγματα (τα οποία μεταξύ μας μπορεί να πλήρωνες και 80 ευρώ συνεδρία για να ακούσεις). Τί άλλο θες? Ότι θα πατήσει κάποιος από εμάς κουμπί και θα γίνεις εσύ καλά?

jimmaster
29-01-2011, 20:01
Κι άλλη έκφραση της λάθος αντιμετώπισής σου. (κατά τη γνώμη μου πάντα) Το παραπάνω που λες ισχύει για τους καρκινοπαθείς (κι αυτό υπό όρους γιατί αν π.χ καπνίζει 100 χρόνια τέλος πάντων, έγινα κατανοητή νομίζω...) Αυτή η στάση είμαι το κατακαημένο θύμα, δεν θα σε βγάλει πουθενά. Κατά τη γνώμη μου, δεν ευθύνεσαι για ό,τι σου συνέβη μέχρι περίπου τα 5 έτη. Από εκεί και πέρα ευθύνεσαι για πολλά και κυρίως για τον τρόπο ερμηνείας των ζητημάτων γύρω σου. Π.χ έχεις μητέρα υπερπροστατευτική και δεν σ' αφήνει απ' τις φτερούγες της? Ναι, λάθος της. Ωστόσο, το να κάτσεις εκεί και μια ζωή να την κατηγορείς ότι εκείνη φταίει δεν θα σε βγάλει πουθενά.

Και πολλά από αυτά που είσαι κι εσύ και ο καθένας (ως προς την ψυχική μας δομή και προσωπικότητα) τα έχουμε επιλέξει. Ειδάλλως ας κοπανήσουμε όλοι με φόρα το κεφάλι μας στον τοίχο!!!!!!!!!!!!!

Εγω δεν ειπα πως αποποιουμαι τις ευθυνες μου...λαθος αυτο...εγω προσπαθω να καταλαβω που σφαλω και πιστευω τα χω καταφερει ως ενα σημειο...ναι τεμπελης ημουνα και βολεψακιας...ουυυ...βεβαια βρηκα και πατημα τον πατερα μου που με αφηνε και αλωνιζα...το θεμα ειναι ΤΩΡΑ τι γινεται? Τωρα που παιρνω πρεφα τις μαλακιες μου...Οχι το θυμα απολυτα δεν ειμαι...ολοι συμβαλουν σε μια κατασταση...και εμεις και οι αλλοι...καμια φορα εισαι ή τυχερος ή ατυχος και οι συνθηκες ή σε βοηθουν ή σε πατανε κι αλλο μεσα στο βουρκο... ομως αυτα περασανε....το τωρα εχει σημασια...μια σχεση που ξεκιναω με μια κοπελα και που θελω να παει καλα, μια αρχη στη ζωη μου, ενα βημα προς το να γινω ανεξαρτητος χαρουμενος και παραγωγικος ανθρωπος...χαρουμενος βασικα ειμαι ηδη γιατι νιωθω ωραια πραγματα να ερχονται....ανεξαρτητος θα παρει λιγο παραπανω αλλα τα βηματα που κανεις μετρανε και οχι η ταχυτητα...παραγωγικος ηδη ειμαι στα χομπυ και τις ασχολιες μου...θα γινω ομως και οικονομικα παραγωγικος...οκ φοβηθηκα τον κοσμο και την ζωη...στο τελος τελος ανθρωπος ειμαι... ενας απλος ανθρωπος με αλυτα ψυχολογικα και ισως πιο ζωηρη φαντασια και νου που τρεχει...ε θα ζησω και μαυτα... μην με κανετε να νιωθω πως δεν υπαρχει φως στο τουνελ....

ειμαι ειλικρινης...ετσι νιωθω...

oboro
29-01-2011, 20:03
Εσωτερικη δυναμη αν συνεχισεις τις απειλες (εμμεσες η μη) μεσω προσωπικων μηνυματων, θα σε αναφερω στη διαχειριση. ^__^

jimmaster
29-01-2011, 20:06
Δεν γινεται τιποτα με τη θεραπεια εννοουσα αγορι μου... Και πως αν δεν θελεις να αλλαξεις γενικοτερα, δεν λυνεται το προβλημα και απλως το σερνεις απο εδω και απο εκει.

Αμαν πια. Πως τα παρερμηνευεις και τα μεγαλοποιεις ετσι?

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ!!!! ΘΕΛΩΩΩ!!!!!

Οποιος δεν θελει να ζυμωσει δεκα μερες κοσκινιζει!!! Τι σε κανει λοιπον να πιστευεις οτι δεν θελω να αλλαξω?? Εγω ο ιδιος ειπα σε αλλο ποστ οτι θεωρω την ψυχαναλυση αχρηστη διοτι οταν πηγαινα και την εκανα απ το ενα αυτι εμπαιναν κι απο το αλλο εβγαιναν! Τωρα που ισορροπησα σχετικα ειχα βρει το εαυτο μου...δεν ενιωθα την αναγκη για επισκεψεις σε ψυχολογο...απλα ηρθα εδω να τα πω να ξελαφρωσω... ξερω κι εγω οτι οτι εγινε εγινε..και πως η ελπιδα για αλλαγη ποτε δεν πεθαινει...και πως δεν με πηραν και τα χρονια...νεος ειμαι ακομα θα παλεψω...εχω ομως και αδυναμες στιγμες... στις οποιες μελη ομως η res, η θεοφανια, η φωτεινη, η dora και καποιοι αλλοι με στηριξαν παρα πολυ καλα...

marirena
29-01-2011, 20:09
μια σχεση που ξεκιναω με μια κοπελα και που θελω να παει καλα, μια αρχη στη ζωη μου, ενα βημα προς το να γινω ανεξαρτητος χαρουμενος και παραγωγικος ανθρωπος

Τώρα θα με θεωρήσουν όλοι κι εσύ μαζί πολύ κακιά υποθέτω αλλά εγώ θα το πω.
Πάντα ήμουν εντελώς αντίθετη με την άποψη των ανθρώπων πως μέσω της σχέσης θα φτιάξουν τα ζητήματά τους. Συγνώμη αλλά πρώτα φτιάχνουμε τα ζητήματά μας και μετά κάνουμε ευτυχείς σχέσεις. Ειδάλλως θα τα βγάλουμε όλα στην κακομοίρα σχέση!!!!!

esoteriki_dynami
29-01-2011, 20:10
Πάντα ήμουν εντελώς αντίθετη με την άποψη των ανθρώπων πως μέσω της σχέσης θα φτιάξουν τα ζητήματά τους. Συγνώμη αλλά πρώτα φτιάχνουμε τα ζητήματά μας και μετά κάνουμε ευτυχείς σχέσεις. Ειδάλλως θα τα βγάλουμε όλα στην κακομοίρα σχέση!!!!!

Σωστή η marirena!
Να συμπληρώσω και εγώ, ότι η σχέση δεν ειναι ψυχοθεραπεία!

jimmaster
29-01-2011, 20:11
Να το πάλι! Το βλέπεις! Έχεις μία συμπεριφορά τύπου 'μου χρωστάνε'

Από όσα έχω διαβάσει εδώ κανείς δεν είπε βγάλτα πέρα μόνος σου, ίσα ίσα αφιερώνουν χρόνο και καταθέτουν απόψεις, και καποιοι λένε πολύ σοβαρά πράγματα (τα οποία μεταξύ μας μπορεί να πλήρωνες και 80 ευρώ συνεδρία για να ακούσεις). Τί άλλο θες? Ότι θα πατήσει κάποιος από εμάς κουμπί και θα γίνεις εσύ καλά?

Αυτο ειπα εγω...?Οτι περιμενω να κανετα καλα?

Δεν περιμενω τιποτα κοπελα μου απο κανεναν....οταν ομως ξεκινας κατι να το τελειωνεις.... οταν ξερεις οτι καποιος ειναι επιρρεπης να το μεγαλοποιησει διατυπωσε το αναλογως...στην τελικη σου κανει κοπο να μου γραψεις... "ξερεις κατι τζιμ? μπορει να εχεις κατι τετοιο...αλλα μην ανησυχεις ειναι απλα αποψη μου και κατα πασα πιθανοτητα διορθωνεται...με δουλεια και υπομονη και παραλληλα με τις προσπαθειες σου δες το με εναν ψυχαναλυτη για να νιωσεις ακομα καλυτερα"

Ευγνωμων ειμαι και ειπα πως θα το ανταποδωσω και το εννοω...

jimmaster
29-01-2011, 20:13

Eννοειται...αλλα αν περιμενω να γινω ο τελειος ανθρωπος για να κανω σχεση θα ειναι πολυ αργα....ειμαι νεος και θελω να χαρω τα νιατα που μου απομενουν....ατελειες εχω κι εγω οπως ολοι...δεν ειμαι μαχαιροβγαλτης

researcher

ναι μαριρενα

ο τζημ δεν λεει οτι θα τα λυσει ολα με την σχεση

κανει βηματα σε ολους τους τομεις

σπουδασε

αδυνατισε

βγαινει

προσπαθει να ανεξαρτητοποιηθει οικονομικα

και παραλληλα ψαχνεται με βηματα απτα για σχεση

δεν λεει οτι θα λυσει ολα του τα προβληματα αλλα ειναι το κομματι που λειπει

marirena
ξερεις κατι τζιμ? μπορει να εχεις κατι τετοιο...αλλα μην ανησυχεις ειναι απλα αποψη μου και κατα πασα πιθανοτητα διορθωνεται.

Προσωπικά, ακριβώς έτσι σου έχω γράψει για ψάξε λίγο τα πρώτα μου ποστ.

seleios
29-01-2011, 20:16
μελη ομως η res, η θεοφανια, η φωτεινη, η dora και καποιοι αλλοι με στηριξαν παρα πολυ καλα...

την θεοφανια δεν θα ελεγα... ειναι θεο-ειρωνια καπου εγραψε για σενα οτι θα ερθει η συντελεια του κοσμου και δεν θα μαθουμε αν γαμησες.. ειναι μουλαρα δεν το εχεις καταλαβει? και γω υπηρξα αφελης και την θεωρουσα φιλη μου καποτε ΔΥΣΤΥΧΩΣ... :( η ντορα ναι, η φωτεινη ναι καθως επισης και η res

marirena
29-01-2011, 20:17
ναι μαριρενα

σπουδασε

αδυνατισε

βγαινει

Καλά είναι αυτά και θεμιτά (η εμμονή με το σώμα το γυμνασμένο και αδύνατο προβληματική κατ' εμέ αλλά τέλος πάντων)

Εντοπίζω όμως πως δίνει πολύ περισσότερη βάση σε άλλα ζητήματα (δεν έχω κοπέλα, δεν έχω σεξουαλική εμπειρία) ορίζοντας τα ως αιτίες ή/και πρωταρχικά θέματα που ζητούν λύση, ενώ για μένα αφενός έπονται άλλων πραγμάτων, αφετέρου αυτά τα άλλα είναι που ζητούν πρώτα επίλυση αν θέλει ο τζιμ να ελπίζει πως θα πετύχει μετά και στα υπόλοιπα.

jimmaster
29-01-2011, 20:22
Δεν κανω ψυχοθεραπεια μεσω της σχεσης...αντιθετως ειναι γνωμωνας να φανει ο αληθινος εαυτος σου...χωρις bullshit...γιατι εκει δεν μπορεις να κρυφτεις...κι εγω θα τον βγαλω τον αληθινο εαυτο μου κι οτι γινει... δεν φοβαμαι οτι θα ανακαλυψω κατι τραγικο...ενα ανθρωπακι οπως ολοι ειμαι...με θετικα κι αρνητικα...βασικα σαν ανθρωπος πιστευω πως περα απ τα αλυτα ψυχολογικα μου ειμαι πολυ ισορροπημενος, δημιουργικος και στοργικος....αλλα και δυναμικος με προσωπικοτητα και αποψη...περιφερειακα ειναι αυτα που με βασανιζουν...και κυριως οπως πιστευα παντα η τεμπελια και η ανυπομονησια μου... αλλα παιδι ημουν δεν δικαιολογουμαι?? εδω ακουω αλλα κι αλλα και απορω πραγματικα...τι κοσμος ειναι δυνατον να υπαρχει...

Οχι η σχεση δεν με ψυχαναλυσει...κατα αρχην θα βιωσω τον ερωτα που ολοι λενε οτι ειναι υπεροχο συναισθημα...και σιγουρα ας μην κρυβομαι θα νιωσω να καλυπτεται το κενο που εχω σε σχεση με αλλους...θα μου πεις τωρα και τι σε νοιαζει τι κανουν οι αλλοι...στην ουσια δεν με νοιαζει...απλα ειμαι ανυπομονος να ζησω αυτα τα υπεροχα βασικα της ζωης...ειμαι πολυ καιρο μονος μου...αλλο οι φιλοι, οι φιλες, οι γονεις, οι συγγενεις κι αλλο το ατομο με το οποιο εισαι ερωτευμενος....μην κοροιδευομαστε

jimmaster
29-01-2011, 20:30
Καλά είναι αυτά και θεμιτά (η εμμονή με το σώμα το γυμνασμένο και αδύνατο προβληματική κατ' εμέ αλλά τέλος πάντων)

Εντοπίζω όμως πως δίνει πολύ περισσότερη βάση σε άλλα ζητήματα (δεν έχω κοπέλα, δεν έχω σεξουαλική εμπειρία) ορίζοντας τα ως αιτίες ή/και πρωταρχικά θέματα που ζητούν λύση, ενώ για μένα αφενός έπονται άλλων πραγμάτων, αφετέρου αυτά τα άλλα είναι που ζητούν πρώτα επίλυση αν θέλει ο τζιμ να ελπίζει πως θα πετύχει μετά και στα υπόλοιπα.

H γυμναστικη ειναι το χομπυ μου πλεον...για την εμφανιση μου δεν την χρειαζομαι...επισης το να ειμαι ελκυστικος εξωτερικα βοηθαει μην κοροιδευομαστε...αλλα τεσπα...

Για μενα τρωγωντας ερχεται η ορεξη...και εμενα ανοιξε η ορεξη πριν καν φαω...ξερεις κατι??? Ολα θα κριθουν επι τω εργω κι οχι εδω μεσα...μπροστα σε μια γυναικα που προκειται να ερθει τοσο κοντα σου δεν μπορεις να κρυφτεις...ουτε μπορεις να κρυφτεις οταν αναλαβεις ευθυνες...ή θα βουλιαξω ή θα επιπλευσω περηφανα...αλλο σε ντεμι κατασταση εγω δεν μενω!! Δεν την παλευω αλλο...

jimmaster
29-01-2011, 20:36
Ειναι και λιγο δικαιολογια να καθεσαι πισω και να λες...εχω αλυτα προβληματα πιο βαθια αρα δεν εχει νοημα να δουλεψω και βρω κοπελα...καταλαβες? Για μενα αυτο που μου χρειαζεται ειναι να κοψω τα λογια και να αρχισω τις πραξεις...ηδη το εχω κανει απλα καθομαι τωρα και σπαταλαω χρονο να τα λεω συνεχεια και συνεχεια....αλλα δεν πειραζει καλο κανει και η υπενθυμιση...

Στην τελικη τα πραγματα ειναι απλα....μπορω να καθομαι αλλο χωρις κοπελα..? οχι..
μπορω να δουλεψω με ψυχαναλυτη χωρις να εχω λεφτα? οχι...
μπορω να βρω δικο μου σπιτι και να επεκταθω στα ενδιαφεροντα μου χωρις χρηματα? οχι..

Απλα με εχει πιασει τωρα η μαλακια η σαββατιατικη που εκατσε (ολοι ειχαν δουλειες) και δεν πηγα μια βολτα και επεται και η κυριακη που ειναι σαπια μερα τελειως ενω εγω βιαζομαι να εφαρμοσω τις αλλαγες στη ζωη μου γιατι νιωθω μεσ τα σκατα ως το λαιμο γιαυτο τωρα καθομαι εδω και γκρινιαζω

jimmaster
29-01-2011, 20:42
ναι μαριρενα

σπουδασε

αδυνατισε

βγαινει

Και βασικα δεν θεωρω οτι εχω και πολλα...ουτε φαρμακα χρειαζομαι, ουτε προβληματα υπνου εχω ή ορεξης....το μπλα μπλα θελω και επισης κατι αλλο πιο σημαντικο...

Αυτη η εσωτερικη φωνη που με επιτασει να σοβαρευτω και να κοψω τις μπουρδες να γινεται ολο και πιο εντονη!!! ΑΥΤΗ η σωτηρια φωνη που την ακουσα πρωτη φορα τα χριστουγεννα και απο τοτε με εχει φερει πολλα βηματα μπροστα!! Δεν θελω ποτε να σταματησει να ουρλιαζει μεσ τα αυτια μου...απο ολο αυτο πιο δυνατος αισθανομαι να βγαινω πιο δυνατος και πιο δυνατος...

ναι η ζωη δεν ειναι ροδινη για κανεναν...για ΚΑΝΕΝΑΝ...απλα το καταλαβαινεις οταν σταματας τις κλαψες και κοιτας λιγο γυρω σου τι παιζει...

Ξερεις κατι αλλο? Τελικα χαιρομαι που δεν γεννηθηκα πλουσιος ή ωραιος...μου δινει ΤΕΡΑΣΤΙΑ χαρα το να κατακτησω τη ζωη...την εμφανιση, την προσωπικοτητα...εχω φιλους βολεμενους οικονομικα απο τον μπαμπα, και μαμακηδες ταυτοχρονα....αηδια μου προκαλει το βολεμα τους...ειμαι ετοιμος να μπηξω τα δοντια μου στην ζωη με οποια ιδιαιτεροτητα, αδυναμια και δυναμη εχω...!!!

oboro
29-01-2011, 20:47
Και βασικα δεν θεωρω οτι εχω και πολλα...ουτε φαρμακα χρειαζομαι, ουτε προβληματα υπνου εχω ή ορεξης....το μπλα μπλα θελω και επισης κατι αλλο πιο σημαντικο...

Δεν θεωρεις οτι εχεις και πολλα προβληματα... Ενταξει, απλως ηθελα να το δω γραμμενο, να σιγουρευτω, γιατι κι εγω αυτο εχω καταλαβει. Πως δεν θεωρεις οτι εχεις και πολλα προβληματα. Και πως ο,τι θεωρεις, αυτο υπαρχει, ενω ο,τι δεν θεωρεις δεν ειναι θεμα και δεν υποφερεις εξαιτιας του παρα για αλλους λογους. Θεωρω θεωρωντας θεωριζομενος.

ΟΚ και ενταξει... Στο κατω κατω της γραφης δεν μπορουμε να πεισουμε καποιον οτι εχει προβλημα, μονος του κυριως θα το καταλαβει αντι να επιδιωκει δρομους αυτοβελτιωσης βολικους (με την εννοια του "δευτερογενους κερδους" που προκυπτει απο το προβλημα, οπως σου ειπε πολυ σωστα και η μαριρενα τις προαλλες.)

jimmaster
29-01-2011, 20:58
Δεν θεωρεις οτι εχεις και πολλα προβληματα... Ενταξει, απλως ηθελα να το δω γραμμενο, να σιγουρευτω, γιατι κι εγω αυτο εχω καταλαβει. Πως δεν θεωρεις οτι εχεις και πολλα προβληματα. Και πως ο,τι θεωρεις, αυτο υπαρχει, ενω ο,τι δεν θεωρεις δεν ειναι θεμα και δεν υποφερεις εξαιτιας του παρα για αλλους λογους. Θεωρω θεωρωντας θεωριζομενος.

ΟΚ και ενταξει... Στο κατω κατω της γραφης δεν μπορουμε να πεισουμε καποιον οτι εχει προβλημα, μονος του κυριως θα το καταλαβει αντι να επιδιωκει δρομους αυτοβελτιωσης βολικους (με την εννοια του "δευτερογενους κερδους" που προκυπτει απο το προβλημα, οπως σου ειπε πολυ σωστα και η μαριρενα τις προαλλες.)

Ποιος ο λογος να διαλεξω το βολικο ενω ξερω οτι δεν θα με ωφελησει? Γενικα στη ζωη μου προσεχω να μην κοροιδευω τον εαυτο μου...στην προσωπικη μου ζωη ειναι κυριως τα πολλα αλυτα που εχω αλλα και παλι σου ειπα τι πιστευω...στην πραξη πχ οταν βγηκα ραντεβου πρωτη φορα στη ζωη μου, ενω πιστευα πως θα ειναι μια καταστροφη, στην πραξη εγινε το αντιθετο ακριβως... :) Η ξερω γω οταν τονωθηκε λιγο η αυτοπεποιθηση μου, εγινα πιο κοινωνικος και συγκεντρωσα γυρω μου αμεσως φιλικα προσωπα, προσεγγισεις απο κοπελες... Δλδ οσα εβλεπα βουνο τελικα αποδειχτηκαν πιο απλα απ οτι νομιζα, και οτι πιστευα για μενα, τελικα δεν ισχυε...πολλες φορες ισχυε το αντιθετο...απλα επειδη ειχα ατομα γυρω μου αρνητικα (φιλους, γονεις με θεματα) ολο αυτο μου το εκαναν χειροτερο...

Ετσι και τωρα δεν θεωρω οτι παιρνω τον βολικο δρομο λεγοντας οτι θεωρω οτι δεν εχω πολλα... τουλαχιστον επαγγελματιας ψυχολογος μου το χε πει....μια πολυ καλη κυρια και πολυ καλη στο επαγγελμα της... οτι τα παιρνω ολα πολυ στα σοβαρα και οτι φαρμακα δεν μου χρειαζονται

researcher
29-01-2011, 21:01
o oboro οταν μιλαει ο Tzim

http://www.youtube.com/watch?v=5P6UU6m3cqk

researcher
29-01-2011, 21:02

Αυτη η εσωτερικη φωνη που με επιτασει να σοβαρευτω και να κοψω τις μπουρδες να γινεται ολο και πιο εντονη!!! ΑΥΤΗ η σωτηρια φωνη που την ακουσα πρωτη φορα τα χριστουγεννα και απο τοτε με εχει φερει πολλα βηματα μπροστα!! Δεν θελω ποτε να σταματησει να ουρλιαζει μεσ τα αυτια μου...απο ολο αυτο πιο δυνατος αισθανομαι να βγαινω πιο δυνατος και πιο δυνατος...

ναι η ζωη δεν ειναι ροδινη για κανεναν...για ΚΑΝΕΝΑΝ...απλα το καταλαβαινεις οταν σταματας τις κλαψες και κοιτας λιγο γυρω σου τι παιζει...

Ξερεις κατι αλλο? Τελικα χαιρομαι που δεν γεννηθηκα πλουσιος ή ωραιος...μου δινει ΤΕΡΑΣΤΙΑ χαρα το να κατακτησω τη ζωη...την εμφανιση, την προσωπικοτητα...εχω φιλους βολεμενους οικονομικα απο τον μπαμπα, και μαμακηδες ταυτοχρονα....αηδια μου προκαλει το βολεμα τους...ειμαι ετοιμος να μπηξω τα δοντια μου στην ζωη με οποια ιδιαιτεροτητα, αδυναμια και δυναμη εχω...!!!

Βασικα συμφωνω!!!!!

researcher
29-01-2011, 21:09

σιγουρα ειναι μια παγιδα να αναγειεννοεις ολη του την γκαντεμια ας πουμε σε ενα πραγμα η ολη του την ευτυχια

σιγουρα! δεν αντιλεγω!!!!

απλα πιστευω πως εχει το μυαλο να μην σκεφτεται τοσο απολυτα πια
καλο ειναι να εχουμε μια ταση να μην εξαρτομαστε απο κατι αλλα απο την ιδια μας την υπαρξη σε ολες τις

oboro
29-01-2011, 21:10
Ναι... Το ατομο που ειναι συνεχως hyper οταν ποσταρει, το ριχνει συνεχεια στην πλακα και στα μισα του θρεντ πειραζε συνεχεια τον Τζιμ μαζι με την κοριτσοπαρεα ημουν... Εγω.

:rolleyes:

researcher
29-01-2011, 21:12
Ναι... Το ατομο που ειναι συνεχως hyper οταν ποσταρει, το ριχνει συνεχεια στην πλακα και στα μισα του θρεντ πειραζε συνεχεια τον Τζιμ μαζι με την κοριτσοπαρεα ημουν... Εγω.

:rolleyes:

και ποιος ηταν????

oboro
29-01-2011, 21:14
Εναν καλο μεγαλο καθρεφτη χρειαζεται το φορουμ αυτο, περα απο καλαθο αχρηστων και μεγαλυτερα ορια στα u2u. Να κανουμε ερανο μεσω της διαχειρισης.

researcher
29-01-2011, 21:15
Εναν καλο μεγαλο καθρεφτη χρειαζεται το φορουμ αυτο, περα απο καλαθο αχρηστων και μεγαλυτερα ορια στα u2u. Να κανουμε ερανο μεσω της διαχειρισης.

χμ χμμμμμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!

jimmaster
29-01-2011, 21:18
Σας καληνυχτω..

παω μια βολτα....

researcher
29-01-2011, 21:20
καλη βολτιτσααααααααααααα!!!!!

oboro
29-01-2011, 21:24
Καλη βολτα τζιμη

βαριεμαι... ρις ποσταρε μου ενα βιντεο ρε συ, αφου το εχεις ρε γμτ λεμε

researcher
29-01-2011, 21:32
δεν μου ρχεται κατι καλο.....ααααααααα....κριμααα ααααα...το χω ε?????

χαχαχαχαχα! ευχαριστω παντως

researcher
29-01-2011, 21:33
δεν μου ρχεται κατι καλο.....ααααααααα....κριμααα ααααα...το χω ε?????

χαχαχαχαχα! ευχαριστω παντως

researcher
29-01-2011, 21:34
καλα γιατι δημοσιευτηκε δυο φορες???

οκ

researcher
29-01-2011, 21:37
ο o oboro και το φορουμ....
http://www.youtube.com/watch?v=0wbj9Qpugv4

oboro
29-01-2011, 21:39
καλα γιατι δημοσιευτηκε δυο φορες???

οκ

Γιατι οχι απλα το 'χεις - το 'χεις ΔΙΠΛΑ!

^___^

(this has been a διπλοφατσα)

seleios
29-01-2011, 21:40
να περασεις ομορφα τζιμη μας ;)

researcher
29-01-2011, 21:47
Γιατι οχι απλα το 'χεις - το 'χεις ΔΙΠΛΑ!

^___^

(this has been a διπλοφατσα)

you are sooooooooo sweet sometimes!!!!

oboro
29-01-2011, 21:49
:] αντε κι εσυ καλη εισαι.

oboro
29-01-2011, 21:51
Υ.Γ. ουγκαμπουγκα-μπου..?

(μεταφρ: lol saturday wtf)

researcher
29-01-2011, 21:52
:] αντε κι εσυ καλη εισαι.

αντε ας οψεται!

καποτε ημουνα πουλι και μαγαπουσανε πολιιιιιιιι!!!!!!!

αχχαχαχαχαχαχαχ!!!!!

Φωτεινη!
29-01-2011, 22:06
Τζιμ ..με την βλεμματικη επαφη πως τα πας?
Εχθες ας πουμε..
...τωρα που θα βγεις κοιτα να μην πεσεις παλι σε καμια λυσσαρα..
http://www.youtube.com/watch?v=0kV0avHKpRg

Ρις να σαι καλα!!!

oboro
29-01-2011, 22:08
Ειπαμε δεν ηταν λυσσαρα αλλα στερεοτυπημενη ιδεοψυχοξανθη προβολη

researcher
29-01-2011, 22:18
μπουλας :oboro

ζουγανελης: τζημ

http://www.youtube.com/watch?v=BLmTNocvZoA

researcher
29-01-2011, 22:24
Εχθες ας πουμε..

Ρις να σαι καλα!!!

ευχαριστωωωω!

τελειο το βιιντεακι!

χαχ χα! λες να την παθει ετσι ο τζημ????

oboro
29-01-2011, 22:24
Τωρα τι να σου πω πραγματικα... Δεν θελω να σε ενθαρρυνω, και για αυτο δεν ποσταρω περιγραφη του πως εχω ξεσκιστει στα γελια.

Ειλικρινα.

researcher
29-01-2011, 22:29
αχαχαχαχαχαχχα!

φοβερο ε???

α ρε ζουγανελη!

το χα σταμπαρει καιρο αυτο το βιντεακι!!! δεν ειναι τωρα!!!!

oboro
29-01-2011, 22:30
Ε αφου ολα τα εχεις σταμπαρει, εχεις απο ενα ετοιμο ανα πασα στιγμη για καθε περισταση. =P

Δεν υπαρχουν και οι δυο...

researcher
29-01-2011, 22:36
σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ !

η μαμα του τζημ οταν ο τζημ ανοιξει τα φτερα του σε καινουριες αγκαλιες!!!!

και ενω ολοι θα χαιρονται!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=nw6Y3ohWuUQ

την αγαπω ειλικρινα την Λυδια. την βρισκω μοναδικη και υπεροχη!

jimmaster
30-01-2011, 13:46
Εχθες ας πουμε..

Ρις να σαι καλα!!!

Δεν μου ειναι ευκολο αλλα οταν το κανω αισθανομαι πολυ ομορφα

jimmaster
30-01-2011, 14:09
ΤΟ βιντεο με τον ζουγανελη ειναι κλασικο χαχα...πολυ γελιο

To αλλο με τη λυδια...χαχαχα..ελεος....υπε ρβ ολες!!

jimmaster
30-01-2011, 14:11
...........................

jimmaster
30-01-2011, 14:35
σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ !

η μαμα του τζημ οταν ο τζημ ανοιξει τα φτερα του σε καινουριες αγκαλιες!!!!

και ενω ολοι θα χαιρονται!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=nw6Y3ohWuUQ

την αγαπω ειλικρινα την Λυδια. την βρισκω μοναδικη και υπεροχη!

Ρις σβησε μερικα μυνηματα σου...θελω να στειλω πμ

NikosD.
30-01-2011, 17:08
Κατάφερα και διάβασα όλο το θέμα.
Εστάλησαν προειδοποιησεις σε μερικά μέλη που κατά την προσωπική μου γνώμη, ξεπερασαν κάποια όρια, κατ επανάληψη.

Κι ένα σχόλιο σχετικά με τα πολλαπλά προφίλ: το σύστημα αναγνώρισης πολλαπλών προφίλ που έχουμε στο νέο φόρουμ είναι εντυπωσιακά αποτελεσματικό. Για τα 2 μέλη που αναφέρθηκε παραπάνω ότι αποτελούν διπλό-λογαριασμό, (εσωτερική-δύναμη, μαριρένα) δεν έχει προκύψει κάτι σχετικό από το σύστημα εντοπισμού πολλαπλών προφιλ.
Καταλαβαινω ότι υπάρχει ένα παρελθόν σε αυτό το χώρο που δικαιολογεί τέτοιες καχυποψίες, ωστόσο σας διαβεβαιώνω πως πολύ δύσκολα μπορεί πλέον κάποιος να παρακάμψει το σύστημα και δυστυχώς, οφείλω να ενημερώσω πως το νέο σύστημα με έχει στεναχωρήσει απεριόριστα, με αυτά που έχει μέχρι στιγμής εντοπίσει.

researcher
30-01-2011, 18:29
Ρις σβησε μερικα μυνηματα σου...θελω να στειλω πμ

οκ.............................................. ...

researcher
31-01-2011, 15:09
ΤΟ βιντεο με τον ζουγανελη ειναι κλασικο χαχα...πολυ γελιο

To αλλο με τη λυδια...χαχαχα..ελεος....υπε ρβ ολες!!

ναι με την Λυδια ηταν λιγο δραματοποιημενο...................

oboro
31-01-2011, 15:53
Δεν πειραζει... H σκεψη ειναι που μετραει.

: PP

researcher
31-01-2011, 16:07
Δεν πειραζει... H σκεψη ειναι που μετραει.

: PP

εεεεεεεεε ναι

θενκς ομπορο

αλλωστε ειναι στη φυση του δραματος να δραματοποιει τα πραγματα

και η Λυδια φοβερη δεν μπορεις να πεις :)

jimmaster
01-02-2011, 12:19
Η χειροτερη βραδια που ειχα ποτε μου...δεν μπορεσα να κοιμηθω πριν παει 5μιση ενω ημουν πολυ κουρασμενος και ειχα πεσει απ τις 12...

Χτυπουσε η καρδια μου και ολα ειχαν τρυπωσει στο μυαλο μου... αυτο για 5 συνεχομενες ωρες... δεν μπορω αλλο... βλεπω ζευγαρια και ζηλευω αφορητα... δεν παει αλλο... ειμαι κλεισμενος με τους μαλακες τους δικους μου και μου εχουνε πρηξει τα συκωτια! Δεν αντεχεται αλλο αυτη η ζωη.... Ενιωσα χθες την απολυτη απογνωση... ποσο πισω εχω μεινει...στα παντα... ποια θα με αποδεχτει μολις μαθει το παρελθον μου??

Τωρα ξυπνησα ενα ρακος...εβαλα λιγο μουσικη και με επιασαν τα κλαματα... μπηκα να γραψω για να τα πω καπου... δεν εχω νιωσει πιο πιεσμενος ποτε μου...

researcher
01-02-2011, 13:59
νιωθεις πιεσμενος

αισθανεσαι πως κανενας δεν θα σε αποδεχτει

κολαει η αισθηση της αναξιοτητας σου στο μυαλο σου

θελεις καπου να τα πεις να σε καταλαβουνε

τα λες σε καταλαβαινουνε

φευγει αυτο

νιωθεις καλυτερα οτι θα το παλεψεις ξαναφευγει ξαναερχεται

ξανααισθανεσαι χειροτερα

και ποιος θα σε δεχτει

και γιατι να σε δεχτει και δεν θα σε δεχτει

και ας κλαψεις λιγο ακομα

που ειναι η προσωπικοτητα σου????

που εισαι εσυ????

φοβοι φοβοι φοβοι

κοιμασαι ρακος ξυπνας ρακος

σε πιανουν τα κλαματα

που εισαι εσυ??? που εισαι???

οι γονεις σου σε πρηζουν

και εσυ τα βαζεις με σενα ακομα μια φορα

οι απαντησεις μου ειναι οι εξεις τις οποιες βεβαια και εγω προσπαθω να τις ακολουθω

δεν γραφω για να βοηθησω

γραφω γιατι το θεμα σου με αγγιζει

γιατι ενσαρκωνεις με το λογο σου και την δικη μου αισθηση εαυτου ( που καποιες φορες εχω)

θα σου πω εγω πως το πολεμαω

1) κανω ψυχοθεραπεια

2) δεν με πιστευω παντα οταν εχω τις μαυρες μου

3) ποια θα σε δεχτει??? αυτη που θα σε δεχτει....δεν ειναι ολος ο πλανητης εσυ...υπαρχουν και αλλοι ανθτωποι εκει εξω που σε βλεπουν τελειως διαφορετικα απ ο,τι βλεπεις εσυ τον εαυτο σου

4) βαζω ανθρωπους στην ζωη μου ...αρχιζω ασχετα χομπυ...οχι γιατι με ενδιαφερουν μονο και μονο για να ερχομαι κοντα με ανθρωπους και να καταλαβαινω σιγα σιγα ποσο ανθρωπινες ειναι αυτες οι τασεις που θεωρεις πως κανενας αλλος δεν τις εχει

5)οσο λιγοτερο μπορω να μιλαω με τους γονεις μου τωρα που μενουμε μαζι...οσο λιγοτερο! οχι απο θυμο!

6) διαβασμα! βιβλια αυτοβοηθειας να μαθαινω....τι ειναι εκεινο τι ειναι το αλλο ...πως μπορω να βοηθηθω...

7) καινουρια ματια!!! ακομα και σε μενα! τιποτα υπονουμενο! τιποτα δεδομενο! τιποτα! αυτο δεν μπορω να το εξηγησω με πολλες λεπτομερειες η μαλλον κατι μου ερχεται... επειδη ειχα απο τον πατερα μου πολλη υποτιμητικη ειρωνια δεν την αντεχω ουτε δευτερολεπτο! επιλεγω οσο πιο πολυ μορω να ειμαι εντελως ξεκαθαρη σε σχεση με το τι με ενδιαφερει τι εννοω και τι μου λεει ο αλλος. ρωταω και ξαναρωταω ετσι ωστε να ειμαι σιγουρη! αυτο με εχει βοηθησει παρα πολυ στο να ξεκαθαρισω τι ειναι δικο μου και τι δδδδδδδδδεν ειναι απο αυτα που σκεφτομαι και που ακουω! τρελα ψυχοθεραπευτικο!!!!

γενικοτερα

εχω την αισθηση πως οι ανθρωποι και τα φαρμακα βοηθανε

μα πανω απ ολα πρεπει εμεις να μαθουμε κολυμπει και οχι να επιπλεουμε περιμενοντας καποιο πλεουμενο να μας τραβηξει

και κατι ακομα

οι γονεις δυστυχως η ευτυχως ζουν στον δικο τους περιορισμενο κοσμο!

δεν καταλαβαινουν πως ρουφαν την δικη σου ζωη για να ζησουν!

δεν καταλαβαινουν οχι γιατι εισαι μοναχογιος αλλα γιατι το μυαλο τους ειναι παντα περιορισμενο!
δεν ειναι Θεοι!!!!

ομως εαν εσυ ανεβεις ενα ενα τα σκαλοπατια

αν και στην αρχη θα κανουν σου ξου μου του

σιγουρα μολις το συνηθισουν το καινουριο θα χαιρονται μαζι σου την ανεξαρτησια σου!!!!!!

τελος!

αυτα ειχα να πω

και λαβε ξανα υπ οψιν σου πως τα λεω και σε εμενα

η μαλλον πρωτιστως σε εμενα!!!! χε χε!

jimmaster
01-02-2011, 14:09
Ευχαριστω για την απαντηση σου

jimmaster
01-02-2011, 14:15
Living in simulation mode!

Δεν εχω νιωσει χειροτερα στη ζωη μου...τελος...δεν παει πιο κατω

jimmaster
01-02-2011, 14:26
Κανενας παρομοια εμπειρια ειχε? ξεφευγεις ποτε απ αυτο? Απ το να βλεπεις φωτο με παιδακια να ειναι ζευγαρια και να του ρχεται να πεθανει απ το παραπονο? Θα τα ξεπερασω ποτε μου? Η θα ζησω μιζερα για παντα? Γιατι αν ειναι ετσι τοτε δεν μου μενει και πολλη ορεξη για ζωη...ειναι το μονο σιγουρο...και δεν ειναι χαβαλες

ioannis2
01-02-2011, 14:34
Κανενας παρομοια εμπειρια ειχε? ξεφευγεις ποτε απ αυτο? Απ το να βλεπεις φωτο με παιδακια να ειναι ζευγαρια και να του ρχεται να πεθανει απ το παραπονο? Θα τα ξεπερασω ποτε μου? Η θα ζησω μιζερα για παντα? Γιατι αν ειναι ετσι τοτε δεν μου μενει και πολλη ορεξη για ζωη...ειναι το μονο σιγουρο...και δεν ειναι χαβαλες

Άμα το κυνηγάς τόσο έντονα δεν έρχεται ή κινδυνεύεις να σπάσεις τα μούτρα σου με επιλογές που δε σε γεμίζουν. Αυτό λέει η δική μου η εμπειρία. Σ΄αυτήν περίπου την κατάσταση είμαι. Από την άλλη έρχονται εκεί που δεν το περιμένεις ευκαιρίες, άρα πρέπει να είσαι σε ετοιμότητα για να «δώσεις μέσα». Στο δεύτερο την πάτησα, γιατί λόγω απειρίας ή δεν έκανα στη στιγμή την κινηση και έχασα καλές ευκαιρίες. Αυτά.
Να κινήσε. Αυτό κάνω κι εγώ αρκετές φορές. Παρα το ότι πενιχρά τα αποτελέσματα μένει η εμπειρία και η ικανοποίηση ότι το κυνήγησες.

jimmaster
01-02-2011, 14:42
Άμα το κυνηγάς τόσο έντονα δεν έρχεται ή κινδυνεύεις να σπάσεις τα μούτρα σου με επιλογές που δε σε γεμίζουν. Αυτό λέει η δική μου η εμπειρία. Σ΄αυτήν περίπου την κατάσταση είμαι. Από την άλλη έρχονται εκεί που δεν το περιμένεις ευκαιρίες, άρα πρέπει να είσαι σε ετοιμότητα για να «δώσεις μέσα». Στο δεύτερο την πάτησα, γιατί λόγω απειρίας ή δεν έκανα στη στιγμή την κινηση και έχασα καλές ευκαιρίες. Αυτά.
Να κινήσε. Αυτό κάνω κι εγώ αρκετές φορές. Παρα το ότι πενιχρά τα αποτελέσματα μένει η εμπειρία και η ικανοποίηση ότι το κυνήγησες.

Σου λεω δεν υπαρχει αυτο που νιωθω... ειμαι ανυπομονος απ τη φυση μου αλλα τοσο πολυ ποτε μου δεν εχω νιωσει...δεν μπορεις να με καταλαβεις με τιποτα... χθες εκανα τα γλυκα ματια και πειραζα μια κοπελα που εκανε πρακτικη σε μια τραπεζα εκει κοντα που μενω...σε μια περιπτερου, ολες ενδωσανε αλλα δεν μπορουσαν εκεινη την ωρα να δωσουν τηλεφωνο...περιμενω και την αλλη να τελειωνει και περιμενω και για δουλεια αποτελεσματα και με εχει φαει η παρανοια! Ειναι πολυς ο καιρος που ειμαι εκτος παιχνιδιου στα παντα και πλεον δεν το σηκωνω.....

Σου λεω ολη νυχτα δεν καταφερα να κοιμηθω...ουτε δευτερολεπτο...μονο το πρωι λιγες ωρες... και ημουν απιστευτα κουρασμενος
Κλεισμενος στο μπουντρουμι το δωματιο μου, εξω βρεχει, τα νευρα μου ειναι τσαταλια και γενικα υπαρχει ενταση στο σπιτι....αμα ξεφυγω ποτε απο ολα αυτα θα πρεπει να μου δωσουν βραβειο υπομονης!

researcher
01-02-2011, 15:19
http://www.youtube.com/watch?v=0jjb1FnWrUI

Fearg
01-02-2011, 16:46

Ναι εγω. Περναω μια παρομοια φαση τους τελευταιους 2-3 μηνες και πραγματικα δεν ξερω αν ξεφευγεις ποτε απο αυτο. Εγω οχι μονο φωτογραφιες με ζευγαρια να εβλεπα, καποιος φιλος μου να την επεφτε σε κοπελα οταν βγαιναμε, με επιανε τρελα, εβγαινα εξω και ψαχνομουν για ξυλο. Απο τη μια ηθελα να βρω κοπελα αλλα απο την αλλη δεν μπορουσα καν να σκεφτω οτι μπορει να με δει ερωτικα καποια. Ασε πιο κατω δεν πηγαινε σου λεω.
Τωρα εχω αρχισει να το βλεπω λιγο αλλιως. Τις παρατησα αυτες τις σκεψεις να αυτοκτονησω, οτι δεν αξιζω, οτι περασαν τα χρονια κλπ χωρις να ξερω καλα καλα γιατι. Προσπαθω να γυμνασω μυαλο κ σωμα, να πατησω λιγο καλα στα ποδια μου. Δεν ξερω κ εγω ακριβως τι θελω. Παντως δεν εχω πια αυτοσκοπο να κανω σχεση. Θελω πρωτα απ' ολα να γνωρισω καλα εμενα και να με αποδεχτω. Απο εκει και περα αν βρω μια κοπελα καλως, αν οχι δεν πειραζει. Μπορει να ειναι κ λαθος τροπος, δεν ξερω, οπου με βγαλει.
Δεν ξερω αν σου λεει κατι αυτο που εγραψα. Ισως το εγραψα και για μενα. Αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι δρομοι προς τα κατω υπαρχουν πολλοι, αλλα και προς τα πανω δεν ειναι μονο ο ερωτας ρε φιλε. Υπαρχουν τοσα πραγματα να αντλησεις συγκινησεις και ευχαριστηση. Τελος παντων, αυτα , λιγο γρηγορα γραμμενα, θα τα ξαναπουμε.

jimmaster
01-02-2011, 18:57
Ναι εγω. Περναω μια παρομοια φαση τους τελευταιους 2-3 μηνες και πραγματικα δεν ξερω αν ξεφευγεις ποτε απο αυτο. Εγω οχι μονο φωτογραφιες με ζευγαρια να εβλεπα, καποιος φιλος μου να την επεφτε σε κοπελα οταν βγαιναμε, με επιανε τρελα, εβγαινα εξω και ψαχνομουν για ξυλο. Απο τη μια ηθελα να βρω κοπελα αλλα απο την αλλη δεν μπορουσα καν να σκεφτω οτι μπορει να με δει ερωτικα καποια. Ασε πιο κατω δεν πηγαινε σου λεω.
Τωρα εχω αρχισει να το βλεπω λιγο αλλιως. Τις παρατησα αυτες τις σκεψεις να αυτοκτονησω, οτι δεν αξιζω, οτι περασαν τα χρονια κλπ χωρις να ξερω καλα καλα γιατι. Προσπαθω να γυμνασω μυαλο κ σωμα, να πατησω λιγο καλα στα ποδια μου. Δεν ξερω κ εγω ακριβως τι θελω. Παντως δεν εχω πια αυτοσκοπο να κανω σχεση. Θελω πρωτα απ' ολα να γνωρισω καλα εμενα και να με αποδεχτω. Απο εκει και περα αν βρω μια κοπελα καλως, αν οχι δεν πειραζει. Μπορει να ειναι κ λαθος τροπος, δεν ξερω, οπου με βγαλει.
Δεν ξερω αν σου λεει κατι αυτο που εγραψα. Ισως το εγραψα και για μενα. Αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι δρομοι προς τα κατω υπαρχουν πολλοι, αλλα και προς τα πανω δεν ειναι μονο ο ερωτας ρε φιλε. Υπαρχουν τοσα πραγματα να αντλησεις συγκινησεις και ευχαριστηση. Τελος παντων, αυτα , λιγο γρηγορα γραμμενα, θα τα ξαναπουμε.

Κοιταξε...σιγουρα το να ξεπερασεις τη ζηλια κι ολα τα αρνητικα συναισθηματα μονο καλο μπορει να κανει...η ζηλια ειναι μεγαλη βλακεια και σπαταλη ενεργειας. Αν οντος οπως λες γυμνασεις σωμα και μυαλο και πατησεις καλυτερα στα ποδια σου, κατι το οποιο συνεβει και σε μενα, θα δεις οτι θα προσελκυεις τα θυληκα πιο ευκολα...ακομα δλδ κι αν οντος βγαλεις την ελλειψη γκομενας απο το μυαλο σου και αντλεις συγκινησεις απο αλλου τοτε πιστευω θα σου ειναι πιο ευκολο να κανεις κινησεις αλλα θα σου κανουν κινησεις οι ιδιες σιγα σιγα οπως μου εχει τυχει κι εμενα... εγω δεν στο κρυβω...περσυ τετοιο καιρο ημουνα ενα ρακος...ενα δειγμα ανθρωπου... με περιττα κιλα, με αυτοπεποιθηση κατω απ το οριο με απειρα απωθημενα...οσο και να το ηθελα δεν μπορουσα να βρω κοπελα...ημουν ενα ρακος...ακομα κι αν στην αρχη την επειθα πιστευω στην συνεχεια θα φαινοντουσαν τα αρνητικα μου... με το που ανοιξε ο καιρος και περασε ο χειμωνας (ο οποιος ειναι η πιο τραγικα απαισια πουτανα εποχη!) αρχισε να αλλαζει ο τροπος σκεψης...πηγα και παλιοτερα σε ψυχολογους...δεν αλλαξε τπτ...δεν ηθελα εγω να αλλαξω...το γιατι δεν το ξερω, σκπευω ομως να το μαθω μολις εχω την ευκαιρια.... σιγα σιγα λοιπον αρχισε η μεταστροφη προς τον πιο υγιη και δυνατο εαυτο που εχω τωρα..μη νομιζεις...η παραμονη μου σε αυτο το σαιτ ειναι και λιγο ψυχολογικος αυνανισμος γιατι ουσιαστικα οτι ηταν να πω το ειπα...κι οτι ηταν να μου πουν μου το ειπαν και με το παραπανω... Απλα σε νυχτες οπως η χθεσινη επρεπε καπου να τα πω γιατι οσο να ναι οταν σου χει γινει συνηθεια και τροπος ζωης η κλαψα, η ζηλια, τα νευρα, τα κομπλεξ και 1002 αλλα που ειχα εγω τοτε δεν ξεφευγεις ευκολα... Αλλα το χω ξαναπει, οταν ο οργανισμος εχει βαρεθει την ξεφτιλα και την πτωση, θα βρει τροπους να συνελθει...Life knows που λεμε...

Η διαφορα με μενα και σενα ομως ξες ποια ειναι? Εσυ απο οτι θυμαμαι εισαι λιγο μικροτερος απο μενα και ας πουμε στα λογικα πλαισια ηλικιακα...εγω επειδη αισθανομαι να ξεφευγω απο τα ηλικιακα πλαισια που με παιρνει να κουβαλαω ακομα τετοια μυστικα μεσα μου βιαζομαι και προσπαθω να το πιεσω... γιατι αν περασει κι αλλο η ηλικια και πλεον οι συνομηλικες μου αρχισουν ολες να το βλεπουν "σοβαρα" τοτε θα ειναι και περισσοτερες ακομα οι απαιτησεις τους απο μενα

Επισης να σου δωσω μια συμβουλη, τονιζοντας παραλληλα και για μενα να το συνειδητοποιησω.... Οι φοβοι ειναι στο μυαλο μας... δεν υπαρχουν....ειναι φανταστικοι... ειναι τοσο απλο και τοσο δυσκολο ταυτοχρονα να το παρεις χαμπαρι... αν μπορεσεις να αναισθητοποιησεις τον οργανισμο σου στα παντα...θα τα δεις ολα να ερχονται τοσο φυσικα ρε γαμωτο...στο λεω...ολα τα ζευγαρακια που βλεπεις και ζηλευεις τα ιδια αποκλειονται να σκεφτονται οτι καποιος τους βλεπει ετσι..! Ξερεις γιατι? Γιατι δε νομιζω να το παιρνουν τοσο κατακαρδα οτι κανουν κατι... Το δικο μας το μυαλο τα βλεπει ετσι! Δεν ειναι ομως...ισως εχεις στο νου σου οταν θα εισαι εκει παρον σε μια σχεση θα αισθανεσαι τοσο εντονα οσο τωρα που τα βλεπεις και ζηλευεις...ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ! Η σχεση μετα εχει αλλες μαλακιες...εχει ζηλιες, εχει εγωισμους, εχει υποχωρησεις....δεν μπορεις να συνδεθεις με εναν ανθρωπο και να εισαι οπως πριν που διαθετεις ολο τον χρονο για παρτη σου... Και το φιλαρακι που σου που την πεφτει κι εσυ τσατιζεσαι δεν ξερεις πως νιωθει...μπορει να νιωθει οτι εσυ αλλα σε χαμηλοτερο βαθμο που του επιτρεπει να ειναι χαλαρος και να το κανει... η μηπως νομιζεις πως αυτοι που ειναι σε σχεση ειναι και πεφτουλες... απλα συνηθισανε με μια γυναικα...κι αν τα χαλασουνε τρελαινονται οχι απο ερωτα για αυτην, αλλα απο απογνωση γιατι πρεπει απ την αρχη να ξαναμπουνε σε διαδικασια να γνωρισουνε κοπελες... αυτα παθαινεις αμα αποκτας οικειοτητα με μια κοπελα και εξαρτασαι χωρις να χτιζεις τον εαυτο σου...εγω μπορει να ειμαι παρθενος και απειρος με τις σχεσεις αλλα στο θεμα του ποιος ειμαι σαν μοναδα ειμαι πολυ δυνατος στην οπτικη μου κι αυτο με βοηθαει....γιατι ακομα και με την κοπελα που ψηνω το χει καταλαβει οτι οσο δινει δινω κι οτι δεν την γλειφω επ ουδενι...ξερεις γιατι? γιατι δεν εχω εξαρτηθει...οπως γνωρισα αυτην και βγηκαμε ραντεβου ετσι μπορω να κανω και με αλλες...ποια η διαφορα? καμια?? Οποτε στα τετοια μου...βεβαια εγω εχω τα θεματα μου αλλου...αλλα πιστευω καλυτερα να με θεωρει δυνατο χαρακτηρα που απλα θελει εξασκηση, παρα μαλακα γυμνοσαλιαγκα χωρις προσωπικοτητα

KENO
01-02-2011, 19:37
Δεν ξερω αν σου λεει κατι αυτο που εγραψα. Ισως το εγραψα και για μενα. Αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι δρομοι προς τα κατω υπαρχουν πολλοι, αλλα και προς τα πανω δεν ειναι μονο ο ερωτας ρε φιλε. Υπαρχουν τοσα πραγματα να αντλησεις συγκινησεις και ευχαριστηση. Τελος παντων, αυτα , λιγο γρηγορα γραμμενα, θα τα ξαναπουμε.same here. μονο που για μενα δεν ειναι μονο 2-3 μηνες, απο αρχες του φθινοπωρου ειμαι ετσι, και νιωθω λες και δε θα ξανακανω σχεση ποτε παλι. ισως φταιει η ηλικια που περασε και δεν ειμαι πια 20 χρονων, ισως φταιει ο χαρακτηρας μου που οσο πιο πολυ μενει μονος, τοσο χειροτερα και πιο δυσκολος γινεται, δε ξερω ειλικρινα πως ξεφευγεις απ'τη συνηθεια αυτη. δυστυχως εγω εχω και τις σκεψεις του να αυτοκτονησω, εχω πει πως αν μεχρι τα 30 δεν καταφερω να φτιαξω τη ζωη μου οπως θα πρεπε να ειναι, δεν υπαρχει λογος να το παλευω αλλο. κι ακομα δεν εχω κανει τπτ, ουτε δουλεια σταθερη εχω, ουτε νεες γνωριμιες, ουτε καν εγκρινω τον εαυτο μου. και κανω και γυμναστικη, κι οντως εκεινες τις ωρες μπορει να νιωσεις λιγο καλυτερα κι οτι δεν εχεις αναγκη καμια και τελικα θα αντεξεις... αλλα μετα επανερχεσαι παλι στα ιδια σκατα. και δε ζω μονο για τις σχεσεις, εχω κι αλλα ενδιαφεροντα, αλλα απο μια ηλικια και μετα δε σε γεμιζουν, και δε μπορεις να πας και παρακατω. μιλουσα με τη πρωτη πρωην μου πριν κατι μερες, η οποια πλεον ειναι εμπειρη και το γυρισε σε bisexual αποκτωντας νεες εμπειριες. για τις κοπελες καλως ή κακως ειναι ΠΟΛΥ πιο ευκολο να ξεπερασουν καποιον και να προχωρησουν. δε χρειαζεται να κανουν και πολλα. εμεις οι μαλακες τραβαμε τα ζορια παντα, κι οταν βρισκεσαι στο βουρκο της απελπισιας, αντε να ξεκολλησεις. εχω φτασει σε σημειο πλεον να θελω να κανω κακο στον εαυτο μου, γιατι δεν αντεχω αλλο. αυτα και συγνωμη για το offtopic, απλα ηθελα να γραψω για να δειξω οτι η μοναξια υπαρχει σε υπερβολικο βαθμο σε τουτο το κοσμο.

alexandros3
01-02-2011, 20:32
Τώρα δεν ξέρω αν θα διαβαστεί μέσα στον ορυμαγδό και μερικές φορές αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα σεβασμού της ιεραρχίας γι' αυτό και δεν στέλνω μήνυμα αλλά NikosD είπες ότι έστειλες κάποιες προειδοποιήσεις, βάσει της κρίσης σου. Θα ήθελες να μοιραστείς με το φόρουμ σε ποιούς;

jimmaster
01-02-2011, 20:58
same here. μονο που για μενα δεν ειναι μονο 2-3 μηνες, απο αρχες του φθινοπωρου ειμαι ετσι, και νιωθω λες και δε θα ξανακανω σχεση ποτε παλι. ισως φταιει η ηλικια που περασε και δεν ειμαι πια 20 χρονων, ισως φταιει ο χαρακτηρας μου που οσο πιο πολυ μενει μονος, τοσο χειροτερα και πιο δυσκολος γινεται, δε ξερω ειλικρινα πως ξεφευγεις απ'τη συνηθεια αυτη. δυστυχως εγω εχω και τις σκεψεις του να αυτοκτονησω, εχω πει πως αν μεχρι τα 30 δεν καταφερω να φτιαξω τη ζωη μου οπως θα πρεπε να ειναι, δεν υπαρχει λογος να το παλευω αλλο. κι ακομα δεν εχω κανει τπτ, ουτε δουλεια σταθερη εχω, ουτε νεες γνωριμιες, ουτε καν εγκρινω τον εαυτο μου. και κανω και γυμναστικη, κι οντως εκεινες τις ωρες μπορει να νιωσεις λιγο καλυτερα κι οτι δεν εχεις αναγκη καμια και τελικα θα αντεξεις... αλλα μετα επανερχεσαι παλι στα ιδια σκατα. και δε ζω μονο για τις σχεσεις, εχω κι αλλα ενδιαφεροντα, αλλα απο μια ηλικια και μετα δε σε γεμιζουν, και δε μπορεις να πας και παρακατω. μιλουσα με τη πρωτη πρωην μου πριν κατι μερες, η οποια πλεον ειναι εμπειρη και το γυρισε σε bisexual αποκτωντας νεες εμπειριες. για τις κοπελες καλως ή κακως ειναι ΠΟΛΥ πιο ευκολο να ξεπερασουν καποιον και να προχωρησουν. δε χρειαζεται να κανουν και πολλα. εμεις οι μαλακες τραβαμε τα ζορια παντα, κι οταν βρισκεσαι στο βουρκο της απελπισιας, αντε να ξεκολλησεις. εχω φτασει σε σημειο πλεον να θελω να κανω κακο στον εαυτο μου, γιατι δεν αντεχω αλλο. αυτα και συγνωμη για το offtopic, απλα ηθελα να γραψω για να δειξω οτι η μοναξια υπαρχει σε υπερβολικο βαθμο σε τουτο το κοσμο.

Φιλαρακο να σου πω κατι? Δεν εισαι ουτε 30 οποτε λογικα ειμαστε συνομηλικοι....αν εισαι πιο μικρος απο μενα τοτε εισαι τελειως ΓΤΠΚ! Ελα λιγο στη θεση μου που πλησιαζω τα 30 (τελη μαρτιου γινομαι 27) και ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΕΧΩ ΑΓΓΙΞΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΟΠΕΛΑΣ!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΟΧΙ ΜΟΝΙΜΗ...ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΒΛΑΜΜΕΝΕ??

Αν θες εσυ να αυτοκτονησεις εγω δλδ τι πρεπει να κανω?

Μην μπεις καν στον κοπο να μου απαντησεις οκ? Εγω δεν προκειται παντως

jimmaster
01-02-2011, 21:11
Ολα σκατα! Κι εσυ ρε ΚΕΝΟ εισαι μεσα στην απαισιοδοξια ρε φιλε!

Τραβα σε αλλο ποστ να αμολυσεις δηλητηριο οκ? Χωρις παρεξηγηση αλλα μου χαλασες τη διαθεση....

Γαμω την πουτανα μου εισαι τοσων ετων ακομα δεν εχεις καταλαβει 5 πραγματα? Εισαι σε ενα ποστ (το δικο μου) που ξερεις και εχεις διαβασει 5 πραγματα για μενα...και καθεσαι και μου λες οτι πηρες τηλεφωνο την πρωτη πρωην σου? Εγω τι να πω που δεν εχω ουτε αυτο?

Αμα ειναι να μας μαυριζεις την ψυχη σηκω και φυγε απο δω οκ? Και οφ τοπικ και μας γαμησες την ψυχολογια βραδιατικα.... Οκ εχεις αναγκη να τα πεις...και ξερεις μεσα σου οτι τα περι αυτοκτονιας ειναι μαλακιες...τι μας ζαλιζεις λοιπον? Μεταξυ μας ρε μαλακα.....οι γκρινιες για αυτοκτονιες το ξερεις οτι ειναι μπουρδες....δεν εχεις τα κοτσια να πεθανεις κι ουτε κι εγω....γιαυτο αν δεν την παλευεις φτιαξε ενα ποστ να γκρινιαζεις με τις ωρες οκ?

τα λεμε

Demmie_88
01-02-2011, 21:17
Γεια σου Jim! Διάβασα αυτά που έγραψες και κάποια από τα σχόλια των παιδιών. Εγώ θα επικεντρωθώ σ' αυτό που είπες για την απειρία και ότι θα αισθάνεσαι άσχημα με κάποια κοπέλα επειδή δεν έχεις εμπειρίες. Βγες, φλέρταρε, μίλησε σε κάποια που σου άρεσει και αν της αρέσεις και εσύ δεν θα επικεντρωθεί στο πρώτο βράδυ, ούτε στις επιδόσεις σου. Αν το κάνει τότε σημαίνει ότι δεν αξίζει καθόλους όχι ως γυναίκα, αλλά ως άνθρωπος συνολικά. Και αν σε θέλει πραγματικά, θα βρει τρόπους να σε "λύσει"!!!

jimmaster
01-02-2011, 21:20
Γεια σου Jim! Διάβασα αυτά που έγραψες και κάποια από τα σχόλια των παιδιών. Εγώ θα επικεντρωθώ σ' αυτό που είπες για την απειρία και ότι θα αισθάνεσαι άσχημα με κάποια κοπέλα επειδή δεν έχεις εμπειρίες. Βγες, φλέρταρε, μίλησε σε κάποια που σου άρεσει και αν της αρέσεις και εσύ δεν θα επικεντρωθεί στο πρώτο βράδυ, ούτε στις επιδόσεις σου. Αν το κάνει τότε σημαίνει ότι δεν αξίζει καθόλους όχι ως γυναίκα, αλλά ως άνθρωπος συνολικά. Και αν σε θέλει πραγματικά, θα βρει τρόπους να σε "λύσει"!!!

Ευχαριστω κοριτσι μου για την απαντηση να σαι καλα

Demmie_88
01-02-2011, 21:39
De nomizw na se poluepeise Jim, alla milaw ek peiras. Exw vrethei kai stis 2 theseis. Sth thesi na eimai egw parthena me oles tous muthous kai tis prokatalipseis kai sti thesi na einai o suntrofos mou parthenos me olous tous muthous pou i koinwnia exei fortwsei. De nomizw oti enas oikos anoxis einai to farmako kai o idios o organismos sou to katalave kai gi'auto den antedrase.

Epeidi kai egw zw me enan allo autoskopo (opws esu exeis thesei ti sexoualiki empeiria autoskopo) xerw poso kourastiko kai exantlitiko gia ton idio sou ton eauto einai 24h to 24h na skeftesai auto to thema.

marina38
01-02-2011, 22:50
jim, νομίζω σου έχουν πει πάρα πολλά μέσα σε αυτές τις σελίδες, αλλά μιας και ζήτησες παρόμοιες εμπειρίες, να σου πω για μια πρώην σχέση μου. Είχε την πρώτη σεξουαλική εμπειρία περίπου στην ηλικία σου και δεν είχε πάει ποτέ με επαγγελματία. Σε διαβεβαιώνω πως καμία απολύτως διαφορά δεν είχε στο πάθος, στην ικανότητα και στη διάθεση για ερωτικά παιχνίδια, σε σχέση με άλλους που είχαν ήδη στο ιστορικό τους κάμποσες επαφές-σχέσεις. Στην πορεία έκανε αρκετές σχέσεις, πήγε τελικά και με επαγγελματίες χωρίς να αντιμετωπίσει πρόβλημα και αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι ένας ενεργότατος 40ρης, παντρεμένος σε 2ο γάμο. Μπορεί να 'άργησε' (σε σχέση με το μέσο όρο) να ξεκινήσει (και ήταν κι εκείνος μαζί με τους γονείς, χωρίς σταθερή δουλειά στην ηλικία σου), αλλά αυτή τη στιγμή έχει και τη δουλειά του και τη δική του οικογένεια και τη μια χαρά ερωτική ζωή. Άντε που σε πιάνει η απογοήτευση! :)

alexandros3
01-02-2011, 23:25
Είδες jimmaster?
Όλοι μπορούν να είναι καλοί αν προσπαθήσουν : )

jimmaster
02-02-2011, 01:46
Λοιπον μολις γυρισα απο ενα μπαρ οπου εφαγα τρελο πεσιμο απο την μπαρ γουμαν και ανταλλαξαμε κινητα και σχεδον γλωσσοφιλα...ειμαι τοσο ξαναμμενος οσο και ενθουσιασμενος για το ποσο μαλακας ημουνα αλλα τελικα ολα στη ζωη μελλουν να συμβουν καποια στιγμη...το θεμα ειναι οτι σε κανα δυο μερες θα την παρω τηλεφωνο να βγουμε δυο μας και θα της ξηγηθω αλμυρο φυστικι..χαχαχαχ....βασικα εχω χεστει πανω μου και δεν ξερω τι να κανω αλλα ειμαι αποφασισμενος να το παω μεχρι τελους αυτη τη φορα...

alexandros3
02-02-2011, 02:30
Μπορεί να ήταν κι ο φόβος μη καταλήξεις με κανά πουρό (γουπς!)
Well done my boy!

ioannis2
02-02-2011, 08:19

Γιατί τόσο απελπισμένος φίλε μου;
Γιατί κατέθεσες τα όπλα;

Κι εγώ το κυνηγώ, εδώ και τέσσερα χρόνια αλλά δεν έχω βρει τίποτα το αξιολογο, άσε που όταν κάτι εμφανιζόταν δεν ήξερα τον τρόπο να το χειριστώ. Το ότι δεν έκανες κάτι μπορεί να είναι θέμα χαμηλής αυτοπεποίθησης και φοβίας, όπως συμβαίνει μαζί μου. Βλέπεις την άλλη σου αρέσει πολύ, αλλά κομπλάρεις να της μιλήσεις, νοιώθεις φόβο, σα να παγώνεις και δε μπορείς να μιλήσεις ενώ στο νου σου γυροφέρνουν πολλά τα οποία θα μπορούσες να της πεις. Και βλέπεις άλλους τιποτένιους μπροστά σε σενα να κάνουν γεμάτοι αυτοπεποίθηση φλερτ και να διεκδικούν. Και αφού λόγω της κατάστασης σου αυτής μένεις στην αδράνεια πιστεύεις ότι δεν τα καταφέρνεις, ότι καμιά δε σε θέλει, μα αφού δεν το προσπάθησες πρώτα. Και η συνέχεια είναι η απογοήτευση και ένα αίσθημα αποδοχής της κατάστασης, αυτό που λες αν δε βρω δε θα με πειράξει.

Θέλουμε σπρώξιμο φίλε. Σπρώξιμο εμείς από μέσα μας για μας. Πίστεψε με όσες φορές πλησίασα κοπέλα και της ζήτησα σχέση, έστω κι αν ήταν μέτρια η προσέγγιση μου και κομπλαρισμένος, εντούτοις στο τέλςο, παρά το ότι δεν υπήρχε η αποδοχή της, έννοιωθα μια τεράστια χαρά που έκανα αυτή την προσέγγιση, σα να γέμιζα δυνάμεις και αυτοπεποίθηση. Κάπως έτσι ξεκινούμε.
Μην απογοητεύεσε, ποτέ δεν είναι αργά. ΚΑΝΤΟ.

Έχω βγάλει και το συμπερασμα πως άμα βάλει κανείς κάτω όλες του τις δυνάμεις και όλη τουτην αυτοπεποίθηση από τα έγκατα του ψυχικού του κόσμου μέχρι πάνω, σε μια βδομάδα βρήσκει! Κυκλοφορούν τόσες πολλές ωραίες κοπέλες εκεί έξω που κάποια από αυτές θα δεχτεί.
Αλλά πρώτα χρειάζεται να γίνει αυτή εσωτερική προσπάθεια.

Φωτεινη!
02-02-2011, 08:49
Λοιπον μολις γυρισα απο ενα μπαρ οπου εφαγα τρελο πεσιμο απο την μπαρ γουμαν και ανταλλαξαμε κινητα και σχεδον γλωσσοφιλα...ειμαι τοσο ξαναμμενος οσο και ενθουσιασμενος για το ποσο μαλακας ημουνα αλλα τελικα ολα στη ζωη μελλουν να συμβουν καποια στιγμη...το θεμα ειναι οτι σε κανα δυο μερες θα την παρω τηλεφωνο να βγουμε δυο μας και θα της ξηγηθω αλμυρο φυστικι..χαχαχαχ....βασικα εχω χεστει πανω μου και δεν ξερω τι να κανω αλλα ειμαι αποφασισμενος να το παω μεχρι τελους αυτη τη φορα...

μπα?τι μας λες?και φιλακια και τηλεφωνακια?
γουελ νταν μαι φρεντ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jimmaster
02-02-2011, 09:37
μπα?τι μας λες?και φιλακια και τηλεφωνακια?
γουελ νταν μαι φρεντ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θενξ!

Και για μια ακομα φορα εγινε σε φαση που δεν το περιμενα ουτε το μελετουσα...

ioannis2
02-02-2011, 10:34
Αφού τα καταφέρνεις τόσο καλά όσο πολλοί άλλοι θα ζήλευαν και εκτός αυτού σύντομα θα βγεις με την κοπέλα, εδώ πέρα τί ψάχνεις ακόμα;
Τότε ποιος ο λόγος που εξακολουθείς να συνεχίζεις αυτό το θέμα;......

Απλά επειδή θέλεις κάπου να τα πεις, να ξεσκάσεις, να διοχετεύσεις όλη σου την ένταση.
Κάνε και συ κάτι για τους άλλους που είναι εδώ, 107 σελίδες ... σου έχουν αφιερώσει.
Άλλοι εδώ ζητούν βοήθεια, εσύ διοχετεύεις την ένταση σου.

researcher
02-02-2011, 11:01
βρε Γιαννη

τι θα πει τι θες εδω???

ο,τι εχει αναγκη λεει και οσο θελει ειναι

στο τοπικ σου γραφει???

του την επεσε μια κοπελα

δεν σημαινει οτι ελυσε ολα του τα προβληματα μεμιας

ioannis2
02-02-2011, 11:48
βρε Γιαννη

τι θα πει τι θες εδω???

ο,τι εχει αναγκη λεει και οσο θελει ειναι

στο τοπικ σου γραφει???

του την επεσε μια κοπελα

δεν σημαινει οτι ελυσε ολα του τα προβληματα μεμιας

Σε αγαπώ πολύ για το ενδιαφερον που δείχνεις για όλους εδώ και τη θετική σου ανατροφοδότηση.
Νοιωθω ότι είσαι ξεχωριστός άνθρωπος, ίσως παραγνωρισμενος στο δικό σου χώρο όπως κι εγώ. Έχεις μέσα σου ένα πολύ ξεχωριστό άνθρωπο.

Ο φίλος μας, το ότι την έπεσε σε μια κοπέλα έκανε κάτι που πολλοί άλλοι για δικούς τους λόγους και προβλήματα δεν το έχουν πετύχει μέχρι τώρα. Τουλάχιστο για μένα αυτό είναι μεγάλη βελτίωση. Μακάρι να χαν όλοι τις δικες του ευκαιρίες.
Πάντως η ένταση του και η ανάγκη του να τα λέει κάπου είναι διαχυτη στα γραφόμενα του.
Δικαίωμα του βεβαια να γράφει όσο θέλει. Ίσως αυτό που θελα να του πω είναι αντο να γράφει τον εξυπηρετεί/βοηθά σε κάτι πχ να πάρει απόψεις, συμπαράσταση.

researcher
02-02-2011, 11:55
Ευχαριστω πολυ για την αγαπη σου Γιαννη

και που με θεωρεις ξεχωριστο ανθρωπο!!!

πολυ γλυκο !!!

παρεξηγημενη δεν θα το ελεγα απο το περιβαλλον μου

αλλοι με γνωριζουν καλα και αλλοι οχι

και γω αλλωστε αλλες πλευρες μου τις γνωριζω καλα και αλλες οχι !

οκ ναι εχει πραγματα ο τζημ που θα ζηλευε καποιος ωστοσο φαινεται να τον βοηθα να επικοινωνει εδω εφ οσον το κανει ελευθερα !

κανεις δεν μας αναγκαζει αλλωστε να παταμε το πληκτρολογιο μας και να μπαινουμε και να γραφουμε σε αυτο το φορουμ!

αντε και σενα σε χαιρομαι πολυ με την ευαισθητη καρδια σου αλλα και την ανοιχτη σκεψη σου!!!!

χαχαχαχαχα!!!!! και τωρα σκεφτομαι τα ενδεχομενα κουτσομπολια!!!!

ααχαχαχα! ασ τους να λενε!!!!

ioannis2
02-02-2011, 12:58
Ευχαριστω πολυ για την αγαπη σου Γιαννη

και που με θεωρεις ξεχωριστο ανθρωπο!!!

πολυ γλυκο !!!

παρεξηγημενη δεν θα το ελεγα απο το περιβαλλον μου

αλλοι με γνωριζουν καλα και αλλοι οχι

και γω αλλωστε αλλες πλευρες μου τις γνωριζω καλα και αλλες οχι !

οκ ναι εχει πραγματα ο τζημ που θα ζηλευε καποιος ωστοσο φαινεται να τον βοηθα να επικοινωνει εδω εφ οσον το κανει ελευθερα !

κανεις δεν μας αναγκαζει αλλωστε να παταμε το πληκτρολογιο μας και να μπαινουμε και να γραφουμε σε αυτο το φορουμ!

αντε και σενα σε χαιρομαι πολυ με την ευαισθητη καρδια σου αλλα και την ανοιχτη σκεψη σου!!!!

χαχαχαχαχα!!!!! και τωρα σκεφτομαι τα ενδεχομενα κουτσομπολια!!!!

ααχαχαχα! ασ τους να λενε!!!!

Ευχαριστώ για «την ευαίσθητη καρδια και την ανοιχτή σκέψη». Μου λες λόγια που σπάνια ακούω. Και ευχαριστώ που με χαίρεσαι!! Το ίδιο και γω σε χαίρομοι μέσα από τα γραφόμενα σου και μέσα από το ωραίο άτομο που μου φαντάζει ότι είσαι όπως το βγάζω από το χαρακτήρα του ύφους, του λόγου και της σκέψης σου στο φόρουμ.

Και μενα άλλοι με γνωρίζουν και άλλοι όχι, όπως και σενα. Πολύ καλή εντύπωση μου δημιουργεί αυτό που γραφεις για το περιβαλλον σου, ότι δεν είσαι παρεξηγημένη, άρα ξέρεις να επιλέγεις το περιβάλλον σου ή να το διαμορφώνεις, άρα τη θετική ανατροφοδότηση που προσφέρεις εδώ την προσφέρεις ανοιχτόκαρδα και στο δικό σου χωρό εκεί περα που ζεις.
Τώρα το φορουμ έχεις δικιο, ο καθενας το χρησιμοποιεί για δική του βοήθεια όπως τον εκφράζει, «δίνοντας και παίρνοντας».

researcher
02-02-2011, 13:51
πω πω να εισαι καλα Ιωαννη!

ααααααααααααα! τι ομορφα λογια

υφος θετικη ανατροφοδοτιση επιλογη περιβαλλοντος και δεν συμμαζευεται!!!!

χαιρομαι τοσο πολυ!

παντως προσπαθω γι αυτο που νομιζω καλυτερο παντα

αφουγκραζομενη τον εαυτο μου και το περιβαλλον μου

να εισαι καλα!!!!!

ioannis2
02-02-2011, 13:54
πω πω να εισαι καλα Ιωαννη!

ααααααααααααα! τι ομορφα λογια

υφος θετικη ανατροφοδοτιση επιλογη περιβαλλοντος και δεν συμμαζευεται!!!!

χαιρομαι τοσο πολυ!

παντως προσπαθω γι αυτο που νομιζω καλυτερο παντα

αφουγκραζομενη τον εαυτο μου και το περιβαλλον μου

να εισαι καλα!!!!!

΄Σου στέλνω κάτι σε προσωπικό μήνυμα. Αν θέλεις το παίρνεις....

jimmaster
02-02-2011, 21:13
Ιωαννη εχεις δικιο σαυτα που λες...αλλα πιστευω η ρες απαντησε για μενα πολυ καλα....το γεγονος οτι εγινε ή παραλιγο να γινει ενα σκηνικο με μια μπαργουμαν 20αρα (που μου την ειπε κιολας γιατι λεει ολοι οι 26ρηδες ειναι ανωριμοι και τους παιρνει 6 ΜΗΝΕΣ να εκδηλωθουνε! Που να ξερε τωρα αυτη τι εκρυβα εγω μεσα μου) δεν σημαινει οτι εχω ξεπερασει ολες μου τις αναστολες... ακομα φοβαμαι την στιγμη που θα ερθει για το ερμο το σεξ...αν θα εχω στυση...αν θα εχω αγχος...αν θα γινω ρεζιλι.... βεβαια οχι με την ιδια ενταση που τα ειχα...οκ οσο χωνομαι στις κοπελες τοσο το μετα σταματαει να μου φαινεται "τρομακτικο" :) Εγω πιστευω επειδη η συγκεκριμενη εχει ενα χρονο που με κυνηγαει μαλλον με εχει καταλαβει οτι ειμαι ντροπαλος και μαλλον παιζει να την εξιταρει κιολας αυτο....απ την αλλη με πιανουν οι τρελες μου και λεω δεν γαμ.... ολα... θα παω κι οτι γινει!! Το πολυ να με αγγιξει και να τελειωσω... θα βαλω τα δυνατα μου και θα ξαναπροσπαθησω ... μονο το κωλοαγχος να μη με πιασει και πιστευω θα την τρελανω! Ενα πραγμα μονο βγαζει τον αληθινο εαυτο μου...το πιωμα...μεχρι να ξεκλειδωσω το χρειαζομαι! Ειναι κακο αυτο?

claire
02-02-2011, 21:56
γιατί πρέπει να σκέφτεσαι "θα την τρελάνω"? ακόμα κι αυτό ανεβάζει τις προσδοκίες που έχεις από τον εαυτό σου και κατ'επέκταση και το άγχος.
δηλαδή κι αν δεν την τρελάνεις και τι έγινε? εσύ τώρα τη δουλειά σου πας να κάνεις, να κάνεις δηλαδή σεξ μπας και το απομυθοποιήσεις.

naomi
02-02-2011, 22:31
Έχοντας διαβάσει μόνο τα αρχικά σου ποστς..... νομίζω ότι σκέπτεσαι πολύ το σεξ... Παλιότερα είχα φίλες που έκαναν πολλές σχέσεις και εγώ δεν είχα καμία, στεναχωριόμουν αλλα έλεγα ας είναι μία και καλή παρα πολλές..και έτσι έγινε...γνώρισα έναν θαυμάσιο άνθρωπο που ούτε και αυτός είχε πάει ποτέ με καμία...και ήταν στην ηλικία σου....μόλις αποκτήσαμε το πρώτο μας παιδάκι...
Βγές, διασκέδασε, γνωρισε ανθρώπους, ξεκίνα χόμπυ θα δείς ότι η ζωή είναι πολύ ωραία και όταν θα τα σκέπτεσαι θα λες κακώς στεναχωριόμουν....Να σκέπτεσαι ότι δεν είσαι ο μόνος που σκέπτεται το ίδιο.Αυτό έλεγα και εγώ στον εαυτό μου. Σίγουρα θα υπάρχει κάποια -κάποιες που ψάχνουν αυτό που είσαι εσύ.... Και προς θεού μην αφήσεις ξανα τον εαυτό σου να πέσει ψυχολογικά...

researcher
02-02-2011, 22:34
να σας ζησει ναομι

πολυ ομορφα λογακια ειπες

συμφωνω πολυ!!!

νε εισαι καλα γλυκεια μου

και μακαρι ο τζημ να τα ακουει και αυτα και να μην πανικοβαλεται ετσι

jimmaster
03-02-2011, 00:30
purplerose εχεις πμ...

Τωρα ασ πουμε με εχει πιασει ενα πραγμα που με πιανει τις τελευταιες 2-3 μερες...ενω ειμια υπερβολικα κουρασμενος δεν μπορω να κοιμηθω... νιωθω σφιγμενος απ το αγχος...
πινω χαλαρωτικο ροφημα τωρα μπας και με βοηθησει...

Θεοφανία
03-02-2011, 00:33
tzimara ela min xaliesai tha se kanw egw kala exeis msn?

χμμμ..θα μπορούσε...αρκεί να μη δει φωτο σου...:ρ

jimmaster
03-02-2011, 00:36
χμμμ..θα μπορούσε...αρκεί να μη δει φωτο σου...:ρ

Τι εννοεις?

Θεοφανία
03-02-2011, 00:37
Τι εννοεις?

οτι αν εμεινες παρθενος μεχρι τα 25, άμα τη δεις θα μείνεις για πάντα...:)

jimmaster
03-02-2011, 00:41
οτι αν εμεινες παρθενος μεχρι τα 25, άμα τη δεις θα μείνεις για πάντα...:)

Kαλα πλακα μου κανετε?
Θεωρεις οτι ειμαι σε θεση τωρα να σηκωσω πλακες Θεοφανια?

Θεοφανία
03-02-2011, 00:47
Kαλα πλακα μου κανετε?
Θεωρεις οτι ειμαι σε θεση τωρα να σηκωσω πλακες Θεοφανια?

τζιμ...κοιτα πως τσίμπησες μολις αυτο το μελος σου ειπε πως θα σε κανει καλα. Εστειλες πμ. Καθόλου πλάκα δεν είναι, όταν άρρωστα άτομα με την κακή έννοια πανε να παίξουν με τον πόνο του άλλου. Ξύπνα και κοίτα καλύτερα.

dora-agxos
03-02-2011, 00:48
δεν σου εκανε πλακα!οχι απλα παρθενος θα μεινεις,αλλα θα πας απευθειας για πεοκτομη!(κοινως ευνουχισμο!)

jimmaster
03-02-2011, 00:50
τζιμ...κοιτα πως τσίμπησες μολις αυτο το μελος σου ειπε πως θα σε κανει καλα. Εστειλες πμ. Καθόλου πλάκα δεν είναι, όταν άρρωστα άτομα με την κακή έννοια πανε να παίξουν με τον πόνο του άλλου. Ξύπνα και κοίτα καλύτερα.

Καταλαβα...μαλλον προκειται για κανα μπαζο που δε το κοιταει κανεις και ειπε να μου κανει χαβαλε...

Τα γελια θα της κοβοντουσαν ομως αν ερχοταν να πλησιασει στην αληθινη ζωη και ερωγε ενα ΑΚΥΡΟ μεσ τα μουτρα...

Καλα μερικοι/ες εδω μεσα ειστε πολυ οτι ναναι και πραγματικα δεν εχετε ζωη...

ioannis2
03-02-2011, 09:53
Έχοντας διαβάσει μόνο τα αρχικά σου ποστς..... νομίζω ότι σκέπτεσαι πολύ το σεξ... Παλιότερα είχα φίλες που έκαναν πολλές σχέσεις και εγώ δεν είχα καμία, στεναχωριόμουν αλλα έλεγα ας είναι μία και καλή παρα πολλές..και έτσι έγινε...γνώρισα έναν θαυμάσιο άνθρωπο που ούτε και αυτός είχε πάει ποτέ με καμία...και ήταν στην ηλικία σου....μόλις αποκτήσαμε το πρώτο μας παιδάκι...
Βγές, διασκέδασε, γνωρισε ανθρώπους, ξεκίνα χόμπυ θα δείς ότι η ζωή είναι πολύ ωραία και όταν θα τα σκέπτεσαι θα λες κακώς στεναχωριόμουν....Να σκέπτεσαι ότι δεν είσαι ο μόνος που σκέπτεται το ίδιο.Αυτό έλεγα και εγώ στον εαυτό μου. Σίγουρα θα υπάρχει κάποια -κάποιες που ψάχνουν αυτό που είσαι εσύ.... Και προς θεού μην αφήσεις ξανα τον εαυτό σου να πέσει ψυχολογικά...

Πραγματικά χαίρομαι για σένα, έχετε κάνει το απίστευτο στην εποχή μας, τη γνωριμία και το γάμο που πολλοί θα ονηρεύονταν, κάνε ευχή και για μας. Και είμαι βέβαιος ότι καθημερινά βιώνεται και οι δυο την ευτυχία της συζυγικής ζωής. Και σου εύχομαι ότι καλήτερο πάντα!...

Δεν είναι οι πολλές οι σχέσεις που θα φέρουν την εμπειρία και την ευτυχία, αρκεί μια καλή και ταιριαστή.

ioannis2
03-02-2011, 10:03
Jimmaster

Μου θυμίζεις το φίλο μου τον Κυριάκο. Μόλις μπει στο αμάξι μου ή μόλις τον συνατήσω κάπου, μετά από ένα σύντομο για, αρχίζει αμέσως και λέει με ένταση τα δικά του (τα οποία θεωρεί ως μόνα σημαντικά από οτιδήποτε συμβαίνει είτε σε μένα είτε σε όλο τον κόσμο), προσωπικά και επαγγελματικά του, ρωτά που και που τη γνωμη μου για τα δικά του ή επιζητά την επιβεβαίωση μου. Καποια στιγμή μπορεί να ρωτήσει αν είμαι καλά ή τα νέα μου αλλά αφού του πω, μετά διαπιστώνω ότι δε θυμάται σχεδόν τίποτε από τα όσα του είπα ή δε δίνει σημασία όταν ζητώ τη γνώμη του.

oboro
03-02-2011, 10:06
Κι εγω του το 'πα, πως το θεμα "εγωκεντρισμος" πρεπει να το προσεξει λιγο... Αλλα μετα δε θυμοταν τι του ειχα πει!

RainAndWind
03-02-2011, 10:15
"Και για άλλη μία φορά έγινε σε φάση που ούτε το περίμενα, ούτε το μελετούσα"
Ο ίδιος το έγραψες. Δεν αφήνεις λοιπόν το περίμενε και το μελέτα, μήπως και από εκεί πηγάζει το πρόβλημα?
Από την πολλή μελέτη?
Και διάβασε ξανά αυτό που σου έγραψε η claire... Ή θα την τρελάνω στο πήδημα ή δε θα μου σηκώνεται. Μέση λύση υπάρχει?
Ένα φυσιολογικό κρεβάτι δίχως τα ακραία σημεία των υπερβολικών προσδοκιών ή των καταβαραθρώσεων της αυτοπεποίθησης παίζει?

naomi
03-02-2011, 10:35
Πραγματικά χαίρομαι για σένα, έχετε κάνει το απίστευτο στην εποχή μας, τη γνωριμία και το γάμο που πολλοί θα ονηρεύονταν, κάνε ευχή και για μας. Και είμαι βέβαιος ότι καθημερινά βιώνεται και οι δυο την ευτυχία της συζυγικής ζωής. Και σου εύχομαι ότι καλήτερο πάντα!...

Δεν είναι οι πολλές οι σχέσεις που θα φέρουν την εμπειρία και την ευτυχία, αρκεί μια καλή και ταιριαστή.
Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Πραγματικά με συγκινείτε...Ήμουν και εγώ μεχρι πριν λίγα χρόνια άτομο που κλεινόταν στον εαυτό του,έκλαιγα με τις ώρες (πολλές ώρες)για λόγους του στιλ δεν αξίζω τίποτα, ότι δεν εκτιμάω τίποτα στην ζωή, ότι δεν υπάρχουν καλοί άνθρωποι.....και ότι εγώ είμαι ο χειρότερη....Στο δημοτικό θυμάμαι δεν είχα φίλες...στα διαλείμματα τις περισσότερες φορές ήμουν μόνη μου, δεν ήθελα να βγαίνω έξω...ίσως να φταίω εγώ γιαυτό...όταν ήταν να πάμε εκδρομή τα άλλα παιδιά χαίρονταν εγώ όμως όχι γιατί δεν είχα κανέναν...αισθανόμουν ότι με κορόιδευαν....αισθανόμουν άσχημη...αυτά δεν τα έχω πει στον άντρα μου...

Όταν βρείτε τον άνθρωπο σας και αποκτήσετε παιδάκι με το καλο θα δείτε ότι η ζωή αλλάζει 180 μοίρες... δεν θα σας νοιάζουν τα προβλήματα του παρελθόντος... όλος αυτός ο χρόνος που στεναχωριόμασταν θα είναι χαμένος γιατί δεν θα μπορούμε να κάνουμε τίποτα για να τον αλλάξουμε... οπότε εστιάζουμε στο παρόν γιατί σε αυτό ελέγχεις παρεθόν-παρόν-μέλλον.
Να κοιτάμε τα χειρότερα για να εκτιμάμε αυτά που έχουμε...Παιδάκια που δεν έχουν γονείς, άλλος δεν βλέπει, δεν μπορέι να περπατήσει, άλλος που δεν έχει σπίτι... Το συμπέρασμα μου γενικά είναι ότι κάθε άνθρωπος δοκιμάζεται σε κάτι διαφορετικό, άλλος προσωπικά άλλος θέματα υγείας κτλ...
Μια όμορφη ηλιόλουστη μέρα όταν ξυπνάω το πρωί με κάνει να αισθάνομαι ευτυχισμένη, χαρούμενη...θέλω να περπατήσω να την ζήσω και ας είμαι μόνη μου..κάποτε εξάλλου όλοι θα έχουμε φύγει...Προς το παρόν εγώ αυτό που θέλω στην ζωή είναι να είναι καλά το παιδάκι μου και οι δικοί μου άνθρωποι και φυσικά όλος ο κόσμος γιατί και εμείς είμαστε κομμάτι αυτού...

Εύχομαι ότι καλυτερο για όλους μας....και όποτε αισθανόμαστε αδύναμοι ας κάνουμε μια προσευχή...αυτό μας δίνει δύναμη...

RainAndWind
03-02-2011, 10:44
Ναόμι, χαίρομαι που είσαι ευτυχισμένη. Αλλά ούτε στη θεραπευτική δύναμη της τεκνοποίησης πιστεύω. Δεν είναι ο ρόλος της αυτός. Αυτό που έγραψες ας πούμε,όταν βρείτε τον άνθρωπό σας και αποκτήσετε παιδάκι, θα αλλάξει η ζωή σας 180 μοίρες, μπορεί να μην αλλάξει η ζωή τους 180 μοίρες ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟ.
Αν μία γυναίκα είναι πχ με έναν κακοποιητή, αυτός θα χρησιμοποιήσει και την απόκτηση του παιδιού με τρόπο χειριστικό. Και πολλές άλλες περιπτώσεις.

naomi
03-02-2011, 10:53
Ναόμι, χαίρομαι που είσαι ευτυχισμένη. Αλλά ούτε στη θεραπευτική δύναμη της τεκνοποίησης πιστεύω. Δεν είναι ο ρόλος της αυτός. Αυτό που έγραψες ας πούμε,όταν βρείτε τον άνθρωπό σας και αποκτήσετε παιδάκι, θα αλλάξει η ζωή σας 180 μοίρες, μπορεί να μην αλλάξει η ζωή τους 180 μοίρες ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟ.
Αν μία γυναίκα είναι πχ με έναν κακοποιητή, αυτός θα χρησιμοποιήσει και την απόκτηση του παιδιού με τρόπο χειριστικό. Και πολλές άλλες περιπτώσεις.
Δεν χρειάζεται να εστιάζεις πάντα στα αρνητικά...Να κοιτάς την θετική πλευρά των πραγμάτων...

jimmaster
03-02-2011, 11:11
Ξερεις κατι? Αυτο με τον εγωκεντρισμο ειναι και σωστο και λαθος...γενικα δεν ειμαι ετσι... Εχω την ευχη-καταρα να νιωθω τα συναισθηματα των αλλων κι αυτο καμια φορα δεν με αφηνει να ειμαι ο εαυτος μου. Στις στιγμες ομως της ακραιας στεναχωριας δεν μπορω να μην επικεντρωνομαι στον εαυτο μου. Εστω για καποιο χρονικο διαστημα που το προβλημα μου με καιει πολυ...

Δεν μπορω να το εξηγησω. Οταν παιρνω τα πανω μου και βγαινω γινομαι αλλος ανθρωπος. Οταν ερχομαι σπιτι και καθομαι παλι στο καταραμενο δωματιο μου ψυχοπλακωνομαι κι αρχιζω τις ιδιες σκεψεις...

oboro
03-02-2011, 11:15
Ναι, αυτο που πρεπει να καταλαβεις ειναι οτι το αν εισαι εγωκεντρικος η οχι "στ' αληθεια", δεν εχει να κανει με το "μεσα σου" αλλα με το εξω που βλεπουν οι αλλοι. Τις αναγκες των αλλων αγνοει η απλουστευει ο εγωκεντρικος.

ioannis2
03-02-2011, 11:21
Πάντως δε σε χω συναντήσει πουθενά αλλού εδώ πέρα να δίνεις συμβουλές ή να απαντάς σε προβλήματα άλλων. Μόνο εδώ, τα δικά σου. Και γω έχω τα δικά μου, και είμαι σε ένταση γι αυτά αλλά ενδιαφέρομαι για τους άλλους.

researcher
03-02-2011, 11:22
http://www.youtube.com/watch?v=mWmrQ3ICC_E

researcher
03-02-2011, 11:42
http://roadartist.blogspot.com/2010/06/blog-post_22.html

ετσια για ωραια παραδειγματαααααααααα!

αξιζουν θα ελεγα!!!!!

researcher
03-02-2011, 12:29
Πάντως δε σε χω συναντήσει πουθενά αλλού εδώ πέρα να δίνεις συμβουλές ή να απαντάς σε προβλήματα άλλων. Μόνο εδώ, τα δικά σου. Και γω έχω τα δικά μου, και είμαι σε ένταση γι αυτά αλλά ενδιαφέρομαι για τους άλλους.

καπως ετσι ειναι και στα δικα μου ματια

και καταλαβαινω πως παντα φανταζει επειγον το δικο σου τζημ

και ξανα επειγον

και ξανα επειγον

και ξανα επειγον

και ξανα επειγον

και παλι ειναι επειγον και εντονο και ποναει και τωρα και τωρα ειναι η ωρα

και τωρα θα γινει το μπαμ

και τωρα θα

και ξανα επειγον

απλα αυτο δεν βοηθα

ουτε εσενα να δεις στη σωστη του διασταση το θεμα σου

ουτε τους αλλους αφου παρ ο,τι ασχολουνται με σενα εσενα ποτε δεν σου φτανει γιατι παντα ειναι επειγον

και οι αλλοι δεν τρεχουν να σε προστρεξουν

ε λοιπον δεν ειναι επειγον

αυτο ειναι το θεμα (στα δικα μου ματια)

ολοι μπαινουμε στην διαδιακασια να ωριμαζουμε και να μεγαλωνουμε και να προβληματιζομαστε στη ζωη μας

και αυτη η διαδικασια γεννα την επιγνωση ελλειψεων και πολλων ανακαλυψεων

και σχεδον ολοι την ιδια διαδικασια πραγματαευομαστε εδω μεσα

αλλα οσο επειγον ειναι το δικο μας ειναι και το δικο σου αγγελε μου

κι αν εισαι μοναχοπαιδι και εχεις συνηθιζει ολοι να σφαζονται αν εσυ καπου πονας μαθε πως αυτο δεν ειναι πραγματικη ζωη

αλλα πλασματικο μικροκλημα μεσα σε ενα σπιτι με δυο γονεις που δεν ειχαν κανενα αλλο ενδιαφερον στη ζωη τους παρα μοναχα την δικη σου υπαρξη

και αυτο ειναι πολυ καλυτερο απο το να μην εχεις καθολου γονεις φυσικα

αλλα η διαδικασια μεγαλωματος ενεχει πολυ συχνα το κοινωνικο

και το κινωνικο παιζεται και εδω μεσα

ειμαστε ισοτιμοι ως προς την ζωη και τα προβληματα μας

και ως προς την υπαρξη μας εδω μεσα

μα και βεβαια δεν στα λεω αυτα γιατι ενοχλεις

δεν ενοχλεις

αλλωστε αν θελω διαβαζω αυτα που γραφεις κι αν δεν θελω δεν διαβαζω

δεν με υποχρεωνει κανεις

το λεω απλα για να κανω και σε σενα και σε μενα ισως κατανοητο

πως η δικη σου διαδικασια αν και φανταζει υπερεπειγουσα στα ματια σου

στα δικα μου φανταζει απλα μια διαδικασια

και αισθανομαι πως σοσ αυτο δεν το βλεπεις δεν βοηθιεσαι να αναζητησεις τον εαυτο σου μακρυα απο αυτην την πολικοτητα

τελειος( θα την τρελανω) ! η μηδεν( ειμαι αποτυχημενος)!

μπορει να κανω και λαθος

marirena
03-02-2011, 13:53
μπράβο researcher - φοβερό βιντεάκι!!!!

researcher
03-02-2011, 14:09
μπράβο researcher - φοβερό βιντεάκι!!!!

ευχαριστω marirena

οντως πολυ ομορφο

πολυ ερωτικο θα ελεγα

κριμα που το μωρο τους το εκαναν εκτρωση :(

ασχετο αλλα κριμα!!! για ολα τα μωρακια βεβαια αλλα και γι αυτων των τοσο ερωτικων ανθρωπων !!!!

χαιρομαι που σου αρεσε!!!!

claire
03-02-2011, 14:26
συμφωνώ κι εγώ με τη ρέιν για την τεκνοποίηση. βελτιώνει κι άλλο τη ζωή των ζευγαριών που είναι ήδη καλά. αν υπάρχει πρόβλημα στο ζευγάρι, μάλλον το αντίθετο συμβαίνει.

επίσης ο θεματοθέτης δε νομίζω πως ονειρεύεται να κάνει παιδί. αυτό θα ήταν καταστροφικό για την ψυχοσύνθεση του, θα ένιωθε εντελώς γέρος!

marirena
03-02-2011, 14:59
αλλα και γι αυτων των τοσο ερωτικων ανθρωπων

συγνώμη τώρα που θα γράψω οφ τόπικ - αλλά δεν νομίζω ρισέρτσερ πως ήταν και τόοοσο ερωτικοί άνθρωποι. Ήταν εξαιρετικοί και οι δύο ως ηθοποιοί και λαμπεροί κ.λ.π αλλά νομίζω ο Χορν, υπερβολικά νάρκισσος, και η Λαμπέτη ιδιαίτερα 'σφιχτός' άνθρωπος και νάρκισσος φυσικά. Θέλω να πω, τελικά δεν νομίζω πως οι πολύ νάρκισσοι άνθρωποι μπορεί να μην είναι ιδιαίτερα ερωτικοί. Εδώ, βέβαια ερωτικός εννοώ την πραγματική ζέστη που εκπέμπει ο άλλος στην προσωπική του ερωτική συνεύρεση και συνύπαρξη και όχι αυτό που εκπέμπει δημόσια.

Στο θέμα τώρα. Συμφωνώ απόλυτα με κλαιρ και βροχή - αέρα...
Κι επειδή νομίζω το είδα και παραπάνω από άλλους - ας μη συγχέουμε πια ούτε την τεκνοποίηση αλλά ούτε την επαγγελματική αποκατάσταση με την αυτοολοκλήρωση και την ευτυχία. Νομίζω πως αυτά είναι περισσότερο κοινωνικές επιταγές παρά προσωπικές επιθυμίες. Θέλω να πω πως η ζωή, η αυτοεκπλήρωση, το να αισθάνεται κανείς καλά με τον εαυτό του γεμάτος κ.λ.π, δεν μπορώ να φανταστώ πως τελειώνει ούτε στην έντονη σεξουαλική ζωή, ούτε στη μία πιθανή σχέση, ούτε στην επαγγελματική δραστηριότητα.
Για να μην παρεξηγηθώ, αν κάποιο από τα παραπάνω, ή όλα μαζί, υπάρχουν στη ζωή ενός ανθρώπου και τη γεμίζουν (γιατί τα απολαμβάνει πραγματικά) τότε εξαιρετικά!!! Όμως άλλο είναι αυτό, και άλλο να θεωρούμε πως τέλειωσε η ζωή μας και είμαστε απολύτως αποτυχημένοι (και σε ηλικίες κάτω των τριάντα) επειδή δεν έχουμε μία οποιαδήποτε δουλειά, ή μία οποιαδήποτε σχέση - και άρα φέρουμε ταμπέλες - ο/η άνεργος- ο/η single- μπακούρι - δεν ξέρω κι εγώ τί άλλο....
Επιπλέον, θυμηθείτε πως στην Ελλάδα του σήμερα είναι το πλέον σύνηθες ο νέος 25- 35 - .... να μην είναι αποκατεστημένος, ούτε επαγγελματικά, αλλά και ούτε προσωπικά. Για ρίξτε μια ματιά τριγύρω...(γιατί διάβασα παραπάνω από κάποιον-οιους δεν θυμάμαι και ανατρίχιασα λίγο - πως δίνει περιθώριο στον εαυτό του μέχρι τα 30 να βρει δουλειά και σχέση ειδάλλως δεν θα 'χει νόημα η ζωή του). Ναι, τα πράγματα είναι δύσκολα, η κοινωνία είναι σε κρίση (όχι μόνο οικονομική) και γενικότερα η γενιά μας περνάει δύσκολα. Αυτό δεν σημαίνει να πάμε ν' αυτοκτονήσουμε όλοι.
Και τέλος πάντων γιατί να διατηρούμε εξουθενωτικές απαιτήσεις από τον εαυτό μας (να έχω πάντα δουλειά, πάντα σχέση, να πηδάω τέλεια....) τη στιγμή που αυτά είναι επιβεβλημένα κοινωνικά στερεότυπα, τα οποία - θα το πω ακόμα μία φορά - δεν είναι πια και τόσο γερά αν το ψάξει κανείς. Ο Τζιμ, ας πούμε, (το χω ξαναπεί) σκέφτεται απολύτως στερεοτυπικά κατά τη γνώμη μου, τη στιγμή που θα μπορούσε να βρει ένα σωρό κοπέλες που δεν σκέφτονται έτσι...
Τέλος πάντων, ξεκίνησα να γράψω μία δύο γραμμές και είπα πολλά - και είμαι και λίγο ζαλισμένη σήμερα ελπίζω να βγάζω νόημα.

Ναομι - να σας ζήσει!!!!

claire
03-02-2011, 15:10
Και τέλος πάντων γιατί να διατηρούμε εξουθενωτικές απαιτήσεις από τον εαυτό μας (να έχω πάντα δουλειά, πάντα σχέση, να πηδάω τέλεια....) τη στιγμή που αυτά είναι επιβεβλημένα κοινωνικά στερεότυπα, τα οποία - θα το πω ακόμα μία φορά - δεν είναι πια και τόσο γερά αν το ψάξει κανείς. Ο Τζιμ, ας πούμε, (το χω ξαναπεί) σκέφτεται απολύτως στερεοτυπικά κατά τη γνώμη μου, τη στιγμή που θα μπορούσε να βρει ένα σωρό κοπέλες που δεν σκέφτονται έτσι...
!

συμφωνώ απόλυτα με αυτό.
σε όλο το ποστ γράφει για γκόμενες-σκυλιά που όμως θα έχουν την σούπερ εμπειρία οπότε θα τον κοροιδέψουν μόλις αντιληφθούν την απειρία του.
δε νομίζω ότι είναι πραγματικά ανοιχτός στο άλλο φύλο.

Ακροβατης
03-02-2011, 16:28
τζιμαστερ σορυ ειμαι η περπλροζ ,συγνωμη για οτι ειπα.ειμαι παλιο μελος εδω αλλα δεν ειμαι και πολυ καλα,ΟΒΟΡΟ ΣΩΣΤΟΣ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ

researcher
03-02-2011, 16:50
28.370 αναγνωσεις

ΟΥ Α ΟΥ!!!!

dora-agxos
03-02-2011, 16:51
28.370 αναγνωσεις

ΟΥ Α ΟΥ!!!!

εσπασαν τα μηχανακια της ΑGB!;)

researcher
03-02-2011, 16:59
ΚΑΙ ΠΟΥ Σ ΑΚΟΜΑ!!!! ΠΣΣΣΣΣΣΣΣΣ! :)

Ακροβατης
03-02-2011, 17:02
ΕΓΩ ειμαι σιγουρη οτι αυτο το αγορι αξιζει πολλα,τζιμ?ακους?Αξιζεις τα παντα μην ψαχνεις να βρεις τι και πως,ΑΞΙΖΕΙΣ!ΤΕΛΟΣ

researcher
03-02-2011, 17:29
ΕΓΩ ειμαι σιγουρη οτι αυτο το αγορι αξιζει πολλα,τζιμ?ακους?Αξιζεις τα παντα μην ψαχνεις να βρεις τι και πως,ΑΞΙΖΕΙΣ!ΤΕΛΟΣ

και γω το πιστευω ολγακι

naomi
03-02-2011, 17:49
Εντάξει καλοπροαίρετο το αστείο αλλα στην προκειμένη περίπτωση -ενότητα- φόρουμ νομιζω πως δεν ταιριάζει...συγνώμη αν είμαι λάθος...

researcher
03-02-2011, 17:51
ποιο αστειο?

oboro
03-02-2011, 17:51
Να υποθεσω πως δεν εχεις διαβασει ολο το θρεντ?

naomi
03-02-2011, 18:01
Να υποθεσω πως δεν εχεις διαβασει ολο το θρεντ?μάλλον..ζητώ συγνώμη αν το παρεξήγησα...

oboro
03-02-2011, 18:04
Αστειευομουν... : ) Οντως ειναι εκτος θεματος. Αλλα συμβαινει τοσο συχνα στο φορουμ αυτο που ειναι σαν να μπαινει καποιος στο θρεντ τουτο και καποια στιγμη να ρωτα: "researcher εσυ παντα ετσι με στιχους γραφεις?"

researcher
03-02-2011, 18:09
γραφω εγω με στιχους

ου να μου χαθεις δεν ντρεπεσαι???

χαχαχαχαχχα!!!!

naomi που αναφεροσουν?

naomi
03-02-2011, 18:56
28.370 αναγνωσεις

ΟΥ Α ΟΥ!!!!
σε αυτό

researcher
03-02-2011, 19:01
οκ ευχαριστω

Θεοφανία
03-02-2011, 19:53

όλγα..το μόνο που θα σου πω, είναι πως λυπάμαι για την κατάντια σου.
Την επόμενη φορά που θα ξαναναφερθεις σε μένα δεν θα το πάρω τόσο
το μήνυμα τροποποιήθηκε για παραβίαση δεοντολογίας/όρων χρήσης.
Αν έχεις πρόβλημα αλκοολισμου πήγαινε σε κανένα γιατρό.
Δεν θυμάμαι να σε έχω πειράξει ποτέ για να με βρίζεις δημόσια.
Τα μνμ τα έχω κρατήσει.

τζιμ σορι για το οφ τόπικ.

Ακροβατης
03-02-2011, 20:02
δεν εχω κανει εγω κανενα τσατακι που να θαβουμε κοσμο και να κανω κουσκους,οσο για το αν ειμαι αλκοολικη η οχι δεν σου πεφτει λογος.

Ακροβατης
03-02-2011, 20:05
Και αν λυπασαι για την καταντια μου αγαπητη μου θεοφανια και εγω λυπαμαι για τη δικη σου:)

Θεοφανία
03-02-2011, 20:06
δεν εχω κανει εγω κανενα τσατακι που να θαβουμε κοσμο και να κανω κουσκους,οσο για το αν ειμαι αλκοολικη η οχι δεν σου πεφτει λογος.

πρόβλημα μας για ότι κάνουμε και ότι θάβουμε, ούτε σε βρίσαμε ποτέ, ούτε σου την είπαμε.
Στο τσατάκι αν θυμάμαι καλά έμπαινες και μια χαρά έθαβες και όχι μόνο, αλλά έδινες και προσωπικές πληροφορίες για πολύ κόσμο.
Δεν θ ανοίξω κουβέντα μαζί σου. Σου είπα κάτι: δεν θα με ξαναπιάσεις στο στόμα σου ουτε εμενα ούτε τη ρέμεντι.
Από κει και πέρα, ενήλικη είσαι, κάνε ότι καταλαβαίνεις.

dora-agxos
03-02-2011, 20:09
Την επόμενη φορά που θα ξαναναφερθεις σε μένα δεν θα το πάρω τόσο χαλαρά όσο τώρα, στο υπόσχομαι. Αν έχεις πρόβλημα αλκοολισμου πήγαινε σε κανένα γιατρό.
Τα μνμ τα έχω κρατήσει.

τζιμ σορι για το οφ τόπικ.

αν θες σε καποιον να την πεις,που στην προκειμενη εχεις δικιο,δεν το συζητω!θα ηταν πιο κοσμιο να μην χτυπας τον αλλον στο προβλημα του,υπαρχουν πολλοι τροποι να της πεις αυτο που θελεις..ειναι πιο χυδαιο και απο την χυδαιοτητα.

Ακροβατης
03-02-2011, 20:14
ναι ρε συ θεοφανια ειμαι αλκοολικια και χρειαζομαι γιατρο,προβλημα μου ομως,και εγω ξερω τοσα πολλα για σενα που αν τα γραφα θα εγραφα βιβλιο..

dora-agxos
03-02-2011, 20:17
ναι ρε συ θεοφανια ειμαι αλκοολικια και χρειαζομαι γιατρο,προβλημα μου ομως,και εγω ξερω τοσα πολλα για σενα που αν τα γραφα θα εγραφα βιβλιο..

σταματα εσυ μην ερθω εκει με τον βουρδουλα!αντε!!

arktos
03-02-2011, 20:38
όλγα, επειδή πέφτω πραγματικά από τα σύννεφα, ό,τι και να έχει συμβεί με τα 3 πρόσωπα που έβρισες χθες, το θεωρώ τουλάχιστον ανάρμοστο να βγαίνεις δημόσια
κ να λες αυτά που είπες.
αποκαλείς τη μία γεροντοκόρη κλπ
κριτικάρεις την όποια σχέση έχει η άλλη.
κ τέλος αποκαλείς νταβατζή το νίκο που μας φιλοξενεί σε ένα χώρο κ μας έχει βοηθήσει πολύ.

δν ξέρω τί άλλο να πω.
έχω μείνει άναυδη.

seleios
03-02-2011, 20:39
Την επόμενη φορά που θα ξαναναφερθεις σε μένα δεν θα το πάρω τόσο χαλαρά όσο τώρα, στο υπόσχομαι. Αν έχεις πρόβλημα αλκοολισμου πήγαινε σε κανένα γιατρό.
Τα μνμ τα έχω κρατήσει.

τζιμ σορι για το οφ τόπικ.τον εαυτο σου δεν τον λυπασαι?? γιατι σε βριζουν αραγε? μηπως κατι συμβαινει ΜΕ ΕΣΕΝΑ? ΜΑΘΕ ΠΟΙΑ ΕΙΣΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! το μήνυμα τροποποιήθηκε για παραβίαση δεοντολογίας/όρων χρήσης.

seleios
03-02-2011, 20:49
σταματα εσυ μην ερθω εκει με τον βουρδουλα!αντε!!

απαξιω.. λυπαμαι που αλλαζεις ασυνειδητα απο το καλο προς το κακο.. δεν ησουν ετσι.. εισαι ο ορισμος του: χαλαει ο κοσμος σιγα-σιγα..

dora-agxos
03-02-2011, 20:55
με κινδυνο να με μπαναρουν η να φαω προειδοποιηση,αλλα πιστευω αρκετα κρατησα επιπεδο..

το μήνυμα τροποποιήθηκε για παραβίαση όρων χρήσης.
προς αντμιν:δεχομαι καθε ποινη και συγνωμη απο ολους,αλλα αρκετα εχω συγκρατηθει με τον συγκεκριμενο.
τζιμ χιλια συγνωμη.

Ακροβατης
03-02-2011, 20:56
όλγα, επειδή πέφτω πραγματικά από τα σύννεφα, ό,τι και να έχει συμβεί με τα 3 πρόσωπα που έβρισες χθες, το θεωρώ τουλάχιστον ανάρμοστο να βγαίνεις δημόσια
κ να λες αυτά που είπες.
αποκαλείς τη μία γεροντοκόρη κλπ
κριτικάρεις την όποια σχέση έχει η άλλη.
κ τέλος αποκαλείς νταβατζή το νίκο που μας φιλοξενεί σε ένα χώρο κ μας έχει βοηθήσει πολύ.

δν ξέρω τί άλλο να πω.
έχω μείνει άναυδη.

οταν περπατας με τα σκατα θα βρωμησεις οπως και να εχει

seleios
03-02-2011, 21:01
Τροποποιημένο μήνυμα.

seleios
03-02-2011, 21:09

researcher
03-02-2011, 21:09
τζημ οπως βλεπεις ξυπνας παθη πολλα

ωχ ωχ ωχ

arktos
03-02-2011, 21:11
τζιμ, σου κάναμε το θέμα μπάχαλο!

όλγα, εσύ περπάτησες με τα σκατά?

σέλειος, φαντάζομαι πως καταλαβαίνεις ότι δν σε τιμά να εκφράζεσαι έτσι.

Ακροβατης
03-02-2011, 21:11
το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση θεωρώντας πως έτσι θα προστατευθεί το μέλος που όντας εκνευρισμένο, εκθέτει δημόσια προσωπικά του δεδομένα.

Ακροβατης
03-02-2011, 21:15

Ακροβατης
03-02-2011, 21:16

dora-agxos
03-02-2011, 21:18

Ακροβατης
03-02-2011, 21:24
τζιμ, σου κάναμε το θέμα μπάχαλο!

όλγα, εσύ περπάτησες με τα σκατά?

σέλειος, φαντάζομαι πως καταλαβαίνεις ότι δν σε τιμά να εκφράζεσαι έτσι.

ΕΧΩ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΚΑΤΑ ΟΥΚ ΟΛΟΓΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΛΚΟΟΛΙΚΙΑ ΝΑ ΜΑΙ ΝΑ ΧΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΨΗΛΑ

seleios
03-02-2011, 21:27

arktos
03-02-2011, 21:27
ναι σε ρώτησα κάτι πιο συγκεκριμένο όμως.
γιατί επιλέγεις να πεις δημόσια κάποια πράγματα.
μάλλον να "βρίσεις" αυτούς τους ανθρώπους.

Ακροβατης
03-02-2011, 21:29
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΛΛΙΩΣ,ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΟΡΜΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΛΙΓΟΝ ΗΛΗΘΙΑ,ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΟΣΑ ΕΧΩ ΠΩ ΝΑΤΑ ΠΩ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΝΕ

dora-agxos
03-02-2011, 21:31

arktos
03-02-2011, 21:33
θα σου άρεσε ωστόσο να βγει κάποιος κ να σε βρίζει δημόσια?
ή να σε δυσφημίζει?

Φωτεινη!
03-02-2011, 21:35
αινταααα.....

Ακροβατης
03-02-2011, 21:36
θα σου άρεσε ωστόσο να βγει κάποιος κ να σε βρίζει δημόσια?
ή να σε δυσφημίζει?

ΝΑΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ,Η ΑΝ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ

seleios
03-02-2011, 21:38

dora-agxos
03-02-2011, 21:40

arktos
03-02-2011, 21:42
όλγα, να σε ρωτήσω κάτι?
τί σου έχουν κάνει τα παιδιά κ λες αυτά που λες?

jimmaster
03-02-2011, 21:48
συγνώμη τώρα που θα γράψω οφ τόπικ - αλλά δεν νομίζω ρισέρτσερ πως ήταν και τόοοσο ερωτικοί άνθρωποι. Ήταν εξαιρετικοί και οι δύο ως ηθοποιοί και λαμπεροί κ.λ.π αλλά νομίζω ο Χορν, υπερβολικά νάρκισσος, και η Λαμπέτη ιδιαίτερα 'σφιχτός' άνθρωπος και νάρκισσος φυσικά. Θέλω να πω, τελικά δεν νομίζω πως οι πολύ νάρκισσοι άνθρωποι μπορεί να μην είναι ιδιαίτερα ερωτικοί. Εδώ, βέβαια ερωτικός εννοώ την πραγματική ζέστη που εκπέμπει ο άλλος στην προσωπική του ερωτική συνεύρεση και συνύπαρξη και όχι αυτό που εκπέμπει δημόσια.

Στο θέμα τώρα. Συμφωνώ απόλυτα με κλαιρ και βροχή - αέρα...
Κι επειδή νομίζω το είδα και παραπάνω από άλλους - ας μη συγχέουμε πια ούτε την τεκνοποίηση αλλά ούτε την επαγγελματική αποκατάσταση με την αυτοολοκλήρωση και την ευτυχία. Νομίζω πως αυτά είναι περισσότερο κοινωνικές επιταγές παρά προσωπικές επιθυμίες. Θέλω να πω πως η ζωή, η αυτοεκπλήρωση, το να αισθάνεται κανείς καλά με τον εαυτό του γεμάτος κ.λ.π, δεν μπορώ να φανταστώ πως τελειώνει ούτε στην έντονη σεξουαλική ζωή, ούτε στη μία πιθανή σχέση, ούτε στην επαγγελματική δραστηριότητα.
Για να μην παρεξηγηθώ, αν κάποιο από τα παραπάνω, ή όλα μαζί, υπάρχουν στη ζωή ενός ανθρώπου και τη γεμίζουν (γιατί τα απολαμβάνει πραγματικά) τότε εξαιρετικά!!! Όμως άλλο είναι αυτό, και άλλο να θεωρούμε πως τέλειωσε η ζωή μας και είμαστε απολύτως αποτυχημένοι (και σε ηλικίες κάτω των τριάντα) επειδή δεν έχουμε μία οποιαδήποτε δουλειά, ή μία οποιαδήποτε σχέση - και άρα φέρουμε ταμπέλες - ο/η άνεργος- ο/η single- μπακούρι - δεν ξέρω κι εγώ τί άλλο....
Επιπλέον, θυμηθείτε πως στην Ελλάδα του σήμερα είναι το πλέον σύνηθες ο νέος 25- 35 - .... να μην είναι αποκατεστημένος, ούτε επαγγελματικά, αλλά και ούτε προσωπικά. Για ρίξτε μια ματιά τριγύρω...(γιατί διάβασα παραπάνω από κάποιον-οιους δεν θυμάμαι και ανατρίχιασα λίγο - πως δίνει περιθώριο στον εαυτό του μέχρι τα 30 να βρει δουλειά και σχέση ειδάλλως δεν θα 'χει νόημα η ζωή του). Ναι, τα πράγματα είναι δύσκολα, η κοινωνία είναι σε κρίση (όχι μόνο οικονομική) και γενικότερα η γενιά μας περνάει δύσκολα. Αυτό δεν σημαίνει να πάμε ν' αυτοκτονήσουμε όλοι.
Τέλος πάντων, ξεκίνησα να γράψω μία δύο γραμμές και είπα πολλά - και είμαι και λίγο ζαλισμένη σήμερα ελπίζω να βγάζω νόημα.

Ναομι - να σας ζήσει!!!!

Kατσε ρε συ τωρα...

Σκεφτομαι στερεοτυπικα οταν ξαφνικα τρωω φρικη και αντιλαμβανομαι το οτι μεχρι αυτη την ηλικια δεν εχω παει με γυναικα? Ξερω οτι το παρελθον δεν γυρνα αλλα το να προσγειωθω στην πραγματικοτητα ετσι ηταν κατι το πολυ οδυνηρο και ακομα ειναι.... Μην το παιρνεις οτι το παω οτι αν μεχρι τα τριαντα δεν τα φτιαξω ολα θα πεσω να πνιγω...καμια σχεση... Εγω θελω να ξεπερασω την κωλοντροπαλοτητα και να εκφραστω ελευθερα και φυσιολογικα σε μια γυναικα... αν γινει αυτο και παρω την πρωτη βολτα και ξυπνησω τοτε μετα θα ειναι θεμα δικο μου να τα τακτοποιησω λιγο...και στην τελικη χεστηκα κιολας να τα τακτοποιησω ολα απο τωρα...οκ δουλεια θελω για να χω λεφτα να ζω και να περναω καλα και να φυγω επιτελους απ το σπιτι το πατρικο που με ψυχοπλακωνει...απλα πραγματα ζηταω ρε συ...

Εξηγησε μου ομως ενα πραγμα οκ?

Γιατι ενω οταν ειμαι εξω απ το σπιτι και ελαφρα πιωμενος μου φαινονται ολα ευκολα και οταν ερχομαι πισω βουλιαζω στα ιδια? Οταν ημουν στο μπαρακι χθες ημουν κομπλε...δεν με ενοιαζε τιποτα....ηρθα σπιτι μεσ την καλη χαρα οκ? Τωρα περασαν δυο μερες κι αρχισα τα αχ βαχ...και τι θα γινει....και καταστροφολογια φουλ... Ενω ξερω οτι θα βγω και θα περασω καλα, γιατι φοβαμαι να παρω τηλεφωνο? Βεβαια αυριο ειναι η μερα κι εγω θα παρω οπως και να χει! Αλλα ξερω οτι θα το κανω κατω απο πιεση του εαυτου μου του ιδιου! Τις τελευταιες μερες εχω προβλημα στον υπνο....ενω νυσταζω, οταν πεφτω ξαφνικα αρχιζει η καρδια μου και χτυπαει δυνατα και αγχωνομαι...και τα σκεφτομαι ολα πολυ εντονα... Γιατι να αντιδραω ετσι ενω μεσα μου ξερω πως μια χαρα θα παει και το ραντεβου, και η κοπελα εχει δειξει εντονα οτι γουσταρει και πολλες φορες, οποτε ειναι ετοιμη δουλεια...Γιατι οταν μενω μονος με τον εαυτο γα...ται ο διας τοσο πολυ?

seleios
03-02-2011, 21:48
το μήνυμα τροποποιήθηκε για παραβίαση όρων χρήσης/δεοντολογίας

Remedy
03-02-2011, 21:50
το μήνυμα τροποποιήθηκε για παραβίαση όρων χρήσης/δεοντολογίας!

seleios
σου προτεινω να αυτομπαναριστεις για να μη βαλεις τους αντμιν στον κοπο να σε κλωτσανε...

dora-agxos
03-02-2011, 21:50
το μήνυμα τροποποιήθηκε για παραβίαση όρων χρήσης/δεοντολογίας!

ετσι ακριβως!μπαρμπαααα πιασε μια μπυρα!!

Remedy
03-02-2011, 21:51
ρε σεις , ο τζιμ ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ προσπαθει να συνεχισει το θεμα του ο κακομοιρης.
αν δεν εκτονωθηκε το θεμα, δεν ανοιγετε κανενα αλλο μεχρι να γυρισουν οι αντμιν απο το μεροκαματο να πιασουν την σκουπα?

Ακροβατης
03-02-2011, 21:53
ΤΙΠΟΤΑ ΑΡΚΤΟΣ

keep_walking
03-02-2011, 21:54
Αυτο που βλεπω εγω ειναι μια ολγα να βγαινει ξαφνικα να βριζει την θεοφανια και την ρεμεντυ , χωρις κανενα λογο!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο σελειος φυσικα να βριζει την Θεοφανια οπως κανει εδω και μηνες , σε οτι να απαντησει η Θεοφανια πεταγεται να πει την εξυπναδα του. Δεν μπορει να καταλαβει οτι δεν θελουν να ασχολουνται μαζι του και καλο θα ηταν να παψει και αυτος
να ασχολειται και να παρενοχλει προσωπα που αν μη τι αλλο προσπαθουν να μην εχουν καμμια σχεση μαζι του.

Remedy
όλγα, να σε ρωτήσω κάτι?
τί σου έχουν κάνει τα παιδιά κ λες αυτά που λες?

αν σου απαντησει ποτε η ολγα, ευχαριστως να την διαβασω κι εγω, αλλα επειδη με ενεπλεξε και ξερω απο πρωτο χερι, να σου λυσω την απορια.
τιποτε δεν της εχουμε κανει.... νοιωθει ενα.....πραμα..... για δικα της θεματα και νομιζει οτι αν αρχισει να βριζει κανεναν αλλο, θα νοιωσει καπως καλυτερα.
αν ενοιωσε οντως καπως καλυτερα, να μας το πει κι εμας και να σκισουν τα πτυχια τους οι γιατροι του κοσμου (ας τα σκισουν κι οι γιατροι χωρις συνορα)

seleios
προς nickos.D
συγνωμη ειληκρινα που εθιξα την κοινοτητα του φορουμ, και γιαυτο το λογο επιθυμω ολικη διαγραφη απο το εν λογω φορουμ, δεν μπορεσα να συγκρατηθω πραγματικα γιατι μια "κομισα" απο την κερκυρα προκαλεσε με τον ποιο χυδαιο, ποταπο, και αδυσωπητο τροπο την εκρηξη μου.. δεν θελω να μεινω εγγεγραμενο μελος εδω και να ασχολουμαι με σκουπιδια.

ευχαριστω

Remedy
03-02-2011, 21:56
δηλωνω επισης λογω κληρονομικου χαρισματος, οτι η δωρα δεν πινει και τις συκοφαντιες του ο σελειος ας τις βρει απο τον θεο που πιστευει (μεχρι τοτε, κανενα μπαν δεν θα εβλαπτε)

dora-agxos
03-02-2011, 21:57
http://www.youtube.com/watch?v=rnLfn97OacU

arktos
03-02-2011, 21:57
ΤΙΠΟΤΑ ΑΡΚΤΟΣ

τότε?
γιατί μία απορία την έχω...

seleios
03-02-2011, 21:58
Αυτο που βλεπω εγω ειναι μια ολγα να βγαινει ξαφνικα να βριζει την θεοφανια και την ρεμεντυ , χωρις κανενα λογο!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο σελειος φυσικα να βριζει την Θεοφανια οπως κανει εδω και μηνες , σε οτι να απαντησει η Θεοφανια πεταγεται να πει την εξυπναδα του. Δεν μπορει να καταλαβει οτι δεν θελουν να ασχολουνται μαζι του και καλο θα ηταν να παψει και αυτος
να ασχολειται και να παρενοχλει προσωπα που αν μη τι αλλο προσπαθουν να μην εχουν καμμια σχεση μαζι του. δεν θελω να σου πω κατι απο την στιγμη που δεν ασχολουμαι μαζι σου. οκ? κοιτα τον κωλο σου εσυ που λεμε και στο χωριο μας

Θεοφανία
03-02-2011, 21:58
http://www.youtube.com/watch?v=rnLfn97OacU

ιχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι (like)

Ακροβατης
03-02-2011, 22:00

να ασχολειται και να παρενοχλει προσωπα που αν μη τι αλλο προσπαθουν να μην εχουν καμμια σχεση μαζι του.

ΣΚΙΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ¨):)

Ακροβατης
03-02-2011, 22:01
ΛΕΒΕΝΤΟΠΕΔΟ ΑΡΙΣΤΟ ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ:p

seleios
03-02-2011, 22:02

Remedy
03-02-2011, 22:05

σταματα να κανεις την κατινα ρε σελειος κι ασχολησου με τα δικα σου θεματα, αμαν δλδ,δεν προσπαθω να σε συνετισω, αλλα εχω φαει και θα κανω εμετο αν συνεχισω να σε διαβαζω

Ακροβατης
03-02-2011, 22:07

seleios
03-02-2011, 22:07

dora-agxos
03-02-2011, 22:08
ΠΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΚΗ Δ

ΝΙΚΟΛΑΚΗ ΓΛΥΚΕΙΕ ΜΟΥ ΕΦΟΣΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΚΣΕΦΤΙΛΙΖΟΜΑΣΤΕ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ?ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ?

οχι ειναι αδικο για τον τζιμ!επιλογη μας ειναι δεν ειναι ο μπαμπας μας ο νικος!

dora-agxos
03-02-2011, 22:09
εγω παντως τα ειπα ολα πολυ συνειδητα ολα σημερα!δεν μετανιωνω και δεχομαι μετα χαρας την καθε προειδοποιηση!

keep_walking
03-02-2011, 22:10
δεν θελω να σου πω κατι απο την στιγμη που δεν ασχολουμαι μαζι σου. οκ? κοιτα τον κωλο σου εσυ που λεμε και στο χωριο μας

Ασχολουμε μαζι σου μονο και μονο γιατι εισαι χυδαιος και παρενοχλεις κοσμο. Δεν εχουμε κανενα αλλο λογο για να ασχοληθουμε μαζι σου και επρεπε να το εχεις καταλαβει εδω και μηνες.
Εισαι απο τα χειροτερα στοιχεια που εχουν περασει απο το φορουμ , μην πω το χειροτερο.
Λιγοι ανθρωποι εχουν προσβαλλει τοσο κοσμο χωρις καμμια αιτια και να γινονται φορτικοι και τσιμπουρια.

Ακροβατης
03-02-2011, 22:10
οχι ειναι αδικο για τον τζιμ!επιλογη μας ειναι δεν ειναι ο μπαμπας μας ο νικος!

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΔΩ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ:p

researcher
03-02-2011, 22:11
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΔΩ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ:p

τα κοαλα???

Ακροβατης
03-02-2011, 22:12
τα κοαλα???

EINAI GOUΤΣΟΥ ΓΟΥΤΣΟΥ ΤΑ ΚΟΑΛΑΚΙΑ:p

researcher
03-02-2011, 22:13
ναι αλλα τα παντα πληρωνονται ενω τα κοαλα οχι ! δεν ειναι αδικο ?

Ακροβατης
03-02-2011, 22:15
DEN SE PIANW:pGTI NA PLIRWNONTAI OLA EDW KAI OXI TA KOALA?:pELA NA TO SIZITISOUME:p

researcher
03-02-2011, 22:17
http://www.slang.gr/media/img/200907/adfb88fc7146fe8dcd88e4070a0b71bd.jpg

τα παντα.....που πληρωνονται εδω

arktos
03-02-2011, 22:17
όλγα, σηκώνω τα χέρια ψηλά!
δν κατάλαβα γιατί τα είπες.
κ δν απαντάς.

researcher
03-02-2011, 22:18
http://www.slang.gr/media/img/200907/16c4192ed797af8345026b9d950dfd23.jpg

και τα κοαλα ..... τιποτα

marirena
03-02-2011, 22:22
Γιατι ενω οταν ειμαι εξω απ το σπιτι και ελαφρα πιωμενος μου φαινονται ολα ευκολα και οταν ερχομαι πισω βουλιαζω στα ιδια?

Προσπαθώ να παρακολουθήσω αλλά έχει γίνει ψιλοχαμός εδώ μέσα - αλήθεια τί γίνεται εδώ μέσα???

Τελος πάντων, αυτό που λες εμένα μου ακούγεται πως βγαίνοντας έξω χαλαρώνεις και ξεχνιέσαι και απλά γυρνάς σε ένα περιβάλλον που αισθάνεσαι πως δεν έχεις αυτονομία (των δικών σου) ενώ θα 'θελες να σουν μόνος και ανεξάρτητος. Δεν είναι τραγικό. Λύνεται με τον καιρό, και όταν σιγά σιγά θα θέσεις τα θεμέλια για να μείνεις μόνος σου. Αυτά τα πολύ σύντομα...

arktos
03-02-2011, 22:23
είναι ένα μακρύ οφτοπίστικο - σαικολγκιστικό διάλλειμα...

researcher
03-02-2011, 22:25
olgaki82

γεννηθηκαμε ιδια χρονολογια???

εγω παντως γεννηθηκα το 1982

jimmaster
03-02-2011, 22:29

Πηγα να πω τωρα πως ειμαι σε τοσο μεγαλη ενταση που δεν μπορω...πηγα δλδ να συγκρινω τις εντασεις μας... πραγμα λαθος γιατι αυτα ειναι σχετικα...

Ξερεις κατι ομως? Αυτες τις μερες ειμαι οντος πολυ πιεσμενος... αλλαζει η ζωη μου αποτομα...παρουσιαστηκαν δουλειες, συν τα προσωπικα μου...ολα αυτα με εχουν κανει ρακος...
Εχω γραψει ομως σε μερικους και μερικες φιλε ιωαννη... καποιοι με συμβουλευονται για θεματα που μπορω να δωσω μια σοβαρη απαντηση μεσω πμ...οποτε μπορει να μην φαινεται η προσφορα μου...αλλα δεν με νοιαζει να φαινεται...με νοιαζει με 2-3 σοβαρους ανθρωπους να μπορω να ανταλλαζω υποστηριξη και μια καλη κουβεντα...

Σε καποια ποστς ομως προσπαθησε να δεις οτι εχω συνδραμει...Δεν στο κρυβω ομως πως καποιες φορες αποφευγω να το κανω για μερικους λογους...1) Ψυχοπλακωνομαι, 2) Βαριεμαι 3) Δεν εχω τι να πω Για τους πρωτους δυο ομως οταν αισθανομαι δυνατος τους ξεπερναω....

jimmaster
03-02-2011, 22:30
Προσπαθώ να παρακολουθήσω αλλά έχει γίνει ψιλοχαμός εδώ μέσα - αλήθεια τί γίνεται εδώ μέσα???

Τελος πάντων, αυτό που λες εμένα μου ακούγεται πως βγαίνοντας έξω χαλαρώνεις και ξεχνιέσαι και απλά γυρνάς σε ένα περιβάλλον που αισθάνεσαι πως δεν έχεις αυτονομία (των δικών σου) ενώ θα 'θελες να σουν μόνος και ανεξάρτητος. Δεν είναι τραγικό. Λύνεται με τον καιρό, και όταν σιγά σιγά θα θέσεις τα θεμέλια για να μείνεις μόνος σου. Αυτά τα πολύ σύντομα...

Ναι ρε συ...οταν μπαινω μεσα στο σπιτι ειναι λες και αλλαζω διασταση..ειναι απιστευτα βαρια η ατμοσφαιρα εδω μεσα... Με γυρναει αυτοματα πισω.... Στο παρελθον μου που τοσο μισω!

marirena
03-02-2011, 22:31
παρουσιαστηκαν δουλειες, συν τα προσωπικα μου...ολα αυτα με εχουν κανει ρακος...
μπράβο αυτά ειναι σημαντικά! Οπότε απλά έχεις μία περίοδο άγχους. Θα περάσει, διαχειρίσου το καλά.

jimmaster
03-02-2011, 22:35
μπράβο αυτά ειναι σημαντικά! Οπότε απλά έχεις μία περίοδο άγχους. Θα περάσει, διαχειρίσου το καλά.

Εχω μια περιοδο αγχους γιατι φοβαμαι μην κλαταρω και τα καταστρεψω...

Επισης σκεφτομαι αλλα πραγματα που με κανουν να αισθανομαι αναξιος....Ολα αυτα που περναω τωρα αν το σκεφτεις ειναι καθυστερημενη εφηβεια....γενικα ακολουθω την ωριμανση των συνομηλικων μου με μια σταθερη αποσταση 4-5 ετων.... αλλοι ξερω γω μετακομισαν μονοι στα 21-22-23 και θελησαν να απαγκιστρωθουν απ τους γονεις...αλλοι μεχρι τοτε ειχανε τελειωσει με το θεμα του να βρουν κοπελα και να κανουν ερωτα... Γενικα μου συμβαινουν ολα με αργοπορια ενα σταθερο χρονικο διαστημα...απλα επειδη ειμαι μεγαλυτερος σε ηλικια ειμαι πιεσμενος και χρονικα οποτε το αγχος μου διπλασιαζεται.....Και αισθανομαι αναξιος γιατι τελικα καταλαβαινω την συμπεριφορα καποιων εφηβων και αργοτερα νεαρων που με ψιλοπειραζαν γιατι ημουν πολυ παιδι... και μαλιστα στον χειροτερο δυνατο συνδυασμο... φτωχος που τον μεγαλωσαν να αισθανεται πλουσιος.. γιατι πολλα κομπλεξ των δικων μου, ιδιαιτερα της μανας μου εχουν να κανουν με τα λεφτα... αμα την δεις πως χαιρεται οταν παιρνει λεφτα δε φανταζεσαι...για να αγορασει ξερω γω μπουρδες...μιλαμε κανουν χειροτερα απο παιδια... εχω επωμιστει συσσωμη την κωλομιζερια τους! Ομως πλεον αντιλαμβανομαι την ευθυνη μου πως απ τα 18 και μετα ημουν ενηλικος και επρεπε να ειμαι πιο σκληρος και να παρω τα πραγματα στα χερια μου...εστω μια δουλιτσα κατι...εστω να πω σε μια κοπελα οχι τοσο ωραια να βγουμε ενα ραντεβου...απλα πραγματα...baby steps..τα θελα ή ολα ή τιποτα...γενικα το κανω αυτο...Βλεπεις ειμαι τοσο pathetic που με βολευαν τα λιγοστα λεφτα των "μιζερων" καταλαβες? Ολα δικα του τα ηθελε το κωλοπαιδι! Εμ δεν παει ετσι...!

Παρτα λοιπον στα μουτρα κωλοπαιδι και να τα χαιρεσαι γιατι σου αξιζουν! Γιατι αλλοι δεν ειχαν ουτε τα μισα και τωρα σου ριχνουν χιλιομετρα στο ποσο πιο μπροστα απο σενα ειναι στη ζωη! Κι αυτο που ειπατε οτι αν μου μιλιστε για παιδια και τεκνοποιηση θα με κανει να αισθανθω γερος ειναι τελειως οτι να ναι! Οταν επιασα τον γιο ενος συνομηλικου φιλου (βεβαια ηταν τυχαια εγκυμοσυνη αλλα τελικα το κρατησαν :) ) ξερετε πως ενιωσα? Σαν θεος! Σαν να παιρνει νοημα η υπαρξη μου... υπερβολη ισως αλλα εκεινη την ωρα ηθελα κι εγω να κανω παιδια... ξερω θα αργησει να γινει προς το παρον αλλα ειμαι σιγουρος πως θα με χαροποιησει ιδιατερα... κι αυτη τη φορα, ιδιαιτερα αν ειναι αγορακι θα εχ ΤΟΝΟΥΣ εμπειριας για το τι να αποφυγω στο μεγαλωμα του!

marirena
03-02-2011, 22:49
τα θελα ή ολα ή τιποτα
δηλαδή?

με βολευαν τα λιγοστα λεφτα των "μιζερων" καταλαβες?
Με τα λεφτά τι εννοείς βρε Τζιμ ακριβώς και τα αναφέρεις τόσο πολύ? Γενικά, εγώ ξέρω πως ένας 26χρονος δεν θέλει και μία περιουσία για να ναι ευτυχισμένος

Και τη μιζέρια των γονιών αποτίναξέ την!

jimmaster
03-02-2011, 22:56
δηλαδή?

Με τα λεφτά τι εννοείς βρε Τζιμ ακριβώς και τα αναφέρεις τόσο πολύ? Γενικά, εγώ ξέρω πως ένας 26χρονος δεν θέλει και μία περιουσία για να ναι ευτυχισμένος

Και τη μιζέρια των γονιών αποτίναξέ την!

Εγω τα λεφτα τα εχω χεσμενα πιστεψε με! Εννοω οτι οι δικοι μου παντα επειδη και προερχονται απο φτωχες οικογενειες αλλα και επειδη αντιμετωπισαν και φτωχια και ξενιτια κτλ κτλ αργοτερα μου εχουν μεταδοσει πολυ το αγχος τους για τα οικονομικα της οικογενειας... ειναι ανθρωποι να φανταστεις που δεν ξερουν τι θα πει διακοπες...δεν ξερουν τι θα πει καλοπεραση...τουλαχιστον την τελευταια εικοσαετια τα χουν ξεχασει αυτα...ασε που καμια φορα ενιωθα και υπευθυνος για ολο αυτο... Και εντωμεταξυ εχουν κανει πολλες μαλακιες και με την διαχειριση αλλα και σε αποφασεις επαγγελματικες...

Προσπαθω να την αποτιναξω πιστεψε με...και το κατεφερνω...μεχρι που καθε πρωι ακουω τη μαγικη φωνουλα τους και ξυπναω με καρδιοχτυπι και απιστευτα νευρα! Και ολα τρυπωνουν στο μυαλο μου..και μου κοβεται η ορεξη να αντιμετωπισω την μερα μαχαιρι...και και και και και...το γνωστο κατρακυλισμα και μετα ερχομαι εδω και ξεσπαω...

Αυτο για το λεφτα που εκανες quote ηθελα πω πως ενω ηξερα οτι εστω με μια δουλιτσα κατι απλο θα ξελασπωνα για το θεμα της εξοδου ή του να παρω ενα ρουχο ή οτιδηποτε... καθομουνα εκει σαν τον βλακα να βγαινω με το 5ευρο , 10ευρο χαρτζηλικωμα γιατι ημουν ενα ΜΠΕΜΠΗΣ σε σωμα ενηλικου... το οτι ακομα τους ζηταω λεφτα, το οτι ακομα τρωω απ το δικο τους φαι...ολο αυτο μου προκαλει εμετο και δεν βλεπω την ωρα να φυγω απο δω μεσα...ξερω οτι αυτοι θα σπευσουν να με βοηθησουν ή να με προστατευσουν...δεν καταλαβαινουν ομως οτι πλεον ΘΕΛΩ να κανω λαθη....γιατι αλλιως δεν θα μαθω να ζω... τα παιδια πρεπει να πονεσουν για να μαθουν! Αλλιως θα ναι μπεμπηδες μια ζωη!

researcher
03-02-2011, 23:02
http://3.bp.blogspot.com/_mge31K08-mE/TDMMhWY8mhI/AAAAAAAAArQ/nLKgXVdjDb8/s1600/sleep-baby9.jpg

researcher
03-02-2011, 23:06
http://www.filaki.gr/cards/vatraxia0307.jpg

researcher
03-02-2011, 23:09
παιδιααααααααααααα!

επιτελους οπως ειδατε εμαθα να βαζω εικονες!!!!

τελειο????

αντε σορυ συνεχιστε απλα χαρηκα

παντως σχετικες εβαλα ε????

jimmaster
03-02-2011, 23:10
http://3.bp.blogspot.com/_mge31K08-mE/TDMMhWY8mhI/AAAAAAAAArQ/nLKgXVdjDb8/s1600/sleep-baby9.jpg

Πανω κατω...

Ξερεις κατι? Επειδη ημουνα εξυπνο παιδι, παντα ολοι με θεωρουσαν οριμο...ειναι τοσο τεραστια μπουρδα αυτο...Ημουν (καθαρος νηολογισμος) ΩΡΙΜΟΦΑΝΗΣ... απλα μαλλον λογω ευφυιας απορροφουσα τα λεγομενα των μεγαλων (γιατι λογω ηλικιακης διαφορας με τον πατερα μου μεγαλης) συναναστρεφομουνα μεγαλα ατομα που μου μετεδιδαν αθελα τους τον τροπο εκφρασης τους... Τωρα ομως καταλαβαινω ποσο ανωριμος ημουν στην πραγματικοτητα... Επισης τωρα καταλαβαινω γιατι δεν συμπαθουσα τα ξαδερφια απ την πλευρα της μανας μου που ηταν συνομηλικα...Ειχα καλομαθει με τους γονεις μου και τα ενηλικα ξαδερφια μου που με αντιμετωπιζαν παντα καλα και με προσοχη...οταν ομως το ξαδερφακι μου το συνομηλικο με κοροιδευε ή εκανε με λιγα τα νορμαλ της ηλικιας μας εγω ελεγα απο μεσα μου οτι ηταν μαλακας ή κωλοπαιδο... οχι οτι εγω ημουνα φαρδοκωλης και ειχα συνηθισει να με νταντευουν! Οι δικοι που ηταν σε ολα αυτα θα μου πεις... Επειδη εχω καταλαβει πως και ο πατερας υπεφερε - υποφερει απο διαφορα ηπια ψυχιατρικα (κυριως αγχος...οπως κι εγω αλλωστε) μπαινω λιγο στην σκεψη οτι στο μεγαλωμα μου ηταν απων... τεμπελακος δλδ...οπως εγω μια ακομα φορα!!! Πως να μην παρω το μητρικο προτυπο πιο δυνατα! Πως να μην αποκτησω τον τροπο σκεψης της μανας μου??!! Θελω ομως πλεον να απαγκιστρωθω απο ολα αυτα! Θελω να πιστευω πως σιγα σιγα τα αποτιναζω! Το σιγουρο ειναι οτι εγω δεν τα παραταω με τπτ! Πρωτα θα μου βγει η ψυχη και μετα θα μου φυγει η δυναμη να αλλαζω καταστασεις!

jimmaster
03-02-2011, 23:11
παιδιααααααααααααα!

επιτελους οπως ειδατε εμαθα να βαζω εικονες!!!!

τελειο????

αντε σορυ συνεχιστε απλα χαρηκα

παντως σχετικες εβαλα ε????

Η δευτερη με τι εχει σχεση βρε ρις μου? χαχαχα

researcher
03-02-2011, 23:15
ελαααα με την αναζητηση συντροφικοτητας!!!!!! συντροφου!!!!! εεεεε????

researcher
03-02-2011, 23:18
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTm1seQ0HjHlghegGbuf74PXKOb0Mg3D S0Ei4z_lRU8xorR6qG47w

oboro
03-02-2011, 23:20
ουφ... αντε καλα

εισαι χαριτωμενη ; ) υποθετω

happy? gooooood

oboro
03-02-2011, 23:21
τζιμη πες της κι εσυ οτι ειναι χαριτωμενη

τα πραγματα ειναι σοβαρα

jimmaster
03-02-2011, 23:22
ελαααα με την αναζητηση συντροφικοτητας!!!!!! συντροφου!!!!! εεεεε????

Ε ναι...ετσι...

jimmaster
03-02-2011, 23:23

τα πραγματα ειναι σοβαρα

Καλα κανει ρε η κοπελα :P

researcher
03-02-2011, 23:31

τα πραγματα ειναι σοβαρα

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRdCfUmnz6577_w8fNZ7-_TV-SGF4iZ1g_QEj-rLmLgFvNWiCBJ

are you talking for me????

axaxaxaxaxaxaxxaaaaaaa

jimmaster
03-02-2011, 23:39
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRdCfUmnz6577_w8fNZ7-_TV-SGF4iZ1g_QEj-rLmLgFvNWiCBJ

are you talking for me????

axaxaxaxaxaxaxxaaaaaaa

xaxaxaxaxaxa

Ελιωσα!

jimmaster
04-02-2011, 01:10
Επισης στην ολο εξισωση να προσθεσω οτι ειμαι ανθρωπος της τελευταιας στιγμης δυστυχως...κι αυτο θελω να το αλλαξω εννοειται...

researcher
04-02-2011, 01:54
Επισης στην ολο εξισωση να προσθεσω οτι ειμαι ανθρωπος της τελευταιας στιγμης δυστυχως...κι αυτο θελω να το αλλαξω εννοειται...

http://1.bp.blogspot.com/_cqU00SteBgo/TCh0Tcd1tWI/AAAAAAAABDo/CcdUDAxKMys/s1600/change1.jpg

researcher
04-02-2011, 02:49
There are currently 130 users online. 8 μέλη και 122 επισκέπτες

Το Ρεκόρ συνδεδεμένων χρηστών είναι 320, 03-02-2011 στις 20:00.

ρεκορ συνδεδεμενων χρηστων την ωρα των εδω μαλωματων

μαλισταααααααααααααααα

πραγματικα αυτο ειναι τυχαιο????

μαλλον

ioannis2
04-02-2011, 08:52
Τζιμ,

Διάβασα προηγουμενο σχόλιο σου σε δικό μου σχόλιο ότι δε δίνεις συμβουλές σε άλλους. ΄Μπορεί να δίνεις αλλά να μην τοχω εγώ διαπιστώσει, δεν ξέρω. Το σίγουρο είναι ότι για να μαστε όλοι εδώ ΄κάτι μας συνδέει. Όλοι εδώ λίγο πολύ έχουμε κάποια βιώματα που είναι παρόμοια και μέσα από αυτά ευαισθησίες, τραύματα αλλά και ευκολία στο να κατανοούμε τους άλλους. Και να ξέρεις ότι εκεί έξω που είσαι συ αλλά και εδώ που είμαι εγώ είναι δύσκολο να βρούμε τέτοιους ανθρώπους να μας κατανοήσουν αλλά και να μας βοηθήσουν με το λόγο τους. Το χω ξαναγράψει ότι εδώ γίνεται πραγματικό έργο, βοήθειας, αλληλοβοήθειας, κοινωνικό έργο! Ένας για όλους όλοι για ένα.

Μου χεις απαντήσει μερικές φορές (όπως απάντησαν παρόμοια και άλλοι σε μένα) ότι «έπεσα μέσα», ότι κατάλαβα το τι σε απασχολεί, το τι επιζητάς στη ζωή σου και το χαρακτήρα σου. Και έτσι ο διάλογος να γίνεται προσωπικός και ανθρώπινος. Πολλά θα μας συνέδεαν όλους αν βρισκόμασταν κοντα μεταξύ μας.Μικρή απόδειξει του τι γραφω στην πιο πάνω παραγραφο του μηνυματος αυτού.

Να σχολιάσω ότι μου έκανε εντύπωση, αυτό που έγραψες αρκετά πιο πάνω , ίσως χθες, ότι πάντα έννοιωθες τους συνομίλικους σου να ναι 3 με 4 χρόνια μπροστά στη ζωή από σένα. Σκέψη και δικό μου βίωμα επίσης!! Να τους βλέπεις να έχουν αποκατασταθεί επαγγελματικά, να χουν παιδί/ιά από γάμο και συ να μην έχεις κάμει ακόμα μια αληθινή σχέση. Πάντως στο τελευταίο είσαι σε καλό δρόμο, άρχισες και έχεις επιτυχίες, άρα μην έχεις ιδιαίτερο παράπονο και να σε πιάνει η έντονη ανυπομονησία. Ίσως χρειάζεται να τρέξουμε λίγο παραπάνω και να βάλουμε όλες τι δυναμεις μας να τους φτασουμε.

efi26
04-02-2011, 21:55
Ασχολουμε μαζι σου μονο και μονο γιατι εισαι χυδαιος και παρενοχλεις κοσμο. Δεν εχουμε κανενα αλλο λογο για να ασχοληθουμε μαζι σου και επρεπε να το εχεις καταλαβει εδω και μηνες.
Εισαι απο τα χειροτερα στοιχεια που εχουν περασει απο το φορουμ , μην πω το χειροτερο.
Λιγοι ανθρωποι εχουν προσβαλλει τοσο κοσμο χωρις καμμια αιτια και να γινονται φορτικοι και τσιμπουρια.και συ ποιος εισαι που θα κρινεις? παιζεις καποιο ιδιαιτερο ρολο στο φορουμ?

soft
04-02-2011, 22:16
και συ ποιος εισαι που θα κρινεις? παιζεις καποιο ιδιαιτερο ρολο στο φορουμ?
εσυ τι ρολο παιζεις ??

Ο Κηπ εξηγησε γιατι ασχοληθηκε
Για πες και συ τωρα για ποιο λογο ασχολησε ,με την υπερασπιση του @@@@@@@????????? τραλαλαλαλαλαλαλαλα!!!!!

λιγο τρελα δεν βλαπτει νομιζω ?? εε????

dora-agxos
04-02-2011, 22:21
ενσταση!!ενσταση!

efi26
04-02-2011, 22:23
εσυ τι ρολο παιζεις ??

Ο Κηπ εξηγησε γιατι ασχοληθηκε
Για πες και συ τωρα για ποιο λογο ασχολησε ,με την υπερασπιση του @@@@@@@????????? τραλαλαλαλαλαλαλαλα!!!!!

λιγο τρελα δεν βλαπτει νομιζω ?? εε????

συγνωμη, εσυ τωρα που κολας? εχεις καποιο προβλημα μηπως? και μη τον ξαναβρίσεις!!!

efi26
04-02-2011, 22:25
ενσταση!!ενσταση!

απορριπτεται...

soft
04-02-2011, 22:26
συγνωμη, εσυ τωρα που κολας? εχεις καποιο προβλημα μηπως? και μη τον ξαναβρίσεις!!!

οχι αγαπη μου γλυκια !! εσυ που κολας ??

ο κουγιας του εισαι, καπως ετσι μου φανηκε εμενα ???

dora-agxos
04-02-2011, 22:26
απορριπτεται...

κανε αλλου την πρακτικη σου..

efi26
04-02-2011, 22:28
Το μέλος αποκλείστηκε από τη συμμετοχή στο φόρουμ ως "πολλαπλό προφίλ"

dora-agxos
04-02-2011, 22:30
Το μέλος αποκλείστηκε από τη συμμετοχή στο φόρουμ ως "πολλαπλό προφίλ"...

αλλεργια σε σελειους και δικηγορακους της πλακας..αυτο!αν μπορεις να κανεις κατι θα σου ειμαι ευγνωμων.

oboro
04-02-2011, 22:31
Το μέλος αποκλείστηκε από τη συμμετοχή στο φόρουμ ως "πολλαπλό προφίλ"...

Προσωπικα απ' την πλευρα μου μπορω να σου πω σε τι ειδους φορουμ υποστηριξης γραφεις, και ποσο προσβλητικο ειναι το σχολιο σου ειδικα υπ' αυτη την οπτικη.

efi26
04-02-2011, 22:33
Το μέλος αποκλείστηκε από τη συμμετοχή στο φόρουμ ως "πολλαπλό προφίλ"

dora-agxos
04-02-2011, 22:35
Το μέλος αποκλείστηκε από τη συμμετοχή στο φόρουμ ως "πολλαπλό προφίλ".

χικ!μιλαω πολυ σοβαρα!χικ..γκρουοουπ!σορρυ το ανθρακικο απο την μπυρα!χικ!