PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΑΘΕΙΑ

john_john_
11-09-2010, 20:32
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΧΑ ΖΑΛΑΔΕΣ ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ!ΠΗΓΑ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΞΟΝΙΚΗ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ.ΤΙΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΓΙΑ 1,5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΦΥΓΕΙ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΕΔς ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΕΧς ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΣΤΑΘΕΙΑ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ!ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΕΦΤΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ.ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΟΡΘΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΤΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΖΑΛΑΔΑ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΑΞΟΝΙΚΗ.ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΟΚ!ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΣΤΑΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ??ΑΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΩ ΚΑΙ ΨΗΛΑ Η ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΩ ΑΠΟ ΨΗΛΑ.ΝΙΩΘΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΘΟΛΟΥΡΑ.ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΕ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ??

john_john_
11-09-2010, 20:35
ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΟΤΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΙΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ!!

Χάιντι
11-09-2010, 20:37
Δεν είναι και ο Πετράν εδώ να μας πει τί συμβαίνει με την περιπτωσή σου .....

dora-agxos
11-09-2010, 20:48
μηπως ειναι ψυχολογικης φυσεως?το εχεις σκεφτει?

σε ΩΡΛ πηγες?

natalie
11-09-2010, 20:51
εχω κοινωνικη φοβια ,και οταν αντιμετωπιζω αγχωτικες για μενα καταστασεις ,δηλαδη 2/3 της ημερας ζαλιζομαι και εχω φοβερη ασταθεια

john_john_
11-09-2010, 20:58
ΣΕ ΩΡΛ ΔΕΝ ΠΗΓΑ..ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ??ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΠΑΙΔΙΑ..

dora-agxos
11-09-2010, 21:00
στο κεφαλι ειναι σιγουρα..αλλα οχι οργανικο!
ψυχολογικο!

john_john_
11-09-2010, 21:04
ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΟ ΡΕ ΔΟΡΑ??ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ?ΚΑΙ ΑΣΤΑΘΕΙΑ Ε!!

dora-agxos
11-09-2010, 21:18
αφου το σκεφτεσαι εντονως!κανω λαθος??
καθε πρωι ξυπνας κ λες..ωχ!παλι θα ζαλιστω!

john_john_
11-09-2010, 21:20
ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ..ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΕΡΕΘΙΣΜΑΤΑ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΠΕΣΩ ΚΑΤΩ ΔΟΡΑ..ΠΧ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΣΜΟ.ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΑΞΟΝΙΚΗ??

dora-agxos
11-09-2010, 21:38
οι αξονικες δεν ειναι καραμελες αγαπητε μου..
ψυχολογικο ειναι βρε..νομιζεις οτι κατι εχεις!ε!δεν εχεις τιποτα..

SpiralStaircase
11-09-2010, 21:41
Ίσως να είναι καλύτερα να ακολουθήσεις τον δρόμο του ψυχολόγου, ψυχιάτρου από το να αρχίσεις να κάνεις πάλι εξετάσεις, οι οποίες και πολυδάπανες είναι, και στην ουσία δεν σου προσφέρουν κάποια βελτίωση. Ένας ψυχολόγος είναι πολύ πιθανό ότι θα μπορέσει να σε βοηθήσει.
Πέρασα και εγώ για κάποιους μήνες όλη την φάση με τις ζαλάδες και την αστάθεια και σε καταλαβαίνω. Εφόσον έχεις κάνει τις εξετάσεις που χρειάζεται καλύτερα να το δεις απο ψυχολογικής πλευράς το όλο θέμα.

john_john_
11-09-2010, 21:41
:)ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΣ ΔΟΡΑ ΜΟΥ!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΝΑΙ ΕΤΣΙ!!!ΕΣΥ ΤΑ ΕΙΧΕΣ Ι ΤΑ ΕΧΕΙΣ??

dora-agxos
11-09-2010, 21:43
εγω απλα ετσι ξεκινησα!μετα \"περασα\"οτι ασθενεια υπαρχει..

:P

john_john_
11-09-2010, 21:44
SpiralStaircase ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ!!ΕΣΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΒΑΘΜΟ??

john_john_
11-09-2010, 21:48
ΔΟΡΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΕΣ ΟΙ ΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ Η ΑΣΤΑΘΕΙΑ??

SpiralStaircase
11-09-2010, 21:49
Εμένα ήταν απο το άγχος, υπήρχαν μέρες που είχα απλά αστάθεια και μέρες που με το ζόρι σηκωνόμουν απο το κρεβάτι, αλλού πάταγα και αλλού βρισκόμουν.

keep_walking
11-09-2010, 21:50
Τζον ειναι μια απαντηση που ψαχνεις και πηγες σε γιατρους σωστα?

Οι γιατροι δεν σου εδωσαν καμμια απαντηση?

Τι παραπανω μπορουμε να προσφερουμε εμεις?

john_john_
11-09-2010, 21:50
SpiralStaircase ΤΑ ΕΙΧΕΣ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ?

keep_walking
11-09-2010, 21:51
Τζον πες τι σου απαντησαν οι γιατροι...

SpiralStaircase
11-09-2010, 21:51
Ναι δεν σταμάταγαν καθόλου

john_john_
11-09-2010, 21:53
KEEP WALKING ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΠΑΛΙ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΜΟΘ ΕΦΥΓΑΝ.ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΕΚΑΝΑ.

keep_walking
11-09-2010, 21:55
Φοβασαι να πας σε γιατρους αλλα εισαι ετοιμος να δεχτεις οτι μπαρουφα μπορουμε να πουμε εμεις...που ακομα και γιατροι να ειμασταν δεν μπορουμε να σε εξετασουμε μεσω νετ?

Απο μας εχεις υποστηριξη μακαρι να σου πανε ολα καλα ...αλλα πρεπει να πας σε γιατρους.

dora-agxos
11-09-2010, 21:55
Originally posted by john_john_
ΔΟΡΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΕΣ ΟΙ ΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ Η ΑΣΤΑΘΕΙΑ??

τοοοσο εντονες που δεν ειχα αφησει γιατρο!
προσπαθησε μια μερα να μην σκεφτεις αρνητικα..ναμην σκεφτεις ωχ παλι θα ζαλιστω!ωχ κατι εχω!

john_john_
11-09-2010, 21:56
ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΓΧΩΔΗΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΚΑΙ ΜΟΘ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΧΑΠΙΑ ΚΛΑΣΙΚΑ!ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑ 1,5 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΕΦΥΓΑΝ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ..

john_john_
11-09-2010, 21:58
ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΔΟΡΑ...

keep_walking
11-09-2010, 21:59
Εντωμεταξυ μπορεις να κανεις αναζητηση στο google με τις λεξεις κλειδια ζαλαδα ασταθεια , φανταζομαι το εχεις κανει. Αυτη την φορα θα πας σε γιατρο ή γιατρους και θα πεις το και το , οχι παω να κανω εξεταση αιματος , παω να κανω μαγνητικη κλπ. αλλα περιγραφη και θα μαζεψεις γνωμες επαγγελματικες.

keep_walking
11-09-2010, 22:00
ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΓΧΩΔΗΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΚΑΙ ΜΟΘ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΧΑΠΙΑ ΚΛΑΣΙΚΑ

Συγγνωμη τζων με το τσιγγελι που λεει ο λογος θα στα βγαζουμε...πες πηγα σε ειδικους και ειπαν αγχωδη διαταραχη...τεσπα παλι σε γιατρο πρεπει να πας...

Θεοφανία
11-09-2010, 22:04
Σε οφθαλμίατρο έχεις πάει?

john_john_
11-09-2010, 22:04
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ KEEP WALKING ΑΛΛΑ....ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΟΙ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ

john_john_
11-09-2010, 22:06
ΣΕ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΝΑΙ ΠΗΓΑ ΘΕΟΦΑΝΙΑ!

keep_walking
11-09-2010, 22:08
Ωραια αφου ειναι ψυχολογικο και αγχωδης διαταραχη πας σε ψυχολογο-ψυχιατρο.

Περιεργο παντως...εγω νομιζα εχω αγχος και τρελαινομουν απο το αγχος αλλα ασταθεια δεν ειχα...θα μπορουσα να περιγραψω ποσο μαυρη ηταν η ζωη μου με το αγχος...εννοω οτι η ασταθεια θα ηταν το τελευταιο που θα με απασχολουσε.

Τεσπα πηγαινε Δευτερα κιολας σε γιατρο...μην μασας.

dora-agxos
11-09-2010, 22:08
κοιτα..για να γραφεις εδω προφανως εχεις συνειδητοποιησει οτι ειναι ψυχολογικο ετσι?

john_john_
11-09-2010, 22:10
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΔΟΡΑ ΜΟΥ..ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ..

john_john_
11-09-2010, 22:11
KEEP WALKING Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥ

keep_walking
11-09-2010, 22:42
Ελπιζω να μην με παρεμηνευσες και να πεις...τριχες δεν εχω αγχωδη διαταραχη...λολ γιατι και ολο αυτο που περνας δεν ειναι καλο ε?...φοβος κλπ.

Πηγαινε σε γιατρο.

nikolaras
13-09-2010, 03:11
John το ιδιο εχω και εγω!!!!Ειχα παει για μαγνητικη πριν 2 χρονια και τωρα παλι τα ιδια!!!Εχω αρχισει θεραπευτικη αγωγη εδω και 20 ημερες και τωρα αρχιζω να νιωθω λιγο καλυτερα.

silveroula
13-09-2010, 16:23
Τζον ελα να πιαστουμε χερι χερι, ισως καταφερουμε να σταθουμε ορθιοι και να περπατησουμε. Το νιωθω κι εγω καθημερινα απο το πρωι μεχρι το βραδυ. Ειναι μια αισθηση οτι το προηγουμενο βραδυ ειχα πιει τον βοσπορο. Ολη την ημερα εχω την ζαλαδα και την ασταθεια και ειδικα μολις αγχωθω λιγο παραπανω η βγω απο το σπιτι, τοτε να δεις γλεντια, αλλου παταω κι αλλου βρισκομαι, αφου να φανταστεις δεν μπορει να περπατησει ενας υγειης ανθρωπος διπλα μου.

claire
13-09-2010, 21:26
Originally posted by john_john_
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΔΟΡΑ ΜΟΥ..ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ..

δεν θα ειναι κ\'ατι πιο σοβαρό. αφού τα ίδια συμπτώματα είχες και τότε. απλά χαλάρωσε λίγο. όλοι οι άνθρωποι νιώθουν ζαλάδες απλά δεν δίνουν σημασία όσο οι αγχωτικοί.
\'

john_john_
13-09-2010, 21:52
claire ΕΧΟΘΝ ΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΑΘΕΙΑ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΟΜΩΣ??

claire
13-09-2010, 21:56
υπάρχουν πολλές αιτίες για να έχει κάποιος ζαλάδες (ναι και ολη μέρα) πχ ιγμορίτιδες, πρόβλημα στο λαβυρινθο του αυτιο κτλ κτλ. δεν είναι όλα καταστροφικά. εσύ νομίζω δίνεις πολλή σημασία με αποτέλεσμα να τρομάζεις και να ανατροφοδοτείς τη ζαλάδα σου, που μάλλον έχει ψυχολογική βάση.

john_john_
13-09-2010, 22:06
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!

wakeup
13-09-2010, 22:19
το εχω και εγω...απο το πολυ αγχος λογω κοινωνικης φοβιας κουραζομαι τοσο και ζαλιζομαι και θελω να καθησω να ηρεμησω...δοκιμασε καποιο 4υχολογο...και σου ευχομαι πραγματικα να βρεις γρηγορα την ακρη...ειναι ασχημο αισθημα...χχχ

βικακι
17-08-2012, 13:10
John εχω παρομοια συμπτωματα με τα δικα σου εδω και 2 χρονια εχω κανει ολες τις εξετασεις κ μαγνητικη κ εξτασεις για καρκινικους δεικτες
αλλα μου ειπαν οτι δν υπαρχει τιποτα και οτι ειναι καθαρα ψυχολογικο...

Korina12
17-08-2012, 19:22
John εχω παρομοια συμπτωματα με τα δικα σου εδω και 2 χρονια εχω κανει ολες τις εξετασεις κ μαγνητικη κ εξτασεις για καρκινικους δεικτες
αλλα μου ειπαν οτι δν υπαρχει τιποτα και οτι ειναι καθαρα ψυχολογικο...

Γεια σου Βικακι.Αν το συνειδητοποιησεις αυτο που σου ειπαν οι γιατροι,οτι ειναι μονο ψυχολογικο,τοτε θα τα ξεπερασεις σιγουρα.Εχω ταλαιπωρηθει κι εγω πολυ μ'αυτα και ξερω οτι το πιο βασανιστικο ειναι οι σκεψεις οτι κατι εχεις παρα τα ιδια τα συμπτωματα.Εχεις παει σε καποιον ψυχιατρο/ψυχολογο αυτα τα 2 χρονια?

ζωζα
19-08-2012, 01:02
15 χρονια ζαλη-ασταθεια..οχι σε μεγαλο βαθμο βεβαια..αλλα με εχει παρει πολυ απο κατω..δεν την παλευω αλλο..ειμαι 29χρ και δεν εχω ευχαριστηθει τιποτα.φοβαμαι παντα μην με πιασει περισσοτερο..και απο κοινωνικη ζωη μηδεν..

Korina12
19-08-2012, 14:30
Ζώζα,ζάλη από ψυχολογικό ε?Φαντάζομαι τόσα χρόνια θα τα έχεις ψάξει όλα τα υπόλοιπα,αναιμίες κλπ.Πηγαίνεις σε κάποιον ψυχολόγο/ψυχίατρο?

ζωζα
19-08-2012, 17:28
κορινα ναι εχω ψαξει πολλα..οποτε θεωρω πως ειναι ψυχολογικο..σε ψυχολογο ψυχιατρο δεν παω..παλιοτερα ειχα παρει ladose για ενα χρονο...αλλα στα σωματικα δεν ειδα τρελη βελτιωση ..τωρα κανω ομοιοπαθητικη..σε τι να ελπισουμε?πιστευω οτι δεν υπαρχει λυση...αν το αγχος ειναι πολυ και γεννιεται μεσα μας

ζωζα
19-08-2012, 17:31
σημερα εχω να παω σε γαμο..θα χτυπησω μισο ξαναξακι...πριν και ο θεος βοηθος..κρατιεμαι απο τον αντρα μου οταν με πιανει ασταθεια σε κατι τετοια..το μεσημερι η μανα μου μου τα χωσε..λεει(τοσο ωραια και εχεις κλειστει στο καβουκι σου?αντε παρτο αλλιως ..περνανε τα χρονια...και εχει τοσο ΔΙΚΙΟ..

βικακι
21-08-2012, 14:10
korina ναι εχω παει απλα καμια φορα προσπαθω να πεισω τον εαυτο μυ οτι ειναι μονο στο μυαλο μυ κ δν τα καταφερνω ..κ οταν με ποιανει τρομαζω κ θελω να στο σπιτι...κ φοβαμαι να βγω σε καποιο μερος με πολυ κοσμο..

βικακι
21-08-2012, 14:13
ζωζα οσο το κρατας και το σκεφτεσαι τοσο θα συνεχιζει...αν εχεις κανει ολες τι εξετασεις και δν εχεις τιπτοα παθολογικο..απλα οταν σε ποιανει να σκεφτεσαι οτι ειναι κατι που το εχεις πολυ καιρο δν ειναι κατι καινουριο οποτε δν χρειαζεται να με τρομαζει...κ δν ξερω αν εχεις καποια σχεση αλλα αν δν εχεις θα σε βοηθησει πολυ να βρεις..και μν μενεις στο σπιτι ειναι το χειροτερο βρες καινουρια ατομα ...να κανεις βολτες καποιο ταξιδι αλλα μν μεινεις κλεισμενη ...γτ ειναι το χειροτερο που μπορεις να κανεις στον εαυτο σου:)

Korina12
22-08-2012, 13:45
korina ναι εχω παει απλα καμια φορα προσπαθω να πεισω τον εαυτο μυ οτι ειναι μονο στο μυαλο μυ κ δν τα καταφερνω ..κ οταν με ποιανει τρομαζω κ θελω να στο σπιτι...κ φοβαμαι να βγω σε καποιο μερος με πολυ κοσμο..

Σε καταλαβαίνω.Κι εγώ είμαι χρόνια έτσι,άλλα διαστήματα πιο έντονα άλλα λιγότερο.Οσο και να λες "δεν έχω τίποτα" έρχονται στιγμές που μας τρομάζει κάποιο σύμπτωμα και άντε πάλι τα ίδια..Παίρνεις κάποιο φάρμακο?κάποιο αντικαταθληπτικό/ηρεμιστικό?

aggelikoula89
22-08-2012, 17:24
παιδια καθως διαβαζα τα μυνηματα σας ενιωθα μια ανακουφιση....υπαρχουν τοσα πολλα ατομα εδω μεσα αλλα κ εκει εξω που υποφερουν απο αγχοςν και διταραχες!!!!εγω υποφερω απο ολα αυτα που περιγραφετε ολοι εδω και 2 χρονια,στην αρχη τ ενιωθα καθε μερα ειχα φτασει σε σημειο να σηκονομαι απο το κραβατι και ν νιωθω ασταθεια βαρυ σωμα και ολα τ σχετικα!!!το τελευταιο 6μηνο ειμαι αρκετα καλα πιο πολυ με πιανει μια στεναχωρια χωρις λογο μεσα στην ψυχη μου εναν φοβο σαν εσωτερικο κλαμα.....ενα σφιξιμο στο κεφαλι ενα περιεργο βουλωμα στα αυτια καμια φορα οταν πεφτω για υπνο απο την πολυ κουραση νιωθω σαν υπερενταση σαν ζααδα ετσι περιεργα!!!!!τι ν πω ας ελπισω για ολους μας ολα αυτα καποτε ν γινουν παρελθον!!!!επιεσεις ν πω πως δεν εχω παει ποτε ψυχολογο ουτε εχω παρει ηρεμιτικα....εχω κανει μονο εξετεασεις οι οποιεσ παντα βγαινουν καλα μονο χαμηλος αιματοκριτης!!τι ν πω ευχομαι ολα ν πανε καλα γιατι οα ξεκινανε πο τις κακες σκεψεις που κανουμε....

βικακι
23-08-2012, 11:56
κορινα οχι δν εχω παρει καποιο φαρμακο αλλα ουτε προκειται να παρω..απλα εχω φροντισει να κανω οτι με ευχαριστει κ να μν καθομαι να αναλυω τα παντα κ εχω δει αποτελεσμα..ειναι λαθος να λες δν εχω τιποτα...αντιθετως πρεπει να λες ειμαι ολο και καλυτερα κ ετσι θα φευγει..!!

βικακι
23-08-2012, 11:59
aggelikoula μν ανησυχεις κ εγω 2 χρονια το εχω αλλα αρχιζει να φευγει σιγα σιγα...παντως ο χαμηλος αιματοκριτης πρκαλει ζαλαδες...οποτε αν παρεις καποια φαρμακευτικη αγωγη να σε περασει...ολα τα αλλα το σφηξιμο που λες ειναι ψυχολογικο απλω καποιες ωρες την ημερα να καθεσε λιγο μονη συ κ να σκεφτεσαι θετικα κ τι μπορεις να κανεις οταν ερχεται η ζαλη συ...να μν σε ριχνει..εκεινη την ωρα κανε μια δουλεια βγες λιγο εξω μιλα με φιλους...αλλα οχι γι'αυτο το θεμα...αυτο θα το συζητας μονο με δικα συ ατομα εννοω με τους γονεις συ...η κ με καποιον ψυχολογο γτ μπορει να σε βοηθησει!

Karol
23-08-2012, 15:41
παιδια καθως διαβαζα τα μυνηματα σας ενιωθα μια ανακουφιση....υπαρχουν τοσα πολλα ατομα εδω μεσα αλλα κ εκει εξω που υποφερουν απο αγχοςν και διταραχες!!!!εγω υποφερω απο ολα αυτα που περιγραφετε ολοι εδω και 2 χρονια,στην αρχη τ ενιωθα καθε μερα ειχα φτασει σε σημειο να σηκονομαι απο το κραβατι και ν νιωθω ασταθεια βαρυ σωμα και ολα τ σχετικα!!!το τελευταιο 6μηνο ειμαι αρκετα καλα πιο πολυ με πιανει μια στεναχωρια χωρις λογο μεσα στην ψυχη μου εναν φοβο σαν εσωτερικο κλαμα.....ενα σφιξιμο στο κεφαλι ενα περιεργο βουλωμα στα αυτια καμια φορα οταν πεφτω για υπνο απο την πολυ κουραση νιωθω σαν υπερενταση σαν ζααδα ετσι περιεργα!!!!!τι ν πω ας ελπισω για ολους μας ολα αυτα καποτε ν γινουν παρελθον!!!!επιεσεις ν πω πως δεν εχω παει ποτε ψυχολογο ουτε εχω παρει ηρεμιτικα....εχω κανει μονο εξετεασεις οι οποιεσ παντα βγαινουν καλα μονο χαμηλος αιματοκριτης!!τι ν πω ευχομαι ολα ν πανε καλα γιατι οα ξεκινανε πο τις κακες σκεψεις που κανουμε....

χαχα , λες και ακουω εμενα...Ειδικα αυτο για το κεφαλι καιτο βουλωμα στα αυτια...Το νιωθεις πιο εντονα οταν κινεισαι? Οταν καταπινεις νιωθεις περιεργ τα αυτια σου? Πωωω ρε συ....ειναι τοσο ιδια τα συμπτωματα...Τα ψυχωσωματικα περνανε , καλο θα ητανε να πας σε ψυχολογο...ΟΧΙ θεραπεια με φαρμακα..Μην μπλεξεις...Απλα ψυχολογο!!!!!!

aggelikoula89
24-08-2012, 01:26
ρε παιδια δεν ξερω αν θα ΄παω σ ψυχολογο τον εχω γλιτωσει 2 χρονια τωρα οποτε λεω ν συνεχισω ετσι τι ν πω.....πλεον νομιζω ειμαι καλα ενταξει δεν λεω υπαρουν στιγμες με αντονα σωματικα και υποφερω τν ωρα που με πιανουν δεν με χωρανε ταα ρουχα μου δεν ξερω τσαντιζομαι απογοκτευομαι χτυπιεμαι κιολας καμια φορα....κρισεις πανικου ευτυχως δεν παθαινω!!!!2 μερες εμειναν και περνω αδεια θα μ κανει κλο πιστευω παναγια μου!!!καλη δυναμη σε ολους...

ζωζα
24-08-2012, 09:37
βικακι ειμαι παντρεμενη και δοξα το θεο ο αντρουλης μου ειναι διπλα μου σε ολα..οπως εχω ξαναπει εχω και μια κορουλα πανεμορφη 2 ετων..το παλευω..ευτυχως εχω βοηθειες απο μαμα και πεθερα..ρε παιδια πιστευω οτι ισως αυτη η ασταθεια που εχω προερχεται απο το αισθημα παλμων που νιωθω ΠΑΝΤΑ..ΟΙ ΠΑΛΜΟΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 90-100 ΣΥΝΕΧΕΙΑ ...πρεπει να ανυσυχησω?σε καρδιολογο δεν εχω παει ποτε φοβαμαι..απλα πριν 5 χρονια που ειχαμε ενα τροχαιο με τον αντρα μου μου εκαναν στα επειγοντα καρδιογραφημα..πιανει λετε?κανεις αλλος με αυτα τα συμπτωματα?

βικακι
24-08-2012, 12:04
aggelikoula καλο ειναι να κανεις καποιο αθλημα το οποιο θα σε βοηθησει να εκτονωθεις..να κανεις πολυ συχνα ντουζ κ πραγματικα αν πιστεψεις κ πεις τελειωσε ...δν προκειται να ξαναερθει...το ειπα πριν λιγες μερες κ πραγματικα νιωθω υπεροχα κ δν με εχει ξαναποιασει!!

βικακι
24-08-2012, 12:09
ειμαι 15 χρονων και εχω κανει ολες τις εξετασεις που υπαρχουν....πραγματικα δν ειναι τιποτα ο καρδιολογος ...ειναι σαν τον υπερηχο αλλα γινεται στην καρδια...ουτε πονας ουτε τιποτα...μν ανησυχεις πανε κ το πολυ πολυ να σε δωσει μια φαρμακευτικη αγωγη..και ειμαι σιγουρη πως θα σε πει να γυμναζεσε...κ να εισια παντα αισιοδοξη γτ το παιδι θα συνηθισει να σε βλεπει αγχωμενη κ θα τυ δημιουργησεις αγχος...γι'αυτο παλεψε το για την οικογενεια συ αλλα κ για εσενα...

aggelikoula89
24-08-2012, 16:10
βικη σ αυτο που λες οτι θα βλεπει τ παιδι οτι ειναι αγχωμενη συμφωνω απολυτα!!!!ισως το οτι εγω ειμαι με ψυχολογικα και αγχος να ειναι επειδ εβλεπα παντα την μαμα μου να ταραζετε συχνα ν εχει αγχος για ολα νευρα τα εκανε ολα μηχανικα τα εκανε ολα σπασμοδικα και γενικα ηταν παντα μ αγχοσ!!!!εχει δικιο ζωζα μην τ κανεις ειναι κριμα και για σενα κ για τ μωρακι σ!!!!

βικακι
24-08-2012, 17:18
ακριβως..για κ η δικια μυ μαμα καπως ετσι ειναι ...εχει πολυ αγχος κ αυτο περναει κ σε εμενα...οποτε πραγματικα δν αξιζει κι ολας τον κοπο να αγχωνεσε το μονο που καταφερνεις ειναι να τα κανεις χειροτερα...!!!

ζωζα
25-08-2012, 00:45
εχετε δικιο..κι εμενα η μαμα μου ολα τα χρονια με αγχωτικα προβληματα ειναι..λετε να ειναι κληρονομικο τελικα?και πως να το κρυψω απο το παιδι οταν θα μεγαλωνει..αφηστε κυριακη ειναι να παμε σε βαφτιση και τραπεζι ..δεν την παλευω ζαλιζομαι απο τωρα..στην καρδια λετε να εχω τιποτα?

βικακι
25-08-2012, 13:52
ειναι και κληρονομικο ...αλλα ειναι κ ποσο το αφηνεις να υπαρχει...ειχα παρομοια περιπτωση πριν λιγο καιρο...ειχα παει σε ενα γαμο και το σκεφτομουν συνεχεια και οταν πηγα ημουν χαλια κ ελεγα ποτε θα ερθει η ωρα να γυρισω σπιτι...ειναι το χειροτερο θα κατσεις να σκεφτεις οτι δν παθαινεις κατι ειναι απλα η ζαλη ...η οικογενεια συ θα ειναι διπλα συ..κ θα κοιταξεις να περασεις καλα ..σκεψου το παιδακι συ...δν θελει να σε βλεπει ετσι...θελει να σε βλεπει χαρουμενη κ ετσι θα ιεναι κ αυτο χαρουμενο...κ στο κατω κατω μια μερα ειναι..μετα θα πας παλι σπιτι κ θα γυρισεις στην καθημερινοτητα...μν σε τρομαζει που θα κανεις κατι διαφορετικο...δν παθαινεις τιποτα ...το εχεις τοσο καιρο γτ να σε τρομαζει? αφου ειναι πλεον κατι συνηθισμενο !!!

aggelikoula89
25-08-2012, 23:01
κοριτσια μου σας νιωθω μια απο τ ιδια!!!και εγω ειδικα αν ειναι ν κατσω ορθια καπου τρελενομαι δεν μπορω!!!!κραταω αγκαζε τον φιλο μου γιατι αλλιως δεν γινεται!!!χαααχα ασε μεσα στην τρελα ζω!!ειναι στανταρ κληρονομικο δεν παιζει....ζωζα κανε θετικες σκεψεις και λεγε συναιχεια απο μεσα ειμαι καλα και θ ειμαι καλα δεν εω τιποτα λεγε τ αυτο κ θα δεις ολα θ πανε καλα!!!!επισεις ξερεις οτι δεν θα παθεις κατι ειναι στο μυαλο σ!!!αν κ καθε φορα ειναι σαν πρωτη φορα!!!!εμενα παντως μ βοθαει που μιλαμε εδω γιατι βλεπω πως δεν ειμαι μονη μ....οσο για την καρδουλα σ ζωζα μου πιστεψε με δεν εχει τιποτα αλλα απο το αγχοσ και μονο η ταχυκαρδια ειναι απο τον φοβο σ.....ξερω οτι αν εχεις προβλμα μ την καρδια πονας πισω στην πλατη και αλλα τετοια!!!αι αφου εχεις κανει καρδιογραφημα μην σκας!!!!εισαι μια χαρα!!!!καλα ν περασεις στην βαφτιση και ολα θ πανε καλα!!

ζωζα
26-08-2012, 01:44
κοριτσια μου σας ευχαριστω για την θετικη ενεργεια που μου στελνετε!σημερα ημουν ψιλοχαλια παντως,,την ωρα που τρωγαμε σπιτι μου με τους γονεις μου και τα αδερφια μου με επιασε πολυ!γενικα τελευται δεν νιωθω καλα..εξ ου και η δυναμωση της θεραπειας απο τον ομοιοπαθητικο...περιμενω να δω αποτελεσματα..αγγελικουλα μου και βεβαια σε νιωθουμε..κι εγω ετσι στηριζομαι στον αντρα μου..αυριο που θα εχω και την μικρη να τρεχει απο δω κι απο κει να δω αν θα με πιασει!θα παρω και μισο xanax απο πριν αν και γενικα δεν παιρνω..αλλα φοβαμαι!σας φιλω ..τα λεμε

βικακι
26-08-2012, 17:16
aggelikoula και εμενα με βοηθησε πολυ που μιλαμε γτ οντως κ εγω φοβομουν πως μονο εγω εχω αυτο το προβλημα...και ειναι ωραιο που ο ενας στηριζει τον αλλον...και ζωζα πιστεψε με δν θα σε ποιασει γτ θα εχεις το μυαλο συ στην μικρουλα...μν το αφησεις να σε παει εκει που θελει...κοιτα να περασεις καλα!!!

ζωζα
26-08-2012, 17:46
κοριτσακια μου ολα πηγαν τελεια!δεν μπορω να το πιστεψω αλλα δεν με επιασε απολυτως τιποτα!στις 11 μιση ωρα πριν την βαφτιση πηρα μισο xanax και γυρισαμε 3.30 πισω!αχ δοξα το θεο..περασα μια χαρα,..ειχα πολυ καιρο να παω καπου και να ειμαι τοσο καλα!

aggelikoula89
26-08-2012, 20:56
ζωζα μου μπραβο χαρηκα παρα πολυ αληθεια φαντασου γι αυτο μπηκα μεσα για ν δω αν εχεις γραψει πως εισαι....μπραβο κοριτσαρα μου.....εγω απο σημερα εχψ αδεια μια βδομαδα εχει το αγορι μου παλι καλα δεν θ παμε διακοπες δεν εχουμε πολλα λεφτα αλλα θ κατσουμε εδω ευτυχως ειμαστε απο νεα μακρη κ εχουμε θαλασσα παλι καλα!!!εσεις πηγατε η θα πατε διακοπες?

ζωζα
27-08-2012, 01:07
αγγελικουλα μου καλα να περασετε και να ξεκουραστειτε αυτες τις μερες..εμεις λογω οικονομικων και λογω οτι η μικρη μας ειναι μικρη ακομα!δεν πηγαμε πουθενα..εχεις facebook?αν ναι στειλε μου π.μ φιλακια!

βικακι
30-08-2012, 13:16
ζωζα μπραβοο πραγματικα μπραβο συ...ειδες πυ δν ηταν τιποτα?! ετσι να συνεχισεις..!!!!

ζωζα
07-10-2012, 01:55
πως πανε οι ζαλαδες παιδακια??/

Pablo
07-10-2012, 13:47
Ζώζα, υπάρχουν άνθρωποι που φυσιολογικά έχουν πάνω από 80-90 σφυγμούς το λεπτό χωρίς να υπάρχει κάποια παθολογική κατάσταση.
Πιθανότατα είναι άσχετο αυτό που θα ρωτήσω: Πέρα από τις ζαλάδες, έχεις παρατηρήσει οι σφυγμοί σου να ανεβαίνουν απότομα με τη μετάβαση από την ξαπλωμένη στην όρθια θέση; Π.χ όταν σηκώνεσαι από το κρεβάτι; Έχεις ιστορικό λιποθυμιών;

ζωζα
11-10-2012, 01:01
Ζώζα, υπάρχουν άνθρωποι που φυσιολογικά έχουν πάνω από 80-90 σφυγμούς το λεπτό χωρίς να υπάρχει κάποια παθολογική κατάσταση.
Πιθανότατα είναι άσχετο αυτό που θα ρωτήσω: Πέρα από τις ζαλάδες, έχεις παρατηρήσει οι σφυγμοί σου να ανεβαίνουν απότομα με τη μετάβαση από την ξαπλωμένη στην όρθια θέση; Π.χ όταν σηκώνεσαι από το κρεβάτι; Έχεις ιστορικό λιποθυμιών;

pablo δεν εχω παρατηρησει αποτομη αυξηση των παλμων οπως λες ουτε εχω λιποθυμησε ποτε..(αυτος ομως ειναι ο μεγαλος μου φοβος),

LIA1975
11-10-2012, 01:45
τοσο εντονο και ακομα παραπανω μπορει να κανει το μυαλο john john.εγω για παραδειγμα,απ το πολυ αγχος το καλοκαιρι που περασε νομιζα οτι παρελυαν τα ποδια μου απ το πονο.με το που αρχισα αγωγη για το αγχος περασε και ο πονος στα ποδια.ακομα και τωρα που το σκεφτομαι μου φαινεται κουλο να μη νιωθω τα ποδια μου μονο απ το αγχος.εφ οσον μου λες και για φοβο οπου εχει κοσμο..την αγοραφοβια την εχεις ακουστα...?εσυ εχεις τρελλαθει απ το αγχος σου παιδακι μου...σε εναν καλο ψυχιατρο να πας ..κριμα να δινεις λεφτα αριστερα και δεξια..ετσι εκανα κ εγω..μεχρι που βρηκα την ουσια του προβληματος και ηρεμησα

βικακι
12-10-2012, 19:37
ζωζα καλυτερα πανε αν κ καμια φορα ενω δν υπαρχει αγχος κ ολα πανε καλα ανησυχω γτ σκεφτομαι απο ωρα σε ωρα οτι θα ξαναερθει...εσυ πως εισαι?

amaliabalta
18-05-2013, 21:54
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ! Ο ΩΡΛ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΖΑΛΑΔΕΣ ΜΕ ΤΟ MEMOVIGOR 2 ΧΑΠΙΑ ΦΥΤΙΚΑ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΑΤΑΩ ΓΕΡΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ