PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : πως να το κανουμε....? δεν παω αγορακι με παντρεμενους!!

Christine
12-08-2010, 16:53
Παιδια χαιρετε! εχθές ένας άνθρωπος που εκτιμούσα με απογοητευσε! μου την έπεσε! παντρεμενος με δυο παιδια.....ήξερα οτι του άρεσα...αλλα δεν περιμενα οτι θα έφτανε σε αυτο το σημειο...δεν του έδωσα τετοιο θαρρος! μια απλή συμπάθεια μονο...να ήταν ελευθερος ή έστω μια σχση να ειχε δε θα είχα κανενα πρόβλημα...αλλα με οικογενεια?? 34 χρονων παληκαρι...θα μου πειτε παντρευτηκε νωρις..εχει απωθημενα.....
τον γνωριζουμε οικογεκειακως 1 χρονο....πριν τον συναντησουμε σε ενα παρτυ του ραδιοφωνικου σταθμου που εκανε εκπομπη....μιλαγα στο τηλ....για αφιερωσεις..αλλα δεν του κολλησα ποτε..δεν τον φλερταρα..πως το πηρε αλλιως δεν καταλαβαινω..
Εχθες με πηρε τηλ...(μου ειχε ζητησει το τηλ μηνες πριν..για να παμε για εναν καφε οταν θα ερχοταν στο νησι για δουλειες...ειχε ομως αλλους σκοπους οπως αποδειχτηκε!)και ηθελε να βρεθουμε..ενταξει χαρηκα πολυ...
οταν ομως με συναντησε αμεσως εκδηλωσε ερωτικο ενδιαφερον!! αφου του εθεσα κοφτα να το ξεχασει..στην αρχη μου ειπε οτι ειναι σε διασταση με τη γυναικα του..και αργοτερα οταν δεν ειχε την ανταποκριση που ηθελε...και δεν τον πιστευα...ηθελε να γυρισουμε πισω για να προλαβει το πλοιο..αν και υπηρχε και αλλο πλοιο αργοτερα!!
Πώς να πιστεψω οτι πραγματικα θελει να χωρισει??εεεεε??? μου αρεσει σαν αντρας...δεν κοβω και φλεβα..αλλα θελω να ξεκαθαρισει την κατασταση! σημερα παντως που μιλησαμε απο Φεισμποοκ...ηταν αδιαφορος αν και απαντουσε στα μην μου..
Νομιζα οτι με ειχε καταλαβει τοοοσο καιρο που με ξερει...οτι δεν μπλεκω σε τετοιες καταστασεις...μα γιατι νομιζουν οτι ολες το ιδιο ενεργουμε?? καποια αλλη δε θα ειχε προβλημα αλλα εγω???
τωρα δε θα του ξαναμιλησω ποτε..γιατι ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΩ! και ουτε τον εκτιμω....

path
12-08-2010, 17:25
...αλλα και εσυ ,,,κρατησες χαρακτηρα ε !!!! κατευθειαν στο φεισμπουκ και στα μυνηματα ........ αφου δεν .... ασε τον ανθρωπο , εφαγε την χυλοπιτα του , αστον να την \'\'χωνεψει\' ,, και προχωρα παρακατω..........

Remedy
12-08-2010, 18:11
Originally posted by Christine
.....
οταν ομως με συναντησε αμεσως εκδηλωσε ερωτικο ενδιαφερον!! αφου του εθεσα κοφτα να το ξεχασει..στην αρχη μου ειπε οτι ειναι σε διασταση με τη γυναικα του..και αργοτερα οταν δεν ειχε την ανταποκριση που ηθελε...και δεν τον πιστευα...ηθελε να γυρισουμε πισω για να προλαβει το πλοιο..αν και υπηρχε και αλλο πλοιο αργοτερα!!
Πώς να πιστεψω οτι πραγματικα θελει να χωρισει??εεεεε??? μου αρεσει σαν αντρας...δεν κοβω και φλεβα..αλλα θελω να ξεκαθαρισει την κατασταση! σημερα παντως που μιλησαμε απο Φεισμποοκ...ηταν αδιαφορος αν και απαντουσε στα μην μου..
.........

christine
απο οσες προσωπικες σου ιστοριες εχω διαβασει,εχω βγαλει το συμπερασμα οτι προτρεχεις στις σχεσεις σου με τους αντρες,χωρις αυτοι απαραιτητα να ακολουθουν...
ποια κατασταση να ξεκαθαρισει????ειχατε τπτ?
απο τα οσα μας διηγηθηκες, δεν ειχατε τπτ απολυτως!
θεωρεις οτι σου οφειλει εξηγησεις και ξεκαθαρισματα ? κι αν ναι, τι ειδους???
οπως το βλεπω εγω, ο τυπος εκδηλωσε ενα ερωτικο ενδιαφερον, ουτε για δεσμο ενδιαφερθηκε ουτε για γαμο(!) οποτε τι να ξεκαθαρισει?
ειδε αρνηση απο σενα, εφυγε στα γρηγορα οπως ειδες (δεν περιμενε καν το επομενο καραβι) και δεν ξανασχοληθηκε καν.δεν εδειξε να θελει τπτ αλλο απο σενα..
εσυ αντιθετα αν και ενοχλημενη, του εστειλες μηνυματα στο φεισμπουκ....
ποιος πρεπει να ξεκαθαρισει απ τους δυο σας? αυτος η εσυ?
αυτος νομιζω φερθηκε πολυ ξεκαθαρα.πιο ξεκαθαρα δεν γινεται...
το αν εσενα δεν σου αρεσε η περιμενες αλλα, ειναι δικο σου θεμα, οχι δικο του...

RainAndWind
12-08-2010, 19:52
Ίου Christine.Eίμαστε στο 2010,δε ζούμε στη βικτωριανή εποχή.Οκ,εξανίστασαι που κάποιοι κολασμένοι παντρεμένοι έχουν το θράσος να την πέφτουνε σε ηθικές κορασίδες,αλλά θεωρώ ολίγον υποκριτικό το σκηνικό να πω την αλήθεια.Πρώτον γιατί όσοι φωνάζουν για την ηθική τους σπάνια κουβαλάνε περισσότερη από τους υπόλοιπους,δεύτερον γιατί αυτό που σε ξενίζει δεν είναι δα και για ξένισμα στην εποχή μας,εκτός αν ζούμε σε διαφορετικές εποχές,λολ,μετά γιατί αναρωτιέσαι αν πράγματι έχει στο μυαλό του να χωρίσει(άρα τότε θα δεχόσουν)και η ηθική σου θα ήταν άμεμπτη και αλώβητη ενώ τώρα σε έθιξε τάχαμου με την ακολασία και την ακράτητή του σεξουαλική ορμή.Το διακωμωδώ αλλά δεν είναι και για θάνατο,μάλλον για γέλια.Χαλάρωσε,οι άνθρωποι δεν μοιράζονται σε ηθικούς στυλοβάτες και σε αποβράσματα,φαίνεται να μην μπορείς να συγχωρέσεις κάτι τόσο συνηθισμένο,όπως το να κυνηγάει κάποιος το κρεβάτι.
Αλλά και εκείνο το \"μα γιατί νομίζουν ότι όλες έτσι ενεργούμε\"too much λέω γω.:P

Αν δεν τον συγχωρήσεις,εεε,δε νομίζω να μην το ξεπεράσει ποτέ,να το σέρνει στα εσώψυχά του αιώνια και να τον βασανίζει καθημερινά στην υπόλοιπη ζωή του.

Δακρύβρεχτα σενάρια που πλάθουμε εμείς οι γυναίκες όταν αποζητάμε να παίζουμε σε διάφορες φαντασιακές κατηγορίες ρε παιδί μου.

Θεοφανία
12-08-2010, 21:43
Κριστιν...όταν σου ειχε δωσει/ζητησει το τηλ ηξερες πως ηταν παντρεμενος. Φαντάζομαι πως εκείνη τη στιγμή δεν σκέφτηκε, \"να η επομενη κολλητη μου\". αλλά, \"μμμμ καλή ξεπέτα άμα θα πάω στο νησί\".
Και ενώ ήρθε, έκανε ξεκάθαρες τις απόψεις του, \"τι θα έλεγες για ένα στα γρήγορα πριν φύγει το πλοίο\", εσύ περίμενες, \"μόλις σε ειδα τηλεφωνησα στη γυναικα μου και της ζητησα διαζύγιο. Πάμε να δουμε το ηλιοβασίλεμα?\"
Και αφού τελος παντων καταλαβαίνεις πως εφυγε τρεχοντας γιατπί δεν τσόνταρε στη μέρα της ελευθερίας του και λίγο εξωσυζυγικό σεξ συνεχιζεις να συζητας μαζί του στο φεις ενώ εκείνος δεν σου δινει καν σημασία.
Τι απο όλα αυτά θεωρεις κατάπτυστο σε σχεση με τη συμπεριφορά του? Αυτός ήταν περα για περα ξεκάθαρος.

dora-agxos
13-08-2010, 02:35
πολυ ωραιες απαντησεις με καλυψαν τοσο ωστε δεν χρειαζεται να γραψω κατι παραπανω..θα ηθελα ομως να αλλαξω τον τιτλο του θεματος σου.. \"πως να το κανουμε...?δεν χαλαω το σπιτι μου κοριτσακι\"

whitecandle
13-08-2010, 11:01
Μάλιστα....στο τέλος θα θεοποιήσουμε και τις ξεπέτες....

Lou!
13-08-2010, 11:12
Originally posted by dora-agxos
θα ηθελα ομως να αλλαξω τον τιτλο του θεματος σου.. \"πως να το κανουμε...?δεν χαλαω το σπιτι μου κοριτσακι\"

χαχα, καλο! :D

Lou!
13-08-2010, 11:22
Originally posted by lightbluepath

ετσι! τοσους αιωνες σεξουαλικης καταπιεσης, ηρθε η ωρα να παρουμε το αιμα μας πισω!

καλυτερα εκπτωτοι καλασμενοι παρα αγαμητοι παραδεισοκαυλοι!

whitecandle
13-08-2010, 11:52
Εγώ δεν τους έζησα τους αιώνες καταπίεσης, μάλλον της απελευθέρωσης έχω νιώσει και δεν μου αρέσουν καθόλου.

Θεοφανία
13-08-2010, 12:01

Αυτό που κολλάει λιμπα?

RainAndWind
13-08-2010, 13:18
Originally posted by Lou!..

ετσι! τοσους αιωνες σεξουαλικης καταπιεσης, ηρθε η ωρα να παρουμε το αιμα μας πισω!

καλυτερα εκπτωτοι καλασμενοι παρα αγαμητοι παραδεισοκαυλοι!

χαχααα.Γεια σου ρε Lou με τα ωραία σου!
Καλά με αυτό το παραδεισόκαυλοι,έλιωσα!:D

whitecandle
13-08-2010, 13:24
Originally posted by Θεοφανία
Αυτό που κολλάει λιμπα?
Σας έχω πει να μη με λέτε λίμπα σβήστο σε παρακαλώ και θα το σβήσω κι εγώ και κολλάει με αυτά που είπε η RAW.

RainAndWind
13-08-2010, 14:19
Δε με λένε Raw,σβήστο σε παρακαλώ,το νέο είναι Ηρώ.:D
χαχαα,έλα λάιτ,αστειεύομαι,λολ.Μην είσαι τόσο αυστηρή,οκ,σε είπε *,τι το τόσο κακό υπάρχει σ\'αυτό;Φαντάζομαι τόσο μεγάλο κακό όσο η ανηθικότητα των ξεπετών.

Ωραία,άλλοι τις θεωρούν ανήθικες,άλλοι όχι.Εγώ να σου πω την αλήθεια θεωρώ στεγνά ηθικίστικες απόψεις πάνω στο σεξ παρωχημένες,ξεπερασμένα κατάλοιπα παπαδίστικων διδαχών και άκαμπτες θεωρήσεις πάνω στην διαχείριση της ηδονής.Οι νέοι άνθρωποι είναι κοντύτερα στο τι θέλει το κορμάκι τους και το ζητάνε δίχως να απαιτούν πριν δαχτυλίδια και υποσχέσεις για δεσμεύσεις και αιώνιους έρωτες.Εξελισσόμαστε και σπάνε τα taboos και τα στεγανά.

Κάποιοι φοβούνται μπροστά στη νέα πραγματικότητα,ή μπορεί να θέλουν το χρόνο τους να τη χωνέψουν,όμως αυτό δε σημαίνει πως η νέα πραγματικότητα θα πάψει να υπάρχει ή θα τροποποιηθεί για να έρθει στα μέτρα των ηθικών μας παρωπίδων.Εμείς θα πρέπει να τη δεχτούμε αργά ή γρήγορα.Τώρα αν το χώνεμα προκαλεί καούρες,τότε είναι το στομάχι μας που πρέπει να ψάξουμε πώς να φτιάξουμε ώστε να έχει αντοχές(ή να αποφεύγουμε τις τροφές που προκαλούν δυσπεψίες,λοολ):D

Edit,το έσβησα lightbluepath αυτό που ανέφερες.;)

whitecandle
13-08-2010, 14:27
Σβήστο κι εσύ, υπάρχει λόγος δεν μπορώ να τον πω, είναι λόγω ότι χάνεται η ανωνυμία. Anyway, δεν είναι θέμα ηθικού ή όχι, είναι θέμα τι θέλει ο καθένας. Και ακόμα και μέσα σε αυτή τη νέα πραγματικότητα, υπάρχουν και άτομα όπως βλέπεις που θέλουν την αιώνια δέσμευση και όχι μια απλή ξεπέτα οπότε να μην τα αγνοούμε αυτά τα άτομα που κατά τη γνώμη μου είναι πιο σοβαρά. ;)

RainAndWind
13-08-2010, 14:36
Υπάρχει όμως λες lightbluepath αιώνια δέσμευση,εφόσον η ίδια η ανθρώπινη φύση είναι εφήμερη και προσωρινή,πεπερασμένη;

whitecandle
13-08-2010, 15:52
Ε όσο ζει ο άνθρωπος, δεν έχει \"φτιαχτεί\" για να είναι μόνος του.

Christine
13-08-2010, 17:07
Οκ οκ έχετε δικιο!! δεν μπορω να χωνεψω οτι εχουν αλλαξει οι εποχες!! χω στον κοσμο μου!! τί να κανω?

Θεοφανια....ναι του μιλαω..στο Facebook....του εκανα παραπονα οτι δε μου αρεσε ο αποτομος τροπος που εφυγε λες και ειχαμε τσακωθει και ζητησε συγγνωμη....μου ειπε να ηρεμισω...αν ο ανθρωπος ηθελε να μην εχει παρτιδες μαζι μου..θα εξαφανιζοταν επιτοπου!

ωραια λοιπον...αφου ετσι ειναι η εποχη και τα δεδομενα εχουν αλλαξει....ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ και εγώ και ο Θεος βοηθος!

επειδη εχω καταλαβει πως αυτος θελει συνεχεια εκτος και αν βρει κατι αλλο ωστοσο...ετσι και ερθει ξανα στο μερος μου θα τον ξανασυναντησω! και δε θα ξανααναφερω στο προσκηνιο το θεμα \"γαμος\"....ενας αντρας που ξενοκοιταει τον εχει χ......ο αυτον το θεσμο.

Ενταξει το χωνεψα πια..με γουσταρει και θελει να κανει κατασταση...απο την αρχη αυτο ειχε στο μυαλο οτυ....εγω σκεφτομαι αθωα και ρομαντικα και μια ζωη προτρεχω.....μακαρι να μην ημουν ετσι...ισως αυτες οι ευκαιριες μου τυχαινουν για να αλλαξω τον τροπο που βλεπω τα πραγματα..

Remedy
13-08-2010, 18:50
Οκ οκ έχετε δικιο!! δεν μπορω να χωνεψω οτι εχουν αλλαξει οι εποχες!! χω στον κοσμο μου!! τί να κανω?

Θεοφανια....ναι του μιλαω..στο Facebook....του εκανα παραπονα οτι δε μου αρεσε ο αποτομος τροπος που εφυγε λες και ειχαμε τσακωθει και ζητησε συγγνωμη....μου ειπε να ηρεμισω...αν ο ανθρωπος ηθελε να μην εχει παρτιδες μαζι μου..θα εξαφανιζοταν επιτοπου!

ωραια λοιπον...αφου ετσι ειναι η εποχη και τα δεδομενα εχουν αλλαξει....ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ και εγώ και ο Θεος βοηθος!

επειδη εχω καταλαβει πως αυτος θελει συνεχεια εκτος και αν βρει κατι αλλο ωστοσο...ετσι και ερθει ξανα στο μερος μου θα τον ξανασυναντησω! και δε θα ξανααναφερω στο προσκηνιο το θεμα \"γαμος\"....ενας αντρας που ξενοκοιταει τον εχει χ......ο αυτον το θεσμο.

Ενταξει το χωνεψα πια....με γουσταρει και θελει να κανει κατασταση...απο την αρχη αυτο ειχε στο μυαλο οτυ....εγω σκεφτομαι αθωα και ρομαντικα και μια ζωη προτρεχω.....μακαρι να μην ημουν ετσι...ισως αυτες οι ευκαιριες μου τυχαινουν για να αλλαξω τον τροπο που βλεπω τα πραγματα..

exm...
christine
νομιζω οτι μπερδευεσαι ολο και περισσοτερο αντι να ξεμπερδευεσαι...

πρωτα απ ολα, το να εχεις συνεχως στο μυαλο σου τον γαμο με το που γνωριζεις εναν ανθρωπο, δεν ειναι ουτε αθωο ουτε ρομαντικο οπως βαυκαλιζεσαι....
ειναι ανασφαλες και ωφελιμιστικο....για να μη πω και κουτοπονηρο...
ΟΜΩΣ
εχεις καθε δικαιωμα να το κανεις.
οπως εχει και ο αλλος το δικαιωμα να θελει να εχει εξωσυζυγικες περιπετειες χωρις να σημαινουν κατι παραπανω....

κανεις δεν σου ειπε να του κατσεις και εσπευσες με 3 μηνυματα να αλλαξεις κοσμοθεωρια...

αυτο που λεμε, ειναι οτι εσυ κι αυτος ειστε απο δυο διαφορετικους κοσμους και θελετε διαφορετικα πραγματα απο τις σχεσεις σας...

ουτε εσυ χρειαζεται να αλλαξεις, αλλα ουτε αυτος ειναι ποταπος επειδη ηθελε μονο σεξ απο σενα και οχι σχεση, και ηταν και παντρεμενος...

αυτος λοιπον, ηταν απολυτα συνεπης με αυτο που σου εδειξε.
στην επεσε, δεν ανταποκριθηκες οπως ηθελε, εφυγε τρεχοντας...
ουτε καθησε να σου αλλαξει την γνωμη, ουτε σε διεκδικησε ουτε τπτ..
το οτι σου απανταει στο φεις, δεν σημαινει οτι θελει το χερι σου....

εσυ απο την αλλη, με τις \"αθωες και ρομαντικες\" αρχες σου, τι τα θελεις τα ραντεβου με παντρεμενους???
κι αν οντως νομισες οτι ηταν μια φιλικη συναντηση,παρολο που μας ειχες ηδη πει οτι ειχες καταλαβει οτι του αρεσεις, ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ?
αφου σε απογοητευσε η κινηση του, θα επρεπε να χαιρεσαι που εφυγε το συντομοτερο και να του ριξεις και 5 φασκελα απο πισω..
εσυ αντιθετα, του ζητουσες εξηγησεις μεσω φεις, εξηγησεις που ηταν εντελως περιττες, γιατι ηταν πολυ ξεκαθαρος στις προθεσεις του, και τωρα, μετα απο 5 μηνυματα 5 αγνωστων σου, εισαι ετοιμη να συναψεις και τον αμαρτωλο δεσμο!!!!

και τι θα πει\"θ αλλαξω κι ο θεος βοηθος\"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
θα κλεισεις τα ματια και θα γαμηθεις για την πατριδα???????

χελοοουυυυυυυυ
συγκεντωσουυυυυυ

κατα τα αλλα, αν οντως με τις 5 αραδες που σου γραψαμε , ειδες το φως το αληθινο ενω ησουν τυφλη και κουφη, καλη καριερα ευχομαι, αλλα να σου πω...
εγω δεν ειδα προς το παρον να θελει \"μια κατασταση\" ο τυπος......ουτε ξερουμε αν ασχοληθηκε μονο μαζι σου κι οχι και μ αλλες 10....
θεωρω πολυ πιθανοτερο να ηθελε μια ξεπετα και να εξαφανιστει....αλλιως δεν θα στην επεφτε στην ψυχρα χωρις να εχετε τπτ μεταξυ σας.....αλλιως δεν θα εφευγε με το γρηγοροτερο πλοιο αλλα με το αργοτερο και δεν θα απαντουσε στο φεις,αλλα θα σε επαιρνε ο ιδιος τηλεφωνο πριν κουνηθεις, να ζητησει συγνωμη και μια δευτερη ευκαιρια στην γνωριμια σας...

whitecandle
13-08-2010, 19:04
Μάλιστα....το να θέλουμε τον γάμο είμαστε ανασφαλείς και κουτοπόνηροι και τι άλλο. Το ακούσαμε κι αυτό!

Remedy
13-08-2010, 19:17
Μάλιστα....το να θέλουμε τον γάμο είμαστε ανασφαλείς και κουτοπόνηροι και τι άλλο. Το ακούσαμε κι αυτό!

o γαμος λμπ,ειναι μια πιθανη καταληξη για δυο ανθρωπους που εχουν μια αρμονικη σχεση,ψυχικη και σεξουαλικη επαφη, και θελουν με αυτον τον τροπο να συνεχισουν την ζωη τους....
ΔΕΝ ειναι κατι που βλεπεις στο κουτελο ενος αγνωστου σου ανθρωπου με το καλημερα σας, ταιριαζεις-δεν ταιριαζεις, εχεις-δεν εχεις σχεση, σε θελει-δε σε θελει.
τοτε ναι, ειναι ανασφαλες και κουτοπονηρο, οταν στο προσωπο μιας νεας γνωριμιας αντι να βλεπεις εναν ανθρωπο που θες η δε θες να γνωρισεις, βλεπεις εναν πιθανο γαμπρο!

whitecandle
13-08-2010, 19:32
Γιατί βρε Ρέμεντυ είναι κουτοπόνηρο και ανασφαλές να θες να ζήσεις τη ζωή σου με έναν άνθρωπο για να ικανοποιήσεις την μεγαλύτερη ανάγκη σου την μοναξιά δεν το καταλαβαίνω αυτό μπορείς να μου το εξηγήσεις;

Remedy
13-08-2010, 19:38
Γιατί βρε Ρέμεντυ είναι κουτοπόνηρο και ανασφαλές να θες να ζήσεις τη ζωή σου με έναν άνθρωπο για να ικανοποιήσεις την μεγαλύτερη ανάγκη σου την μοναξιά δεν το καταλαβαίνω αυτό μπορείς να μου το εξηγήσεις;

μα μολις το εξηγησα λμπ!
ειναι σεβαστη επιλογη για 2 ανθρωπους που εχουν για καιρο μια καλη ερωτικη σχεση.
ειναι ομως σκετη ανασφαλεια, εναν ανθρωπο που δεν γνωριζεις καν, η που μολις γνωρισες, να τον βλεπεις σαν πιθανο γαμπρο κι οχι σαν συνανθρωπο...
ΔΕΝ ειναι δυνατον ολες μας οι ερωτικες σχεσεις να καταληξουν σε γαμο, ουτε ειναι δυνατον ολοι οι αντρες που γνωριζουμε να ταιριαζουν και να θελουν να μας παντρευτουν..
γνωριζεις εναν αντρα, χωρις πλανο να τον παντρευτεις!\\
αν στην ποριεα παει καλα η σχεση, και θελετε κι οι δυο το ιδιο, να συνεχισετε σαν παντρεμενοι, παντρεψου τον!
δεν ειναι δυνατον ομως να το εχςεις αυτο στο μυαλο σου με το καλημερα, παρα μονο γιατι φοβασαι μη μεινεις ανυπαντρη, κι οχι γιατι θελεις τον συγκεκριμενο που γνωριζεις , να ειναι μαζι σου ως τα βαθια γεραματα..

whitecandle
13-08-2010, 19:53
Rem δεν μου απάντησες στην ερώτηση που σου έκανα. Μίλησες πολύ γενικά και δεν με κάλυψες. Δηλαδή είναι κακό να βλέπεις ως κάποιον που θα σου καλύψει την μοναξιά τον καθένα που θα γνωρίζεις και ποιός θα το κρίνει αυτό εσύ; Και δεν είναι κακό πχ να ξεγυμνώνεις τον άλλον με τα μάτια για να τον εκμεταλλευτείς και να τον ρίξεις στο κρεββάτι;

Remedy
13-08-2010, 20:05
Rem δεν μου απάντησες στην ερώτηση που σου έκανα. Μίλησες πολύ γενικά και δεν με κάλυψες. Δηλαδή είναι κακό να βλέπεις ως κάποιον που θα σου καλύψει την μοναξιά τον καθένα που θα γνωρίζεις και ποιός θα το κρίνει αυτό εσύ; Και δεν είναι κακό πχ να ξεγυμνώνεις τον άλλον με τα μάτια για να τον εκμεταλλευτείς και να τον ρίξεις στο κρεββάτι;

τα μπερδεψες λμπ.
δεν μιλαμε για βιασμους...
εκμεταλευεσαι καποιον οταν κανει κατι χωρις την θεληση του η με χρηση βιας ..
οταν δυο συναινουντες ενηλικες κανουν σεξ, κανεις δεν εκμεταλευεται κανεναν...κανουν και οι δυο αυτο που θελουν....

για την πρωτη ερωτηση σου, ναι.
προσωπικα θεωρω οχι κακο, αλλα ενδειξη μεγιστης ανασφαλειας και απελπισιας το να βλεπεις καθε ανθρωπο που συναντας σαν πιθανο γαμπρο.
υπαρχουν 763437462786248 μορφες σχεσεων με τους ανθρωπους γυρω μας. το να διαγραφεις ολες τις αλλες και να δηλωνεις οτι σε ενδιαφερει μονο αυτη που θα εχει ως καταληξη τον γαμο, για μενα ειναι ενδειξη απελπισιας...
κακο δεν ειναι..απλα ειναι κατι που δεν μου ταιριαζει εμενα..περι ορεξεως...

whitecandle
13-08-2010, 20:19
Οκ, αλλά μην κατηγορείς αυτούς που το κάνουν γιατί θα έχουν τους λόγους τους και τους εξήγησα. Anyway, δεν μίλησα για βιασμό, απλά άμα πχ ένας σε θέλει για το κρεββάτι ενώ εσύ είσαι πιο ρομαντικιά. Και κάνετε σχέση και αυτός θέλει το σεξ και μετά σε παρατήσει δεν είναι εκμετάλλευση αυτό; Αυτό έλεγα.

Remedy
13-08-2010, 20:27
Οκ, αλλά μην κατηγορείς αυτούς που το κάνουν γιατί θα έχουν τους λόγους τους και τους εξήγησα. Anyway, δεν μίλησα για βιασμό,
απλά άμα πχ ένας σε θέλει για το κρεββάτι ενώ εσύ είσαι πιο ρομαντικιά. Και κάνετε σχέση και αυτός θέλει το σεξ και μετά σε παρατήσει δεν είναι εκμετάλλευση αυτό; Αυτό έλεγα.

o καθενας να εχει οτι προσδοκιες θελει. δικαιωμα του.
ασε ομως και τους αλλους να εχουν τις δικες τους.
οπως εσυ εχεις καθε δικαιωμα να θες απο καθε αντρα που γνωριζεις, τον γαμο, και ο αλλος εχει καθε δικαιωμα να θελει απο τις γυναικες που γνωριζει, μονο σεξ και τιποτε αλλο. γιατι να θελει να σε παντρευτει?υποχρεωτικο ειναι?

γιατι? το σεξ δεν ειναι ρομαντικο?
και τι θα πει να σε ριξει στο κρεβατι? ο κιγκ-κογκ ειναι? μαζι θα πεσετε στο κρεβατι και μονο αν το θελετε και οι δυο. κανεις δεν εχει το δικαιωμα να σε ριξει στο κρεβατι χωρις να θελεις.
στην περιπτωη που το θελετε κι οι δυο και βεβαια δεν ειναι εκμεταλευση!!! εσυ γιατι πας μαζι του στο κρεβατι? οσο σε εκμεταλευεται αυτος, τοσο τον εκμεταλευεσαι κιε συ.

μονο σε μια περιπτωση ειναι εκμεταλευση και κοροιδια.
αν , αφου του εξηγησεις τι θες απο την ζωη σου και τους αντρες και οτι απο αυτον θες μονο γαμο η μια μονιμη σχεση και τπτ αλλο, σε παραμυθιασει οτι συμφωνει, και μετα το σεξ σε παρατησει.
τοτε ναι, ειναι κοροιδια.
μονο αν σου εχει πει ψεματα ομως, σε καμια αλλη περιπτωση.

whitecandle
13-08-2010, 20:37
Anyway, δεν θα κολλήσουμε σε λεπτομέρειες τώρα, ίσως αυτό να είναι εκμετάλλευση να σου λέει ψέμματα πάντως το να θες γάμο δεν είναι κακό.

rock
13-08-2010, 23:02
εχθές ένας άνθρωπος που εκτιμούσα με απογοητευσε! μου την έπεσε! παντρεμενος με δυο παιδια.....ήξερα οτι του άρεσα...αλλα δεν περιμενα οτι θα έφτανε σε αυτο το σημειο...δεν του έδωσα τετοιο θαρρος!

δεν τον φλερταρα..πως το πηρε αλλιως δεν καταλαβαινω..

Πώς να πιστεψω οτι πραγματικα θελει να χωρισει??εεεεε??? μου αρεσει σαν αντρας...δεν κοβω και φλεβα..αλλα θελω να ξεκαθαρισει την κατασταση!

Απλα ξαναδιαβασε αυτα που εγραψες, γιατι αυτο το ηθικο που θες να παρουσιασεις δεν ειναι κ πολυ ευδιακριτο στα παραπανω.
Δε λεω οτι φταις εσυ, καθενας κανει τις επιλογες του, οπως κ αυτος που σου την επεσε, αλλα κ εσυ που θελεις να κανεις κατι μαζι του. Το θεμα ειναι οτι θες να τον παρουσιασεις σαν τον ανηθικο της υποθεσης που σου εκανε προτασεις ενω ειναι παντρεμενος κτλ κτλ κτλ ενω κ οι δυο εχετε ο καθενας το δικο του μεριδιο ευθυνης για οσα λετε η κανετε.

Δε θα πουμε τα σωστα κ τα λαθος γιατι μαλλον αλλη ειναι η ουσια. Αυτος σου την επεσε, αν δεν ησουν εσυ θα ηταν καποια αλλη κτλ οποτε δεν εισαι εσυ που προδιδεις τη γυναικα του κ τα παιδια του αλλα αυτος.
Εσυ αναρωτιεσαι αν θα χωρισει , ενω τον κατηγορεις για ανηθικο κτλ κ περιμενεις πραγματα απο αυτον που πιθανοτατα δε θα σου δωσει , αφου δεν εχει δειξει κατι παραπανω.
Απλα σκεψου αν μηπως οσο αυτος προδιδει τη γυναικα του εσυ προδιδεις τον εαυτο σου

dora-agxos
13-08-2010, 23:29
βρε κοριτσακι..εχεις εναν ηθικοτατο τιτλο δεν παω με παντρεμενους,ενω απο τα γραφομενα σου πηγαινεις κ παραπηγαινεις..ολο το ποστ σου πραγματικα το βρηκα αστειο..ειδικα εκει που λες πως ξερω εγω οτι θα την χωρισει εεεε???

αυτο ηταν πολυ ηθικο!!!

κ επανερχεσαι σημερα να μας πεις τι??οοοο ειμαι πολυ ρομαντικη κ θα παψω να ειμαι γαμωτο!!θα του κατσω!ετσι προσταζουν οι εποχες!!τερμα ο ρομαντισμος!!

κανεις κρα κοριτσακι!

ηθικοτατη κοπελα μου καλο βολι..αλλα μεχρι εκει ομως!κ το ξερεις..

Φωτεινη!
13-08-2010, 23:38
κριστιν
εγω θελω να καταλαβω κατι....
Εσυ ειδες το ενδιαφερον του ,αλλα δεν σου φανηκε αληθινο...
Ειναι ενας παντρεμενος που δεν ειναι οτι ειναι ερωτευμενος μαζι σου,αλλα προσπαθησε να σε τουμπαρει με την γνωστη καφριλα \"Δεν περναω καλα στο γαμο μου\".
Μολις ακουσε το οχι εφυγε χωρις να προσπαθησει αλλο ,πραγμα που για σενα εδειξε οτι οντως δεν ηθελε κατι περισσοτερο απο σεξ.
Εσυ τωρα γλυκεια μου μηπως περιμενες απο αυτον να επιμεινει?

TheYellowLemonTree_Deleted_membe
14-08-2010, 00:09
Ρε τον παντρεμενάκια που έγινε πρώτη φίρμα στα έ- ψυχολοτζί!... γεια σου ρε Λάϊτ με τα ωραία σου!... :D ... ρε βρες τον εσύ, και κοίτα τί θα χορέψουμε στο γάμο σου λέμε!... :D ...

http://www.youtube.com/watch?v=luNAOusTHWI&feature=related

dora-agxos
14-08-2010, 00:14
Originally posted by TheYellowLemonTree
Ρε τον παντρεμενάκια που έγινε πρώτη φίρμα στα έ- ψυχολοτζί!... γεια σου ρε Λάϊτ με τα ωραία σου!... :D ... ρε βρες τον εσύ, και κοίτα τί θα χορέψουμε στο γάμο σου λέμε!... :D ...

KOMMATARA!!!για σεναααα πεφτωωω κ στον γκρεμοοο ελα ελα σε παρακαλωωω!

14-08-2010, 00:25
... ρε άντε προσέχετε εκεί χάμω με τους στεφανωμένους που πάτε και μπλέκετε!... :D ... ρε θα γίνουν τα μαλλιά σας περμανάντ ρε, προσέχετε λίγο γμτ το φελέκι μου!...

http://www.youtube.com/watch?v=_T_laXVXF8k&feature=related

:D :D :D

Θεοφανία
14-08-2010, 02:58

αλ...καναμε μια σοβαρη κουβεντα και δεν κολλαγαν πουθενα οι αφιερωσεις σου...υπαρχει σχετικο θεμα με μουσικη.
Άλλωστε, απ όσο θυμαμαι εσυ ειχες πρηξει τον αντμιν να σε διαγραψει, το εκανε, επανηλθες με αλλο ψευδωνυμο, μας ξαναεπρηξες πως δεν ξαναπατας και παλι εδω εισαι.
Δεν εχω καμια αντιρρηση, (ο καθενας με τις φλασιες του), αλλα δεν βλεπω το λογο να μπαινεις σε ενα θεμα που εχει αναπτυχθει μια συζητηση και να βαζεις Χριστοδουλοπουλο.
Αν μη τι αλλο δειχνει ασεβεια στη θεματοθετρια και μετα στα μελη που της απαντουν.

dora-agxos
14-08-2010, 03:54
Originally posted by Θεοφανία

αλ...καναμε μια σοβαρη κουβεντα και δεν κολλαγαν πουθενα οι αφιερωσεις σου...υπαρχει σχετικο θεμα με μουσικη.
Άλλωστε, απ όσο θυμαμαι εσυ ειχες πρηξει τον αντμιν να σε διαγραψει, το εκανε, επανηλθες με αλλο ψευδωνυμο, μας ξαναεπρηξες πως δεν ξαναπατας και παλι εδω εισαι.
Δεν εχω καμια αντιρρηση, (ο καθενας με τις φλασιες του), αλλα δεν βλεπω το λογο να μπαινεις σε ενα θεμα που εχει αναπτυχθει μια συζητηση και να βαζεις Χριστοδουλοπουλο.
Αν μη τι αλλο δειχνει ασεβεια στη θεματοθετρια και μετα στα μελη που της απαντουν.

ελα τωρα λιγο χιουμορ δεν βλαπτει..

14-08-2010, 03:59
Οι αφιερώσεις μου είναι χιουμοριστικές και ήταν για τη Λάϊτ. Αν παρεξηγηθεί η θεματοθέτρια, ας με καλέσει σε μονομαχία.
Αφού δεν έχεις πρόβλημα που όλο φεύγω και όλο εδώ είμαι, τότε γιατί το αναφέρεις;... είστε πολλοί που πρήζεστε και μιλάς σε α\' πληθυντικό;... βάλε πολ, γίνε μοντερέϊτορ ή καλύτερα να ξαναγυρίσει ο αποκλεισμένος για να ξαναβρεθεί το παλιό, καλό κλίμα των θρεντς που τόσο λείπει και είναι εμφανές... εγώ δε θα σου κάνω τον αντικαταστάτη του πάντως. Κι όταν κάνεις παράθεση σε απάντηση δική μου, ας με προσφωνείς και ως \'Γέλοου\' αφού τόσο νταλκά βαράς για το αν γράφω ακόμη και πούντο - πούντο το δαχτυλίδι... στείλε και μήνυμα στη διαχείριση να με ξαναδιαγράψει. Αν δε σε ενοχλεί λοιπόν, θα συνεχίσω λίγο ακόμη όπου εγώ νομίζω. Και σε αυτά που νομίζω για δικό μου λογαριασμό ουσιαστικά, δεν υπάρχουν δικά σου ποστς οπότε μείνε ήσυχη... και κάνε την αυτοκριτική σου περί ασέβειας πρώτα πριν την κάνεις αλλού. Καλό Δεκαπενταύγουστο εν τω μεταξύ...

elis
14-08-2010, 03:59
ρε θεοφανια ολοι οταν γραφουν εχουν κατω απο το ποστ τα εξησ κουμπια προφιλ find u2u γιατι κατω απο το δικο σου εχει ενα καρο κουμπια εκτοσ απο αυτα δηλαδη αναμεσα στο profile και το find ενα www και μετα το u2u τα AIm ICQ yahoo εσυ το κανεσ η ειναι του admin;

whitecandle
14-08-2010, 12:13
Αχαχαχα yellowlemontree!!! :):):) Pad αυτό που ρωτάς της Θεοφανίας είναι και όχι του admin, έχει προσθέσει το yahoo της όπως έχεις εσύ το μσν, και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, προσωπική σελίδα. Τώρα Θεοφανία, νομίζω την άλλη φορά σε πείραξε αυτό που έγραψε η janet, το ίδιο και μένα αυτό που έγραψες εσύ στην πρώτη σελίδα, σου είπα σβήστο αλλά δεν μ άκουσες, μόνο τα δικά σου δηλαδή να σβήνουμε; :mad:

elis
14-08-2010, 13:05
μονη τησ το κανε δηλαδη τι φοβαται μη τη χασουμε δε μπορω να καταλαβω υποτιθεται ειναι σε χωρο που χρειαζεται η ανωνυμια κι αυτη δινει ολα τα στοιχεια τησ;

Christine
14-08-2010, 14:40
εεε...δεν πατε καλα....εχετε σαλταρει ολοι!!! ο καθενας κανει τον έξυπνο εδω μεσα!! καλα σας εκανε ο Κρινο και σας τα εχωνε και τον πεταξατε απο εδω!!!

whitecandle
14-08-2010, 14:45
Γιατί Christine? Εγώ σε υποστήριξα.

VasilisA
14-08-2010, 23:59
Νομίζω ότι τέτοιου είδους θέματα (κλειδαρότρυπας-και για το αν πρέπει να κάνω One night stand)υποβαθμίζουν κατά πολύ την ποιότητα του φόρουμ και δεν προσφέρουν απολύτως τίποτε παρά μόνο την ικανοποίηση του κουτσομπολιού και τις κλειδαρότρυπας…
Δεν θέλω να προσβάλω την θεματοθέτη αλλά
απορώ που βρίσκετε την όρεξη και ασχολείστε…

whitecandle
15-08-2010, 00:20
Κουτσομπολιό ξέρεις είναι όταν μιλάμε για κάποιον άλλον πίσω από την πλάτη του. Το να μιλάμε για ένα θέμα δεν είναι κουτσομπολιό.

Ακροβατης
15-08-2010, 00:28
ΛΑΙΤ ΜΣΝ ΕΛΑ