PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : μια πολυτιμη σκεψη ενος εφηβου [γιατι πεθαινουμε]

alien
18-07-2007, 21:23
Γιατι πεθαινουν οι ανθρωποι :

Λοιπον εγω πιστευω οτι εμεις οι ανθρωποι πεθαινουμε γιατι οχι επηδει ειναι η μοιρα μας αλλα επηδει χρειαζεται.
Ξερεις γιατι χρειαζεται? για να πρωσπαθησουνε να ερθουν κι αλλοι ανθρωποι εδω θελω να πω οτι συγουρα εχουν ζησει και πριν καποια ζωη αλλα οχι της γης καποιας αλλης που ε μεις την ονομζαζουμε εξωγιηνοι.
Εξαλου και εμεις ειμαστε κατι σαν αυτους.
Λοιπον εμεις εχουμε ερθει σε αυτο τον κοσμο με ειδικη αποστολη , μια αποστολη οπου θα πρωσπαθησουμε να κανουμε εναν καλυτερο κοσμο,αλλα μερικες φορες αυτη η αποστολη που ειναι καθορισμενη για τον ανθρωπο πολλες φορες δεν την επιτυχανουμε οχι επηδει δεν την θελουμε αλλα επηδει φοβομαστε,επηδει ειμαστε διλοι ακομα και εγω και το παραδεχομαι.
Γιατι εμεις φοβομαστε να ανακαλυψουμε ενα στιλο,ενα στιλο που ειναι πολλη παλιο και οπου εμεις ειμαστε το καθε εκατοστο του μελανιου και προσπαθει να γραψει την μια λεξη αγαπη με συνωνημη ζωη,αλλα εμεις οι ανθρωποι ειμαστε ακομα στο αρχικο μισο αλφα.
Ειναι σαν να τρεχει ενα ποταμι και εμεις ειμαστε η καθε σταγονα,αυτες οι σταγονες που διμιουργουν το ποταμι ειμαστε εμεις και πρεπει να ακολουθησουμε την ροη του ποταμου γιατι ετσι ειμαστε φτιαχμενοι,σπανια μερικες φορες σταγονες πανε κοντρα αλλα οταν γινει θα εχεις πληγωσει καποιον αλλα κυριως τον εαυτο σου.
Και πεθαινουμε με αυτην την αναμνηση της ζωης,την αναμνηση που επρεπε να κανουμε ενα καλυτερο κοσμο για τους υπολοιπους αλλα κυριως για εμας,αλλα αυτη ειναι η αναμνηση που δεν τα καταφεραμε.
Και ετσι καπως ειναι η ζωη,ποιο απλα ειναι σαν να φοβομαστε την ζωη,σαν να ειμαστε μια φωλια εμεις οι ανθρωποι και το περιεχομενο που θα εχει η φωλια ειναι η ζωη,οπου το περιεχωμενο θα ειναι μερικα απροβλεπτα πραγματα που θα εχει η ζωη,χαρες,λυπες αλλα το κυριως πραγμα που θα εχει ειναι η αγαπη,να αγαπαμε,να αγαπιομαστε αλλα κυριως την συγχωρεση.
Ο καθε ανθρωπος εχει την δικι του φωλια διαφορετικη αλλα η ζωη ιδια,δεν αλλλαζει ποτε,οτι περιεχωμενο βαλει στην μια φωλια θα το βαλει και στο αλλο διαφορετικο.

Λιλη :) αυτο το σιγκεκριμενο το εχω γραψει και σε μια αλλη ιστοσελιδα.Ευχαριστω;)

Kassi
19-07-2007, 01:08
Που χάθηκες ρε Αλκ;;Κάτι έλεγες για παραλίες και δεν σε άκουγα καλά....
Κοίτα ,Alien, θεωρίες λένε ότι συγκατοικούμε με εξωγήινους οι οποίοι έχουν χτίσει υπόγεια στοά κάτω από τη γη και μας ελέγχουν....Αν πιάσεις κανά βιβλίο Λιακόπουλου θα εμπνευστείς,είμαι σίγουρη.....!!!!!!

ex_hus
19-07-2007, 02:09
Alien για να καταλάβω και εγώ ο αργόστροφος, σε λένε Λίλη?

Kassi
19-07-2007, 02:26
Ποιά είναι ρε παιδιά η Λίλη;;;Πες μου ότι είναι εξωγήινη!Ρε συ Εξ έχεις ακούσει τίποτα για UFO τον τελευταίο καιρό;;;Ο Λιακόπουλος βγάζει κάτι καλά βιβλία και πράγματι με ενδιέφερε η εξωγήινη ζωή αλλά μήπως όλα είναι μυθεύματα για να πουλάνε ιστορίες και βιβλία;;Είμαι πίσω με το θέμα εξωγήινοι!!!!

Kassi
19-07-2007, 02:28
Πριν ψάχναμε το κλειδί τώρα η Λίλη...Πολύ κωδικοποιημένα μας τα λες Alien...

alien
19-07-2007, 14:08
καλησπερα.
ex_hus kai kassi_21 nai me lene lili alla evala nick alien γιατι μου αρεσει να ψαχνομαι και γιατι πικστευω στους εξωγιηνους.
Ελπιζω να σας φωτησα λιγο,αμα εχετε αλλη απορια εδω ειμαι.

ex_hus
19-07-2007, 14:23
Γενικά μιλώντας,
όλα καλά?
Ειδικά μιλώντας κάτι άλλο.
Αυτό με τους εξωγήινους πως ξεκίνησες να το ψάχνεις?

Kassi
19-07-2007, 15:13
Γεια σου Λίλη...Ωραίο όνομα....Να σου πω Ex αυτά τα στόρια με τους εξωγήινους τα γούσταρα από τα 14 μου......Αλλά ρε πούστη ένα δίσκο δεν είδα και ούτε απήχθεισα....Γαμώτο....Οπότε υπάρχουν ή είναι τρικ για να πουλάνε οι συγγραφείς οι δήθεν UFOκαταρτισμένοι;;Και μια θέση που είχε κάποιος πολύ σημαντική υπέρ της κατάριψης της θεωρίας περί εξωγήινων είναι ότι παλιά τα διαστημόπλοιά τους παρουσιάζονταν ως κατσαρόλες και ως εκ του θαύματος με την πρόοδο της δικής μας τεχνολογίας μέσα σε λίγα χρόνια τα κατσαρολοειδή διαστημόπλοια μοιάζουν πλέον με δίσκους.....

alien
19-07-2007, 15:44
ex_hus and kassi_2i καλησπερα
Λοιπον εγω απλωσ ασχολοθμε με τετοιου ιδους περιπου απο τα 14χρονια μ,γιατι με ενδοιαφερει πολλη να μην ειμαι σαν τους αλλουσ σηνη8ησμενους 8ελω να ασχολουμε με πραγματα που οι αν8ρωποι φοβουνται η δεν τους ενδοιαφερουν να ασχολουνται με τετοια,kassi_21 και που ξες μπορει να εχω δει κανενα ufo.
Απλως ειναι ζωη μου να ασχολουμε με μεταφυσικα πραγματα οπως alien και πιστευω γιατι κατι μεσα λεει να πιστεψω και που ξερεις μπορει να ειναι ενα κλειδη στο να μας βοη8ησουν [alien] συμφωνω μαζι σου kassi_21 το οτι εμεις οι ανθρωποι στο 8εμα με τους εξωγιηνους το εχουμε κανει σκατα μονο και μονο για να πουλησουνε,αλλα σκεψου λιγο οτι μπορει να κρυβουν καπιοι στο θεμα των εξωγιηνων,και ειμαι συγουρη καπιως υπαρχει που ελεγχει το τι γινεται αλλα δεν το βλεπουμε ακομα και αν ειναι κοντα μας,αμα εντοπισουν εξωγιηνοι σκεψου οτι θα πεσει η οικονομια και θα καταριφθουν οι θρησκιες.
Ευχαριστω.

alien
19-07-2007, 18:11
kassi_21 κατι τελευταιω ασχολεισε με λεξαριθμους η αρι8μολογια αν ναι και γω ασχολουμε.

Kassi
20-07-2007, 01:35
Όχι Alien αλλά κάτι έχω ακούσει σχετικά.....Όσο για αυτό περί θρησκείας και άμεσης επίδρασής της από το θέμα εξωγήινοι συμφωνώ καθ\'ότι η χριστιανική θρησκεία αποδέχεται μόνο τη γήινη ζωή...

Alkmeon
22-07-2007, 23:06
....εγω παλι ειχα δει μια ταινια ’’η σεξωγηινη’’ στοfilmnet1 ,πολυ αργα,πρεπει να επαιζε μια κολλητη της τσιτσιολινας,καλη ηταν!

Kassi
23-07-2007, 03:05
Σε βλέπω το είδες από άλλη σκοπιά το θέμα.....Βλέπουν και τέτοια οι γιατροί;;;
Μου την προτείνεις;Πρωταγωνιστούσ ς κι εσύ;

alien
23-07-2007, 14:12
καλησπερα και εγω εχω δει την ταινια απογευμα στο MEGA.
Εμενα μου αρεσε η ταινια.Παντος για να πιστευω εγω στους εξωγιηνους κατι ξερω.
Και που ξερετε μπορει αυτοι να ειναι ενα ειδος κλειδη οχι γαλλικο κλειδη αλλα μελλοντικο οπου θα μας βοηθησουν και μπορει και εμεις με τοσα βηματα που εχουμε κανει στην τεχνολογια μπορει να εχουμε παρει κατι απο αυτους.
Ευχαριστω.

keep_walking
23-07-2007, 14:18
Χμ εγω πιστευω οτι υπαρχουν εξωγηινοι αλλα δεν θα μπορεσουμε ισως ποτε να ερθουμε σε επαφη μαζι τους λογω των αποστασεων και των περιορισμων στην τεχνολογια.
Ναι θα μου πεις δεν εχουμε την τεχνολογια τωρα αλλα στο μελλον?...μα θα υπαρχουν και ορια στην τεχνολογια οσο εξυπνοι και αν γινουμε...απλως αυτα τα ορια να μην δυνανται να ξεπεραστουν λογω φυσικων κανονων.
Και απο την αλλη μια σκεψη επισης επιστημονικης φαντασιας μηπως τα UFO ειναι ανθρψποι απλως απο το μελλον? (μεταξυ μισοαστειου μισοσοβαρου).

Kassi
23-07-2007, 21:11
Originally posted by alien
καλησπερα και εγω εχω δει την ταινια απογευμα στο MEGA.
Εμενα μου αρεσε η ταινια.Παντος για να πιστευω εγω στους εξωγιηνους κατι ξερω.
Και που ξερετε μπορει αυτοι να ειναι ενα ειδος κλειδη οχι γαλλικο κλειδη αλλα μελλοντικο οπου θα μας βοηθησουν και μπορει και εμεις με τοσα βηματα που εχουμε κανει στην τεχνολογια μπορει να εχουμε παρει κατι απο αυτους.
Ευχαριστω.

Συγνώμη που θα το θέσω έτσι αλλά η ταινία σεξωγήινη πορνό δεν είναι ή λάθος κατάλαβα;Γιατί στο Mega απόγευμα και σεξ-ωγήνινη χλωμό....
Ναι μετά το γαλλικό έχουμε το κλειδί alien....Είναι ειδικό για τα μπουλόνια στα διαστημόπλοια....
Ε,χμμμμ...Βαρέθηκα να ψάχνω..Υπάρχουν εξωγήινοι;;;Τα αγρογλυφικά λένε πως έγιναν από ανθρώπους για να στείλουν μήνυμα στον έξω κόσμο......Δηλ.πιστεύεις ότι τα βήματά μας στην τεχνολογία οφείλονται εν μέρει σε εξωγήινα όντα;;;Ρε παιδιά αν υπάρχουν πού διάολο είναι καταχωνιασμένοι και που ζουν κ δεν τους βλέπουμε;Σε καμιά μυστική βάση της ΝΑΣΑ;

Kassi
23-07-2007, 21:16
Δηλ Κηπ πιστεύεις ότι οι εξωγήινοι είναι ταξιδιώτες του χωροχρόνου;Ωραίο σκεπτικό..Να τηλ. στον Hawkins αύριο....Είπαν πως αν ζούσανε οι άνθρωποι σε άλλο περιβάλλον δεν θα ξεχώριζε ο άντρας από τη γυναίκα...και το είχα ακούσει τώρα στο Γυμνάσιο από έγκυρη πηγή...Σκέψου τώρα..Άρα μήπως όντως έχουν ανακαλυφθεί δείγματα από ζωή εκτός γης;;;

keep_walking
23-07-2007, 21:38
Η σεξογηινη δεν ειναι μια ταινια με την Κιμ Μπασινγκερ?
Καλη ηταν.

Kassi
24-07-2007, 01:12
Αχ την έχω δει κι εγώ...Ε,χμμ σόρυ ρε Αλκ...Πέταξα άστοχη σπόντα....Μπερδεύτηκα από τίτλο και τσιτσιολίνα....
Θεά η Κιμ σε αυτή την ταινία....Ουάου.....Βασικά δεν θυμάμαι αν είχε ωραίο σενάριο.....Μάλλον η Κιμ ήταν πιο ωραία από το σενάριο...

alien
24-07-2007, 02:23
xaxaxaxaxax kassi_21 εχεισ πολλη χιουμορ,οχι η ταινια δεν ειναι πορνο,ειναι κωμωδια .
οσο για τα αγρογλιφικα πιστευω οτι ειναι μαπα οτι δεν ειναι πραγματικα.Πολη καλη ερωτηση ηταν που βρισκονται η ξωγηινοι,κοιτα αυτο οι περιβοητοι εξωγιηνοι θα μπορουσαν να ειναι ενα πχ θαλλασιο ειδος,καπιος μηκυτας κ.α
Αλλα εγω πιστευω οτι καπου βρισκονται και 8α μας βοη8ησουν ακομα και με το τελος του κοσμου που ξερετε.....παντος εγω πιστευα,πιστευω και 8α πιστευω.
Λιλη.

Alkmeon
29-07-2007, 21:58
....ε δεν υπαρχει θεμα σιγα!θυμαμαι μια ταινια πορνο\'παρωδια τρομου που επαιζαν στη Ρωμη με φοβερο τιτλο σιδηροδρομο’’ ο δρακουλας εψαχνε αιμα παρθενας και πεθανε απο διψα’’

Alkmeon
29-07-2007, 22:02
....α τωρα που το λετε ,μου ηρθε ενας κυριος που αρχισε να λεει οτι σε λιγο θαχουμε πολεμο με 30 κρατη και θα μας δωσουν την κωνπολη οι ρωσοι με τη βοηθεια εξωγηινων!εγω του ειπα να αυξησουμε λιγο την αγωγη και τα λεμε το σεπτεμβρη[α μουπε να προμηθευτω ξηρα τροφη]

Kassi
30-07-2007, 18:14
Originally posted by Alkmeon
....ε δεν υπαρχει θεμα σιγα!θυμαμαι μια ταινια πορνο\'παρωδια τρομου που επαιζαν στη Ρωμη με φοβερο τιτλο σιδηροδρομο’’ ο δρακουλας εψαχνε αιμα παρθενας και πεθανε απο διψα’’

Κορυφή......Έλα,έλα..Δεν μπορείς να πεις...Τον σκέφτηκαν καλά τον τίτλο...

Kassi
30-07-2007, 18:19
....α τωρα που το λετε ,μου ηρθε ενας κυριος που αρχισε να λεει οτι σε λιγο θαχουμε πολεμο με 30 κρατη και θα μας δωσουν την κωνπολη οι ρωσοι με τη βοηθεια εξωγηινων!εγω του ειπα να αυξησουμε λιγο την αγωγη και τα λεμε το σεπτεμβρη[α μουπε να προμηθευτω ξηρα τροφη]

Να αρχίσω να είμαι επιφυλακτική με τους εξωγήινους ε;;;;Χμμμμ..Και ήταν ωραία μωρέ κάτι βιλιαράκια οι υπόγειες βάσεις εξωγήινων...Πτου.....Κοίτα θυμάμαι παλιά που έλεγα στον ντόκτορα ότι μου είχαν πει ότι σε καμιά δεκαριά χρόνια θα έχουμε πόλεμο και θα πάρουμε πίσω τα πάτρια εδάφη Κωνσταντινούπολη κ.ο.κ .........όπως λέει και η Γραφή.....
Κάτι για ανισορροπία μου έλεγε και να μην τα πιστεύω.Ότι υπάρχουν άνθρωποι που ετοιμάζονται νυχθημερόν για πόλεμο...κ δεν είναι του στρατού......
Ρε μας έχουν τρελάνει....
Την ξηρά τροφή πάντως πάρε την καλού κακού.....Εεεεεεεεεεεε?!!!!!!!!!! !!!!!!!!!

Alkmeon
30-07-2007, 23:13
....ασχετο!ενα Αγροκτημα ’’Κασση’’ στην Αιγινα δικο σου ειναι;εχει ωραια θαλασσα εκει μπροστα!

Kassi
31-07-2007, 01:19
Καλέ έχω τέτοια ακίνητα και τα έχω χάσει;;;;Μου έλεγε μια άλλη κοπέλα από το φόρουμ για ένα ξενοδοχείο Κάσι εξαγνιστικό λέει όπου το Κάσι σε εκείνη την γλώσσα σημαίνει ΦΩΣ και μπαίνουν ετοιμοθάνατοι και βγαίνουν νεκροί.......αλλά αλλά.....ΕΞΑΓΝΙΣΜΕΝΟΙ..!!!!!

Alkmeon
31-07-2007, 01:33
...εμ αυτο το αγροκτημα ’’Κασση’’ μια χαρα ηταν,οποτε σκεφτηκα μηπως με φιλοξενησεις![δευτερογενες οφελος]Ξερεις λιγο πριν την Αιγινητισσα ειναι,στον παραλιακο δρομο που παει για την Περδικα!

Kassi
31-07-2007, 01:45
Α,χμμμμ.....Να το αξιοποιήσω λες καταλλήλως.....Το ένα για ετοιμοθάνατους-νεκρούς το άλλο για ψυχίατρους προς ξεπάστρεμα...

Kassi
01-08-2007, 00:53
...εμ αυτο το αγροκτημα ’’Κασση’’ μια χαρα ηταν,οποτε σκεφτηκα μηπως με φιλοξενησεις![δευτερογενες οφελος]Ξερεις λιγο πριν την Αιγινητισσα ειναι,στον παραλιακο δρομο που παει για την Περδικα!

Καλά δεν ξέρω Χριστό από Αίγινα-και όχι μόνο-αλλά αν έχω εκεί αγρόκτημα μετά χαράς να σε φιλοξενήσω......Είναι σαν την διαφήμιση με τον Έλληνα Κροίσο με 9 γράμματα.......

Υπάρχει και πρωτογενές όφελος;;;;;

Alkmeon
01-08-2007, 18:10
...πρωτογενες=$ χαχαχα

Kassi
02-08-2007, 03:03
Ο ψυχαναλυόμενος πληρώνεται ε;;;Ωραία μέθοδος..Να\'ναι καλά το Κάσση αγρόκτημα......€€€&#836 4;€€€€€€&#8364 ;€€€€ παρακαλώ.......

Alkmeon
02-08-2007, 17:30
...ασε που το ’’κασση αγροκτημα’’ ειναι μεγαλο οποτε προσγειωνονται και δισκοι εξωγηινων [οποτε παιρνεις τελη κασσηδρομιου] η μπορουν να προσγειωθουν και καλλιτεχνες για να γραψουν δισκους πχ ο αισθησιακος,ο κολλημενος,ο μπουμπι κλπ κλπ[οποτε παιρνεις τελη κασσηστουντιο]pas mal,pas mal!

Kassi
03-08-2007, 01:27
Ξεκαρδιστικό......Κοίτα αυτό με τους δίσκους λέω να πιάσω μιας και στιχουργός η αυτού μεγαλειότης μου ας βρω έναν που να αναγνωρίζει το τεράστιο \"ταλέντο\" μου και θα το αξιοποιήσει κατάλληλα....
Το Κασυστούντιο είναι φοβερή έμπνευση.....και φοβερό trademark.....Το λες και χαίρεσαι...Πορώθηκα τώρα...
Οπότε σκέφτομαι μια επιγραφή με λαμπιόνια για διττό σκοπό....Ο ένας καλλιτεχνικού στυλ ο άλλος κάτι σαν φώτα διαδρόμου προσγείωσης..
Κοιτώντας ξανά τον τίτλο του θέματος η πρώτη σκέψη που μου ήρθε στο μυαλό είναι Τελικά γιατί πεθαίνουμε;;Το λύσαμε αυτό σαν θέμα;;;

keep_walking
03-08-2007, 08:58
Γιατι εχουμε επιλογη?Εγω λεω να ζησω καμμια χιλιαρια χρονια θα εχω γιατρευτει μεχρι τοτε:P

keep_walking
03-08-2007, 08:59
Οι φατσουλες δουλευουν τωρα?:o

Alkmeon
03-08-2007, 09:57
....ψιτ keep εσυ κομμενα τα mojito γιατι σε κοβω μονο για 999 χρονια!αντι για ρουμι θα πινεις ενα χυμο πορτοκαλι το ιδιο κανει!kassi ,το κασσηδρομιο θα μοιαζει με las vegas εννοειται!εκει μεσα θαχει και κασσηστουντιο και στην πρωτη επισκεψη σερβιρεται σε ολους παγωτο κασσατο[τετοιο κανει να τρωει ο κιπ]

niriel
03-08-2007, 12:46
Πάντως Λίλη γλυκιά μου, αν ήταν ετσι τα πράγματα όπως περιγράφεις στο αρχικό ποστ, θα έπρεπε ο κόσμος να πηγαίνει προς το καλύτερο. Προφανώς όμως δεν πηγαίνει, και οι ανθρωποι είναι ολόιδιοι κατά βάση σε κάθε γενιά.
Ειλικρινά θα ήταν απίστευτα ανακουφιστικό αν έρχονταν τα πρασινα ανθρωπάκια χωρίς μυτουλες και έβαζαν μια τάξη στον πλανήτη μας, γιατι αν περιμένουμε από τους ανθρωπους... θα περιμέεεεενουμε... και θα περιμέεενουμε.... και τα πιάσαμε τα λεφτά μας.

Kassi
03-08-2007, 23:47
....ψιτ keep εσυ κομμενα τα mojito γιατι σε κοβω μονο για 999 χρονια!αντι για ρουμι θα πινεις ενα χυμο πορτοκαλι το ιδιο κανει!kassi ,το κασσηδρομιο θα μοιαζει με las vegas εννοειται!εκει μεσα θαχει και κασσηστουντιο και στην πρωτη επισκεψη σερβιρεται σε ολους παγωτο κασσατο[τετοιο κανει να τρωει ο κιπ]

Κοίτα κάπως έτσι το σκέφτηκα..Δεν είναι σούπερ;;;;Μιλάμε αυτό το Κασυστούντιο έγραψε στην ψυχή μου....ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΗΚΕ που λέει και η Ίντερ..Εγώ το Κάσυ πάντως το συσχέτιζα με Κάσιους ένα πράγμα.....
Κοίτα απ\'ότι κατάλαβα εγώ πεθαίνουμε για να μας διαδεχτούν εξωγήινοι.....Γι\'αυτό έρχονται στο Κασιδρόμιο,διαπραγματευόμ στε τα περί μεταθάνατον τρώμε και το παγωτό και διακτινιζόμαστε......και μας έρχεται καπάκι και η εξαγνιστική πανσιόν Κάσι......Πως τα έχω προμελετήσει έτσι όλα;;;

Kassi
03-08-2007, 23:49
Ρίχνεις κι εσύ ως ψυχίατρος την υποστηρηκτική σου για το Μην φοβάστε τον θάνατο και τα έχουμε τα φράγκα...

Alkmeon
05-08-2007, 01:13
....in cash!

Kassi
05-08-2007, 05:12
Όπου το πας όπου το τριγυρνάς γύρω από το Κάσ το πας......Πρέπει να σε βάλω ατζέντη μου σε διαφημιστική μου καμπάνια......καλύτερος κι απ\'τον Ψινάκη.......τέτοιες εμπνεύσεις που έχεις......

Alkmeon
05-08-2007, 19:47
....ε βεβαια τι παραπανω εχει ο Μαρτακης απο σενα δηλαδη;χαχα

Kassi
05-08-2007, 22:25
Τι παρακάτω να λες....Ε λίγο οι κοιλιακοί,λίγο το ύψος λίγο το πράσινο μάτι που ειναι καστανό....-βάζουμε έναν φακό εκεί-μια χαρά.....Πάντως από φωνή έχω καλύτερη....Χαχα

Alkmeon
12-08-2007, 14:45
...ε βεβαια καλυτερη γι αυτο εχεις και ολοκληρο κασσηστουντιο!

Kassi
13-08-2007, 01:40
Εμμμ....Απ\'την φωνή μου και μόνο μου άνοιξαν στούντιο με ηχομόνωση για να βγάζω το ταλέντο μου άφοβα....
Βρε τέτοια να μου λες να ονειρεύομαι στούντιο και στιγμές απεριόριστης δόξας να σου έρχομαι μετά να μου θεραπεύεις τον ναρκισσισμό μου..Βλέπω ένα Βέγκας γιατρέ και με χαιρετάει..Να είναι το ΛΑΣ;;;

Alkmeon
14-08-2007, 12:32
....στανταρ!πας πρωτα στο Las ,τα μαζευεις και μετα στο L.A. για να συνεχισεις καριερα (hollywood κλπ)

Kassi
17-08-2007, 20:05
...για να συνεχίσεις καριέρα και εγώ να βγάλω κανά ψωμί από τον ναρκισσισμό σου......Μια σημερινή Κάλας......και αυτή έχει -ΛΑΣ........Πως γεννιούνται οι νάρκισσοι σου λένε μετά....Τους φτιάχνουν μερικοί ψυχίατροι......ή το έχουν από μικρά το ψώνιο...Αχαχαχαχαχαχαχα....... Αλκ σήμερα για να πας μπροστά στο τραγούδι δεν χρειάζεσαι φωνή.......μερικούς πλαστικούς χρειάζεσαι και έναν Ψινάκη....Αναλύστε τον κι αυτόν...Την θέλει την θεραπεία του....Της φωνάζει........από μακριά......Κάνει έκκληση στους ψυχιάτρους...ΑΝΑΛΥΣΤΕ ΜΕ::::

Alkmeon
22-08-2007, 00:03
.....ε βεβαια,χρειαζεσαι ολο το πακετο υπηρεσιων!Αλλιως δεν εχει Χολλυγουντ η εστω Μπολλυγουντ!χαχαχα

Kassi
22-08-2007, 02:00
Αχ μου το είπαν και αποθαρρύνθηκα..Τέτοια φωνή,τέτοιο τάλαντο να πάει στράφη για μερικές πλαστικές;;;;Θα πάω μπροστά με τα προσόντα μου....τα φωνητικά!!!!!Και για να μπω χιουμοριστικά στο θέμα...Γι\'αυτό πεθαίνουν....Για να μην με ακούνε!!!!!!Τουλάχιστον έλυσα τον προβληματισμό της Λίλη!!!

kyknos25
10-03-2009, 12:38
xaxaxaxaxax kassi_21 εχεισ πολλη χιουμορ,οχι η ταινια δεν ειναι πορνο,ειναι κωμωδια .
οσο για τα αγρογλιφικα πιστευω οτι ειναι μαπα οτι δεν ειναι πραγματικα.Πολη καλη ερωτηση ηταν που βρισκονται η ξωγηινοι,κοιτα αυτο οι περιβοητοι εξωγιηνοι θα μπορουσαν να ειναι ενα πχ θαλλασιο ειδος,καπιος μηκυτας κ.α
Αλλα εγω πιστευω οτι καπου βρισκονται και 8α μας βοη8ησουν ακομα και με το τελος του κοσμου που ξερετε.....παντος εγω πιστευα,πιστευω και 8α πιστευω.
Λιλη. ?????????

Empneustns
10-03-2009, 16:02
κυκνε βλεπεις καθολου τις ημερομηνιες που γραφτηκαν τα post;

kyknos25
10-03-2009, 19:01
χαχαχα πως ημουν σιγουρη οτι θα το ρωτησει αυτο καποιο εξυπνο μελος:D:D
το ξερω γλυκε-α μου απλα εμαθα οτι η κοπελα τελικα αυτοκτονησε κ θελω να μαθω παραπανω γιαυτη τυχαινει να ξερω καποια που παρουσιαζοταν ως αλιεν κ μετα χαθηκε.:cool:

sabb
10-03-2009, 19:19
Originally posted by kyknos25
χαχαχα πως ημουν σιγουρη οτι θα το ρωτησει αυτο καποιο εξυπνο μελος:D:D
το ξερω γλυκε-α μου απλα εμαθα οτι η κοπελα τελικα αυτοκτονησε κ θελω να μαθω παραπανω γιαυτη τυχαινει να ξερω καποια που παρουσιαζοταν ως αλιεν κ μετα χαθηκε.:cool:

Θα ήταν ίσως λίγος σεβασμός στη μνήμη της, να μην ξέθαβες - ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΧΛΕΥΑΖΕΣ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΧΙΟΥΜΟΡ - ένα θρέντ που έχει ποστάρει η ίδια....

kyknos25
10-03-2009, 19:25
δε χλευαζω σαββα απλα θελω να μαθω παραπανω αν γνωριζεις help me

Daniela_ROCK-TITAN
21-04-2009, 19:57
Γιατι πεθαινουν οι ανθρωποι :

Λοιπον εγω πιστευω οτι εμεις οι ανθρωποι πεθαινουμε γιατι οχι επηδει ειναι η μοιρα μας αλλα επηδει χρειαζεται.
Ξερεις γιατι χρειαζεται? για να πρωσπαθησουνε να ερθουν κι αλλοι ανθρωποι εδω θελω να πω οτι συγουρα εχουν ζησει και πριν καποια ζωη αλλα οχι της γης καποιας αλλης που ε μεις την ονομζαζουμε εξωγιηνοι.
Εξαλου και εμεις ειμαστε κατι σαν αυτους.
Λοιπον εμεις εχουμε ερθει σε αυτο τον κοσμο με ειδικη αποστολη , μια αποστολη οπου θα πρωσπαθησουμε να κανουμε εναν καλυτερο κοσμο,αλλα μερικες φορες αυτη η αποστολη που ειναι καθορισμενη για τον ανθρωπο πολλες φορες δεν την επιτυχανουμε οχι επηδει δεν την θελουμε αλλα επηδει φοβομαστε,επηδει ειμαστε διλοι ακομα και εγω και το παραδεχομαι.
Γιατι εμεις φοβομαστε να ανακαλυψουμε ενα στιλο,ενα στιλο που ειναι πολλη παλιο και οπου εμεις ειμαστε το καθε εκατοστο του μελανιου και προσπαθει να γραψει την μια λεξη αγαπη με συνωνημη ζωη,αλλα εμεις οι ανθρωποι ειμαστε ακομα στο αρχικο μισο αλφα.
Ειναι σαν να τρεχει ενα ποταμι και εμεις ειμαστε η καθε σταγονα,αυτες οι σταγονες που διμιουργουν το ποταμι ειμαστε εμεις και πρεπει να ακολουθησουμε την ροη του ποταμου γιατι ετσι ειμαστε φτιαχμενοι,σπανια μερικες φορες σταγονες πανε κοντρα αλλα οταν γινει θα εχεις πληγωσει καποιον αλλα κυριως τον εαυτο σου.
Και πεθαινουμε με αυτην την αναμνηση της ζωης,την αναμνηση που επρεπε να κανουμε ενα καλυτερο κοσμο για τους υπολοιπους αλλα κυριως για εμας,αλλα αυτη ειναι η αναμνηση που δεν τα καταφεραμε.
Και ετσι καπως ειναι η ζωη,ποιο απλα ειναι σαν να φοβομαστε την ζωη,σαν να ειμαστε μια φωλια εμεις οι ανθρωποι και το περιεχομενο που θα εχει η φωλια ειναι η ζωη,οπου το περιεχωμενο θα ειναι μερικα απροβλεπτα πραγματα που θα εχει η ζωη,χαρες,λυπες αλλα το κυριως πραγμα που θα εχει ειναι η αγαπη,να αγαπαμε,να αγαπιομαστε αλλα κυριως την συγχωρεση.
Ο καθε ανθρωπος εχει την δικι του φωλια διαφορετικη αλλα η ζωη ιδια,δεν αλλλαζει ποτε,οτι περιεχωμενο βαλει στην μια φωλια θα το βαλει και στο αλλο διαφορετικο.

Λιλη :) αυτο το σιγκεκριμενο το εχω γραψει και σε μια αλλη ιστοσελιδα.Ευχαριστω;)

εγώ πάλι λέω πως πεθαίνουμε γιατί αν ζούσαμε αιώνια δεν θα είχε πλάκα και όλα θα ήταν ανιαρά.. επίσης όλα μα όλα έχουν μια αρχή και ένα τέλος! Δεν αποτελούμε αιξέρεση παρα μόνο ο Θεος! =]

πανος12345
29-07-2009, 15:52
Το γιατί πεθαίνουμε ειναι γνωστό.
Είναι κάνονας της Φύσης.
Όμως καθε κάνονας εχει αιτία.
Νομίζω ότι η αιτία που η Φύση εχει καθορίσει διαφορετική βιωσιμότητα στα είδη εχει επίσης ένα κανόνα...
Αν τον αποκαλύψουμε , πάλι δεν θα νικήσουμε τον θάνατο και ας εχουμε νικήσει την Φύση γιατί τον έβαλε σαν κανόνα της.
Κάπως έτσι νομίζω, ψάχνει την απάντηση στην βιολογία, ένας διάσημος Εγγλέζος που δυστυχώς δεν εχω συγκρατήσει το όνομά του...
Από αυτο που γράφτηκε προηγουμένως...
Ότι δηλαδή, στην σκέψη μόνο, αυτη η περιπέτεια με πολλές λύπες και λίγες χαρές, αν διαρκούσε για πάντα, θα πεθαίνανε απο αυτοκτονία όλοι μας!
Άρα , το μυστικό της ζωης κρυβεται στην ντοπαμινη....

keep_walking
29-07-2009, 16:18
Πςθαινουμε φυσικα γιατι δεν μπορουμε να κανουμε διαφορετικα ακομα.
Μου αρεσε ενα που ρητο που ειχα διαβασει
\"Ο ανθρωπος προτιμα να πεθανει παρα να λυσει ενα προβλημα και αυτο ακριβως κανει\"...χμμμ μαλλον δεν το γραφω σωστα το ρητο αλλα καπως ετσι ειναι...μαρεσει....πρεπει και να το εχω ξαναγραψει καπου.
Γιατι ξεθαψες το συγκεκριμενο μυνημα Πανο?

πανος12345
29-07-2009, 16:23
Originally posted by keep_walking
Πςθαινουμε φυσικα γιατι δεν μπορουμε να κανουμε διαφορετικα ακομα.
Μου αρεσε ενα που ρητο που ειχα διαβασει
\"Ο ανθρωπος προτιμα να πεθανει παρα να λυσει ενα προβλημα και αυτο ακριβως κανει\"...χμμμ μαλλον δεν το γραφω σωστα το ρητο αλλα καπως ετσι ειναι...μαρεσει....πρεπει και να το εχω ξαναγραψει καπου.
Γιατι ξεθαψες το συγκεκριμενο μυνημα Πανο?
γιατι ειδα τον χαρο με τα ματια μου καποτε και ωριμασα οσο δεν μπορεις να φανταστεις φιλε μου . γιατι ειδα για πωτη φορα τον κοσμο χωρις εμενα και αρχισα να βλεπω αυτους που θα αφηνα πισω μου και να κανω οτι μπορω για να ειναι καλα χωρις καν την δικη μου παρουσια....