PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : μα γιατι να στεναχωριεμαι τοσο με τις βλακειες των αντρων???

Christine
22-06-2010, 14:15
Καλημέρα σε όλους σας! είμαι Χριστίνα ετών 29...και άλλες φορές είχα ξαναγράψει...γιατι 'εχω το ελάττωμα να καταπιάνομαι με τις συμπεριφορές των άλλων....
με αποτέλεσμα να πέφτω ψυχολογικά...να μην έχω όρεξη να χαρώ τη ζωή μου...και αυτό μπορει να διαρκεσει μεχρι και καποιες βδομαδες. Μετα ολα οκ....μέχρι να κανω και πάλι καμιά νέα γνωριμία και αποδειχθεί μια φούσκα που σκαει στο τελος....με κουραζουν πια ολα αυτα....
Αυτή τη φορά πριν ένα μήνα περιπου γνωρισα εντελώς τυχαία ανα παληκαρι απο Ναξο....είχα επισκεφτει το νησι μαζι με τη μητερα μου...για να δει καποια δικα της φιλικα πρόσωπα. Σηκώθηκα πρωι πρωι ...Κυριακη ήτανε...για να παω μια βολτα πινοντας το φραπε μου...κανω την κίνηση να πεταξω τα σκουπίδια μου στον καδο που μολις ειχε αλλαχτει η σακουλα...και ακουω εναν αντρα να μου κανει παρατηρηση...'τωρα μολις το αδειασα...δοσε το σε εμενα...
Αμεσως πιασαμε την κουβεντα....μου προτεινε μιας και ηθελε να κανει ενα διαλλειμα απο τη δουλεια, να πιουμε καφεδακι...
Επειδη μου φανηκε πολυ φιλικος και ανοιχτος( μου αρεσε κιολες!) δεχτηκα. Ειπαμε πολλα μεσα σε μισι ώρα...καταλαβα οτι δεν ηταν παντρεμενος...βεβαια δεν ημουν σιγουρη εαν υπήρχε καποια κοπελα στη ζωη του. Ήταν ενας χρόνος που ειχε επιστρεψει στο νησι και εμενε μαζι με τη μητερα του σε ενα χωριουδακι επειτα απο πολυχρονη εργενικη ζωη στην Αθήνα. Είχε ασχοληθει και με τη μουσικη κιολας. Λεω....μπορει να πετυχαμε "λαβρακι" 29 εγώ 40 αυτος...κατι σοβαρο θα θελει στη ζωη του...
Επέστρεψα στην Παρο και αρχισαν τα τηλεφωνηματα...μου μίλαγε για πολλ'ά πράγματα...παντα με φιλκή διαθεση και καμια φορα με πειραζε με χιουμοριστική διάθεση! μια μερα μου επαιξε και με το λαουτο και μου τραγουδησε δια τηλεφώνου!! Απόρησα..υπαρχει ακομα ρομαντισμός τελικα???
Πέρασαν καπιες μερες και του προτεινα να τον επισκεφτω..ηθελα να τον γνωρισω καλυτερα...να καταλαβω καλυτερα τι σοι ανθρωπος ηταν τελικα...
Είχε αγχωθει για το που θα μεινω...ήθελε να νι,ωθω ανετα...τελικα πήγα στο ιδιο ξενοδοχειο που ειχα μεινει και την αλλη φορα.
Την πρώτη μερα....περασαμε πολυ ωραια....γελια...χαρες....μπαν κι φαγητο σε ρομαντικο μερος....ποτο το βραδυ...να σας πω τη μαυρη μου αληθεια απο την αρχι μου ειχε πει ότι εδω και μηνες δεν εβγαινε τα βραδυα...ενταξει δεν μου κανε εντυπωση...ελεγα και εγω εαν βρει μια κοπελα θα κανει καποια υποχωρηση.
Το βράδυ εκδηλώθηκε.....επιδιωξε να ρθει πιο κοντα μου...με αγκαλιτσες, φιλακια...ξερετε...δεν τον απετρεψα ...το θεωρησα φυσικο να θελει πολυ μια κοπελα που του αρεσει...αλλα του εξηγησα οτι ακομα ηταν νωρις να προχωρησουμε στα βασικα. Φυσικα δεν εδειξε να θυμωνει...
Την επομενη μερα μου ρθε η καμπανια!! ντιν νταν!! ερχεται κατω στη Χωρα για καφε.....αποφασισα οτι δεν ταιριαζουμε! εχουμε αλλους ρυθμους....μην ριχνεις ευθυνες στον εαυτο σου, μου ειπε. Αποκλειεται να το ειπε επειδη δεν του κατσα....εαν ειχε λιγη ακομα υπομονη να κανουμε ποιο πολυ παρεα ολα θα γινοντουσαν....η δικαιολογια του?? στο λεω απο τωρα γιατι μετα απο ενα μήνα θα είνα πιο επώδυνο εάν θα είχαμε προχωρήσει! Δυο ωρες καθομασταν στο καφε...και ακρη δεν εβγαζα....τί μύγα τον τσιμπησε.... Δυστυχώς τι πλοιο θα εφευγε 14:10 οποτε δεν ειχα που να γυρναω μονη μου...αν και θα πρεπε να τον αφησω συξηλλο και να σηκωθω να φύγω!
Θα μου πειτε..μπες και στη θεση του....ίσως να εχει σοβαρο λογο..πρεπει να σεβαστεις τη θεση του....και ομως....ειχα πολυ θυμο και το εδειξα.
Μαλλον πιο πολυ με τον εαυτο μου θυμο...που οποτε επιλεγω καποιο αρσενικο να κανω κατι .....παντα παει κατι στραβα.

krino
22-06-2010, 14:27
Originally posted by Christine

Αποκλειεται να το ειπε επειδη δεν του κατσα....εαν ειχε λιγη ακομα υπομονη να κανουμε ποιο πολυ παρεα ολα θα γινοντουσαν....

θα προτιμουσες να στο πει μετα?
Εγω στην θεση σου, θα κερδιζα ενα καλο φιλο, για οποτε θα ξαναπας στο νησι.

ΥΓ..... την βλακεια μονο δεν καταλαβα....

Christine
22-06-2010, 14:31
αμ...τον ρώτησα....εαν μπορούμε να κρατησουμε μια επικοινωνια....και ειπε....οχι γιατι θα ναι ψυχοφθορο......

whitecandle
22-06-2010, 14:33
Christine, κι εγώ έχω ένα θέμα με τους άντρες. Που το ξέρεις ότι δεν το είπε επειδή δεν του κατσες;

whitecandle
22-06-2010, 14:34
αμ...τον ρώτησα....εαν μπορούμε να κρατησουμε μια επικοινωνια....και ειπε....οχι γιατι θα ναι ψυχοφθορο......
Τότε μήπως ήταν λόγω απόστασης;

Christine
22-06-2010, 14:41
ναι γιατι εαν του καθομουν δε θα λεγε τα ιδια???? ενας αντρας που του αρεσει καποια....δεν μπορει να περιμενει ουτε λιγες εβδομαδες??? ελεοοοοοος....
αυτους 3 εβδομαδες τηλεφωνουσε και μιλαγαμε μια ωρα....και ποτε δεν επεμενε να ρθω στο νησι του...δικη μου πρωτοβουλια ητανε...
Την αλλα μερα ξυπνησε και εχασε την υπομονη του?????

krino
22-06-2010, 14:42

και αυτο παλι ειναι επιλογη,
βλακεια δεν βλεπω.

frei
22-06-2010, 15:00
Ούτε να του κάτσεις όφειλες, ουτε όμως να πας εσυ στη Νάξο...... αυτος θεωρησε οτι μαλλον ερχεσαι μόνο για σ..ξ, δεν του βγηκε οπως ηθελε, απογοητευτηκε και λουφαρε..... Αν ηθελε θα εκανε υπομονη. Μην θυμωνεις με τον εαυτό σου. Τα πραγματα δεν ερχονται πάντα οπως τα θέλουμε...!

krino
22-06-2010, 15:05
Originally posted by frei
Ούτε να του κάτσεις όφειλες, ουτε όμως να πας εσυ στη Νάξο...... αυτος θεωρησε οτι μαλλον ερχεσαι μόνο για σ..ξ, δεν του βγηκε οπως ηθελε, απογοητευτηκε και λουφαρε..... Αν ηθελε θα εκανε υπομονη. Μην θυμωνεις με τον εαυτό σου. Τα πραγματα δεν ερχονται πάντα οπως τα θέλουμε...!

ολα αυτα εσυ τωρα πως τα καταλαβες?
εκτος αν διαβαζαμε αλλο κειμενο....

whitecandle
22-06-2010, 15:08
ναι γιατι εαν του καθομουν δε θα λεγε τα ιδια???? ενας αντρας που του αρεσει καποια....δεν μπορει να περιμενει ουτε λιγες εβδομαδες??? ελεοοοοοος....
αυτους 3 εβδομαδες τηλεφωνουσε και μιλαγαμε μια ωρα....και ποτε δεν επεμενε να ρθω στο νησι του...δικη μου πρωτοβουλια ητανε...
Σωστά. Μήπως όπως είπα γιατί δεν κατάλαβα καλά υπήρχε απόσταση μεταξύ σας; Εσύ θα ξαναγύρναγες Αθήνα;

frei
22-06-2010, 15:08
αστο κρινο...... και ουτε προκειται να καταλαβεις!

whitecandle
22-06-2010, 15:09
Originally posted by krino
βλακεια δεν βλεπω.
Ήταν βλακεία επιλογή, άμα θες πες το έτσι ;)

krino
22-06-2010, 15:10

μισο λεπτο,
γιατι δεν βλεπεις το ενδεχομενο οτι ο ανθρωπος δεν ηθελε να προχωρησετε κατι που για τον περισσοτερο κοσμο θα σημαινε αυτοματα μια σοβαρη δεσμευση και ετσι να μην παιξει μαζι σου?

whitecandle
22-06-2010, 15:10
frei σου\'χω στείλει u2u.

krino
22-06-2010, 15:11
Originally posted by lightbluepath

βλακεια δεν βλεπω.
Ήταν βλακεία επιλογή, άμα θες πες το έτσι ;)

δεν κρινω τις επιλογες των αλλων,
οταν αφορουν την ζωη τους.

Ενω αμα προχωραγε και την εκανε μετα θα ηταν εξυπναδα ε?

μαστα......

krino
22-06-2010, 15:12
αστο κρινο...... και ουτε προκειται να καταλαβεις!

σωστα....
βρεθηκε η συνομωσια της καπνιστης γαλοπουλας και δεν ταιριαζω.

Προς ενημερωσην,
τα sex and the city δεν ειναι το φορτε μου.

whitecandle
22-06-2010, 15:13

μαστα......
Όταν είναι χωρίς λόγο, είναι βλακεία ;)

RainAndWind
Ρε το καημένο το λαβράκι,που δεν ρωτήθηκε καν αν ήθελε να τον θεωρούνε \"ό,τι πρέπει\",λολ.Και οργίστηκες μαζί του κιόλας,αντί να οργιστεί αυτός.Ο άνθρωπος σου φέρθηκε πολύ ευγενικά,ενώ αυτοπροσκλήθηκες στη ζωή του για να κυνηγήσεις την ανάγκη σου για σοβαρή σχέση.Και θύμωσες κι από πάνω...ναι...:P
Να καταπιαστείς περισσότερο με σένα και το γιατί πιστεύεις ότι έχεις το δικαίωμα να βαφτίζεις τους άλλους ως πρόσφορα άτομα για την κάλυψη των αναγκών σου,δίχως καν να έχουν το δικαίωμα να σου πούνε ένα ευγενικό στοπ δίχως να θυμώσεις.

frei
χαχαχα, πιανεσαι ευκολα ομως!

ενταξει κρινο, οτι πεις! συμφωνω απολυτα μαζι σου!

krino
22-06-2010, 15:14

μαστα......
Όταν είναι χωρίς λόγο, είναι βλακεία ;)

οταν κατι το ζυγισεις και αποφασισεις οτι δεν σου κανει,
ειναι χωρις λογο?

Christine
22-06-2010, 15:15
τελοσπαντων......\'οσο τα σκαλίζουμε χειρότερα νιώθω....ευχαριστώ που μου απαντήσατε...θα προσπαθησω να παω παρακατω....
θα μου περασει.....αμα πιααααα.....

krino
22-06-2010, 15:15
χαχαχα, πιανεσαι ευκολα ομως!

ενταξει κρινο, οτι πεις! συμφωνω απολυτα μαζι σου!

αμα θελω πιανομαι μια χαρα,
παντως τερτιπια δεν κανω.

Τωρα ειτε συμφωνεις ειτε οχι,
εγω δεν εχω προβλημα.

whitecandle
22-06-2010, 15:17
ειναι χωρις λογο?
Ναι γιατί να μην σου κάνει όμως; Η κοπέλα δεν έδειξε τίποτα αρνητικό. Anyway δεν έχω όρεξη να το συνεχίσω.

frei
22-06-2010, 15:18
Αν δεν ειχες προβλημα δεν θα εκανες και παραθεση, παρεπιπτοντως πρεπει να εχει πεσει τρελη πεινα.... κατι για γαλοπουλες ελεγες?????

Κερνάς το φορουμ???

whitecandle
22-06-2010, 15:20
Originally posted by RainAndWind
Ρε το καημένο το λαβράκι,που δεν ρωτήθηκε καν αν ήθελε να τον θεωρούνε \"ό,τι πρέπει\",λολ.Και οργίστηκες μαζί του κιόλας,αντί να οργιστεί αυτός.Ο άνθρωπος σου φέρθηκε πολύ ευγενικά,ενώ αυτοπροσκλήθηκες στη ζωή του για να κυνηγήσεις την ανάγκη σου για σοβαρή σχέση.Και θύμωσες κι από πάνω...ναι...:P
Να καταπιαστείς περισσότερο με σένα και το γιατί πιστεύεις ότι έχεις το δικαίωμα να βαφτίζεις τους άλλους ως πρόσφορα άτομα για την κάλυψη των αναγκών σου,δίχως καν να έχουν το δικαίωμα να σου πούνε ένα ευγενικό στοπ δίχως να θυμώσεις.
Δλδ άμα δεν μας εκπληρώσουν οι άλλοι αυτή την ανάγκη ποιός θα την εκπληρώσει RAW; Φτιαχτήκαμε για να συμπληρώνουμε ο ένας τον άλλον και όχι για να ζούμε μόνοι μας.

RainAndWind
22-06-2010, 15:24
Ο άλλος μπορεί να μην ήθελε να είναι λαβράκι,αλλά μαρίδα.Πού ξέρεις,λοοολ.
Ρωτάμε καθαρά,δε βγάζουμε τα συμπεράσματα πώς ο άλλος θα μας εξυπηρετήσει καλύτερα,έχει δεν έχει την όρεξή μας.Εγωιστικότατο,χειριστι κότατο.Και θυματοποιητικότατο για τα λαβράκια.:P

krino
22-06-2010, 15:25

ειναι χωρις λογο?
Ναι γιατί να μην σου κάνει όμως; Η κοπέλα δεν έδειξε τίποτα αρνητικό. Anyway δεν έχω όρεξη να το συνεχίσω.

γιατι να μην σου κανει ρωταει......
δεν ξερω αν υπαρχουν τετοιες απαντησεις,

πες μου που υπαρχει ο ανθρωπος πριν γεννηθει.

Christine
22-06-2010, 15:25
καλα βρε σεις μην τσακωθείτε τώρα.....

Ίσως να ήμουνα υπερβολική στις αντιδρασεις μου.....μπορει απλα να μην ηθελε δευμευσεις και οχι επειδη δεν του εκατσα!

Ναι...ειναι αλήθεια ότι πόνταρα σε αυτη τη γνωριμία....ότι ίσως τα παμε καλά....και αφου ειναι και 40 χρονων άνθρωπος θα μπορουσε να θελει να αποκατασταθει. ΟΚ. ειχα και πολλοστη φορα προσδοκίες και για αυτο έπεσα απο τα σύννεφα!! Μα τί να κάνω???
αντιδρώ παρορμητικά όποτε μου αρεσει κάποιος και δεν μου ερχονται ευνοικα τα πράγματα!
Ίσως καποια στιγμη αφου περασει κανενας μήνας να τον παρω τηλεφωνο να ζητησω συγγνωμη για τη συμπεριφορα μου..\'οχι όμως να τον μεταπεισω...
Παιδια με πονανε οι αποριψεις απο ατομα που μου αρεσουν και περιμενω κατι....
Θυμαμαι τον πρωτο πλατωνικό έρωτα...που τελικα τα εφτιαξε με αλλη....και ειχα σοκαριστει τοοοοσο πολυ...ηταν πολυ καλο και ήσυχο παιδι...η μαμα του με συμπαθουσε παρα πολυ...τον ειχα παρει τηλεφωνο...χωρις να εχω ιδεα οτι υπηρχε αλλη κοπελα...μου ειχε δειξει οτι του αρεσα πολυ. Κεραμιδα μου ρθε οταν εμαθα για τιον αρραβωνα του....

krino
22-06-2010, 15:26
Αν δεν ειχες προβλημα δεν θα εκανες και παραθεση, παρεπιπτοντως πρεπει να εχει πεσει τρελη πεινα.... κατι για γαλοπουλες ελεγες?????

Κερνάς το φορουμ???

συνηθως κανω παραθεση γιατι λεω την γνωμη μου,
οχι γιατι τραβαω ζορι.

οτι θετε παιδες,
κερναει ο κρινος.

frei
22-06-2010, 15:26
Rainand Wind

Δεν σου κρυβω οτι ενω θεωρω σκληρο τον τροπο που γραφεις, συμφωνω απολυτα με αυτα που λες..... ουσιαστικα ενας χειρισμος ειναι το ολο σκηνικο για την καλυψη μιας συναισθηματικης αναγκης....!

krino
22-06-2010, 15:27

και αφου ειναι και 40 χρονων άνθρωπος θα μπορουσε να θελει να αποκατασταθει.

αυτο μου δινει μια ερμηνεια.....

RainAndWind
22-06-2010, 15:28
Ορίστε Christine.Ήδη έκανες κάτι πολύ ωφέλιμο για σένα,για να μην απογοητεύεσαι στο μέλλον και να μην πιέζεις και τους άλλους με τις προσδοκίες σου.Άρα έμαθες κάτι από την εμπειρία σου,για σένα και τους άλλους.Πολύ θετικό.:)

krino
22-06-2010, 15:29

Άρα έμαθες κάτι από την εμπειρία σου,για σένα και τους άλλους.Πολύ θετικό.:)

μαθαμε και εμεις κατι,

:D:D

whitecandle
22-06-2010, 15:30
Εγώ δεν κατάλαβα τι λέει η RainAndWind, θα απαντήσω στα λόγια της Christine, ότι και για μένα είναι σκληρό να θέλω κάποιον και να μην έιναι αντάξιος των προσδοκιών μου. Είναι πολύ άσχημο, πραγματικά.

Christine
22-06-2010, 15:30
εσύ Κρινο μιλάς μιλάς αλλά άκρη δε βγαζω.....αααααααχχχ παει το ΛΑΒΡΑΚΙ!!!!

krino
22-06-2010, 15:31
Εγώ δεν κατάλαβα τι λέει η RainAndWind, θα απαντήσω στα λόγια της Christine, ότι και για μένα είναι σκληρό να θέλω κάποιον και να μην έιναι αντάξιος των προσδοκιών μου. Είναι πολύ άσχημο, πραγματικά.

οκ wake up......

οι ανθρωποι υπαρχουν, ζουν ηδη,
δεν τους κοβουμε φετες και σταματαμε εκει που θελουμε.

whitecandle
22-06-2010, 15:32
οτι θετε παιδες,
κερναει ο κρινος.
Αχα, εγώ θέλω μια ιντερνετική μπύρα.

Πλάκα κάνω, δεν πίνω μπύρες. Και πίνω μπύρες πίνω μπύρες πίνω μπύρεςςςςςςςςςςςςς

Θεοφανία
22-06-2010, 15:33

ακριβως.

Επίσης, αν ο τύπος ήθελε κάτι παραπάνω, δεν θα περίμενε τρεις εβδομαδες να μιλάτε τηλεφωνικά και στο τέλος να πάρεις εσύ την πρωτοβουλία να βρεθειτε.
Το πιθανότερο είναι πως κάτι τον ξενέρωσε τη βραδιά που έπαιξαν τα φιλάκια, (πχ, θελω να γινω η μανα των παιδιων σου και να τα μαθουμε μαζι ψαρεμα, ή, οι γονεις μου παντα ονειρευονταν να κανουν γαμπρο απο τη Ναξο), και αλλα δεσμευτικα σεινημμενα, οπότε το έληξε χωρις πολλά-πολλά.

Είμαι σιγουρη πως θεωρεις οτι δεν εκανες κατι τετοιο, αν ομως διαβασεις το ποστ σου θα δεις πως δεν εγραψες οτι τον είδες και ανατρίχιασες, αλλα οτι ταιριάζατε ηλικιακα για κατι πιο σοβαρο.

RainAndWind
frei μου,όσο κι αν φαίνεται παραδοξότατο από τον τρόπο μου,δεν είμαι σκληρή σαν προσωπικότητα.Μάλλον πολύ συναισθηματική θα με έλεγα.:P
Ίσως πρόκειται για την προσπάθειά μου να μην κάνω κι εγώ το συναισθηματισμό μου μανιέρα και σημαία.Who knows?Άααβυσσος,λολ//

whitecandle
οκ wake up......

Βρε κρίνο δεν καταλαβαίνω τι γράφεις δεν τους κόβουμε φέτες και σταματάμε εκεί που θέλουμε. Μιλάς για τους άλλους; Νομίζω το δεύτερο το κατάλαβα. Με το πρώτο τι εννοείς; Δεν τους κόβουμε φέτες;

krino
22-06-2010, 15:34
εσύ Κρινο μιλάς μιλάς αλλά άκρη δε βγαζω.....αααααααχχχ παει το ΛΑΒΡΑΚΙ!!!!

δεν ειναι απαραιτητο να βγαλεις ακρη σωνει και καλα απο εμενα.
Ας βγαλεις και απο την RAW,
τα ιδια πραγματα λεμε στο περιπου.

Πιθανον να θες να τα ακουσεις απο γυναικα....

krino
22-06-2010, 15:35

οκ wake up......

Βρε κρίνο δεν καταλαβαίνω τι γράφεις δεν τους κόβουμε φέτες και σταματάμε εκεί που θέλουμε. Μιλάς για τους άλλους; Νομίζω το δεύτερο το κατάλαβα. Με το πρώτο τι εννοείς; Δεν τους κόβουμε φέτες;

θα σου πω αυριο,
που θα εχω μαζεψει ολες τις σημερινες αποριες.

;)

whitecandle
22-06-2010, 15:36
Σιγά βρε παιδιά λες και ζήτησε να τον σκοτώσει. Σοβαρή σχέση ζήτησε η κοπέλα, τόσο δύσκολο είναι να βρεθεί κάποιος σοβαρός για να μας καλύψει; Δλδ για τρίο και για τέτοια βρίσκεται δλδ;

whitecandle
22-06-2010, 15:38
θα σου πω αυριο,
που θα εχω μαζεψει ολες τις σημερινες αποριες.

;)
Γκρρρρρρρ....

frei
22-06-2010, 15:39
RAW μου

δεν σε κρινω γιατι στο κατω κατω ετσι ακριβως ειμαι κι εγω! Απλως προσπαθω να προσεχω λιγο γιατι εχω χασει πολυ κοσμο επειδη δεν μπορουσα να μιλησω γλυκαναλατα!

Christine
22-06-2010, 15:47
Εγώ Θεοφανία δεν του ανέφερα καν ότι βιαζόμαι για αποκατάσταση....και θέλω παιδάκια...ηθελα να του δειξω ότι ήρθα μήπως και μπορέσουμε να επικοινωνήσουμε και να περασουμε ωραια...εκτός και εαν οι βαθύτερες επιθυμίες μιας γυναίκας μπορούν να μυριστουν απο χιλιόμετρα......και ενταξει....το καταλαβε οτι δεν ειμαι κοριτσι για μια βραδια μονο.....

Όταν ομως την αλλη μερα τηλεφωνικα ξαναμιλησα για να του πω οτι εφτασα καλα....οταν ρωτησα μηπως απλα δεν ηθελε σχεση σοβαρη.... μηπως αυτη ηταν η διαφορα μας και ειπε οτι δεν ταιριαζαμε.....απαντησε οτι οι ρυθμοι μας ειναι διαφορετικοι (?)

Και επισης ρωτησα να μαθω μηπως εκανα κατι που τον προσβαλλα....τιποτα και εκει....οχι λεει ημουν ενταξει...να μην ριχνω ευθυνες στον εαυτο μου....το μονο που μπορει να τον πειραξε ηταν οταν πηγε να με φιλισει... εεεεε........για αρχη δεν ηταν τρυφερο.....ξερετε τωρα....γλωσσιτσα....και .....μπλα μπλα....και παλι ημουνα πολυ ευγενικη...δεν εδειξα καμια απεχθεια ή ιχνος δυσαρεσκειας,....απλα ειπε δειξε μου εσυ...πως θελεις να σε φιλανε,,,,
μα...και παλι αμα με ηθελε δε θα θυμωνε απο αυτο....γιατι προσπαθησε να ειναι πιο συγκρατημενος και πιο ρομαντικος
anyway.....

frei
22-06-2010, 15:51
Ερώτηση? Εσύ τον πήρες για να του πεις οτι εφτασες? Σου ειχε πει να τον παρεις οταν φτάσεις?
Μηπως όντως του εδειξες υπερβολικα διαθεσιμη για γαμο?

whitecandle
22-06-2010, 15:53
Πως να του έδειξε υπερβολικά διαθέσιμη βρε frei; Επειδή πήρε ένα τηλέφωνο; Και τι τόσο κακό έχει ο γάμος πια;

marina38
22-06-2010, 15:54
Christine έχω την εντύπωση ότι και οι προηγούμενες ιστορίες σου με άντρες κινούνται γύρω από τον ίδιο άξονα... Εδώ πάντως από αυτά που διαβάζω, ακούω μια κοπέλα που έχει στο μυαλό της πολύ συγκεκριμένες προσδοκίες εξαιρετικά περιοριστικές για να αναπτυχθεί ελεύθερα μια νέα γνωριμία.

Τον προσεγγίζεις γιατί υποθέτεις ότι θα θέλει \'κάτι σοβαρό\', με στόχο βεβαίως την \'αποκατάσταση\'. Και λες κιόλας \'είναι νωρίς για να προχωρήσουμε στα βασικά\' απορώντας που ένας άνθρωπος 40 χρονών δεν μπορεί να περιμένει μερικές...εβδομάδες. Γιατί αλήθεια το να μας αρέσει κάποιος πρέπει να συνδυάζεται με την αναμονή στα \'βασικά\'? Και τι ακριβώς σημαίνει αυτό?

Δεν είναι ότι αντιδράς \'παρορμητικά\', είναι ότι περιμένεις τη δέσμευση προτού καν υπάρξει μια οικειότητα, και την οικειότητα προτού καν υπάρξει η \'χημεία\'.

whitecandle
22-06-2010, 15:57
Μπορεί η κοπέλα να μη θέλει να πληγωθεί και να μην είναι μόνη της μετά ρε παιδιά. Που είναι το κακό; Και αυτό το ότι δεν πρέπει να περιμένει ένας άνθρωπος στα 40 πρώτη φορά το ακούω. :S

Θεοφανία
22-06-2010, 15:57
Εγώ Θεοφανία δεν του ανέφερα καν ότι βιαζόμαι για αποκατάσταση....και θέλω παιδάκια...ηθελα να του δειξω ότι ήρθα μήπως και μπορέσουμε να επικοινωνήσουμε και να περασουμε ωραια...εκτός και εαν οι βαθύτερες επιθυμίες μιας γυναίκας μπορούν να μυριστουν απο χιλιόμετρα......και ενταξει....το καταλαβε οτι δεν ειμαι κοριτσι για μια βραδια μονο.....

Όταν ομως την αλλη μερα τηλεφωνικα ξαναμιλησα για να του πω οτι εφτασα καλα....οταν ρωτησα μηπως απλα δεν ηθελε σχεση σοβαρη.... μηπως αυτη ηταν η διαφορα μας και ειπε οτι δεν ταιριαζαμε.....απαντησε οτι οι ρυθμοι μας ειναι διαφορετικοι (?)

Και επισης ρωτησα να μαθω μηπως εκανα κατι που τον προσβαλλα....τιποτα και εκει....οχι λεει ημουν ενταξει...να μην ριχνω ευθυνες στον εαυτο μου....το μονο που μπορει να τον πειραξε ηταν οταν πηγε να με φιλισει... εεεεε........για αρχη δεν ηταν τρυφερο.....ξερετε τωρα....γλωσσιτσα....και .....μπλα μπλα....και παλι ημουνα πολυ ευγενικη...δεν εδειξα καμια απεχθεια ή ιχνος δυσαρεσκειας,....απλα ειπε δειξε μου εσυ...πως θελεις να σε φιλανε,,,,
μα...και παλι αμα με ηθελε δε θα θυμωνε απο αυτο....γιατι προσπαθησε να ειναι πιο συγκρατημενος και πιο ρομαντικος
anyway.....

κοιτα.....δεν θα μαθεις ποτε τι τον χαλασε, γιατι φυσικα και δεν θα στο πει κατάμουτρα, οπως και ο καθενας μας αν αποφασιζε πως δεν του κανει καποιος.

Ξέχασε το και κοίτα μπροστα. Ζεις σε ένα απο τα πιο όμορφα νησια και ειναι η καλυτερη εποχη για καλοκαιρινους ερωτες....:)

krino
22-06-2010, 15:59
Originally posted by marina38

Γιατί αλήθεια το να μας αρέσει κάποιος πρέπει να συνδυάζεται με την αναμονή στα \'βασικά\'? Και τι ακριβώς σημαίνει αυτό?

ετσι ειναι το χμμμ... σχεδιο.
Καλα, δεν εχεις ακουσει σχετικως?

frei
22-06-2010, 16:00
lightbluepath,

αν διαβασεις αυτα που λεει η μαρινα38, αν δενκανω λαθος το ονομα, αυτο εννοω υπερβολικα διαθεσιμη για γαμο. Δεν μπορει να τον ξερεις τον αλλον απο λιγο εως καθολου, να μην εχει δημιουργηθει οικειοτητα και να σκεφτεσαι γαμο και παιδια κτλ κτλ.....

Δεν υπαρχει τιποτα κακο στον γαμο αλλα πρεπει να εχει περασει ενα διαστημα, να τον ξερεις τον αλλον πολυ καλα για να προχωρησεις σε ενα τετοιο βημα..... ο γαμος δεν ειναι παιχνιδι!

marina38
22-06-2010, 16:00

anyway.....

Μα τι πάει να πει \'κορίτσι για μια βραδιά\' τέλος πάντων? Αν δηλαδή περίμενε για κανα μήνα με κουβεντούλα και ρομαντισμό και μετά επιτέλους προχωρούσατε και σε παρατούσε την επόμενη, αυτό θα σήμαινε ότι δεν είσαι \'κορίτσι της μιας βραδιάς\'? Αν πάλι αντί να αποκρούσεις το φιλί του ανταποκρινόσουν, πού ξέρεις ποια θα ήταν η συνέχεια και τι αυτό θα του έδειχνε για εσένα?

marina38
22-06-2010, 16:02

Γιατί αλήθεια το να μας αρέσει κάποιος πρέπει να συνδυάζεται με την αναμονή στα \'βασικά\'? Και τι ακριβώς σημαίνει αυτό?

Ναι. Κι επειδή και οι 40ρηδες έχουν ακούσει σχετικώς, πιο ύποπτο θεωρώ να \'περιμένει\' κάποιος, παρά τη συμπεριφορά του κυρίου που γνώρισε η Christine...

krino
22-06-2010, 16:02

Μα τι πάει να πει \'κορίτσι για μια βραδιά\' τέλος πάντων?

αααααααααααααα δεν μπορω να μην το πω,
θα σκασω.......

λοιπον εγω να ξερετε οτι ειμαι ο αντρας για δεκαετιες.
Αμ πως.....

whitecandle
22-06-2010, 16:03
lightbluepath,

αν διαβασεις αυτα που λεει η μαρινα38, αν δενκανω λαθος το ονομα, αυτο εννοω υπερβολικα διαθεσιμη για γαμο. Δεν μπορει να τον ξερεις τον αλλον απο λιγο εως καθολου, να μην εχει δημιουργηθει οικειοτητα και να σκεφτεσαι γαμο και παιδια κτλ κτλ.....

Δεν υπαρχει τιποτα κακο στον γαμο αλλα πρεπει να εχει περασει ενα διαστημα, να τον ξερεις τον αλλον πολυ καλα για να προχωρησεις σε ενα τετοιο βημα..... ο γαμος δεν ειναι παιχνιδι!
Το γάμο μπορείς να τον σκέφτεσαι και πριν καν γνωρίσεις κάποιον επειδή θεωρείς ότι μπήκες στην ηλικία.

Christine
22-06-2010, 16:04
μα...αυτός δεν εδωσε την ευκαιρια ουτε αυτη η οικειοτητα να αναπτυχθει! εβγαλε το πόρισμα αμεσως!!!! πηρε βιαστικη αποφαση παιδια ενω εδειχνε οτι με ηθελε!!!! πώς μπορουσε να ξερει εξαρχης την εκβαση αυτης της σχεσης????
ειναι δυνατον εγω να τον καταπίεζα να με παντρευτει??? σιγα σιγα θα το πηγαιναμε.....

με αδειασε τωρα και πονεσε....αυτο....ετσι το ιδιο θα ηταν και σε ενα μηνα εαν το εκανε...ακομα και πιο κοντα να ειχαμε ερθει....ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ...οχι ομως στην αποτομη συμεριφορα μου που του μιλισα απο το τηλεφωνο...

krino
22-06-2010, 16:05

Ναι. Κι επειδή και οι 40ρηδες έχουν ακούσει σχετικώς, πιο ύποπτο θεωρώ να \'περιμένει\' κάποιος, παρά τη συμπεριφορά του κυρίου που γνώρισε η Christine...

καλα απο την αλλη,
αλλο 40αρικο κουμπι και εκεινος....

απο την μια οι μεν κανουν σχεδια και τακτικες αλα κλαουζεβιτς,
ενω οι δε, αποκωδικοποιουν.....

Δυο οψεις, ιδιο νομισμα.

frei
22-06-2010, 16:05
Αρα ο γαμος ειναι κατι που πρεπει να γινει επειδη εισαι σε ηλικια γαμου και οχι κατι που θελεις να γινει επειδη ταιριαζεις με τον αλλον.... λυπαμαι αλλα διαφωνω lbp μου.....

krino
22-06-2010, 16:08

σιγα σιγα θα το πηγαιναμε.....

δεν σε κοβω για καλο ψαρα.
Τραβας ατσαλα την μισινεζα, τα λαβρακια φευγουν, και σου τρωνε κιολας την γαριδα!!!

whitecandle
Αρα ο γαμος ειναι κατι που πρεπει να γινει επειδη εισαι σε ηλικια γαμου και οχι κατι που θελεις να γινει επειδη ταιριαζεις με τον αλλον.... λυπαμαι αλλα διαφωνω lbp μου.....
Φυσικά και πρέπει να ταιριάζεις με τον άλλον. Αλλά όχι να μείνεις και μόνος σου. Συνδυασμός και των δύο.

whitecandle
δεν σε κοβω για καλο ψαρα.
Τραβας ατσαλα την μισινεζα, τα λαβρακια φευγουν, και σου τρωνε κιολας την γαριδα!!!
Κρίνο άσε τις ειρωνείες.

krino

ευτυχως,
μπορουμε να συμφωνησουμε εμεις....

:cool:

frei
22-06-2010, 16:09
Καλυτερα μονος και ησυχος παρα μια ζωη με προβληματα!

frei
22-06-2010, 16:14
Βρε κρινο,

ηδη απο την γαλοπουλα τα βρηκαμε.

Christine
22-06-2010, 16:14
και βεβαια στη συνεχεια βρηκαμε καποια τεσπα χημεια και ανταποκριθηκα στα φιλια του....και αμεσως καταλαβε οτι δε με αφηνε αδιαφορη...μα...δεν ηθελα να προχωρήσω...πειραζει δηλ?? νομιζα οτι θα ειχαμε χρονο...νομιζα οτι θα ηθελε συνεχεια....

marina38
22-06-2010, 16:16
μα...αυτός δεν εδωσε την ευκαιρια ουτε αυτη η οικειοτητα να αναπτυχθει! εβγαλε το πόρισμα αμεσως!!!! πηρε βιαστικη αποφαση παιδια ενω εδειχνε οτι με ηθελε!!!! πώς μπορουσε να ξερει εξαρχης την εκβαση αυτης της σχεσης????
ειναι δυνατον εγω να τον καταπίεζα να με παντρευτει??? σιγα σιγα θα το πηγαιναμε.....

με αδειασε τωρα και πονεσε....αυτο....ετσι το ιδιο θα ηταν και σε ενα μηνα εαν το εκανε...ακομα και πιο κοντα να ειχαμε ερθει....ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ...οχι ομως στην αποτομη συμεριφορα μου που του μιλισα απο το τηλεφωνο...

Έβγαλε ενδεχομένως το πόρισμα ακριβώς που σου είπε: ότι έχετε διαφορετικούς ρυθμούς.

krino
22-06-2010, 16:21

μα...δεν ηθελα να προχωρήσω...πειραζει δηλ?? νομιζα οτι θα ειχαμε χρονο...νομιζα οτι θα ηθελε συνεχεια....

χωρις να μπορω να μπω στο μυαλο του καθενα,
πιθανον αυτη την σταση να την εκτιμησε αρνητικα.
Εχει να κανει με το τι αντιληψεις εχεις και οχι με το αν εισαι κοπελα της μιας νυχτας.

Christine
22-06-2010, 16:22
μα....πρεπει να σε τραβαει και αλλος......γουρουνι στο σακι???? στα χρονια των γονιων μας βρισκομαστε?? που δεν ειχαν επιλογες? η μανα μου ειδε τον πατερα μου της αρεσε και σε 3 μηνες εγινε ο γαμος!! και ολα αυτα γιατι ηταν ηδη 31!

εγω απλα ξεκινισα μια γνωριμια....δεν μπορουσα να ειμαι σιγουρη 100% οτι θα παντρευομουν αυτον τον ανθρωπο!

Και κακο ειναι που θα θελα να παντρευτω?? ακομα και σε 10 χρονια....οποτε προκυψει....

Κρινο μου...ναι....δεν ειμαι καλος ψαρας! αλλα παει τοωρα το λαβρακι....τι να κανω? να τηλεφωνω και να επιμενω? να το σηκωσει και η μαμακα του και να με αρχισει??? μενει με τη μαμακα....ξερεις

frei
22-06-2010, 16:23
Πλάκα κάνεις???? Είναι 40 και μένει με την μαμά του? Κι εσύ καλέ τι θες απο την ζωή του???? Να αντικαταστήσεις την μαμά του.... δεν γίνεται.....μιλάω εκ πειρας. Ξέχνα τον!

krino
22-06-2010, 16:25

Κρινο μου...ναι....δεν ειμαι καλος ψαρας! αλλα παει τοωρα το λαβρακι....τι να κανω? να τηλεφωνω και να επιμενω? να το σηκωσει και η μαμακα του και να με αρχισει??? μενει με τη μαμακα....ξερεις

να σταματησεις καταρχην να βλεπεις τους αντρες σαν λαβρακια και να χαλαρωσεις.
Θα κανεις μια καλη αρχη.

Christine
22-06-2010, 16:26
ΑΚΡΗ ΔΕ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ......πιθανον να αλλαξει γνωμη....αλλα αν τυχει κατι τετοιο δεν ξερω εαν θα το δεχτω.....

marina38
22-06-2010, 16:28
Συγγνώμη αλλά ο άνθρωπος δεν σου πρότεινε να εφαρμόσετε το μοντέλο των γονιών σου, να παντρευτείτε δηλαδή άμεσα. Κι έπειτα είπες ότι δεν σε άφησε αδιάφορη όταν φιληθήκατε...οπότε, που κολλάει το \'γουρούνι στο σακί\'?

Και θα συμφωνήσω απόλυτα με το να σταματήσεις να βλέπεις τους άντρες σαν \'λαβράκια\' και να χαλαρώσεις.

Christine
22-06-2010, 16:30
Λεει οτι εδω και ενα χρονο που εχει επιστρεψει στο νησι μενει με τη μαμα...εχει αλλα 4 αδερφια ολα παντρεμενα.....
Η ζωη του ειναι η δουλεια του....σπιτι...περιβολι.....μπα νακι στη θαλασσα μονος παντα....μετα παλι σπιτι...παιξιμο στο λαουτο ή το βιολι....και νανι...ουτε βγαινει...για ενα καφε στη χωρα...αυτο στην αρχη με βολεψε...μαλλον δεν ειναι γκομενιαρης λεω...ελα ομως που αμα το καλοσκεφτεις κατι δεν παει καλα???

frei
22-06-2010, 16:33
Η\' χωρισμενος!!!

Christine
22-06-2010, 16:34
Μαρινα δεν ειπε τιποτα για τους στοχους του.....απλα μιλαγαμε περναγαμε καλα και επεσαν και φιλακια....ουτε τον ρωτησα τι θελει απο εμενα....ουτε πιεσα τιποτα.....

Christine
22-06-2010, 16:36
χωρισμένος??? δε θα μου το λεγε? θα μπορουσε να παιζει και αυτο....

krino
22-06-2010, 16:37
Λεει οτι εδω και ενα χρονο που εχει επιστρεψει στο νησι μενει με τη μαμα...εχει αλλα 4 αδερφια ολα παντρεμενα.....
Η ζωη του ειναι η δουλεια του....σπιτι...περιβολι.....μπα νακι στη θαλασσα μονος παντα....μετα παλι σπιτι...παιξιμο στο λαουτο ή το βιολι....και νανι...ουτε βγαινει...για ενα καφε στη χωρα...αυτο στην αρχη με βολεψε...μαλλον δεν ειναι γκομενιαρης λεω...ελα ομως που αμα το καλοσκεφτεις κατι δεν παει καλα???

αμα ειναι γκομενιαρης κατι δεν παει καλα,
ενω αμα παιζει λαουτο, παλι στραβος ειναι ο γιαλος....

marina38

Αυτό που δεν πάει καλά είναι που προσπαθείς να αναλύσεις τα δικά του υποθετικά δεδομένα αντί να ασχοληθείς με τα δικά σου.

Έχεις στο μυαλό σου ένα μοντέλο ανθρώπου και σχέσης και πας να τσεκάρεις αν ο καθένας που συναντάς ταιριάζει σε αυτό. Δεν είναι αρνητικό να έχουμε συγκεκριμένα κριτήρια στο μυαλό μας, αλλά δεν είναι όλα τα κριτήρια σημαντικά εξαρχής ούτε διευκολυντικά για την ανάπτυξη μιας σχέσης.

frei
Γιατί να στο πει???? Εχεις δει πολυ κόσμο γύρω σου να ειναι ειλικρινής?

krino
22-06-2010, 16:42
ρε φρει,
εισαι πολυ καχυποπτη,
δεν κανεις ετσι δουλεια.

Christine
22-06-2010, 16:43
το ξερω ......υπαρχει πολυ ψευτια! Ο καθενας μπορει να κρυβει πολλα....

απλα κουβεντιαζω μαζι σας και μου αρεσει αυτο....αναλυουμε....κανουμε ψυχαναλυση!

frei
22-06-2010, 16:43
Ti να πω βρε κρινο,
εχω λαθος εμπειριες....!

Αλλα προτιμω να ειμαι καχυποπτη παρά αφελης!

krino
22-06-2010, 16:44
Ti να πω βρε κρινο,
εχω λαθος εμπειριες....!

Αλλα προτιμω να ειμαι καχυποπτη παρά αφελης!

εγω προτιμω να μην ειμαι αφελης αλλα οχι καχυποπτος.

marina38
22-06-2010, 16:45
Μαρινα δεν ειπε τιποτα για τους στοχους του.....απλα μιλαγαμε περναγαμε καλα και επεσαν και φιλακια....ουτε τον ρωτησα τι θελει απο εμενα....ουτε πιεσα τιποτα.....

Μα εξήγησες ότι είναι νωρίς για να προχωρήσετε περισσότερο και μετά θύμωσες όταν σου είπε ότι δεν θέλει συνέχεια. Αυτό από μόνο του μπορεί να είναι μια πίεση κι όπως εσύ δίνεις τις δικές σου ερμηνείες για τη συμπεριφορά του, μπορεί θαυμάσια να έκανε το ίδιο κι αυτός και να συμπέρανε ό,τι ήθελε να συμπεράνει...

Κι εκείνος μπορεί να έκανε...\'ψυχανάλυση\'. Βλέπεις να βγαίνει άκρη έτσι? :)

frei
22-06-2010, 16:47
Και καλά κάνεις, προφανώς εσένα βοηθάει περισσοτερο να εισαι αφελής κι εμένα να είμαι καχύποπτη.

Καθένας εχει την άμυνά του!

Christine
22-06-2010, 16:47
Κρινε....είδες δε θυμωνω καθολου.....αφασια εισαι!! με αυτα που μας λες!! χα χα χα

frei
22-06-2010, 16:49
Βρε παιδια το θεμα ειναι οτι το σκηνικο δεν έκατσε.. τέλος.....

Εγώ θα είχα ήδη ξεκινήσει στο κυνηγι του επόμενου!!!! :D

Christine
22-06-2010, 16:49
Που να ξερω τι μπορει να ειχε ακριβως στο μυαλο του?? Αβυσσος.....

krino
22-06-2010, 16:51
Κρινε....είδες δε θυμωνω καθολου.....αφασια εισαι!! με αυτα που μας λες!! χα χα χα

θα επρεπε να θυμωνεις?

:D

Lou!
22-06-2010, 16:55
edit: (γενικα)

παντως κ εγω τσαντιζομαι παρα πολυ οταν δινω χυλοπιτα κ θυμωνουν!!
καλα ουτε δικαιωμα στην απορριψη δεν εχουμε?
εγω δλδ γιατι οταν το χαμπαριαζω οτι ο αλλος δε με παει, το δεχομαι?
κ δεν κανω σκηνικα?

Christine
22-06-2010, 16:56
οχι βεβαια! ετσι παντα και στη ζωη εκτος Νετ εχεις χιουμορ? παντως απο ολες τις απαντισεις οι δικες σου μου φτιαξαν τη διαθεση...(δε κοροιδευω)

Christine
22-06-2010, 16:58
Ο καθενας Lucifer αντιδραει διαφορετικα στα ερεθισματα....ειπαμε θα το ξεχασουμε....το υποσχομαι...και αμα τυχον με ξαναπαρει τηλεφωνο ευγενικα και ωραια θα του πω....να προχωρησει παρακατω....μην εχουμε παλι τα ιδια και μπορει και εγω στο τελος να τον απερριπτα!

krino
22-06-2010, 16:59
ναι ετσι οπως ειμαι εδω,
ειμαι και στην καθημερινοτητα μου.

Καλα δεν ειναι θεμα διαθεσης μονο (σε ευχαριστω για αυτο παντως)
αλλα και να αποκτησεις μια αλλη οπτικη.
Καθε διαφορετικη γνωμη ειναι μια τετοια.

Χάιντι
22-06-2010, 17:01
Originally posted by lucifer
καλα ουτε διακαιωμα στην απορριψη δεν εχουμε?
κ δεν κανω σκηνικα?

Συμφωνώ

Christine
22-06-2010, 17:03
Λοιπον Thanks everyone...αλλα τωρα θα κλεισω....θα σας παω νεοτερα εαν εχω....καμια αλλη κατακτηση.....
μπορει και να επανερθει το θεμα του Ναξιωτη στο προσκηνιο....δε θα παρω εγω τηλεφωνο....εννοειται...οχι τωρα...

μπορει σε κανενα μηνα να δω τι κανει....

krino
22-06-2010, 17:05

εαν εχω....καμια αλλη κατακτηση.....

για δεσε καλα το αγκιστρι....
:P

Remedy
22-06-2010, 17:45
το ξερω ......υπαρχει πολυ ψευτια! Ο καθενας μπορει να κρυβει πολλα....

απλα κουβεντιαζω μαζι σας και μου αρεσει αυτο....αναλυουμε....κανουμε ψυχαναλυση!

σκεφτηκες καθολου και τον εαυτο σου οταν το εγραψες αυτο?
μηπως το οτι απ την πρωτη στιγμη τον ειδες σαν μελλοντικο γαμπρο ηταν και η δικη σου κρυφη σκεψη που δεν αποκαλυψες?
θα το ελεγες κι αυτο ψευτια, η για σενα δεν ισχυει?

γενικα συμφωνω απολυτα με οτι σου ειπαν η ρειν η θεοφανια και η μαρινα.

ξανασκεψου οτι κι εσυ ειχες κατι πολυ συκεκριμενο στο μυαλο σου, οπως ισως και αυτος και δεξουν την δικη του ερμηνεια, οτι μαλλον δεν ταιριαζαν οι ρυθμοι σας, η οι βλεψεις σας αν το θες αλλιως...

whitecandle
22-06-2010, 19:22
Κρίνε ωραία σε ψυχολόγησε η Christine κάτι που δεν είχα κάνει εγώ τόσον καιρό!

whitecandle
22-06-2010, 19:23
Originally posted by lucifer
καλα ουτε δικαιωμα στην απορριψη δεν εχουμε?
κ δεν κανω σκηνικα?
Εγώ δεν τσαντίζομαι, με ανεβάζει άμα αρέσω, οπότε τους καταλαβαίνω άμα τους ρίχνω χυλόπιτα έτσι και εγώ θυμώνω άμα δεν αρέσω σε κάποιον.

krino
22-06-2010, 20:05

Κρίνε ωραία σε ψυχολόγησε η Christine κάτι που δεν είχα κάνει εγώ τόσον καιρό!

εμμμμ ναι.....
νομιζω οτι δεν εχεις δει ολες τις πτυχες μου.....

whitecandle
22-06-2010, 20:30
εμμμμ ναι.....

Άντρας δεν είσαι κι εσύ; :P Τι περιμένεις; Όλοι οι άντρες αφασία είναι :P

krino
22-06-2010, 20:33

εμμμμ ναι.....

Άντρας δεν είσαι κι εσύ; :P Τι περιμένεις; Όλοι οι άντρες αφασία είναι :P

ναι αλλα,
αλλες γουσταρουν αφασια αλλες οχι....

whitecandle
22-06-2010, 20:35
ναι αλλα,
αλλες γουσταρουν αφασια αλλες οχι....
Το \'χω καταλάβει από το φόρουμ αυτό.

Christine
23-06-2010, 16:36
Γεια σας! βλέπω έχω αναψει για τα καλά τα αίματα !! Καλε τί κόντρα είναι αυτή αναμεσα σε σας?? αααχ αυτός ο Κρίνο....αααχ αααχχχ

Lou!
23-06-2010, 16:49
Ο καθενας Lucifer αντιδραει διαφορετικα στα ερεθισματα....ειπαμε θα το ξεχασουμε....το υποσχομαι...και αμα τυχον με ξαναπαρει τηλεφωνο ευγενικα και ωραια θα του πω....να προχωρησει παρακατω....μην εχουμε παλι τα ιδια και μπορει και εγω στο τελος να τον απερριπτα!

βασικα το σχολιο δεν πηγαινε ειδικα σε εσενα, ειναι ενας γενικοτερος προβληματισμος δικος μου.

Christine
23-06-2010, 16:51
Το καταλαβα αυτο Lucifer...αλήθεια εαν ξανατηλεφωνισει? τι να κανω? να δωσω μια ακομα ευκαιρια? Ή να τον στειλω?
χμμμμμ

krino
23-06-2010, 16:59

αααχ αυτός ο Κρίνο....αααχ αααχχχ

α για σε παρακαλω πολυ,
δεν θελω βογγητα, ειναι και μεσημερι......

:P

Christine
23-06-2010, 17:01
εδώ είσαι παλι....για λέγε..εαν το \"λαβρακι\" τυχει να ξανατηλεφνησει εγώ σαν καλό κοριτσι....τί θεση να παρω??

για πες εσυ...

krino
23-06-2010, 17:04
εεεεεεε εσυ σαν καλο κοριτσι πρεπει να υπερασπιστεις την \"τιμη\" σου, ναι η οχι?

Christine
23-06-2010, 17:10
δηλ να σταθώ στο ύψος μου! Θα πω πχ: \"Τί θέλεις τώρα? άντε να βρεις μία απο το χωρίο σου που να ταιριάζετε καλύτερα! δε θα παίξουμε αγορι μου....!!!! σωστοοοςςςς??\"

whitecandle
23-06-2010, 17:13
Λολ

krino
23-06-2010, 17:17
δηλ να σταθώ στο ύψος μου! Θα πω πχ: \"Τί θέλεις τώρα? άντε να βρεις μία απο το χωρίο σου που να ταιριάζετε καλύτερα! δε θα παίξουμε αγορι μου....!!!! σωστοοοςςςς??\"

Λαθος, παλι βλακεια θα κανεις.....

Αν σε παρει τηλ βρε χαζη,
θα πει οτι σε γουσταρει σωστα?
Και εσυ τον γουσταρεις ομως σωστα?
Αρα τι παιζεται εδω τις κουμπαρες?

Απλα μιλα του ξεκαθαρα,
και πες του οτι αν θελει να ασχοληθει μαζι σου,
να το κανει με ανοικτα χαρτια, οπως σου προτεινω να κανεις και εσυ.

Γενικα μιλα ανοικτα και οχι με υπονοουμενα,
ουτε με μισολογα.
Εχεις πιαθανοτητες να κερδισεις κατι που ισως σου κατσει παντοτινο, αλλα μονο με τους ορους που σου λεω.

ΥΓ.... το λαυρακι θα ειναι η ευτυχια σας, αυτο να θυμασαι.

Christine
23-06-2010, 17:17
Μαλλον Κρινε γελαει με σενα........

krino
23-06-2010, 17:18

Λολ

σουτ εσυ,
εσυ δεν βογγας για μενα εξαλλου.

ξουτ ξουτ.

krino
23-06-2010, 17:19
Μαλλον Κρινε γελαει με σενα........

μην μασας,
την τακτοποιησα.....
θελει ενα χερι ξυλο βεβαια, αλλα εχω αλλες δουλειες τωρα.

Απο φθινοπωρο.

whitecandle
23-06-2010, 17:23
Για ηρεμήστε για ηρεμήστε εγώ τον αγαπάω τον κρίνο. Άσχετα τι μου κάνει :mad:

σουτ εσυ,
εσυ δεν βογγας για μενα εξαλλου.

ξουτ ξουτ.

Για ησυχία κρινάκο μη σπάσεις κανα αυγό :P

whitecandle
23-06-2010, 17:24
μην μασας,
την τακτοποιησα.....

Απο φθινοπωρο.
Τι είπες ρε; Ποιός θέλει ένα χέρι ξύλο; Εσύ θες :P και πολύ μάλιστα... χαχαχαχα

krino
23-06-2010, 17:25
Άσχετα τι μου κάνει :mad:

καλα μην τρεχεις μπροστα εσυ,
ακομα δεν εχω προλαβει να σου κανω.

Κατσε να κανω, και βλεπουμε.

krino
23-06-2010, 17:26

μην μασας,
την τακτοποιησα.....

Απο φθινοπωρο.
Τι είπες ρε; Ποιός θέλει ένα χέρι ξύλο; Εσύ θες :P και πολύ μάλιστα... χαχαχαχα

βρε κοφτο το μπαχαλο,
στο θεμα της κοπελας.

whitecandle
23-06-2010, 17:28
καλα μην τρεχεις μπροστα εσυ,
ακομα δεν εχω προλαβει να σου κανω.

Κατσε να κανω, και βλεπουμε.
Λολ

http://www.youtube.com/watch?v=nQNAtpU_GRg

whitecandle
23-06-2010, 17:29
βρε κοφτο το μπαχαλο,
στο θεμα της κοπελας.
Εγώ το ξεκίνησα το μπάχαλο; :mad:

Remedy
23-06-2010, 18:29
γιατι δεν κανουμε ενα θεμα\"το χρυσο κουφετο \" να τα λετε και κανετε μπουρδελο ολα τα θεματα?

krino
23-06-2010, 18:31
Originally posted by Remedy
γιατι δεν κανουμε ενα θεμα\"το χρυσο κουφετο \"

θα παιξεις?

whitecandle
23-06-2010, 18:32
Γιατί δεν το κάνουμε επίτηδες μας βγαίνει.

Christine
25-06-2010, 11:24
καλημερα σε ολους σας! καλο θα ηταν να λειτουργουσε το chat για να τα λετε απο κει μερικοι μερικοι....τεσπα...δε θυμωνω..
αλλα δεν ειναι ωραιο να κανουμε chat οταν καποιος ανοιγει θεμα..

¨οσο για σενα Κρινο ισως και να χεις δικιο...εαν ξαναπαρει...θα μιλησω ανοιχτα..θα πω αυτα που θελω...δηλ μια γνωριμια....σωστη...και ο,τι προκυψει.

krino
25-06-2010, 11:43
εγω εκεινο που θα σου ελεγα,
ειναι αυτο να κανεις παντα στη ζωη σου.

Και αυτο για δυο λογους:
ο πρωτος ειναι να εχεις σωστη επικοινωνια με το αλλο φυλο για να εχεις τα σωστα αποτελεσματα
και ο δευτερος ειναι να νιωθεις εσυ καλα.

Αντρες θα περασουν καμποσοι απο την ζωη σου,
καποιους θα τους αγαπησεις μονο εσυ, αλλοι θα σε αγαπησουν μονο εκεινοι,
αλλα θα βρεθει ο ενας που θα βρεθειτε στην ιδια συχνοτητα.
Θα τον ρωτας τι γνωμη εχει για το ταδε θεμα, και θα ανακαλυπτεις τον εαυτο σου.....
Αυτον ακριβως ψαχνεις και τιποτα αλλο.

Σε αυτη την αναζητηση ομως εσυ πρεπει να εισαι καθαρη και ευθυς.....
δεν χωρανε λαυρακια, αλλα εσυ η ιδια.
Ποια εισαι λοιπον? πως θα μπορεσει ο αλλος να σε αναγνωρισει για να σου δειξει αυτο που ψαχνεις?
Να εισαι ο εαυτος σου λοιπον, απλη, αυθορμητη και αληθινη.
Ο αντρας που θα θελησει να τα παρατησει ολα για παρτη σου αυτο ακριβως ψαχνει να βρει πανω σου....
Μην τα κρυβεις λοιπον!

ΥΓ........ η ουσια του θεματος δεν εχει σημασια, ξεχασε τον, τον τυπο..... το βλεπω πιο πολυ σαν αφορμη να δεις πιο βαθεια τον εαυτο σου στο πως θελει να γνωρισει το αλλο φυλο, εχει μεγαλυτερο νοημα, πιστεψε με απο ενα νησιωτη με ωραια ματαια....

krino
25-06-2010, 11:46

τεσπα...δε θυμωνω..

εεεεεεεε αμα εισαι ανωτερος ανθρωπος, κανει μπαμ ρε παιδι μου....

Christine
25-06-2010, 11:51
και στο τελος αυτος ο νησιώτης μπορει να μην αξίζει τον κόπο....οπότε νέα προσπαθεια με τον καινούργιο που θα βρεθει στο δρόμο μου!
ευχαριστω παντως για ολα....

αν ξαναχρειαστω κατι θας ξαναγραψω.

krino
25-06-2010, 11:57
μην μιλας ετσι για κοσμο, χωρις τουλαχιστον να τον εχεις γνωρισει.
Ολοι μας εχουμε την αξια μας, και δεν την αποκτουμε αν μας κανει η οχι.

Προσεχε στη νεα σου επαφη να την κανεις με καινουριο υλικο ε?
Να ξαναγραψεις ακομα και αν δεν χρειαστεις κατι.....

;)

Remedy
25-06-2010, 11:58
...
.......εαν ξαναπαρει...θα μιλησω ανοιχτα..θα πω αυτα που θελω...δηλ μια γνωριμια....σωστη...και ο,τι προκυψει.

σου δημιουργησε την εντυπωση οτι το προβλημα του ηταν το οτι δεν ησουν ετοιμη για \"σωστη\" γνωριμια?

εγω εχω την αντιθετη εντυπωση.
οτι ο ανθρωπος ηρθε για \"οτι προκυψει\" κι εφυγε γιατι εσυ χωρις να τον ξερεις καθολου, ειχες στο μυαλο σου κατι ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ για την γνωριμια σας...

Alobar
25-06-2010, 12:10
... το \'πολύ συγκεκριμένο\' στην καθομιλουμένη λέγεται... στήνω ξόβεργες... :D ... αλλά πάντα το πρόβλημα το έχει ο άλλος, λέει, και ποτέ μα ποτέ εμείς... λολ!

RainAndWind
25-06-2010, 12:53
Christine,έχεις συζητήσει ποτέ το θέμα των προσδοκιών σου από το άλλο φύλο με κάποιον ψυχολόγο;Ενδέχεται να οφείλεται σε φόβο απόρριψης η τάση σου να ορίζεις βιαστικά έναν εκπρόσωπο του άλλου φύλου ως κατάλληλο,δίχως να τον γνωρίζεις καλά και δίχως να υπάρχουν ίσως και οι προυποθέσεις για να γίνει πραγματικότητα αυτό που επιθυμείς(μία βιώσιμη σταθερή σχέση).Είναι ψυχοφθόρο οι ανάγκες μας να είναι τόσο δυνατές που να μας \"σέρνουνε\"σε βιαστικά συμπεράσματα,που απωθούν την άλλη πλευρά,τη βάζουν σε σκέψεις πάνω στα κίνητρα και τελικά ακυρώνουν και την όλη προσπάθεια για επικοινωνία.

Κοίτα,οι σχέσεις μας με το άλλο φύλο είναι ένα είδος χορού.Φαντάσου το έτσι.Ο νευρικός χορευτής,ο βιαστικός,δίχως πίστη στον εαυτό του,κάνει λάθη που έρχονται από την ίδια του τη νευρικότητα.Πατάει πόδια,χάνει το ρυθμό,δεν κινείται με αυθορμητισμό,δείχνει την εικόνα του σώματος που δεν αφήνεται να \"πιάσει\"τη μουσική,να αφήσει τις νότες να το καθοδηγήσουν.

Είναι ψιλά γράμματα αυτά που σου γράφω;Tα κατανοείς;
Για να μπορέσει ο άντρας,πχ αυτός ο νησιώτης να δει προοπτικές σε μία σχέση,θα χρειαστεί να πειστεί πως η άλλη πλευρά,εσύ,δεν κυνηγά μία σχέση δίχως να λάβει υπόψιν της τα θέλω του,δίχως το θηλυκό που τον προσεγγίζει να έχει ενδιαφερθεί να τα μάθει,να τα σκεφτεί και να τα επεξεργαστεί και στην τελική να τα σεβαστεί.

Υπάρχει φόβος στην τάση σου να θεωρείς δεδομένο πως ο άλλος θέλει τα ίδια με σένα και να προκαταλαμβάνεις τις επιθυμίες του.Οι φοβικές κινήσεις απελπισίας δίνουν το μήνυμα στον άλλον ότι δεν έχει σημασία ποιος θα καλύψει την ανάγκη σου,ότι δεν θες αυτόν,τον ίδιον,αλλά και κάποιος άλλος θα στην κάλυπτε εύκολα.Και κανένας δε θέλει να νιώθει αναλώσιμος,πως είναι ένας ο οποιοσδήποτε που θα γεμίσει κενά.

Christine
10-07-2010, 00:46
μην μιλας ετσι για κοσμο, χωρις τουλαχιστον να τον εχεις γνωρισει.
Ολοι μας εχουμε την αξια μας, και δεν την αποκτουμε αν μας κανει η οχι.

Προσεχε στη νεα σου επαφη να την κανεις με καινουριο υλικο ε?
Να ξαναγραψεις ακομα και αν δεν χρειαστεις κατι.....

;)

Κρίνο έχω ξαναγράψει κατι νεο....δεν ξερω εαν το χεις διαβασει και συ..

krino
10-07-2010, 01:24
ναι το βρηκα....