PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Τι σκέφτεστε;

Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89

Soul_Rebel
20-09-2010, 00:57
Το ερώτημα είναι, και τί δεν σκέφτομαι ; :P

fevgatos67
20-09-2010, 01:08
Originally posted by dora-agxos
σκεφτομαι..οτι πρεπει να τα καταφερω!!

πρεπει να κανω την υπερβαση!

Και εμείς μαζί σου

Soul_Rebel
23-09-2010, 16:47
Σφίγγεται η καρδιά σου βλέποντας τόσους νέους ανθρώπους στο δρόμο, να παίρνουν την επόμενη δόση του επικείμενου θανάτου τους.

soft
26-09-2010, 02:41
σκεφτομαι,να μπορουσα να φυγω ενα ταξιδι.

elenh
26-09-2010, 02:59
σκέφτομαι να μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω ή να μπορούσα να σβήσω με διορθωτικό κάποιες σελίδες της ζωής μου

soft
26-09-2010, 03:05
Originally posted by elenh
σκέφτομαι να μπορούσα να γυρίσω το χρόνο πίσω ή να μπορούσα να σβήσω με διορθωτικό κάποιες σελίδες της ζωής μου

Ο χρονος δεν γυριζει πισω δυστυχως,αυτο ειναι κατι που πρεπει να το καταλαβεις

Θα φτιαξεις καλυτερες σελιδες στη ζωη σου,παιρνοντας παραδειγματα απο τις παλιες :)

elenh
26-09-2010, 03:08
Originally posted by soft

Originally posted by elenh

Ο χρονος δεν γυριζει πισω δυστυχως,αυτο ειναι κατι που πρεπει να το καταλαβεις

Θα φτιαξεις καλυτερες σελιδες στη ζωη σου,παιρνοντας παραδειγματα απο τις παλιες :)

πολύ γλυκό...παράδειγμα μπορώ να πάρω..δύναμη από που να πάρω όμως?δύναμη για ζωή..έτσι που αποδυναμώθηκα τελείως..στέρεψα...

soft
18-10-2010, 02:37
Πως ..μια ομορφη βολτα σημερα ,μου αλλαξε αρκετα την διαθεση

RainAndWind
18-10-2010, 15:11
Χαίρομαι σοφτ που έφτιαξε η διαθεσούλα.:)Καλή η συνταγή της βολτίτσας,σε βοηθάει να \"βγαίνεις\"από τις συνεχείς σκέψεις και ανησυχίες ένα διάλειμμα,μία έστω και μικρή φυγή από τη μονομανία αυτή την καταναγκαστική είναι μία πράξη προς την ισορροπία,σε κάνει να ξαναδίνεις στα πράγματα τη σωστή τους διάσταση.

Εγώ σκέφτομαι την σταδιακή εκφασιστικοποίηση των χωρών της Ευρώπης.Και οργίζομαι.Θυμώνω.Και μετά προσπαθώ να αναλύσω.Και μετά σκέφτομαι την απειλή που χτίζεται γύρω από τους αδύναμους με διατάγματα και σοφιστείες πολιτικών.Όταν ο πολιτικός στέλνει μηνύματα μίσους,σε τι πράξεις στρέφει τον πολίτη άραγε?Όταν ο πολίτης στρέφεται κατά του πολίτη γιατί ο πολιτικός του εντείνει τους φόβους του για το μέλλον και την ανασφάλεια για το παρόν,ο φοβικός υποβόλιμος πολίτης θα πάρει το λοστό και το σουγιά.:(

Broken
18-10-2010, 18:23
Σκέφτομαι.... τί ωραία που θα ήταν αν προσπαθούσαμε να \"παραδεχτούμε\" τα λάθη μας και αν προσπαθούσαμε να τα διορθώσουμε......... :(

dora-agxos
18-10-2010, 18:25
γιατι τωρα να με πιασει πανικος??αι σιχτιρ πια!πφφφφφ...

σκεφτομαι θα περασει......που θα παει!!!!!!!!!!!

soft
18-10-2010, 19:15
μαλλον ειναι περιεργη μερα σημερα,και ευνοει τους πανικους

dora-agxos
18-10-2010, 19:20
Originally posted by soft
μαλλον ειναι περιεργη μερα σημερα,και ευνοει τους πανικους

η μερα φταει σοφτ η εγω?οι σκεψεις μου?η πιεση που ακομα ασκειται επανω μου?εγω που δεν μπορω να αλλαξω καταστασεις?ποτε νιωθω δυνατη και ποτε σαν ενα μικρο ξερο φυλλαρακι που θα σπασει..

soft
18-10-2010, 19:31
ξερεις Δωρα,πηγα να ριξω το φταιξιμο στη μερα ,για να μην αρχισω να πυροβολω τον εαυτο μου με ερωτησεις παλι.

soft
18-10-2010, 19:48
μετα απο μια κριση,το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι ,να χαλαρωνεις,οσο μπορεις.
Αρκετη ενεργεια μας παιρνουν οι κρισεις!
Σκεψεις το οτι γω φταιω για αυτες,και για ολα , δεν βοηθουν καθολου
Και τετοιου ειδους αναλυσεις σε ριχνουν περισσοτερο στη συγκεκριμενη φαση

προσπαθω και γω οσο μπορω,μη νομιζεις .... :(

soft
18-11-2010, 00:02
Σκεφτομαι

ποσο υποκριτες μπορει να ειναι οι ανθρωποι???
ποσο ψευτικοι ????

Και γω μαλλον πρεπει να μπω σε καινουρια θρανια ,χε χε

ειναι αυτο που λενε

οσο γερνω μαθαινω
καιρος μου ειναι !!

που ζω ??????

αλλου ζεις soft !

οχι εδω οχι στο τωρα
σε αλλες εποχες .Ξυπνα ρε !!
γινε σαν τους αλλους Tι κρατας ? Τα καστρα τις πετρες και τα τοιχοι??

προχωρα !!
Μην αφηνεις αλλο να σε πληγωνουν

που ζω αναρωτιεμαι??
και τι περιμενω ? Και γ αυτο αναρωτιεμαι :)

Boltseed
18-11-2010, 00:21
"να δοκιμασω να κανω τις γαριδες τηγανιτες ή βραστες καλυτερα? Αν τις κανω τηγανιτες εχω τον σιγουρο τροπο και σε 10 λεπτα θα ειναι ετοιμες να τις ανακατεψω με την σαλτσα για την μακαροναδα μου. Αν ομως τις κανω βραστες , θα ειναι πολυ πιο υγιεινες ετσι απο τα τηγανιτα αλλα μαλλον θα βγουν ανοστες... τι να κανω τι να κανω... όουυ αυτη η σελιδα καταγραφει ολες μου τις σκεψεις σε αυτο το μηνυμα και δεν σταματαει μεχρι να πατησω αυτο το κουμπ..."

soft
18-11-2010, 01:37
οφειλω να ομολογησω bolt ,οτι εχεις τον τροπο σου να κανεις τον αλλον να σκεφτει και τη γαριδα μεσα σε νερο η στο τηγανι :)
σ ευχαριστω γ αυτο

Αλλα να μας καλεσεις καμια φορα εε??

να εισαι καλα παντα :)

arktos
18-11-2010, 02:15
σκέφτομαι πως έχω φάει μια ψητή πατάτα και ένα μπισκότο σήμερα.
τί να χτυπήσω τώρα είναι η επόμενη σκέψη μου?

μπολτ, πάντα μακριά ήσουν...

soft
18-11-2010, 02:39
σκέφτομαι πως έχω φάει μια ψητή πατάτα και ένα μπισκότο σήμερα.
τί να χτυπήσω τώρα είναι η επόμενη σκέψη μου?

μπολτ, πάντα μακριά ήσουν...

στη ψητη ψηνομαι,στο μπισκοτο οχι :)

Kai συ να εισαι καλα :)))))

soft
18-11-2010, 03:15
για πες τε μου τωρα ,τι συνταγη φτιαχνεις με κομματιασμενες σκεψεις ??

για πες δεν την ξερω αυτη την συνταγη

αλλα ολοι μαλλον την ξερουν

χαρα μου να την μαθω

soft
18-11-2010, 03:24
λοιπον
σκεψεις γαριδας
εχουν μεγαλο κεφαλι,και νοστιμο ,μονο νανμην ειναι εστω και λιγο μαυρο ,μπλε σκουρο

απλος αφηνω τις γνωσεις μου αποψε χε χε , και τις κομματιασμενες μου σκεψεις .

τι αλλο να πω
κηπ ευχαριστω :)

soft
18-11-2010, 03:28
προσπαθησα ομως χε χε
εχω +++++=====0000
00000000=0000000000

keep_walking
18-11-2010, 03:31
Να σαι καλα soft:) Γαριδες...οχι παλι γαριδες ρε γαμωτο , ας φαμε και καμμια σαρδελλα...οικονομικη κριση...:D

Boltseed
18-11-2010, 03:35
Νεα απο το μετωπο :

"Το τηγανι νικησε"

αυτο σκεφτηκε ο sir μπολτικ μολις απολαμβανε την γαριδομακαροναδα του μπροστα απο την τηλεοραση λιγο αφοτου ειχε συνδιασει τα ζυμαρικα με την σαλτσα που ηταν μιγμα παστα'ντοματας'τυρι και φετας αναμυγμενη με τις προαναφερομενες γαριδες μαζι με τριμενο ημισκληρο τυρι απο πανω.

"τωρα αυριο παλι κρεας. ή ισως... μμμμ... να παμε για γαριδες νουμερο 2: η επιστροφη της κιλερ γαριδας" ,

συμπληρωσε απο μεσα του λιγα δευτερολεπτα αργοτερα

Lou!
18-11-2010, 03:42
boltseed, εχεις κ blog! για τετοια θεματα!

soft
18-11-2010, 03:45
ναι μπαινω βγαινω
μιλω για γαριδες ,αλλα προσπαθω να κρατηθω ,αποψε χεχε
αν αμε σωσουν οι γαριδες αποψε δεν θα ξαναπαω με τρατα που θα εχει και ρανταρ

soft
18-11-2010, 04:04
boltseed, εχεις κ blog! για τετοια θεματα!

ναι εχει
τον εχω καλεσει για ψαρεμα
και στο ξενωνα
αλλα δεν το ξερει ακομα

Και συ μην βαλεις το χερι και απαντησεις(οχι για σενα lou ,δεν ηταν για σενα αυτο)
ξερει ν αποφευγει τις κακοτοπιες χε χε αλλα ειπα μην κανει λαθος

soft
18-11-2010, 04:57
[url]http://www.y

RainAndWind
18-11-2010, 08:08
Πώς κι οι γαρίδες έχουν ψυχή.
Και πως πρέπει να προσέχεις και τα οστρακόδερμα.λολ
Γεια σου soft που μας έδωσες ιδέες για μενού.χαχαα

Aviator
19-11-2010, 01:53
Να πάω γιά ύπνο .... καληνύχτα.

dora-agxos
03-01-2011, 05:44
τι να κανω για να μην σκεφτομαι?καληνυχτα......

RainAndWind
03-01-2011, 12:07
Ο υπερκαταναλωτισμός μας και η αφθονία πηγών και υλικών, οδήγησε σε ανικανότητα εκτίμησης πως τα δικά μας αναλώσιμα και περιττά (που πετάμε δίχως δεύτερη σκέψη), είναι για κάποιους άλλους χρήσιμα και όχι άφθονα. Πως αυτά που πέταξε η γειτόνισσά μου χτες στη βροχή, σήμερα θα τα πάρουν παιδάκια που τα έχουν ανάγκη. Πως ίσως κάποτε να ξυπνήσουμε και να δούμε πως τα σκουπίδια μας δεν ήταν όλα σκουπίδια και να κάνουμε τον κόπο να τα ξεδιαλύνουμε, να τα πάμε κάπου που θα ανακυκλωθούν ή να τα δωρίσουμε σε κάποιον δικό μας, ή άγνωστό μας, γιατί οι γαμημένες μας οι χωματερές έχουν κατακυριέψει τον πλανήτη τούτο και στενάζει, ενώ άλλοι στενάζουν για φαγητό, ρουχισμό και τα δικά μας τόσο αυτονόητα. Πως θέλω να γίνω λιγότερο εγωίστρια και μαλακισμένη και να σκέφτομαι περισσότερο έτσι. Πως τα έπιπλα που πετάμε στους δρόμους μπορούν να αναπαλαιωθούν και να γίνουν ξανά χρήσιμα, τα παιχνίδια να δίνονται, τα υλικά να ανακυκλώνονται, υπάρχουν ειδικοί κάδοι ρε, γιατί πετάμε εκεί σκουπίδια, ούτε τον κόπο να ξεσκαρτάρουμε αλουμίνιο γυαλί και πλαστικό δεν κάνουμε, ααααα, πότε δηλαδή??????

roula35
03-01-2011, 13:29
εγω τελευταιος σκεφτομαι οτι αφου οταν συντριβεται εν ααεροπλανο το μονο που γλειτωνει ειναι το "μαυρο κουτι" τοτε θα επρεπε να ταξιδευουμε σε μαυρα κουτια...

efi26
03-01-2011, 13:46
Πως η ιψδ δεν ήταν ότι χειρότερο μου συνέβη...
Οι επιλογές μου πάλι ήταν και ο τρόπος που αντιμετωπίζω τις δυσκολίες, με το να είμαι παθητική και να τα παίρνω όλα μέσα μου
Έτσι ξέσπασε η αρρώστια και θα συνεχίσει να με ταλαιπωρεί εφόσον δεν αλλάζω εγώ συμπεριφορά και χαρακτήρα
Ίσως δεν φταίνε τα γονίδια για τις ψυχικές μας ασθένειες, αλλά η καθεμία να έχει συγκεκριμένο λόγο και τρόπο να μας χτυπά το καμπανάκι του κινδύνου για τη ζωή που κάνουμε και όσα μας πιέζουν

dora-agxos
11-01-2011, 08:27
ξημερωσε αραγε η εγω τα βλεπω ολα σκοτεινα?

soft
11-01-2011, 08:33
ξημερωσε αραγε η εγω τα βλεπω ολα σκοτεινα?

Ξεχασες να ανοιξεις τον διακοπτη της ψυχης δωρα ,και αν δεν το κανεις κει βαδιζεις παντα στο σκοταδι ,και ψαχνεις τον δρομο :)

crazy_diamond
11-01-2011, 08:42
Σκέφτομαι πως μετά από τόσα πήγαινε-έλα, τόσα μπες-βγες, άνοιξε-κλείσε,
ένα ρημάδι γιασεμί θα έπρεπε να το είχα βρει έξω από την πόρτα μου!
Φυλλάδια μόνο και σκόρπια διαφημιστικά επάνω στο χαλάκι. Σωροί.
Σα να λείπω από καιρό.. ή να μην ακούω το κουδούνι.
Δεν ακούω, μάλλον. Τον ήχο. Που κάνουν οι άνθρωποι. Όταν έρχονται. Όταν φεύγουν. Όταν φοβούνται. Όταν αγαπούν.
Δεν ακούω πια τον ήχο που κάνουν δυο ποτήρια που τσουγκρίζουν. ¡Salud!
Αναρωτιέμαι αν έχω ακόμα γεύση..

dora-agxos
11-01-2011, 08:55
Ξεχασες να ανοιξεις τον διακοπτη της ψυχης δωρα ,και αν δεν το κανεις κει βαδιζεις παντα στο σκοταδι ,και ψαχνεις τον δρομο :)

τι να πω...με αφησε μ@λ@κ@ αυτο που ειπες!ναι σοφτακι..ναι..αιντε ξημερωσε!!να δουμε τι θα φερει τουτη η μερα!ας ελπισουμε σε λιγο παραπανω φως :)

soft
11-01-2011, 09:02
Mαλλον ισως και τελευταια μου βραδυα
θα ηθελα να πω οχι τι σκεφτομαι
αλλα οταν ανοιγεις τη πορτα σου τα σκουπιδια να τα πετας για να ειναι καθαρος ο χωρος για γιασεμια σου ,ειναι λεπτα λουλουδια τα γιασεμια με ομορφη μυρωδια ,μου θυμιζουν πολλα !!
το κουδουνι θα το ακουσεις οταν εσυ το θελησεις παλι οταν η καρδια θα ειναι ανοιχτη ζεστη και οχι παγωμενη ,για το σαλουτ..για να ειναι αληθινο
και οχι αναγαστικο
η γευση δεν ξεχνιεται ποτε ,οταν την αισθανθεις παλι θα ειναι πανδεσια και παραδεισος στο στομα σου ,και στο σωμα σου και στη ψυχη σου :)

soft
11-01-2011, 09:26
τι να πω...με αφησε μ@λ@κ@ αυτο που ειπες!ναι σοφτακι..ναι..αιντε ξημερωσε!!να δουμε τι θα φερει τουτη η μερα!ας ελπισουμε σε λιγο παραπανω φως :)

Δωρα αν δεν κανεις κατι εσυ για σενα ,καμια μερα δεν θα δωσει φως γιατι τα παραθυρα σου θα τα εχεις κατεβασμενα ,και καμια αχτιδα δεν θα μπορεσει να μπει μεσα ,να σου δειξει δρομο,αν εσυ δεν ανοιξεις τα παραθυρα
Ξερεις ολοι τα κλεινουμε με τη προφαση οτι εχουμε πληγωθει πολυ και δεν θελουμε αλλο και δεν αντεχουμε και και και και
Και γω τα ιδια εκανα δεν ειμαι ο γκαντι ουτε ο χριστος
Αλλα αφησα χωρο ,και πορτες ανοιχτες ,και πεταγα και σκουπιδια ,και αφηνα και μερικα δεν πηραζουν λιγα ζιζανια
εχω να πω κατι γ αυτο το χωρο ,
Εκτος τους φιλους που ειχα εχω στην πραγματικη ζωη μου και να ειναι καλα παντα ,ειδα οτι εδω υπαρχουν ανθρωποι ,και εκανα και φιλους πραγματικους ρεαλ
επειδη πρεπει να φυγω θα το πω αλλιως, οτι οποιος δεν θελει να αλεσει δεκα μερες κοσκινιζει ,και αργα το βραδυ για να μην τον βλεπουν κιολας :)

crazy_diamond
12-01-2011, 23:21
Mαλλον ισως και τελευταια μου βραδυα
θα ηθελα να πω οχι τι σκεφτομαι
αλλα οταν ανοιγεις τη πορτα σου τα σκουπιδια να τα πετας για να ειναι καθαρος ο χωρος για γιασεμια σου ,ειναι λεπτα λουλουδια τα γιασεμια με ομορφη μυρωδια ,μου θυμιζουν πολλα !!
το κουδουνι θα το ακουσεις οταν εσυ το θελησεις παλι οταν η καρδια θα ειναι ανοιχτη ζεστη και οχι παγωμενη ,για το σαλουτ..για να ειναι αληθινο
και οχι αναγαστικο
η γευση δεν ξεχνιεται ποτε ,οταν την αισθανθεις παλι θα ειναι πανδεσια και παραδεισος στο στομα σου ,και στο σωμα σου και στη ψυχη σου :)

Πόσο δίκιο έχεις soft :)

Καθαρισμοί μέσα - έξω..
Γράφοντας εκείνες τις σκέψεις μου, η εικόνα με τα φυλλάδια έξω από την πόρτα μου έφερε στο μυαλό
μια αγαπημένη ταινία του Κιμ Κι Ντουκ

http://www.youtube.com/watch?v=S-S5n0JniDw

crazy_diamond
17-01-2011, 23:07
Σκέφτομαι πως είναι φορές που θα ήθελα σαν άντρας να μπορώ να γράφω.
Νέτα, σκέτα. Δίχως φρου φρου και γλύκες.
Έτσι. Μετά από δυο μπουκάλια ουίσκι, θυμωμένη με αυτή τη ρημάδα αδυναμία που δε θέλω να φανεί,
με το στριφτό στο στόμα να τινάζω μ’ ένα κούνημα του κεφαλιού τη στάχτη πάνω από τις λέξεις.
Έτσι. Σαν καύτρες βαριές να σκορπάνε μέσα σε τρεις αράδες. Σαν να μην ήταν άλλος κανείς να τις διαβάσει.
Δικές μου, ολόδικές μου τρεις αράδες.
Όχι τόσο για τα αντρίκια λόγια, παρά για κείνο το γαμημένο κρυώνω που κάποτε δεν τόλμησα να γράψω.
Επειδή είναι ώρες που το σκέφτομαι ακόμα.

Kandy
17-01-2011, 23:16
Σκιαγραφω τις εικονες των προσωπων σας, καθε φορα που διαβαζω μια απαντηση σας....
Αυτο σκεφτομαι!

KENO
17-01-2011, 23:22
αυτη τη στιγμη δεν ειμαι και τοσο στα καλα μου οποτε αυτο που σκεφτομαι οσο cliché κι αν ακουγεται εδω μεσα, ειναι κατι ασχημο. μακαρι η αυτοκτονια να ηταν πιο απλη, αλλα τελικα απαιτει πολυ δυναμη ψυχολογικα για να το κανεις! νιωθω φτυσμενος απο παντου, ακομα και απο ατομα που μου ταιριαζουν. και αυτο μου αξιζει τελικα γιατι ειμαι ο χειροτερος ολων και κανεις δε με αντεχει! μακαρι να μπορουσε να τελειωνε η ζωη μου το πρωι, να μη ξυπνησω καθολου! δεν εχει αξια πλεον κι εχει χαθει το νοημα εδω και χρονια.

Kandy
17-01-2011, 23:50
αυτη τη στιγμη δεν ειμαι και τοσο στα καλα μου οποτε αυτο που σκεφτομαι οσο cliché κι αν ακουγεται εδω μεσα, ειναι κατι ασχημο. μακαρι η αυτοκτονια να ηταν πιο απλη, αλλα τελικα απαιτει πολυ δυναμη ψυχολογικα για να το κανεις! νιωθω φτυσμενος απο παντου, ακομα και απο ατομα που μου ταιριαζουν. και αυτο μου αξιζει τελικα γιατι ειμαι ο χειροτερος ολων και κανεις δε με αντεχει! μακαρι να μπορουσε να τελειωνε η ζωη μου το πρωι, να μη ξυπνησω καθολου! δεν εχει αξια πλεον κι εχει χαθει το νοημα εδω και χρονια.
Ελα ρε KENO γμτ....
Μη σκεφτεσαι ετσι γμτ...
Σιγουρα καποιος ανθρωπος σ αυτο τον πλανητη αισθανεται ακριβως τα ιδια πραγματα με σενα αυτη τη στιγμη... Δεν εισαι μονος...

KENO
17-01-2011, 23:52
συγνωμη ειναι η μερα σημερα πολυ ασχημη, εκει που ειχα κανα δυο ατομα να εμπιστευομαι, ξαναειμαι παλι πισω στο απολυτο μηδεν και δε ξερω τελικα που βαδιζω και που παω...

Kandy
17-01-2011, 23:58
συγνωμη ειναι η μερα σημερα πολυ ασχημη, εκει που ειχα κανα δυο ατομα να εμπιστευομαι, ξαναειμαι παλι πισω στο απολυτο μηδεν και δε ξερω τελικα που βαδιζω και που παω...
Αξιζει ομως να σκεφτεσαι ετσι? Μην το κανεις! Κ δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμη απο κανεναν, παρα μονο απο τον εαυτο σου...
Να τον σεβεσαι τον ΚΕΝΟ!

KENO
17-01-2011, 23:59
ο κενος ειναι κενος και παραμενει κενος εδω και χρονια, γιαυτο δεν αξιζει ιχνος σεβασμου. ετσι κι αλλιως ειμαι παλιανθρωπος, δε σεβομαι τιποτα και κανεναν, ουτε καν τη ζωη την ιδια, οποτε πως να σεβαστω και τον εαυτο μου ? αξιζω ταφο απλα!

Φωτεινη!
18-01-2011, 00:07
Αν λεω αν,ηταν δυνατον να υπηρχε ο τροπος να φυλαμε καπου ολοι την περισσεια της αγαπης και της στοργης μας...
..και καθε φορα που καποιος θα χρειαζοταν βοηθεια, τσακ!

Kandy
18-01-2011, 00:08
ο κενος ειναι κενος και παραμενει κενος εδω και χρονια, γιαυτο δεν αξιζει ιχνος σεβασμου. ετσι κι αλλιως ειμαι παλιανθρωπος, δε σεβομαι τιποτα και κανεναν, ουτε καν τη ζωη την ιδια, οποτε πως να σεβαστω και τον εαυτο μου ? αξιζω ταφο απλα!
Δεν θελω να σου χαιδευω τα αυτια με μλκς, αλλα το πιστευω πως ολοι εχουμε κανει λαθη στη ζωη μας κ αν εσυ υποστηριζεις πως εχεις κανει τοσα πολλα ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ ΣΕ ΤΟΥΤΟΝ ΕΔΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ... ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.....

crazy_diamond
18-01-2011, 00:21

Hey you,

θα σε αφήσω στην κενή ησυχία σου, όμως πρώτα θα σου αφήσω αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=CRO0x89ej2A&feature=related

Το 'χεις. Το κύμα. Μέσα σου..

:)

KENO
18-01-2011, 00:33
σε ευχαριστω πολυ crazy_diamond για το τραγουδακι, ειναι παλιο κι αγαπημενο, αλλα οι στιχοι ακομα με εκφραζουν (μαζι και με το Fade to Black των Metallica)...

ολοι μου λενε οτι το χω και το χω, αλλα ειλικρινα δε ξερω τι ειναι αυτο που βλεπουν. σιγουρα οχι το συνολο! το προβλημα μου ειναι οτι δυσκολευομαι να εμπιστευω πλεον τους ανθρωπους γιατι τελικα φευγουν απο κοντα μου, οσο κι αν βλεπουν οτι αξιζω ειναι λες και τους απογοητευω, αλλα δε το κανω επιτηδες, γιατι οπως ειπα ειμαι οντως παλιανθρωπος. και πως να τους εμπιστευτεις και να σε εμπιστευτουν κι ολας περισσοτερο, οταν εισαι καφρος και φερεσε σκατα και τελειως απροβλεπτα!

μαλλον θα επρεπε να ανοιξω θεμα να το αναλυσω, αλλα δεν εχω την απαιτουμενη διαθεση και υπομονη τωρα, ουτε θελω να γραφω για ολα μου τα προσωπικα εδω μεσα.

carrie
18-01-2011, 00:39

Μηπως τους εχεις φτυσει κ εσυ ολους? Ακομα και τα ατομα που σου ταιριαζουν?
Η ζωη σου μπορει να γίνει υπεροχη, αρκει να την ονειρευτεις και να το θελησεις.
Γιατι εισαι ο χειροτερος ολων? Ποιος ειναι ο χειροτερος ολων αραγε? Αυτος που εχει βασανισει και σκοτωσει αργα 100 ατομα? Το εχεις κανει αυτο? φαινεται οτι καποια καλα στοιχεια εχεις πανω σου, απο τις φρικες που τρως οτι εισαι παλιανθρωπος κ οτι θες να αυτοκτονησεις. Ειναι τα καλα σου στοιχεια αυτα που βροντανε την κασα να βγουνε εξω γιατι τα εχεις θαμμενα

Φωτεινη!
18-01-2011, 00:43
σε ευχαριστω πολυ crazy_diamond για το τραγουδακι, ειναι παλιο κι αγαπημενο, αλλα οι στιχοι ακομα με εκφραζουν (μαζι και με το Fade to Black των Metallica)...

ολοι μου λενε οτι το χω και το χω, αλλα ειλικρινα δε ξερω τι ειναι αυτο που βλεπουν. σιγουρα οχι το συνολο! το προβλημα μου ειναι οτι δυσκολευομαι να εμπιστευω πλεον τους ανθρωπους γιατι τελικα φευγουν απο κοντα μου, οσο κι αν βλεπουν οτι αξιζω ειναι λες και τους απογοητευω, αλλα δε το κανω επιτηδες, γιατι οπως ειπα ειμαι οντως παλιανθρωπος. και πως να τους εμπιστευτεις και να σε εμπιστευτουν κι ολας περισσοτερο, οταν εισαι καφρος και φερεσε σκατα και τελειως απροβλεπτα!

μαλλον θα επρεπε να ανοιξω θεμα να το αναλυσω, αλλα δεν εχω την απαιτουμενη διαθεση και υπομονη τωρα, ουτε θελω να γραφω για ολα μου τα προσωπικα εδω μεσα.

μη χαλας την ψυχη σου αδικα..
ολοι εχουμε τις καφριλες μας!!
εσυ βρες τη δικη σου και παλεψε την..πφφφ παλιανθρωπος?επειδη εχεις τα θεματακια σου?
μιλα με τις πραξεις αφου δεν τα καταφερνεις στα λογια!!

carrie
18-01-2011, 00:43
Το θεμα ειναι οτι διωχνεις τους ανθρωπους απο γυρω σου, τους φοβιζεις. Το ερωτημα ειναι γιατι τους φοβασαι?

KENO
18-01-2011, 00:54
Μηπως τους εχεις φτυσει κ εσυ ολους? Ακομα και τα ατομα που σου ταιριαζουν?
Η ζωη σου μπορει να γίνει υπεροχη, αρκει να την ονειρευτεις και να το θελησεις.
Γιατι εισαι ο χειροτερος ολων? Ποιος ειναι ο χειροτερος ολων αραγε? Αυτος που εχει βασανισει και σκοτωσει αργα 100 ατομα? Το εχεις κανει αυτο? φαινεται οτι καποια καλα στοιχεια εχεις πανω σου, απο τις φρικες που τρως οτι εισαι παλιανθρωπος κ οτι θες να αυτοκτονησεις. Ειναι τα καλα σου στοιχεια αυτα που βροντανε την κασα να βγουνε εξω γιατι τα εχεις θαμμεναοχι δεν φτυνω ατομα που ταιριαζω, οταν εντοπισω καποιο που εχουμε κοινο γουστο (αυτο συμβαινει σπανια), τοτε προσπαθω να ειμαι οσο καλυτερος γινεται απεναντι του. ειδικα οταν ειναι κοπελα, σκεφτομαι απλα πως θα μπορουσαμε να κανουμε και σχεση να της παρεχω τα παντα, να ειμαστε μαζι και να εχουμε κατι οπως ολοι οι φυσιολογικοι ανθρωποι... ε και τοτε ειτε τρομαζει, ειτε βλεπω οτι εχει αλλους γυρω της και αρχιζω εγω να αδιαφορω και την αφηνω μαζι τους.

το γιατι εμαι ο χειροτερος ολων ειναι λιγακι δυσκολο να το εξηγησω. σιγουρα δεν ειμαι normal στη σκεψη, ουτε θελω να γινω ομως. αυτο μαζι με τον τροπο ζωης μου που ειναι λιγακι μηδενιστικος, με κανει ισως παραξενο σε συγκριση με ολα τα αλλα ατομα, που εχουν τις δουλειες τους καθημερινα κλπ κλπ. μακαρι να μπορουσα να αλλαξω το τροπο ζωης μου χωρις να αλλαξει κι ο τροπος σκεψης μου, αλλα μονος αποκλειεται να το πετυχω οσο κι αν θελω...

Το θεμα ειναι οτι διωχνεις τους ανθρωπους απο γυρω σου, τους φοβιζεις. Το ερωτημα ειναι γιατι τους φοβασαι?το ενα ακυρωνει το αλλο, δε νομιζεις ? δεν τους φοβαμαι εγω, εγω απλα δυσκολευομαι να τους εμπιστευτω, γιατι ξερω οτι τελικα θα εξαφανιστουν απ'τη ζωη μου, οπως συμβαινει με ολους! συνηθως αυτοι τρομαζουν απ'το μεγεθος της καφριλας μου, και ειτε με χαρακτηριζουν καπως κι εξαφανιζονται, ειτε απομακρυνονται σταδιακα. λες και τους απογοητευω ολους και δεν υπαρχει καμια ελπιδα σωτηριας για μενα, δεν εχουμε μελλον μαζι.

whitecandle
18-01-2011, 02:57
Σκέφτομαι ότι μια ζωή ήμουν δυστυχισμένη και τώρα έχω δεν μπορώ να νιώσω σαν άνθρωπος. Πόσο θα θελα να χα συναισθήματα έστω και στενοχώρια δεν λέγεται. Δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση ειλικρινά. Παλιά δεν ένιωθα σαν άνθρωπος, και τώρα τα ίδια...

Φωτεινη!
18-01-2011, 02:59
Σκέφτομαι ότι μια ζωή ήμουν δυστυχισμένη και τώρα έχω την αρρώστια και δεν μπορώ να νιώσω σαν άνθρωπος. Πόσο θα θελα να χα συναισθήματα έστω και στενοχώρια δεν λέγεται. Δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση ειλικρινά.

ΜΗΝ απελπιζεσαι..
κανε κουραγιο,εχεις αλλαξει φαρμακακια?η δεν εχει να κανει με αυτο?εννοω θα αλλαζε κατι αν προσπαθουσες με αλλη θεραπεια?

whitecandle
18-01-2011, 03:17
Thanks αλλά δεν είναι από τα φάρμακα. Το είχα από πριν αυτό.

carrie
18-01-2011, 11:13
το ενα ακυρωνει το αλλο, δε νομιζεις ? δεν τους φοβαμαι εγω, εγω απλα δυσκολευομαι να τους εμπιστευτω, γιατι ξερω οτι τελικα θα εξαφανιστουν απ'τη ζωη μου, οπως συμβαινει με ολους! συνηθως αυτοι τρομαζουν απ'το μεγεθος της καφριλας μου, και ειτε με χαρακτηριζουν καπως κι εξαφανιζονται, ειτε απομακρυνονται σταδιακα. λες και τους απογοητευω ολους και δεν υπαρχει καμια ελπιδα σωτηριας για μενα, δεν εχουμε μελλον μαζι.

Aυτο το οτι τους απογοητευεις και τους τρομαζεις και χανονται ενας ψυχαναλυτης θα ερμηνευε οτι το κανεις ασυνειδητα επειδη τους φοβασαι για να τους διωξεις πο κοντα σου. Τον ορο αυτοεκπληρουμενη προφητεια τον εχεις ακουσει? Αμα εχεις αυτο το πραγμα στο μυαλο σου οτι τελικα θα εξαφανιστουν απο τη ζωη σου, αυτο θα γινει. Αμα θες να εχεις ατομα στη ζωη σου, αυτο πρεπει να αλλαξεις..

arktos
18-01-2011, 12:37
σκέφτομαι...πως πρέπει να σηκωθώ, να βάλω μουσική, να κάνω καμιά δουλειά, πως το απόγευμα έχω συνεδρία, να βγάλω το σκύλο μου βόλτα κ πως αύριο ΠΡΕΠΕΙ να επιστρέψω στη δουλειά!

crazy_diamond
18-01-2011, 13:01
Σκέφτομαι τα ρολόγια του Νταλί να λιώνουν αργά, σα μαλακό βούτυρο.
Και είναι έτσι ακριβώς ο χρόνος, έτοιμος να τον αλείψω πάνω σε μια φέτα ψωμί, όπως και όπου τον απλώσει το μαχαίρι μου.

Μα και πάλι δε θα κατεβάσω την μπουκιά μου. Αγχώνομαι. Κι είναι σα να θέλω να νιώσω αυτή την πίεση για να κινηθώ. Στο στήθος.
Στα μηνίγγια. Στα δάχτυλα. Αρνούμαι διαφορετικά. Δεν αντέχω την άνεση. Γυρεύω το λαχάνιασμα για να αποδώσω.
Λες και δεν μπορώ να περπατήσω. Λες και πρέπει να πατάω σκανδάλη και να τρέχω. Μόνη μου. Διαφορετικά δε γίνεται.

Θέλω το στοίχημα. Θέλω να ποντάρω.
Και είναι έτσι ένα μονόπρακτο του αρκεί-να-προλάβω. Κι όλα τ’ άλλα αμελητέα. Όλα τ’ άλλα τα μεγάλα, τα μικρά.
Μόνο ένα αρκεί-να-προλάβω.
Δεν υπάρχει χρόνος να κλάψω πάνω απ’ τα σπασμένα μου παιχνίδια...
Σκόρπια.

Θα προλάβω όμως. Για άλλη μια φορά. Έστω και οριακά..

RainAndWind
18-01-2011, 13:24
Σκέφτομαι πως τα στερεότυπα πάνω στο ρόλο της γυναίκας (που "πρέπει" να είναι δοτική, εξαρτημένη, τρυφερή και προδέρμ, καλή μάνα, σύζυγος και ταυτόχρονα σέξυ και έτοιμη ανά πάσα στιγμή για ένα καλό πήδουλα από τον σύζυγό της, να μην ξενοκοιτάει, να είναι ηθική και παντοιοτρόπως να κρατάει τα στεγανά που ο ρόλος της την μαθαίνει) της γαμάει το μυαλό και τις μέρες της.

3wtiko
18-01-2011, 13:52
σκέφτομαι ....που να μην σκεφτόμουν!!
ότι η ζωή μπορεί να στα φέρει καλύτερα απο ότι προσδοκείς ...
ότι δεν είναι επιλογή μου όλα όσα ζω και όλα όσα θα ρθουν....
το μιικρο κομμάτι της επιλογής μου το διαλέγω πάντα με την καρδιά .....
κι αφήνω όλα ταλλα να οργανωθούν απο την σοφία της δημιουργικής αρχής.
όλο ονειρεύομαι ......όταν ζω τα ονειρά μου , μου φαίνονται ληψά,
έζησα ονειρεμένα σε όνειρα που δεν έκανα .....
παραδίνομαι λοιπόν στη ζωή ,που ξέρει να σχεδιάζει καλύτερα απο μένα,
που ξέρει τον δρόμο ,ενώ εγω ακόμα τον ψάχνω..

crazy_diamond
19-01-2011, 01:42
Σκέφτομαι την πίπα του Μαγκρίτ που δεν είναι μία πίπα, τη λακούβα δίπλα μου στο στρώμα που επιτέλους έπιασε να στρώνει,
το περιτύλιγμα μίας σοκολάτας μέσα στις σελίδες ενός βιβλίου, το κρακ που κάνει ο αυχένας, τις αυτοσχέδιες χάρτινες βαρκούλες
που χαλαρώνουν τη νευρικότητα στα δάχτυλα, ένα κύμα που μένει παραπάνω, το μικρό σύμπαν του μπλε,
ένα παιδί που παίζει με την άμμο,
το φάντασμα της Edith Piaf στο 7.04 του 'waiting for a train', ένα πορτοκάλι σε μια καρτ-ποστάλ, τη σκόνη που κάθεται στα έπιπλα μαζί με την αμφιβολία,
σκέφτομαι πως δεν σε ξέρω, σκέφτομαι το χρόνο, σκέφτομαι πως δε θα προλάβω..

σκέφτομαι πόσο διαφωνώ με το στίχο αυτό:
music won't save you from αnything but silence.

Εσύ, τι σκέφτεσαι;

KENO
19-01-2011, 01:58
σκεφτομαι πως αν οντως εκανα πραξη ολα αυτα που εχω μεσα στο μυαλο μου, και με τιμωρουσε οχι η αστυνομια μετα αλλα καποιος Θεος (αν υπαρχει παντοτε), τοτε η ζωη μου θα ηταν γεματη τυψεις και μιζερια... μιζερια οπως και τωρα! οι τυψεις μοναχα μου λειπουν, αλλα ισως να νιωθω τυψεις και γιαυτες μου τις σκεψεις... ισως οι σκεψεις σε καποια αλλη διασταση γινονται πραγματικοτιτα, οποτε γιαυτο βασανιζομαι εδω τωρα. ή μπορει να εχει σχεση με το καρμα, δε ξερω πραγματικα γιατι βασανιζομαι τοσο σ'αυτη τη ζωη...

roula35
19-01-2011, 02:26
οτι θα ηθελα να ειμαι ταυτοχρονα σε 2 μερη............χρειαζομαι εναν κλωνο επειγοντως...!!!

dora-agxos
19-01-2011, 02:34
οτι θα ηθελα να ειμαι ταυτοχρονα σε 2 μερη............χρειαζομαι εναν κλωνο επειγοντως...!!!

στειλε και εναν κλωνο κατα εδω :D

roula35
19-01-2011, 02:43
στειλε και εναν κλωνο κατα εδω :D

εκει δεν στελνω κλωνο...μονο το αυθεντικο κοματι .. :)

carrie
19-01-2011, 10:38
σκεφτομαι πως αν οντως εκανα πραξη ολα αυτα που εχω μεσα στο μυαλο μου, και με τιμωρουσε οχι η αστυνομια μετα αλλα καποιος Θεος (αν υπαρχει παντοτε), τοτε η ζωη μου θα ηταν γεματη τυψεις και μιζερια... μιζερια οπως και τωρα! οι τυψεις μοναχα μου λειπουν, αλλα ισως να νιωθω τυψεις και γιαυτες μου τις σκεψεις... ισως οι σκεψεις σε καποια αλλη διασταση γινονται πραγματικοτιτα, οποτε γιαυτο βασανιζομαι εδω τωρα. ή μπορει να εχει σχεση με το καρμα, δε ξερω πραγματικα γιατι βασανιζομαι τοσο σ'αυτη τη ζωη...

γιατι σκεφτεσαι μιζερα, γιατι κανεις ασχημες σκεψεις. Αμα αλλαξεις τισ σκεψεις σου θα αλλαξει η ζωη σου κ δε θα βασανιζεσαι

alexandros3
19-01-2011, 12:32
Σκέφτομαι το ψεύτικο και βολικό του διαδικτύου, τα ψήγματα αλήθειας που περνάνε χωρίς προστατευτικούς τοίχους, την απόσταση και την πραγματικότητα.

crazy_diamond
19-01-2011, 17:01
Σκέφτομαι αυτό που μόλις διάβασα.

Σκέφτομαι τον Ελύτη να γαβγίζει: γαβ η αγάπη, γαβ ο Ιούδας με το φυγαδευμένο βλέμμα του, γαβ του κόσμου όλου οι αποστάσεις.

Σκέφτομαι το σκύλο που έσυρε ο Μπουκόφσκι καρφί από την κόλαση love is a dog from hell,
την άρνηση που σκύλιασε, το ξεπούλημα μερικών, το ''όσο-όσο'' για ένα κόκαλο, τη Βεατρίκη, το Νερούδα καπετάνιο,
τις οικείες γραφές, εκείνο τα γαμημένο κρυώνω που δε σου έγραψα, τους φίλους, ένα one night chat, τη μουσική, την αλφαβήτα,
την επ-αφή,
τις αποστάσεις του κόσμου όλου.

Σκέφτομαι πως σιγά σιγά τελειώνει ο καφές μου..

alexandros3
20-01-2011, 01:16
Σκέφτομαι ότι η πραγματικότητα είναι αμείλικτη και είναι εδώ. Και καμία αγκαλιά δεν θα με ζεστάνει από απόσταση.
Σκέφτομαι ότι το γράψιμο είναι ένα χάρισμα μου που μου δίνει ζωή αλλά όχι όλος εγώ.
Σκέφτομαι ότι θα πρέπει να επιχειρήσω μια αφαίμαξη της φαντασίας έτσι κι αλλιώς.
Σκέφτομαι ότι ποτέ δεν μου άρεσαν τα παιχνίδια των μεγάλων.
Σκέφτομαι ότι είμαι χωρισμένος στα δύο κι αυτό δεν πρέπει.
Σκέφτομαι ότι πρέπει να κλείσω τα μάτια κάτω από το νερό και να τα ανοίξω στην επιφάνεια ακόμα και εάν δεν θα μπορώ να αναπνέω.

arktos
20-01-2011, 01:21
συνεχίστε παιδιά, σε λίγο θα αρχίσω να κλαίω.
δν βάζετε κανένα τραγουδάκι.
βαρύνατε την ατμόσφαιρα.
αλαφρύνετε λίγο...

KENO
20-01-2011, 02:22
arktos no offence αλλα δε χρειαζεται να σχολιαζεις καπως τον καθεναν που ρχεται εδω να πει τον πονο του. εσυ πλεον εχεις και τη δουλιτσα σου, και αυτον που ηθελες παλι, νομιζω πως θα πρεπε να εισαι ικανοποιημενη. αλλοι που δεν εχουν ουτε δουλεια, ουτε καν σχεση, ειναι λογικο να σκεφτονται καπως...

κι εγω ετσι ειμαι γιαυτο τελευταια σκεφτομαι ξανα εντονα την αυτοκτονια. πλησιαζει και η ανοιξη και καταλαβαινεις πως ειναι ακομα χειροτερο και πιο δυσκολο για μας που μαστε μονοι. μακαρι οπως ειπα η αυτοκτονια να ηταν ευκολοτερη να γλυτωναμε ολοι οσοι βασανιζομαστε σ'αυτον τον κοσμο. αλλα δεν ειναι η ρουφιανα...

dora-agxos
20-01-2011, 07:51
σκεφτομαι οτι τιποτα δεν ειναι τυχαιο στην ζωη!και οτι δεν ειναι τυχαιο που αγαπηθηκαμε ετσι!εισαι η ζωη μου!

crazy_diamond
21-01-2011, 14:04
http://casualhardcore.files.wordpress.com/2009/11/she-loves-me-she-loves-me-not.jpg

Σκέφτομαι πώς να ξεγελάσω την ανασφάλειά μου,
αφού όταν τρυπώνει ανάμεσα στα δάχτυλα πρέπει να της δώσω με κάτι να πιαστεί.

Σκέφτομαι ότι αν δε μου βγαίνει στο τέλος θ’ αφήσω και ένα...

KENO
21-01-2011, 18:26
σκεφτομαι οτι απ'το κακο παω στο χειροτερο. σημερα ξεκοψε για παντα ενα ατομο, που παρολο τη μικρη του ηλικια και που εμενε μακρια (Σαλονικα), ταιριαζαν καρμπον τα γουστα μας και μπορουσα να εμπιστευτω και να του μιλησω ανετα. αφου ξεκοψε κι αυτο τα περιθωρια στενευουν, δεν υπαρχει σωτηρια απλα για εμενα και δεν ειναι θεμα μιζεριας πεσιμισμου ή κατι αλλο, απλα ετσι ειναι η ζωη μου, σκατα τελειως, και δε προκειται να αλλαξει. ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΤΗ ΜΟΝΑΞΙΑ!

begonia
21-01-2011, 18:37
σκέφτομαι πω δεν θα τελειώσω ποτέ την σχολή μου και πως πρέπει να βρω κάποιον τρόπο να την κάψω :P
ή α βρω κανα hacker να μου αλλάξει την βαθμολογία....

whitecandle
21-01-2011, 18:41
Σκέφτομαι πως έφαγα ακόμα μία ήττα από έρωτα, και δεν θα το αντέξω άλλο. Όλοι ζουν τις ζωές τους, έχουν αυτόν που θέλουν κι εγώ όλο μιζεριάζω και τρώω απογοητεύσεις. Δεν είσαι μόνος σου κενό.

KENO
21-01-2011, 18:47
Σκέφτομαι πως έφαγα ακόμα μία ήττα από έρωτα, και δεν θα το αντέξω άλλο. Όλοι ζουν τις ζωές τους, έχουν αυτόν που θέλουν κι εγώ όλο μιζεριάζω και τρώω απογοητεύσεις. Δεν είσαι μόνος σου κενό.ακριβως αυτο που εγραψες ειναι, αν και στη περιπτωση μου δε προλαβε καν να ξεκινησει το ερωτικο. ερχεται και η ανοιξη και δεν θα το αντεξω να βλεπω ερωτευμενους παντου! η αυτοκτονια φανταζει η μονη λυση. κουραστικα πια δεν αντεχω αλλο!

whitecandle
21-01-2011, 18:57
ακριβως αυτο που εγραψες ειναι, αν και στη περιπτωση μου δε προλαβε καν να ξεκινησει το ερωτικο. ερχεται και η ανοιξη και δεν θα το αντεξω να βλεπω ερωτευμενους παντου! η αυτοκτονια φανταζει η μονη λυση. κουραστικα πια δεν αντεχω αλλο!
Και μένα κενό τα ίδια, δεν πρόλαβε να ξεκινήσει το ερωτικό. Άνοιξα και θέμα, αν θες πήγαινε να δεις, και αν θες γράψε και την δική σου περίπτωση, δεν έχω πρόβλημα, να το συζητήσουμε! Κι εγώ κουράστηκα πολύ, γιατί δεν είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει. Όπως έγραψα, είναι η 10000000000η!! Και από φίλους πάλι τα ίδια.

marian_m
21-01-2011, 18:59
ακριβως αυτο που εγραψες ειναι, αν και στη περιπτωση μου δε προλαβε καν να ξεκινησει το ερωτικο. ερχεται και η ανοιξη και δεν θα το αντεξω να βλεπω ερωτευμενους παντου! η αυτοκτονια φανταζει η μονη λυση. κουραστικα πια δεν αντεχω αλλο!

Σιγά ρε παιδιά, μην τρελαίνεστε! Πού βλέπετε συνεχώς ερωτευμένους και ικανοποιημένους από τη ζωή και τη σχέση τους?
Γιατί εγώ βλέπω πιο συχνά μόνους και ανικανοποίητους. Είτε έχουν είτε δεν έχουν σχέση.

whitecandle
21-01-2011, 19:01
Εγώ πάντως όλο τέτοιους βλέπω!! Μπορεί να έχουν μικροπροβλήματα, όμως έιναι με τον άνθρωπό τους! Και τόσες πολλές απογοητέυσεις που έχω φάει εγώ επειδή ερωτεύομαι συνέχεια, δεν παίζει να τις έχει φάει άλλος...

KENO
21-01-2011, 19:30
Σιγά ρε παιδιά, μην τρελαίνεστε! Πού βλέπετε συνεχώς ερωτευμένους και ικανοποιημένους από τη ζωή και τη σχέση τους?
Γιατί εγώ βλέπω πιο συχνά μόνους και ανικανοποίητους. Είτε έχουν είτε δεν έχουν σχέση.εγω προσωπικα με οσες κοπελες ετυχε να κρατησω επαφη, εστω φιλικα, βλεπω οτι με το που χωριζουν τον εναν, πιανουν αμεσως τον αλλον! κι αν δεν κανουν ξανα αμεσως σχεση, εστω μεσα στο κεφαλι τους υπαρχει ο επομενος, και δηλωνουν full ερωτευμενες μαζι του (κι αν δεν τους κατσει, τοτε καταληγουν με τον επομενο λιγοτερο καλυτερο, απλα για να μην ειναι μονες). το ολο θεμα μοναξια δεν υπαρχει. το αν ειναι ικανοποιημενος ή ανικανοποιητος καποιος ειναι διαφορετικο, σιγουρα δε γινεται να περιμενεις μια ζωη να βρεις το δηθεν αλλο σου μισο που θα σε ικανοποιησει κι 100%, γιατι δεν υπαρχει κι ολας. ο πριγκιπας πανω στο ασπρο αλογο ανηκει στο μυαλο των ανηλικων κοριτσιων, που δεν εχουν κανει σχεση ακομα...

KENO
22-01-2011, 20:25
αυτο που σκεφτομαι σημερα ειναι παλι κατι ασχημο. απλα ΣΚΑΤΑ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟΚΟΣΜΟ ΣΑΣ και σε ολους!
εχω γεμισει ενα σωρο αχρηστα ατομα που κανενα δε μου ταιριαζει, και τελικα σαββατιατικα παλι μονος μενω, βλεπωντας τα καραγκιοζακια να μου κανουν επιδειξη ποσο ερωτευμενα ειναι. θελω να εξαφανιστω απο παντου, να μη βλεπω, να μη σκεφτομαι!

crazy_diamond
23-01-2011, 14:23
Σκέφτομαι πως προσπαθώ να γράψω όλη τη μυρωδιά
που άφησε στα δάχτυλά μου το μανταρίνι που μόλις ξεφλούδισα.

Και δεν μπορώ..

oboro
23-01-2011, 14:26
ζουλα ενα απο τα φλουδια μπροστα στο ματι σου και θα το πεταρισουν τα βλεφαρα σου αμεσως αυτο που θελεις να πεις ; )

carrie
23-01-2011, 17:08
σκεφτομαι ποσο αγαπω τον υπνο και το φαγητο :P

researcher
23-01-2011, 17:10
σκεφτομαι ποσο με αγαπα ο υπνος και το φαγητο!!!

με εχουν πνιξει με την αγαπη τους...

μα εγω εχω βρει αγαπη αλλη

λιγουρευομαι ενα γυμναστηριο.....λουκουμι!!!

arktos
23-01-2011, 18:28
...πως η ζωή είναι γεμάτη εκπλήξεις...

KENO
25-01-2011, 01:35
edited: εγραψα πολλες μαλακιες αλλα τις εσβησα. αυτο που σκεφτομαι παλι ειναι οτι οι κοπελες εχουν καταντησει κυριολεκτικα να ειναι εν αχρηστια (ερωτικα), κι οτι το πιο ευκολο πραμα καταντησε πλεον το πιο δυσκολο...

arktos
25-01-2011, 03:18
...πως η ομορφιά στην ζωή χάνεται εύκολα...

KENO
26-01-2011, 21:06
...πως η ζωή χάνεται εύκολα...fixed!
δε πιστευω πως η ομορφια και η ζωη συμβαδιζουν anyway...

τεσπα αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι αυτη η χωρα εχει κανει σε ολους μας ζημια, και ειναι κριμα που δε μπορουμε να σηκωθουμε να φυγουμε ολοι απο εδω. ή μηπως τελικα δε φταιει μονο η χωρα και παντου ειναι τα ιδια σκατα ? τοτε ποιος ο λογος να ζεις εδω πανω, ειδικα οταν εισαι μονος σου και κανεις δε σε θελει ?

soft
27-01-2011, 00:26
xe xe xe !!!!skeftomai οτι δεν ξεφευγεις απο τα αρπακτικα ποτε η,θα σε σκοτωσουν η θα σκοτωσεις

dora-agxos
27-01-2011, 00:28
xe xe xe !!!!skeftomai οτι δεν ξεφευγεις απο τα αρπακτικα ποτε η,θα σε σκοτωσουν η θα σκοτωσεις

νομος της ζουγκλας!

συγνωμη για την παρεμβολη στις σκεψεις σου :)

arktos
27-01-2011, 00:28
fixed!
δε πιστευω πως η ομορφια και η ζωη συμβαδιζουν anyway...

τεσπα αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι αυτη η χωρα εχει κανει σε ολους μας ζημια, και ειναι κριμα που δε μπορουμε να σηκωθουμε να φυγουμε ολοι απο εδω. ή μηπως τελικα δε φταιει μονο η χωρα και παντου ειναι τα ιδια σκατα ? τοτε ποιος ο λογος να ζεις εδω πανω, ειδικα οταν εισαι μονος σου και κανεις δε σε θελει ?

μου κάνεις κ διορθώσεις, ε????

κενό, δν φταίει η χώρα.
μν επιμένεις πως κανείς δν σε θέλει.
τόσες σχέσεις έκανες.
δεν σε ήθελαν αυτές οι κοπέλες?

δν πιστεύω να θέλεις να αλλάξεις κ πλανήτη...
δν φτάσαμε ακόμη εκεί.
μέχρι να φτάσουμε, θα έχεις κάνει πράγματα που δν θα θέλεις να φύγεις.
ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ??? Ε???

KENO
27-01-2011, 00:45
κενό, δν φταίει η χώρα.απλα τα πραγματα δεν προχωρανε γενικοτερα. ουτε στον επαγγελματικο τομεα, ουτε στα ερωτικα, ουτε πουθενα! οκ να πεις οτι εχω κομπλεξ με την ελλαδα αφου πλεον τη μισω και τη σιχαινομαι και οπως σου εχω πει δε με εκφραζει τπτ εδω περα, αλλα πως γινεται το ιδιο να ισχυει και για αλλους και κανεις να μη μπορει να φτιαξει τη ζωη του οπως θελει εδω ?

μν επιμένεις πως κανείς δν σε θέλει.
τόσες σχέσεις έκανες.
δεν σε ήθελαν αυτές οι κοπέλες?και ναι δε με θελουν πλεον! οι σχεσεις αυτες ανηκουν στο παρελθον, το θεμα ειναι τωρα τι γινεται που σαπιζω μονος. αμα κατσεις και τις βρεις τωρα λοιπον μια μια και τις ρωτησεις αν νιωθουν εστω λιγο κατι, η απαντηση θα ειναι οχι! ακομα και γι'αυτη που αγαπησα περισσοτερο απ'ολες και τη φροντιζα σαν τα ματια μου, η απαντηση ειναι παλι οχι. αμα πεθανω στη κηδεια μου εκτος απο γονεις και κανα δυο συγγενεις, δε θα ερθει κανενα αλλο ατομο! και by the way, για την ηλικια μου δεν εχω κανει και τοσες σχεσεις, ισα ισα που ειναι ελαχιστες σε συγκριση με αλλους. δε χωριζω και στο καπακι ξαναξεκιναω. μεχρι να βρεθει η αλλη και να δεχτει περναει αρκετος καιρος. και τωρα δεν υπαρχει καμια στον οριζοντα απλα.

δν πιστεύω να θέλεις να αλλάξεις κ πλανήτη...
δν φτάσαμε ακόμη εκεί.
μέχρι να φτάσουμε, θα έχεις κάνει πράγματα που δν θα θέλεις να φύγεις.μακαρι να αλλαζα πλανητη, να μπορουσα να τηλεμεταφερθω σε ενα αλλο σωμα καπου αλλου...

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ??? Ε???ο αρνητισμος υπαρχει χρονια τωρα, φαινεται μεχρι και στη μαπα μου.

soft
27-01-2011, 00:52
............................

arktos
27-01-2011, 00:58
απλα τα πραγματα δεν προχωρανε γενικοτερα. ουτε στον επαγγελματικο τομεα, ουτε στα ερωτικα, ουτε πουθενα! οκ να πεις οτι εχω κομπλεξ με την ελλαδα αφου πλεον τη μισω και τη σιχαινομαι και οπως σου εχω πει δε με εκφραζει τπτ εδω περα, αλλα πως γινεται το ιδιο να ισχυει και για αλλους και κανεις να μη μπορει να φτιαξει τη ζωη του οπως θελει εδω ?

και ναι δε με θελουν πλεον! οι σχεσεις αυτες ανηκουν στο παρελθον, το θεμα ειναι τωρα τι γινεται που σαπιζω μονος. αμα κατσεις και τις βρεις τωρα λοιπον μια μια και τις ρωτησεις αν νιωθουν εστω λιγο κατι, η απαντηση θα ειναι οχι! ακομα και γι'αυτη που αγαπησα περισσοτερο απ'ολες και τη φροντιζα σαν τα ματια μου, η απαντηση ειναι παλι οχι. αμα πεθανω στη κηδεια μου εκτος απο γονεις και κανα δυο συγγενεις, δε θα ερθει κανενα αλλο ατομο! και by the way, για την ηλικια μου δεν εχω κανει και τοσες σχεσεις, ισα ισα που ειναι ελαχιστες σε συγκριση με αλλους. δε χωριζω και στο καπακι ξαναξεκιναω. μεχρι να βρεθει η αλλη και να δεχτει περναει αρκετος καιρος. και τωρα δεν υπαρχει καμια στον οριζοντα απλα.

μακαρι να αλλαζα πλανητη, να μπορουσα να τηλεμεταφερθω σε ενα αλλο σωμα καπου αλλου...

ο αρνητισμος υπαρχει χρονια τωρα, φαινεται μεχρι και στη μαπα μου.

θα αναφερθώ μόνο στις σχέσεις σου.
θεωρείς πως είναι άσχημο να έχεις κάνει λίγες σχέσεις?
αν θυμάμαι η μία ήταν μακροχρόνια.
πώς το γνωρίζεις πως οι πρώην σου δν σε σκέφτονται ποτέ?
μου είναι δύσκολο να πιστέψω πως δν υπάρχει έστω κ μία που όταν σε θυμάται δν θα χαμογελάει.

arktos
27-01-2011, 00:59
α, τις απόκριες μν βγεις με τέτοια μάπα!
πάρε μια μάσκα!
χαζό, ε, χαζό!
έχεις χιούμορ πάντως!

KENO
27-01-2011, 01:12
θα αναφερθώ μόνο στις σχέσεις σου.
θεωρείς πως είναι άσχημο να έχεις κάνει λίγες σχέσεις?
αν θυμάμαι η μία ήταν μακροχρόνια.
πώς το γνωρίζεις πως οι πρώην σου δν σε σκέφτονται ποτέ?
μου είναι δύσκολο να πιστέψω πως δν υπάρχει έστω κ μία που όταν σε θυμάται δν θα χαμογελάει.ναι φυσικα και ειναι ασχημο να εχεις κανει λιγες σχεσεις, εαν κατσεις και συγκρινεις τον εαυτο σου με καποιον αλλον συνομιλικο που χει κανει περισσοτερες, νιωθεις πολυ καθυστερημενος! βεβαια δεν ειμαστε ολοι ιδιοι, το ειπα και στο αλλο θεμα, αλλα οκ οσο να ναι οταν σαπιζεις μονος ειναι λες και σε εχουν απορριψει οι παντες, οποτε επιβεβαιωνετε η καθυστεριση που νιωθεις.

ναι η μια ηταν μακροχρονια αν και δυσκολο να τη περιγραψω. ολες οι αλλες ηταν του ενα μηνα σχεδον. και αν εξαιρεσουμε αυτη που ειχα τη μακροχρονια απ'την οποια ξερω απο πρωτο χερι οτι ΔΕΝ θελει να τα ξαναβρουμε, οι υπολοιπες αν με θυμουνται και χαζογελασουν θα ειναι σκεφτομενες "α τον μαλακα, το τομαρι" ή κατι τετοιο αναμεσα σ'αυτα τα δυο...

έχεις χιούμορ πάντως!ναι οκ μπορει να εχω χιουμορ και καμποσα αλλα "χαρισματα" οπως μου λενε, ολα οσα εγραψα εδω ομως ειναι ΣΟΒΑΡΑ. δεν εχω μελλον γενικοτερα κι αυτο με κανει τελειως χαλια γιατι καθε μερα που περναει βλεπω οτι δεν υπαρχει οντως σωτηρια.

arktos
27-01-2011, 01:17
μπορεί να μν θέλει να ξαναγίνει κάτι, αλλά αυτό δν σημαίνει πως δν νιώθει κάτι για σένα.

arktos
27-01-2011, 01:51
...κοιτάζω πως είναι μία η ώρα κ δν θα ξυπνάω το πρωϊ...

carrot
27-01-2011, 02:07
Σκέφτομαι πως η γεύση του λεμονιού είναι πικρή και κανένας δεν μπορεί να το διαψεύσει αυτό.

arktos
27-01-2011, 02:13
ξινή θες να πεις...

carrot
27-01-2011, 17:54
ναι ξινή. ευχαριστώ που με διόρθωσες.

crazy_diamond
28-01-2011, 01:43
Σκέφτομαι την ηχώ ενός πιάνου που έρχεται από κάπου πέρα μακρυά,
έρχεται με φόρα κατά πάνω μου και με βυθίζει στην άμμο αυτής της απέραντης αρένας,
μονο-μαχώ
κάτω απ’ την επιφάνεια,
την ομορφιά να ξετρυπώνει μέσα απ’ την κοιλιά του μεγάλου αρχιτέκτονα, κύτταρο-κύτταρο,
δε θα σώσει ποτέ αυτό το γαμημένο κόσμο,
μια γυναίκα να τρέχει δίπλα από το κύμα,
σκέφτομαι τον κρότο,
δεν ακούς, δεν ακούς, πώς να βγάλω τα πούπουλα απ’ το στόμα,
όχι, δε θα ξανακοιμηθώ αν πρώτα δε σου πω πόσο πολύ θέλω να πάλλομαι μαζί σου.

jimmaster
28-01-2011, 02:39
Λοιπον εγω σκεφτομαι τα εξης:

Εκανα μια βολτα απο το φορουμ και βρηκα ενα παλιο μου ποστ (του 2008) και καταλαβα ποσο εχω αλλαξει απο τοτε...

Επισης σκεφτομαι ποσο ομορφα θα ενιωθα αν απλα κοιμομουν (μονο υπνος) με καποια συντροφο και αυριο πηγαινα στην εργασια μου χαρουμενος...αλλα μεσα στην απελπισια μου και το παραπονο μου παντα βρισκω μια σπιθα αισιοδοξιας...μεσα μου καιει η φλογα της αλλαγης...

Λιγη υπομονη ακομα...λιγη.....

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ φορουμ και σε ευχαριστω που υπαρχεις!

alexandros3
28-01-2011, 02:46
Δεν θα πήγαινες χαρούμενος θα πήγαινες τσαντισμένος επειδή την άφησες.
Από την πλευρά μου σκέφτομαι να μη γίνει πάλι η δουλειά μου μία απλή ενόχληση κι όλο αυτό το στερέωμα να μη πέσει σα τραπουλόχαρτα.

RainAndWind
28-01-2011, 11:51
Πως ένα εκατομμύριο ζαμπόν μαζεύτηκαν γύρω από τη νομική. Πως τελικά για τα μέσα μαζικής εξαπάτησης και τους ψεύτες πολιτικούς, βολεύει να κινδυνεύει η τάξις από πεινασμένους και κατατρεγμένους ανθρώπους και όχι από τα καθεστωτικά μέσα και τους ψεύτες/κλέφτες/δοσίλογους/ανήθικους πολιτικούς.
Ότι θέλω να τους φάω τα γαμημένα τα αυτιά τους. σαν άλλος χάνιμπαλ, with a glass of chianti, λολ, καλά, το παραλέω, μπατ γιου γκετ μάι πόιντ.
Τα πρόσωπα των συλληφθέντων από τους πυρήνες της φωτιάς, έχουν γαμηθεί να τα δείχνουν, ενώ ποτέ δε δείχνουν τα πρόσωπα των κλεφτών παρόλο που τους γνωρίζουν. Προτιμάμε το βολικά κατευθυνόμενο και την κλασική συνταγή, στρέξε την κοινή γνώμη σε μία φτιαχτή απειλή, προσέλκυσε το βλέμμα να πάει αλλού, προπαγάνδισε, μη τυχόν και πάει εκεί που η αλήθεια του δείχνει. Στήσε ένα σκηνικό πολίτη σε προστατεύουμε, από τι ρε μαλάκα με προστατεύεις, από τον κίνδυνο που εσένα συμφέρει ως τέτοιος?

arktos
28-01-2011, 13:55
...πως καπνίζω το προτελευταίο μου τσιγάρο...

oboro
28-01-2011, 14:03
Εεε μετα θα πας να παρεις ομως, σωστα???

arktos
28-01-2011, 14:05
όχι...μετά θα βάζω 3,90 στον κουμπαρά μου!

oboro
28-01-2011, 14:06
Ακομη καλυτερα!!! Λαθος πραγμα καταλαβα εγω στην αρχη... Ουπς.

Καλη επιτυχια ευχομαι : )

arktos
28-01-2011, 14:12
ευχαριστώ!
( ελπίζω να μν γίνω διπλή! μόλις χτύπησα σωλομό κ κουνουπίδι ! )

oboro
28-01-2011, 14:15
Λολ... Ρε συ αφου αυτο, αν γινει, γινεται *αφου* το κοψεις το ρημαδι!! λολ

λες να σε χτυπησε σολωμος απο το μελλον? =Ρ Και κουνουπιδι απ' το παρον, oh ye.

alexandros3
28-01-2011, 19:04
Κι εγώ καπνίζω το τελευταίο. (αλλά γιατί μου τελείωσε το πακέτο :P)

alexandros3
28-01-2011, 20:07
Επίσης σκέφτομαι γιατί να πάνε όλοι αυτοί οι αναξιοπαθούντες σε "κτίριο στη Πατησίων"; Για να υποβαθμιστεί ακόμα περισσότερο η περιοχή; Όσοι τους υποστηρίζουν να τους πάρουν στα γαμώσπιτα τους.

dora-agxos
28-01-2011, 20:08
Επίσης σκέφτομαι γιατί να πάνε όλοι αυτοί οι αναξιοπαθούντες σε "κτίριο στη Πατησίων"; Για να υποβαθμιστεί ακόμα περισσότερο η περιοχή; Όσοι τους υποστηρίζουν να τους πάρουν στα γαμώσπιτα τους.

συμφωνω απολυτα μαζι σου!!

alexandros3
28-01-2011, 20:09
Όλοι συμφωνούνε. Το πότε θα εφαρμοστεί να δούμε.

KENO
28-01-2011, 20:35
σκεφτομαι οτι ορισμενες ψυχουλες ειναι τοσο χαραγμενες που θα μπορουσαν να ταιριαξουν. too bad ομως που αυτος ο κοσμος δεν ειναι τελειος και τελικα βρισκομαστε ολοι τελειως αλλου σε random place με λαθος ανθρωπο. για ολες αυτες λοιπον οι οποιες θα μπορουσαν να μου ταιριαξουν αλλα ειτε λογο επειδη κρινουμε πρωτα απ'την εξωτερικη εμφανιση, ειτε λογο αποστασης, ειτε λογο οτι αλλο, ενα μεγαλο ΚΡΙΜΑ και ΣΥΓΝΩΜΗ.

crazy_diamond
02-02-2011, 09:42
http://www.youtube.com/watch?v=YkTSu7SrozE

Σκέφτομαι μπλε, ναι, τα έχω πάρει άγρια με τις λέξεις και σκέφτομαι μπλε.

crazy_diamond
05-02-2011, 16:46
http://28.media.tumblr.com/tumblr_le9ah5tIMN1qd723co1_500.jpg

Σκέφτομαι ότι δεν είναι οι αορατότητες που κάνουν τσουλήθρα στην καμπύλη της βλεφαρίδας μου.

oboro
05-02-2011, 18:56
Σκεφτομαι πως πολυ ντιζαϊνιά οι καρεκλες... Και πατισσερι η γραμματοσειρα μμμμ

: PPP (τρεχω τωρα, γιατι με βλεπω να με εξαφανιζουν υπο μυστηριωδεις συνθηκες!)

Υ.Γ. εξοχο πραγματικα το παρκε.

crazy_diamond
05-02-2011, 19:08
Πάντως, ίσα ίσα που πρόλαβες, έχω να πω.. αφού ετοιμαζόμουν να γράψω ότι σκέφτομαι ένα τόσο δα εξαφανίσιους!

oboro
05-02-2011, 19:11
Μωρε συμφωνω με το μηνυμα (γενικα) αλλα οχι με την τιραμισου αισθητικη του περιτυλιγματος.

ανεμος
05-02-2011, 19:40
σκεφτομαι πως μερικες φορες θα ηθελα να τρυπησω με ενα τρυπανι τομυαλο μου για να μην σκεφτομαι......

KENO
05-02-2011, 19:51
σκεφτομαι πως η ελευθερια ειναι μια ψευδαισθηση. ειμαι μονος και ελευθερος, δεν δινω αναφορα σε κανεναν, δεν εξαρτιεμαι απο κανεναν (σχεδον), θα μπορουσα να κανω οτι θελω, κι ομως δε το κανω γιατι δε νιωθω ελευθερος. γιατι δεν υπαρχει αυτο το πραμα! ειναι ακριβως οπως και με τη δημοκρατια, εχουμε τη ψευδαισθηση οτι υπαρχει ελευθερια και ισοτητα, να αποφασιζει ο λαος και οι πολλοι, αλλα τελικα μονο αυτοι δεν αποφασιζουν και δε κανουν οτι θελουν.

researcher
05-02-2011, 20:17
http://farm1.static.flickr.com/182/463329110_eff8ef54d2.jpg

ελευθερια χωρις αγαπη , δεν ειναι ελευθερια KENO

KENO
05-02-2011, 21:28
edited: nevermind.

Gothly
06-02-2011, 04:38
Σκέφτομαι αν τα προβλήματα (ψυχολογικά) που τα ξεπερνάμε μόνοι μας(με οποιονδήποτε τρόπο μπορούμε εμείς), αν όντως τα ξεπερνάμε ή απλά τα "κουκουλώνουμε" με το να γίνουμε πιο πρακτικοί, ή να μη σκεφτόμαστε τόσο πολύ, να μην αναλύουμε τόσο γιατί ξέρουμε που θα οδηγήσει..

RainAndWind
06-02-2011, 09:58
Πως έχω ένα σωρό δουλειές να κάνω με το σύντροφό μου στο σπίτι. Και βαριέμαι αλλά πρέπει να γίνουν.
Και δε μου πάει το τσεμπέρι ρε γμτ!

soft
07-02-2011, 20:34
σκεφτομαι ,οτι εχω τελικα πολυ μεγαλη υπομονη ,μετα τα χθεσινα ,μπραβο μου !!!!!!!!!!! και ευγε μου..
Να λεμε και ενα μπραβο στο εαυτο μας που και που !!

Lef
07-02-2011, 20:37
οτι εχω αναγκη προσοχης και οτι ειμαι στα προθυρα να πω φτιαξω ενα μεγαλο ψεμα για να το πετυχω αυτο

carrie
07-02-2011, 20:41
σκεφτομαι οτι τα εκανα χαλια με τον φιλο μου σημερα, απο τα νευρα μου και τις τρελαμενες ορμονες μου..... Τσακωθηκαμε και ειμαι χαλια :'(

Lef
07-02-2011, 20:44
σκεφτομαι οτι δε πρεπει να πω στην carrie οτι τουλαχιστον εχει εναν φιλο γιατι ειναι καθαρη προβολη

carrie
07-02-2011, 20:46
χαχαχαχαχχ

εκτιμητεο anyway!

σκεφτομαι οτι πρεπει να συνελθω.... ΟΥΦ

KENO
07-02-2011, 21:09
σκεφτομαι οτι εδω μεσα υπαρχουν ανθρωποι προθυμοι να βοηθησουν, εκει εξω ομως 0. αμα ισχυε το αντιθετο δε θα ειχαμε την αναγκη να καθομαστε εδω, και σιγουρα θα ειχαμε λιγοτερα προβληματα. γιαυτο καλυτερα να πεσω για υπνο να μη νιωθω μονος, και να ευχηθω να μη ξαναξυπνησω.

researcher
07-02-2011, 21:17
σκεφτομαι τον oboro . πολυ τον συμπαθω. oboro που εισαι? λοιπον επειδη δεν τον γνωριζω θα βαλω φατσα που ισως του μοιαζει να μας πει μετα αν μοιαζει ....

http://www.topnews.in/files/Blind-Man.jpg

researcher
07-02-2011, 21:23
επισης μολις εφτιαξα και φουρνισα μια γλυκεια κολοκυθοπιτα με πορτοκαλι κολοκυθι αλλα εβαλα και μηλο γιατι το κολοκυθι μου βγηκε λιγο. θα γινει καλη???

σκεφτομαι....

παντως μολις γινει θα σας πω :)

researcher
07-02-2011, 22:09
εγινε ωραια η κολοκυθοπιτα :)

researcher
07-02-2011, 22:38
http://www.radicio.com/forum/uploads/post-6-1069870276.jpg

carrie
07-02-2011, 23:24
νοστιμοτατη φαινεται και μοσχομυριστη!! ευγε!
εγω σκεφτομαι ακομα ποσο χαλια τα εκανα σημερα

researcher
07-02-2011, 23:27
μαγειρεψες carrie?

soft
07-02-2011, 23:29
http://www.radicio.com/forum/uploads/post-6-1069870276.jpg

κανενα κομματακι και για μας θα περισσεψει ??? Τι λες?? :)

soft
07-02-2011, 23:31
μαγειρεψες carrie?

Ναι εκανε ενα πολυ ωραιο αχταρμα ,απο οτι καταλαβα !!

τη συνταγη θελω χεχε! :(

carrie
07-02-2011, 23:36
Ναι αυτο που λεει η σοφτ, αχταρμα συναισθηματων εκανα σημερα και χορτασα ουυυυυυυυ!! Σημερα δε μαγειρεψα μαγειρεψε η μαμα και ουτε που εφαγα με τα νευρα που εχω. Χτες ομως εφτιαξα ενα φανταστικο κεικ πορτοκαλι για αυτον που σημερα του εκανα τον αχταρμα, συνταγη του παρλιαρου θα την βρειτε στο σαιτ του μεγκα! Αντι για γλασσο μονο κανε σιροπι με το χυμο πορτοκαλι, βαλε δλδ λιγοτερη ζαχαρη, και ειναι μουρλιααααααααα!!

researcher
07-02-2011, 23:39
αχ! αγαπη χωρις πεισματα δεν εχει νοστιμαδα!

carrie
07-02-2011, 23:44
ασε με και δουλευει τωρα και πρεπει να περιμενω να σχολασει για να μιλησουμε και να δω πως ειναι η κατασταση και τι γινεται... ειμαι αγυριστο κεφαλι ωρες ωρες. τι θα με κανω δεν ξερω

soft
07-02-2011, 23:45
αχ! αγαπη χωρις πεισματα δεν εχει νοστιμαδα!

δεν εβαλε πεισμα ,μονο αντι για γλασσο ,πορτοκαλι
εχει διαφορα να μου πεις αυτο ,αλλα αν θες να φας και εχεις ορεξη δεν σε χαλα η διαφορα :)

carrie το χαμογελο καταλαβαινεις γιατι το βαζω απο πισω ε??
για τον διαβητη ,απο τα πολλα γλυκα ,για εξισορροπηση

carrie
07-02-2011, 23:47
εχω τοση πικρα εγω τωρα που εξισορροπει τα γλυκα μη φοβασαι!!

researcher
07-02-2011, 23:48
αυτα τα εβαλε χτες

τον νοστιμεψε καλα καλα...

και μετα....

αχ! γυναικεεεεεεεες.....

researcher
07-02-2011, 23:49
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTmC-mH0UZLpCHKbbaroecwEpn-xRxahnah8R4gdT-IDFO9bNFe6A

σου βρηκα μπλουζακι καταλληλο για οταν επιστρεψει!

το νου σας ρεμαλια!!!!

carrie
07-02-2011, 23:56
αχ ασε με βρε ρισερτσερ... βρηκε και τη χειροτερη μερα να με πειραξει, και τα ακουσε ο κακομοιρης. τισ δυσκολες μερες του μηνα μη μας μιλατε καθολου!!!!!! μονο αγκαλιες!!! τελος!!!!!!!

soft
07-02-2011, 23:59
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTmC-mH0UZLpCHKbbaroecwEpn-xRxahnah8R4gdT-IDFO9bNFe6A

σου βρηκα μπλουζακι καταλληλο για οταν επιστρεψει!

το νου σας ρεμαλια!!!!

ναι και οταν επιστρεψει ας φερει και το γλασσο!!
αφου ερχεται που ερχεται

carrie ,ολα διορθωνονται ματια μου ,με μια ομορφη συζητηση νομιζω, αν υπαρχει κατανοηση σεβασμος και αγαπη !

κατι σαν την συνταγη λολ,δεν εχω αυτο το φτιαχνω με κατι αλλο

η αλλου ειμαι παλι εγω ?? μπορει και να λεω μπουρδες

researcher
08-02-2011, 00:00
ααααααααααχ!

θα κυκλοφορουμε σαν αμερικανικη κατασκηνωση με συνδρομο asperger

εχουν στον ωμο ενα φωτακι

κοκκινο οταν δε θελουν κανεις να τους μιλησει

πρασινο οταν θελουν επικοινωνια

και πορτοκαλι οταν ειναι ντεμι!!!

δεν κανω πλακα!!! αφου μολις μου το ειπε μια κυρια με ασπεργκερ (ειναι πολυ ελαφυς αυτισμος)

λεω!!! α! το θελω και γω!!! φανταζεσαι?

carrie
08-02-2011, 00:05
καλα τα λες σοφτ! Ας ελπισουμε να κοιμηθουμε καλα αποψε και να ξυπνησουμε ακομα καλυτερα, κ εμεις κ ολοι μας! :)

ρισερτσερ οπως το παμε ολοι καποιο συνδρομο θα εχουμε και ηδη τωρα τα παιδια γινεται χαμος με μαθησιακες, υπερκινητικοτητα, και αλλα πολλα

researcher
08-02-2011, 00:07
http://3.bp.blogspot.com/_C3BazUu4CNI/TROUg07yA8I/AAAAAAAAAM8/AC34-T48c3k/s1600/Sleep_Tight_Sweet_Dreams____by_Aeburse.jpg

KENO
08-02-2011, 19:21
σκεφτομαι οτι ειναι καλυτερο να εισαι πιωμα και να γαμας τα παντα στο περασμα σου χωρις να σε νοιαζει τιποτα, παρα να εισαι νηφαλιος και να καθεσαι να σκεφτεσαι υπερβολικα πολυ το καθετι και να βασανιζεσαι. τι κριμα που δε μπορουμε να ειμαστε μονιμως σε κατασταση μεθης.

Κύκνος
08-02-2011, 22:11
Κι εγώ σκέφτομαι ότι θα ήταν καλύτερα να μην είχα γεννηθεί, θα είχα γλυτώσει από πολύ ταλαιπωρία...και δεν ήθελε και πολύ ακόμα γαμώτο, 5 λεπτάκια μόνο αλλά είμαι τόσο γκαντέμω που ούτε αυτό δεν έγινε...

crazy_diamond
09-02-2011, 11:25
Σκέφτομαι την πόλη. Εχθές το βράδυ. Ν' αναπνέει. Ταμπέλες από νέον να τρεμοπαίζουν πάνω από σκυφτά κεφάλια,
να θέλω όλο κι όλο ν’ αγκαλιάσω το φωτορυθμικό τους καρδιοχτύπι.

Σκέφτομαι το νησί. Τα μυστήρια νερά του. Τα ήρεμα βράδια χωρίς ηλεκτρικό. Τ’ άστρα να φωτίζουν δρόμους μακρινούς, αβάδιστους ακόμα.

Σκέφτομαι το δρόμο, το βιολί της Μελ και το ωμέγα της. Το δρ-ώμο.

RainAndWind
09-02-2011, 11:32
Θέλω να κόψω το τσιγάρο. Αλλά δε νιώθω πως μπορώ να το κάνω τώρα. Πότε θα το κάνω?
Αν όχι τώρα, πότε?

ioannis2
09-02-2011, 11:36
Αυτή τη στιγμή διερωτούμαι αν συνδυάζονται τα ρούχα που φορώ, το σκουρο μπλε τζιν και το ανοιχτόχρωμο γαλάζιο πουκάμισο.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;

ioannis2
09-02-2011, 11:39
Θέλω να κόψω το τσιγάρο. Αλλά δε νιώθω πως μπορώ να το κάνω τώρα. Πότε θα το κάνω?
Αν όχι τώρα, πότε?

Καπνίζω ελάχιστα. Προσπαθώ να το κόψω με το να μην πηγαίνω σε χόρους όπου συνηθίζω να καπνίζω ή να μην κάνω πράγματα τα οποία συνοδεύω με τσιγάρο.

Καλή σου μέρα!

RainAndWind
09-02-2011, 11:44
Καλημέρα Γιάννη μου. Καπνίζω υπερβολικά μάτια μου. Όταν λέω υπερβολικά το εννοώ. Έχω συνδέσει το κάπνισμα με πολλές μου στιγμές, αυτό είναι το σφάλμα μου. Με διασκέδαση, με σκέψη, με ηρεμία, με χαλάρωση, με παρέα, με καφέ, με με με... Αυτό θα χρειαστεί να ανατρέψω και μου είναι πολύ δύσκολο. Δε γνωρίζω πώς θα το κάνω.

ioannis2
09-02-2011, 12:17
Καλημέρα Γιάννη μου. Καπνίζω υπερβολικά μάτια μου. Όταν λέω υπερβολικά το εννοώ. Έχω συνδέσει το κάπνισμα με πολλές μου στιγμές, αυτό είναι το σφάλμα μου. Με διασκέδαση, με σκέψη, με ηρεμία, με χαλάρωση, με παρέα, με καφέ, με με με... Αυτό θα χρειαστεί να ανατρέψω και μου είναι πολύ δύσκολο. Δε γνωρίζω πώς θα το κάνω.

Κάποιες από τις στιγμές αυτες ίσως σου είναι περιττές ή μπορείς να τις περιορίσεις, άρα και το κάπνισμα μαζί τους. Προπσπάθησε να περιορίσεις και τις ρουφιξιές ανα τσιγάρο, έστω κι αν ακούγεται γελοίο αυτό. Ή ζήτα βοήθεια από κάποιο από τους πολυδιαφισμένους για σταμάτημα καπνίσματος. Κάπως έτσι ξεκίνα...

carrie
09-02-2011, 13:05
Εγω σκεφτομαι οτι οταν ραγιζει το γυαλι δεν ξανακολλαει και μολις χαλασα μια σχεση που μεχρι τωρα ηταν η ομορφοτερη και καλυτερη που ειχα ποτε και θα μπορουσε να ηταν η σχεση της ζωης μου.

arktos
09-02-2011, 19:41
...το βαθύ μπλε γίνεται μαύρο...

beauty
09-02-2011, 20:14
skeftomai οτι η ζωη ειναι πτωση ,καθοδος σε ενα χαμηλοτερο επιπεδο και με βρισκει συμφωνη η αποψη των γνωστικων-θελετε να μεινετε κολλημενοι στην υλη? η απαντηση ειναι -γεννοβολατε -

carrie
09-02-2011, 20:17
σκεφτομαι οτι λατρευω τα φιλαρακια μου <3

keep_walking
09-02-2011, 20:19
Σκεφτομαι τι ωραια θα ηταν να ημουν διακοπες με μια ωραια και συζητισημη κοπελλα στην αγκαλια μου:)

carrie
09-02-2011, 20:19
και το μωρακι μου επισης αλλα.. ουφ. <3

KENO
09-02-2011, 21:22
skeftomai οτι η ζωη ειναι πτωση ,καθοδος σε ενα χαμηλοτερο επιπεδο και με βρισκει συμφωνη η αποψη των γνωστικων-θελετε να μεινετε κολλημενοι στην υλη? η απαντηση ειναι -γεννοβολατε -αυτο το ποστ εχει νοημα αλλα δε ξερω αν αντιλαμβανεσαι αυτα που εγραψες με τον ιδιο τροπο οπως κι εγω. δλδ η ζωη κατρακυλα και απο εκει που ειμασταν αγνοι αθωοι καλοι, γινομαστε ολο και χειροτερα και η λυση γιαυτο ειναι να σταματησουμε να κανουμε παιδια ? ή το λες για τα πραγματα οπως εχουν γινει σημερα, που ολοενα και χειροτερευουν, οποτε πρεπει καπου να σταματησουμε να γεννοβολαμε γιατι η ανθρωποτητα επιασε πατο ? συμφωνω οπως και να χει...

researcher
09-02-2011, 21:45
σκεφτομαι κενο αν αλλαζες νικ ποιο θα ηθελες να βαλεις?

απορια

researcher
09-02-2011, 21:46
και επισης μακαρι ο ινσεκτ να εσβηνε κανενα εισερχομενο. ειναι το αντιθετο του κενου. τιγκα.

KENO
09-02-2011, 21:47
σκεφτομαι κενο αν αλλαζες νικ ποιο θα ηθελες να βαλεις?

αποριαειναι λιγο δυσκολο να απαντησω, αλλα στη παρουσα φαση θα βαζα αυτο που ειμαι: μισανθρωπος

researcher
09-02-2011, 21:52
μισεις τους ανθρωπους γενικα?

π.χ. εμενα με μισεις?

KENO
09-02-2011, 21:56
το ειδος μας γενικα (βαζω κι εμενα μεσα γιατι παραμενω ανθρωπος). εσενα δε σε ξερω και τοσο για να πω περισσοτερα, μπορει αν σε μαθω να σε συμπαθησω, μπορει ομως και να σε μισησω.

researcher
09-02-2011, 22:17
_μισος _μισευω_φευγω μακρυα_ αυτο θες? η κατι μου λεει πως θα ηθελες κατι αλλο.... _να_εισαι_κοντα_

crazy_diamond
10-02-2011, 13:41
http://www.youtube.com/watch?v=7vFaoA7t2RE

Σα σκέψη. Έρχεται τελευταία συχνά πυκνά. Προβλεψιμότητες σε β' ενικό..

ανεμος
11-02-2011, 00:14
..........................

KENO
11-02-2011, 01:10
σκεφτομαι οτι μετραει περισσοτερο το "φαινεσθαι" απο το "ειμαι". αν κι ολοι πλεον "ειμαστε", τι κριμα που εγω δε θα μπορεσω ποτε να δω θετικα και το"φαινεσθαι" για να μετρησω πιο πολυ...

carrie
11-02-2011, 01:15
τι εισαι? Και τι φαινεσαι?

KENO
11-02-2011, 01:29
πιο σωστο θα ηταν να γραψω "νιωθω" γιατι δε μπορουμε να πουμε οτι "ειμαστε" το ιδιο καθε ωρα και στιγμη. εχει να κανει με τα της εικονας απλα, ενω πχ καποιος μπορει να εχει αυτοπεποιθηση και να πιστευει στον εαυτο του τοσο ωστε να νιωθει θεος, εξωτερικα δυστυχως ολοι "φαινομαστε" απλα ανθρωποι. κι αυτη τη γαμημενη ανθρωπινη αδυναμια οταν μισεις το ανθρωπινο ειδος, δυσκολα τη δεχεσαι.

Φωτεινη!
11-02-2011, 02:58
σκεφτομαι οτι "βαφτιζω" λαθος καποια πραγματα..

soft
11-02-2011, 23:45
σκεφτομαι ,την αλμυρα της θαλασσας πανω στο σωμα μου, μετα μια μεταμεσονυκτια βουτια να ξαποσταινω
και να κοιτω το ξαστερο ουρανο , παραδομενη μεσα στην αγκαλια της αιωρας μου !!

carrie
11-02-2011, 23:48
σκεφτομαι φιλακια

Fearg
12-02-2011, 01:35
Σκεφτομαι, τι διαολο εγινε, καθε νυχτα ημασταν εξω και τωρα ο καθενας σπιτι του.

crazy_diamond
12-02-2011, 08:29
Σκέφτομαι αυτό που μόλις διάβασα.
Σκέφτομαι ότι ίσως και τότε, έξω, να ήμασταν και πάλι ο καθένας σπίτι του.
Σκέφτομαι ότι άλλο το μαζί κι ας είναι όπου.

RainAndWind
12-02-2011, 10:20
Μία από τα ίδια κι εδώ. Στροφή προς τα μέσα.
Κάτι αποτυπώνει το νέο ρεύμα, ίσως όχι μονάχα σε ατομικό επίπεδο αλλά και σε κοινωνικό.
Και μπορεί και να κυοφορείται το έξω παράλληλα, ίσως το έξω όλων να είναι πιο εκκωφαντικό όταν συμβεί
μετά από ένα γύρισμα στο μέσα.
Επιθυμώ το μαζί, αλλά δεν το επιδιώκω αυτή την εποχή.
Το νοσταλγώ, το σκέφτομαι, αλλά δεν κάνω τις κινήσεις που θα το φέρουν προς τα μένα.
Θα δείξει.

rock
12-02-2011, 16:09
Σκεφτομαι οτι.. ποτε δε μπορουμε να γυρισουμε σε οτι ημασταν, εστω κι αν το θελουμε.
Σκεφτομαι οτι ο χρονος περναει πολυ γρηγορα, οτι αυτα που σκεφτομαι ειναι απλα στιγμες που χανονται.

KENO
12-02-2011, 16:12
σκεφτομαι οτι ημουν υπερβολικα μπροστα για την εποχη μου κι αυτο το κοσμο γενικοτερα.

KENO
17-02-2011, 02:48
σκεφτομαι οτι τελικα ισως ειμαι πιο ασχημα απ'οτι νομιζα. βρισκω πως φαινεται μονιμως και στη μαπα μου ολη η καταθλιψη. δεν υπαρχει σωτηρια απλα, εχω γινει ενας ζωντανος νεκρος χωρις καμια απολυτως στηριξη, μονο αχρηστα ατομα που χανουν το χρονο μου συνεχεια. ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΠΗΡΕΣ , αυτες ευθυνονται γι'αυοτ το χαλι. εχω θολωσει κι αυτη τη στιγμη θα κομματιαζα την οποιαδηποτε πεσει στα χερια μου

gus1973
17-02-2011, 09:59
Σκέφτομαι ότι έχω διανύσει αρκετό δρόμο αλλά έχω κουραστεί πάρα πολύ από τη δύσβατη διαδρομή...
...ίσως να πρέπει να ξαποστάσω λίγο στην άκρη και βλέπουμε...

keep_walking
17-02-2011, 10:42
Σκεφτομαι οτι δεν υπαρχει αρκετος χρονος στο 24 ωρο...

alexandros3
17-02-2011, 11:33
Σκέφτομαι ότι μια ματαιότητα μέσα μου γιγαντώνεται. Θα ήθελα να ήμουν άνεργος, να είχα πάλι αγωνία για κάτι, να ξαναβρώ τους φίλους μου και την οικογένεια μου. Να αλλάξω περιβάλλον, να βγω από τη φυλακή αλλά δε μπορώ. Σκέφτομαι ακριβώς τη διαδρομή εκεί που άρχισε ο εκτροχιασμός, ξέρω τη μέρα, ξέρω την ώρα και ξέρω το χρώμα του ουρανού. Η αλαζονοία είναι αμάρτημα και τιμωρήται σ' αυτή τη ζωή. Ο δρόμος προς τη κόλαση είναι στρωμένος με καλές προθέσεις. Θέλω ένα κίνδυνο ξανά για να νοιώσω ζωντανός. Ή κάτι ευχάριστο. Θέλω να κλειστώ σ' ένα άσυλο! Θέλω να φύγω μ'όσα λεφτά έχω στη τράπεζα να πουλήσω τα πάντα και να φύγω.

carrie
17-02-2011, 12:25
Σκεφτομαι τι μπορω να κανω για μια κοπελιτσα που ξερω και που αρνειται να παει σε ψυχολογο ενω εχει αυτοκτονικες τασεις, ειναι πολυ επιθετικη, ακραια, πινει, χτυπαει τους φιλους της και την οικογενεια της, της φταινε ολοι και ενω μεχρι ενος σημειου εχει τα δικια της, τωρα εχει ξεφυγει και πλαθει σεναρια που δεν ισχυουν εναντιον των αλλων καθως επισης ξεχναει πραγματα που ειναι εναντιον της. Εξτριμ προσωπικοτητα, υπερβολικα ευθραυστη, παλινδρομει στην παιδκη της ηλικια και ακροβατει αναμεσα σε χαρα και θλιψη, δεν ξερω αν θα την χαρακτηριζε μανιοκαταθλιπτικη ενας γιατρος, αλλα κατι πρεπει να κανω!!!!!!!!

RainAndWind
17-02-2011, 13:33
Σκέφτομαι πόσο φοβάμαι τον τελευταίο καιρό. Λες και η ψυχοθεραπεία μου έχει ανοίξει ένα πηγάδι φόβων. Από ποιο λήθαργο ξυπνάνε όλ΄αυτά? Νιώθω αγωνία, νιώθω τύψεις, νιώθω πόνο, νιώθω ένα σκατά κουβάρι τελειωμένο. Κι όμως, χαίρομαι για όλ΄αυτά που περνάω. Θέλω να τα περάσω. Σκέφτομαι πόσα πέρασα που δεν ήθελα να τα περάσω. Κι είναι τόσο ειρωνικό... Πώς για να ξεπεράσω πρέπει ΠΑΛΙ να περάσω από πόνο. Γαμώ την κοινωνία μου. Ένα κορμί κι ένα μυαλό έχω, και τα έχω σαπίσει στο πέρασμα και ξεπέρασμα. Κι όχι μόνο το δικό μου αλλά και όσων αγαπώ και θέλω να προστατέψω. Των παιδιών μου. Των αδερφών μου. Του συντρόφου μου. Των ανηψιών μου. Βαρέθηκα να είμαι ηρωίδα ιάμβου. Θέλω να μην αντέχω, θέλω να μην αισθάνομαι την ανάγκη να αντέχω και αυτό να μη με πανικοβάλλει πια. Θέλω να σταματήσω να σέρνω το παρελθόν μου στο παρόν μου, το θέλω καθαρό, δε θέλω να μου βάζουν στον καμβά μου τις ξένες τους μπογιές που δεν τις έχω επιλέξει. Θέλω να ζωγραφίζω με δικά μου χρώματα. Θέλω να είμαι το παιδί που έχασα στην πορεία μου για επιβίωση. Θέλω να αγαπώ δίχως φόβο. Θέλω να ανοίγω την αγκαλιά μου και να χωράει μέσα της τον κόσμο.
Κάποιες μέρες με ξυπνάνε τα πρόσωπά σας, οι πόνοι σας, τα λόγια όλων, οι σιωπές και οι ήχοι σας. Κάποιες φορές νιώθω να πονάω πάνω από την αντοχή μου. Και η αντοχή μου στον πόνο είναι μεγάλη. The pain threshold is high. Γι αυτό ξεχνώ να με φροντίζω. Γι αυτό δε θέλω να πεινάς εσύ, γι αυτό δε θέλω να πονάς εσύ, γιατί εγώ πόνεσα τόσο. Και δεν είμαι παρά μία κουκίδα σε έναν ωκεανό καημών που στενάζουν, νοσταλγιών που ζητάνε να τις δεις, παραπόνων που στέκονται κοιτώντας αλλού μέχρι να πας εσύ κοντά και να σκύψεις πάνω από το στοματάκι τους. Είμαστε πολλοί σ' αυτή τη βάρκα φίλε. Πιάνω το κουπί μου, πιάσε το δικό σου. Μαζί δε θα τσακιστούμε στα βράχια. Βοήθα με να βγούμε κάπου αλλού.

crazy_diamond
17-02-2011, 14:24
Είμαστε πολλοί σ' αυτή τη βάρκα φίλε. Πιάνω το κουπί μου, πιάσε το δικό σου. Μαζί δε θα τσακιστούμε στα βράχια. Βοήθα με να βγούμε κάπου αλλού.

Το έγραψα σε post-it. Κίτρινο. Το κόλλησα προσωρινά στο αριστερό ηχείο. Κόλλησε μόνο του και κάπου αλλού, υποδόρια.

crazy_diamond
17-02-2011, 14:29
Σκέφτομαι πόσο εύκολη λύση είναι να ζητάει κάποιος από ένα φίλο του να τακτοποιήσει μια δική του εκκρεμότητα. Σκέφτομαι.
Δε λυπάμαι. Αρκούμαι απλά να μειδιάσω.. Προβλεψιμότητες σε β' ενικό.

KENO
17-02-2011, 15:22
Σκεφτομαι τι μπορω να κανω για μια κοπελιτσα που ξερω και που αρνειται να παει σε ψυχολογο ενω εχει αυτοκτονικες τασεις, ειναι πολυ επιθετικη, ακραια, πινει, χτυπαει τους φιλους της και την οικογενεια της, της φταινε ολοι και ενω μεχρι ενος σημειου εχει τα δικια της, τωρα εχει ξεφυγει και πλαθει σεναρια που δεν ισχυουν εναντιον των αλλων καθως επισης ξεχναει πραγματα που ειναι εναντιον της. Εξτριμ προσωπικοτητα, υπερβολικα ευθραυστη, παλινδρομει στην παιδκη της ηλικια και ακροβατει αναμεσα σε χαρα και θλιψη, δεν ξερω αν θα την χαρακτηριζε μανιοκαταθλιπτικη ενας γιατρος, αλλα κατι πρεπει να κανω!!!!!!!!να μου τη γνωρισεις γιατι μου αρεσουν οι αρρωστες και φαινεται ενδιαφερον, λολ.

σημερα σκεφτομαι οτι εχω κοινα ακομα και με ατομα τα οποια παλιοτερα ηταν εχθροι μου, τους ειχα βρισει τη μανα και κοντεψαμε να παιξουμε ξυλο, τα οποια τωρα καταντησαν να μου κανουν Like μεχρι και στο facebook! με ολους θα μπορουσα να κανω παρεα αλλα ολοι μοιαζουν τοσο κοντα και ταυτοχρονα τοσο μακρια, στις ζωες τους... κι εγω δε μπορω να ευχαριστηθω τιποτα στη ζωη μου λες και δεν ειμαι ανθρωπος... αυτο εκει εξω δεν ειναι εγω, ειναι ενας κλωνος, μια μαριονετα που πρεπει να υπαρχει.

carrie
17-02-2011, 15:39
θα ετρωγες ξυλο αν την γνωριζες. Λιγοι πρωην της δεν εχουν φαει ξυλο, μονο πολυ παλια ηταν καλυτερα και ειχε πιο ωραιες σχεσεις. Τι θα κανω γμτ δεν ξερω. ειναι αξιαγαπητη, αξιολατρευτη, ολοι την αγαπανε, ακομα και οσους εχει βρισει/χωρισει/χτυπησει. Και χτες την τρεχαμε στο νοσοκομειο για ενεση καφεινης και ηθελε να παει να πεσει απο μια γεφυρα εδω περα. Πως να την πεισω να παει καπουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ υυυυυυυυυυ. Και δε μπορω να καταλαβω τι εχει.... Περα απο απιστευτα νευρα/θυμο/θλιψη/επιθετικοτητα και παιδικοτητα. Ξερει κανεις??????????? θα την πεισω ααααααα εχω πεισμωσει!!!!!!! Αμα δεν την εχω κανει μεχρι την αλλη βδομαδα να παρει τηλεφωνο να κλεισει ραντεβου να με λετε Αφροξυλανθη

KENO
17-02-2011, 15:45
μακαρι ρε να μου σπαγε τα μουτρα, αμαν και πως κανω γιαυτα, αφορμες ζηταω για ξυλο και βια. αλλα αμα δεν επικοινωνει, δλδ δε μπορει να κατσει να πει κουβεντα, να κανει πολιτισμενη συζητηση, και γενικα δεν ειναι υπακουη... ειναι οντως αχρηστη κι αναρωτιεμαι γιατι δε τη κλεινετε μεσα ? για να καταλαβεις παντως οτι οντως γουσταρω τετοιες, η τελευταια που κυνηγουσα ηταν μια ψιλοχοντρουλα καφριληνα απο Σαλονικα, που γουσταρε να της μιλας λες και ειναι σκυλι, και μεταξυ μας οταν μιλουσαμε βριζομασταν παρα πολυ ασχημα και χυδαια ΧΩΡΙΣ καν να τσακωνομαστε ή να θελει να προσβαλει ο ενας τον αλλον!

carrie
17-02-2011, 15:56
Κανεις ανθρωπος που μπορει να παιρνει και να δινει αγαπη δεν ειναι αχρηστος!

Arsi
17-02-2011, 17:20
Mα σκέφτομαι πόσο σπαστικό πράγμα είναι το όριο χρόνου!!!!!!!!!!
Έγραψα ίσως το πιο μακροσκελές μνμ (που δεν είμαι και πολυλογού!) και χάθηκε με το πάτημα δημοσίευση! ουφ. γκρρρρρρρρρρ.

δλδ τι όριο έχει γμτ! τι θα τα γράφουμε στο οφις πρώτα?

alexandros3
17-02-2011, 17:27
Σκέφτομαι αυτό που έλεγε ένας προφέσορας ότι και η αυτοκαταστροφή είναι κι αυτή μία δήλωση ελευθερίας.

soft
17-02-2011, 17:31
xexe!! Arsi πριν πατησεις δημοσιευση ,κανε ενα κοπυ στο μνμ σου.!!

Εγω ετσι κανω παντα ,και δεν εχει σημασια καμια φορα το ποσο μεγαλο ειναι ,αν και εχει αναφερθει το οριο αλλα δεν το θυμαμαι τωρα

Αλλα μου εχει συμβει και σε μικρο μνμ !

Arsi
17-02-2011, 17:40
Δεν έχει σημασία το μεγάλο απλά έκανα κανένα 2ωρο να το γράψω κι αυτό είναι το σπαστικό! απλά όταν πάτησα δημοσίευση ήμουν εκτός φόρουμ...
doesn't matter άηντε ένα 2ωράκι ακόμα αχαχαχα:P

soft
17-02-2011, 17:48
αν δεν εχεις οριο στο χρονο λολ !! xexexexe!!:P
εδω θα αναμενουμε εμεις !!

debbie73
17-02-2011, 18:25
μηπως αυτο το χαος ασυνεννοησιας που λες συμβαινει γιατι εσυ και ο συνομιλητης σου εχετε διαφορετικες ιδεολογικες βασεις? ειναι σαν να θελεις να μιραστεις με καποιον μια συνταγη π.χ μηλοπιτας και ο αλλος να νομιζει οτι το μηλο ειναι το πορτοκαλι. αντε βρες ακρη!
ισως θα βοηθουσε κατ αρχας δωσετε εναν προσδιορισμο στην λεξη (ή την ιδεα) για να ξεκινησετε με κοινη βαση!

ανεμος
17-02-2011, 19:18
Καλησπερα σας
Τι σκεφτομαι για να δω............Σκεφτομαι λοιπον οτι για καιρο προστατευω τους αλλους οπως καποτε προστατευα την μανα μου απο τον πατερα μου.Σκεφτομαι αυτο μου εγινε συνηθεια και στο τελος εξεκολουθω να προστατευω και αλλους που δεν το αξιζουν σε καμια περιπτωση.Σκεφτομαι οτι αυτο μαλλον εκλαμβανεται σαν σαν αδυναμια μου και ο αλλος προσπαθει να το χειριστει για να καλυψει προσωπικες αδυναμιες και ελειψεις του.Αναρωτιεμαι σημερα ολους αυτους που προστατεψα κατα καιρους ποσο κακο τους εκανα αλλα το κυριοτερο ποσο κακο εκανα σε μενα.σημερα λοιπον θα σταματησω να σε προστατευω και θα σε αντιμετωπισω ισον προς ισον.........
Αναρωτιεμαι λοιπον πρωη μου αν κατι δεν το εκανα καθαρο?Αμ σε κατι δεν ημουν σαφης........Ετσι λοιπον σκεφτομαι για σενα πρωην μου οτι ειναι καιρος να μεγαλωσεις,να δεις οτι οι ανθρωποι δεν μας χρωστανε την αποδοχη αλλα οτι αυτη κερδιζεται η οχι.Οτι η απορριψη ειναι μεσα στην ζωη και οτι συνηθως μας κανει καλο και μας παει μπροστα.Το δωρο που εσυ ειπες οτι σου εκανα σημερα θες να το πεταξεις στα σκουπιδια και για μενα το εχεις πεταξει ηδη γιατι πολυ απλα καει και ειναι βαρυ τοση αυτονομια και ελευθερια που να χωρεσει οταν ολο τον χωρο τον παιρνει ο θυμος,η μνησικακια και η εκδικητικοτητα?Γιατι εκδικητικοτητα ειναι να μην σηκωνεις το τηλ για μενα και οχι απλα αρνηση.Ολα αυτα ειναι δικα σου και δεν με αφορουν πλεον.
Απο την μερια μου θελω να σου πω οτι εγω δεν ειμαι εκει πλεον και οπως διαισθανθηκες σωστα ειμαι ηδη αλλου και ευτυχισμενος!!!!!!!Δικαιωμα μου ειναι και μαγκια μου δεν την γνωρισα οσο ημασταν μαζι και ημουν πολυ ειλικρινης απεναντι σου.Αυτο το αναφερω για το email που μου εστειλες και γιατι ηθελα να γραψω εδω γιααυτο και σκεφτομουνα την κατασταση σου και μονο αλλα τωρα αυτο τελειωσε για μενα!!!!!!!!!!!!Κλεινοντας θα ηθελα να τελειωσει το θεμα που εχει ανοιξει οσο δυνατον το γρηγοροτερο και να επιστρεψεις αυτο που ειναι δικο μου χωρις πολλα και αλλες αναβολες..........Δεν σου χρωσταω κατι ουτε και εσυ,μονο αυτο που ειναι δικο μου και τιποτε αλλο,δεξου το και προχωρα παρακατω..........
Θελω να πιστευω οτι αυτο που εγινε σημερα δεν θα ξαναγινει.........και θα τελειωσουμε εδω.....μια και καλη,αρκετα πηγε αλλωστε......

KENO
17-02-2011, 22:55
σκεφτομαι οτι ειμαι μαλακας και τελικα δεν ειμαι τοσο ασχημα οσο εγραψα στη πισω σελιδα. απλα ειμαι κυκλοθυμικος και των ακρων, κι ετσι οταν ειμαι σκατα θα τα βλεπω ολα μαυρα για αυτοκτονια, ενω οταν ειμαι καλα θα ειμαι οπως τωρα κι ακομα πιο ψηλα! φαγαμε και τα σουβλακια μας και καληνυχτιζουμε γιατι δεν εχουμε αναγκη τιποτα και κανεναν τελικα!

soft
18-02-2011, 04:45
Ποσο ευκολα μαθαινεις να προφερεις, και να γραφεις τη λεξη ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ

Kαι ποσο δυσκολη γινεται οταν φτανει η ωρα να την κανεις πραξη

Θα τα καταφερω τουτη φορα αραγε ?

Και αυτο το ερωτημα μου με συντροφευει παντα ,παρεα με μια αλλη λεξη αυτης της ΑΚΥΡΩΣΗΣ

Οταν χανομαι στις βαθιες δικες μου χαραδρες

arktos
18-02-2011, 05:08
σκέφτομαι πως αν συνεχίζω να διαβάζω τα ποστ αυτού του θέματος θα φάω χειρότερες φρίκες από αυτές που ήδη έχω φάει...
αλλά με τραβάει σαν μαγνήτης...

arktos
18-02-2011, 05:15
Σκεφτομαι, τι διαολο εγινε, καθε νυχτα ημασταν εξω και τωρα ο καθενας σπιτι του.

γίναμε μοναχικοί...

RainAndWind
18-02-2011, 05:33
Φοβάμαι να πάω σε ψυχίατρο να δω αν όντως έχω διπολική. Φοβάμαι γιατί έχει η μητέρα μου. Και οτιδήποτε έχει εκείνη εγώ το φοβάμαι.
Όλη μέρα κάθομαι και σκέφτομαι, αν κάποιος μου πει ότι θα γίνω σαν αυτήν, θα θελήσω να πεθάνω. Προτιμώ το θάνατο από μια τέτοια μοίρα. Το να μη με θέλουν οι γύρω μου, το να μη με αγαπά κανένας αληθινά, το να μη με αντέχει κανένας.
Μια μέρα στο δρόμο μια γειτόνισσα μου είπε πως (επειδή από σύμπτωση είχαμε βάψει και οι δυο μας τα μαλλιά μας τότε στο ίδιο χρώμα) της μοιάζω, ήθελα να πεθάνω.
Τρομοκρατήθηκα.
Άρκτε, βοήθεια! Κυκλοθυμική?
Τι θα κάνω? Πώς θα είναι η ζωή μου αν είμαι σαν εκείνη???

RainAndWind
18-02-2011, 05:38
Έχουν παγώσει τα χέρια μου από το φόβο. Και κλαίω όλη μέρα σήμερα.
Πείτε μου, τι θα κάνω αν είμαι σαν αυτή? Έχω διπολική? Δε θέλω να είμαι σαν εκείνη. Όλη μου τη ζωή προσπαθώ να ξεπεράσω ό,τι έζησα μαζί της.
Μπορεί να είμαι και να μην το ξέρω?

Lou!
18-02-2011, 05:46
rain rain!!! τι εγινε????? τι επαθες???

RainAndWind
18-02-2011, 05:49
Φοβάμαι... Πως είμαι ναρκισσίστρια και έχω διπολική σαν αυτήν, αυτήν που με κακοποιούσε όλη μου τη ζωή.
Κλαίω ασταμάτητα, νιώθω πανικό.

Lou!
18-02-2011, 05:53
ραιν, καθαρισε λιγο χωρο στο inbox, δεν μπορω να σου στειλω μνμ!!!

Lou!
18-02-2011, 05:54
κατ αρχην μην τα μπερδευουμε! αλλο ναρκισσιστρια, αλλο διπολικη! ναρκισσιστρια ΔΕΝ εισαι! τωρα για διπολικη δεν ξερω! πως σου ηρθε?

RainAndWind
18-02-2011, 05:56
Πού το ξέρεις? Ο Αλέξανδρος είπε πως είμαι! Μπορεί να τα έχω όλα όσα κι εκείνη. Θα πεθάνω. Αν είμαι σαν εκείνη, τότε θα τελειώσω τη ζωή μου με τη μία.

Lou!
18-02-2011, 05:59
δεν προκειται να πας πουθενα!!! εδω θα κατσεις!!! τερμα! αποφασισα εγω ο δικτατωρ!

Lou!
18-02-2011, 06:05
κ εγω εχω περασει φασεις τρελης κυκλοθυμιας παντως. ειδικα οταν ημουν κακα ψυχολογικα. δεν ειναι απαραιτητα διπολικη.

RainAndWind
18-02-2011, 06:23
Σ' ευχαριστώ πολύ Λου.:)Ηρέμησα λιγάκι τώρα, μπας και κοιμηθώ και λιγάκι. Όσο προλαβαίνω.

crazy_diamond
18-02-2011, 06:31
Φοβάμαι να πάω σε ψυχίατρο να δω αν όντως έχω διπολική. Φοβάμαι γιατί έχει η μητέρα μου. Και οτιδήποτε έχει εκείνη εγώ το φοβάμαι.
Όλη μέρα κάθομαι και σκέφτομαι, αν κάποιος μου πει ότι θα γίνω σαν αυτήν, θα θελήσω να πεθάνω. Προτιμώ το θάνατο από μια τέτοια μοίρα. Το να μη με θέλουν οι γύρω μου, το να μη με αγαπά κανένας αληθινά, το να μη με αντέχει κανένας.
Μια μέρα στο δρόμο μια γειτόνισσα μου είπε πως (επειδή από σύμπτωση είχαμε βάψει και οι δυο μας τα μαλλιά μας τότε στο ίδιο χρώμα) της μοιάζω, ήθελα να πεθάνω.
Τρομοκρατήθηκα.

Rain μου, δεν είσαι η μητέρα σου, είσαι η Ηρώ. Είσαι η πιο δυνατή φωνή που το φωνάζει αυτό εδώ μέσα. Δεν είσαι η μητέρα σου. Έλα, δε θυμάσαι νωρίτερα; Κλάψε, βγάλτο από μέσα σου, ξέρασέ το, μα πιάσε το ρημάδι το κουπί σου κι εγώ το δικό μου, και ο καθένας το δικό του, πιάσε το γερά και δε θα τσακιστούμε στα βράχια.

Εδώ, ξημερώνει, αγκαλιά, και μην αφήνεις το κουπί σου. Εσύ έχεις άλλη ρότα. Τη δική σου. Τα δικά σου χρώματα, όχι αυτά που μοιάζουν ίδια επάνω στην κάθε τρίχα, μα εκείνα που φτιάχνουν διαφορετική ζωγραφιά, τη δική σου, στο δικό σου τον καμβά..

RainAndWind
18-02-2011, 06:39
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου! Το χρειαζόμουν αυτό το ξέσπασμα μάλλον,ε? Έχουν οργιάσει οι φόβοι. Θα τους δεχτώ και θα τους ξεπεράσω.
Δεν έχω λόγια και για σένα και για τη Λου μου, για τη στήριξή σας...χίλια ευχαριστώ. Και να σκεφτείς ότι δεν είπα σε κανέναν πώς ένιωθα σήμερα, για να μην τους ανησυχήσω.
Και ανησύχησα εσάς. Συγγνώμη.
Για ύπνο δεν το βλέπω.λολ

crazy_diamond
18-02-2011, 06:48
Ναι, το χρειαζόσουν και τι συγγνώμη, ας ανησυχήσουμε κι εμεις μια φορά για σένα.. Φοβάσαι, είναι ανθρώπινο και έχουμε την τάση να το ξεχνάμε αυτό.
Όλοι μας. Σιγά σιγά και αυτός ο φόβος.. Ούτε κι εδώ ύπνος. Θα κόβουμε φορουμικές βόλτες παρέα :)

alexandros3
18-02-2011, 07:44
Πού το ξέρεις? Ο Αλέξανδρος είπε πως είμαι!

Είπε ο γάιδαρος το πετεινό κεφάλα.

Φωτεινη!
18-02-2011, 10:18
Τρομοκρατήθηκα.

Σκεφτομαι οτι ΠΑΛΙ θελω να σου δωσω δυο μπουφλες..αλλα περισσοτερο θελω να σε παρω αγκαλιτσα Βροχουλα μου..

oboro
18-02-2011, 10:27
Καλη βροχουλα τι ειναι αυτα που λες? Καρδια μου αν ειχες διπολικη βρε θα εχανες τακτικοτατα τον ελεγχο! Αυτον για τον οποιο φημιζεσαι! Κι ο ναρκισσισμος εχει μεγαλομανια που δεν κρυβεται... Δεν ισουται με πυγμη και απουσια ψευδους μετροφροσυνης. Αν ηταν ετσι, εγω θα επρεπε να ειμαι ο Narc Ultra: Manipulator of Justice!! lol.

Το αλλο που με στενοχωρει απο οσα γραφεις ειναι η ξαφνικη ταυτιση σου με τη μητερα σου... Λες οτι φοβασαι μην εισαι σαν κι εκεινη, αλλα εγω νομιζω οτι αθελα σου ταυτιζεσαι μαζι της, επειδη νιωθεις τοσο ασχημα και εκεινη ειναι ακριβως για εσενα η προσωποποιηση του δυσλειτουργικου και "ασχημου". Προσωπικα σε καθε θεμα μου που μπορεσα να αναγνωρισω η που φοβομουν οτι ειχα και τελικα αποδειχτηκε αβασιμος ο φοβος, ηταν σημαντικο παντα να αναζητω εκει *τον εαυτο μου* και οχι καποιον αλλο.

Και κατι τελευταιο σχετικα με αυτο... Πες οτι εχεις θεματα (οχι τα παραπανω - μην αρχισω παλι ε? λολ). Το γεγονος οτι οι περισσοτεροι εδω εχουμε και οτι αρκετοι τα εχουν βρει κιολας και προσπαθουν τα λυσουν, μαλλον αφαιρει μεγαλο μερος του drama απο την ολη υποθεση, αν με εννοεις. Εγω ας πουμε εχω βαρια χαρακτηρολογικη νευρωση που μου εχει κανει τη ζωη κολαση απο τα 21. Αν ηταν καθε τοσο να με πιανει κριση και να αναρωτιεμαι μηπως καταληξω σαν τη μανα μου και το σοϊ της, που οχι νευρωσεις, αλλα αποκλειστικα βαριες *διαταραχες* προσωπικοτητας ειχαν, αμφιβαλλω αν θα ειχα μπει ποτε σε τροχια θεραπειας. Ακομα περισσοτερο αμφιβαλλω αν σημερα θα πλησιαζα στη γραμμη τερματισμου! Κοινως, get over yourself, we've all been there ; )

Οποτε ειναι δυο τα ζητηματα κατα τη γνωμη μου: Πρωτον ποια ειναι τα αγχη και οι αγωνιες που σημερα σε βαραινουν τοσο, απο τις καθημερινες σκανδαλες μεχρι τα ψυχικα τους θεμελια, και δευτερον το ερωτημα αν θελεις να μαθεις ποια θεματα οντως εχεις *σαν Rain* και πως μπορεις να τα επιλυσεις.

Οποτε chin up, βροχουλι,,, Ειμαστε εδω οποτε θες να μπουρινιασεις : ]

Φωτεινη!
18-02-2011, 10:46
Σκεφτομαι οτι ΠΑΛΙ θελω να σου δωσω δυο μπουφλες..αλλα περισσοτερο θελω να σε παρω αγκαλιτσα Βροχουλα μου..
Σκεφτομαι οτι εχθες η μανα μου αρχισε χαπακοθεραπεια για τα ψυχολογικα της..ειναι αστειο..ο μεγαλυτερος φοβος μου μολις επιβεβαιωθηκε,αλλα με αντιστροφο τροπο!!
Εχω ολα οσα εχει και ακομα παραπανω ανπροσθεσεις και του πατερα μου που φυσικα ακομα δεν το ξερει..
Ολα οσα απεφευγα ακομα και να σκεφτω απο τον φοβο μου..μη γινω σαν αυτους..
Αλλα να σου πω κατι Βροχουλα μου?

RainAndWind
18-02-2011, 10:55
Ευχαριστώ τόσο πολύ όλους σας!
Αλέξανδρε, δε φταις εσύ, οι δικοί μου δαίμονες είναι που με κυνηγάνε.
Ευχαριστώ Φωτεινούλα και όμπορο, πάρα πολύ. Περνάω πολύ δύσκολα. Γιατί έχω την αγωνία για το σύντροφό μου που δε βρίσκει δουλειά και έχει αγχωθεί πολύ και δε θέλω να υποφέρει. Δε θέλω να χειροτερέψει η ψωρίασή του από το άγχος. Ούτε να αισθάνεται άχρηστος επειδή δεν έχει δουλειά. Και προσπαθώ να στηρίξω κι εκείνον. Και τον αδερφό μου, που έχει λίγο ξεφύγει με την εμμονή του με τη γυμναστική και είναι συνέχεια κομμάτια και τσακώνεται με τη γυναίκα του γιατί δεν είναι παρών αλλά πέφτει και κοιμάται και την πιάνει ο θυμός. Και να σκεφτείτε πόσο όλοι μας δε θέλουμε να είμαστε σαν εκείνη, μου είπε πως κάθε φορά που τσακώνονται και του λέει έναν λόγο παραπάνω, μετά νιώθει ενοχές γιατί σκέφτεται μήπως του φέρεται σαν τη μάνα του!!! Μου έπεσε το σαγόνι μόλις το άκουσα. Ακόμη κι εκείνη που προέρχεται από ισορροπημένη οικογένεια, έχει αρχίσει και παίρνει τα ενοχικά της και τώρα πάει κι εκείνη ψυχολόγο για να μπορεί να δει πώς θα του φέρεται.
Ό,τι νά' ναι όμπορο σου λέω, ένα κάρο προβλήματα όλων που σέρνονται για χρόνια και όλα γυρίζουν γύρω από την κακοποίηση στα παιδικά μας χρόνια. Ο άλλος πάει το βράδυ σπίτι από τη δουλειά. Όλη μέρα κάθεται στο γραφείο. Και πίνει πάρα πολύ.
Όλα αυτά με επηρεάζουν, στεναχωριέμαι.
Σκέψου πόσο έχω γυρίσει σε κάποια βιώματα, που στο τυχαίο μια μέρα η νύφη μου ανέφερε πως η μητέρα της της έφτιαχνε ρούχα για την κούκλα της στη μηχανή κι εγώ τά'μπηξα, μ΄επιασε το παράπονο και ντρεπόμουνα κιόλας που κάτι τόσο απλό με έφερε πίσω. Αλλά κατάλαβε, είναι πολύ καλός άνθρωπος και βοηθάει τον αδερφό μου, τον αγαπάει.

Φωτεινη!
18-02-2011, 10:58
ελπιζω να προλαβες να διαβασεις!
οσο κι αν προσπαθω το ποστ μου κοβεται.:(

RainAndWind
18-02-2011, 10:58
Το σπουδαιότερο είναι ότι μπορέσατε με τ'αστεία σας να με κάνετε να σκάσω το χειλάκι, που ήμουν η προσωποποίηση της μουρτζουφλιάς. Όμπορο, λολ για το Manipulator of Justice, χαχαα
Φωτεινή, έχεις μια πλατιά πλατιά αγκαλιά κι από μένα. Προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι και να ζεις καλά, promise me!

Φωτεινη!
18-02-2011, 11:00
Μπορει να ειμαι αυτο που μισω ομως αντιστεκομαι γιατι δεν το επελεξα να ειμαι σαν αυτους αλλα θα κανω οτι περναει απο τον ελαχιστα υγιη εγκεφαλο μου να βελτιωθω..
Ετσι βρισκω μεσα μου την δυναμη να συχωρεσω και να λυτρωθω..τους βαζω στη θεση μου και βλεπω οτι ουτε αυτοι το επελεξαν να ειναι ετσι..και μη μου πεις γιατι δεν εκαναν κατι..γιατι ΔΕΝ εβλεπαν..γιατι αυτοι ειναι αυτοι και εγω ειμαι εγω..
Ετσι και εσυ αγαπουλα μου..μη φοβηθεις τις αποκαλυψεις,ξερω τι γυριζει μεσα στο κεφαλι σου,ξερω πως βλεπεις σε σενα συμπεριφορες που σου θυμιζουν αυτη και σου ερχεται ναυτια..ηρθε η ωρα να το αντιμετωπισεις..
Κατα την γνωμη μου ειναι τοση η δουλεια που εχεις κανει μεσα σου,που πραγματικα πιστευω οτι η ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ σου θα υπερισχυσει..

το γμν το ποστ κοβεται..

RainAndWind
18-02-2011, 11:05
άστο, δε σε θέλει σήμερα, πρόλαβα να το διαβάσω όμως Φωτεινούλα. Ναι, με τρομάζει ακόμη η γυναίκα αυτή, με άλλον τρόπο. Όλα όσα έγραψα θα τα αναφέρω και στον ψυχολόγο μου, θα τα συζητήσω. Νιώθω πιο ξαλαφρωμένη, και το κλάμα έκανε τη δουλειά του. Ξέσπασα. (αλλά η μύτη μου είναι σαν μελιτζάνα από το φύσα φύσα, χαχαα) άιντε να σας κάνω να γελάσετε κι εσείς, να το ανταποδώσω το δώρο σας.:)

Φωτεινη!
18-02-2011, 11:05
Το σπουδαιότερο είναι ότι μπορέσατε με τ'αστεία σας να με κάνετε να σκάσω το χειλάκι, που ήμουν η προσωποποίηση της μουρτζουφλιάς. Όμπορο, λολ για το Manipulator of Justice, χαχαα
Φωτεινή, έχεις μια πλατιά πλατιά αγκαλιά κι από μένα. Προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι και να ζεις καλά, promise me!

τι να κανω?να στεναχωριεμαι?ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ..
εγω ειμαι εγω και τα χω βρει με την δικη μου φατσα κι ας ειμαι αδεσποτο σκυλι και μπερδεμενη ρατσα...
αν ημουν ΟΛΟΙΔΙΑ δεν θα με απασχολουσε και εμενα τπτ!!

Φωτεινη!
18-02-2011, 11:08
αχ μωρε μελιτζανακι μου..
κανε ενα ζεστο μπανακι,βαλε τα ρουχα που σε κανουν να μοιαζεις πυρκαγια (κοιτα μη βγεις με κοκκινο φουστανι πρωινιατικο αχαχαχ) και πηγαινε να απολαυσεις ενα καφεδακι..

RainAndWind
18-02-2011, 11:09
Έχεις δίκιο. Ούτε τη μητέρα μου την απασχολεί. Ποτέ δεν σκέφτεται τέτοια, ποτέ όμως. Πιστεύει πως είναι η καλύτερη μάνα όλων των εποχών. Το λέει κιόλας συνέχεια. Μπας και το πιστέψει νομίζω. Κι εγώ ψάχνω όλη μέρα να βρω πού δεν είμαι καλή μάνα για να με βαρέσω. Έλεος!

Φωτεινη!
18-02-2011, 11:14
Αυτη ειναι η ΔΙΑΦΟΡΑ των διαφορων..στο λεω γιατι το βλεπω κι εγω στους δικους μου!!
Μιλαμε για ζομπι οι ανθρωποι,μην σκας ειναι σαν να μιλας στο τσιμεντο..αν αυτοι καταλαβαιναν τι εχουν κανει θα προσπαθουσαν να μαζεψουν κατι,οπως κανουμε εμεις!!
χεχε να σου πω τι τους κανω εγω και το βουλωνουν οταν φουσκωνουν σαν παγωνια ????(ναι ναι νομιζουν οτι τους πρεπει και βραβειο)
τους ζηταω να δουν τα αποτελεσματα τους..κι απο αυτα να κρινουν..αμ πως!

crazy_diamond
18-02-2011, 15:19
http://www.youtube.com/watch?v=U0cyxVMSxCs&feature=related

Rainoύλα, είσαι καλύτερα, ναι; :)

carrie
18-02-2011, 15:21
Έχουν παγώσει τα χέρια μου από το φόβο. Και κλαίω όλη μέρα σήμερα.
Πείτε μου, τι θα κάνω αν είμαι σαν αυτή? Έχω διπολική? Δε θέλω να είμαι σαν εκείνη. Όλη μου τη ζωή προσπαθώ να ξεπεράσω ό,τι έζησα μαζί της.
Μπορεί να είμαι και να μην το ξέρω?

Επιτελους ξεσπασες!! Εγω αυτο σκεφτομαι. Οπως επισης σκεφτομαι ότι πρεπει να καταλαβεις οτι οπως δεν θα τα εβαζες με/δε θα μισουσες την μανα σου επειδη γεννηθηκε ή εμεινε αναπηρη στην πορεια, ετσι δεν πρεπει να ταβζεις τωρα μαζι της. Θα καθοσουν να μισεις εναν κουτσο ανθρωπο επειδη ειναι κουτσος?
Η μανα σου ειναι αρρωστη, και ετσι μπορεις μονο να την αντιμετωπιζεις. Δεν υπαρχει γιατρεια για τον ναρκισσισμο, δεν το καταλαβαινουν ουτε οι ιδιοι. Εσυ το εχεις πει, και το ξερω κι εγω γιατι πρωτον τα εζησα απο πρωτο χερι με ναρκισσιστη πατερα, και δευτερον εχω διαβασει πολλα για τον ναρκισσισμο και την αντικοινωνικη συμπεριφορα, και πολλα αλλα που ειχε ο φαδερ μου, υποχονδριαση, μετεπειτα εκδηλωσε και ψυχωτικα επεισοδια κ.α. Σε καταλαβαινω οτι νιωθεις σαν survivor, ετσι νιωθω κι εγω. Κι εχω ευχαριστησει απειρες φορες το Θεο που δεν κανανε αλλα παιδια οι γονεις μου να τραβηξουνε τα ζορια που περασα εγω, γιατι δεν ξερω αν αλλος ανθρωπος θα αντιμετωπιζε αυτα τα πραγματα που εζησα χωρις να κλεινοταν στο ψυχιατρειο.
Αλλα, μετα πο πολυ διαβασμα και εσωτερικο ψαξιμο, καταλαβα οτι ηταν αρρωστος, οτι δε μπορουσε να αλλαξει, οτι δεν το εκανε επιτηδες, οτι ηταν κ ο ιδιος παγιδευμενος σε αυτη την αρρωστια.. Αυτα μπορει να τα ξερεις κι εσυ αλλα θελω να στα πω.Αλλα θελω να σου πω επισης κι οτι κι εγω φοβομουν κι ακομα καμια φορα (πολυ σπανια ομως) φοβαμαι ότι θα γινω ή οτι ειμαι σαν τον πατερα μου. Αυτο που καταλαβα είναι ότι το οτι το σκεφτομουν αυτο σημαινε οτι δεν ημουν καλα ψυχολογικα, και δεν ημουν καλα με τον πατερα μου. Κι εσυ δεν εισαι καθολου καλα με την μητερα σου. Αντι να κοιτας να φτιαξεις αυτο το πραγμα, κοιτας οοοοολους τους τριγυρω. Ισως γιατι πιστευεις οτι ποτε δε θα συμφιλιωθεις με αυτην, οτι εχεις καθε λογο και ζητω και μπραβο και γιουπι που την μισεις. Δεν φταιει αυτη που ειναι ετσι.

arktos
18-02-2011, 15:52
Τρομοκρατήθηκα.

βρε ψυχή, τί έπαθες?
στις 4:30 το πρωϊ έφαγες κόλλημα πως είσαι διπολική?
τί είναι αυτά που λες?
τί συμβαίνει?
τώρα θα σε δείρω εγώ!
επειδή σου είπε η γειτόνισσα πως μοιάζεις με τη μάνα σου φυσιογνωμικά?

arktos
18-02-2011, 16:05
Ευχαριστώ τόσο πολύ όλους σας!
Αλέξανδρε, δε φταις εσύ, οι δικοί μου δαίμονες είναι που με κυνηγάνε.
Ευχαριστώ Φωτεινούλα και όμπορο, πάρα πολύ. Περνάω πολύ δύσκολα. Γιατί έχω την αγωνία για το σύντροφό μου που δε βρίσκει δουλειά και έχει αγχωθεί πολύ και δε θέλω να υποφέρει. Δε θέλω να χειροτερέψει η ψωρίασή του από το άγχος. Ούτε να αισθάνεται άχρηστος επειδή δεν έχει δουλειά. Και προσπαθώ να στηρίξω κι εκείνον. Και τον αδερφό μου, που έχει λίγο ξεφύγει με την εμμονή του με τη γυμναστική και είναι συνέχεια κομμάτια και τσακώνεται με τη γυναίκα του γιατί δεν είναι παρών αλλά πέφτει και κοιμάται και την πιάνει ο θυμός. Και να σκεφτείτε πόσο όλοι μας δε θέλουμε να είμαστε σαν εκείνη, μου είπε πως κάθε φορά που τσακώνονται και του λέει έναν λόγο παραπάνω, μετά νιώθει ενοχές γιατί σκέφτεται μήπως του φέρεται σαν τη μάνα του!!! Μου έπεσε το σαγόνι μόλις το άκουσα. Ακόμη κι εκείνη που προέρχεται από ισορροπημένη οικογένεια, έχει αρχίσει και παίρνει τα ενοχικά της και τώρα πάει κι εκείνη ψυχολόγο για να μπορεί να δει πώς θα του φέρεται.
Ό,τι νά' ναι όμπορο σου λέω, ένα κάρο προβλήματα όλων που σέρνονται για χρόνια και όλα γυρίζουν γύρω από την κακοποίηση στα παιδικά μας χρόνια. Ο άλλος πάει το βράδυ σπίτι από τη δουλειά. Όλη μέρα κάθεται στο γραφείο. Και πίνει πάρα πολύ.
Όλα αυτά με επηρεάζουν, στεναχωριέμαι.
Σκέψου πόσο έχω γυρίσει σε κάποια βιώματα, που στο τυχαίο μια μέρα η νύφη μου ανέφερε πως η μητέρα της της έφτιαχνε ρούχα για την κούκλα της στη μηχανή κι εγώ τά'μπηξα, μ΄επιασε το παράπονο και ντρεπόμουνα κιόλας που κάτι τόσο απλό με έφερε πίσω. Αλλά κατάλαβε, είναι πολύ καλός άνθρωπος και βοηθάει τον αδερφό μου, τον αγαπάει.

ρέιν μου, επειδή υπάρχουν αυτά τα προβλήματα, δν σημαίνει πως πάσχεις από διπολική κ είσαι ναρκισσίστρια.
έχεις κάποια συμπτώματα διπολικής κ επιμένεις σε κάτι τέτοιο?

arktos
18-02-2011, 16:09
Πού το ξέρεις? Ο Αλέξανδρος είπε πως είμαι! Μπορεί να τα έχω όλα όσα κι εκείνη. Θα πεθάνω. Αν είμαι σαν εκείνη, τότε θα τελειώσω τη ζωή μου με τη μία.

κοίτα αν είσαι διπολική θα συτοκτονήσουμε παρέα!
αυτό δν το έχω δοκιμάσει...
ΡΕΕΕΕΕ, ΘΑ ΣΕ ΠΛΑΚΩΣΩ!!!!!

RainAndWind
18-02-2011, 16:31
άρκτε, ναι, νομίζω πως έχω συμπτώματα διπολικής. Της 2. Δηλαδή περνάω από κάτι κουλές αισιοδοξίες σε κάτι δυσθυμίες. Μπορεί όμως και να κάνω τις αυτοδιαγνώσεις μου και να μου βρίσκω διάφορα. Γιατί χτες πίστευα ότι είμαι διπολική, ναρκισσίστρια και σήμερα δουλεύω το να έχω και ιδεοψυχαναγκαστική. λολ, άι στον κόρακα η μαλάκω.
Carrie, ευχαριστώ για το tough love μήνυμά σου. Έχεις δίκιο κι εσύ. Πρέπει να ξανασταθώ στα πόδια μου και να ξαναγυρίσω στον πυρήνα μου(αυτό με τον πυρήνα μου το λέει ο ψυχολόγος, κλεμμένο είναι, λολ)
Έφαγα την φρίκη μου κι εγώ, πάμε γι άλλα. Σήμερα θα βγούμε το βράδυ, θα ανασκουμπωθώ και από βδομάδα θα πάω ψυχολόγο να δω τι θα μου σούρει.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ, δημόσια και ιδιωτική.:)
Αν πίστευα στο θεό θα σας έλεγα να σας έχει ο θεός καλά. Αντί γι αυτό σας λέω να σας έχετε καλά εσείς και να σας φροντίζετε. Όχι υπερβολικά, γιατί φοβάμαι το ναρκισσισμό, λολ. Ξαναγύρισε το χιούμορ μου παρατηρώ, έστω και βλαμένο.Καλό σημάδι.

Arsi
18-02-2011, 16:31
Σκέφτομαι πόσο φοβάμαι τον τελευταίο καιρό. Λες και η ψυχοθεραπεία μου έχει ανοίξει ένα πηγάδι φόβων. Από ποιο λήθαργο ξυπνάνε όλ΄αυτά? Νιώθω αγωνία, νιώθω τύψεις, νιώθω πόνο, νιώθω ένα σκατά κουβάρι τελειωμένο. Κι όμως, χαίρομαι για όλ΄αυτά που περνάω. Θέλω να τα περάσω. Σκέφτομαι πόσα πέρασα που δεν ήθελα να τα περάσω. Κι είναι τόσο ειρωνικό... Πώς για να ξεπεράσω πρέπει ΠΑΛΙ να περάσω από πόνο. Γαμώ την κοινωνία μου. Ένα κορμί κι ένα μυαλό έχω, και τα έχω σαπίσει στο πέρασμα και ξεπέρασμα. Κι όχι μόνο το δικό μου αλλά και όσων αγαπώ και θέλω να προστατέψω. Των παιδιών μου. Των αδερφών μου. Του συντρόφου μου. Των ανηψιών μου. Βαρέθηκα να είμαι ηρωίδα ιάμβου. Θέλω να μην αντέχω, θέλω να μην αισθάνομαι την ανάγκη να αντέχω και αυτό να μη με πανικοβάλλει πια. Θέλω να σταματήσω να σέρνω το παρελθόν μου στο παρόν μου, το θέλω καθαρό, δε θέλω να μου βάζουν στον καμβά μου τις ξένες τους μπογιές που δεν τις έχω επιλέξει. Θέλω να ζωγραφίζω με δικά μου χρώματα. Θέλω να είμαι το παιδί που έχασα στην πορεία μου για επιβίωση. Θέλω να αγαπώ δίχως φόβο. Θέλω να ανοίγω την αγκαλιά μου και να χωράει μέσα της τον κόσμο.
Κάποιες μέρες με ξυπνάνε τα πρόσωπά σας, οι πόνοι σας, τα λόγια όλων, οι σιωπές και οι ήχοι σας. Κάποιες φορές νιώθω να πονάω πάνω από την αντοχή μου. Και η αντοχή μου στον πόνο είναι μεγάλη. The pain threshold is high. Γι αυτό ξεχνώ να με φροντίζω. Γι αυτό δε θέλω να πεινάς εσύ, γι αυτό δε θέλω να πονάς εσύ, γιατί εγώ πόνεσα τόσο. Και δεν είμαι παρά μία κουκίδα σε έναν ωκεανό καημών που στενάζουν, νοσταλγιών που ζητάνε να τις δεις, παραπόνων που στέκονται κοιτώντας αλλού μέχρι να πας εσύ κοντά και να σκύψεις πάνω από το στοματάκι τους. Είμαστε πολλοί σ' αυτή τη βάρκα φίλε. Πιάνω το κουπί μου, πιάσε το δικό σου. Μαζί δε θα τσακιστούμε στα βράχια. Βοήθα με να βγούμε κάπου αλλού.

Με αφορμή σκέφτομαι 1,5 χρόνο πριν...
Όταν η ψυχολόγος μου, μου ζήτησε να ζωγραφίσω την πορεία μου. Ξεκίνησα με 2 γραμμές, έναν απλό δρόμο. Δε μου άρεσε κι έτσι
άρχισα να τον 'στολίζω' . Ωσπου προέκυψε ποτάμι.
' Αυτός είναι ο δρόμος σου, ένα ποτάμι δακρύων και είναι ο μόνος τρόπος να βγεις. Να το διασχίσεις.', μου είπε και συμπλήρωσε
το σχέδιο με μια βάρκα, εμένα (καλά δεν ήμουν και ολόιδια :P) και αέρα στα πανιά μου.
' Μη φοβηθείς, από δύσοσμα συναισθήματα και μνήμες που πιθανόν να ανασυρθούν, να θυμάσαι πως είναι μέρος της διαδικασίας.
Έρχονται μεγάλες αλλαγές.'
Ήταν η πρώτη φορά που με προειδοποιούσε για κάτι, που έδειχνε έντονα δείγματα προστασίας.
Η πρώτη και η τελευταία ως τώρα.

Δεν ξέρω αν το διέσχισα αλλά έχω κάνει μεγάλη διαδρομή η αλήθεια...
Ώρες ώρες ένιωθα ήρωας πολέμου χαχα, με δεμένο χέρι, σκευρωμένη, άνεργη, σπίτι με τους γονείς, χωρισμένη, και
προπάντων καταταλαιπωρημένη ψυχολογικά! οημέ εφιάλτης στο δρόμο με τις λεύκες :P,
και εγώ να συνεχίζω ακάθεκτη να πηγαίνω ψυχοθεραπείες και να το φιλοσοφώ.
Τίποτα δεν ήταν τυχαίο.
Μιάζει σαν κατά ένα τρόπο να κατεδαφίστηκα για να ανασυγκροτηθώ. (κι εδώ κολάει και η υπογραφή ''πως θα ξαναγεννηθείς αν δεν καείς πρώτα?''
της αγαπημένης μου ανώνυμης που επί ευκαιρίας μου έλειψε ο λόγος της στο φόρουμ .. άσχετο λολ)
Ή είναι η αισιοδοξία μου πάλι:D, τελευταία έχω παρατηρήσει την αισιόδοξη ερμηνεία που δίνω στα γεγονότα αλλά το διασκεδάζω
ακόμα κι όταν διαψεύδομαι (ουκ ολίγες φορές χαχα).
Ή απλά ήταν συναισθήματα απογορευμένα που ήθελαν να αναπνεύσουν με τον ένα ή άλλο τρόπο (πχ σωματοποιώντας τα) και αποφάσησα
να δώσω το ok.
Ένα απλό δεν είμαι καλά, έχω ανάγκες, είμαι πληγωμένη.
Σκέφτομαι πως τόσα χρόνια είχα ζήσει τόσο πόνο άπατο. Είναι σαν να μου έσπασε κάποιος το πόδι κι αντί να κλαίω για τον πόνο
του ποδιού έκλαιγα στην ουσία ''γιατί μου το κάναν αυτό?''
Τρελή αντίφαση, τρελή πίεση, τόση έλλειψη χώρου για μένα, για τον ΔΙΚΟ μου πόνο...

Τελευταία νιώθω καλά :) (εδώ και καιρό :) η αλήθεια) .. μια παράξενη και όμορφη αίσθηση.
Γαλήνια, σταθερή, ανάλαφρη :)
Είδα και ένα όνειρο (που είσαι κάρυ, νομίζω πως είσαι η ονειροκρίτα του φόρουμ αν θυμάμαι καλά! :P) ,
ήμουν με ένα μικρό κορίτσι και παίζαμε ατελείωτα! ήταν απερίγραπτα όμορφα !
Νομίζω πως ήταν η μικρή άρσι που έπαιζε χεχε ;)

Είμαι σίγουρη πια πως αυτό το τελευταίο ταξίδι στο ποτάμι των δακρύων ήταν (είναι ίσως ακόμη..) το πιο σημαντικό της ζωής μου :)

*Ρέιν καλή συνέχεια ...
όταν διάβασα το μήνυμά σου χαμογέλασα τόσο πηγαία! αναγνώρισα κάποια κοινή μορφή του δρόμου που διέσχισα και διασχίζω και
ξέρω πως είναι απ'τις πιο ουσιαστικές και σημαντικές φάσεις, τουλάχιστον για μένα.

*το μνμ είναι χθεσινό, το έγραψα στο πισι πρώτα μετά το χθεσινό στραπάτσο και έχω να συμπληρώσω.
Ρέιν μου όσα είπες σήμερα μου φαίνονται τόσο γνωστά !!!! πέρασα τον εφιάλτη να μιάζω τον πατέρα μου, τις ανησυχίες μου για τη
διπολικότητα κι ας μην πάσχει κανείς δικός μου (μιας κ τα συναισθήματα είχαν μεγάλη ένταση κ πεταγόμουν απ τη μια κατάσταση στην άλλη γρήγορα συν 1 μοναδική σοβαρή φάση με τάσεις αυτοκτονίας μετά τα 15)
και φυσικά όλη αυτή την ανακατοσούρα που φέρνει η συνάντηση με τα 'πνιγμένα' θέματα.
Επιμένω πως είναι μια φουρτούνα στην πορεία του καραβιού και μέρος της διαδικασίας. Ζήστο, ο εαυτός σου θα επεξεργαστεί,
ξαναβιώσει, ξαναπροσδιορίσει.
...η επώδυνη πλευρά της ψυχοθεραπείας.. αλλά αξίζει.
Σε φιλώ κι εγώ λέω πως είσαι καλύτερα από ποτέ! μην ανησυχείς.