PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Τι σκέφτεστε;

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89

Θεοφανία
09-07-2011, 01:30
Θεοφανία εγω οφειλω να σου πω πως η χρηστρια που γραφε σαν carrie μου απαντησε θετικα και ειπε θα σου στειλει, απο κει και περα αν οντως σου στειλε ή δε μπορεσε λογο του γεματου inbox, ειναι καθαρα δικο σας θεμα...

ολα οκ κενο. θενκς για τη βοηθεια....:)

carrot
09-07-2011, 23:26
Σκέφτομαι αν υπάρχει θεός. Αν υπάρχει ανάμνηση σε τούτη τη καταραμένη Γή, να θυμάται ότι κάποτε υπήρχε.

katerinaki
09-07-2011, 23:35
Σκέφτομαι αν υπάρχει θεός. Αν υπάρχει ανάμνηση σε τούτη τη καταραμένη Γή, να θυμάται ότι κάποτε υπήρχε.

Kαι εγω σκεφτομουν σημερα ,πως δεν υπαρχει αναμνηση πριν την βιολογικη υπαρξη!
Πως γινεται και κανενας απο οσους πεθαναν δεν εδωσε κανενα σινιαλο, δεν εστειλε κανενα μηνυμα , τιποτα ...κενο
Τολεγε και η Κανελη για την Μαλβινα -γιατι ρε Μαλβινα δεν τηρησες την υποσχεση σου, να στειλεις ενα γεια !!! και να μας πεις τι γινεται εκει περα!!!!!!
Δεν νομιζω οτι ειναι καλυτερα να μη ξερεις , οπως λενε οι χριστιανοι ,για μενα αυτο (το οτι δεν ξερουμε τι μας γινεται σαν συνεχεια) αποδικνυει οτι εδω κατω στη γη ειμαστε σε πτωση κ σε συνενωση με την υλη , κατωτερη δηλ. μορφη ζωης......

carrot
09-07-2011, 23:42
δεν υπαρχει αναμνηση πριν την βιολογικη υπαρξη

Στη ζωή πάντως υπάρχει ανάμνηση και φαίνεται πως οι νεκροί έχουν περισσότερη αξία στην δυσάρεστη ανθρώπινη πραγματικότητα. Η αλλιώς να το πω, νεκρός κάποιος μπορεί να έχει περισσότερη αξία.
sad

katerinaki
09-07-2011, 23:46
εννοεις την υστεροφημια? Ο ιρβιν γιαλομ σενα βιβλιο του ,νομισω το τελευταιο λεει ,οτι ετσι ,(οταν δηλ σε απασχολει το τι θα αφησεις πισω σου ) γινεται πιο ευκολη η αποδοχη του θανατου!

carrot
09-07-2011, 23:49
Όχι ακριβώς. Εννοώ την οικονομική εκμετάλευση.. το πεδίο που αφήνει ελεύθερο κάποιος όταν φέυγει.

carrot
10-07-2011, 00:50
Δώσε μου ένα δείγμα ότι με καταλαβαίνεις κατερινάκι.

Μιλήστε προτού μας πάνε στο νησί.

Σουέλ
10-07-2011, 00:58
Σκέφτομαι ότι είμαι ένα φρικιό...

Gypsy Cello
10-07-2011, 01:56
γιατί ρε κοπελιά; Εγώ σκέφτομαι ότι μόλις άνοιξα λογαριασμό στο fb, να δούμε πόσους "φίλους" θα κάνω και εκεί. Πολύ δυσοίωνα τα πράγματα στις ανθρώπινες σχέσεις..ο καθένας σκέφτεται την πάρτη του, ακόμα και αυτοί που ισχυρίζονται το αντίθετο...

Σουέλ
10-07-2011, 02:01
γιατί ρε κοπελιά; Εγώ σκέφτομαι ότι μόλις άνοιξα λογαριασμό στο fb, να δούμε πόσους "φίλους" θα κάνω και εκεί. Πολύ δυσοίωνα τα πράγματα στις ανθρώπινες σχέσεις..ο καθένας σκέφτεται την πάρτη του, ακόμα και αυτοί που ισχυρίζονται το αντίθετο...

Εε άμα σου λέω ότι νιώθω έτσι, κάτι ξέρω...
Πρόσεχε παιδί μου μην σου την πέσουν εκεί, γιατί με αυτά που διαβάζω εδώ, έχω χάσει πάσα ιδέα....

λιλιουμ
10-07-2011, 02:04
Σκεφτομαι οτι μια τρελη θεια μου παιδοψυχιατρος δινει στη γιαγια μου 90 χρονων xanax και risperdal, θα την στειλει μια ωρα αρχυτερα στον ταφο, σημερα το ανακαλυψα. Τι να κανω; Η γιαγια μου ηταν μια χαρα μεχρι τα Χριστουγεννα, αλλα επειδη ως μεγαλη γυναικα θελει φροντιδα, αντι να βαλουν καποιον να την προσεχει, την χαπακωνουν για να την κανουν φυτο και να μην πληρωνουν γυναικα, και το πετυχανε.. Τι σκατα να κανω;; Θα την σκοτωσω τη μαλακισμενη και αυτην και τον θειο μου τον χλεχλε.. Και πριν της δινανε κατι αλλα χαπια δεν ξερω τι ητανε, της φερνανε εμετους και διαροιες. Τι να κανω;;;;;; ΦΟνικο;;; Σιχτιρ

Gypsy Cello
10-07-2011, 02:07
ωχ μη μου λες τέτοια τώρα! Φοβάμαι έτσι κι αλλιώς...

λιλιουμ
10-07-2011, 02:08
Δεν πανε καθολου καλα οι ψυχιατροι στην πλειοψηφια τους. Δεν ξερω τι να κανω, να παω σε καποιον απο δαυτους να τον ρωτησω, και να πλακωθω με το μισο σοι; Τους εχω αχτι απο καιρο, θα τους παρει και θα τους σηκωσει ρε!!!!!! Οχι να ξεκανουν και εναν ανθρωπο!!! Οτι ηλικιας κι αν ειναι!!!

Gypsy Cello
10-07-2011, 02:08
Σκεφτομαι οτι μια τρελη θεια μου παιδοψυχιατρος δινει στη γιαγια μου 90 χρονων xanax και risperdal, θα την στειλει μια ωρα αρχυτερα στον ταφο, σημερα το ανακαλυψα. Τι να κανω; Η γιαγια μου ηταν μια χαρα μεχρι τα Χριστουγεννα, αλλα επειδη ως μεγαλη γυναικα θελει φροντιδα, αντι να βαλουν καποιον να την προσεχει, την χαπακωνουν για να την κανουν φυτο και να μην πληρωνουν γυναικα, και το πετυχανε.. Τι σκατα να κανω;; Θα την σκοτωσω τη μαλακισμενη και αυτην και τον θειο μου τον χλεχλε.. Και πριν της δινανε κατι αλλα χαπια δεν ξερω τι ητανε, της φερνανε εμετους και διαροιες. Τι να κανω;;;;;; ΦΟνικο;;; Σιχτιρ

Πάσχει από κατάθλιψη η γιαγιά; Ανησυχητικό αυτό που λες, ίσως είναι καλύτερα ν' ανοίξεις θέμα..

λιλιουμ
10-07-2011, 02:10
Η γιαγια ειναι 89 χρονων και θελει παρεα και φροντιδα, δεν πασχει απο τιποτα. Λιγη ανοια ειχε πρωτα και δε θυμοτανε καλα, τωρα εχει γινει ζομπι απο αλλον πλανητη. Αμα επειδη ανησυχει μην αργησει ο θειος μου πασχει απο καταθλιψη και επειδη δεν κοιμαται καλα το βραδυ πασχει απο πανικους, και επειδη θελει παρεα ειναι σχιζοφρενης, η μουρλογιατρινα θελει δεσιμο

katerinaki
10-07-2011, 02:13
Δώσε μου ένα δείγμα ότι με καταλαβαίνεις κατερινάκι.

Εκει που νομιζω οτι σε καταλαβαινω , μετα αμφιβαλω!
Μια σε βρισκω ,μια σε χανω!
Αυτο , ομως δεν εχει να κανει με εσενα (οτι δηλ. μιλας μπερδεμενα) μαλλον ειναι θεμα συντονισμου.

katerinaki
10-07-2011, 02:19

Ετσι κανουν με ολους τους γερους,(κ οχι μονο με γερους) τους χαπακωνουν κ ειναι ησυχοι. Ειναι κ ευκολοι πελατες οι καημενοι γιατι δεν εχουν κ το σθενος να αντιδρασουν κ πεθαινουν νωριτερα κ ειναι η οικογενεια ησυχη- κανανε το σωστο, δωσανε φαρμακα, εκαναν οτι ειπε ο γιατρος!!!!!!!!

Lou!
10-07-2011, 02:22

ποιο νησι?

katerinaki
10-07-2011, 02:25
στη Λερο?
απο την αλλη ολα τα νησια ειναι μακρια απο το κεντρο , αποκοσμα.......

katerinaki
10-07-2011, 02:28
Σκεφτομαι γιατι ο βινς, ινσπεκτ, καροτ , αλλαζει συνεχεια ονομα?

Σουέλ
10-07-2011, 02:32
στη Λερο?
απο την αλλη ολα τα νησια ειναι μακρια απο το κεντρο , αποκοσμα.......

Εγώ βαλίτσα δεν φτιάχνω, έχει μποφορ και με πιάνει ναυτία (λολ)
Εννοείς σε πιανει ανασφάλεια/άγχος ότι δεν μπορείς να φυγεις όποτε θες;Ή σου φαίνονται απλά απομονωμενα;

katerinaki
10-07-2011, 02:34
εγω δεν εχω προβλημα με τα νησια εξ αλλου τωρα ειμαι σε νησι.
συνεχιζω αυτο που εγραψε ο καροτ κ ρωτησε η λου

Σουέλ
10-07-2011, 02:39
Αα, οκ, δεν κατάλαβα :)
Αν εισαι διακοπούλες, καλα να περάσεις!

katerinaki
10-07-2011, 02:41
ειμαι μηνες εδω!
ωραια ειναι εξω, αλλα οταν μεσα υπαρχει μαυριλα ,δεν χαιρεσαι τιποτα......

Σουέλ
10-07-2011, 02:44
Zηλεύωωωωω
Και συμφωνώ...

katerinaki
10-07-2011, 02:45
σκεφτομαι οτι εχω πει πολλα για μενα ,εδω, στο φορουμ κ δεν θελω να με αναγνωρισουν ατομα γνωστα μου που ισως μπαινουν εδω,τι να κανω?

Σουέλ
10-07-2011, 02:48
Μπορείς να ζητήσεις μήπως απο τη διαχείριση να διαγράψει καποια μηνύματά σου πιο αποκαλυπτικά;

katerinaki
10-07-2011, 02:49
ισως το κανω.
ευχαριστω .
καληνυχτα, ονειρα γλυκα κ απονηρευτα!

Λήθη
10-07-2011, 03:31
Σκέφτομαι πως σίγουρα κάτι κάνω λάθος, γιατί σε κάθε άλλη περίπτωση δεν έχω την ελπίδα να διορθώσω την κατάσταση. Άρα το λάθος είναι το μόνο φως στο τούνελ.
Επίσης σκέφτομαι ότι δεν μπορεί να είναι και τόσο τυχαίο που οι άνθρωποι στην ζωή μου είναι ανταγωνιστικοί. Με κάποιο τρόπο το προκαλώ. Και σε αυτό κάτι κάνω λάθος.
Τέλος, σκέφτομαι ότι οι άνθρωποι που από την αρχή έλκονται από σένα και στην συνέχεια σε «αγαπάνε» επειδή έχεις τον τρόπο να διαβάσεις την ψυχή τους και να τους βοηθήσεις να ξεμπερδέψουν τα εσωτερικά τους κουβάρια, στην πραγματικότητα γοητεύονται που ασχολείσαι με τον σημαντικό εαυτούλη τους και αργά ή γρήγορα σε μισούν για τους ίδιους ακριβώς λόγους που σε είχαν «αγαπήσει». Οι άνθρωποι δύσκολα αντέχουν εκείνους που μπορούν να βλέπουν πιο βαθιά από τα όριά τους.

ALIA
10-07-2011, 03:56
Οι άνθρωποι δύσκολα αντέχουν εκείνους που μπορούν να βλέπουν πιο βαθιά από τα όριά τους.
Αυτο ξαναπες το!!! Χαρακτηριστικο παραδειγμα ηταν ο φιλοσοφος Σωκρατης τον οποιο γι'αυτον το λογο τον θανατωσαν!

carrot
10-07-2011, 05:15
ποιο νησι?

http://www.imdb.com/title/tt0399201/

carrot
10-07-2011, 05:16
Σκεφτομαι γιατι ο βινς, ινσπεκτ, καροτ , αλλαζει συνεχεια ονομα?

Ψευδώνυμα είναι, δεν είναι ονόματα.

Δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος.

tzina
10-07-2011, 11:32
Σκέφτομαι τελικά αν αξίζει να αναλώνεσαι με μικροπρεπείς ανθρωπίσκους..Αν τελικά είμαι εγώ ο ίδιος ο φταίχτης από την στιγμή που τους αφήνεις να σου καταπατάν τα όρια σου..
Σκέφτομαι ότι και σήμερα θα έχει καύσωνα!!!
http://www.youtube.com/watch?v=nJYgWDZmzCo

carrot
10-07-2011, 14:15
σκεφτομαι οτι εχω πει πολλα για μενα ,εδω, στο φορουμ κ δεν θελω να με αναγνωρισουν ατομα γνωστα μου που ισως μπαινουν εδω,τι να κανω?

Ουου εγώ να δεις τι παθαίνω ώρες ώρες.. σαν να ξέρουν οι μισοί γνωστοί ότι μπαίνω εδώ μέσα και ακούγοντας τους να μου πετάνε σπόντες απορώ.

carrot
10-07-2011, 14:16
Σκέφτομαι ότι ακόμα απέχω κι ας είμαι εκεί από το κοπάδι των προβάτων και την διεκδίκιση του τίτλου του τσοπάνη. Μπρρρρρ

Remedy
10-07-2011, 14:55

εγω το εχω πει πολλες φορες, αλλα δεν με ακουτε..
ΜΗΝ ΔΙΝΕΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ΣΑΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ!
ΜΗΝ ΣΠΕΥΔΕΤΕ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΕΤΕ ΤΟ ΕΔΩ ΝΙΚ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΣΑΣ ΜΝΣ ΦΕΙΣ ΚΛΠ...

Θεοφανία
11-07-2011, 01:32
...σκέφτομαι πως κάποτε διάβαζα @@@ στο φόρουμ και νευρίαζα.
Τώρα απλά χασμουριέμαι.......

streidi
11-07-2011, 01:40
Σκέφτομαι πόσο δύσκολο πρέπει να είναι να δει κανείς την πραγματικότητα, όταν το ίδιο του το μυαλό τη διαψεύδει...

Σουέλ
11-07-2011, 03:30
Σκέφτομαι εδώ και μέρες τους στίχους απο ένα τραγούδι...
..Κι εσύ που ως τώρα κράτησες, μου λες ας ήταν ψέματα τα βράδια...

Και πως αλλάζω και δεν με (ανα)γνωρίζω πια....
:(

carrot
11-07-2011, 03:32
http://ask.yahoo.com/20030526.html

Gypsy Cello
11-07-2011, 04:11
Ουου εγώ να δεις τι παθαίνω ώρες ώρες.. σαν να ξέρουν οι μισοί γνωστοί ότι μπαίνω εδώ μέσα και ακούγοντας τους να μου πετάνε σπόντες απορώ.

Και γιατί στο θέμα με το hacking με παρεξήγησες όταν είπα ότι ντρέπομαι και δεν θέλω να μαθευτεί;

carrot
11-07-2011, 08:13
Ώρες ώρες σκέφτομαι ότι θα ήθελα να βλάψω αυτούς που με έβλαψαν με τον ίδιο τρόπο και ότι εύχομαι να το πάθουν τα παιδιά τους αλλά άλλες φορές απλά εύχομαι να μου δώσει ο Θεός (αν υπάρχει) τη δύναμη της συγχώρεσης η ακόμα καλύτερα να βρώ τη δύναμη να προχωρήσω, να φύγω μετανάστης, να πάω στη Χαβάη.. δεν ξέρω που διάολο μπορώ να πάω να γλυτώσω.

carrot
11-07-2011, 08:39
Σκέφτομαι ότι είμαι ένα ανθρωπάκι με πολλές κουβέντες και λίγες πράξεις αλλά ώρες ώρες νιώθω πως έχω τη δύναμη του σούπερμαν :)

KENO
11-07-2011, 13:00
σκεφτομαι οτι αυτο το πραμα με την Κατραντζη εχει παραγινει και πρεπει να ειναι πολυ ΜΕΓΑΛΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ. αμα τη γνωρισω ισως παθω και ψυχωση μαζι της. συμβαινει με τις γκομενες που μου αρεσουν και κοβω φλεβες για παρτυ τους. μιλαμε για καθημερινο stalking στο facebook! ελεγα να παω σε ψυχολογο να τα πω αυτα, αλλα θα μου απαντησει ή καντην add να δεις αν ειναι singol να της μιλησεις ή βρες αλλη παρομοια. και το τελευταιο φαινεται να ειναι ιδανικη λυση, αλλα αντε βρες οντως καποια που να της μοιαζει. ειμαι εθισμενος στις κοκκινομαλλες με βυζια. στα τελευταια γενικοτερα.

ithaki
11-07-2011, 16:20
Σκεφτομαι οτι δεν εχω καταφερει οτι ηθελα να εχω καταφερει ως τωρα στην ζωη μου και αυτο με αγχωνει
Σκεφτομαι οτι δεν ειχα περασει σε ΑΕΙ και ας εδωσα 3 φορες , περασα σε ΤΕΙ και αυτο με αγχωνει
Σκεφτομαι οτι δεν κρατησα σταθερη σχεση τον τελευταιο καιρο (3χρονια) και οτι εχω αποφασισει να ειμαι μονος μαζι με τα χρονια που περνανε με αγχωνει.
Σκεφτομαι οτι απο τον Σεπτεμβρη που μετακομιζω θεσ/κη ισως να μην εχω να φαω καποιες μερες και αυτο με αγχωνει.
Σκεφτομαι τους φιλους μου που δεν μπορω να τους δω οταν θελω γιατι εχουν παντρευτει και γιατι ειμαι στου διαολου το κερατο μακρια και αυτο με αγχωνει.
Σκεφτομαι την ταχυπαλμια που με πιανει οταν αγχωνομαι και αυτο με αγχωνει.
Σκεφτομαι τα γενια μου που λογω αγχους δεν βγαινουν σωστα και αυτο με αγχωνει.
Σκεφτομαι οτι θα ξαναρχισω διαβασματα να παρω το πτυχιο υστερα απο 4 χρονια και αυτο με αγχωνει.αν δεν προλαβω να το παρω τι σκατα θα κανω στην ζωη μου.
Σκεφτομαι οτι στη δουλεια σημερα δεν πηρα τσιγαρα... ποτε θα καπνισω και εγω γμτ?
Σκεφτομαι οτι θελω να παω στην παραλια..... μαλλον θα παω.... στο διαολο ολοι τους εχασα κιλα γυμναστηκα εσφιξαν και τα χερια μου και τα ποδια μου, δεν ειμαι ο περσινος χοντρος , μαλιστα θα κανω και καμακι!
Σκεφτομαι πολλα.... ουφ δεν μπορω αλλο..... να τα γραφω... οχι να τα σκεφτομαι !

KENO
11-07-2011, 16:41
Σκεφτομαι οτι δεν κρατησα σταθερη σχεση τον τελευταιο καιρο (3χρονια) και οτι εχω αποφασισει να ειμαι μονος μαζι με τα χρονια που περνανε με αγχωνει.same here. αν και ειναι περιπλοκη κατασταση. δλδ εαν δεν ειναι η αλλη οπως θελω και να θελει φυσικα και η ιδια σχεση, προτιμω να παραμενω μονος και single.

Σκεφτομαι οτι απο τον Σεπτεμβρη που μετακομιζω θεσ/κη ισως να μην εχω να φαω καποιες μερες και αυτο με αγχωνει.ουτε εκει γινεται δουλεια, φυγε εξωτερικο καλυτερα.

Σκεφτομαι τους φιλους μου που δεν μπορω να τους δω οταν θελω γιατι εχουν παντρευτει και γιατι ειμαι στου διαολου το κερατο μακρια και αυτο με αγχωνει.αμα μιλατε ακομα κατι ειναι κι αυτο. εγω δεν εχω πλεον φιλους, εξαιτιας των δουλειων τους, των σχεσεων τους, τις ζωες τους γενικοτερα, κι εξαιτιας ολων αυτων χαθηκαμε.

ithaki
11-07-2011, 16:43
θα παω σαλλονικη για να τελειωσω την σχολη μου,την παρατησα ο παπαρας. τωρα ομως τα ψεμματα τελειωσανε, σπαρτιατικη ζωη και τερμα τα γκαζια στο διαβασμα.

void
11-07-2011, 20:23
γύρισα από τα Χανιά και έχω μελαγχολήσει απίστευτα..

KENO
11-07-2011, 20:24
παρτο αμαξακι σου αν οδηγεις και τραβα στη κοντινοτερη παραλια να ξεχαστεις...

void
11-07-2011, 20:27
παραλίες Αττικής?..από το να βγω με κανά τρίτο μάτι, καλύτερα να λιώσω από τη ζέστη στο σπιτάκι μου!

carrot
11-07-2011, 22:10
λα λα λαλα λαλα λα λαλα λαλα

carrot
11-07-2011, 22:13
λα λα λαλα λαλα λα λαλα λαλα

carrot
11-07-2011, 22:35
Σκέφτομαι ρε παιδία πόσο καλύτερος θα ήταν ο κόσμος αν δεν κρίναμε τους ανθρώπους πριν καν γεννηθούν, την καταγωγή τους και διάφορα άλλα τέτοια.

Σουέλ
12-07-2011, 00:06
Σκέφτομαι ότι ένας απο τους πιο αγαπημένους μου ανθρώπους στον κόσμο αντιμετώπισε το πρόβλημά του και επιτέλους αποφάσισε να απευθυνθεί σε κάποιον ειδικό για να κάνει απεξάρτηση...Είμαι τόσο ανακουφισμένη και ταυτόχρονα φοβάμαι τόσο πολύ....:(

KENO
12-07-2011, 00:52
σκεφτομαι οτι πρεπει να περασα αποπροσωποιηση το σαββατοκυριακο, και τωρα βρισκομαι στη φαση συνηδητοποιησης. βλεπω πως εχω ενα σωρο θελω που πρεπει να κανω, αλλα ειναι τοσα πολλα και δυσκολα τα οποια δε ξερω απο που να πρωτοξεκινησω. δεν εχω καν δικο μου σπιτι, εδω που μενω δε μπορω να βρω καθολου ησυχια ουτε στο δωματιο μου! δωρεαν φιλοξενια δε παιζει γιατι δεν εχω κοπελα, φιλους ουτε γνωστους. ενω θελω να γινω παλι κοινωνικος η μοναξια δε με αφηνει. να βρω επιτελους και ενα ατομο για συγκατοικο που να χει μπουχτισει με τη ζωη εδω και να θελει να φυγει επισης εξωτερικο. ολα ειναι ενα ΧΑΟΣ και δε μπορω να τα βαλω σε ταξη με τπτ μονος μου και να τα βγαλω περα, χρειαζομαι βοηθεια, υποστηριξη, εστω μια δευτερη γνωμη, εναν συμβουλο, εναν manager, εναν life coacher, κατι...

ALIA
12-07-2011, 02:03
ολα ειναι ενα ΧΑΟΣ και δε μπορω να τα βαλω σε ταξη με τπτ μονος μου και να τα βγαλω περα, χρειαζομαι βοηθεια, υποστηριξη, εστω μια δευτερη γνωμη
Εχεις σκεφτει ποτε να επισκεφθεις εναν ψυχολογο ωστε να συζητησεις αυτα που βασανιζουν το μυαλο σου? Νομιζω οτι θα μπορουσες να βοηθηθεις αρκετα ωστε να βρεις τη δυναμη και το κουραγιο να πραγματοποιησεις τις αλλαγες που θελεις να κανεις στη ζωη σου και να κανεις μια ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΡΧΗ!

Gypsy Cello
12-07-2011, 04:17
παραλίες Αττικής?..από το να βγω με κανά τρίτο μάτι, καλύτερα να λιώσω από τη ζέστη στο σπιτάκι μου!

Τόσο χάλια είναι;;;

KENO
12-07-2011, 14:24
Εχεις σκεφτει ποτε να επισκεφθεις εναν ψυχολογο ωστε να συζητησεις αυτα που βασανιζουν το μυαλο σου? Νομιζω οτι θα μπορουσες να βοηθηθεις αρκετα ωστε να βρεις τη δυναμη και το κουραγιο να πραγματοποιησεις τις αλλαγες που θελεις να κανεις στη ζωη σου και να κανεις μια ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΡΧΗ!εσενα κανονικα σε εκανα report και ignore στο αλλο θεμα γιατι με προσβαλλες προσωπικα, αλλα επειδη οι admins ειναι ανευθυνοι και χεστηκαν αδιαφορησαν. τεσπα καλη καρδια δε σου κραταω κακια...

σε ψυχολογο θα παω να βρω την αγαπη που δε μπορεσαν να μου δωσουν οι γυναικες. θα με στειλει η κοινωνια οταν ολοκληρωθει το εργο. στη παρουσα φαση χρειαζομαι αλλα πραγματα. ο ψυχολογος δε θα μπορεσει να μου βρει συγκατοικο ή σπιτι στο εξωτερικο να μεινω. ουτε δουλεια, ουτε φιλους! δεν εχω προβλημα να ειμαι κοινωνικος, ατομα δεν υπαρχουν που να θελουν τη παρεα μου για να το πετυχω αυτο.

επισης ο ψυχολογος πληρωνεται και παει με συνεδριες απ'οσο ξερω, ενω εγω τη συγκεκριμενη στιγμη δεν εχω λεφτα ουτε για να ταϊσω τον εαυτο μου! και φυσικα δεν εχω καμια ορεξη να μπω στη διαδικασια να καθομαι να μιλαω για να παρω απαντηση τα αυτονοητα. ειναι πολυ χρονοβορο κατι τετοιο, κι εγω ηδη νιωθω πως εχω χασει τον χρονο μου εδω περα. θελω απο σεπτεμβριο να εχω ξεκουμπιστει αν γινεται. χρειαζομαι αμεσες λυσεις!

Σουέλ
12-07-2011, 15:47
ο ψυχολογος δε θα μπορεσει να μου βρει συγκατοικο ή σπιτι στο εξωτερικο να μεινω.

Ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα και δεν μπορείς να φύγεις στο εξωτερικό;

επισης ο ψυχολογος πληρωνεται και παει με συνεδριες απ'οσο ξερω, ενω εγω τη συγκεκριμενη στιγμη δεν εχω λεφτα ουτε για να ταϊσω τον εαυτο μου! και φυσικα δεν εχω καμια ορεξη να μπω στη διαδικασια να καθομαι να μιλαω για να παρω απαντηση τα αυτονοητα. ειναι πολυ χρονοβορο κατι τετοιο, κι εγω ηδη νιωθω πως εχω χασει τον χρονο μου εδω περα. θελω απο σεπτεμβριο να εχω ξεκουμπιστει αν γινεται. χρειαζομαι αμεσες λυσεις!

Υπάρχουν και τα Κ.Ψ.Υ. που πληρώνεις ένα συμβολικά ποσό...Επειδή έχω ένα παρόμοιο θέμα,δηλ. θέλω να κάνω κάτι αλλά βρίσκω παντου εμπόδια, ο ψυχολόγος δεν με βοήθησε προσωπικά, απλά απο ένα σημείο και μετά με κόλλησε στον τοιχο και μου την είπε άσχημα με αποτέλεσμα να κλαίω μια βδομάδα.Δεν είχε άδικο βέβαια, αλλά άμα μουλαρώνω τέλος.Είμαι αναβλητική, φυγόπονη, τεμπέλα και γίνομαι χειριστική...Το πρόβλημα ΕΓΩ το έχω.Εσύ το νιώθεις ποτέ αυτό;
Ποια είναι τα αυτονόητα που φαντάζεσαι οτι θα σου πεί;

Σε ένα μήνα έχω ακουσει για δυο περιπτώσεις που φεύγουν για Κυπρο και Ελβετία.Μη σου πω για αυτους που έχουν φύγει για Τανζανία μετά απο χρεωκοπία.

Άλλος για Χιο τράβηξε πήγε, άλλος για Μυτιλήνη...:)

KENO
12-07-2011, 16:04
Ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα και δεν μπορείς να φύγεις στο εξωτερικό;ειχα ανοιξει θεμα τα χριστουγεννα κι εξηγουσα ποιο ειναι το προβλημα. βλεπω ενα σωρο εμποδια, δεν εχω κανεναν γνωστο στο εξωτερικο να με φιλοξενησει, δεν εχω που να παω κυριολεκτικα, μιλαω μονο αγγλικα, κωλοχαρτα σιγουρα απαιτουνται και δε ξερω τη τυφλα μου για να τα βγαλω, ασε που δεν εχω και κανενα σπουδαιο πτυχιο να πεις σπουδασα κατι εχω την ταδε ειδικοτητα θα βρισκα δουλεια σ'αυτο συγκεκριμενα.

Υπάρχουν και τα Κ.Ψ.Υ. που πληρώνεις ένα συμβολικά ποσό...Επειδή έχω ένα παρόμοιο θέμα,δηλ. θέλω να κάνω κάτι αλλά βρίσκω παντου εμπόδια, ο ψυχολόγος δεν με βοήθησε προσωπικά, απλά απο ένα σημείο και μετά με κόλλησε στον τοιχο και μου την είπε άσχημα με αποτέλεσμα να κλαίω μια βδομάδα.Δεν είχε άδικο βέβαια, αλλά άμα μουλαρώνω τέλος.Είμαι αναβλητική, φυγόπονη, τεμπέλα και γίνομαι χειριστική...Το πρόβλημα ΕΓΩ το έχω.Εσύ το νιώθεις ποτέ αυτό;
Ποια είναι τα αυτονόητα που φαντάζεσαι οτι θα σου πεί;ε να οριστε γιατι δε παω σε ψυχολογο. τους εχετε θεοποιησει εδω μεσα, και νομιζετε οτι ειναι ικανοι να σας λυσουν ολα σας τα προβληματα. αμ δεν ειναι ετσι! ειδικα οταν δεν εχεις τπτ και βρισκεις οτι ο εαυτος σου ειναι μια χαρα. κι αν πεις πως πασχω απο μοναξια, αυτο ειναι κατι που ερχεται με τις καταστασεις που συμβαινουν στη ζωη, δε το επιλεγεις παντα. κι οσον αφορα την απαθεια, προερχεται απ'το περιβαλλον, γιαυτο ακριβως προσπαθω να φυγω απο εδω.

Σε ένα μήνα έχω ακουσει για δυο περιπτώσεις που φεύγουν για Κυπρο και Ελβετία.Μη σου πω για αυτους που έχουν φύγει για Τανζανία μετά απο χρεωκοπία.ναι το ξερω, ολοι κοιταζουν να φυγουν με οποιο τροπο μπορουν. κι εγω για Ολλανδια ή Σουηδια ηθελα αλλα παλι κι εκει σκατα ειναι. η Ταϋλανδη που μου προτειναν ακουγοταν καλυτερα, αλλα εκει ειναι ακομα πιο δυσκολα να μεινεις μονιμα γιατι δεν ανηκει στην Ευρωπη.

Σουέλ
12-07-2011, 16:16
ειχα ανοιξει θεμα τα χριστουγεννα κι εξηγουσα ποιο ειναι το προβλημα. βλεπω ενα σωρο εμποδια, δεν εχω κανεναν γνωστο στο εξωτερικο να με φιλοξενησει, δεν εχω που να παω κυριολεκτικα, μιλαω μονο αγγλικα, κωλοχαρτα σιγουρα απαιτουνται και δε ξερω τη τυφλα μου για να τα βγαλω, ασε που δεν εχω και κανενα σπουδαιο πτυχιο να πεις σπουδασα κατι εχω την ταδε ειδικοτητα θα βρισκα δουλεια σ'αυτο συγκεκριμενα.

Έχω ξαναδιαβασει μνμ σου για το θέμα αλλά δεν ειχα καταλάβει το πρόβλημα ακριβώς. Έχεις κάνει τον κόπο να πας να ρωτήσεις για τα χαρτιά που χρειάζονται;Κι εγώ πελαγώνω αλλά ένα βήμα τη φορά.

ε να οριστε γιατι δε παω σε ψυχολογο. τους εχετε θεοποιησει ολοι εδω μεσα, και νομιζετε οτι ειναι ικανοι να σας λυσουν ολα σας τα προβληματα. αμ δεν ειναι ετσι! ειδικα οταν δεν εχεις κατι και βρισκεις οτι ο εαυτος σου ειναι μια χαρα. κι αν πεις πως πασχω απο μοναξια, αυτο ειναι κατι που ερχεται με τις καταστασεις που συμβαινουν στη ζωη, δε το επιλεγεις παντα. κι οσον αφορα την απαθεια, προερχεται απ'το περιβαλλον, γιαυτο ακριβως προσπαθω να φυγω απο εδω.

Στη δικιά μου περίπτωση ΕΓΩ φταίω.Αφου δεν ξεκουνάω να κάνω κάτι, τι να μου πει ο ψυχολόγος;Να μου χαϊδέψει τα αυτιά; Απλά εγώ έτσι αντιδράω, χειριστικά.Υπάρχουν επαγγελματίες πολύ καλοί, κάνε μια προσπάθεια.Έστω για το θεμα της μοναξιάς.Δεν έχεις να χασεις κάτι.

ναι το ξερω, ολοι κοιταζουν να φυγουν απο δω με οποιο τροπο μπορουν. κι εγω για Ολλανδια ή Σουηδια ηθελα αλλα παλι κι εκει σκατα ειναι. η Ταϋλανδη που μου προτειναν ακουγοταν καλυτερα, αλλα εκει ειναι ακομα πιο δυσκολα να μεινεις μονιμα γιατι δεν ανηκει στην Ευρωπη.
Οι δικοι μου γνωστοί είναι α.ενα ζευγάρι που δούλευαν σε εργοστάσιο, δηλ. τα παιδιά δεν ειναι επιστήμονες ουτε τεχνοκράτες.Πάνε να κάνουν μια δουλειά όπως αυτή που έκαναν και β.μια οικογένεια που δεν έχουν φράγκο.
Δεν εισαι σε καλυτερη κατάσταση;

Μπορει να σου λεώ και μακακιες και να μην βοηθάω, απλά αναφέρω αυτά που γνωρίζω ότι γίνονται γύρω μου.Η Τανζανία δεν σου αρέσει; ;Ρ
Έχω και παράδειγμα για Βενεζουέλα; :)

imagine
12-07-2011, 16:19
Σκέφτομαι πως έχω ανάγκη από ένα 24ωρο απόλυτης ησυχίας και χαλάρωσης. Ούτε σύντροφος, ούτε παιδιά, ούτε φίλοι, ούτε δουλειά. Το χω ξαναγράψει αλλά πάντα ισχύει, τον τελευταίο καιρό. Νιώθω κουρασμένη...

KENO
12-07-2011, 16:30
Έχεις κάνει τον κόπο να πας να ρωτήσεις για τα χαρτιά που χρειάζονται;Κι εγώ πελαγώνω αλλά ένα βήμα τη φορά.ναι στα ΚΕΠ και ητανε πολλα και δυσκολα. γιαυτο εγραψα πισω οτι χρειαζομαι καποιον συμβουλο, manager, να ξερει καλυτερα εστω.

Στη δικιά μου περίπτωση ΕΓΩ φταίω.Αφου δεν ξεκουνάω να κάνω κάτι, τι να μου πει ο ψυχολόγος;Να μου χαϊδέψει τα αυτιά; Απλά εγώ έτσι αντιδράω, χειριστικά.Υπάρχουν επαγγελματίες πολύ καλοί, κάνε μια προσπάθεια.Έστω για το θεμα της μοναξιάς.Δεν έχεις να χασεις κάτι.οχι, ουτε εσυ φταις. φταιει το περιβαλλον που σε εκανε ετσι, χωρις ορεξη για ζωη, χωρις ορεξη να παλεψεις να το αλλαξεις, μηπως και καπου αλλου ειναι καλυτερα και ξαναβρεις την υγεια σου. και πως ακριβως θα μου λυσει το θεμα της μοναξιας ? θα μου βρει φιλους μηπως ή κοπελα ? θα μου πει απλα γραψου καπου ετσι ωστε να ερχεσαι σε επαφη με περισσοτερους ανθρωπους, μηπως και απο εκει γνωρισεις κοσμο και κανεις φιλους και σου τυχει τπτ καλο. χαιρω πολυ, το αυτονοητο δλδ.

Οι δικοι μου γνωστοί είναι α.ενα ζευγάρι που δούλευαν σε εργοστάσιο, δηλ. τα παιδιά δεν ειναι επιστήμονες ουτε τεχνοκράτες.Πάνε να κάνουν μια δουλειά όπως αυτή που έκαναν και β.μια οικογένεια που δεν έχουν φράγκο.
Δεν εισαι σε καλυτερη κατάσταση;ειμαι σε χειροτερη κατασταση, γιατι εγω δεν εχω ΟΥΤΕ κοπελα, δεν εχω κανεναν απολυτως να με στηριζει, ουτε καν οι γονεις δε το κανουν και ειναι αντιθετοι με την ιδεα της φυγης. εχω κατι οικονομιες δικες μου βεβαια στην ακρη, απο παλιοτερες δουλειες και μαλακιες, αλλα αυτα στο εξωτερικο μοιαζουν πολυ λιγα, μεσα σε δυο μηνες πιστευω θα εχουν τελειωσει. για καμια κωλοδουλεια με βλεπω κι εκει, αλλα δυστυχως τπτ δεν ειναι σιγουρο με την ανεργια που υπαρχει παντου...

ALIA
12-07-2011, 17:45
ο ψυχολογος δε θα μπορεσει να μου βρει συγκατοικο ή σπιτι στο εξωτερικο να μεινω. ουτε δουλεια, ουτε φιλους! δεν εχω προβλημα να ειμαι κοινωνικος, ατομα δεν υπαρχουν που να θελουν τη παρεα μου για να το πετυχω αυτο.
Εχεις δικιο! Ο ψυχολογος δε θα σου βρει δουλεια,λεφτα,φιλους,σπιτι στο εξωτερικο...Ο ψυχολογος δεν ειναι μαγος,Θεος,γκουρου...Απ'οτι εχω καταλαβει,δισταζεις ν'αναλαβεις ευθυνες και να παρεις την κατασταση στα χερια σου! Κανενας δεν τα βρισκει ετοιμα! Απαιτειται σκληρος και καθημερινος αγωνας και οχι μοιρολατριες! Νομιζω οτι με την επισκεψη σου σ'εναν ψυχολογο θα εχεις την ευκαιρια ν'αντιληφθεις τις δυνατοτητες που κρυβεις μεσα σου και να τις ενεργοποιησεις βγαζοντας τις απο την αδρανεια! Ακομα,δεν υπαρχουν μονο ιδιωτες ψυχολογοι,μπορεις να πας σ'ενα δημοσιο κεντρο ψυχικης υγειας! Μηπως ειναι λιγακι αδικο ν'αφοριζεις τοσο ευκολα και απλα την επιστημη της Ψυχολογιας? Θα σου προτεινα να επισκεφθεις και να μιλησεις για τους προβληματισμους σου σ'εναν ψυχολογο(κατα προτιμηση σε ανδρα για να μην εχουμε και τιποτα παρενεργειες lol) και στην συνεχεια βγαλε τα δικα σου συμπερασματα! Και να θυμασαι οτι τα αυτονοητα πραγματα πολλες φορες ειναι τοσο δυσκολο να τα κατανοησουμε και ειδικα οι ανθρωποι που εχουν διαβει την απεναντι οχθη! Αυτα απο εμενα! Σου ευχομαι να παρεις τις σωστες επιλογες για σενα και να πραγματοποιησεις τις αλλαγες που επιθυμεις στη Ζωη ΣΟΥ!!!

alexandros2985
12-07-2011, 18:45
σκεφτομαι πως αν ειχαν νομιμοποιησει τις αυτοκτονιες τωρα θα ημουν μια χαρα

Θεοφανία
12-07-2011, 18:46
σκεφτομαι πως αν ειχαν νομιμοποιησει τις αυτοκτονιες τωρα θα ημουν μια χαρα

γιατί σου κάνουν μήνυση αν αυτοκτονήσεις, ή περνάς αυτόφορο?

Lou!
12-07-2011, 18:53
γιατί σου κάνουν μήνυση αν αυτοκτονήσεις, ή περνάς αυτόφορο?

μαλλον ο αλεξ θα εννοει στην αλλη ζωη, κ αν σου την εχει στημενη ο αγιος πετρος? ;)

Θεοφανία
12-07-2011, 18:56
μαλλον ο αλεξ θα εννοει στην αλλη ζωη, κ αν σου την εχει στημενη ο αγιος πετρος? ;)

πόσο μεγάλη είναι αυτή η κουβέντα....:)
Σημασία δεν εχει να πληρώσεις επειδή αυτοκτονείς, αλλά πόσο στενάχωρο είναι να μη νιώθει κάποιος πως η ζωή είναι από μόνη της το μεγαλύτερο δώρο.

carrot
12-07-2011, 20:00
Σύμφωνα με τις ειδήσεις στο γκουγκλ έχουν αυξηθεί οι αυτοκτονίες/ δολοφονίες στην Ελλάδα εδώ και μερικούς μήνες.
Αρχιστε να σκοτώνετε και μωρά βρε τρελόπαιδα αφού δεν είναι άντρες.

carrot
12-07-2011, 20:43
Δεν θέλω να ανοίξω ολόκληρο θέμα για αυτό αλλά έχω μια απορία. Πως είναι δυνατόν να αλλάζει η γεύση του τσιγάρου, να έχει γέυση σαν πετρέλαιο όταν πριν είχε άλλη γεύση?

Δεν υπονοώ κάτι σχιζοφρενικό απλά ρωτάω. Ευχαριστώ για το μη δούλεμα/ απειλή/ κοιροδεία/ ξεφτυλίσμό εκ των πρωτέρων.

KENO
12-07-2011, 21:14
Εχεις δικιο! Ο ψυχολογος δε θα σου βρει δουλεια,λεφτα,φιλους,σπιτι στο εξωτερικο...Ο ψυχολογος δεν ειναι μαγος,Θεος,γκουρου...Απ'οτι εχω καταλαβει,δισταζεις ν'αναλαβεις ευθυνες και να παρεις την κατασταση στα χερια σου! Κανενας δεν τα βρισκει ετοιμα! Απαιτειται σκληρος και καθημερινος αγωνας και οχι μοιρολατριες! Νομιζω οτι με την επισκεψη σου σ'εναν ψυχολογο θα εχεις την ευκαιρια ν'αντιληφθεις τις δυνατοτητες που κρυβεις μεσα σου και να τις ενεργοποιησεις βγαζοντας τις απο την αδρανεια! Ακομα,δεν υπαρχουν μονο ιδιωτες ψυχολογοι,μπορεις να πας σ'ενα δημοσιο κεντρο ψυχικης υγειας! Μηπως ειναι λιγακι αδικο ν'αφοριζεις τοσο ευκολα και απλα την επιστημη της Ψυχολογιας? Θα σου προτεινα να επισκεφθεις και να μιλησεις για τους προβληματισμους σου σ'εναν ψυχολογο(κατα προτιμηση σε ανδρα για να μην εχουμε και τιποτα παρενεργειες lol) και στην συνεχεια βγαλε τα δικα σου συμπερασματα! Και να θυμασαι οτι τα αυτονοητα πραγματα πολλες φορες ειναι τοσο δυσκολο να τα κατανοησουμε και ειδικα οι ανθρωποι που εχουν διαβει την απεναντι οχθη! Αυτα απο εμενα! Σου ευχομαι να παρεις τις σωστες επιλογες για σενα και να πραγματοποιησεις τις αλλαγες που επιθυμεις στη Ζωη ΣΟΥ!!!δυο παρατηρησεις μοναχα γιατι συνηθιζεις να κρινεις αρνητικα τις ζωες των αλλων χωρις να τους ξερεις προσωπικα...

1. για ποιες ευθυνες ακριβως μου μιλας ? εχω γυναικα μηπως και παιδια να θρεψω ? ή δανειστικα λεφτα και χρωσταω πουθενα και δε το ξερω ? εκτος αν πεις οτι μου προσφερει η κοινωνια την δηθεν ελευθερια μου και τον αερα (καυσαεριο) που αναπνεω. δε νιωθω οτι χρωσταω κατι σε κανεναν, γιατι ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ, και δεν καλοπερναω! καταταλλα δεν ειμαι αρνητικος στο να βρω σταθερη δουλεια. μονο που στο μερος που μενουμε δυστυχως δεν υπαρχει! ακομα και τις δουλειες της πλακας πλεον τις εχουν προλαβει οι αλλοδαποι. που και να περισσευαν και να μην ειχαμε ανεργια, παλι τα λεφτα ΔΕΝ φτανουν να ζησεις μονος σου.

2. που ακριβως αφορισα τους ψυχολογους ? ειδες πουθενα να τους βριζω ή να τους μειωνω ? δε θυμαμαι να εκανα κατι τετοιο, απλα οπως παραδεχτηκες κι εσυ, οι ανθρωποι δεν ειναι θεοι να μου λυσουν ολα τα προβληματα που εχω τη συγκεκριμενη στιγμη στη ζωη μου. μου χρειαζεται αλλαγη περιβαλλοντος και ανθρωποι εμπιστοσυνης, που μου ταιριαζουν και με καταλαβαινουν γενικοτερα. τα οποια δε προκειται να μου τα προσφερουν οι ψυχολογοι δυστυχως. αυτο που γραψες περι δυνατοτητων δε το πολυκαταλαβα, ολοι οι ανθρωποι μπορουμε να φτασουμε μεχρι ενα συγκεκριμενο σημειο, δεν ειμαστε υπερηρωες δυστυχως...

οπως και να χει, thanks για την απαντηση.

ALIA
12-07-2011, 22:28
δυο παρατηρησεις μοναχα γιατι συνηθιζεις να κρινεις αρνητικα τις ζωες των αλλων χωρις να τους ξερεις προσωπικα...

1. για ποιες ευθυνες ακριβως μου μιλας ? εχω γυναικα μηπως και παιδια να θρεψω ? ή δανειστικα λεφτα και χρωσταω πουθενα και δε το ξερω ? εκτος αν πεις οτι μου προσφερει η κοινωνια την δηθεν ελευθερια μου και τον αερα (καυσαεριο) που αναπνεω. δε νιωθω οτι χρωσταω κατι σε κανεναν, γιατι ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ, και δεν καλοπερναω! καταταλλα δεν ειμαι αρνητικος στο να βρω σταθερη δουλεια. μονο που στο μερος που μενουμε δυστυχως δεν υπαρχει! ακομα και τις δουλειες της πλακας πλεον τις εχουν προλαβει οι αλλοδαποι. που και να περισσευαν και να μην ειχαμε ανεργια, παλι τα λεφτα ΔΕΝ φτανουν να ζησεις μονος σου.

2. που ακριβως αφορισα τους ψυχολογους ? ειδες πουθενα να τους βριζω ή να τους μειωνω ? δε θυμαμαι να εκανα κατι τετοιο, απλα οπως παραδεχτηκες κι εσυ, οι ανθρωποι δεν ειναι θεοι να μου λυσουν ολα τα προβληματα που εχω τη συγκεκριμενη στιγμη στη ζωη μου. μου χρειαζεται αλλαγη περιβαλλοντος και ανθρωποι εμπιστοσυνης, που μου ταιριαζουν και με καταλαβαινουν γενικοτερα. τα οποια δε προκειται να μου τα προσφερουν οι ψυχολογοι δυστυχως. αυτο που γραψες περι δυνατοτητων δε το πολυκαταλαβα, ολοι οι ανθρωποι μπορουμε να φτασουμε μεχρι ενα συγκεκριμενο σημειο, δεν ειμαστε υπερηρωες δυστυχως...

οπως και να χει, thanks για την απαντηση.
Οι παρατηρησεις σου ειναι εντελως φαουλ καθως δεν εχουν σχεση με τα προηγουμενα λεγομενα μου! Αν θες να καταλαβεις,τοτε εχει καλως αλλιως δεν πειραζει! Παντως,εγω ειχα ολη την καλη διαθεση να βοηθησω! Ομως,να ξερεις οτι το προβλημα,δυστυχως,δεν μπορει να μεταβιβαστει αλλου! Εσυ κανεις τις επιλογες σου κι οφειλεις ως ενηλικας να φερεις την αρμοζουσα ευθυνη γι'αυτες! Καλη σου τυχη!

Lacrymosa
13-07-2011, 00:14
Σκεφτομαι πως δεν νιωθω αυτη τη φορα, ειμαι σε αλλη διασταση, εχει παγωσει το μυαλο μου κ δεν εχω συναισθηματα κ με δυσκολια μεφαλη γραφω........:( Σκεφτομαι ποσο δυσκολο ειναι ολο αυτο.......................... Δεν εχω αλλη αντοχη, εχω λιωσει...................................... ......

galadriel
13-07-2011, 01:00
ειχα ανοιξει θεμα τα χριστουγεννα κι εξηγουσα ποιο ειναι το προβλημα. βλεπω ενα σωρο εμποδια, δεν εχω κανεναν γνωστο στο εξωτερικο να με φιλοξενησει, δεν εχω που να παω κυριολεκτικα, μιλαω μονο αγγλικα, κωλοχαρτα σιγουρα απαιτουνται και δε ξερω τη τυφλα μου για να τα βγαλω, ασε που δεν εχω και κανενα σπουδαιο πτυχιο να πεις σπουδασα κατι εχω την ταδε ειδικοτητα θα βρισκα δουλεια σ'αυτο συγκεκριμενα.

Δεν εχω διαβασει τα θεματα σου, αλλα ενα εχω να πω, οποιος θελει μπορει, η τουλαχιστον προσπαθει. Παραδειγμα: Ο αδερφος μου ηθελε να σπουδασει αρχιτεκτονας αλλα δεν περασε στη σχολη εδω, εδωσε 2 φορες πανελληνιες και ηθελε να παει εξωτερικο. Οι γονεις μου ουτε να ακουσουνε θελανε για σπουδες στο εξωτερικο, ο αδερφος μου εκανε τα χαρτια του για Αγγλια, τον πηρανε, πηγε εκει, πηρε φοιτητικο δανειο, δουλεψε σαν το σκυλι, τα πληρωσε ΟΛΑ μονος του, εκανε και μεταπτυχιακο, και τωρα δουλευει σε μεγαλη εταιρεια στο Λονδινο. Δεν πηρε φραγκο απο τους γονεις μας. Εσυ λες κιολας οτι εχεις τα λεφτα. Παραδειγμα αλλο, ενας γειτονας μου σηκωθηκε και πηγε Ολλανδια 30 χρονων μαντραχαλος, εκανε ενα σωρο δουλειες και ειναι ευτυχισμενος. Ουτε ο αδερφος μου ουτε ο γειτονας ειχανε κανεναν γνωστο εκει που πηγανε. Κι εγω σκεφτομαι αμα με το καλο τελειωσω να παρω ενα δισακι στον ωμο και να κανω τουρ την Ευρωπη, να καθομαι να δουλευω λιγο οπου μαρεσει να βγαζω τα εξοδα και μετα παμε για αλλα.

KENO
13-07-2011, 01:05
Δεν εχω διαβασει τα θεματα σου, αλλα ενα εχω να πω, οποιος θελει μπορει, η τουλαχιστον προσπαθει. Παραδειγμα: Ο αδερφος μου ηθελε να σπουδασει αρχιτεκτονας αλλα δεν περασε στη σχολη εδω, εδωσε 2 φορες πανελληνιες και ηθελε να παει εξωτερικο. Οι γονεις μου ουτε να ακουσουνε θελανε για σπουδες στο εξωτερικο, ο αδερφος μου εκανε τα χαρτια του για Αγγλια, τον πηρανε, πηγε εκει, πηρε φοιτητικο δανειο, δουλεψε σαν το σκυλι, τα πληρωσε ΟΛΑ μονος του, εκανε και μεταπτυχιακο, και τωρα δουλευει σε μεγαλη εταιρεια στο Λονδινο. Δεν πηρε φραγκο απο τους γονεις μας. Εσυ λες κιολας οτι εχεις τα λεφτα. Παραδειγμα αλλο, ενας γειτονας μου σηκωθηκε και πηγε Ολλανδια 30 χρονων μαντραχαλος, εκανε ενα σωρο δουλειες και ειναι ευτυχισμενος. Ουτε ο αδερφος μου ουτε ο γειτονας ειχανε κανεναν γνωστο εκει που πηγανε. Κι εγω σκεφτομαι αμα με το καλο τελειωσω να παρω ενα δισακι στον ωμο και να κανω τουρ την Ευρωπη, να καθομαι να δουλευω λιγο οπου μαρεσει να βγαζω τα εξοδα και μετα παμε για αλλα.μονο που εγω δε σπουδαζω πλεον, και ειμαι πολυ μεγαλος για να ξαναρχισω κατι τετοιο. ετσι νιωθω τουλαχιστον, το μυαλο δεν ειναι σαν σφουγγαρι να μαθαινει ευκολα οπως ηταν οταν ημουν μικροτερος. τωρα και μια ξενη γλωσσα ακομα μου φαινεται δυσκολη.

λεφτα κανω οικονομιες οπως ειπα απο τοτε που με πρωτοκαλεσαν στο στρατο και μου καρφωθηκε η ιδεα οτι πρεπει να φυγω, αλλα και παλι δεν ειναι τοσα γιατι εδω οι μισθοι ειναι ψιχουλα μπροστα σ'αυτα που δινουν στο εξωτερικο. συν την ακριβεια που υπαρχει εκει, γιαυτο λεω, οσα εχω εκει εξω μεσα σε δυο μηνες περιπου θα χουν φαγωθει ολα...

Remedy
13-07-2011, 01:10
πηγαινε να δουλεψεις εξω ΚΕΝΟ , μαζεψε κι αλλα λεφτα εκει κι αν στο μεταξυ βρεις ακρη για σπουδες, σπουδαζεις μετα.
ποσο εισαι δλδ και δεν μαθαινεις πια? 60?

galadriel
13-07-2011, 01:13
μονο που εγω δε σπουδαζω πλεον, και ειμαι πολυ μεγαλος για να ξαναρχισω κατι τετοιο. ετσι νιωθω τουλαχιστον, το μυαλο δεν ειναι σαν σφουγγαρι να μαθαινει ευκολα οπως ηταν οταν ημουν μικροτερος. τωρα και μια ξενη γλωσσα ακομα μου φαινεται δυσκολη.

λεφτα κανω οικονομιες οπως ειπα απο τοτε που με πρωτοκαλεσαν στο στρατο και μου καρφωθηκε η ιδεα οτι πρεπει να φυγω, αλλα και παλι δεν ειναι τοσα γιατι εδω οι μισθοι ειναι ψιχουλα μπροστα σ'αυτα που δινουν στο εξωτερικο. συν την ακριβεια που υπαρχει εκει, γιαυτο λεω, οσα εχω εκει εξω μεσα σε δυο μηνες περιπου θα χουν φαγωθει ολα...

Στο εξωτερικο αρχιζουν σπουδες και στα 50, και μεταπτυχιακα στα 60. ΕΠισης, ο γειτονας δεν ηταν φοιτητης. Ηταν ανειδικευτος εργαζομενος σαν εσενα.

Lou!
13-07-2011, 03:20
ο κενο βρισκει ενα προβλημα για καθε λυση! (συγγνωμη κενο, αλλα δεν κρατηθηκα να μην το πω! ο,τι λυσεις κ να σου προταθουν παντα εχεις ετοιμη μια δικαιολογια για να κατσεις στο κλουβακι σου! ε, κατσε! για να απορριπτεις ολες τις λυσεις, δε θα περνας κ τοσο ασχημα! αν πραγματικα περνουσες ασχημα θα εκανες κατι να αλλαξεις τη ζωη σου, οχι?)

KENO
13-07-2011, 13:00
ο κενο βρισκει ενα προβλημα για καθε λυση! (συγγνωμη κενο, αλλα δεν κρατηθηκα να μην το πω! ο,τι λυσεις κ να σου προταθουν παντα εχεις ετοιμη μια δικαιολογια για να κατσεις στο κλουβακι σου! ε, κατσε! για να απορριπτεις ολες τις λυσεις, δε θα περνας κ τοσο ασχημα! αν πραγματικα περνουσες ασχημα θα εκανες κατι να αλλαξεις τη ζωη σου, οχι?)Lou θες να πεταξω καμια χριστοπαναγια παλι ? εισαι και κρυφοχριστιανουλα θεουσα, ασε μη το κανω καλυτερα, σεβομαι. αλλα να με κατηγορεις οτι βρισκω προβληματα για καθε λυση, ειναι ηλιθιο, οταν εκει εξω δεν εχω ΤΙΠΟΤΑ απολυτως σιγουρο, ουτε εστω καποιον να με φιλοξενισει! τουλαχιστον εδω εχω την οικογενεια μου, χρηματα, και μιλαω και τη γλωσσα μπορω να συνενοηθω. εκει εξω δεν εχω ΟΥΤΕ ΑΥΤΑ! δεν ειμαι υπερβολικος, ολοι οι ανθρωποι το σκεφτονται πρωτου κανουν καποια κινηση και φυγουν για παντα...

Lou!
13-07-2011, 14:42
κενο ουτε εμεις οι υπολοιποι εχουμε τπτ απολυτως σιγουρο ουτε εδω, ουτε πουθενα, σορυ κιολας! η ζωη δεν προσφερει απολυτες βεβαιοτητες σε κανενα μηκος κ πλατος του πλανητη. εισαι παραλογος σε παρα πολλα πραγματα κ δε θες να το δεις. μονο να φορτωνεις στους αλλους τις ευθυνες που σου αναλογουν. ολο οι αλλοι σου φταινε! οι αλλοι ειναι χαλια! γιατι εσυ εισαι ο τελειος? οι αλλοι σου τη σπανε! γιατι, εσυ δεν την σπας σε κανεναν? στις σχεσεις κανουμε κ καποιες υποχωρησεις κ βαζουμε ορια. δεν ειμαστε ολοι ιδιοι, ουτε εχουμε τις ιδιες προτιμησεις. μπορεις να κατσεις μονος σου φυσικα, αφου δεν ανεχεσαι μυγα στο σπαθακι σου, το τιμημα ειναι η μοναξια σου. κ η λυση σου ειναι το εξωτερικο, η ελλαδα σου φταιει. τα ιδια ειναι παντου αγαπητε κενο. γιατι νομιζεις οτι αμα πας στην ολλανδια η σουηδια, ολοι θα σου στρωσουν τα κοκκινα χαλια κ θα σου ανοιξουν τις καρδιες τους? κανεις λαθος. κ θελεις κ γκομενα να σε συνοδευει. πηγαινε εκει κ βρες καινουργιους φιλους εκει. κ το "δεν ξερεις τη γλωσσα" τι παει να πει? δεν μπορεις να τη μαθεις? ολα στο πιατο τα θες. γι αυτο σου λεω οτι εισαι βολεμενος κατα βαθος. μονο να μιζεριαζεις κ να γκρινιαζεις ξερεις. αν ομως ειλικρινα σε ενοχλουσε η ζωη που ζεις, κατι θα εκανες να την αλλαξεις, εστω κ λιγο. κρυφοθεουσα δεν ειμαι, την ψαχνω κ την ψαχνω φανερα νομιζω, δεν το κρυβω! ριξε τωρα το χριστομπινελικι σου! αυτα απο εμενα! :)

KENO
13-07-2011, 15:07
1. ειμαι οντως παραλογος. σε πολλα θεματα.
2. τουλαχιστον εδω υπαρχει ακομα ενα σπιτι και οικογενεια.
3. οντως οι αλλοι μου φταινε συνεχεια! οχι μονο που αναπνεουν, αλλα και που υπαρχουν απλα! αν μπορουσα θα εξαφανιζα την ανθρωποτητα!
4. μου την σπανε, οπως φυσικα και τους την σπαω κι εγω. παλιοτερα σπαγανε και χερια, πλεον ομως μεγαλωσαμε.
5. το θεμα σχεσεις ειναι αλλο. εκει μπορω να κανω τις περισσοτερες υποχωρησεις. αρκει να υπαρχουν συναισθηματα και να γουσταρω τη κοπελα (και φυσικα να μου ταιριαζει κι αυτη και να με καταλαβαινει). οταν δεν υπαρχουν αυτα, τοτε τραβαει στο διαολο και προτιμω και παλι τη μοναξια. αντε να τη κρατησω μονο για το σεξ, που κι αυτο ειναι με ημερομηνια ληξης.
6. οχι δεν ειναι παντου τα ιδια! μπορει να μην εμεινα στο εξωτερικο να ξερω λεπτομεριες των συστηματων τους, αλλα οι ανθρωποι διαφερουν! κι επειδη ειχα εμπειρια με βελγιδα και γαλλιδα, σου λεω οτι αυτες οι δυο μεταξυ τους, και σε συγκριση ειδικα με τις ελληνιδες, ειχαν διαφορες!
7. εγραψα κι επανω για τη γλωσσα, απο μια ηλικια και μετα δεν ειναι το ιδιο ευκολο να μαθεις κατι. ετσι τουλαχιστον νιωθω εγω, τι να γινει ?
8. βολεμενος θα ημουν αν ειχα στριμωχτει στο δημοσιο, ή επαιρνα καμια συνταξουλα λογο ψυχωσης ή οποιας αλλης ασθενειας. δε παιρνω ομως ΤΙΠΟΤΑ, δεν εχω καν ανθρωπους να με στηριζουν, και οι γονεις καλυπτουν τις βασικες αναγκες μονο (στεγη, τροφη, νερο, ρευμα).
9. δεν ειναι μιζεριασμα και γκρινια, δεν κλαιγομαι λυπηθειτε με παρτε με στο εξωτερικο δωρεαν. απλα λεω οτι εχει καταντησει αφοριτη η ζωη στην Ελλαδα, ειναι μια κοροϊδια σκετη, δεν εχουμε μελλον, κι οπως οι περισσοτεροι φευγουν απο εδω, ετσι κι εγω το σκεφτομαι και θελω να το κανω πραξη. κακο ειναι που μοιραζομαι τους προβληματισμους μου στο φορουμ ? φορουμ υποστηριξης υποτιθεται, επρεπε να υποστηριζει...
10. ενταξει οτι κι αν εισαι, δεν εχω προβλημα, προσυλυτισε με κι ολας, ξανακανε με χριστιανο αν μπορεις. μονο με τα βρισιδια μην εχεις προβλημα, γιατι δεν μπορω να συγκρατουμαι και να μη βριζω επειδη οι αλλοι προσβαλλονται.

Remedy
13-07-2011, 15:23
δεν μπορω να πω ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ συμφωνω με την ΛΟΥ!
να προσθεσω μονο στα επιχειρηματα του κενου περι της σιγουριας που του εμπνεει η οικογενεια του εδω κλπ κλπ κλπ
οτι δεν του ειπε κανεις να φυγει ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ!!!
ο ιδιος διατεινεται οτι θελει να φυγει διακαως, αλλα οταν φτανουμε σε συζητηση, προκυπτει οτι ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ!

KENO
13-07-2011, 15:25
βρες μου σιγουρη στεγη κι εργασια ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ καλυτερα απο εδω, και θα δεις ποσο θελω να φυγω!

Gypsy Cello
13-07-2011, 19:07
Σκέφτομαι ότι η αναιμία και η υπόταση μ' έχουν εξαντλήσει καλοκαιριάτικα. Πρέπει οπωσδήποτε ν' αλλάξω διατροφή γιατί δεν την παλεύω.

Gypsy Cello
13-07-2011, 19:15
1. ειμαι οντως παραλογος. σε πολλα θεματα.
2. τουλαχιστον εδω υπαρχει ακομα ενα σπιτι και οικογενεια.
3. οντως οι αλλοι μου φταινε συνεχεια! οχι μονο που αναπνεουν, αλλα και που υπαρχουν απλα! αν μπορουσα θα εξαφανιζα την ανθρωποτητα!
4. μου την σπανε, οπως φυσικα και τους την σπαω κι εγω. παλιοτερα σπαγανε και χερια, πλεον ομως μεγαλωσαμε.
5. το θεμα σχεσεις ειναι αλλο. εκει μπορω να κανω τις περισσοτερες υποχωρησεις. αρκει να υπαρχουν συναισθηματα και να γουσταρω τη κοπελα (και φυσικα να μου ταιριαζει κι αυτη και να με καταλαβαινει). οταν δεν υπαρχουν αυτα, τοτε τραβαει στο διαολο και προτιμω και παλι τη μοναξια. αντε να τη κρατησω μονο για το σεξ, που κι αυτο ειναι με ημερομηνια ληξης.
6. οχι δεν ειναι παντου τα ιδια! μπορει να μην εμεινα στο εξωτερικο να ξερω λεπτομεριες των συστηματων τους, αλλα οι ανθρωποι διαφερουν! κι επειδη ειχα εμπειρια με βελγιδα και γαλλιδα, σου λεω οτι αυτες οι δυο μεταξυ τους, και σε συγκριση ειδικα με τις ελληνιδες, ειχαν διαφορες!
7. εγραψα κι επανω για τη γλωσσα, απο μια ηλικια και μετα δεν ειναι το ιδιο ευκολο να μαθεις κατι. ετσι τουλαχιστον νιωθω εγω, τι να γινει ?
8. βολεμενος θα ημουν αν ειχα στριμωχτει στο δημοσιο, ή επαιρνα καμια συνταξουλα λογο ψυχωσης ή οποιας αλλης ασθενειας. δε παιρνω ομως ΤΙΠΟΤΑ, δεν εχω καν ανθρωπους να με στηριζουν, και οι γονεις καλυπτουν τις βασικες αναγκες μονο (στεγη, τροφη, νερο, ρευμα).
9. δεν ειναι μιζεριασμα και γκρινια, δεν κλαιγομαι λυπηθειτε με παρτε με στο εξωτερικο δωρεαν. απλα λεω οτι εχει καταντησει αφοριτη η ζωη στην Ελλαδα, ειναι μια κοροϊδια σκετη, δεν εχουμε μελλον, κι οπως οι περισσοτεροι φευγουν απο εδω, ετσι κι εγω το σκεφτομαι και θελω να το κανω πραξη. κακο ειναι που μοιραζομαι τους προβληματισμους μου στο φορουμ ? φορουμ υποστηριξης υποτιθεται, επρεπε να υποστηριζει...
10. ενταξει οτι κι αν εισαι, δεν εχω προβλημα, προσυλυτισε με κι ολας, ξανακανε με χριστιανο αν μπορεις. μονο με τα βρισιδια μην εχεις προβλημα, γιατι δεν μπορω να συγκρατουμαι και να μη βριζω επειδη οι αλλοι προσβαλλονται.

ΚΕΝΟ, το θέμα με την γλώσσα δεν είναι τόσο δύσκολο όσο πιστεύεις. Συμφωνώ πως μετά από μια ηλικία είναι πιο δύσκολο να μάθεις αλλά αν το θέλεις πραγματικά θα τα καταφέρεις. Εγώ ας πούμε, είμαι 26 και θέλω να μάθω τούρκικα που έιναι εντελώς διαφορετική από τις λατινογενείς γλώσσες και πιο δύσκολη, αλλά το γουστάρω και θα το κάνω. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να σιγουρέψεις σε ποια χώρα θέλεις να πας και μετά να ξεκινήσεις μαθήματα. Εσύ όμως το αφήνεις να διαιωνίζεται και δεν σου το λέω επικριτικά και γω αναβλητική και υπερ-σκεπτόμενη είμαι...αλλά είπαμε, δεν πάμε μπροστά έτσι.

Θεοφανία
13-07-2011, 20:16
...σκέφτομαι τη ζέστη, τα λόγια του παπά, τις μλακιες που διαβάζω στο φόρουμ..............(φακ, ούτε με λοβοτομή δε σώζεται ο εγκέφαλος μου)

πι ες: ΟΧΙ ΚΕΝΟ, ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!!! (φφφφφ)

KENO
13-07-2011, 20:27
φυγε απ'το φορουμ και τον υπολογιστη Θεοφανία. κανεις δε σε αναγκαζει να κατσεις να τσεκαρεις με το ζορι.

ΚΕΝΟ, το θέμα με την γλώσσα δεν είναι τόσο δύσκολο όσο πιστεύεις. Συμφωνώ πως μετά από μια ηλικία είναι πιο δύσκολο να μάθεις αλλά αν το θέλεις πραγματικά θα τα καταφέρεις. Εγώ ας πούμε, είμαι 26 και θέλω να μάθω τούρκικα που έιναι εντελώς διαφορετική από τις λατινογενείς γλώσσες και πιο δύσκολη, αλλά το γουστάρω και θα το κάνω. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να σιγουρέψεις σε ποια χώρα θέλεις να πας και μετά να ξεκινήσεις μαθήματα. Εσύ όμως το αφήνεις να διαιωνίζεται και δεν σου το λέω επικριτικά και γω αναβλητική και υπερ-σκεπτόμενη είμαι...αλλά είπαμε, δεν πάμε μπροστά έτσι.ε δε μπορω να σιγουρεψω τιποτα δυστυχως. και δε μπορω γιατι αμα δε πας να μεινεις καπου, να δεις απο κοντα πως ειναι τα πραγματα, αμα βρεις δουλεια, αμα οι ανθρωποι ειναι φιλοξενοι ή οχι, τοτε δε μπορεις να ξερεις αμα θα μπορεσεις να ζησεις κι εκει μονιμα. πχ γουσταρα πολυ τη Γαλλια σαν χωρα, λογο της τεχνης και λοιπα. αμα μαθαινα γαλλικα και πηγαινα να ζησω εκει, κι εβλεπα οτι ειναι σκατα (γιατι τωρα πια ειναι οντως κι εκει σκατα), μετα θα εφευγα και θα τα ειχα μαθει τζαμπα...

τελος παντων ας το κλεισουμε εδω αυτο το θεμα, εκτος αν θελει κανεις να φυγει μαζι μου ή εχει να μου προτεινει κανεναν για συγκατοικο να ξεκουμπιστουμε παρεα.

Θεοφανία
13-07-2011, 20:31
φυγε απ'το φορουμ και τον υπολογιστη Θεοφανία. κανεις δε σε αναγκαζει να κατσεις να τσεκαρεις με το ζορι.

Δεν είπα πως διαβάζω ΜΟΝΟ μλκιες στο φόρουμ....Μερικές φορές θέλω-δεν θέλω πέφτω πάνω τους....
Μην ασχολείσαι με την ηρεμία μου κενο..........θα τη βρω ............ είμαι συνηθισμένη πλέον..........

carrot
13-07-2011, 22:35
Αναρωτιέμαι αν ενωθούν οι τελείες τι εικόνα θα φανεί....στο οικονομικό στερέωμα του πλανήτη.

Lou!
14-07-2011, 01:18
εκτος αν θελει κανεις να φυγει μαζι μου ή εχει να μου προτεινει κανεναν για συγκατοικο να ξεκουμπιστουμε παρεα.

βασικα δεν ειναι αναγκη καν να βρεις συγκατοικο απο εδω για τη χωρα που θελεις να πας! θες να πας ολλανδια η σουηδια? σε αυτες τις χωρες ειναι συνηθεια να συγκατοικουν οι νεοι ανθρωποι. μπορεις να πας εκει, να μεινεις σε ενα χοστελ για καμια βδομαδα, κ να ψαξεις να βρεις καποιον που θα ζηταει συγκατοικο στις αγγελιες ενοικιασης σπιτιων. εκει συνηθιζεται πολυ κ ειναι ευκολο να βρεις. κ θα σου ερχεται κ πιο φτηνα το νοικι.

κ για τη γλωσσα που λες, κατ αρχην σχεδον ολοι μιλανε πολυ καλα αγγλικα, οποτε θα μπορεις να συνεννοεισαι στα αγγλικα στην αρχη. μετα σιγα σιγα μπορεις να μαθεις κ την τοπικη γλωσσα. μπορεις να αγορασεις ενα βιβλιο εκμαθησης της γλωσσας χωρις δασκαλο κ μια γραμματικη κ ενα λεξικο κ νομιζω αυτα τα 3 αρκουν. θα διαβαζεις καθε μερα απο λιγο κ θα κανεις εξασκηση μιλωντας με τους ντοπιους, διαβαζοντας επιγραφες, φυλλαδια, ακουγοντας ραδιο, βλεποντας τβ κλπ. με αυτη την τακτικη σε ενα χρονο περιπου θα μπορεις να μιλας αρκετα καλα! εδω κ οι ξενοι που ερχονται στην ελλαδα, οι αλβανοι, οι ουκρανοι κλπ μαθαινουν μια χαρα τα ελληνικα, που θεωρουνται κ δυσκολη γλωσσα. κ δεν νομιζω να ερχονται με τις πιο ευοιωνες συνθηκες. οικομικοι μεταναστες ειναι.

απ ο,τι βλεπεις για ολα τα εμποδια που βλεπεις υπαρχουν λυσεις. εισαι σιγουρος τελικα οτι το προβλημα σου ειναι η ελλαδα κ δεν ειναι καποια αλλη βαθυτερη δυσκολια που αντιμετωπιζεις?

carrot
14-07-2011, 01:22
Σκέφτομαι πως θέλω για μια στιγμή να παίξω εγώ με τα ηλίθια στρατιωτάκια! :)

Lou!
14-07-2011, 01:27
σκεφτομαι οτι πρεπει επιτελους να αρχισω αυτη τη διαιτα της κυλιομενης δευτερας!

KENO
14-07-2011, 01:27
βασικα δεν ειναι αναγκη καν να βρεις συγκατοικο απο εδω για τη χωρα που θελεις να πας! θες να πας ολλανδια η σουηδια? σε αυτες τις χωρες ειναι συνηθεια να συγκατοικουν οι νεοι ανθρωποι. μπορεις να πας εκει, να μεινεις σε ενα χοστελ για καμια βδομαδα, κ να ψαξεις να βρεις καποιον που θα ζηταει συγκατοικο στις αγγελιες ενοικιασης σπιτιων. εκει συνηθιζεται πολυ κ ειναι ευκολο να βρεις. κ θα σου ερχεται κ πιο φτηνα το νοικι.

κ για τη γλωσσα που λες, κατ αρχην σχεδον ολοι μιλανε πολυ καλα αγγλικα, οποτε θα μπορεις να συνεννοεισαι στα αγγλικα στην αρχη. μετα σιγα σιγα μπορεις να μαθεις κ την τοπικη γλωσσα. μπορεις να αγορασεις ενα βιβλιο εκμαθησης της γλωσσας χωρις δασκαλο κ μια γραμματικη κ ενα λεξικο κ νομιζω αυτα τα 3 αρκουν. θα διαβαζεις καθε μερα απο λιγο κ θα κανεις εξασκηση μιλωντας με τους ντοπιους, διαβαζοντας επιγραφες, φυλλαδια, ακουγοντας ραδιο, βλεποντας τβ κλπ. με αυτη την τακτικη σε ενα χρονο περιπου θα μπορεις να μιλας αρκετα καλα! εδω κ οι ξενοι που ερχονται στην ελλαδα, οι αλβανοι, οι ουκρανοι κλπ μαθαινουν μια χαρα τα ελληνικα, που θεωρουνται κ δυσκολη γλωσσα. κ δεν νομιζω να ερχονται με τις πιο ευοιωνες συνθηκες. οικομικοι μεταναστες ειναι.

απ ο,τι βλεπεις για ολα τα εμποδια που βλεπεις υπαρχουν λυσεις. εισαι σιγουρος τελικα οτι το προβλημα σου ειναι η ελλαδα κ δεν ειναι καποια αλλη βαθυτερη δυσκολια που αντιμετωπιζεις?ναι μπορει να ειναι η μοναξια! αυτο που μου γραφεις το εχουμε ξανασυζητησει και στο αλλο θεμα που ειχα ανοιξει, μου ειχε δωσει η carrie ενα σχετικο site το οποιο δε θυμαμαι, και ειχα απαντησει οτι με ξενο συγκατοικο πολυ φοβαμαι οτι δε θα βγαζω ακρη, γιατι δε θα μπορουμε να συνενοηθουμε καθολου! ειδικα αν ειναι αντρας ποιος θα φροντιζει το σπιτι ? καποιος θα πρεπει να κανει τη νοικοκυρουλα...

τεσπα εκτος αυτου, θελω να πω οτι εσυ συγκεκριμενα με εχεις επηρεασει απο τοτε που μου στειλες εκεινο το message, οσον αφορα στα της χριστιανικης πιστεως, σκεφτομαι να ξαναρχισω να προσευχομαι στο θεο, να μου στειλει κατι ταιριαστο και να με βοηθησει να γινω φυσιολογικος ανθρωπος. ηδη σημερα τοσες ωρες που λειπα συνεβη κατι και ειδα την ανουσιοτητα ορισμενων πραγματων (που οκ ανουσια ειναι κι ολη μας η ζωη στη τελικη), κι οτι κολλαω σε μαλακιες. ελπιζω συντομα να βρω τον δρομο μου.

claire
14-07-2011, 01:37
κάποιος γείτονας ακούει από αυτά τα λαικοπόπ που έχουν κουπλέ χιπ χοπ στυλ και ρεφραίν σκυλάδικο. θα τον εντοπίσω και θα στείλω τον σκύλο μου καταπάνω του, μουαχαχαχχα! :P

Lou!
14-07-2011, 01:39
κενο σου ευχομαι ολοψυχα να βρεις το δρομο σου κ να βρεις εναν τροπο να ενεργοποιησεις τη θετικη πλευρα του εαυτου σου, που ειμαι σιγουρη οτι υπαρχει, σε λανθανουσα κατασταση αυτη τη στιγμη! :)

KENO
14-07-2011, 01:41
κενο σου ευχομαι ολοψυχα να βρεις το δρομο σου κ να βρεις εναν τροπο να ενεργοποιησεις τη θετικη πλευρα του εαυτου σου, που ειμαι σιγουρη οτι υπαρχει, σε λανθανουσα κατασταση αυτη τη στιγμη! :)ευχαριστω, αλλα δεν ειναι θεμα λανθανουσα, απλα διαφορετικη ματια να βλεπεις τα πραγματα. κατα βαθος ειμαι πολυ καλος ανθρωπος, κι αμα με γνωρισεις θα δεις οτι πραγματικα ειμαι ακινδυνος κι αθωος, λολ. απο κει και περα τα περισσοτερα προβληματα μου -αν οχι ολα-, υπαρχουν λογο της αντικοινωνικοτητας μου, η οποια φυσικα οδηγει στη μοναξια. κι ενω θελω να γινω κοινωνικος, δυστυχως δεν υπαρχουν τα καταληλα ατομα στο περιβαλλον μου. αν υπηρχαν θα ειχα ξεκουμπιστει κι ολας απο εδω!

claire
14-07-2011, 01:54
ευχαριστω, αλλα δεν ειναι θεμα λανθανουσα, απλα διαφορετικη ματια να βλεπεις τα πραγματα. κατα βαθος ειμαι πολυ καλος ανθρωπος, κι αμα με γνωρισεις θα δεις οτι πραγματικα ειμαι ακινδυνος κι αθωος, λολ. απο κει και περα τα περισσοτερα προβληματα μου -αν οχι ολα-, υπαρχουν λογο της αντικοινωνικοτητας μου, η οποια φυσικα οδηγει στη μοναξια. κι ενω θελω να γινω κοινωνικος, δυστυχως δεν υπαρχουν τα καταληλα ατομα στο περιβαλλον μου. αν υπηρχαν θα ειχα ξεκουμπιστει κι ολας απο εδω!

φλάφυ φωτεινός αγκαλίτσας! :P

claire
14-07-2011, 01:56
αναρωτιέμαι. όσοι δεν είναι αυτή τη στιγμή στο φόρουμ, λέτε να είναι στους πυξ λαξ?

carrot
14-07-2011, 01:58
Νιώθω καλύτερα τώρα :) ΘΑ μου έμενε απωθημένο αν δεν το έλεγα.

Θεοφανία
14-07-2011, 01:58
ευχαριστω, αλλα δεν ειναι θεμα λανθανουσα, απλα διαφορετικη ματια να βλεπεις τα πραγματα. κατα βαθος ειμαι πολυ καλος ανθρωπος, κι αμα με γνωρισεις θα δεις οτι πραγματικα ειμαι ακινδυνος κι αθωος, λολ. απο κει και περα τα περισσοτερα προβληματα μου -αν οχι ολα-, υπαρχουν λογο της αντικοινωνικοτητας μου, η οποια φυσικα οδηγει στη μοναξια. κι ενω θελω να γινω κοινωνικος, δυστυχως δεν υπαρχουν τα καταληλα ατομα στο περιβαλλον μου. αν υπηρχαν θα ειχα ξεκουμπιστει κι ολας απο εδω!

άμα μιλάς στους άλλους τόσο εμετικά όσο γράφεις στα περισσότερα θέματα δεν βλέπω να κάνεις φίλους.
Σκέψου το και άρχισε τα ελληνικά.

Θεοφανία
14-07-2011, 01:59
Νιώθω καλύτερα τώρα :) ΘΑ μου έμενε απωθημένο αν δεν το έλεγα.

Επομένως πάρε πούτσο μωρί καριόλα και φέρε όσους θες . Εδώ ειμαι σας περιμένω ελάτε μαζί.

Ελεος!!!!! Ελεος!!!!!!!

KENO
14-07-2011, 02:00
φλάφυ φωτεινός αγκαλίτσας! :Pναι, απο αγκαλιες και γλωσσοφιλα αλλο τπτ! ειναι μη ξεκινησω με μια κοπελα, αμα ξεκινησω γαμησε τα...

άμα μιλάς στους άλλους τόσο εμετικά όσο γράφεις στα περισσότερα θέματα δεν βλέπω να κάνεις φίλους.
Σκέψου το και άρχισε τα ελληνικά.το αυθορμητα δεν ειναι εμετικα ρε Θεοφανία. απλα δε μπορω συνεχως να ειμαι στις καλες μου. ειδικα στο περιβαλλον που ζω εδω περα, μεστη βρωμα και τη φασαρια, πως να ηρεμισω ?

carrot
14-07-2011, 02:00
Για μένα υπάρχει έλεος?

Θεοφανία
14-07-2011, 02:02
το αυθορμητα δεν ειναι εμετικα ρε Θεοφανία. απλα δε μπορω συνεχως να ειμαι στις καλες μου. ειδικα στο περιβαλλον που ζω εδω περα, μεστη βρωμα και τη φασαρια, πως να ηρεμισω ?

Συγνώμη.....αυθόρμητο λες τον τρόπο που μιλάς στο θέμα με την ομοφυλοφυλία?
Δεν καταλαβαίνεις πως δεν προκαλείς έτσι, αλλά απωθείς εντελώς τους άλλους?
Λίγος σεβασμός στο χώρο και στους άλλους δεν έβλαψε κανενα. Δεν στο λέω με καμιά επίκριση. Σκέψου το.

λιλιουμ
14-07-2011, 02:06
αναρωτιέμαι. όσοι δεν είναι αυτή τη στιγμή στο φόρουμ, λέτε να είναι στους πυξ λαξ?

Yπαρχουν ακομα ανθρωποι που ακουνε πυξ λαξ;

claire
14-07-2011, 02:08

ρε έγινε σολντ άουτ η συναυλία!!!!

Θεοφανία
14-07-2011, 02:08

λολ...το σκέφτηκα και γω αυτό....
τους έχουμε παρακούσει μου φαίνεται.............

λιλιουμ
14-07-2011, 02:11
ευχαριστω, αλλα δεν ειναι θεμα λανθανουσα, απλα διαφορετικη ματια να βλεπεις τα πραγματα. κατα βαθος ειμαι πολυ καλος ανθρωπος, κι αμα με γνωρισεις θα δεις οτι πραγματικα ειμαι ακινδυνος κι αθωος,

o κενο εν ωρα υπνου!! Εμπνευστηκα απο το φλαφυ σχολιο της κλαιρ!! χαχαhttp://1.bp.blogspot.com/-G2JL5edZ9kA/ThyYpztO_fI/AAAAAAAAAdg/oHQ5npscQWA/s640/Hug2.jpg

Gypsy Cello
14-07-2011, 02:14
Νομίζω πως οι Πυξ-Λαξ και οι Κατσιμιχαίοι είναι ο πιο εύκολος τρόπος για να πέσω ξανά σε κατάθλιψη. Απορώ ρε γαμώτο πως τους ακούν... Καλύτερα ποπ και Παπαρίζου, τουλάχιστον μου ανεβάζουν την διάθεση!

KENO
14-07-2011, 02:16
Συγνώμη.....αυθόρμητο λες τον τρόπο που μιλάς στο θέμα με την ομοφυλοφυλία?
Δεν καταλαβαίνεις πως δεν προκαλείς έτσι, αλλά απωθείς εντελώς τους άλλους?
Λίγος σεβασμός στο χώρο και στους άλλους δεν έβλαψε κανενα. Δεν στο λέω με καμιά επίκριση. Σκέψου το.μα τι ειπα ? δεν ηθελα με τη καμια να προκαλεσω σ΄εκεινο το θεμα. ουτε να προσβαλλω καποιον. Θεοφανία νομιζω πως εισαι μιγιαγγιχτη κι εσυ. γιατι η Gypsy Cello που καναμε κουβεντα δεν ενοχληθηκε απο τα βρωμολογα ? τι να σας κανω εδω μεσα, βαλτε μου φιμωτρο ή φιλτραρετε τις λεξεις με κανα προγραμμα με μπιπ...

o κενο εν ωρα υπνου!! Εμπνευστηκα απο το φλαφυ σχολιο της κλαιρ!! χαχαhttp://1.bp.blogspot.com/-G2JL5edZ9kA/ThyYpztO_fI/AAAAAAAAAdg/oHQ5npscQWA/s640/Hug2.jpgαχου! κι εγω σας αγαπαω βρε μαλακισμενα, γαμω τη παναγια σας και τον χριστο σας! λολ. :q

claire
14-07-2011, 02:16
τι σχέση έχουν οι κατσιμιχαίοι με τους πυξ λαξ? ντάξει μην τα ισοπεδώνουμε όλα! :P

claire
14-07-2011, 02:17
o κενο εν ωρα υπνου!! Εμπνευστηκα απο το φλαφυ σχολιο της κλαιρ!! χαχαhttp://1.bp.blogspot.com/-G2JL5edZ9kA/ThyYpztO_fI/AAAAAAAAAdg/oHQ5npscQWA/s640/Hug2.jpg

ντάξει, θέλω να πάρω αγκαλιά την οθόνη! τέλειο σκυλάκι!
δικό σου ή απλά βρήκες τη φωτό στο ίντερνετ???

Gypsy Cello
14-07-2011, 02:17
Στο ίδιο ύφος δεν είναι; Εμένα ρε γαμώτο με καταθλίβουν απίστευτα.

Θεοφανία
14-07-2011, 02:18
δεν είμαστε όλοι ίδιοι ΚΕΝΟ.
Εγώ όχι μόνο δεν αντέχω τα βρωμόλογα ΤΑ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ.
αν μπορείς σεβάσου το, αν όχι συνέχισε δεν μπορώ να σε εμποδίσω.

claire
14-07-2011, 02:19

όχι ρε συ. οι πυξ λαξ είναι απαράδεκτο συγκρότημα για μένα, ενώ οι κατσιμιχαίοι όχι. τι να πω, είναι και θέμα γούστου.

μπορείς να ακούς μπιτλς και μπιτς μπόυς, πάντα μου φτιάχνουν τη διάθεση!

claire
14-07-2011, 02:21

όχι ρε συ. οι πυξ λαξ είναι απαράδεκτο συγκρότημα για μένα, ενώ οι κατσιμιχαίοι όχι. τι να πω, είναι και θέμα γούστου.

Gypsy Cello
14-07-2011, 02:25

Τους τελευταίους δεν τους γνωρίζω. Αλλά γιατί θεωρείς τους Πυξ-Λάξ απαράδεκτους; παρόλο που δεν τους ακούω μου κάνει εντύπωση.

claire
14-07-2011, 02:33
ε, γούστα είναι αυτά. δεν αντέχω καθόλου τους στίχους τους, ούτε τη μουσική τους. γενικά δεν τους αντέχω.

λιλιουμ
14-07-2011, 02:35
ντάξει, θέλω να πάρω αγκαλιά την οθόνη! τέλειο σκυλάκι!
δικό σου ή απλά βρήκες τη φωτό στο ίντερνετ???

μακαρι να ειχα ενα τετοιο!!

συμφωνω κι επαυξανω!

carrot
14-07-2011, 02:52
Ουφ, πολύ ζέστη

carrot
14-07-2011, 03:00
Σκέφτομαι αν ο Αινστάιν είπε απλά ότι "ο χρόνος είναι σχετικός" και το μετέφρασαν μετά σε "όλα είναι σχετικά". λολ ότι μπορώ να σκεφτώ με το ουφομυαλό μου :p

λιλιουμ
14-07-2011, 03:06
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/281244_2294327876555_1199804620_32822510_4126019_n .jpg

χαχαχαχαχαχααα

carrot
14-07-2011, 03:09
Παιδάκι το έγραψε αυτό?
λολ πλάκα έχει!

ALIA
14-07-2011, 03:21
Παιδάκι το έγραψε αυτό?
λολ πλάκα έχει!
Τι παιδακι καλε? Του ΚΥΡ ειναι!

ALIA
14-07-2011, 03:24
ποιος θα φροντιζει το σπιτι ? καποιος θα πρεπει να κανει τη νοικοκυρουλα...

Αχ ρε γαμωτο! Ειναι κι αυτο ενα προβλημα γιατι ο ΚΕΝΟ δεν εχει χερακια! Αααα ρε ΚΕΝΟ...! Με τα μυαλα που κουβαλας,αντε να βρεις συγκατοικο!

Gypsy Cello
14-07-2011, 03:40
Σκέφτομαι αν ο Αινστάιν είπε απλά ότι "ο χρόνος είναι σχετικός" και το μετέφρασαν μετά σε "όλα είναι σχετικά". λολ ότι μπορώ να σκεφτώ με το ουφομυαλό μου :p

όχι για όλα το είπε.

carrot
14-07-2011, 03:48
Άρα και το "όλα σχετικά είναι" σχετικό είναι;

carrot
14-07-2011, 03:50
Τι παιδακι καλε? Του ΚΥΡ ειναι!

Τον έχω ακουστά. Βέβαια μου θύμησε κάτι βιβλία που υπήρχαν στην ηλικία που ήμουν μικρός.. προφανώς τα παιδιά της σημερινής εποχής ασοχλούνται με άλλα πράγματα, ούτε να ενώσουν τις τελείες δεν ξέρουν...

Gypsy Cello
14-07-2011, 03:57
Άρα και το "όλα σχετικά είναι" σχετικό είναι;

ναι! χαχα!!! :)

carrot
14-07-2011, 04:19
Από ένα βιβλίο (είναι στα Αγγλικά), για όσους δεν έχουν την τύχη να έχουν αυτό το βιβλίο στα χέρια τους (για μένα είναι πιο ουσιώδη από τα σχολικά βιβλία) :)

Lies your parents tell you

-I'm only doing this for your own good
-If you tell me I promise I won't get mad
-You'll understand when you're older
-If you cross your eyes they'll stay that way
-I'm only gonna say this once
-If you eat all your carrots you can see in the dark

λολ!

Gypsy Cello
14-07-2011, 04:26
χεχε! Ειδικά αυτό το: Θα καταλάβεις όταν θα μεγαλώσεις μου τη σπάει απίστευτα! Τι να καταλάβω δηλαδή; Αφού σκέφτομαι εντελώς διαφορετικά (ευτυχώς). Τουλάχιστον μπορώ να είμαι σίγουρη ότι δεν θα κάνω τα ίδια λάθη. Πόσο μου τη σπάει η τάχα μου και δήθεν αυθεντία τους που από μικρή είχα ψιλοκαταλάβει ότι είναι παπαριές..:mad: Έχουν κάνει εγκληματικά λάθη και ακόμα έχουν τα μούτρα να μιλάνε...:mad: Sorry για το ξέσπασμα.

crazy_diamond
14-07-2011, 04:35
Σκέφτομαι ότι η παράσταση ήταν πάααρα πολύ ωραία και την καταευχαριστήθηκα :D
όσο και το κρασάκι που ήπιαμε μετά ~ ~ ~

Gypsy Cello
14-07-2011, 04:44
Ποια είδες;;

crazy_diamond
14-07-2011, 05:31
Ποια είδες;;

Gypsy, είδαμε Άμλετ σε μετάφραση αγαπημένου Χειμωνά.
Καλή σκηνοθεσία, λιτές και ενδιαφέρουσες ερμηνείες, καθώς μπορεί να είμαι φαν του Σαίξπηρ και να μου βγήκαν και τα ματάκια να κάνω την αμλετική ανάλυση-ερμηνεία φέτος, αλλά αυτό το βαρύ μπαρόκ αγγλοσαξονικό ''του μπιιιι ορρρρ νοτ του μπι'' με τον έεεξτρα στόμφο δεν το μπορώ και πολύ ;)
οπότε χάρηκα απόψε..

http://oooshebop.files.wordpress.com/2010/10/hamlet.gif

Αύριο είναι η τελευταία παράσταση αν σε ενδιαφέρει, στο θέατρο Κήπου.

Gypsy Cello
14-07-2011, 05:33
Thanks Crazy! Αν και πιστεύω ο Άμλετ μου πέφτει κομματάκι βαρύς καλοκαιριάτικα. :p Θα προτιμούσα έναν Αριστοφάνη για παράδειγμα.

crazy_diamond
14-07-2011, 05:40
Χεχε, δεν έχεις κι άδικο!
Πάντως θ' ανέβει 21-22/07 και ο ''υπηρέτης δύο αφεντάδων'' του Γκολντόνι.. σαφώς πιοooo ανάλαφρο και είναι και έργο ιταλικό ;)

Aααχ, να πηγαίναμε και σε κανένα live.. καλά θα ήταν!

Gypsy Cello
14-07-2011, 05:45
α ωραία θα το ψάξω! θενκς! Άσχετο! Ρε συ πόσο χρονών είσαι και ασχολείσαι με τέχνη; Σορρυ, αν ρωτάω βλακεία.

KENO
14-07-2011, 14:14
σκεφτομαι οτι εχει κουφοβραση και τις υποχρεωσεις τις απογευματινες. θελω να ειμαι συνεχως ξαπλωμενος στο κρεβατι απ'τη ζεστη, δεν εχω ορεξη για τπτ, ομως εδω δε μ'αφηνουν σε ησυχια. επισης εχω συνεχως ορεξη για σεξ, και δε ξερω τι θα κανω μ'αυτο το κακο που με βρηκε. χαραμιζομαι τελειως, κι εγω και το παθος (και το σπερμα) μου...

Remedy
14-07-2011, 15:04
σκεφτομαι οτι εχει κουφοβραση και τις υποχρεωσεις τις απογευματινες. θελω να ειμαι συνεχως ξαπλωμενος στο κρεβατι απ'τη ζεστη, δεν εχω ορεξη για τπτ, ομως εδω δε μ'αφηνουν σε ησυχια. επισης εχω συνεχως ορεξη για σεξ, και δε ξερω τι θα κανω μ'αυτο το κακο που με βρηκε. χαραμιζομαι τελειως, κι εγω και το παθος (και το σπερμα) μου...

εχεις σκεφθει να εργαστεις, ωστε να μην ασχολεισαι ολη μερα με το σπερμα σου?

KENO
14-07-2011, 15:05
εχω υποχρεωσεις το απογευμα, και να θελα να τη παιζω ολη μερα, δε προλαβαινω.

και ναι θελω εργασια, εχεις να μου προτεινεις τπτ καλο κι αμεσα ?

carrot
14-07-2011, 15:06
Σκέφτομαι ότι δεν προλαβαίνω να απαντάω τόσο γρήγορα αλλά χρόνο για μια τελευταία μαζική μαλακία την έχω :D

Remedy
14-07-2011, 15:08
εχω υποχρεωσεις το απογευμα, και να θελα να τη παιζω ολη μερα, δε προλαβαινω.

και ναι θελω εργασια, εχεις να μου προτεινεις τπτ καλο κι αμεσα ?

οχι, εχω να σου προτεινω, να σηκωθεις απο το κρεβατι και να πας να ψαξεις μονος σου

KENO
14-07-2011, 15:10
οχι, εχω να σου προτεινω, να σηκωθεις απο το κρεβατι και να πας να ψαξεις μονος σουδεν ειμαι στο κρεβατι τωρα, εχω ξυπνησει και σηκωθει απ'τις 11.

στο σαλονι ειμαι που εχει air condition.

carrot
14-07-2011, 15:12
Μην με ξυπνάς απ'τις έξι πριν ακόμα ο κώλος να φέξει! Ξυπνητίρι χτυπάς σαν "τρελό" σε μισώ σε μισώ σε μισώ

carrot
14-07-2011, 15:18
Σήμερα δεν ξύπνησα.... ανατινάχτηκα απ'το κρεβάτι! :Dp

m.monkey
14-07-2011, 15:25
Σκέφτομαι αν ποτέ θα μπορέσω να απαλλαγώ από αυτό το βρωμοάγχος που με τρώει τόσα χρόνια και μου έχει χαλάσει όλη μου τη ζωή.

carrot
14-07-2011, 15:36
Αυτή τη στιγμή το τρανζίστορ δεν πιάνει τίποτα.. βουίζει μοναχά.

ALIA
14-07-2011, 15:36
Σήμερα δεν ξύπνησα.... ανατινάχτηκα απ'το κρεβάτι! :Dp
Εγω παλι ξυπνησα μ'ενα κιλο ιδρωτα!!!

Remedy
14-07-2011, 15:37
Εγω παλι ξυπνησα μ'ενα κιλο ιδρωτα!!!

εγω μια μερα θα ξυπνησω με ενα κιλο πυρετο, γιατι κοιμαμαι με a/c αναμενο

carrot
14-07-2011, 15:39
εγω μια μερα θα ξυπνησω με ενα κιλο πυρετο, γιατι κοιμαμαι με a/c αναμενο

Το τρανζίστορ μου λέει πως λες ψέματα!

KENO
14-07-2011, 15:45
Εγω παλι ξυπνησα μ'ενα κιλο ιδρωτα!!!στο αλλο θεμα πριν λιγη ωρα εγραψα για ιδρωμενες χοντρουλες, ελεος επιτηδες το κανετε να με καβλωνετε ?

ALIA
14-07-2011, 15:51
στο αλλο θεμα πριν λιγη ωρα εγραψα για ιδρωμενες χοντρουλες, ελεος επιτηδες το κανετε να με καβλωνετε ?
Απλα ασχολιαστο.............................. .........................................!?!?!?!

KENO
14-07-2011, 16:03
δε λεω ψεμματα, οριστε http://www.e-psychology.gr/forum/showthread.php?9317-%CE%A4%CE%B9-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CF%89-%CF%84%CF%8E%CF%81%CE%B1&p=266713&viewfull=1#post266713

ALIA
14-07-2011, 16:06
δε λεω ψεμματα, οριστε http://www.e-psychology.gr/forum/showthread.php?9317-%CE%A4%CE%B9-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CF%89-%CF%84%CF%8E%CF%81%CE%B1&p=266713&viewfull=1#post266713
Α καλααα! Αυτο καταλαβες οτι ηταν το θεμα μου! Αχου! Δεν πας να ριξεις λιγο κρυο νερακι στο προσωπο σου μπας και συνελθεις?

KENO
14-07-2011, 16:09
Α καλααα! Αυτο καταλαβες οτι ηταν το θεμα μου! Αχου! Δεν πας να ριξεις λιγο κρυο νερακι στο προσωπο σου μπας και συνελθεις?θα παω μονο και μονο επειδη εισαι ιδρωμενη. αμα εισαι και χοντρουλα θα παω τρεχωντας!

ALIA
14-07-2011, 16:10
θα παω τρεχωντας!
Προσεχε μην σκονταψεις!!!

KENO
14-07-2011, 16:13
εψα. χτυψες? χαρηκα!

ALIA
14-07-2011, 16:15
εψα. χτυψες? χαρηκα!
Τι γλωσσα μιλας?

KENO
14-07-2011, 16:16
λατινικα. τεσπα τη κανω για μεσημεριανο. ευχαριστω για τη διασκεδαση.

ALIA
14-07-2011, 16:19
ευχαριστω για τη διασκεδαση.
Απο την Πολη ερχομαι και στην κορφη κανελα!!! Καλη ορεξη!!!

claire
14-07-2011, 16:32
http://ohsolovelyvintage.blogspot.com/2011/06/poolside-beauties.html

retro summer!

Lacrymosa
14-07-2011, 19:59
Ρε γαμωτο δεν μπορω να δω μπροστα μου αλλα βλεπω αλλα γραφω, θολωνουν τα ματια μου κ δεν βλεπω κ κουραζομαι, μηπως να μην γταφω για καποιες μερες ?? μαλλον αυτο θα κανω, μεχρι να συνηθισω τα χαπια, φιλακια παιδακια κ επανερχομαι δριμυτερη !!!! (ορεξη σε ειχαμε θα λενε καποιο χεχεχεχ !!! ) ΒΒ !!!!! :)

ithaki
14-07-2011, 20:51
Ειναι καιρος τα απογευματα να ψησω το κορμι μου στις παραλιες...

KENO
14-07-2011, 23:57
σκεφτομαι οτι μαλλον με πειραζει περισσοτερο η μοναξια απο οποιοδηποτε αλλο προβλημα, ακομα και την κατασταση της Ελλαδας. ή καλυτερα, η κατασταση της Ελλαδας φταιει που ειμαι μονος, αφου η προβατοποιηση και η μαλακια ειναι συχνο φαινομενο εδω, κι οποιος ξεχωριζει εστω και λιγο απ'τη μαζα, τον κανουν περα και τον φοβουνται...

Θεοφανία
15-07-2011, 00:05
σκεφτομαι οτι μαλλον με πειραζει περισσοτερο η μοναξια απο οποιοδηποτε αλλο προβλημα, ακομα και την κατασταση της Ελλαδας. ή καλυτερα, η κατασταση της Ελλαδας φταιει που ειμαι μονος, αφου η προβατοποιηση και η μαλακια ειναι συχνο φαινομενο εδω, κι οποιος ξεχωριζει εστω και λιγο απ'τη μαζα, τον κανουν περα και τον φοβουνται...

έχει βγει και σχετικό προεδρικό διάταγμα για την περιπτωση σου. (απομονώστε τον ΚΕΝΟ)

Άντε σήκω και πήγαινε σε καμιά παραλία που έχεις λίωσει στον υπολογιστή.
Αποκλείεται να σου έρθει η παρέα και να χτυπήσει την πόρτα.

λιλιουμ
15-07-2011, 00:54
Σκεφτομαι μια φραση που ειπε καποιος, οτι η ζωη ειναι προς καταναλωση, οχι προς αποθηκευση. Οσο καιρο περιμενουμε να γινει κατι, να ερθουν καποιες συνθηκες για να κανουμε αυτο που θελουμε, να ζησουμε επιτελους κτλ κτλ, το μονο που κανουμε ειναι να μη ζουμε. Και η ζωη ειναι εδω και περιμενει να την ζησουμε, και εμεις νομιζουμε οτι περιμενουμε την ιδανικη στιγμη, συνθηκη, συγκυρια για να ζησουμε, μαζευουμε και λεφτα, ή δουλευουμε σα σκλαβοι, περιμενωντας να ζησουμε καποτε στο μελλον. Η ιδανικη στιγμη για να ζησεις, να βουτηξεις στη ζωη, να κανεις αυτο που θες, ειναι η ΚΑΘΕ στιγμη.

Remedy
15-07-2011, 01:21
Ειναι καιρος τα απογευματα να ψησω το κορμι μου στις παραλιες...

ΝΑ μια ωραια ιδεα!

KENO
15-07-2011, 01:22
εχετε δικιο παιδια αλλα δε μπορω να συνελθω, μου χει γαμηθει το κεφαλι πολυ ασχημα και δεν εχω καθολου ορεξη, μαλλον φταιει το περιβαλλον, και με τετοια ζεστη δεν αντεχεις καθολου και σε πιανει ηλιαση. αλλα γενικα δεν εχω και που να παω και κανεναν σ'αυτο το κοσμο, ακομα κι εσεις που μου τα γραφετε αυτα ειναι καθαρα απο λυπηση κι επειδη μαλλον δεν εχετε τπτ καλυτερο να κανετε, κανεις δε θελει τη παρεα του ΚΕΝΟ εξω γιατι δεν αντεχετε! την πινουμε και με πρασινο αυτη τη στιγμη και μαλλον εχω bad trip, ειδα και μια κατσαριδα ζωντανη σαν αυτοκινητο, πραγματικα δε ξερω τι βλεπω, πολλες παρενεργειες, ελπιζω να ξυπνησω καλα αυριο.

ALIA
15-07-2011, 01:27
οποιος ξεχωριζει εστω και λιγο απ'τη μαζα, τον κανουν περα και τον φοβουνται...
Κι εγω δε θα ελεγα οτι ειμαι ενα με τη μαζα(εκ πεποιθησεως δηλαδη) αλλα δεν ειμαι και σφαλισμενη σε κανενα αμπαρι! Μηπως σου φταιει κατι αλλο?

Σουέλ
15-07-2011, 01:29
Σκέφτομαι ότι τον τελευταίο καιρό συνέχεια μου ζητάνε και συνεχεια με ρωτάνε κι εγώ δίνω δίνω δίνω και απαντώ απαντώ απαντώ.Και εκτός του ότι έχω φτάσει στα όριά μου, έχω αρχίσει και θυμώνω πάρα πολύ με αυτούς που ζητάνε και ρωτάνε.
Μήπως να το κλεισω το μαγαζί;;;;;;

carrot
15-07-2011, 01:34
εχετε δικιο παιδια αλλα δε μπορω να συνελθω, μου χει γαμηθει το κεφαλι πολυ ασχημα και δεν εχω καθολου ορεξη, μαλλον φταιει το περιβαλλον, και με τετοια ζεστη δεν αντεχεις καθολου και σε πιανει ηλιαση. αλλα γενικα δεν εχω και που να παω και κανεναν σ'αυτο το κοσμο, ακομα κι εσεις που μου τα γραφετε αυτα ειναι καθαρα απο λυπηση κι επειδη μαλλον δεν εχετε τπτ καλυτερο να κανετε, κανεις δε θελει τη παρεα του ΚΕΝΟ εξω γιατι δεν αντεχετε! την πινουμε και με πρασινο αυτη τη στιγμη και μαλλον εχω bad trip, ειδα και μια κατσαριδα ζωντανη σαν αυτοκινητο, πραγματικα δε ξερω τι βλεπω, πολλες παρενεργειες, ελπιζω να ξυπνησω καλα αυριο.

Φτιάξε και ένα βίντεο να σε δούμε.

arktos
15-07-2011, 01:35
.....επιτέλους εφτασε η παρασκευή....ήταν μια κουραστική εβδομάδα στη δουλεια....ουφ.....

crazy_diamond
15-07-2011, 01:36
Σκέφτομαι ότι τον τελευταίο καιρό συνέχεια μου ζητάνε και συνεχεια με ρωτάνε κι εγώ δίνω δίνω δίνω και απαντώ απαντώ απαντώ.Και εκτός του ότι έχω φτάσει στα όριά μου, έχω αρχίσει και θυμώνω πάρα πολύ με αυτούς που ζητάνε και ρωτάνε.
Μήπως να το κλεισω το μαγαζί;;;;;;

Χμμ.. εγώ λέω να κρεμάσεις ένα ταμπελάκι σαν κι αυτό:

http://jannawilson.typepad.com/.a/6a00d834737ac769e2013482141dcb970c-320wi

και να φροντίσεις και να προσέξεις εσένα :)

carrot
15-07-2011, 01:37
Συννενοημένες είστε η σας βγαίνει αυθόρμητα?

KENO
15-07-2011, 01:42
Φτιάξε και ένα βίντεο να σε δούμε.καντε με add στο facebook οσοι θελετε να με δειτε, και msn για κουβεντα αν εχετε κατι να πειτε. υπαρκτο προσωπο ειμαι, οχι διπλος λογαριασμος ουτε κρυβομαι πισω απο μια οθονη ανωνυμα. κι εξω οσοι θελετε, δε δαγκωνω, το αντιθετο ειμαι ακακος αθωο παιδακι μικρο. αρκει να μη μπλεξω παλι, γιατι δεν αντεχω αλλα ντραβαλα.

carrot
15-07-2011, 01:43
Τις έχεις γράψει από πριν τις απαντήσεις ρε συ η είσαι αόρατο μέλος?

KENO
15-07-2011, 01:44
οχι απλα γραφω γρηγορα χωρις να βλεπω το πληκτρολογιο. τυφλο.

carrot
15-07-2011, 01:44
καντε με add στο facebook οσοι θελετε να με δειτε, και msn για κουβεντα αν εχετε κατι να πειτε. υπαρκτο προσωπο ειμαι, οχι διπλος λογαριασμος ουτε κρυβομαι πισω απο μια οθονη ανωνυμα. κι εξω οσοι θελετε, δε δαγκωνω, το αντιθετο ειμαι ακακος αθωο παιδακι μικρο. αρκει να μη μπλεξω παλι, γιατι δεν αντεχω αλλα ντραβαλα.

Αθώο παιδάκι?? Σώπα ρε πόσο χρονών είσαι?

KENO
15-07-2011, 01:45
πανω απο 25. ακακος τελειως ομως. δε δαγκωνω.

ALIA
15-07-2011, 01:51
ακακος τελειως ομως. δε δαγκωνω.
Διατηρω τις επιφυλαξεις μου!

KENO
15-07-2011, 01:52
ειδικα μ'αυτα που χω πιει τωρα ουτε να συρθω μεχρι το κρεβατι για να κοιμηθω δε μπορω. αλλα καλα κανεις και τις διατηρεις, γιατι οταν νευριαζω βγαινει ο αλλος μου εαυτος και ψιλοχανω λιγο τον ελεγχο...

Σουέλ
15-07-2011, 01:53
Χμμ.. εγώ λέω να κρεμάσεις ένα ταμπελάκι σαν κι αυτό:

και να φροντίσεις και να προσέξεις εσένα :)

Aκριβώς crazy diamond.Θα το εκυπώσω και θα το κρεμάσω έξω απο την εξώπορτα του σπιτιου μου και θα φτιάξω και Τ-shirt.Θα πιάσει, τι στο καλό :)
Μερσί μποκού!

Σουέλ
15-07-2011, 01:55
Τις έχεις γράψει από πριν τις απαντήσεις ρε συ η είσαι αόρατο μέλος?

Υπάρχουν αόρατα μέλη;

ALIA
15-07-2011, 01:56
ειδικα μ'αυτα που χω πιει τωρα ουτε να συρθω μεχρι το κρεβατι για να κοιμηθω δε μπορω. αλλα καλα κανεις και τις διατηρεις, γιατι οταν νευριαζω βγαινει ο αλλος μου εαυτος και ψιλοχανω λιγο τον ελεγχο...
Για αλλους λογους τις διατηρω! Παντως,κι εγω αμα νευριασω ειναι για να τρεχεις! Πρεπει να το μετριασω!

carrot
15-07-2011, 01:56
Υπάρχουν αόρατα μέλη;

Μερικές φορές γράφουν κάποιοι ενώ δεν φαίνεται το nickname τους στη λίστα μελών.

Σουέλ
15-07-2011, 01:58
Πώς γίνεται αυτό;

KENO
15-07-2011, 01:59
Για αλλους λογους τις διατηρω! Παντως,κι εγω αμα νευριασω ειναι για να τρεχεις! Πρεπει να το μετριασω!οτι νομιζει ο καθενας, δε μπορω εγω να ελεγξω τις φαντασιες σας. στο facebook παντως συνηθως οταν με βλεπουν με λενε χρυσαυγιτη, ενω δεν εχω καμια απολυτως σχεση με τη πολιτικη γενικοτερα, τη μισω και τη σιχαινομαι.

carrot
15-07-2011, 02:01

Vacation δεν θα πεί τίποτα!

ALIA
15-07-2011, 02:07
οτι νομιζει ο καθενας, δε μπορω εγω να ελεγξω τις φαντασιες σας
Δε θα τις ελεγα φαντασιες! Βγαζω συμπερασματα απο τα λεγομενα σου και οχι απο την φαντασια μου!

στο facebook παντως συνηθως οταν με βλεπουν με λενε χρυσαυγιτη
Αυτο ξερεις δεν ειναι και πολυ καλο! Παντως,κι εγω που δε σ'εχω δει καπου εκει με παραπεμπεις εμφανισιακα!

KENO
15-07-2011, 02:14
παιδια οχι. ειμαι ενα αθωο παιδακι μικρο, που μοιαζει με χρυσαυγιτη! μαλλον το ξυρισμενο κεφαλι φταιει και τα μουσια. σαν να ειμαι καταδικος. τα τατουαζ μου λειπουν μονο.

απλα μαλλον εχω δυο εαυτους. ενα ειναι οταν μπαινει ο διαολος μεσα και κανει ασχημες πραξεις, δεν δειχνω καθολου ελεος, δεν υπολογιζω ουτε λυπαμαι τπτ. κι ενα που μπορω να γινω ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου, αρκει να νιωθω οτι μου προσφερουν κι ολα ειναι καλα.

διαλεχτε και παρτε οποιον θελετε.

λιλιουμ
15-07-2011, 02:18
μαλλον το ξυρισμενο κεφαλι φταιει και τα μουσια. σαν να ειμαι καταδικος.

http://sas.guidespot.com/bundles/guides_a2/assets/widget_bNhXFdPN5pI6KOl_icoucG.jpg

carrot
15-07-2011, 02:18
Για ποιόν μιλάς?

ALIA
15-07-2011, 02:19
απλα μαλλον εχω δυο εαυτους. ενα ειναι οταν μπαινει ο διαολος μεσα και κανει ασχημες πραξεις, δεν δειχνω καθολου ελεος, δεν υπολογιζω ουτε λυπαμαι τπτ. κι ενα που μπορω να γινω ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου, αρκει να νιωθω οτι μου προσφερουν κι ολα ειναι καλα.
διαλεχτε και παρτε οποιον θελετε.
Μαλλον εσυ πρεπει να διαλεξεις και να παρεις οποιον εαυτο σου θες στην τελικη! Ασε μας εμας! Καληνυχτα!

KENO
15-07-2011, 02:22
http://sas.guidespot.com/bundles/guides_a2/assets/widget_bNhXFdPN5pI6KOl_icoucG.jpgμπα δε φοραω γυαλια ουτε ειναι τοσα τα μουσια. καπως ετσι καλυτερα...
http://2.bp.blogspot.com/_rGEEe4UuJNs/S3jWuvwRFEI/AAAAAAAAD8A/WrlEEQdVVKM/s400/Malamadre.jpg

carrot
15-07-2011, 02:22
Σκέφτομαι αν μπορούσε το ίντερνετ να αποκτήσει περισσότερη ψυχή, στα μηνύματα, να είναι άλλο το χρώμα των λόγων της ειλικρίνιας και άλλο των υπολοίπων λόγων.

λιλιουμ
15-07-2011, 02:26
μπα δε φοραω γυαλια ουτε ειναι τοσα τα μουσια. καπως ετσι καλυτερα...
http://2.bp.blogspot.com/_rGEEe4UuJNs/S3jWuvwRFEI/AAAAAAAAD8A/WrlEEQdVVKM/s400/Malamadre.jpg

O συγκεκριμενος παντως δε φαινεται ακακος, σαν ισβοτης φαινεται. Για να δειχνεις ακακος με ξυρισμενο κεφαλι και μουσια θα πρεπει το σταιλινγκ να ειναι καπως ετσι:
http://mountaincreekcrafts.com/206_Big_Beard_Bald_Santa.jpg

KENO
15-07-2011, 02:28
ναι εγω ειμαι. ρε δε φοραω γυαλια σου λεω, ουτε ειμαι παππους, ελεος ειπαμε εχω μουσια αλλα οχι και Αγιου Βασιλη, λολ.

carrot
15-07-2011, 03:18
Σκέφτομαι πόσο ακριβός είναι ο αέρας στις μέρες μας.

Σουέλ
15-07-2011, 03:23
Σκέφτομαι πόσο ακριβός είναι ο αέρας στις μέρες μας.

Μου ηρθε αυτό στο μυαλό:

Eίν' ακριβός ο αέρας που φτύνεις,
ακριβό το ποτό και το πίνεις.
Tρύπιες τσέπες και μακό φανελάκι,
είν' ο κόσμος μπουκιά και φαρμάκι,
είν' ο κόσμος δροσιά κι αεράκι.

carrot
15-07-2011, 03:42
Η καρδιά μου πονάει αυτή τη στιγμή.
Σπίτι λένε είναι εκεί που βρίσκεται η καρδιά
και η δική μου καρδιά δεν βρίσκεται πουθενά.

Gypsy Cello
15-07-2011, 03:45
Κάροτ, κόψε το κάπνισμα, κάνει κακό στην καρδιά.

carrot
15-07-2011, 03:54
Κάποια στιγμή ελπίζω να τα καταφέρω. GC Άσχετο αυτό που θέλω να σε ρωτήσω,αλλά μιας και μιλάμε οι δυό μας τώρα. Πιστεύεις στα φαντάσματα?

Η ότι είναι όλα σενάρια του μυαλού μας η ότι μας έχουν φυτέψει κάποιο μικροτσίπ? Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Δηλαδή σκέψου κάποια στιγμή να πιστέψεις για λίγο ότι υπάρχει κάποιος εκεί αόρατος άνθρωπος που σε αγγίζει.
Ά βάλε και τον αόρατο άνθρωπο στις υποθέσεις.

Lou!
15-07-2011, 04:03
φαντασματα μπορει κ να υπαρχουν ρε συ, αλλα λες να ασχολουνται μαζι σου? εχουνε κ δουλειες!

carrot
15-07-2011, 04:05
Lou, Γελάσαμε πάλι!

Gypsy Cello
15-07-2011, 04:05
Ωραίο θέμα ανοίγεις πάλι όπως εχθές η Χριστίνα82 και θα κλάσω πάλι πατάτες! Γιατί μου το κάνεις αυτό βρε παλικάρι; Εσύ πους έχεις αχαλίνωτη φαντασία, συγκράτησε την λίγο γιατί φοβάμαι τέτοια ώρα ειλικρινά. Υποτίθεται πως δεν πιστεύω αλλά φοβάμαι γενικότερα μπρρρρ.....

carrot
15-07-2011, 04:06
Ωραίο θέμα ανοίγεις πάλι όπως εχθές η Χριστίνα82 και θα κλάσω πάλι πατάτες! Γιατί μου το κάνεις αυτό βρε παλικάρι; Εσύ πους έχεις αχαλίνωτη φαντασία, συγκράτησε την λίγο γιατί φοβάμαι τέτοια ώρα ειλικρινά. Υποτίθεται πως δεν πιστεύω αλλά φοβάμαι γενικότερα μπρρρρ.....

Κοίτα προσωπικά δεν πιστεύω ότι υπάρχουν φαντάσματα (με τον κυριολεκτικό ορισμό της λέξης) που ζούν αόρατα ανάμεσα μας και μας πειράζουν αλλά ξέρεις είναι κάτι στιγμές που αμφιβάλλω.

Το πιο πιθανό είναι να είναι ένα απίστευτα δυνατό και επίμονο σενάριο του μυαλού.

Lou!
15-07-2011, 04:09
καλα, το να σου εχουν φυτευσει μικροτσιπ ειναι κλασικο συμπτωμα της ψυχωσης, φανταζομαι θα το ξερεις κ εσυ. μπα, μαλλον ολα ειναι αποκυηματα της φαντασιας σου βινς! οριστε, απαντησα σοβαρα!

τζιπσυ, μπορεις να ηρεμησεις, κ να υπαρχουν φαντασματα δεν ασχολουνται μαζι μας!

KENO
15-07-2011, 12:46
την πινουμε και με πρασινο αυτη τη στιγμη και μαλλον εχω bad trip, ειδα και μια κατσαριδα ζωντανη σαν αυτοκινητο, πραγματικα δε ξερω τι βλεπω, πολλες παρενεργειες, ελπιζω να ξυπνησω καλα αυριο.αυτες οι ουσιες που πηρα τελικα ηταν πολυ ασχημες, μη ξαναδοκιμασει κανεις τετοια. ουτε κι εγω ξερω τι εκανα χτες αλλα ξυπνησα κομματια, πολυ δυνατος πονοκεφαλος και με πεντε τρυπες στο στηθος σαν να με εχουν πυροβολισει. παω νοσοκομειο θα τα πουμε το απογευμα αν συνελθω.

λιλιουμ
15-07-2011, 17:39
Σημερα εκανα μια απο τις σπανιες επισκεψεις μου στο χοντος σεντερ. Τι παρατηρησα: Παραληρημα με το κιτρινο! Ρε ποσο ζωα ειμαστε; Προβατα! Φωναζει ο τσοπανης τσαπρρρ και κανουμε ολες μπεεεεεεεε!!! Κοριτσακια με τις μαμαδες να τους αγοραζουν κιτρινα φορεματα, δεσποινιδες ετων 19 εως 99 να εχουν πεσει σαν τα κορακια πανω στα κιτρινα μανω, και στα πορτοκαλι οκ, να αγοραζουν κιτρινα σορτσακι, κιτρινα μπλουζακια και κιτρινες σαγιοανριτσες! Καπως ετσι μετα πας στην παραλια και βλεπεις 100 γυναικες ολες ιδιες, να μην μπορεις να τις ξεχωρισεις! Αυτο το χειμωνα το παρατηρω στα κλαμπ και μπουζουκια, με ολες το ιδιο μαλλι, ιδιο βαψιμο, ιδιο ντυσιμο ιδιο παπουτσι, δεν μου ειχε κανει κλικ και στις παραλιες! Πραγματικα σχεδον ολες φορανε την ιδια κοψια μαγιω, μπραζιλιαν συνηθως, ειτε ειναι χοντρες ειτε εχουν κυτταριτιδα, και οπωσδηποτε κατι κιτρινο, το 90% φετος το τοπ του μπικινι ειναι στραπλες η σε τετοιο στυλ, ολες το ιδιο στυλ γυαλιου που επικρατει ανα χρονια, και θελω να φωναξω, ξυπνηστε ζωαδιαααααααααα, θελετε να τραβηξετε την προσοχη, αλλα ειστε ολες ιδιες!!!! Καμια μοδα δε θα μου επιβαλλει να αγαπησω το κιτρινο! Το απεχθανομαι!!!!!!

Christina82
15-07-2011, 17:57
Χαχαχαχαχα λίλιουμ συμφωνώ με όσα γράφεις! και εγώ δεν πάω με την μόδα..ειμαι λίγο καθηστερημένη! :P

Christina82
15-07-2011, 18:00
Σκέφτομαι και αναρωτιέμαι γιατί όταν θέλω να μείνω μόνη μου μου την πέφτουν και όταν θέλω να φλερτάρω δεν υπάρχει κανένας?

claire
15-07-2011, 18:10
υπάρχουν και μερικές γλυκές αποχρώσεις του κίτρινου πάντως. αλλά σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τις παρατηρήσεις σου λίλιουμ!

KENO
15-07-2011, 19:16
σκεφτομαι οτι ειμαι με δυο ντεπον κι ακομα να συνελθω. καραμελες καταντησαν, λετε να παρω και τριτο ? πρεπει να καταστραφηκε μερος του εγκεφαλου, αυτη η αυτοκαταστροφικη μανια οταν με πιανει και στενοχωριεμαι φτανω ενα βημα πριν τον θανατο. δεν αξιζει καθολου η κωλοζωη και το ανθρωπινο σωμα, αντε να πεθανω να τελειωνουμε!

KENO
15-07-2011, 19:18
Σημερα εκανα μια απο τις σπανιες επισκεψεις μου στο χοντος σεντερ. Τι παρατηρησα: Παραληρημα με το κιτρινο! Ρε ποσο ζωα ειμαστε; Προβατα! Φωναζει ο τσοπανης τσαπρρρ και κανουμε ολες μπεεεεεεεε!!! Κοριτσακια με τις μαμαδες να τους αγοραζουν κιτρινα φορεματα, δεσποινιδες ετων 19 εως 99 να εχουν πεσει σαν τα κορακια πανω στα κιτρινα μανω, και στα πορτοκαλι οκ, να αγοραζουν κιτρινα σορτσακι, κιτρινα μπλουζακια και κιτρινες σαγιοανριτσες! Καπως ετσι μετα πας στην παραλια και βλεπεις 100 γυναικες ολες ιδιες, να μην μπορεις να τις ξεχωρισεις! Αυτο το χειμωνα το παρατηρω στα κλαμπ και μπουζουκια, με ολες το ιδιο μαλλι, ιδιο βαψιμο, ιδιο ντυσιμο ιδιο παπουτσι, δεν μου ειχε κανει κλικ και στις παραλιες! Πραγματικα σχεδον ολες φορανε την ιδια κοψια μαγιω, μπραζιλιαν συνηθως, ειτε ειναι χοντρες ειτε εχουν κυτταριτιδα, και οπωσδηποτε κατι κιτρινο, το 90% φετος το τοπ του μπικινι ειναι στραπλες η σε τετοιο στυλ, ολες το ιδιο στυλ γυαλιου που επικρατει ανα χρονια, και θελω να φωναξω, ξυπνηστε ζωαδιαααααααααα, θελετε να τραβηξετε την προσοχη, αλλα ειστε ολες ιδιες!!!! Καμια μοδα δε θα μου επιβαλλει να αγαπησω το κιτρινο! Το απεχθανομαι!!!!!!ουσιαστικα γραφεις αυτο που λεγα και τα χριστουγεννα σε ενα θεμα που ειχα ανοιξει, οτι δλδ ΚΑΜΙΑ δεν ξεχωριζει, ολες μοιαζουν ιδιες, επιφανειακες, χωρις προσωπικοτητα. κι αντε μετα να ρθει η Lou κι οποια αλλη θελει να μου το παιξει καπως, και να μου πει οτι οχι, ειδικα οι αθηναιες δεν ειναι ετσι, δεν ακολουθουν τη μοδα σαν τα προβατα, δεν ισχυει η προβατοποιηση που εγω βλεπω! μα πως, οταν μεχρι κι εσεις οι ιδιες το αναγνωριζεται ? γιαυτο τυραννιεμαι κι εγω μονος μου, δε μπορω να εκτιμησω καμια, παρα μονο αν ειναι ψαγμενη κι εχει μυαλο!

Gypsy Cello
15-07-2011, 19:21
Μπράβο ρε ΚΕΝΟ, έτσι!!!

KENO
15-07-2011, 19:25
Gypsy Cello εσυ οταν γραφεις βρωμικα μ'αναστατωνεις, και ειναι κριμα που δε μενεις Αθηνα για να γινω η τουαλετα σου!

Gypsy Cello
15-07-2011, 19:39
χεχε! Ομολογώ πως είναι το πιο πρωτότυπο κοπλιμέντο που μου έχουν κάνει. Εγώ όμως ζε σέλω να σε κατουλήσω..σε συμπαθώ! :D

KENO
15-07-2011, 19:44
κι εγω σε συμπαθω, εισαι μια απ'τις 3-4 χρηστριες που θα γουσταρα να γνωρισω απο κοντα.

Gypsy Cello
15-07-2011, 19:50
Άμα κατέβω Αθήνα θα σου πω :)

Lacrymosa
15-07-2011, 23:11
Λολ ΚΕΝΟ γιατι σε τραβανε οι Σαλονικιες ρε συ ?? Κ γιατι τοσο αντιπαθεια για τις Αθηναιες ?? Ειμαστε καλυτερες, πως να το κανουμε !!! :)

KENO
16-07-2011, 00:24
Λολ ΚΕΝΟ γιατι σε τραβανε οι Σαλονικιες ρε συ ?? Κ γιατι τοσο αντιπαθεια για τις Αθηναιες ?? Ειμαστε καλυτερες, πως να το κανουμε !!! :)
οτι εισαστε και πιο ανθρωποι και πιο παθιαρες το ξερω σιγουρα! μαλλον φταιει που οι αθηναιες ειναι ζομπι, δε ζουν δλδ καθολου, ειναι επιφανειακες του φαινεσθαι κι οχι του ειναι, ψωνισμενες του κερατα δεν ειναι προσγειωμενες, κοιτανε μονο τα νυχια τους και τπτ παραπερα. αυτο επαληθευεται κι εδω μεσα που μονο σαλονικιες μου στειλαν οτι θελουν να με γνωρισουν. βρειτε μου χωρο να νοικιασω κι ερχομαι και για τις δυο σας πανω! ετσι κι αλλιως εδω που ζω με τους γονεις τελειωμενη υποθεση ειναι, να με διωξουν θελουν και θα μεινω στο δρομο οπως παω, ουτε δουλεια εχω ουτε τιποτα! κανονιστε για συγκατοικηση!

λιλιουμ
16-07-2011, 00:56
Κενο αν σε παρηγορει, υπαρχουν και χειροτερες απο τις Αθηναιες, δεν εισαι στη χειροτερη μοιρα!!

KENO
16-07-2011, 01:11
νταξει λιλιουμ εδω ειναι Βαλκανια, και μονο που ασχολουμαι με ελληνιδες νομιζω ειναι προοδος, οταν στην αρχη που γραφτηκα στο φορουμ τις τσουβαλιαζα απιστευτα, και στη σκεψη και μονο οτι ειχα βελγιδα και γαλλιδα πριν λιγα χρονια, οι ελληνιδες μου φαινονταν καπως! κακα τα ψεμματα ομως, δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ιδιοι, απλα εγω μαλλον δεν ειμαι και τοσο τυχερος, ή πολυ παραξενος, δυσκολος και δυστροπος, με αποτελεσμα να μη ταιριαζω ευκολα με αυτες τις "φυσιολογικες" εδω στην αθηνα. οπως και να εχει, την κανω τωρα γιατι εχω κατι μπλεξιματακια απ'τις χτεσινες μαλακιες που εκανα...

KENO
16-07-2011, 20:03
σκεφτομαι οτι αυτο το παγωτο ειναι επικινδυνο http://www.loveicecream.com/gr_el/products/cartedor/cdo-900ml/66/default.aspx πηρα 3 ολοκληρα κιλα κι ακομα δε τελειωσε το καλοκαιρι. ξαναζυγιστηκα σημερα και εδειχνε 85, πανικοβληθηκα και νιωθω χοντρος, με χανετε...

void
16-07-2011, 20:57
ότι θα ήθελα να ασκητεύω κάπου, να μην έρχομαι καθόλου σε επαφή με ανθρώπους.

λιλιουμ
17-07-2011, 02:05
σκεφτομαι οτι αυτο το παγωτο ειναι επικινδυνο http://www.loveicecream.com/gr_el/products/cartedor/cdo-900ml/66/default.aspx πηρα 3 ολοκληρα κιλα κι ακομα δε τελειωσε το καλοκαιρι. ξαναζυγιστηκα σημερα και εδειχνε 85, πανικοβληθηκα και νιωθω χοντρος, με χανετε...

Πως τα τρωτε αυτα τα πραγματα δεν ξερω. Τα παγωτα του εμποριου τα βρισκω εξαιρετικα αγευστα, ανοστα, νερουλα και ξενερωτα. ΟΛΑ. Μονο απο κανενα καλο ζαχαροπλαστειο αξιζει το παγωτο και τα παγωτινια. Και παλι ειμαι περιεργη. Αν δεν μυριζει κρεμα γαλακτος και δεν εχει τα λιπαρα του δεν το τρωω. ΕΠισης κενο, μην μας παθεις καμια ανορεξια τωρα!!

KENO
17-07-2011, 02:19
λιλιουμ εχω τρελαθει με τα κιλα μου, και σιγουρα απεκτησα και μ'αυτα κομπλεξ. οπως εχω ξαναπει γουσταρω να εχει καμπυλες και πιασιματα η κοπελα, χεστηκα αν ειναι και 10 κιλα παραπανω, ομως ολες οι πεινασμενες εδω που ειναι κοκαλα θελουν και τους αντρες με κοιλιακους και αδυνατους. με το ζορι λοιπον πρεπει ολοι να προσεχουμε τη διατροφη μας και να γυμναζομαστε, να μας πιασει νευρικη ανορεξια, γιατι αυτο ειναι μοδα και μετραει. απο παγωτα τρωω οτι να'ναι, αν και η καραμελα του συγκεκριμενου δε παιζεται. μακαρι να μπορουσα να χασω γρηγορα κιλα και να διατηρηθω σε φορμα, αλλα παραμενω στην Αθηνα και δυστυχως οσο κι αν προσπαθω, δε γινεται...

λιλιουμ
17-07-2011, 02:28
Πηγαινε μια μερα παρεε κανα παγωτο απο τον Κωνσταντινιδη, και αμα ξαναφας αλτζιντα γραψε μου! Δεν αρεσουν σε ολες τα κοκκαλα! Αμαν! Εμενα μου αρεσουν οι αντρες και με καποια κιλα παραπανω, φτανει να εχει καποιον τυπο και να μου κανει κλικ κι η φατσα του, το ιδιο ισχυει και για τους αδυνατους βεβαια! Επισης απεχθανομαι τους σφιχτες, τους σιξπακ, και αυτους που ειναι σαν να φουσκωνουν καθε πρωι με τρομπα και φορανε τα μαγιω σλιπακια για να φαινεται καθε ιντσα του γυμνασμενου τετρακεφαλου (μπλιαχ)! Υπαρχουν κι αλλες σαν εμενα (ελπιζω)

Σουέλ
17-07-2011, 02:32
Πηγαινε μια μερα παρεε κανα παγωτο απο τον Κωνσταντινιδη, και αμα ξαναφας αλτζιντα γραψε μου! Δεν αρεσουν σε ολες τα κοκκαλα! Αμαν! Εμενα μου αρεσουν οι αντρες και με καποια κιλα παραπανω, φτανει να εχει καποιον τυπο και να μου κανει κλικ κι η φατσα του, το ιδιο ισχυει και για τους αδυνατους βεβαια! Επισης απεχθανομαι τους σφιχτες, τους σιξπακ, και αυτους που ειναι σαν να φουσκωνουν καθε πρωι με τρομπα και φορανε τα μαγιω σλιπακια για να φαινεται καθε ιντσα του γυμνασμενου τετρακεφαλου (μπλιαχ)! Υπαρχουν κι αλλες σαν εμενα (ελπιζω)

Ακριβώς....Συμφωνώ και επαυξάνω...Και όχι μόνο στην θεωρία, σωστά;
Α, και λολ για την περιγραφή του sexy boy!

Lou!
17-07-2011, 04:05
Πως τα τρωτε αυτα τα πραγματα δεν ξερω. Τα παγωτα του εμποριου τα βρισκω εξαιρετικα αγευστα, ανοστα, νερουλα και ξενερωτα. ΟΛΑ. Μονο απο κανενα καλο ζαχαροπλαστειο αξιζει το παγωτο και τα παγωτινια. Και παλι ειμαι περιεργη. Αν δεν μυριζει κρεμα γαλακτος και δεν εχει τα λιπαρα του δεν το τρωω. ΕΠισης κενο, μην μας παθεις καμια ανορεξια τωρα!!

μενεις αθηνα? αν μενεις αθηνα σου συνειστω για παγωτο 2 παγωτατζιδικα!

το ice scream στην πανδροσου, κοντα στην μητροπολη κ το brigante, ειναι στην πλατεια συνταγματος, εκει που πας να παρεις το τραμ για γλυφαδα η φαληρο, εχει καποια μαγαζακια στη σειρα. ειναι ενα απο αυτα.

(ειμαι αθεραπευτη γλυκατζου!)

Remedy
17-07-2011, 04:13
λιλιουμ εχω τρελαθει με τα κιλα μου, και σιγουρα απεκτησα και μ'αυτα κομπλεξ. οπως εχω ξαναπει γουσταρω να εχει καμπυλες και πιασιματα η κοπελα, χεστηκα αν ειναι και 10 κιλα παραπανω, ομως ολες οι πεινασμενες εδω που ειναι κοκαλα θελουν και τους αντρες με κοιλιακους και αδυνατους. με το ζορι λοιπον πρεπει ολοι να προσεχουμε τη διατροφη μας και να γυμναζομαστε, να μας πιασει νευρικη ανορεξια, γιατι αυτο ειναι μοδα και μετραει. απο παγωτα τρωω οτι να'ναι, αν και η καραμελα του συγκεκριμενου δε παιζεται. μακαρι να μπορουσα να χασω γρηγορα κιλα και να διατηρηθω σε φορμα, αλλα παραμενω στην Αθηνα και δυστυχως οσο κι αν προσπαθω, δε γινεται...

αμαν βρε κενο.
δεν παιζεσαι με τπτ!!!!!!
σε λιγο θα μας λες οτι στην αθηνα και τα κουνουπια τσιμπανε δυνατοτερα και δεν τα πιανει και το αουταν!!!!
αν δεν μπορεις να αδυνατισεις στην αθηνα, που να ξερες τι θα παθαινες αν εμενες στην θεσσαλονικη που ξερουμε και να τρωμε.
κατσ εκει στην αθηνα να χασεις κανενα κιλακι. καλα ειναι :ΡΡΡΡΡΡΡΡ

Σουέλ
17-07-2011, 04:17
που να ξερες τι θα παθαινες αν εμενες στην θεσσαλονικη που ξερουμε και να τρωμε.

Βρε μπας και έχω τίποτα ρίζες απο Θεσσαλονίκη και δεν το ξέρω;
Δεν εξηγείται αλλιώς :)

carrot
17-07-2011, 05:02
Σκέφτομαι ότι πριν λίγο ίσα που ακούμπησα τον αγκώνα μου στην καρέκλα και πέθανα από τον πόνο. Περιέργως δεν υπήρχε νευρόπονος όταν το χτύπησα πριν καμιά δεκαριά ώρες. Είναι πολύ δυνατός ο πόνος και δεν λέω ψέματα.

Θα την παλεύατε στη θέση μου παληκάρια?

carrot
17-07-2011, 05:19
Ώπα, τι έγινε ο αρχηγός είναι σιωπηλός για να μου δέιξει ότι είναι σκληρό αντράκι?? Έλα ρε αρχηδέ, εδώ είμαι δεν φεύγω.

Lacrymosa
17-07-2011, 11:15

αχ ΚΕΝΟ για αυτο το λογο (τα παγωτα) θελω να τελειωσει το καλοκαιρι, γαμωτο δεν μπορω να συγκρατηθω, εγω εχω εμμονη με το φερρερο του plaisir (δεν ξερω αμα εχει κ στην αθηνα plaisir) αλλα εχω φαει τον αμπακο απο αυτο το παγωτο, κ ειναι νοστιμο κ υπεροχο το πουστικο, θελω να κλεισουν ολα τα ζαχαροπλαστεια ΤΩΡΑ γινεται οεο????????????????

Lacrymosa
17-07-2011, 11:16
Ώπα, τι έγινε ο αρχηγός είναι σιωπηλός για να μου δέιξει ότι είναι σκληρό αντράκι?? Έλα ρε αρχηδέ, εδώ είμαι δεν φεύγω.

Ελα, ποιος ηρθε?? Ποιος ειναι αυτος ο αρχηγος οεο??????????????

Θεοφανία
17-07-2011, 11:46
...σκέφτομαι πως σήμερα θα ξεροψηθώ στην παραλία......:))))

KENO
17-07-2011, 12:46
αχ ΚΕΝΟ για αυτο το λογο (τα παγωτα) θελω να τελειωσει το καλοκαιρι, γαμωτο δεν μπορω να συγκρατηθω, εγω εχω εμμονη με το φερρερο του plaisir (δεν ξερω αμα εχει κ στην αθηνα plaisir) αλλα εχω φαει τον αμπακο απο αυτο το παγωτο, κ ειναι νοστιμο κ υπεροχο το πουστικο, θελω να κλεισουν ολα τα ζαχαροπλαστεια ΤΩΡΑ γινεται οεο????????????????εχει στη Νεα Σμυρνη αλλα δεν εχω δοκιμασει, δε ξερω ποσο νοστιμο ειναι. οπως και να εχει εσυ εισαι φυσιολογικη αδυνατη, και να παρεις 5-6 κιλα δε χαθηκε ο κοσμος. 85 κιλα βαρβατιλας ομως, που γκρεμιζουν τοιχους κυριολεκτικα, ποια τα θελει πανω της ? καμια! θελω μια φακλανα με υψος Gypsy Cello μπας και ξαναβρω την υγεια μου.

αμαν βρε κενο.
δεν παιζεσαι με τπτ!!!!!!
σε λιγο θα μας λες οτι στην αθηνα και τα κουνουπια τσιμπανε δυνατοτερα και δεν τα πιανει και το αουταν!!!!
αν δεν μπορεις να αδυνατισεις στην αθηνα, που να ξερες τι θα παθαινες αν εμενες στην θεσσαλονικη που ξερουμε και να τρωμε.
κατσ εκει στην αθηνα να χασεις κανενα κιλακι. καλα ειναι :ΡΡΡΡΡΡΡΡRemedy αυτα που γραφεις δεν ειναι αστεια, και σε παρακαλω να πας σε εναν ψυχολογο να κοιταξεις το χιουμορ σου. εκει στη Σαλονικα τι αναγκη να εχετε, ειδικα οσοι ειστε κοντα στη φυση ? εδω ουτε χωρο να βγουμε για περπατημα δεν εχουμε, με τα κωλαμαξα τους ολοι...

λιλιουμ
17-07-2011, 13:58
μενεις αθηνα? αν μενεις αθηνα σου συνειστω για παγωτο 2 παγωτατζιδικα!

το ice scream στην πανδροσου, κοντα στην μητροπολη κ το brigante, ειναι στην πλατεια συνταγματος, εκει που πας να παρεις το τραμ για γλυφαδα η φαληρο, εχει καποια μαγαζακια στη σειρα. ειναι ενα απο αυτα.

(ειμαι αθεραπευτη γλυκατζου!)

Ευχαριστω παρα πολυ για τις προτασεις!!! Οταν ανεβω ΑΘηνα θα τα επισκεφθω (και τα δυο)!! χαχαχα! Κι εγω ειμαι αθεραπευτη γλυκαντζου, αμα δεν φαω ενα γλυκο την ημερα δεν την παλευω!!!!

Gypsy Cello
17-07-2011, 21:46
paidia Help!!!! Mono edo mesa grafei agglika, se ola t' alla site grafei kanonika ellinika!! kale voithiste meeeee!

KENO
17-07-2011, 21:51
alt + shift, αν δε σου εχει επιλογη κατω δεξια, και αν δεν εχεις αλλαξει τα πληκτρα ή πειραξει τπτ αλλο στον υπολογιστη σου...

carrot
17-07-2011, 22:49
Σκέφτομαι ότι μερικές σελίδες στο ίντερνετ έχουν κωδικοποιημένα μηνύματα στο background για να σε κάνουν να κλαίς. Πόσο ασύληπτη είναι η πραγματικότητα οεο?

Από την άλλη σκέφτομαι ότι το χθεσινό κλάμα ήταν αληθινό.

Gypsy Cello
17-07-2011, 23:11
Κωδικοποιημένα μηνύματα; Δηλαδή; Πως σε κάνουν να κλαις;

Σουέλ
18-07-2011, 03:29
Σκέφτομαι οτι έχω ένα γείτονα που παίζει πιάνο τέτοιες ώρες και πολύ μου αρέσει...Μια σουρεάλ κιντερ-έκπληξη :)

Gypsy Cello
18-07-2011, 05:26
Σκέφτομαι πως η μονάξια μου είναι αφόρητη αλλά δεν έχει νόημα να το γράψω...

carrot
18-07-2011, 05:37
Παιδιά έκανα εμετό, έβγαλα αίμα σε χρώμα καφέ και λίγο σε χρώμα κόκκινο. Δεν αστειεύομαι.

Gypsy Cello
18-07-2011, 05:38
Τι λες βρε καροτάκι πάλι;

carrot
18-07-2011, 05:41
Αυτό που έπαθα λέω, και δεν ήταν καθόλου αστείο.

Gypsy Cello
18-07-2011, 05:47
Τότε μήπως πρέπει ν' απευθυνθείς σε κανένα νοσοκομείο και όχι στο φόρουμ; Δεν μπορώ να σε βοηθήσω από εδώ που βρίσκομαι.

carrot
18-07-2011, 05:49
Κανονικά αυτό πρέπει να κάνω αλλά φοβάμαι.