PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Δεν είχα ποτέ σχέση

kaneis
01-06-2010, 17:26
Γεια σε όλους σας. Καταρχήν συγχαρητήρια στους διαχειριστές της σελίδας, είμαι νέος στο φόρουμ, το ανακάλυψα πρόσφατα και έχω διαφάσει πολύ ενδιαφέροντα θέματα εδώ μέσα.
Λοιπόν είμαι 24 χρονών και αυτό που με απασχολέι εδώ και πολλά πολλά χρόνια είναι οτι ποτέ μα ποτέ δεν έχω κάνει σχέση με κάποια κοπέλα. Εμφανισιακά είμαι ένας κανονικός τύπος. Καλός. Ούτε με χτυπητά ελαττώματα όυτε με χτυπητά προτερήματα. Στο παρελθόν έχω ερωτευτεί τρεις- τέσσερις κοπέλες αλλά ανταπόκριση δεν υπήρχε. Τότε έλεγα όμως πως εντάξει δεν έτυχε τώρα, θα τύχει αργοτερα. Το "αργότερα" όμως έφτασε και ακόμα δεν έχω βρει μια κοπέλα. Προφανώς δεν έχω κάνει ποτέ έρωτα(ούτε σε οίκο ανοχής γιατι δε μου αρέσει) αλλά επίσης δεν εχω φιλήσει ποτέ κοπέλα. Ακόμα με αγχώνει το γεγονός οτι αν τύχει και βρω κάποια κάποτε θα την χάσω μέσα σε μια βδομάδα γιατί θα καταλαβει οτι θα είναι η πρώτη μου.
Είμαι άνθρωπος που βγαίνει έξω, πηγαίνει σε μαγαζιά, καφετεριες κλαμπ κλπ αλλά και πάλι δε γίνεται τίποτα. Η αλήθεια είναι πως είμαι λίγο ντροπαλός αλλά με απασχολέι περισσότερο το οτι όταν βγαίνω δεν έχει γυρίσει ποτέ έστω και μια να με κοιτάξει να νιώσω και γω λίγο "παίδαρος".
Έχω απογοητευτεί εντελώς. Μέχρι και σε κάμποσα σάιτ γνωριμιών γράφτηκα, αλλά έκανα πίισω μόλις είδα οτι πρέπει να πληρώνεις τις υπηρεσίες τους. Το θεώρώ προσωπικό καταντημα να πληρώνω κιόλας.
Όλα αυτά όπως καταλαβαίνετε έχουν επίπτωση και στο χαρακτήρα μου. Το βράδυ όταν πάω για ύπνο σκέφτομαι συνέχεια πότε θα βρω κοπέλα, πότε επιτέλους θα πάω και εγώ να δω μια ταινία με την κοπέλα μου, πότε θα πάω διακοπές με την κοπέλα μου κλπ κλπ. Υπάρχουν φορές που δε θέλω να βγω έξω γιατί βλέπω τον κόσμο γύρω μου να είναι με τους συντρόφους τους και ζηλεύω αλλά και εκνευρίζομαι.
Πραγματικά όμως δεν είναι μόνο το σεξ ο λόγος που θέλω μια κοπέλα. Είναι και το ότι θέλω κάποιος να νοιάζεται για μένα, να με σκέφτεται και να ξενυχτάει τα βράδυα για μενα. Έχω βαρεθεί να ξενυχτάω εγώ για άλλους. Το θεωρώ τεράστια αδικία και αναρωτιέμαι τι έχω κάνει και δεν αξίζω μια κοπέλα να με ερωτευτεί.
Αυτά τα λίγα!
Σόρρυ αν σας κούρασα
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Όποιος έχει κάτι να πει/συμβουλέψει/παρατηρήσει ευπρόσδεκτος.

whitecandle
01-06-2010, 17:59
Γειά σου κανείς. Θα σου προτείνω ένα site που είναι χωρίς πληρωμή, το www.badoo.com, μπορείς να μπεις εκεί να γνωρίσεις, μιας και είσαι αγόρι, είναι πιο εύκολο να την πέσεις σε κάποια, και μένα δεν μου την πέφτουν εκεί καθόλου, ίσως δεν τους αρέσει η φωτό μου γιατί σε ένα άλλο μου την πέφτουν πολλοί. Αν και δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει η φωτό μου, αλλά τελοσπάντων. Σε καταλαβαίνω πάντως, κι εγώ στην ίδια θέση βρίσκομαι, δεν μπορώ να κάνω εύκολα σχέση. Καλά μην περιμένεις αυτές που ερωτεύεσαι να σου την πέσουν αμέσως, αυτό είναι κανόνας, αυτοί που θέλουμε δεν μας θέλουν και το αντίθετο :( Γίνεται βέβαια και αυτό, δλδ να είναι και οι δύο ερωτευμένοι. Εμένα η δεύτερη σχέση μου έτσι ήταν, αλλά κανόνισα να τον κυνηγάω εγώ στο τέλος, αν και ξαναγύρισε μετά από 2,5 χρόνια, μου είπε δεν με ξεπέρασε και έπινε και κάπνιζε αλλά μου ζήτησε τρίο :/. Με τους άλλους δεν ήμουν ερωτευμένη ή νόμιζα ότι ήμουν. Πάντως δεν μπορεί, κάτι θα βρεθεί και για σένα, ασθένεια σοβαρή ψυχική δεν έχεις φαντάζομαι, όλο και κάτι θα βρεθεί, μην ανησυχείς. Αλλά μου φαίνεσαι και λίγο δύσκολος.

kaneis
01-06-2010, 18:12
Καλησπέρα libpa. Ασθένεια όχι δόξα τω Θεώ δεν έχω. Το δύσκολος απο πού το συμπέρανες;

whitecandle
01-06-2010, 18:19
Καλησπέρα. Από το γεγονός ότι κοιτάς μόνο αυτές που είσαι ερωτευμένος και όχι από αυτές που απλά σ\'αρέσουν.

kaneis
01-06-2010, 18:33
Εντάξει δε νομίζω να είναι έτσι αλλά σεβαστή η νώμη σου :)

whitecandle
01-06-2010, 18:46
Αν όντως είναι αυτό που λέω δλδ δεν κοιτάς άλλες εκτός από αυτές που είσαι ερωτευμένος, αντικειμενικά είσαι δύσκολος, θες το τέλειο. Αν όμως δεν συμβαίνει αυτό, τότε δεν είσαι. Απλά εγώ το λέω επειδή το είπες.

kaneis
01-06-2010, 18:49
Όχι όχι σε καμιά περίπτωση δεν ψάχνω το τέλειο. Δε θέλω να παρεξηγηθώ και να νομίζετε οτι δε βρίσκω καμία επείδή ψάχνω μοντέλο. Καμία σχέση. Ειλικρινά οι κοπέλες που κατα καιρούς μου αρέσουν δεν είναι τέλειες. Φυσιολογικές κοπέλες είναι.

whitecandle
01-06-2010, 18:52
Όταν λέω το τέλειο, εννοώ την τέλεια σχέση, δλδ να είσαι ερωτευμένος και εσύ και αυτές. Αυτό είπες ότι δεν αρέσεις σε αυτές που έχεις ερωτευτεί.

krino
01-06-2010, 18:56
θες να πεις δηλαδη οτι κανεις οποτε μπορεις την κινηση σου
και τρως ηττα?

whitecandle
01-06-2010, 19:01
Δεν είναι κάτι κακό το δύσκολος. Απλά για σένα είναι ότι δεν θα βρεις εύκολα κάτι, μάλλον αδύνατο. Πρέπει να πας με κάποια που θα σου αρέσει στην αρχή, και μετά να την ερωτευτείς. Ίσως είμαι κι εγώ έτσι, δεν ξέρω.

kaneis
Originally posted by krino
θες να πεις δηλαδη οτι κανεις οποτε μπορεις την κινηση σου
και τρως ηττα?

Όποτε δω ανταπόκριση θα κάνω το βήμα(πριν μόλις 2-3 χρόνια η τελευταία απόπειρα). Στο ξεκάρφωτο δεν πάω. Πιστέυω οτι θα με βρίσει ή ότι θα γελάει μετά με τις φίλες της.

Boltseed
Originally posted by kaneis
Η αλήθεια είναι πως είμαι λίγο ντροπαλός αλλά με απασχολέι περισσότερο το οτι όταν βγαίνω δεν έχει γυρίσει ποτέ έστω και μια να με κοιτάξει να νιώσω και γω λίγο \"παίδαρος\".

Δε νομιζω οτι πρεπει σονυ και καλα η ΑΥΤΟΕΙΚΟΝΑ σου να εξαρταται απο το πως σε βλεπουν οι αλλοι. Δηλαδη αμα οι αλλοι σε θεωρουν χαζο τοτε θα πρεπει να νοιωθεις και εσυ χαζος?

Τελος παντων, θα συμφωνησω στο θεμα του badoo.com , κανε μια εγγραφη εκει , βαλε φωτο αληθινη (γιατι σε κοβει το ατιμο αν βαλεις ψευτικη γκρρ) , ασε τα ενδιαφεροντα σου κενα , και ξεκινα να ΜΙΛΑΣ σε οσες πιο πολλες βρισκεις εκει.
Αμα θες αργοτερα παιξε και το παιχνιδι του σε ποση ωρα θα σου προτεινει μονη της να ανταλαξετε msn :p

Σε πρωτη φαση παντως σκοπος σου ειναι να εξοικοιωθεις με το θεμα και να απομυθοποιησεις οτι γνωριμια/διαλογος με κοπελα = τεταρτος παγκοσμιος πολεμος.

Κανε πειραματα, μιλα σε αρκετες εκει και δες σε τι ειδους μηνυματα θα σου δινουν σημασια και θα τους αρεσουν να ακουνε απο εσενα.
Θα ανακαλυψεις πολλα πραγματα ετσι, πολλα παραπανω απο οσα πιστευεις οτι θα μαθεις.
Βεβαια να ξερεις οτι στο badoo και στο καθε badoo τα μελη συνηθως ειναι πολυ συγκεκριμενα.Θα δεις κοσμο που απλα μπαινει για να παρει κοπλιμεντα , κοσμο που μπαινει για να δειξει ποσο γουαο φωτος εχει, κοσμο που απλα....ειναι οτι να ναι. Αλλα ειναι κοσμος. Και αυτο θελουμε για αρχη...
Επικοινωνια.. εξασκηση..εξασκηση, εξασκηση.

Να εχεις στο μυαλο σου -γενικα και εκτος badoo- καποιες γενικες αρχες στις προσεγγισεις σου

(random BOLT stuff!)

-κατα 99% μια εμφανισημη κοπελα θελει να ακουει οτι ειναι εξυπνη και μια εξυπνη θελει να ακουει οτι ειναι ομορφη.Τωρα αν ειναι και τα 2 μαζι εκει γινεται πιο περιπλοκο ;D

-Σκεψου οτι αν η αλλη ειναι ωραια εξωτερικα θα της την πεφτουν πολλοι συνηθως με τους ιδιους βαρετους τροπους.Οποτε οχι μονο θα εχει αποκτησει μια μεγαλη εμπειρια στο θεμα αλλα θα εχει βαρεθει και την ζωη της κιολας με ολους αυτους τους ιδιους. Ηρθε η ωρα να κανεις την διαφορα. ΞΕΧΩΡΙΣΕ. Μην κανεις τα συνηθισμενα που κανουν αλλοι!

-Δεν ψαχνουν μονο οι αντρες για γυναικες, αλλα και οι γυναικες για αντρες. Φροντισε να εισαι εσυ ενας απο αυτους. Οι γυναικες λατρευουν και επιζητουν την σχεση/το σεξ/το συναισθημα τουλαχιστον οσο και οι αντρες. Γινε εσυ αυτος που θελουν να τους τα προσφερει αυτα τα 3 παραπανω..

-Μην εισαι λιγουρης και παρακαλιακας!!!! Σεβασου τον εαυτο σου και την τιμη σου με το να μην σερνεσαι στα πατωματα για χατηρι αλλων!

-Αν νοιωθεις δυνατος ΜΕΣΑ ΣΟΥ τοτε εκπεμπεις μια αορατη αυρα δυναμης-ασφαλειας που την αντιλαμβανεται ο κοσμος.Το εχεις ακουσει και σε μεταφορικες φρασεις κιολας οπως \"αυτος εχει αλλον αερα\" ή \"εκπεμπει αυτο το κάτι\".
Αυτος ο \"αερας\" ασφαλειας συνηθως ειναι και ενα απο τα συστατικα του περιβοητου \"κλικ\".

Boltseed
01-06-2010, 19:03
Όποτε δω ανταπόκριση θα κάνω το βήμα(πριν μόλις 2-3 χρόνια η τελευταία απόπειρα). Στο ξεκάρφωτο δεν πάω. Πιστέυω οτι θα με βρίσει ή ότι θα γελάει μετά με τις φίλες της.

Επισης μπορει να φωναξει και τον αστυνομο στην διπλανη γωνια να σε συλαβει... :P

krino
01-06-2010, 19:06
ερωτησεις,

1. τελευταια φορα που εκανες προσπαθεια ηταν πριν 2 η 3 χρονια?

2. Στο ξεκαρφωτο, νομιζω πανε οι λιγουρηδες, και δεν καταλαβα κατι τετοιο.
Εννοω οταν βλεπεις εστω και μια ενδειξη.
Πας και πιανεις πχ κουβεντα?

kaneis
01-06-2010, 19:08
Originally posted by Boltseed

Επισης μπορει να φωναξει και τον αστυνομο στην διπλανη γωνια να σε συλαβει... :P

:D:D:D:D:D

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας και για το χρόνο σας.

kaneis
01-06-2010, 19:14
ερωτησεις,

1. τελευταια φορα που εκανες προσπαθεια ηταν πριν 2 η 3 χρονια?

2. Στο ξεκαρφωτο, νομιζω πανε οι λιγουρηδες, και δεν καταλαβα κατι τετοιο.
Εννοω οταν βλεπεις εστω και μια ενδειξη.
Πας και πιανεις πχ κουβεντα?

Εεεε... ναι... η τελευταία κίνηση ήταν κάπου τότε. Σε μια καφετέρια. Κατάφερα και πήρα το τηλ της αλλά δεν προχώρησε γιατί αν και εγώ έδειχνα ενδιαφέρον αυτή στη συνέχεια δεν πολυενδιαφέρθηκε.
Αλλά ναι όταν δω κάποια ένδειξη θα πάω να την προσεγγίσω γιατί αν δεν πάω θα λέω μετά τι μ@@ς ήμουνα.

keep_walking
01-06-2010, 19:14
Δε νομιζω οτι πρεπει σωνει και καλα η ΑΥΤΟΕΙΚΟΝΑ σου να εξαρταται απο το πως σε βλεπουν οι αλλοι. Δηλαδη αμα οι αλλοι σε θεωρουν χαζο τοτε θα πρεπει να νοιωθεις και εσυ χαζος?

Κανεις λαθος...η αυτοεικονα σου εξαρταται σε μεγαλο βαθμο απο τους αλλους και απο κατι αγνωστο λολ.

Boltseed
01-06-2010, 19:21
Originally posted by keep_walking

Δε νομιζω οτι πρεπει σωνει και καλα η ΑΥΤΟΕΙΚΟΝΑ σου να εξαρταται απο το πως σε βλεπουν οι αλλοι. Δηλαδη αμα οι αλλοι σε θεωρουν χαζο τοτε θα πρεπει να νοιωθεις και εσυ χαζος?

Κανεις λαθος...η αυτοεικονα σου εξαρταται σε μεγαλο βαθμο απο τους αλλους και απο κατι αγνωστο λολ.

Σαφως και η αυτοεικονα σου εξαρταται σε μεγαλο (ποσο?) βαθμο απο τους αλλους, παρολα αυτα εχει σημασια να δουμε για ποιους αλλους αναφερεσαι εσυ και για ποιους αλλους αναφερομαι εγω.

Εχει διαφορα να σου πει ενας αγνωστος σου \"εισαι ετσι και γιουβετσι\" απο το να στο πει ενας γνωστος σου. Εχει αλλη βαρυτητα το ενα άλλη το αλλο.

Εχει διαφορα να πει σε καποιον ο καθηγητης του μεταπτυχιακου του οτι \"εισαι ασχετος\" απο το να το πει ο περιπτερας της γειτονιας ή εκεινη η ακυρη που βλεπεις πρωτη φορα στο ταμειο στο κυλικειο.

Αλλοι οι αλλοι για τους αλλους ;)

krino
01-06-2010, 19:22

Εεεε... ναι... η τελευταία κίνηση ήταν κάπου τότε. Σε μια καφετέρια. Κατάφερα και πήρα το τηλ της αλλά δεν προχώρησε γιατί αν και εγώ έδειχνα ενδιαφέρον αυτή στη συνέχεια δεν πολυενδιαφέρθηκε.
Αλλά ναι όταν δω κάποια ένδειξη θα πάω να την προσεγγίσω γιατί αν δεν πάω θα λέω μετά τι μ@@ς ήμουνα.

να σου πω,
με αυτους τους ρυθμους σε βλεπω να γερασεις για να βρεις αυτο που σε ενδιαφερει....
Μηπως πρεπει να εισαι πιο ενεργος?

Οι ανθρωποι συναντιουνται αν κινουνται, επικοινωνουν κλπ κλπ.
Αν κλειδαμπαρωνονται σπιτια τους, δεν υπαρχει περιθωριο.

kaneis
01-06-2010, 19:54
Το θέμα είναι πως δεν κλειδαμπαρώνομαι. Συμφωνώ πως πρέπει να είμαι πιο ενεργός αλλά αμα δε βλέπω ενδιαφέρον από την άλλη πλευρά πώς θα πάω να προσεγγίσω κάποιον; Τέλοςπαντων μη σας κουράζω και με τις βλακίες μου ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον σας.

Παρ\'όλα αυτά αν έχετε κάτι να πείτε το περιμένω με μεγάλη χαρά.

wisdom
01-06-2010, 20:21
Κανείς καλησπέρα.....
Αν θελεις να μιλήσουμε σε προσωπικό επίπεδο....στείλε μου το e-mail σου να σε κάνω add σε περίπτωση που έχεις msn....

Φιλικά
Σοφία

krino
01-06-2010, 20:27
Το θέμα είναι πως δεν κλειδαμπαρώνομαι. Συμφωνώ πως πρέπει να είμαι πιο ενεργός αλλά αμα δε βλέπω ενδιαφέρον από την άλλη πλευρά πώς θα πάω να προσεγγίσω κάποιον;

χμμμ με το ζορι παντρεια δεν γινεται,
ουτε υπαρχει καποιο μυστικο που δεν στο λεμε...
:cool:

Απλα ανοιξε και αλλο το κυκλο σου,
και θα αυξησεις ετσι τις πιθανοτητες να βρεθεις με μια κοπελα περιπου στα γουστα σου και στα γουστα της.

Paolo_1
01-06-2010, 23:32
Φίλε,αν δεν έχεις κοπέλες στην παρέα σου μην περιμένεις να βρεις ποτέ.Όλες οι σχέσεις με κονέ γίνονται,δηλαδή φίλη φίλου κλπ.Να σου την γνωρίσει κάποιος άλλος δηλαδή.Ή αν είστε στην ίδια δουλειά ή πηγαίνετε στην ίδια σχολή.Δύσκολο στην Ελλάδα κοπέλα να κάνει κάτι με κάποιον εντελώς άγνωστο.Μέσω ίντερνετ μάλλον είναι χάσιμο χρόνου.Τουλάχιστον,μην χάνεις εντελώς αυτά τα χρόνια χωρίς σεξ,άρχισε να πηγαίνεις σε οίκους ανοχής ή στούντιο,για να αποκτήσεις έστω μια μικρή εμπειρία.Το ξέρω ότι για κάποιον συναισθηματικό άνθρωπο είναι δύσκολο να πάει εκεί,αλλά από την άλλη και οι ορμές πρέπει κάπου να εκτονώνονται.Τί να κάνουμε,άλλοι είναι τυχεροί κι έχουν φυσιολογική σεξουαλική με την κοπέλα τους και άλλοι είναι αναγκασμένοι να πληρώνουν.Είναι από τις αδικίες της ζωής.

Boltseed
02-06-2010, 00:58
ωχ, περιεργο, εψαχνα στο google για την λεξη \"πεσιμισμος\" και με πεταξε στο ποστ του Paolo!
;D

elena72
02-06-2010, 01:05
πρεπει να ανοιχτεις,,,,, να τρως τα μουτρα σου και να μη σε πειραζει,,,να λες δεν τρεχει τιποτα ,,,,,,,παμε παρακατω,,,αν σκεφτεσαι καθε κινηση χανεις τον αυθορμητισμο σου!!!!!!!

kaneis
02-06-2010, 17:28
Originally posted by Paolo_1
Φίλε,αν δεν έχεις κοπέλες στην παρέα σου μην περιμένεις να βρεις ποτέ.Όλες οι σχέσεις με κονέ γίνονται,δηλαδή φίλη φίλου κλπ.Να σου την γνωρίσει κάποιος άλλος δηλαδή.Ή αν είστε στην ίδια δουλειά ή πηγαίνετε στην ίδια σχολή..

Φίλε έπεσες απολύτως μέσα. Κοπέλες στην παρέα μου δεν έχω και η παρέα μου αποτελείται από ένα- δύο άτομα. Επίσης στη δουλειά είναι δύσκολο γιατί οι περισσότερες είναι αρκετά μεγαλύτερης ηλικίας και δύο τρεις συνομήλικές μου έχουν σχέση.

researcher
02-06-2010, 17:36

Φίλε,αν δεν έχεις κοπέλες στην παρέα σου μην περιμένεις να βρεις ποτέ.Όλες οι σχέσεις με κονέ γίνονται,δηλαδή φίλη φίλου κλπ.Να σου την γνωρίσει κάποιος άλλος δηλαδή.Ή αν είστε στην ίδια δουλειά ή πηγαίνετε στην ίδια σχολή..

Φίλε έπεσες απολύτως μέσα. Κοπέλες στην παρέα μου δεν έχω και η παρέα μου αποτελείται από ένα- δύο άτομα. Επίσης στη δουλειά είναι δύσκολο γιατί οι περισσότερες είναι αρκετά μεγαλύτερης ηλικίας και δύο τρεις συνομήλικές μου έχουν σχέση.

sooooooooooooooooooo....

επομενος στοχος...διευρυνση των κοινωνικων σου δικτυων....

οσο ζεις μαθαινεις!

Boltseed
02-06-2010, 18:09
Να ξερεις οτι ασφαλως και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να γνωριζεις ντε σονυ και καλα κοσμο μεσω κονε και κοινων γνωστων...

Αλλο να διευρυνεις τα κοινωνικα σου δικτυα (καρα-συμφωνω!!!) και αλλο να περιμενεις να σου κανουν \"κατασταση\" τριτοι με κονε λες και εισαι στο γυμνασιο ;d

researcher
02-06-2010, 18:21
Να ξερεις οτι ασφαλως και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να γνωριζεις ντε σονυ και καλα κοσμο μεσω κονε και κοινων γνωστων...

Αλλο να διευρυνεις τα κοινωνικα σου δικτυα (καρα-συμφωνω!!!) και αλλο να περιμενεις να σου κανουν \"κατασταση\" τριτοι με κονε λες και εισαι στο γυμνασιο ;d

αααααααααα!

τι γυμνασιο και ξεγυμνασιο

εαν παρουσιαστει κατι τετοιο γιατι να πει οχι?

τι εχει να χασει?

τιποτα

ωστοσο ναι η διευρυνση των κοινωνικων δυκτυων ειναι κατι που δεν ειναι καλο να ξεχναμε ακομα και αν εχουμε σχεση

ειναι στο καλο κομματι μιας σχεσης η καλη σχεση και με ανθρωπους εξω απο τη σχεση. το πιστευω αυτο και το βιωνω πολυ.

Boltseed
02-06-2010, 19:25
E ναι, μαζι σου , αλλο το να υπολογιζει και αυτη την περιπτωση με κονε, και αλλο να βασιζει ολοκληρωτικα την ζωη του μονο πανω σε αυτη.

Επισης ναι, μια διερευνηση κοινωνικων δικτυων ωφελει εναν ανθρωπο με παμπολους τροπους σε πολλα επιπεδα της ζωης του. Το να βρει ταιρι μεσα απο αυτα, ειναι απλα κατι...το επακολουθο που θα συμβει τοσο φυσιολογικα και γρηγορα που απλα δεν θα το καταλαβει πως εγινε αυτο...

Ολο αυτο ανηκει στην λογικη του \"γινε ο ανθρωπος που θες να γινεις, και αλλοι ανθρωποι θα σε λατρεψουν για αυτο και θα κανουν πισω στο περασμα σου\". Και μια τονωση των κοινωνικων μας δικτυων θα γεμισει την αναγκη της

-κοινωνικοποιησης
-επικοινωνιας μας,
-αποδοχης μας

το λιγοτερο.

arktos
02-06-2010, 19:58

Η αλήθεια είναι πως είμαι λίγο ντροπαλός αλλά με απασχολέι περισσότερο το οτι όταν βγαίνω δεν έχει γυρίσει ποτέ έστω και μια να με κοιτάξει να νιώσω και γω λίγο \"παίδαρος\".

Δε νομιζω οτι πρεπει σονυ και καλα η ΑΥΤΟΕΙΚΟΝΑ σου να εξαρταται απο το πως σε βλεπουν οι αλλοι. Δηλαδη αμα οι αλλοι σε θεωρουν χαζο τοτε θα πρεπει να νοιωθεις και εσυ χαζος?

Τελος παντων, θα συμφωνησω στο θεμα του badoo.com , κανε μια εγγραφη εκει , βαλε φωτο αληθινη (γιατι σε κοβει το ατιμο αν βαλεις ψευτικη γκρρ) , ασε τα ενδιαφεροντα σου κενα , και ξεκινα να ΜΙΛΑΣ σε οσες πιο πολλες βρισκεις εκει.
Αμα θες αργοτερα παιξε και το παιχνιδι του σε ποση ωρα θα σου προτεινει μονη της να ανταλαξετε msn :p

Σε πρωτη φαση παντως σκοπος σου ειναι να εξοικοιωθεις με το θεμα και να απομυθοποιησεις οτι γνωριμια/διαλογος με κοπελα = τεταρτος παγκοσμιος πολεμος.

Κανε πειραματα, μιλα σε αρκετες εκει και δες σε τι ειδους μηνυματα θα σου δινουν σημασια και θα τους αρεσουν να ακουνε απο εσενα.
Θα ανακαλυψεις πολλα πραγματα ετσι, πολλα παραπανω απο οσα πιστευεις οτι θα μαθεις.
Βεβαια να ξερεις οτι στο badoo και στο καθε badoo τα μελη συνηθως ειναι πολυ συγκεκριμενα.Θα δεις κοσμο που απλα μπαινει για να παρει κοπλιμεντα , κοσμο που μπαινει για να δειξει ποσο γουαο φωτος εχει, κοσμο που απλα....ειναι οτι να ναι. Αλλα ειναι κοσμος. Και αυτο θελουμε για αρχη...
Επικοινωνια.. εξασκηση..εξασκηση, εξασκηση.

Να εχεις στο μυαλο σου -γενικα και εκτος badoo- καποιες γενικες αρχες στις προσεγγισεις σου

(random BOLT stuff!)

-κατα 99% μια εμφανισημη κοπελα θελει να ακουει οτι ειναι εξυπνη και μια εξυπνη θελει να ακουει οτι ειναι ομορφη.Τωρα αν ειναι και τα 2 μαζι εκει γινεται πιο περιπλοκο ;D

-Σκεψου οτι αν η αλλη ειναι ωραια εξωτερικα θα της την πεφτουν πολλοι συνηθως με τους ιδιους βαρετους τροπους.Οποτε οχι μονο θα εχει αποκτησει μια μεγαλη εμπειρια στο θεμα αλλα θα εχει βαρεθει και την ζωη της κιολας με ολους αυτους τους ιδιους. Ηρθε η ωρα να κανεις την διαφορα. ΞΕΧΩΡΙΣΕ. Μην κανεις τα συνηθισμενα που κανουν αλλοι!

-Δεν ψαχνουν μονο οι αντρες για γυναικες, αλλα και οι γυναικες για αντρες. Φροντισε να εισαι εσυ ενας απο αυτους. Οι γυναικες λατρευουν και επιζητουν την σχεση/το σεξ/το συναισθημα τουλαχιστον οσο και οι αντρες. Γινε εσυ αυτος που θελουν να τους τα προσφερει αυτα τα 3 παραπανω..

-Μην εισαι λιγουρης και παρακαλιακας!!!! Σεβασου τον εαυτο σου και την τιμη σου με το να μην σερνεσαι στα πατωματα για χατηρι αλλων!

-Αν νοιωθεις δυνατος ΜΕΣΑ ΣΟΥ τοτε εκπεμπεις μια αορατη αυρα δυναμης-ασφαλειας που την αντιλαμβανεται ο κοσμος.Το εχεις ακουσει και σε μεταφορικες φρασεις κιολας οπως \"αυτος εχει αλλον αερα\" ή \"εκπεμπει αυτο το κάτι\".
Αυτος ο \"αερας\" ασφαλειας συνηθως ειναι και ενα απο τα συστατικα του περιβοητου \"κλικ\".

Boltseed , εργάζεσαι σαν image maker ? :D

kaneis
02-06-2010, 20:18
Δεν ξέρω αν το παιδί εργάζεται σαν imafe maker πάντως αυτά που έγραψα σωστά μου φάνηκαν.

arktos
02-06-2010, 20:39
Δεν ξέρω αν το παιδί εργάζεται σαν imafe maker πάντως αυτά που έγραψα σωστά μου φάνηκαν.

σωστά βέβαια.
ένας image maker αυτή τη δουλειά δεν κάνει ?
φροντίζει ώστε κάποιος να βγάζει όσο πιο καλη εικόνα προς τα έξω.

kaneis , πάντως κι εσύ, μη κολλάς.
όταν σου αρέσει κάποια κοπέλα, προσέγγισε την.
δλδ τί είναι αυτό που λες αν δεν της αρέσω θα κάθεται και θα γελάει με τις φίλες της ?
πιες ένα ποτό και πες της : στην υγειά σου !

κι αυτό το κουλό ότι ντε και καλά μέσω γνωστού...
οπουδήποτε μπορείς να γνωρίσεις κόσμο.
δεν μπαίνεις σε μετρό ?
δεν ψωνίζεις στο σούπερ ?
δεν αγοράζεις καφέ ?

δεν μπορεί κάπου θα γνωρίσεις κόσμο.
κοίτα το κόσμο όμως...
μη κοιτάς το πεζοδρόμιο μόνο...
καλά μη τσακιστείς κιόλας...:P

alexandros3
02-06-2010, 20:54
Καλύτερα

arktos
02-06-2010, 20:59
Originally posted by alexandros3
Καλύτερα

χαχαχαχα!!!!
θα μας πεθανεις εσύ...

Boltseed
02-06-2010, 21:10
Aν μπορουσα να φανταστω με ποιον τροπο ειπε αυτο το \"καλυτερα\" ο Αλεξαντρος , τοτε θα ηταν καπου βραδακυ σε ησυχο μπαρ με απαλη ροκ-τζαζ μουσικη απο πισω, στον παγκο σκεπτικος με τον μπαρμαν να του λεει \"πηγαινε σπιτι σου τωρα Αλεξαντρε...\" , 14 τσιγαρα στο τασακι, μισοαδειο μπουκαλι ουισκι και με βαρια μπαση φωνη κοιταζοντας στο υπερπεραν ξεφυσωντας μελαγχολικα, να ελεγε αυτο το \"καλυτερα..\"

;)

arktos
02-06-2010, 21:18
εγώ τον φαντάζομαι να προσπαθεί να συννενοηθεί με την κοπέλα του, αλλά να είναι αδύνατο ( όπως πάντα άλλωστε - τί να κάνει όμως που τη λατρεύει ), να τσακώνονται στη μέση του δρόμου, να δίνει γροθιά σε ένα τοίχο και η κοπέλα να φεύγει...
καλυτερα ?

Boltseed
02-06-2010, 21:33
αυτο που μολις περιεγραψες το εχω δει να συμβαινει Live πριν καμποσα χρονια!!η κοπελα ειχε φρικαρει διπλα του , 20 εκατοστα αριστερα το κεφαλι της απο την γροθια του. ηταν απιστευτη(με την κακη εννοια) σκηνη και πραγματικα νομιζα οτι θα θρηνουσαμε θυματα με εκεινον τον πανιβλακα τον wanna-be-Κοναν , μπουνιαδορο τοιχων.

arktos
02-06-2010, 21:43
σημάδευε τοιχο ή κοπέλα ?

Paolo_1
02-06-2010, 23:06
Καλή και άγια η κοινωνικοποίηση,αλλά δε νομίζετε ότι είναι και πολύ δύσκολη πλέον;Για να κοινωνικοποιείσαι εύκολα θα πρέπει και να \'το χεις\' και ο θεματοθέτης γράφει ότι έχει μόνο 1-2 γνωστούς.Άρα προφανώς δεν \'το χει\'.Εσύ μπορεί να θέλεις να κάνεις παρέες,οι άλλοι σε δέχονται όμως;Γι\'αυτό καλά κάνει και ψάχνει για μια σχέση για να \'σωθεί\' μέσω αυτής.Οι περισσότεροι,όπως κι εγώ,αυτό θέλουν.Είναι μεγάλος ο πόνος όταν δεν υπάρχει έρωτας στη ζωή σου και ταυτόχρονα βλέπεις ερωτευμένους γύρω σου.

Boltseed
03-06-2010, 00:30
Καλή και άγια η κοινωνικοποίηση,αλλά δε νομίζετε ότι είναι και πολύ δύσκολη πλέον;Για να κοινωνικοποιείσαι εύκολα θα πρέπει και να \'το χεις\' και ο θεματοθέτης γράφει ότι έχει μόνο 1-2 γνωστούς.Άρα προφανώς δεν \'το χει\'.Εσύ μπορεί να θέλεις να κάνεις παρέες,οι άλλοι σε δέχονται όμως;Γι\'αυτό καλά κάνει και ψάχνει για μια σχέση για να \'σωθεί\' μέσω αυτής.Οι περισσότεροι,όπως κι εγώ,αυτό θέλουν.Είναι μεγάλος ο πόνος όταν δεν υπάρχει έρωτας στη ζωή σου και ταυτόχρονα βλέπεις ερωτευμένους γύρω σου.

Τι θα πει να \"το εχεις\" ?

Μιλας για γονιδια και dna? Για συγκεκριμενες πρωτεινες?

Και εγω ακοινωνητος ημουν στο παρελθον και ετρεμα να πλησιασω κοσμο πριν κατι αιωνες. Θα μπορουσα ακομα να γκρινιαζω και να λεω \"κλαψ, δεν το εχω, \'τανα η ζωη, δεν θα κανω τιποτα και θα περιμενω να αλλαξει μονη της η κατασταση\" αλλα αποφασισα να το πολεμησω μεχρι αυτο το

\"δεν το εχω\" να το μετατρεψω σε ενα \"το εχω\".

Εσυ Paolo τι προσπαθειες εχεις κανει μεχρι στιγμης? Μπορεις να τις απαρυθμισεις εδω? Να πεις με συντομα λογια 1) 2) 3) 4) ...) και για ποιον λογο θεωρησες οτι δεν πετυχαν?

Ειναι το πιο ευκολο πραγμα να λεει καποιος οτι \"αυτο δεν μπορω να το κανω\" , και ετσι να επαναπαευται. Θες να ανηκεις σε αυτους που βολευονται με τετοιες λυσεις?

Δεν νομιζω, ηδη ξερεις τι ΘΕΛΕΙΣ..

Χάιντι
03-06-2010, 02:05
Γιατι δεν είχες ποτέ σου σχέση είσαι άσχημος;

kaneis
03-06-2010, 15:16
Originally posted by janet
Γιατι δεν είχες ποτέ σου σχέση είσαι άσχημος;

Μπα όχι. Φυσιολογικός θα το\'λεγα.

Paolo_1
03-06-2010, 17:31

Εσυ Paolo τι προσπαθειες εχεις κανει μεχρι στιγμης? Μπορεις να τις απαρυθμισεις εδω? Να πεις με συντομα λογια 1) 2) 3) 4) ...) και για ποιον λογο θεωρησες οτι δεν πετυχαν?

Ειναι το πιο ευκολο πραγμα να λεει καποιος οτι \"αυτο δεν μπορω να το κανω\" , και ετσι να επαναπαευται. Θες να ανηκεις σε αυτους που βολευονται με τετοιες λυσεις?

Αν ρωτάς εμένα προσωπικά θα σου απαντούσα ότι δε μ\'ενδιαφέρει να έχω τις πολλές κοινωνικές επαφές,δηλαδή θα προτιμούσα 1 κοπέλα και 2-3 φίλους που να νοιάζονταν πραγματικά για μένα παρά 15-20-30 απλά γνωστούς για να λέω ότι έχω μεγάλο κοινωνικό κύκλο.Άρα αυτό το \'δεν το έχω\'θα μπορούσα να πω για μένα ότι \'δε μ\'ενδιαφέρει να το έχω\' αρκεί να έχω αυτά που ανέφερα παραπάνω.Εξάλλου,πάντα από μικρός ήμουν σε μικρές παρέες,με τις μεγάλες βαριέμαι γιατί δεν έχω τί να πω.

dora-agxos
03-06-2010, 17:43
kaneis καλησπερα!εγω θα σου ελεγα να μην σε αγχωνει το γεγονος οτι δεν εχεις κανει σχεση (κ το οτι δεν εχεις κανει ερωτα),οσο κυνηγαμε κατι δεν ερχεται ποτε,ολα θα ερθουν στην ωρα τους!δεν ειναι κ οτι ευκολοτερο να βρεις ενα ανθρωπο να κανεις σχεση μην νομιζεις!εγω χαιρομαι με τον τροπο σκεψης σου,ιδιατερα ωριμος!καλυτερα μονος παρα να αναλωνεσαι σε εφημερες σχεσεις!ολα θα ερθουν παντως μην ανησυχεις καθολου!

Φοίβη
03-06-2010, 18:17
Καλησπέρα kaneis.
Εμένα το ποστ σου μου θυμισε μια αντίστοιχη περίοδο της ζωής μου. Είχα τελειώσει κι εγώ το σχολείο, θεωρούμουν ενήλικη γυναίκα πια αλλά , όπως έλεγα τότε, δεν είχα καν δοκιμάσει ένα φιλί στο στόμα.
Θυμάμαι ακόμα πόση αγωνία βίωνα τότε. Αγωνία και παράπονο. Γιατί όλοι οι άλλοι και όχι εγώ? Και τι φταίει σε μένα? Και τι παραπάνω κάνουν οι άλλες?
Κάποια στιγμή με είχε πάρει πολύ απο κάτω, είχα αρχίσει να πιστεύω οτι ποτέ κανένας άντρας δεν θα ενδιαφερθεί για μένα. Το χειρότερο απο όλα όμως , νομίζω, ήταν οτι ένιωθα στην απέξω. Όλες οι φίλες μου ήξεραν πώς είναι το φιλί, ήξεραν πως είναι ο έρωτας, πώς τον νιώθει το σώμα. Είχαν εμπειρίες που δεν είχα και δεν καταλάβαινα. Εμπειρίες που δεν μοιράζονταν μαζί μου. Ένιωθα κάπως στιγματισμένη. Ο ψωριάρης χώρια, που λέμε. Αυτό το διαφορετικό, που στο μυαλό μου υστερούσε απο τους άλλους, αυτό ήμουν.
Ένιωθα μόνη και εξωγήινη.
Ξέρεις, δεν μπορώ να σου πω τι ακριβώς έγινε, αν άλλαξε κάτι σε μένα ή όχι. Θυμάμαι ένα καλοκαίρι να είμαι συγκεντρωμένη στις αισθήσεις μου, χωρίς να ψάχνομαι. Ο φακός ήταν στραμμένος σε μένα δηλαδή, χωρίς όμως να αποκλείω τους άλλους. Και τότε έγινε. Η στιγμή που περίμενα. Γνώρισα κάποιον που, δεν ήταν ο έρωτας της ζωής μου, αλλά ήταν ένα συμπαθητικό παιδί που μου άρεσε. Βγήκαμε ραντεβού.
Κι όταν με φίλησε, δεν κατάλαβε οτι ήταν η πρώτη μου φορά. ;)

Boltseed
03-06-2010, 22:27

Αν ρωτάς εμένα προσωπικά θα σου απαντούσα ότι δε μ\'ενδιαφέρει να έχω τις πολλές κοινωνικές επαφές,δηλαδή θα προτιμούσα 1 κοπέλα και 2-3 φίλους που να νοιάζονταν πραγματικά για μένα παρά 15-20-30 απλά γνωστούς για να λέω ότι έχω μεγάλο κοινωνικό κύκλο.Άρα αυτό το \'δεν το έχω\'θα μπορούσα να πω για μένα ότι \'δε μ\'ενδιαφέρει να το έχω\' αρκεί να έχω αυτά που ανέφερα παραπάνω.Εξάλλου,πάντα από μικρός ήμουν σε μικρές παρέες,με τις μεγάλες βαριέμαι γιατί δεν έχω τί να πω.

Ναι, γουστα ειναι αυτα συμφωνω,

παρολα αυτα μεγαλυτερος κοινωνικος κυκλος δεν σημαινει απαραιτητα ουτε μεγαλες παρεες, ουτε οτι ντε και καλα θα σου ειναι απλα γνωστοι που θα λες ενα \"γεια\". Το πως θα το χειρηστεις αυτο ειναι δικο σου θεμα και επιλογη.

Ενας λιγο μεγαλυτερος κοινωνικος κυκλος θα σε εξοικιωσει αρχικα με την ιδεα της ανθρωπινης επαφης και στο τελος θα σου αρεσει μολις δεις τα πολυ μεγαλα πλεονεκτηματα ολου αυτου.

Ενταξει, σιγουρα το \"lone wolf\" ακουγεται ελκυστικο παρολα αυτα το \"one is good, more is better\" ειναι πιο πρακτικο.....γενικα για την ζωη...

kaneis
03-06-2010, 22:45
Καλώς ή κακώς όμως στην ηλικία τη δικιά μου θεωρώ πως πλέον ο κοινωνικός κύκλος δε μπορεί να μεγαλώσει. Ούτε σχολείο πηγαίνω για να κάνω νεες γνωριμίες, ούτε φροντιστήρια κλπ. Ίσως θα έπρεπε να είχα ανοιχτεί πιο νωρίς.

researcher
03-06-2010, 22:52
Καλώς ή κακώς όμως στην ηλικία τη δικιά μου θεωρώ πως πλέον ο κοινωνικός κύκλος δε μπορεί να μεγαλώσει. Ούτε σχολείο πηγαίνω για να κάνω νεες γνωριμίες, ούτε φροντιστήρια κλπ. Ίσως θα έπρεπε να είχα ανοιχτεί πιο νωρίς.

να πας χορο(παραδοσιακο συγχρονο)

γυμναστικη

θεατρικη ομαδα

ομαδα αναπτυξης (ψυχολογοι soft)

κολυμβητηριο

εθελοντικες ομαδες ενα σωρο!!!!

πως πως εχει αμα θες βεβαια εχει!

δεν εισαι και μεγαλος 34 ειπες?

μια χαρα σε βρισκω! καλη αρχη!

kaneis
03-06-2010, 23:14
Ε όχι και 34! 24 ναι. Δεν ξέρω ρε φίλε ειλικρινά. Είναι ψυχοφθόρο αυτό το πράγμα. Θέλω να κάνω πολλά πράγματα, αλλά θέλω να τα κάνω με την κόπέλα μου. Κακά τα ψέματα. Το να έχεις κάποιον να σε νοιάζεται είναι μεγάλο πράγμα. Βλέπω άλλους να χτυπάνε το κινητό τους και να μιλάνε στην κοπέλα τους και σκέφτομαι πότε θα συμβεί κι αυτό σε μένα, να με παίρνει συνέχεια τηλέφωνο και να με κάνει να νιώθω οτι είμαι κάποιος, ότι για αυτήν έχω κάποιο νόημα στη ζωή της.
Κάθε φορά που έρχεται παρασκευόβραδο ή σαββατόβραδο αναρωτιέμαι πώς θα το περάσω πάλι. Θα βγω με κανέναν ξάδερφό μου ή τον κολλητό μου, θα κοιτάζω να παιρνούν δίπλα μου όμορφες γυναίκες χέρι χέρι με άλλους και θα νιώθω μ@@@ς για άλλη μια φορά.
Υπάρχουν φορές που έχω πει στον εαυτό μου ότι εντάξει πάρ\'το απόφαση δεν πρόκειται ποτέ να βρεις. Έτσι ήταν γραφτό(αν και δεν πιστεύω στη μοίρα) και οτι δεν είναι νόμος πως υπάρχει κάπου το άλλο μισό.

researcher
03-06-2010, 23:17
Ε όχι και 34! 24 ναι. Δεν ξέρω ρε φίλε ειλικρινά. Είναι ψυχοφθόρο αυτό το πράγμα. Θέλω να κάνω πολλά πράγματα, αλλά θέλω να τα κάνω με την κόπέλα μου. Κακά τα ψέματα. Το να έχεις κάποιον να σε νοιάζεται είναι μεγάλο πράγμα. Βλέπω άλλους να χτυπάνε το κινητό τους και να μιλάνε στην κοπέλα τους και σκέφτομαι πότε θα συμβεί κι αυτό σε μένα, να με παίρνει συνέχεια τηλέφωνο και να με κάνει να νιώθω οτι είμαι κάποιος, ότι για αυτήν έχω κάποιο νόημα στη ζωή της.
Κάθε φορά που έρχεται παρασκευόβραδο ή σαββατόβραδο αναρωτιέμαι πώς θα το περάσω πάλι. Θα βγω με κανέναν ξάδερφό μου ή τον κολλητό μου, θα κοιτάζω να παιρνούν δίπλα μου όμορφες γυναίκες χέρι χέρι με άλλους και θα νιώθω μ@@@ς για άλλη μια φορά.
Υπάρχουν φορές που έχω πει στον εαυτό μου ότι εντάξει πάρ\'το απόφαση δεν πρόκειται ποτέ να βρεις. Έτσι ήταν γραφτό(αν και δεν πιστεύω στη μοίρα) και οτι δεν είναι νόμος πως υπάρχει κάπου το άλλο μισό.

24?????? ε τι καθεσαι και κλαψουριζεις 24 χρονων βρεφος?ααααααααα!

σε καταλαβαινω μη κοιτας που σε πειραζω...οκ?

.................................
ε καλα οι ευτυχισμενοι με το χερακι χερακι

και εσυ ο μ@>@!?>ς

σιγα βρε kanis!

ασε τις εξιδανικευσεις και αρχινα να ζεις λεω εγω!

soft
03-06-2010, 23:22
Βλέπω άλλους να χτυπάνε το κινητό τους και να μιλάνε στην κοπέλα τους και σκέφτομαι πότε θα συμβεί κι αυτό σε μένα, να με παίρνει συνέχεια τηλέφωνο και να με κάνει να νιώθω οτι είμαι κάποιος, ότι για αυτήν έχω κάποιο νόημα στη ζωή της.

Μπορω να καταλαβω τι λες kaneis,αλλα πιστευω, οτι καμια υπαρξη διπλα σου δεν θα σε κανει να νιωσεις καποιος ,αν δεν το νιωσεις εσυ πρωτα για σενα :)

kaneis
03-06-2010, 23:23
Originally posted by researcher

24?????? ε τι καθεσαι και κλαψουριζεις 24 χρονων βρεφος?ααααααααα!

σε καταλαβαινω μη κοιτας που σε πειραζω...οκ?

Ναι μην τρελένεσαι:D Κανένα πρόβλημα :D

harry86
03-06-2010, 23:40
Λοιπόν φίλε κανείς, να πω κι εγώ 2 πράγματα. Πριν λίγο διάβασα το θέμα σου και τις απαντήσεις των παιδιών και έχω μείνει κόκκαλο γιατί είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση. Είμαι 24 ετών και δεν έχω κάνει σχέση (δεν βάζω μια που είχα κάνει στο λύκειο για ένα μήνα). Η μόνη μας διαφορά είναι ότι εγώ έχω φιλήσει κοπέλα στο στόμα αρκετές φορές και κάνω πολύ συχνά σεξ (σε οίκους ανοχής). Εμφανισιακά είμαι καλός με πολύ ωραίο πρόσωπο όπως μου λένε και φαίνομαι αρκετά μικρότερος (δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό ή κακό) απλά δεν είμαι πολύ ψηλός. Επίσης εντυπωσιάστηκα με αυτά που λες ότι νιώθεις, φίλε μου ακριβώς τα ίδια νιώθω εδώ και χρόνια, νιώθω μεγάλη ερωτική μοναξιά και όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο ανυπόφορη γίνεται, εσύ ξέρεις τι εννοώ. Οι περισσότεροι άνθρωποι δε μπορούν να καταλάβουν πως νιώθουμε γιατί γι\'αυτούς είναι πολύ φυσιολογικό να έχουν μια σχέση, εγώ πάλι όταν θα γίνει αυτό θα είναι μια τεράστια μέρα για μένα. Επιπλέον κι εγώ έχω 2-3 φίλους μεμονομενους δηλαδή δεν είμαι σε παρέα και αυτό είναι που με έχει φάει αφού δε γνωρίζω καθόλου κοπέλες. Είμαι ντροπαλός και δε μπορώ να πάω να μιλήσω σε μια στο άσχετο. Τέλος κι εγώ έχω γραφτεί σε πολλά site γνωριμιών χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα, αφού οι περισσότερες δεν απαντάνε ή είναι αλλού.... Όσο για το badoo τώρα έχει πέσει κάπως γιατί έγινε και αυτό πληρωτέο, γράψου πάντως δε χάνεις τίποτα όσες περισσότερες επιλογές έχεις τόσο το καλύτερο. Με το Facebook δεν ασχολούμαι δε μ\'αρέσει καθόλου δεν ξέρω γιατί. Συγνώμη για την πολυλογία φίλε μου αλλά ένιωσα την ανάγκη να στα γράψω αυτά, για να μην ανοίγω και καινούργιο θέμα, θα βρούμε κάποια στιγμή κοπέλα, εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι το πως.

Τα λέμε...:)

krino
03-06-2010, 23:51

να με παίρνει συνέχεια τηλέφωνο

τι λες τωρα?
καλυτερα που δεν το ζεις,
τουλαχιστον σε σημειο να φρικαρεις....

Boltseed
03-06-2010, 23:54
Eλα ντε, και σε εμενα εκανε εντυπωση η φαντασιωση του να σε παιρνει συνεχεια τηλεφωνο :D

Σκεφτηκα για λιγο \"οκ, περιεργα γουστα εχει ο τυπος αλλα οκ. ;d )

Πιστεψε με, οταν το ζησεις απο κοντα αυτο ενδεχομενως να μην ειναι τοσο ρομαντικο οσο το φανταζεσαι τωρα :p

krino
03-06-2010, 23:58
εμμμ για φαντασου τσακα τσουκα συνεχεια....
ησυχια μηδεν

:mad:

ΥΓ..... αυτη η κωλοεφευρεση εχει καταστρεψει το κοσμο.
Μιλαει μαζι σου ο αλλος, και δεν σου λεει τι κανεις? εισαι καλα?
αλλα που εισαι....
στο κοσμο μου ρε.

Boltseed
04-06-2010, 00:04
\"ακουω μουσικη\"
\"εισαι με παρεα\"
\"με ποιους/ποιες εισαι\"

γκρρρ , γκεσταπο...

researcher
04-06-2010, 00:26

να με παίρνει συνέχεια τηλέφωνο

τι λες τωρα?
καλυτερα που δεν το ζεις,
τουλαχιστον σε σημειο να φρικαρεις....

εδω κολαει το ...καλυτερα!

ποιος το ειπε πρωτος αυτο το καλυτερα?

researcher
04-06-2010, 00:27
(\\__/)
(^_^)
(\")_(\") ,...τι γλυκο λαγουδοαρκουδακι αγκαλιτσα!

kaneis
04-06-2010, 00:29
Ακόμα και αυτό το πράγμα που λέτε με τα τηλέφωνα οτί είναι πρήξιμο το καταλαβαίνω, απλώς δεν το έχω ζήσει εγώ. Καταλαβαίνετε με ποια έννοια το λεώ. Οτι είναι ωραίο να σε σκέφτεται κάποιος και ας σε πρήζει και στα τηλ.

harry86 δε μπορώ να πω ότι χαίρομαι που έχεις το ίδιο θέμα με μένα. Τουλάχιστον όμως χαίρομαι που με καταλαβαίνεις από πρώτο χέρι.

Ακροβατης
04-06-2010, 00:34
kaneis μην απογοητευευεσαι δεν εισαι και μεγαλος!
πιπινι εισαι ακομη:P
τα καλυτερα ερχονται εκει που δεν το περιμενεις!
προσεξε μονο μετα μην μας ξαναγραψεις εδω με θεμα:-Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΜΟΥ ΜΕ ΠΝΙΓΕΙ:)
ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

harry86
04-06-2010, 00:36
κανείς είναι σα να μιλάω εγώ σε όλες τις απαντήσεις που δίνεις. Κι επειδή μερικοί λένε ότι η σχέση δεν είναι πάντα ωραία θα πω ότι θα ήθελα να ζήσω και τα άσχημα μιας σχέσης ακόμα και ένα καυγαδάκι. Πιστεύω συμφωνείς μαζί μου.

Boltseed
04-06-2010, 00:50
(\\__/)
(^_^)

Ει, εσυ να αφησεις κατω το γκρεμλινουλακι μου! ειναι \'κοοοο μουυυυυ!!!!!!

researcher
04-06-2010, 01:19

(\\__/)
(^_^)

Ει, εσυ να αφησεις κατω το γκρεμλινουλακι μου! ειναι \'κοοοο μουυυυυ!!!!!!

σελω και γωωωωωωωω!

Boltseed
04-06-2010, 01:20
(\\__/)
(Ο_ο) ----------> ΟΧΙ! ΑSE ME KATW!
(\")_(\")

researcher
04-06-2010, 01:20
(\\__/)
(^_^)
(\")_(\") ,

γκρεμλινουλακι? was?

krino
04-06-2010, 01:29

. Οτι είναι ωραίο να σε σκέφτεται κάποιος και ας σε πρήζει και στα τηλ.

ειναι απλα η αλλη οψη του νομισματος.....
να ευχεσαι να βρεις μια μεση οδο.

kaneis
04-06-2010, 01:32
προσεξε μονο μετα μην μας ξαναγραψεις εδω με θεμα:-Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΜΟΥ ΜΕ ΠΝΙΓΕΙ:)
ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

:D:D:D:D:D

kaneis
04-06-2010, 01:35
Originally posted by harry86
κανείς είναι σα να μιλάω εγώ σε όλες τις απαντήσεις που δίνεις. Κι επειδή μερικοί λένε ότι η σχέση δεν είναι πάντα ωραία θα πω ότι θα ήθελα να ζήσω και τα άσχημα μιας σχέσης ακόμα και ένα καυγαδάκι. Πιστεύω συμφωνείς μαζί μου.

Α γεια σου. Συμφωνώ. Να ζήσω και το τσακωμό μου και το καυγαδάκι μου και το πείσμα και τους εγωισμούς και τα παρακάλια κλπ κλπ.

krino
04-06-2010, 01:42

Να ζήσω και το τσακωμό μου και το καυγαδάκι μου και το πείσμα και τους εγωισμούς και τα παρακάλια κλπ κλπ.

τι λες? τι λες?

θες να σου πω και αλλες λεπτομεριες?
που μαλλον δεν τις εχεις υποψη σου?

:D:D

arktos
04-06-2010, 03:41

Να ζήσω και το τσακωμό μου και το καυγαδάκι μου και το πείσμα και τους εγωισμούς και τα παρακάλια κλπ κλπ.

τι λες? τι λες?

θες να σου πω και αλλες λεπτομεριες?
που μαλλον δεν τις εχεις υποψη σου?

kaneis, έχω κι εγώ να σου πω, αν ενδιαφέρεσαι...:D :D

whitecandle
04-06-2010, 13:33

. Οτι είναι ωραίο να σε σκέφτεται κάποιος και ας σε πρήζει και στα τηλ.

ειναι απλα η αλλη οψη του νομισματος.....
να ευχεσαι να βρεις μια μεση οδο.
Μόνο την τελευταία σελίδα διάβασα, συμφωνώ με τον κανείς. Κι εγώ έναν τέτοιον θέλω. :P Να με πρήζει στα τηλέφωνα. Να μου αρέσει όμως, όχι κανένας που δεν τον θέλω :P

kaneis
04-06-2010, 13:40
Το τηλέφωνο ήταν απλώς ένα παράδειγμα. Για εσάς που έχετε πολλά χρόνια σχέση μπορεί να είναι όντως πρήξιμο. Στην αρχή όμως σίγουρα θα ήταν ωραία. Δηλαδή θα θέλατε να μη σας έπαιρνε καθόλου τηλ;

krino
04-06-2010, 15:09

Δηλαδή θα θέλατε να μη σας έπαιρνε καθόλου τηλ;

ο ανασφαλης ανθρωπος, ειναι σχετικα κουραστικος φιλε μου.

Boltseed
04-06-2010, 17:28
Κοιτα να τεθει αλλιως το θεμα...

Αυτο το πρηξιμο τηλεφωνων μπορει να φαινεται ρομαντικο και για ενδιαφερον αλλα καποια στιγμη , μια στιγμη, ισως χαθει το χρωμα της φωνης σου οταν σε παρει και πεις \"ελα..\" , ή ισως να μην το σηκωσεις, ή γενικα να φανεις κουρασμενος. Αν συμβει ενα απο τα παραπανω ,(ειδικα το δευτερο!!!!) την πατησες , απλα :D

whitecandle
04-06-2010, 17:43
Γιατί να χαθεί το χρώμα της φωνής σου; Δλδ;

curtains
04-06-2010, 17:49
Δηλαδη απο πρασινο να γινει κιτρινο. Φρικη!
Φανταζομαι οτι εννοει να χαθει η θερμη, η επιθυμια στην φωνη. Να γινει πιο μηχανικος ο τροπος ομιλιας. Να παψει τελος παντων να ειναι μια φωνη ερωτευμενη. Τωρα οσον αφορα το γιατι...
Απλως καμια φορα συμβαινει.

Boltseed
04-06-2010, 17:49
Nα χαθει... εεε... εννοω ξερεις, αντι να το σηκωσεις με χαρα να το σηκωσεις.. νορμαλ .

εκει ετοιμασου να αποκρουσεις ενα \"τι εχεις? γιατι μιλας ετσι?\"

ενας ενοχλητικος που παιρνει ολη μερα τηλεφωνο το κανει και αυτο.

καλα τι λεμε τοση ωρα, δεν εχει νοημα , ξεφυγαμε ;D

ΚΑΝΕΙΣΣΣΣΣΣ ,

σταματα να διαβαζεις και ΞΕΚΙΝΑ να ΑΥΞΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΣΟΥΥΥΥΥ!!!!!!!

whitecandle
04-06-2010, 17:58
Αν ξεφύγαμε με αυτό που ελιναι εντός θέματος, τι να πούνε και τα άλλα θέματα! Γι΄αυτό είναι τα φόρουμ, να ανταλάσσουμε απόψεις. Εγώ προσωπικά θέλω όταν έχω τον άλλο και μου αρέσει να με παίρνει και να τον παίρνω συνέχεια. Ενοχλητικός είναι κάποιος που δεν νιώθεις κάτι γι\'αυτόν έτσι είναι σε μένα.

whitecandle
04-06-2010, 17:59
Originally posted by curtains
Δηλαδη απο πρασινο να γινει κιτρινο. Φρικη!
Φανταζομαι οτι εννοει να χαθει η θερμη, η επιθυμια στην φωνη. Να γινει πιο μηχανικος ο τροπος ομιλιας. Να παψει τελος παντων να ειναι μια φωνη ερωτευμενη. Τωρα οσον αφορα το γιατι...
Απλως καμια φορα συμβαινει.
Α οκ εννοεί όταν το σηκώσεις και πεις έλα από τη μεριά σου, εγώ κατάλαβα γενικά και άμα δεν το σηκώσεις και λέω τι λέει :P

harry86
06-06-2010, 18:03
Παιδιά πολύ κολλήσατε με το τηλέφωνο. Ο κανείς εννοεί ότι θέλει να ζήσει κάποια πράγματα που δεν έχει ζήσει όπως κι εγώ το ίδιο, όντως το σε παίρνει τηλ. ο άλλος συνέχεια είναι πρήξιμο αλλά το θέμα μας δεν είναι αυτό. Νιώθουμε ερωτική μοναξιά και δεν μπορεί να το καταλάβει κάποιος που δεν το έχει ζήσει. Επίσης το να διευρύνουμε τον κύκλο μας που λέτε κάποιοι είναι σωστό αλλά δεν είναι πάντα εύκολο, Εγώ ας πούμε σε αυτή τη φάση της ζωής μου δεν μπορώ να γνωρίσω από κάπου νέα άτομα αφού δεν πάω ούτε σε σχολή ούτε σε δουλειά κλπ. Γενικά τα πράγματα είναι άστα να πάνε... Αλλά δεν απογοητεύομαι. Το ίδιο να κάνεις κι εσύ φίλε κανείς.

whitecandle
06-06-2010, 18:06
Παιδιά πολύ κολλήσατε με το τηλέφωνο. Ο κανείς εννοεί ότι θέλει να ζήσει κάποια πράγματα που δεν έχει ζήσει όπως κι εγώ το ίδιο, όντως το σε παίρνει τηλ. ο άλλος συνέχεια είναι πρήξιμο αλλά το θέμα μας δεν είναι αυτό. Νιώθουμε ερωτική μοναξιά και δεν μπορεί να το καταλάβει κάποιος που δεν το έχει ζήσει. Επίσης το να διευρύνουμε τον κύκλο μας που λέτε κάποιοι είναι σωστό αλλά δεν είναι πάντα εύκολο, Εγώ ας πούμε σε αυτή τη φάση της ζωής μου δεν μπορώ να γνωρίσω από κάπου νέα άτομα αφού δεν πάω ούτε σε σχολή ούτε σε δουλειά κλπ. Γενικά τα πράγματα είναι άστα να πάνε... Αλλά δεν απογοητεύομαι. Το ίδιο να κάνεις κι εσύ φίλε κανείς.
Κοίτα harry, κι εγώ σε ίδια κατάσταση είμαι. Αυτό με το τηλέφωνο το είπαμε γιατί είναι μέσα στα πλαίσια του θέλω να βρω μια σχέση, κολλάει, και είναι σημαντικό.

harry86
06-06-2010, 18:11
Ναι lightbluepath είναι σημαντικό απλά πιστεύω ότι σταθηκαμέ πολύ σε αυτό και χάνουμε την ουσία του θέματος :)

whitecandle
06-06-2010, 18:21
Είναι τόσες σελίδες, είπαμε για όλα.

Boltseed
06-06-2010, 20:20
Εγώ ας πούμε σε αυτή τη φάση της ζωής μου δεν μπορώ να γνωρίσω από κάπου νέα άτομα αφού δεν πάω ούτε σε σχολή ούτε σε δουλειά κλπ.

Εννοεις οτι δεν βγαινεις καθολου ουτε ενα λεπτο απο το υπογειο του σπιτιου σου ,ε? ;D
Γιατι μονο κατι τετοιο θα δεχομουν σαν λογο του να μην γνωριζεις κοσμο.

Σαφως και μια σχολη ειναι ολοκληρος παραδεισος για γνωριμιες νεων ατομων , οπως και μια δουλεια οκ κανεις γνωριμιες, παρολα αυτα δεν ειναι τα μονα μερη αλοιμονο. Δηλαδη οσοι δεν ειναι φοιτητες αλλα ουτε και δουλευουν θες να πεις οτι εχουν ντε και καλα μικρο κοινωνικο κυκλο?

Λουκ, τα πιο πολλα εμποδια στην ζωη θα διαπιστωσεις ελπιζω συντομα οτι ειναι αυτα που εμεις οι ιδιοι διημιουργουμε συνηδειτα-ασυνηδειτα με το μυαλο μας. Απο εκει βγαινουν και τα κοληματα επισης και οι οποιες συμπεριφορες μας ,μας εμποδιζουν να εχουμε αυτο που πραγματικα θελουμε να εχουμε.

whitecandle
06-06-2010, 20:26
Boltseed και επειδή βγαίνεις από το σπίτι εννοείς ότι γνωρίζεις φίλους; Πως; Περπατάς στο δρόμο και λες σε κάποιον γειά θέλω να γίνουμε φίλοι; Δεν γίνονται αυτά

harry86
06-06-2010, 20:58
Έχετε δίκιο και οι 2. Σαφώς και βγαίνω από το σπίτι μου και εννοείται ότι πάντα μπορείς να γνωρίσεις άτομα αλλά πως θα γίνει αυτό;. Όπως λέει και η lightbluepath όλη μέρα έξω να\'σαι δε σημαίνει ότι θα γνωρίσεις κόσμο και ειδικά σε ερωτικό επίπεδο κιόλας. Βασικά αυτή εμένα είναι όλη η δυσκολία μου στο να βρω κοπέλα. Δεν γνωρίζω...

Boltseed
06-06-2010, 21:05
Τυχαια περιστατικα:

-Ειχα παει σε εναν αρχαιολογικο χωρο και εκει κοντα μου ηταν μια κοπελα (κουκλαρα) που τραβαγε φωτογραφιες. Πιο κατω ηταν μια μικρη παρεα φοιτητων(αντρες γυναικες). Ενας απο αυτους οχι ιδιαιτερα εμφανισημος αλλα με ωραιο χαμογελο ,την πλησιασε και την ρωτησε αν ασχολειται με φωτογραφια,αν σπουδαζει και μπλα μπλα μπλα. Μετα απο κανα 15λεπτο ειδα πως ανταλαξαν msn και κινητο.

-Μια γνωστη μου με εμφανιση μοντελας σχεδον , ηταν μονη της καπου εξω στον κοσμο της οταν την πλησιασε ενας τυπος με φωτογραφικη μηχανη λεγοντας της \"εισαι πολυ ασπρη και μοιαζεις με φαντασμα. Παντα ηθελα να βγαλω φωτογραφια ενα φαντασμα, σε ευχαριστω πολυ\" και την εβγαλε φωτο. Η κοπελα παρολο που ειχε σχετικα ασπρο δερμα σαν αγγλιδα αλλα και παλι οχι τρελα πραγματα, ειχε μεινει καροτο με ολο αυτο μιας και οπως ειναι λογικο δεν της ειχε ξανατυχει κατι τετοιο. Μετα απο λιγες μερες τον ξανασυναντησε και αυτος παλι της πεταξε κατι σουπερ ακυρο και εφυγε αφηνοντας την για ακομα μια φορα λαχανο.Την τριτη φορα της ζητησε μσν και αργοτερα βγηκανε. Τα ειχανε για 2 χρονια τελικα :)

Μπορει καποιος να μου βρει τι κοινο εχουν αυτες οι 2 ιστοριες?

whitecandle
06-06-2010, 21:06
Εγώ προσωπικά έχω ανάγκη από φίλους (και από γκόμενο) αλλά δεν ξέρω κανένα μαγικό τρόπο να γνωρίσω. Έλεγα να γραφτώ γυμναστήριο, αλλά έχω ρωτήσει και ούτε εκεί γνωρίζονται. Τώρα τι εννοεί ο Boltseed...

whitecandle
06-06-2010, 21:08
Τυχαια περιστατικα:

-Ειχα παει σε εναν αρχαιολογικο χωρο και εκει κοντα μου ηταν μια κοπελα (κουκλαρα) που τραβαγε φωτογραφιες. Πιο κατω ηταν μια μικρη παρεα φοιτητων(αντρες γυναικες). Ενας απο αυτους οχι ιδιαιτερα εμφανισημος αλλα με ωραιο χαμογελο ,την πλησιασε και την ρωτησε αν ασχολειται με φωτογραφια,αν σπουδαζει και μπλα μπλα μπλα. Μετα απο κανα 15λεπτο ειδα πως ανταλαξαν msn και κινητο.

-Μια γνωστη μου με εμφανιση μοντελας σχεδον , ηταν μονη της καπου εξω στον κοσμο της οταν την πλησιασε ενας τυπος με φωτογραφικη μηχανη λεγοντας της \"εισαι πολυ ασπρη και μοιαζεις με φαντασμα. Παντα ηθελα να βγαλω φωτογραφια ενα φαντασμα, σε ευχαριστω πολυ\" και την εβγαλε φωτο. Η κοπελα παρολο που ειχε σχετικα ασπρο δερμα σαν αγγλιδα αλλα και παλι οχι τρελα πραγματα, ειχε μεινει καροτο με ολο αυτο μιας και οπως ειναι λογικο δεν της ειχε ξανατυχει κατι τετοιο. Μετα απο λιγες μερες τον ξανασυναντησε και αυτος παλι της πεταξε κατι σουπερ ακυρο και εφυγε αφηνοντας την για ακομα μια φορα λαχανο.Την τριτη φορα της ζητησε μσν και αργοτερα βγηκανε. Τα ειχανε για 2 χρονια τελικα :)

Έχουν ότι γνωρίζεις κάποιον. Αλλά είναι και οι δύο πολύ εξτρίμ καταστάσεις. Άσχετο, τι βρήκε ο ένας στον άλλο; :P

Boltseed
06-06-2010, 21:08
Originally posted by lightbluepath
Εγώ προσωπικά έχω ανάγκη από φίλους (και από γκόμενο) αλλά δεν ξέρω κανένα μαγικό τρόπο να γνωρίσω. Έλεγα να γραφτώ γυμναστήριο, αλλά έχω ρωτήσει και ούτε εκεί γνωρίζονται. Τώρα τι εννοεί ο Boltseed...

Τι εννοεις εχεις ρωτησει? Ποιους?

Φιλος γνωρισε κοπελια απο γυμναστηριο την ωρα που κανανε διαδρομο διπλα διπλα και η πρωτη κουβεντα που της ειπε ηταν κατι για το προγραμμα τηλεορασης που εδειχναν εκει. Μετα απο 2 μερες βγηκαν για καφε.

whitecandle
06-06-2010, 21:10

Τι εννοεις εχεις ρωτησει? Ποιους?

Φιλος γνωρισε κοπελια απο γυμναστηριο την ωρα που κανανε διαδρομο διπλα διπλα και η πρωτη κουβεντα που της ειπε ηταν κατι για το προγραμμα τηλεορασης που εδειχναν εκει. Μετα απο 2 μερες βγηκαν για καφε.
Έχω μια φίλη μικρή 13 χρονών που η μαμά της έχει γυμναστήριο επίσης άλλη μία φίλη της αδερφής μου η οποία δεν με πάει για να την έκανα αυτή παρέα όπως είπα σε ένα άλλο θέμα μου είπε ότι δεν κάνεις φιλίες εκεί.

Boltseed
06-06-2010, 21:10

Τυχαια περιστατικα:

Έχουν ότι γνωρίζεις κάποιον. Αλλά είναι και οι δύο πολύ εξτρίμ καταστάσεις.

Γνωριζεις ποιον?

Ολα τα ατομα στις παραπανω ιστοριες ειναι αγνωστα μεταξυ τους. Ποιους γνωριζαν?
Απλα πλησιασαν...

Ο ενας πλησιασε λεγοντας στην αλλη οτι ειναι σαν φαντασμα, και ο αλλος πλησιασε την αλλη ρωτοντας την αμα ειναι φωτογραφος.

Δεν ηξερε κανενας κανεναν πιο πριν. Οτι γνωριμια εγινε εγινε εκεινη την ωρα. στην ψυχρα.

Boltseed
06-06-2010, 21:12
Παντως δεν ξερω, η ιστορια με το φαντασμα μου εκανε και εμενα εντυπωση. Ειναι τοσο απλη αλλα και διδασκει τοοοοσα πολλα οπως πως να ξεχωριζεις!!

;D

whitecandle
06-06-2010, 21:16
Γνωριζεις ποιον?

Ολα τα ατομα στις παραπανω ιστοριες ειναι αγνωστα μεταξυ τους. Ποιους γνωριζαν?
Απλα πλησιασαν...

Ο ενας πλησιασε λεγοντας στην αλλη οτι ειναι σαν φαντασμα, και ο αλλος πλησιασε την αλλη ρωτοντας την αμα ειναι φωτογραφος.

Δεν ηξερε κανενας κανεναν πιο πριν. Οτι γνωριμια εγινε εγινε εκεινη την ωρα. στην ψυχρα.
Είπα ότι είναι πολύ extreme καταστάσεις, δλδ άμα αρχίσουμε και γνωρίζουμε έτσι κόσμο, μπορεί να φάμε και (φιλική) χυλόπιτα. Εμένα πάντως δεν είναι του χαρακτήρα μου να κάνω τέτοιες ερωτήσεις, άσε που και να σου απαντήσει μετά μπορεί να μην ξέρεις τι άλλο να πεις, και να μείνει η κουβέντα εκεί. Το πρόβλημα για φιλία είναι ότι όλοι έχουν τους φίλους τους και δεν θέλουν άλλους έχουν κλειστεί στο καβούκι τους και για σχέση για τα κορίτσια είναι πιο δύσκολα τα πράγματα, γιατί τα περισσότερα αγόρια θέλουν μόνο σεξ, και από γάμο πχ ούτε να το σκέφτονται.

whitecandle
06-06-2010, 21:17
Παντως δεν ξερω, η ιστορια με το φαντασμα μου εκανε και εμενα εντυπωση. Ειναι τοσο απλη αλλα και διδασκει τοοοοσα πολλα οπως πως να ξεχωριζεις!!

;D
Ναι, είσαι σαν φάντασμα, αλλά έλα να μιλήσουμε. Μου αρέσεις :D

harry86
06-06-2010, 21:20
Οι ιστορίες σου Boltseed πράγματι έχουν να πούνε πολλά και υπάρχουν κι άλλες τέτοιες ιστορίες πολλές. Το θέμα όμως ξέρεις ποιό είναι; Ότι δεν είμαστε όλοι έτσι άνετοι ώστε να γνωρίζουμε με αυτό τον τρόπο. Κάποιοι (όπως εγώ) είναι πιο χαμηλών τόνων άτομα και κολλάνε να πάνε να μιλήσουν σε κάποια στο άσχετο (δεν ντρέπομαι να το πω αυτό, δεν είναι άλλωστε κακό και ούτε είμαι ο μοναδικός). Παρόλ\'αυτά προσπαθώ να ξεπεράσω τις όποιες ντροπές μου και να κάνω κάτι όταν μου δοθεί η ευκαιρία.

whitecandle
06-06-2010, 21:23
Οι ιστορίες σου Boltseed πράγματι έχουν να πούνε πολλά και υπάρχουν κι άλλες τέτοιες ιστορίες πολλές. Το θέμα όμως ξέρεις ποιό είναι; Ότι δεν είμαστε όλοι έτσι άνετοι ώστε να γνωρίζουμε με αυτό τον τρόπο. Κάποιοι (όπως εγώ) είναι πιο χαμηλών τόνων άτομα και κολλάνε να πάνε να μιλήσουν σε κάποια στο άσχετο (δεν ντρέπομαι να το πω αυτό, δεν είναι άλλωστε κακό και ούτε είμαι ο μοναδικός). Παρόλ\'αυτά προσπαθώ να ξεπεράσω τις όποιες ντροπές μου και να κάνω κάτι όταν μου δοθεί η ευκαιρία.
Δεν είναι μόνο θέμα ντροπής, είναι και πως θα αντιδράσει ο άλλος, πχ μπορεί να πιστεύει ότι τον ενοχλείς ή να μην έχει ανάγκη από φίλους, γκόμενο/α κτλ

harry86
06-06-2010, 21:27
Ναι είναι κι αυτό lightbluepath

Boltseed
06-06-2010, 21:32
Οι ιστορίες σου Boltseed πράγματι έχουν να πούνε πολλά και υπάρχουν κι άλλες τέτοιες ιστορίες πολλές. Το θέμα όμως ξέρεις ποιό είναι; Ότι δεν είμαστε όλοι έτσι άνετοι ώστε να γνωρίζουμε με αυτό τον τρόπο.

Αν δεν εισαι τοσο ανετος τοτε ηρθε η ωρα να γινεις. Ποιος σου ειπε οτι ο εαυτος σου ειναι μια στασιμη κατασταση που δεν αλλαζει? Πιστευεις οτι εισαι ο ιδιος ανθρωπος πριν και αφοτου πας στρατο? Πιστευεις οτι εισαι ο ιδιος πριν και αφοτου ενηλικιωθεις? Πιστευεις εισαι ο ιδιος πριν και αφοτου γενικα....ενα γεγονος?

Τετοια γεγονοτα-σημεια καμπης ειναι απλα αφθονα στις ζωες μας και αυτα ειναι που αλλαζουν τον χαρακτηρα μας.

Ετσι λοιπον αφοτου ο χαρακτηρας σου εχει ζυμωθει και αλλαξει ηδη τοσες φορες καποιες φορες πολυ καποιες φορες αλλες λιγοτερο , τι σε κανει να πιστευεις οτι δε μπορεις να αλλαξεις και σε αυτο το θεμα?

Στην προκειμενη περιπτωση που ο αλλος ειπε στην αλλη οτι μοιαζει με φαντασμα το εκανε επειδη δεν τον ενοιαζε η γνωμη ενος αγνωστου ουτε εδινε σημασια προφανως σε φιλικες χυλοπιτες (οπως ειπε και η Light μας) απο αγνωστα προσωπα .

Αν λοιπον θες να μαθεις τον τροπο να γινεις και εσυ ετσι με περισσοτερο αερα στην ζωη σου γενικα ,γιατι ειναι κατι που θα σε κανει να παρεις μεγαλες ανασες σε πολλους τομεις στην ζωη σου περα απο το να βρεις κοπελα ετσι, τοτε αυτο που ειναι να κανεις μιας και ζητας τον τροπο ειναι

να ξεκινησεις να μελετας τι κανουν αυτοι οι ανθρωποι που εχουν επιτυχια και να προσπαθεις να κανεις αυτο που κανουν.

Ειναι η συνταγη της επιτυχιας.

Το εχει πει και μεγαλος αρχαιος Ελληνας φιλοσοφος αυτο που δυστηχως μου διαφευγει το ονομα τωρα,

ειχε πει λοιπον οτι

\"οι πραγματικα σοφοι ανθρωποι μελετανε αυτα που αλλοι σοφοι ανθρωποι εχουν ανακαλυψει και κοπιασει να ανακαλυψουν\"

Μελετα λοιπον επιτυχημενους ανθρωπους γενικα σε οτι τομεα της ζωης θελεις και δες....πως το εκαναν. Και οταν μελετησεις πως το εκαναν κανε το και εσυ.

Boltseed
06-06-2010, 21:34
Δεν είναι μόνο θέμα ντροπής, είναι και πως θα αντιδράσει ο άλλος, πχ μπορεί να πιστεύει ότι τον ενοχλείς ή να μην έχει ανάγκη από φίλους, γκόμενο/α κτλ

Σωστο και σεβαστο αυτο.

Ο πλανητης μας εχει κοντα στα 7 δις πλυθησμο πλεον, εχουμε και αλλες επιλογες αν καποιοι δε θελουν.

Στο κατω κατω η γνωριμια δεν ειναι ντροπη. Να υπενθυμισω εδω οτι σε αυτον τον κοσμο ηρθαμε ολοι μας απο μια γνωριμια 2 ανθρωπων σε καθε περιπτωση επισης....

harry86
06-06-2010, 21:39
Σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή σου Boltseed. Αν και είναι δύσκολο θα προσπαθήσω να την ακολουθήσω.

Boltseed
06-06-2010, 21:43
Αρκετα πραγματα στην ζωη harry ειναι δυσκολα. Αλλα αυτο ειναι που το κανει ενδιαφερον το ολο θεμα και του δινει οχι μονο μεγαλυτερη προκληση αλλα και μεγαλυτερο θριαμβο στο τελος! Αλλο να νικησεις εναντιων μιας ισοπαλης ομαδας ποδοσφαιρου και αλλο μια ερασιτεχνικη που δεν εχουν ξαναγγιξει μπαλα.Στην πρωτη περιπτωση και θα μαθεις 100 χρησιμα πραγματα αλλα και το κυπελο θα εχει μεγαλυτερη αξια.

Καποτε θα τα θυμασαι αυτα σου τα προσωρινα κοληματακια και θα χαμογελας ειμαι βεβαιος.
;D

Στο λεω επειδη πριν x χρονια ημουν και εγω στην θεση σου ;)

harry86
06-06-2010, 21:47
Ναι έχεις δίκιο Boltseed όλα είναι δύσκολα στη ζωή. Μακάρι να γίνει αυτό μετά από χρόνια και να γελάω :)

whitecandle
06-06-2010, 21:51
Σωστο και σεβαστο αυτο.

Ο πλανητης μας εχει κοντα στα 7 δις πλυθησμο πλεον, εχουμε και αλλες επιλογες αν καποιοι δε θελουν.

Στο κατω κατω η γνωριμια δεν ειναι ντροπη. Να υπενθυμισω εδω οτι σε αυτον τον κοσμο ηρθαμε ολοι μας απο μια γνωριμια 2 ανθρωπων σε καθε περιπτωση επισης....
Ναι, οκ, απλά δεν μπορείς να αρχίσεις να τρως χυλόπιτες όσες δεν έφαγες σε όλη την ζωή σου λολ.

harry86
06-06-2010, 21:54
Εντάξει αγαπητή light δε νομίζω ότι είναι τόσο φοβερό να μην κάθετε κάτι. Σιγά τη χυλόπιτα...

Boltseed
06-06-2010, 21:54
indeed η χυλοπιτα συνηθως δεν εχει παντα και τοσο ωραια γευση ;d

Παρολα αυτα μπορεις να την αποφυγεις αμα απλα...δεν την παραγγειλεις ;)

Χυλοπιτα θα φας αμα ζητησεις κατι. Αν δεν ζητησεις κατι δεν τρως τιποτα. Τρως σουφλε. παστιτσιο. αλλο φαι τεσπα.

Στο θεμα του χυλοπιτοειδους θυμαμαι ενας φιλος μου ελεγε οτι ειχε δει μια σε ενα κυλικειο να καθεται σε τραπεζι μονη της, την πλησιασε λιγο ξερεις με χαλαρο υφακι και πριν προλαβει να ανοιξει το στομα του , αυτη τον διακοπτει και του κανει

\"οχι\"

και τοτε αυτος

\"μα αφου φορας ρολοι!\"
\"ε?\"
\"ηθελα να σου ζητησω τι ωρα ειναι αλλα μαλλον επεσα σε ψωναρα\"

:D

Ειδες?
No χυλοπιτααα! :D

harry86
06-06-2010, 21:58
Άμα δεν ζητάω όμως δε θα αποκτήσω ποτέ κάτι που θέλω. Η χυλόπιτα πάντα είναι ρίσκο αλλά εμένα δε με νοιάζει. Δε μπορούμε να αρέσουμε σε όλους.

Boltseed
06-06-2010, 21:59
Ναι αλλο να ζητας, αλλο να στο δινει ο αλλος χωρις να το ζητησεις ομως. Το δευτερο ειναι πολυ πιο σουπερ, πιστεψε με ;)

whitecandle
06-06-2010, 22:00
Πειράζει η χυλόπιτα, πειράζει. Δλδ εσύ Boltseed λες πως να το αποφύγουμε από ότι κατάλαβα ε; Αυτό το αν δεν την παραγγείλεις δεν το κατάλαβα εννοείς όπως με το παράδειφμα από κάτω;

harry86
06-06-2010, 22:03
Είναι πολύ πιο σούπερ αλλά δεν πρέπει κι εσύ να προσπαθήσεις; Αλλωστε αυτό μου έλεγες πριν, να γίνω πιο κινητικός. Δε θα έρθει από τον ουρανό η εκάστοτε κοπέλα. Σωστά;

Boltseed
06-06-2010, 22:07
Σαφως και ειναι μεσα στην προσπαθεια σου ολο αυτο του να σου δινει ο αλλος αυτο που θες χωρις καν να του το ζητας , αλλα με την θεληση του. Τι το περασες, ο ουρανος εχει σταματησει να βρεχει αυτα που θελουμε εδω και πολλα χρονια ξερεις ;)

Lou!
06-06-2010, 22:07
Άμα δεν ζητάω όμως δε θα αποκτήσω ποτέ κάτι που θέλω. Η χυλόπιτα πάντα είναι ρίσκο αλλά εμένα δε με νοιάζει. Δε μπορούμε να αρέσουμε σε όλους.

+1000

krino
06-06-2010, 22:13
το παν ειναι να εισαι ο εαυτος σου και να το δειχνεις.
Να μην κρυβεσαι.

Και απο κει και περα,
αυτο που ειναι να συμβει θα συμβει.
Μην το κανεται τριγωνομετρια....

kaneis
07-06-2010, 15:31
Να μην κρυβεσαι.

Αυτό το πράμα το έχω ακούσει αμέτρητες φορές αλλά δεν ξέρω αν τελικά είναι καλό ή κακό. Εμένα ας πούμε το στυλ μου δεν είναι ουάου, δεν είναι κουλ, δεν είμαι άνετος, είμαι μάλλον ντροπαλός, είμαι χαμηλών τόνων και γενικώς περνάω απαρατήρητος αν βρεθώ σε κάποια παρέα. Οπότε το να είμαι ο εαυτός μου όταν παώ να προσεγγίσω μια κοπέλα ίσως να μην οφελήσει. Ίσως εκεί να χρειαστεί να δείξω έναν άλλον εαυτό πιο \"μάγκικο\" , πιο \"μαμάω και δέρνω\" και τότε είναι που εκτείθομαι στον άλλον αφού δεν το έχω αυτό το στυλ.

harry86
07-06-2010, 15:48
Συμφωνώ με τον κανείς. Κι εγώ έτσι είμαι.

Ακροβατης
07-06-2010, 15:55

Να μην κρυβεσαι.

Αυτό το πράμα το έχω ακούσει αμέτρητες φορές αλλά δεν ξέρω αν τελικά είναι καλό ή κακό. Εμένα ας πούμε το στυλ μου δεν είναι ουάου, δεν είναι κουλ, δεν είμαι άνετος, είμαι μάλλον ντροπαλός, είμαι χαμηλών τόνων και γενικώς περνάω απαρατήρητος αν βρεθώ σε κάποια παρέα. Οπότε το να είμαι ο εαυτός μου όταν παώ να προσεγγίσω μια κοπέλα ίσως να μην οφελήσει. Ίσως εκεί να χρειαστεί να δείξω έναν άλλον εαυτό πιο \"μάγκικο\" , πιο \"μαμάω και δέρνω\" και τότε είναι που εκτείθομαι στον άλλον αφού δεν το έχω αυτό το στυλ.

ναι ωραια και πες οτι δειξεις κατι διαφορετικο,για ποσο καιρο θα το κανεις?δηλαδη θα χασεις τον εαυτο σου για να γινεις αρεστος στα ματια της καθε μιας?αργα η γρηγορα η προσποιηση γινεται αντιληπτη και εκει κλαφτα χαραλαμπε.
να εισαι εαυτος σου και σιγουρα θα βρεις καποιαν που να εκπεμπεις στο ιδιο μηκος κυματος.οι γυναικες θελουμε ντομπρα και σταρατα πραγματα,αν δουμε κατι δηθεν την κανουμε με ελαφρια πηδηματακια.

krino
07-06-2010, 16:03
Originally posted by olgaki82

ναι ωραια και πες οτι δειξεις κατι διαφορετικο,για ποσο καιρο θα το κανεις?δηλαδη θα χασεις τον εαυτο σου για να γινεις αρεστος στα ματια της καθε μιας?αργα η γρηγορα η προσποιηση γινεται αντιληπτη και εκει κλαφτα χαραλαμπε.
να εισαι εαυτος σου και σιγουρα θα βρεις καποιαν που να εκπεμπεις στο ιδιο μηκος κυματος.οι γυναικες θελουμε ντομπρα και σταρατα πραγματα,αν δουμε κατι δηθεν την κανουμε με ελαφρια πηδηματακια.

ακριβως αυτο.
Μην μπερεδευεσαι φιλε μου,
γιατι τα απλα γινονται πολυπλοκα.....

claire
07-06-2010, 16:36

Να μην κρυβεσαι.

δεν καταλαβαίνω γιατί είναι κακό κάποιος να είναι χαμηλών τόνων και ντροπαλός. εμένα μου αρέσουν οι άνθρωποι χαμηλών τόνων, φαντάζομαι θα υπάρχουν κι άλλες κοπέλες που συμφωνούν μαζί μου.

claire
07-06-2010, 16:50
Τυχαια περιστατικα:

san to prwto skhniko, mas tyxainoun apeira ka8e mera re sy, den ginetai na dineis se olous to thl sou.

to deytero mou fainetai pws apla aytos pontare sto na ths riksei thn aytopepoi8hsh gia na tou dwsei telika thl ktl ktl. polloi antres to exoun san taktikh, alla mou fainetai lame!

RainAndWind
07-06-2010, 18:06
Kaneis,καλησπέρα.Κάποιες σκέψεις μου πάνω σε όσα έγραψες.Αυτά που απομόνωσα είναι η ιδεαλιστική οπτική πάνω στον έρωτα,σχεδόν με την εφηβική ποιότητα,που μάλλον εξηγείται λόγω της απειρίας.Αυτό που κατά τη γνώμη μου θα χρειαστεί να προσέξεις είναι να μη γίνει σκόπελος αυτή η εξιδανίκευση του έρωτα,γιατί κάποια στιγμή όταν θα χρειαστεί να περάσει το τεστ του περάσματος στην πραγματικότητα ίσως να σκάσει στο έδαφος με φόρα γιατί η πραγματικότητα απέχει μακράν από παραμύθια με πρίγκιπες και νεράιδες.:P

(χιούμορ,μην παρεξηγήσεις,απλά σου λέω να το γειώσεις λιγάκι,να μη σε παρασύρει μακριά η ανάγκη σου σε άλλες σφαίρες εξωκοσμικές που δεν αντιστοιχούν μάλλον στα δεδομένα που θα συναντήσεις)πχ η κοπέλα σου γιατί να ξενυχτάει το βράδυ για σένα,θα είναι η αποκλειστική σου;δεν το νομίζω...

Μετά,νομίζω πως αυτό που σου έγραψε η lightbluepath,ότι είσαι δύσκολος,συμφωνώ,αλλά θα το αντιστρέψω.Δεν βάζεις τον πήχυ ψηλά στις κοπέλες αλλά σε σένα.Πιστεύω πως ίσως να υπάρχει κάποια σχέση με τελειομανία εκεί,εσωτερικά στραμμένη,το έχεις ψάξει ποτέ με κάποιον ψυχολόγο αυτό το θέμα σου με τις σχέσεις;Νομίζω πως απαιτείς την υψηλότερη απόδοση από εσένα,η λέξη να με κάνει κάποια να αισθανθώ\"παίδαρος\"ήταν ενδεικτική.Γιατί όχι απλά ας πούμε χαρούμενος,άνετος,χρησιμοπ οίησες μία λέξη που ήταν φορτισμένη έντονα,ίσως να είναι και άσχετο βέβαια,εμένα κάτι μου έκανε πάντως.

Όσον αφορά το σεξ,να σου πω κάτι;Πάλι κάτι εκεί ρε συ μου φαίνεται να μη λες ούτε στον εαυτό σου και συγνώμη δηλαδή.Είσαι ένας άντρας στα ντουζένια του,24 χρονών,μπορεί να μην είναι το σεξ πρώτο στην ατζέντα σου;;;
Σε ποιον άντρα δεν είναι σε αυτήν την ηλικία;Τι φοβάσαι,μη σε πούμε ανήθικο αν είναι το ίδιο σημαντικό με το ραντεβού στο σινεμά;
Φιλικά πάντα,μην παρεξηγείς,πάντα έτσι γράφω,είναι το στυλάκι μου,λολ:D

Boltseed
07-06-2010, 18:34
Originally posted by claire

san to prwto skhniko, mas tyxainoun apeira ka8e mera re sy, den ginetai na dineis se olous to thl sou.

μια φορα ομως αυτος ανηκε σε αυτους που πηραν το κινητο. Σιγουρα θα ηταν σε καλυτερη θεση απο τον αλλον παραδιπλα που θα ειχε μεινει κοκκαλο και δε θα ηξερε απο το αγχος του ουτε πως να την πλησιασει
;D

to deytero mou fainetai pws apla aytos pontare sto na ths riksei thn aytopepoi8hsh gia na tou dwsei telika thl ktl ktl. polloi antres to exoun san taktikh, alla mou fainetai lame!

lame ξε-lame ο τυπας τα ειχε μαζι με μια κουκλααααρα (το εννοω οτι μοιαζει με μοντελο!!!) για 2 χρονια. και περασαν κατι παραπανω απο υπεροχα απο οσο ξερω.

Τωρα παλι για αυτο το \"πολλοι\" θα αναγκαστω να διαφωνησω, μιας και οι πιο πολλοι αντρες που εγω συναναστρεφομαι τουλαχιστον ή και απο ιστοριες που ακουγονται γενικα απο κοσμο ,προτιμανε το concept του καλου παιδιου που κανει χαρες, και ασφαλως δεν παιρνουν τιποτα στο τελος ;p

arktos
07-06-2010, 19:11
Τυχαια περιστατικα:

το κοινό που έχουν είναι : η φωτογραφική μηχανή. :P

whitecandle
07-06-2010, 20:15
Originally posted by olgaki82

Καλό είναι μόνο στην αρχή να έχει κάποιο θάρρος, αλλιώς πως θα τον προσέξεις και πως θα κάνει την πρώτη κίνηση;

whitecandle
07-06-2010, 20:19
Originally posted by RainAndWind
Kaneis,καλησπέρα.Κάποιες σκέψεις μου πάνω σε όσα έγραψες.Αυτά που απομόνωσα είναι η ιδεαλιστική οπτική πάνω στον έρωτα,σχεδόν με την εφηβική ποιότητα,που μάλλον εξηγείται λόγω της απειρίας.Αυτό που κατά τη γνώμη μου θα χρειαστεί να προσέξεις είναι να μη γίνει σκόπελος αυτή η εξιδανίκευση του έρωτα,γιατί κάποια στιγμή όταν θα χρειαστεί να περάσει το τεστ του περάσματος στην πραγματικότητα ίσως να σκάσει στο έδαφος με φόρα γιατί η πραγματικότητα απέχει μακράν από παραμύθια με πρίγκιπες και νεράιδες.:P

(χιούμορ,μην παρεξηγήσεις,απλά σου λέω να το γειώσεις λιγάκι,να μη σε παρασύρει μακριά η ανάγκη σου σε άλλες σφαίρες εξωκοσμικές που δεν αντιστοιχούν μάλλον στα δεδομένα που θα συναντήσεις)πχ η κοπέλα σου γιατί να ξενυχτάει το βράδυ για σένα,θα είναι η αποκλειστική σου;δεν το νομίζω...

Μετά,νομίζω πως αυτό που σου έγραψε η lightbluepath,ότι είσαι δύσκολος,συμφωνώ,αλλά θα το αντιστρέψω.Δεν βάζεις τον πήχυ ψηλά στις κοπέλες αλλά σε σένα.Πιστεύω πως ίσως να υπάρχει κάποια σχέση με τελειομανία εκεί,εσωτερικά στραμμένη,το έχεις ψάξει ποτέ με κάποιον ψυχολόγο αυτό το θέμα σου με τις σχέσεις;Νομίζω πως απαιτείς την υψηλότερη απόδοση από εσένα,η λέξη να με κάνει κάποια να αισθανθώ\"παίδαρος\"ήταν ενδεικτική.Γιατί όχι απλά ας πούμε χαρούμενος,άνετος,χρησιμοπ οίησες μία λέξη που ήταν φορτισμένη έντονα,ίσως να είναι και άσχετο βέβαια,εμένα κάτι μου έκανε πάντως.

Όσον αφορά το σεξ,να σου πω κάτι;Πάλι κάτι εκεί ρε συ μου φαίνεται να μη λες ούτε στον εαυτό σου και συγνώμη δηλαδή.Είσαι ένας άντρας στα ντουζένια του,24 χρονών,μπορεί να μην είναι το σεξ πρώτο στην ατζέντα σου;;;
Σε ποιον άντρα δεν είναι σε αυτήν την ηλικία;Τι φοβάσαι,μη σε πούμε ανήθικο αν είναι το ίδιο σημαντικό με το ραντεβού στο σινεμά;
Φιλικά πάντα,μην παρεξηγείς,πάντα έτσι γράφω,είναι το στυλάκι μου,λολ:D
Rain το ότι είναι ρομαντικός δεν είναι κακό. Όλες οι γυναίκες έναν τέτοιον ψάχνουν. Οι περισσότερες τουλάχιστον. Και αυτά που λέει ότι θέλει κάποια να ξενυχτάει γι\'αυτόν, αυτό ίσως είναι πιο σπάνιο αλλά γιατί να μην το βρει, όπως και αυτά που δεν τον ενδιαφέρει μόνο το σεξ είναι τέλεια για μένα! Μπορεί και για άλλες γυναίκες. Όσο για τον πήχυ, πολλοί άντρες τον έχουν, για να μην πω όλοι, μην σου πω και οι γυναίκες. Όλοι λίγο πολύ θέλουμε να αισθανόμαστε κάποιοι είμαστε δεν είμαστε.

Boltseed
07-06-2010, 21:01
Originally posted by arktos
το κοινό που έχουν είναι : η φωτογραφική μηχανή. :P

mwahahahah τωρα το παρατηρησα και εγω !!!

xD

Boltseed
07-06-2010, 21:12

Μιλησες πολυ ωραια!!
*χειροκροτω!

Ειδικα στην τελευταια σου προταση!

Οποτε εχουμε και λεμε:

Θελεις να εισαι ενδιαφερον διαφορετικος τυπος.

Αλλα δεν εισαι.

Το να προσποιηθεις οτι εισαι κατι που δεν εισαι απαιτει ενεργεια και καποτε θα μεινεις απο καυσιμα, οποτε το αποριπτουμε.

Οποτε τι μενει να κανεις?

Να γινεις γενικα στην ζωη σου ενδιαφερον διαφορετικο τυπος και για να γινει αυτο , που δεν ειναι τιποτα παραπανω απο μια διαδικασια οπως διαδικασια ειναι οταν σε σκληραγωγουν στις ειδικες δυναμεις, οπως διαδικασια ειναι οταν μαθαινεις να εισαι σοβαρος στην δουλεια σου οταν πρεπει,

ετσι ειναι διαδικασια και αυτο να γινεις τετοιου ειδους ανθρωπος. Οχι ενδιαφερον,δε μου αρεσει αυτη η λεξη επειδη μοιαζει σαν να λεω οτι δεν εισαι ενδιαφερον τωρα και αυτο δε θα το ελεγα ποτε επειδη περα του δε σε ξερω μια χαρα ενδιαφερον τυπος φαινεσαι,

αλλα ας πουμε χμμμ....

να γινεις πιο δυνατος και δυναμικος χαρακτηρας.

Πως θα γινεις?

Τι ειπαμε?

Θα μελετησεις πως συμπεριφερονται οι δυναμικοι χαρακτηρες. Πως περπατανε, πως μιλανε, τι κινησεις κανουν με τα χερια τους, πως συμπεριφερονται, πως σκεφτονται. Σκεψου εναν δυναμικο χαρακτηρα ειτε αληθινο ειτε φανταστικο (απο ταινεια πχ) και να σκεφτεσαι \"αυτος τι θα εκανε στην θεση μου τωρα?\".

Σκεψου εναν δυναμικο ανθρωπο που εχεις δει ο οποιος τραβαει κοσμο γυρω του. Δες τι κινησεις κανει με τα χερια του, πως ειναι το βημα του?Αργο , γρηγορο, σταθερο? Πως ειναι ο τονος της φωνης του? Αγχωμενος? Χαλαρος?

Κοιτα μετα και ατομα που εχουν σουπερ δυναμισμο και ελεγχουν ολοκληρα πληθη οπως πολιτικους στην τηλεοραση. Νομιζεις ειναι τυχαιες οι κινησεις που κανουν με τα χερια τους? Νομιζεις ειναι τυχαιο που ο Χιτλερ πχ (κακη ωρα) σηκωνε ενα χερακι του μονο και κατω απο το μπαλκονι του προσκυναγανε στην δυναμη του οχι απο φοβο αλλα επειδη τον βλεπανε σαν προστατη τους?

Μελετησε , μελετησε , μελετησε..!!!

Για αρχη θα σου πω οτι συνηθως τα δυναμικα ατομα ειναι χαλαρα, περπατανε με αργο και σταθερο βημα, οταν καθονται καπου καταλαμβανουν μεγαλο χωρο, μπαινουν σε ενα δωματιο λες και τους ανηκει το μερος, σηκωμενο κεφαλι, ορθιοι ωμοι, κοιτανε καταματα τον αλλο οταν μιλαει κτλ κτλ

θελω να βρεις και αλλα μονος σου ομως! δε θα στα σερβιρουμε ολα στο πιατο, δεν εχει νοημα.

Αν το επαναλαβεις κατι τετοιο τεσπα γενικα να μιμησαι τετοιες συμπεριφορες λιγο λιγο την φορα, δεδομενου οτι το μυαλο μας ειναι σχεδιασμενο για να μαθαινει απιστευτα γρηγορα μεσω της επαναληψης , τοτε θα δεις οτι απλα...... θα ενσωματωσεις τετοια χαρακτηριστικα δυναμικοτητας μεσα σου.

Δεν ειναι κατι καινουριο αυτο ή μαγικο, σχεδον ολοι οι ανθρωποι το κανουν , αλλα εσυ τωρα θα το κανεις ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ!. Αυτη ειναι η διαφορα.

kaneis
07-06-2010, 21:34
πχ η κοπέλα σου γιατί να ξενυχτάει το βράδυ για σένα,θα είναι η αποκλειστική σου;δεν το νομίζω...

Το είχα γράψει και στο πρώτο μου ποστ. Βαρέθηκα να ξενυχτάω εγώ για άλλους. Κάποιος να ξενυχτήσει και για μένα. Να αναρωτιέται τι κάνω, πού είμαι, τι σκέφτομαι. Γιατί να μην το αξίζω κι εγώ αυτό; (Το ξέρω πως ακούγεται λίγο εγωιστικό).

Originally posted by RainAndWindτο έχεις ψάξει ποτέ με κάποιον ψυχολόγο αυτό το θέμα σου με τις σχέσεις;Νομίζω πως απαιτείς την υψηλότερη απόδοση από εσένα,η λέξη να με κάνει κάποια να αισθανθώ\"παίδαρος\"ήταν ενδεικτική..

Όχι δε το έχω ψάξει σε ψυχολόγο. Το \"παίδαρος\" το έγραψα γιατί μία σχέση σε κάνει να νοιώθεις ευτυχισμένος, χαρούμενος αλλά και όμορφος. Εντάξει μπορεί να ήταν και λάθος λέξη.

Originally posted by RainAndWind Είσαι ένας άντρας στα ντουζένια του,24 χρονών,μπορεί να μην είναι το σεξ πρώτο στην ατζέντα σου;;;

Είναι σημαντικότατος παράγοντας το σεξ. Άλλωστε το σεξ σημαίνει υγεία. Αλλά εξίσου σημαντικότατη είναι και ψυχική ευφορία που νιώθεις όταν είσαι με κάποιον που σε νοίαζεται και τον νοιάζεσαι. Μπορέι όταν βγαίνω έξω να λέω \"τι κοπελάρα είναι αυτή, θα ήθελα να πάω μαζί της\" αλλά όταν πέφτω για ύπνο σκέφτομαι τα πραγματα που θα μοιραζόμουν με τον άνθρωπό μου, τις βόλτες, τα ταξίδια κ.α.

ΥΓ. Δεν παρεξηγώ κανέναν. Άλλωστε ότι γράφουμε εδώ τα γράφουμε πιστεύω για να βοηθήσει ο ένας τον άλλον.

harry86
07-06-2010, 21:47
Επειδή πιστεύω ότι είμαι πολύ κοντά με τον κανείς ξαναλέω ότι νιώθει ότι κι εγώ. Ερωτική μοναξιά.

claire
08-06-2010, 03:03

lame ξε-lame ο τυπας τα ειχε μαζι με μια κουκλααααρα (το εννοω οτι μοιαζει με μοντελο!!!) για 2 χρονια. και περασαν κατι παραπανω απο υπεροχα απο οσο ξερω.

Τωρα παλι για αυτο το \"πολλοι\" θα αναγκαστω να διαφωνησω, μιας και οι πιο πολλοι αντρες που εγω συναναστρεφομαι τουλαχιστον ή και απο ιστοριες που ακουγονται γενικα απο κοσμο ,προτιμανε το concept του καλου παιδιου που κανει χαρες, και ασφαλως δεν παιρνουν τιποτα στο τελος ;p

nai, ok αυτό δεν λέει και κάτι, πολύ επιφανειακή προσέγγιση. να σου δείξω εγώ άτομα που τα έχουν με κούκλες και κούκλους πατώντας πάνω σε ανασφάλειες.
τώρα όντως αν ψάχνεις το μοντέλο, αυτός είναι ο τρόπος να το ρίξεις, πατώντας και καλλιεργώντας ανασφάλειες.

επίσης, δεν γνωρίζω κανέναν που να παίζει το καλό παιδί (οι φίλοι μου είναι καλά παιδιά, δεν το παίζουν :) να κάνει χάρες και να παίρνει τον πούλο. γενικά αν είσαι σωστός, ειλικρινής και προσγειωμένος ποτέ δεν μένεις στο ράφι.

(άσχετα πάντως με το θέμα αυτά τα σχόλια. ας μην συνεχίσουμε την παράπλευρη κουβέντα γιατί αποπροσανατολίζουμε τον θεματοθέτη :)

claire
08-06-2010, 03:16

Μιλησες πολυ ωραια!!
*χειροκροτω!

Οποτε εχουμε και λεμε:

Αλλα δεν εισαι.

Το να προσποιηθεις οτι εισαι κατι που δεν εισαι απαιτει ενεργεια και καποτε θα μεινεις απο καυσιμα, οποτε το αποριπτουμε.

Να γινεις γενικα στην ζωη σου ενδιαφερον διαφορετικο τυπος και για να γινει αυτο , που δεν ειναι τιποτα παραπανω απο μια διαδικασια οπως διαδικασια ειναι οταν σε σκληραγωγουν στις ειδικες δυναμεις, οπως διαδικασια ειναι οταν μαθαινεις να εισαι σοβαρος στην δουλεια σου οταν πρεπει,

ετσι ειναι διαδικασια και αυτο να γινεις τετοιου ειδους ανθρωπος. Οχι ενδιαφερον,δε μου αρεσει αυτη η λεξη επειδη μοιαζει σαν να λεω οτι δεν εισαι ενδιαφερον τωρα και αυτο δε θα το ελεγα ποτε επειδη περα του δε σε ξερω μια χαρα ενδιαφερον τυπος φαινεσαι,

αλλα ας πουμε χμμμ....

Πως θα γινεις?

Τι ειπαμε?

Θα μελετησεις πως συμπεριφερονται οι δυναμικοι χαρακτηρες. Πως περπατανε, πως μιλανε, τι κινησεις κανουν με τα χερια τους, πως συμπεριφερονται, πως σκεφτονται. Σκεψου εναν δυναμικο χαρακτηρα ειτε αληθινο ειτε φανταστικο (απο ταινεια πχ) και να σκεφτεσαι \"αυτος τι θα εκανε στην θεση μου τωρα?\".

Σκεψου εναν δυναμικο ανθρωπο που εχεις δει ο οποιος τραβαει κοσμο γυρω του. Δες τι κινησεις κανει με τα χερια του, πως ειναι το βημα του?Αργο , γρηγορο, σταθερο? Πως ειναι ο τονος της φωνης του? Αγχωμενος? Χαλαρος?

Κοιτα μετα και ατομα που εχουν σουπερ δυναμισμο και ελεγχουν ολοκληρα πληθη οπως πολιτικους στην τηλεοραση. Νομιζεις ειναι τυχαιες οι κινησεις που κανουν με τα χερια τους? Νομιζεις ειναι τυχαιο που ο Χιτλερ πχ (κακη ωρα) σηκωνε ενα χερακι του μονο και κατω απο το μπαλκονι του προσκυναγανε στην δυναμη του οχι απο φοβο αλλα επειδη τον βλεπανε σαν προστατη τους?

Για αρχη θα σου πω οτι συνηθως τα δυναμικα ατομα ειναι χαλαρα, περπατανε με αργο και σταθερο βημα, οταν καθονται καπου καταλαμβανουν μεγαλο χωρο, μπαινουν σε ενα δωματιο λες και τους ανηκει το μερος, σηκωμενο κεφαλι, ορθιοι ωμοι, κοιτανε καταματα τον αλλο οταν μιλαει κτλ κτλ

θελω να βρεις και αλλα μονος σου ομως! δε θα στα σερβιρουμε ολα στο πιατο, δεν εχει νοημα.

Αν το επαναλαβεις κατι τετοιο τεσπα γενικα να μιμησαι τετοιες συμπεριφορες λιγο λιγο την φορα, δεδομενου οτι το μυαλο μας ειναι σχεδιασμενο για να μαθαινει απιστευτα γρηγορα μεσω της επαναληψης , τοτε θα δεις οτι απλα...... θα ενσωματωσεις τετοια χαρακτηριστικα δυναμικοτητας μεσα σου.

Δεν ειναι κατι καινουριο αυτο ή μαγικο, σχεδον ολοι οι ανθρωποι το κανουν , αλλα εσυ τωρα θα το κανεις ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ!. Αυτη ειναι η διαφορα.

διαφωνώ κάπως. πρώτον αν δεν είσαι από τη φύση σου σούπερ εσωστρεφής και δυναμικός, δεν παίζει να γίνεις όσα τρικ και να δοκιμάσεις. οκ , μια μικρή βελτίωση μπορεί να δεις, αλλά όχι πλήρη μεταμόρφωση.

επίσης, ο άνθρωπος μπορεί να είναι υπερ-γαμάτος, αλλά αυτό να μην φαίνεται με την πρώτη κουβέντα, να θέλει λίγο χρόνο να χαλαρώσει. και σίγουρα υπάρχουν κοπέλες που δίνουν χρόνο. δεν τους περνάμε και από εξετάσεις. εμένα προσωπικά μου φαίνεται πιο γλυκός ένας συνασταλμένος άντρας, παρά ο δυναμικός που προσπαθέι να εντυπωσιασει και παριστάνει τον σούπερ άνετο.ειδικά η εικόνα που περιγράφεις με τον τύπο που πιάνει πολύ χώρο και κοιτάει το δωμάτιο λες και τους ανήκει.. πολύ εγωκεντρική συμπεριφορά μου βγάζει, σε φάση \"σιγά ρε μάΝγκα, ποιος είσαι\".

τι να πω! γουστάρουν τέτοιους οι γυναίκες!?

Boltseed
08-06-2010, 03:39
διαφωνώ κάπως. πρώτον αν δεν είσαι από τη φύση σου σούπερ εσωστρεφής και δυναμικός, δεν παίζει να γίνεις όσα τρικ και να δοκιμάσεις.

που το βασιζεις το παραπανω?
οταν λες φυση?
τι εννοεις?
γονιδια dna? συγκεκριμενες πρωτεινες?
Προσεξε γιατι καπως ετσι ξεκινανε και τις θεωριες τους οι ρατσιστες, με βαση το \"η φυση...\"

επίσης, ο άνθρωπος μπορεί να είναι υπερ-γαμάτος, αλλά αυτό να μην φαίνεται με την πρώτη κουβέντα, να θέλει λίγο χρόνο να χαλαρώσει. και σίγουρα υπάρχουν κοπέλες που δίνουν χρόνο. δεν τους περνάμε και από εξετάσεις. εμένα προσωπικά μου φαίνεται πιο γλυκός ένας συνασταλμένος άντρας, παρά ο δυναμικός που προσπαθέι να εντυπωσιασει και παριστάνει τον σούπερ άνετο.ειδικά η εικόνα που περιγράφεις με τον τύπο που πιάνει πολύ χώρο και κοιτάει το δωμάτιο λες και τους ανήκει.. πολύ εγωκεντρική συμπεριφορά μου βγάζει, σε φάση \"σιγά ρε μάΝγκα, ποιος είσαι\".

τι να πω, γουστα ειναι αυτα.

απλα απο δικια μου εμπειρια αλλα και απο μελετες αλλων παρατηρω οτι το προτυπο του δυναμικου χαρακτηρα, και οταν λεω δυναμικου δεν εννοω του \"δερνω και φωναζω επειδη ειμαι νταης να\'ουμε\" αλλα αυτου που μπορει να σταθει στα ποδια του και να παρει αποφασεις, ειναι και το πιο αρεστο........συνηθως.

Απο εκει και περα ομως ειναι θεμα γουστου.

*edit:

και για ονομα του θεου δεν ειπα πουθενα να γινει ο αλλος δυναμικος για να βρει κοπελα. Ενας δυναμισμος γενικα θα τον ωφελησει στην ζωη του σε πολλους τομεις. Για το καλο του θα γινει αυτο. Και μεσα σε αυτα τα καλα θα του ερθει και αυτο που ψαχνει.

arktos
08-06-2010, 03:51

πχ η κοπέλα σου γιατί να ξενυχτάει το βράδυ για σένα,θα είναι η αποκλειστική σου;δεν το νομίζω...

Το είχα γράψει και στο πρώτο μου ποστ. Βαρέθηκα να ξενυχτάω εγώ για άλλους. Κάποιος να ξενυχτήσει και για μένα. Να αναρωτιέται τι κάνω, πού είμαι, τι σκέφτομαι. Γιατί να μην το αξίζω κι εγώ αυτό; (Το ξέρω πως ακούγεται λίγο εγωιστικό).

Originally posted by RainAndWindτο έχεις ψάξει ποτέ με κάποιον ψυχολόγο αυτό το θέμα σου με τις σχέσεις;Νομίζω πως απαιτείς την υψηλότερη απόδοση από εσένα,η λέξη να με κάνει κάποια να αισθανθώ\"παίδαρος\"ήταν ενδεικτική..

Όχι δε το έχω ψάξει σε ψυχολόγο. Το \"παίδαρος\" το έγραψα γιατί μία σχέση σε κάνει να νοιώθεις ευτυχισμένος, χαρούμενος αλλά και όμορφος. Εντάξει μπορεί να ήταν και λάθος λέξη.

Originally posted by RainAndWind Είσαι ένας άντρας στα ντουζένια του,24 χρονών,μπορεί να μην είναι το σεξ πρώτο στην ατζέντα σου;;;

Είναι σημαντικότατος παράγοντας το σεξ. Άλλωστε το σεξ σημαίνει υγεία. Αλλά εξίσου σημαντικότατη είναι και ψυχική ευφορία που νιώθεις όταν είσαι με κάποιον που σε νοίαζεται και τον νοιάζεσαι. Μπορέι όταν βγαίνω έξω να λέω \"τι κοπελάρα είναι αυτή, θα ήθελα να πάω μαζί της\" αλλά όταν πέφτω για ύπνο σκέφτομαι τα πραγματα που θα μοιραζόμουν με τον άνθρωπό μου, τις βόλτες, τα ταξίδια κ.α.

ΥΓ. Δεν παρεξηγώ κανέναν. Άλλωστε ότι γράφουμε εδώ τα γράφουμε πιστεύω για να βοηθήσει ο ένας τον άλλον.

kaneis , αυτά που ζητάς από μια γυναίκα και αυτά που είσαι διατεθειμένος να δώσεις ακούγονται τέλεια.
δυστυχώς όμως όταν κυκλοφορούμε, αυτά δεν φαίνονται από κάπου.
νομίζω τελικά πως μέσω νετ, θα βρεις τη κοπέλα σου. :)

claire
08-06-2010, 03:58
\"από τη φύση σου\" είναι μια έκφραση.που αναφέρεται στην προσωπικότητα, στην ιδιοσυγκρασία. πως λέμε φύσει απαισιόδοξος? ε, κάτι ανάλογο. δεν ξέρω κάποια παιδάκια είναι πιο κοινωνικά, κάποια άλλα όχι.να πω την αλήθεια πιστέυω πως τέτοιες τάσεις μας τις κληρονομούν οι γονείς. μετά φυσικά παίζει και τεράστιο ρόλο το περιβάλλον τα πρώτα χρόνια της ζωής μας. από την άλλη ρατσιστικό είναι όχι το να αναγνωρίζουμε την διαφορετικότητα, αλλά να μην την αποδεχόμαστε και να προσπαθούμε να αλλάξουμε κάθε μας στοιχείο με άλλα που θεωρούνται καλύτερα. αυτά ως προς το ετυμολογικό κομμάτι :)

οπότε, άλλο δυναμικός και άλλο αυτό που περιγράφεις. άλλο να μπορείς να σταθέις στα πόδια σου, άλλο να μπορείς να πάρεις μέρος σε μια ενδιαφέρουσα συζήτηση και άλλο αυτό που περιγράφεις.
υπάρχουν πάρα πολλοί ήσυχοι άνθρωποι που είναι υπέρ το δέον σταθεροί, αποφασιστικοί και ενδιαφέροντες. και άλλοι που δείχνουν άνετοι και μέσα τους δεν ξέρουν που τους πάνε τα 4 και είναι εντελώς ανώριμοι.

claire
08-06-2010, 04:00
κι εγώ να πω, ότι δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου το ποστ (για την ακρίβεια δεν έχω διαβάσει καν το αρχικό ποστ :$)
στα ποστ της τελευταίας σελίδας απαντάω... οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς έχει παιχτεί με τον θεματοθέτη και τις γυναίκες!

arktos
08-06-2010, 04:03
και άλλοι που δείχνουν άνετοι και μέσα τους δεν ξέρουν που τους πάνε τα 4 και είναι εντελώς ανώριμοι.

οι χειρότερες περιπτώσεις!

claire
08-06-2010, 04:03
και προς θεού(?) δεν λέω να μην προσεγγίζει κοπέλες σε μαγαζιά και τέτοια. φυσικά και να το κάνει, για μένα δεν υφίσταται καν θέμα χυλόπιτας. απλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται να αλλάξει όλο του το είναι για να φλερτάρει

(αν και μεταξύ μας, μέσα σε παρέες γίνονται όλα τα κονέ)

Boltseed
08-06-2010, 04:05
από την άλλη ρατσιστικό είναι όχι το να αναγνωρίζουμε την διαφορετικότητα, αλλά να μην την αποδεχόμαστε και να προσπαθούμε να αλλάξουμε κάθε μας στοιχείο με άλλα που θεωρούνται καλύτερα.

οποτε ενας πχ κακος μαθητης που βαριεται να διαβαζει τα μαθηματα του, να μην προσπαθησει να αλλαξει αυτη την κατασταση για να μην χασει αυτο το \"εγω\" του ε?

arktos
08-06-2010, 04:06
και προς θεού(?) δεν λέω να μην προσεγγίζει κοπέλες σε μαγαζιά και τέτοια. φυσικά και να το κάνει, για μένα δεν υφίσταται καν θέμα χυλόπιτας. απλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται να αλλάξει όλο του το είναι για να φλερτάρει

καλέ, πήγαινε και διάβασε τα προηγούμενα ποστ.
τα είπαμε αυτά. :D

claire
08-06-2010, 04:08

από την άλλη ρατσιστικό είναι όχι το να αναγνωρίζουμε την διαφορετικότητα, αλλά να μην την αποδεχόμαστε και να προσπαθούμε να αλλάξουμε κάθε μας στοιχείο με άλλα που θεωρούνται καλύτερα.

οποτε ενας πχ κακος μαθητης που βαριεται να διαβαζει τα μαθηματα του, να μην προσπαθησει να αλλαξει αυτη την κατασταση για να μην χασει αυτο το \"εγω\" του ε?

αχ έπεσες στον τομέα μου τώρα!

ε ας προσπαθήσει, αλλά η βαρεμάρα δεν νικιέται με τίποτα!
άσε που οι κακοί μαθητές, σχεδόν ποτέ δεν βαριούνται... κάτι άλλο παίζει από πίσω (μαθησιακές δυσκολίες, δυσλεξίες και τέτοια)

οκ, υπάρχουν και μερικοί που βολέυονται με το 12, αν και μπορούν παραπάνω... αλλά είναι λίγοι αυτοί...

Boltseed
08-06-2010, 04:08
ωχ ω παλι σε χυλοπιτες γυρναμε?
οσο οξυμορο και αν ακουστει πολυ θα ηθελα τωρα να φαω μια δεδομενου οτι ειναι 3 το βραδυ και τα ντουλαπια μου ειναι πιο αδεια. Οχι ψεματα- πρεπει να εχω λιγη κετσαπ.
κλαψ :/

claire
08-06-2010, 04:09

καλέ, πήγαινε και διάβασε τα προηγούμενα ποστ.
τα είπαμε αυτά. :D

διάβασα το πρώτοοο ποστ! αλλά είναι πολλές σελίδες όλο το θέμα.

Boltseed
08-06-2010, 04:13

Limiting belief alert!
*ηχος απο σειρηνα!

http://www.naturaltherapypages.com.au/article/Limiting_Beliefs

άσε που οι κακοί μαθητές, σχεδόν ποτέ δεν βαριούνται... κάτι άλλο παίζει από πίσω (μαθησιακές δυσκολίες, δυσλεξίες και τέτοια)

οκ, υπάρχουν και μερικοί που βολέυονται με το 12, αν και μπορούν παραπάνω... αλλά είναι λίγοι αυτοί...

+100
εχεις δικιο σε αυτο. αρκετοι μαλιστα ειναι και ιδιαιτερα διημιουργικοι και απλα δεν μπορουνε να ασχολουνται με τα οχι και τοσο ειδικα σχολεια μας σε αυτα τα θεματα που εχουμε παρομοιασει το καλος μαθητης->εξυπνος μαθητης , κακος μαθητης-> μπετον αρμε

arktos
08-06-2010, 04:14
ωχ ω παλι σε χυλοπιτες γυρναμε?
οσο οξυμορο και αν ακουστει πολυ θα ηθελα τωρα να φαω μια δεδομενου οτι ειναι 3 το βραδυ και τα ντουλαπια μου ειναι πιο αδεια. Οχι ψεματα- πρεπει να εχω λιγη κετσαπ.
κλαψ :/

θα κερνούσα ένα τοστάκι ( μη νομίζεις και τίποτα σπουδαίο δηλαδή ) αλλά είσαι στην άλλη άκρη του κόσμου κι εσύ. :D

claire
08-06-2010, 04:14

Μιλησες πολυ ωραια!!
*χειροκροτω!

Οποτε εχουμε και λεμε:

Αλλα δεν εισαι.

αλλα ας πουμε χμμμ....

Πως θα γινεις?

Τι ειπαμε?

διαφωνώ κάπως. πρώτον αν δεν είσαι από τη φύση σου σούπερ εσωστρεφής και δυναμικός, δεν παίζει να γίνεις όσα τρικ και να δοκιμάσεις. οκ , μια μικρή βελτίωση μπορεί να δεις, αλλά όχι πλήρη μεταμόρφωση.

τι να πω! γουστάρουν τέτοιους οι γυναίκες!?

επίσης, δεν έγραψα να μην προσπαθήσει για αυτοβελτίωση.. αλλά ότι όσα τρικ τέτοιου τύπου και να δοκιμάσει δεν νομίζω ότι θα γίνει άλλος άνθρωπος...

και επίσης οι συνεσταλμένοι και ντροπαλοί που κοκκινίζουν όταν μιλάνε στην κοπέλα που τους αρέσει είναι σούπερ κιουτ! γιατί να το αλλάξει αυτό ο άνθρωπας!??!?!

claire
08-06-2010, 04:16

Limiting belief alert! *ηχος απο σειρηνα!

http://www.naturaltherapypages.com.au/article/Limiting_Beliefs

+100
εχεις δικιο σε αυτο. αρκετοι μαλιστα ειναι και ιδιαιτερα διημιουργικοι και απλα δεν μπορουνε να ασχολουνται με τα οχι και τοσο ειδικα σχολεια μας σε αυτα τα θεματα που εχουμε παρομοιασει το καλος μαθητης->εξυπνος μαθητης , κακος μαθητης-> μπετον αρμε

ρε συ ελεοc. μην κολλάς σε κάθε ατάκα! κι αυτό έκφραση είναι σαν το οι βλάκες είναι αήττητοι...

arktos
08-06-2010, 04:16
claire , όταν ένας άντρας κοκκινίζει όταν μιλάει σε μία γυναίκα είναι απαραίτητο πως του αρέσει ?

claire
08-06-2010, 04:18
claire , όταν ένας άντρας κοκκινίζει όταν μιλάει σε μία γυναίκα είναι απαραίτητο πως του αρέσει ?

φαντάζομαι πως αν δεν μιλάμε για περιπτώσεις με κοινωνική φοβία ή κάτι τέτοιο, ε μπορεί κάτι να λέει το κοκκινισματάκι :P

Boltseed
08-06-2010, 04:22
τι ενα τοστακι , 30 τοστακια ειμαι ετοιμος να φαω τωρα φσσσ

τεσπα , παω να πεσω τωρα , ειναι 3.20 και ξεμενω απο μπαταρια. και δεν εννοω στο λαπτοπ. zzzz... cyaaazzz

στον υπνο μου θα δω φαι. πολυ φαι.... μμμμ.....

RainAndWind
08-06-2010, 04:28
Εδώ είστε χαμένα ε;Tώρα θα δεις εσύ BoltSid-Vicious που ήθελες να μεταμορφώσεις το παιδί σε χίτλερ περφόρμανς δωματίου,λοοολ:D
Είμαι λίγο με την Claire εδώ,δεν ξέρω κατά πόσο είναι δυνατό να επιδοθείς σε κυνήγια προσωπικοτήτων,ίσως να υιοθετήσεις κάποια στοιχεία μερικές φορές,από κάποιες συμπεριφορές που θαυμάζεις και βρίσκεις να σε αφορούν αλλά αυτό είναι άλλο και άλλο να επιδοθείς σε ένα αδιάκοπο τρεχαλητό ψαξίματος ποιος είμαι άραγε μέσα από την εικόνα των άλλων εαυτών.Θα καταντήσεις ένα παζλ από θραύσματα άλλων.Και μπορεί να είναι και τραγικοί οι συνδυασμοί επίσης.Πχ για σκέψου κάποιος να έχει θραύσματα του μουσολίνι,του μεγαλέξανδρου,του κούγια και του αυτιά;Ή μία να έχει διαλέξει κομμάτια από την Πασιονάρια,την σαρρή και την Τρέμη ταυτόχρονα;Tρέμω.

arktos
08-06-2010, 04:35
τι ενα τοστακι , 30 τοστακια ειμαι ετοιμος να φαω τωρα φσσσ

τεσπα , παω να πεσω τωρα , ειναι 3.20 και ξεμενω απο μπαταρια. και δεν εννοω στο λαπτοπ. zzzz... cyaaazzz

στον υπνο μου θα δω φαι. πολυ φαι.... μμμμ.....

όνειρα γλυκά!και καλή χόρταση...:D

kaneis
08-06-2010, 13:50
και επίσης οι συνεσταλμένοι και ντροπαλοί που κοκκινίζουν όταν μιλάνε στην κοπέλα που τους αρέσει είναι σούπερ κιουτ! γιατί να το αλλάξει αυτό ο άνθρωπας!??!?!

Πες μας που συχνάζουν αυτές οι κοπέλς που μας βρίσκουν σουπερ κιουτ να πάμε :)

konstantina_ena
08-06-2010, 14:08
παντως να πω και εγω την γνωμη μου σαν γυναικα προτιμαω τους ντροπαλους...μην μασας λοιπον!!!!η ντροπη ειναι μαγκια...................................

krino
08-06-2010, 14:26

Πες μας που συχνάζουν αυτές οι κοπέλς

στο φορουμ

:cool:

Paolo_1
08-06-2010, 23:10
Παιδιά καταλάβετέ το.Το γκομενικό(όπως και την κοινωνικότητα) ή το\'χεις δεν το\'χεις.Μη δίνετε τζάμπα ελπίδες σε κάποιους που έχουν περάσει την ηλικία όπου έπρεπε να έχουν ήδη αποκτήσει σεξουαλικές εμπειρίες.Σ\'έναν 24αρη και πάνω δεν μπορείς να λες \'θα βρεις και συ κάποτε μια\'.Αφού δεν έχει βρει μέχρι τώρα πότε θα βρει δηλαδή;Αυτοί που δεν \'το έχουν\' είναι καταδικασμένοι να τη βγάζουν ή με χούφτα ή με μπουρδέλα.Θυμάστε τα σχολικά σας χρόνια;Οι \'γκομενιάρηδες\' πηδούσαν από τα 14-15,τί να λέμε τώρα;Γιατί δεν λέτε ότι αν ένας 24αρης γνωρίσει μια κοπέλα και της πει ότι έχει μηδέν εμπειρίες θα φάει αμέσως \'πόρτα\';Σκληρό αλλά έτσι είναι,ψέματα να πούμε;Προσωπικά πιστεύω ότι οι γυναίκες δεν είναι σε θέση να γνωρίζουν την ανδρική ψυχολογία και να δίνουν συμβουλές σε τέτοια θέματα,όπως και το αντίστροφο βέβαια.

Και γι\'αυτά που διάβασα πιο πάνω,για γνωριμίες απ\'το πουθενά,έχω να πω ότι αν δεν σου την \'πέσει\'από μόνη της μια γυναίκα,δεν έχεις και πολλές πιθανότητες να κάνεις κάτι μαζί της.Το πιθανότερο είναι να φας άλλη μια χυλόπιτα και η ψυχολογία σου να πέσει κι άλλο.

whitecandle
08-06-2010, 23:14
Υπάρχουν και καλές κοπέλες Πάολο, μην τα βάζεις όλα στο ίδιο τσουβάλι. Και αν δεν ξέρουμε εμείς να δώσουμε συμβουλές που είμαστε από το αντίθετο φύλο τότε ποιός ξέρει;;;;; Δεν την πέφτουν οι γυναίκες, οι άντρες την πέφτουν.

krino
08-06-2010, 23:21

Δεν την πέφτουν οι γυναίκες, οι άντρες την πέφτουν.

λαθος το ξερεις το ποιημα,
οσο με αφορα δεν την εχω πεσει ποτε μα ποτε σε γυναικα.

:P

whitecandle
09-06-2010, 00:06

λαθος το ξερεις το ποιημα,
οσο με αφορα δεν την εχω πεσει ποτε μα ποτε σε γυναικα.

Το συνηθισμένο αυτό είναι, τώρα με σένα τι γίνεται :S

Lou!
09-06-2010, 00:21
Παιδιά καταλάβετέ το.Το γκομενικό(όπως και την κοινωνικότητα) ή το\'χεις δεν το\'χεις.Μη δίνετε τζάμπα ελπίδες σε κάποιους που έχουν περάσει την ηλικία όπου έπρεπε να έχουν ήδη αποκτήσει σεξουαλικές εμπειρίες.Σ\'έναν 24αρη και πάνω δεν μπορείς να λες \'θα βρεις και συ κάποτε μια\'.Αφού δεν έχει βρει μέχρι τώρα πότε θα βρει δηλαδή;Αυτοί που δεν \'το έχουν\' είναι καταδικασμένοι να τη βγάζουν ή με χούφτα ή με μπουρδέλα.Θυμάστε τα σχολικά σας χρόνια;Οι \'γκομενιάρηδες\' πηδούσαν από τα 14-15,τί να λέμε τώρα;Γιατί δεν λέτε ότι αν ένας 24αρης γνωρίσει μια κοπέλα και της πει ότι έχει μηδέν εμπειρίες θα φάει αμέσως \'πόρτα\';Σκληρό αλλά έτσι είναι,ψέματα να πούμε;Προσωπικά πιστεύω ότι οι γυναίκες δεν είναι σε θέση να γνωρίζουν την ανδρική ψυχολογία και να δίνουν συμβουλές σε τέτοια θέματα,όπως και το αντίστροφο βέβαια.

Και γι\'αυτά που διάβασα πιο πάνω,για γνωριμίες απ\'το πουθενά,έχω να πω ότι αν δεν σου την \'πέσει\'από μόνη της μια γυναίκα,δεν έχεις και πολλές πιθανότητες να κάνεις κάτι μαζί της.Το πιθανότερο είναι να φας άλλη μια χυλόπιτα και η ψυχολογία σου να πέσει κι άλλο.

paolo, μήπως θα έπρεπε αντί να βγάζεις όλα αυτά τα αυθαίρετα συμπεράσματα τα οποία προωθείς και με βεβαιότητα μάλιστα, να διαβάσεις κάνα βιβλίο για κοινωνικές δεξιότητες να ξεστραβωθείς λιγάκι?

ε, αυτό για το κοινωνικό \"ή το χεις ή δεν το χεις\" δεν το πιστεύω με την καμία. κι εγώ με θεωρώ πρώην μέγιστο κοινωνικό ντουβάρι και άλλαξα κάπως. δεν το πιστεύω ούτε καν για τις τέχνες κ ούτε κ για τίποτα μεταξύ μας, εκτός κι αν μιλάμε ότι κάποιος θέλει να βάλει έναν τόσο υψηλό στόχο όπως να γίνει ο σουμάχερ της οδήγησης, ή ο πύρρος δήμας της άρσης βαρών, ή ο pablo picasso της ζωγραφικής, ή ο υπουργός εξωτερικών την αμερικής στις δημόσιες σχέσεις. για πιο ρεαλιστικούς κ μέτριας δυσκολίας στόχους χωράει τεράστια πρόοδος με την εξάσκηση.

τώρα, εντάξει αν θέλεις αλλαγή ως διά μαγείας μέσα σε μια μέρα, τότε πάω πάσο.

αυτό που λες για τον 24ari που δεν έχει βρει μέχρι τώρα, πότε θα βρει, μπορεί να μην έχει βρει μέχρι τώρα γιατί χρησιμοποιεί συνέχεια μια λανθασμένη μέθοδο και προσπαθεί κ ξαναπροσπαθεί χρησιμοποιώντας την ίδια λανθασμένη μέθοδο. αν αλλάξει μέθοδο θα βρει. αν αλλάξει κάποιες παραμέτρους που αποτελούν τις λανθασμένες παραμέτρους μπορεί να βρει. τα παρελθοντικά data δεν είναι καμιά απόδειξη κ για το τι θα συμβεί στο μέλλον, αν στο μέλλον αλλάξουν κάποιοι παράγοντες. αν βέβαια κάποιος κάνει τα ίδια κα τα ίδια, τότε ναι, μπορεί να συμβεί αυτό που λες.

krino
09-06-2010, 00:29

Αυτοί που δεν \'το έχουν\' είναι καταδικασμένοι να τη βγάζουν ή με χούφτα ή με μπουρδέλα.

δεν ξερω πως φτανει ενας 24αρης να γινει χουφτοβιος.....
παντως δεν παιζει να πουμε οτι δεν υπαρχουν γυναικες.
Υπαρχουν και περισευουν.
Αν καποιος θελει σωνει και καλα να βρει γυναικα,
να κοιταξει τι πρεπει να κανει για να αλλαξει στυλ να παιζει στο στερεωμα.
Αλλιως οντως θα μεινει εκει που ειναι.

Μην γελιομαστε,
ενας ανθρωπος ενδιαφερεται για μας, γιατι βγαζει μια θετικη να το πω αυρα και ειτε οι κινησεις του, ειτε το στησιμο του τον προσελκυει.

Εγω τωρα,
δεν με ενδιαφερει να αλλαξω κανενα στυλ,
ειμαι οπως ειμαι, βγαζω οτι βγαζω, και η σταση μου ηταν παντα,
οποιες με γουσταρουν μου κανει και ειμαι μια χαρα.
Οσες με βριζουν δεν πειραζει θα το αντεξω. :P
Δεν με αγχωσε ποτε το γεγονος ουτε προκειται αλλωστε.
Και αν θες στατιστικα, ελλειψη απο γυναικες δεν ειχα,
δεν ξερω γιατι, ισως το στυλ μου να τους αρεσει, αλλα και δεν το εχω αναλυσει και παρα πολυ, γιατι το ζητουμενο μου ηταν παντα να ειμαι ο εαυτος μου.....

ποτε στη ζωη μου δεν εχω πλησιασει γυναικα και να της πω, ξερεις μου την δινεις.... :D
Ισως αν το εκανα να ειχα πιο πολλες επιτυχιες, αλλα δεν βαριεσαι....
Προτιμω ετσι γιατι νιωθω πιο χαλαρος.

εγω ειμαι της αποψης,
να εισαι ο εαυτος σου, οτι αλλο δεν ταιριαζει.

claire
09-06-2010, 02:27

δεν το λέμε γιατί δεν ισχύει. γιατί υπάρχουν και 24αρες που επισης δεν έχουν εμπειρίες και δεν θα απορρίψουν κάποιον γι αυτόν το λόγο.
προσωπικά γνωρίζω άτομο που έκανε την πρώτη του σχέση στα 23. μέχρι τότε, απολύτως τίποτα!

whitecandle
09-06-2010, 02:34
δεν το λέμε γιατί δεν ισχύει. γιατί υπάρχουν και 24αρες που επισης δεν έχουν εμπειρίες και δεν θα απορρίψουν κάποιον γι αυτόν το λόγο.
προσωπικά γνωρίζω άτομο που έκανε την πρώτη του σχέση στα 23. μέχρι τότε, απολύτως τίποτα!
Κι όμως ισχύει σε ένα μεγάλο βαθμό. Οι περισσότερες τα κοιτάνε αυτά. Ξέρω παράδειγμα ενός που τον είχαν απορρίψει κανα δυο τρεις και τελικά βρήκε αγκαλιά στην ξαδέρφη μου.

Boltseed
09-06-2010, 02:39

Κι όμως ισχύει σε ένα μεγάλο βαθμό. Οι περισσότερες τα κοιτάνε αυτά. Ξέρω παράδειγμα ενός που τον είχαν απορρίψει κανα δυο τρεις και τελικά βρήκε αγκαλιά στην ξαδέρφη μου.

ουφ, για μισο κλασμα δευτερολεπτου διαβασα \"βρηκε αγκαλια στην ξαδερφη Του\" και τρομαξα λιγακι ;D

whitecandle
09-06-2010, 02:46
ουφ, για μισο κλασμα δευτερολεπτου διαβασα \"βρηκε αγκαλια στην ξαδερφη Του\" και τρομαξα λιγακι ;D

claire
09-06-2010, 03:08

τελικά βρήκε όμως!

whitecandle
09-06-2010, 11:35
τελικά βρήκε όμως!
Μα είπα ότι ισχύει σε μεγάλο βαθμό, όχι τελείως. Και εκτός από αυτό, είναι και κούκλος, κάποια στιγμή θα βρισκε.

kaneis
09-06-2010, 15:21

Σκληρό το ποστ. Δυστυχώς όμως δε μπορώ να διαφωνήσω και πολύ.

whitecandle
09-06-2010, 15:24

Σκληρό το ποστ. Δυστυχώς όμως δε μπορώ να διαφωνήσω και πολύ.
kaneis σου απαντήσαμε κι άλλοι, μόνο αυτό είδες;

kaneis
09-06-2010, 15:53
Και οι άλλες απόψεις σωστές μου φαίνονται. Μπορεί τόσα χρόνια να μην έκανα κάτι καλά. Να μην ήταν σωστή η τακτική μου. Απλώς πιστεύω κι εγώ πως όταν έρθει μια κοπέλα και καταλάβει οτι θα είναι η πρώτη μου θα απομακρυνθεί άμεσα γιατί θα αναρωτιέται πως κάτι δεν παέι καλά με μένα. Λογικό το βρίσκω.

whitecandle
09-06-2010, 15:57
Και οι άλλες απόψεις σωστές μου φαίνονται. Μπορεί τόσα χρόνια να μην έκανα κάτι καλά. Να μην ήταν σωστή η τακτική μου. Απλώς πιστεύω κι εγώ πως όταν έρθει μια κοπέλα και καταλάβει οτι θα είναι η πρώτη μου θα απομακρυνθεί άμεσα γιατί θα αναρωτιέται πως κάτι δεν παέι καλά με μένα. Λογικό το βρίσκω.
Δυστυχώς όπως τα λες είναι :(

Boltseed
09-06-2010, 19:39
το ενδιαφερον σε ολο αυτο παντως ειναι οτι τοση ωρα μιλας με θεωριες. Λες οτι πιστευεις θα γινει το ενα, λεει ο paolo τις δικες του θεωριες επισης για το τι πιστευει θα γινει και γενικα ο καθενας βγαζει μεσα απο την φαντασια του την δικια του κοσμοθεωρια και προσπαθει να την περασει και στους αλλους μαλιστα...

Ο Paolo μιλησε για μπουρδελα. Οκ, αυτος βρηκε κατα την γνωμη του μια λυση που φαινεται να τον ευχαριστει. Εμενα ομως που δεν με ευχαριστει καθολου η ιδεα του να αγγαλιαζω μια η οποια πριν 12 λεπτα π&ηδιοτανε και δε ξερω και γω τι αλλο εκανε με αλλον και αλλα 15 λεπτα πιο πριν το ιδιο και τουμπαλιν , τι να κανω? Να παω να φουνταρω μιας και δεν με ευχαριστει η λυση του Paolo?

Εγω μιλησα με πραξεις, μιλησα με παραδειγματα , οχι με θεωριες σκετο.

Οταν βγεις με μια και σε αποριψει επειδη θα το θεωρησει σουπερ ντουπερ εξωγηινο να μην εχεις ξανακανει σχεση τωρα στα 24 σου, στην ηλικια για συνταξη δηλαδη, επειδη θα της χαλασει το καρμα, τοτε ελα εδω να μας το πεις. Μεχρι τοτε μην βγαζεις ομως συμπερασματα για ενα θεμα το οποιο φαινεται να μην γνωριζεις καλα. Και αυτο δε το λεω με αρνητικο τροπο, ισα ισα το θεωρω μεγιστη μαγκιά καποιος να παραδεχτει οτι δε γνωριζει κατι και να ζητησει συμβουλες. Αυτο για εμενα δειχνει ανοιχτομυαλο ανθρωπο. Και μονο που ανοιξες θεμα για να παρεις γνωμες εγω το βρισκω απλα μαγκιά το λιγοτερο..!

Ενταξει δε λεω καλες ειναι οι θεωριες, αλλα μεσα απο φιλοσοφιες μην περιμενεις να γινει τιποτα το ουσιαστικο.

Κανε ΠΡΑΞΕΙΣ και ελα γραψε μας πισω τα ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

Θελω να ερθεις σε ενα ποστ και να πεις

\"Πηγα στην ταδε εγινε το και το και δε μου ξαναμιλησε!\"

να το συζητησουμε πως να το βελτιωσεις..! Αυτο ναι, αυτο μια χαρα σηκωνει συζητηση..! Δοξα το θεο αυτο το φορα εχει γυρευε ποσο κοσμακι να σου απαντησει καταλληλα και ωραια, σε φορουμ που ασχολειται με ψυχολογια εισαι μελος οχι σε φορουμ που ασχολειται με εξοπλισμους γεωργικων μηχανηματων..! Καπια χρησιμη απαντηση θα βρεις...

Οχι τιποτα αλλα να εχουν και μια βαση αυτα που λεμε απο την ζωη και οχι απλα να ειναι πραγματα που ακουμε απο αλλους , ιστοριες και θεωριες μας..

Τωρα για το αν εχουμε δικιο ή αδικο εμενα προσωπικα αυτο, απο μονο του, δε μου λεει και τιποτα. Εσενα πρεπει να σου λεει ομως και να προσπαθησεις αυτο το \"καλα μου τα λενε αυτοι στο ePsychology\" να το ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΕΙΣ οσο περισσοτερο μπορεις με ΠΡΑΞΕΙΣ στον εξω κοσμο ωστε να τις ΕΞΑΡΓΥΡΩΣΕΙΣ με αποτελεσματα.

whitecandle
09-06-2010, 19:47
Έχω μια απορία αλλά πάλι θα αυξήσω το ρεκόρ μου (των ποστ μου). Που τα βρίσκεις όλα αυτά τα κατεβατά και τα σκέφτεσαι βρε Bolt? Μου φαίνεται περίεργο. Όπως και πολλοί άλλοι, ειδικά όταν πάνε να ανοίξουν ένα θέμα. Εγώ το πιο πολύ που έχω γράψει είναι άντε 7 σειρές σε ένα θέμα που με απασχολεί πάρα πολύ :D Αυτά τα άσχετα :D

Paolo_1
10-06-2010, 22:34

Ο Paolo μιλησε για μπουρδελα. Οκ, αυτος βρηκε κατα την γνωμη του μια λυση που φαινεται να τον ευχαριστει. Εμενα ομως που δεν με ευχαριστει καθολου η ιδεα του να αγγαλιαζω μια η οποια πριν 12 λεπτα π&ηδιοτανε και δε ξερω και γω τι αλλο εκανε με αλλον και αλλα 15 λεπτα πιο πριν το ιδιο και τουμπαλιν , τι να κανω? Να παω να φουνταρω μιας και δεν με ευχαριστει η λυση του Paolo?

Εδώ κάνεις ένα λάθος.Νομίζεις ότι αρέσει σε μένα ή σε πολλούς άλλους να επισκέπτονται τέτοια μέρη;Να πληρώνουν 30-40 ευρώ για κάτι που έπρεπε να έχουν τζάμπα;Όχι βέβαια.Υπάρχει ωραιότερο πράγμα από το να έχεις αγκαλιά και να κάνεις έρωτα με την κοπέλα σου;Σαφώς και όχι.Αλλά τί άλλο να κάνεις αν για διάφορους λόγους δεν μπορείς να βρεις κοπέλα;Κινδυνεύεις να μείνεις αγάμητος για χρόνια.Μπορείς να το αντέξεις αυτό;Στο κάτω-κάτω,δεν πρέπει να χάσεις επαφή με το \'σπορ\',δηλαδή το σεξ,ειδικά όσο είσαι νέος ακόμα.Διαφορετικά πάνε να κλειστείς σε κανα μοναστήρι.

krino
10-06-2010, 22:38

για κάτι που έπρεπε να έχουν τζάμπα;

τιποτα δεν ειναι τσαμπα παολο....

Paolo_1
10-06-2010, 22:40

Μάλλον αυτές τις 24αρες που λες θα τις είχαν πουθενά κλειδωμένες.Αφήστε το παραμύθι ρε παιδιά,εντάξει είπαμε να υπάρχει μια αισιοδοξία,αλλά μέχρι ενός ορίου.Αν μια κοπέλα δεν έχει κάνει σχέση μέχρι τα 24 τότε στάνταρ παίζει χοντρό πρόβλημα,εκτός βέβαια αν είναι σούπερ απαιτητική.

arktos
10-06-2010, 22:41

κι εγώ το ίδιο.
και πρόλαβα κιόλας να σκεφτώ : για καλό μας το λέει τώρα αυτό ?
ταχύτητα του μυαλού σε σχέση με την όραση! :D

whitecandle
10-06-2010, 22:48
Μάλλον αυτές τις 24αρες που λες θα τις είχαν πουθενά κλειδωμένες.Αφήστε το παραμύθι ρε παιδιά,εντάξει είπαμε να υπάρχει μια αισιοδοξία,αλλά μέχρι ενός ορίου.Αν μια κοπέλα δεν έχει κάνει σχέση μέχρι τα 24 τότε στάνταρ παίζει χοντρό πρόβλημα,εκτός βέβαια αν είναι σούπερ απαιτητική.
Δεν παίζει πάντα χοντρό πρόβλημα, είναι θέμα στατιστικής και πιθανοτήτων. Δεν γίνεται όλες οι 24χρονες να έχουν κάνει σχέση, ένα ποσοστό δεν θα έχει κάνει χωρίς λόγο κιόλας. Λόγω μαθηματικών.

arktos
10-06-2010, 22:53

Paolo_1 , δηλαδή μια κοπέλα που δεν έχει κάνει έρωτα στα 23-24 της είναι απαραίτητο να έχει χοντρό πρόβλημα ή να είναι σούπερ απαιτηττική ?
δεν μπορεί δηλαδή, απλά να μην έχει ερωτευτεί κάποιον ?
μήπως θα έπρεπε να πληρώσει κάποιον για της παρέχει το σεξ, για να μην την κακοχαρακτηρίσεις ?

whitecandle
10-06-2010, 23:04

Paolo_1 , δηλαδή μια κοπέλα που δεν έχει κάνει έρωτα στα 23-24 της είναι απαραίτητο να έχει χοντρό πρόβλημα ή να είναι σούπερ απαιτηττική ?
μήπως θα έπρεπε να πληρώσει κάποιον για της παρέχει το σεξ, για να μην την κακοχαρακτηρίσεις ?
+100

Boltseed
11-06-2010, 01:56
Paolo , εχω την εντυπωση οτι συγκρινεις τωρα ενα μπουρδελο και κατι π*ουτανες με μια σχεση. Το μονο κοινο που εχουν αυτα τα 2 ειναι το σεξ (οχι ερωτας, σεξ! αλλο το ενα αλλο το αλλο). Τιποτα αλλο. Ενα μπουρδελο μπορει να λειτουργησει σαν υποκαταστατο του σεξ, τιποτα παραπανω ομως που μπορει να δωσει μια σχεση.

Συνεπως αν ψαχνεις μονο απλα για να γ@μησεις να το πω \"εις την λαικήν\" τοτε ναι, μεινε στα μπουρδελα,ειναι επιλογη σου στο κατω κατω και εισαι μεγαλο παιδι ωστε να παιρνεις υπευθυνες αποφασεις αναλογιζομενος τις πιθανες συνεπειες οπως αδειασμα της τσεπης σου και κινδυνος για την υγεια σου.

Αλλα μην το λες οτι ειναι υποκαταστατο μιας σχεσης επειδη αλλο το ενα άλλο το αλλο. Εκτος τωρα αν φανταζεσαι οτι μια σχεση ειναι μονο χοροπηδητα... καποιοι ετσι τις βλεπουν τις σχεσεις, δεν θα εισαι ο πρωτος αλλα ουτε και ο τελευταιος αν το σκεφτεσαι ετσι. Να το ξεκαθαρισεις ομως αυτο ωστε να βρεις ενα αληθινο υποκαταστατο -αν υπαρχει- μιας σχεσης.

Τελος αναρωτιεμαι ποιο απο τα 2 ειναι χειροτερο...

να πει ενας 24χρονος σε μια οτι δεν εχει ξανακανει ποτε του σχεση ή να της πει οτι πηγαινει ολο σε μπουρδελα?

χμμμμμμ....

whitecandle
11-06-2010, 02:06
Εμένα δεν θα με πείραζε πολύ να μην είχε κάνει σχέση, απλά θα αναρωτιόμουνα γιατί. Άμα πήγαινε σε μπουρδέλα, και μία φορά να είχε πάει, μάλλον θα τον απέρριπτα. Και επιμένω, αν δεν ακούσουμε τις γνώμες των κοριτσιών εδώ, ποιών θα ακούσουμε;

claire
11-06-2010, 02:32

εσένα σε έχουν κάπου κλειδωμένο και δεν μπορείς να κάνεις σχέση? μερικές φορές μπορεί απλά να τύχει, να είναι τέτοιες οι συγκυρίες...

claire
11-06-2010, 02:33

επίσης μιλάμε για σχέση ή για σεξ? γιατί είναι δύο διαφορετικά πράγματα. το σεξ μπορεί να υπάρξει και χωρίς σχέση.

ioannis2
11-06-2010, 09:20
Έχω διαβάσει τις συζητήσεις σας. Πως θα μπορούσα κάποια κοπέλα στη δουλειά από συνεργασία/γνωριμία να κάνω σχέση μαζί της; Πρέπει να της το ζητήσω με κάποιο τρόπο πχ πάμε για καφέ; Να της κινήσω το ενδιαφέρον να ρθει να κάνει την κίνηση; Να της μιλώ συνέχεια για άσχετα θέματα μέχρι να το φέρει η συζήτηση; τι προτείνετε ;

Boltseed
11-06-2010, 09:42
Originally posted by ioannis2
Έχω διαβάσει τις συζητήσεις σας. Πως θα μπορούσα κάποια κοπέλα στη δουλειά από συνεργασία/γνωριμία να κάνω σχέση μαζί της; Πρέπει να της το ζητήσω με κάποιο τρόπο πχ πάμε για καφέ; Να της κινήσω το ενδιαφέρον να ρθει να κάνει την κίνηση; Να της μιλώ συνέχεια για άσχετα θέματα μέχρι να το φέρει η συζήτηση; τι προτείνετε ;

Dude, Ντιουυνντ, εχεις αρκετο υλικο απο απαντησεις και στα 2 θεματα ωστε να απαγορευεται να ρωτας πλεον τετοια πραγματα..

Σημασια δεν εχει μονο να διαβαζεις απαντησεις αλλα και να τις επεξεργαζεσαι μεσα σου , αλλιως οι απαντησεις ειναι απλα ενα σκετο μιγμα απο λεξεις...

Τοσα και τοσα ατομα σου απαντησαν πολυ αξιολογα και ουτε ενα δεν σου προτεινε να κανεις αυτα που εσυ προτεινεις τωρα....

αυτο που θα σου απαντησω παλι ειναι :

http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=6493&page=4

,κατω κατω κατω.....

krino
11-06-2010, 12:04

Να της μιλώ συνέχεια για άσχετα θέματα μέχρι να το φέρει η συζήτηση; τι προτείνετε ;

δεν υπαρχει ασχετο θεμα.
Ακομα και για παπαγαλους να μιλας,
η αλλη σε προσεχει, και φαινεται οτι δεν το λαμβανεις υποψη σου.

Οταν εννοω σε προσεχει, δεν ειναι απαραιτητο να κανει συλλογη με παπαγαλους...
προσεχει ομως τα χερια σου πως κουνιουνται....
το στομα σου πως ανοιγοκλεινει....
Στραβωνει με εκεινο που δεν της κανει, και ενθουσιαζεται με εκεινο που την φτιαχνει....

Καθε γυναικα ομως ειναι ενας ξεχωριστος ανθρωπος αλλα πανω απο ολα ανθρωπος.
Ενθουσιαζεται με διαφορετικα πραγματα και οτι λες κλειδωνει αλλιως στην καθε μια.

Το προβλημα σου πιστευω (και για να μην σε στηνω στο σκαμνι, τετοια προβληματα εχουν πολλοι ανθρωποι, ισως σε εσενα να εχει γινει εμμονη....) ειναι οτι οταν βρισκεις μια γυναικα δεν ξερεις πως να μπεις μεσα στο μυαλο της και να βρεις τροπο να της το εξερευνησεις.

Πως ομως θα κανεις κατι τετοιο και να προσεγγισεις μια γυναικα?
Θα πρεπει ηδη να εχουν γραφτει καμποσα βιβλια για τετοια ζητηματα και δεν θεωρω οτι ειμαι ειδημων για να το ληξω σαν απαντηση....

Και εμενα με προβληματιζουν τετοιες σκεψεις,
αλλα επειδη η επικοινωνια ειναι το φορτε μου, το επικοινωνιακο μου στοιχειο κινειται εντονα στο να μελετω τους ανθρωπους, το πως σκεπτονται, πως λειτουργουν, γιατι λειτουργουν ετσι και ποιες ειναι οι συνθηκες κλπ....
Αναλυω δηλαδη χιλιαδες πληροφοριες που συλλεγω και καποια στιγμη καταληγω σε συμπερασματα, για το τι ανθρωπο εχω απεναντι μου.
Αυτο μου δινει ανεση στο να στηθω απεναντι της και να βρω την χαραμαδα που ειναι απαραιτητη στην ολη επικοινωνια.

Το δυστυχημα στην ολη υποθεση,
ειναι οτι το θεμα γυναικα, ειναι οτι πιο πολυπλοκο μπορεις να φανταστεις.
Προκειται δηλαδη για συνομωσια του συμπαντος..... :P
Οταν εισαι απεναντι σε μια γυναικα, η κυρια σου σκεψη ειναι τι πρεπει να κανεις για να την πηδηξεις, λογικο απο μια μερια, ειναι και βιολογικη αναγκη.
Θα ελεγες, οτι το ιδιο κανει και αυτη.
Εχασες γιατι δεν ειναι ετσι.
Ειναι πολυ σπανιο να συμβει κατι τετοιο.... εκτος αν εκεινη την στιγμη η γυναικα που βρισκεις μπροστα σου για Χ λογους αποζητα το σεξ, πχ να κανει ενα one night stand.....
Η γυναικα που εχεις μπροστα σου, μπορει να σκεφτεται οτι θες, με το σεξ σε πολυ παρακατω ιεραρχια.
Πχ μπορει να σε κοβει για το πως θα ηταν αν εκανε παιδια μαζι σου, η αν θα νιωθει ασφαλεια κοντα σου με βαση οτι εκπεμπεις κλπ κλπ....

Εν ολιγεις εισαι σαφως μειονεκτικος απεναντι της, γιατι η σκεψη σου (σαν αντρας μιλαω οχι προσωπικα....) εχει μια ευθυγραμμη λογικη και μονοδιαστατη.
Αντιθετα η γυναικα οταν σκεφτεται καταφερνει και δουλευει χιλιαδες πραγματα ταυτοχρονα κατι για σενα ασημαντο.
Ειναι αληθεια οτι σε εχει αναγκη και θα ηθελε να κατακτησει.
Ομως σαν διαπραγματευτρια θα ειναι πιο σκληρη απο οτι εσυ ενω εσυ βεβαια θα πιστευεις οτι ειναι μια αθωα υπαρξη....

Σε ολα αυτα τι ζουμι βγαζεις?
μυλος ε?
και μη χειροτερα μπορω να σου πω.....
Τι σου μενει να κανεις αληθεια?
Να πας να κρεμαστεις? να πας να παρακαλεσεις οποια βρεις μπροστα σου?
Οχι βεβαια τι απογοητευτικές σκεψεις ειναι αυτες?
Μην ρωτας ομως ουτε τι να πεις ουτε τι να κανεις...

ΑΠΛΑ!

φροντισε να εισαι αληθινος και να δειχνεις το ποιος εισαι και στην επικοινωνια σου να δινεις στην αλλη το σημα οτι εχει το οκ σου, για να σου πει κατι παραπανω.

Λες οτι εισαι ντροπαλος.... αυτος εισαι, αποδεξου το.
Δεν θα γινεις ο ζεν πρεμιε που με μια ματια παραλυει η αλλη και δεν ειναι απαραιτητο κατι τετοιο.
Βρες ομως τι εχεις εκτιμητεο μεσα σου και αυτο δειξε για να \"παραλυσει\" η γυναικα που σε βλεπει.

Κινησου με αυτοπεποιθηση εξω, οτι υπαρχουν γυναικες που θα ηθελαν να ειναι μαζι σου σε πρωτη δοση τουλαχιστον.
Που ειναι? στην τσεπη του παντελονιου παντως οχι, ουτε στο τσεπακι σου ουτε καν σπιτι σου.
Ισως στον απο πανω οροφο, ισως απεναντι στο μπαλκονι σου, ισως στο αλλο τετραγωνο η στο μπαρακι που πηγαινεις.

Σου ευχομαι καλο κυνηγι...!

Υγ. δεν ξερω αν καταλαβες κατι απο ολα αυτα, ευχομαι να μην τα εγραψα τσαμπα.
Ειμαι με ελαχιστο υπνο και μπορει να μου ξεφυγε κατι....

whitecandle
11-06-2010, 13:20
Κρίνο ωραία τα λες, εκτός από ένα: Δεν πρέπει να σκέφτεται πως θα την π..ξει ο άλλος. Αν το καταλάβει αυτό η γυναίκα, πάει το \'χασε το παιχνίδι. Μη μας βγει το παιδί κανένας μ...κας ενώ δεν είναι. Και το μη χειρότερα δεν μου άρεσε :P Anyway, νομίζω ότι είναι πανεύκολο να καταλάβεις και τις γυναίκες και τους άντρες από τόσες συζητήσεις που έχουν γίνει και επίσης από τον αυθορμητισμό τους :P Αυτά είχα να πω εγώ.

krino
11-06-2010, 14:11
το πως θα σκεφτεται δεν ειναι κατι που θα το επιλεξει.
Οταν εχει ορμες, τι ακριβως θες να σκεφτει???
Να γραψει ποιημα και να τις το αφιερωσει?
Και εγω λεω στο γατο μου να μην βγαινει εξω γιατι θα τον πατησει κανενα αμαξι,
και οτι αμα κυνηγαει γυναικες, θα το φαει το κεφαλι του....
Και αυτος ειναι τρις χειροτερος, αμα βγει για κυνηγι, δεν επιστρεφει μεχρι να ικανοποιησει το ενστικτο του.

Θες τωρα να τα βαλουμε με την φυση,
η να ποινικοποιηθουν αυτα που αισθανεται ο καθενας?
Εγω οταν κοιταω μια γυναικα για πρωτη φορα,
ενα απο αυτα που σκεφτομαι ειναι και το πηδημα.
Δεν καταλαβα δηλαδη θα μου πεσουν οι μετοχες?
Υποτιμω την γυναικα επειδη το σκεφτομαι?
Ειναι ανεπιτρεπτο σαν σκεψη?
Δεν υπαρχει αυτος ο ρολος μου?
Η τελικα να παω στον ψυχολογο μου να το ψαξω?

Η γυναικα καταλαβαινει οτι την βολευει και καλα κανει.
Προσπαθει και η ιδια να προστατεψει την βιολογια της.
Μπορουμε να μην λεμε παραμυθια, γιατι ειμαι κουρασμενος απο χθες?

Το μη χειροτερα, ειναι χιουμορ.... ισως οχι πετυχημενο.
Για τον αυθορμητισμο των γυναικων εχω να πω οτι ειναι σπανιο να το βρεις,
αλλα αν το βρεις, επιασες λαχειο.

whitecandle
11-06-2010, 14:17
Κρίνο ωραία ακούγονται όπως τα λες, αλλά για μένα υποτιμάει τη γυναίκα κάποιος που σκέφτεται πως θα τη ρίξει στο κρεββάτι, και ναι, είναι ανεπίτρεπτο σαν σκέψη να το βάζει πάνω από όλα, ή να το σκέφτεται συνέχεια, και νομίζω πως οι ορμές είναι κάτι που μπορεί να ελεγχθεί. Και οι γυναίκες πχ έχουν ορμές αλλά δεν κάνουν κι έτσι! Τεσπά, μπορεί να κάνω και λάθος δεν επιμένω γιατί έχω να νιώσω ορμές.....ουου :)

krino
11-06-2010, 14:23
τωρα πανω απο ολα, αυτο δεν το ειπα,
αλλα ειναι ενδεχωμενο.
Και αν δεν το καταλαβαινεις, τι να σου πω.....

Επισης οι ορμες στις γυναικες δεν ειναι το ιδιο σε ορμες σε αντρες.

Τεσπα αν δεν με πιστευεις,
ρωτα κανα αλλο.

whitecandle
11-06-2010, 14:29
Είπα, δεν επιμένω γιατί δεν ξέρω και καλά. Λες η κύρια σου σκέψη γι\'αυτό είπα πάνω από όλα. Βασικά για να σου πω την αλήθεια, ούτε καν το είδα, τώρα το είδα αλλά επειδή ξέρω πως σκέφτονται οι άντρες, γι\'αυτό.

ioannis2
11-06-2010, 15:20
krino

{{Λες οτι εισαι ντροπαλος.... αυτος εισαι, αποδεξου το.
Δεν θα γινεις ο ζεν πρεμιε που με μια ματια παραλυει η αλλη και δεν ειναι απαραιτητο κατι τετοιο.}}

Το με μια ματιά παραλύει η άλλη, ναι μου έτυχε να το κάνω σε κάποιες λίγες περιπτώσεις, ίσως ήταν αυθόρμητο και δύναμη της στιγμής, όταν για λίγο φεύγουν από μέσα μου , δεν ξέρω πως, οι αρνητικές σκέψεις και η φοβία. Είδα, με το ύφος τους κατάλαβα ότι είχαν παραλύσει. ΄΄Εστω αυτές τις ελάχιστες στιγμές. Πως όμως αυτό το λίγο καλιεργείτε; και να χω και τη δύναμη να κρατήσω μετά την κοπέλα;

krino
11-06-2010, 15:25
βρε γιαννη τι να καλιεργησεις?
μενταλιστ εισαι?

Δεν υπαρχει καλλιεργια παρα μονο στα ραπανακια.
Κοιτα να εισαι απλος και αυθορμητος.

Γιατι εχεις μπει σε τετοιες σκεψεις?

ioannis2
11-06-2010, 15:32
Άρα ήμουν απλός και αυθόρμητος, χωρίς όλες αυτές τις σκέψεις. Αυτό χρειάζεται νομίζω και περισσότερη αυτοπεποίθηση και δύναμη ψυχική. Η πολλή σκέψη κάνει ζημιά. Περνάς γρήγορα στην πράξη και εκεί κάθε στιγμή διεκδικείς, παλεύεις με ότι σου προκύπτει. Αχ να μου γίνει αυτό βίωμα, τίποτα άλλο δεν θέλω

ioannis2
11-06-2010, 15:34
Όμως βρε ΚΡΙΝΟ μου συνέβησαν αυτά που γράφω στο πρώτο μήνυμα.

krino
11-06-2010, 15:39
γενικα ναι αυτο ισχυει οπως το ειπες.

Ομως απο την αλλη εισαι ανθρωπος, και δεν λειτουργεις με προγραμμα οπως προσπαθεις να λειτουργησεις.
Θα εισαι και σε φαση που θα κωλωσεις, θα εισαι κουρασμενος, η δεν θα εχεις ορεξη - εμπνευση η οτι αλλο.

Το μονο που εχω να σου πω,
σε μια φαση που εισαι με μια κοπελα κοντα σε πεδιο βολης... (εχουμε και γυναικες και παρεξηγουνται....)
αν κρινεις οτι οι συνθηκες ΔΕΝ ειναι αρνητικες, σπρωξε την κατασταση και τολμησε λιγο παραπανω.

Εσυ θα κρινεις ποτε και πως θα κινηθεις,
νομιζω καταλαβαινεις τι λεω.

RainAndWind
11-06-2010, 16:07
Καλά αυτά τα με μια ματιά παραλύει,πού τα έχετε ζήσει ρε παιδιά τέτοια φαντασιακά;Στον Σαίξπηρ;λοοολ
Άκου ματιά που παραλύει.Ναι και σαρκώδη χείλη που υπόσχονται έρωτα,δέρμα που ανατριχιάζει από το πρωτοβρόχι του χαδιού και βλεφαρίδες που τρυγάνε τ\'αμπέλια του πάθους.Μου το σκιάξατε το παιδί με κάτι τέτοια ιδεολογήματα για one look and she came down on her knees praying for my body.Δε με θυμάμαι να παρέλυσα ποτέ,εσείς οι άλλες γυναίκες παραλύετε συχνά όταν βλέπετε αρσενικά;:D
Γαμώτο,τι είναι αυτές οι τζειμσμποντικές ατάκες,σε μία φάση είχα πέσει από την καρέκλα απ\'το γέλιο γιατί φαντάστηκα τα μάτια του άντρα να εκτοξεύουν βέλη με νευροτοξίνη,χα χαααα.

Γιάννη μου,νομίζω πως ισχύει το analysis paralysis γενικά σε τέτοιες περιπτώσεις.Δηλαδή θέλοντας να έχεις εξασφαλίσει τις εγγυήσεις,να είσαι εφοδιασμένος με τον καλύτερο τρόπο για την κάθε σου κίνηση,βάζεις ο ίδιος εμπόδια γιατί μεγενθύνεις πράγματα που θα ήταν πολύ απλούστερα.Όχι,δε χρειάζεται ατέλειωτες συζητήσεις ούτε να το πας γύρω γύρω.Με τη μία,καθαρά και όμορφα\"θα σε ενδιέφερε να πάμε για ένα καφεδάκι ένα απόγευμα;\"Kαι για να μη τυχόν μπει σε mode άμυνας πρόσθεσε \"χωρίς καμιά υποχρέωση για παρακάτω,έτσι,χαλαρά,για παρεούλα\".Λοιπόν,όσο και να σου φαντάζει δύσκολο,σε διαβεβαιώ πως η πραγματικότητα δεν είναι τόσο πολύπλοκη όσο την έχεις φτιάξεις μέσα στο μυαλό σου.:)

Paolo_1
12-06-2010, 02:18

Μάλλον ζείτε σε περασμένες δεκαετίες μου φαίνεται.Ξέρετε από τη ηλικία ξεκινάνε πλεόν τα κορίτσια να κάνουν σεξ;Απ\'τα 13-14.Είναι δυνατόν να φτάσει κοπέλα στα 24,να μην έχει κάνει σεξ και να είναι νορμάλ;Ποιος ξέρει πως σκατά την μεγαλώσαν οι γονείς της και έφτασε σε τέτοια ηλικία κι ακόμα δεν έχει πηδηχτεί.Άσε,μακριά από εμάς.

krino
12-06-2010, 02:19

Άσε,μακριά από εμάς.

μακρια απο εμας, αυτες,
μακρια οι αλλες,

στο τελος, μειναμε εδω να τα λεμε....

Και ναι εχουν προβλημα λοιπον?
εσυ δεν εχεις?
Μιλας για προβλημα, λες και μιλας για λεπρα...

dora-agxos
12-06-2010, 02:24

Μάλλον ζείτε σε περασμένες δεκαετίες μου φαίνεται.Ξέρετε από τη ηλικία ξεκινάνε πλεόν τα κορίτσια να κάνουν σεξ;Απ\'τα 13-14.Είναι δυνατόν να φτάσει κοπέλα στα 24,να μην έχει κάνει σεξ και να είναι νορμάλ;Ποιος ξέρει πως σκατά την μεγαλώσαν οι γονείς της και έφτασε σε τέτοια ηλικία κι ακόμα δεν έχει πηδηχτεί.Άσε,μακριά από εμάς.

απο ποτε η παρθενια θεωρειτε αρρωστια??τσ τσ τσ

whitecandle
12-06-2010, 02:26
Δε με θυμάμαι να παρέλυσα ποτέ,εσείς οι άλλες γυναίκες παραλύετε συχνά όταν βλέπετε αρσενικά;:D

Εγώ έχει τύχει να παραλύσω βλέποντας αρσενικό πολλές φορές, ίσως περισσότερο λόγω της ομορφιάς, αλλά και από τα λόγια νομίζω.

PETRAN
16-06-2010, 18:15
Καλά αυτά τα με μια ματιά παραλύει,πού τα έχετε ζήσει ρε παιδιά τέτοια φαντασιακά;Στον Σαίξπηρ;λοοολ
Άκου ματιά που παραλύει.Ναι και σαρκώδη χείλη που υπόσχονται έρωτα,δέρμα που ανατριχιάζει από το πρωτοβρόχι του χαδιού και βλεφαρίδες που τρυγάνε τ\'αμπέλια του πάθους.Μου το σκιάξατε το παιδί με κάτι τέτοια ιδεολογήματα για one look and she came down on her knees praying for my body.Δε με θυμάμαι να παρέλυσα ποτέ,εσείς οι άλλες γυναίκες παραλύετε συχνά όταν βλέπετε αρσενικά;:D
Γαμώτο,τι είναι αυτές οι τζειμσμποντικές ατάκες,σε μία φάση είχα πέσει από την καρέκλα απ\'το γέλιο γιατί φαντάστηκα τα μάτια του άντρα να εκτοξεύουν βέλη με νευροτοξίνη,χα χαααα.

Γιάννη μου,νομίζω πως ισχύει το analysis paralysis γενικά σε τέτοιες περιπτώσεις.Δηλαδή θέλοντας να έχεις εξασφαλίσει τις εγγυήσεις,να είσαι εφοδιασμένος με τον καλύτερο τρόπο για την κάθε σου κίνηση,βάζεις ο ίδιος εμπόδια γιατί μεγενθύνεις πράγματα που θα ήταν πολύ απλούστερα.Όχι,δε χρειάζεται ατέλειωτες συζητήσεις ούτε να το πας γύρω γύρω.Με τη μία,καθαρά και όμορφα\"θα σε ενδιέφερε να πάμε για ένα καφεδάκι ένα απόγευμα;\"Kαι για να μη τυχόν μπει σε mode άμυνας πρόσθεσε \"χωρίς καμιά υποχρέωση για παρακάτω,έτσι,χαλαρά,για παρεούλα\".Λοιπόν,όσο και να σου φαντάζει δύσκολο,σε διαβεβαιώ πως η πραγματικότητα δεν είναι τόσο πολύπλοκη όσο την έχεις φτιάξεις μέσα στο μυαλό σου.:)

χαχαχα

This is a fantastic post

Πετράνος Αρλεκίνος

arktos
16-06-2010, 19:54

μμμ, κοίτα να δεις τώρα πως έχουν τα πράγματα.
και πριν 2 δεκαετίες οι γυναίκες έκαναν σεξ στα 13-14.
όχι όλες.αυτές που ήθελαν.οι υπόλοιπες έκαναν όταν ήθελαν.
υπάρχει κανένας κανόνας που να λέει αν κάνεις σεξ κάτω από τα 20 είσαι ουάου, ενώ πάνω από 20 είσαι ξενέρωτος ?
γιατί εγώ δεν τον έχω ακούσει ποτέ.
τώρα από σένα τον διαβάζω.
εσύ δηλαδή όταν θα πας να βρεις σύντροφο στη ζωή σου, θα την τσεκάρεις πότε ήταν η πρώτη της φορά, ε ?
κι αν είναι με σένα η πρώτη της ?
και είναι 24 τί θα κάνεις ?
θα αρχίζεις να ψάχνεις τι έχει, γιατί το έχει, μήπως κρύβει κι άλλα, κλπ
και στο τέλος θα ψάχνεις να τη βρεις...
οκ. ότι πεις.

alexandros3
16-06-2010, 20:14
όπως έχω ακούσει να λένε (γι\' αυτο το ζήτημα): δεν έχει σημασία πόσων χρονών έβγαλες δόντια... δαγκώνεις το ίδιο δυνατά ;)

Paolo_1
16-06-2010, 21:20

υπάρχει κανένας κανόνας που να λέει αν κάνεις σεξ κάτω από τα 20 είσαι ουάου, ενώ πάνω από 20 είσαι ξενέρωτος ?

ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!

arktos
16-06-2010, 21:35

ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!

στο δικό σου το μυαλό προφανώς.
εγώ θα συμφωνήσω με την άποψη του παραπάνω κυρίου. ;)

Boltseed
16-06-2010, 22:20
Ο Paolo πιστευει οτι η πραγματικοτητα του ειναι και πραγματικοτητα ολου του κοσμου προφανως
;)

, oυπς τι ειπα, το παραπανω μοιαζει για flame και τωρα θα θυμωσει αμα το δει..!!!! αργκ!

Sofia
16-06-2010, 22:25

Μπορει να χανουμε κ επεισοδια Παολο...αλλα οπως κ αν εχει το θεμα ειναι να μην χανουμε τον ανθρωπο που εχουμε διπλα μας ή απεναντι μας. Με κατι τετοιες γενικοτητες ή κανονες, μπορει να βαλεις εναν ανθρωπο σε λαθος κατηγορια ή να βγαλεις ενα συμπερασμα που αδικει τοσο τον ιδιο οσο κ αυτο που ζεις την συγκεκριμενη στιγμη.

Zhenia
16-06-2010, 22:26
Paolo_1...πολλές γυναίκες ( και άνθρωποι ενδεχομένος) θα σε εμπαίξουν καλέ μου :) για λόγους αδιανόητους που είναι πέραν της φαντασίας μου.

Paolo_1
17-06-2010, 22:22
Το θέμα είναι ότι όλοι οι άνδρες που δεν έχουν κάνει ακόμα σχέση (ή σεξ) στα 25-30 ντρέπονται πάρα πολύ γι\'αυτό.Η δικαιολογία του ότι \'ψάχνω αυτήν που θα μου κάνει κλικ\' δεν ισχύει στους άνδρες,που η συντριπτική πλειοψηφία είναι στο \'ό,τι μου κάτσει\'.Όποιος δεν έχει κάνει ακόμα σχέση κλαίει τη μοίρα τους.Στις γυναίκες δε νομίζω πλέον να ισχύει αυτό,να περιμένουν δηλαδή τόσο πολύ για να αρχίσουν την σεξουαλική τους ζωή,εκτός αν οι ίδιες ή οι γονείς τους είναι τίποτα κολλημένα μυαλά που πρώτα ρωτάν το Ε9 του άνδρα και μετά το όνομά του.

arktos
17-06-2010, 22:38
οκ σύμφωνα με τα λεγόμενα σου όταν μία γυναίκα δεν θέλει να κάνει σεξ αν δεν είναι ερωτευμένη, είναι γιατί κοιτάει το ε9 του κάθε άντρα που γνωρίζει.
ωραία άποψη.
να την κατοχυρώσεις μην τυχόν στην κλέψουν ( που δεν το κόβω ).
άλλο παντρεύομαι, άλλο κάνω έρωτα , άλλο κάνω σεξ.

krino
17-06-2010, 22:40

δεν ισχύει στους άνδρες,που η συντριπτική πλειοψηφία είναι στο \'ό,τι μου κάτσει\'..

κατσε να γινω εγω η μειοψηφια,
γιατι θα τρελαθουμε εδω μεσα....

Boltseed
18-06-2010, 00:12
αυτο ελειπε, να ειμαστε και \"οτι κατσει\".

fail

:/

ioannis2
18-06-2010, 09:40
Originally posted by PETRAN

χαχαχα

This is a fantastic post

Πετράνος Αρλεκίνος

PETRAN,

Μπορεί αυτά που γράφω, που τουλάχιστον εγώ τα θεωρώ σοβαρά, να φαίνονται πολύ γελοία. Όμως για να μπαίνω και να γράφω εδώ και να ζητάω απόψεις για θέματα που για τους άλλους θεωρούνται γελοία ή απλά, σημαίνει ότι υπάρχει κάποιος λόγος, σοβαρός, ότι κάποιες δυσκολίες, προβλήματα που ξεκίνησαν στην ζωή μου πριν χρόνια μου έχουν δημιουργήσει τέτοιες αρνητικές καταστάσεις και τρόπο σκέψης ώστε να απευθύνομαι και να ζητώ γνώμη. Ίσως δεν έχετε βιώσει τέτοιες καταστάσεις, όπου φοβίες, εμμονές και κλειστό περιβάλλον, κοινωνικό περιθώριο να σας έχουν στερήσει από τη δυνατότητα μιας καλής σχέσης. Γι αυτά γράφω εδώ.
Πάντως νοιώθω ότι κάπου μέσα μου έχω δυνάμεις, ο φόβος όμως με μπλοκάρει (μου το έχει πει και ο ψυχολόγος, ότι στην κορυφή του προβλήματος μου είναι ο φόβος και μετά η απειρία).
Θα ήθελα να σημειώσω ότι πριν δυο χρόνια, μια κοπέλα που μου είχαν γνωρίσει, ήταν η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ στη ζωή μου που βγήκα για καφέ με κοπέλα, μετά από μερικούς μήνες φτάσαμε στο σημείο να μιλούμε για γάμο, άσχετα αν μετά για κάποιους λόγους χωρήσαμε. Αυτό παρά το ότι δεν είχα καθόλου εμπειρία, βέβαια μου την γνώρισαν, μου έδωσε και αυτή λίγο την ευκαιρία, αλλά πιο πολύ εγώ συνέβαλα σ΄αυτό.
Απ αυτά που μου έδωσε ο ψυχολόγος έχω καταλήξει σε δυο αρχές, κανόνες που πρέπει να γίνουν βίωμα, έστω και δύσκολα: Έκθεση ( σε ότι φοβίζει) και διεκδίκηση.
Μπορεί να ακούγονται γελοία αυτά που γράφω αλλά για μένα για τους λόγους που εξήγησα δεν είναι.

krino
18-06-2010, 10:59

Μπορεί να ακούγονται γελοία αυτά που γράφω αλλά για μένα για τους λόγους που εξήγησα δεν είναι.

μια χαρα τα λες,
δεν βλεπω κατι γελοιο.

RainAndWind
18-06-2010, 11:33
Oύτε εγώ θεωρώ το θέμα σου γελοίο ioanni.Μην απολογείσαι για ό,τι αντιμετωπίζεις.Γενναίο είναι που το ψάχνεις και θα τη βρεις την άκρη σου,αρκεί να επιμείνεις και να ξαναεπιμείνεις.Ο σκοπός αξίζει εξάλλου,για σένα πασχίζεις και για την ευτυχία σου,όπως εσύ την ορίζεις αυτή.:)

alexandros3
22-06-2010, 02:07
Μπορεί αυτά που γράφω, που τουλάχιστον εγώ τα θεωρώ σοβαρά, να φαίνονται πολύ γελοία. Όμως για να μπαίνω και να γράφω εδώ και να ζητάω απόψεις για θέματα που για τους άλλους θεωρούνται γελοία ή απλά, σημαίνει ότι υπάρχει κάποιος λόγος, σοβαρός, ότι κάποιες δυσκολίες, προβλήματα που ξεκίνησαν στην ζωή μου πριν χρόνια μου έχουν δημιουργήσει τέτοιες αρνητικές καταστάσεις και τρόπο σκέψης ώστε να απευθύνομαι και να ζητώ γνώμη. Ίσως δεν έχετε βιώσει τέτοιες καταστάσεις, όπου φοβίες, εμμονές και κλειστό περιβάλλον, κοινωνικό περιθώριο να σας έχουν στερήσει από τη δυνατότητα μιας καλής σχέσης. Γι αυτά γράφω εδώ.
Πάντως νοιώθω ότι κάπου μέσα μου έχω δυνάμεις, ο φόβος όμως με μπλοκάρει (μου το έχει πει και ο ψυχολόγος, ότι στην κορυφή του προβλήματος μου είναι ο φόβος και μετά η απειρία).
Θα ήθελα να σημειώσω ότι πριν δυο χρόνια, μια κοπέλα που μου είχαν γνωρίσει, ήταν η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ στη ζωή μου που βγήκα για καφέ με κοπέλα, μετά από μερικούς μήνες φτάσαμε στο σημείο να μιλούμε για γάμο, άσχετα αν μετά για κάποιους λόγους χωρήσαμε. Αυτό παρά το ότι δεν είχα καθόλου εμπειρία, βέβαια μου την γνώρισαν, μου έδωσε και αυτή λίγο την ευκαιρία, αλλά πιο πολύ εγώ συνέβαλα σ΄αυτό.
Απ αυτά που μου έδωσε ο ψυχολόγος έχω καταλήξει σε δυο αρχές, κανόνες που πρέπει να γίνουν βίωμα, έστω και δύσκολα: Έκθεση ( σε ότι φοβίζει) και διεκδίκηση.

Όντως δεν είναι γελοία. Και ο ψυχοτραλαλα καλά σου τα είπε.
Πρόσεχε λίγο την εμφάνιση σου, και θεός να είσαι, αν είσαι εντελώς ατιμέλητος, μειώνεις τις πιθανότητες.
Πήγαινε αγόρασε ρούχα που να σου αρέσουν και να μην είναι σα να σε έντυσε η μανούλα σου.
Γίνε ωραίος και ... cool, όχι για να αρέσεις στα κορίτσια αλλά για να αρέσεις σε σένα.

Μετά όντως διεκδίκησε. Ρίσκαρε, παίξε...

Και βγάλε περιοριστικές σκέψεις από το κεφάλι σου.
Π.χ. \"θα καταλάβει ότι είναι η πρώτη μου και θα φύγει\"

Αυτό είναι περιοριστική σκέψη.
Μπορεί κάλλιστα να μη φύγει
Μπορείς να μη το πεις

Επόμενη περιοριστική σκέψη... κτλ κτλ Βγάλτες απ\' το μυαλό σου αν μπορείς.

Αυτές σε εμποδίζουν και σε εμποδίζουν όχι επειδή είναι πραγματικά εμπόδια αλλά επειδή... φοβάσε :)

ioannis2
23-06-2010, 09:31
;) Συμφωνώ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ,
Ναι προσέχω εξωτερική εμφάνιση, προσπαθώ να διεκδικώ παρά τις φοβίες και τους ψυχαναγκασμούς, να κάνω βήματα. Προσπαθώ να δείχνω το καλήτερο. Είμαι το άτομο που θα προσπαθήσει να δημιουργήσει τις θετικές εντυπώσεις, αλλά περιμένει από την άλλη τις πρωτοβουλίες για το ξεκίνημα. Ίσως εδώ να είναι το λάθος ή μήπως οι καλήτερες σχέσεις ξεκινάνε όταν η γυναίκα κάνει αυτή την κίνηση;

krino
23-06-2010, 09:59
δεν εχει να κανει με το ποιος κανει πρωτος κινηση,
ωστοσο αυτοι που κανουν κινησεις ειναι αυτοι που εχουν πιθανοτητες επιτυχιας.

Και για να μιλησουμε απο την ιδια πλευρα,
και εγω δεν ειμαι τολμηρος οπως εσυ γιαννη.
Ποτε δεν εχω κανει προτασεις σε γυναικα, παντα μου εκαναν.....
Απλα ετυχε να κανω σχεσεις η μια μετα την αλλη, και οι προτασεις σε νορμαλ επιπεδα να υπαρχουν.
Ετσι αν θες δεν με απασχολησε ιδιαιτερα, το να πω οτι κατι πρεπει να κανω.

Η συμβουλη μου ξανα θα ειναι ιδια,
προσπαθησε να δειχνεις ποιος και τι εισαι.
Εκεινη που θα το δει (γιατι νομιζω δεν αφηνεις να φανει) θα σου πει με την μια αυτο που θες.
Εχεις νομιζω διπλο προβλημα: και δεν κανεις προτασεις και κρυβεσαι.

RainAndWind
23-06-2010, 10:12
ioanni,οι γυναίκες του σήμερα δεν είναι όπως κάτι δεκαετίες παλιότερα.Αρκετές την πέφτουν στεγνά και κυνηγάνε αυτό που θέλουν.Την έχω πέσει δεκάδες φορές,άσχετα αν μετά πήγα ή δεν πήγα με αυτούς τους άντρες.Το ίδιο δικαίωμα που έχει ένας άντρας να κυνηγήσει αυτό που θέλει έχουμε κι οι γυναίκες και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πως κάποιοι το κρίνουν αυτό ως αρνητικό για το γυναικείο φύλο(συντηρητικούρες φαλλοκράτες αααργκ):P

Σε μπαράκια συχνάζεις,σε κλαμπάκια,βγαίνεις τα βράδια;Eίναι ιδανικοί χώροι για να αρχίσεις να αποκτάς εμπειρίες,πολύ καλύτεροι κατά την άποψή μου από άλλους που ίσως έχεις στο νου σου.Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι η μονιμότητα,η ασφάλεια σε μία σταθερή σχέση,ή να παίξεις,να αποκτήσεις εμπειρία,να απελευθερωθείς και να τραβήξεις τα πρώτα \"δυνατά\"ξεκολλήματα από το φόβο;

alexandros3
23-06-2010, 15:46
;) Συμφωνώ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ,
Ναι προσέχω εξωτερική εμφάνιση, προσπαθώ να διεκδικώ παρά τις φοβίες και τους ψυχαναγκασμούς, να κάνω βήματα. Προσπαθώ να δείχνω το καλήτερο. Είμαι το άτομο που θα προσπαθήσει να δημιουργήσει τις θετικές εντυπώσεις, αλλά περιμένει από την άλλη τις πρωτοβουλίες για το ξεκίνημα. Ίσως εδώ να είναι το λάθος ή μήπως οι καλήτερες σχέσεις ξεκινάνε όταν η γυναίκα κάνει αυτή την κίνηση;

Γνώμη μου, να μην περιμένεις από την άλλη πλευρά την πρωτοβουλία. Η άλλη πλευρά μπορεί να θέλει (και μάλιστα πολύ) αλλά μπορεί να περιμένει από σένα. Είναι και πιο γοητευτικό έτσι αν το σκεφτείς.
Οπότε \"χτύπα\" ό,τι σ\' αρέσει :) (τόσο απλά)

Για σχέσεις και πως αυτές θα ευδοκιμίσουν καλύτερα, νομίζω ότι είναι καλύτερο \"ως άντρας\" να είχες το θάρρος να κάνεις την πρώτη κίνηση. Γράφει ωραία στο ιστορικό, όπως κι αν το δεις ;)
Βέβαια σε καμία περίπτωση δεν εξαρτάται απ\' αυτό το πως θα πάει η σχέση. Παίζουν πολλά...
Αλλά μην τα σκέφτεσαι. Είσαι στο πρώτο βήμα και έχεις ήδη πάει στη μέση της διαδρομής... :)
One step at a time :)

Ένα τελευταίο, το σκέφτεσαι αυτό μάλλον γιατί ανησυχείς για ενδεχόμενη απόρριψη... Οπότε αν η κοπέλα κάνει τη κίνηση δεν έχεις άγχος... (άλλη μία περιοριστική σκέψη... :)

ioannis2
23-06-2010, 19:04
Originally posted by alexandros3

;) Συμφωνώ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ,

Γνώμη μου, να μην περιμένεις από την άλλη πλευρά την πρωτοβουλία. Η άλλη πλευρά μπορεί να θέλει (και μάλιστα πολύ) αλλά μπορεί να περιμένει από σένα. Είναι και πιο γοητευτικό έτσι αν το σκεφτείς.
Οπότε \"χτύπα\" ό,τι σ\' αρέσει :) (τόσο απλά)

Για σχέσεις και πως αυτές θα ευδοκιμίσουν καλύτερα, νομίζω ότι είναι καλύτερο \"ως άντρας\" να είχες το θάρρος να κάνεις την πρώτη κίνηση. Γράφει ωραία στο ιστορικό, όπως κι αν το δεις ;)
Βέβαια σε καμία περίπτωση δεν εξαρτάται απ\' αυτό το πως θα πάει η σχέση. Παίζουν πολλά...
Αλλά μην τα σκέφτεσαι. Είσαι στο πρώτο βήμα και έχεις ήδη πάει στη μέση της διαδρομής... :)
One step at a time :)

Ένα τελευταίο, το σκέφτεσαι αυτό μάλλον γιατί ανησυχείς για ενδεχόμενη απόρριψη... Οπότε αν η κοπέλα κάνει τη κίνηση δεν έχεις άγχος... (άλλη μία περιοριστική σκέψη... :)

Eυχαριστώ για τις σκέψεις σου και συμφωνώ με τα όσα λες. Το πρόβλημα με μένα είναι ένα μπλοκάρισμα, ένας φόβο, εμμονές, το ξέρω ότι είναι απλό και ίσως η απόρριψη να μην με απασχολεί και τόσο πολύ. Είναι αυτές οι εσωτερικές καταστάσεις όμως που εμποδίζουν. Σε κάποιο βαθμό τις έχω ξεπεράσει, θέλει όμως αρκετή ακόμα δουλειά και προσπαθώ. Έχω κάνει κάποιες κινήσεις με λίγα όμως αποτελέσματα, τις οποίες στο τέλος θεωρώ ως ¨νίκες¨.

kaneis
13-10-2010, 21:51
Γεια σε όλους. Τι κάνετε; Καλά; Με θυμάστε; Και να μη με θυμάστε δε θα παρεξηγηθώ! Μη νομίζεται οτι ποστάρω για να σας πω κάτι ευχάριστο. Οοοοοοχι! Τα ίδια θα σας πω. Δεν άλλαξε κατι στη ζωή μου. Θα μου πείτε αυτό είναι και καλό... Την υγειά μας να ΄χουμε κι όλα τα άλλα τα βρίσκουμε.
Σήμερα εχω τα γενέθλιά μου. Κάθε χρόνο όμως τετοια μερα αντι να είμαι χαρούμενος, πέφτω σε μελαγχολία. Κοιτάζω πίσω μου και βλέπω οτι δεν έχω κάνει τίποτα στη ζωη μου. ¨οταν λέμε τίποτα, τίποτα. Και όχι μόνο αυτό. ΚΟιτάζω και το μέλλον και το βλέπω το ίδιο σκ@τ@. Μπαίνω στα 25 και νιώθω ακόμα σαν να είμαι 17. Εχω ζήσει το 1/3 της ζωής μου και ουσία καμιια. Βλέπω άλλους συνομληλικους μου που είανι ώριμοι, ξέρουν τι θέλουν στη ζωή τους αλλά ε΄γω το ακριβως αντίθετο. Δεν με νοιάζει για τίποτα. Έχω χάσει την όρεξή μου. ¨ολοι μου είπαν σήμερα να τα εκατοστίσω. Για να είμαι ειλκρινής δεν ξέρω αν αξίζει να φτάσω και μέχρι τα 30. Εννοείται πως δεν πρόκειται να κάνω κακό στον εαυτό μου. εξάλλου είμαι πολυ δειλός για κάτι τέτοι. Πάντα ήμουν. Αλλά παιδιά κάθε χρόνο αυτην την ημέρα με τον ίδιο τρόπο την περνάω. Κλεισμένος μέσα στο σπίτι. Παρέα με τον υπολογστή και καμια ταινια στην τβ. Ξερετε πόσο θα θελα ναείχα μια κοπέλα και να ήμουν έξω μαζί της τώρα; Να πηγαίναμε βόλτα, να πηγαίναμε για φαί...
Τώρα βέβαια θα με ρωτήσετε\"τι έκανες από αυθτά που σου είπαμε;\". ¨οχι και πολλά η αλήθεια είναι. Δεν προσπάθησα να αλλάξω τον εαυτό μου. Αφού πιστευωπως αν τον αλλάξω θα είναι σαν να υποκρίνομαι. 2 φορές το καλοκαίρι έτυχε να την \"πέσω\" σε κοπέλα σε ενα μαγαζί αλλά δεν εγινε κάτι. ϊσα ισα που αδιαφόρησε και ήρθα σε δύσκολη θέση. Πώς τη \'έπεσα\'. Στεκόταν δίπλα μου με τις φίλες της και της ε\'ιπα \'θέλετε να κερασουμε κάτι;\'. Εντάξει μη γελάσετε. Το ξέρω μαλακια ηταν αλλά τι να κάνω; Αφού δεν το εχω το ζήτημα.
Γράφτηκα και στο μπαντού. Εκεί μπορώ να πω οτι τις προσέγγιζα πιο καλά. Στο γραπτό λόγο είμαι λίγο καλύτερος. Αλλά και πα΄λι τίποτα. Δεν έγινε τίποτα απολύτως. Δε συναντήθηκα ουτε με μια. Μίλουσα με κάπιοες αλλά μέχρι εκεί. Στο μπαντού πιστεύω πως είναι ακόμα πιο δύσκολο να γνωρίσεις κοπέλα. Κάθε μια παίρνει 30 μηνυματα την ημέρα οπότε είναι λογικό να επιλέξει και να στείλει σε αυτόν που τις αρέσει.
Αυτά τα.... λίγα! Ευχαρισ΄τωγια το χρόνο σας. Ξέρω οτι κάτι καινούργιο δεν έχετε να προσθέσετε, Απλώς τα είπα εδώ γιατί ήθελα κάπου να τα πω. Βαρέθηκα.

sabb
13-10-2010, 21:58
Είσαι στα 25 κι έχεις ζήσει το 1/3 της ζωής σου ???

Μια συμβουλή, σε σένα και προς όλους της δικής σου γενιάς από κάποιον που πριν λίγες μέρες έγινε 50 ετών...

Μάθετε να μετράτε τη ζωή με τις στιγμές κι όχι με τα χρόνια...

ioannis2
14-10-2010, 09:23
kaneis

Νομίζω κατάλαβα το πρόβλημα σου, είναι θέμα δειλίας. Φοβίας.
Και η δειλία σου προκαλεί χαμηλή αυτοπαιποίθηση και αυτοεκτίμηση.
Αυτό σε κάνει ίσως μελαγχολικό και να κλείνεσαι στον εαυτό σου.
Σωστά τα λέω;

Πιστεύω ότι τις κοπέλες που λες ότι τις ερωτεύτικες (από το παλιό σου ποστ) τις ερωτεύτικες απλά στη σκέψη χωρίς να κάνεις καμιά κίνηση να τους δείξεις αυτό.
Τις προσεγγίσεις που λες ότι έκανες στα μπαρ τις θεωρώ υπερβάσεις, μικρά βήματα για σένα παρά το ότι εξ αρχής δεν θα είχαν καμιά πιθανότητα επιτυχίας. Καμιά δε θα σου έλεγε ναι να πάρω ποτό εκτός και αν ήσουν τοπ μόντελ. Μάλλον λάθος προσέγγιση, αλλά επιτυχία σ΄αυτό που σε βασανίζει. Έχω ζήσει παρόμοιες καταστάσεις.

Να συνεχίσεις με μικρά βήματα όπως αυτά στο μπαρ, έστω και αν στην αρχή θα έχεις αποτυχίες. Μέσα από αυτά θα περιορίσεις -όσο μπορεί να περιοριστεί η δειλία και να αποκτήσεις λίγο περισσότεΡο θάρρος. Να ξέρεις ότι κάθε φορά θα κομπλάρεις και πιο λίγο.
Φρόντισε να κάνεις κάτι τέτοια. Είναι η καλήτερη θεραπεία όσες αποτυχίες και αν υπάρξουν στην πορεία.

Μόνο έτσι θα αποκτήσεις αυτό που θέλεις. Μην αφήνεις το χρόνο σου ανεκμετάλλευτο ποτέ. (Συμφωνώ με αυτά που γράφει ο Sabb για το χρόνο)

Μην αφήνεις ποτέ να σε παίρνει από κάτω.

Τέτοιες φάσεις σαν αυτή που ψάχνεις εμείς τις δημιουργούμε, δεν έρχεται καμιά από μόνη της. Μπορεί να έρθει αν εσύ πρώτα της δείξεις έμπρακτα ενδιαφέρον. Αυτά από τις δικές μου εμπειρίες.

Συμπέρασμα: Μη φοβάσαι. Τόλμα!

anazitiths
31-10-2010, 09:24
Χμμ ενδιαφέρον πραγματικά. Υπάρχουν πολλες τετοιες περιπτωσεις δηλαδη?
Νομιζα οτι ειμαι απ τις λιγες. ΣΙγουρα ομως θα μαστε μεγαλη μειοψηφία.

Εγω τι να πώ είμαι 3 χρονια μικροτερός σου και δεν βρίσκω όχι επειδή δεν υπάρχει ενδιαφέρον, δεν υπάρχει καν περιβαλλον για να βρω. Η σχολή μ έχει 10 κοπέλες το χρονο, και οι παρεες μου π χω τυχει, αλλοι έχουν τις κοπελες τους σ αλλες πολεις, αλλοι ειναι φλωροι, και αλλοι π τις εχουν στην πολη της εχουν κρυφο καμάρι, ουτε να βγουμε παρεες εξω να ρθουν φιλες ούτε τίποτε.
Τώρα οκ όταν είσαι σε μια μεγαλούπολη να σου κάτσει φάση στο ακυρο σε τρενα λεωφορεια π ακουω οτι λες ειναι πολυ δυσκολο. ΕΛα στην θεση της καθε μιας. Ποιος εισαι για να της μιλησεις 15 λεπτά και να κανονισετε. Μ εναν αγνωστο Χ? Πολλές ταινιες βλέπουμε χαλαρωστε. Σαν το THE TOWN π παιζει τωρα σινεμα που η αλλη μιλησε 5 λεπτα στα πλυντηρια και κανονισε για εξω κατ ευθειαν. Και σ 2 βδομαδες εγινε κ ο ερωτας της ζωης της. ΧΑ0Χ0Α0ΧΑ0ΑΧ0ΧΑ0ΧΑ0

by the way δεν εχω διαβαση ολο το thread ακομα αλλα υπαρχει κανεις αλλος που χει αναλογο προβλημα σε προχωρημενη ηλικία να μην βρισκει κατι?

Υ.Γ.
Παιδια, έχει κανεις contact info για το kaneis? Θελω να μιλησουμε να συγκρινουμε τις περιπτωσεις μας αλλα φοβαμαι πως εφυγε για παντα απ το φορυμ 15 μερες εχουν περασει.
ΚΑνα μσν fb kati otidhpote, eixe dvsei se kanenan? Ενημερωστε με Please...

anazitiths
14-11-2010, 15:00
Κανεις ρε παιδιά, τιποτα?
Πωω να δειτε που βγηκε ο ιδιος και δεν προκειτε να ξανα μπει...

Σε κανεναν δεν ειχε δωσει καποιο contact info? Αν ειναι οποιος εχεις ας του πει να μπει στο forum να επικοινωνησει, του χω στειλει PM. Κανεις? :(

ioannis2
15-11-2010, 09:17
Εγω τι να πώ είμαι 3 χρονια μικροτερός σου και δεν βρίσκω όχι επειδή δεν υπάρχει ενδιαφέρον, δεν υπάρχει καν περιβαλλον για να βρω. Η σχολή μ έχει 10 κοπέλες το χρονο, και οι παρεες μου π χω τυχει, αλλοι έχουν τις κοπελες τους σ αλλες πολεις, αλλοι ειναι φλωροι, και αλλοι π τις εχουν στην πολη της εχουν κρυφο καμάρι, ουτε να βγουμε παρεες εξω να ρθουν φιλες ούτε τίποτε.
Τώρα οκ όταν είσαι σε μια μεγαλούπολη να σου κάτσει φάση στο ακυρο σε τρενα λεωφορεια π ακουω οτι λες ειναι πολυ δυσκολο. ΕΛα στην θεση της καθε μιας. Ποιος εισαι για να της μιλησεις 15 λεπτά και να κανονισετε. Μ εναν αγνωστο Χ? Πολλές ταινιες βλέπουμε χαλαρωστε. Σαν το THE TOWN π παιζει τωρα σινεμα που η αλλη μιλησε 5 λεπτα στα πλυντηρια και κανονισε για εξω κατ ευθειαν. Και σ 2 βδομαδες εγινε κ ο ερωτας της ζωης της. ΧΑ0Χ0Α0ΧΑ0ΑΧ0ΧΑ0ΧΑ0

Ναι παίζει σοβαρό ρόλο και αυτό που λες, οι παρέες, η σχολή ή ο χώρος εργασίας, τι ευκαιρίες προσφέρουν.
Αλλά δεν αποκλείω να γίνει φάση στο δρόμο, σε ένα κατάστημα, στο λεωφορείο, στο τρένο κλπ σε μια μεγαλούπολη και η φάση να κρατήσει στο χρόνο.
Εξαρτάται από την προσέγγιση, από τα αισθήματα που θα δημιουργηθούν εκείνη τη στιγμή, πόσο έντονα θα νοιώσει ο ένας τον άλλο. Κι έτσι να προχωρήσει σε σχέση.
Είναι στο βάθος θέμα τόλμης, αυτοπεποίθησης.

kaneis
19-11-2010, 20:59
Ευχαριστώ όλους σας. Ειλικρινά.

rock
20-11-2010, 16:42
Kaneis εγω αυτο που θα σου πω ειναι οτι συνηθως στη ζωη συμβαινει καποια πραγματα να τα ζουμε και καποια να μας λειπουν, καποια πραγματα που εσυ τα ζεις τωρα καποιος αλλος μπορει να τα ζησει αργοτερα και το αντιστροφο, ωστοσο ολοι παντα ψαχνουν αυτο που δεν εζησαν και τους λειπει.
Υπαρχουν πολλα ατομα που εχουν περασει τα 20 και δεν εχουν κανει ακομα σχεση κι οχι επειδη ντε και καλα κατι φταιει μ'αυτους αλλα επειδη δε βρηκαν το καταλληλο ατομο (ναι υπαρχουν ακομα ατομα εκει εξω που ψαχνουν το καταλληλο ατομο η τελος παντων το συναισθημα σε μια σχεση, ειδικα στην πρωτη τους σχεση). Αυτο σημαινει εκ των πραγματων οτι δεν πρεπει να ριχνεις το φταιξιμο στον εαυτο σου, αν μιλουσαμε για μια ατομικη δραστηριοτητα τοτε ναι, αλλα το να κανεις μια σχεση
σημαινει οτι υπαρχει αλληλεπιδραση ατομων κι οχι μονο το εγω εγω εγω κι εγω.

Θα συμφωνησω με τη φραση ''δεν το'χουν'', αλλα το να ''το 'χεις'' δεν παει να πει οτι ειναι και καλο, αν υποθεσουμε οτι αναφερετε σε ολους οσους ειναι ανετοι να προσεγγιζουν μια κοπελα η να κερασουν ποτα η να την πεσουν γενικοτερα, δεν ψαχνουν ολες οι κοπελες αυτο σε καποιον και σε πληροφορω οτι ειναι και αρκετες αυτες που σκεφτονται οτι δε θα ηθελαν να κανουν σχεση με καποιον υπερβολικα ανετο για διαφορους λογους, ενας εκ των οποιων οτι θα θεωρουσαν οτι πολυ ευκολα θα το εκανε με ολες κτλ κτλ κτλ

Το οτι αυτοι που το'χουν μπορει να ξεκινουσαν να κανουν σεξ η σχεσεις πολυ νωριτερα δε λεει κατι, εχουμε δει πολλα ατομα γυρω μας που ''δεν το ειχαν'' με την εννοια που ανεφερα παραπανω αλλα ειναι τα πλεον καταλληλοτερα ατομα για μακροχρονιες σχεσεις γιατι πολυ απλα εχουν καποια στοιχεια στο χαρακτηρα τους που αρκετοι αλλοι που την πεφτουν ευκολα και ανετα δεν τα εχουν.

Μια κοπελα αυτο που εχει αναγκη δεν ειναι το να εχεις απαραιτητα εμπειριες αλλα αντιθετως το να μη δειχνεις απειρος, δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι εννοω. Μια κοπελα θα ασχοληθει μαζι σου αν δειχνεις οτι πατας καλα στα ποδια σου , οτι εμπνεεις σιγουρια για το ατομο σου/για την προσωπικοτητα σου. Αυτο που δεν αρεσει στις κοπελες ειναι να δειχνει καποιος οτι ειναι ''καημενος'' (σορρυ δε βρισκω αλλη λεξη να το περιγραψω). Ειναι τελειως διαφορετικο μια κοπελα να σχηματιζει την εντυπωση οτι εισαι επιλεκτικος και οτι θελεις κατι συγκεκριμενο και οχι οτι να'ναι, απ'οτι να σκεφτεται το καημενος και αλλα πιο βαρια πραγματα. Στην πρωτη περιπτωση θα δωσει ευκαιρια, στη δευτερη δε θα θελει ουτε να σε κοιταξει.

Οσο για τη σιγουρια για τον εαυτο σου στην οποια αναφερθηκα θα στο πω με το πιο απλο παραδειγμα : Ρωτησες τις κοπελες να κερασεις κατι, θα μπορουσες πολυ απλα να κερνουσες κατι χωρις να ρωτησεις. Δεν αναφερομαι στο κερασμα αλλα στον τροπο, ο τροπος ειναι τα παντα.

kaneis
20-11-2010, 19:22
Αυτο που δεν αρεσει στις κοπελες ειναι να δειχνει καποιος οτι ειναι ''καημενος'' (σορρυ δε βρισκω αλλη λεξη να το περιγραψω). Ειναι τελειως διαφορετικο μια κοπελα να σχηματιζει την εντυπωση οτι εισαι επιλεκτικος και οτι θελεις κατι συγκεκριμενο και οχι οτι να'ναι, απ'οτι να σκεφτεται το καημενος και αλλα πιο βαρια πραγματα. Στην πρωτη περιπτωση θα δωσει ευκαιρια, στη δευτερη δε θα θελει ουτε να σε κοιταξει.

Οσο για τη σιγουρια για τον εαυτο σου στην οποια αναφερθηκα θα στο πω με το πιο απλο παραδειγμα : Ρωτησες τις κοπελες να κερασεις κατι, θα μπορουσες πολυ απλα να κερνουσες κατι χωρις να ρωτησεις. Δεν αναφερομαι στο κερασμα αλλα στον τροπο, ο τροπος ειναι τα παντα.

Φίλε αυτό πραγματικά νιώθω ώρες ώρες. «Καημένος». Και μένα δε μου αρέσει αυτη η λέξη αλλά έτσι αισθάνομαι κάποιες φορές και αυτό το καταλαβαίνει η γυναίκα. Αλλά τι να κάνω; Δεν είμαι γενικώς ανετος , κουλ κλπ κλπ κλπ....Εντάξει δε λέω οτι όταν βγαίνω έξω είμαι μες στη μιζέρια και στη θλίψη. Συμπεριφερομαι φυσιολογικά.
Σχετικά με το να τις κεράσω κατευθείαν, μου φαίνεται κάπως αγενε΄ς με την έννοια οτι ίσως ενοχληθούν οι κοπέλες. Το θέμα όμως ξέρεις ποιο είναι φίλε μου; ¨οτι όσες φορές έχω βγει έξω μόνο μια φορά έχει υπάρξει αυτό το «παιχνίδι» με το βλέμμα (το eye contact που λένε και στο χωριό μου!). Τότε όντως πλησίασα την κοπέλα και ανταλλάξαμε τηλέφωνα. Στη συνέχεια δεν προέκυψε κάτι με την κοπέλα αλλά αυτό δε με απασχολεί. Δεν το εξετάζω. Έτυχε να μην ταιριάζουμε. Τόσα χρόνια όμως ποτέ μα ποτέ άλλοτε δεν έχει τυχεθ κοπέλα να με κοιτάξει, οπότε το πέσιμο που θα κάνω θα είναι εκ τον προτερων χαμένη υπόθεση. ¨οπως ακριβώς και με τις δυο κοπέλες το καλοκαίρι. Δεν υπήρχε αυτό το άι κοντακτ αλλά τους μίλησα επειδή καθόντουσαν δίπλα μου. Και τι να κάνω όμως; Να περιμένω μέχρι να με κοιτάξει κάποια κοπέλα για να πάω να της μιλήσω; Αυτό ποιος ξέρει πότε θα ξαναγίνει.

rock
21-11-2010, 03:04
Φίλε αυτό πραγματικά νιώθω ώρες ώρες. «Καημένος». Και μένα δε μου αρέσει αυτη η λέξη αλλά έτσι αισθάνομαι κάποιες φορές και αυτό το καταλαβαίνει η γυναίκα. Αλλά τι να κάνω; Δεν είμαι γενικώς ανετος , κουλ κλπ κλπ κλπ....Εντάξει δε λέω οτι όταν βγαίνω έξω είμαι μες στη μιζέρια και στη θλίψη. Συμπεριφερομαι φυσιολογικά.
Σχετικά με το να τις κεράσω κατευθείαν, μου φαίνεται κάπως αγενε΄ς με την έννοια οτι ίσως ενοχληθούν οι κοπέλες. Το θέμα όμως ξέρεις ποιο είναι φίλε μου; ¨οτι όσες φορές έχω βγει έξω μόνο μια φορά έχει υπάρξει αυτό το «παιχνίδι» με το βλέμμα (το eye contact που λένε και στο χωριό μου!). Τότε όντως πλησίασα την κοπέλα και ανταλλάξαμε τηλέφωνα. Στη συνέχεια δεν προέκυψε κάτι με την κοπέλα αλλά αυτό δε με απασχολεί. Δεν το εξετάζω. Έτυχε να μην ταιριάζουμε. Τόσα χρόνια όμως ποτέ μα ποτέ άλλοτε δεν έχει τυχεθ κοπέλα να με κοιτάξει, οπότε το πέσιμο που θα κάνω θα είναι εκ τον προτερων χαμένη υπόθεση. ¨οπως ακριβώς και με τις δυο κοπέλες το καλοκαίρι. Δεν υπήρχε αυτό το άι κοντακτ αλλά τους μίλησα επειδή καθόντουσαν δίπλα μου. Και τι να κάνω όμως; Να περιμένω μέχρι να με κοιτάξει κάποια κοπέλα για να πάω να της μιλήσω; Αυτό ποιος ξέρει πότε θα ξαναγίνει.

(Φιλη , οχι φιλος οχι πως παιζει ρολο βεβαια)
Οσο για τα υπολοιπα, λες οτι καμια δεν εχει τυχει να σε κοιταξει αρα το πεσιμο θα ειναι χαμενη υποθεση. Καμια σχεση το ενα με το αλλο, δεν περιμενεις ποτε θα σε ανακαλυψει με το ματι της μια κοπελα στο χωρο για να της δειξεις οτι ενδιαφερεσαι, αν ηταν ετσι το μονο που θα εκανε ο κοσμος θα ηταν να περιμενει και να περιμενει.
Καταλαβαινεις οτι καποια κοπελα σου αρεσει, κανεις κινηση, δεν περνας ολο τον χρονο σου περιμενοντας αν το βλεμμα της θα περασει απο σενα οπωσδηποτε.

Οσο για το αγενεια που ειπες, εξισου λαθος κι αυτο και θα σου πω γιατι.

Οταν ρωτησεις για να κερασεις το πιθανοτερο ειναι να ακουσεις ''οχι ευχαριστω'', κι αυτο γιατι η κοπελα ξερει οτι αν σου πει ''ναι γιατι οχι?'' θα ειναι σαν να σου δινει το πρασινο φως για το υπολοιπο της εξοδου και να σου λεει ανοιχτα οτι ενδιαφερεται, κατι που ισως οδηγουσε στο να την εχεις απο κοντα για ωρα, ενω ακομα θα ηταν πολυ νωρις για να δειτε και οι δυο αν ενδιαφερεστε. Με λιγα λογια ουσιαστικα μ'αυτο την αιφνιδιαζεις κι αν σου πει και το ευκολο ''οχι ευχαριστω'' δε θα χρονοτριβησει να το ξανασκεφτει καν.

Αναφερομαι σε μια κοπελα κι οχι σε ολες γιατι θα ηταν και πιο αποτελεσματικο, δηλαδη να κερασεις αυτην για την οποια ενδιαφερεσαι και οχι να το πας παρε'ι'στικα και γενικα το θεμα. Το να κερνας σφηνακια ολη την παρεα της ας πουμε εκλαμβανεται διαφορετικα απ'οτι για παραδειγμα να κερασεις μονο αυτην ενα ιδιο ποτο μ'αυτο που πινει, φανταζομαι καταλαβαινεις τι εννοω. Επισης θα μπορουσες να στειλεις και καποιον να της δωσει σε κανενα χαρτακι το νουμερο η να της γραψεις κατι αλλο αν φανει οτι δειχνει ενδιαφερον.
Θελω να προλαβω οσους σκεφτουν οτι αυτο θα ηταν παιδιαστικο κι οτι θα πρεπει να πας εσυ κατευθειαν απο κοντα οπωσδηποτε να της μιλησεις, λεγοντας οτι θα ηταν και για την κοπελα πιο ευκολο να ενδιαφερθει η να αδιαφορησει αντιστοιχα και αφηνεις και την επιλογη στα χερια της.
Να ξερεις οτι γενικα πολυ ευκολα ολες αυτες οι ανετες συμπεριφορες τυπου ''τι θα πιειτε κοριτσια'' οδηγουν μια κοπελα να σκεφτει οτι ο συγκεκριμενος δεν ψαχνει κατι ιδιαιτερο για σχεση κι οτι απλα φλερταρει και περναει καλα κερνοντας μεταξυ αλλων και τις φιλες της (ειδικα κιολας αν αυτος που το κανει ''δεν το'χει'') Εννοειται πως καθενας ψαχνει οτι τον ενδιαφερει, απλα λεω οτι απ'οσα εχεις πει ως τωρα δεν εισαι ετσι αρα δεν υπαρχει κ λογος να προσποιηθεις κατι που δεν εισαι και κατι που δεν ψαχνεις.

Οι κοπελες στην πλειονοτητα τους εχουν πολυ καλη ανταποκριση στο θεμα του κερασματος η σε τυπους που ''το 'χουν'' και θα γελασουν ευκολα και θα κολακευτουν απο πιθανα κομπλιμεντα η καποιου ειδους ενδιαφερον που θα τις δειξουν οταν ειναι εξω για ποτο με φιλες, αλλα αν ερχοταν θεμα παραπανω ενδιαφεροντος και σχεσης θα το ξανασκεφτοντουσαν γιατι θα αναρωτιοντουσαν ποσο αξιοπιστος ειναι.

Αν λοιπον υποθετικα την κερασεις, ειτε ενδιαφερεται ειτε οχι θα γυρισει να κοιταξει ποιος την κερασε, σε περιπτωση που ειναι κι ελευθερη θα σκεφτει κι ενα δυο πραγματα, θα αναρωτηθει. Ισως γυρισει με το ποτο και σου κανει νοημα για ευχαριστω εστω και για το τυπικο του πρσγματος, ισως δεν κανει και τιποτα, ενταξει αν δεν κανει τιποτα οκ δεν ενδιαφερεται.
Τελος παντων θελω να πω οτι της αφηνεις χρονο και ειναι στη δικη της ευχερεια το αν θα ανταποκριθει με καποια κινηση η αν θα αδιαφορησει ευγενικα μην κανοντας τιποτα (κι οχι λεγοντας ''οχι ευχαριστω'' στο 1ο δευτερολεπτο που σε βλεπει)

Anyway αυτες ηταν μερικες απ'τις σκεψεις μου

kaneis
21-11-2010, 22:30
Rock αυτά που είπες μ΄εβαλαν σε σκέψεις. Δεν το είχα σκεφτει έτσι το ζ'ητημα σχετικά με το κέρασμα. Έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Αν της στείλεις ενα ποτό κερασμένο, μετά αυτή θα έχει περισσότερο χρόνο να σκεφτεί και να αποφασίσει. Μ'έκανες να δω διαφορετικά το θέμα. Θα δείξει στο μέλλον ποιο το αποτέλεσμα!

Aiur
23-11-2010, 22:42
Γεια σας και από μένα, έχω διαβάσει όλα τα posts του thread και καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που αισθάνεσαι φίλε μου, όπως είπε και ένα άλλο παιδί αν δεν περάσεις ή περνάς την ίδια κατάσταση με έναν άλλο τότε πολύ απλά δεν μπορείς να τον καταλάβεις, πχ κανείς από εμάς δεν μπορεί να διανοηθεί τι σημαίνει πόλεμος έτσι δεν μπορείς να καταλάβει τι σημαίνει να είσαι ερωτικά μόνος να μην έχεις σύντροφο για ΠΟΛΥ καιρό αν δεν περνάς ή έχεις περάσει αυτή τη φάση γιατί για ΌΛΑ υπάρχει ένα τέλος. Έτσι και γω καταλαβαίνω απόλυτα τι θέλει να πει ο kaneis λέγοντας ‘’να ειχα μια κοπέλα να πηγαίναμε cinema κτλ’’

Και γω προσωπικά περνώ παρόμοια φάση, έχω να κάνω ουσιαστικά σχέση με κοπέλα κοντά 6 χρόνια. Παλαιότερα είχα σχέση με μία για περίπου 1,5 χρόνο και από τότε τίποτα. Εντάξει στην αρχή δεν το επιδίωκα καθώς η προηγούμενη με είχε πρήξει (αυτό που είπες kaneis να σε παίρνει κάποια συνέχεια τηλέφωνα) και ήθελα να είμαι ελεύθερος και αργότερα βλέπουμε αλλά μετά έβλεπα πως συνεχώς είμαι μόνος μου και έλεγα ως πότε πια, ως πότε θα κοιμάμαι συνέχεια μόνος στο κρεβάτι, άσε απαλεψιά ιδιαίτερα έντονη κάποιες φορές. Βέβαια μέσα σε αυτό το διάστημα είχα κάποιες ευκαιρίες, όχι βέβαια πολλές, αλλά όπως είπα δεν έγινε τίποτα κυρίως γιατί έπεσα σε βλαμένα κοριτσάκια. Η πιο πρόσφατη μου ευκαιρία για να ζευγαρώσω ήταν πριν 3 μήνες όταν γνωρίστηκα με ένα πιπίνι 7,5 χρόνια μικρότερο από εμένα (kaneis σε περνάω ένα χρόνο) και είπα ‘’όπα κοίτα τι μου τυχε’’ αλλά άμα σας πω τι έγινε με αυτή θα καταλάβετε πως το κορίτσι δεν ξέρει τι θέλει, είναι καμμένη κτλ. Η καλύτερη κοπέλα που γνώρισα με την οποία συζητούσα τα πάντα ήταν Σερβίδα, αλλα ναι δεν μένει Ελλάδα και χάθηκα και με αυτήν. Nαι και γω δεν είμαι ο τύπος που έχει πάει με μια ντουζίνα γκόμενες ούτε ο τύπος που μιλάει με μία γελοία άνεση στην κάθε τυχαία που θα δει γιατί πολύ απλά δεν είναι αυτός ο χαρακτήρας μου. Αλλά από τη στιγμή που θα αποφασίσω να μιλήσω σε κάποια, που δεν κάνω συχνά, μου φεύγει κάθε δισταγμός, ούτε ντρέπομαι ούτε τίποτα και δεν με νοιάζει τι θα σκεφτεί η άλλη λέω χύμα ότι μου έρθει στο μυαλό εκείνη τη στιγμή, γενικά ότι αισθάνομαι ότι πρέπει να πω.

Επίσης φίλε kaneis δεν θέλω να βλέπω σαχλαμάρες του στυλ ‘’ δεν νομίζω αν αξίζει να φθάσω στα 30’’, χα μέχρι τότε μπορεί να έχεις βρει και γυναίκα όχι γκόμενες όπως και γω ελπίζω για τον εαυτό μου. Ναι το ξέρω είναι απάλευτο να είναι κάποιος μόνος του, αλλά ΠΟΤΕ μην το βάζεις κάτω και ΠΟΤΕ μην απογοητεύεσαι, εδώ και ο τελευταίος τσομπάνης είναι με γυναίκα και δεν θα βρεις και συ μια κοπέλα; Επίσης μη φοβάσε καθόλου μην σε βρει άπειρο και λοιπές μαλακίες, εγώ την πρώτη φορά και λες και το ήξερα από μια άλλη ζωή, αυτά τα πράματα είναι γραμμένα στο γενετικό υλικό σου, δεν διδάσκονται ούτε είναι επιστήμη. Αυτά και ελπίζω να είσαι καλά.

ioannis2
24-11-2010, 09:30
Επίσης φίλε kaneis δεν θέλω να βλέπω σαχλαμάρες του στυλ ‘’ δεν νομίζω αν αξίζει να φθάσω στα 30’’, χα μέχρι τότε μπορεί να έχεις βρει και γυναίκα όχι γκόμενες όπως και γω ελπίζω για τον εαυτό μου. Ναι το ξέρω είναι απάλευτο να είναι κάποιος μόνος του, αλλά ΠΟΤΕ μην το βάζεις κάτω και ΠΟΤΕ μην απογοητεύεσαι, εδώ και ο τελευταίος τσομπάνης είναι με γυναίκα και δεν θα βρεις και συ μια κοπέλα; Επίσης μη φοβάσε καθόλου μην σε βρει άπειρο και λοιπές μαλακίες, εγώ την πρώτη φορά και λες και το ήξερα από μια άλλη ζωή, αυτά τα πράματα είναι γραμμένα στο γενετικό υλικό σου, δεν διδάσκονται ούτε είναι επιστήμη. Αυτά και ελπίζω να είσαι καλά.

Μπορεί να βρει κοπέλα, ο οποιοσδήποτε μπορεί να βρει κάτι, ακόμα και ο τσομπάνης που περιγράφεις. Φτάνει αυτό που θα βρει να είναι κάτι που τον γεμίζει, να νοιώθει πάθος και μια ανεξήγητη χαρά για τον δικό του άνθρωπο, και να μην πρόκειται για συμβιβασμό, απλά με το ζόρι να είμαι με κάποιαν και στο βάθος δυστυχία.
Τώρα για το θέμα της απειρίας, αυτό θεραπεύεται όταν μιλήσει η καρδι’α, ακόμα και αν πρόκειται για την πρώτη γυναίκα στη ζωή σου.
Τέλος συμφωνώ ότι ποτέ δεν πρέπει κανείς να τα βάζει κάτω και να απογοητεύεται.
Χρειάζεται όμως να είναι κοινωνικός και να πλησιάζει.

Rampage
02-04-2011, 04:20
Καλησπέρα σας παιδιά. Kaneis, διάβασα με προσοχή όλα τα posts. ΟΛΑ. Και έφτιαξα αυτόν τον λογαριασμό μόνο και μόνο για να σου απαντήσω επειδή το νιώθω. Τα έχουμε περάσει όλοι αυτά. Κάποτε όμως φεύγουνε και πάνε στον αγύριστο. Γνωριμίες όπως λέει και ο Μπολτσιντ γίνονται παντού και πάντα.

Ξεκίνα να αισθάνεσαι καλά με τον εαυτό σου. Μην είσαι σκληρός μαζί του. Όλοι οι άνθρωποι έχουμε θετικά στοιχεία. ΟΛΟΙ. Δεν μπορεί να μην έχεις ένα δυνατό σημείο. Τα λίγα αρνητικά δεν είναι ανάγκη να τα κρύψεις. Απλά αποδέξου τα.
Από τη στιγμή που είσαι υγειής πρώτα σωματικά και μετά ψυχικά και εγκεφαλικά μπορείς να διεκδικήσεις οποιαδήποτε κοπέλα γουστάρεις. ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΥΓΕΙΗΣ. ΦΑΙΝΕΤΑΙ!
Οι εποχές του γυμνασίου περάσανε. Πλέον τις κοπέλες δεν τις τραβάει ούτε το μωβ καγκουρομηχανάκι, ούτε το πράντα το γυαλί, ούτε ο πρόεδρος του σχολείου.
ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΣΟΥ! Κοίτα κάτι φάτσες που κυκλοφορούν και τραβάνε "μοντέλες". Οι περισσότεροι είναι λες και τρακάρανε με σκουπιδιάρα. Κι όμως φίλε. Κάπου θα αρέσει και η δικιά σου η φάτσα. Έχω πετύχει φοβερές γκόμενες που μου είπαν ότι είναι ερωτευμένες με τον Σάκη Μπουλά. Αν λέω ψέματα να πέσει φωτιά να κάψει το ρούτερ.
Μην αποκαλύψεις σε καμία ότι δεν έκανες ποτέ σεξ. Δεν είναι ντροπή. Ούτε σκότωσες, ούτε έκλεψες. Απλά δεν είναι ανάγκη η άλλη να το μάθει. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΟΣ. Μπορεί να φάει κανα σκάλωμα και να ξενερώσει ποτέ δεν ξέρεις. Δες πορνό, διάβασε κανένα tip και όταν έρθει η στιγμή κάντα.
ΜΙΛΑ. Ξεκίνα να τους μιλάς. Χαμογέλα παράλληλα. Παίξτο ανάλογα την γκόμενα. Οι άνθρωποι δεν είναι όλοι ίδιοι. Ψυχολόγισε τες στην αρχή με ουδέτερο στυλ και αν νομίζεις ότι το βρήκες do it. Ρώτα την πολλά πράγματα. Δείξε ότι την ενδιαφέρεις. Θα γουστάρει.
Μη θεοποιείς το μυαλό των γυναικών. Φίλε άστο. Δεν την πέφτεις ούτε στην κόρη του Αινστάιν, ούτε στην εγγονή του Ντα Βίντσι. Τρώτε το ίδιο φαγητό, βγάλατε το ίδιο σχολείο, έχετε ίσα δικαιώματα στη ζωή. Μόνο που αυτή έχει και περίοδο ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.
Τα κριτίρια των γυναικών είναι τα εξής: Δύο πόδια. Δύο χέρια. Ένα κεφάλι. Αντρικό μόριο. Ευγενικός, χαρούμενος και έξυπνος χαρακτήρας. Τα έχεις.
Ανέβασε την αυτοεκτίμηση σου. Πείσε τον εαυτό σου ότι αξίζεις. Ξεκίνα να ακούς Motorhead.
Act it untill you believe it.

Εύχομαι και πιστεύω ότι θα τη βρεις την άκρη. Ο άνθρωπος έχει καταφέρει να εξερευνήσει το διάστημα. Δεν θα καταφέρεις να βρεις εσύ ένα θηλυκό? Έχει φοβερή ψυχική δύναμη που ούτε ο ίδιος δεν γνωρίζει. Με τράβηξε πολύ να το γράψω αυτό ίσως γιατί παρασύρθηκα. Ήταν μια πάρα πολύ ωραία κουβέντα. Δεν θέλει πολύ θεωρία. Αν μπορούσες να ανοίξεις τα μάτια σου και να δεις πραγματικά ποιος είσαι και τι μπορείς να καταφέρεις θα εκπλαγείς. Μην αποδεχτείς ποτέ ότι θα μείνεις στάσιμος. Ο κόσμος είναι κλέφτης, επιφανειακός, δήθεν. Η κοινωνία είναι σάπια. Μη σε ενδιαφέρει και πολύ η γνώμη των άλλων. Εδώ άλλοι διαπράτουν εγκλήματα και την άλλη μέρα έχουν τα μούτρα να πάνε στο περίπτερο για τσιγάρα. Μην τα παρατήσεις ποτέ. Φοβάσαι μη σε πει παρθένο ο γαμάουα συνάδελφος? Ποιος μπορεί να προσδιορίσει ποιος αξίζει και ποιος όχι? Ποιο είναι το σημείο μηδέν? Δεν υπάρχει. Απλά ο καθένας έχει δικές του απόψεις. Τα άτομα που δεν σε ενδιαφέρουν, δεν σε ενδιαφέρουν τι σκέφτονται και τι λένε για σένα. Αν δεν έχεις κανέναν να σου πει δυο καλές κουβέντες για να ανέβεις και να ξεκινήσεις το κυνήγι, πες τες στον καθρέφτη σου.
Για φαντάσου να μην είχες σπίτι να μείνεις, να μην είχες φαΐ να φας και νερό να πιεις. Δεν θα προσπαθούσες να βρεις για να φτιάξεις τη ζωή σου? Φυσικά! Στην προκειμένη οι ανάγκες σου είναι άλλες. Ευτυχώς το σπίτι σου, το φαΐ σου και το νερό σου τα έχεις. Οι ανάγκες σου προσαρμόζονται κάθε φορά. Τώρα έχεις ανάγκη να κάνεις σχέση και σεξ. Κυνήγα το. Μην στερήσεις από τον εαυτό σου το δικαίωμα αυτό! Ξέρω ότι τα τελευταία παραδείγματα ακούγονται άσχετα. Αλλά κατά τη γνώμη μου δεν είναι. Το να βρεις να κάνεις σχέση είναι ανάγκη. Και όλες οι ανάγκες συνδέονται μεταξύ τους όσο άσχετες κι αν είναι. Μιλάτε στις γυναίκες. Ακόμα κι αν δεν σας βγει. Η γενιά του Sex And The City έχει καταστρέψει πολλές κοπέλες, αλλά ακόμα υπάρχουν ωραία και σωστά κομμάτια.
Πιο πάνω είπες ότι δεν έχεις κάνει τίποτα στη ζωή σου. Ρε μάγκα; 25 χρονών είσαι όχι 40. Το 99% των ανθρώπων στην ηλικία σου ακόμα σπουδάζει και περιμένει να του δώσουν τις σημειώσεις σαν πεινασμένος σκύλος που περιμένει το κόκκαλο της μπριζόλας από το αφεντικό του. Ξεκόλα. Το ίδιο το σύστημα δεν σε βοηθάει να κάνεις κάτι. Να πω ότι ζούσες στη Φινλανδία και απέτυχες πάει στο διάλο. Αλλά ρε μεγάλε. Τις φιλοσοφίες τις είπανε πρώτοι οι αρχαίοι Έλληνες και τη θεωρία της σχετικότητας μου την έκλεψε ο Αϊνστάιν. Κάτι θα βρούμε να κάνουμε και εμείς στις ζωές μας. Πιάσε μια δουλειά της πλάκας ίσα ίσα για να μπορείς να πάρεις τσιγάρα και να τρέχεις με τα φιλαράκια σου σε καμιά μέταλ συναυλία. Αυτή είναι η ζωή μου στα 19 μου. Και το γουστάρω πολύ. Δεν μπορείς να θέσεις υψηλά στάνταρ όταν υπάρχει τέτοια κατάσταση στη χώρα.
Όλα συνδέονται μεταξύ τους. Μπορεί το μήνυμα μου να είναι άσχετο αλλά το ποστάρω. Όταν βρεις αυτό που ψάχνεις θα καλυτερέψουν όλα και θα ευχαριστιέσαι περισσότερο την παρτάρα σου. :)

empar
02-04-2011, 13:58
...kaneis, κι εμένα ο φίλος μου έτσι ήταν. ακριβώς όπως εσύ. είναι αρκετά ντροπαλός, κ ενώ πριν τα φτιάξουμε του έδειχνα σημάδια ότι ενδιαφέρομαι για αυτόν, αυτός δεν τα αντιλαμβανόταν, ή τα ερμήνευε όπως ήθελε, με βάση τον εσωστρεφή του χαρακτήρα και την έλλειψη αυτοπεποίθησής του...
συμβουλή: μην περιμένεις από την κοπέλα να σου δείξει σημάδια, γιατί μπορεί να σου τα δείχνει και εσύ να μην τα αντιλαμβάνεσαι. αν ζητάς κανονικό πέσιμο, τότε καλώς πηγαίνεις σε μπαρ και σε κλαμπ. αν σε ενδιαφέρει όμως μια ουσιαστική σχέση, ίσως πρέπει, όπως σου είπαν προηγουμένως, να αναζητήσεις κοπέλες σε άλλα μέρη. επίσης, αντί να σου γίνεται έμμονη ιδέα αυτό το πράγμα, κοίτα να διαμορφώσεις μια φιλική σχέση αρχικά με μια κοπέλα, βάλε κάποια θεμέλια. αυτό θα σε βοηθήσει να ξανοιχτείς και μετά από λίγο, αν δεις ότι όντως σε ενδιαφέρει αυτή η κοπέλα για σχέση, τότε κάνε κίνηση. έχεις συνεχώς στο μυαλό σου αυτό το πράγμα και δεν βλέπεις τις κοπέλες ως ανθρώπους με ανάγκες παρόμοιες με τις δικές σου, αλλά σαν υποψήφιες για σχέση. αν επενδύσεις πραγματικά στη σχέση σου με το άλλο φύλο, θα υπάρξει σίγουρα ανταπόκριση..

ioannis2
04-04-2011, 10:21
...kaneis, κι εμένα ο φίλος μου έτσι ήταν. ακριβώς όπως εσύ. είναι αρκετά ντροπαλός, κ ενώ πριν τα φτιάξουμε του έδειχνα σημάδια ότι ενδιαφέρομαι για αυτόν, αυτός δεν τα αντιλαμβανόταν, ή τα ερμήνευε όπως ήθελε, με βάση τον εσωστρεφή του χαρακτήρα και την έλλειψη αυτοπεποίθησής του...
συμβουλή: μην περιμένεις από την κοπέλα να σου δείξει σημάδια, γιατί μπορεί να σου τα δείχνει και εσύ να μην τα αντιλαμβάνεσαι. αν ζητάς κανονικό πέσιμο, τότε καλώς πηγαίνεις σε μπαρ και σε κλαμπ. αν σε ενδιαφέρει όμως μια ουσιαστική σχέση, ίσως πρέπει, όπως σου είπαν προηγουμένως, να αναζητήσεις κοπέλες σε άλλα μέρη. επίσης, αντί να σου γίνεται έμμονη ιδέα αυτό το πράγμα, κοίτα να διαμορφώσεις μια φιλική σχέση αρχικά με μια κοπέλα, βάλε κάποια θεμέλια. αυτό θα σε βοηθήσει να ξανοιχτείς και μετά από λίγο, αν δεις ότι όντως σε ενδιαφέρει αυτή η κοπέλα για σχέση, τότε κάνε κίνηση. έχεις συνεχώς στο μυαλό σου αυτό το πράγμα και δεν βλέπεις τις κοπέλες ως ανθρώπους με ανάγκες παρόμοιες με τις δικές σου, αλλά σαν υποψήφιες για σχέση. αν επενδύσεις πραγματικά στη σχέση σου με το άλλο φύλο, θα υπάρξει σίγουρα ανταπόκριση..

Είσαι από τις λίγες που επιλεγουν καποιο ο οποίος είναι ή δείχνει ντροπαλός. Και φαινεσαι να σαι ευτυχισμένη μαζί του. Έτσι δεν είναι; Υπάρχουν και οι γυναίκες, όπως εσύ που κανουν το πρωτο βημα.

να ξερεις ότι έχω φαει αρκετή απόρριψη γι αυτό. Στην αρχή πλησιάζουν, ωραίο παιδί, καλή δουλειά αλλά μετά από λίγες κουβέντες, αυτός είναι ήσυχος και ντροπαλός, δε ΄μου δωσαν ευκαιρία και έφυγαν.

Είναι και το άλλο, να καταλάβει κανεις ότι καποια τον γουστάρει, μπορεί να μην αντιλαμβανόμαστε τα σημάδια που μας δίνουν ή δεν είμαστε βεβαιοι ότι είναι τετοια σημάδια γι αυτό δεν κανουμε την κίνηση. Δυστυχώς έχω χάσει ωραίες ευκαιρίες, που μου δωσαν να καταλάβω ότι ενδιαφέρονται αλλά δεν έκανα την κίνηση, η απειρία έφερνε αμηχανία, να μην ξερω πως να το χειριστώ ή καποιες απωθούσε στη συνέχεια ο χαρακτήρας μου.
Είναι εύκολο καποια που τη ξερεις πολλή καιρό φιλικά να εξελιχτεί στη συνέχεια σε σχέση; κάποια που έδειξε κάποτε λίγο ενδιαφέρον και για τους λογους που γραφω αποτραβήχτηκε είναι δυνατό να ξαναενδιαφερθεί;

Επιβάλλετε από την άλλη συνεχώς να αυτοβελτιωνόμαστε, να διώξουμε τις φοβίες και τη χαμηλή αυτοεκτίμηση που μας φορτωσε το παρελθόν και να ξανοιχτούμε.

empar
05-04-2011, 21:38
ioanni, δυστυχώς δεν είναι καθόλου εύκολο να εξελιχθεί μια φιλική σχέση σε ερωτική. όμως, όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο, η σχέση δίνει τον καλύτερο "χώρο" σε άτομα ντροπαλά για να ανοιχτούν και να αυτοβελτιωθούν, επειδή είναι εξαιρετικά δύσκολο, κάποιος που έχει φτάσει σε αυτή την κατάσταση να πάρει ξαφνικά τα πάνω του και να αποκτήσει υψηλή αυτοεκτίμηση χωρίς ερέθισμα από το περιβάλλον του. ο φίλος μου είναι πια άλλος άνθρωπος, περισσότερο κοινωνικός και δυναμικός. και εγώ έχω κερδίσει πολλά πράγματα από αυτόν και από τη σχέση μας. καταρχήν κατάλαβα ότι όλη αυτή η νοοτροπία που έχει περάσει στην κοινωνία "αγόρι γνωρίζει κορίτσι, θαμπώνονται ο ένας από την ομορφιά του άλλου, ερωτεύονται και σε δύο ραντεβού ξέρουν ότι θα είναι μαζί για πάντα" είναι, μετά συγχωρήσεως, ανοησίες. όσο πιο νωρίς κατανοήσει κανείς ότι οι σχέσεις που αποδίδουν είναι αυτές που βασίζονται τόσο στην ερωτική έλξη όσο και σε ένα εκατομμύριο άλλα πράγματα, όπως κοινά ενδιαφέροντα, κατανόηση, σεβασμός, αλληλεγγύη και εν τέλει αγάπη, πρώτα από όλα φιλική και κατόπιν ερωτική, είναι πιθανότερο να γνωρίσει την προσωπική ευτυχία. έπειτα, έμαθα να σέβομαι τους ανθρώπους που για τον ένα ή τον άλλο λόγο έχουν συστολές, έμαθα να είμαι πιο υπομονετική, έμαθα να αποδέχομαι ελαττώματα και να αναγνωρίζω τα δικά μου. είδα πως είναι να σε αγαπάει κάποιος για αυτό που είσαι, να σε στηρίζει καθημερινά και να δίνει τα πάντα. και προσπαθώ κι εγώ να ανταποκρίνομαι με τον ίδιο τρόπο.

πρέπει να πάψουμε να βλέπουμε την επιφάνεια. υπάρχουν άνθρωποι ντροπαλοί και πάντα θα υπάρχουν, πως να το κάνουμε. μπορεί η ικανότητά τους για προσφορά αγάπης να είναι πολύ μεγαλύτερη από κάποιου εξωστρεφούς και κοινωνικού ωστόσο. υπάρχουν άνθρωποι με φοβίες-πρέπει να τις αποδεχόμαστε. όλοι έχουμε φοβίες.

κάποια που έδειξε λίγο ενδιαφέρον ή που αποτραβήχτηκε επειδή αποδοκίμαζε στοιχεία του χαρακτήρα σου, δεν ήταν ποτέ φίλη και οπωσδήποτε δεν θα γινόταν και σωστή σύντροφος.
κάπου εκεί έξω υπάρχει τουλάχιστον μια καλή κοπέλα που θέλει να είναι η ουσιαστική σύντροφος και για τον...kaneis. και όταν τη βρει θα είναι πολύ πολύ ευτυχισμένος :)

ioannis2
06-04-2011, 09:28
empar,

Δυσκολο λες να εξελιχθεί μια φιλική σχέση σε ερωτική. Δηλαδή από την αρχή μιας γνωριμίας μπαινεις σε μια απ τις δυο κατηγορίες: είτε φίλος/γνωστός/γνωριμία είτε εραστής/υποψήφιος/πιθανός εραστής. Απλά προσπαθείς εξ αρχής να σε βλέπει η κοπέλα ως υποψήφιο εραστή. Σωστά τα λέω;

Είναι και το άλλο όπου έχασα πολύ καλές ευκαιρίες: κοπέλες που με πλησίασαν με ερωτικό ύφος ή υπήρξε από μερους τους ενδιαφέρον αλλά΄λόγω αμηχανίας, απειρίας κλπ δεν έκανα την κίνηση. Και λέω, σε τετοιες περιπτωσεις έχεις ενα λεπτό στη διάθεση σου να ανταποκριθείς στο κάλεσμα με μια σωστή κίνηση, διαφορετικά έχασες οριστικά το παιχνίδι.

Χαίρομαι που έχεις μια τόσο καλή σχέση που σε κάνει πολύ ευτυχισμένη. Όμως τη σχέση αυτή στην ουσία εσύ τη δημιούργησες, γιατί εσύ εκανες την κίνηση προσεγγισης και το κυριότερο του έδωσες την ευκαιρία να εκφραστεί και να σου αποδείξει ότι κρυβει μέσα του πολλά τα οποία του δινεις την ευκαιρία να εξωτερικεύσει και συνεπώς να σε κανει ευτυχισμένη. Δεν έκανες αυτό που κάνουν οι πλειστες, δηλαδή που κοιταζουν λίγο τον αλλο, ανταλλάζουν μια δυο κουβέντες και βγαζουν το συμπέρασμα ότι δεν τους κάνει.

Με μια κοπέλα που μου χε δωσει την ευκαιρία, παλιά, στο τελος αυτή! μου άνοιγε κουβεντες για γάμο, επειδη μου δωσε την ευκαιρία.
Και θα χεις εδώ διαπιστώσει πολλές φορές στο φορουμ να λέω ότι δεν πρεπει να βλεπουμε την επιφάνεια γιατί μπορεί να αποτύχουμε, πρέπει να δίνουμε στον άλλο την ευκαιρία και να μην παρασυρόμαστε με το αυθόρμητο και το φανταχτερό.

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

empar
06-04-2011, 19:19
empar,

Δυσκολο λες να εξελιχθεί μια φιλική σχέση σε ερωτική. Δηλαδή από την αρχή μιας γνωριμίας μπαινεις σε μια απ τις δυο κατηγορίες: είτε φίλος/γνωστός/γνωριμία είτε εραστής/υποψήφιος/πιθανός εραστής. Απλά προσπαθείς εξ αρχής να σε βλέπει η κοπέλα ως υποψήφιο εραστή. Σωστά τα λέω;

Είναι και το άλλο όπου έχασα πολύ καλές ευκαιρίες: κοπέλες που με πλησίασαν με ερωτικό ύφος ή υπήρξε από μερους τους ενδιαφέρον αλλά΄λόγω αμηχανίας, απειρίας κλπ δεν έκανα την κίνηση. Και λέω, σε τετοιες περιπτωσεις έχεις ενα λεπτό στη διάθεση σου να ανταποκριθείς στο κάλεσμα με μια σωστή κίνηση, διαφορετικά έχασες οριστικά το παιχνίδι.

Χαίρομαι που έχεις μια τόσο καλή σχέση που σε κάνει πολύ ευτυχισμένη. Όμως τη σχέση αυτή στην ουσία εσύ τη δημιούργησες, γιατί εσύ εκανες την κίνηση προσεγγισης και το κυριότερο του έδωσες την ευκαιρία να εκφραστεί και να σου αποδείξει ότι κρυβει μέσα του πολλά τα οποία του δινεις την ευκαιρία να εξωτερικεύσει και συνεπώς να σε κανει ευτυχισμένη. Δεν έκανες αυτό που κάνουν οι πλειστες, δηλαδή που κοιταζουν λίγο τον αλλο, ανταλλάζουν μια δυο κουβέντες και βγαζουν το συμπέρασμα ότι δεν τους κάνει.

Με μια κοπέλα που μου χε δωσει την ευκαιρία, παλιά, στο τελος αυτή! μου άνοιγε κουβεντες για γάμο, επειδη μου δωσε την ευκαιρία.
Και θα χεις εδώ διαπιστώσει πολλές φορές στο φορουμ να λέω ότι δεν πρεπει να βλεπουμε την επιφάνεια γιατί μπορεί να αποτύχουμε, πρέπει να δίνουμε στον άλλο την ευκαιρία και να μην παρασυρόμαστε με το αυθόρμητο και το φανταχτερό.

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

Στην περίπτωσή μου πάντως ο φίλος μου δεν υπαγόταν στην κατηγορία "εραστής".. αλλά στην κατηγορία "φίλος". Και δεν τον έβλεπα αλλιώς, παρά μόνο μετά από αρκετούς μήνες που τον είχα ήδη γνωρίσει καλά. Σκέψεις για κάτι παραπάνω μπήκανε στο μυαλό μου κάποια στιγμή που κατάλαβα ότι η σχέση μου μαζί του ήταν ό,τι πιο ειλικρινές είχα από άποψης φιλίας και ότι έκανε για μένα πράγματα πολύ παραπάνω από τις προσδοκίες μου. ήταν πάντα εκεί για να με στηρίζει και να με προσέχει. ίσως άργησα, αλλά κατάλαβα ότι με αγαπούσε πριν καν το συνειδητοποιήσει ο ίδιος. με συγκίνησε όλη αυτή η προσφορά του και αναρωτήθηκα "γιατί μια φορά να μην πάω κ εγώ κόντρα στο ηλίθιο γυναικείο ένστικτο που ωθεί τις καλές κοπέλες στους μεγαλύτερους μαλάκες, και να ακολουθήσω το ανθρώπινο ένστικτο που μου έλεγε να εμπιστευτώ σε όλα τον άνθρωπο που είχα απέναντί μου". και νομίζω ότι τον αγαπώ τόσο πολύ που είναι ο μόνος άνθρωπος που θα συμβουλευθώ και που μπορεί να με κάνει καλά ό,τι και αν συμβαίνει γύρω μου.
πρέπει να βρείτε κοπέλες που να μην βιαστούν να βάλουν ταμπέλες-αλλά ακόμη και στην κατηγορία "φίλος" να σας βάλουν, στις ανθρώπινες σχέσεις τίποτε δεν είναι μη αναστρέψιμο! να είσαι ειλικρινής και να μην σκέφτεσαι καν σε ποια κατηγορία ανήκεις, γιατί όπως και να το κάνουμε, όταν σε ενδιαφέρει η γνώμη της άλλης για σένα (δλδ να σε δει ερωτικά εξ αρχής), η συμπεριφορά σου είναι επιτηδευμένη και αυτό η γυναίκα το αντιλαμβάνεται :) απελευθερώσου από το ζυγό του "τι περιμένουν οι άλλοι από μας". να είσαι ο απλός, φιλικός εαυτός σου και δεν θα χάσεις! τώρα για τις κοπέλες που σας αρέσουν εξ αρχής, ισχύει και αυτό που λες για μας, μην κρίνεις από την εμφάνιση, περίμενε να γνωρίσεις καλύτερα τον χαρακτήρα της και μετά κάνε κίνηση! και επιτέλους, όταν δείχνουν ότι τους αρέσεις, κάνε κ εσύ κάτι, το πολύ πολύ να σε απορρίψει, δεν είναι ούτε η πρώτη, ούτε η τελευταία γυναίκα στον κόσμο και κυρίως, δεν είναι η σημαντικότερη! η σημαντικότερη είναι αυτή που θα σε αγαπήσει ακριβώς όπως είσαι, ακόμη και για τη συστολή σου!

γειαααααααα :))

ioannis2
07-04-2011, 09:31
empar,

Ευχαριστό για το μην. για αυτα που γραφεις.
Αυτό το «ηλίθιο γυναικείο ένστικτο που ωθεί τις καλές κοπέλες στους μεγαλύτερους μαλάκες» φαίνεται να ναι αλήθεια. Μήπως είναι το κόλλημα που κανουν σ’ αυτές και αυτές τελικά ενδίδουν ή κάτι σαν τα αντίθετα έλκονται; Υπάρχουν όμως και άρκετές κοπέλες που την έχουν πατήσει με τετοιους τυπους και μετά κατάλαβαν το λάθος . Έχω δει κοπέλες να τις απατούν και μετά αυτοί να λενε τα κατορθωματα τους, παντρεμένες να τις ξυλοφορτώνουν, κοπέλες να τις κρατούν για το σεξ και μετα να τις παρατούν και άλλα. Και στο τελος να καταλαβαινουν το λαθος και να επιζητούν σχέση με άτομα τα οποία ανήκαν καποτε σ αυτούς που απέρριπταν.

Είναι αισιόδοξο το άλλο που λες « ακόμη και στην κατηγορία "φίλος" να σας βάλουν, στις ανθρώπινες σχέσεις τίποτε δεν είναι μη αναστρέψιμο!» , δηλαδή και καποιες που τις ξερω πολλή καιρό και τις βλεπω που και που είτε στη δουλειά είτε στον κοινωνικό μου χώρο και που πολύ θα θελα να κανω κατι μαζί τους, θα μπορούσε να αλλάξει το πράγμα, η φιλία ή γνωριμία να εξελιχθεί σε κάτι σοβαρό. Ισχύει δηλαδή το :έχει ο καιρός γυρίσματα;

Αυτό το «να είσαι ο απλός, φιλικός εαυτός σου και δεν θα χάσεις» το χω ακούσει πολλές φορές από κοπέλες και είναι κατι που εκτιμάται. Απ εκεί και περα αυτή επιλέγει, είτε κανει κατι μαζί σου είτε φεύγει. Χωρίς βεβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν πρέπει να αυτοβελτιωνόμαστε, να μαστε ανοικτοί, ευχάριστοι, δυναμικοί.

«όταν δείχνουν ότι τους αρέσεις, κάνε κ εσύ κάτι,». Νομίζω έχω πάρει το μάθημα μου από τα λαθη που έκανα λόγω απειρίας, αμηχανίας, χαμηλής αυτοεκτίμησης. Αυτά τα διόρθωσα αρκετά και να χω τα ματια μου ανοικτά. Θα βάλω τα δυνατά μου να μην χασω άλλη ευκαιρία, γιατί στο παρελθόν έχασα πολύ καλές ευκαιρίες, κοπέλες που με προσέγγισαν, έμεινα στην αμηχανία και δεν εγινε τιποτα.
Το πρόβλημα είναι εκεί που κάποια μου κάνει σαν κλικ, που μ αρέσει εξ αρχής και δεν μπορώ να κρύψω στο ύφος που της μιλώ την ερωτική μου επιθυμία.....που μπορεί αυτό να τις απωθεί ή και ατολμία από μερους μου να κανω την κίνηση γιατί ίσως να ναι λαθος κίνηση και να χάσω.

Και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου με το τελευταίο «η σημαντικότερη είναι αυτή που θα σε αγαπήσει ακριβώς όπως είσαι, ακόμη και για τη συστολή σου!» Κι αυτό, όπως και όλα τα πιο πάνω που μου γραφεις τα εφάρμοσες γιατί είδες τα πράγματα βαθύτερα και ωριμα, για αυτό τωρα είσαι ευτυχισμένη και σου ευχομαι πάντα ότι καλύτερο επιθυμείς στη ζωή σου.

empar
12-04-2011, 12:56
empar,

Ευχαριστό για το μην. για αυτα που γραφεις.
Αυτό το «ηλίθιο γυναικείο ένστικτο που ωθεί τις καλές κοπέλες στους μεγαλύτερους μαλάκες» φαίνεται να ναι αλήθεια. Μήπως είναι το κόλλημα που κανουν σ’ αυτές και αυτές τελικά ενδίδουν ή κάτι σαν τα αντίθετα έλκονται; Υπάρχουν όμως και άρκετές κοπέλες που την έχουν πατήσει με τετοιους τυπους και μετά κατάλαβαν το λάθος . Έχω δει κοπέλες να τις απατούν και μετά αυτοί να λενε τα κατορθωματα τους, παντρεμένες να τις ξυλοφορτώνουν, κοπέλες να τις κρατούν για το σεξ και μετα να τις παρατούν και άλλα. Και στο τελος να καταλαβαινουν το λαθος και να επιζητούν σχέση με άτομα τα οποία ανήκαν καποτε σ αυτούς που απέρριπταν.

Είναι αισιόδοξο το άλλο που λες « ακόμη και στην κατηγορία "φίλος" να σας βάλουν, στις ανθρώπινες σχέσεις τίποτε δεν είναι μη αναστρέψιμο!» , δηλαδή και καποιες που τις ξερω πολλή καιρό και τις βλεπω που και που είτε στη δουλειά είτε στον κοινωνικό μου χώρο και που πολύ θα θελα να κανω κατι μαζί τους, θα μπορούσε να αλλάξει το πράγμα, η φιλία ή γνωριμία να εξελιχθεί σε κάτι σοβαρό. Ισχύει δηλαδή το :έχει ο καιρός γυρίσματα;

Αυτό το «να είσαι ο απλός, φιλικός εαυτός σου και δεν θα χάσεις» το χω ακούσει πολλές φορές από κοπέλες και είναι κατι που εκτιμάται. Απ εκεί και περα αυτή επιλέγει, είτε κανει κατι μαζί σου είτε φεύγει. Χωρίς βεβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν πρέπει να αυτοβελτιωνόμαστε, να μαστε ανοικτοί, ευχάριστοι, δυναμικοί.

«όταν δείχνουν ότι τους αρέσεις, κάνε κ εσύ κάτι,». Νομίζω έχω πάρει το μάθημα μου από τα λαθη που έκανα λόγω απειρίας, αμηχανίας, χαμηλής αυτοεκτίμησης. Αυτά τα διόρθωσα αρκετά και να χω τα ματια μου ανοικτά. Θα βάλω τα δυνατά μου να μην χασω άλλη ευκαιρία, γιατί στο παρελθόν έχασα πολύ καλές ευκαιρίες, κοπέλες που με προσέγγισαν, έμεινα στην αμηχανία και δεν εγινε τιποτα.
Το πρόβλημα είναι εκεί που κάποια μου κάνει σαν κλικ, που μ αρέσει εξ αρχής και δεν μπορώ να κρύψω στο ύφος που της μιλώ την ερωτική μου επιθυμία.....που μπορεί αυτό να τις απωθεί ή και ατολμία από μερους μου να κανω την κίνηση γιατί ίσως να ναι λαθος κίνηση και να χάσω.

Και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου με το τελευταίο «η σημαντικότερη είναι αυτή που θα σε αγαπήσει ακριβώς όπως είσαι, ακόμη και για τη συστολή σου!» Κι αυτό, όπως και όλα τα πιο πάνω που μου γραφεις τα εφάρμοσες γιατί είδες τα πράγματα βαθύτερα και ωριμα, για αυτό τωρα είσαι ευτυχισμένη και σου ευχομαι πάντα ότι καλύτερο επιθυμείς στη ζωή σου.

σε ευχαριστώ πολύ, κι εγώ το ίδιο σου εύχομαι