PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : απώλεια βάρους

chr1986
22-04-2010, 16:11
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ζητήσω κάποιες συμβουλές. Γενικότερα πάντα είχα την τάση να έχω κάποια παραπάνω κιλά, πάντα κατάφερνα όμως να τα φέρνω στα κανονικά με δίαιτα γυμναστική κτλ. Τώρα όμως με την κατάθλιψη τα πράγματα έχουν ξεφύγει από τον έλεγχο. Έχω βάλει 20 κιλά περίπου, νιώθω βαριά, δε μου μπαίνουν τα ρούχα μου και αισθάνομαι πολύ χάλια.. Έχω χάσει τη θηλυκότητά μου, τα πάντα.. Δε βγαίνω έξω γιατί λέω πως είμαι έτσι και ότι οι γνωστοί θα με δουν και θα πουν πως έγινε έτσι αυτή. Ξεκινάω, προσέχω για καμιά εβδομάδα και μετά πάλι τα ίδια.. Αν μπορείτε δώστε μου καμιά συμβουλή πως κρατιέστε σε φόρμα κτλ...πιστεύω θα βοηθηθώ! Ευχαριστώ!

Θεοφανία
22-04-2010, 16:32
Αγαπητή μου.
Σου μιλάει ο πρύτανης της δίαιτας. Σε όλη μου τη ζωή αυξομειώνω βάρος, αλλά ευτυχώς δεν ξεφεύγω πάρα πολύ.
Ότι μα ότι και να σου πει ο καθένας, αν δεν το πάρεις μόνη σου απόφαση να το ράψεις και να ξεκινήσεις γυμναστική δεν υπάρχει περίπτωση να αδυνατίσεις.
Και όσο βλέπεις τον εαυτό σου να παχαίνει, τόσο πιο πολύ θα τρως από απόγνωση.
Τα 20 είναι πολλά, αλλά όχι τραγικά. Ξεκίνα μια δίαιτα που να σου ταιριάζει και κάνε και λίγο γυμναστική. Όταν κάνεις δίαιτα μια εβδομάδα, τι τρως?
Πόσα χάνεις?
Αν θες περαιτέρω συμβουλές, εδώ είμαι.

chr1986
22-04-2010, 22:22
Έτσι και εγώ ρε γμτ.. Χάνω 1-1,5 κιλό και τρώω κανονικά. 5 γεύματα, πράσινο τσάι, όχι βλακείες. Απλά αυτό που με έχει κουράσει είναι ότι για να έχω ένα καλό σώμα πρέπει συνεχώς να είμαι σε δίαιτα με συγκεκριμένα γεύματα (δλδ Δευτέρα αυτό, Τρίτη το άλλο κτλ.) Το βαρέθηκα αυτό το πράγμα! Θέλω αυτή τη φορά να χάσω τα κιλά αλλά να φτιάξω τη διατροφή μου, να μη στερούμαι γιατί έτσι τα ξαναπαίρνω νομίζω. Εσύ γενικά τί κάνεις?

claire
22-04-2010, 22:26
η γυμναστική θα σε βοηθήσει, αλλά θέλει και διατροφή παράλληλα.

γιατί δεν πας σε έναν διαιτολόγο να σου φτιάξει ένα προγραμματάκι? μια φίλη μου έτσι έχασε 10 κιλά περίπου.

chr1986
22-04-2010, 22:32
Ναι, το σκέφτηκα αλλά επειδή κάνω ψυχοθεραπεία κάθε εβδομάδα δε μου περισσεύουν για διαιτολόγο..:(:(:(

claire
22-04-2010, 22:37
ε τότε μπορείς ίσως να ψάξεις και στο ίντερνετ για υγιεινές συνταγές και να φτιάχεις το πρόγραμμα της εβδομάδας.

μερικοί γενικοί κανόνες πάντως είναι, πολλά και μικρά γεύματα, να μην τρως βαριά αργά το βράδυ, να μειώσεις αλκοόλ, γλυκά καφέδες.

chr1986
22-04-2010, 22:42
thanks a lot claire και Θεοφανία που ανταποκριθήκατε.. Πραγματικά θέλω να βρω τη δύναμη να το προσπαθήσω γιατί μου χαλάει τη διάθεση! Και άλλες συμβουλές δεκτές!!

Φωτεινη!
22-04-2010, 22:47
Με τη σπιρουλινα χανεις βαρος...
Εγω εχασα ολα τα κιλα της εγκυμοσυνης χωρις δυσκολία..δεν σας κανω πλακα,καντε μια ερευνα.Βοηθαει στην αψογη λειτουργία του γαστρεντερολογικου και οχι μόνο..
Οι γιατροι ειναι συμφωνοι.

claire
22-04-2010, 22:51
http://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=2778

δείτε ένα ωραίο αρθράκι που βρήκα τυχαία!

claire
22-04-2010, 23:01
α! και μια καλή ιδεά για σνάκ. πχ σου έρχεται η επιθυμία να φας γλυκό,αντί για μια σοκολάτα φάε μερικά αποξηραμένα φρούτα και λίγους(λίγους ε! όχι κανά κιλό) ξηρούς καρπούς (εγώ παίρνω χουρμάδες ή δαμάσκηνα και τα συνδυάζω με καρύδια) και χορταίνεις και σου φεύγει η υπογλυκαιμία.

chr1986
22-04-2010, 23:21
το νερό τί λέτε? βοηθάει? Δεν ξέρω, δεν κατάφερα ποτέ να πίνω έτσι στην ψύχρα νερό. Πρέπει να διψάω!

Ολα_ειναι_δανεικα
23-04-2010, 00:04
Συγνωμη αν βγαινω εκτος του θεματος σου αλλα εχει συμβει και σε αλλους οταν πινουν, οχι μπυρες και μονο ενα ποτηρι, να χανουν κιλα;
Μου φαινεται αλλοκοτο σε ενα βαθμο

chr1986
23-04-2010, 00:05
Μιλάω συγκεκριμένα για ΝΕΡΟ.

Ολα_ειναι_δανεικα
23-04-2010, 00:08
Το νερο βοηθαει σιγουρα και ειδα για τι πραγμα μιλας για αυτο ζητησα συγνωμη για το οφ τοπικ

chr1986
23-04-2010, 00:15
Ουπς!! Συγγνώμη. Ναι είναι αλλόκοτο γιατί είναι αλκοόλ αλλά μπορεί να μην τρώει κανείς αρκετά. Πάντως σε γενικές γραμμές το αλκοόλ παχαίνει και ειδικά οι μπύρες, φουσκώνουν!!

aeolus74
23-04-2010, 20:52
Άκου λοιπόν ποιο είναι το \"μυστικό\" για να χάσεις κιλά!!!

1. Σωστή διατροφή
2. Άσκηση

Αστειεύομαι σαφώς διότι ΔΕΝ υπάρχουν μυστικά. Εάν κάποιος σου πει κάποιο μυστικό για να χάσεις κιλά, μην ακούς τίποτα από όσα λέει διότι είναι άσχετος.

Εάν κάνεις 1 από τα 2 παραπάνω τότε δεν θα έχεις αποτέλεσμα. Πρέπει να τα κάνεις και τα δύο.

Επίσης, χάνω κιλά σημαίνει χάνω λίπος και όχι χάνω μυική μάζα. Η σωστή δίαιτα είναι αυτή η οποία θα σου επιτρέψει να χάσεις λίπος ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΣ ταυτόχρονα την μυική σου μάζα. Αυτό είναι ένα συνηθισμένο λάθος που κάνουν πολλοί, θεωρώντας ότι δίαιτα σημαίνει «δεν τρώω». Αντίθετα δίαιτα σημαίνει «Τρώω σωστά». Με άλλα λόγια σωστή δίαιτα σημαίνει «δεν πεινάω».

Το να χάσεις λίπος γενικά είναι εύκολο. Το να βάλεις μυική μάζα είναι δύσκολο. Επίσης χάνω μυική μάζα σημαίνει ότι υποσιτίζομαι και ο οργανισμός μου προκειμένου να ανταπεξέλθει διασπά τις μυικές ίννες παράγοντας έτσι τα απαραίτητα αμινοξέα τα οποία δεν λαμβάνει από την τροφή.

Ένας τρίτος παράγοντας σημαντικός για την επιτυχία – εκτός από το know how- είναι ο ψυχολογικός. Εάν αισθάνεσαι ότι στερείσαι ή πιέζεσαι κάνοντας σωστό διατροφικό πρόγραμμα συνδιαζόμενο με αερόβια και αναερόβια άσκηση τότε κάποια στιγμή θα τα παρατήσεις.

Όλο το «κόλπο» είναι να κάνεις τα παραπάνω τρόπο ζωής, να ευχαριστιέσαι αυτό που κάνεις και να μην μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό και τότε θα εκπλαγείς από το αποτέλεσμα. Απλά μην βιάζεσαι.

Όσον αφορά το νερό είναι πολύ σημαντικό όχι επειδή χάνεις κιλά πίνοντας νερό (ένας από τους πολούς μύθους) αλλά το νερό βοηθά στην μεταφορά των θρεπτικών στοιχείων και στην κατακράτηση υγρών (όπλο δηλαδή κατά της κυταρίτιδας) και γενικά είναι πολύ σημαντικό για την ενυδάτωση της επιδερμίδας. Διψάω σημαίνει ότι έχω ήδη έχω αφιδατοθεί.

Θα μπορούσα να πω πολλά μιας που το θέμα είναι τεράστιο, για ότι χρειαστείς είμαι στην διάθεσή σου.

claire
23-04-2010, 21:20
Originally posted by aeolus74
Άκου λοιπόν ποιο είναι το \"μυστικό\" για να χάσεις κιλά!!!

1. Σωστή διατροφή
2. Άσκηση

Αστειεύομαι σαφώς διότι ΔΕΝ υπάρχουν μυστικά. Εάν κάποιος σου πει κάποιο μυστικό για να χάσεις κιλά, μην ακούς τίποτα από όσα λέει διότι είναι άσχετος.

Εάν κάνεις 1 από τα 2 παραπάνω τότε δεν θα έχεις αποτέλεσμα. Πρέπει να τα κάνεις και τα δύο.

Επίσης, χάνω κιλά σημαίνει χάνω λίπος και όχι χάνω μυική μάζα. Η σωστή δίαιτα είναι αυτή η οποία θα σου επιτρέψει να χάσεις λίπος ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΣ ταυτόχρονα την μυική σου μάζα. Αυτό είναι ένα συνηθισμένο λάθος που κάνουν πολλοί, θεωρώντας ότι δίαιτα σημαίνει «δεν τρώω». Αντίθετα δίαιτα σημαίνει «Τρώω σωστά». Με άλλα λόγια σωστή δίαιτα σημαίνει «δεν πεινάω».

Το να χάσεις λίπος γενικά είναι εύκολο. Το να βάλεις μυική μάζα είναι δύσκολο. Επίσης χάνω μυική μάζα σημαίνει ότι υποσιτίζομαι και ο οργανισμός μου προκειμένου να ανταπεξέλθει διασπά τις μυικές ίννες παράγοντας έτσι τα απαραίτητα αμινοξέα τα οποία δεν λαμβάνει από την τροφή.

Ένας τρίτος παράγοντας σημαντικός για την επιτυχία – εκτός από το know how- είναι ο ψυχολογικός. Εάν αισθάνεσαι ότι στερείσαι ή πιέζεσαι κάνοντας σωστό διατροφικό πρόγραμμα συνδιαζόμενο με αερόβια και αναερόβια άσκηση τότε κάποια στιγμή θα τα παρατήσεις.

Όλο το «κόλπο» είναι να κάνεις τα παραπάνω τρόπο ζωής, να ευχαριστιέσαι αυτό που κάνεις και να μην μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό και τότε θα εκπλαγείς από το αποτέλεσμα. Απλά μην βιάζεσαι.

Όσον αφορά το νερό είναι πολύ σημαντικό όχι επειδή χάνεις κιλά πίνοντας νερό (ένας από τους πολούς μύθους) αλλά το νερό βοηθά στην μεταφορά των θρεπτικών στοιχείων και στην κατακράτηση υγρών (όπλο δηλαδή κατά της κυταρίτιδας) και γενικά είναι πολύ σημαντικό για την ενυδάτωση της επιδερμίδας. Διψάω σημαίνει ότι έχω ήδη έχω αφιδατοθεί.

Θα μπορούσα να πω πολλά μιας που το θέμα είναι τεράστιο, για ότι χρειαστείς είμαι στην διάθεσή σου.

οι περισσότερες γυναίκες δεν το θέλουν αυτό πάντως (να αυξήσουν την μυική μάζα)

aeolus74
23-04-2010, 21:38
Το ξέρω. Αυτό οφείλεται στο ότι νομίζουν πως εάν ασχοληθούν με αναερόβια άσκηση (βάρη) θα γίνουν κάτι σαν τον... Σβατζενέιγκερ ας πούμε, αλλά αυτό δεν ισχύει.

Ήθελα απλά να τονίσω τον σωστό τρόπο για την αποφυγή κακών συνεπειών.

runner
23-04-2010, 21:45
λοιπον..
4 φορεσ την βδομαδα 2 καλα δυωρακια γυμναστικησ, αεροβιασ, η αν εχεισ κολυμβητηριο στη περιοχη σου ακομα καλυτερα.
δεν γινεται αμεσα. θελει χρονο. και προσεξε το φαγητο.
εγω κανω το λαθοσ και τρωω συνεχιεα σαλτσεσ κτλ.. και με την καταθλιψη εβαλα και γω καμια 7-8 κιλα..,!!
και τωρα λιωνσ καθε μερα στο γυμναστηριο.. ( καλα λεμε τωρα ) αλλα σου λεω πωσ γινεται!!!
καλη δυναμη και πειισμα!!!!

claire
23-04-2010, 21:46
φυσικά και δεν ισχύει! αλλά δεν θέλουν ούτε τη λίγη γράμμωση που αποκτάς με τα βάρη...τι να πω...

εμένα πχ μου αρέσει πολύ το σώμα της evangeline lilly που παίζει στο λοστ... όλες οι φίλες μου θεωρούν αυτό το σώμα χάλια, ότι μοιάζει με αντρικό...

aeolus74
23-04-2010, 22:04
Originally posted by claire
φυσικά και δεν ισχύει! αλλά δεν θέλουν ούτε τη λίγη γράμμωση που αποκτάς με τα βάρη...τι να πω...

εμένα πχ μου αρέσει πολύ το σώμα της evangeline lilly που παίζει στο λοστ... όλες οι φίλες μου θεωρούν αυτό το σώμα χάλια, ότι μοιάζει με αντρικό...

Να κι άλλος ένας μύθος
Την γράμμωση δεν την αποκτάς με τα βάρη αλλά με την απώλεια του λίπους. Διαγράφονται δηλαδή σε αυτήν την περίπτωση οι μύες του σώματός μας.
Θα συμφωνήσω μαζί σου για την evangeline lilly.

Επίσης τα βάρη μπορούν να βοηθήσουν στην περίπτωση ενός μη αρμονικού σώματος. Εννοώ ότι ένας σωματότυπος που μοιάζει π.χ. με αχλάδι, ακόμα και μετά την απώλεια λίπους πάλι με αχλάδι θα μοιάζει κάπως πιο αδύνατο. Ενώ με έμφαση σε ωμούς και πλάτη το αποτέλεσμα μπορεί να είναι πολύ καλύτερο.

Γενικώς η αρμονία είναι αυτή που αναδεικνύει ένα σώμα και γι’ αυτό τον λόγο η ζυγαριά λέει πάντα ψέματα ενώ η μεζούρα όχι.

claire
23-04-2010, 22:09
ντάξει μωρέ, αν δεν κάνεις καθόλου ασκήσεις με αντιστάσεις, για να φτάσουν να φαίνονται οι μυες στις γυναίκες πρέπει να γίνεις πραγματικά σκελετός. βλέπω κάτι κοπέλες στο γυμναστηριό μου, που κάνουν μόνο διάδρομο (δεν τρώνε κιολας)....

chr1986
24-04-2010, 21:16
πραγματικά σας ευχαριστώ όλους για την ανταπόκρισή σας! Ναι, χρειάζεται πολύ δύναμη και πείσμα. Σήμερα μπήκα σε διάφορα site υγιεινής διατροφής και πήρα αρκετές ιδέες. Ναι, αυτή τη φορά δε θέλω να χάσω απλά τα κιλά μου, αλλά θέλω να υιοθετήσω ένα υγιεινό πρότυπο διατροφής. Αν στερείσαι και συνέχεια μετά τρως περισσότερο. Συγκεκριμένα έκανα ένα εβδομαδιαίο διαιτολόγιο για 2,5 χρόνια περίπου, είχα χάσει 15 κιλά τότε αλλά λόγω της κατάθλιψης και της προηγούμενης στέρησης επέστρεψαν δριμύτερα! Στα συμπληρώματα διατροφής πιστεύετε? (λεκιθίνες, xs etc?)

Ακροβατης
24-04-2010, 21:25
λιγα συμπληρωματα διατροφης κανουν δουλεια.εχω δοκιμασει και λεκιθινες και χς με κανενα αποτελεσμα.
τωρα κανω διατροφη 2 μηνες περιπου και παιρνω ενα πρασινο τσαι σε σταγονες απο το φαρμακειο,κανει καλη δουλεια αφου εγω που δεν χανω ευκολα εχασα 8 κιλακια σε 2 μηνες.

soft
24-04-2010, 22:09
Η απωλεια βαρους εκτος απο την διατροφη,πρεπει να συνδιαζεται και με ασκηση,οτι και να ειναι αυτη ,απο περπατημα,μεχρι οτι \"ευχαριστει τον καθενα\":)
τουλαχιστον 3 φορες την εβδομαδα απο 40 λεπτα την φορα.
Θα ελεγα παραπανω αλλα!!! ;)
H διατροφη μπορει να φερει τ αποτελεσματα που θελουμς
Αλλα χρειαζεται και η αφυπνιση του μεταβολισμου,
Ο συνδιασμος και τον δυο φερνουν ,γρηγορα και μακροπροθεσμα αποτελεσματα

Remedy
24-04-2010, 23:07
ο συνδυασμος ειναι σιγουρα το ιδανικο, υπαρχει ομως μια διαφορα...
με σκετη διατροφη, χανεις κιλα και μαλιστα πολλα. σχεδον οσα θελεις.
με σκετη ασκηση, τον κωλο σου κατω να χτυπας μερα-νυχτα, κιλα δεν χανεις αν δεν αλλαξεις διατροφη.

οσο για το αν αδυνατιζςει το αλκοολ που καποιος ειπε, φυσικα και ειναι μυθος, τον λερνε ομως κι αλλοι, γιατι συμβαινει το εξης: το αλκοολ αφυδατωνει τον οργανισμο. πινοντας μεγαλη ποσοτητα χωρις να φας, μπορει να νοιωσεις οτι εχασες κατι, ειναι ομως μονο νερο και πολυ παροδικο χασιμο. μακροπροθεσμα μπαινουν κιλα κανονικα, λιπος δλδ , με το πολυ αλκοολ..

Ακροβατης
24-04-2010, 23:13
Originally posted by Remedy

με σκετη ασκηση, τον κωλο σου κατω να χτυπας μερα-νυχτα, κιλα δεν χανεις αν δεν αλλαξεις διατροφη.

axaxa για αυτο οταν εκανα ποδηλατο καθε μερα μια ωρα αλλα μετα τσακιζα πιτογυρα δεν εχανα γραμμαριο!αχαχαχα και ελεγα γιατι αφου καιω τοσες θερμιδες:P

soft
24-04-2010, 23:18
γεια σου Remedy
Αν χτυπησεις τον κωλο σου κατω,και λεμε να τον χτυπησεις κανονικα ,οχι περιπατο.ε τοτε τα χανεις,και μια μικρη διατροφη ακομα καλυτερα και γρηγορα :)

Lou!
24-04-2010, 23:20
Originally posted by olgaki82

τωρα κανω διατροφη 2 μηνες περιπου και παιρνω ενα πρασινο τσαι σε σταγονες απο το φαρμακειο,κανει καλη δουλεια αφου εγω που δεν χανω ευκολα εχασα 8 κιλακια σε 2 μηνες.

olga,
δηλαδή πιστεύεις ότι εκτός της διατροφής αυτό το πράσινο τσάι βοηθάει? η όλα τα κάνει η διατροφή? αν ναι, με τι ονομασία το ζητάς από το φαρμακείο?
ευχαριστώ!

Ακροβατης
24-04-2010, 23:26
κοιτα πιστευω οτι με βοηθαει γιατι συνηθως μονο με διατροφη εχανα 2 κιλα το μηνα μονο.τωρα με αυτο 4 και κατι και μη φανταστεις ιδιαιτερη διατροφη απλα εκοψα τα τηγανιτα και περιορισα τη ζαχαρη και το ψωμι.
πρασινο τσαι balance λεγεται ειναι σταγονιτσες που βαζεις σε ενα ποτηρι νερο 30λεπτα πριν το φαγητο.

Lou!
24-04-2010, 23:30
μάλιστα.
καλό ακούγεται!
well, thanx for the tip!

Ακροβατης
24-04-2010, 23:36
παντως οσον αφορα τη γυμναστικη για απωλεια βαρους καποτε μου χαν πει οτι πρεπει πρωτα να χασεις καποια κιλα με διατροφη και μετα να αρχισεις γυμναστικη γιατι αν αρχισεις με γυμναστικη σφιγγεις και χανεις πιο δυσκολα.

soft
24-04-2010, 23:39
:)
1. αποφευγω,και δεν λεω κοβω τα γλυκα
2.περιοριζεις υδαταθρακες,και δεν λες τα κοβεις
3.τηγανιτα,αλλα δεν λες τα κοβεις
4.το πολυ αλατι,το ιδιο
5.μια φορα την εβδομαδα φαε οτι σου κανει κεφι..Μαζι με λιγο ασκηση,δεν τρεχει και τιποτα
\"Δεν κοβεις τιποτα\",δεν το λες ποτε αυτο στον εαυτο σου ,και ειναι ευκολοτερο και οχι απαγορευτικο.
Δουλευει παρα πολυ

chr1986
24-04-2010, 23:39
μπα, δε νομίζω ότι ισχύει αυτό. Νομίζω πως αν κάνεις γυμναστική παράλληλα με διατροφή, η γυμναστική αρχικά καίει και εκείνη λίπος και θερμίδες. Όταν τα ποσοστά λίπους είναι χαμηλά τότε αρχίζεις να σφίγγεις. νομίζω..

soft
25-04-2010, 00:06
παντως οσον αφορα τη γυμναστικη για απωλεια βαρους καποτε μου χαν πει οτι πρεπει πρωτα να χασεις καποια κιλα με διατροφη και μετα να αρχισεις γυμναστικη γιατι αν αρχισεις με γυμναστικη σφιγγεις και χανεις πιο δυσκολα. Λαθος στα ειπανε olgaki82
Οταν πρεπει να χασεις πολλα κιλα.
Σ αυτη την περιπτωση ισχυει,δεν μπορεις να βαλεις καποιον που ειναι υπερβαρος να σου τραβηξει pous up
Oταν κανεις γυμναστικη εστω και για 30 με 40 λεπτα το λιγοτερο λεω,αλλα οσο αντεχει ο καθενας
Το σωμα το ξαναειπα οτι συνεχιζει να ειναι σε καυσεις ,και εχει να κανει με το ποσο το ασκεις καθε μερα πολυ σημαντικο,οσο περοσσοτερο τοσο,μεγαλυτερη η ¨\"σφαλιαρα που τρωει για να ξυπνησει\" :)

Ακροβατης
25-04-2010, 00:14
απο δευτερα τοτε καθε μερα ασκηση με χαρα:)
τι να κανουμε θελει κοπο χρονο και ιδρωτα για να χαθουν τα κιλα
παντως παιδια η χειροτερα εμπειρια που ειχα ηταν σε γνωστο ινστιτουτο αδυνατισματος,ειχα παει πριν 4 χρονια και εινα χασει με παθητικη γυμναστικη,μηχανηματα, 14 κιλα σε 2 μηνες τα οποια ξαναεβαλα σε χρονο dt

soft
25-04-2010, 00:20
Eλα σας θελω γρηγορους,μην μπαινω και βγαινω :P

Εχεις δικο για την παυητικη γυμναστικη,ειναι καπως ετσι
Κανω διατροφη αλλα τιποτα αλλο
14 κιλα σε 2 μηνες ???? σημαινει οτι μονο τις φλεβες σου δεν εχασες :D

Ακροβατης
25-04-2010, 00:22
ναι 14 κιλα αφου καθε μερα ελιωνα σαν κερι μεσα σε κατι ηλεκτρικεσ κουβερτες πασαλειμενη με φυκια,το τι υγρα θα χασει το σωμα μου δεν λεγεται:P

chr1986
25-04-2010, 00:23
ναι είναι τρελή απάτη! Βέβαια η αδερφή μου (και αυτή κιλά λόγω κατάθλιψης βεβαίως βεβαίως) είχε κάνει δίαιτα με τύπου gilly φαγητά και μέχρι τώρα δεν τα έχει ξαναπάρει. Έσκασε όμως και 1,600 ευρώ για 3 μήνες. Δεν ξέρω, εγώ τα λυπάμαι τα ευρουλάκια...:P Τώρα όμως στερείται από εκεί που έτρωγε πολλά στο μενού της. Τί να πω... Έρχεται και καλοκαιράκι!

soft
25-04-2010, 00:26
Καλα εχω πεθανει στα γελια:D:D

ελιωνες οπως το ειπες,και με φυκια κολας???:D

και μετα ηρθε η κουραση εεεε???

Ακροβατης
25-04-2010, 00:31
axaaxaxxa εχυνα ιδρωτα ξαπλωμενη
ειχα κανει ρε γαμωτο πολυ καλο σωμα ομως
μολις σταματησα τα μηχανηματακια ανεβηκαν και παλι τα κιλακια

soft
25-04-2010, 00:34
απο δευτερα τοτε καθε μερα ασκηση με χαρα:)
τι να κανουμε θελει κοπο χρονο και ιδρωτα για να χαθουν τα κιλα
Ετσι απο Δευτερα ,αλλα το θεμα ειναι απο ποια Δευτερα??

θελει μεθοδικοτητα
αν ειναι να πας καπου κοντα ,για μια μικρη αγορα που θελεις να κανεις ,ασε το αμαξι ,και καντο ποδαρατο,θα εχεις ενα στοχο να πας εκει ,και φυσικα πρεπει να γυρισεις
Εκτος και αν παρεις ταξι :P

soft
25-04-2010, 00:36
axaaxaxxa εχυνα ιδρωτα ξαπλωμενη
ειχα κανει ρε γαμωτο πολυ καλο σωμα ομως
μολις σταματησα τα μηχανηματακια ανεβηκαν και παλι τα κιλακια Επρεπε να συνεχισεις με γυμναστηριο
Δεν στο ειπαν αυτο εεε??
Γιατι ειπαν παλι σε μας θα γυρισει :)

Ακροβατης
25-04-2010, 00:37
εχω σπιτι ποδηλατο, μινι στεπ,μηχανημα για κοιλιακους και ενα πολυεργαλειο για ασκησεις ποδιων χεριων καιρος να ξεκρεμασω τα ρουχα απο πανω τους και να ανεβω εγω:):)

pelariry
25-04-2010, 00:41
δεν είναι και πολύ καλή ιδέα να ξεκινήσεις δίαιτα \"για να χάσεις κιλά\" μαζί με έντονη γυμναστική. με τη γυμναστική όντως θα ενεργοποιηθεί ο μεταβολισμός σου, ως αποτέλεσμα όμως, θα σου ανοίξει η όρεξη και δεν θα μπορείς να αντισταθείς για πολύ στις παλιές κακές διατροφικές σου συνήθειες.

το γυμναστήριο δεν είναι λύση, η αλλαγή των διατροφικών μας συνηθειών είναι λύση.

chr1986
25-04-2010, 00:42
έχω και εγώ ποδήλατο αλλά τα βαριέμαι τα όργανα βρε παιδιά! κρεμάστρα και μένα έχει γίνει! :( Προτιμώ περπάτημα ή κάποιο σπορ, περνάει και ευκολότερα η ώρα!;)

Ακροβατης
25-04-2010, 00:43
το περπατημα μου αρεσει και μενα υπερβολικα αλλα να χω και παρεα βαριεμαι μονη:(

soft
25-04-2010, 00:44
Λοιπον τα μηχανηματα αυτα οπως το λες,σε λιγο δεν θα πουλαν κρεμαστρες αλλα πολυοργανα για κρεμαστρες,δεν το ακουω πρωτη φορα :D

Και γω ειχα παρει ενα ,κατι τετοιο πριν χρονια ,και τωρα παρακαλαω να το χαρισω και δεν παιρνει κανενας την κρεμαστα
Το παω απο δω ,το παω απο κει το βγαζω στο μπαλκονι
αλλα ρε συ ,ειναι και γμ τις κρεμαστες με εχει σωσει απο σιδερο πολλες φορες:P

chr1986
25-04-2010, 00:44
:P:P:P

Ακροβατης
25-04-2010, 00:48
εμ αφου ενθουσιαζομαστε περνουμε οτι μαλακια και σορυ κιολας μας κατεβει στο κεφαλι τα χρησιμοποιουμε για κανενα μηνα περιμενοντας να κανουmε το ΘΕΙΚΟ ΣΩΜΑ βαριομαστε και τα αφηνουμε στην τυχη τους:P

soft
25-04-2010, 00:49
το περπατημα μου αρεσει και μενα υπερβολικα αλλα να χω και παρεα βαριεμαι μονη:( Υπαρχει η μουσικουλα στα αυτακια μας
Αμα κατσεις σπιτι το ιδιο δεν θα κανεις??
Θα ακουσεις μουσικη,θα ξαπλαρεις στο καναπε. η στο κρεβατι,θα φας και κατι ,γιατι ολο αυτο δεν παει μονο του ετσι???

Ακροβατης
25-04-2010, 00:53
θελω συνοδηπορο και καποιον να με νουθετει γιατι ειμαι ικανη περπατωντας μονη να κανω σταση σε κανενα ζαχαροπλαστειο για ενα δροσιστικο αναγωονητικο παγωτο:P

soft
25-04-2010, 00:54
εμ αφου ενθουσιαζομαστε περνουμε οτι μαλακια και σορυ κιολας μας κατεβει στο κεφαλι τα χρησιμοποιουμε για κανενα μηνα περιμενοντας να κανουmε το ΘΕΙΚΟ ΣΩΜΑ βαριομαστε και τα αφηνουμε στην τυχη τους:P Εμενα δωρο μου το εκαναν ,απορω ακομα γιατι?? {αν και μπορω λιγο να υποψιαστω}το γιατι.
Αλλα τωρα θελω να το κανω εγω δωρο καπου ,και δεν το παιρνει κανεις.
Κατι θα ξερουν μαλλον.

ΠΟΥ πας γυμναστηριο????
Αφου εδω το εχεις :D

soft
25-04-2010, 00:57
θελω συνοδηπορο και καποιον να με νουθετει γιατι ειμαι ικανη περπατωντας μονη να κανω σταση σε κανενα ζαχαροπλαστειο για ενα δροσιστικο αναγωονητικο παγωτο:P Μετα απο αυτο +2 χιλιομετρα περπατημα ε?? πως σου φαινεται??

Ακροβατης
25-04-2010, 01:00
lol απαπαππα ουτε να το σκεφτομαι!!!!!!!
αχαχαχ σε καλο να μας βγει τοσο γελιο
αντε καληνυχτα παιδια και ελπιζω σε <<ραμμενα στοματακια>> για να μπορεσουμε να βγουμε στις παραλιες:P:P:P

chr1986
25-04-2010, 01:03
Από το στόμα σου και στου Θεού τ\' αυτί! Γιατί δε μας βλέπω καλά.. Καληνύχτα olgaki82!

soft
25-04-2010, 01:12
Originally posted by pelariry
δεν είναι και πολύ καλή ιδέα να ξεκινήσεις δίαιτα \"για να χάσεις κιλά\" μαζί με έντονη γυμναστική. με τη γυμναστική όντως θα ενεργοποιηθεί ο μεταβολισμός σου, ως αποτέλεσμα όμως, θα σου ανοίξει η όρεξη και δεν θα μπορείς να αντισταθείς για πολύ στις παλιές κακές διατροφικές σου συνήθειες.

το γυμναστήριο δεν είναι λύση, η αλλαγή των διατροφικών μας συνηθειών είναι λύση. Μου ξεφυγε αυτο:)
Αυτα τα δυο πανε μαζι,δεν λεω να κανεις πρωταθλητισμο,ο συνδιασμος ομως ειναι αναγκαιος,αν θες αποτελεσματα,και οχι του τυπου λεγομενα{εγω στα 15 στα 30 ημουν τοσα κιλα και ειχα ενα σωμα κτλ} ισορροπιες χρειαζονται σε ολα,δεν νομιζεις?? :)

chr1986
25-04-2010, 01:19
Ναι, και σίγουρα αν γυμνάζεσαι και καις περισσότερα, σίγουρα θα μπορείς να φας και κάτι παραπάνω!! Σωστή? ;)