PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ναρκωτικά. προτεινετε λύσεις για να ξεμπλέξω

yiannis
04-02-2010, 00:28
καλησπερα πρωτη φορα κανω chat ειμαι σε μεγαλο αδιεξοδο στη ζωη μου.εχω μπλεξει ασχημα και ειλικρινα φοβαμαι πολυ.

keep_walking
04-02-2010, 00:35
Μια περιγραφη ας πουμε 50 λεξεων θα ηταν καλη.

yiannis
04-02-2010, 00:46
κοιτα πασχω απο καταθλιψη απο τα 14μου.κυριοτερο συμπτωμα η αυπνια.αφου εθιστικα στα υπνωτικα.εχει εδω και περιπου 3 χρονια που αρχισα την ηρωινη.το χειροτερο τελευταια αρχισα να κανω ενδοφλεβια χρηση με ολους τους κυνδινους που αυτο συνεπαγεται.ο εθισμος ειναι ψυχολογικος.δεν μπορεις να καταλαβεις τι περναω.ζω μεσα στην παρανια

keep_walking
04-02-2010, 00:52
Και ποσο χρονων εισαι τωρα?

yiannis
04-02-2010, 00:53
28

keep_walking
04-02-2010, 00:59
Ξερεις επειδη το φορουμ τωρα τελευταια δεχεται πολλα ποστ της μιας προτασης πολλοι ειναι καχυποπτοι, οτι προκειται για το ιδιο και το ιδιο ατομο.

Επειδη δεν ξερω πολλα απο ναρκωτικα ελπιζω να μπει καποιο μελος που να μπορει να πει κατι ...εγω πρεπει να κλεισω τα λεμε αυριο.

melene
04-02-2010, 00:59
και τι κανεις στη ζωη σου?γονεις?δουλευεις?για την αντιμετωπιση της καταθλιψης ειχες κανει κατι?ποσο καιρο τωρα κανεις ενδοφλεβια χρηση?

yiannis
04-02-2010, 01:09
πως δε δουλευω ειμαι συμβασιουχος στο δημο.καθε μερα δινω παρασταση οτι ειμαι φυσιολογικος ανθρωπος.εχω κανει πολες δολειες στην ζωη μου.δεν θελω να επιβαρινω τους γονεις μου και ουτε κλεβω.ειμαι απο τα λιγα ατομα σε αυτο το καναλι που δεν κλεβουν

melene
04-02-2010, 01:23
exeiς το περιθωριο τοτε να πας σε καποιον ειδικο να σε βοηθησει?αφου λες οτι ειναι καθαρα ψυχολογικο το θεμα, ισως ενας ψυχολογος να ταν ο,τι πρεπει..

vasilis_kast
04-02-2010, 01:23
πρέπει να συζητήσεις με κάποιον ειδικό και να ζητήσεις βοήθεια, εφόσον καταλαβαίνεις το πρόβληαμ δεν είναι αργά. οι εξαρτήσεις είναι ότι χειρότερο. ποτέ δεν είχα τέτοια εμπειρία όμως πιστεύω πως θα έπρπε αν το συζητήσεις με τους δικούσ σου και να ζητήσεις την βοήθεια τους. προσπάθησε να βγεις από αυτό το λούκι. φαντάζομαι δνε είναι εύκολο αλλά προσπάθησε και πάλεψε το!:)

yiannis
04-02-2010, 01:31
ειμαι σε ανοιχτο προγραμα απεξαρτησης και με παρακωλουθει ψυχιατρος του προγραματος αλλα δεν νομιζω οτι αυτο ειναι αρκετο.οσον αφορα τους δικους μου με κραζουν συνεχεια γιατι πιστευουν οτι ετσι θα με συνετισουν.ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ

Lou!
04-02-2010, 02:01
ίσως να πρέπει να πας σε κλειστό πρόγραμμα.

δοκίμασε να ποστάρεις και στην κατηγορία \"ψυχοδραστικές ουσίες-εξαρτήσεις\". μπορείς να σκαλίσεις τα παλιά θέματα μήπως βρεις τίποτα από άλλους που ρωτούσαν παρόμοια πράγματα. Ένας οργανισμός με προγράμματα απεξάρτησης είναι το ΚΕΘΕΑ.
Εδώ είναι το link: http://www.kethea.gr/
Υπάρχουν κι άλλα, αλλά δεν τα ξέρω καλά, δυστυχώς από ναρκωτικά ξέρω ελάχιστα πράγματα.
ΟΚΑΝΑ, 18 άνω? κάτι τέτοια.

yiannis
04-02-2010, 02:10
ακου βαρεθηκα τα πρεζακια οι περισοτεροι ειναι για πεταμα.με εχουν κλεψει με εχουν χτυπησει με εχουν απατησει με φιλους για τη πρεζα θελω να μηνω μακρια τους δεν εχω να κερδισω τιποτα απο αυτους.

Alobar
04-02-2010, 02:30
Γιάννη καλημέρα. Εγώ δε θα σου πρότεινα \'κλειστό\' πρόγραμμα. Καταφέρνουν μόνο την αποτοξίνωση, συνήθως έχουν \'συμβούλους\' πρώην χρήστες αλλά άσχετους στο να προσεγγίσουν το πρόβλημα, και για να το πω απλά η όλη φάση είναι για να τα κονομάνε και να στέλνουν τους χρήστες σε ψυχιάτρους και να περνάνε στην εξάρτηση των ψυχοφαρμάκων. Μήπως να αναλώσεις λίγο χρόνο για να ψάξεις για ψυχοθεραπευτή με εμπειρία στις εξαρτήσεις; Νομίζω ότι το θέμα χρήζει διαπροσωπικής σχέσης ανάμεσα σε σένα και στον θεραπευτή σου. Συμφωνώ πάντως μαζί σου. Οι συμπεριφορές ατόμων που γνωρίζω κι εγώ από ΝΑ, δεν είναι και ό,τι καλύτερο...

yiannis
04-02-2010, 02:40
το προβλημα μου ειναι οι φοβιες μου.ενω δεν ειμαι σωματικα εθισμενος τις χρισημοπιω σαν ψυχοφαρμακα γιατι ετσι εμαθα απο μικρος.

Θεοφανία
04-02-2010, 02:45
Γιαννη...θες να μας μιλήσεις γενικά για σένα?

Alobar
04-02-2010, 02:49
Είπες ότι είσαι καταθλιπτικός. Παίρνεις αντικαταθλιπτικά ή μόνο τα υπνωτικά που ανέφερες; Αν θέλεις, ανέλυσε λίγο παραπάνω αυτό που έγραψες. Τί ακριβώς εννοείς \'τις χρησιμοποιείς\'; Και πόσες μέρες μπορεί το σώμα σου να μείνει σε αποχή από ηρωΐνη;

yiannis
04-02-2010, 02:49
Originally posted by Θεοφανία
ναι αλλα δεν ξερω απο που να αρχισω.μπορεις να με βοηθησεις?

Θεοφανία
04-02-2010, 02:51
Originally posted by yiannis

ναι αλλα δεν ξερω απο που να αρχισω.μπορεις να με βοηθησεις?

Κάνε μια περίληψη για τη ζωή σου. Σκέψου πως βρήκες έναν καινούργιο φίλο και θες να του ανοιχτείς. Να πεις τα γεγονότα και οι στιγμές που σε σημάδεψαν. (πριν τη χρήση εννοω).

yiannis
04-02-2010, 03:02
Originally posted by Alobar
Είπες ότι είσαι καταθλιπτικός. Παίρνεις αντικαταθλιπτικά ή μόνο τα υπνωτικά που ανέφερες; Αν θέλεις, ανέλυσε λίγο παραπάνω αυτό που έγραψες. Τί ακριβώς εννοείς \'τις χρησιμοποιείς\'; Και πόσες μέρες μπορεί το σώμα σου να μείνει σε αποχή από ηρωΐνη;
εχω παρει ενα καρο αντικαταθληπτικα στη ζωη μου αναφρανιλ ρεμερον σεροπραμ και πολα αλλα που δεν θυμαμαι τωρα περνω λαντοζ.οσον αφορα την ηρωινη σωματικα δεν εχω προβλημα.ομως ενα πραγμα να ξερεις η ηρωινη καταπρανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ

Alobar
04-02-2010, 03:16
Γιάννη ζητώ συγγνώμη αν κάνω λάθος, αλλά αντιλαμβάνομαι έναν άνθρωπο που αναζητά τα παντός είδους στηρίγματα. Ακόμη κι αν είσαι σε ελεγχόμενη χρήση, κάποια στιγμή αυτό δε θα συμβαίνει. Η γνώμη μου είναι αυτή που σου είπα και πιο πριν. Δουλειά με τον εαυτό σου, τις φοβίες σου, με τη βοήθεια ψυχοθεραπευτή. Μόνο εσύ μπορείς να αποφασίσεις να αφήσεις πίσω σου τις ουσίες. Μιλάς σε πρώην αλκοολική. Την απεξάρτηση την κατάφερα μόνη μου. Αν πιαστούμε με το αν η ηρωΐνη \'καταπραϋνει\' τα πάντα, ή να αρχίσω να μιλάω εγώ για το αλκοόλ, δεν έχει νόημα. Νομίζω ότι πρέπει να αλλάξεις οπτική για το τί κάνει η κάθε ηρωίνη, αν και κατά βάθος θαρρώ το ξέρεις. Με τις φοβίες που λες πως έχεις, καταλαβαίνω ότι για σένα η ουσία είναι \'προστασία\'. Αν μάθεις όμως να τις διαχειρίζεσαι, αν τις επεξεργαστείς και βρεις τις ρίζες τους, δε θα έχεις ανάγκη από τίποτα.

Καλημέρα!

:)

yiannis
04-02-2010, 03:18
λοιπον θεοφανια εγω μεχρι τα 14 ημουν πολυ ευτιχισμενος μετα αρχισαν αυτες οι βασανιστικες αυπνιες οι γιατρο ειπαν καταθλιψη.μη με ρωτησεις τι με πειραξε γιατι και εγω αυτο ψαχνω.παρατησα το σχολειο και απεφευγα τους φυλλους μου.ξεκηνισα τα ψυχοφαρμακα τα υπνωτικα εκανα πειραματισμους με αλκοολ κοκτειλ με χαπια και χασις.επερνα τα παντα για λιγες ωρες υπνο.εκανα 1 αποπειρα αυτοκτονιας ανακατεβοντας αλκοολ με χαπια και εκατσα 1βδομαδα στο ψυχιατριο λογο βιαιης συμπεριφορας.αυτο ομως που με εκανε να ξαναγεννηθω ηταν η κοπελα μου.οταν τα εφτιαξα μαζι της ενιωσα οτι ακομα δεν ξοφλησα .συνεχισα το σχολειο και παραλληλα δουλευα.οταν χωρισαμε κατερευσα ξανα ετσι επεσα στην πρεζα

Θεοφανία
04-02-2010, 03:24
λοιπον θεοφανια εγω μεχρι τα 14 ημουν πολυ ευτιχισμενος μετα αρχισαν αυτες οι βασανιστικες αυπνιες οι γιατρο ειπαν καταθλιψη.μη με ρωτησεις τι με πειραξε γιατι και εγω αυτο ψαχνω.παρατησα το σχολειο και απεφευγα τους φυλλους μου.ξεκηνισα τα ψυχοφαρμακα τα υπνωτικα εκανα πειραματισμους με αλκοολ κοκτειλ με χαπια και χασις.επερνα τα παντα για λιγες ωρες υπνο.εκανα 1 αποπειρα αυτοκτονιας ανακατεβοντας αλκοολ με χαπια και εκατσα 1βδομαδα στο ψυχιατριο λογο βιαιης συμπεριφορας.αυτο ομως που με εκανε να ξαναγεννηθω ηταν η κοπελα μου.οταν τα εφτιαξα μαζι της ενιωσα οτι ακομα δεν ξοφλησα .συνεχισα το σχολειο και παραλληλα δουλευα.οταν χωρισαμε κατερευσα ξανα ετσι επεσα στην πρεζα

Κοίτα...το ότι ανέβηκες μόλις γνώρισες την κοπέλα σου και κατερευσες μόλις την έχασες, σημαίνει πως είχες ανάγκη μια πατερίτσα για να στέκεσαι όρθιος. Όταν την έχασες, έπεσες.
Λες ότι μέχρι τα 14 ήσουν ευτυχισμένος.
Επέτρεψε μου να μην το πιστέψω αυτό. Κανένα παιδί ευτυχισμένο και ζώντας μέσα σε μια αρμονική και ευτυχισμένη οικογένεια απ την οποία έπαιρνε αγάπη δεν έπαθε στα 14 κατάθλιψη.
Σίγουρα συντέλεσαν λόγοι γι αυτό.
Αν θες φυσικά, μπορούμε να τους συζητήσουμε.

yiannis
04-02-2010, 03:30

Κοίτα...το ότι ανέβηκες μόλις γνώρισες την κοπέλα σου και κατερευσες μόλις την έχασες, σημαίνει πως είχες ανάγκη μια πατερίτσα για να στέκεσαι όρθιος. Όταν την έχασες, έπεσες.
Λες ότι μέχρι τα 14 ήσουν ευτυχισμένος.
Επέτρεψε μου να μην το πιστέψω αυτό. Κανένα παιδί ευτυχισμένο και ζώντας μέσα σε μια αρμονική και ευτυχισμένη οικογένεια απ την οποία έπαιρνε αγάπη δεν έπαθε στα 14 κατάθλιψη.
Σίγουρα συντέλεσαν λόγοι γι αυτό.
Αν θες φυσικά, μπορούμε να τους συζητήσουμε.
κι ομως τοτε ημου ευτιχισμενος ολα αυτα τα χρονια τα θυμαμαι σαν ενα μικρο παραδεισενιο ονειρο.

Θεοφανία
04-02-2010, 03:46
Γιαννη συγνωμη, αλλα εγω τουλαχιστον δεν το πιστεύω. Δεν είμαι γιατρός για να ξέρω αν φυτρώνει ή όχι η κατάθλιψη. Αυτό που μου λέει η εμπειρία μου όμως, είναι πως τίποτα δεν φυτρώνει τυχαία σε μη πρόσφορο έδαφος Όλα αναπτύσωνται εκεί που βρίσκουν εδαφος για να αναπτυχθουν και να βγαλουν ριζες.

RainAndWind
04-02-2010, 12:58
Συμφωνώ με τη θέση της Θεοφανίας,εξάλλου μπορεί να υπάρχει η παρουσία ενός εξαρτησιογόνου βιολογικού παράγοντα.Αν το διαβάσει ο Petran,ας κάνει τον κόπο να απαντήσει σε αυτό,νομίζω πως έχει ερευνηθεί ο εθισμός ως και βιολογικά ωθούμενος,τουτέστιν γονιδιακή εξαρτητική έφεση.

yiannis
04-02-2010, 13:24
εγω αυτον το καιρο φοβαμαι πολυ μηπως κολησα καμια αρωστια ηπατιτιδα ειντζ κλπ.το νοεβριο που εκανα εξετασεις ημουν καθαρος.

8odwris
04-02-2010, 17:32
εαν εκανεσ ενδοφλεβια χρηση πιθανον να κολυσεσ και ηπαττιτδα ....πιθανον ε....και εγω ειχα κολυσει πριν 7 χρονια την C και με την καταληλη θεραπεια που ειχα κανει..ειμαι οκ τωρα
Για αυτο λοιπον αφου το εχεις αγχοσ να ξανακανεις εξετασεις....καιρος να αρχησεις λιγο να ενδιαφερεσαι για Σενα.... ε!!

Οσο για το γονιδιακη εξαρτηση και λοιπα μπουρδες (καλοπροαιετα μιλω)...
Πανε καπιοι εσκεμενα να το ριξουν εκει ...για λογους που εκεινοι καλα ξερουν για δικα τους συμφεροντα ...( ο καθενασ μπορει να αναλογιστει για ποιο λογο καποιοι θελουν να στρεψουν την εξαρτηση ως αρρωστια του εγκεφαλου και τι ΚΕΡΔΟΣ μπορει να εχουν απο αυτο))ωστε να καταληξουν οτι καποιες χημικες ουσιες λειπουν εκ γενετης και για αυτο αναζητα καποιος εξωτερικα οπιουχα και εξωτερικεσ αλλες ψυχοτροπες ουσιες για να νιωσει ευφορια....
Η ταση ισως μπορει σε καποιον να υπαρχει απο καταθληπτικο πατερα -μητερα π.χ ... απο πατερα η παπου αλοκοολικο π.χ..... αυτο μπορει να παιζει το ρολο του στο πολυ ελαχιστο ...δεν ειναι ομως η Αιτια ...ΔΕΝ ειναι οτι αυτο ευθηνετε για να οδηγηθει στην εξαρτηση κανεις........
Ειναι πολυ πιο βαθη.
....... και μεγαλυτερο ρολο παιζει το πως κανει μεγαλωνει μεσα στο \"οικογενειακο περιβαλον\" τι βασεις ..τι εφοδια ...τι αμυνες θα παρει κανεις για την μετεπειτα ζωη του.... μεσ ααπο αυτο διοτι το χω ματαξαναπει η οποια εξεληξη μας ως ανθρωποι εχει να κανει με το πως μεγαλωσαμε μεσα στην οικογενεια...........

yiannis
04-02-2010, 17:52
οχι για να κολησεις πρεπει αυτος μετον οποιο εκανες ενδοφλεβια χρηση να εχει ηπατιτιδα.μια φορα θυμαμαι οτι μημουν με καπιον και η συριγγα επεσε κατω αυτος την εγλυψε.τον πιανω απ το λαιμο και τον ρωταω πες μου φιλε σε παρακαλω μηπως τρυπηθηκες κατα λαθος. μου λεει οχι γιαννη αμα ηταν ετσι δε θα το καταλαβαινα εξαλου μολις εκανα εξετασεις και βγηκαν καθαρες.τοτε εγω οβλακα περνω την συριγγα την κοιταω δεν βλεπω υπολοιματα αιματος τη γλυφω και βαραω.δεν επρεπε να το κανω γιατι ακομα και αληθεια να ελεγε εγω τωρα ζω στην αμφιβολια.πρεπει να περιμενω 3 μηνες να δω αν εχω ηπατιτιδα c και αλλους 6 για hiv.

luckygirl
04-02-2010, 18:30
το προβλημα μου ειναι οι φοβιες μου.ενω δεν ειμαι σωματικα εθισμενος τις χρισημοπιω σαν ψυχοφαρμακα γιατι ετσι εμαθα απο μικρος.

καλε μου γιαννη.και μονο το οτι σκεφτεσαι να ξεφυγεις
απο αυτο το τρυπακι ειναι καλο για σενα και ναι ειναι η αρχη.
πες μου κατι,πιστευεις πως καποιος απο τους γνωστους σου μπορει να σε στηριξει σε αυτο?αν οχι δεν πειραζει.οι ανθρωποι περναμε τετοιες δοκιμασιες και μετα βγαινουμε πιο δυνατοι.
τα παντα φιλε μου ειναι θεμα μυαλου.πες μου κατι,θελεις να ζησεις???θελεις να ευχαριστηθεις τη ζωη σου,να νιωσεις ευτυχισμενος??μονο αυτο πες μου!
οι ανθρωποι εχουμε τρομακτικη δυναμη!!
κι εσυ εχεις τετοια δυναμη που δεν θα το πιστευεις φιλε μου!!

8odwris
04-02-2010, 18:33
Να το κανεις αν και να σε πληροφορισω κατι που πολλοι δε το ξερουν ..και ομως ισχυει...οπως το επαθα και γω....μπορεις να κολισεις και απο την δικη σου συριγκα ηπατιτιδα ναι και γω οταν το χα μαθει εξεπλαγην ομως υσχιει...
ΟΤαν εχει μια συριγγα για πολυ καιρο και την χρησιμοποιεισ και την ξαναχρησιμοποιεις συνεχεια συνεχεια ...υπαρχει η πιθανοτητα να παθεισ ηπτατιτιδα το πως γινετε ακριβως αυτο μην με ρωτας......
Εγω που λες ειχα το 2003 ηπατιτιδα εκανα χειμιοθεραπεια που ονομαζετε ιντερφερονη για εναν χρονο και μετα εκανα καθε 6 μηνεσ εξετασεις και εβγαινε αρνητικο.....
ΝΑ μην ξεχασεισ λοιπον και εσυ να κανεις
για να ηρεμησεις!!!

yiannis
04-02-2010, 18:40
Originally posted by luckygirl

καλε μου γιαννη.και μονο το οτι σκεφτεσαι να ξεφυγεις
απο αυτο το τρυπακι ειναι καλο για σενα και ναι ειναι η αρχη.
πες μου κατι,πιστευεις πως καποιος απο τους γνωστους σου μπορει να σε στηριξει σε αυτο?αν οχι δεν πειραζει.οι ανθρωποι περναμε τετοιες δοκιμασιες και μετα βγαινουμε πιο δυνατοι.
τα παντα φιλε μου ειναι θεμα μυαλου.πες μου κατι,θελεις να ζησεις???θελεις να ευχαριστηθεις τη ζωη σου,να νιωσεις ευτυχισμενος??μονο αυτο πες μου!
οι ανθρωποι εχουμε τρομακτικη δυναμη!!
κι εσυ εχεις τετοια δυναμη που δεν θα το πιστευεις φιλε μου!!
και βαβαια θελω δε τα παραταω αφου δουλευω στο δημο ειμαι οδηγοε τρικικλου στο τμημα καθαριοτητας αγορασα καινουρια μηχανη και πληρωνω τις δοσεις σημερα μαλιστα σημερα επιδη εινα τσικνοπεμτη με περιμενει δουλεια απο τις 7 το απογευμα μεχρι τα ξημερωματα

yiannis
04-02-2010, 18:51
Originally posted by 8odwris
Να το κανεις αν και να σε πληροφορισω κατι που πολλοι δε το ξερουν ..και ομως ισχυει...οπως το επαθα και γω....μπορεις να κολισεις και απο την δικη σου συριγκα ηπατιτιδα ναι και γω οταν το χα μαθει εξεπλαγην ομως υσχιει...
ΟΤαν εχει μια συριγγα για πολυ καιρο και την χρησιμοποιεισ και την ξαναχρησιμοποιεις συνεχεια συνεχεια ...υπαρχει η πιθανοτητα να παθεισ ηπτατιτιδα το πως γινετε ακριβως αυτο μην με ρωτας......
Εγω που λες ειχα το 2003 ηπατιτιδα εκανα χειμιοθεραπεια που ονομαζετε ιντερφερονη για εναν χρονο και μετα εκανα καθε 6 μηνεσ εξετασεις και εβγαινε αρνητικο.....
για να ηρεμησεις!!! πιστεψε ξερω τα παντα για αυτο το θεμα δεν κολας απο την δικη σου συριγγα αυτες ειναι λαλακιες που ξεκινησαν να τις λενε ατομα του δρομου οι οπιοι κολησαν αλλα απο τη πολλη μαστουρα η το διακαη ποθο που τους κατειχε για χρηση δεν θυμουντε το πως και ποτε.αυτες οι περιπτωσεις αναφεροντε απο τις στατιστικες υπηρεσιας ως αγνωστος τροπος μεταδωσης.χριαζεται μολυσμενο ΑΙΜΑ.το οπιο ναδιαθετει το επαρκη υικο φορτιο ωστε να σε μολυνει

yiannis
04-02-2010, 20:56
στα 3 αυτά χρονια έχω κάνει 13 φορές μονο χρήση ηρωινης πιστεύετε οτι ειμαι κανονικος χρήστης;

Θεοφανία
04-02-2010, 21:08
γιαννη...εχεις αφήσει κάποια ερωτήματα αναπάντητα.
Θες να μιλήσουμε για όλα αυτα που σε έφτασαν να κάνεις χρήση και έπειτα να συζητήσουμε το σημερινό αποτέλεσμα?

yiannis
04-02-2010, 21:32
να μιλήσουμε

όταν ήμουνα μικρός υπήρχσν καποιες συμμορίες στο γυμνάσιο που μας δέρναν όλους αλλά εμένα πιο πολύ

εμένα με μεγάλωσαν η γιαγιά και ο παπούς ως 3 χρονών γιατί οι γονεις μου δούλευαν

με την αδελφή ΄μου δεν έχουμε καλές σχέσεις ποτε όλο μαλώνουμε

το σχολειο το παρατησα στα 14 αφού έβγαλα το γυμνάσιο με 13

μετα πήγα εσπερινο και πέρασα και στα τει στα οπιοα δεν πηγα ποτ\'ε γιατί ήταν στην κρήτη

yiannis
04-02-2010, 21:38
εγω πιστεύω ότι είναι οι σχεσεις μου με τους άλλους που μου δεν ειναι καλές με υποτιμουν και με θεωρουν παρακατιανο

και με τον μπαμπα μου δεν ειχα καλες σχεσεις είχε νομιζα πιο πολυ αδυναμια στην αδελφή μου εμένα όλο με μάλωνε

τωρα δεν εχω και πολυκαλη σχεση με την οικογένεια μου γιατί δεν παραδεχονται τιποτα απο αυτά που κάνω

αλλωστε π\'αντα στο σπιτι με ε\'ιχαν για το μικρ\'οτερο και χαζ\'οτερο και όλοι μου λ\'εγαν τι να κάνω πρ\'αγμα που με ενοχλούσε πολύ

yiannis
04-02-2010, 21:44
περιμενω απαντηση

η περ\'ιπτωση μου θέλει ανάλυση

ξερετε για τον μπεκαμ που τον δέρναν όλοι μικρό ε;

yiannis
04-02-2010, 21:51
γιαννη...εχεις αφήσει κάποια ερωτήματα αναπάντητα.
Θες να μιλήσουμε για όλα αυτα που σε έφτασαν να κάνεις χρήση και έπειτα να συζητήσουμε το σημερινό αποτέλεσμα?

ρωτησε με τι αλλο θες να μαθεις;

Θεοφανία
04-02-2010, 21:59
Δεν θέλω να μάθω κάτι. Απλά σου είχα πει και δυο σελίδες πριν, πως όλα αυτά από κάπου προήλθαν μέσα απ το οικογενειακό περιβάλλον. Το άφησες αναπάντητο.

yiannis
04-02-2010, 22:05
Δεν θέλω να μάθω κάτι. Απλά σου είχα πει και δυο σελίδες πριν, πως όλα αυτά από κάπου προήλθαν μέσα απ το οικογενειακό περιβάλλον. Το άφησες αναπάντητο.

δεσ πάνω έγραψα κάτι

επισης η μαμα΄μου είναι πολύ της εκκλησιάς και με καταπιέζει
γενικά οι γονεις μου είναι υπερπροστατευτικοί ως και κατεπιεστικοι θέλουν να τα ελέγχουν όλα ιδίως μετά από αυτά που έκανα αλλά και από πριν

8odwris
04-02-2010, 22:29

ΟΤαν εχει μια συριγγα για πολυ καιρο και την χρησιμοποιεις και την ξαναχρησιμοποιεις συνεχεια συνεχεια ...υπαρχει η πιθανοτητα να παθεισ ηπτατιτιδα το πως γινετε ακριβως αυτο μην με ρωτας......
για να ηρεμησεις!!! πιστεψε ξερω τα παντα για αυτο το θεμα δεν κολας απο την δικη σου συριγγα αυτες ειναι λαλακιες που ξεκινησαν να τις λενε ατομα του δρομου οι οπιοι κολησαν αλλα απο τη πολλη μαστουρα η το διακαη ποθο που τους κατειχε για χρηση δεν θυμουντε το πως και ποτε.αυτες οι περιπτωσεις αναφεροντε απο τις στατιστικες υπηρεσιας ως αγνωστος τροπος μεταδωσης.χριαζεται μολυσμενο ΑΙΜΑ.το οπιο ναδιαθετει το επαρκη υικο φορτιο ωστε να σε μολυνει
Fιλε γιαννη χαιρομαι που ειπεσ οτι δουλευεισ ΩΡΑΙΟΣ!!!
Οσο για την συριγγα για να το σταματησουμε εδω το θεμα.... εαν εγω τοτε που επαθα ηπατιτιδα C xvris na xrhsimopoiv pote tote........ αλλουνου συριγγα ειμαι και γω μαμακας κατα τα λεγομενα σου και λεω Μαμακιες.....
Διοτι εφοσον σου λεω οτι αυτο μου το παν και ιατροι διοτι χρησιμοποιουσα συριγγα την ιδια για πολυ καιρο καποτε και την εκρυβα σε εξωτερικυς χωρους παρκα...κλπ....
Δεν ειμαι κανα παιδακι που απλα λεει η κανει τον ξερολα.....σου λεω την δικη μου πραγματικοτητα....
Ημουν 10 χρονια στην χρηση της ηρωινης και περιπου τα μισα εκανα ενδοφλεβια.....
και δεν στο λεω για να καυχηθω στο λεω για να καταλαβεις οτι εχω ζησει στο επακρον την εξαθλιωση της τοξικομανιας......
Ημουν τοσο κομματια που δεν θυμαμαι λες τοτε αν χρησιμοποιησα αλλουνου? αυτο λες?...
Τεσπα το κλεινω εδω....!!
Μπραβο που το χεις παρει ζεστα το θεμα για Απεξαρτηση......
Θελω να σε προσκαλεσω και να σου προτεινω εαν θες να δεισςτο site που εχω φτιαξει εδω και καποια χρονια με θεμα την εξαρτηση- Απεξαρτηση.
Εκει μεσα θα βρεις και την καταθεση ψυχης μου οπου λεω τα παντα για μενα για το πριν την χρηση για το μεσα στην χρηση για το μεσα στην ΑΠεξαρτηση και για το μετα........

http://clubs.pathfinder.gr/Apeksartisi18ANW__
Μονο με explorer 7 fainete kala .......

Αυτα που σου ζηταει η θεοφανια στα ζηταει για να σε \"βοηθησει\" κατα καποιο τροπο βεβαια δε θα κανεις ψυχοθεραπεια ουτε Απεξαρτηση μεσα απο ενα φορουμ ουτε μεσα απο την θεοφανεια ουτε μεσα απο εμενα

Χρειαζετε να κανεις Ψυχολογικη ΑΠεΞαρτηση και αυτο θα γινει μεσα απο Ψυχοθεραπεια εκει θα βρεισ λογουσ και αιτιες που σε οδηγησαν στο να γινεισ Εξαρτημενοσ απο ψυχοτροπεσ ουσιες...εκει θα μαθεισ να ΖΕΙΣ πλεον χωρις να της εχεις και Αναγκη......
Πυσυτεψε με Βοηθαει παρα ΠΟΛΥ αρκει εσυ να το θελησεις .
.....και απο οτι Βλεπω θελεις!!

ΚΑπου στην αρχη διαβασα οτι βλεπεις εναν ψυχιατρο κλπ....δεν νομιζω να ειναι αυτο που χρειαζεσε...
(και θα σου πω στο τελος γιατι)
Και καπου αλλου παλι στην αρχη! Σελιδα 1 διαβασα απο ενα μελος οτι δεν χρειαζεσε κλειστο........

ΜΑ αν ειναι δυνατον πως μπορει καποιος μεσα απο ενα φορουμ να κρινει αν χρειαζε κλειστο προγραμμα η οχι?? ελεος...
ΜΑλιστα το ιδιο μελος ειπε οτι αυτοι που ειναι μεσα στα κλειστα προγραμματα ειναι ασχετοι και ειναι παλιοι χρηστες και το μονο που κανουν ειναι να καταληγουν να δινουν ψυχοφαρμακα.....
ΜΑ ποση αγνοια φαινετε πως μπορει να εχει καποιος και να μιλαει τοσο Αυθερετα....ελεος....
ΥΠαρχει προγραμμα λοιπον που λεγετε 18 ΑΝΩ το οποιο εχει πλεον πολλα κλειστα προγραμματα ενω πρωτα ειχε μονο ενα οπου τοτε οταν ειχε μονο ενα καθυστερουσε πολυ καποιος για να μπει στην εσοκλειστη φαση του προγραμματος οπου γινετε η Ψυχολογικη Απεξαρτηση....
που σημαινει οτι εαν καποιος τωρα επιλεξει να μπει στο κλειστο μπαινει πολυ πιο γρηγορα...
Χρειαζεσε Ψυχολογικη ΑΠεξαρτηση λοιπον και αυτο μπορει να γινει με ψυχοθεραπεια -δραμματοθεραπεια και παρα πολλα αλλα που βοηθουν μεσα στην κλειστη φαση απο Ψυχοθεραπευτες και ψυχολογους που ειδικευοντε πανω στην Εξαρτηση απο ναρκωτικεσ ουσιες....
ΚΑι το συγκεκριμενο προγραμμα ειναι κατα των ψυχοφαρμακων εαν δεν ειναι πραγματικα αναγκη να δωθουν....

ΜΗΝ τα ισοπεδωνουμε ολα και μην μιλανε και συμβουλευουν καπιοι αυθερετα εαν πρωτα δεν ειναι 100% σιγουροι για το αν κατι ΥΠΑΡΧΕΙ η οχι....
ΥΓ1
ΚΑΙ καπου εσυ ΠΑλι ειπες στην ΑΡΧΗ οτι κανεισ 3 χρονια χρηση ηρωινης και δεν εισαι εξαρτημενος σωματικα... Δηλαδη αν σταματησεισ την χρηση ηρωινης δεν εχεισ Χαρμανες - ΣΤεριτικα ?? αυτο μου ΛΕΣ????? .αχμ.....
Η εγω ειμαι ΧΑΖΟΣ η ΕΞΗΓΗΣΕ μου αυτο πως γινετε.....διοτι μαλον ειμαι ΧΑΖΟΣ η ευχομαι εσυ τελικα να μην μας δουλευεις......
ΕΥΧΟΜΑΙ

ΥΓ2
Εαν βαριεσε να διαβασεις το site οπου εκει εχω παμπολλες πληροφοριες ...
..αν θες μπορω να σου δοσω εγω πληροφιριες για το προγραμμα που εγω πηγα και πηρα μεγαλη Βοηθεια!!
Κρατα Γερα και το νου σου!!!!!!

Με εκτιμηση Θοδωρης

Θεοφανία
05-02-2010, 02:32
Αχ, βρε γιάννη μου. Τα μισά από αυτά που μας έγραψες, δεν είναι απλά αφορμές για να ξεφύγει κάποιος, αλλα ουσιαστικές αιτίες.
Αυτό που έψαχνες ηταν αγάπη, προστασία, προσοχή, αποδοχή. Δεν την πήρες και φυσικά την αναζήτησες εκεί που ουτοπικά και εύκολα θα μπορούσες να την έχεις.
Απ\' όλα αυτά που μας λες, όμως, θα μείνω σε κάτι. Λες πως έκανες χρήση και όμως δουλεύεις στο δήμο, είσαι λειτουργικός. Λίγο παράταιρο για άτομο που κάνει χρήση ηρωίνης. Αν είναι όμως ετσι είσαι στην πολύ αρχή και φυσικά θα σου πω να μην χαραμίσεις τον εαυτό σου τοσο ευκολα και χωρίς σκεψη.
Ξέρεις κάτι?
Οσο αυτοκαταστροφικός και αν γίνεις, όσο κακό και αν κάνεις στον εαυτό σου, αυτοί οι άνθρωποι που ΔΕΝ σε αγάπησαν δεν θα σε αγαπήσουν τώρα. Ίσως να χαλάσουν για μια στιγμή την ηρεμία τους από οτιδήποτε πιστεύεις πως θα τους προσεγγίσει, αλλά πάλι αγάπη δεν θα είναι.

Αλήθεια, η \"αδελφή\" σου η Σαλίν γιατί εξαφανίστηκε?

Winston_man
05-02-2010, 03:15
Γιατι να κοψεις τα ναρκωτικα? Εγω ψαχνω να βρω και δεν βρισκω πουθενα... :( Και συ που τα χεις θες να τα κοψεις? Δεν σαρεσουν τα ταξιδια σε αλλους κοσμους και πραγματικοτητες? Δεν θες να ξεφυγεις απο την ανιαρη καθημερινοτητα και να τηλεμεταφερθεις σε αλλες διαστασεις οπου θα εισαι Βασιλιας? Ναι ξερω ειναι ψευτικα ολα αυτα αλλα οπως λεει και το λαικο ασμα \"Ψαχνω το παραμυθι μου γιατι η αλήθεια καιει...\"

8odwris
05-02-2010, 03:25
Τωρα το ειδα........επισης .......καπου στην Αρχη καποιος σου προτηνει να πας σε κλειστο προγραμμα και συ απαντας βαρεθηκα τα πρεζακια και θες να απομακρυνθεις απο αυτα.......
Σεβαστο ....αν βαρεθηκες την χρηση και οτι Συμπεριλαμβανει τον \"κοσμο\" της χρησης........
...Ομως εαν το ελεγες και το ενοουσες αυτο για τα κλειστα προγραμματα ...μα εκει πηγαινουν παιδια που δεν θελουν πλεον να ειναι οπως λες πρεζακια..πηγαινουν και προσπαθουν για να ξανακερδισουν την ζωη...
Εσυ δηλαδη απο ποιον \"κοσμο\" ερχεσε?

ΚΑπου ....Λες οτι οι δικοι σου ανθρωποι σε Υποτιμουσαν..
Μην κανεις και συ το ΙΔΙΟ...

Με εκτιμηση Θοδωρης

8odwris
05-02-2010, 03:34
Winston_man Νομιζω ειναι σεβαστη η Επιλογη σου να θες να εισαι ηλιθιος

......αλλα το Παρακανες....!!!!!!!

Μπαινει ενα παιδι και μας ζηταει βοηθεια διοτι θελει να βγει απο την εξαρτηση και συ μπαινεις.......
ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΣΟ θΡΑΣΟς του λες ΑΥΤΕς ΤΗς ΗΛΙΘΙΟΤΙΤΕς

ΕΑΝ ΕΣΥ ΘΕς ΝΑ ΜΗΝΕΙς ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕΙΝΕ....

ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙΣ ΟΜΩς ΚΑΙ ΑΛΛΟΥς στο να μεινουν ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ
ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ και αυτοι ΗΛΙΘΙΟΙ............

ΝΤΡΟΠΗ σου τιποτα αλλο..

ΥΓ Παρεπιπτοντος μαθε τι σημαινει η λεξη ΑΛΗΘΕΙΑ -ΑΛΗΘΙΝΟς
και τι σημαινει η λεξη ΗΛΙΘΙΟς

Winston_man
05-02-2010, 03:36

Μπαινει ενα παιδι και μας ζηταει βοηθεια διοτι θελει να βγει απο την εξαρτηση και συ μπαινεις.......

ΝΤΡΟΠΗ σου τιποτα αλλο..

θες να κανουμε διαλογο με χαρακτηρισμους? Ξερω και γω μπολικους αλλα δεν θα μπω στη διαδικασια. Δεν αξιζει το κοπο.

Θεοφανία
05-02-2010, 03:42

ΝΤΡΟΠΗ σου τιποτα αλλο..

Μάθημα ξένων γλωσσών? Μπα...Δεν έχεις καμια ελπίδα.

8odwris
05-02-2010, 03:46
Originally posted by Winston_man

ΝΤΡΟΠΗ σου τιποτα αλλο..

θες να κανουμε διαλογο με χαρακτηρισμους? Ξερω και γω μπολικους αλλα δεν θα μπω στη διαδικασια. Δεν αξιζει το κοπο.

καλο ειναι να διαβαζεις και τα υστερογραφα.......

Δεν σε εβρησα......αν αυτο νομισες.....

Διοτι και οι δυο λεξεις που ειπα να ψαξεις κατι σημαινουν.......

βεβαια χρησιμοποιειτε απο τους ποιο πολλους ως βρισια
ΠΑρτο οπως θες...

Η λιθιος =αυτος που ξεχναει... που ειναι αφηρημενος..... απο την Λεξη :ληθη

και Α ληθινος =αυτος που ποτε δεν Ξεχνα ...

..................................................

Winston_man
05-02-2010, 03:52
επειδη βαριεμαι να γραφω ανοιξε Μπαμπινιωτη και δες τι σημαινει η λεξη ηλιθιος. Καμια σχεση με αυτα που γραφεις παντως... Καληνυχτα

yiannis
05-02-2010, 07:16
παιδια μολις ηρθα απο τη δουλεια το τελευτεο μυνημα που εγραψα εγω πραγματικα ειναι οτι σημερα εινα τσικνοπεμτη και δουλευω στις 7 τα οιπολοιπα τα εγραψε η αδερφη μου μερικα ειναι αληθεια αλλα ειναι ομως τρομερες ανακριβιες μπορειτε να με αναγνωρισετε απο τον τροπο που γραφω και δε με νοιαζει ουτε τι εκανε ο μπεκαμ ουτε η μενεγακη η αδερφη ηταν στο site εκανε chat και χρισημοπιουσε το ονομα salin.οταν ειδα να γραφει ενα θεμα οτι το χειροτερο πραγμα για εναν γονειο ειναι ενα παιδι ναρκωμανεις θεωρησα οτι το εκανε για μενα και ετσι πηρα το θαρος να μπω και εγω.δεν μου αρεσει που τη βγαζω στη σημαια αλλα επρεπε να το κανω γιατι δεν με σεβαστηκε.

yiannis
05-02-2010, 07:21
α και αυτο το προτεινετε λυσεις για να ξεμπλεξω ου εγραψε πως διαγραφεται? δεν μου αρεσει με κανει να φενομαι σα ζητιανος αυτη τη στιγμη νοιωθω πολυ κουρασμενος παω για υπνο καληνυχτα

krino
05-02-2010, 10:59
Γιατι να κοψεις τα ναρκωτικα? Εγω ψαχνω να βρω και δεν βρισκω πουθενα... :( Και συ που τα χεις θες να τα κοψεις? Δεν σαρεσουν τα ταξιδια σε αλλους κοσμους και πραγματικοτητες? Δεν θες να ξεφυγεις απο την ανιαρη καθημερινοτητα και να τηλεμεταφερθεις σε αλλες διαστασεις οπου θα εισαι Βασιλιας? Ναι ξερω ειναι ψευτικα ολα αυτα αλλα οπως λεει και το λαικο ασμα \"Ψαχνω το παραμυθι μου γιατι η αλήθεια καιει...\"

winston,
υπαρχουν μερικα ταξιδια που το εισιτήριο ειναι χωρις επιστροφη.
Η κανναβης δεν εχει καμια σχεση με την ηρωινη η και με αλλες χημικες ουσιες.

Αυτο που εγραψες,
\"Ψαχνω το παραμυθι μου γιατι η αλήθεια καιει...\"
ειναι μια μεγαλη αληθεια, ομως πρεπει να γνωριζεις τι ακριβως θελεις να κανεις και για το παραμυθι και για την αληθεια.

Αν θες ταξιδι με επιστροφη προσεχεις καποια πραγματα.
Αν θες ταξιδι χωρις επιστροφη παλι προσεχεις καποια αλλα.
Τελος αν θες ολικη προσγειωση παλι κανεις αλλα.

Σε καθε περιπτωση ομως,
πρεπει να ξερεις και τι θες να κανεις αλλα και πως θα το κανεις.

RainAndWind
05-02-2010, 11:08
Εγώ δε θα ήθελα να γίνω βασίλισσα σε κανένα παραμύθι πάντως.Τι λέτε,εδώ τους ξεφορτωθήκαμε στην πραγματικότητα,θα φτιάξω και φαντασιακά μαζί τους,λολ.
Winston,όλο σείχηδες και βασιλιάδες σε τραβάνε,από πού πηγάζει αυτή η ανάγκη για παντοδυναμία λες;

krino
05-02-2010, 11:19
Originally posted by RainAndWind

Winston,όλο σείχηδες και βασιλιάδες σε τραβάνε,από πού πηγάζει αυτή η ανάγκη για παντοδυναμία λες;

απο την αδυναμια του εαυτου μας.

8odwris
05-02-2010, 12:19
επειδη βαριεμαι να γραφω ανοιξε Μπαμπινιωτη και δες τι σημαινει η λεξη ηλιθιος. Καμια σχεση με αυτα που γραφεις παντως... Καληνυχτα
Tι σε κανει φιλε μου να πυστευεις οτι ο Μπαμπινιωτης τα ξερει ολα? και οτι ειναι το σημα κατατεθεν? στην σημασια της καθε λεξης??
Επειδη βαριεσε λοιπον να ψαξεις να σου πω οτι η πραγματικη σημασια των λεξεων ειναι εκεινη που σου δωσα...........

8odwris
05-02-2010, 12:36
α και αυτο το προτεινετε λυσεις για να ξεμπλεξω ου εγραψε πως διαγραφεται? δεν μου αρεσει με κανει να φενομαι σα ζητιανος αυτη τη στιγμη νοιωθω πολυ κουρασμενος παω για υπνο καληνυχτα

Gianni πρεπει να μας ξεκαθαρησεις κατι για να τελειωνουμε δηλαδη το ολο θεμα εδω απο την αρχη η αδερφη σου το ανοιξε?? εκεινη εβαλε και τον τιτλο??
και αν ναι .......πες μας τι ακριβως εχεις γραψει εσυ.......και τι ζητας εσυ.........

Winston_man
05-02-2010, 13:39
Tι σε κανει φιλε μου να πυστευεις οτι ο Μπαμπινιωτης τα ξερει ολα? και οτι ειναι το σημα κατατεθεν? στην σημασια της καθε λεξης??
Επειδη βαριεσε λοιπον να ψαξεις να σου πω οτι η πραγματικη σημασια των λεξεων ειναι εκεινη που σου δωσα...........

Φιλε... Μαθε πρωτα ορθογραφια και μετα ελα κανε μου μαθηματα σημασιολογίας των λέξεων. Αντε γεια.

Winston_man
05-02-2010, 13:48
Originally posted by RainAndWind

Δεν με τραβανε ολοι οι βασιλιαδες, σειχηδες κτλ. Αλλα αυτοι των Αραβικων χωρων. π.χ Σαουδικη Αραβια, Καταρ, ΗΑΕ, μπαχρειν κτλ κτλ αντε και ισοβιοι Προεδροι του στυλ Σανταμ Χουσειν. Με τραβαει η απολυτη εξουσια που εχουν. Η εξουσια ζωης και θανατου που εχουν στους υπηκοους τους. Με τραβαει το οτι με το ετσι θελω μπορουν να πιασουν καποιον που δεν τους αρεσει η φατσα του και να τον πεταξουν στα λιονταρια οπως εκανε ο Ουνται Χουσειν σε εναν ερωτικο του αντιζηλο την εποχη της παντοδυναμιας του πατερα του. Το οτι εχουν τη δυνατοτητα να εκφρασουν τα πιο αγρια ενστικτα τους. Το οτι γαμαν και δερνουν και τους λενε και ευχαριστω. Το οτι εχουν παλατια, αμαξια, δικο τους χαρεμι, σωματοφυλακες, λεφτα, υπηρετες κτλ κτλ.

Αν μπορουσα θα σου εδειχνα τι σημαινει απολυτη εξουσια πανω στον αλλο αγαπητη φιλη... Αλλα εισαι τυχερη μιας και ζουμε στην Ελλαδα και εγω ειμαι ενας απλος πολιτης οπως και συ... Ισως στην αλλη ζωη αν υπάρχει βεβαια.-

RainAndWind
05-02-2010, 14:18
Μεγάλη μαγκιά να σε φοβούνται...ε;
Οι πλέον φοβικοί χρησιμοποιούν το φόβο για εξουσία και καθόλου δεν τους σέβομαι.Το δύσκολο δεν είναι να το βουλώνουνε οι άλλοι μπροστά μου ξέρεις,όταν κρατάω ένα όπλο,ούτε να τρέμουν μπρος στα μούσκουλά μου.Το δύσκολο-και γι αυτό επιθυμητό από σκεπτόμενα άτομα-είναι να μπορώ να μην εξαρτώμαι από το φόβο για να πετύχω πράγματα,να με σέβονται χωρίς την ανάγκη επιβολής.Αυτή είναι αληθινή δύναμη.Το μυαλό μου.Και όσοι το χρησιμοποιούν ικανά,ξεχωρίζουν ακριβώς από την ποιότητα των θέλω τους και τη διαχείριση των μπορώ τους.
Ό,τι μπορείς να αποδείξεις καλύτερα κάντο για σένα,γιατί μόνο όταν αποδεικνύει ο καθένας στον εαυτό του έχουν αξία τα συμπεράσματα.

Winston_man
05-02-2010, 14:30
Δεν θελω να κερδισω τον σεβασμο σου δεν με ενδιαφερεις πολυ απλα. Οσο για την \"ψυχαναληση\" παρτη και βαλτην εκει που ξερεις πολυ καλα. Αντε γεια και σε σενα.

RainAndWind
05-02-2010, 14:35
Ούτε εσύ με ενδιαφέρεις,γιατί έχω περάσει από την εποχή των σπηλαίων σε μία νέα πραγματικότητα.:P

Winston_man
05-02-2010, 14:42
Σταρχιδια μου τι εχεις κανει.

krino
05-02-2010, 14:57
:)

RainAndWind
05-02-2010, 14:59
:):)

krino
05-02-2010, 15:18
σουτ εσυ, που πηρες θαρρος.

:D

yiannis
05-02-2010, 16:18

Gianni πρεπει να μας ξεκαθαρησεις κατι για να τελειωνουμε δηλαδη το ολο θεμα εδω απο την αρχη η αδερφη σου το ανοιξε?? εκεινη εβαλε και τον τιτλο??
και αν ναι .......πες μας τι ακριβως εχεις γραψει εσυ.......και τι ζητας εσυ.........
εγω εγραψα το θεμα ναρκωτικα σκετο και εγραψα μεχρι εκει που λεω οτι 7 ηωρα παω για δουλεια. επισης σημερα δουλευω απο τις 4 μεχρι τις 11

8odwris
05-02-2010, 21:53

Φιλε... Μαθε πρωτα ορθογραφια και μετα ελα κανε μου μαθηματα σημασιολογίας των λέξεων. Αντε γεια.

Se ευχαριστω που με βοηθας να γινω καλυτερος στην ορθοφραφια λεγοντας μου οτι κανω λαθη...συμβαινει ναι κυριως ειναι οταν γραφω βιαστηκα... εν βρασμο ........αλλα ο κυριοτερος λογος που κανω λαθη ειναι κυριως επειδη χρονια εγραφα σε διαφορα chat greeklish και στο τσακ ημουν τα ξεχασω τα ελληνικα ....
Δεν σου απολογουμε μην χαιρεσαι

Εσυ βγαζεις μια Αντιδραστικη επιθεση ενω εγω σου εκανα εξηγηση εξ αρχης να ψαξεις... τι σημαινει η λεξη για να καταλαβεις τι εννοω...με την λεξη ηλιθιος...
ΚΑι το εκανα αυτο και μονο και μονο για να προλαβω μην \"παρεξηγηθεις \"
Πραγμα που εγινε..
Αλλα και για να σου ξεκαθαρισω... οτι δεν ειχα σκοπο να σε βρισω αλλα να σου τονισω και να σε ΤΑΡΑκουνησω... τι γινεσε οταν θες να παραμενεις μεσα σε ψυχοτροπες ουσιες με μονο σκοπο να φευγεις απο την ΑΛηθινη πραγματικοτητα..

.Ομως το σοβαροτερο δεν ειναι αυτο αλλα το ΟΤΙ ενα μελος εδω ο yiannis ζηταει βοηθεια για να φυγει απο το ψεμα την ηλιθιοτητα και την εξαθλιωση που εχει ο κοσμος των ναρκωτικων .........και εσυ ειχες το θρασος να τον ΠΑραπεμπεις και του λες γιατι να ξεφυγει......και οτι μια χαρα ειναι αν παραμενει εκει....!!!!?!

Γιατι ομως αφου σου δωσα την αφορμη να εξωτερικευσεις τον αδικο θυμο σου προς εμε ...δεν λες σε ολους εδω μεσα τον πραγματικο λογο ??
...γιατι δε λες πραγματικα , γιατι εβγαλες ολο αυτον τον ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΟ θυμο σου?? Ε?

Ειδα οτι εκτος το οτι δε σεβαστηκες τον λογο, που ο yianniς ανοιξε το ολο εδω θεμα τελικα δεν εχεις σεβασμο και σε αλλα μελη.......
Winston Ξερω ζηταω δυσκολα αλλα προσπαθησε να πεις ΑΛΗθεια λεγοντας αυτο που πριν ρωτησα
και μετα αφου πρωτα ,πεις στον εαυτο σου , ελα και πες και σε μας ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΕΛΙΚΑ εδω ΜΕΣΑ Τι ακριβως κανεις??
δηλαδη για ποιον λογο μπαινεις σε ενα τετοιο φορουμ???

Ασε λοιπον την ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ και περνα ΣΤΗΝ ΔΡΑΣΗ....
ΜΕ εκτιμηση Θοδωρης..

8odwris
05-02-2010, 22:09
Σταρχιδια μου τι εχεις κανει.

Αν δεν μπορεις να σεβαστεις τον αλλον τον καθε ανθρωπο εδω μεσα που σου μιλαει .. οπου το μεγαλυτερο ποσοστο αυτων ειναι αξιολογοι .......
....θα σου προτεινα ξανα να αφησεις την ΑΝΤΙΔΡΑΣη διοτι τα παιδακια αντιδρουν ετσι και να περασεις στην ΔΡΑΣΗ....και θα σου ελεγα ξανα ΤΟΥλαχιΣΤΟν να ξανασκεφτεις τι ακριβως κανεις ΕΔΩ μεσα???

ΜΑ κανενας δεν τοποθετειται σε ολο αυτο που γινετε εδω μεσα .......εδω και δυο σελιδες???......κανεναν δεν ενοχλει- αγγιζει??

8odwris
05-02-2010, 22:12

εγω εγραψα το θεμα ναρκωτικα σκετο και εγραψα μεχρι εκει που λεω οτι 7 ηωρα παω για δουλεια. επισης σημερα δουλευω απο τις 4 μεχρι τις 11

yianni Δηλαδη ολα μα ολα τα γραφομενα κατω απο το οτι την τσικνοπεμπτη 7 η ωρα δουλευες.......στην 3 Σελιδα ολα μα ολα τα εχει γραψει η Αδερφη σου?....
και εμεις απαντουσαμε.......
Γιατι η αδερφη σουμπορει και ξερει τον κωδικο σου?? η δε θα εκανες ποτε logout e.....
Oπως και να χει... εφοσον της αδερφη σου της αρεσουν τα παιχνιδια.... εσΥ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ανακαλυψες πρεπει να κανεις logout καθε φορα που θα φευγεις απο το φορουμ αλλη φορα ΣΕ Παρακαλω......
.....να ξερουμε Με ποιον συζηταμε

ΥΓ1...yianni εχεις διαβασει ολα οσα σου χω γραψει - ρωτησει απο τα μεσα και μετα της 3 σελιδας ???

Αν οχι .....δες τα σε παρακαλω.........!!

ΥΓ 2 Μπραβο ΞΑνα που εχεις εργασια αυτο ειναι αρκετα σημαντικο για την τωρα φαση που εισαι....

8odwris
06-02-2010, 01:08
yianni πηγαινεις επανω δεξια (εδω στο φορουμ) εκει που λεει Edit το πατας και μετα πας εκει που λεει Θεμα σβηνεις αυτο που θες.....αφηνεις αυτο που θες και μετα πας απο κατω και πατας Τροποποιηση δημοσιοποιησης...
Αυτο ηταν ;)

Winston_man
06-02-2010, 01:19
Αν δεν μπορεις να σεβαστεις τον αλλον τον καθε ανθρωπο εδω μεσα που σου μιλαει .. οπου το μεγαλυτερο ποσοστο αυτων ειναι αξιολογοι .......
....θα σου προτεινα ξανα να αφησεις την ΑΝΤΙΔΡΑΣη διοτι τα παιδακια αντιδρουν ετσι και να περασεις στην ΔΡΑΣΗ....και θα σου ελεγα ξανα ΤΟΥλαχιΣΤΟν να ξανασκεφτεις τι ακριβως κανεις ΕΔΩ μεσα???

ΜΑ κανενας δεν τοποθετειται σε ολο αυτο που γινετε εδω μεσα .......εδω και δυο σελιδες???......κανεναν δεν ενοχλει- αγγιζει??

Φιλε Θοδωρη για να τελειωνουμε. Εισαι πολυ \"λιγος\" και \"μικρος\" για να μου κανεις εσυ υποδειξεις τι θα κανω, πως θα μιλήσω, σε ποιον θα μιλησω, τι θα πώ κτλ κτλ κτλ. Πολυ λιγα ειναι τα ατομα εδω μεσα στο φορουμ - μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου απο τα οποια θα δεχομουν \"νουθεσιες\" και guess what: Δεν εισαι ενα απο αυτα και δεν εχεις τα φοντα να γινεις φυσικα ουτε στο μελλον.

Εχουμε δημοκρατια και ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει. Αυτα που ειπα ειναι οι προσωπικες μου αποψεις και για ΚΑΝΕΝΑΝ Θοδωρη δεν θα \"αλλαξοπιστησω\". Εμμενω στις θεσεις μου. Γουστο μου καπελο μου και αν δεν σαρεσει πολυ απλα κανε τουμπες... Εγω πιστευω αυτα που λεω εσυ πιστευεις τα αντιθετα. Οκ αναυθερετο δικαιωμα σου αλλα δεν μπορεις σε καμια περιπτωση να μου κλεισεις εμενα το στομα με λεκτικους προπυλακισμους και κορωνες αμφισημιας. Θα κερδιζες πολυ περισσοτερο στα ματια μου (αν αυτο σημαινει φυσικα κατι για σενα αν οχι δεν πειραζει) αν παραδεχοσουν οτι ευθεως πλην σαφως με ΕΒΡΙΣΕΣ. Αλλα εσυ σαν κλασικος θρασυδειλος κρυφτηκες πισω απο το δαχτυλακι σου ή μαλλον επαιξες με τις λεξεις. Λοιπόν δεν το συνεχιζω θελω να σταματησει εδω και θα σε παρακαλεσω να μην επανελθεις με χαρακτηρισμους γιατι και γω ξερω μπολικους. Αυτα-καλη συνεχεια σε οτι κανεις.

Με εκτιμηση winston_man

8odwris
06-02-2010, 01:53

Φιλε Θοδωρη για να τελειωνουμε. Εισαι πολυ \"λιγος\" και \"μικρος\" για να μου κανεις εσυ υποδειξεις τι θα κανω, πως θα μιλήσω, σε ποιον θα μιλησω, τι θα πώ κτλ κτλ κτλ. Πολυ λιγα ειναι τα ατομα εδω μεσα στο φορουμ - μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου απο τα οποια θα δεχομουν \"νουθεσιες\" και guess what: Δεν εισαι ενα απο αυτα και δεν εχεις τα φοντα να γινεις φυσικα ουτε στο μελλον.

Εχουμε δημοκρατια και ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει. Αυτα που ειπα ειναι οι προσωπικες μου αποψεις και για ΚΑΝΕΝΑΝ Θοδωρη δεν θα \"αλλαξοπιστησω\". Εμμενω στις θεσεις μου. Γουστο μου καπελο μου και αν δεν σαρεσει πολυ απλα κανε τουμπες... Εγω πιστευω αυτα που λεω εσυ πιστευεις τα αντιθετα. Οκ αναυθερετο δικαιωμα σου αλλα δεν μπορεις σε καμια περιπτωση να μου κλεισεις εμενα το στομα με λεκτικους προπυλακισμους και κορωνες αμφισημιας. Θα κερδιζες πολυ περισσοτερο στα ματια μου (αν αυτο σημαινει φυσικα κατι για σενα αν οχι δεν πειραζει) αν παραδεχοσουν οτι ευθεως πλην σαφως με ΕΒΡΙΣΕΣ. Αλλα εσυ σαν κλασικος θρασυδειλος κρυφτηκες πισω απο το δαχτυλακι σου ή μαλλον επαιξες με τις λεξεις. Λοιπόν δεν το συνεχιζω θελω να σταματησει εδω και θα σε παρακαλεσω να μην επανελθεις με χαρακτηρισμους γιατι και γω ξερω μπολικους. Αυτα-καλη συνεχεια σε οτι κανεις.

Με εκτιμηση winston_man

Απο οτι βλεπω ομως εσυ εχειs κολυσει στης λεξεις και δε λες να σταματησεις εμεινες στην λεξη ηλιθιος....αντι να σκεφθεις αυτο που ανωριμα εκανες να μπεις δηλαδη σε ενα θεμα το οποιο ανοιχτηκε για εναν συγκεκριμενο σκοπο και να προτεινες στο παιδι εδω...... αυτα που προτεινες ...και την ολη μετεπειτα συμπεριφορα -σταση σου...
ΠΑιρνεις ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ για καποιον να θελει να βγει απο τον ηλιθιο κοσμο των ουσιων της εξαρτησης της τοξικομανιας? να μπαινει σε ενα φορουμ να ζηταει βοηθεια και γνωμες πανω σε αυτο που κανει??
ΝΑ ξυπναει και να παιρνει αποφαση οτι δεν οδηγουσε πουθενα ολος αυτος ο ηλιθιος κοσμος των ναρκωτικων που ητανε και να θελει να τα μοιραστει μαζι με ΑΛΛΟΥς ...ζητωντας \"βοηθεια\"

εσυ ΚΑΝΕ οτι θες για τον εαυτο σου.......εγω δεν ειμαι αυτος που θα σου πει τι θα κανεις
εαν εσυ επιμενεις στης δικες σου αποψεις...ειναι απολυτα δικαιωμα σου.....

Δεν θα σου κλεισω εγω το στομα φυσικα......οχι

δικαιωμα σου να χυδαιολογεις δικαιωμα σου να μην σεβεσε

δικαιωμα σου να παραμενεις μεσα στον ηλιθιο κοσμο των ουσιων....

Δικαιωμα μου και γω να τοποθετουμε σε οσα δε μ΄ αρεσουν .. .και στην προκειμενη περιπτωση ειναι η δικη σου σταση και συμπεριφορα εδω μεσα....
Εγω μπορω να σε χαρακτιρησω ετσι οπως σε χαρακτιρησα απο τα λεγομενα σου την σταση σου και την Συμπεριφορα σου....

εσυ δεν μιλησες με χαρακτηρισμους??

οτι ειμαι λιγος και μικρος??

Τι επρεπε να παρεξηγηθω οχι βεβαια...
Διοτι πολυ απλα δεν με αγγιζουν
Οχι μονο διοτι τα εχω καλα με τον εαυτο μου και ξερω ποιος ειμαι και που παω.... ποσο μαλον οταν λεει καποιος χαρακτιρισμους τετοιους οταν ΔΕν με ξερει ουτε στο Ελαχιστο..

Ειναι μοναχα αστειο...και απλα χαμογελω !!
Εγω μπορω να σε χαρακτιρησω ετσι οπως σε χαρακτιρησα απο τα λεγομενα σου την σταση σου και την Συμπεριφορα σου....

Εσυ ομως γιατι ενοχληθηκες τοσο με την λεξη αυτη γιατι σε Αγγιξε??

Εσυ \"κυριε\"
επειδη νιωθεις πολυ Μοναξια εκει..... σημαινει οτι πρεπει και ολοι οι αλλοι να σε ακολουθησουν σε αυτο που εσυ διαλεξες να κανεις για να αισθανεσαι καλυτερα ??

Το ποιος ειμαι εδω μεσα ασε καλυτερα να το ξερουν τοσα χρονια τα παλια μελη μεχρι και νεωτερα ...
Εκεινοι που με ενιωσαν απο ολα τα γραπτα μου στο εδω Φορουμ και μπορουν να συμπερανουν τι ανθρωπος ειμαι..

Να ανεβω στα ματια σου ΓΙΑΤΙ? υστερα κι ολας απο αυτο που ειδα οτι εκτος το οτι δεν σεβαστηκες τον yianni μετα δε σεβαστηκες και ενα αλλο μελος χυδαιολογοντας....?

Τοσο καιρο που μπαινω στο φορουμ ουδεποτε εχω βρισει ουδεποτε εχω χυδαιολογησει και ουτε θα το κανω....
Αντιθετα εσυ και χυδαιολογησες προς σε ενα αλλο μελος...και δε σεβαστηκες ενα αλλο μελος...

Πριν απο το quote που εκανες ποιο πανω σου ειχα γραψει και σου ειχα Ζητησει κατι....
Το προσπερασες γιατι αραγε???
Ποιος ειναι ο Θρασυδειλος με ολη σου την συμπεριφορα και την δειλια σου να απαντησεις σε ολους εδω μεσα τον πραγματικο λογο που ΒΓαζεις ολη αυτην την χολη......

Ακομα περιμενω να δω ποτε θα πεις γιατι στα αληθεια βγαζεις ολη αυτην την χολη πανω μου......
Δυσκολο μαλον ε? αφου εχεις κρυφτει απο την αληθεια

Δεν εχω κατι μαζι σου διοτι δεν γνωριζομαστε....σαφως

Αλλα δεν μ αρεσε καθολου η σταση σου απεναντι στα αλλα μελη και τωρα και ..προς εμενα....
Η λεξη ηλιθιος σημαινει ολα αυτα που προειπα στης αλλες σελιδες...και απο τοτε που εμαθα την σημασια της ξερω ποτε και γιατι την χρησιμοποιω...το ιδιο και η λεξη ΑΛηθεια σημαινει ακριβως αυτο που ειπα...στης αλλες σελιδες...δηλαδη το αντιθετο της αλλης λεξης...
Εσυ ειπες μεσο ενος λαικου ασματος οτι απαρνησε την αληθεια και θες να κρυφτεις απο αυτην διοτι καιει...
Εσυ..
Εφοσον λοιπον δε θες Α ληθεια αυτοματα μενεις στην Η ληθιοτητα ... τοσο ΑΠΛΟ
Αρα σε κατι μη \"καλο\" για το μυαλο την ψυχη και το σωμα......

Απ αυτην την αποψη εαν εσυ θες να το βαφτησεις Βρισια...αν ετσι σε βολευει ..οκ..
Το οτι εσυ δεν με ξερεις και ακριβως επειδη δεν ξερεις το πως μιλω-γραφω εβγαλες συμπερασμα οτι παιζω με της λεξεις...
Πραγματικα δεν ξερω αν εχασα τα λογια μου προσπαθοντας να σου τα εξηγησω ολα αυτα ....

Εγω παυω να ασχολουμε με αυτην την συμπεριφορα σου που καθολου δε μ αρεσε ....
εκτος και αν χρειαστει μεσα σε καποιο αλλο θεμα να συζητησουμε..
Δεν εχω κατι μαζι σου διοτι δεν γνωριζομαστε.... Τα χω ομως με την Συμπεριφορα σου ......

Ας αφησουμε αυτο εδω λοιπον το τοπικ -θεμα να συνεχισει οπως ξεκινησε και ας μην το διαλυσουμε εντελος...με σου πα μου πες......σου πα μου πες
Αρκετα δε νομιζεις?
Υπαρχει και το u2u.......... ξερεις εσυ...

Με εκτιμση Θοδωρης

Winston_man
06-02-2010, 02:20
Απο οτι βλεπω ομως εσυ ακομα εχεισ κολυσει στης λεξεις και δε λες να σταματησεις εμεινες στην λεξη ηλιθιος....αντι να σκεφθεις αυτο που προτεινες στο παιδι εδω......
Δικαιωμα σου να κανεις εσυ οτι θες για τον εαυτο σου.......
δικαιωμα σου να χυδαιολογεις δικαιωμα σου να μην σεβεσε δικαιωμα σου να παραμενεις μεσα στον ηλιθιο κοσμο των ουσιων....

Δικαιωμα μου και γω να τοποθετουμε σε οσα δε μ αρεσουν .. .και στην προκειμενη περιπτωση ειναι η δικη σου σταση και συμπεριφορα εδω μεσα....

εσυ δεν μιλησες με χαρακτηρισμους??

Τι επρεπε να παρεξηγηθω οχι βεβαια...
διοτι πολυ απλα δεν με αγγιζουν
Οχι μονο διοτι τα εχω καλα με τον εαυτο μου και ξερω ποιος ειμαι και που παω.... ποσο μαλον οταν λεει καποιος χαρακτιρισμους τετοιους οταν ΔΕν με ξερει ουτε στο Ελαχιστο..

Εσυ οχι
Εσυ \"κυριε\"
επειδη νιωθεις πολυ Μοναξια εκει..... σημαινει οτι πρεπει και ολοι οι αλλοι να σε ακολουθησουν σε αυτο που εσυ διαλεξες να κανεις για να αισθανεσαι καλυτερα ??

Το ποιος ειμαι εδω μεσα ασε καλυτερα να το ξερουν τοσα χρονια τα παλια μελη μεχρι και νεωτερα ...
Εκεινοι που με ενιωσαν απο ολα τα γραπτα μου στο εδω Φορουμ και μπορουν να συμπερανουν τι ανθρωπος ειμαι..

Να ανεβω στα ματια σου ΓΙΑΤΙ? υστερα κι ολας απο αυτο που ειδα οτι εκτος το οτι δεν σεβαστηκες τον yianni μετα δε σεβαστηκες και ενα αλλο μελος χυδαιολογοντας....?

Τοσο καιρο που μπαινω στο φορουμ ουδεποτε εχω βρισει ουδεποτε εχω χυδαιολογησει και ουτε θα το κανω....
Αντιθετα εσυ και χυδαιολογησες προς σε ενα αλλο μελος...και δε σεβαστηκες ενα αλλο μελος...
Εσυ εισαι ο Θρασυδειλος με ολη σου την συμπεριφορα και την δειλια σου να απαντησεις σε ολους εδω μεσα τον πραγματικο λογο που ΒΓαζεις ολη αυτην την χολη......

Ακομα περιμενω να δω ποτε θα πεις γιατι εισαι θυμωμενος στα αληθεια μαζι μου...
Δεν εχω κατι μαζι σου διοτι δεν γνωριζομαστε....σαφως

Αλλα δεν μ αρεσε καθολου η σταση σου απεναντι στα αλλα μελη και τωρα και ..προς εμενα....
Η λεξη ηλιθιος σημαινει ολα αυτα που προειπα στης αλλες σελιδες...και απο τοτε που εμαθα την σημασια της ξερω ποτε και γιατι την χρησιμοποιω...το ιδιο και η λεξη ΑΛηθεια σημαινει ακριβως αυτο που ειπα...στης αλλες σελιδες...δηλαδη το αντιθετο της αλλης λεξης...
Εσυ ειπες μεσο ενος λαικου ασματος οτι απαρνησε την αληθεια και θες να κρυφτεις απο αυτην διοτι καιει...
Εσυ..
Εφοσον λοιπον δε θες Α ληθεια αυτοματα μενεις στην Η ληθιοτητα ... τοσο ΑΠΛΟ
Αρα σε κατι μη \"καλο\" για το μυαλο την ψυχη και το σωμα......

Απ αυτην την αποψη εαν εσυ θες να το βαφτησεις Βρισια...αν ετσι σε βολευει ..οκ..
Το οτι εσυ δεν με ξερεις και ακριβως επειδη δεν ξερεις το πως μιλω-γραφω εβγαλες συμπερασμα οτι παιζω με της λεξεις...
Πραγματικα δεν ξερω αν εχασα τα λογια μου προσπαθοντας να σου τα εξηγησω ολα αυτα ....

εκτος και αν χρειαστει μεσα σε καποιο αλλο θεμα να συζητησουμε..
Δεν εχω κατι μαζι σου διοτι δεν γνωριζομαστε.... Τα χω ομως με την Συμπεριφορα σου ......

Ας αφησουμε αυτο εδω λοιπον το τοπικ -θεμα να συνεχισει οπως ξεκινησε και ας μην το διαλυσουμε εντελος...με σου πα μου πες......σου πα μου πες
Αρκετα δε νομιζεις?
Υπαρχει και το u2u.......... ξερεις εσυ...

Με εκτιμση Θοδωρης

Φίλε Θοδωρή... δικαιωμα σου να μην σου αρεσει η συμπεριφορα μου και τα λεγομενα μου. Αλλα με ποιο δικαιωμα εγινες ξαφνικα και με το ετσι θελω \"αυτοκλητος σωτηρας-υπερασπιστης\" ενος αλλου μελους. Εχει στομα και μπορει να απαντησει μονος του αν θελει αν τον ενοχλησε η συμπεριφορα μου ας βγει ας το πει και εγω φυσικα θα του ζητησω συγνωμη. Εσυ δηλαδη τι τη βρηκες? Δικηγορος του για να χουμε καλο ρωτημα? ΝΑΙ εχω βρισει κατα καιρους αλλα μελη το παραδεχομαι αλλα καποιος λογος υπηρχε δεν τρελαθηκα στα καλα καθουμενα και αρχισα να βριζω ετσι στα καλα των καθουμενων. Αν ηταν υπερβολικη η αντιδραση μου ασε τους αλλους να το κρινουν. Δεν εχω προβλημα να ζητησω συγνωμη αν θεωρησω οτι εσφαλλα πιστεψε το αυτο. Ουτε το παιζω \"Αγιος-Παντογνωστης\" ουτε τιποτα.

Απλα ομως εχω να σε ρωτησω κατι και θα θελα μια απαντηση αν θες και συ. Πώς εισαι τοσο βεβαιος οτι εσυ κατεχεις την Α-ληθεια και εγω την Η-λιθιοτητα? Πως ξερεις οτι δεν ισχυει το αντιστροφο? Ποιος καθοριζει ποιος κατεχει την αληθεια και με τι κριτητρια? Καλιστα εγω μπορω να πω οτι με τα δικα ΜΟΥ κριτηρια την κατεχω εγω και οχι εσυ.

Για να τελειωνουμε κατι ακομα: Το ατομο στο οποιο απευθυνθηκα ειναι ΕΝηλικο και μπορει αυτο να κρινει ποιος κατεχει την αληθεια με τα δικα ΤΟΥ κριτηρια παντα. Επισης μπορει να απαντησει μονος του αν τον ενοχλησε κατι και τοτε να σαι βεβαιος θα ζητησω συγνωμη. Απο ΑΥΤΟΝ ΟΧΙ απο εσενα-δεν σου χρωσταω τιποτα αγαπητε φιλε... ;)

Οσο για τα περι u2u και τη μπηχτη οτι ξερω εγω απο αυτα... εχεις ακουσει την εκφραση \"χτυπημα κατω απο τη μεση\"?? Σου λεει κατι? Οχι ε?... Why i am not surprised.... Και ΤΟΛΜΑΣ μετα να χαρακτηριζεις εμενα θρασυδειλο?????? :mad: :o Απλα ΕΛΕΟΣ.

over and out.- Δεν το συνεχιζω αλλο προσωπικα. Παω να δω ταινια-καληνυχτα.

8odwris
06-02-2010, 02:35
ΠΑιρνεις ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ για καποιον να θελει να βγει απο τον ηλιθιο κοσμο των ουσιων της εξαρτησης της τοξικομανιας? να μπαινει σε ενα φορουμ να ζηταει βοηθεια και γνωμες πανω σε αυτο που κανει??
ΝΑ ξυπναει και να παιρνει αποφαση οτι δεν οδηγουσε πουθενα ολος αυτος ο ηλιθιος κοσμος των ναρκωτικων που ητανε και να θελει να τα μοιραστει μαζι με ΑΛΛΟΥς ...ζητωντας \"βοηθεια\"

εσυ ΚΑΝΕ οτι θες για τον εαυτο σου.......εγω δεν ειμαι αυτος που θα σου πει τι θα κανεις
εαν εσυ επιμενεις στης δικες σου αποψεις...ειναι απολυτα δικαιωμα σου.....
Dεν ειμαι ουτε δικηγορος ουτε μαγκας ουτε ξερολας ουτε τιποτα απο ολα αυτα.....
Μιλω με το δικαιωμα ενος ανθρωπου που βγηκε υστερα απο πολλα χρονια απο τον ΑΔΗ και απο την σηψη της ψυχης και του σωματος... βγηκε απο την ηλιθιοτητα και την εξαθλιωση και καταφερε υστερα απο ΤΡΟΜΕΡΑ Μεγαλο Αγωνα , Κοπο , Πονο να δει ανακαλυψει μαθει γνωρισει την ΑΛηθεια κανοντας ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗ και να ξανασταθει στα ποδια του ορθιος.......!!!!!!!!
Με αυτο το δικαιωμα μιλω και θα συνεχιζω να το κανω για αλλους σε παρομοιες εαν ξανα συνατησω στην ζωη μου καταστασεις...
Νιωθω

συ δεν μιλησες με χαρακτηρισμους??
Τι επρεπε να παρεξηγηθω ??? οχι βεβαια...
Διοτι πολυ απλα δεν με αγγιζουν

Εσυ ομως γιατι ενοχληθηκες τοσο με την λεξη αυτη γιατι σε Αγγιξε??

Επειδη ομως προφανως ........νιωθεις?? πολυ Μοναξια εκει..... σημαινει οτι πρεπει και ολοι οι αλλοι να σε ακολουθησουν σε αυτο που εσυ διαλεξες να κανεις για να αισθανεσαι καλυτερα ??

Eιπες δεν μου χρωστας τιποτα αγαπητε φιλε ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ .....
ΕΜΕΝΑ ΟΧΙ

εκτος και αν χρειαστει μεσα σε καποιο αλλο θεμα να συζητησουμε.. ποιος ξερει........

Ας αφησουμε αυτο εδω λοιπον το τοπικ -θεμα να συνεχισει οπως ξεκινησε και ας μην το διαλυσουμε εντελος...
PLEASE
ΟΚ?\\

Με εκτιμηση Θοδωρης

παω και γω να δω Ταινια το LOST ξεκινησεεεεεε :PPpp

georgegiorgos
18-03-2010, 16:01
Θα στα πω εξω απ τα δοντια φιλε μου.καταρχην κοινοτητα κ επειτα ψυχολογο για τη καταθλιψη..Μερικα προγραματα για να μπεισ πρεπει να σε καθαρος για καποιο καιρο πριν μπεισ σε κλειστο καποια κανεισ εξετασεισ ουρων καποια οχι [κεθεα συνυθωσ]στο γραφω αυτο γιατι εγω πριν μπω εμενα η στο δρομο η σε φιλους[χρηστεσ]κ δεν επεζε να μεινο χορισ χρηση..αλλα κ να μπεισ κ να περασει στεριτικα μεσα δεν ειναι κ το καλυτερο..οποτε βρεσ τιποτα σουμποτεξ να βγαλεισ τα στεριτικα κ μεινε μακρια απ τη χρηση οσο μπορεισ οσπου να μπεισ σε μια κοινοτητα..δυστιχωσ οπως λεσ εχεισ κ καταθλιψη κατι που δε θεραπευετε στα προγραματα[χωρισ να λεω πωσ τα προγραματα ειναι μονο για αποτοξινωση]αλλα καπου εκει σταματει η δραση τουσ.κ πρεπει να τα αντιμετωπισησ σα ξεχωριστα προβληματα[χρηση,καταθλιψη]καθοσ το ενα θα σε ριχνει στο αλλο...Αλλα απωσ ειπα για αρχη μια κονοτητα,δεν υπαρχει αλλη βοηθεια η περιπτωση να κοψεισ...

georgegiorgos
18-03-2010, 16:09
κ οσο για την υπατιτιδα που διαβασα κατρχην μπορει να κολισεισ ακομα κ με πλιμενη[χρισιμοποιμενη] συριγκα που δεν ειναι εμφανεσ το αιμα του αλου.Αλλα μη ψαχνεισ δικαιολογιεσ για να πιεισ ειναι γνοστο το παραμιθι ειμαι καμενο χαρτι κ αροστοσ,πιγενε στον οκανα κ στο πρωτο ραντεβου θα σου δοσουν παραπεμτικο να κανεισ δωρεαν εξετασεις...κ κοψε την ενδοφλεβια χρηση πινε μυτιεσ παρε λιγο παραπανο στην αρχη 1΄2 μερεσ να σου φυγει η ιδεα οτι δεν ισιονεισ αλλα εχει το ιδιο αποτελεσμα,δεσ οσουσ μεγαλουσ σε ηλικια κανουν χρηση,καανεισ δε κανει ενεσεισ..εγω ειχα παει να χασο το χερι μου απο ενεση...

Βeholder
31-03-2010, 20:33
Εγω θα σου προτεινα να δοκιμασεις ibogaine , βοηθαει στο να μη περασεις συνδρομο (αν και για αυτο υπαρχει το subutex) , αλλα το κυριοτερο δε σε αφηνει να πεσεις στην καταθλιψη . Καθε χρηση κραταει 3 με 4 μηνες εξαρταται απο το μεταβολισμο του καθενος και σε αυτο το διαστημα εισαι καλα. Πρεπει να το παρεις τουλαχιστον για 2 χρονια αυτο η οποιοδηποτε αλλο αντικαταθλιπτικο (αν και για αυτα πρεπει να βρεις ποιο σου ταιριαζει και εισαι συμβατος ειναι λιγο μπερδεμα) . Απο πειρα οσα ατομα αντεξανε 2 χρονια χωρις ο εγκεφαλος τους μαθαινει και αρχιζει και ξαναπαραγει σεροτονινη και ενδορφινες , απαραιτητες για την υπαρξη σου . Αλλοι τροποι παλι λιγοτερο δυσκολοι , ποτο και μαυρα .

runner
10-04-2010, 03:48
geia sou

euxomai nai proodeueis me to thema sou, na exeis mia lisi pou se ikanopoiei.

sou prostheto mia pliroforia, me kathe epifilaksi giati den ksero ti akrivos einai auto.

iparxei sti rosia ena programma, enas giatros, pou sou kanei mia therapia pu apo pollous theoreite men paranomi alla exei apotelesmata.

se stelnoun giatroi apo ellada.
pas me poulmanaki, dld den pas monos, mazeueste 5-6 panta me enan sinodo, pate sto tade stratiotiko nosokomeio kai to kanate.

autos leei pos sou mplokarei tous ipodoxeis tou egefalou pou exoun sxediastei na apozitane tin iroini. o tropos pou to kanei se fernei konta sto thanato kai se ksanagirnaei.

rota, psaksto kinitopoiisou genikotera

pisteuo poli stin psixotherapeia kai stin oikogeneikai stiriksi.
omos oles oi periptoseis den einai oi idies.
alloi xreiazontai euton ton giatro, alloi enan kalo psixologo i psixiatro, alloi methadoni....
giauto pismose, zita voitheia, kai ksanampes sti zoi

sou euxomai oti ki an epilekseis na se voithiseis na ftaseis tous stoxous sou

runner
10-04-2010, 03:54
ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ!!!

ΕΙΧΑ ΓΚΡΗΚΛΙΣ!!!
ΤΟΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ!!!
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑΥΤΟ ...¨(

vende
18-07-2010, 07:09
φιλε γιαννη,δυσκολη η πορεια που εχεις χαραξει,δεν ξερω τι συμβουλες να σου δωσω,ενα ομως θα σου πω,φερνει παραννοια,παραισθησεις και με καθε επαφη σε φερνει πιο κοντα στον αλλο κοσμο...το φεβρουαριο εχασα πολυ καλο φιλο,επαιρνε πρεζα,μαζι με ψυχοφαρμακα,το αποτελεσμα?τιναξε τα μυαλα του...κοντεψα να τρελαθω.ηταν κορινθο οταν εγινε κι εγω κρητη,προσπαθησε να βρεις μια λυση πριν καταστραφεις...γιατι να θελεις να σκοτωσεις τον εαυτο σου,εχεις την μαγκια να σηκωσεις το κεφαλι σου ψηλα και να πεις τελος σε ολα τα ναρκωτικα.δεν τα χεις αναγκη...μπορεις να πολεμησεις.

Eleni Morfid
02-03-2012, 05:15
Αγαπητε μου φιλε οντως ο δρομος που εχεις χαραξει είναι δυσκολος... αλλα μπορεις να το παλεψεις.... λοιπον πηγαινε σε ψυχιατρο να πεις το προβλημα σου.... μπορει να χρειαστει να πας σε καποιο προγραμμα...μην τα παρατας... Παλεψε το...

Φιλομαθής
02-03-2012, 14:26
καλησπερα πρωτη φορα κανω chat ειμαι σε μεγαλο αδιεξοδο στη ζωη μου.εχω μπλεξει ασχημα και ειλικρινα φοβαμαι πολυ.
Καλησπέρα yiannis , η μόνη λύση κατά την γνώμη μου είναι η εξής : '' ΤΟ ΚΙΝΗΤΡΟ '' θέλεις να ζήσεις αγωνιζόμενος κοιτώντας τα προβλήματα μέσα στα μάτια ; η να συνεχίσεις να δραπετεύεις με τον εύκολο , αλλά και γνωστό για την επικινδυνότητα του τρόπο από την πραγματικότητα ;

crazy-me
02-06-2012, 07:02
δε ξερω τι να κανεις αλλα εγω εχω πολλα προβληματα ψυχης και ουτε μια φορα δεν καπνισα ουτε τσιγαρο αν και ολοι γυρω μου κανουν ενα με δυο πακετα την ημερα. ουτε ηπια αλκοολ περα χριστουγεννα πασχα γιορτες, συνολο 10-15 ποτηρια το χρονο. τι παραπανω εχω εγω και ο καθε εγω απο σενα? μαλλον εσυ ηθελες να κανεις και εκανες. σου προτεινω να το πεις στους γονεις σου να σε εχουν κλειδωμενο σε ενα δωματιο και ολη μερα να σε απασχολουν με διαφορα θεματα γιανα ξεχαστεις. επισης ξεκινα ενα χομπι.κλεισου σε προγραμμα απεξαρτησης. αμα θελεις πολλα μπορεις.ειναι πιο ευκολο να μην ανοιξουμε το στομα , να μην σηκωσουμε το μανικι, απο το να απαγορεψουμε το μυαλο μας να σκεφτεται.