PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : εχω παθει την πλακα μου ..sos!!!

afantos
08-12-2009, 12:55
Ειμαι 42 ετων ελευθερος αρκετα εμφανισημος και επαγγελματικα αποκατεστημενος.Πριν περιπου 2 μηνες γνωρισα μια κοπελιτσα 19 ετων φοιτητρια..ονειρο!!!!...δεν ξερω πως ’’την ειδα’’ και ειπα: αυτό το πλασμα είναι ο ανθρωπος μου!!!..χωρις να σκεφτω τιποτα άλλο..και εβαλα στοχο να το γνωρισω,και ετσι εγινε.Την γνωρισα,αλλαξαμε τηλ.και σιγα-σιγα της προτεινα να βγουμε οι 2 μας για φαγητο και δεχτηκε.Η επικοινωνια που ειχαμε ηταν περα από καθε προσδοκια δεν το πιστευα ότι θα τα βρισκαμε τοσο καλα!!!.Πολλα κοινα ενδιαφεροντα καταπληκτικη χημεια που σχεδον αγγιζε το απολυτο!!! Ηρθε και η στιγμη να βρεθουμε στο κρεβατι..τρομερο παθος..προχωρισα μεχρι εκει που δεν με αφηνει να συνεχισω μεχρι την ολοκληρωση,καταλαβα πως μαλλον είναι παρθενα.Δεν την πιεσα παραπανω γιατι θεωρισα πως είναι καλυτερα ετσι και ότι είναι να γινει θα ερθει από μονο του.Μου εστενε s.m.s. που με τρελεναν τρομερο εδιαφερον!!!Μετα από διαστημα 3 ημερων με καλει στο σπιτι της για να μου κανει το τραπεζι.Ανταποκριθηκα σαν τρελος και από εκει περα αρχιζει το μαρτυριο…ακυρο στο ακυρο,μερα παρα μερα να με καλει και στο καπακι να μου το ακυρωνει..να μου λεει ότι θελει πολλυ να βρεθουμε αλλα ολο κατι προεκυπτε συνεχως.Εκανα υπομονη μεχρι που μου λεει μια μερα μεσω facebook ότι τελικα το προβλημα της είναι η διαφορα ηλικιας..με’’πηρε από κατω’’…προσπαθησα βεβαια να την κανω να αλλαξει γνωμη,δεν φτανει αυτό και μαθαινω ότι είναι με καποιον άλλο!!!..ο οποιος μαλιστα εκμυστηρεύεται σ’ένα φιλο μου ότι όντως είναι παρθενα και το κανει μονο από πισω!!!!!..ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!!!!.εχει κολλήσει το μυαλο μου,δεν μπορω να κανω τ’αυτονοητα στην καθημερινοτητα μου..πληγώθηκα αφανταστα!!!.Το ξερω πως είναι βλακεια μου…αλλα δεν μπορω να το βγαλω από το μυαλο μου!!!!!

RainAndWind
08-12-2009, 15:17
lol,ρε την παρθένα που το κάνει μόνο από πίσω...:P:P
Μας κοροιδεύεις ή μου φαίνεται;

mariafound82
08-12-2009, 15:21
Γεια σου κ καλως ηλθες .Να σε ρωτησω γιατι πληγωθηκες?.
Γιατι παιζει μαζι σου,γιατι ειναι με καποιον αλλον η γιατι σταματησες τοτε κ δεν προχωρησες?

amarylis
08-12-2009, 15:22
η γνωμη μου ειναι να την αφησεις κ μην ασχολεισαι θα υπαρξει καποια αλλη κ πολυ καλυτερη χωρις να χει τετοια κολληματα δεν αξιζει να χαλιεσαι ολοκληρος αντρας πραγματικααααααααα ψαξε αλλου

PETRAN
08-12-2009, 15:46
Originally posted by RainAndWind

Μπορεί να είναι μουσουλμάνα. Έτσι λέει το στερεότυπο λολ

marina38
08-12-2009, 15:55
Originally posted by PETRAN

χαχα....ε, μα ....

Άφαντε, οι δικές σου εμπειρίες από σχέσεις ποιες είναι? Θεωρείς λογικό στα 42 να λες με μια ματιά ότι \'είναι ο άνθρωπος μου\'; ΟΚ σε κάθε ηλικία τρώμε κολλήματα, αλλά αφού όπως λες δεν θέλει, τι να κάνουμε, πάμε γι\' άλλα! Έχετε και κοινούς φίλους δλδ? Αυτές οι εκμυστηρεύσεις...τι να πω! :)

Remedy
08-12-2009, 21:33
Originally posted by PETRAN

οχι ρε παιδια!
ειναι η γνωστη κατηγορια: \"απο μπρος παρθενα κι απο πισω μπαινουν τρενα\"

Mariah
09-12-2009, 02:31
Και τι τρενα..ολοκληρες αμαξοστοιχιες :)

afantos
09-12-2009, 09:19
mariafoaund82....διστυχως δεν σου κρυβω πως με πειραξαν κ τα..3 ξερω ειναι θεμα πληγωμενου εγωισμου θα μου πεις....

afantos
09-12-2009, 09:48
Σας ευχαριστω ολους ακομα και ο χλευασμος μου εκανε καλο..

RainAndWind
09-12-2009, 10:02
Προσωπικά δεν πιστεύω πως έχει μέλλον μία σχέση με τόσο μεγάλη ηλικιακή διαφορά.Άλλα ζητάει ένας άνθρωπος στα 20,άλλα στα 30,άλλα στα 40 του.Υπάρχουν μεγάλες διαφορές στον τρόπο σκέψης,στην εμπειρία και στα θέλω κάθε δεκαετίας μας.Είναι σχέσεις περισσότερο βασισμένες σε ανάγκες κάλυψης προσωπικών κενών(ανασφάλεια,έλλειψη αυτοπεποίθησης κλπ),που δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητά μας.Τι ένιωθες να σου προσφέρει εσένα και γιατί πιστεύεις πως δεν θα σου τα κάλυπτε μία γυναίκα κοντύτερα σε σένα ηλικιακά;Περί ορέξεως φυσικά,τα αυτονόητα,αλλά μια και ανέφερες ο φίλος του φίλου κλπ,μου κάνει σε ανασφάλεια χωρίς παρεξήγηση.

krino
09-12-2009, 10:33
Originally posted by Remedy

\"απο μπρος παρθενα κι απο πισω μπαινουν τρενα\"

εσυ τωρα (και οχι μονο εσυ) θεωρεις οτι βοηθας με τρενα και χειροφρενα?

αν οχι τιποτα αλλο, εχετε πολυ πλακα.....

RainAndWind
09-12-2009, 11:01
Για κάτσε ρε Κρίνο,θέλεις δηλαδή να κάνουμε τους στραβούς αλά αγία ρωσίδα Ματρώνα η αόμματος όταν διαβάζουμε τέτοια ή να το παίζουμε σοβαροφανείς και να προσπεράσουμε την παπαριά περί της υποτιθέμενης παρθενίας;Άσε τώρα,τι είμαστε,τιμητές της υποκρισίας;Aναμενόμενα ήταν τα σχόλια και σου λέω αλήθεια,εγώ ξεσκίστηκα στο γέλιο με τις ατάκες.Προτιμώ να λέω την αλήθεια,έστω κι αν με χαρακτηρίσει ο καθένας όπως επιθυμεί.Η αλήθεια είναι ότι όταν διαβάζω κουλά γελάω.Εσύ ουχί γέλωτα,εγώ γέλωτα και κάργα κιόλας.

krino
09-12-2009, 11:12
προτιμω να βγαζετε το σκασμο,
και αν χρειαζεστε βοηθεια να ανοιξετε δικο σας θεμα,
και να μην το λυνετε πανω σε θεμα αλλου.

Αυτη ειναι η γνωμη μου.

RainAndWind
09-12-2009, 11:21
Καλώς το προτιμάς,αυτό δε σημαίνει πως ό,τι προτιμά ο καθείς δίνει ευθύς στους υπόλοιπους το Παπαδοπουλικό σύνθημα \"σκασμός\",έχουμε το δικαίωμα να κρίνουμε όταν ακούμε μαλακίες.Forum ψυχολογίας είναι όχι επιβεβαίωσης της ανοησίας.

krino
09-12-2009, 11:24
Καλώς το προτιμάς

ευχαριστω για την κατανοηση.

RainAndWind
09-12-2009, 11:25
Δεν κάνει κάτι φίλε μου.Η κατανόηση έχει πολλά σκαλιά και ο καθένας την ανεβαίνει μόνος του.

Remedy
09-12-2009, 11:39
Καλώς το προτιμάς,αυτό δε σημαίνει πως ό,τι προτιμά ο καθείς δίνει ευθύς στους υπόλοιπους το Παπαδοπουλικό σύνθημα \"σκασμός\",έχουμε το δικαίωμα να κρίνουμε όταν ακούμε μαλακίες.Forum ψυχολογίας είναι όχι επιβεβαίωσης της ανοησίας.

α γεια σου , κουμπαρα...

afantos
09-12-2009, 11:40
marina38 δεν θα σου πω πως ειναι οι σχεσεις μου..θα σου πω μονο για την εμπειρια απο την ταλευταια σχεση μου.Ημουν με μια κοπελα πανεμορφη,πανεξυπνη (ειδικευοταν στην ψυχιατρικη ) για 3 χρονια,ασυλληπτο story.Μεχρι που καποια μερα καταλαβα πως επασχε απο καταθληψη..εσκυψα τοσο πολλυ στο προβλημα της μεχρι που εκανα το λαθος να πιστεψω πως μπορω να γινω ο σωτηρας στης..μιλουσα κρυφα με την μητερα της και τον ψυχολογο της ο οποιος μου εξηγουσε πως δεν πρεπει να αναλαβω ενα τετοιο ρολο διοτι υπαρχει κινδυνος να ταυτιστω με το προβλημα της και εγω..δεν τον ακουσα..την αγαπουσα τοσο πολυ που πιστευα πως η αγαπη μου θα την θεραπευσει..τεραστιο λαθος!!!..Αυτο κρατησε περιπου για κανα 8μηνο η κατασταση χειροτερευε..αρχισε να ξεφευγει απο καθε ελεγχο,εβαλε 25 κιλα,δεν ηθελε να παει σε ειδικο,δεν ηθελε να βγαινει,δεν ηθελε να το φως,δεν ηθελε τιποτα και πιστευε πως θα το ξεπαρασει μονη της..το τελος δεν αργησε να ερθει..αυτοκτονησε..ελπιζω να καταλαβαινεις τι επαθα..τελος παντων..εγω ξερω...ο λογος για τον οποιο αναφερθηκα οτι η κοπελιτσα η 19χρονη με την πρωτη ματια θεωρηθηκε απο μερους μου ως:«ο ανθρωπος μου» ηταν οτι της εμοιαζε...

Θεοφανία
09-12-2009, 11:45
αφαντε...εσύ μετά απ όλα αυτά πήγες σε κάποιον ειδικό, να δεις αν σου έχουν αφήσει κάτι?

afantos
09-12-2009, 11:53
οχι..

Θεοφανία
09-12-2009, 11:56
Originally posted by afantos
οχι..

Μήπως θα έπρεπε?

Αν δεν μας κάνεις πλάκα, τότε όλα αυτά που πέρασες είναι πολύ σοβαρά, όπως και πολύ σοβαρό είναι που μετά απ όλα αυτά βρήκες τον έρωτα της ζωής σου σε μια 19χρονη μέσα σε ....τρεις μέρες.

arktos
09-12-2009, 11:59
afantos, εκτός του ότι έχει άλλη σχέση η κοπέλα, δεν σε ενοχλεί το γεγονός που κάθεται και λέει στον καθένα τί κάνει στο κρεβάτι της?

afantos
09-12-2009, 12:27
arctos δεν τα ειπε αυτη αλλα αυτος..

afantos
09-12-2009, 12:32
rainandwind χωρις καμια διαθεση ειρωνιας με ξεστραβωνεις με αυτα που γραφεις..μια τετοια προσεγγιση χρειαζομουν..ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!..

afantos
09-12-2009, 12:33
Δεν κανω καθολου πλακα...

arktos
09-12-2009, 12:38
arctos δεν τα ειπε αυτη αλλα αυτος..

ο φίλος της εννοείς?

arktos
09-12-2009, 12:42
afantos, τώρα το είδα!.ωραίο φίλο βρήκε.να τον χαίρεται πες της!

afantos
09-12-2009, 12:45
ρε..arctos λες να της το πω;...

arktos
09-12-2009, 12:50
ρε..arctos λες να της το πω;...

ότι ο φίλος της κάθεται και λέει από \'δω κι από \'κει τί κάνουν στο κρεβάτι τους?
εγώ στη θέση της θα ήθελα να το μάθω.
για να του πω : άντε και γαμήσου παλιομαλάκα!

afantos
09-12-2009, 13:00
Ρε συ arctos το κακο ειναι οτι τον παλιομαλακα τον ψαρεψε ενας δικος μου φιλος και θα τον εκθεσω...

marina38
09-12-2009, 13:18
marina38 δεν θα σου πω πως ειναι οι σχεσεις μου..θα σου πω μονο για την εμπειρια απο την ταλευταια σχεση μου.Ημουν με μια κοπελα πανεμορφη,πανεξυπνη (ειδικευοταν στην ψυχιατρικη ) για 3 χρονια,ασυλληπτο story.Μεχρι που καποια μερα καταλαβα πως επασχε απο καταθληψη..εσκυψα τοσο πολλυ στο προβλημα της μεχρι που εκανα το λαθος να πιστεψω πως μπορω να γινω ο σωτηρας στης..μιλουσα κρυφα με την μητερα της και τον ψυχολογο της ο οποιος μου εξηγουσε πως δεν πρεπει να αναλαβω ενα τετοιο ρολο διοτι υπαρχει κινδυνος να ταυτιστω με το προβλημα της και εγω..δεν τον ακουσα..την αγαπουσα τοσο πολυ που πιστευα πως η αγαπη μου θα την θεραπευσει..τεραστιο λαθος!!!..Αυτο κρατησε περιπου για κανα 8μηνο η κατασταση χειροτερευε..αρχισε να ξεφευγει απο καθε ελεγχο,εβαλε 25 κιλα,δεν ηθελε να παει σε ειδικο,δεν ηθελε να βγαινει,δεν ηθελε να το φως,δεν ηθελε τιποτα και πιστευε πως θα το ξεπαρασει μονη της..το τελος δεν αργησε να ερθει..αυτοκτονησε..ελπιζω να καταλαβαινεις τι επαθα..τελος παντων..εγω ξερω...ο λογος για τον οποιο αναφερθηκα οτι η κοπελιτσα η 19χρονη με την πρωτη ματια θεωρηθηκε απο μερους μου ως:«ο ανθρωπος μου» ηταν οτι της εμοιαζε...

Άφαντε...καταρχήν βέβαια καταλαβαίνεις ότι πιθανότατα πρόκειται για μια επιφανειακή ομοιότητα. Αλλά πέρα από αυτό, εσύ θα ήθελες να της έμοιαζε? Η σχέση που περιέγραψες δεν είχε καλή κατάληξη. Και οι σχέσεις καθορίζονται από τα χαρακτηριστικά αυτών που τις αποτελούν κι όχι από τις επιθυμίες του ενός. \'Οσο και να θέλουμε να \'σώσουμε\' κάποιον άνθρωπο και να διαμορφώσουμε την κατάσταση που έχουμε στο μυαλό μας, δεν είναι (μόνο) στο χέρι μας. Ίσως με τη 19χρονη θεώρησες ότι σου δόθηκε μια δεύτερη ευκαιρία με καλύτερες προοπτικές. Βλέπεις όμως ότι αυτό δεν φάνηκε να ισχύει. Μήπως χρειάζεται να ξεκαθαρίσεις τι είδους χαρακτηριστικά θα ήθελες να έχει μια γυναίκα, καθώς και πόσο σημαντικά είναι ορισμένα χαρακτηριστικά που ενδεχομένως παραβλέπεις?

krino
09-12-2009, 13:55

Forum ψυχολογίας είναι όχι επιβεβαίωσης της ανοησίας.

αυτο τωρα το ειδα,
μην εχεις σιγουρο, τιποτα απο τα δυο.

RainAndWind
09-12-2009, 14:19
afante,εγώ παρατηρώ έναν υπερθετικό βαθμό στην κρίση σου για την κοπέλα αυτή.Τρομερό πάθος,καταπληκτική χημεία,πέρα από κάθε προσδοκία,όνειρο,τρομερό ενδιαφέρον.Με λίγα λόγια ο υπερθετικός της κρίσης ήταν υπερθετικός της ανάγκης σου.Αυτό πιστεύω.Κάποιες φορές στη ζωή μας,όταν η ανάγκη μας είναι πολύ μεγάλη και έντονη,τείνουμε να χρωματίζουμε την πραγματικότητα,ώστε να την εξισώνουμε ποσοτικά/ποιοτικά με την ανάγκη.

Όμως ο υπερθετικός σπάνια χαρακτηρίζει τις ανθρώπινες σχέσεις αν το καλοσκεφτείς.Τι εννοώ,αν ξεκινήσεις από το τρομερό,πολύ γρήγορα το τρομερό σου φέρνει μια τρομάρα,λολ(σχώρα με στο λέω με αστείο τρόπο για να στο φτιάξω λιγάκι):),δηλαδή αυτό το κατακλυσμιαίο σπάνια αντιστοιχεί στην αλήθεια.Τη γυμνή αλήθεια,όχι αυτή που εξωραίσαμε και πλάσαμε και της εμφυσήσαμε πνοή ως άλλοι Πυγμαλίωνες.
Και τότε μας τελειώνει το όνειρο.Αν πάμε αργά και σταθερά,με τα μάτια και τα αυτιά μας ανοιχτά,όχι σκιασμένα από τα επιτακτικά θέλω μας,τότε αυτό δε θα μας πληγώσει,δεν του έχουμε δώσει τη δύναμη να το κάνει.Αν το εξουσιοδοτήσουμε,τότε όχι μόνο το κάνει,αλλά το παρακάνει κιόλας.

Έδειξες πως σου αρέσει η αλήθεια,κι αυτό εγώ το θεωρώ πολύ σπουδαίο,είναι προτιμότερη η αλήθεια που θα μας σοκάρει,παρά το παραμύθι που θα μας ναρκώσει.Χάνουμε χρόνο από τη λύση μας,κοιτάζοντάς την μέσα από φακό παραμόρφωσης.Προφανώς ταύτισες την επιθυμία για σωτηρία της πρώην αγαπημένης σου(λυπάμαι για το χαμό του προσώπου που αγαπούσες)με το νέο πρόσωπο στη ζωή σου.Εξάλλου,καταλαβαίνω πολύ καλά πως τα νιάτα της σου έδιναν την ευκαιρία να νιώθεις πιο έμπειρος από αυτήν,άρα κάλυπταν σε ένα βαθμό την ανάγκη σου για δύναμη,που σου είχε αφαιρέσει η αυτοκτονία της γυναίκας που αγαπούσες...

Δεν έφταιγες εσύ,απενοχοποιήσου,δεν ορίζουμε ποτέ εντελώς τη μοίρα κανενός γύρω μας,μόνο είμαστε δίπλα και βοηθάμε,κάποιες φορές δε φτάνει η βοήθειά μας.Πρέπει να το αναγνωρίσεις αυτό,να περάσεις στην αποδοχή του για να ξεπεράσεις το τραύμα του χαμού της που σου προσέδωσε μέσα σου τον τίτλο του χαμένου στο παιχνίδι ζωή versus θάνατος.Εκεί να επικεντρωθείς,το άλλο πρόσωπο ήταν ένα σύννεφο που σε βόλευε να καλύψεις μία ανάγκη.Ίσως να χρειαστείς και υποστήριξη,μην το δεις αρνητικά αυτό,θα σε βοηθήσει να απομακρύνεις τις ενοχές που σε βαραίνουν.:)

mariafound82
09-12-2009, 16:13
Αφαντε μου ηρθε μια ιδεα κ θα την πω.Εισαι σιγουρος οτι ο \"φιλος\" η οι \"φιλοι\" λενε την αληθεια?Σε πολλους κ πολλες αρεσει να παινευονται.

afantos
10-12-2009, 10:09
rainAndwind.....σ’ευχαριστω παρα πολλυ..τα λογια σου μπορω να πω πως στρωσαν μια βαση για να να χτισω ξανα την αποδομημενη ψυχολογια μου...Σας ευχαριστω ΟΛΟΥΣ!!!..δεν χρειαστηκα και δεν θα χρειαστω ποτε ειδικο,ουτε καμια περιεργη ..αγωγη..μονο καλοβουλες και ουσιαστικες κουβεντες απο ατομα που ειναι..ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!.. και πιστευω πως εχω την ικανοτητα να διακρινω, να κρινω και να συλλεγω ποιες ειναι αυτες που μου δινουν την ωθηση για να πηγαινω και να κοιταω εμπρος..να ειστε ολοι καλα..ευχαριστω!!!!

kyknos25
10-12-2009, 10:16
ναι ρε συ δεν αξιζει!
παρθενα κ απο πισω οσοι πιστοι προσελθετε??ελεοοοοοος

RainAndWind
10-12-2009, 11:12
Νά\'σαι καλά κι εσύ.Χαίρομαι αν σε βοήθησα έστω και στο ελάχιστο.
Θα τα καταφέρεις μια χαρά,φαίνεται.;)

lola
10-12-2009, 17:29
εγω δεν βγαζω τον σκασμο..προτιμω να σκαω αλλους..............τελικα φιλε μου εσυ ξεκολλησες απ την παρθενα?γιατι... αυτο δεν ηταν το θεμα μας?

RainAndWind
10-12-2009, 21:47
Όχι,έχασες επεισόδια.Μερικές φορές πρέπει να μασάμε καλύτερα,παρά να μιλάμε.Τσίχλες έχεις στο σπίτι;Δοκίμασέ το,βοηθάει περιστασιακά.

arktos
11-12-2009, 00:33
Ρε συ arctos το κακο ειναι οτι τον παλιομαλακα τον ψαρεψε ενας δικος μου φιλος και θα τον εκθεσω...

εσύ θα εκτεθείς που έβαλες τον φίλος σου να τον ψαρέψει.
αλλά αν θέλεις να συνεχιστεί αυτή η ιστορία ( ? ) προχώρα κι ό,τι γίνει.έτσι κι αλλιώς μπάχαλο τα έχετε κάνει.
συγγνώμη κιόλας.

lola
11-12-2009, 17:15
Όχι,έχασες επεισόδια.Μερικές φορές πρέπει να μασάμε καλύτερα,παρά να μιλάμε.Τσίχλες έχεις στο σπίτι;Δοκίμασέ το,βοηθάει περιστασιακά.

σε μενα μιλας?..αν ναι....τελικα εσυ ολο δεν ασχολεισαι μαζι μου αλλα ολο ασχολεισαι..............

RainAndWind
11-12-2009, 23:50
Εμ,αφού δεν διαβάζεις αυτό που γράφει ο νηματοθέτης και επανέρχεσαι στο αρχικό,τα ανάλογα και από μένα.

afantos
14-12-2009, 11:56
arsus - εχεις απολυτο δικιο..να’σαι καλα φιλε...θα την βρω την ακρη μου...

arktos
15-12-2009, 09:22
afantos, δυστυχώς για μας τους υπόλοιπους που δεν σου απάντησε ο arsus από την αρχή.

RainAndWind
15-12-2009, 09:59
Δε συμφωνώ arktos.To οι φοιτήτριες ας πούμε είναι για τον πήδουλο;Ξέρει ο arsus όλες τις φοιτήτριες;Άρα μπόρεσε να χωρέσει όλα τα άτομα τα υπαγόμενα στην κατηγορία \"φοιτήτρια\"σε ένα δικό του κανόνα;.Άσε που όλο το post ήταν αρκετά σεξιστικό αν το διερευνήσεις λιγάκι,μυρίζεσαι μία υποτίμηση της γυναίκας-αυτό το τρύπες δηλαδή υπάρχουν παντού,ε...Τρύπες,όχι γυναίκες ανέφερε ο arsus.Μία τρύπα ένας άνθρωπος φαντάζομαι;Ξέρετε επίσης εσείς κανένα μουνί να κάνει παλαμάκια;OXI.Όσο ούτε εγώ ξέρω πούτσο να παίζει ντέφι.:P:P

Με το να τσουβαλιάζουμε άτομα σε κατηγορίες δεν κάνουμε παρά ότι μας δίδαξε η κοινωνία.Δε λαμβάνουμε υπόψιν μας την προσωπικότητα του κάθε ατόμου,τα ξεχωριστά στοιχεία,τα βιώματα,ένα σωρό παράγοντες εξατομικευμένους και καθοριστικούς.
Και ποτέ οι κατηγοριοποιήσεις δεν επιφέρουν ασφαλή συμπεράσματα.

arktos
15-12-2009, 12:09
RainAndWind, αν πρόσεξες σε όλα τα ποστ μου σε αυτό το θέμα δεν έθιξα καθόλου με ποιον τρόπο κάνει σεξ η κοπέλα.

το είδα από άλλη άποψη το θέμα.

θεωρώ την απάντηση του arsus απαράδεκτη.

στο ποστ μου απλά εννοούσα ότι καθήσαμε όλοι και ασχοληθήκαμε με το να δίνουμε απαντήσεις και ο afantos συμφώνησε με αυτή που είπε τα χειρότερα για την \"αγάπη\" του.

afantos
15-12-2009, 13:50
Δεν το κρυβω πως βρισκομαι ακομα σε συγχυση..το οτι συμφωνω με καποιους σημαινει οτι προσπαθω να πιαστω απο καπου,να ισορροπησω, να βγω απο αυτη την φαση που με τραβαει πισω απο το μανικι..να αισθανθω πιο δυνατος και να πορευθω..δεν το φανταζομουν οτι θα το επαιρνα τοσο..βαρεως...και το ειχα σαν πολλυ πιθανο ενδεχομενο να με «στειλει» ετσι στεγνα,λυπαμαι πολυ για μενα αλλα την πατησα..αντεξα στα πολλυ δυσκολα και τωρα φτανω στο σημειο (χωρις καμια προθεση να θιξω η να υποτιμησω κατι η καποιους) να μπαινω σε forum ψυχολογικης υποστηριξης για ενα θεμα που ισως φανταζει..γελοιο..ποταπο..δε ν ξερω..δεν ξερω τι να υποθεσω ομολογω οτι ακομα τα εχω..χαμενα...

arktos
15-12-2009, 15:28
σε μένα πάντως το θέμα σου ούτε γελοίο φαντάζει, ούτε ποταπό.

δεν έθιξα το γεγονός πως συμφωνείς με τα λεγόμενα κάποιων.

εγώ στη θέση σου δεν θα δεχόμουν να μιλήσουν με τέτοια λόγια για την αγάπη μου.

εσύ όχι απλά τα δέχτηκες, συμφώνησες κιόλας.

marina38
15-12-2009, 15:36
Μα το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε καν τι πράγματι κάνει η κοπέλα...μόνο μέσω \'ψαρέματος\' και \'εκμυστηρεύσεων\' αν κατάλαβα καλά...Ουφ, δεν τα μπορώ αυτά. Και στο τέλος-τέλος, τι σημασία έχει, η ουσία είναι πως δεν ήθελε συνέχεια με το φίλο afanto.

arktos
15-12-2009, 18:20
arsus, τις γυναίκες σαν \"τρύπες\" τις βλέπεις?

arktos
15-12-2009, 20:26
arsus, τη φράση μου : \" πώς δέχεσαι να μιλάνε για την αγάπη σου έτσι?\" τη θεώρησες ειρωνική και προσβλητική?

έχεις λανθασμένη αντίληψη, σε πληροφορώ.

άκρως προσβλητικό και χυδαίο ήταν το δικό σου ποστ.

ούτε εγώ θέλω να παρεξηγηθώ για την τοποθέτηση μου.

arktos
15-12-2009, 23:08
άρλεκιν δεν διάβαζα ποτέ.
όταν λέω αγάπη, εννοώ : κοπέλα.
όσο για τη τεκμηρίωση για ξαναδιάβασε το πρώτο ποστ του afantos.
δεν μιλάει για one night stand αλλά για το αντίθετο.
α, κι εσύ πάψε να εκφράζεσαι έτσι για τις γυναίκες, γιατί δεν σε βλέπω καλά.

afantos
16-12-2009, 12:09
Ας ανοιχτώ λίγο ακόμα ίσως βγει κάτι..λοιπόν..μια κουβέντα είναι το ξεκόλλα ARSUS…δεν είμαι άνθρωπος που στερείται γνωριμιών είμαι αρκετά επικοινωνιακός, έχω την δουλειά μου, βγαίνω δεν κλείνομαι, έχω γυρίσει όλη την Ευρώπη έχω χόμπυ κάνω ορειβασία, ποδήλατο γενικά γυμνάζομαι ..παίζω μουσική με μια ροκ μπάντα ,δίνουμε συναυλίες,διασκεδάζω,χορεύ ω μου κολλάνε γκόμενες και από εμπειρίες άλλο τίποτα άστο μην το ψάχνεις.. δεν είμαι κανένας..ξενέρωτος.Το πρόβλημα μου ήρθε μετά από αυτή την περιπέτεια με την μικρή…δεν τολμάω να το κάνω θέμα ξανά και ξανά με τους δικους μου ανθρώπους γιατί φοβάμαι ότι θα με πάρουν στο «ψηλό» γι’αυτό και μπήκα εδώ μέσα.Δεν ξέρω τι σκατα έχω πάθει..δεν αναγνωρίζω τον εαυτό μου (και αν είδες σε προηγούμενο post μου έχω περάσει πολύ δύσκολες καταστάσεις και υποτίθεται πως θα έπρεπε να είμαι..δυνατός!!!!!) δεν μπορώ να χαλαρώσω και να σκεφτώ λογικά, έρχεται συνεχώς στο μυαλό μου με αποτέλεσμα όλα αυτην την περίοδο να μου φαίνονται ανούσια χωρίς χρώμα..έχει παραπάει το πράγμα και εχω αρχίσει να ανησυχώ μήπως αυτό κρατήσει για πολύ ακόμα και μου δημιουργήσει σοβαρό πρόβλημα…

afantos
16-12-2009, 13:09
ΑΑΑ..εχω σπουδάσει και ένα Α.Ε.Ι στην Ιταλια...

arktos
16-12-2009, 13:15
afantos, είσαι ερωτευμένος ή σε πείραξε ή απόρριψη?

afantos
16-12-2009, 13:29
Μες στις προσπάθειες μου είναι και αυτό αλλα μου είναι αδύνατον να το ξεκαθαρίσω...

marina38
16-12-2009, 14:02
Κοίτα, νομίζω πως όλοι μας άντρες και γυναίκες, ανεξαρτήτως ηλικίας και εμπειριών, κάποια στιγμή \'κολλάμε\'...με τρόπο σχεδόν ανεξήγητο. Συναντάμε ανθρώπους που κάτι αγγίζουν μέσα μας και είναι δύσκολο να τους προσπεράσουμε με ευκολία. Τουλάχιστον, μέσα από τέτοιες ιστορίες μπορούμε να μάθουμε καλύτερα τον εαυτό μας. Πραγματικά δεν ξέρω να σου πω αν υπάρχει άλλος τρόπος πέρα από τη συνεχή λογική επεξεργασία των δεδομένων, την απόσταση και το χρόνο...

alexandergreek
03-01-2010, 19:02
Είναι κάποιοι άντρες που θέλουν μικρότερες, τι να κάνουμε... και το αντίστροφο, φυσικά.
Θα πρότεινα στο φίλο μας να κοιτάξει πάλι γαι μια μικρότερη κοπέλα (αν οχι 20, μέχρι 25-27) αφού εκεί είναι το γούστο του.

tzeni1985
16-01-2010, 17:21
Originally posted by kyknos25
ναι ρε συ δεν αξιζει!
παρθενα κ απο πισω οσοι πιστοι προσελθετε??ελεοοοοοος
Πάντως afante οι περισσότεροι δεν θα χάναν την ευκαιρία.Οι πιο πολύ άντρες έχουν αδυναμία σε αυτό.