PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Ειμαι μπερδεμενος.

pickles
12-10-2009, 16:57
Γεια σε ολους.

Ειμαι νεο μελος και εχω ενα προβληματισμο.Ειμαι σε μια σχεση εξ αποστασεως 3 περιπου μηνες τωρα,οχι μεγαλη αποσταση κανα δυοωρο μακρια,και νιωθω οτι δεν με αγαπαει,απλα ειναι μαζι μου για να μην με πληγωσει.

Βλεπω μια αδιαφορια απο μεριας της,πχ μονο εγω παω, αυτη δεν εχει ερθει ποτε,παντα εγω κανονιζω να βρεθουμε,οταν το αφηνω δεν μου λεει καν να βρεθουμε λες και αρκειται να εχει μια σχεση απο το τηλεφωνο.Νιωθω πολλες φορες οτι επιδειωκει να μην βρεθουμε,πχ τις ειπα σημερα οτι περνω αντιβιωση για λοιμωξη ανω αναπνευστικου και μου ειπε αμεσως "σε ενα μηνα θα βρεθουμε τωρα, μην ταλαιπωρησε και εσυ και κολησω και εγω" ενω ειχαμε κανονισει οτι θα βρισκομασταν ετσι κιαλλιος 7-8 μερες,η θεραπεια τελειωνει σε 5-6.

Αδιαφορει σε σημειο που αμα δεν την παρω τηλεφωνο να μιλησουμε μια μερα δεν θα την νοιαξει και πολυ,λες και με θυματε οποτε την περνω τηλεφωνο. Εντωμεταξυ μου λεει συνεχεια οτι με αγαπαει και κανει σχεδια για το μελλον αλλα η συμπεριοφορα της δειχνει τελιως διαφορετικα πραγματα.Οταν βρισκομαστε και βγαινουμε μαζι,μια ερχεται να με παρει αγκαζε,μια γινετε τελιως απομακρη, και με μπερδευει γιατι οταν ειμαστε σπιτι μαζι δεν ξεκολλαει απο πανω μου.

Δεν ξερω τι να πιστεψω και τι να κανω. Οσες φορες το συζητησα μαζι της μου ελεγε οτι εχει δουλειες και οτι δεν μπορουμε να ειμαστε με ενα τηλεφωνο ολη μερα και τετοια,που εγω για ενα τηλεφωνημα τη μερα της ελεγα.Νιωθω πργματικα σαν το παιχνιδακι της ωρες ωρες,και μπαινω σε διαφορα τριπακια να την "φτυσω" να δω πως θα αντιδρασει και αλλα τετοια χαριτωμενα παιχνιδακια που θεωρω τελιως παιδιαστικα.
Οποτε ειμαι μονος μου σκεφτομαι ολα αυτα και πληγωνωμαι και νιωθω θυμα και γενικοτερα βασανιζομαι μονος μου.

Σκεφτομαι οτι μηπως μονος μου προκαλω αυτες τις σκεψεις και οτι ειναι αβασιμες.Αν ειναι οντος ετσι γιατι το κανω αυτο στον εαυτο μου?Πως θα ξεφηγω απο αυτο τον τροπο σκεψης , για να μπορεσω να χαρω καποια πραγματα η' τουλαχιστον να τα δω καθαρα.

Συγγνωμη για το μεγαλο ποστ.

Ευχαριστω πολυ!

krino
12-10-2009, 17:01
στην καλυτερη περιπτωση, εχετε διαφορετικη αισθηση του ποσο λειπει ο ενας στον αλλον,
στην χειροτερη την ενδιαφερεις ελαχιστα η και κατα περιπτωση.

Πολλα μπορεις να κανεις,
απο το να μιλησεις ειλικρινα μαζι της και να της πεις οτι εσυ δεν αισθανεσαι καλα ετσι και να δειτε αν μπορειτε να το γεφυρωσετε, μεχρι και να επικοινωνεις μαζι της, στους ιδιους ρυθμους που το κανει η ιδια.

τι θα προτιμουσες?

keep_walking
12-10-2009, 17:06
Χμ ωραια σχεση θα ελεγα...αν περασει η πρωτη μπορα της γνωριμιας να μια γυναικα που δεν σε πριζει και πολυ-πολυ:P

Βασικα οπως το βλεπει ο καθενας...δεν μπορω να ξερω τι σκεφτεται η κοπελλα...μπορει απλως να ειναι ετσι το στυλ της.

Φυσικα αν δειχνει και τοση αδιαφορια οπως να παιρνεις παντα εσυ πρωτος τηλεφωνο ή τα λεμε μετα απο κανα μηνα τι να πω?

pickles
12-10-2009, 17:13
krino οποτε εκατσα να συζητησω για πραγματα που με ενοχλουσαν με κριτηριο παντα την προσαρμογη και τη μεση λυση μου απαντουσε οτι εγω ετσι ειμαι και δεν αλλαζω και μην προσπαθεις να με αλλαξεις και εγω εξηγονταας της οτι δεν θελω να την αλλαξω αλλα τουλαχιστον να δουμε τι μπορουμε να κανουμε για να ειμαστε και οι 2 ευχαριστημενοι απο το αποτελεσμα. Τωρα σκεφτομαι να επικοινωνησω με τους δικους της ρυθμους.

Εντυπωσιακστηκα με το ποσο γρηγηρα απαντησατε :) nice!!

krino
12-10-2009, 17:16
Originally posted by pickles
Τωρα σκεφτομαι να επικοινωνησω με τους δικους της ρυθμους.

Εντυπωσιακστηκα με το ποσο γρηγηρα απαντησατε :) nice!!

δεν βλεπω να εχεις και αλλη επιλογη, εφοσον το πρωτο σκελος το εχεις ηδη καλυψει.
Βεβαια, μπορει να ειναι κατι παροδικο, και υπαρχει και η αποσταση.
Τιποτα δεν μπορεις να εχεις σιγουρο, αν μενατε πχ μαζι.
Η αισθηση μου, ομως δεν δειχνει και πολυ θεληση για να βρεθειτε εκ μερους της.

Μερικες φορες ειμαστε σβελτοτατοι....!
;)

Empneustns
12-10-2009, 17:22
βρες καμια αλλη,απο ενα σημειο και περα χανεις τον χρονο σου.κυκλοφορουν εξω και αλλες γυναικες,μπορει να σου κανει αυτη κλικ αλλα δεν θα αργησει να βρεθει και καποια αλλη,ευτυχως εμεις οι αντρες ερωτευομαστε πιο ευκολα ;)
(υγ. να ειναι απο τα μερη σου)
υγ2 γιατι να φτυνεις καποιον;δειχνει κακο χαρακτηρα αυτο.απλα αλλαζεις ροτα και ειναι ολοι χαρουμενοι)

pickles
12-10-2009, 17:24
Και εγω αυτο βλεπω ,νιωθω οτι κατι δεν παει καλα και πιστευω οτι οταν κατι δε σου παει καλα, δεν ειναι καλα.Το προβλημα ειναι οτι ειμαι full ερωτευμενος μαζι της και μου ειναι καπως δυσκολο να το ληξω.
Πιστευω οτι παρολο που εχουμε ξεκαθαρισει δια λογου και οι δυο πως θελουμε αυτη τη σχεση, καπου δεν το νιωθει ετσι και θελει κατι αλλο,αλλα μαλλον δεν ξερει ουτε αυτη.

Empneustns
12-10-2009, 17:29
φιλε μου,λιγες γυναικες ξερουν τι θελουν.οι περισσοτερες κυβερνουνται απο τον εγωισμο τους.αν δυνασαι να κυβερνηθεις και εσυ απο αυτον τοτε καλως.διαφορετικα βρες καποιο αλλο κοριτσι να ερωτευτεις.ειναι θεμα αποφασης,αρκει να το θελησεις.για την ωρα δεν το θελεις ισως γιατι δεν βρεθηκε κατι αλλο να σε εντυπωσιασει τοσο πολυ.παντως αν απαντησουν και οι γυναικες εδω μεσα θα καταλαβεις πως εισαι η ρεζερβα της.δωσε ενα χρονικο περιθωριο,αν μεχρι αυτο δεν αλλαξει βρες κατι που να σου αξιζει πραγματικα και μην βαζεις τον εαυτο σου σε καταστασεις που μονο θα σε πληγωσουν...

pickles
12-10-2009, 17:34
Σκεφτομαι....επιδη ολες οι προηγουμενες σχεσεις μου ηταν καθαρα ελευθερες, σεξ αλλα μεχρι εκει, μηπως εγω εχω λαθος αντιληψη για το πως μια σχεση θα επρεπε να ειναι??

katerinaki
12-10-2009, 17:59
Αν καταλαβα καλα αυτο που σε προβληματιζει σαυτη τη σχεση ειναι ο διαφορετικος βαθμος εντασης !Εσυ δηλ εχεις πιο πολυ παθος σ αυτη τη σχεση κ η κοπελα λιγοτερο!Το ιδιο ισχυει κ στο σεξ?
Δε ξερεις πως θ αντιδρασει αν δεν τηλεφωνησεις!Γιατι να μη σκεφτουμε οτι η αντιδραση της κοπελα ειναι απολυτα φυσιολογικη -χωρις παθος,αρα ωριμη - κ η δικη σου βιαστικη κ παιδικη?
Νομιζω θα πρεπε να ξερεις αν σε θελει κ γιατι σε θελει μετα απο τρεις μηνες σχεσης οποτε δε θα σε προβληματιζε η δικη της σταση αλλα η δικη σου με την εννοια γιατι οτι σενοχλει δε το συζητας μαζι της?φοβασοι κατι?

Empneustns
12-10-2009, 18:13
πικλς πλεον το πως οριζεται η σχεση δεν το ξερει ουτε η ιδια η σχεση :) απλα ειναι ομορφη οταν και οι δυο εχουν την ιδια αντιληψη για αυτην,οποια και να ειναι αυτη η αντιληψη.το δυσκολο ειναι να εχεις την ιδια αντιληψη με το αλλο μισο ;)

pickles
12-10-2009, 18:17
Στο σεξ υπαρχει και με το παραπανω αλλα αλλου κολλαω.Δεν ειναι θεμα εντασης, και εγω χαλαρος ειμαι, αλλα θεμα αδιαφοριας. Ενω μιλουσαμε πολυ περισοτερο τωρα καπως κοπηκε αποτομα αυτο απο πλευρας της.
Πλεον καπως με φοβηζει να συζηταω μαζι της γιατι αρχιζει και φωναζει και αντιδρα λες και της κανω κυρηγμα,που δεν το θετω ποτε ετσι, και επειδη δεν μου αρεσει αυτη η αντιμεπτωπιση, με εκνευριζει και νιωθω απογοητευμενος, τα προσπερναω. Η συμπεριφορα της σε αυτα τα θεματα ειναι καθαρα αδιαφορη. Εγω μπαινω στο λουκι να δικαιολογω την συμπεριφορα της,γιατι νιωθω οτι μπορει ανα πασα στιγμη να μου πει χωριζουμε, και πραγματικα δεν θελω να χωρισουμε.

πανος12345
12-10-2009, 18:36
Γεια σε ολους.

Ειμαι νεο μελος και εχω ενα προβληματισμο.Ειμαι σε μια σχεση εξ αποστασεως 3 περιπου μηνες τωρα,οχι μεγαλη αποσταση κανα δυοωρο μακρια,και νιωθω οτι δεν με αγαπαει,απλα ειναι μαζι μου για να μην με πληγωσει.

Βλεπω μια αδιαφορια απο μεριας της,πχ μονο εγω παω, αυτη δεν εχει ερθει ποτε,παντα εγω κανονιζω να βρεθουμε,οταν το αφηνω δεν μου λεει καν να βρεθουμε λες και αρκειται να εχει μια σχεση απο το τηλεφωνο.Νιωθω πολλες φορες οτι επιδειωκει να μην βρεθουμε,πχ τις ειπα σημερα οτι περνω αντιβιωση για λοιμωξη ανω αναπνευστικου και μου ειπε αμεσως \"σε ενα μηνα θα βρεθουμε τωρα, μην ταλαιπωρησε και εσυ και κολησω και εγω\" ενω ειχαμε κανονισει οτι θα βρισκομασταν ετσι κιαλλιος 7-8 μερες,η θεραπεια τελειωνει σε 5-6.

Αδιαφορει σε σημειο που αμα δεν την παρω τηλεφωνο να μιλησουμε μια μερα δεν θα την νοιαξει και πολυ,λες και με θυματε οποτε την περνω τηλεφωνο. Εντωμεταξυ μου λεει συνεχεια οτι με αγαπαει και κανει σχεδια για το μελλον αλλα η συμπεριοφορα της δειχνει τελιως διαφορετικα πραγματα.Οταν βρισκομαστε και βγαινουμε μαζι,μια ερχεται να με παρει αγκαζε,μια γινετε τελιως απομακρη, και με μπερδευει γιατι οταν ειμαστε σπιτι μαζι δεν ξεκολλαει απο πανω μου.

Δεν ξερω τι να πιστεψω και τι να κανω. Οσες φορες το συζητησα μαζι της μου ελεγε οτι εχει δουλειες και οτι δεν μπορουμε να ειμαστε με ενα τηλεφωνο ολη μερα και τετοια,που εγω για ενα τηλεφωνημα τη μερα της ελεγα.Νιωθω πργματικα σαν το παιχνιδακι της ωρες ωρες,και μπαινω σε διαφορα τριπακια να την \"φτυσω\" να δω πως θα αντιδρασει και αλλα τετοια χαριτωμενα παιχνιδακια που θεωρω τελιως παιδιαστικα.
Οποτε ειμαι μονος μου σκεφτομαι ολα αυτα και πληγωνωμαι και νιωθω θυμα και γενικοτερα βασανιζομαι μονος μου.

Σκεφτομαι οτι μηπως μονος μου προκαλω αυτες τις σκεψεις και οτι ειναι αβασιμες.Αν ειναι οντος ετσι γιατι το κανω αυτο στον εαυτο μου?Πως θα ξεφηγω απο αυτο τον τροπο σκεψης , για να μπορεσω να χαρω καποια πραγματα η\' τουλαχιστον να τα δω καθαρα.

Συγγνωμη για το μεγαλο ποστ.

Ευχαριστω πολυ!
μονο ενα σχολιο σχετικα με τα αναπνευστικα προβληματα...
ζουμε μερες πανδημιας και οι πιο ευαισθητοι ηδη εχουν αρχισει να βλεπουν με πολυ φοβια τα αναπνευστικα !

pickles
12-10-2009, 18:46
Δεν εχω τα συμπτωματα,εχω απλα βηχα με φλεγματα.ουτε πυρετο ουτε κοπωση.Και ο γιατρος δεν ανεφερε τιποτα ανησυχητικο.

πανος12345
12-10-2009, 20:16
Δεν εχω τα συμπτωματα,εχω απλα βηχα με φλεγματα.ουτε πυρετο ουτε κοπωση.Και ο γιατρος δεν ανεφερε τιποτα ανησυχητικο.
ουτε εγω θα ανησυχουσα στην θεση σου!
το κοριτσι ομως λεμε , οτι ισως να ανησυχει ....
οι γυναικες καμμια φορα ειναι λιο πιο αρρωστοφοβες απο εμας τους ανδρες ! οχι παντα φυσικα ....

pickles
13-10-2009, 12:31
Ειμαι 25 και αυτη 22.

Θεοφανία
13-10-2009, 13:14
Πάντως πικλς...δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά ερωτευμένη δεν είναι.
Από κει και πέρα, δεν ξέρουμε αν της πέρασε επειδή συμβαίνει πολύ συχνά, ή επειδή σε απομυθοποίησε πολύ σύντομα.
Αν ας πούμε την παίρνεις συνέχεια τηλ, την πρήζεις πότε θα βρεθείτε, γκρινιάζεις και γενικά της δείχνεις πως είναι το κέντρο του κόσμου σου, τοτε δεν υπάρχει τίποτα για να διεκδικήσει, οπότε χαλαρώνει.
Ξέρεις....ο άνθρωπος είναι περίεργο ζωντανό. Φαντάσου πως οι σχέση βασίζεται πάνω σε μια ζυγαριά. Δίνει ο ένας δίνει και ο άλλος και η ζυγαριά διατηρεί μια ισοροπία. Όταν αρχίζει να δίνει μόνο ο ένας απανωτά, η ζυγαριά γεμίζει και απ τις δυο μεριές, αλλά έρχεται ανισοροπία...
Ελπίζω να είμαι σαφής...

panamar
13-10-2009, 13:20
ουτε εγω βλεπω ερωτα.....συνηθεια βολεμα να λεμε οτι κατι υπαρχει.....σου αξιζει αυτο?

pickles
13-10-2009, 13:30
Αυτο ειχα ψιλιαστει και εγω αλλα τι να κανω τωρα που εγω ειμαι ερωτευμενος,και πολυ μαλιστα. Να του δωσω λιγο χρονο η\' να το τελειωσω εδω? Δεν εχω αποθεματα να το τελειωσω. Και νιωθω πολυ μ@λ@κ@ς που το ειχα ψιλιαστει αλλα το συνεχισα.....

panamar
13-10-2009, 14:40
μην κατηγορεις τον εαυτο σου.Οτι εγινε τωρα εγινε...με το θυμο τι θα βγαλεις?Κανε οτι σου λεει η συνειδηση σου...για να εισαι 100% σιγουρος για οταν ερθει η ωρα να φυγεις...

pickles
13-10-2009, 16:45
Δεν κατηγορω τον εαυτο μου,ουτε εχω θυμωσει. Ειχα καταλαβει αλλα, η ελπιδα σε καποια θεματα ειναι μεγαλη σκυλα :)

panamar
13-10-2009, 16:51
σε ολα τα θεματα ειναι σκυλα.....αλλα εσυ κρατας το λουρι;)

pickles
13-10-2009, 17:10
Να υπηρχε μια μαγικη διαδικασια να ξεκολλας μονοκοπανια!!!!! :cool:

Θεοφανία
13-10-2009, 17:21
Πικλς...δεν είναι ανάγκη να φύγεις, αλλά να ξεκολλήσεις από πάνω της..

Βρες καμιά άλλη ασχολία, βγες λίγο μόνος σου, μην την πρήζεις, μη γκρινιάζεις, μην εκτίθεσαι...
Ξεκίνα και θα δεις μεγάλη διαφορά στη σχέση σας....

pickles
13-10-2009, 17:35
Μαλλον κατι δεν ξεκαθαρησα. Δεν κολλαω πανω της, δεν της κανω παραπονα για το αν με πηρε 2 η\' 3 φορες τηλεφωνο,δεν της ζηταω να ειμαστε ολη μερα μαζι,κολλητηληκι .Αυτο που με πειραζει ειναι οτι δεν τα κανει απο αποψη χαλαροτητας αλλα απο αποψη αδιαφοριας,και αυτο φαινεται καθαρα. Και εγω χαλαρος ειμαι αλλα νιωθω οτι αυτη ειναι αδιαφορη.

iberis
13-10-2009, 17:39
pickles οι σχέσεις από απόσταση θέλουν πολλές θυσίες για να επιβιώσουν..
Η γνώμη μου είναι ότι ο λόγος που δεν δείχνει να σε έχει ανάγκη, είναι γιατί δεν είσαι μέρος της καθημερινότητάς της. Είσαι απλά ένα τηλεφώνημα, και μία επίσκεψη που και που. Όλα αυτά βέβαια τα λέω χωρίς να γνωρίζω λεπτομέρειες της σχέσης σας.

Γιατί φοβάσαι να της μιλήσεις ανοιχτά?Αν είναι να χωρίσετε, καλύτερα να γίνει τώρα στην αρχή, παρά αργότερα και μετά από ψυχολογική ταλαιπωρία που ενδεχομένως να υποστείς.

Σε κάθε περίπτωση, καλή τύχη!

pickles
13-10-2009, 17:46
Ειναι οντως δυσκολες οι σχεσεις εξαποστασεως,αλλα αμα νιωθεις κατι δεν μασας.
Εχω και μια απορια: Στην περιπτωση που δεν ειναι ερωτευμενη, και απλα ειναι για να ειναι, μπορει να νιωσει κατι στην πορεια η\' θα πρεπει να υπαρχει απο την αρχη κατι;
Να κρατησω το λουρι της ελπιδας; :)

Monaxiki_gia_mia_zwi
13-10-2009, 18:32
Γεια σου...

Συμφωνώ με την Θεοφανία...

Τώρα όσο για την τελευταία σου ερώτηση...γνώμη μου είναι ότι δεν αξίζει να ρισκάρεις...Γιατί αν δεν της βγεί εσύ είσαι αυτός που θα πληγωθεί...
Να προσέχες!!

pickles
13-10-2009, 18:43
Δεν μου ειναι καθολου ευκολο γιατι απλα ειμαι ερωτευμενος.
Η πιο πιθανη καταληξη αν οντος ειναι ετσι τα πραγματα ειναι να πληγωθω, αλλα να παρηγοριεμαι και λιγο απο το γεγονος οτι το ειχα καταλαβει. Παντως δεν παιρνω καμια περιπτωση τελεσιδικα, απλα λεω να το αφησω να δειξει.Ετσι κιαλλιος δεν τον γλυτωνω τον πονο.
Με βοηθανε πολυ οι αποψεις σας. Ευχαριστω

katerinaki
13-10-2009, 21:20
Καλα πως ειναι δυνατον να λεει ο picles eimai ερωτευμενος κ να υπαρχει αποψη -φυγε οσο ειναι νωρις ,παψε να εισαι ερωτευμενος γιατι αυτη δε σε θελει -
Αποψη μου ειναι να προσπαθησεις γιαυτη τη σχεση που οπως λες ειναι η μονη που δεν ειναι μονο σεξ,κ να λυσεις ολα τα προβληματα που η αποσταση διαστρεβλωνει,με την αληθεια!Μη φοβασαι να συζητησεις μαζι της με αξιοπρεπεια για το πως θα ηθελες να ειναι η σχεση σας κ ν ακουσεις κ τα δικα της θελω ,να επικοινωνησετε δηλ χωρις ψευτικες προσδοκιες κ ετσι ακομη κι αν χωρισετε θα εισαστε φιλοι γιατι θα σεβεστε ο ενας τον αλλο!

panamar
13-10-2009, 22:17
μιλα θα σε κατηγορησει οτι πας να την αλλαξεις?Το τρωω χρονια αυτο το παραμυθακι!!Αλλα οπως αλλαξες εσυ για αυτη την σχεση ετσι διεκδικεις μια αλλαγη αυτο ξεκαθαρισε το με σενα πρωτα......

Empneustns
13-10-2009, 22:38
μηπως γιατι μπορει η κοπελια να μην ειναι ερωτευμενη κατερινακι;και να εχει ερωτευτει καποιον αλλον και τον αφησει;

katerinaki
13-10-2009, 23:03
Για ενα μηπως να χασει μια ακομη επαφη μαζι της ?,αν ειναι ερωτευμενος δεν μπορει να το κανει ! Ας περιμενει να δει που το παει μεχρι εκει που του επιτρεπει η αξιοπρεπεια του-αλλοιως οι καθαρες λυσεις ειναι οι πιο επωδυνες αλλα κ οι πιο θεραπευτικες.

Empneustns
13-10-2009, 23:21
ποσο χρονων εισαι κατερινα; :)

pickles
14-10-2009, 00:08
Αυτη τη στιγμη δεν την παλευω καθολου.Λεω να σταματησω να σκεφτομαι και να τα γραψω ολα αυτα στα @@ μου.Απλα να ειμαι ο εαυτος μου και τιποτα αλλο. Δειλο αλλα αποτελεσματικο.

Mariah
14-10-2009, 00:10
pickles σκεψου και κατι αλλο, αν ειστε ετσι τωρα που ειστε πανω στον ενθουσιασμο και στον ερωτα σας, πως θα ειστε σε κανα χρονο και σε κανα δυο χρονια μετα?

Η αγαπη φαινετε με τις πραξεις και οχι με τα λογια. Αγαπας καποιον? Του τον δειχνεις.. οπως και το αντιστροφο.

Γνωμη μου ειναι πως η κοπελα δεν πολυ ενδιαφερετε.. απλως θελει να εχει μια σχεση. Αν εσενα σου φτανει αυτο, εμας μας περισσευει :)

pickles
14-10-2009, 00:22
Αυτο με πληγωνει.... και τι να κανω ; Να το τελειωσω τωρα ; Να το αφησω να δω που θα παει ; Ολα αυτα ακουγονται πολυ ευκολα αλλα οταν εισαι ερωτευμενος.........

katerinaki
14-10-2009, 00:31
Να το αφησεις να δεις που θα παει !Δωσε τη μπαλα σαυτη!πες της να παιξει οπως θελει ,εσυ αν το θελει η κατασταση και εισαι μονος θα εισαι μαζι της στη φαση της ,αλλοιως υπαρχει κ το αγνωστο κ οτι ηθελε προκυψει!Μ αυτο το τροπο δεν πεφτει ο εγωισμος σου απλα το αντιμετωπιζεις το θεμα κοινωνικα δηλ ελισεσαι κ ουσιαστικα λογικευεις τον ερωτα σου ,γιατι ετσι θ αποκαλυφτει η αληθεια της σχεσης σας.

pickles
14-10-2009, 00:34
Γ@#$%$ τα, πρωτη σχεση που κανω δεν καταλαβαινω τιποτα. :)

Mariah
14-10-2009, 02:48
Μεχρι ποτε ομως να προκυψει? Η γνωμη μου ειναι να βαλεις ενα οριο , και αν μεχρι τοτε δεν αλλαξει κατι, ειτε την ταρακουνεις λεγοντας της τα παραπονα σου ειτε πας παρακατω.

Σκεψου αν απο τωρα εχετε δυσκολιες, σε λιγο θα σε φτυνει και καταμουτρα :)

pickles
14-10-2009, 11:09
Πραγματικα πρεπει να ειναι πολυ μπερδεμενη. Χτες το βραδυ την βρηκα στο μσν, και αρχισαμε να μιλαμε χαλαρα. Και μου στελνει πρωτη, αλλα δεν απαπνταω για κανα τεταρτο (εσκεμμενα λιγο:) και μετα απαντησα κανονικα. Μετα απο λιγο μιλαγα και με ενα αλλο παιδι στο μσν και επειδη αργουσα να απαντησω μου λεει με ενα υφος καλυτερα μιλα αλλου, ενω ουσιαστικα δεν λεγαμε τιποτα ιδιαιτερο, 2-3 κουβεντες και μετα 10 λεπτα σιωπης, και φευγει.
Την παιρνω τηλεφωνο αργοτερα με ολη την καλη διαθεση να μιλησουμε λιγο, και με πηρε απο τα μουτρα,για το θεμα μσν (μ@λ@κ@ε@ τουμπανα δλδ) δεν εκνευριστηκα ουε με πηρε απο κατω της, οποτε πανω που παω να της πω καληνυχτα μου το κλεινει.
Οταν με γραφει αυτη δεν της κανω μανουρα τετοιου στιλ, εγω ¨πειραματικα¨ λιγο την εγραψα και δεν μου μιλαει τωρα. Το πορισμα μου....(γιατι ψοφαω να αναλυω τα πραγματα ;). Πιστευω οτι υποσεινηδητα θελει να φυγει θελει κατι αλλο αλλα φοβουμενη την εγκαταληψη δεν το κανει, αλλα μεσα της τρωγεται να φυγει,δημιουργει διαρκως αφορμες και πατηματα χωρισμου για ασφαλεια.
Αλλη μια περιπτωση ειναι οτι επειδη στις περισοτερες απο τις προηγουμενες σχεσεις της ,οι οποιες ηταν βαρια στο 3μηνο, την χωριζαν χωρις να της πουνε τον λογο κι την αφηναν με ενα μεγαλο ερωτηματικο. Οποτε ειτε το κανει αυτο για να εχει καποιο λογο η\' αφορμη, να μου πει σε περιπτωση χωρισμου,ειτε για να μου επιτεθει σε μια συζητηση η\' γιατι απλα ειχε νευρα :)

Συγνωμη για το μεγαλο ποστ.

krino
14-10-2009, 11:15
εμενα μου δειχνει ατομο που επιζητει την προσοχη των αλλλων,
αλλα δεν διατιθεται να ανταποδωσει το ιδιο.

Δεν ξερω τι σου λεει αυτο,
αλλα αν δεν σε κανει να νιωθεις ανετα τοτε πας για αλλα.
Φαντασου οτι στο συντροφο μας, καποια πραγματα αν μας ενοχλουν τοτε απλα δεν μας κανει.

Μην ψαχνεις να περασεις μια καμηλα σε μια βελονα.....

pickles
14-10-2009, 11:24
Συμφωνω παντος για να ξεκαθαρησω κατι , οι αναλυσεις που κανω τις κανω γιατι απλα μου αρεσει πολυ να νιωθω οτι τα ελεγχω ολα, αποκει και περα δεν τις λαμβανω ιδιαιτερα υποψη μου. Την αποφαση μου την εχω παρει ετσι κιαλλιος και νομιζω οτι ειναι λογικη.
Αφου ετσι κιαλλιος θα πληγωθω, θα αφησω ολες αυτες τις σκεψεις και θα προσπαθω να απολαυσω τις 2-3 μερες που θα πηγαινω να την δω. Τωρα αν σπαστηκε που δεν της απαντησα γρηγορα στο μσν η\' οτι δεν με πηρε τηλεφωνο μια μερα θα χαλαρωσω και δεν θα το αφηνω να με επηρεασει. Θα πολεμισω την φωτια με την φωτια
:D:D

weird
14-10-2009, 11:49
Πραγματικα πρεπει να ειναι πολυ μπερδεμενη. Χτες το βραδυ την βρηκα στο μσν, και αρχισαμε να μιλαμε χαλαρα. Και μου στελνει πρωτη, αλλα δεν απαπνταω για κανα τεταρτο (εσκεμμενα λιγο:) και μετα απαντησα κανονικα. Μετα απο λιγο μιλαγα και με ενα αλλο παιδι στο μσν και επειδη αργουσα να απαντησω μου λεει με ενα υφος καλυτερα μιλα αλλου, ενω ουσιαστικα δεν λεγαμε τιποτα ιδιαιτερο, 2-3 κουβεντες και μετα 10 λεπτα σιωπης, και φευγει.
Την παιρνω τηλεφωνο αργοτερα με ολη την καλη διαθεση να μιλησουμε λιγο, και με πηρε απο τα μουτρα,για το θεμα μσν (μ@λ@κ@ε@ τουμπανα δλδ) δεν εκνευριστηκα ουε με πηρε απο κατω της, οποτε πανω που παω να της πω καληνυχτα μου το κλεινει.
Οταν με γραφει αυτη δεν της κανω μανουρα τετοιου στιλ, εγω ¨πειραματικα¨ λιγο την εγραψα και δεν μου μιλαει τωρα. Το πορισμα μου....(γιατι ψοφαω να αναλυω τα πραγματα ;). Πιστευω οτι υποσεινηδητα θελει να φυγει θελει κατι αλλο αλλα φοβουμενη την εγκαταληψη δεν το κανει, αλλα μεσα της τρωγεται να φυγει,δημιουργει διαρκως αφορμες και πατηματα χωρισμου για ασφαλεια.
Αλλη μια περιπτωση ειναι οτι επειδη στις περισοτερες απο τις προηγουμενες σχεσεις της ,οι οποιες ηταν βαρια στο 3μηνο, την χωριζαν χωρις να της πουνε τον λογο κι την αφηναν με ενα μεγαλο ερωτηματικο. Οποτε ειτε το κανει αυτο για να εχει καποιο λογο η\' αφορμη, να μου πει σε περιπτωση χωρισμου,ειτε για να μου επιτεθει σε μια συζητηση η\' γιατι απλα ειχε νευρα :)

Συγνωμη για το μεγαλο ποστ.

Γειά σου φίλε!
Πρέπει να σου πω οτι με προβλημάτισε η ευκολία με την οποία βγήκαν συμπεράσματα για το αν η κοπέλα σου είναι η όχι ερωτευμένη μαζί σου.
Απο εκεί και πέρα.
Ο λόγος που η κοπέλα φέρεται έτσι δεν είναι ξεκάθαρος.
Εύστοχα θέτεις πολλά επειδή.
Επειδή είναι ανασφαλής, θέλει να δείχνει αδιάφορη ( πίστεψέ με, το χω κάνει), θέλει να έχει το πάνω χέρι στον χωρισμό, έχει τα νεύρα της, έχει ξενερώσει, θέλει να φύγει κτλ.

Δέχομαι οτι σου αρέσουν οι αναλύσεις, κι εμένα το ίδιο.
Όμως αυτές οι αναλύσεις, που τις κάνεις μόνος σου για την δική της συμπεριφορά, μάλλον σε απομακρύνουν απο εκείνη, παρά σε φέρνουν πιο κοντά στην όποια αλήθεια.

Για μένα, η λύση είναι μιά.
Το άνοιγμα. Μια σχέση, δεν είναι μόνο το να ανοίγουμε τα πόδια μας ο ένας στον άλλο, αλλά το να ανοίγουμε και την καρδιά μας.
Και εφόσον νιώθεις ένα συναίσθημα τόσο ισχυρό, σεβάσου το και μίλα γι αυτό.
Μίλα για τα ενδεχόμενα των αναλύσεων, μίλα για τους φόβους και τις ανησυχίες σου, μίλα της για το τι νιώθεις και συζητήστε πού πάει το πράγμα με εσάς.
Ελπίζω να μην φοβάσαι την έκθεση. Μπροστα στα μεγάλα συναισθήματα, η έκθεση είναι το λιγότερο :)

Καλή τύχη φιλαράκι!

Mariah
14-10-2009, 13:05
Εγω νομιζω οτι τα κανει για να δει αν ενδιαφερεσαι, και οταν δεν πετυχαινει τον σκοπο της απλα σπαζεται.

RainAndWind
14-10-2009, 15:17
Γιατί \"σου αρέσει πολύ να νιώθεις ότι τα ελέγχεις όλα\";

weird
14-10-2009, 17:34
Originally posted by Mariah
Εγω νομιζω οτι τα κανει για να δει αν ενδιαφερεσαι, και οταν δεν πετυχαινει τον σκοπο της απλα σπαζεται.

Πολλά μπορεί να ισχύουν.
Το θέμα είναι τι νιώθει εκείνη.
Αν δεν γίνει ειλικρινής διάλογος όμως, κανένα συμπέρασμα δεν μπορεί να βγεί.

pickles
15-10-2009, 01:31
O weird μιλαει σοφα :) και συμφωνω με την αποψη του. Ολες αυτες οοι εικασιες που κανω ειναι πολυ μ@λ@κ@σ@ε@ες. Αν δεν γινει διαλογος με την ιδια δεν προκειται να βγει καμια ακρη.
Rainandwild ειμαι control freak, δεν μπορω να δεχτω την ρευστοτητα, με φοβιζει οταν κατι νιωθω οτι δενειναι στο χερι μου. Αλλο κεφαλαιο μαλλον αυτο ;) αυτος ειναι και ο λογος που τις κανω.

Υγεια.

Mariah
15-10-2009, 03:23
pickles ημουν με καποιον που ηθελε να τα ελεγχει ολα, μεχρι την παραμικρη λεπτομερια.. αλλα ετσι χανεις την ουσια.

Απολαυσε την σχεση σου, συζητησε το μαζι της, αλλα το κυριοτερο μην αναλωνεσε σε συνεχεις αναζητησεις και σκεψεις, χανεις τα καλυτερα ετσι.

pickles
15-10-2009, 11:12
Αυτο προσπαθω σιγα σιγα να κανω, δεν μου ειναι και το ποιο ευκολο αλλα θα την βρω την ακρη.

krino
15-10-2009, 11:19
φιλε μου αν δεν αντεχεις εισαι αναγκασμενος να βρεις κατι πιο συμβατο για σενα.
Βεβαια αυτο τι σημαινει ειναι μια μεγαλη συζητηση.
Γιατι ξερεις το πιο συμβατο, μπορει να σημαινει μια αλλη σχεση οπου στο τομεα που αναφερεις,
να ειναι αψογη κατα τα γουστα σου, αλλα να σου προκυψει αλλο προβλημα σε καινουριο κομματι,
που δεν το φανταζεσαι.

Μια σκεψη ομως που ειναι ευαγγελιο, οσον αφορα τις σχεσεις,
ειναι οτι οι σχεσεις ειναι εθελοντικες και πρεπει να παιρνουμε και χαρα απο αυτες.
Εσυ αυτο κανεις?
Στις δε λυπες που εισπρατουμε, αν υπαρχει κριτικη σκεψη και θεληση παντα μπορουμε να τις μειωσουμε.
Υπαρχει ομως?

pickles
16-10-2009, 23:51
Εκανα την εξης μικροπρεπεια (για μενα τουλαχιστον) , βρεθηκαμε για λιγο την τεταρτη και βγηκαμε να πιουμε ενα καφε.Λοιπον δεν της εδινα πολυ σημασια και την ψιλοεφτυνα, και εκανε σαν τρελη μονο τα κλαματα δεν εβαλε. Νιωθω πολυ μ@λ@κ@ς γιαυτο, αλλα ταισα τις ανασφαλειες μου.Πιστευω οτι με αγαπαει, τωρα απο κει και περα....θα δειξει. ;)

Θεοφανία
17-10-2009, 16:48
Εκανα την εξης μικροπρεπεια (για μενα τουλαχιστον) , βρεθηκαμε για λιγο την τεταρτη και βγηκαμε να πιουμε ενα καφε.Λοιπον δεν της εδινα πολυ σημασια και την ψιλοεφτυνα, και εκανε σαν τρελη μονο τα κλαματα δεν εβαλε. Νιωθω πολυ μ@λ@κ@ς γιαυτο, αλλα ταισα τις ανασφαλειες μου.Πιστευω οτι με αγαπαει, τωρα απο κει και περα....θα δειξει. ;)

Ειδες που η θεία Θεοφανία είχε δίκιο?
Δυστυχώς έτσι είμαστε εμείς οι ανθρωποι...

pickles
17-10-2009, 23:59
Μετα απο αυτο με παιρνει 3-4 φορες τη μερα τηλεφωνο και γενικοτερα ασχολειται μαζι μου πολυ περισοτερο.Και λεω κοιτα να δεις απο μια μ@λ@κ@α , ενα και καλα φτυσιμο βλεπεις και καταλαβαινεις πολλα. Χρειαζεται ομως παντα να κανεις τετοια περιεργα πραγματα για να δεις αν καποια\\ος σε αγαπαει?

Mariah
18-10-2009, 00:02
Και αν μετα απο λιγο σε νομιζει παλι δεδομενο και σε φτυνει παλι? Θα παιζετε παλι παιχνιδια?

Το να αγαπας καποιον σημαινει οτι δεν παιζεις παιχνιδια μαζι του για να δεις αν νοιαζετε... σημαινει οτι εισαι καλα για να εισαι με αυτο το ατομο. Δεν ξερω.. δεν μου αρεσουν και πολυ οι ταλαιπωριες...

pickles
18-10-2009, 00:06
Συμφωνω μαζι σου αυτο που προσπαθησα να πω οτι ετσι πιστευω οτι θα επρεπε να ειναι. Δεν νομιζω αλλη φορα να μπω στη διαδικασια να γινω καραγκιοζης για να δω. Πιστευω οτι τετοιες ενεργειες φθειρουν τον ερωτα και αποξενονουν. Αλλα λεω επισης οτι καμια φορα παρασυρεσαι απο τις ανασφαλειες σου και κανεις χειροτερο κακο παρα καλο.

pickles
18-10-2009, 00:07
χειροτερο κακο χαχαχαχαχαχαχαχα
περισοτερο ενοουσα

pickles
24-10-2009, 21:53
Γεια σας και παλι.Συνεχιζω κατι εδω γιατι πιστευω οτι κολλαει πιο πολυ με το θεμα.
Προσπαθω να εξηγησω μια συμπεριφορα: Μου κανει 1-2 αναπαντητες για να την παρω τηλεφωνο να μιλησουμε και μολις την παιρνω μου λεει, μετα απο τα κλασικα \"τι κανεις πως περασες σημερα\"; (τα οποια εγω ρωταω απο ενδιαφερον ,ποτε\' αυτη). , με ψυχρο υφος μου λεει \"θα μιλησουμε αργοτερα\". Επισης εχει κοψει τα \"σαγαπω και φιλακια\". ??????Τι διαολο γινετε ρε;; Με μπερδευει οσο δεν παει αλλο,μια ζεστη μια κρυο.
Εντωμεταξυ οποτε ειμαστε μαζι με τους γνωστους, φιλους και φιλες, σταζει μελι το στομα της. Και απανταει στο τηλεφωνο με αφοσιωση θα ελεγα. Πιστευω οτι πλησιαζει την αρρωστια αυτο το πραγμα. Πειτε μου και εσεις την γνωμη σας.
Ευχαριστω.

pickles
25-10-2009, 22:04
Τελικα με εχει πραγματικα γραμενο αυτη η κοπελα. Δεν την απασχολει αποτι φαινεται αν ζω η πεθαινω.Με εκμεταλευτηκαν. χαχαχαχαχαχαχ δε γ!@#@#% τουλαχιστον το καταλαβα.
Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας.

:cool: