PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Πώς θα ξεπεράσει τις αναστολές της η παρθένα;

alexandergreek
08-10-2009, 14:21
Πρόσφατα γνώρισα μια κοπέλα 21 ετών, η οποία είναι παρθένα, και δύσκολη, διότι όλοι της \"ξυνίζουν\"...

Και ενώ κάνουμε πολλή παρέα, δε δίνει πολλά δικαιώματα, αλλά όλο στο τηλέφωνο και στις βόλτες είμαστε...

Αν υποθετικά πρόκειται να γίνει κάτι μεταξύ μας, τι προτείνετε για να τη διευκολύνω να ξεπεράσει τις αναστολές της, χωρίς \"ευθεία επίθεση\", αφού εκεί συνήθως μαζεύεται και διστάζει... Μάλλον θέλει υπομονή, αλλά μη μας πάρουν και τα χρόνια!! Τι σκέφτεστε;

krino
08-10-2009, 14:26
αν την κανεις να νιωσει ανετα, δεν θα καλογερεψεις.
Δεν ειναι θεμα υπομονης,
οσο σωστης συγκυριας και δημιουργια σωστου περιβαλλοντος.

boubourina
08-10-2009, 14:27
Καλως το το παιδι,

Αλεξανδρε απο τον τροπο και μονο που το εριξες το θεμα στην πλατεια, δεν νομιζω οτι εισαι ο καταλληλος τυπος για την παρθενα σου.
Σορρυ που το λεω αλλα για να κραταει την παρθενια της καποιους σαν εσενα θα εχει γνωρισει.
Μαλλον τυπος της Αλεξανδρατου εισαι.
Αν κανω λαθος σορρυ και παλι!

alexandergreek
08-10-2009, 14:28
Originally posted by boubourina
Καλως το το παιδι,

Αλεξανδρε απο τον τροπο και μονο που το εριξες το θεμα στην πλατεια, δεν νομιζω οτι εισαι ο καταλληλος τυπος για την παρθενα σου.
Σορρυ που το λεω αλλα για να κραταει την παρθενια της καποιους σαν εσενα θα εχει γνωρισει.
Μαλλον τυπος της Αλεξανδρατου εισαι.
Αν κανω λαθος σορρυ και παλι!
Καταλαβα. Τσάμπα παιδεύομαι δηλαδη;

Πάντως να ξέρεις ότι έχω αισθήματα για αυτό το κορίτσι. Πάρα πολλά μπορώ να πώ. Την έχω εκτιμήσει απεριόριστα. Πιό πολύ εκείνη φοβάμαι μην αναζητήσει... εμπειρίες μετά το σεξ, παρά τον εαυτό μου μη την παρατήσει.

Δεν πέφτεις έξω, μέχρι τώρα είχα πιό πολύ σχέσεις με εμφανίσιμες + επιφανειακές γυναίκες. Η συγκεκριμένη διαφερει, εχει περιεχόμενο, ισως όμως εγώ να μην είμαι αξιος για εκεινη; Οπως το λές, αυτό σκέφτομαι...

alexandergreek
08-10-2009, 14:37
Originally posted by krino
αν την κανεις να νιωσει ανετα, δεν θα καλογερεψεις.
Δεν ειναι θεμα υπομονης,
οσο σωστης συγκυριας και δημιουργια σωστου περιβαλλοντος.
Συγκυρία... λοιπόν, μια βραδυά που μου ανοίχτηκε κάπως, τα χε πιεί, και ΗΘΕΛΕ ΠΟΥ ΗΠΙΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΕΓΩ.. ισως εχεις δικιο...

krino
08-10-2009, 14:39
οκ το ποτο χαλαρωνει καπως τις αναστολες αλλα δεν λυνει ολα τα προβληματα.
Το σεξ μεταξυ ανθρωπων, ειναι θεμα εμπιστοσυνης.
Δεν γνωριζω σε ποια φαση εισαι σε αυτο το κομματι.

anoiksi
08-10-2009, 14:41
Μηπως και αυτη αισθανεται πραγματα για σενα;;; Αλλα να σου πω την αληθεια απο το στυλ που ανοιξες το θεμα και μενα μου φαινεται οτι μονο για ξεπαρθενιασμα πας....μετα βεβαια μας τα αλλαζεις....δεν ξερω δεν μου πεφτει λογος...συμφωνω με κρινο...

alexandergreek
08-10-2009, 14:42
Ειμαστε στο σημείο που μου εκμυστηρεύεται τις σκέψεις τις, για το πώς ΦΑΝΤΑΖΕΤΑΙ το σεξ, κάτι απαλά φιλάκια έχουν πέσει, ουσιαστικά δεν τα\'χουμε, είναι κάτι μεταξύ φιλίας και φλέρτ...
...και δεν ξέρω τι σκέφτεται, χτές κουβεντιάζαμε ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ οτι αμα τα φτιάχναμε, θα ξεκινούσαμε τη σχέση μας με ενα ΣΚ στο Ναύπλιο, σα \"ταξίδι του μέλιτος\", για να συμβολίσουμε τη μετάβαση απο τη φιλία στη σχέση... λόγια, λόγια.... μέχρι τις 2 μιλάγαμε... περί ανέμων, και περι σεξ ασφαλώς...

alexandergreek
08-10-2009, 14:43
Originally posted by anoiksi
Μηπως και αυτη αισθανεται πραγματα για σενα;;; Αλλα να σου πω την αληθεια απο το στυλ που ανοιξες το θεμα και μενα μου φαινεται οτι μονο για ξεπαρθενιασμα πας....μετα βεβαια μας τα αλλαζεις....δεν ξερω δεν μου πεφτει λογος...συμφωνω με κρινο...
Μπα, με έχει αγγίξει πολύ, είναι ευαίσθητη, διακριτική, ντροπαλή.. αλλοι ξενερώνουν με αυτά, εμένα μου αρέσουν. Και είναι και ξύπνια, δηλαδή κάνει για σχέση... την πάω πολύ, αλλά αν απλά ΠΑΙΖΕΙ και δε θέλει κάτι παραπάνω, μη χάσουμε και τα χρόνια μας σε ενα μακρόσυρτο φλέρτ...

Εχεις δίκιο, εικάζω ότι νιώθει πράγματα για μένα, αν και είναι δύσκολη και δεν ανοίγεται, και δε θελω να κανω ευθεια επιθεση μη μου το στρίψει και βρεθώ ηττημένος... θέλει χειρισμό, παρθένα είπαμε!

krino
08-10-2009, 14:45

και μενα μου φαινεται οτι μονο για ξεπαρθενιασμα πας....

αυτο ειναι σαφες.
Τωρα βεβαια,
θα σου ελεγα οτι θα ηταν ευγενικο εκ μερους σου να σεβαστεις την κοπελα και αν την θες μονο για ενα αντε δυο πηδηματα, να την αφησεις ησυχη.
Δεν θα παθει ζημια βεβαια, αλλα ειναι σιγουρο οτι πλαθει διαφορα ονειρα για την πρωτη της φορα.
Εχει δικαιωμα οπως ολοι μας να ζησει μια φορα το ονειρο της.

RainAndWind
08-10-2009, 14:54
Στην πυρά,lool.
Το ότι ενδιαφέρεσαι πραγματικά γι αυτήν,πώς το δείχνει ένα τέτοιο thread;

alexandergreek
08-10-2009, 14:58
Originally posted by RainAndWind
Στην πυρά,lool.
Το ότι ενδιαφέρεσαι πραγματικά γι αυτήν,πώς το δείχνει ένα τέτοιο thread;
Τι λες τωρα ;;;

Σημερα ολη μερα ειμαι χαλια, τη σκεφτομαι, αλλα δεν πρεπει να την πιεσω μη χαλασω τη συνταγη...

Απλα φοβαμαι μη μεινει στο φιλικο η ολη ιστορια... και ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ!

RainAndWind
08-10-2009, 15:02
Ίσως η συνταγή να χαλάσει γιατί ήδη έχεις θέσει χρονικά όρια,τι θα γίνει δηλαδή αν σου πάρει ένα μήνα παραπάνω,θα χαλάσει η μαγιονέζα;Αν όντως σε ενδιαφέρει για κάτι περισσότερο,δεν το δείχνει η βιασύνη αυτή,δείχνει απλά το κλασικό αρσενικό που θέλει να κάμψει τις αντιστάσεις του θηλυκού,ώστε να μη σπαταλήσει και πολύ φαιά ουσία στο δρόμο.

alexandergreek
08-10-2009, 15:06
Ίσως η συνταγή να χαλάσει γιατί ήδη έχεις θέσει χρονικά όρια,τι θα γίνει δηλαδή αν σου πάρει ένα μήνα παραπάνω,θα χαλάσει η μαγιονέζα;Αν όντως σε ενδιαφέρει για κάτι περισσότερο,δεν το δείχνει η βιασύνη αυτή,δείχνει απλά το κλασικό αρσενικό που θέλει να κάμψει τις αντιστάσεις του θηλυκού,ώστε να μη σπαταλήσει και πολύ φαιά ουσία στο δρόμο.
Αμφισβήτησέ με, μου αρέσει, με βάζεις να σκέφτομαι... διότι \"οταν ο ερωτας μπαίνει απο την πορτα, η λογικη βγαίνει απο το παραθυρο\". Λες το ενδιαφέρον μου να είναι μόνο σεξουαλικο; Πάντως τη θαυμάζω και με θαυμάζει... και με πηρε τηλ. και θα βρεθουμε τωρα και ΠΕΤΑΩ...

...αλλα ενταξει, και να μη το κανουμε αμεσα δε με νοιαζει, τουλαχιστον να ξεφυγουμε απο το φιλικο-φλερτ και να γινει σχεση να παρει η ευχη...

RainAndWind
08-10-2009, 15:12
Ωραία,τότε σου το εύχομαι να γίνει.:)

Θεοφανία
08-10-2009, 15:50
Αλεξ...εγώ νομίζω πως ο τίτλος του θέματος σου μπήκε περισσότερο από αμηχανία, παρά γιατί έτσι νιώθεις.
Μην εστιάζεις στο σεξουαλικό κομμάτι, αν κολλήσετε εγκεφαλικά δεν υπάρχει περίπτωση να μη βρεθείτε στο κρεβάτι.
Μη τη βλέπεις ως τρόπαιο, αλλά σαν μια κοπέλα που σου αρέσει και θες να είσαι μαζί της....

path
08-10-2009, 23:42
ΟΚ , Η ΚΟΠΕΛΑ ΑΠ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ, ΣΟΥ ΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ \'\'ΠΡΟΝΤΖΕΚΤ\'\',,,,,,,,,,ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΛΑΒΕς ΤΟ \'\'ΜΥΝΗΜΑ\'\' ,,,ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΑ ΣΚ@ΤΩΣΕΙς ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΧΕΣΗ ,ΓΙΑΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΔΗ ΣΕΧΕΙ ΑΓΧΩΣΕΙ,,,,,,,,,,,,ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΘΑ ΣΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΤΟ ...ΜΑΘΗΜΑ

lost_world
09-10-2009, 00:19
χαχαχα Αλεξ φιλε μου είσαι μόνος εναντίον ολων των γυναικών. Οτι και να πεις και οσο ωραια και να το πεις θα εισαι παντα το σωβινιστικο γουρουνι που θελει να ριξει ακομα ενα θηλυκο στο κρεβατι του, να το πηδηξει και μετα να γυρισει απο την αλλη και να ροχαλιζει. Και την αλλη μερα παμε για αλλα.Δεν προκειται να σε καταλαβουν γιατι παντα ζουν ενα παραμυθι σκαρφαλωμένες σε ενα ροζ συννεφακι. Εγω λεω να προχωρησεις ακάθεκτος και μακαρι να καταληξετε καποια στιγμη στο κρεβατι. Δεν ειναι αναγκη να κάνεις κατι σοβαρο μαζι της για να της παρεις τη παρθενια. Αν ομως το καταφέρεις με ωραιο τροπο, της κερδισεις την εμπιστοσυνη και την κανεις να νιωσει ομορφα και ζεστα και εισαι τρυφερος μαζι της μετα την πραξη χωρις τις κλασικες φανφαρες και τους καγκουρικους πανηγυρισμους οτι την ξεσκισες και \"ποιος ειμαι τελος παντων\" που εξυπηρετούν τον αρρωστημένο ανδρισμο(;) καποιου, τοτε και εσυ θα εχεις βγει κερδισμενος και αυτή θα εχει βιώσει μια ιδανικη και ομορφη πρωτη φορα που θα την θυμαται για παντα. Ευχομαι καλη επιτυχια και μακάρι να καταλήξετε και ζευγάρι αφου λες οτι βλεπεις κατι παραπανω σε αυτη την κοπελα και σε ενδιαφερει καπως διαφορετικα. Αν οχι, τουλαχιστον θα εισαι ενας πολυ καλος τη φιλος και ισως και εραστης μεχρι να βρειτε κατι αλλο και να προχωρησετε.:cool:

giota
09-10-2009, 00:34
Εχει δικαιωμα οπως ολοι μας να ζησει μια φορα το ονειρο της.

Αυτά ε\'ιναι λεπτομέρειες για πολλούς άνδρες.Αν είχε αισθήματα για το κορίτσι δεν θα ήταν τόσο ανυπόμονος.Απλά του αρέσει και θέλει τώρα να τον συμβουλεύσουμε πως να επιταχύνει την πράξη.

krino
09-10-2009, 00:43
οποτε γιωτα,
ας μην του δωσουμε οπλα για ενα τετοιο σκοπο ε?

:P

Ολοι οι ανθρωποι κανουμε λαθη γιωτα,
οποτε ας μην παρεξηγουμε με την μια τους ανθρωπους.
Θα ελεγα αν θες,
το οτι το συζηταμε με το φιλο μας εδω ειναι μια πολυ καλη αρχη.
Δεν θα βγαζαμε καμια ακρη, αν τον πιαναμε απο τα μουτρα και του
ριχναμε 2-3 μπινελικια οπως δηθεν του αρμοζει.

Η κατανοηση των οσων λεμε,
ειναι το καλυτερο κερδος για το φιλο μας και την μελλοντικη του κοπελλα.

lost_world
09-10-2009, 00:56
Εγω κοριτσια τον καταλαβαινω τον φιλο οταν λεει οτι δεν θελει να χασει τον χρονο του σε ενα ανουσιο φλερτ στο οποιο ισως η κοπελα αν και παρθενα μπορει να παιζει μαζι του. Ειναι κατι στο οποιο οι γυναικες ειναι μανες και δεν χρειαζεται να εχουν καποια σχετικη εμπειρια. Ειναι στην φυση τους να επιβεβαιωνουν την φιλαρεσκεια τους με οποιοδηποτε κοστος. Εξαλλου σημερα ειναι πολυ δυσκολο για εναν αντρα να συνευρεθει με μια κοπελα. Θα πρεπει να ριξει πολυ τρεξιμο και ιδρωτα, να φαει πολυτιμο χρονο και μπολικες απορριψεις απο καθε ντιβα που του γ@μ@ν τη ψυχολογια κατι που δεν ειστε σε θεση να εκτιμησετε ουτε και να καταλαβετε. Και ΙΣΩΣ τοτε να ριξει και κανα φιρφιρικο. Αντιθετα η γυναικα μπορει να μεινει μονη κατ επιλογη της για οσο καιρο θελει, γιατι πολυ απλα αν αισθανθει την αναγκη μπορει να κανει σεξ με οποιον θελει και οποτε το θελει αυτη. Ας ειμαστε καλα τα χαϊβανια οι αντρες. Για αυτο σου λεω Αλεξ. Βάρα και δε θα παθει κανεις κακό. Σκοπός ειναι να περναμε καλα.

giota
09-10-2009, 01:05
Εσύ είσαι ακόμη καλύτερος.Να περνάς καλά όχι με την ψυχολογία του άλλου ή τις αναστολές που έχει η κοπέλα.Να κάτσει στο σπίτι η κοπέλα και αν της έλθει η όρεξη να βγεί για αναζήτηση τροφής.απ\'ότι φαίνεται δεν κουράζεις το μυαλουδάκι σου είσαι πανέξυπνος

lost_world
09-10-2009, 01:15
γιωτα μου η αληθεια ποναει. Την ιδια σπασμωδικη απαντηση θα εδινα στην θεση σου για να διασκεδασω τις εντυπωσεις.Εσυ που εισαι και γυναικα το ξερεις απο την καλη. Εγω απο την αναποδη. Το βλεπεις γυρω σου. Σε σενα. Στις φιλες σου. Δεν προκειται Να μου αλλαξεις γνωμη για κατι που γινεται αποδεδειγμενα. Οπως ειπες και εσυ ειμαι πανεξυπνος. Δυστυχως για σενα. Φιλικα παντα. Δεν παω να ανοιξω μετωπο μεταξυ γυναικων και αντρων. Παντως δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημα στο να παρει ο φιλος την παρθενία της κορασιδος. Να το κανει αλλα να ειναι τζεντλεμαν. Οχι βουρ στον πατσα. Αυτά. Καλο βραδυ.

krino
09-10-2009, 01:17
Originally posted by lost_world
Εγω κοριτσια τον καταλαβαινω τον φιλο οταν λεει οτι δεν θελει να χασει τον χρονο του σε ενα ανουσιο φλερτ στο οποιο ισως η κοπελα αν και παρθενα μπορει να παιζει μαζι του.

δεν το καταλαβαινω αυτο που λες....
αν δεν θελει να χασει το καιρο του (και ειναι βασικο αυτο) γιατι δεν παει να βρει κατι πιο σιγουρο?
Τι ψαχνει με το κουτσο αλογο?

Ξερεις το χειροτερο προβλημα που εχουν οι αντρες,
ειναι οτι περνανε τις γυναικες για ηλιθιες.
Αλλη συζητηση αυτη ομως, θα βγουμε εκτος θεματος.

Ειναι κατι στο οποιο οι γυναικες ειναι μανες και δεν χρειαζεται να εχουν καποια σχετικη εμπειρια.

Εσυ που εισαι πατερας, σε τι ακριβως ειχες εμπειρια?

Ειναι στην φυση τους να επιβεβαιωνουν την φιλαρεσκεια τους με οποιοδηποτε κοστος.

θες να πεις, οτι επιβαλλεται με κοινωνικους ορους κατι τετοιο.
Μην τα μπερδευεις τα πραγματα, αλλο το ενα και αλλο το αλλο.

Εξαλλου σημερα ειναι πολυ δυσκολο για εναν αντρα να συνευρεθει με μια κοπελα.

για σενα και ισως για καποιο πληθυσμο με βαση τα κριτήριά του.

Θα πρεπει να ριξει πολυ τρεξιμο και ιδρωτα, να φαει πολυτιμο χρονο και μπολικες απορριψεις απο καθε ντιβα που του γ@μ@ν τη ψυχολογια κατι που δεν ειστε σε θεση να εκτιμησετε ουτε και να καταλαβετε.

προσωπικα δεν εχω τρεξει ποτε και ουτε εχω ιδρωσει για καμια.
Ποτε δεν την εχω πεσει σε γυναικα οπως το βαζεις.
Ειχα το στυλ μου, και εκει που αρεσα με πλησιαζανε και μιλαγαμε και τελος.
Επιπλεον δεν εχω φαει απορριψη απο καμια γυναικα με οσες ειχα προσεγγιση.
Βεβαιως λαβε υποψη σου, οτι δεν μου ετρεχαν και τα σαλια....

Και ΙΣΩΣ τοτε να ριξει και κανα φιρφιρικο.

καλα δεν βαριεσαι να τα κανεις ολα αυτα,
μηπως (!!!) ριξεις το φιρφιρφιρικι?
Και μονο που το σκεφτηκα με κουρασες....

Αντιθετα η γυναικα μπορει να μεινει μονη κατ επιλογη της για οσο καιρο θελει, γιατι πολυ απλα αν αισθανθει την αναγκη μπορει να κανει σεξ με οποιον θελει και οποτε το θελει αυτη.

αυτο ειναι το κοινωνικο παραμυθι που υπαρχει και αν το εχεις αποδεχτει εχεις πεσει στη λουμπα.
Σαφως υπαρχει μια δυσαρμονια, ωστοσο υπαρχουν γυναικες με ποιοτητα και μυαλο.
Αν απο την αλλη δεν θες ουτε ποιοτητα αλλα ουτε και μυαλο,
και σου εχει μεινει μονο η ... τρυπα, εκει δεν εχω αποψη.

Ας ειμαστε καλα τα χαϊβανια οι αντρες.

λυπαμαι που δεχεσαι να αυτουποβιβαστεις ως χαιβανι.
Παρολα αυτα κρατα την ετικετα για παρτη σου.

Για αυτο σου λεω Αλεξ. Βάρα και δε θα παθει κανεις κακό. Σκοπός ειναι να περναμε καλα.

το προβλημα ομως ειναι οτι δεν ξερεις πως να περασεις καλα.
Ισως αργοτερα αυτο που θα μεινει ειναι να βαραει το κεφαλι του....

Remedy
09-10-2009, 01:38
αλεξ, εσυ τι ηλικια εχεις?
την παρθενια της κοπελας την βλεπεις σαν ενα εμποδιο στην ολοκληρωση της σχεσης σας, η μαλλον στην τροπη της σε ερωτικη, η σαν προκληση?
με λιγα λογια θα προτιμουσες να ηταν η ιδια κοπελα,απλα οχι παρθενα?

lost_world
09-10-2009, 17:44
κρινο απο εδω και περα θα σε λεω σερ λανσελοτ. ενα εχω να σου πω αδερφε. ξυπνα γιατι ακομα κοιμασαι τον υπνο του δικαιου. και κατι αλλο που μαλλον δε σου εχουν μαθει απο το σπιτι(αν βεβαια υπαρχει ακομα σπιτι). δεν επιτεθηκα με προσωπικο χαρακτηρισμο σε κανεναν εδω μεσα. παντα μιλαω γενικολογα.εσυ με λες χαιβανι και καποια αλλη με ειρωνευτηκε ως πανεξυπνο. εκτος του οτι η συμπεριφορα σου παραπεμπει σε κρυφογκεη δεν εχεις και στοιχειωδεις τροπους ευγενειας. απλα ξερεις να κανεις τον δικηγορο του διαβολου στο ωραιο φυλο(το οποιο λατρευω αλλα με ταλαιπωρει) μπας και ερθει παλι καμια απο μονη της και σου κατσει, αφου εσυ δεν κουνας ποτε το δαχτυλακι σου. Αυτο σε καθιστα εκτος απο υποπτο γκεη και 2 φορες χαιβανι απο μενα. μαθε να μιλας ομορφα λοιπον για να σου μιλανε και οι αλλοι αναλογα. οπως στρωνεις κοιμασαι κρινε. βεβαια υπαρχει και το ενδεχομενο πισω απο τον αντρακλα κρινο να υπαρχει και μια γυναικαρα. αλλα αυτο ειναι αλλουνου παπα...Καλα ξεπαρθενιασματα

lost_world
09-10-2009, 17:46
καλα ελεγε η γιαγια μου \"οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια\" :cool:

krino
09-10-2009, 18:02

εσυ με λες χαιβανι

με συγχωρεις πολυ,
αλλα εγω δεν σε ειπα τιποτα, ουτε χαιβανι,
ουτε εξυπνο, ουτε καλο, ουτε κακο.
Χρησιμοποιησα τον χαρακτηρισμο που εσυ εδωσες οτι σε καλυπτει.

Το κειμενο σου ειναι λιγα ποστ πιο πανω.

Θα ηταν κερδος σου να τον αποσυρεις και σαν φραση και σαν σκεψη συνολικα.

εκτος του οτι η συμπεριφορα σου παραπεμπει σε κρυφογκεη δεν εχεις και στοιχειωδεις τροπους ευγενειας.

τωρα να σου πω αν ειμαι κρυφογκει?
Οσο για την ευγενια, σου εξηγησα πιο πανω.

απλα ξερεις να κανεις τον δικηγορο του διαβολου στο ωραιο φυλο

το να λες αληθειες, σημαινει οτι κανεις το δικηγορο του διαβολου?

(το οποιο λατρευω αλλα με ταλαιπωρει)

εμενα δεν με ταλαιπωρει παντως καθολου.

μπας και ερθει παλι καμια απο μονη της και σου κατσει, αφου εσυ δεν κουνας ποτε το δαχτυλακι σου.

παλι κανεις υποθεσεις.
Δεν χρειαζομαι καμια να μου κατσει.
Αυτη που καθεται στην θεση της εδω και χρονια, μου φτανει και μου περισευει.
Εδω μεσα ο τελευταιος που ψαχνει για γυναικα, ειμαι εγω.
Αλλωστε η συντροφος μου ειναι ηδη μελος εδω μεσα, και αυτο ειναι ηδη γνωστο.
Οποτε το δηθεν κατσιμο που σκεφτεσαι δεν παιζει.

Αυτο σε καθιστα εκτος απο υποπτο γκεη και 2 φορες χαιβανι απο μενα.

σε ευχαριστω για τους χαρακτηρισμους σου.

μαθε να μιλας ομορφα λοιπον για να σου μιλανε και οι αλλοι αναλογα.

αν εχεις την καλη διαθεση, πες μου σε πιο σημειο σου μιλησα ασχημα....

οπως στρωνεις κοιμασαι κρινε.

αυτο ξαναπες το.
Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ομορφα κοιμαμαι....
Ακομα και τα πρωινα που ξυπναω, μερικες φορες ακουω γκρινια, εμενα μου φαινεται σαν συμφωνια του μπετοβεν....
Σου εχει τυχει ποτε με γυναικα αυτο?
Αν ναι, μην την αφησεις ποτε σου.

βεβαια υπαρχει και το ενδεχομενο πισω απο τον αντρακλα κρινο να υπαρχει και μια γυναικαρα.

τι να σου πω....
απο εδω που ειμαστε δεν μπορουμε και να τσεκαρουμε και πολλα πολλα...
Παντως αντρακλας οπως γραφεις δεν ημουν ποτε,
αντρας ναι.

αλλα αυτο ειναι αλλουνου παπα...Καλα ξεπαρθενιασματα

δεν πιστευω στους παπαδες,
επισης.

krino
09-10-2009, 18:04
καλα ελεγε η γιαγια μου \"οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια\" :cool:

η δικια μου ελεγε,
οτι οσα δεν φτανει η αλεπου,
τα φτανει η καμηλοπαρδαλη....

;)

lost_world
09-10-2009, 18:13
κρινε οτι ναναι. μαλλον εγω δε θα πηγαινω καλα. τεσπα. δε ξερεις τιποτα για μενα, δε ξερω τιποτα για σενα. το πιο ευκολο πραγμα ειναι να αρχισουμε να γραφουμε εκθεσεις με επιχειρηματα που απο οτι βλεπω εισαι επιρρεπης σε αυτο. δε θα μπω στο τρυπακι ομως. οτι ειχα να πω για αυτο το ποστ το ειπα χωρις να σχολιασω κανεναν προσωπικα. αντιθετα δεχτηκα μπηχτες. οι αληθειες που λες ειναι οι αληθειες που συμφερουν εσενα να λες. και ακομα δεν καταλαβαινω γιατι απευθυνεσαι σε εμενα προσωπικα. εχεις εμμονες;δεκτον. παμε παρακατω λοιπον γιατι το χεσες το ποστ. παμε...(α ρε Γιωργαρα):)

πανος12345
09-10-2009, 18:29
Originally posted by alexandergreek
Πρόσφατα γνώρισα μια κοπέλα 21 ετών, η οποία είναι παρθένα, και δύσκολη, διότι όλοι της \"ξυνίζουν\"...

Και ενώ κάνουμε πολλή παρέα, δε δίνει πολλά δικαιώματα, αλλά όλο στο τηλέφωνο και στις βόλτες είμαστε...

Αν υποθετικά πρόκειται να γίνει κάτι μεταξύ μας, τι προτείνετε για να τη διευκολύνω να ξεπεράσει τις αναστολές της, χωρίς \"ευθεία επίθεση\", αφού εκεί συνήθως μαζεύεται και διστάζει... Μάλλον θέλει υπομονή, αλλά μη μας πάρουν και τα χρόνια!! Τι σκέφτεστε;
ολα αυτα που θα βρεις εδω και πολλα αλλα !

http://www.sxesis.singlescrowd.com/static/dating_tips/creative_date_ideas.do

Δημιουργικές ιδέες, για το ραντεβου σας

Αν θέλετε να βάλετε λίγο ρομαντισμό η αυθορμητισμό σε ένα ραντεβου , χωρίς να ξεφύγετε σε ακρότητες , προσπαθήστε να ακολουθήσετε κάποιες απο αυτές τις ιδέες . Ίσως εκπλαγείτε – αλλά κυρίως, ο σύντροφός σας !

1. Σκαρφαλώστε στην κορυφή ενός βουνού, για ένα πικνικ .

2. Πάρτε μια βάρκα με κουπια σε μια λίμνη, το ηλιοβασίλεμα .

3. Πηγαίνετε στην ταράτσα ενός κτηρίου, σε μια μεγάλη πόλη και δείτε την θέα .

4. Ντυθείτε όπως σε ένα πάρτι και βγείτε στου δρόμους τραγουδώντας .

5.Βρείτε ένα σκοτεινό και ρομαντικό μπιστρο με υπέροχο καφέ και γλυκά , η ένα μικρο βιβλιοπωλείο που προδιαθέτει για ξεφυλισμα σελίδων .

6. Βρειτε μια ησυχη γωνια στο βιβλιοπωλειο . Φυσηξτε την σκονη απο καποια παλια βιβλια και διβαστε δυνατα μαζι. Βρείτε τη ευκαιρία, για μερικά θερμά φιλιά .

7. Προσποιηθειτε ότι μόλις κερδίσατε το λαχείο , για τα ονειρεμένα σας έπιπλα , τις γκαλερί και τα κοσμηματοπωλεία .

8. Δοκιμάστε μαζί, ένα σπορ αυτοκίνητο.

9. Επισκεφτείτε μια σοκολατοποιία.

10. Τριγυρίστε σε ένα πλούσιο μουσείο, ένα μαγαζί για τουρίστες η μια γκαλερί έργων τέχνης .

11. Πηγαίνετε με το αυτοκίνητο, έξω απο τα σύνορα της πόλης η της επαρχίας σας .

12. Ακολουθήστε τις γραμμές του τραμ η του τραίνου .

13. Μασκαρευτείτε ένα απόγευμα, με τα κοστούμια ηρώων απο ταινίες .βίντεο , θεατρικά έργα, η βιβλια που προτιμάτε .

14. Μιλήστε μια άγνωστη γλώσσα και αφήστε τις σκέψεις σας να μεταδίδονται με συναισθήματα , κινήσεις και τον τόνο της φωνής σας .

15. Εξερευνήστε ένα άγριο και ενδιαφέρον περιβάλλον που σας ειναι άγνωστο .

16. Κάντε μια βόλτα στις συνοικίες των διασημοτήτων και αφήστε την φαντασία σας να σχεδιάζει.

17. Κάντε κάτι νέο --κάτι εντελώς παράλογο, στο παρελθόν σας .

18. Πηγαίνετε στο Μοναστηράκι ,η άλλες αγορές με παλιά αντικείμενα .

19. Αγοραστε ενα τουριστικο οδηγο για την πολη και δείτε την περιοχη σας με τα μάτια των τουριστών . Θα εκπλαγείτε με όλα τα ενδιαφέροντα αξιοθέατα, που κρύβονται γύρω σας .

20. Δείτε τα άστρα - Αγοράστε ένα βιβλίο με τις συστοιχίες και δείτε τα αστέρια . Ιδίως κατά την διάρκεια, μιας βροχής μετεωριτών .

Ιδέες για γυναίκες :

1. Πηγαίνετε για πατινάζ- αν ξερετε και δεν ξερει , μάθετέ του . Αν ξέρει και δεν ξέρετε, αφήστε τον να σας μάθει . Αυτό το ραντεβου ειναι σημαντικό για το σπάσιμο του πάγου, γιατί δεν θα μπορέσετε να αποφύγετε την οικειότητα και τα γέλια . Θα φανούν οι πραγματικές σας προσωπικότητες .

2. Πηγαίνετε ένα περίπατο και ίσως για καφέ μετά . Φαίνεται απλό ,αλλά θα εκπλαγείτε με το πόσα μπορείτε να μάθετε για καποιον, αν απλά του δώσετε την ευκαιρία να σας τα πει .Έξαλλου δεν υπάρχει τίποτα πιο όμορφο, απο ένα ωραίο καφέ, για να βρείτε το κέφι σας .

Ιδέες για άνδρες :

1. Τίποτα δεν αξίζει περισσότερο ,απο ένα καλό πικνίκ. Δεν μπορείτε να ξεπεράσετε το κλασσικό, εύκολα.

2. Πηγαίνετε να δείτε την απογείωση των αεροπλάνων . Αυτο ισως να ειναι λιγο δυσκολο, αλλα μερικες φορες υπαρχουν μερη κοντα σε αεροδρομια που σα επιτρεπουν μια καλη οπτικη γωνια .Ξαπλωστε στο καπο του αυτοκινητου η βαλτε μια κουβερτα στο εδαφος και δειτε τα αεροπλάνα να φεύγουν, πάνω απο τα κεφάλια σας .

3. Σχεδιάστε ένα απογευματινό καφέ, με σοκολατένια γλυκά .Βαλτε καποια απο τα αγπημενα της τραγουδια να παιζουν , ενω την ταΐζετε το γλυκό της .

Εποχιακές ιδέες :

Χειμωνιάτικες

1. Κάντε ένα δείπνο με σούπα και λαχανικά και παίξτε κλασσική μουσική

2. Κάντε ένα πικνίκ για μέσα στο σπίτι -- απλώστε μια κουβέρτα στο παρκέ -- και απολαύστε το πικνίκ σας στο σαλόνι!

3. Ριξτε τα καρβουνα η την ξυλεια σας στο τζάκι. Αν δεν έχετε, φτιάξτε μια φωτια στο προαύλιό σας .Σιγουρευτείτε ότι σβήσατε καλά την φωτια πριν φύγετε απο την περιοχη .

4. Φτιάξτε μαζί , ένα χιονάνθρωπο.

5. Ξαφνιάστε το κορίτσι σας , με ένα καλοκαίρι στα μέτρα σας !Δημιουργήστε :Βρείτε μαζί, δυο ζευγάρια γυαλιά ηλίου , καρυδέλαιο (για την μυρωδιά της παραλίας ), βάλτε ένα Beach Boys CD, φέρτε μια μπάλα για παιχνίδι και υποκριθειτε ότι κάνει ζέστη.Είναι χαζό, αλλά μπορεί να επιδράσει θετικά στην διάθεση , αφαιρώντας την χειμωνιάτικη κατάθλιψη .

6. Κάντε ένα άνδρα και μια γυναίκα χιονάνθρωπο.

7. Κάντε χιονοδρομία.

8. Φτιάξτε αγγέλους στο χιόνι.

9. Πηγαίνετε σε ένα ξέφωτο δάσους στο ηλιοβασίλεμα και παρατηρήστε τις σκιές των δέντρων

10. Πηγαίνετε σε ένα καφέ και γνωριστείτε .

11. Κάντε ιππασία.

12. Πηγαίνετε να πιάσετε το χιόνι

13. Βάλτε σε μια χειμωνιάτικη βόλτα ένα όμορφο τέλος,με ζεστή σοκολάτα και γλυκίσματα .

14. Πηγαίνετε σε ένα λούνα παρκ.

15. Νοικιάστε μια ταινία και αγοράστε η φτιάξτε ποπ κορν .

16. Νοικιάστε και δείτε το βίντεο \"It\'s a Wonderful Life!\"

17. Ενώστε ένα δύσκολο παζλ .

18. Παιξτε μαζί, καποια παιχνίδια .

19. Βγείτε μια βραδινή βόλτα για να δείτε την διακόσμηση της γειτονιάς σας .

20. Πηγαίνετε για σκι -- κατέβασμα η διασταύρωση .

Ιδέες για την Άνοιξη

1. Πηγαινετε για μάζεμα αγριολούλουδων. Βάλτε καποια στα μαλια της .

2. Πηγαίνετε μια βόλτα στο Πάρκο.

3. Σχεδιάστε ένα παράθυρο -κήπο, μαζί .

4. Αποφύγετε τις πέτρες σε μια λίμνη .

5. Κάντε ενα πικνικ.

6. Ιππασία.

7. Ωτο στοπ .

8. Πηγαίνετε για ορειβασία με ένα επαγγελματία ορειβάτη-οδηγό.

9. Πηγαίνετε μια βόλτα με αερόστατο.

10. Πηγαίνετε στον ζωολογικό κήπο να δείτε τα νεογέννητα ζώα της άνοιξης .

11. Πηγαίνετε μια βόλτα στην βροχή (μια ομπρέλα ίσως χρειαστεί) και τραγουδήστε \"Singing in the Rain!\" πραγματικά δυνατά.

12. Νοικιάστε ένα διπλό ποδήλατο .

13. Πηγαίνετε σε μια ομάδα κωμικών .

14. Διαβάστε στην τοπική εφημερίδα, για κοντσέρτα, συναυλίες η άλλες πολιτιστικές εκδηλώσεις .

15. Πηγαίνετε σε ένα πάρκο και παίξτε τους κύκνους .

16. Κάντε τένις.

Καλοκαιρινές ιδέες

1. Ανεβείτε σε ένα πολύ ψηλό κτίριο ,για να δείτε την σκιά του ηλίου .

2. Πηδήξτε εμπόδια μαζί .

3. Δείτε τα άστρα και ονομάστε κάποιο, για το ραντεβου σας .

4. Ξαπλωστε στην γη και δειτε τα συνεφα. Χρησιμοποιήστε την φαντασια σας και μιληστε για το βλεπει ο καθε ενας , στα συνεφα .

5. Πηγαίνετε σε μια παιδική χαρά, κάντε τσουλήθρα και φάτε μαλλί της γριάς

6. Κάντε rafting η canoeing η tubing (using a truck inner tube).

7. Περπατήστε στην παράλια.Θάψτε ο νεας τον άλλον στην άμμο

8. Επισκεφθειτε ενα boardwalk η carnival και παίξτε παιχνίδια .

9. Σηκωθείτε νωρίς για να δείτε την ανατολή-- μετά πηγαίνετε για πρωινό η δείπνο.

10. Κάντε μαζί 5 γύρους σε ένα στάδιο

11. Περπατήστε οσο αντέχουν τα πόδια σας .

12. Πηγαίνετε για ψάρεμα

13. Γράψτε ένα μήνυμα και δέστε το σε ένα μπαλόνι (η στείλτε το με ένα άδειο μπουκάλι στην θάλασσα). Ζητήστε να σας στείλουν πίσω το μήνυμα , οποίος το βρει και να σας πει που το βρήκε .

14. Μαζέψτε μια παρέα για ορειβασία

15. Φτιάξτε σπιτικό παγωτό !

16. Δείτε την ερασιτεχνική κατηγορία ποδοσφαίρου και ουρλιαξτε σαν να ήταν το επαγγελματικό πρωτάθλημα.

Φθινοπωρινές ιδέες

1. Διακοσμείστε το σπίτι για τις γιορτές της εποχής .

2. Carve pumpkins.

3. Μαζέψτε μήλα και φτιάξτε μηλόπιτα.

4. Κάντε πατινάζ με σανίδα μέσα στο σπίτι.

5. Φτιάξτε φαντάσματα .

6. Κάντε μια βόλτα με το ποδήλατο

7. Βρείτε ένα παλιό βαρέλι και μήλα και φωνάξτε τους φίλους σας να τα πατήσουν .Θα γίνει χαμός !

8. Πηγαίνετε στο μοναστηράκι και βρείτε το πιο ηλίθιο αντικείμενο για πώληση.

9. Πηγαίνετε σε ένα ιστορικό μέρος και προσπθηστε να μιλήσετε, όπως εκείνοι που ζούσαν την εποχή αυτή
10. Πηγαίνετε στο γήπεδο και φωνάξτε για την ομάδα σας η για τον αντίπαλο

lost_world
09-10-2009, 18:37
γεια σου φιλε πανο με τα κατεβατα σου και με τις παντα επιστημονικα τεκμηριωμενες αποψεις σου. σε παρακολουθω αρκετο καιρο στα διαφορα ποστ και σε κανω πολυ γουστο για την γαιδουρινη σου υπομονη και χαρα στο κουραγιο σου βρε αδερφε για ολες τις βιβλιογραφιες που με περισση διαθεση ξεσηκωνεις καθε φορα για να δωσεις μιαν απαντηση. να σαι καλα. μπηκα στο φορουμ ξανα μετα απο αποχη χρονων και θα χαρω να μιλησω με καποιους απο εδω μεσα και να τους γνωρισω καλυτερα. (keep με ακους; ολα καλα φιλε;)

krino
09-10-2009, 19:04
κρινε οτι ναναι. μαλλον εγω δε θα πηγαινω καλα.

δεν ξερω, δεν μπορω να κανω τετοιες υποθεσεις.
Μενω σε οτι εχεις πει αυστηρα και μονο.

τεσπα. δε ξερεις τιποτα για μενα, δε ξερω τιποτα για σενα.

σωστο.
το μονο που υποτιθετε γνωριζουμε (και καλη τη πιστη δεχομαστε) ειναι οτι γραφουμε εμεις οι ιδιοι.

το πιο ευκολο πραγμα ειναι να αρχισουμε να γραφουμε εκθεσεις με επιχειρηματα που απο οτι βλεπω εισαι επιρρεπης σε αυτο.

καθε διαλογος χρειαζεται επιχειρηματα για να μπορεσει ο καθενας που διαβαζει (οχι ομονο εσυ η εγω) να σταθμισει αποψεις.
Εχεις δικαιο, μου αρεσουν οι συζητησεις με επιχειρηματολογια.

δε θα μπω στο τρυπακι ομως. οτι ειχα να πω για αυτο το ποστ το ειπα χωρις να σχολιασω κανεναν προσωπικα.

δεν ειπα οτι σχολιασες κατι προσωπικα.
Πιστευω οτι μειναμε μονο σε σχολια σκεψεων και μεχρι εκει.

αντιθετα δεχτηκα μπηχτες.

δεν νομιζω να σου εριξα καμια μπηχτη εγω.
Αντιθετα με χαρακτηρισες κρυφογκει, χωρις καν να με γνωριζεις....

οι αληθειες που λες ειναι οι αληθειες που συμφερουν εσενα να λες.

ξερεις κανενα να λεει αληθειες που δεν τον συμφερουν?

και ακομα δεν καταλαβαινω γιατι απευθυνεσαι σε εμενα προσωπικα.

να τα πω στη μαμα μου?
Εισαι ενας απο τους 3-4 που μπηκαν στη συζητηση.
Αν ενοχλεισαι, σταματαμε το διαλογο επι τοπου.

εχεις εμμονες;

οχι βεβαια,
διαθεση για συζητηση μπορεις να το πεις.

δεκτον.

τι να σου πω,
αμα ετσι το βλεπεις,
δεν εχω λογο να διαφωνησω.

παμε παρακατω λοιπον γιατι το χεσες το ποστ. παμε...(α ρε Γιωργαρα):)

οπως νομιζεις,
αν θελησεις καποια στιγμη να συνεχισουμε την συζητηση,
καπου εδω γυρω θα ειμαι.

Προτιμω ομως χωρις χαρακτηρισμους οπως οι προηγουμενοι.

πανος12345
09-10-2009, 19:19
γεια σου φιλε πανο με τα κατεβατα σου και με τις παντα επιστημονικα τεκμηριωμενες αποψεις σου. σε παρακολουθω αρκετο καιρο στα διαφορα ποστ και σε κανω πολυ γουστο για την γαιδουρινη σου υπομονη και χαρα στο κουραγιο σου βρε αδερφε για ολες τις βιβλιογραφιες που με περισση διαθεση ξεσηκωνεις καθε φορα για να δωσεις μιαν απαντηση. να σαι καλα. μπηκα στο φορουμ ξανα μετα απο αποχη χρονων και θα χαρω να μιλησω με καποιους απο εδω μεσα και να τους γνωρισω καλυτερα. (keep με ακους; ολα καλα φιλε;)
ευχαριστω για τα καλα σου λογια , μονο που αυτα δεν τα ξεσηκωσα απο πουθενα αλλα τα δημιουργησα μεταφραζοντας τα απο τα γγλικα στα πλαισια μιας πολυ σοβαρης δουλιας στην βιομηχανια γνωριμιων διαδικτυου , για να μπορουν οσοι θελουν να μαθαινουν με τι τροπο θα αντιμετωπιζουν παρομοιες \"δυσκολιες \" !

krino
09-10-2009, 19:24
lost world,
διαβασα ξανα την παλια σου και ομολογω πολυ συγκινητικη σου ιστορια.
Διαβασα την φρικη που ειχες φαει.

Τα γραφομενα σου τοτε (χρονια πριν) δεν εχουν να κανουν με αυτα που διαβαζω σημερα.
Χθες ησουν ενας ανθρωπος που ξεχυλιζες απο ευαισθησια, σημερα εισαι αλλιως.
Δεν ξερω τι συνεβη, μαλλον αρκετα.

Οπως και να εχει,
ελπιζω σημερα να εχεις στρωσει την ζωη σου προς το καλυτερο.

lost_world
09-10-2009, 19:34
κρινε αγορακι μου γλυκο. εχεις ενα πολυ κακο συνηθειο και εχεις γινει αντιπαθητικος σε ολους καταλαβαινοντας απο τα καμποσα που εχω ξεαραχνιασαει εδω μεσα. εχεις σοβαροτατη εμμονη με τις παραθεσεις και τις αντιπαραθεσεις οσων λενε οι αλλοι εδω μεσα. Ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι ολη σου η ζωη ειναι μπροστα στον υπολογιστη και ψαχνεις ποστ που να σε κουρντισουν και να αρχισεις να ανοιγεις κουτακια και να απομονωνεις καθε προταση, καθε λεξη, καθε γραμα και να το αναλυεις γραφοντας στην κυριοολεξια οτι σου κατεβει. πραγματικα ομως. αν εσυ αυτο το λες συζητηση εισαι βαθια νυχτωμενος. εισαι σχεδον πανταχου παρων σε καθε ποστ και παντα επικριτικος χωρις να υπαρχει ουσιαστικός λογος. δεν εχεις καταλαβει ακομα οτι δεν τον ενδιαφερου τον αλλον αυτα που εχεις να πεις. εχεις καταντησει γραφικος. Ειμαι σιγουρος οτι ΔΕΝ εχεις κοπελα και καλα θα κανεις να ξεπαρθενιασεις και εσυ καμια ΣΥΝΤΟΜΑ. Σου πανε ολα στραβα και διοχετευεις ολη σου την ενεργεια και ολο σου τον θυμο εδω μεσα. Μεγαλο λαθος.Η κλασικη μουσικη που λες πασα μου οτι ακους οταν κοιμασαι, δεν ειναι κλασικη μουσικη. Ειναι heavy metal και ξυπνας λουσμενος στον ιδρωτα. Εχεις μπερδεψει τα ειδη.Αφου λοιπον δεν στο εχει πει κανεις μεχρι τωρα μαλλον απο καλη καρδια, θα στο πω εγω. Εχεις καποια πολυ σοβαρα ζητηματα με τον εαυτο σου τα οποια ηδη εχεις αφησει για χρονια ολοκληρα αλυτα με αποτελεσμα να εξελιχτουν και να επεκταθουν και με εσενα απο πισω να τρεχεις και να μην φτανεις. Αρχισε οσο μπορεις πιο γρηγορα φαρμακευτικη αγωγη, η κανε γιογκα η οτι αλλο σε φωτισει ο Θεος αν και προσωπικα δεν νομιζω να εχεις σωτηρια.Λυπαμαι που στο λεω ετσι ωμα μα πιο πολυ λυπαμαι για την κατασταση σου. Οταν και αν λυσεις τα ζητηματα που σε απασχολουν και μπορεις να κανεις συζητηση σαν ανθρωπος και οχι σαν γεροντοκορη που εμεινε στο ραφι τοτε οντως μπορουμε να συνεχισουμε την συζητηση. Και εγω εδω γυρω θα ειμαι. Σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου καλη τυχη γιατι θελει πολυ δυναμη και ειναι φως φαναρι οτι χρειαζεσαι καθε πιθανη βοηθεια. Οτι και να πεις δεν προκειται να με πεισεις για το αντιθετο. Ειμαι σιγουρος για αυτα που λεω 100% και θα τα υποστηριζω ακραδαντα. Καλα θα κανεις να βρεις μια κοπελιτσα να δωσεις την αγαπη που ισως εχεις να δωσεις αλλα και που διακαως επιζητα η ψυχη σου να λαβει. Και που σαι....αν ανοιξεις παραθεση στο ποστ μου μην πιασεις μια μια τις προτασεις γιατι θα ειναι μεγαααααααααααααααααααλη παραθεση. Καλυτερα να χρησιμοποιεις παραγραφους. Καλη τυχη σου ευχομαι εγω απο την μερια μου στον αγωνα σου.

lost_world
09-10-2009, 19:36
Και να μου λειπει η συμπονοια απο ατομα του ειδους σου. Ισως μιλαω σκληρα αλλα σκληρη ειναι και η ζωη. Παντως δεν το ηξερα οτι η ιστορια μου ειναι ακομα εδω μεσα μετα απο χρονια. Κακώς!

πανος12345
09-10-2009, 20:05
Και να μου λειπει η συμπονοια απο ατομα του ειδους σου. Ισως μιλαω σκληρα αλλα σκληρη ειναι και η ζωη. Παντως δεν το ηξερα οτι η ιστορια μου ειναι ακομα εδω μεσα μετα απο χρονια. Κακώς!
μηπως ηθελες να την σβησει ο θεος? οι εν κοσμω υπηρετες του?
γιατι αληθεια φευγοντας απο δω δεν σκεφτηκες μονο σου να κρυψεις τα ιχνη σου αν σε ενοχλει η εικονα του εαυτου σου?

πανος12345
09-10-2009, 20:10
κρινε αγορακι μου γλυκο. εχεις ενα πολυ κακο συνηθειο και εχεις γινει αντιπαθητικος σε ολους καταλαβαινοντας απο τα καμποσα που εχω ξεαραχνιασαει εδω μεσα. εχεις σοβαροτατη εμμονη με τις παραθεσεις και τις αντιπαραθεσεις οσων λενε οι αλλοι εδω μεσα. Ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι ολη σου η ζωη ειναι μπροστα στον υπολογιστη και ψαχνεις ποστ που να σε κουρντισουν και να αρχισεις να ανοιγεις κουτακια και να απομονωνεις καθε προταση, καθε λεξη, καθε γραμα και να το αναλυεις γραφοντας στην κυριοολεξια οτι σου κατεβει. πραγματικα ομως. αν εσυ αυτο το λες συζητηση εισαι βαθια νυχτωμενος. εισαι σχεδον πανταχου παρων σε καθε ποστ και παντα επικριτικος χωρις να υπαρχει ουσιαστικός λογος. δεν εχεις καταλαβει ακομα οτι δεν τον ενδιαφερου τον αλλον αυτα που εχεις να πεις. εχεις καταντησει γραφικος. Ειμαι σιγουρος οτι ΔΕΝ εχεις κοπελα και καλα θα κανεις να ξεπαρθενιασεις και εσυ καμια ΣΥΝΤΟΜΑ. Σου πανε ολα στραβα και διοχετευεις ολη σου την ενεργεια και ολο σου τον θυμο εδω μεσα. Μεγαλο λαθος.Η κλασικη μουσικη που λες πασα μου οτι ακους οταν κοιμασαι, δεν ειναι κλασικη μουσικη. Ειναι heavy metal και ξυπνας λουσμενος στον ιδρωτα. Εχεις μπερδεψει τα ειδη.Αφου λοιπον δεν στο εχει πει κανεις μεχρι τωρα μαλλον απο καλη καρδια, θα στο πω εγω. Εχεις καποια πολυ σοβαρα ζητηματα με τον εαυτο σου τα οποια ηδη εχεις αφησει για χρονια ολοκληρα αλυτα με αποτελεσμα να εξελιχτουν και να επεκταθουν και με εσενα απο πισω να τρεχεις και να μην φτανεις. Αρχισε οσο μπορεις πιο γρηγορα φαρμακευτικη αγωγη, η κανε γιογκα η οτι αλλο σε φωτισει ο Θεος αν και προσωπικα δεν νομιζω να εχεις σωτηρια.Λυπαμαι που στο λεω ετσι ωμα μα πιο πολυ λυπαμαι για την κατασταση σου. Οταν και αν λυσεις τα ζητηματα που σε απασχολουν και μπορεις να κανεις συζητηση σαν ανθρωπος και οχι σαν γεροντοκορη που εμεινε στο ραφι τοτε οντως μπορουμε να συνεχισουμε την συζητηση. Και εγω εδω γυρω θα ειμαι. Σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου καλη τυχη γιατι θελει πολυ δυναμη και ειναι φως φαναρι οτι χρειαζεσαι καθε πιθανη βοηθεια. Οτι και να πεις δεν προκειται να με πεισεις για το αντιθετο. Ειμαι σιγουρος για αυτα που λεω 100% και θα τα υποστηριζω ακραδαντα. Καλα θα κανεις να βρεις μια κοπελιτσα να δωσεις την αγαπη που ισως εχεις να δωσεις αλλα και που διακαως επιζητα η ψυχη σου να λαβει. Και που σαι....αν ανοιξεις παραθεση στο ποστ μου μην πιασεις μια μια τις προτασεις γιατι θα ειναι μεγαααααααααααααααααααλη παραθεση. Καλυτερα να χρησιμοποιεις παραγραφους. Καλη τυχη σου ευχομαι εγω απο την μερια μου στον αγωνα σου.
ειναι αναγκη να \"ξεπαρθενιασει \" καποια ο κρινος η καποιος για να απολαμβανει τον ερωτα ?
φιλε μου εγραψες οτι επεστρεψες ....
μηπως σου συνεβει κατι στην ερωτικη σου σχεση?
πες το μας και μην επιτιθεσαι σε ενα απο τους πιο σοβαρους ανλυτες σε αυτο το σαιτ που τολμησε να βγει απο τα καλωδια και να κανει 400χλμ για να στηριξει ενα φιλο
αν δεν τον σεβεσαι εσυ καθε φορα που θα του επιτιθεσαι θα εισπρατω και εγω την αδικη επιθεση σου!

krino
09-10-2009, 20:40
κρινε αγορακι μου γλυκο.

εισαι πολυ καλος.....

εχεις ενα πολυ κακο συνηθειο και εχεις γινει αντιπαθητικος σε ολους καταλαβαινοντας απο τα καμποσα που εχω ξεαραχνιασαει εδω μεσα.

γιατι κακο?
το αντιπαθητικος βεβαια ισχυει,
το κακο δεν καταλαβα που ειναι....

εχεις σοβαροτατη εμμονη με τις παραθεσεις και τις αντιπαραθεσεις οσων λενε οι αλλοι εδω μεσα.

αυτο εγω το ονομαζω διαλογο.
υπαρχουν αλλοι, που δεν αντεχουν να συζητανε ουτε μιση ωρα.
Συνηθως εχουν σε ολα δικαιο, και δεν διαπραγματευονται τιποτα.
Εγω με αυτο, καμια σχεση.

Ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι ολη σου η ζωη ειναι μπροστα στον υπολογιστη

καθημερινως, απο το μεσημερι μεχρι τις 9 το βραδυ.
Σε 40 λεπτα τελειωνει ο χρονος μου.
Αν θες κατι να πουμε εχουμε ακομα 40 λεπτα.

και ψαχνεις ποστ που να σε κουρντισουν και να αρχισεις να ανοιγεις κουτακια και να απομονωνεις καθε προταση, καθε λεξη, καθε γραμα

Να με κουρντισουν?
ειμαι δηλαδη κουρντισμενος τωρα που μιλαμε?
Για το αλλο με βοηθαει στο να συγκεντρωνω την σκεψη μου ετσι.

και να το αναλυεις γραφοντας στην κυριοολεξια οτι σου κατεβει.

προτιμουσες να γραφω οτι θα σου κατεβαινε εσενα?

πραγματικα ομως.

δεν αμφιβαλλω.

αν εσυ αυτο το λες συζητηση εισαι βαθια νυχτωμενος.

ε καλα μπορει και να κανω λαθος οπως λες.
Πες μου με τι ορους προτιμας εσυ και μπορει ο δικος σου τροπος να ειναι καλυτερος.

εισαι σχεδον πανταχου παρων σε καθε ποστ

κακο ειναι και αυτο?

και παντα επικριτικος χωρις να υπαρχει ουσιαστικός λογος.

κριτικος ναι, επικριτικος οχι.

δεν εχεις καταλαβει ακομα οτι δεν τον ενδιαφερου τον αλλον αυτα που εχεις να πεις.

Εδω εχεις δικαιο,
αλλα δεν ειναι κανεις αναγκασμενος να διαβαζει τις βλακεις που γραφω.
Μην νομιζεις, οι περισσοτεροι με αγνοουν.

εχεις καταντησει γραφικος.

και ρομαντικος, αυτο στο προσθετω σαν σημαντικο.

Ειμαι σιγουρος οτι ΔΕΝ εχεις κοπελα

εισαι για ενα καφεδακι την κυριακη εγω με την κοπελα μου και εσυ με την δικια σου?
Ετσι θα μας φυγουν αυτες οι αποριες.
Εαν ναι, στειλε μου μυνημα.

και καλα θα κανεις να ξεπαρθενιασεις και εσυ καμια ΣΥΝΤΟΜΑ.

Γιατι δεν μου κανει η δικια μου?
Πρεπει να ειναι σωνει και καλα παρθενα?
Δηλαδη τι καλυτερο εχει μια παρθενα απο μια μη παρθενα?
Εδω με πιανεις αδιαβαστο.....

Σου πανε ολα στραβα

παρακαλω?
τι μου παει στραβα δηλαδη?

και διοχετευεις ολη σου την ενεργεια και ολο σου τον θυμο εδω μεσα. Μεγαλο λαθος.

δεν με θυμαμαι ακριβως θυμωμενος οπως λες.
Εγιναν μερικα πραγματα και απογοητευτηκα,
αλλα αυτα ειναι μεσα στη ζωη.

Η κλασικη μουσικη που λες πασα μου οτι ακους οταν κοιμασαι, δεν ειναι κλασικη μουσικη. Ειναι heavy metal και ξυπνας λουσμενος στον ιδρωτα.

παααααααααανε οι καλες εποχες που ακουγα HM.....
ιδρωτα?
δυστυχως δεν εχω ιδρωσει ποτε μου.

Εχεις μπερδεψει τα ειδη.Αφου λοιπον δεν στο εχει πει κανεις μεχρι τωρα μαλλον απο καλη καρδια, θα στο πω εγω. Εχεις καποια πολυ σοβαρα ζητηματα με τον εαυτο σου τα οποια ηδη εχεις αφησει για χρονια ολοκληρα αλυτα με αποτελεσμα να εξελιχτουν και να επεκταθουν και με εσενα απο πισω να τρεχεις και να μην φτανεις.

νομιζω οτι μου κινησες την περιεργια τωρα.....
Αν μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος με τα σοβαρα αυτα ζητηματα, θα με υποχρεωνες.
Αν ξερεις βεβαια....

Αρχισε οσο μπορεις πιο γρηγορα φαρμακευτικη αγωγη,

η προτροπη σου, αντικειται στους κανονες του φορουμ.
Δεν συστηνουμε ποτε κατι τετοιο εδω μεσα.

η κανε γιογκα η οτι αλλο σε φωτισει ο Θεος

σορρυ αλλα ειμαι αθεος.
η γιογκα καλα μου ακουγεται, αλλα ειμαι τεμπελης....

αν και προσωπικα δεν νομιζω να εχεις σωτηρια.

εχει γουστο να μου πεις οτι θα παω και στην κολαση....

Λυπαμαι που στο λεω ετσι ωμα μα πιο πολυ λυπαμαι για την κατασταση σου.

χμμμ και σε ειχα παρει με κακο ματι, αλλα τελικα επεσα εξω.

Οταν και αν λυσεις τα ζητηματα που σε απασχολουν

ναι αλλα δεν μου λες ποια ειναι αυτα τα ζητηματα που με απασχολουν.
Ετσι δεν κανουμε προκοπη.
Δεν ειναι δυνατον να ξερεις εσυ τα ζητηματα αυτα, και εγω να ειμαι στο σκοταδι, ε?

και μπορεις να κανεις συζητηση σαν ανθρωπος και οχι σαν γεροντοκορη που εμεινε στο ραφι

λυσαξες με το ραφι.....
θα ερθεις για το καφεδακι που λεγαμε η μπα?
αντε τον κερναω εγω κιολας....

τοτε οντως μπορουμε να συνεχισουμε την συζητηση.

καλα δεν επιμενω,
οποτε νιωσεις ανετα και θες να συζητησουμε,
με οποιους ορους νομιζεις, εγω εδω θα ειμαι.

Και εγω εδω γυρω θα ειμαι.

της γειτονιας και εσυ ε?

Σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου καλη τυχη γιατι θελει πολυ δυναμη και ειναι φως φαναρι οτι χρειαζεσαι καθε πιθανη βοηθεια.

σε ευχαριστω.

Οτι και να πεις δεν προκειται να με πεισεις για το αντιθετο.

να σου πω δεν το επιδιωκω κιολας.
Εχεις ξεκαθαρη αποψη για το ζητημα, ειναι φανερο.

Ειμαι σιγουρος για αυτα που λεω 100% και θα τα υποστηριζω ακραδαντα.

καλα ντεεεεεεεεε, μην το κανεις και θεμα,
δεν ειπα οτι εχεις αδικο, ολα παιζουν.....

Καλα θα κανεις να βρεις μια κοπελιτσα

να σου πω, το ειπες μια - το ειπες δυο,
εεεεε φτανει.
Οχι τιποτα αλλο, μπαινει εδω μεσα θα τα διαβαζει και θα μου λεει οτι εχω μπει και στη πριζα....

να δωσεις την αγαπη που ισως εχεις να δωσεις αλλα και που διακαως επιζητα η ψυχη σου να λαβει.

δυστυχως για σενα απο αυτα ειμεθα κομπλε.

Και που σαι....αν ανοιξεις παραθεση στο ποστ μου μην πιασεις μια μια τις προτασεις γιατι θα ειναι μεγαααααααααααααααααααλη παραθεση.

μωρε το ξεσκισα, δεν λες τιποτα.....

Καλυτερα να χρησιμοποιεις παραγραφους.

δεν με βολευουν, σορρυ για αυτο.

Καλη τυχη σου ευχομαι εγω απο την μερια μου στον αγωνα σου.

επισης και θελω να ελπιζω οτι πλεον εχει ληξει η παλια σου ιστορια και τωρα ολα πανε προς το καλυτερο.

Καλη σου νυχτα.

krino
09-10-2009, 20:41
Και να μου λειπει η συμπονοια απο ατομα του ειδους σου.

καλα την παιρνω πισω...
ζντουππππππππ

alexandergreek
09-10-2009, 20:55
Λοιπόν σύντροφοι, τα πράγματα εξελίχτηκαν ώς εξής: Μόλις γύρισα σπίτι, τώρα που σας γράφω. Απο χτές περάσαμε 24 ώρες μαζί. Το βράδυ χτές, την πήγα σινεμα, στο ugly truth και μετα πηγαμε Μπουρνάζι. Κάτσαμε στο club μέχρι τις 3 περίπυ. Εκεί άρχισε να πίνει και τη σταμάτησα στις 2,5 βότκες. Χορεύαμε, μου την ψιλοέπεφτε, όταν άρχισε να την πέφτει και σε άλλα άτομα στο μπαρ την πήρα και φύγαμε. Πρέπει να ζαλίστηκε αρκετά, γνώμη μου είναι όμως ότι τα είχε 400, την άλλη μερα θυμόταν τα πάντα...

Πήγαμε σπίτι της. Εκεί να μην τα πολυλογώ, αφού έφτασε να μείνει με το εσώρουχο, μου ζήτησε να το κάνουμε και αν έχω προφυλακτικό. Της είπα \"δε θέλω να το κάνουμε έτσι, και αύριο να μου λές ήμουνα μεθυσμένη και δεν ήξερα τι έκανα\". Τελικώς αρκέστηκε σε κάποια \"ορ ντέβρ\" ετσι για να μη την αφήσω παραπονεμένη, και κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα.

ΟΜΩΣ

δεν έδειξε ούτε να είναι ερωτευμένη μαζί μου ούτε ότι το πάει για σχέση το πράγμα... ετσι κατάλαβα. Θα μου πείς, λίγες εβδομάδες ουσιαστικά βγαίνετε οι δυό σας. Οκ, δε βιάζομαι, αλλά να με δεί απλά σα \"τιρμπουσόν\" κι εγώ εκείνη σα τρόπαιο, άραγε αρκεί; Εγώ έχω κάποια αισθήματα για κείνη, την πάω πολύ, και μου λείπει κι όλας. Εκείνη, αν κατάλαβα, όταν πιεί δείχνει ότι ψάχνει κάποιον να την \"ξεπαρθενιάσει\" αλλά χωρίς συναισθηματική δέσμευση. Μύλος.

Δεν μου αρέσει οτι ανακάλυψα πώς το αλκοόλ την κάνει να ξεπερνάει τις αναστολές τις, ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΘΥΣΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΦΟΡΑ...! Εχουμε και κάποια αξιοπρέπεια, και στην τελική ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΞΕΠΑΡΘΕΝΙΑΣΜΑ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ...

Οπότε ο τίτλος \"Πώς θα ξεπεράσει τις αναστολές της η παρθένα; \" ας ερμηνευτεί ώς \"... και θα μου ανοιχτεί συναισθηματικά πρώτα και έπειτα ερωτικά\".

Διότι μου ομολόγησε ότι τους βγάζει όλους σκάρτους, και με τον \"πρώην\", ενώ συμφώνησε να κάνουν έρωτα, τη δεδομένη στιγμή τον... έσπρωξε, και αυτός \"τα πήρε\" και χωρίσανε...

vince
09-10-2009, 20:58
krino, έχεις άραγε αναρωτηθεί για το πως μπορεί να αισθάνεται ένας ψυχικά ασθενής? Έχεις αναρωτηθεί πως μπορεί να νιώσει ένας ψυχικά ασθενής όταν κάποιος σαν εσένα προσποιείται τον φίλο και έπειτα τον απορρίπτει και μάλιστα το εκθέτει και δημόσια? Τον keep για ποιον λόγο τον πλήγωσες έτσι?

Άραγε αν κάποτε βρεθείς στην θέση ενός ψυχικά ασθενή θα ήθελες να βρεις μπροστά σου τον krino?

krino
09-10-2009, 21:07
Originally posted by vince
krino, έχεις άραγε αναρωτηθεί για το πως μπορεί να αισθάνεται ένας ψυχικά ασθενής?

οχι,
και οποιος στην θεση πει μου ελεγε ναι,
θα ηταν μεγαλος ψευτης.

Έχεις αναρωτηθεί πως μπορεί να νιώσει ένας ψυχικά ασθενής όταν κάποιος σαν εσένα προσποιείται τον φίλο

δεν εχω προσποιηθει ποτε στη ζωη μου.
Μην αποδιδεις λοιπον χαρακτηρισμους που δεν μου αντιστοιχουν.

και έπειτα τον απορρίπτει και μάλιστα το εκθέτει και δημόσια?

θα προτιμουσες να εκανα τα στραβα ματια,
οταν γινονται πραγματα που δεν εγκρινω?
Θα προτιμουσες εν ολιγεις να υποκρινομαι στο κηπ,
και να του λεω τι ωραιο παλικαρι που εισαι?

Τον keep για ποιον λόγο τον πλήγωσες έτσι?

νομιζω οτι ο ιδιος θα πρεπει να αναρωτηθει πρωτα για τις συμπεριφορες του εδω μεσα.
Με λυπει αρκετα που ο κηπ τοσα χρονια ηταν αψογος σε ολα του και ξαφνικα κανει κατι που αν διαβασες ολους τους ξενισε.
Η συμπεριφορα του τοσα χρονια, ειναι τελειως ξενη με το τελευταιο συμβαν.

Μιλαμε για αλλο ανθρωπο η εγω γνωρισα αλλο ανθρωπο.

Άραγε αν κάποτε βρεθείς στην θέση ενός ψυχικά ασθενή θα ήθελες να βρεις μπροστά σου τον krino?

ο χειροτερος κριτης μου ειμαι παντα εγω.
Κανεις δεν με εχει κρινει στη ζωη μου τοσο σκληρα οσο εγω.

Οσο για το που θα βρεθω,
ποτε κανεις δεν ξερει.
Ισως αυριο, μου την δωσει εντελως και γινω χειροτερος απο οποιονδηποτε ψυχικα ασθενη εχεις γνωρισει.

Αλλα στη ζωη μου εχω μαθει οτι, οτι ειναι να σου ερθει στη ζωη θα σου ερθει.
Και ετσι ειμαι ετοιμος για ολα.....

Διαβασε κατι που εγραψα πριν,
το να εισαι ψυχικα ασθενης,
δεν σου δινει ασυλο να νομιζεις οτι υπερβαινεις οτι κανουν και οι υπολοιποι ανθρωποι.

πανος12345
09-10-2009, 21:29
krino, έχεις άραγε αναρωτηθεί για το πως μπορεί να αισθάνεται ένας ψυχικά ασθενής? Έχεις αναρωτηθεί πως μπορεί να νιώσει ένας ψυχικά ασθενής όταν κάποιος σαν εσένα προσποιείται τον φίλο και έπειτα τον απορρίπτει και μάλιστα το εκθέτει και δημόσια? Τον keep για ποιον λόγο τον πλήγωσες έτσι?

γιατι φιλε βινς υποτιμας εναν ανθρωπο που σκεφτεταιδιαφορετικα απο σενα ?

lost_world
10-10-2009, 01:39

κρινε αγορακι μου γλυκο.

εισαι πολυ καλος.....

πλακα σου εκανα. ειναι λογικο να μην το επιασες στην συγχυση που βρισκεσαι

εχεις ενα πολυ κακο συνηθειο και εχεις γινει αντιπαθητικος σε ολους καταλαβαινοντας απο τα καμποσα που εχω ξεαραχνιασαει εδω μεσα.

γιατι κακο?
το αντιπαθητικος βεβαια ισχυει,
το κακο δεν καταλαβα που ειναι....

δε πειραζει. μη προσπαθεις. αδικος κοπος και κουραζεσαι κιολας

εχεις σοβαροτατη εμμονη με τις παραθεσεις και τις αντιπαραθεσεις οσων λενε οι αλλοι εδω μεσα.

αυτο εγω το ονομαζω διαλογο.
υπαρχουν αλλοι, που δεν αντεχουν να συζητανε ουτε μιση ωρα.
Συνηθως εχουν σε ολα δικαιο, και δεν διαπραγματευονται τιποτα.
Εγω με αυτο, καμια σχεση.

μα αυτο που λες αυτο ακριβως κανεις. η ευκολη λυση ειναι να τα ριχνεις στους αλλους

Ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι ολη σου η ζωη ειναι μπροστα στον υπολογιστη

καθημερινως, απο το μεσημερι μεχρι τις 9 το βραδυ.
Σε 40 λεπτα τελειωνει ο χρονος μου.
Αν θες κατι να πουμε εχουμε ακομα 40 λεπτα.

οχι ενταξει. μπορεις να χτυπησεις καρτα

και ψαχνεις ποστ που να σε κουρντισουν και να αρχισεις να ανοιγεις κουτακια και να απομονωνεις καθε προταση, καθε λεξη, καθε γραμα

Να με κουρντισουν?
ειμαι δηλαδη κουρντισμενος τωρα που μιλαμε?
Για το αλλο με βοηθαει στο να συγκεντρωνω την σκεψη μου ετσι.
ε οσο ναναι, ουτε αυτο το καταλαβες ε; οσο για το αλλο δε μου ειπες οτι παρακολουθεις ταξη για δυσλεκτικους

και να το αναλυεις γραφοντας στην κυριοολεξια οτι σου κατεβει.

προτιμουσες να γραφω οτι θα σου κατεβαινε εσενα?

οχι βεβαια. ετσι και αλλιως γραφεις οτι ναναι και οχι οτι πρεπει

πραγματικα ομως.

δεν αμφιβαλλω.

ευχαριστω που συμφωνουμε

αν εσυ αυτο το λες συζητηση εισαι βαθια νυχτωμενος.

ε καλα μπορει και να κανω λαθος οπως λες.
Πες μου με τι ορους προτιμας εσυ και μπορει ο δικος σου τροπος να ειναι καλυτερος.

ενταξει. οχι κτυπηματα κατω απο την ζωνη και οταν ακουμε το καμπανακι σταματαμε

εισαι σχεδον πανταχου παρων σε καθε ποστ

κακο ειναι και αυτο?

η μανια που λεγαμε πριν....

και παντα επικριτικος χωρις να υπαρχει ουσιαστικός λογος.

κριτικος ναι, επικριτικος οχι.

οχι αλλο καρβουνο

δεν εχεις καταλαβει ακομα οτι δεν τον ενδιαφερου τον αλλον αυτα που εχεις να πεις.

Εδω εχεις δικαιο,
αλλα δεν ειναι κανεις αναγκασμενος να διαβαζει τις βλακεις που γραφω.
Μην νομιζεις, οι περισσοτεροι με αγνοουν.

αντε ρε. δε σε πιστευω. πλακατζη!!!

εχεις καταντησει γραφικος.

και ρομαντικος, αυτο στο προσθετω σαν σημαντικο.

σορυ αλλα δεν ξερεις καν τι σημαινει. γιατι προσπαθεις να πεισεις για το αντιθετο;

Ειμαι σιγουρος οτι ΔΕΝ εχεις κοπελα

εισαι για ενα καφεδακι την κυριακη εγω με την κοπελα μου και εσυ με την δικια σου?
Ετσι θα μας φυγουν αυτες οι αποριες.
Εαν ναι, στειλε μου μυνημα.

μπουαχαχαχαχαχα, ελα, σταματα τωρα..... δε μου αρεσουν οι μονομαχιες στο Ελ Πασο. παιξε μονος σου

και καλα θα κανεις να ξεπαρθενιασεις και εσυ καμια ΣΥΝΤΟΜΑ.

Γιατι δεν μου κανει η δικια μου?
Πρεπει να ειναι σωνει και καλα παρθενα?
Δηλαδη τι καλυτερο εχει μια παρθενα απο μια μη παρθενα?
Εδω με πιανεις αδιαβαστο.....

σοβαρα τωρα. εχει αρχισει και με ποναει η κοιλια μου απο τα γελια. δε με πειθεις, πως να το κανουμε. αυτα σε αλλα φορουμ που μπορει να ψαρωνουν. Και σταματα να το παλευεις αλλο. Ενταξει καποιοι το εχαψαν. μπορεις να χαλαρωσεις τωρα

Σου πανε ολα στραβα

παρακαλω?
τι μου παει στραβα δηλαδη?

Εγω θα σου πω; οκ φανταζομαι πως μαλλον ολα

και διοχετευεις ολη σου την ενεργεια και ολο σου τον θυμο εδω μεσα. Μεγαλο λαθος.

δεν με θυμαμαι ακριβως θυμωμενος οπως λες.
Εγιναν μερικα πραγματα και απογοητευτηκα,
αλλα αυτα ειναι μεσα στη ζωη.

πανε χτυπα αλλου το κεφαλι σου. εδω κανεις θορυβο

Η κλασικη μουσικη που λες πασα μου οτι ακους οταν κοιμασαι, δεν ειναι κλασικη μουσικη. Ειναι heavy metal και ξυπνας λουσμενος στον ιδρωτα.

παααααααααανε οι καλες εποχες που ακουγα HM.....
ιδρωτα?
δυστυχως δεν εχω ιδρωσει ποτε μου.

ννννναι......οκ......θελω να μου πεις το αποσμητικο σου(!!!!!!)

Εχεις μπερδεψει τα ειδη.Αφου λοιπον δεν στο εχει πει κανεις μεχρι τωρα μαλλον απο καλη καρδια, θα στο πω εγω. Εχεις καποια πολυ σοβαρα ζητηματα με τον εαυτο σου τα οποια ηδη εχεις αφησει για χρονια ολοκληρα αλυτα με αποτελεσμα να εξελιχτουν και να επεκταθουν και με εσενα απο πισω να τρεχεις και να μην φτανεις.

νομιζω οτι μου κινησες την περιεργια τωρα.....
Αν μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος με τα σοβαρα αυτα ζητηματα, θα με υποχρεωνες.
Αν ξερεις βεβαια....

στην διαθεση σου

Αρχισε οσο μπορεις πιο γρηγορα φαρμακευτικη αγωγη,

η προτροπη σου, αντικειται στους κανονες του φορουμ.
Δεν συστηνουμε ποτε κατι τετοιο εδω μεσα.

οχι, μη μου το λες. κοιτα ρε να παρει η ευχη. ε καλα. μην το κανεις αφου σε επηρεασα. για το καλο σου το ειπα. συμβουλεψου και τον γιατρο σου

η κανε γιογκα η οτι αλλο σε φωτισει ο Θεος

σορρυ αλλα ειμαι αθεος.
η γιογκα καλα μου ακουγεται, αλλα ειμαι τεμπελης....

σορρυ αλλα δεν με ενδιαφερει τι εισαι και τι δεν εισαι. δικο σου προβλημα(μαζι με ολα τα αλλα)

αν και προσωπικα δεν νομιζω να εχεις σωτηρια.

εχει γουστο να μου πεις οτι θα παω και στην κολαση....

αυτο σκεφτεσαι; χμμμ

Λυπαμαι που στο λεω ετσι ωμα μα πιο πολυ λυπαμαι για την κατασταση σου.

χμμμ και σε ειχα παρει με κακο ματι, αλλα τελικα επεσα εξω.

ξερω εναν οφθαλμιατρο....

Οταν και αν λυσεις τα ζητηματα που σε απασχολουν

ναι αλλα δεν μου λες ποια ειναι αυτα τα ζητηματα που με απασχολουν.
Ετσι δεν κανουμε προκοπη.
Δεν ειναι δυνατον να ξερεις εσυ τα ζητηματα αυτα, και εγω να ειμαι στο σκοταδι, ε?

αντε παλι. δεν ειμαι μεσα στο μυαλο σου παιδι μου. μηπως εισαι εσυ ο διαδοχος του Uri Geller; κατσε και ψαξου. ολα ευκολα τα θες τεμπελακο(συ ειπας). και δε χωνευω τους τεμπεληδες

και μπορεις να κανεις συζητηση σαν ανθρωπος και οχι σαν γεροντοκορη που εμεινε στο ραφι

λυσαξες με το ραφι.....
θα ερθεις για το καφεδακι που λεγαμε η μπα?
αντε τον κερναω εγω κιολας....

ε μα πια και εσυ λυσσαρη. πιες τον....μονος σου. φοβαμαι!!

τοτε οντως μπορουμε να συνεχισουμε την συζητηση.

καλα δεν επιμενω,
οποτε νιωσεις ανετα και θες να συζητησουμε,
με οποιους ορους νομιζεις, εγω εδω θα ειμαι.

αντε παλι με τους ορους. συμβολαιογραφος εισαι;

Και εγω εδω γυρω θα ειμαι.

της γειτονιας και εσυ ε?

2 τετραγωνα παρακατ\'

Σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου καλη τυχη γιατι θελει πολυ δυναμη και ειναι φως φαναρι οτι χρειαζεσαι καθε πιθανη βοηθεια.

σε ευχαριστω.

ω, παρακαλω!!

Οτι και να πεις δεν προκειται να με πεισεις για το αντιθετο.

να σου πω δεν το επιδιωκω κιολας.
Εχεις ξεκαθαρη αποψη για το ζητημα, ειναι φανερο.

εισαι σιγουρος οτι δε το επιδιωκεις; φασκεις και αντιφασκεις. δε μας τα λες καλα...

Ειμαι σιγουρος για αυτα που λεω 100% και θα τα υποστηριζω ακραδαντα.

καλα ντεεεεεεεεε, μην το κανεις και θεμα,
δεν ειπα οτι εχεις αδικο, ολα παιζουν.....

\'νταξει μωρεεεεεεεε. μη βαρας. ωχουυυυυυυ!!!

Καλα θα κανεις να βρεις μια κοπελιτσα

να σου πω, το ειπες μια - το ειπες δυο,
εεεεε φτανει.
Οχι τιποτα αλλο, μπαινει εδω μεσα θα τα διαβαζει και θα μου λεει οτι εχω μπει και στη πριζα....

ποιος; η φιλη μου η ψευτρα; η εχεις και δευτερο προφιλ; και στο κατω κατω αν εχεις οπως ονειρευεσαι κοπελα, η σχεση μεσα απο μοντεμ και ρουτερ δεν ευδοκιμει. δε θα εχει καλο τελος. κλειστο επιτελους το ρημαδι αν θυμασαι που ειναι ο διακοπτης και τρεχα βρες την. Α, και μακρια απο πριζες. τζιζ...

να δωσεις την αγαπη που ισως εχεις να δωσεις αλλα και που διακαως επιζητα η ψυχη σου να λαβει.

δυστυχως για σενα απο αυτα ειμεθα κομπλε.

δυστυχως για σενα συνεχιζεις να ψευδεσαι. αν βγεις εξω μπορει να σου κατσει καμια. οι online αγορες ειναι σκετη απατη. ξερεις εσυ.

Και που σαι....αν ανοιξεις παραθεση στο ποστ μου μην πιασεις μια μια τις προτασεις γιατι θα ειναι μεγαααααααααααααααααααλη παραθεση.

μωρε το ξεσκισα, δεν λες τιποτα.....

ποιο, το καλσον; αχου το μωρε

Καλυτερα να χρησιμοποιεις παραγραφους.

δεν με βολευουν, σορρυ για αυτο.

σορρυ και εγω με τη σειρα μου. ξεχναω την δυσλεξια σου

Καλη τυχη σου ευχομαι εγω απο την μερια μου στον αγωνα σου.

επισης και θελω να ελπιζω οτι πλεον εχει ληξει η παλια σου ιστορια και τωρα ολα πανε προς το καλυτερο.

ολα μια χαρα. ευχομαι και ενα αισιο τελος στην δικη σου περιπετεια

Καλη σου νυχτα.
ονειρα γλυκα.

lost_world
10-10-2009, 01:58
Originally posted by πανος12345

γιατι φιλε βινς υποτιμας εναν ανθρωπο που σκεφτεταιδιαφορετικα απο σενα ?
γιατι φιλε πανο υποτιμας τον βινς και την νοημοσυνη του;

lost_world
10-10-2009, 02:19

γιατι αληθεια φευγοντας απο δω δεν σκεφτηκες μονο σου να κρυψεις τα ιχνη σου αν σε ενοχλει η εικονα του εαυτου σου?
πλακα κανεις τωρα πανο ε? δε γεννηθηκαμε ολοι πανω στους υπολογιστες ρε πανο ουτε ειμαι καμμενος σαν εσενα η τον κρινο το φιλαρακι σου, (που το προσβαλα αφου με προσβαλε πρωτος εντελως αναιτια), με την τεχνολογια. οταν εφυγα απο εδω το τελευταιο που με ενδιεφερε ηταν τι αφηνα πισω στο φορουμ στην ψυχολογικη κατασταση που ημουνα. δεν εκατσα να το ψαξω καθολου. αυτα ομως δεν τα γραφει μεσα στις βιβλιογραφιες πανο μου. ειδικα εσυ που εισαι και μεγαλος ανθρωπος και μορφωμενος θα επρεπε να βαζεις πρωτα το μυαλο σου να δουλευει πριν πεταξεις κοτσανες και δε θα επρεπε να εκθετεις ετσι αδικα τον εαυτο σου. Δεν σου ταιριαζει ο ρολος του εξυπνακια. Αντιμετωπιζεις ενα σοβαρο προβλημα το οποιο το σεβομαι και ευχομαι να ξεπερασεις με τον καλυτερο δυνατο τροπο. Πρεπει να επικεντρωθεις σε αυτο και να εισαι πιο συγκροτημενος.Μην αφηνεις ασκοπους συναισθηματισμους να σε επηρεαζουν.Νασαι καλα και παντα φιλικα. Καλο σου βραδυ

lost_world
10-10-2009, 02:33
Λοιπόν σύντροφοι, τα πράγματα εξελίχτηκαν ώς εξής: Μόλις γύρισα σπίτι, τώρα που σας γράφω. Απο χτές περάσαμε 24 ώρες μαζί. Το βράδυ χτές, την πήγα σινεμα, στο ugly truth και μετα πηγαμε Μπουρνάζι. Κάτσαμε στο club μέχρι τις 3 περίπυ. Εκεί άρχισε να πίνει και τη σταμάτησα στις 2,5 βότκες. Χορεύαμε, μου την ψιλοέπεφτε, όταν άρχισε να την πέφτει και σε άλλα άτομα στο μπαρ την πήρα και φύγαμε. Πρέπει να ζαλίστηκε αρκετά, γνώμη μου είναι όμως ότι τα είχε 400, την άλλη μερα θυμόταν τα πάντα...

Πήγαμε σπίτι της. Εκεί να μην τα πολυλογώ, αφού έφτασε να μείνει με το εσώρουχο, μου ζήτησε να το κάνουμε και αν έχω προφυλακτικό. Της είπα \"δε θέλω να το κάνουμε έτσι, και αύριο να μου λές ήμουνα μεθυσμένη και δεν ήξερα τι έκανα\". Τελικώς αρκέστηκε σε κάποια \"ορ ντέβρ\" ετσι για να μη την αφήσω παραπονεμένη, και κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα.

ΟΜΩΣ

δεν έδειξε ούτε να είναι ερωτευμένη μαζί μου ούτε ότι το πάει για σχέση το πράγμα... ετσι κατάλαβα. Θα μου πείς, λίγες εβδομάδες ουσιαστικά βγαίνετε οι δυό σας. Οκ, δε βιάζομαι, αλλά να με δεί απλά σα \"τιρμπουσόν\" κι εγώ εκείνη σα τρόπαιο, άραγε αρκεί; Εγώ έχω κάποια αισθήματα για κείνη, την πάω πολύ, και μου λείπει κι όλας. Εκείνη, αν κατάλαβα, όταν πιεί δείχνει ότι ψάχνει κάποιον να την \"ξεπαρθενιάσει\" αλλά χωρίς συναισθηματική δέσμευση. Μύλος.

Δεν μου αρέσει οτι ανακάλυψα πώς το αλκοόλ την κάνει να ξεπερνάει τις αναστολές τις, ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΘΥΣΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΦΟΡΑ...! Εχουμε και κάποια αξιοπρέπεια, και στην τελική ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΞΕΠΑΡΘΕΝΙΑΣΜΑ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ...

Οπότε ο τίτλος \"Πώς θα ξεπεράσει τις αναστολές της η παρθένα; \" ας ερμηνευτεί ώς \"... και θα μου ανοιχτεί συναισθηματικά πρώτα και έπειτα ερωτικά\".

Διότι μου ομολόγησε ότι τους βγάζει όλους σκάρτους, και με τον \"πρώην\", ενώ συμφώνησε να κάνουν έρωτα, τη δεδομένη στιγμή τον... έσπρωξε, και αυτός \"τα πήρε\" και χωρίσανε...

αλεξ εγω στα ελεγα. προσεχε γιατι στο τελος θα εισαι εσυ ο χαμενος της υποθεσης. θα πας για μαλλι και θα βγεις και κουρεμενος. παρθενα-ξεπαρθενα προσεχε, γιατι ισως παιζει μαζι σου. δεν εχει μπεσα. η συμβουλη μου ειναι να προχωρησεις με το ποτο και θα ειστε ολοι ευχαριστημενοι, αλλιως αστο... πανε για αλλα

lost_world
10-10-2009, 02:44
καλα θα τρελαθω. ρε κρινε τι εκανες; εδιωξες τον κιπ απο εδω; ε δεν ειμαστε καλα. διαβασα τα μηνυματα περι παρτουζων και αρχισα να ξερναω απο τα ματια. και μιλας εσυ για παρτουζες που μου προτεινεις να βρεθουμε με τις δικες μας? τι εχεις στο μυαλο σου; πραγματικα τωρα, εισαι με τα καλα σου? ασε αγορι μου καλο. συνεχισε να πορευεσαι μονος σου. αυτη ειναι η μοιρα σου. τζαμπα προσπαθεις να βγεις για καφε με ατομα απο εδω μεσα. λαθος τροπο διαλεξες. ημαρτον ρε π0υστη μου

lost_world
10-10-2009, 02:47
ρε κρινε δεν εχεις καν την στοιχειωδη αισθηση του χιουμορ και δεν αντιλαμβανεσαι καν τα λογοπαιγνια και τα σχηματα λογου και μου λες οτι γ@μ@ς κιολας; ξερω, σε βαζω δυσκολες λεξεις αλλα καθεται γυναικα μαζι σου; πως να σε παρει ο αλλος στα σοβαρα ετσι!!!

krino
10-10-2009, 09:45
απαντω συνοπτικα σε αυτο σου το ποστ,
γιατι το αλλο ειναι διαλογος κωφων,
οπως και αυτο αλλωστε αλλα εδω γλυτωνουμε χρονο.....

καλα θα τρελαθω. ρε κρινε τι εκανες; εδιωξες τον κιπ απο εδω; ε δεν ειμαστε καλα.

δεμ εχω διωξει ποτε μου κανενα.
Μηπως νομιζεις οτι εχω κατι παραπανω απο εσενα εδω μεσα?
Ενας απλος χρηστης ειμαι οπως ολοι.
Χωρο εχει για ολους εδω.
Τωρα για το οτι δεν εισαι καλα....

διαβασα τα μηνυματα περι παρτουζων και αρχισα να ξερναω απο τα ματια. και μιλας εσυ για παρτουζες που μου προτεινεις να βρεθουμε με τις δικες μας? τι εχεις στο μυαλο σου; πραγματικα τωρα, εισαι με τα καλα σου? ασε αγορι μου καλο. συνεχισε να πορευεσαι μονος σου. αυτη ειναι η μοιρα σου. τζαμπα προσπαθεις να βγεις για καφε με ατομα απο εδω μεσα. λαθος τροπο διαλεξες. ημαρτον ρε π0υστη μου

δεν με ενδιαφερει να πιω για καφε με κανενα.
Ωστοσο εχεις βγαλει αποψη για μενα και μαλιστα δειχνεις να ξερεις παρα πολλα για μενα.
Σε αυτες τις; περιπτωσεις, το μονο που παιζει,
ειναι να φυγουμε απο την ιστορια του πληκτρολογιου και να περασουμε στο f2f, οπου εκει τελειωνει το στορυ των φαντασματων.

Τελικα επιλεγεις να μενεις σαν φαντασμα,
κανενα προβλημα.

krino
10-10-2009, 09:47
ρε κρινε δεν εχεις καν την στοιχειωδη αισθηση του χιουμορ και δεν αντιλαμβανεσαι καν τα λογοπαιγνια και τα σχηματα λογου και μου λες οτι γ@μ@ς κιολας; ξερω, σε βαζω δυσκολες λεξεις αλλα καθεται γυναικα μαζι σου; πως να σε παρει ο αλλος στα σοβαρα ετσι!!!

αντιλαμβανομαι οτι θελω και οπως θελω,
δεν ειμαι υποχρεωμενος να κανω λογοπαιγνια με τον οποιοδηποτε.

Αν δεν με παιρνεις εσυ στα σοβαρα, ειναι κατι που θα το αντεξω.....

Λυσε μου μια απορια,
ποσο χρονων εισαι?
Εχω μια αισθηση οτι συζηταμε τσαμπα....
:D

vince
10-10-2009, 11:39
Διαβασε κατι που εγραψα πριν,
το να εισαι ψυχικα ασθενης,
δεν σου δινει ασυλο να νομιζεις οτι υπερβαινεις οτι κανουν και οι υπολοιποι ανθρωποι.

Επειδή αναφέρεσαι σε μένα προσωπικά, περί ασύλου, όπως λες θα σου πω δυο λογάκια. Ποτέ μα ποτέ όσο καιρό γράφω εδώ μέσα δεν έχω καλύψει τα ελαττώματα μου ή τα σύνδρομα καθυστέρησης μου (σε αντίθεση με όλους εσάς τους \"έξυπνους\") ή την ιδιότυπη λογική μου ως ένας ψυχικά άρρωστος για να δικαιολογήσω την συμπεριφορά μου προς τους βούδες του φορουμ. Πρόσεξε έχω μελετήσει την συμπεριφορά μου σε γενικό πλαίσιο με βάση την όποια πάθηση μου ΕΤΥΧΕ στην ζωή. Επειδή όμως καλά θα κάνεις να σκεφτείς προτού με κατηγορήσεις ξανά μάθε το εξής. Δεν θεωρώ τον εαυτό μου ούτε καλύτερο, ούτε χειρότερο από σένα ή άλλους εδώ μέσα. Αισθάνομαι όμως ότι έχω δώσει τροφή για σκέψη σε όσους δεν στερούν την νοημοσύνη τους μέσα σε ένα κλειστό οπτικό πεδίο.

Εφόσον επιθυμείς να συνεχίσεις να μιλάς για άσυλο, εσύ και τα υπόλοιπα μέλη της κατηγορίας σου, καλύτερα να συνεχίζεις να το κάνεις και σε κάθε νέο μέλος που κάνει εγγραφή εδώ ..έτσι για να καταλάβει εξαρχής που δημοσιοποιεί τα εσώψυχα του.

Καλή σου μέρα και μέχρι να καταλάβεις κάποια στιγμή τι συμβαίνει πέρα από εκεί που φτάνει το μάτι σου καληνύχτα.

krino
10-10-2009, 11:50

Επειδή αναφέρεσαι σε μένα προσωπικά, περί ασύλου,

ξεκινησες λαθος, αρα και ολο το μυνημα σου ειναι λαθος.
Φυσικα και δεν αναφερομαι σε εσενα προσωπικα.
Ουτε και σε καποιον ειδικα.

Αναφερομαι σε ολους, που κατα καιρους βαζουν, το παραπανω που εκανες κουοτ, και το χρησιμοποιουν σαν τετοιο.
Θεωρω οτι δεν το κανουν χωρις συνειδηση, αλλα εν γνωση τους.
Και αυτο εμενα προσωπικα με ενοχλει, οποιος και να το κανει.

Ξερεις,
εδω μεσα κανω ενα λαθος:
Πρωτα βλεπω ανθρωπους, και μετα βλεπω ανθρωπους με προβληματα.

όπως λες θα σου πω δυο λογάκια. Ποτέ μα ποτέ όσο καιρό γράφω εδώ μέσα δεν έχω καλύψει τα ελαττώματα μου ή τα σύνδρομα καθυστέρησης μου (σε αντίθεση με όλους εσάς τους \"έξυπνους\") ή την ιδιότυπη λογική μου ως ένας ψυχικά άρρωστος για να δικαιολογήσω την συμπεριφορά μου προς τους βούδες του φορουμ. Πρόσεξε έχω μελετήσει την συμπεριφορά μου σε γενικό πλαίσιο με βάση την όποια πάθηση μου ΕΤΥΧΕ στην ζωή.

επειδη εχεις εμμονη με το προσωπικο,
θα σου απαντησω προσωπικα.
Συμφωνα απολυτα με τα παραπανω που γραφεις,
οσον αφορα αποκλειστικα το ατομο σου.
Περα απο κει ομως υπαρχουν διαφοροποιησεις.

Επειδή όμως καλά θα κάνεις να σκεφτείς προτού με κατηγορήσεις ξανά μάθε το εξής.

δεν μου εχεις δωσει λαβες για να σε κατηγορησω.
Αυτο δεν σημαινει οτι αμα μου δωσεις δεν θα το κανω.
Μην προτρεχεις ομως να βρεις κατι ενω δεν υπαρχει.
Ασε να γινει και βλεπουμε.

Δεν θεωρώ τον εαυτό μου ούτε καλύτερο, ούτε χειρότερο από σένα ή άλλους εδώ μέσα.

χαιρομαι που το λες αυτο,
ειναι η αγαπημενη μου ατακα για το προσωπο μου.
Και ειναι μεγαλο κερδος να αισθανεται καποιος ετσι.

Αισθάνομαι όμως ότι έχω δώσει τροφή για σκέψη σε όσους δεν στερούν την νοημοσύνη τους με ένα κλειστό οπτικό πεδίο.

δεν εχω αντιληφθει κατι τετοιο που λες.
Η εντυπωση μου ειναι οτι εισαι ενα ηπιο τονων ατομο.

Καλή σου μέρα και μέχρι να καταλάβεις κάποια στιγμή πέρα από εκεί που φτάνει το μάτι σου καληνύχτα.

Μην μπαινεις σε αυτο το τριπ βινς....
αδικεις τον εαυτο σου, χεσε με εμενα.
Ελαχιστη σημασια εχει αν σε αδικω εγω.
Σημασια εχει που στοχοποιεις τον εαυτο σου, αδικα και χωρις λογο.
Και αυτο για μενα μου λεει κατι.....

Να θυμασαι βινς,
οτι μπορει να ειμαι σκληρος,
αλλα ποτε μα ποτε, δεν εχω αδικησει κανενα στη ζωη μου.
Και πιστεψε με εχω γνωρισει παρα πολυ κοσμο και γνωριζω τι λεω.

Οτι εχω πει μεχρι σημερα, υπαρχει λογος που το εχω κανει.
Για μενα το κερδος που εχει να κανει καποιος που τον εχω κατηγορησει, ειναι να βρει το κουραγιο να διαπιστωσει μηπως εχω δικαιο.
Απο κει και περα να ξερεις,
η ζωη σου, η ζωη του ταδε κλπ κλπ,
ειναι δικη σου - δικη του.
Ας κανει ο καθενας οτι νομιζει, εγω ειπα οτι νομιζω οτι επρεπε και περα απο αυτο δεν μου πεφτει λογος.

vince
10-10-2009, 11:59
Να θυμασαι βινς,
οτι μπορει να ειμαι σκληρος,
αλλα ποτε μα ποτε, δεν εχω αδικησει κανενα στη ζωη μου.
Και πιστεψε με εχω γνωρισει παρα πολυ κοσμο και γνωριζω τι λεω.

Οτι εχω πει μεχρι σημερα, υπαρχει λογος που το εχω κανει.
Για μενα το κερδος που εχει να κανει καποιος που τον εχω κατηγορησει, ειναι να βρει το κουραγιο να διαπιστωσει μηπως εχω δικαιο.
Απο κει και περα να ξερεις,
η ζωη σου, η ζωη του ταδε κλπ κλπ,
ειναι δικη σου - δικη του.
Ας κανει ο καθενας οτι νομιζει, εγω ειπα οτι νομιζω οτι επρεπε και περα απο αυτο δεν μου πεφτει λογος.

Χεχ, πολλές φορές έχω κατηγορήσει τον εαυτό μου ασχέτως λόγων. Είναι ένα πρόβλημα και αυτό..

Θα μπορούσα να ερμηνεύσω το μήνυμα σου διαφορετικά και να διάβαζες κάτι πιο απρόσωπο. Όμως δεν φοβάμαι την αυτοκριτική. Με απωθεί βέβαια η ανικανότητα αυτοκριτικής.. Όσο για το δίκαιο.. είναι μια κατασκευή. Εντός και εκτός.

krino
10-10-2009, 12:18

Όμως δεν φοβάμαι την αυτοκριτική.

και σε πληροφορω οτι πολυ καλα κανεις.
Αν κανεις αυτοκριτικη,
εσυ θα βγεις κερδισμενος και αυτο αν το επιτυχεις δεν χρειαζεται να κανεις ανακοινωσεις για τα αποτελεσματα.

Φτανει που το ξερεις εσυ.

Δικαιο (η δικαιοσυνη) γενικα μιλωντας,
δεν υπαρχει.
Ο καθενας εχει το δικαιο του, νομιζωντας οτι οι αλλοι εχουν αδικο και αναποδα.

Αρα οταν μιλαω για δικαιο,
μιλαω για κατι οπως το βλεπω εγω και οχι ολος ο πλανητης.
Μιλαω για το δικο μου δικαιο και μονο.
Αν τελικα ισχυει, αυτο φαινεται πολυ αργοτερα σε ενα βαθος χρονου.

Εγω παιρνω τα ρισκα μου,
και αφηνω το χρονο να με δικαιωσει η οχι.
Πανω απο ολα ομως,
προτιμω να λεω την γνωμη μου, παρα να την κραταω για την παρτη μου για να κραταω δηθεν ισορροπιες.
Οι ισορροπιες ειναι κατι που παντα μου την εδινε.

Οπως και τα δηθεν,
θελω και απαιτω καθαρες σχεσεις.
Αυτοι που εκτιμω θελω να το ξερουν οπως και αυτοι που δεν εκτιμω θελω παλι να το ξερουν.
Το ιδιο απαιτω και απο τους αλλους.

πανος12345
10-10-2009, 12:28

πλακα κανεις τωρα πανο ε? δε γεννηθηκαμε ολοι πανω στους υπολογιστες ρε πανο ουτε ειμαι καμμενος σαν εσενα η τον κρινο το φιλαρακι σου, (που το προσβαλα αφου με προσβαλε πρωτος εντελως αναιτια), με την τεχνολογια. οταν εφυγα απο εδω το τελευταιο που με ενδιεφερε ηταν τι αφηνα πισω στο φορουμ στην ψυχολογικη κατασταση που ημουνα. δεν εκατσα να το ψαξω καθολου. αυτα ομως δεν τα γραφει μεσα στις βιβλιογραφιες πανο μου. ειδικα εσυ που εισαι και μεγαλος ανθρωπος και μορφωμενος θα επρεπε να βαζεις πρωτα το μυαλο σου να δουλευει πριν πεταξεις κοτσανες και δε θα επρεπε να εκθετεις ετσι αδικα τον εαυτο σου. Δεν σου ταιριαζει ο ρολος του εξυπνακια. Αντιμετωπιζεις ενα σοβαρο προβλημα το οποιο το σεβομαι και ευχομαι να ξεπερασεις με τον καλυτερο δυνατο τροπο. Πρεπει να επικεντρωθεις σε αυτο και να εισαι πιο συγκροτημενος.Μην αφηνεις ασκοπους συναισθηματισμους να σε επηρεαζουν.Νασαι καλα και παντα φιλικα. Καλο σου βραδυ
επειδη το ψαξες καλα να βρεις το προβλημα που αντιμετωπιζω αλλα κυριβς επιδη δεν μου δινεις την εντυπωση οτι το βρηκες θα σε βοηθησω λιγο
Εισαι εσυ ο πολιτης που θελει οι αλλοι να κανουν αυτα που ο ιδιος αρνηται να κανει μονος του για τον εαυτο του !
αυτα τιποτα αλλο

lost_world
10-10-2009, 17:37

επειδη το ψαξες καλα να βρεις το προβλημα που αντιμετωπιζω αλλα κυριβς επιδη δεν μου δινεις την εντυπωση οτι το βρηκες θα σε βοηθησω λιγο
Εισαι εσυ ο πολιτης που θελει οι αλλοι να κανουν αυτα που ο ιδιος αρνηται να κανει μονος του για τον εαυτο του !
αυτα τιποτα αλλο
ενταξει πανο :) και σορρυ αν σε αναστατωσα

πανος12345
10-10-2009, 18:38

αυτα τιποτα αλλο
ενταξει πανο :) και σορρυ αν σε αναστατωσα
αν με ανστατωσες καλα εκανες γιατι ερχομενος εδω δεν ηρθα για να χασμουριεμαι και να αποκοιμιεμαι πανω στα πληκτρολογια αλλα για να δωσω την μαχη εναντια στα στερεοτυπα που μας εχουν οδηγησει εδω σημερα γιαυτο μην ανησυχεις καθλου γιαμενα
Κοιτα μοναχα τι μπορεις να προσφερεις στον εαυτο σου απο μονος σου πριν το ζητησεις απο τους αλλους !

Triella
11-10-2009, 00:07
Φιλε Αλεξανδρε, παρε τη συμβουλη μου η οποια προερχεται απο πολυ προσφατη (λιγων ημερων) εμπειρια, και ομολογω οτι εκανα το λαθος εγω η ιδια απο την αρχη....
Το οτι κανατε υποθεσεις με τις λεξεις \"αν\" και \"οταν\".....ειναι λαθος....Αν η γιαγια μου ειχε καρουλια θα ηταν καρο...Εφοσον εχετε κανει καποιες συζητησεις, μετα απο μια διαρκεια μερικων εβδομαδων, αρχιζε να τη ρωτας πραγματα που αφορουν ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ και αφορουν το τωρα....τα συναισθηματα σας με λιγα λογια...αρχικα ρωτα την εκεινη ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ για σενα και αν θα ηθελε να κανει κατι σοβαρο. Τωρα αν σου δωσει αρνητικη η θετικη απαντηση, πες της και εσυ μετα τι σκεφτεσαι και οτι θελεις να κανεις κατι σοβαρο για να κοψεις αντιδραση. Προς θεου ΜΗΝ αφησεις να αιωρουνται υποθετικες εξελιξεις με βαση μονο αυτα που ειδες....ΜΙΛΑ της... ζητα εξηγησεις, δωσε τις δικες σου, στο σημειο που εσυ κρινεις δυνατο και προσπαθησε να αποφυγεις τις γενικοτητες. Μιλα ξεκαθαρα και θα το εκτιμησει...Και θα κανει το ιδιο...
Εμενα μου λειπει αυτο γιατι δεν μου το εχουν κανει ποτε και προσφατα απλα ξαναβιωσα την πληρη αδιαφορια, χωρις καποια εξηγηση. Το λαθος που εκανα, ηταν οταν ηρθε η ωρα να ξεκαθαρισουμε τα πραγματα, επειδη ενιωθε αβολα, του εδωσα το ελευθερο να μου απαντησει οποτε εκεινος το θεωρουσε σωστο...και φυσικα δεν μου ειπε ποτε...την εκανε με μικρα πηδηματακια...Πιστεψα πραγματα μοναχα που εβλεπα και δεν σκεφτηκα να τα ακουσω κιολας...

Επομενως τα φαινομενα απατουν..μεχρι να το ακουσεις απο το στομα της, μην υποθετεις τιποτα γιατι αυτο θα φερει και τους δυο σε δυσκολη θεση, και θα χαλασει η καλη σχεση μεταξυ σας...
προφανως επειδη δεν εχει ξανακανει καποια σχεση με καποιον, το ποτο να την βοηθησε αρκετα για αρχη. Δεν ειναι ευκολο για μια κοπελα στα 21 της να ειναι παρθενα και να βρει αγορι, οταν ξερει οτι οι περισσοτερες φιλες της το εχουν κανει απο τα 15,16 και εχουν ηδη εμπειριες που εκεινη δεν εχει....νιωθει μονη της, και σαν αποκληρη απο τον γυναικειο πληθυσμο (και εγω εκανα αργα την πρωτη μου σεξουαλικη επαφη αλλα δεν το μετανιωσα)... Επισης αυτο που εχω καταλαβει ειναι την παρθενια την τελευταια φορα, την αντιμετωπιζει ο κοσμος σαν λεπρα, παρα σαν αρετη για την εγκρατεια μιας κοπελας.

Μην αγχωνεσαι, ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΤΕ τι αισθανεστε και φροντισε να της το πεις ξεμεθυστη. Δημιουργησε το καταλληλο σκηνικο με τις οδηγιες του Πανου, που ειναι πολυ ωραιες, και βαλτην να κανετε μια σοβαρη συζητηση για εσας τους 2.

Για τις σχεσεις πιστευω πλεον, οτι δεν πρεπει να πιστευεις μοναχα αυτο που ακους αλλα και αυτο που βλεπεις και το αντιστροφο.Αυτα τα δυο ειναι αμφιδρομα και πανε παντα μαζι και κανενα ξεχωριστα αν θες να ξερεις που πατας για να μην ταλαιπωρεισαι συναισθηματικα.

Οσο για την παρθενια, ολα θα πανε κατευχην, μοναχα αν τα πειτε σοβαρα οπως σου ειπα παραπανω. Ο ερωτας θα ερθει απο μονος του, χωρις να το καταλαβεις...
υποθετω οτι προσπαθεις να βαλεις καποια πολυ στενα χρονικα ορια και αυτο πιεζει και εσενα αλλα και την κοπελα σου. Ξεχνα τα χρονικα ορια και απολαυσε το φλερτ μαζι της, που θα εξελιχθει σε κατι ομορφο...

Ελπιζω να τα φτιαξετε και να κανετε μια υγιη και ομορφη σχεση.

Φιλικα

Τριελλα

lost_world
11-10-2009, 00:35
αν με ανστατωσες καλα εκανες γιατι ερχομενος εδω δεν ηρθα για να χασμουριεμαι και να αποκοιμιεμαι πανω στα πληκτρολογια αλλα για να δωσω την μαχη εναντια στα στερεοτυπα που μας εχουν οδηγησει εδω σημερα γιαυτο μην ανησυχεις καθλου γιαμενα
Κοιτα μοναχα τι μπορεις να προσφερεις στον εαυτο σου απο μονος σου πριν το ζητησεις απο τους αλλους !
επειδη ξερω πως ενδιαφερεσαι πραγματικα πανο, να μην ανησυχεις για μενα. διανυω την πιο ευτυχισμενη περιοδο της ζωης μου

alexandergreek
11-10-2009, 07:32
αλεξ εγω στα ελεγα. προσεχε γιατι στο τελος θα εισαι εσυ ο χαμενος της υποθεσης. θα πας για μαλλι και θα βγεις και κουρεμενος. παρθενα-ξεπαρθενα προσεχε, γιατι ισως παιζει μαζι σου. δεν εχει μπεσα. η συμβουλη μου ειναι να προχωρησεις με το ποτο και θα ειστε ολοι ευχαριστημενοι, αλλιως αστο... πανε για αλλα
Ισως έτσι είναι αγαπητέ lost world... δε φαίνεται να έχει μπέσα. Αλλά το να προχωρήσω μαζί της, με το ποτό, θα το δεχτώ μόνο με λογικές ποσότητες για τα δεδομενα της , ήτοι 1 ποτήρι μόνο.Ισα ισα για ενα αισιόδοξο χαλάρωμα.

Ερώτημα: Αν υποθέσουμε ότι δεν έχει αισθήματα για μένα, μου αρκεί το ότι θα μου δοθεί σωματικά, μόνο και μόνο επειδή νιώθει αρκετά άνετα μαζί μου και με την αποδοχή της απειρίας της; Σωστά ειπώθηκε, μου το εκμυστηρεύτηκε και ίδια, οι άντρες σήμερα βλέπουν σα μειονέκτημα την παρθενια!!

Και φυσικά αυτό την κάνει να αισθάνεται άβολα.

Αλλά και πάλι, το ότι εγώ είμαι αποδεκτικός και αισθάνομαι και όμορφα κοντά της, δεν αρκεί για να προχωρήσουμε, δεν είπα κατ\'ανάγκη να είναι 100% ερωτευμένη μαζί μου εδώ και τώρα, αλλά το να πάμε μαζί στο κρεβάτι, και την άλλη μέρα να μου πεί \"οκ ευχαριστώ, τώρα είμαστε πάλι φιλαράκια\", μου αρέσει εμένα; Να νιώσω σα τον \"ξεπαρθενευτή κηφήνα\" που εκδιώκεται απο την κυψέλη, μόλις εκπληρωθεί ο ρόλος του;

Πώς αλλάξαν οι καιροί και οι ρόλοι...

Μήπως να σκεφτώ με τον κλασσικό , αντρικό, \"τροπαιακό\" ρόλο, και να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι;

...και μόνοι;

alexandergreek
11-10-2009, 07:42
Originally posted by Triella
Φιλε Αλεξανδρε, παρε τη συμβουλη μου η οποια προερχεται απο πολυ προσφατη (λιγων ημερων) εμπειρια, και ομολογω οτι εκανα το λαθος εγω η ιδια απο την αρχη....
[...] αρχιζε να τη ρωτας πραγματα που αφορουν ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ και αφορουν το τωρα....τα συναισθηματα σας με λιγα λογια...αρχικα ρωτα την εκεινη ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ για σενα και αν θα ηθελε να κανει κατι σοβαρο.[...] Επισης αυτο που εχω καταλαβει ειναι την παρθενια την τελευταια φορα, την αντιμετωπιζει ο κοσμος σαν λεπρα, παρα σαν αρετη για την εγκρατεια μιας κοπελας.
[...] Για τις σχεσεις πιστευω πλεον, οτι δεν πρεπει να πιστευεις μοναχα αυτο που ακους αλλα και αυτο που βλεπεις και το αντιστροφο.Αυτα τα δυο ειναι αμφιδρομα και πανε παντα μαζι και κανενα ξεχωριστα αν θες να ξερεις που πατας για να μην ταλαιπωρεισαι συναισθηματικα.Τριελλα
Αγαπητή Τριέλλα, είπες μερικά πολύ ωραία πράγματα...

1. Στις σχέσεις \"δεν πρεπει να πιστευεις μοναχα αυτο που ακους αλλα και αυτο που βλεπεις και το αντιστροφο\". Εδώ λαμβάνω αντιφατικά μηνύματα. Απο τη μία μου λέει να πάω να αγοράσω προφυλακτικό, απο την άλλη μεθάει και κολλάει στο μπάρ μπροστά μου σε άλλους, και τη μαζεύω...

2. Είπες να κάνουμε κουβέντα. Αν και μέχρι τώρα προσδιορίσαμε τη σχέση ως φιλική, και εγώ δεν \"μπήκα\" και πολύ για να μη φάω απόρριψη. Φυσικά μπορώ να κάνω το απλό ερώτημα, \"αν είμαστε φίλοι γιατί ήθελες να κάνουμε έρωτα\";

3. \"την παρθενια [...] , την αντιμετωπιζει ο κοσμος σαν λεπρα, παρα σαν αρετη για την εγκρατεια μιας κοπελας. \" Αυτό το ομολογεί και η ίδια...

...αν δε κατευθύνουμε κι εμείς λίγο τις εξελίξεις, θα μας τρελάνουν τα καψόνια των γυναικών. Αλλά, άραγε, αν μια γυναίκα μας αγαπάει αληθινά, θα μας κάνει καψόνια;

...όποτε ήμουν άτεγκτος και σηκωνόμουνα και έφευγα, και δεν έδινα και πολλά μέσα στη σχέση, η τότε κοπέλα μου στεκόταν σούζα. Τώρα που έγινα τρυφερός, δοτικός κλπ κλπ, με τρέχουν... Βέβαια δεν είμαι ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ τρυφερός αλλά... πάει η παλιά καλή μαγκιά.

... και όπως μου είπε ένα πρωην φλέρτ που με βρήκε αρκετά χρόνια μετά, στο facebook, \"θέλω πίσω τον παλιό Αλέξανδρο, που ήξερε την αξία του και είχε τσαμπουκά\".

...ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ.

...αλλά οι όμορφες με τρέχουν....

ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΟΜΟΡΦΕΣ ΜΕ ΤΡΕΧΟΥΝ;

Εντάξει, κατανοητό να ξέρουν την αξία τους, αλλά δε μπορώ αυτό το χάλι... εγώ φταίω που τις έχω δώσει πολύ αξία, και η ελληνική κοινωνία επίσης...

alexandergreek
11-10-2009, 07:49
Τελικά, τείνω να καταλήξω στο ότι \"θα δώσω χρόνο στη σχέση να δούμε αν υπάρχει σχέση πρωτ\'απ\'όλα, και μετά θα έρθει το κρεβάτι\".

Δηλαδή και να μου ζητήσει να κάνουμε έρωτα, θα αρνηθώ λέγοντας \"είναι νωρίς ακομη, να δούμε πρώτα τι νιώθουμε ο ένας για τον άλλο και αν νιώθουμε κάτι\".

Δεν ξέρω αν σας φαίνεται μη-επιβητορική στάση, αλλά τι να κάνουμε, δεν εχουμε μόνο πουλι, έχουμε και καρδιά...

...σκέψεις κάνω, δε το αποφάσισα ακόμα...

alexandergreek
11-10-2009, 07:53
Σχήμα οξύμωρο: Πώς άλλαξε το σκεπτικό μου απο την πρώτη μου δημοσίευση στο θέμα!!

Θα μπορούσε δηλαδή η κοπέλα, να ανοίξει topic \'Είμαι παρθένα και δεν ξέρω αν τον θέλω για σχέση. Πώς μπορώ να τον κάνω να ξεπεράσει τις αναστολές του και να τον ρίξω στο κρεβάτι;\" !!!!!!!!!!! :P :P

Empneustns
11-10-2009, 10:19
μηπως το ξεφτυλιζετε το θεμα;σε θελει,την θελεις.η εποχη μας ειναι εποχη της ταχυτητας.ειναι φανερο πως το κοριτσι θελει.εγω αν ημουν κοπελα θα σκεφτομουν στο φιναλε μηπως δεν θελεις εσυ;ελευθερα παιδια ειστε,αδεσμευτα.καντε το πρωτο βημα μπας και προχωρησει και παραπερα.εξ αλλου να ξερεις πως αν δεν της αρεσει η δεν σου αρεσει η πραξη,και δεν υπαρχει και η πνευματικη ελξη καποια στιγμη απο μονο του θα εξασθενισει.αν δεν εισαι εσυ θα ειναι καποιος αλλος.τι σε κανει να πιστευεις πως ο αλλος θα την προσεξει παραπανω απο σενα.αφηστε τα χαζα και κοιταξτε να νοιωσετε ομορφα,τα λεγομενα σου δειχνουν πως ενδιαφερεσαι.και προσεξε μην πληγωθεις,παρθενα ξεπαρθενα οι περισσοτερες γυναικες σημερα (και αντρες) δεν καταλαβαινουν τιποτα,ο εαυτουλης τους πανω απο ολα....

πανος12345
11-10-2009, 11:18

επειδη ξερω πως ενδιαφερεσαι πραγματικα πανο, να μην ανησυχεις για μενα. διανυω την πιο ευτυχισμενη περιοδο της ζωης μου
καλη συνεχεια λοιπον!

Triella
11-10-2009, 12:05

[...] αρχιζε να τη ρωτας πραγματα που αφορουν ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ και αφορουν το τωρα....τα συναισθηματα σας με λιγα λογια...αρχικα ρωτα την εκεινη ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ για σενα και αν θα ηθελε να κανει κατι σοβαρο.[...] Επισης αυτο που εχω καταλαβει ειναι την παρθενια την τελευταια φορα, την αντιμετωπιζει ο κοσμος σαν λεπρα, παρα σαν αρετη για την εγκρατεια μιας κοπελας.
[...] Για τις σχεσεις πιστευω πλεον, οτι δεν πρεπει να πιστευεις μοναχα αυτο που ακους αλλα και αυτο που βλεπεις και το αντιστροφο.Αυτα τα δυο ειναι αμφιδρομα και πανε παντα μαζι και κανενα ξεχωριστα αν θες να ξερεις που πατας για να μην ταλαιπωρεισαι συναισθηματικα.Τριελλα
Αγαπητή Τριέλλα, είπες μερικά πολύ ωραία πράγματα...

1. Στις σχέσεις \"δεν πρεπει να πιστευεις μοναχα αυτο που ακους αλλα και αυτο που βλεπεις και το αντιστροφο\". Εδώ λαμβάνω αντιφατικά μηνύματα. Απο τη μία μου λέει να πάω να αγοράσω προφυλακτικό, απο την άλλη μεθάει και κολλάει στο μπάρ μπροστά μου σε άλλους, και τη μαζεύω...

2. Είπες να κάνουμε κουβέντα. Αν και μέχρι τώρα προσδιορίσαμε τη σχέση ως φιλική, και εγώ δεν \"μπήκα\" και πολύ για να μη φάω απόρριψη. Φυσικά μπορώ να κάνω το απλό ερώτημα, \"αν είμαστε φίλοι γιατί ήθελες να κάνουμε έρωτα\";

3. \"την παρθενια [...] , την αντιμετωπιζει ο κοσμος σαν λεπρα, παρα σαν αρετη για την εγκρατεια μιας κοπελας. \" Αυτό το ομολογεί και η ίδια...

...αν δε κατευθύνουμε κι εμείς λίγο τις εξελίξεις, θα μας τρελάνουν τα καψόνια των γυναικών. Αλλά, άραγε, αν μια γυναίκα μας αγαπάει αληθινά, θα μας κάνει καψόνια;

...όποτε ήμουν άτεγκτος και σηκωνόμουνα και έφευγα, και δεν έδινα και πολλά μέσα στη σχέση, η τότε κοπέλα μου στεκόταν σούζα. Τώρα που έγινα τρυφερός, δοτικός κλπ κλπ, με τρέχουν... Βέβαια δεν είμαι ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ τρυφερός αλλά... πάει η παλιά καλή μαγκιά.

... και όπως μου είπε ένα πρωην φλέρτ που με βρήκε αρκετά χρόνια μετά, στο facebook, \"θέλω πίσω τον παλιό Αλέξανδρο, που ήξερε την αξία του και είχε τσαμπουκά\".

...ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ.

...αλλά οι όμορφες με τρέχουν....

ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΟΜΟΡΦΕΣ ΜΕ ΤΡΕΧΟΥΝ;

Εντάξει, κατανοητό να ξέρουν την αξία τους, αλλά δε μπορώ αυτό το χάλι... εγώ φταίω που τις έχω δώσει πολύ αξία, και η ελληνική κοινωνία επίσης...

Φιλε Αλεξανδρε, ειπες μερικες αληθειες...απο οτι καταλαβα ειχες αυτο που λεμε ανδρισμος, ανδρικη αξιοπρεπεια και σε οποιον αρεσεις...αμα δεν αρεσεις δεν θα μπορεσεις...μπορει στην πορεια να ηθελες να εισαι πιο ηρεμος και πιο γλυκος...
και εδω περα ερχομαστε στο εξης θεμα....
ειτε αντρας εισαι...ειτε γυναικα...εν τελει την ταλαιπωρια σου...την θελεις...αυτη η δυσκολια στο να κατακτησεις καποιον ειναι το ζουμι της υποθεσης. Τα καψονια τα κανουν ανθρωποι ανεξαρτητος φυλου...και εσυ τα εκανες (δεν το λεω αρνητικα)... Ο τσαμπουκας που ειχες ηταν αυτος που ιντριγκαρε τις κοπελες και τις εκανε να καταλαβουν οτι δεν εισαι του χεριου τους και οτι εισαι επιβλητικος. Οι γυναικες θελουν τους αντρες να δειχνουν και να ειναι δυνατοι. Δεν σου λεω \"ο αντρας ο πολλα βαρυς που βαραει και δερνει\"...αλλα αυτο που ξαναειπα και πριν ανδρικη αξιοπρεπεια...

Σου αρεσει θελεις να κανεις σχεση μαζι της....αν παιζει μαζι σου, ειναι, γιατι ειναι η πρωτη της ερωτικη επαφη, και επειδη το καταλαβε, μπορει να το εκμεταλλευεται...(σου λεει τελικα αξιζω...και καβαλαει το καλαμι)...ενας λογος παραπανω που ειναι παρθενα και τωρα βγαινει τσαρκα που λενε...και οταν βγαινεις για πρωτη φορα τσαρκα...οπως και να το κανουμε γλυκαινεσαι και νομιζεις οτι εχεις τον κοσμο στα ποδια σου. Αυτο ακριβως νιωθει και εκεινη. Ελα ομως που δεν ειναι ετσι...γιατι αν αρχισει και τρωει σκαμπυλακια (σε συμπεριφορα) τοτε θα ξυπνησει και θα καταλαβει...ειπαμε να ειστε ευγενικοι, τρυφεροι, το εχουμε αναγκη και αυτο...αλλα με μετρο.

Εφοσον δεν σου αρεσε καθολου η εντυπωση που σου εδωσε στο μπαρ και σε \"ξενερωσε\" λιγο....φροντισε να της το ξεκαθαρισεις και βαλε μπροστα την αξιοπρεπεια σου. Δεν θα γινεις εσυ χωμα για να ευχαριστησεις τον αλλον. Αν πραγματικα σε θελει και εκεινη, θα καταλαβει. Δειξε της με τη συμπεριφορα σου και με τα λογια σου, οτι τελικα την θελεις αλλα να προχωρησετε οποτε το νιωθετε ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ. Παντως να ξερεις, οτι βιαζεται να το κανει, γιατι τωρα που σε βρηκε, θελει να βγαλει αυτη τη \"λεπρα\" απο πανω της. Μην την κατηγορεις για αυτο εξ ολοκληρου γιατι ειναι αβγαλτη...αλλα βαλτην αντιμετωπη με τις πραξεις της.

alexandergreek
11-10-2009, 12:18
Originally posted by Empneustns
μηπως το ξεφτυλιζετε το θεμα;σε θελει,την θελεις.η εποχη μας ειναι εποχη της ταχυτητας.ειναι φανερο πως το κοριτσι θελει.εγω αν ημουν κοπελα θα σκεφτομουν στο φιναλε μηπως δεν θελεις εσυ;ελευθερα παιδια ειστε,αδεσμευτα.καντε το πρωτο βημα μπας και προχωρησει και παραπερα.εξ αλλου να ξερεις πως αν δεν της αρεσει η δεν σου αρεσει η πραξη,και δεν υπαρχει και η πνευματικη ελξη καποια στιγμη απο μονο του θα εξασθενισει.αν δεν εισαι εσυ θα ειναι καποιος αλλος.τι σε κανει να πιστευεις πως ο αλλος θα την προσεξει παραπανω απο σενα.αφηστε τα χαζα και κοιταξτε να νοιωσετε ομορφα,τα λεγομενα σου δειχνουν πως ενδιαφερεσαι.και προσεξε μην πληγωθεις,παρθενα ξεπαρθενα οι περισσοτερες γυναικες σημερα (και αντρες) δεν καταλαβαινουν τιποτα,ο εαυτουλης τους πανω απο ολα....
Σίγουρα εμπνέεις, αγαπητέ Εμπνευστή... ! Η στάση που προτείνεις είναι απλή, πρακτική, και χωρίς πολλά λόγια... Με βάζει σε πειρασμό να τη σκεφτώ, δε σου κρύβω.

\"και προσεξε μην πληγωθεις,παρθενα ξεπαρθενα οι περισσοτερες γυναικες σημερα (και αντρες) δεν καταλαβαινουν τιποτα,ο εαυτουλης τους πανω απο ολα....\" ελα μου ντε!!! Πόσο δίκιο έχεις... Ερωτας = κίνηση πρός τον άλλο, εγωϊσμός = περιχαράκωση στον εαυτό μας, εγωϊστικός έρωτας = κινούμαι πρός τον άλλο αλλά είμαι και κλεισμένος στον εαυτό μου = αντίφαση εν τοις όροις !!

Γι αυτό έλεγα να διερευνήσω αν ΟΝΤΩΣ υπάρχει έρωτας απο πλευράς της, άρα ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ, ή μήπως υπάρχει απλά μια εγωϊστική επιθυμία.

Διότι ο εγωϊσμός της θα με πληγώσει, ενώ ο έρωτάς της (όσο παραμένει) θα μου δώσει ζωή...

Remedy
11-10-2009, 13:41
βρε χρυσο μου,
τι να ερευνησεις και να διερευνησεις????
αυτες οι \"διερευνησεις\"γινονται σιγα- σιγα, στην πορεια των σχεσεων...εσυ τι εχεις στο μυαλο σου?μια περιοδο ερευνων και μετα ενα δεκαετες συμβολαιο οτι θαστε μαζι πιστοι κι αφοσιωμενοι?
δεν υπαρχουν τετοια πραγματα! Ο καθενας βλεπει την κορυφη του παγοβουνου κι αν του κανει, προχωραει......με κανεις να σκεφτομαι οτι εσυ εισαι ο παρθενος τελικα...

πανος12345
11-10-2009, 13:46
Originally posted by Remedy
βρε χρυσο μου,
αυτες οι \"διερευνησεις\"γινονται σιγα- σιγα, στην πορεια των σχεσεων...εσυ τι εχεις στο μυαλο σου?μια περιοδο ερευνων και μετα ενα δεκαετες συμβολαιο οτι θαστε μαζι πιστοι κι αφοσιωμενοι?
δεν υπαρχουν τετοια πραγματα! Ο καθενας βλεπει την κορυφη του παγοβουνου κι αν του κανει, προχωραει......με κανεις να σκεφτομαι οτι εσυ εισαι ο παρθενος τελικα...
συγχαρητηρια ρεμεντυ!
ακριβως το ιδιο πραγμα σκεφτηκα καιεγω απο την αρχη του ποστ!
ομως δεν παυει να ζηταει την βοηθεια μας ...
το ποτε θα σπασει το αυγο για να βγει απο μεσα το πουλακι δεν εξραταται μονο απο την κλωσσα ...

Remedy
11-10-2009, 14:24
πανο
τι αλλο να πει κανεις σε εναν νεαρο για μια σχεση που σκεφτεται αν θα κανει, απ το να ειναι ειλικρινης με τον εαυτο του και τον αλλο?

πανος12345
11-10-2009, 14:31
πανο
τι αλλο να πει κανεις σε εναν νεαρο για μια σχεση που σκεφτεται αν θα κανει, απ το να ειναι ειλικρινης με τον εαυτο του και τον αλλο?
σωστα ..μονο που ζηταει μια βοηθεια που δεν μπορω να του την δωσω ρεμεντυ μια που ποτε δεν μου αρεσαν οι παρθενες!
ειναι δουλεια νομιζω μιας απο τις γυναικες μας εδω να του δωσει καποια βοηθεια σχετικα με το τι μπορει να κανει μια παρθενα να κανει το επομενο βημα ! εγω σε παροιμοια περιπτωση , εκανα προσωπικα , ενα βημα προς τα κοκινα φαναρια !
δεν μου αρεσει η ιδεα να παραβιαζω πολυτιμα πραγματα που ανηκουν σε αλλους !

alexandergreek
11-10-2009, 15:07
βρε χρυσο μου,
Μα δεν υπάρχει σχέση ακόμα... υπάρχει ένα φλέρτ.
Και τί, αν η κοπέλα μου πεί μια μέρα (ξανα) \"έλα να το κάνουμε\", εγώ πρέπει να πετάξω απο τη χαρα μου;

Δεν είναι καλύτερα να γίνει στα πλαισια μιας σχεσης;

Εχω ακουσει τα παντα. Σε μια περίπτωση, της είπε η φίλη της να το κάνει μαζί του για πρώτη φορά, και μετά να τον χωρίσει, για να μη δεθεί μαζί του, και πήγε και εκτέλεσε οδηγίες! Μετα το σεξ του είπε ότι δεν της άρεσε, και τον χωρισε...

Ναι, ακόμα δε μου εχει εμπνεύσει καμιά εμπιστοσύνη, ναι, εχω καρδιά που μπορεί να πληγωθεί, ναι, το σεξ δεν ειναι αυτοσκοπός για μενα... αν πρόκειται μετά να μου φερθεί σαν \"ξεπαρθενευτη κηφηνα\".

Remedy
11-10-2009, 23:42

βρε χρυσο μου,
Μα δεν υπάρχει σχέση ακόμα... υπάρχει ένα φλέρτ.
Και τί, αν η κοπέλα μου πεί μια μέρα (ξανα) \"έλα να το κάνουμε\", εγώ πρέπει να πετάξω απο τη χαρα μου;

Δεν είναι καλύτερα να γίνει στα πλαισια μιας σχεσης;

Εχω ακουσει τα παντα. Σε μια περίπτωση, της είπε η φίλη της να το κάνει μαζί του για πρώτη φορά, και μετά να τον χωρίσει, για να μη δεθεί μαζί του, και πήγε και εκτέλεσε οδηγίες! Μετα το σεξ του είπε ότι δεν της άρεσε, και τον χωρισε...

Ναι, ακόμα δε μου εχει εμπνεύσει καμιά εμπιστοσύνη, ναι, εχω καρδιά που μπορεί να πληγωθεί, ναι, το σεξ δεν ειναι αυτοσκοπός για μενα... αν πρόκειται μετά να μου φερθεί σαν \"ξεπαρθενευτη κηφηνα\".

μα δεν σου λεω να προχωρησεις στην \"επεμβαση\"....
σου λεω να προχωρησεις μαζι της εαν και εφοσον κρινεις οτι σε ενδιαφερει...πρεπει να του βαλεις ονομα για να εμβαθυνετε συναισθηματικα αυτο που εχετε?
αν η παρεα σας σας ικανοποιει, το σεξ ειναι αδιαφορο ποτε ακριβως θαερθει, αλλα θα ερθει!οποτε το νοιωσετε και το θελησετε κι οι δυο...
κι αν δεν ερθει, απλα θα προσπερασει...

Triella
12-10-2009, 11:22
Αγορι μου μιλα της ντομπρα και ξεμπερδευε....δεν ειναι δυνατον να αναλωνεσαι συναισθηματικα και να σε αφηνει ετσι μετεωρο....αυτο ειναι χειροτερο απο το να σου πει οχι στην τελικη....
παρτην απο το χερακι, μιλα της πες της χυμα αυτο που πιστευεις και κυριως πες της (αν το νιωθεις)...οτι μπορει να σου αρεσει και να την φλερταρεις, αλλα δεν θα την κυνηγησεις και απο πανω...
αν εχει μυαλο θα καταλαβει...διαφορετικα αστην να βραζει στο ζουμι της....
Χυμα η ξεκαθαριση...χυμα....για να μην παιδευεσαι και συ αλλο...κριμα ειναι...να νιωθεις τοσα πολλα και να μην ξερεις τι αποψη εχει ο αλλος....

πανος12345
12-10-2009, 11:35
ποσο ευκολο ειναι αληθεια να συμβουλευει ο καθε ενας μας , προβαλωντας τον εαυτο του μεσα σε ενα αλλα ανθρωπο? χυμα λοιπον! μα αμα μπορουσε τρελλια να το κανει και να τα πει τι ηρθε να κανει εδω ? μηπως να περασει την ωρα του μαζι μας ?
αλλα και αν τα πει οπως του τα λεμε , ποιος μπορει να εξασφαλισει τον τροπο που θα τα παρει η κοπελα η οποια στην παρθενια της εχει προσδωσει ισως μια σημαντικοτητα η οποια ξεπερνα την αντικειμενικη αξια ενος υμενα που η φυση εχει προβλεψει να υποχωρει , οταν το ατομο εχει φτασει σε πραγματικη διαθεση ερωτικης συνομιλιας ?
Ολα οσα συμβαινουν στο μυαλο των νεων αυτων , ειναι ακριβως ο ορισμος της σεξουαλικοτητας σαν πεδιο συμπλεγματικης συμπεριφορας σαν προεκταση των κοινωνικων και οικογνειακων στερεοτυπων μας .
Το ποιος θα κυνηγησει ποιον , το ποτε και το πως θα γινει η κρουση , τα μεσα και ο τροπος , ποικιλουν απο λαο σε λαο , αναλογα με τον βαθμο αντιστασης στην φυση μας και στις επιταγες της ...

Triella
12-10-2009, 19:52
προφανως φιλε Πανο το \"χυμα\" ειναι η τελευταια λυση....και το λεω επειδη απο τα λογια του φαινεται οτι ταλαιπωρειται....
μπορει να εχουν κανει συζητησεις με την κοπελα, αλλα απο τα λεγομενα του, δεν μου φαινεται οτι εχουν ξεκαθαρισει τι γινεται μεταξυ τους. Και συνηθως οταν καποιος βαδιζει σε τεντωμενο σκοινι συναισθηματικα, για την δικη του συναισθηματικη υγεια δεν πρεπει να μενει ετσι. Εκει χρειαζεται το χυμα...Προφανως πριν καταφυγει σε αυτη τη λυση θελησε να παρει καποιες αλλες εναλλακτικες και λιγοτερο επωδυνες.
Αν δεν ηθελε τις συμβουλες μας, δεν θα το εγραφε καν εδω περα. Το τι θα κανει μετα ειναι δικο του θεμα, θα πραξει οπως του οριζει ο νους του και τι θεωρει αυτος σωστο.
Καταλαβαινω απολυτα οτι η κατασταση τους ειναι αποτελεσμα κοινωνικων στερεοτυπων, και κανενας μας δεν εγγυαται ποια και αν θα ειναι θετικη η αντιδραση της κοπελας.

Για το αγορι ομως, το θεωρω προσωπικα πολυ καλυτερο να της ξεκαθαρισει τι πιστευει για εκεινη και να απαιτησει και εκεινη να του πει τι πιστευει για εκεινον, παρα να καθεται και να περιμενει και να καιγεται ο πωπος του....οι γενικοτητες του τι πιστευουμε για την παρθενια και για τις σχεσεις (γενικα)τις λεμε ολοι μας σε συζητησεις...

αλλο ομως να λες \"για το ταδε θεμα σκεφτομαι καπως\" και αλλο να λες \"σκεφτομαι για το ταδε θεμα που αφορα εσενα προσωπικα\".

Παραδειγμα ενας γνωστος μου ειπε οτι ειναι ανθρωπος των σοβαρων σχεσεων αλλα οταν ηρθε η ωρα να το αποδειξει στη σχεση του, καθε αλλο παρα σοβαρα σκεφτηκε...δεν ξερω αν με καταλαβαινεις...

Αν η αντιδραση της κοπελας ειναι θετικη απο την αποψη οτι τελικα σφιχτει, καταλαβει οτι κανει ανοησιες και δειξει τα πραγματικα της αισθηματα...εχει καλως, πανε για σχεση και ολα θα πανε καλα...
Αν η αντιδραση της κοπελας ειναι αρνητικη, σημαινει οτι μαλλον απο την αρχη η κοπελα δεν ηθελε να κανει ουσιαστικο μαζι του, αλλα απλα τον τεσταρε. Ουτως η αλλως το ειπε και το παληκαρι οτι \"ολοι της ξυνιζουν\"...απο την μια μου φαινεται σαν σχολιο του οτι εχω απαιτησεις και θελω καποιον να με καταλαβει και δεν ειμαι της ξεπετας....απο την αλλη ομως, μου βγαζει και το εξης: ειμαι παραπονιαρης ανθρωπος και γκρινιαζω με το παραμικρο, δεν ευχαριστιεμαι ευκολα. (Και αυτο εχει σαν συνεπεια, και η σεξουαλικοτητα της να καταπιεζεται επειδη ειναι ανευχαριστητος ανθρωπος. Τετοιοι ανθρωποι ειναι γενικα δυσκολοι στο να επικοινωνησεις μαζι τους και αν δεν νιωσουν πιεση, δεν καταλαβαινουν τι κανουν.

Υ.Γ. Το ονομα μου ειναι Τριελλα...οχι Τρελλια...:P:D

πανος12345
12-10-2009, 20:48
προφανως φιλε Πανο το \"χυμα\" ειναι η τελευταια λυση....και το λεω επειδη απο τα λογια του φαινεται οτι ταλαιπωρειται....
μπορει να εχουν κανει συζητησεις με την κοπελα, αλλα απο τα λεγομενα του, δεν μου φαινεται οτι εχουν ξεκαθαρισει τι γινεται μεταξυ τους. Και συνηθως οταν καποιος βαδιζει σε τεντωμενο σκοινι συναισθηματικα, για την δικη του συναισθηματικη υγεια δεν πρεπει να μενει ετσι. Εκει χρειαζεται το χυμα...Προφανως πριν καταφυγει σε αυτη τη λυση θελησε να παρει καποιες αλλες εναλλακτικες και λιγοτερο επωδυνες.
Αν δεν ηθελε τις συμβουλες μας, δεν θα το εγραφε καν εδω περα. Το τι θα κανει μετα ειναι δικο του θεμα, θα πραξει οπως του οριζει ο νους του και τι θεωρει αυτος σωστο.
Καταλαβαινω απολυτα οτι η κατασταση τους ειναι αποτελεσμα κοινωνικων στερεοτυπων, και κανενας μας δεν εγγυαται ποια και αν θα ειναι θετικη η αντιδραση της κοπελας.

Για το αγορι ομως, το θεωρω προσωπικα πολυ καλυτερο να της ξεκαθαρισει τι πιστευει για εκεινη και να απαιτησει και εκεινη να του πει τι πιστευει για εκεινον, παρα να καθεται και να περιμενει και να καιγεται ο πωπος του....οι γενικοτητες του τι πιστευουμε για την παρθενια και για τις σχεσεις (γενικα)τις λεμε ολοι μας σε συζητησεις...

αλλο ομως να λες \"για το ταδε θεμα σκεφτομαι καπως\" και αλλο να λες \"σκεφτομαι για το ταδε θεμα που αφορα εσενα προσωπικα\".

Παραδειγμα ενας γνωστος μου ειπε οτι ειναι ανθρωπος των σοβαρων σχεσεων αλλα οταν ηρθε η ωρα να το αποδειξει στη σχεση του, καθε αλλο παρα σοβαρα σκεφτηκε...δεν ξερω αν με καταλαβαινεις...

Αν η αντιδραση της κοπελας ειναι θετικη απο την αποψη οτι τελικα σφιχτει, καταλαβει οτι κανει ανοησιες και δειξει τα πραγματικα της αισθηματα...εχει καλως, πανε για σχεση και ολα θα πανε καλα...
Αν η αντιδραση της κοπελας ειναι αρνητικη, σημαινει οτι μαλλον απο την αρχη η κοπελα δεν ηθελε να κανει ουσιαστικο μαζι του, αλλα απλα τον τεσταρε. Ουτως η αλλως το ειπε και το παληκαρι οτι \"ολοι της ξυνιζουν\"...απο την μια μου φαινεται σαν σχολιο του οτι εχω απαιτησεις και θελω καποιον να με καταλαβει και δεν ειμαι της ξεπετας....απο την αλλη ομως, μου βγαζει και το εξης: ειμαι παραπονιαρης ανθρωπος και γκρινιαζω με το παραμικρο, δεν ευχαριστιεμαι ευκολα. (Και αυτο εχει σαν συνεπεια, και η σεξουαλικοτητα της να καταπιεζεται επειδη ειναι ανευχαριστητος ανθρωπος. Τετοιοι ανθρωποι ειναι γενικα δυσκολοι στο να επικοινωνησεις μαζι τους και αν δεν νιωσουν πιεση, δεν καταλαβαινουν τι κανουν.

Υ.Γ. Το ονομα μου ειναι Τριελλα...οχι Τρελλια...:P:D
Τριελλα , οσα συμβαινουν στο μυαλο τοσο του αγοριου , οσο και του κοριτσιου , ειναι σχετικα με ενα βημα προς την αυτονομια τους , η οποια μεσω της σεξουαλικοτητας , απλα καταγραφει την σημερινη τους δυναμικη αυτοελεγχου...
Αν προσεξες , το αγορι πηγε πολυ μακρυα , χρησιμοποιοντας τοπαραδειγμα του φιλου του που τον παρατησε η παρθενα , βασει προσχεδιασμου ! Ειναι πολυ σωστο και οντως αποκαλυπτει αυτο που θελω να σου πω...
Ειναι πραγματικα δυσκολο , δυο παρθενοι να φτασουν μαζι στην σεξουαλικη ολοκληρωση , γιατι ερωτας ειναι μια συνθετη διαδικασια πρωτογνωρη γιαυτους !
Παιζει τεραστειο ρολο η πειρα , ο αυτοελεγχος , η τακτικη ,
η ψυχραιμια και η επιμονη αυτου που θα \"μυησει \" τον αλλον σε ενα παιχνιδι που το συνολο της υπαρξης μας βγαινει απο τον εαυτο του και συναντα καποιον αλλον ....
Η ερωτικη συνομιλια ειναι \"μια τελετη μυησης \" και χωρις να θελω να απογοητευσω τον φιλο μας , ειναι πραγματικα δυσκολο για οποιονδηποτε να βρει την χρυση συνταγη γιατι απλουστατα δεν υπαρχει!
Ειναι ανταλλαγη συναισθηματων , χαδιων , ικανοτητας πειθους και ερωτικης διεγερσης του αλλου , μα πανω απο ολα ειναι ζητημα αυτοελεγχου.....
εδω καπως με εκανε απαισιοδοξο ο φιλος , γιατι πηγε κατευθειαν στον Γ αφήνοντας το Α και το Β στην ακρη!
εχω την εντυπωση οτι αγαπαει τοσο πλατωνικα το κοριτσι του
που προτιμαει να το \"μυησει \" καποιος αλλος στον ερωτα , παρα να γινει αυτος ο πρωην που απλα ανοιξε τον δρομο για τον επομενο!
ετσι ακριβως σκεφτηκα και εγω στα 18 μου χρονια , ισως οχι τοσο συνειδητα οσο τωρα που απλα το θυμαμαι χωρις να το ζω , σε ολη του την ενταση....

alexandergreek
14-10-2009, 18:39
Παιδες, προχωρήσαμε λίγο... πάλι βγήκαμε, τα ήπιαμε, πήγαμε σπίτι της... εκεί ήταν καπως μεθυσμένη (2 βοτκες + 1 bayles), πάλι ηθελε να κάνουμε έρωτα... της είπα πάλι ότι \"αυριο θα μου πείς ότι ήσουνα μεθυσμένη και δεν ήξερες τι έκανες\", οπότε κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα μέν, και με πολλές περιπτύξεις αλλά χωρις σεξ.

Το πρωι όμως, που ήταν ξεμέθυστη, επέμενε πάλι, οπότε της είπα \"αν θες να κανουμε έρωτα πρέπει να γδυθείς εντελώς\", αλλά... ντρεπότανε... δυο φορές έγινε αυτό, εκείνη να επιμένει να το κάνουμε αλλά χωρις να θέλει να γδυθει εντελως (τωρα μη προχωρήσω σε λεπτομέρειες, καταλαβαίνετε ποιο ρούχο δεν ήθελε να αφαιρέσει) -οπερ ατοπον... welcome to the asylum.

Τελος παντων, ζεσταινεται το κλιμα, αλλα δε νομιζω οτι με θελει γι αυτο που ειμαι... μονο για το κορμι μου (!) (κλισε...).

Tην αγαπάω όμως, τη σκέφτομαι συνέχεια... mia stella ti amo molto (ειναι μιση ιταλιδα). Εκείνη όμως μάλλον με βλέπει σαν τιρμπουσόν. ΟΚ είπαμε να βιάζεται αλλά εδώ αμφιβάλλω αν με αγαπάει καν, πέραν της \"ανθρώπινης αγάπης\"...

alexandergreek
14-10-2009, 18:47
Originally posted by πανος12345Η ερωτικη συνομιλια ειναι \"μια τελετη μυησης \" και χωρις να θελω να απογοητευσω τον φιλο μας , ειναι πραγματικα δυσκολο για οποιονδηποτε να βρει την χρυση συνταγη γιατι απλουστατα δεν υπαρχει!
Ειναι ανταλλαγη συναισθηματων , χαδιων , ικανοτητας πειθους και ερωτικης διεγερσης του αλλου , μα πανω απο ολα ειναι ζητημα αυτοελεγχου.....
εδω καπως με εκανε απαισιοδοξο ο φιλος , γιατι πηγε κατευθειαν στον Γ αφήνοντας το Α και το Β στην ακρη!
που προτιμαει να το \"μυησει \" καποιος αλλος στον ερωτα , παρα να γινει αυτος ο πρωην που απλα ανοιξε τον δρομο για τον επομενο!
ετσι ακριβως σκεφτηκα και εγω στα 18 μου χρονια , ισως οχι τοσο συνειδητα οσο τωρα που απλα το θυμαμαι χωρις να το ζω , σε ολη του την ενταση....

Φίλε Πάνο, είπες μεγάλα πράγματα. Βεβαια απέχω απο το να είμαι παρθένος. Ομως πράγματι είμαι αισθηματίας και δε μπορώ να τη δώ σα μια εμπειρία.

...παρ\'ότι τελικά ίσως το κάνω.

Remedy
14-10-2009, 19:00
μηπως ειναι καιρος ν αλλαξεις τιτλο και ν αρχισεις να σκεφτεσαι τι τρεχει με τις δικες σου αναστολες?

πανος12345
14-10-2009, 19:03

Originally posted by πανος12345Η ερωτικη συνομιλια ειναι \"μια τελετη μυησης \" και χωρις να θελω να απογοητευσω τον φιλο μας , ειναι πραγματικα δυσκολο για οποιονδηποτε να βρει την χρυση συνταγη γιατι απλουστατα δεν υπαρχει!

Φίλε Πάνο, είπες μεγάλα πράγματα. Βεβαια απέχω απο το να είμαι παρθένος. Ομως πράγματι είμαι αισθηματίας και δε μπορώ να τη δώ σα μια εμπειρία.

...παρ\'ότι τελικά ίσως το κάνω.
αλεξανδρε ,
εχουν περασει 40 χρονια απο τοτε που ειχα την πρωτη μου ερωτικη επαφη με γυναικα και αισθανομαι καθε φορα που γνωριζω μια αλλη , παρθενος !
ξερεις τι αλλαξε μοναχα ολα αυτα τα χρονια ?
επαψε να με απασχολει τελειως , το οτι δεν κανω για καλαποδας !
θελω μια γυναικα με παρελθον παρον και μελλον που να ξερει
τι θελει απο την ζωη της ....
οχι ουρανοκατεβατη ουτε αμολυντη απο σπερμα ...
δεν θα σου δωσω αλλη καλυτερη συμβουλη , για τα σεξουαλικα θεματα, απο το να σου πω πως εμαθα τις γυναικες,
επιλεγοντας να πηγαινω σχεδον παντα με μεγαλυτερες !
Οταν μια μερα ξανασταυρωσαν οι δρομοι μας με την πρωην παρθενα , ηξερα και εγω και αυτη οτι θα καναμε μια μεγαλη πορεια μαζι αλλα οχι για παντα ...
Ειναι αδυνατον να μπορει κανεις να ζει με το μυαλο του τα συναισθηματα που θα νοιωθει για μια γυναικα μετα απο 30 η 40 χρονια !
μια σχεση χτιζεται καθημερινα , με κοινη προσπαθεια και προπαντως διαθεση για εξελιξη του ιδιου του ευτου μας !

alexandergreek
14-10-2009, 19:33
Ιδέα: Αφού τους βγάζει όλους... σκάρτους, μήπως να μη της δείξω ότι της βάζω σε όλα...10/10, αλλά ότι έχει και ελλείψεις; Π.χ. της ειπα σημερα ότι \"έχεις στύλ, φινέτσα, νοιάζεσαι, σε όλα παίρνεις 9 η 10/10... εκτός του ότι δεν είσαι εκδηλωτική, αλλά αυτό διορθώνεται\" - και μου λέει \"εκδηλωτική θα είμαι με το γκόμενό μου\".... no comments

πανος12345
14-10-2009, 20:01
Ιδέα: Αφού τους βγάζει όλους... σκάρτους, μήπως να μη της δείξω ότι της βάζω σε όλα...10/10, αλλά ότι έχει και ελλείψεις; Π.χ. της ειπα σημερα ότι \"έχεις στύλ, φινέτσα, νοιάζεσαι, σε όλα παίρνεις 9 η 10/10... εκτός του ότι δεν είσαι εκδηλωτική, αλλά αυτό διορθώνεται\" - και μου λέει \"εκδηλωτική θα είμαι με το γκόμενό μου\".... no comments
τωρα θα σε μαλωσω φιλικα αλεξανδρε !
ξερεις τι λενε σε αυτες τις περιπτωσεις ?
εμενα δηλαδη για τι με περασες κοριτσι μου ?
μηπως για κανενα καψουρη που θα κρεμεται ολη του την ζωη
απο σενα ?
αν ειναι ετσι λαθος κανεις !
και σηκωνεσαι να φυγεις αφου πληρωσεις τον λογαριασμο σου αν ειστε εξω για καφε η για ποτο!
Γιατι οπως πολυ σωστα εγραψες νομιζω καπου πριν ειναι θεμα εγωισμου !
καντης την αλλη φορα ενα τετοιο σπασιμο και θα την δεις να γινεται κοματια και να σε παιρνει μονη της τηλεφωνο μετα για να ζητησει συγνωμη...
Φτανει βεβαια εστω καιμια φορα , εστω και απεξω -απεξω να της εδωσες καλα να καταλαβει οτι δεν εισαι θαυμαστης απλος αλλα αμεσαενδοαφερομενος για μια ερωτικη σχεση!

RainAndWind
14-10-2009, 20:08
Aλέξανδρε,μήπως είναι λάθος ο τίτλος του thread;Μήπως δεν είναι οι αναστολές της παρθένας αλλά οι δικές σου αναστολές αυτό που σε απασχολεί στην πραγματικότητα;
Ξεκίνησες να λες πως δεν θέλει,ενώ όταν θέλει εκείνη δε θέλεις εσύ.Δε βρίσκεις σε αυτό μία αντίθεση;

πανος12345
14-10-2009, 20:11
Aλέξανδρε,μήπως είναι λάθος ο τίτλος του thread;Μήπως δεν είναι οι αναστολές της παρθένας αλλά οι δικές σου αναστολές αυτό που σε απασχολεί στην πραγματικότητα;
Ξεκίνησες να λες πως δεν θέλει,ενώ όταν θέλει εκείνη δε θέλεις εσύ.Δε βρίσκεις σε αυτό μία αντίθεση;
γαιτι τωρα παρεμβαινεις για να τον κομπλαρεις ?
γραφει το παιδι οτι ειμαι ευαισθητος με αυτη την κοπελα ...
δεν καταλαβες ακομα οτι δεν μπορει να της πει τον ερωτα του?

RainAndWind
14-10-2009, 20:14
Πάνο,ποιο είναι το δικό σου πρόβλημα πάνω σε αυτό το οποίο ρώτησα;Aρμόδιος να κρίνει αν τον κόμπλαρα είναι ο Αλέξανδρος,όχι εσύ.

alexandergreek
14-10-2009, 20:28
Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, καθένας σας έχει την οπτική του γωνία, Πάνο και RainAndWind.

Μετα τα νεότερα δεδομένα, είναι αλήθεια ότι οι αναστολές οι δικές μου βρίσκονται στο ότι διαβλέπω πώς με αντιμετωπίζει σαν τον \"ηρωα\" που θα τη βγάλει απο τη δυσκολη θέση (της ... παρθένας...ΕΛΕΟΣ). Και οτι μετά θα έχει πετύχει το σκοπό της.

΄Συνεπώς, δεν έχει σεξουαλικές αναστολές η παρθενα, αλλά μάλλον συναισθηματικές, να ανοιχτεί, να ερωτευτεί, να δοθεί, ή απλά \"she\'s not into me\" crystal clear.

Οπότε θα έπρεπε να το κάνω το thread \"Πώς μπορώ να την κάνω να μου ανοιχτεί συναισθηματικα/ ερωτικά, και πώς να αντιδράσω αν απλά με θέλει για την εμπειρία\"...

πανος12345
14-10-2009, 20:59
Πάνο,ποιο είναι το δικό σου πρόβλημα πάνω σε αυτό το οποίο ρώτησα;Aρμόδιος να κρίνει αν τον κόμπλαρα είναι ο Αλέξανδρος,όχι εσύ.

.................................................. .......

alexandergreek
15-10-2009, 20:47
Πάλι είχαμε... περιπτύξεις, και μάλιστα αυτή τη φορά τελείωσε και η κοπέλα, μέχρι πρότινος ήταν σφιγμένη και δε μπορούσε. Αυτά έχουν οι παρθένες... τι να κάνουμε, θέλουν υπομονή.

Βέβαια προηγήθηκε μια συζήτηση, στην οποία ορίσαμε τη σχέση μας ώς \"φίλοι και περιστασιακοί εραστές\", ένα σύγχρονο υβρίδιο δηλαδή...

Με εχει πιάσει άγχος με αυτή την ιστορία, με θέλει και ταυτόχρονα δε με θέλει... με θέλει για την εμπειρία, πιό απλά...

πανος12345
15-10-2009, 21:01
Πάλι είχαμε... περιπτύξεις, και μάλιστα αυτή τη φορά τελείωσε και η κοπέλα, μέχρι πρότινος ήταν σφιγμένη και δε μπορούσε. Αυτά έχουν οι παρθένες... τι να κάνουμε, θέλουν υπομονή.

Βέβαια προηγήθηκε μια συζήτηση, στην οποία ορίσαμε τη σχέση μας ώς \"φίλοι και περιστασιακοί εραστές\", ένα σύγχρονο υβρίδιο δηλαδή...

Με εχει πιάσει άγχος με αυτή την ιστορία, με θέλει και ταυτόχρονα δε με θέλει... με θέλει για την εμπειρία, πιό απλά...
τι αγχος σε πιανει παλι?
σιγα -σιγα τα βρισκετε βλεπω μαζι...

alexandergreek
16-10-2009, 10:48
Δεν εχουμε κανει ερωτα, αλλα δεν ειναι αυτό το αγχος μου, είναι ότι η σχέση είναι free και δεν πάει σε κάποια δέσμευση... θα μου πείς, άλλοι παρακαλάνε για κάτι τέτοιο. Ναι αλλα αμα το κανουμε και μετα μου το γυρίσει στο εντελώς φιλικό; Εγω ηδη νιώθω όμορφα μαζί της... και μου λείπει, και μιλάμε μέχρι τις 2 το βράδυ...

weird
16-10-2009, 10:58
Δεν εχουμε κανει ερωτα, αλλα δεν ειναι αυτό το αγχος μου, είναι ότι η σχέση είναι free και δεν πάει σε κάποια δέσμευση... θα μου πείς, άλλοι παρακαλάνε για κάτι τέτοιο. Ναι αλλα αμα το κανουμε και μετα μου το γυρίσει στο εντελώς φιλικό; Εγω ηδη νιώθω όμορφα μαζί της... και μου λείπει, και μιλάμε μέχρι τις 2 το βράδυ...

Αλέξανδρε,
γιατί δεν θέτεις επι τάπητος το θέμα της σχέσης σας ?
Αφού δεν είσαι ευχαριστημένος με την υβριδική μορφή που έχει λάβει, τότε γιατί δεν ζητάς κάτι παραπάνω?

Επίσης θέλω να σχολιάσω κάτι ακόμα.
Νομίζω οτι έχεις κολλήσει πάνω στην κοπέλα σου την ταμπέλα \"ΠΑΡΘΕΝΑ\" και οτι έστιάζεις εκεί περισσότερο απο όσο στα αλήθεια χρειάζεται.

Γιατί αυτό είναι κάτι που σε επηρεάζει τόσο?

alexandergreek
16-10-2009, 11:21
Αγαπητέ weird, επειδή οι κοπέλες σήμερα είναι κάπως μυστήριες με αυτό το θέμα, ψάχνουν τον ηρωα που θα τις κάνει έμπειρες και μετά ... τέλος, αλλά και απο τη free μορφή της σχέσης μας, έχω τις σκέψεις μου κι εγώ...

krino
16-10-2009, 11:26
Αγαπητέ weird, επειδή οι κοπέλες σήμερα είναι κάπως μυστήριες με αυτό το θέμα, ψάχνουν τον ηρωα που θα τις κάνει έμπειρες και μετά ... τέλος,

πε του τα.... πε του τα...
γιατι δεν ακουει.

weird
16-10-2009, 11:33
Αγαπητέ weird, επειδή οι κοπέλες σήμερα είναι κάπως μυστήριες με αυτό το θέμα, ψάχνουν τον ηρωα που θα τις κάνει έμπειρες και μετά ... τέλος, αλλά και απο τη free μορφή της σχέσης μας, έχω τις σκέψεις μου κι εγώ...

Αλέξανδρε, μα πώς μπορείς να θεωρείς οτι υπάρχει μεσα στο μυαλό κάθε παρθένας η ίδια σκέψη ! \" Θέλω να βρω αυτόν που θα με απελευθερώσει επιτέλους απο την παρθενιά μου και μετά την κάνω για άλλα, καλύτερα\"
Σε πληροφορώ, οτι αυτό που φοβάσαι μην σκέφτεται εκείνη, δεν είναι ίσως παρά ο δικός σου φόβος.

Δεν ξέρω τι συζητάτε με τους φίλους σου, αλλά όλα τα κορίτσια δεν σκέφτονται το ίδιο.
Υπάρχουν πολλά κορίτσια, που θα θέλουν, η πρώτη τους φορά, να είναι με κάποιον που θα τους δένει κάτι, να είναι ρομαντικά, να είναι τέλεια.
Υπάροχυν και άλλες που λένε, θα βρω ένα καλό παιδί να μου μάθει τα πρακτικά. Αυτό βέβαια μπορεί να το ψάχνει και μια κοπέλα που δεν είναι απαραίτητα παρθένα αλλά είναι άπειρη.
Δεν ξέρεις τι υπάρχει μέσα στο μυαλό της καθεμίας.

Αυτό που βλέπω σε σένα, είναι μια μεγάλη ανασφάλεια, μήπως τυχόν και η κοπέλα σε χρησιμοποιήσει ως ξεπαρθενευτή και μετά σε παρατήσει...

Επιτέλους Αλέξανδρε, βάλε στην άκρη τους φόβους σου και τις άμυνες, και ζήσε αυτό το όμορφο πράγμα που ζεις, διεκδικώντας αυτήν την κοπέλα απο την κορφή ως τα νύχια :)))

krino
16-10-2009, 11:41
ετσι οπως διαβαζω το θεμα,
δεν ξερω ποιος φοβαται,
ο γιαννης η το θεριο?

:)

Θεοφανία
16-10-2009, 11:47
Αλέξανδρε....πραγματικά με έχεις κουφάνει, (σόρι για την έκφραση, αυτό μου βγήκε).
Άρχισες με το άγχος πως θα τη ρίξεις στο κρεβάτι και τώρα έχεις φτάσει να φοβάσαι ότι θα σε ρίξει αυτή και μετά θα σε πετάξει μόλις πάρει αυτό που θέλει.
Εγώ θα σου πω το εξής: να ξέρεις πως οι φόβοι και η αμηχανία σου βγαίνουν και στο τέλος θα γίνουν όλα όπως τα σκέφτηκες, αλλά όχι επειδή έτσι θα γινόντουσαν έτσι και αλλιώς, αλλά επειδή εσύ το κυνήγησες.
Χαλάρωσε, ζήστο, η κοπέλα δεν σε βλέπει σαν ήρωα, αλλά σαν έναν άνθρωπο που θέλει να είναι μαζί, γιατί αλλιώς δεν θα το πήγαινε προς τα εκεί. Υπάρχουν χιλιάδες άντρες εκεί έξω. Γιατί να διαλέξει εσένα.
Όσο για τη δέσμευση, πιστεύω πως περισσότερο αγχώνεται εκείνη, αλλά δεδομένης της κατάτασης δεν θέλει να σε πιέση και να σου δημιουργήσει άγχος σχετικά με το τι θα γίνει \"μετά\".
σκέψου το....

krino
16-10-2009, 11:57
Originally posted by Θεοφανία

πως θα τη ρίξεις στο κρεβάτι και τώρα έχεις φτάσει να φοβάσαι ότι θα σε ρίξει αυτή και μετά θα σε πετάξει μόλις πάρει αυτό που θέλει.

ετσι ειναι το καλο σεξ,
ποτε ο ενας απο πανω - ποτε ο αλλος.....
;)

Θεοφανία
16-10-2009, 12:18

πως θα τη ρίξεις στο κρεβάτι και τώρα έχεις φτάσει να φοβάσαι ότι θα σε ρίξει αυτή και μετά θα σε πετάξει μόλις πάρει αυτό που θέλει.

ετσι ειναι το καλο σεξ,
ποτε ο ενας απο πανω - ποτε ο αλλος.....
;)

Ετσι είναι και η ζωή. Πότε πάνω, πότε κάτω....

alexandergreek
16-10-2009, 13:54
ετσι οπως διαβαζω το θεμα,
δεν ξερω ποιος φοβαται,
ο γιαννης η το θεριο?

:)
Εξυπνη διαπίστωση... τελικώς μήπως καταλήξουμε σε μια free σχεση, και αυτο ειναι ολο...

krino
16-10-2009, 13:55
γιατι το μελετας και δεν το κανεις?
αμα το κανεις, θα δεις και σε τι θα καταληξει.

ε?

πανος12345
16-10-2009, 14:23
τι να κανει ρε παιδια? αφου το κανανε ηδη! τελειωσε γραφει πιο πανω και η κοπελα
Αλεξανδρε μηπως ντρεπεσαι να μας πεις οτι ειναι δυσκολο ακομα να μπεις πιο βαθεια ?
αυτο θα γινει σταδιακα ....την δουλεια την κανατε
ξεκολα απο το αγχος σου ..
ηδη εχετε κανει ερωτα
την συνεχεια αφηστε την να δειξει μονη της που μπορειτε να φτασετε

alexandergreek
16-10-2009, 15:00
Ε, κανουμε παρεα, σιγα σιγα εξοικειωνομαστε, ισως παει τελικα προς τα εκει το πραγμα. Και η ιδια, τη μια λεει οτι θελει να κανουμε ερωτα, την αλλη ντρεπεται... οποτε ας απολαυσουμε την παρεα μας, και βλεπουμε. Δικιο εχεις, οπου βγει...

vince
16-10-2009, 16:38
Θεοφανία συμφωνώ μαζί σου απόλυτα για ότι έχεις πει σε αυτό εδώ το θέμα. Συμφωνώ και με τη weird.

Originally posted by weird
αυτό που φοβάσαι μην σκέφτεται εκείνη, δεν είναι ίσως παρά ο δικός σου φόβος.

να ξέρεις πως οι φόβοι και η αμηχανία σου βγαίνουν και στο τέλος θα γίνουν όλα όπως τα σκέφτηκες, αλλά όχι επειδή έτσι θα γινόντουσαν έτσι και αλλιώς, αλλά επειδή εσύ το κυνήγησες.
Χαλάρωσε, ζήστο, η κοπέλα δεν σε βλέπει σαν ήρωα, αλλά σαν έναν άνθρωπο που θέλει να είναι μαζί, γιατί αλλιώς δεν θα το πήγαινε προς τα εκεί. Υπάρχουν χιλιάδες άντρες εκεί έξω. Γιατί να διαλέξει εσένα.

Αλέξανδρε τα μηνύματα των κοριτσιών ίσως σου γίνουν μάθημα αν δοκιμάσεις να στερηθείς λίγα χιλιοστά από τον αντρικό εγωισμό σου και καθίσεις να τις ακούσεις.

Το μάθημα που στο τέλος της ημέρας αναδύεται. Ότι και να κάνεις όσο σκληρό αντράκι και να είσαι από τις γυναίκες πάντα χαμένος θα βγαίνεις. Εκτός και αν είσαι ομοφυλόφιλος.

..Είναι και η εκδίκηση τους για τα χιλιάδες χρόνια κακοποίησης απο τα αρσενικά, οι αμέτρητες σελίδες της ιστορίας γραμένους απο άντρες με πρωταγωνιστές άντρες. Η εκδίκηση της φύσης δεν ήρθε απο τον ουρανό αλλά απο το αδύναμο φύλλο. Όμως η φύση σου έχει δώσει και μια ακόμα επιλογή. Να μάθεις να σέβεσαι τις γυναίκες. Γιατί ο σκοπός τους είναι ιερός! Όσοι άντρες ανακάλυψαν πως το αντικείμενο του πόθους τους είναι πολυγαμικό, εκλάβανε την θεία τιμωρία και γίνανε οι ίδιοι πολυγαμικοί.

Τα πάνω κάτω όπως λέει η Θεοφανία. Προσοχή επομένως!

πανος12345
16-10-2009, 16:47
Θεοφανία συμφωνώ μαζί σου απόλυτα για ότι έχεις πει σε αυτό εδώ το θέμα. Συμφωνώ και με τη weird.

Originally posted by weird
αυτό που φοβάσαι μην σκέφτεται εκείνη, δεν είναι ίσως παρά ο δικός σου φόβος.

να ξέρεις πως οι φόβοι και η αμηχανία σου βγαίνουν και στο τέλος θα γίνουν όλα όπως τα σκέφτηκες, αλλά όχι επειδή έτσι θα γινόντουσαν έτσι και αλλιώς, αλλά επειδή εσύ το κυνήγησες.

Αλέξανδρε τα μηνύματα των κοριτσιών ίσως σου γίνουν μάθημα αν δοκιμάσεις να στερηθείς λίγα χιλιοστά από τον αντρικό εγωισμό σου και καθίσεις να τις ακούσεις.

Το μάθημα που στο τέλος της ημέρας αναδύεται. Ότι και να κάνεις όσο σκληρό αντράκι και να είσαι από τις γυναίκες πάντα χαμένος θα βγαίνεις. Εκτός και αν είσαι ομοφυλόφιλος.

..Είναι και η εκδίκηση τους για τα χιλιάδες χρόνια κακοποίησης απο τα αρσενικά, οι αμέτρητες σελίδες της ιστορίας γραμένους απο άντρες με πρωταγωνιστές άντρες. Η εκδίκηση της φύσης δεν ήρθε απο τον ουρανό αλλά απο το αδύναμο φύλλο. Όμως η φύση σου έχει δώσει και μια ακόμα επιλογή. Να μάθεις να σέβεσαι τις γυναίκες. Γιατί ο σκοπός τους είναι ιερός! Όσοι άντρες ανακάλυψαν πως το αντικείμενο του πόθους τους είναι πολυγαμικό, εκλάβανε την θεία τιμωρία και γίνανε οι ίδιοι πολυγαμικοί.

εγω τουλαχιστον βινς δεν καταλαβα τι ακριβως τον συμβουλευετε να κανει ...

krino
16-10-2009, 17:37

πως?
οριστε?

Μηπως τα εχεις κανει ελαφρως σαλατα?

vince
16-10-2009, 17:48

πως?
οριστε?

Μηπως τα εχεις κανει ελαφρως σαλατα?

?

Προς τι η ενόχληση σου? Σε πείραξε κάποια λέξη συγκεκριμένα ή δυσφόρησες με το μεταφορικό ύφος του μηνύματος..?

vince
16-10-2009, 17:50

Δεν τον συμβούλεψα να κάνει κάτι..

vince
16-10-2009, 17:59
krino αλλού να πας να ψωνίσεις τρελούς για δούλεμα. Κατάλαβες ή μήπως θες να σου το πω διαφορετικά..

krino
16-10-2009, 18:02
οχι, για πες το διαφορετικα....

vince
16-10-2009, 18:03
Πλάκα σου κάνω ρε μην ψαρώνεις.. :)

krino
16-10-2009, 18:03
μα δεν ψαρωσα, απλα ειμαι απο φυση μου περιεργος....
:cool:

vince
16-10-2009, 18:05
Όλοι μας είμαστε. Μηδέν εξαιρούμενος.

πανος12345
16-10-2009, 18:08

μα αυτοσημαινει υποστηριξη βινς !
σε ρωταει εμμεσα ο αλεξανδρος να του πεις αν ησουνα στην θεση του τι θα εκανες εσυ , αν δηλαδη μπορεις να τον συμβουλεψειςα σαν φιλος σαν πατερας σαν γειτονας η γνωστος ...

vince
16-10-2009, 18:09

σε ρωταει εμμεσα ο αλεξανδρος να του πεις αν ησουνα στην θεση του τι θα εκανες εσυ , αν δηλαδη μπορεις να τον συμβουλεψειςα σαν φιλος σαν πατερας σαν γειτονας η γνωστος ...

Να περάσει καλά αλλά και να την σεβαστεί. Τίποτα παραπάνω.

πανος12345
16-10-2009, 18:45

Να περάσει καλά αλλά και να την σεβαστεί. Τίποτα παραπάνω.
μα απο τον πολυ σεβασμο γραφει οτι μονος του αναστελει να ολοκληρωσει την σεξουαλικη του πραξη ! κιαλλο σεβασμο θες να δειξει ? το χεις διαβασει απο την αρχη το θεμα ?

Sofia
16-10-2009, 19:59
δεν ξερω αν εχει γραφτει απο καποιο μελος παραπανω, αλλα εγω θα σου λεγα να κανεις κατι απλο: να την ρωτήσεις πώς αισθανεται για σενα. Ευθεως.

πανος12345
16-10-2009, 20:07
Originally posted by Sofia
δεν ξερω αν εχει γραφτει απο καποιο μελος παραπανω, αλλα εγω θα σου λεγα να κανεις κατι απλο: να την ρωτήσεις πώς αισθανεται για σενα. Ευθεως.
εχουν ηδη κανει ερωτικη πραξη Σοφια !
στις προηγουμενες σελιδες τα εξηγει αναλυτικα

alexandergreek
16-10-2009, 20:22
Ναι ρε παιδια ελεος, οχι αλλο σεβασμο... αν ηταν, απο την πρωτη νυχτα που ηθελε σεξ μεθυσμενη, (και οπως αποδειχτηκε ηξερε τι ελεγε, και ξεμεθυστη το θυμοταν μια χαρα αυτο που ζητησε) θα εδραττα την ευκαιρια...

alexandergreek
16-10-2009, 20:23
Λοιπον, σεξ ολοκληρωμενο δεν εχει γινει ακομα... παρθενα γαρ.

Απο την αλλη, εκεινη λεει οτι ειμαστε φιλοι και part time lovers (δικη μου εκφραση), γενικώς είναι μια free σχεση...

Sofia
16-10-2009, 20:24

δεν ηξερα πώς το πώς αισθανομαστε για τον αλλο μπορουμε να το ρωτησουμε μονο πριν το ολοκληρωμενο σεξ....μαλιστα!

Sofia
16-10-2009, 20:26
Λοιπον, σεξ ολοκληρωμενο δεν εχει γινει ακομα... παρθενα γαρ.

Απο την αλλη, εκεινη λεει οτι ειμαστε φιλοι και part time lovers (δικη μου εκφραση), γενικώς είναι μια free σχεση...

εχεις σκεφτει οτι μπορει να το λεει επειδη, ετσι αισθανεται περισσοτερο ασφαλης? βαζοντας δλδ τον εαυτο της, σε μια κατασταση οχι υψηλων προσδοκιων, ωστε να προστατευτει απο τυχον απορριψη δικη σου....αυτα ως μια πιθανοτητα.

πανος12345
16-10-2009, 20:45

δεν ηξερα πώς το πώς αισθανομαστε για τον αλλο μπορουμε να το ρωτησουμε μονο πριν το ολοκληρωμενο σεξ....μαλιστα!
μαλλον μετα ηθελες να γραψεις ετσι?
ναι σοφια ! καμμια φορα οταν ειμασταν νεοι πρωτα καναμε κατι αυθορμητα και μετα αναρωτιομασταν γιατι το καναμε !
ειναι χαρακτηριστικο δειγμα της νιοτης
Ομως ο αλεξανδρος αλλο που δεν θελει για να παρατεινει την ολοκληρωση της προ-ερωτικης φασης , με τοση καθυστερηση που οπως εχουμε διεξοδικα αναλυσει , ισως ασυνειδητα να προτιμουσε να αφησει καποιον αλλον να περασει μπροστα για να βεβαιωθει οτι το κοριτσι του δεν θα τον χρησιμοποιησει απλα σαν καλαποδι !
αυτη ειναι η δικη του αναστολη και οχι φυσικα της κοπελας .
δεν εχει λοιπον νοημα να τον βαζεις να ψαχνει και αλλο να βρει εξηγησεις για μια πραξη που μονος του βαζει παραπανω υπερ-εγω απο οσο χρειαζεται γι να τελειωσει μια δουλεια που η ιδι η κοπελα του εχει ζητησει αλλα ο ιδιος αρνηται να κανει!

Sofia
16-10-2009, 20:47
οχι, ηθελα να γραψω αυτο που εγραψα.

πανος12345
16-10-2009, 20:54
οχι, ηθελα να γραψω αυτο που εγραψα.
παντως πισω δεν μπορουμε να παμε σοφια ...
τα παιδια εφτασαν πολλες φορες στην πηγη , την δουλεια την εκαναν ηδη , εγω τουλαχιστον σας αφηνω τωρα να τα πειτε μονοι σας ....
οταν μια γυναικα ζηταει απο ενα ανδρα να της κανει ερωτα
θα επρεπε να εχεις καταλαβει που θα πρεπει να ψαχνεις να βρεις το προβλημα γιατι εισαι παλια εδω σοφια !

Sofia
16-10-2009, 20:56
αστο Πανο:) δεν πειραζει, δεν θα συννενοηθουμε:)

κατι ακομα: αναφερεις οτι πρεπει να καταλαβαινω πραγματα που καταλαβαινεις (ως παλια μαλιστα, αυτο το βρισκω χαριτωμενο!).

προφανως κ καταλαβαινουμε διαφορετικα τα πραγματα. εμενα δεν με πειραζει. ελπιζω ουτε κ εσενα:) καλο βραδυ!

πανος12345
16-10-2009, 21:10
αστο Πανο:) δεν πειραζει, δεν θα συννενοηθουμε:)

κατι ακομα: αναφερεις οτι πρεπει να καταλαβαινω πραγματα που καταλαβαινεις (ως παλια μαλιστα, αυτο το βρισκω χαριτωμενο!).

προφανως κ καταλαβαινουμε διαφορετικα τα πραγματα. εμενα δεν με πειραζει. ελπιζω ουτε κ εσενα:) καλο βραδυ!
ειμαστε εδω για να υποστηριξουμε αυτον που υποφερει σοφια και οχι να προβαλουμε τα δικα μας προβληματα στα προβληματα των αλλων
καλο σου βραδυ και εσενα και καλο βολι αλεξανδρε!

giota
16-10-2009, 22:12
Το πως το βιώνει ο καθένας και μια κοπέλα την πρώτη φορά δεν μπορεί να ξέρει κανείς πόσο μάλλον ένας άνδρας.Υπάρχει και η πιθανότητα να φοβάται το κορίτσι το θέμα αν θα πονέσει δεν είναι απλό για μια νέα κοπέλα προφανώς σοβαρή μπορεί μέσα της να θέλει και η λογική να την εμποδίζει να προχωρήσουν.

alexandergreek
19-10-2009, 12:37
Αμαν ρε παιδια η κοπελα ποναει πολυ, δεν ξερω σφιγμενη ειναι, και ενω τεχνικα δεν υπαρχει πια το παρθενικο εμποδιο του υμενα, στην πραξη δεν εχουμε κανει ερωτα... κανω υπομονη, αλλα καποια στιγμη μου πεφτει κι εμενα, με το σταματα ξεκινα... παντως ειναι πολυ θερμη μαζι μου. Δεν την κατηγορω...

πανος12345
19-10-2009, 12:50
Αμαν ρε παιδια η κοπελα ποναει πολυ, δεν ξερω σφιγμενη ειναι, και ενω τεχνικα δεν υπαρχει πια το παρθενικο εμποδιο του υμενα, στην πραξη δεν εχουμε κανει ερωτα... κανω υπομονη, αλλα καποια στιγμη μου πεφτει κι εμενα, με το σταματα ξεκινα... παντως ειναι πολυ θερμη μαζι μου. Δεν την κατηγορω...
ξοδεψε ισως περισσοτερη ωρα στην προετοιμασια ....
φαντασου οτι εχεις μπροστα σου ενα παγωτο
μπορεις να το φας σε 5 λεπτα η να το γλυφεις 1/2 ωρα .....
οσο πιο γρηγορα το τρως , τοσο πιο πολυ θα ποναει το κοριτσι....

krino
19-10-2009, 17:18

πρακτικα ειναι ολα θεμα αγχους.
Αν ρωτησεις καποιες γυναικες εχουν προβλημα ακομα και οταν πανε στο γυναικολογο τους, κατι που δεν εχει σχεση με σεξ, και ομως ειναι σφιγμενες, ποσο μαλλον οταν μιλαμε για σεξ.

Δοκιμασε περα απο τα ερωτικα παιχνιδια που ειθιστε να χαλαρωνουν την γυναικα (μιλαμε για κατι που δεν ειναι ακριβως στο χερι της να κανει) να χρησιμοποιησεις και μια αλοιφη KY (καπα-γουαι) απο τα φαρμακεια με 5 ευρω.
Εκτος απο φυσικη λιπανση θα προσθεσει και ψυχολογικα ενα κατι της παραπανω για να χαλαρωσει.
Αυτα για τις πρωτες 2-3 φορες. Στην συνεχεια πετα την στα σκουπιδια, θα σου ειναι αχρειαστη.

ΥΓ...... μην κανεις καποια κινηση μονος σου.
Συζητησε το μαζι της και προτεινε της να δοκιμασετε και αυτο.
Δεν θα παρεις κατι απο την λαικη, απο το φαρμακειο θα το παρεις και ειναι για αυτη την δουλεια ακριβως. (ενδεχωμενα αν ρωτησεις στο φαρμακειο, θα στο πει και ο φαρμακοποιος)
Απο την αλλη μην την παρεις, και την βγαλεις ξαφνικα απο το κομοδινο....

Triella
22-10-2009, 11:59
Αν ποναει ακομα και μετα απο την πρωτη σεξουαλικη πραξη, τοτε η ιδια μαλλον εχει πολυ αγχος στο να συνεχισει...διαβασα σε προηγουμενο ποστ, οτι περνατε ομορφα και οτι μιλατε μεχρι τις 2 το βραδυ...καμαρι μου ειστε ερωτευμενοι και απο τη μερια της δεν το εχει καταλαβει ακομα... αν δεν της αρεσες πολυ δεν θα καθοταν με τις ωρες μαζι σου...και η φραση free σχεση δεν ξερω ποιος την εβγαλε για να μπορεσει να κρυψει τους φανερους φοβους του....

επισης σε προηγουμενο ποστ σου, ειδα την φοβερη της φραση που θα ξενερωνε ακομα και μενα αν ημουν αντρας \"εκδηλωτικη θα ειμαι με τον γκομενο μου\"....δηλαδη εσυ για τι πας εκει περα για βολτα???? χαιρω πολυ...

ολα αυτα που διαβασα, μου βγαζουν εναν ανθρωπο, ο οποιος εχει πολλα κομπλεξ και ανασφαλειες, που εν τελει τις βγαζει απανω σου και παιζει και συναισθηματικα μαζι σου...οσο και αν σου αρεσει, και να θελεις, κρατα μια μικρη πισινη...και αφου σε παιζει εκεινη, ειμαι της αποψης οτι πρεπει να την παιξεις και συ λιγο...για να δεις τελικα που οδευει το πραγμα...την θελουμε την ταλαιπωρια διαφορετικα δεν καταλαβαινουμε και δεν αξιολογουμε αυτο που εχουμε μπροστα μας. Ακομα και ο πολυ σεβασμος βλαπτει σοβαρα την υγεια...(το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο θεος)....πες της και συ κατι παρομοιο..του στυλ \"τρελλιτσες θα κανω μοναχα με την κοπελα μου και πολλες ωρες μαλιστα\" η κατι τετοιο σε μια αλλη συζητηση.....

κατι μου λεει οτι σε θεωρει δεδομενο (δεμενο συναισθηματικα)...συγνωμη κιολας αλλα ειπαμε σεβασμος στην πρωταρα...αλλα η ιδια μου φαινεται οτι το εχει παραξηλωσει...δεν εισαι κηφηνας κανενος...και γενικα δεν εισαι κηφηνας....

lost_world
22-10-2009, 17:08
Αν ποναει ακομα και μετα απο την πρωτη σεξουαλικη πραξη, τοτε η ιδια μαλλον εχει πολυ αγχος στο να συνεχισει...διαβασα σε προηγουμενο ποστ, οτι περνατε ομορφα και οτι μιλατε μεχρι τις 2 το βραδυ...καμαρι μου ειστε ερωτευμενοι και απο τη μερια της δεν το εχει καταλαβει ακομα... αν δεν της αρεσες πολυ δεν θα καθοταν με τις ωρες μαζι σου...και η φραση free σχεση δεν ξερω ποιος την εβγαλε για να μπορεσει να κρυψει τους φανερους φοβους του....

επισης σε προηγουμενο ποστ σου, ειδα την φοβερη της φραση που θα ξενερωνε ακομα και μενα αν ημουν αντρας \"εκδηλωτικη θα ειμαι με τον γκομενο μου\"....δηλαδη εσυ για τι πας εκει περα για βολτα???? χαιρω πολυ...

ολα αυτα που διαβασα, μου βγαζουν εναν ανθρωπο, ο οποιος εχει πολλα κομπλεξ και ανασφαλειες, που εν τελει τις βγαζει απανω σου και παιζει και συναισθηματικα μαζι σου...οσο και αν σου αρεσει, και να θελεις, κρατα μια μικρη πισινη...και αφου σε παιζει εκεινη, ειμαι της αποψης οτι πρεπει να την παιξεις και συ λιγο...για να δεις τελικα που οδευει το πραγμα...την θελουμε την ταλαιπωρια διαφορετικα δεν καταλαβαινουμε και δεν αξιολογουμε αυτο που εχουμε μπροστα μας. Ακομα και ο πολυ σεβασμος βλαπτει σοβαρα την υγεια...(το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο θεος)....πες της και συ κατι παρομοιο..του στυλ \"τρελλιτσες θα κανω μοναχα με την κοπελα μου και πολλες ωρες μαλιστα\" η κατι τετοιο σε μια αλλη συζητηση.....

κατι μου λεει οτι σε θεωρει δεδομενο (δεμενο συναισθηματικα)...συγνωμη κιολας αλλα ειπαμε σεβασμος στην πρωταρα...αλλα η ιδια μου φαινεται οτι το εχει παραξηλωσει...δεν εισαι κηφηνας κανενος...και γενικα δεν εισαι κηφηνας....

να αγιάσει το στόμα σου κορίτσι μου. η πιο αντικειμενική, εύστοχη και ουσιαστική απάντηση που ειδα σε αυτο το ποστ

πανος12345
22-10-2009, 20:44
μην φορτωνετε ασκοπα το παιδι με πιθανα ψυχολογικα προβληματα της κοπελας του !
αφηστε τον να παρει μια πρακτικη συμβουλη για το πως μπορει να την χαλαρωσει σωματικα και οχι ψυχολογικα .... το προβλημα του κοριτσιου ειναι προφανως οτι ο δικος μας απο την πολυ καψα, βιαζεται λιγο παραπανω απο οτι χρειαζεται , για την ιδια ....
δεν ειναι ουτε η πρωτη φορα ουτε η τελευταια που ενας ανδρας \"επιτιθεται σεξουαλικα \"
και μια γυναικα , παρθενα στο μυαλο και οχι στο σωμα μονο , αρνηται να χαλαρωσει ....
ειναι το συνηθες και το αναμενομενο ...
ο κρινος του ειπε κατι πολυ σωστο και πρακτικο ...μια αλοιφη λιπαντικη ....
εγω του ειπα κατι ακομα πιο απλο και πιο φυσικο ...
μην το τρως το παγωτο γιατι τελειωνει γρηγορα ....
αστε τον να δοκιμασει με αυτα και μετα αν συνεχιζει το κοριστι να βγαζει ρποβλημα ας το ριξουμε στην πυρα ....
ας νοιωσει ομως πρωτα και το χαδι να της ξυπναει τα δικα της ενστικτα ....

Ananta
22-10-2009, 20:47

Θελει υπομονη ως ενα σημειο ακριβως.Δοσε της χρονο αλλα αν περασει ενα διαστημα και βλεπεις οτι αρχιζουν να σπανε τα νευρα σου σημαινει οτι η ιδια δεν ειναι σιγουρη για το αν θελει να κανει κατι μαζι σου.Αν δεν ειναι να γινει κατι καλυτερα να μη το πιεζουμε.

Ananta
22-10-2009, 20:51
Τωρα ειδα και τα υπολοιπα ποστ.Λοιπον φιλε εφοσον εχετε φτασει ως εκει δε νομιζω οτι εχεις λογο να ανυπομονεις πια.Κοντα ειστε στο να γινει.Η κοπελα ποναει ok πολλες κοπελες πονανε αρκετα την πρωτη φορα αλλα καποια στιγμη θα γινει χωρις να το πολυκαταλαβει.Ασε τα πραγματα να συμβουν πιστευω ολα καλα θα πανε.

krino
22-10-2009, 22:36

ο κρινος του ειπε κατι πολυ σωστο και πρακτικο ...μια αλοιφη λιπαντικη ....

μερικοι νομιζουν οτι οι αλοιφες εχουν πρακτικο μονο αποτελεσμα κατι που ειναι λαθος.
Οταν κατι δινει στη συντροφο την αισθηση οτι αυτο θα της εξαλειψει το προβλημα, αυτο βοηθαει στην απωλεια αγχους που ειναι ο κυριος λογος για μια κοπελα να αισθανεται ετσι.
Ο πονος ειναι το αποτελεσμα του προβληματος οχι η αιτια που προκαλει το προβλημα.

Ολα αυτα βεβαια τα προβληματα υπαρχουν στην πολυ αρχη μιας γυναικας που εχει αρχισει να παιζει με την ολοκληρωση της σεξουαλικοτητα της.
Εκει προφανως υπαρχει και ενα θεμα σε μια γυναικα που τωρα αρχιζει αυτους τους πειραματισμους.
Χρειαζεται οπως εγραψα σε παλαιοτερο ποστ ενα τακτ και μια υπομονη αλλα το κυριοτερο να εμπνευσει μια εμπιστοσυνη. Χωρις αυτη ολα πανε περιπατο.

alexandergreek
23-10-2009, 12:09
Φίλες και φίλοι, ωραίες οι συμβουλές σας και σας ευχαριστώ.
Μέχρι τώρα το έχουμε δεί σχεδόν συγκατοίκηση το θέμα, και τωρα που γράφω είναι στο σαλόνι και παίζει στο fcbk (εχω 2 pc).
Διασκεδάζουμε τα βράδυα εξω, περνάμε πολλές ώρες μαζί.
Μέχρι και βραδυνή δουλειά βρήκαμε μαζί σε εταιρεία promotion (special events σε clubs).
Αλλά απο σεξ, ό\'τι κάνουμε είναι χειροκίνητο... (δεν της αρέσει καθόλου η ιδέα του oral sex).
Χτες είχε έναν οργασμό, σπαρταρούσε ολόκληρη...
Απο την άλλη, όταν πάω να μπώ κανονικά, εκείνη είναι ΠΟΛΥ σφιγμένη, εγώ κομπλάρω, χαλαρώνω κι όλας, και να ήθελα να σπρώξω περισσότερο δε μπορώ.
Ελεος...
Πραγματικά θα πάω σε γιατρό... τα νευρα μου...

πανος12345
23-10-2009, 12:55
Μέχρι τώρα το έχουμε δεί σχεδόν συγκατοίκηση το θέμα, και τωρα που γράφω είναι στο σαλόνι και παίζει στο fcbk (εχω 2 pc).
Μέχρι και βραδυνή δουλειά βρήκαμε μαζί σε εταιρεία promotion (special events σε clubs).
Αλλά απο σεξ, ό\'τι κάνουμε είναι χειροκίνητο... (δεν της αρέσει καθόλου η ιδέα του oral sex).
Απο την άλλη, όταν πάω να μπώ κανονικά, εκείνη είναι ΠΟΛΥ σφιγμένη, εγώ κομπλάρω, χαλαρώνω κι όλας, και να ήθελα να σπρώξω περισσότερο δε μπορώ.
Ελεος...
δοκιμασε λιγο τοτε με το δακτυλο σου σιγα σιγα με κυκλικες κινησεις να διευρυνεις το πεδιο δρασης ! και μην ξεχνας πριν το κανεις να πεις την καλημερα σου στην κλειτοριδα της !
ειναι το δικο της \"πεος \" και οσο πιο καλα την ερεθιζεις , τοσο πιο πολυ θα χαλαρωνει ...
μην μπεις μεσα της πριν διαπιστωσεις οτι το δακτυλο σου μπορει να κανει μια κυκλικη κινηση αναλογη με την διαμετρο του πεους .... εισαι τοσο κοντα που σε λιγες μερες θα το εχετε ξεχασει και οι δυο σας !

anoiksi
23-10-2009, 13:57
Αντε βρε παιδια μην το ζαλιζετε αφου και οι δυο το θελετε....συμφωνω με το κρινο και συμφωνω με τον Πανο στο σημειο οτι μπορεις να κανεις καλη δουλεια με το δαχτυλο σου πρωτα, ωστε να ανοιξει λιγο η περιοχη... υστερα εφοσον την εχεις διεγειρει παρε πρωτοβουλεια, μπορει κιολας να παιζει ετσι γιατι θελει να σε νιωσει δυνατο αντρα με πυγμη, παρθενα ειναι / ηταν...Εγω παντως νομιζω οτι ειναι σιγανοπαπαδια και οτι ειναι πλασματικα αυτα που κανει, να νιωθει ο φιλος μας...Θελει πρωτοβουλεια αλεξανδρε και δραση, εφοσον εχετε ηδη προχωρησει τοσο...Το πιο σημαντικο ειναι να την διεγειρεις/ αναψεις για να της φανει γλυκος ο πονος...αντε με το καλο και σε μερικες μερες να μας πεις οτι πετυχες το στοχο σου...

πανος12345
23-10-2009, 14:41
Αντε βρε παιδια μην το ζαλιζετε αφου και οι δυο το θελετε....συμφωνω με το κρινο και συμφωνω με τον Πανο στο σημειο οτι μπορεις να κανεις καλη δουλεια με το δαχτυλο σου πρωτα, ωστε να ανοιξει λιγο η περιοχη... υστερα εφοσον την εχεις διεγειρει παρε πρωτοβουλεια, μπορει κιολας να παιζει ετσι γιατι θελει να σε νιωσει δυνατο αντρα με πυγμη, παρθενα ειναι / ηταν...Εγω παντως νομιζω οτι ειναι σιγανοπαπαδια και οτι ειναι πλασματικα αυτα που κανει, να νιωθει ο φιλος μας...Θελει πρωτοβουλεια αλεξανδρε και δραση, εφοσον εχετε ηδη προχωρησει τοσο...Το πιο σημαντικο ειναι να την διεγειρεις/ αναψεις για να της φανει γλυκος ο πονος...αντε με το καλο και σε μερικες μερες να μας πεις οτι πετυχες το στοχο σου...
Ποσες σελιδες λες ανοιξη να παρει ακομα? ειμαστε ηδη στις 10!

krino
23-10-2009, 14:43
πανο αμα δεν ξεχειμωνιασουμε καλα ειναι.....

;)

vince
23-10-2009, 16:25
Ελεος...

Χαχαχα, τα τρία Χ τα ξέρεις? Πως λέμε φιλάκια ΧΧΧ..Αν είχες ποτέ σχέση με Ευρωπαία θα ξέρεις.. ειδάλλως μετά το τύλιγμα ολοκληρώνεται η συσκευασία του πακέτου. Καλά βέβαια μην τρομάζεις.. φαντάζομαι θα έχεις πολλά να λες στους φίλους σου για τις επιδόσεις σου. Μου θυμίζεις έναν γνωστό μου που κάθε φορά που τον έβλεπα μου έλεγε με ποια είχε πάει και με πόσες, την φορά που έκανε παρτούζα και άλλα. Ήταν περήφανος για τα κατορθώματα του. Οι γυναίκες όμως άλλα λέγανε γι\'αυτόν.. υπήρχαν μερικές (συνήθως άπειρες) που πράγματι τον γουστάρανε και άλλες που τον έπαιζαν στα δάχτυλα τους.. μετά τον έφτυναν και αυτός έβγαινε νοκ αουτ και το έριχνε στο τσιγαριλίκι. Όμως ποτέ δεν παραδεχόταν αυτό που έβλεπε ο περίγυρος του (έβλεπε δηλάδή μόνο το δικό του σενάριο).. Κάπου στην πορεία πάντως έβαλε και λιγο μυαλό..

Είναι σημαντικό να περνάς καλά με μια γυναίκα ..και εγώ συμφωνώ με αυτό (αρκεί να μην παίρνουμε την τρομπέτα και να το κράζουμε..). Αν το χειριστείς το θέμα με ειλικρίνεια θα περάσεις ακόμα καλύτερα. Θα το εκτιμήσει η κοπέλα. Ίσως να το έκανες ήδη.

Στα λοβερ γιαρς έμαθα κάτι το πολύ απλό. Ότι κάνεις σε μία το κάνεις σε όλες. Θα με θυμηθείς αν κάποτε αποφασίσεις να στεριώσεις σε ένα δικό σου \"νησί\".

Αλέξανδρε welcome to the club. Μόλις έμαθες πως το σεξ είναι και υποχρέωση όχι μόνο διασκέδαση.

alexandergreek
23-10-2009, 17:24
Originally posted by vinceΧαχαχα, τα τρία Χ τα ξέρεις? Πως λέμε φιλάκια ΧΧΧ..Αν είχες ποτέ σχέση με Ευρωπαία θα ξέρεις.. ειδάλλως μετά το τύλιγμα ολοκληρώνεται η συσκευασία του πακέτου. Καλά βέβαια μην τρομάζεις.. φαντάζομαι θα έχεις πολλά να λες στους φίλους σου για τις επιδόσεις σου. Μου θυμίζεις έναν γνωστό μου που κάθε φορά που τον έβλεπα μου έλεγε με ποια είχε πάει και με πόσες, την φορά που έκανε παρτούζα και άλλα. Ήταν περήφανος για τα κατορθώματα του. Οι γυναίκες όμως άλλα λέγανε γι\'αυτόν.. υπήρχαν μερικές (συνήθως άπειρες) που πράγματι τον γουστάρανε και άλλες που τον έπαιζαν στα δάχτυλα τους.. μετά τον έφτυναν και αυτός έβγαινε νοκ αουτ και το έριχνε στο τσιγαριλίκι. Όμως ποτέ δεν παραδεχόταν αυτό που έβλεπε ο περίγυρος του (έβλεπε δηλάδή μόνο το δικό του σενάριο).. Κάπου στην πορεία πάντως έβαλε και λιγο μυαλό..

Είναι σημαντικό να περνάς καλά με μια γυναίκα ..και εγώ συμφωνώ με αυτό (αρκεί να μην παίρνουμε την τρομπέτα και να το κράζουμε..). Αν το χειριστείς το θέμα με ειλικρίνεια θα περάσεις ακόμα καλύτερα. Θα το εκτιμήσει η κοπέλα. Ίσως να το έκανες ήδη.

Στα λοβερ γιαρς έμαθα κάτι το πολύ απλό. Ότι κάνεις σε μία το κάνεις σε όλες. Θα με θυμηθείς αν κάποτε αποφασίσεις να στεριώσεις σε ένα δικό σου \"νησί\".

Αλέξανδρε welcome to the club. Μόλις έμαθες πως το σεξ είναι και υποχρέωση όχι μόνο διασκέδαση.
Φιλε vince, δεν καταλαβα το ΧΧΧ... δηλαδή θα με τυλίξει εννοεις; Τελος πάντων, παιδια εγω ειμαι ειλικρινης, ουτε κανω τον call boy ουτε το zigolo. Και στους φιλους μου δε λεω βλακειες... Αμα πάω καλα το λέω, αμα με κανει μια γυναικα να κλαψω επισης το λεω.

Ειμαι ειλικρινης, επειδη εχω υγιη αυτοεκτιμηση και δε μου χρειαζονται τα ψεμματα... Καλυτερα δεν ειναι ετσι;

Παντως πιο πολυ υποχρεωση μου θυμιζει πλεον το σεξ παρα ευχαριστηση... ελεος... θα παρω βιαγκρα να τελειωνουμε, να το κανω διατρητικο εργαλειο, να μην επηρεαζομαι ψυχολογικα απο την \"πόρτα\" του club...

anoiksi
23-10-2009, 18:03
Αντε Αλεξανδρε ανελαβε δραση για να πιειτε επιτελους νερο απο την πηγη...Δεν ειναι και πλεον κατι τοσο δυσκολο...αφου σε αφησε να κανεις ολα τα αλλα εκει θα κολλησει τωρα;;;Αντε προχωρα και πιστεψε με οτι το θελει οσο και εσυ...σταματα να το φιλοσοφεις και δεν υπαρχει τιποτα αλλο για συζητηση και αυτο που λες στο τελος ειναι πολυ σημαντικο...κοιτα μην ξενερωσεις και δεν σου σηκωνετε μετα καθολου και τσαμπα ολος ο κοπος εδω στο θεμα...αντε το σαββατοκυριακο θα ειναι το δικο σας σαββατοκυριακο...της ηδονης, του οργασμου και του καλυτερου ερωτα της ζωης σου με εναν ανθρωπο που αγαπας και εισαι ερωτευμενος...υπαρχει κατι πιο ομορφο;;;Αντε περιμενουμε ολοι εμεις εδω νεα σου με πολυ αγωνια...να εισαι καλα και να το απολαυσεις μετα απο τοσο κοπο...

krino
23-10-2009, 18:20
γιατι εχω την εντυπωση οτι το φορουμ εν μερει εχει καταντησει ερωτοδικειο?
μπορει και να πλαναμαι βεβαια.....

ειδωμεν.

alexandergreek
23-10-2009, 18:35
anoiksi σ\'ευχαριστω.... με ενθαρρυνεις... θα φαω καρυδια με μελι!!!!
τι αλλο να πω πια... σε λιγο οντως δε θα μου σηκωνεται, ηδη δυσκολευεται, κομπλαρε ο Οδυσσεας!

anoiksi
23-10-2009, 18:56
Krino εχεις ενα δικιο :-)))

anoiksi
23-10-2009, 18:58
τα καρυδια με το μελι να τα μοιραστητε θα αποδοση καλυτερα..χεχε..

krino
23-10-2009, 19:00
μμμμμ..... μια αφροδοσιακη συνταγη προς αυξηση των ορμων θα βοηθησε την κατασταση.....

:cool:

πανος12345
25-10-2009, 09:57
να εκμηστηρευθω και μια παγια κατασταση που αντιμετωπιζουν οι περισσοτεροι γυναικολογοι πριν την γεννα αλεξανδρε? πρεπει οι ιδιοι να αφαιρεσουν τον παρθενικο υμενα στις 80% των περιπτωσεων για να βγει το εμβρυο καλυτερα ....
αντε να σου πω και μια φοβερη συνταγη απο φιλο μου φαρμακοποιο ειδικη για δυσκολες αποστολες πχ πρωκτικο ερωτα ! παρε απο το φαμακειο μια βαζελινη καιμια ξυλοκαινη αλοιφη και μετα αδειασε τες στο γουδι και αρχισε να τις λυωνεις με το γουδοχερι , μερχι να γινουν ενα κοινο μιγμα . παρε με τοδακτυλο σου απο ενα βαζακι που θα βαλεις τομιγμα λιγο και αλοιψε το κοριτσι κυκλικα πανω στον υμενα και μετα το ιδιο ακριβως και πανω στο πεος σου ....
η βαζελινη θα φερει ελλατωση των τριβων με αποτελεσμα να περασεις ευκολοτερα μεσα και η ξιλοκαινη θα αφαιρεσει τον πονο σαν αναισθητικο και απο τους δυο σας αλλα κυριως θα σου διατηρησει την στυση για πολλη ωρα !
Αν αλεξανδρε ουτε με αυτο γινει κατι , ξαναγυριζουμε στην αρχη και παμε στην λυση του καλαποδα !

Triella
25-10-2009, 11:15
Ωραια αφου εχει εξελιχθει τοσο καλα το θεμα (καλυτερα δεν μπορουσε )...δεν χρειαζεται γιατρος...κανονισε της μια ρομαντικη βραδια για εσας τους δυο...οι ιδεες των υπολοιπων με καλυψαν αρκετα...καλη επιτυχια και πανω απο ολα....καλη συνεχεια στην σχεση σας!!!!

giota
25-10-2009, 12:49
Πάνο είσαι απίστευτος αν είναι δυνατόν τα σκέφτεσαι πριν τα γράψεις;

πανος12345
25-10-2009, 13:16
Originally posted by giota
Πάνο είσαι απίστευτος αν είναι δυνατόν τα σκέφτεσαι πριν τα γράψεις;

εσυ τι γνωμη εχεις ?
ρωτησες ποτε γυναικολογο για να σου εξηγησει γιατι κοβει συχνοτατα τον υμενα στις γυναικες που γεννανε ?
ρωτα πρωτα εκει και ρωτα και ενα φραμακοποιο για την συνταγη που εγραψα και μετα ελα εδω να το ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ...
ετσι ομως αμφιβαλεις λογω αγνοιας και παρακωλύεις την ομαλη λειτουργια του φορουμ!

Remedy
25-10-2009, 13:46
να εκμηστηρευθω και μια παγια κατασταση που αντιμετωπιζουν οι περισσοτεροι γυναικολογοι πριν την γεννα αλεξανδρε? πρεπει οι ιδιοι να αφαιρεσουν τον παρθενικο υμενα στις 80% των περιπτωσεων για να βγει το εμβρυο καλυτερα ....
αντε να σου πω και μια φοβερη συνταγη απο φιλο μου φαρμακοποιο ειδικη για δυσκολες αποστολες πχ πρωκτικο ερωτα ! παρε απο το φαμακειο μια βαζελινη καιμια ξυλοκαινη αλοιφη και μετα αδειασε τες στο γουδι και αρχισε να τις λυωνεις με το γουδοχερι , μερχι να γινουν ενα κοινο μιγμα . παρε με τοδακτυλο σου απο ενα βαζακι που θα βαλεις τομιγμα λιγο και αλοιψε το κοριτσι κυκλικα πανω στον υμενα και μετα το ιδιο ακριβως και πανω στο πεος σου ....
η βαζελινη θα φερει ελλατωση των τριβων με αποτελεσμα να περασεις ευκολοτερα μεσα και η ξιλοκαινη θα αφαιρεσει τον πονο σαν αναισθητικο και απο τους δυο σας αλλα κυριως θα σου διατηρησει την στυση για πολλη ωρα !
Αν αλεξανδρε ουτε με αυτο γινει κατι , ξαναγυριζουμε στην αρχη και παμε στην λυση του καλαποδα !

EINAI ΕΦΙΚΤΟ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΒΗΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΑΛΜΠΑΝΗ ΚΑΙ ΓΙΑΛΑΝΤΖΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, Η ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ?

πανος12345
25-10-2009, 13:54

EINAI ΕΦΙΚΤΟ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΒΗΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΑΛΜΠΑΝΗ ΚΑΙ ΓΙΑΛΑΝΤΖΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, Η ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ?
εσυ τι εισαι απο ολα αυτα ?
δεν ξερεις τι κανει η βαζελινη ?
δεν ξερεις τι κανει η ξιλοκαινη ?
μαθε λοιπον !
ξερειςκατι διαφορετικο ?
γραφτο λοιπον!
αν δεν ξερεις κατι διαφορετικο γιατι ζηταν να διαγραφουν αυτα που ξερω εγω ?
ετσι αντιλαμβανεσαι την χρηση του φορουμ?
ε γιαυτο ζητησα την διαγραφη σας !

Θεοφανία
25-10-2009, 14:01

εσυ τι εισαι απο ολα αυτα ?
δεν ξερεις τι κανει η βαζελινη ?
δεν ξερεις τι κανει η ξιλοκαινη ?
μαθε λοιπον !
ξερειςκατι διαφορετικο ?
γραφτο λοιπον!
αν δεν ξερεις κατι διαφορετικο γιατι ζηταν να διαγραφουν αυτα που ξερω εγω ?
ετσι αντιλαμβανεσαι την χρηση του φορουμ?
ε γιαυτο ζητησα την διαγραφη σας !

Επειδή ακριβώς ξέρουμε τι είναι η βαζελίνη και ακόμη περισσότερο ξέρουμε τι είναι η ξυλοκαίνη η οποία απ ότι φαίνεται σου έχει κάψει τον εγκέφαλο, περιορίσου στις αμπελοφιλοσοφίες σου και σταμάτα να γίνεσαι επικίνδυνος κομπογιαννίτη.

Αλέξανδρε....
Εννοείται πως μόνο θα γελάς όταν διαβάζεις τέτοιες μπούρδες. Μη τυχόν και κάνεις κανένα πείραμα, γιατί δεν θα έχει καθόλου πλάκα.

nature
25-10-2009, 14:07
πάνο,
δεν έχω ασχοληθεί σε βάθος με το θέμα του παρθενικού υμένα.
Δεν έτυχε να ακούσω για το συγκεκριμένο \"μίγμα\" που ανέφερες. Παρόλα αυτά επειδή γνωρίζω τις φυσικές και χημικές ιδιότητες της βαζελίνης όσο και της ξυλοκαίνης, μου φαίνεται πολύ πιθανό να είναι σωστό και χρήσιμο το μίγμα αυτό στο θέμα που το προτείνεις.
Μου ακούγεται πολύ λογικό και αν το είχα ανάγκη τουλάχιστον θα το έψαχνα ή θα το διασταύρωνα.
Και θα χαιρόμουν που μου δόθηκε η δυνατότητα να μάθω κάτι που δεν ήξερα.

πανος12345
25-10-2009, 14:21
φυση το φορουμ εχει προβλημα μονο με 3 προφιλ γυναικων !
την ρεμεντυ την θεοφανια και την γιωτα !
φυσικα καθε φαρμακοποιος και οχι μονο ο κολητος μου φιλος που πουλαει σημερα στο μαγαζι του αυτο το μειγμα σε οσους εχουν την επιθυμια να κανουν πρωκτικο ερωτα με τις γυναικες τους , ξερει οτι η ξιλοκαινη σαν αναισθητικη αλοιφη και η βαζελινη σαν λιπαντικο
μπορουν να αντιμετωπισουν μαζι αναγκες στυσης και αναισθησιας .
το ητημα ομως δεν ειναι το αν καποιος εχει η οχι δικαιωμα να αμφιβαλει , οσο το οτι στην πραγματικοτητα αυτο που τον ενοχλει ειναι η ιδια η συμμετοχη του στο καθε ποστ !
Δεν μπορει για διαφορετικους λογους να κανει αυτοελεγχο και αυτο ειναι το σημαντικοτερο στοιχειο που η συμμετοχη τους θα πρεπει να περοριστει προκειμενου να μην χασει την ωφελιμοτητα του το φορουμ

giota
25-10-2009, 14:25
Μπράβο Νέϊτσουρ έμαθες σπουδαία νέα.Επειδή ένας μου εξαδελφος παντρεύτηκε (πριν 30 χρόνια )και αντιμετώπισε το ιδιο πρόβλημα με την κοπέλα του που είχαν δεσμό μεγάλο χρονικό διάστημα και την οποία παντρεύτηκε, έφτασαν
στα πρόθυρα του χωρισμού γιατί 6 μήνες απο τον γάμο εξακολουθούσε η ίδια κατάσταση
παρόμοια με της κοπέλας.Απευθύνθηκαν σε γυναικολόγο της έδωσε κάτι ο γιατρός να χαλαρώσει και έγινε χωρίς να κάνουν συνταγή για σκορδαλιά

πανος12345
25-10-2009, 14:28
αυτο που δεν εχουν καταλαβει τα 3 αυτα προφιλ σχετικα με την χρησιμοτητα του φορουμ ειναι ακριβως στο τι στοχευει σαν σκοπο !
εδω πχ αντι την γενικολογη και αοριστη αναφορα στον θειο της θειας κλπ επερεπε το προφιλ Γιωτα να γραψει οτι ο γιατρος εδωσε το ταδε φαρμακο για τον ταδε σκοπο και ειχε καλα αποτελεσματα !

nature
25-10-2009, 14:32
Originally posted by giota
Μπράβο Νέϊτσουρ έμαθες σπουδαία νέα.Επειδή ένας μου εξαδελφος παντρεύτηκε (πριν 30 χρόνια )και αντιμετώπισε το ιδιο πρόβλημα με την κοπέλα του που είχαν δεσμό μεγάλο χρονικό διάστημα και την οποία παντρεύτηκε, έφτασαν
στα πρόθυρα του χωρισμού γιατί 6 μήνες απο τον γάμο εξακολουθούσε η ίδια κατάσταση
παρόμοια με της κοπέλας.Απευθύνθηκαν σε γυναικολόγο της έδωσε κάτι ο γιατρός να χαλαρώσει και έγινε χωρίς να κάνουν συνταγή για σκορδαλιά

Μπαρδόν?????
Μίλησα πουθενά για ξάδελφο?????
Για διάβασε καλύτερα τι έγραψα γιωτούλα.......
Και μην αρπάζεσαι χωρίς λόγο.
Αυτοέλεγχος που λέει και ο πάνος :)

Θεοφανία
25-10-2009, 14:38
αυτο που δεν εχουν καταλαβει τα 3 αυτα προφιλ σχετικα με την χρησιμοτητα του φορουμ ειναι ακριβως στο τι στοχευει σαν σκοπο !
εδω πχ αντι την γενικολογη και αοριστη αναφορα στον θειο της θειας κλπ επερεπε το προφιλ Γιωτα να γραψει οτι ο γιατρος εδωσε το ταδε φαρμακο για τον ταδε σκοπο και ειχε καλα αποτελεσματα !

Τρία προφίλ που φταίνε για όλα και άλλα τρία που τρέχουν πίσω τους σαν κατσικάκια στο γρασίδι.....Ενδιαφέρον, αλλά έχει καταντήσει κουραστικό....

claire
25-10-2009, 14:55
παντρέψου την! μετά δεν θα μπορεί να κάνει διαφορετικά...

πανος12345
25-10-2009, 14:59
Originally posted by claire
παντρέψου την! μετά δεν θα μπορεί να κάνει διαφορετικά...
καλως την !
εισαι σιγουρη οτιεισαι στο σωστο θεμα ?
εδω δεν μπορουμε \"να τρυπησουμε τον υμενα\" και εσυ μας βαζεις ενωπιον γαμου?
τι θα γινει δηλαδη με τον γαμο ?
θα υποχωρησει μονος του ο υμενας με \"θεια επιφωτιση\" ?

claire
25-10-2009, 15:01
προφανώς, δεν διάβασα 12 σελίδες. μόνο το αρχικό ποστ, οπότε και απάντησα αναλόγως :)

giota
25-10-2009, 15:04
Νεϊτσουρ διάβασε καλύτερα λέω για μια περίπτωση ιδια που αντιμετώπισε ένας εξάδελφός μου με την γυναίκα του.Πάνο να γράψω στο φόρουμ τι έδωσε ο γιατρός;απ\' ότι μου είπαν ηρεμιστικό αν σε καλύπτει ποιο ακριβώς δεν μου είπαν μιλάμε για 30 χρόνια πριν.Αλλά και να ήξερα το θεωρώ επικίνδυνο να δώσω συνταγές για αυτό υπάρχουν οι γιατροί.Νεϊτσουρ να διαβάζεις ποιο προσεκτικά

πανος12345
25-10-2009, 15:16
Originally posted by claire
προφανώς, δεν διάβασα 12 σελίδες. μόνο το αρχικό ποστ, οπότε και απάντησα αναλόγως :)
ok ! το ιδιο κανω και εγω !
χαχαχαχαχα

πανος12345
25-10-2009, 15:21
μα τι σχεσει το ηρεμιστικο σε μια περιπτωση που αυτο που βαζει το προβλημα ειναι η ιδια η φυση του υμενα που κατα πασα πιθανοτητα ειναι λιγο πιο ανθεκτικος στο εν λογω κοριτσι !
το ηρεμιστικο ισως να εχει αντιθετα αποτελεσματα αν εννοεις να δοθει στον αλεξανδρο!
γιατι απορριπτεις την παρκτικη που ακολουθουν οι επαγγελματιες φαρμακοποιοι?

πανος12345
25-10-2009, 15:25
καθε ρηξη παντος ειδους σγφιχτηρα , υμενα περιοριεται μονο με αναισθητικο καιλιπαντικο !
μηπως νομιζεις οτι ολοι οι γιατροι σκεφτονται με τον ιδιο τροπο ?
χθες εκανα εξεταση πρωκτικη και ο ακτινολογοςμου εχωσε στον πισινο το εργαλειο και κοντεψα να μεινω απο τους πονους!
ααααααααααααααα...εχετε μηπως αιμοροιδες μου λεει αφου με εκανε προηγουμενως να σφαδαζω στους πονους !
ναι του λεω και σαν θεραπεια εχω βαλει μονος μου στον πισινο μου εργαλειο 3 φορες πιο μεγαλο απο το δικο σας για να μαθω στον σφιχτηρα να ανοιγει , αλλα εβαλα ξιλοκαινη και λιπαντικο ζελ αφου προηγουμενως το ζεστανα του απαντησα
ε..καλα δεν πειραζει ,,,μου ειπε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
αυτος ποναγε στην θεση μου ?

giota
25-10-2009, 16:20
To σταματάμε εδώ δεν αξίζει να πούμε τίποτε παραπάνω την λύση θα την βρεί το ζευγάρι.

alexandergreek
26-10-2009, 00:25
Φιλοι παμε καλα, χτες μπήκα κατα 50%... Δε νομιζω οτι ειναι υμενας πια, ειναι σφίξιμο του κόλπου. Αν και αναρωτιέμαι αν θα φτάσουμε ποτέ να κάνουμε έρωτα απλά και φυσιολογικά...

Διότι όταν πονάει και αντιδρά, ξενερώνω.. Μέχρι και όνειρο το είδα:
Ημουν λέει σε μια ωραία, ζεστή παραλία, ο κόσμος διασκέδαζε στην πλάζ, και έλεγα \"τι ωραία, είναι και Οκτώβρης, θα συμπληρώσω μπάνια αφού έφτιαξε ο καιρός\". Πρίν όμως μπώ και κολυμπήσω, πιάνει ένα κρύο, μια συννεφιά, ένα σκοτάδι. Μπαίνω σε μια καφετέρια, και μου λένε ότι έχει έκλειψη ηλίου. \"Μην ανησυχείς, σε λίγο θα ξαναβγεί ο ήλιος\". Πράγματι, περίμενα λίγο στο κρύο και στα σκοτάδια, και μετά ξαναβγήκε ο ήλιος... Ζέστη, θάλασσα, φώς... και μπήκα στο νερό, ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΜΕΣΗ (!).

Νομίζω ο συμβολισμός είναι προφανής!!

Triella
26-10-2009, 00:48
Φυσικα....αυτο το αγχος που εχεις, βγηκε και στα ονειρα σου ενδομυχα δηλαδη....αλεξανδρε το καλο το πραγμα αργει να γινει...
θα κανετε ερωτα καλα και φυσιολογικα. Αν εχεις την εντυπωση οτι ο ερωτας ειναι απο πολυ καλος μεχρι αψογος απο την πρωτη κιολας φορα, τοτε μαλλον πρεπει να το ψαξεις καλυτερα...αυτο που τον κανει τοσο συναρπαστικο, ειναι η πρωτη φορα που ανακαλυπτεις τον αλλον, και η αγωνια να τον νιωσεις να ανταποκρινεται....

ταυτοχρονα ομως, η αγνοια για το τι αρεσει στον καθενα ειναι αυτο που μας εμποδιζει να αποδωσουμε τα μεγιστα στην απολαυση...τωρα γνωριζοσαστε....πολυ βιαζεσαι....με την 3η με την 4η φορα θα απολαμβανετε ολο και περισσοτερο την πραξη του ερωτα και η κοπελα σου θα το δει και πιο \"τελετουργικα\" και οχι σαν πραξη απλα για να φυγουν οι καψες...δωστε και οι δυο την αναλογη σημασια χωρις να βιαζεστε και χωρις να αγχωνεστε αν ειστε καλοι η μετριοι...

γνωριζα ανθρωπο, ο οποιος τα ειχε με μια κοπελα, που ενω τα πηγαιναν καλα στο συναισθηματικο, στο σεξουαλικο τα πραγματα ηταν μετρια...ειχαν ομως και οι δυο θεληση και υπομονη, και σε 6 μηνες ο ανθρωπος εκανε τον καλυτερο ερωτα της ζωης του. Τουλαχιστον ετσι ελεγε...δεν ειχα λογο να μην τον πιστεψω....

οχι αγχος...αφου τα καταφερες μεχρι τη μεση...θα φτασεις και στο τελος...και καθε φορα θα γινεται πιο συναρπαστικο!!! ξεαγχωσου πρωτα εσυ για να ξεαγχωθει και εκεινη...

alexandergreek
29-10-2009, 18:41
Συντρόφισσες και σύντροφοι
Σημερα ηταν η 2η φορα που εγινε ολοκληρωμενα και ομορφα.
Μαγεία....
Σιγα σιγα τη μαθαινω. Ειναι μεχρι να μπει στο κλιμα, να ζεσταθει, της βαζω και δαχτυλο κανα 15λεπτο... και αμα ποναει (και ξενερωσω λιγο) με χαϊδεύει, ξαναστηνεται ορθιος ο ταρζαν, και ξαναδοκιμαζουμε.
Νομιζω οτι σιγα σιγα θα βρουμε το ρυθμο μας.
Ασε που σχεδον συγκατοικουμε!
Παντως παραμενει μια free σχεση...

Η ενθάρρυνση σας ως εδω ηταν ανεκτιμητη....

πανος12345
29-10-2009, 19:09
Συντρόφισσες και σύντροφοι
Σημερα ηταν η 2η φορα που εγινε ολοκληρωμενα και ομορφα.
Μαγεία....
Σιγα σιγα τη μαθαινω. Ειναι μεχρι να μπει στο κλιμα, να ζεσταθει, της βαζω και δαχτυλο κανα 15λεπτο... και αμα ποναει (και ξενερωσω λιγο) με χαϊδεύει, ξαναστηνεται ορθιος ο ταρζαν, και ξαναδοκιμαζουμε.
Νομιζω οτι σιγα σιγα θα βρουμε το ρυθμο μας.
Ασε που σχεδον συγκατοικουμε!
Παντως παραμενει μια free σχεση...

Η ενθάρρυνση σας ως εδω ηταν ανεκτιμητη....

ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ?
ΑΝΤΕ ....ΚΑΛΑ ΒΟΛΙΑ !
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

πανος12345
29-10-2009, 19:12
Φιλοι παμε καλα, χτες μπήκα κατα 50%... Δε νομιζω οτι ειναι υμενας πια, ειναι σφίξιμο του κόλπου. Αν και αναρωτιέμαι αν θα φτάσουμε ποτέ να κάνουμε έρωτα απλά και φυσιολογικά...

Διότι όταν πονάει και αντιδρά, ξενερώνω.. Μέχρι και όνειρο το είδα:
Ημουν λέει σε μια ωραία, ζεστή παραλία, ο κόσμος διασκέδαζε στην πλάζ, και έλεγα \"τι ωραία, είναι και Οκτώβρης, θα συμπληρώσω μπάνια αφού έφτιαξε ο καιρός\". Πρίν όμως μπώ και κολυμπήσω, πιάνει ένα κρύο, μια συννεφιά, ένα σκοτάδι. Μπαίνω σε μια καφετέρια, και μου λένε ότι έχει έκλειψη ηλίου. \"Μην ανησυχείς, σε λίγο θα ξαναβγεί ο ήλιος\". Πράγματι, περίμενα λίγο στο κρύο και στα σκοτάδια, και μετά ξαναβγήκε ο ήλιος... Ζέστη, θάλασσα, φώς... και μπήκα στο νερό, ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΜΕΣΗ (!).

Νομίζω ο συμβολισμός είναι προφανής!!
ΑΠΟΛΥΤΑ
ΓΡΑΦΕΙ Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ [ΦΡΟΥΝΤ]
ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΝΕΚΠΛΗΡΩΤΕΣ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ !

πανος12345
29-10-2009, 19:13
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΤΟ \"ΘΕΙΟ? ΜΕΙΓΜΑ
ΒΑΖΕΛΙΝΗ +ΞΥΛΟΚΑΙΝΗ = ΓΑΜΩ ΤΑ ΒΙΑΓΚΡΑ !

anoiksi
29-10-2009, 20:15
oxxx, alexandre χαιρομαι πολυ επιτελους ολοκληρωσατε....ειναι απιστευτο....αντε συνεχιστε και θα δημιουργησετε κατι πολυ ομορφο.....τουλαχιστον ετσι ευχομαι μετα απο τοσο προσπαθεια....αντε να ειστε ευτυχισμενοι...

πανος12345
29-10-2009, 21:00
oxxx, alexandre χαιρομαι πολυ επιτελους ολοκληρωσατε....ειναι απιστευτο....αντε συνεχιστε και θα δημιουργησετε κατι πολυ ομορφο.....τουλαχιστον ετσι ευχομαι μετα απο τοσο προσπαθεια....αντε να ειστε ευτυχισμενοι...
προσπαθεια ολων μας !
χαχαχαχαχα

Triella
31-10-2009, 09:56
Αλεξανδρε χαιρομαι παρα πολυ που τα πραγματα πανε καλα και εχετε ολοκληρωσει. Το θεμα ειναι καθε φορα να γινεται και καλυτερα!!! Οσο για την φραση free σχεση....απλα δεν υπαρχει...σχεδον συγκατοικειτε, εχετε πιασει μαζι δουλεια, περνατε ωρες μαζι, δεν μπορειτε χωρις ο ενας τον αλλον...κλασσικη περιπτωση ερωτα και σχεσης με ολη τη σημασια της λεξεως...αν ηταν free σχεση, δεν θα περναφατε ωρες μαζι να αναλυετε τα περι σχεσεων, ουτε θα βρισκατε μαζι δουλεια...θα ηταν μοναχα για περιστασιακο σεξ και μετα αντε γεια....δεν ειναι τπτ απο ολα αυτα επομενως μην το τριβελιζεις το κεφαλι σου με χαζα πραγματα...

χαρειτε το γιατι ειναι ενας ερωτας που ανθιζει ομορφα!!!

alexandergreek
31-10-2009, 16:50
Triella ανοιξη και Πάνο, και όλοι οι φίλοι/-ες που συμμετέχετε, είστε οι αγαπημένοι μου!! Σας ευχαριστώ πολυ.
Αλλά όπως λένε οι ufo στο πιό γνωστό τους τραγούδι, το οποίο ακούω τώρα, (\"belladonna\") \"out of reach, out of touch\"...
Προσπαθώ να συνηθίσω στην ιδέα ότι απλά ζώ ένα όνειρο που θα κρατήσει λίγο.
Εντελώς για το παρόν.
Τις προάλλες συζητούσαμε για το πόσο βλέπουμε να κρατάει η σχέση μας. Οι απόψεις κυμαίνονταν μεταξύ διμήνου και τετραμήνου...
Κατα τα λοιπά, χτές βράδυ κοιμηθήκαμε μαζί (χωρίς να το κάνουμε ολοκληρωμένα επειδή όποτε αρχίζουμε, το ξενυχτάμε και είχε δουλειά Σάββατο πρωϊ σε πρωϊνό promotion), με αγκάλιαζε το πρωϊ, με χαϊδευε, είναι πολύ τρυφερή μαζί μου...

Αν το δούμε αλλιώς, εγώ προέρχομαι απο μια σχέση που με έκανε κάπως κομμάτια με την εντελώς απρόκλητη, απρόβλεπτη και αναιτιολόγητη, 180 μοιρών στροφή της πρώης κοπέλας μου, μετά απο 3,5 χρόνια σχέσης... η οποία απλά άρχισε να μου κάνει νερά και αναγκάστηκα να τη χωρίσω... στη φάση που είμαι, θα μου ήταν δύσκολο να μπώ σε μια σχέση \"μονιμότητας\" και σοβαρών προθέσεων και δεσμεύσεων. Ισως κάτι (που και οι δυό ορίζουμε αρχικά ώς) free, να ηταν η μονη δυνατή σχέση που θα μπορούσα να κάνω στην παρούσα ψυχολογική φάση.

Καναμε και τεστ predictor επειδη την πρωτη φορα ημουν καπως ρομαντικος και ειπα να μη βάλουμε τίποτα αναμεσα μας, ευτυχώς δεν ηταν θετικό. Υποψην οτι και οι δυο ειχαμε δεσμευτει οτι αν ηταν εγκυος θα κρατουσαμε το παιδακι. Πολυ τη χαρηκα που εχει τετοιες αποψεις..! Φυσικά, απο εδώ και πέρα τα μέτρα προστασίας είναι δρακόντεια... το δις εξαμαρτείν ταυτόν, ουκ ανδρός σοφού!

Triella
05-11-2009, 10:47
Αχ αλεξανδρε καπου μου τα χαλασες....αν βαζετε απο τωρα ημερομηνια ληξης στη σχεση σας, και το συζητατε κιολας...δεν κανετε καλυτερα τα πραγματα...το θεμα ειναι να χαιρεσαι την καθε στιγμη που περναει, χωρις να σε αγχωνει το αυριο...
μπορω να καταλαβω την πικρα που σου δημιουργησε η σχεση με την πρωην σου, αλλα μην αφηνεις αυτην την πικρα να γινει ανασταλτικος παραγοντας, για να κανεις κατι καλυτερο που εν τελει δεν ειναι ονειρο.

Το ποσο θα διαρκεσει, μονο ο χρονος θα το δειξει....εισαι ευαισθητος ανθρωπος, αλλα μην αφηνεις τις ευαισθησιες σου να λειτουργουν εις βαρος σου και εις βαρος της σχεσης σου με την κοπελα.

Σε πειραζει καθολου που συζητατε για το ποσο θα διαρκεσει? Αν ναι, τοτε ξεκαθαρισε της το. Πες της οτι θελεις να ζεις την καθε στιγμη μαζι της χωρις να νοιαζεσαι για το αυριο. Γιατι αφου σου αρεσει και περνας τοσο ομορφα, ειμαι σιγουρη πως εν τελει δεν θελεις να σκεφτεσαι το αυριο γιατι σε αγχωνει...

Keep it up Alex και οτι και να κανεις να εισαι παντα ο εαυτος σου!!!

RainAndWind
05-11-2009, 11:31
Alexandre,ευτυχώς που δεν ήταν έγκυος.Θα ήταν κρίμα από μία ανεύθυνη και παρορμητική στάση και των δυο σας να μπαίνατε σε άλλα προβλήματα.Γιατί σε σχέσεις που ακόμη μπαλαντζάρουν,καλός ο ρομαντισμός,αλλά καλύτερος ο ρεαλισμός.Όσο για το ότι αποφασίσατε να κρατήσετε τη σχέση σας πάνω σε πιο ελεύθερη βάση,αυτό δεν απαραίτητα θετικό ή αρνητικό,προσωπικά πιστεύω πως οι απαιτήσεις μας ορίζονται από το στάδιο ζωής στο οποίο βρισκόμαστε,την εξέλιξη της προσωπικότητάς μας και του συντρόφου μας και τις συγκυρίες που προκύπτουν.Καλό είναι σε σχέσεις που η συλλογή δεδομένων μας για τον χαρακτήρα,τις ιδιότητες και την ποιότητα του συντρόφου μας δεν έχουν καθοριστεί,να κρατάμε μία επιφύλαξη,δίνοντας χρόνο και χώρο να εκφραστούν τα χαρακτηριστικά.

carrie
10-11-2009, 00:48
alexandergreek μια χαρα τα βλεπεις τα πραγματα, καλα κανεις και ειχες αναστολες!! που κρυβονται οι αντρες σαν εσενα και δεν τουσ βρισκω? :Ρ

predator
29-06-2012, 22:28
Φωτια και τσεκουρι , 100% το μονο που θες ειναι να διαβεις ενα απατητο μονοπατι