PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : sos ωρες κοινης υσηχιας

nvincible4EVER
22-09-2009, 11:44
πειτε μου ποιες ειναι γιατι καθε μερα στης 11 βαζω δυνατη μουσικη ,και απεναντι μια εχει προσπατα γεννησει.
χθες μαλιστα βγηκε και ειπε στον μικρο μου 4,3 το απογευμα οτι αν συνεχιζει να κανει φασαρια θα στειλει το μωρο να το ακουει αυτος που το ξυπναει .και βγηκα να της πω οτι δεν ηξερα καν οτι γεννησε η κοπελα και πριν πει κατι αλλο λεει \"αστοδιαολο\" και μπενει μεσα.
ειχαμε μαλωσει αγρια παλια με τα παρκαρισματα στα αυτοκινητα.φωναζε αγρια της μανας μου και της ειπα να παει να παρει τα ψυχοφαρμακα της να το βουλωσει.(λες και εγω δεν επερνα)
το ειπα γιατι φερεται απαισια στα παιδια της και φωναζει σπαει μπιμπερον κλπ.μια φορα του ειπε μαλιστα οτι θα τα βρυνε σφαγμενα.λολ
φοβαμαι μην πιασει το μικρο μου και τον χτυπησει εχει προβλημα σοβαρο.
και φοβαμαι μην δω καμια ωρα κανενα μωρο να πετιετε απο το μπαλκονι της.λολ

φοβαμαι επισης και για μενα αφου ακουω μουσικη με κλειστη πορτα και εξωπορτα,ειναι και καπως μεγαλοσωμη η γυναικα λολ

mstrouf
22-09-2009, 11:56
Ώρες μεσημβρινής και νυκτερινής ησυχίας θεωρούνται οι εξής:
Α. Κατά τη θερινή περίοδο από 15:00 έως 17:30 και από 23:00. έως 07:00.
Β. Κατά τη χειμερινή περίοδο από 15:30 έως 17:30 και από 22:00 έως 07:30.
Θερινή περίοδος, λογίζεται το χρονικό διάστημα, από την 1 Απριλίου έως την 30 Σεπτεμβρίου και ως χειμερινή το χρονικό διάστημα, από την 1 Οκτωβρίου έως την 31 Μαρτίου.

υπαρχει κ ενα αρθρο με αστυνομικα μετρα για την τηρηση της κοινης ησυχιας
http://www.capital.gr/law/articles.asp?id=709620&subcat=105

nvincible4EVER
22-09-2009, 11:58
σευχαρηστω:)

sunset
22-09-2009, 12:08
ειναι και καπως μεγαλοσωμη η γυναικα λολ

lool και εγω την εχω πατησει με μια μην την πω αλλα εγω ειμαι μεγαλοσωμη γκρρρ...!!αυτα υπαρχουν σε ολες τις γειτνιες διαβασε το αρθρο

giota
22-09-2009, 12:09
Κοίτα οι ώρες κοινής ησυχίας είναι 2.30-5.30.Η κυρία μπορεί να έχει πρόβλημα εν ειναι κουβέντες αυτές ότι θα σφάξει και θα κανει κάτι κακό.Απο την άλλη θα σου πω για την περίπτωση την δική μου.Ακόμη και όταν δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας κάπου πρέπει να καταλαβαίνουμε ότι δεν θα βάζουμε την ένταση στη διαπασών.Εδώ λοιπόν στην Αθήνα που ο ένας είναι πάνω στον άλλον και απέναντι η πολυκατοικία είναι τόσο κοντά και εγώ εκνευρίζομαι όταν ο γείτονας βάλει στην διαπασών τα καψουροτράγουδα τα βαριά λαϊκά επειδή έχει κέφια.Σίγουρα όλοι θα ενοχλήσουμε αλλά εαν επαναλαμβάνετε κάπου δεν μπορείς να επικαλείσαι ότι δεν είναι ώρα κοινής ησυχίας γιατί θα τρελλαθούμε όλοι.δεν έχουμε όοι την πολυτέλεια να μένουμε στην Εκάλη στην μονοκατοικία μας.Αλλο παράδειγμα ο θείος μου είναι ηλικιωμένος δεν ακούει καλά και ανοίγει την τηλεόραση στο τέρμα.Το θέμα είναι ότι τον παίρνει ο ύπνος και οι τοίχοι τρίζουν άντε να κοιμηθείς του το λες μια, δυο ,δέκα φορές δεν καταλαβαίνει.Θα του κάνω δώρο ακουστικά δεν γίνεται αλλιώς.ομίζω όμως ότι δυο λογικοί άνθρωποι μπορούν να συννενοηθούν άνετα χωρίς απειλές και υστερίες άλλωστε αντιμετωπίζουμε τόσα προβλήματα ας μην δημιουργούμε περισσότερα.

sunset
22-09-2009, 12:13
κοιτα εμενα ομως μου εχιε καλεσει αστυνομια τρεις φορες γιατι ειναι μια μαλακο και εχει καλεσειε γενικα ακομα και στι γατες αστυνομια ξερω τι συο λεω..την μια γιατι επεφτε σταγνονα νερου στο πισω σπιτι της απο εργατες που βαζαμε κλιματισμο την αλλη επειδη ειχαμνε μια παρεξηγηση και την τριτη γιατι στις εντεκα και πεντε ακριβως ακουστηκε μια σφυρια γιατι επεσε κατι απο τον φιλο μ οκ ηταν αργα αλλα δεν θα το καναμε για πολυ ωρα εδω τι λετε?αυτη μιλαει και ασχημα και εγω δεν ειμαι κια ατομο που ανεχεται και πολλα πολλα και γινεται το σωσε.γκρρρρ

nvincible4EVER
22-09-2009, 12:16
αυτηνης ειναι ο αντρας της αστυνομικος λολ.
και εγω σανσετ ειμαι μεγαλοσωμη αλλα αυτη ειναι 2 φορες σαν εμενα
καθε μερα βαζω δυνατη μουσικη ακριβως στης 11 το πρωι εκεινη την ωρα μ ρχετε πειραζι?

sunset
22-09-2009, 12:19
τι ειναι ο τερμινατρο δηλ?δεν ειπα ειμαι κτηνος αλλα αρκετα γυμνασμενη λολ!κατσε εντεκα πρωι λες νομιζω δνε ειναι ωρα κοινης ησυχιας..δεν ειμαι σιγουρη...ααα σκατα και αυτηνης ο πατερας δνε με νοιαζει αντε που μας το παιζουν και κατι δνε π[α να χει και παππου το θεο ουστ,

nvincible4EVER
22-09-2009, 12:20
ηρεμησε ρε παιδι μου.ολα μαζι τα γραφεις σαν εμενα.λολ.δλδ τι υψος και κιλα εχεις σαν?
εγω 1.72 80 κιλα
αυτη 1.83 90 κιλα λολ.

mstrouf
22-09-2009, 12:32
Μαρια, σκεφτεσαι να πλακωθεις στο ξυλο κ ψαχνεις τροπο να την βαλεις κατω ενω ειναι πιο σωματωδεις απο εσενα;;; δεν θελει κοπο, τροπο θελει κ να μην χασεις την ψυχραιμια σου.
παντως δεν αξιζει να πλακωνεσαι, αν κ καμια φορα δεν μπορεις να κανεις διαφορετικα, στην τελικη ομως την αξιοπρεπεια σου χανεις.

sunset
22-09-2009, 13:27
egw eimai 1.74 kai 74 kila alla se gymnasmeno omws etsi....

sunset
22-09-2009, 13:30
δεν ειναι δυσκολο και ναα την σπασεις στο ξυλο αμα εχεις τεχνικη και ομως ναι!καλα παιζει ρολο και ν α μην εισαι 45 κιλα αλλα μαρια ιεσαι οκ!λολ

sunset
22-09-2009, 13:35
εμενα παντως αυτη η τυπισσα ειναι κλασικη γεροντοκορη αγαμη χωρις τιπτοα μονο με την αδερφη της και την μανα της γκρρρ αυτη ειναι 55 χρονων.....μου χε πει την πρωτη φορα σκασε γιατι φωναζα το βραδυ εε τωρα φωναξα στον φιλο μ στο τηλ τι να κανω..και την αλλη μερα επειδη δνε βγηκε της αφησα ενα σημειωμα οτι θα γινει χαμος τσουπ τα στρουμφ

deleted_member005
22-09-2009, 15:50
Εμάς μετακόμισε ένας μπάρμπας απέναντι με τη γυναίκα του κ το παιδάκι τους κ μας την έχουν πει 2 φορές για τη μουσική ενώ δεν ήταν ώρες κοινής ησυχίας γιατί δεν μπορούν να ακούσουν τη δικιά τους μουσική (;) (είτε 11-1 το πρωί ακούμε ή 6-10 το απόγευμα). Εν τω μεταξύ εγώ μένω κέντρο καρακέντρο κ γίνεται χαμός από φασαρία έτσι κ αλλιώς (λεωφορεία, αμάξια, έργα) φωνάζει ο απέναντι όποτε έχει ποδόσφαιρο λες κ τον σφάζουν, οι άλλοι από πάνω πλακώνονται, άλλος παίζει μπουζούκι κ τραγουδάει ξημερώματα κλπ κ δεν έχει βγει να πει κανείς τίποτα ούτε εμείς. Κατα τ\'άλλα εμείς τους πειράξαμε. Κ μας έλεγε κάτι μαλακίες γυρίστε στο χωριό σας (btw εγώ έχω γεννηθεί & μεγαλώσει Αθήνα κ δεν έχω χωριό) μεις του είπαμε να πάει να μείνει σε καμια Εκάλη σε κανα βουνό αν θέλει ησυχία κ ότι για όλους τους παραπάνω θορύβους ότι δεν παραπονέθηκε κ έκανε ότι δεν θυμάται. Κ πετάχτηκε κ μια κάργια από διπλανό του διαμέρισμα να τον σιγοντάρει κ τα πήρα άγρια γιατί αυτή τόσο καιρό δεν μίλαγε. Τέσπα να πάνε να .... εμείς θα ακούμε τους System of a down δυνατά σε ώρες που δεν είναι κοινής ησυχίας κ σ\'όποιον αρέσει.

sunset
22-09-2009, 15:51
ΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΜςΣ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΠΤΟΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ Η ΚΛΩΣΣΑ ΟΜςΣ ΑΚΟΥΕΙ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΙ ΠΑΤΗΜΑ ΓΚΡΡΡ

krino
22-09-2009, 15:55
εγω γιατι ακουω συνεχεια πουλακια?
η μονη φασαρια που εχω, ειναι οταν νιαουριζει ο γατος μου....

nvincible4EVER
22-09-2009, 16:14
στην ζουγκλα ζεις κρινο?λολ

krino
22-09-2009, 16:20
στην... ησυχια μου
:cool:

boubourina
22-09-2009, 16:37
Originally posted by krino
στην... ησυχια μου

Στον κοσμο σου!!!!

nvincible4EVER
22-09-2009, 16:45
δεν θελω να μαλοσω /πλακοθω μαζι της.ισα ισα αποφασησα να μην δινω σιμασια και να μην δινω αφορμες γιατι οπως καταλαβα εχει προβλημα στο μυαλο.

melene
22-09-2009, 16:46
εμενα με τραβαγαν στα δικαστηρια για διαταραξη.εαν ειναι δυνατον..ενα παρτυ ειπα να κανω και εγω και μου το βγαλαν απο τη μυτη..ε απο τοτε με το που ξυπναω βαζω δυνατα κλασικη μουσικη(Χχαχαχαχαχα)τραγου δαω και εγω και εχω και την καλλας να ουρλιαζει απο πισω και αυτη ειναι η εκδικηση μου και κανενας δεν μπορει να μου πει τιποτα..φυσικα οχι σε ωρες κοινης ησυχιας

sunset
και επειδη αυτη εχει προβλημα στο μυαλο θα σε προσβαλλει?τι να πω...βρε αυτη μια χαρα στην λεει

melene
ξερεις τ ειναι να βαζεις το πενθιμο εμβατηριο του σοπεν 9 το πρωι?

sunset
22-09-2009, 16:47
Originally posted by melene

ουχαχαχχαα!ετσιιιι!9 δεν μπορει να σου πει κανεις τιποτις!λολ

krino
22-09-2009, 16:47
Originally posted by boubourina

Originally posted by krino
στην... ησυχια μου

Στον κοσμο σου!!!!

ο οποιος εχει ησυχια
:P

nvincible4EVER
22-09-2009, 16:49
μελενε και εγω ακουω κλασσικη μουσικη καμια φορα.
σαν γιατι μ την λεει μια χαρα?απλα δινω τοπο στην οργη δεν θελω να σφακτουμε.ειναι και μπατσος ο αντρουλης της.

krino
22-09-2009, 16:50
μαλλον υπαρχουν πολλα νευρα στο κοσμο,
εγω μια φορα εκανα παρτυ και δεν μου ειπε ποτε κανεις τιποτα.

Διπλα μου κανουν που και που παρτυ,
ποτε δεν ειπα εγω η αλλος κατι.
Σαββατο τα κανουν, και θεωρω νορμαλ να διασκεδαζει ο κοσμος.

Το μεσημερι που κοιμαται ο κοσμος, δεν εχω ακουσει ποτε φασαρια.
Το βραδυ καθημερινες ολα μια χαρα, ολοι σεβονται ολους.
Μαλλον απλα οι διπλα μου ειναι ανθρωποι και οχι κατι αλλο.

sunset
22-09-2009, 16:51
δινω τοπο στην οργη ισον κανω τουμπεκι ψιλοκομενο αυτο εννοω...δε σου πα βεβεια να πας ετσι επιτηδες και εσυ αν και δεν θα ταν κακο.!!..αυτη η βλαμενη απεναντι που σου λεω ηταν ο πατερας της αστυνομικος χουφταλια και ι δυο τωρα το θυμηθηκε και το παιζει καποια το βλημα...

sunset
22-09-2009, 16:52
κρινο εσυ εισαι πολυυ τυχερος μαλλον.ειλικρινα!

nvincible4EVER
22-09-2009, 16:53
δεν καταλαβα τι γραφεις σαν.ηρεμησε ρεσυ.ποσο ετων εισαι?:P
δεν θελω καυγαδες θελω υσιχια..ποτε μου δεν εκανα τουμπεκι παντα αντιδρουσα αστραπιαια οταν θηγομουν και καυγαδιζα.θελω ηρεμια.

krino
22-09-2009, 16:54
παλια εμενα θησειο κοντα στο σταθμο.
Πας να κοιμηθεις λοιπον κατα τις 1 το βραδυ αλλα απαγορευοταν.
Περναγανε απο εξω καμπριο αυτοκινητα και μαθαινες ολες τις τελευταιες επιτυχιες της ελληνικης σκηνης.
Ακομα και τωρα ετσι ειναι.
Δεν βρηκα ακρη.
Βρηκα αλλο σπιτι.

nvincible4EVER
22-09-2009, 16:55
με την ευκερια με φαγουριζει,ποναει,καιει η γναθος μου ο αυχενας μου και το κεφαλι μου.τα κλασικα.:(

Mariah
Mπα στις πιο πολλες περιπτωσεις σαν τον κρινο ειναι...

Ουτε εγω εχω προβλημα με γειτονες.

melene
Originally posted by sunset

ουχαχαχχαα!ετσιιιι!9 δεν μπορει να σου πει κανεις τιποτις!λολ

http://www.youtube.com/watch?v=8Fg9hdAiQMQ

me φοβουνται κιολας!

και κατι ακομα πιο χαρωπο για να ξεκινησει η μερα

http://www.youtube.com/watch?v=4JBSmJkpfq0&feature=related

pisteye με δεν θα με ηθελες καθολου για γειτονισα

nvincible4EVER
22-09-2009, 16:56
και το δξι μου ματι.μιας και λεμε για ματια εμαθα οτι ο κιπ εχει ωραια ματια.αχ.αναστατωθηκα.:P

Mariah
22-09-2009, 16:57
α ρε πανικουλα :p

nvincible4EVER
22-09-2009, 16:57
μελενε πολυ καλο το πρωτο.μου αρεσουν πολυ αυτα εχω συλλογη.
και του χανς ζημερ.

nvincible4EVER
22-09-2009, 16:58
Originally posted by Mariah
α ρε πανικουλα :p

εσυ παρε ποπ κορν και πασατεμπο ελπιζοντας οτι θα γινει κανενς καυγας παλι.λολ

Mariah
22-09-2009, 16:59
Eχω φαει ηδη πιτσα :) Nα φερω μηπως καμια κοκα κολα? :)

sunset
22-09-2009, 17:00
Originally posted by nvincible4EVER
και το δξι μου ματι.μιας και λεμε για ματια εμαθα οτι ο κιπ εχει ωραια ματια.αχ.αναστατωθηκα.:P

χαχα αστο καλο με κανες και γελασα τι ειναι αυτα παιδι μουυυυυυυυυ..αμανν χααχαχ..!σαρεσει αυτη η μουσικη σε χαλαρωνει./?κοιτα εγω μονο ρεμπετικα δε αντεχω!οχι οτι αμα κουσω βεβεια 9 το πρωι στη διαπασω αυτο ειναι καλο λολ

nvincible4EVER
οχι δεν θα εχει ματς σημερα.ειμαι κουρασμενη.λολ

sunset
ωχ σορρυ λαθος παραθεση για την μελενε πηγαινε

Mariah
22-09-2009, 17:01
λολ πανικουλα κριμα και βαριεμαι μεχρι να φυγω :p

nvincible4EVER
22-09-2009, 17:04
βαλε εδω μερικα ατομα να τσακοστουν να περασει η ωρα σου κακιστρο λολ
χααχαχαχαχαχχα ελεος
να χθες ο κρινο και ο ολα ειναι δανεικα ειπαν οτι ο ομπορο ειναι μισογυνης.χωσε ομπορο.λολ.πουσταρα σε ειπανε αχαχαχ

Mariah
22-09-2009, 17:05
ελεος ρε συ πανικουλα, παλι αρχισες.

Ποτε θα ωριμασεις επιτελους.

nvincible4EVER
22-09-2009, 17:06
οταν ωρημασεις και εσυ και δεν κανεις χαρουλες οταν μαλωνουμε.

Mariah
22-09-2009, 17:07
μαλωσε μονη σου, εγω δεν συμμετεχω σε αυτο.

melene
22-09-2009, 17:08
mariah ποια εισαι?η ρ μηπως?

Ολα_ειναι_δανεικα
ΔEN EIΠA TON OMΠOPO MIΣOΓYNH.
ΔEN TA KATAΛABEΣ KAΛA

nvincible4EVER
Originally posted by Mariah
μαλωσε μονη σου, εγω δεν συμμετεχω σε αυτο.

ελα να μαλωσουμε εμεις αν θες.εχω και πατατακια και κοκα κολα.:P

Mariah
22-09-2009, 17:09
melene ναι αυτη :)))

nvincible4EVER
22-09-2009, 17:09
Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
ΔEN EIΠA TON OMΠOPO MIΣOΓYNH.
ΔEN TA KATAΛABEΣ KAΛA

ετσι μου φανηκε :o

melene
22-09-2009, 17:13
nvinc πολυ καλος ο zimmer σε χαλαρωνει...πραγματικα πολυ καλος!!
ω ρεμπετικα ρε συ σανσετ να σου βρω να σου βαλω ενα να δεις!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Wu_U4EpkEDg&feature=fvw

nvincible4EVER
22-09-2009, 17:15
nvinc πολυ καλος ο zimmer σε χαλαρωνει...πραγματικα πολυ καλος!!
ω ρεμπετικα ρε συ σανσετ να σου βρω να σου βαλω ενα να δεις!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Wu_U4EpkEDg&feature=fvw

ναι πολυ καλος αλλα εμενα μονο το ζαναξ με χαλαρωνει χχιχιχι

melene
22-09-2009, 17:18
και η βαλεριανα τωρα πια;) ;);););););)

zinovia
22-09-2009, 22:11
Παντως οσον αφορα το θεμα, κυριως επειδη ζω στην αθηνα, ξερω πολυ καλα οτι ακομα και αν δεν ειναι ωρες κοινης ησυχιας, οπωσδηποτε δεν ειναι ωρες κοινης φασαριας!!
Ο καθενας εχει τους λογους του που θελει ησυχια και δεν ειναι υποχρεωμενος καθε φορα να τους εξηγει.Πχ. αλλος διαβαζει (πχ εγω οταν καταφερνω να συγκεντρωθω), αλλος εχει εξετασεις αλλος κανει την πτυχιακη του , αλλος εχει μωρο στο σπιτι και προσπαθει να το κοιμησει ή να κοιμηθει λιγακι ο ιδιος, αλλος ειχε ασχημη μερα στη δουλεια και θελει να ηρεμησει, να διωξει την υπερενταση, αλλος εχει πυρετο και ειναι αρρωστος, αλλος πενθει δικο του ανθρωπο και δεν εχει κουραγιο για τιποτε, αλλος ειναι απλα κουρασμενος και θελει να κοιμηθει απο τις 9 (πιστευω οτι του αναγνωριζουμε το δικαιωμα), αλλος ξυπνα απο τις 5 το πρωι και θελει να ξεκουραστει κλπ, κλπ..
Οσο για το επιχειρημα να παει να μεινει στην Εκαλη, νομιζετε οτι αμα μπορουσε δεν θα πηγαινε?Ή ειναι επιχειρημα - δικαιολογια για την αγενεια του καθενος..
Ασε που ειναι φασισμος να επιβαλεις τα γουστα σου με το ετσι θελω στον αλλο.Σε πολη ζουμε ολοι και υπαρχουν κανονες για να μπορουμε να ζουμε ολοι μαζι.Φανταστειτε τι θα γινοταν αν ο καθενας εκανε οτι ηθελε χωρις να σκεφτεται τον γειτονα του..

giota
23-09-2009, 00:21
Δίκιο έχεις Ζηνοβία αυτό πιστεύω και εγώ.Το βλέπω και στην πράξη.Οταν ο γιός μου είναι πρωϊνός ξυονάει 5παρά τέταρτο το πρωί.Οταν είναι βραδυνός θα γυρίσει στις 7 το πρωί οπότε δεν φτάνει η φασαρία απο την κίνηη γιατί μένουμε σε κεντρικό δρόμο αντε να εξηγήσεις στους άλλους τα ανεξήγητα.Θυμάμαι που έδεινε εξετάσεις η κόρη μου και κάτω δούλευε κομπρεσέρ όλη μέρα.Το βράδυ κοιμόταν ο θείος μου με την τηλεόραση στη διαπασών και το πρωί στις 6 ξυπνούσε να ακούει τα νέα.Οι υπόλοιποι πρέπει να χτυπάμε το κεφάλι μας.Να κλαίει το παιδί να σου έρχεται το αίμα στο κεφάλι.

nvincible4EVER
23-09-2009, 08:33
δεν εχετε και αδικο αλλα ειναι σαν να εχουμε δικτακτορια ετσι.
εγω στης 11 π βαζω σχεδον καθημερινα εχω ολα παραθυρα πορτες κλειστα.
δλδ να μην ακουσω να χαλαροσω τερμα μουσικη?λολ.

boubourina
23-09-2009, 10:47

Δεν εχεις αδικο μαρια και βεβαια εχεις δικαιωμα.
Τωρα οσο για την μουσικη στο διαπασων, μια φορα στις 7 το απογευμα ενα παιδακι 14-15 χρονων που εμενε διπλα μου μεσοτοιχια ειχε βαλει δυνατη μουσικη και ετριζαν τα τζαμια στο δικο μου σπιτι.
Πηγα του χτυπησα το κουδουνι και του ειπα:
Μπορεις σε παρακαλω να ερθεις για 1 λεπτο σοτ διαμερισμα μου;
Οταν μπηκε τον ρωτησα:
Το θεωρεις λογικο να θελω να ακουω μουσικη στο σπιτι μου σε αυτη την ενταση επειδη εσυ το διαλεξες;
Εαν σου βαλω κλαρινο σε αυτη την ενταση και το ακους σπιτι σου θα φρικαρεις επιεδη εισαι ροκας ή οχι;
Δεν χρειαστηκε ουτε τσαμπουκαδες ουτε τιποτα, μονο μια ηρεμη συζητηση και δεν ξαναεβαλε τοσο δυνατα τη μουσικη.
Μαρακι τωρα που εχω μωρο που κοιμαται σε ακαταστατες ωρες, δεν μπορω να το κανονισω να κοιμαται τις ωρες κοινης ησυχιας!!! Και οταν μου το ξυπνανε πι γειτονες πανω που καταφερα επιτελους να το ηρεμησω μου ερχεται να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο απο κουραση!
Ομως δεν εχω δικαιωμα να τους πω να ζησουν στην σιωπη. Μπορω να τους το ζητησω ευγενικα. Και μου κανουν το χατηρι δεν εχω προβλημα.
Οταν αντιστοιχα ο μπεμπης κλαιει στις 3-4 το πρωι, τι να κανω; τοτε ειμαι εγω που διαταρασω την κοινη ησυχια!!!!!!!!! και δεν τους αφηνω να κοιμηθουν!!!

krino
23-09-2009, 10:48
οχι να μην ακουσεις,
γιατι αν χαλαρωσουν οι γειτονες σου με τον ιδιο τροπο, ταυτοχρονα,
η περιοχη θα γινει ενα απεραντο κλαμπ αναλογων μουσικων προτιμησεων....

λολ

Mariah
23-09-2009, 11:11
Η Ελευθερία έχει και τα όρια της.Και τελείωνουν εκεί που αρχίζει η ελευθερία και η αξιοπρέπεια του συνανθρώπου μας.

Επειδη στο διπλανο σπιτι μενει μια οικογενεια με ενα μωρακι, μπορει στο αλλο διπλανο σπιτι να μενει καποιος ηλικιωμενος, φροντιζω να σεβομαι ορισμενες καταστασεις και να μη προκαλω.

boubourina
23-09-2009, 11:29
mariah, πολυ σωστα το λες....\"σεβεσαι\" εσυ η ιδια καποιες καταστασεις που σημαινει σεβεσαι τον ιδιο τον εαυτο σου. Οχι ομως οτι θα σου αρεσε αν οι γειτονες το απαιτουσαν με αγενες τροπο.
Για αυτο λεγομαστε και ειμαστε ανθρωποι. Γιατι προσπαθουμε να φερομαστε κοινωνικα χρησιμοποιοντας την νοημοσυνη μας και οχι βαση ενστικτων.

Δικτατορια πανικουλα ειναι και να ακουω την μουσικη που εσυ επελεξες στην ενταση που επελεξες, στην ωρα που εσυ το επελεξες.
Αυτο που για εσενα ειναι ευχαριστηση και χαλαρωση μπορει για εμενα να ειναι βασανιστηριο εκεινη τη στιγμη, λογω κουρασης, λογω πονοκεφαλου, λογω νευρων, λογω θλιψης κλπκλπκλπ.

deleted_member005
23-09-2009, 11:29
Originally posted by zinovia
Παντως οσον αφορα το θεμα, κυριως επειδη ζω στην αθηνα, ξερω πολυ καλα οτι ακομα και αν δεν ειναι ωρες κοινης ησυχιας, οπωσδηποτε δεν ειναι ωρες κοινης φασαριας!!
Ο καθενας εχει τους λογους του που θελει ησυχια και δεν ειναι υποχρεωμενος καθε φορα να τους εξηγει.Πχ. αλλος διαβαζει (πχ εγω οταν καταφερνω να συγκεντρωθω), αλλος εχει εξετασεις αλλος κανει την πτυχιακη του , αλλος εχει μωρο στο σπιτι και προσπαθει να το κοιμησει ή να κοιμηθει λιγακι ο ιδιος, αλλος ειχε ασχημη μερα στη δουλεια και θελει να ηρεμησει, να διωξει την υπερενταση, αλλος εχει πυρετο και ειναι αρρωστος, αλλος πενθει δικο του ανθρωπο και δεν εχει κουραγιο για τιποτε, αλλος ειναι απλα κουρασμενος και θελει να κοιμηθει απο τις 9 (πιστευω οτι του αναγνωριζουμε το δικαιωμα), αλλος ξυπνα απο τις 5 το πρωι και θελει να ξεκουραστει κλπ, κλπ..
Οσο για το επιχειρημα να παει να μεινει στην Εκαλη, νομιζετε οτι αμα μπορουσε δεν θα πηγαινε?Ή ειναι επιχειρημα - δικαιολογια για την αγενεια του καθενος..
Ασε που ειναι φασισμος να επιβαλεις τα γουστα σου με το ετσι θελω στον αλλο.Σε πολη ζουμε ολοι και υπαρχουν κανονες για να μπορουμε να ζουμε ολοι μαζι.Φανταστειτε τι θα γινοταν αν ο καθενας εκανε οτι ηθελε χωρις να σκεφτεται τον γειτονα του..

κάτσε επειδή αναφέρεσαι σε εμένα. Δε νομίζω ότι ένα Σάββατο ή μια Κυριακή σε ώρες που δεν είναι κοινής ησυχίας δεν μπορώ να ακούσω μουσική ενώ όλη τη βδομάδα δουλεύω. Όπως είπα κ άλλοι βάζουν μουσική δυνατά ή γκαρίζουν όταν βλέπουν ποδόσφαιρο αλλά δεν παραπονέθηκα ποτέ ακόμα κ όταν ήταν σε ώρες κοινής ησυχίας που κοιμόμουν κ με ξύπνησαν. Επίσης δε μπορώ να κανονίζω τη ζωή μου με τα ωράρια του γείτονα ούτε αυτός με τα δικά μου. Μένω σχεδόν 3 χρόνια σε αυτό το σπίτι κ ποτέ δεν μου είχε πει κανείς τίποτα κ μετακομίζει αυτός πριν 1 μήνα κ αρχίζει τους καυγάδες; Έλεος. Κ στην τελική για τον τρόπο που μου μίλησε θα μπορούσα να του κάνω μήνυση αλλά δεν είναι το στυλ μου αυτό. Ο καθένας σπίτι του θα κάνει ότι θέλει γιατί πρέπει να βγάζετε τον μπάτσο που έχετε μέσα σας; 1 φορά τη βδομάδα το να ακούει κάποιος μουσική σε ώρες που ΔΕΝ είναι κοινής ησυχίας δεν είναι κάτι κακό.

Mariah
23-09-2009, 11:32
boubourina συμφωνω, αν και θα κανω λιγο υπομονη στην αρχη... αλλα αν με ενοχλει πολυ θα κανω μια ευγενικη παρατηρηση.

Ιδιως στην Αθηνα που ζουμε ο ενας πανω στον αλλον, πρεπει να εχουμε λιγο σεβασμο και στις αναγκες του διπλανου μας.

nvincible4EVER
23-09-2009, 12:00
Originally posted by boubourina

Δεν εχεις αδικο μαρια και βεβαια εχεις δικαιωμα.
Τωρα οσο για την μουσικη στο διαπασων, μια φορα στις 7 το απογευμα ενα παιδακι 14-15 χρονων που εμενε διπλα μου μεσοτοιχια ειχε βαλει δυνατη μουσικη και ετριζαν τα τζαμια στο δικο μου σπιτι.
Πηγα του χτυπησα το κουδουνι και του ειπα:
Μπορεις σε παρακαλω να ερθεις για 1 λεπτο σοτ διαμερισμα μου;
Οταν μπηκε τον ρωτησα:
Το θεωρεις λογικο να θελω να ακουω μουσικη στο σπιτι μου σε αυτη την ενταση επειδη εσυ το διαλεξες;
Εαν σου βαλω κλαρινο σε αυτη την ενταση και το ακους σπιτι σου θα φρικαρεις επιεδη εισαι ροκας ή οχι;
Δεν χρειαστηκε ουτε τσαμπουκαδες ουτε τιποτα, μονο μια ηρεμη συζητηση και δεν ξαναεβαλε τοσο δυνατα τη μουσικη.
Μαρακι τωρα που εχω μωρο που κοιμαται σε ακαταστατες ωρες, δεν μπορω να το κανονισω να κοιμαται τις ωρες κοινης ησυχιας!!! Και οταν μου το ξυπνανε πι γειτονες πανω που καταφερα επιτελους να το ηρεμησω μου ερχεται να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο απο κουραση!
Ομως δεν εχω δικαιωμα να τους πω να ζησουν στην σιωπη. Μπορω να τους το ζητησω ευγενικα. Και μου κανουν το χατηρι δεν εχω προβλημα.
Οταν αντιστοιχα ο μπεμπης κλαιει στις 3-4 το πρωι, τι να κανω; τοτε ειμαι εγω που διαταρασω την κοινη ησυχια!!!!!!!!! και δεν τους αφηνω να κοιμηθουν!!!

ναι ειναι ωραια να το ζητας ευγενικα.αντιθετα με αυτη την βιυβαλα που μας ειπε αιστοδιαολο σκαστε μην φερω το μωρο κ το ακουτε εσεις,να το βαλει στον κωλο της το μωρο.

giota
23-09-2009, 12:25
Είπαμε με ευγενικό τρόπο γιατί αν αρχίσουν οι χαρακτηρισμοί και τα κοσμιτικά επίθετα θα γίνει πανηγύρι

Gamo(s)TinEllada
18-10-2009, 14:05
Αν νομιζεται people οτι σε ωρες ΜΗ κοινης υσηχιας μπορειτε να κανετε ΟΣΗ φασαρια γουσταρετε......ήτε ειστε 12χρονων ήτε πραγματι ειστε ανοητοι (με ολη τη συμασια και το βαθος της λεξεως) καλομαθημενα ελληνικα γιαβρακια.

1. Νομος περι διαταραξης ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ - Αμα τραχανα ελλεινε ελληνα εισαι τοσο μερακλης ΑΝΤΕ τραβα βαλε ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ηχομονωση ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΝΕΙΣ ΕΣΥ μεσω του ηχου ΕΛΕΝΧΟΜΕΝΗΣ ΕΝΤΑΣΗΣ στα σπιτια αλλων...και μετα εχεις το θρασος να παραπονιεσαι αμα μπουκαρουν στο δικο σου και σε κανουν ΠΡΑΣΙΝΟ απο τις φαπες. Δεν σας καναν τα κοτετσια σας και μου θελατε και διαμερισματα...υπανθρωποι

2. Νομος περι προσβολης προσωπικοτητας - Με την ιδια αιτιολογια μπορειται να κονομισετε και μια αποζιμιοσουλα (μεχρι χιλιαρικο για εκαστο μελος της οικογενειας που θυμα ΠΡΟΣΒΟΛΗΣ)

3. Ασφαλιστικα μετρα για ΗΧΟΡΥΠΑΝΣΗ [ορισμος: καθε θορυβος ενοχλητικος, ΟΤΙΔΙΠΟΤΕ] - Με εμπειρογνωμονα κανετε επισιμη μετρηση ντεσιμπελ [καλυτερα με εντολη εισαγγελεα (εισαγγελεας ακρωασεων καθε πρωι ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ για τετοιου ιδους θεματα και ξεκαθαρισματα) και σε χρονο ανιπωπτο για τον θητη αμα γινεται] και συμφωνα με το νομο του 1996 για ορια ντεσιμπελ αναλογος χωρου , περιοχης, προχωρατε σε δικη με ετοιμα τα ενλογο ασφαλιστικα μετρα. ΑΝ την κερδισετε ( ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΜΕΘΟΔΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ!!!!) και εκδοθουν τα μετρα καθε φορα που θα βαζει την μουσικη πανω απο τα επιτρεπτα οριο (παρτε και ενα ντεσιμπελομετρο 30 ευρω κοστοζει απο ebay) καλειται αστυνομια , με καπιοον τροπο αποδυκνειται επιτοπου την παραβιαση των ασφαλιστικων μετρων ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΠΟΙΝΙΚΟ ΑΔΙΚΗΜΑ και οχι απλα αστικο....να σφιξει η σουφριτσα μερικων.....

Υπαρχουν αμετρητες ΠΡΟΒΛΕΠΩΜΕΝΕΣ απο το νομο αναλογες κινησεις που μπορει καποιος να προβει ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ.

ΜΗΝ ΣΑΣ ΑΠΟΘΑΡΗΝΕΙ Ο ΜΥΘΟΣ οτι τετοιου ειδους δικες ΠΕΡΝΟΥΝ ΑΜΕΤΡΗΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΤΛ. ΑΥΤΑ ΕΠΙΤΙΔΕΣ ΤΑ ΔΙΑΔΙΔΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ και με αναλογα εμπορικα συμφεροντα.

ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΩΡΕΣ ΚΟΙΝΗ ΥΣΗΧΙΑΣ ουτε καν το συζηταμε. Αν ο τυπος ειναι βαρημαγκας νεοπλουτος ελληνας (οι παλαιοτερα πατεξηγιμενοι νταλικεριδες και λαικιτζιδες ειναι πολυ πιο πολιτισμενοι απο αυτην την φαρα!!!) και θελει παρακαλια για να ΘΥΜΗΘΕΙ οτι δεν πρεπει να ενοχλει , ΚΑΛΕΣΤΕ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ επιτοπου, φερτε τους στον χωρο σας να διαπιστωσουν την ενοχληση ΚΑΙ ΑΥΤΕΠΑΓΓΕΛΤΟΣ του υποβαλουν μυνηση και ΠΡΟΣΤΙΜΟ . ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΤΟΥΣ....μην ερθει κανας μπατσος τεμπελης ή κωλοψαρο και σας ψαρωσει...επιμηνεται...στην αναγκη ζητηστε με καλο τροπο τα στοιχεια του οργανου και απευθηνθυται στο εισαγγελεα ακρωασεων.

Οσο για τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ δικαστηρια Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΑΡΤΥΡΑΣ ειναι ο ψευδομαρτυρας (αρε ειναι που δοκαμε πολιτισμο σε ολη την υφηλιο.....αμα το καναμε αυτο θα μας ειχαν αφανισει απο το χαρτη εδω και καιρο σαν payback) . ΟΠΟΤΕ στην δυσκολη λιγιστε λιγακι και εσεις την νομιμοτητα σας....

Ολα_ειναι_δανεικα
18-10-2009, 14:16
ΔEN YΠAPXEI ΠIO AHΔIAΣTIKH ΦAPA AΠO TOYΣ ΔIKOMANEIΣ

melene
19-10-2009, 10:51
Originally posted by Gamo(s)TinEllada
Αν νομιζεται people οτι σε ωρες ΜΗ κοινης υσηχιας μπορειτε να κανετε ΟΣΗ φασαρια γουσταρετε......ήτε ειστε 12χρονων ήτε πραγματι ειστε ανοητοι (με ολη τη συμασια και το βαθος της λεξεως) καλομαθημενα ελληνικα γιαβρακια.

1. Νομος περι διαταραξης ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ - Αμα τραχανα ελλεινε ελληνα εισαι τοσο μερακλης ΑΝΤΕ τραβα βαλε ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ηχομονωση ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΝΕΙΣ ΕΣΥ μεσω του ηχου ΕΛΕΝΧΟΜΕΝΗΣ ΕΝΤΑΣΗΣ στα σπιτια αλλων...και μετα εχεις το θρασος να παραπονιεσαι αμα μπουκαρουν στο δικο σου και σε κανουν ΠΡΑΣΙΝΟ απο τις φαπες. Δεν σας καναν τα κοτετσια σας και μου θελατε και διαμερισματα...υπανθρωποι

2. Νομος περι προσβολης προσωπικοτητας - Με την ιδια αιτιολογια μπορειται να κονομισετε και μια αποζιμιοσουλα (μεχρι χιλιαρικο για εκαστο μελος της οικογενειας που θυμα ΠΡΟΣΒΟΛΗΣ)

3. Ασφαλιστικα μετρα για ΗΧΟΡΥΠΑΝΣΗ [ορισμος: καθε θορυβος ενοχλητικος, ΟΤΙΔΙΠΟΤΕ] - Με εμπειρογνωμονα κανετε επισιμη μετρηση ντεσιμπελ [καλυτερα με εντολη εισαγγελεα (εισαγγελεας ακρωασεων καθε πρωι ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ για τετοιου ιδους θεματα και ξεκαθαρισματα) και σε χρονο ανιπωπτο για τον θητη αμα γινεται] και συμφωνα με το νομο του 1996 για ορια ντεσιμπελ αναλογος χωρου , περιοχης, προχωρατε σε δικη με ετοιμα τα ενλογο ασφαλιστικα μετρα. ΑΝ την κερδισετε ( ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΜΕΘΟΔΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ!!!!) και εκδοθουν τα μετρα καθε φορα που θα βαζει την μουσικη πανω απο τα επιτρεπτα οριο (παρτε και ενα ντεσιμπελομετρο 30 ευρω κοστοζει απο ebay) καλειται αστυνομια , με καπιοον τροπο αποδυκνειται επιτοπου την παραβιαση των ασφαλιστικων μετρων ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΠΟΙΝΙΚΟ ΑΔΙΚΗΜΑ και οχι απλα αστικο....να σφιξει η σουφριτσα μερικων.....

Υπαρχουν αμετρητες ΠΡΟΒΛΕΠΩΜΕΝΕΣ απο το νομο αναλογες κινησεις που μπορει καποιος να προβει ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ.

ΜΗΝ ΣΑΣ ΑΠΟΘΑΡΗΝΕΙ Ο ΜΥΘΟΣ οτι τετοιου ειδους δικες ΠΕΡΝΟΥΝ ΑΜΕΤΡΗΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΤΛ. ΑΥΤΑ ΕΠΙΤΙΔΕΣ ΤΑ ΔΙΑΔΙΔΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ και με αναλογα εμπορικα συμφεροντα.

ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΩΡΕΣ ΚΟΙΝΗ ΥΣΗΧΙΑΣ ουτε καν το συζηταμε. Αν ο τυπος ειναι βαρημαγκας νεοπλουτος ελληνας (οι παλαιοτερα πατεξηγιμενοι νταλικεριδες και λαικιτζιδες ειναι πολυ πιο πολιτισμενοι απο αυτην την φαρα!!!) και θελει παρακαλια για να ΘΥΜΗΘΕΙ οτι δεν πρεπει να ενοχλει , ΚΑΛΕΣΤΕ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ επιτοπου, φερτε τους στον χωρο σας να διαπιστωσουν την ενοχληση ΚΑΙ ΑΥΤΕΠΑΓΓΕΛΤΟΣ του υποβαλουν μυνηση και ΠΡΟΣΤΙΜΟ . ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΤΟΥΣ....μην ερθει κανας μπατσος τεμπελης ή κωλοψαρο και σας ψαρωσει...επιμηνεται...στην αναγκη ζητηστε με καλο τροπο τα στοιχεια του οργανου και απευθηνθυται στο εισαγγελεα ακρωασεων.

Οσο για τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ δικαστηρια Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΑΡΤΥΡΑΣ ειναι ο ψευδομαρτυρας (αρε ειναι που δοκαμε πολιτισμο σε ολη την υφηλιο.....αμα το καναμε αυτο θα μας ειχαν αφανισει απο το χαρτη εδω και καιρο σαν payback) . ΟΠΟΤΕ στην δυσκολη λιγιστε λιγακι και εσεις την νομιμοτητα σας....

βρε αι πνιξου που δεν εχεις δουλεια να κανεις εξυπνακια !αλλου αυτα.αιντε
εσυ τι εισαι ακριβως?απο τον τροπο γραφης σου διακρινω οτι εισαι μεγαλος Ελληναρας.ελεος

edit. η λεξη σημασια γραφεται με η και οχι με υ;)

melene
19-10-2009, 10:52
μακαρι να ημουν γειτονισσα σου να σε ειχα ταραξει ελα μου ομως που ολα εδω πληρωνονται

PornesEllines
01-11-2009, 11:14
το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.

Empneustns
01-11-2009, 11:17
το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.

vince
01-11-2009, 11:25
Originally posted by PornesEllines
Ολα_ειναι_δανεικα και γω θα ηθελα να μπουκαρω σπιτι σου, οταν κανεις φασαρια και μπουκαρεις με το τροπο σου στο δικο μου, ΚΑΙ να το λυσω το προβλημα με δικο μου τροπο. Αλλα επειδη δεν εχω ορεξη να παρακαλαω καθε τρεις και λιγο για το αυτονοητο.....παμε στοιχιμα τραχαναδακο πως μετα εσυ θα με τρεχεις στα δικαστηρια????? δεν θα μπω και φυλακη για ενα εγωκεντρικο φρεσκο-αστικοποιημενο φοιτητακι τσουτσεκι σαν και σενα που εχει την αναγκη να τραβαει την προσοχη ΟΛΗΣ της γειτονιας με την μουσικη του (ποπο μαγκια...αντε αναψτε και κανα τσιγαρο..να πουλησουν τα καπνα τους και σε κανα κοροιδο ελληνα....ελληναρες....καημεν οι) . Μορφωμενοι ανθρωποι....Ω ΡΕ ΕΛΛΑΔΑ μορφοΜΑΝΑ :)

melene αμα ειμασταν στην ιδια γειτονια υποαναπτυκτο ελλεινο φοιτιτακι της τρυπιας δεκαρας θα σου ειχα κανει το πατο σαν χυτρα ταχυτητος :) εκει να δεις ενταση...subwoofer και μαλακιες θα χτυπουσαμε και 130db :)

αντε ρουφα κανα αυγουλακι εγωκεντρικο κακομαθημενο μυξιαρικο...εσυ και η φαρα σου εχουν κανει τη χωρα αυτη την ΠΙΟ ΥΠΟΑΝΑΠΤΥΚΤΗ της ΗΠΕΙΡΟΥ!!!! και συ το χερεσαι κιολας...ανεγκεφαλο.....αμερι κανακι

ελληνικη ορθογραφια....Η ΠΙΟ ΧΡΗΣΙΜΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ......ΟΛΗ Η ΓΗ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΥΝΑΛΑΣΕΤΕ....ρε σεις τυχεα νομιζεται ο κοσμος ειναι γεματος απο ελληνες μεταναστες ΚΑΙ δεν γυρναν και πισω?????? ο ρε εσεις πιστεψατε και την ιστορια της β λυκειου.... ο ρε υπνο που τραβατε..........

Ειμαι και θεσσαλονικη , επρεπε να ειμασταν γειτονες ...θα καναμε ΠΟΛΛΑ sessions και ενδιαρεροντα

Θέλεις να μας πεις δυο λόγια για σένα πρωτίστως, να συστηθείς δηλαδή? ..τα προβλήματα σου και τι επαγέλλεσθαι? Έκανες εγγραφή στο φορουμ μόνο και μόνο για να βρίσεις αγνώστους?

keep_walking
01-11-2009, 11:30
Εγω δεν θα ασχολιομουν vince...δεν αξιζει το κοπο...συμφωνω με εμπνευστη.

giota
01-11-2009, 13:22
Ασχολίαστος ο κύριος.-------------------------------------------

krino
01-11-2009, 13:27
ωπα... εχουμε εισβολη?

;)

melene
01-11-2009, 19:57
o kyριος?πουντος??
ενας αργοσχολος τυπας ειναι ο οποιος δεν εχει με τι να ασχολειθει και καθεται και κραζει,κλασικο παραδειγμα ελληναρα γ@μω και δερνω..τυποι σαν και εσενα ρε χαζοβιολη,κρετινε μας εχουν φαει εκτος και αν επιζητας παεγνωσμενα να τραβηξεις την προσοχη φτωχο μου αγορι...θες να το συζητησουμε?πες μας,τι σε βασανιζει?

Orion
01-11-2009, 20:22
Originally posted by PornesEllines
το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης. Το προφίλ αυτό αποκλείστηκε από τη συμμετοχή του στο φόρουμ ως \"διπλο-εγγραφή\"
Μάστορα πλάκα μας κάνεις για την ορθογραφία; Εχεις σκοτώσει την ορθογραφία...ΛΟΛ
πολύ συνοπτικά μαθε ποτε βάζουμε αι και ποτε ε.
πχ νομιζεται -> ε
ΣΥΝΑΛΑΣΕΤΕ->συναλλάσσεται !!! 2 λ κ 2 σ και αι
επίσης στοιχιμα -> στοίχημα είναι
όπως και το τυχέα ->τυχαία

πετρος α
05-05-2012, 14:12
Καλημερα ειμαι νεο μελλος και θα ηθελα τι βοηθεια σας εχω ενα διπλανο που μας εχει γονατισει με τι μουσικη εφερα 2 φορες την αστυνομια αλλα χαμπαρη του μιλησα πρωτα πολιτησμενα αλλα αστα να πανε το μονο που μου μενει ειναι η να σηκωθο να φυγο απο το σπιτη μου η τι αλλο πια κοντευουμε να τρελαθουμε η αστυνομια λεει δεν ειναι ωρα κυνης ησυχιας τι να κανω δηλαδη αμα παρω ενα κομπρεσερ και ενα τεραστιο μαρμαρο και αρχιζω να το σπαω θα πειραζει αραγε ευχαριστω.

Remedy
05-05-2012, 15:11
Καλημερα ειμαι νεο μελλος και θα ηθελα τι βοηθεια σας εχω ενα διπλανο που μας εχει γονατισει με τι μουσικη εφερα 2 φορες την αστυνομια αλλα χαμπαρη του μιλησα πρωτα πολιτησμενα αλλα αστα να πανε το μονο που μου μενει ειναι η να σηκωθο να φυγο απο το σπιτη μου η τι αλλο πια κοντευουμε να τρελαθουμε η αστυνομια λεει δεν ειναι ωρα κυνης ησυχιας τι να κανω δηλαδη αμα παρω ενα κομπρεσερ και ενα τεραστιο μαρμαρο και αρχιζω να το σπαω θα πειραζει αραγε ευχαριστω.

δυστυχως εισαι σε δυσκολη θεση...
αν παρεις ενα κομπρεσερ, μπορεις να κανεις οτι θες, αν εχεις την αναλοογη αδεια εργασιων, σε ωρα μη κοινης ησυχιας.
δοκιμασε να συνεννοηθεις μαζι του με καλο τροπο, μηπως δεχτει να χαμηλωσει την ενταση. αν δεν δεχτει, μαλλον δεν μπορεις να κανεις τπτ....