PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Φυτικα φαρμακα για αδυνατησμα xenical

Παστελι
13-09-2009, 20:17
ξερει κανεις για το xenical αν ειναι φυτικο κιαν κανει να το περνω για αδυνατησμα ενω περνω αντυκαταθλιπτικα?
εχω ακουσει οτι ειναι διουριτικο και αρκετα αποτελεσματικο.

Θεοφανία
13-09-2009, 20:32
Είναι παναρχαιο σκεύασμα. Το έπαιρνε ένας φίλος μου και είχε γίνει ρεζίλι. Φαντάσου πως ότι τρως το βγάζει σε λίπος απ τον ποπό, οποιαδήποτε ώρα της ημέρας και χωρίς προειδοποίηση. Άσε που δεν κάνει τίποτα...

Παστελι
13-09-2009, 20:47
πως θα αδυνατησω?δεν αντεχω να κανω διαιτα.αρχηζω να τρεμω απο πεινα και τσουπ με πιανει και μια γαματη κρηση πανικου .εχω φτασει 83 κιλα.:(((
θα με δει ο κιπ και θα βαλει τα ποδια στη πλατη κ θα φυγεο τρεχοντας

Παστελι
13-09-2009, 20:48
σκευτικα κατι.οποτε αρχηζω να τρεμω απο πεινα να περνω ενα ζαναξ πριν με πιασει πανικος.θα περνω συνεχεια ζαναξ αφου δεν εθιζομαι με τοσο μικρη δοση,θα το σηζητησω με τον γιατρο,
ενας βασικος λογος την κατατστασης μ ειναι και τα παλιοκιλα μου.δεν με αντεχω χοντρη.δεν μ παει!!!!!!!!!!!!!!!!!θελω να αδυνατησω.
οταν δεν τσιμπολογαω με πιανει καταθλυψη.
οταν θελω κατι ευχαρηστω να θυμηθω σκευτομαι τι ωραιο φαγητο/γλυκο θα φτιαξω κλπ.ολη η ζωη μου ενα φαγητο ειναι :mad::mad::mad::mad::mad:

Θεοφανία
13-09-2009, 20:58
Αυτά τα περνάμε όλοι λίγο-πολύ. Τα 83 είναι πολλά και αν συνεχίσεις έτσι δεν χάνονται. Ξεκίνα όσο πιο γρήγορα γίνεται, μια δίαιτα χωρίς στέρηση που να τα τρως όλα και όλη μέρα....Εγώ το χειμώνα είχα φτάσει 75 με 1.72 ύψος και έπαθα κατάθλιψη. Έχω χάσει 11 και πάω για άλλα τρία. Μια απόφαση είναι

Παστελι
13-09-2009, 21:00
πως τα εχασες?εγω εχω 1.70 υψος.δεν μπορ να χασω.
εδωσα τοσα λευτα σε διαιτολογο μ γραψε και γαμω τις διαιτες στα μετρα μ αλλα τπτ.
οταν αρχηζω να νιωθω ψηλοζαλαδα απο την πεινα με πιανει αυτοματα κρηση πανικου.αλλα με τα κιλα π βαζω με πιανει καταθλιψη,μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα.

Ακροβατης
13-09-2009, 21:02
ενα ποτηρι νερο με το χυμο ενος λεμονιου 2 φορες τη μερα αδυνατιζει και αποβαλει τοξινες:)

Παστελι
13-09-2009, 21:06
Originally posted by olgaki82
ενα ποτηρι νερο με το χυμο ενος λεμονιου 2 φορες τη μερα αδυνατιζει και αποβαλει τοξινες:)

εισαι σιγουρη?δλδ αν το κανω αυτο καθε μερα θα γιν στιλακι?λολ
το αποφασησα.εβγαλα την διαιτα που μ γραψε η κοπελα διαιτολογος.θα την κανω και θα περνω και ζαναξ μολις με πιανει πανικος.πριν παρω κ αλλα.δεν αντεχω,.:P

Remedy
13-09-2009, 21:08
Originally posted by panikoula
.....οταν αρχηζω να νιωθω ψηλοζαλαδα απο την πεινα με πιανει αυτοματα κρηση πανικου......

ξερεις πολυ καλα, οτι για να χασεις κιλα δεν χρειαζεται να πεινασεις....μπορεις να τρως πολυ συχνα και τοσο οσο να μη πεινας καθολου, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.
μπορει να φας γιαουρτι οταν πεινασεις κι οχι το παγωτο που θα προτιμουσες, ωστοσο ουτε πεινας ουτε τρεμουλο σε πιανει και πανικος...
ειναι θεμα αποφασης κι οχι πεινας....

Ακροβατης
13-09-2009, 21:09
κοιτα εγω προσωπικα απο τα 73 εφτασα στα 68 μεσα σε 2 μηνες μονο με αυτο και τρωω πολυ και παχυντικα φαγητα.δοκιμασε τα καλο κανει κακο δεν κανει:)

Παστελι
13-09-2009, 21:10
δεν μπορω ρεμ.δεν αντεχω να στερουμε λιχουδιες.πειναω συνεχεια.
ολα τασ παντελονια με στενευουνε δεν αντεχω τον εαυτο μου ετσι.να ειμαι τοσο ομορφη και ψηλη και τοσα κιλα κριμα.

Παστελι
13-09-2009, 21:11
κοιτα εγω προσωπικα απο τα 73 εφτασα στα 68 μεσα σε 2 μηνες μονο με αυτο και τρωω πολυ και παχυντικα φαγητα.δοκιμασε τα καλο κανει κακο δεν κανει:)

δεν κανει κακο?

Ακροβατης
13-09-2009, 21:12
οχι βρε λεμονι ειναι καιει τα λιπη και τις τοξινες με φυσικο τροπο:)

Remedy
13-09-2009, 21:13
αν εχεις προβλημα στο στομαχι μπορει να σου κανει κακο...κατα τα αλλα δεν κανει(δεν ξερω μονο κατα ποσο αδυνατιζει:Ρ)

Remedy
13-09-2009, 21:15
πανικουλα νομιζω το ξερεις καλα, αλλα αν θες να το ακουσεις κι απο μας , να στο ξαναπω...
αν λιχουδιες, εννοεις οπως και οι περισσοτεροι απο μας, πατατες τηγανητες και γλυκα,ΦΥΣΙΚΑ και δεν γινεται να αδυνατισεις τρωγοντας τετοια πανω απο μια φορα τη βδομαδα. η το παιρνεις αποφαση η σταματας να περιμενεις να αδυνατισεις...

παντως η δικαιολογια σου ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΜΑΣ κατα καιρους \"δε θελω να πεινασω,δε μπορω,ζαλιζομαι\", απλα δεν ισχυει....δεν χρειαζεται να πεινασεις αν αποφασισεις να κανεις μια σωστη διατροφη...

Θεοφανία
13-09-2009, 21:18
πως τα εχασες?εγω εχω 1.70 υψος.δεν μπορ να χασω.
εδωσα τοσα λευτα σε διαιτολογο μ γραψε και γαμω τις διαιτες στα μετρα μ αλλα τπτ.
οταν αρχηζω να νιωθω ψηλοζαλαδα απο την πεινα με πιανει αυτοματα κρηση πανικου.αλλα με τα κιλα π βαζω με πιανει καταθλιψη,μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα.

Τον πρώτο καιρό έκοψα ποτά, ψωμί, ΄σαλτσες και ότι παχυντικό και έχασα πέντε κιλά χωρίς πολύ πίσεη. Λίγο πριν το καλοκαίρι έκανα μια χημική, (πολύ δύσκολη), και έχασα άλλα πέντε σε δέκα μέρες. Τώρα στις διακοπές που πίναμε όλη μέρα κορώνες πήρα 2,5 και τρώω σα τον βούδα. Ελπίζω να εκινήσω γυμναστήριο και διατροφή αυτή την εβδομάδα γιατί το έχω παρακάνει....

Παστελι
13-09-2009, 21:20
ρεμεντι ζαλιζομαι και με πιανει κρηση πανικου.δεν το καταλαβενεις αυτο?

Ακροβατης
13-09-2009, 21:21
και εμενα μου αρεσει ολη μερα να τιμπολογαω..εχω ομως μονιμα στο ψυγειο κοτοπουλακι στηθος με μανιταρακια και δεν παχαινει και χορταινει οταν εχεις λιγουρες:)

Παστελι
θα ξεκινησω τις διαιτες που μ γραψε η γιατρος.εχει και γλικα :PP αλλα δεν ξερω τι γινεται και τις σταματαω μετα.βαριεμαι δεν ξερω.δεν εχω την δυναμη η το κινητρο να τα χασω

Remedy
θεοφανια...
μη βαλω τις φωνες βραδιατικα....
οι χημικες διαιτες ειναι απαγορευτικες...τον λογο σιγουρα τον ξερεις, ο χειροτερος ωστοσο ειναι οτι ο οργανισμος θελει σαν δαιμονισμενος μετα να βαλει τα διπλασια!!!!
τις κορωνες τουλαχιστον τις εκοψες?

Παστελι
13-09-2009, 21:22
τις κολισα παλι στο ψυγειο.4 χρονια τις κολαω τις ξεκολαω και κιλο δεν χανω
ναι για χημηκες δεν το σηζητω.
ρε παιδια να σας πω ενα μυστικο?
εχασα 16 κιλα με φαρμακα τα reductil 100 ευρο και με πολλες παρενεργειες.απο τοτε ξεκινσαν οι κρησεις πανικου μου.λετε να φτεγανε τα φαρμακα.?

Παστελι
13-09-2009, 21:24
ποσα κιλα ειστε?οποτε λεμε για τα κιλα μας με φιλες ντρεπομαι τοσο πολυ.ειμαι 83 ελεος.

Remedy
13-09-2009, 21:25
ρεμεντι ζαλιζομαι και με πιανει κρηση πανικου.δεν το καταλαβενεις αυτο?
ναι ρε παιδι μου, αλλα πριν ειπες οτι αυτο συμβαινει κι οταν πεινας. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΙΝΑΣ.απλα οταν πεινας δεν μπορεις να τρως γλυκα και τηγανητα!

Ακροβατης
13-09-2009, 21:26
πανικουλα τι ντρεπεσαι?1.60 ειμαι και 68 κιλα.10 κιλα πρεπει να χασω σιγουρα..και ειχα φτασει τα 73 οπως σου πα...

Θεοφανία
13-09-2009, 21:27
Originally posted by Remedy
θεοφανια...
μη βαλω τις φωνες βραδιατικα....
οι χημικες διαιτες ειναι απαγορευτικες...τον λογο σιγουρα τον ξερεις, ο χειροτερος ωστοσο ειναι οτι ο οργανισμος θελει σαν δαιμονισμενος μετα να βαλει τα διπλασια!!!!
τις κορωνες τουλαχιστον τις εκοψες?

Ωχ, δεν ξέρω ποιο λόγο εννοείς, εγώ δεν πήρα τα διπλασια. Τώρα που τελειώσαν οι διακοπές τις έκοψα τις κορώνες, αλλά δεν μπορώ να πω πως δεν το ευχαριστήθηκα και πως δεν τα κλαίω τα 2,5 που μπορεί να είναι και 3, αλλά δεν αντέχω να το σκέφτομαι. Τα κεφάλια μέσα, θα τη βγάζω με κρέας, ψάρια και πράσινα και αλκοόλ μόνο σκ.

Ακροβατης
13-09-2009, 21:32
ρε κοριτσια για να θεωρουμαστε αδυνατες η κανονικες πρεπει να χουμε τουλαχιστον 5 εως 10 κιλα κατω απο το υψος μας?

Θεοφανία
13-09-2009, 21:34
ρε κοριτσια για να θεωρουμαστε αδυνατες η κανονικες πρεπει να χουμε τουλαχιστον 5 εως 10 κιλα κατω απο το υψος μας?

Δέκα κιλά κάτω απ το ύψος σου. Εγώ που έχω πολύ λεπτό σκελετό, πρέπει να πάω 60 για να φαίνομαι αδύνατη, αλλά πραγματικα αδύνατη...

Ακροβατης
13-09-2009, 21:37
Originally posted by Θεοφανία

Δέκα κιλά κάτω απ το ύψος σου. Εγώ που έχω πολύ λεπτό σκελετό, πρέπει να πάω 60 για να φαίνομαι αδύνατη, αλλά πραγματικα αδύνατη...

τωρα μ εκανες την καρδια περιβολι:-(

Παστελι
εγω για αρκετα αδυνατη πρεπει να ακτεβω στα 65 .για να ειμαι κανονικια στα 72 περιπου.10 κιλα πανω κατω πρπεει να χασω.αλλα δεν μπορω γαμωτο.
να παω να κανω ενχειρηση στομαχου τι να κανω.
ρεμεντι με πιανει καταθλυψη αν δεν φαω λιχουδιες.

Remedy
ρε ολγακι ,αυτο διαφερει παρα πολυ απο ατομο σε ατομο....
για παραδειγμα, τα σωματα που εχουν μοιρασμενο λιπος κι οχι τοπικο, σηκωνουν περισσοτερο βαρος χωρις να φαινεται απο αλλα που βαζουν απο τη μεση και κατω, κλπ....ακομα εχει σημασια η πυκνοτητα των οστων,η αναλογια μυων και λιπου και τελος ΤΟ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΑ.
αυτο το τελευταιο, ισχυει μονο αν δεν εχεις καποια παθηση οπου διαστρεβλωνεται η εικονα σου, οπως η ανορεξια πχ......

Παστελι
13-09-2009, 21:40
εγω αν φτασω 70 θα ειμαι αστερι.ειναι ετσι το σωμα μου που δεν χρειαζομαι να χασω πολα κιλα.και ρε παιδια εχω προβλημα.μονο το στηθος μου θα ειναι 10 κιλα.δεν γινεται να μικρανει?ντρεπομαι ειναι εμγαλο.

Ακροβατης
13-09-2009, 21:41
και μενα πανικουλα τα φρουτα τα λαχανικα τα γιαουρτια μου φαινονται τοσο ανοστα:(

Θεοφανία
13-09-2009, 21:45
για παραδειγμα, τα σωματα που εχουν μοιρασμενο λιπος κι οχι τοπικο, σηκωνουν περισσοτερο βαρος χωρις να φαινεται απο αλλα που βαζουν απο τη μεση και κατω, κλπ....ακομα εχει σημασια η πυκνοτητα των οστων,η αναλογια μυων και λιπου και τελος ΤΟ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΑ.
αυτο το τελευταιο, ισχυει μονο αν δεν εχεις καποια παθηση οπου διαστρεβλωνεται η εικονα σου, οπως η ανορεξια πχ......

το χειρότερο πάχος το έχω εγώ. Όσα κιλά και να πάρω, τα παίρνω κοιλιά, στομάχι και πλάτη. Μια ζωή πόδια και χέρια καλαμάκια. Τη μεγαλύτερη ήττα την έφαγα το χειμώνα που γνώρισα κάποιον με τον οποίο έχουμε ένα κοινό φίλο σε μια παρέα και μιλούσαμε τελείως στο άσχετο. Με παίρνει ο φίλος μου μετά από λίγες μέρες και μου λεει: \"ρε μ... είσαι έγκυος και δεν μου το πες\"?
απανωτά εγκεφαλικά και απόφαση για δίαιτα. Κοπήκαν όλα στο σπίτι...

Sofia
13-09-2009, 21:46
λολ βρε Θεοφανια, ομως αδυνατισες τωρα! Μπραβο σου!!!!!:)

Ακροβατης
13-09-2009, 21:47
εχασες και την κοιλια θεοφανια?λενε οτι εκει ειναι το πιο δυσκολο σημειο για να χαθει το λιπος.μπραβο:)

Παστελι
13-09-2009, 21:49
Originally posted by Θεοφανία

το χειρότερο πάχος το έχω εγώ. Όσα κιλά και να πάρω, τα παίρνω κοιλιά, στομάχι και πλάτη. Μια ζωή πόδια και χέρια καλαμάκια. Τη μεγαλύτερη ήττα την έφαγα το χειμώνα που γνώρισα κάποιον με τον οποίο έχουμε ένα κοινό φίλο σε μια παρέα και μιλούσαμε τελείως στο άσχετο. Με παίρνει ο φίλος μου μετά από λίγες μέρες και μου λεει: \"ρε μ... είσαι έγκυος και δεν μου το πες\"?
απανωτά εγκεφαλικά και απόφαση για δίαιτα. Κοπήκαν όλα στο σπίτι...

θεοφανια το ιδιο καλουπι ακριβος εχω.μικρο μικρο κεφαλακι πολυ λεπτα ακτα και κοιλια κολουε μπυτια και στηθως και λιγο πλατη.ειναι εμειες. πρεπει να ειμαστε κανονικες ειναι πολυ ασχημο σε μενα τοσα κιλα με τετιο καλουπι/

Παστελι
13-09-2009, 21:50
σορρυ για τα κινεζικα εχω κοσμο κ γραφω γρηγορα και βιαστικα.πανω κατω καταλαβστε

Ακροβατης
13-09-2009, 21:51
κολο μπουτια κοιλια ομοιοπαθης:(

Παστελι
13-09-2009, 21:52
και βιζι αγελαδε.

Θεοφανία
13-09-2009, 21:52
εχασες και την κοιλια θεοφανια?λενε οτι εκει ειναι το πιο δυσκολο σημειο για να χαθει το λιπος.μπραβο:)

Η αλήθεια είναι πως ένα διάστημα είχα πάθει κόλλημα με τη γυμναστική, (μέχρι που έκανα εξετάσεις και ο δείκτης των μυών μου ήταν πολύ ανεβασμένος). Ένα μήνα πριν τις διακοπές έκλεισα ένα πρόγραμμα πάουερ πλέιτ και βάκουα πάουερ που μου έκαναν πολλή δουλειά.
Η κοιλιά είναι δύσκολη, γι αυτό σας έλεγα παραπάνω πως εγώ πρέπει να φτάσω 60 για να μην έχω τίποτα. Και στα 64 πάντως σμολ φορούσα. Τώρα ανέβηκε το νούμερο, κατέβηκε η διάθεση....

Remedy
13-09-2009, 21:53
εγω νομιζω οτι οπως ξεκινησε η θεοφανια , κοβοντας τα παχυντικα τα γλυκα και τα πολλα πολλα ειναι το καλυτερο συστημα και το πιο σταθερο...τα αλλα ειναι υστεριες....απλα μπορει να αργεις και να χανεις το κουραγιο σου αλλα ειναι το πιο αποτελεσματικο...

Remedy
13-09-2009, 21:54
μη σε παιρνει απο κατω θεοφανια!
η απελπισια ειναι η αρχη της καταστροφης!!
μια χαρα εισαι στο medium!
σταθεροποιησου και κοψε τα παχυντικα μονο..

Παστελι
13-09-2009, 21:55
κοροτισα εγω χανω πολυ γρηγορα κιλα.και χανω πρωτα κοιλια εξαφανιζετε.
ρεμεντι γιτι να μην κανω διαιτα?θα την βαρεθω παλι ε?απο μονη νιωθω οτι δεν μπορω να κανω.να κοψω λετε ψωμια κλπ σιγα σιγα?

Remedy
13-09-2009, 21:57
κοροτισα εγω χανω πολυ γρηγορα κιλα.και χανω πρωτα κοιλια εξαφανιζετε.
ρεμεντι γιτι να μην κανω διαιτα?θα την βαρεθω παλι ε?απο μονη νιωθω οτι δεν μπορω να κανω.να κοψω λετε ψωμια κλπ σιγα σιγα?
να κανεις!
δεν ειπα να μη κανεις!
αν ειναι μια ισορροπημενη διαιτα,φυσικα να την κανεις.\\
στην φαση που μας λες τωρα που θες συνεχεια να τσιμπολογας, με συγκεκριμενο προγραμμα ισως σε βοηθησει

Θεοφανία
13-09-2009, 21:57
εγω νομιζω οτι οπως ξεκινησε η θεοφανια , κοβοντας τα παχυντικα τα γλυκα και τα πολλα πολλα ειναι το καλυτερο συστημα και το πιο σταθερο...τα αλλα ειναι υστεριες....απλα μπορει να αργεις και να χανεις το κουραγιο σου αλλα ειναι το πιο αποτελεσματικο...

όπως πολύ καλή περίπτωση είναι να μη φας τό βράδυ, ή να φας κρέας με σαλάτα πράσινη. Την άλλη μέρα αισθάνεσαι πολύ πιο ελαφρια...

Παστελι
13-09-2009, 21:59
ειναι πολυ καλη διαιτα.εχει απο ολα αυτα π μαρεσουν σε μικρες ποσοτητες.
αχ τι να κανω>δεν θυμαμαι ομως γιατι την σταματησα.σαν τον κιπακο και εγω ξεχναω μερικα πραγματα.

Remedy
13-09-2009, 22:26
ναι θεοφανια
και μολις σημερα διαβαζα παλι οτι ερευνες εδειξαν οτι το βραδυνο φαγητο τελικα επιβαρυνει πολυ διαφορετικα απο τις αλλες ωρες..
με την ιδια διατροφη και βραδυνο, βαζεις μεχρι και 30% βαρος παραπανω...

Ακροβατης
13-09-2009, 22:28
και ειχα σκοπο να φαω καρμποναρα:-(

δεν¨παω να φαω κανενα τονο καλυτερα με ντοματα?λολ

Remedy
13-09-2009, 22:32
εγω ετοιμαζα κιμα για μακαρονια αλλα θα τον αφησω στο ψυγειο για την δυσκολη βδομαδα που ρχεται και θα φαω γιαουρτακι

oboro
13-09-2009, 22:34
Αναρωτιέμαι αν τα ριγκατόνι \"δένουν\" ωραία με πυκνή καρμπονάρα και μικρα κυβάκια απο ζαμπόν?

Yours,

oboro, Diet Saboteur.

Ακροβατης
13-09-2009, 22:35
ομποροοοοοοοοοο μη μας το κανεις αυτο:-(

oboro
13-09-2009, 22:36
Αφού με εμπνέετε...

Παστελι
13-09-2009, 22:45
ε τωρα μας κολαζεις ομπορο.
λοιπον,απο αυριο διαιτα :P
και καθε σαββατο θα τροω κατι παχυντικο σε λιγικα ορια.

Ακροβατης
13-09-2009, 22:47
και αυτο το ποουερ πλει που πε η θεοφανια πρεπει να να ναι γαματο.ειχα κανει μια φορα.

Θεοφανία
13-09-2009, 22:50
και αυτο το ποουερ πλει που πε η θεοφανια πρεπει να να ναι γαματο.ειχα κανει μια φορα.

κάνει δουλεια....εγω είδα κοιλιακούς, (μη φανταστειτε τίποτα τρελλά πράγματα, αλλά έσφιξαν πολύ οι πλάγιοι), και ευτυχώς έχω κάνει μόνο το 1/3 του προγράμματος....από αυτή την εβδομάδα ξανά ξεκινάω.....ελπίζω....

Παστελι
13-09-2009, 22:51
θεοφανια στα πλαγια στο σωσιβιο οπως λενε εχω υπερβολικο λυπος.πως διαολο φευγει αυτο?
δεν εχω ομως χρηματα για γυμναστιριιο.θα δω αν εχω θα γραφτω σε γυμναστιριο.

Ακροβατης
13-09-2009, 22:52
ποση ωρα το κανεις αυτο?το χε μια φιλη μ σπιτι της μικρο βεβαια καμια σχεση με του γυμνστηριου.θελει ομως επιβλεψη απο γυμναστη ετσι?

Θεοφανία
13-09-2009, 22:57
ολγάκι....είναι πολύ επικίνδυνο χωρίς να έχεις γυμναστή από πάνω σου...μπορεί να πάθεις αυχενικό και προβλήματα στη μέση. Πολύ κακώς που το κάνει μόνη της αυτό. Είναι 40 λεπτά η κάθε συνεδρία και απαγορεύεται κάθε μέρα. Τρεις φορές την εβδομάδα μάξιμουμ.

Πανικούλα...αν αρχίσεις και χάνεις, ξεκίνα περπάτημα, χαλαρό ή έντονο, βοηθά πάρα πολύ στο σφίξιμο. Ψάξε, υπάρχουν γυμναστήρια με 200 ευρώ το χρόνο. Εδώ έχω δει μέχρι και με 150 ευρώ προσφορά. Η γυμναστική είναι ωραία, άσε που σου ανεβάζει κάποια επίπεδα, (δεν θυμάμαι πως λέγονται), και νιώθεις πολύ όμορφα μετά.....

Παστελι
13-09-2009, 22:59
ανεβαζεις τις ομρονες της χαρα στον εγκεφαλο.ενδορφυνες καπως ετσι.παραγονται και με το σεξ.λολ.
αν ειναι με 200 ευρο το χρονο ανετα γραφομαι,θα ψαξω να δω μολις μεινω σπιτι μ στην πολη απο την αλλη εβδομαδα.εχω και στεπ αλλα ειναι καλυτερα στο γυμναστιριο λενε.

Ακροβατης
13-09-2009, 23:02
αντε λοιπον τα χριστουγεννα πανικουλα να μαστε πιο αδυνατες:-)απο αυριο δουλεια!

Παστελι
13-09-2009, 23:07
ναι.αππ δευτεα διαιτα.ειναι η χιλιοστη φορα π το λεω.
ποτε θα το εφαρμοσω να δουμε..το θελω τοσο πολ να αδυνατησω.
περισι ειχα χασει 15 κιλα κ ενιωθα αλλος ανθρωπος ρε παιδια.

θελω τα χρηστουγεννα να φορεω τσιν φουστιτσα μινι με καλτσοδετες μεχρι πανω απο το γονατο.το ονειρο μου ειναι αυτο το ντυσιμο.
προλαβα και φορεα παρομιο πριν 10 χρονια.το θελω παλι.

whitecandle
14-09-2009, 23:40
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι; Τι είναι αυτό το powerplay? Άμα είναι ένα που το βάζεις στη μέση και τραντάζεσαι ολόκληρος, είναι πολύ καλό, αλλά μπορείς να πάθεις Πάρκινσον! Είναι επικίνδυνο για τα νεύρα, μπορεί να σε παραλύσει τελείως! Γι\'αυτό ΜΗΝ το χρησιμοποιείτε.. Συμβουλή μου

Θεοφανία
15-09-2009, 02:13
Originally posted by libpa
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι; Τι είναι αυτό το powerplay? Άμα είναι ένα που το βάζεις στη μέση και τραντάζεσαι ολόκληρος, είναι πολύ καλό, αλλά μπορείς να πάθεις Πάρκινσον! Είναι επικίνδυνο για τα νεύρα, μπορεί να σε παραλύσει τελείως! Γι\'αυτό ΜΗΝ το χρησιμοποιείτε.. Συμβουλή μου

λιμπ....δεν ξέρω για ποιο μηχάνημα μιλάς. Μήπως μπορείς να γίνες πιο συγκεκριμενη? Έχεις παθει πάρκινσον? Έχεις παραλύσει τελείως με κάτι?

Παστελι
15-09-2009, 08:45
lol axaax.
θεοφανια τι ειναι οντως?θα το δοκιμασω αν ειναι για τοπικο παχος.

Θεοφανία
15-09-2009, 11:26
lol axaax.
θεοφανια τι ειναι οντως?θα το δοκιμασω αν ειναι για τοπικο παχος.

Το παουερ πλέιτ είναι μηχάνημα ενδυνάμωσης μυών. Κάθεσαι σε συγκεκριμένες στάσεις και αναλόγως γυμνάζει όλο το σωμα σε πολύ πιο σύντομο χρονικό διάστημα απ ότι τα όργανα γυμναστικής. Αυτό με τους ιμάντες είναι επίσης για ενδυνάμωση και σύσφιξη, αλλά πλέον το κάνουν όλοι για χαλάρωση μετα το πάουερ πλέιτ. Αυτά τα μηχανήματα γίνονται μόνο με την παρουσία γυμναστή γιατί το πάουερ πλέιτ αν δεν χησιμοποιηθεί σωστά μπορεί να κάνει ζημιά στη μέση ή στον αυχένα.
Δυστυχως Μαρία μου είναι σχετικά ακριβό αναλόγως βέβαια και το γυμναστήριο. Για να πάρεις ένα πακέτο τριών μηνών που θα δεις θεαματικά αποτελέσματα, ειναι γύρω στα χίλια ευρώ.

Παστελι
15-09-2009, 17:42
σοβαρα?και μετα δατηριτε ετσι το σωμα η χαλαρωνει παλι?

boubourina
16-09-2009, 17:18
Το power plates ειναι πολυ καλο οργανο γυμναστικης, αλλα οπως λετε θελει γυμναστη να σε παρακολουθει.
Εγω εχω ολισθηση σπονδυλου εκ γενετης και προσεχα με την μεση μου.
Νευρολογικα δεν ξερω εαν επηρεαζει αλλα εγω πηγαινα κατευθειαν απο την δουλεια με φοβερο πονοκεφαλο και μετα απο 10 λεπτα μουειχαν περασει ολα!!!

Μαλλον λυνει τα νευρα και τους μυς.
Αλλα δεν ειμαι και ειδικος.
Εδω που μενω σου χρεωνουν 15-20€ την καθε φορα που διαρκει περιπου 40 λεπτα.

Θεοφανία
17-09-2009, 00:24
Originally posted by boubourina
Το power plates ειναι πολυ καλο οργανο γυμναστικης, αλλα οπως λετε θελει γυμναστη να σε παρακολουθει.
Εγω εχω ολισθηση σπονδυλου εκ γενετης και προσεχα με την μεση μου.
Νευρολογικα δεν ξερω εαν επηρεαζει αλλα εγω πηγαινα κατευθειαν απο την δουλεια με φοβερο πονοκεφαλο και μετα απο 10 λεπτα μουειχαν περασει ολα!!!

Μαλλον λυνει τα νευρα και τους μυς.
Αλλα δεν ειμαι και ειδικος.
Εδω που μενω σου χρεωνουν 15-20€ την καθε φορα που διαρκει περιπου 40 λεπτα.

Μμμμ..μου φαίνεται πολύ φτηνό...Είχες προσωπικό γυμναστή την ώρα της συνεδρίας; Εγώ πλήρωσα 600 ευρώ για πολύ καλό πακέτο και ευτυχώς δεν τα έκανα όλα πριν τις διακοπές, οπότε με περιμένουν...

Remedy
17-09-2009, 00:56
εγω παλι, ακουω οτι το power plate ειναι πολυ επικινδυνο για τις αρθρωσεις κι επιβαρυνει πολυ μεση,γονατα,αυχενα κλπ ακομα κι αν δεν εχεις προβλημα......
γιατι δε κανετε πιλατες??
ειναι η καλυτερη και πιο αποτελεσματικη γυμναστικη που εχω δοκιμασει.

Θεοφανία
17-09-2009, 01:18
εγω παλι, ακουω οτι το power plate ειναι πολυ επικινδυνο για τις αρθρωσεις κι επιβαρυνει πολυ μεση,γονατα,αυχενα κλπ ακομα κι αν δεν εχεις προβλημα......
γιατι δε κανετε πιλατες??
ειναι η καλυτερη και πιο αποτελεσματικη γυμναστικη που εχω δοκιμασει.

αυτό συμβαίνει μόνο αν έχεις ήδη πρόβλημα...δεν ξέρω τίποτα για το πιλάτες...τι ακριβώς είναι? τι αποτελέσματα είδες? σε πόσο καιρό?.......ότι μπορείς ....