PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Ζηταω βοηθεια,νιωθω οτι κοντευω να τρελαθω

MasterTlef
02-09-2009, 21:29
Καλησπερα σε ολους,ο λογος που γραφω σε αυτο το φορουμ ειναι γιατι πραγματικα δεν ειμαι καλα.

Ειχα μια σχεση 2 ετων με μια κοπελα μεγαλυτερη απο εμενα(25εγω 27αυτη) η οποια εληξε προσφατα.Ειχαμε μια σχεση του τυπου ερχομαι σπιτι σου,παω σπιτι της με τους δικους της καναμε γιορτες τα ανιψια της και η μητερα της με λατρευαν κτλ.

Πριν απο 1 μηνα λιγο μετα την επετειο των 2 χρονων ενω βεβαια ειχα καταλαβει οτι κατι δεν παει καλα μου ζητησε λιγο χρονο με την δικαιολογια οτι νιωθει υπερβολικα κουρασμενη και πιεσμενη και θελει να κανει πραγματα για τον εαυτο της.Εγινε το λαθος και πηρε η μητερα μου τηλεφωνο μια φιλη της και προσπαθησε να μαθει καποια πραγματα.Η κοπελα μου εγινε εξαλλη αλλα απλα δν το σχολιασε για 2 εβδομαδες που δεν ειχαμε καμια επικοινωνια.

Μετα μιλησαμε στο τηλεφωνο πως παει η ζωη της και μου λεει καλα,εχω πολλα προβληματα και το σημαντικο ειναι οτι νιωθω οτι εισαι κοντα μου λεγοντας μου παραλληλα οτι ενδιαφερθηκε και αλλος κοσμος απο εκει που δεν το περιμενε.Το αφησα ετσι στο χαλαρο για λιγο καιρο ακομα αλλα μετα με επιασε ο πανικος

Μου ειπε θελω να μιλαμε γιατι εκτιμω τον χρονο και εμενα απλα να περιορισουμε τις επαφες γιατι δεν θα κανει καλο και στους δυο μας

Αρχησα να εκβιαζω καταστασεις γιατι ενιωθα οτι οσο περνουσε ο καιρος εφευγε ολο και πιο πολυ.Της φανηκε περιεργο που δν ειπα σε κοινους φιλους οτι χωρισαμε,γινοταν σκληρη οταν της εδινα να καταλαβει οτι εγω δεν θεωρω οτι χωρισαμε κτλ.

Σε καποια φαση εφτασα στο αμην και αρχισα να της λεω σε μυνηματα και στο τηλεφωνο οταν μου ειπε οτι κατα 90% ειναι οριστικο ασχημα πραγματα τυπου δεν εχεις τσιπα δεν εχεις μπεσα και τα λοιπα.

Εν πασει περιπτωσει της ζητησα και την ειδα απο κοντα με τα χιλια ζορια γιατι ενιωθα οτι ηθελε να αποφυγει αυτην την επαφη.Πηγα στο σπιτι της και ηταν αμηχανη,μια στιγμη να αλλαξω να παμε καπου εξω,να βαλω λιγη μουσικη,να πιω 5 ποτηρια νερο και τα λοιπα.

Μου ειπε οτι απλα βαρεθηκε να ασχολειται με την ολη κατασταση,οτι οταν της ειπα αυτα τα πραγματα στο τηλεφωνο εσβησα και την εκτιμηση που μου ειχε σαν ανθρωπο,οτι οταν μου ζητησε χρονο μπορει οντως να ηθελε απλα λιγο χρονο και οτι αν δεν γινοταν μεσανατολικο ζητημα δεν θα φταναμε ως εδω.Σε μια σχεση σαν τη δικια μας η το επισημοποιεις η το τελειωνεις,εγω νιωθω οτι δεν ειμαστε για εκει οποτε το μονο πραγμα που μετανιωνω ειναι οτι δεν το εκανα νωριτερα.Δεν ειναι ενα μικρο λαθος για να μου ζητησεις να ξαναδοκιμασουμε,δεν ειναι τοσο απλο.Το προβλημα της ηταν οτι αντιδρω σαν παιδι,ειμαι πιεστικος απο την καλη την αποψη.

Την πηρα χθες τηλεφωνο,ηδη νιωθω σαν να περασε ενας αιωνας και μου ειπε,βρεθηκαμε τα ειπαμε.Βρεθηκε λυση?Και οταν της ειπα οτι την αγαπω,να το ξανασκεφτουμε και ειμαι διατεθιμενος να περιμενω λιγο ακομα μου ειπε οτι ειμαστε χωρισμενοι εδω και λιγο καιρο ο καθενας κανει οτι θελει και επειδη εχω κατι στη ζωη μου δεν υπαρχει λογος να πουμε κατι αλλο.

Σημερα απολυθηκα απο το στρατο και δεν μπορω να το χαρω καθολου,εχω να φαω 2 μερες εχω να κοιμηθω 2 μερες και καπνιζω απο το πρωι μεχρι το βραδυ και κλαιω σε ασχετες στιγμες που μου ερχεται κατι στο μυαλο.

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να σωθει αυτη η σχεση?Ειμαι απελπισμενος πραγματικα

mariap
02-09-2009, 21:41
Δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι. Η κοπελα σου ειχε φυγει καιρο πριν απο την σχεση σας.

Και οσο πιεζεις μια κατασταση τοσο απομακρυνεις τον αλλον. Αστην ησυχη, δεν μπορεις να αναγκασεις καποιον με το ζορι να ειναι μαζι σου. Ετσι πεφτεις πολυ στα ματια της.

Κοιτα να εισαι εσυ καλα και αυτη ειναι η καλυτερη εκδικηση.

MasterTlef
02-09-2009, 21:50
Δυστυχως η ευτυχως το καταλαβαινω οτι ετσι ειναι τα πραγματα...Εχω επισης και ψυχιατρικο παρελθον με κρισεις πανικου μετα απο θανατους δικων μου ανθρωπων και για να το ξεπερασω κατεφυγα σε ταβορ και αναφρανιλ.Τα εχω κοψει εδω και καμποσο καιρο χωρις τη συμφωνη γνωμη του γιατρου μου.Τωρα νιωθω και φοβαμαι οτι επανερχεται η καταθλιψη και ο φοβος.

Ειχα ενα ονειρο με αυτην την κοπελα,της εδωσα παρα πολυ αγαπη και θυσιασα πολλα απο τον εαυτο μου.Τωρα το ονειρο μου το βλεπω σκοτωμενο και νιωθω κενος.Τι μπορω να κανω?

Ευχαριστω

mariap
02-09-2009, 22:02
O πρωτος καιρος ειναι δυσκολος, το ξερω απο την πειρα μου, και εγω εχω χωρισει προσφατα....

Απλως προσπαθησε να κανεις πραγματα που σε ευχαριστουν, να βγενεις με τους φιλους σου. Μην κλεινεσαι στο σπιτι, γιατι ετσι θα την σκεφτεσαι συνεχεια και θα μελαγχολεις πιο πολυ....

Ισως τα φαρμακα θα σε βοηθησουν στην αρχη, αλλα προσεχε μην εθιστεις σε αυτα. Εμενα προσωπικα με ειχαν πειραξει κιολας :(

Kαι μια μερα θα ξυπνησεις και θα λες, τι ανοητoς που ημουν και στεναχωριομουν...η ζωη ειναι μπροστα μας και οχι στο παρελθον :)

Remedy
02-09-2009, 22:03
συμφωνω με την μαρια,αγαπητε....
δεν βλεπω να μπορεις να κανεις κατι αλλο απο το να ηρεμησεις και να κοιταξεις την υγεια σου και την ζωη σου, απο δω και περα...

εκτος αυτου, εκανες μια σειρα απο πολυ σοβαρα λαθη οταν εδειξε να κλονιζεται η σχεση σας , που και την ιδια ενοχλησαν, αλλα εσυ δεν ειδα να τα αναγνωριζεις....

mariap
02-09-2009, 22:03
Α και κατι αλλο, αν μπορεις, μη την ξαναενοχλησεις, ή να πας να την δεις. Μπορει να απογοητευτεις ακομα πιο πολυ, ή να μη σε δεχτει καν να σε δει.

MasterTlef
02-09-2009, 22:14
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις απαντησεις σου και εχω ξαναβιωσει μια τετοια κατασταση οχι τοσο εντονη ομως.Την τελευταια φορα μου πηρε 3 χρονια να συνεχισω τη ζωη μου....Απλα εχω βαρεθει να πληγωνομαι εχω κουραστει να ποναω πια.Σκεφτηκα να σηκωθω να φυγω στο Αγιο ορος.

Απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να χωνεψεις πως μια τετοια σχεση με τοσα προβληματα που παντα απο αγαπη τα ξεπερνουσαμε και συνεχιζαμε τελειωσε ετσι ξαφνικα...

Ποναω υπερβολικα,μου ειπε οτι μπορει να μετανιωσει αυτο που κανει αλλα το εχει παρει αποφαση.

Μπορει μολις φαει τα σκατα στη ζωη της τωρα που εχασε την ασφαλεια της,τον ανθρωπο που την αγαπησε αληθινα και ηταν παντα εκει για αυτην να γυρισει....

Οσο για τα φαρμακα επαιρνα κοντα 2 χρονια,δεν ξερω αν με πειραξανε η οχι αλλα σιγουρα ειπα σε καποια φαση,δεν δεχομαι να ζω απο τα φαρμακα...ισως ειναι καλυτερα να τα ξαναρχισω για λιγο καιρο αλλα δεν θελω να πεσω ξανα.

Στο μυαλο μου επικρατει ενα χαος και στην καρδια μου μια ΜΕΓΑΛΗ πληγη.

Ισως στο μελλον να κοιταω πισω και να γελαω αλλα η αγαπη που εχω για εκεινη δεν προκειται να σβησει.Δυστυχως θα σπευσω παλι για εκεινη αν με χρειαστει.Σαν φιλος δεν εχει σημασια,αλλα θα το κανω.

Γαμω την ευαισθησια μου και την γλυκια καρδια μου....ΓΑΜΩ πραγματικα

MasterTlef
02-09-2009, 22:17
Remedy εννοειται πως τα αναγνωριζω,γνωριζω οτι καρπωνομαι μερος της αποτυχιας και οτι δεν φερθηκα οπως επρεπε.Ο πανικος ειναι κακος συμβουλος.Ακομα και αν δεν γυρισει ποτε ελπιζω να μου γινει μαθημα

mariap
02-09-2009, 22:38
MasterTlef οι σχεσεις ομως δεν εχουν εγγυηση οτι θα διαρκουν για παντα ή οτι θα εχουν αισιο τελος. Πρεπει μαλλον να σκληρυνουμε λιγο..

Και σκεψου και κατι αλλο, αλλοι χωριζουν μετα απο 20 και 30 χρονια, και εχουν και παιδια ... οι δικοι μου χωρισαν μετα απο 20 χρονια.

Σκεψου να ειχατε παντρευτει και να ειχατε και παιδακια, πως θα ενοιωθες τοτε? Ποσο ασχημα?

Απλως πρεπει λιγο να φροντισεις τον εαυτο σου, να σκληρυνεις πιο πολυ, γιατι στη ζωη σου θα σου τυχουν και πιο δυσκολες καταστασεις.

MasterTlef
02-09-2009, 22:51
Μια τελευταια συμβουλη να ρωτησω αν εχετε την καλοσυνη.Ειχε την προθεση να μιλαμε απο καθαρο σεβασμο για το χρονο που περασε ο ενας με τον αλλον και για αυτα που μοιραστηκαμε.Εγω απο τον πονο μου και με ασχημο τροπο το διεκοψα.Θεωρειται σωστο μολις καταλαγιασουν λιγο οι προσφατες καταστασεις να την παρω ενα τηλεφωνο να της ζητησω συγγνωμη για ολα οσα ειπα και να μιλαμε μια στο τοσο?Γιατι την αγαπω σαν ανθρωπο,οτι και αν εγινε.

Της εστειλα αυτο το μυνημα σημερα και πειτε μου τη γνωμη σας.

Για να δωσω ενα πρεπον τελος ηθελα να σου πω να εισαι καλα στη ζωη σου και σου ευχομαι να βρεις καποιον εαν δεν το εχεις κανει ηδη που να σου ταιριαζει.Απλα να ξερεις οτι την αδιαλλαξια,την δειλια και το συναισθημα που απεβαλλες θα το βρεις μπροστα σου.Επελεξες τον ευκολο δρομο που σιγουρα δεν ειναι ο σωστος.Ηρθα στη ζωη σου για να παρεις την ευκαιρια που ηθελες.Δεν τη δεχθηκες γιατι αυτο το διαστημα σε αντιμετωπισα με αγνοτητατα χωρις στρατηγικη.Αργοτερα θα καταλαβεις πολλα πραγματα,μακαρι ο θεος να σε λυπηθει γιατι ο αλλος(οχι ο γκομενος....)δεν θα το κανει.Υποψιασου και προσεχε...προσευχομαι για εσενα.

Τη γνωμη σας και το ληγουμε εδω.Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.Να σας εχει ο θεος καλα

MasterTlef
02-09-2009, 22:53
Και το εστειλα γιατι μου ελεγε οτι πριν απο εμενα με τους μαλακες που ειχε μπλεξει παρακαλουσε το θεο να της στειλει ενα ανθρωπο να την αγαπησει πραγματικα και να της δωσει πολλα πραγματα.Μου ειπε οτι σε εστειλε ο Θεουλης κοντα μου

Empneustns
02-09-2009, 23:18
αααααααααααααααααααχχχχχχ μονο αυτο σου λεω φιλε μου τιποτα αλλο.μαζεψε τα κομματια σου,σταματα να σκεφτεσαι οτι εχει σχεση με αυτην.αυτη πηρε τις αποφασεις της πολυ καιρο πριν.οτι ελεγε το εννοουσε,απλα το χορτασε.και τωρα ψαχνει για αλλα,ανθρωποι ειμαστε και αλλαζουμε,αυτη αλλαξε και απλα δεν ταιριαζεις πλεον στην αλλαγη της.το μηνυμα σου φοβερο,και σιγουρα θα βρει στο μελλον και αυτη κακες αντιμετωπισεις.οπως θα ξαναβρεις και εσυ.ψαξε και ισως καποια στιγμη βρεις μια ευαισθητη ψυχη σαν την δικη σου να σε αγαπησει,δυσκολο μεν αλλα η ελπιδα παντα υπαρχει.βγαινε με φιλους,κανε οτιδηποτε σε ευχαριστει και κυριως παρτο αποφαση.πως δεν υπαρχει περιπτωση να ξανασμηξετε.μονο ετσι θα μπορεσεις να συνεχισεις....

mariap
02-09-2009, 23:24
Πολυ καλο το μηνυμα :)

Aλλα μη της ξαναστειλεις αλλο μηνυμα, μην ασχολεισε μαζι της, μην βγειτε ουτε για καφε, και αν σε παρει τηλ ετσι για να μιλησετε πες της πως δεν μπορεις τωρα να μιλησεις. Μονο ετσι αν δεν ασχολεισαι μαζι της θα μπορεσεις με τον καιρο να την ξεχασεις.

Και αμα θες να ξεσπασεις, να κλαψεις, να φωναξεις, ΚΑΝΤΟ. Μονο ετσι θα βγαλεις απο μεσα σου ολη την θλιψη και την πικρα. Και μετα θα δεις, οτι θα νοιωσεις πολυ καλυτερα.

Ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι, και το επομενο μηνυμα σου να ειναι πιο αισιοδοξο :)

MasterTlef
02-09-2009, 23:42
Τι να σας πω ρε παιδια...εχω δωσει την καρδια μου και την εχουν ποδοπατησει,δεν ειναι η πρωτη φορα δυστυχως.Εχω παρα πολυ αγαπη να δωσω και δυστυχως εχω παρει μονο προσωρινη ανταποκριση.

Και φιλε μου οντως ετσι ειναι τα πραγματα,μου ειπε οτι ειμαι σιγουρη οτι μπορεις να κανεις μια γυναικα πολυ ευτιχισμενη απλα δεν μπορεις πλεον να κανεις εμενα.

Που ειναι αυτη η γυναικα βρε παιδια?Ψυλο στα αχυρα μου φαινεται ψαχνω...:)

Empneustns
03-09-2009, 00:00
δεν ειναι θεμα γυναικα,ειναι θεμα ανθρωπου και ναι ειναι ψυλος στα αχυρα ....

mariap
03-09-2009, 00:39
Originally posted by Empneustns
δεν ειναι θεμα γυναικα,ειναι θεμα ανθρωπου και ναι ειναι ψυλος στα αχυρα ....

Aυτο ομως ειναι που κανει την συγκεκριμενη γυναικα τοσο μοναδικη...

MasterTlef
05-09-2009, 04:25
Τι να πω βρε παιδια.Οσο περνανε οι ωρες,ουτε καν οι μερες τοσο πολυ ξεκαθαριζουν στο μυαλο μου μερικα πραγματα.Τα παντα μου ερχονται με μορφη χιονοστιβαδας πλεον.Πραγματα που με την αγαπη μου φροντισα να κρυψω απο τη λογικη μου μου ερχονται αναδρομικα.

Το πιο δυσκολο κομματι απο ολα ειναι να παραδεχτω οτι εδωσα την καρδια μου σε μια κοινη \"γυναικα\" για να μη το πω αλλιως.Δεν με αγαπησε ποτε της,εμενε διπλα μου μονο για το απεριοριστο ενδιαφερον που της εδειχνα.Καποια στιγμη την συγκινουσε,τωρα πια οχι

Τωρα τουλαχιστον ξερω την αληθεια και δεν εχω τυψεις αν εκανα εγω κατι λαθος.Εκανα μικρα λαθη ομως απο αυτα που αν ο αλλος αξιζει πολυ απλα δεν κοστιζουν.Θα την αφησω στο θεο για να την κρινει,ο ενθουσιασμος ειναι δανεικος η αγαπη οχι.

Και παιδια ειλικρινα,δεν νιωθω μισος,δεν νιωθω εκδικηση.

Απλα τη λυπαμαι...

mariap
05-09-2009, 05:18
MasterTlef οτι χρειαστεις, θα μαστε διπλα σου. Ακομα και για μια απλη κουβεντουλα :)

ab.
05-09-2009, 05:53
\"ο ενθουσιασμος ειναι δανεικος η αγαπη οχι\"...τι ειπες τωρα!!!...παντως νομιζω οτι για σενα, για την ηλικια σου, και για το μελλον ισως ειναι καλυτερα τα πραγμματα που ηρθαν ετσι. εχεις πολλα να ζησεις και να κανεις ακομα. και εκεινη ειναι σε ηλικια που \"πρεπει\" (κατα τον κοσμο μας) να εχει στηριγμα διπλα της, να παρει αποφασεις ζωης you know οικογενεια, παιδια κλπ κλπ.
χωρις να θελω να υποννοησω κατι αλλα στα ματια της φαινοσουν παιδι ακομα, μιας και τωρα εγινες πολιτης (!) υποθετω οτι και οικονομικα θα εχεισ δυσκολιες ακομα..Στην κοινωνια μας λοιπον μια 27 πρεπει να εχει βρει καποιον κατασταλαγμενο, ωριμο, ανεξαρτητο,ετοιμο για γαμο!!! οποτε δεν ειναι δυσκολο να καταλαβεις το γιατι της σχεσης αυτης. θα μου πεις: και ο ερωτας, η αγαπη??? ολλα αυτα ειναι συναισθηματα που πηγαζουν απο τις αναγκες μας.! τις αναγκες μας τις υποκοινουν ενα σωρο δυναμεις με κυριοτερη το μυαλο μας!!! αρα ολα ειναι στο μυαλο μας. το μυαλο μας το κηνουμε εμεις...αρα και τα συναισθηματα μας!! εκεινη σκεφτηκε (πιθανοτατα) με την κοινη λογικη του παραπανω στερεοτυπου που ανελυσα και κατεληξατε στο αποτελεσμα....να σκεφτεσαι οτι ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ και τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ ειναι αυτα που ΕΡΧΟΝΤΑΙ....την καλησπεροκαλημερα μου...:)

MasterTlef
05-09-2009, 18:56
Σε ευχαριστω πολυ Μαρια μου

Αb καταγομαι απο μια ευρωστη οικογενεια με πολυ μεγαλο κυκλο γνωριμιων.Αυτη αντιθετως ειναι απο μια φτωχη οικογενεια και αναγκαστηκε να ωριμασει πολυ γρηγορα.Ειμαστε απο 2 διαφορετικους κοσμους ειναι η αληθεια.Ισως και για αυτο να μην ταιριαξαμε.

Πιστευω οτι ποτε δεν μπηκε στον κοπο να εκτιμησει αυτο που ειχε διπλα της γιατι πολυ απλα το ειχε σιγουρο.Τωρα που θα με χασει θα καταλαβει τι ακριβως ειχε και τι ακριβως πεταξε.1.90 ανθρωπος ειμαι,εμφανισιμος σοβαρος και οσο για την δουλεια ολα ειναι σε καλο δρομο και θα γινει συντομα.

Ο ψυχιατρος μου βασισμενος σε μερικα περιστατικα μου ειπε οτι η κοπελα εχει προβληματικο χαρακτηρα,μια παθητικη επιθετικοτητα που οφειλεται σε ανασφαλειες και κομπλεξ κατωτεροτητας.Δεν ξερω εαν εχει δικιο η οχι

Ειλικρινα δεν μπορω να δωσω ειλικρινη εξηγηση για το οτι συνεβη.Προσευχομαι καθε μερα στο θεο να καταλαβει το λαθος της και να γυρισει κοντα μου...Δεν προκειται να καταφερει τιποτα σοβαρο μονη της,και ισως να μην την ενδιαφερει δεν ξερω.Αλλα γιατι οι γυναικες ειναι τοσο χαζες?

Ειχε τα παντα,θα μπορουσε να κανει τα παντα και απλα μια μερα πηρε το καπελακι της και εφυγε...

πανος12345
05-09-2009, 19:35
Originally posted by MasterTlef
Καλησπερα σε ολους,ο λογος που γραφω σε αυτο το φορουμ ειναι γιατι πραγματικα δεν ειμαι καλα.

Ειχα μια σχεση 2 ετων με μια κοπελα μεγαλυτερη απο εμενα(25εγω 27αυτη) η οποια εληξε προσφατα.Ειχαμε μια σχεση του τυπου ερχομαι σπιτι σου,παω σπιτι της με τους δικους της καναμε γιορτες τα ανιψια της και η μητερα της με λατρευαν κτλ.

Πριν απο 1 μηνα λιγο μετα την επετειο των 2 χρονων ενω βεβαια ειχα καταλαβει οτι κατι δεν παει καλα μου ζητησε λιγο χρονο με την δικαιολογια οτι νιωθει υπερβολικα κουρασμενη και πιεσμενη και θελει να κανει πραγματα για τον εαυτο της.Εγινε το λαθος και πηρε η μητερα μου τηλεφωνο μια φιλη της και προσπαθησε να μαθει καποια πραγματα.Η κοπελα μου εγινε εξαλλη αλλα απλα δν το σχολιασε για 2 εβδομαδες που δεν ειχαμε καμια επικοινωνια.

Μετα μιλησαμε στο τηλεφωνο πως παει η ζωη της και μου λεει καλα,εχω πολλα προβληματα και το σημαντικο ειναι οτι νιωθω οτι εισαι κοντα μου λεγοντας μου παραλληλα οτι ενδιαφερθηκε και αλλος κοσμος απο εκει που δεν το περιμενε.Το αφησα ετσι στο χαλαρο για λιγο καιρο ακομα αλλα μετα με επιασε ο πανικος

Μου ειπε θελω να μιλαμε γιατι εκτιμω τον χρονο και εμενα απλα να περιορισουμε τις επαφες γιατι δεν θα κανει καλο και στους δυο μας

Αρχησα να εκβιαζω καταστασεις γιατι ενιωθα οτι οσο περνουσε ο καιρος εφευγε ολο και πιο πολυ.Της φανηκε περιεργο που δν ειπα σε κοινους φιλους οτι χωρισαμε,γινοταν σκληρη οταν της εδινα να καταλαβει οτι εγω δεν θεωρω οτι χωρισαμε κτλ.

Σε καποια φαση εφτασα στο αμην και αρχισα να της λεω σε μυνηματα και στο τηλεφωνο οταν μου ειπε οτι κατα 90% ειναι οριστικο ασχημα πραγματα τυπου δεν εχεις τσιπα δεν εχεις μπεσα και τα λοιπα.

Εν πασει περιπτωσει της ζητησα και την ειδα απο κοντα με τα χιλια ζορια γιατι ενιωθα οτι ηθελε να αποφυγει αυτην την επαφη.Πηγα στο σπιτι της και ηταν αμηχανη,μια στιγμη να αλλαξω να παμε καπου εξω,να βαλω λιγη μουσικη,να πιω 5 ποτηρια νερο και τα λοιπα.

Μου ειπε οτι απλα βαρεθηκε να ασχολειται με την ολη κατασταση,οτι οταν της ειπα αυτα τα πραγματα στο τηλεφωνο εσβησα και την εκτιμηση που μου ειχε σαν ανθρωπο,οτι οταν μου ζητησε χρονο μπορει οντως να ηθελε απλα λιγο χρονο και οτι αν δεν γινοταν μεσανατολικο ζητημα δεν θα φταναμε ως εδω.Σε μια σχεση σαν τη δικια μας η το επισημοποιεις η το τελειωνεις,εγω νιωθω οτι δεν ειμαστε για εκει οποτε το μονο πραγμα που μετανιωνω ειναι οτι δεν το εκανα νωριτερα.Δεν ειναι ενα μικρο λαθος για να μου ζητησεις να ξαναδοκιμασουμε,δεν ειναι τοσο απλο.Το προβλημα της ηταν οτι αντιδρω σαν παιδι,ειμαι πιεστικος απο την καλη την αποψη.

Την πηρα χθες τηλεφωνο,ηδη νιωθω σαν να περασε ενας αιωνας και μου ειπε,βρεθηκαμε τα ειπαμε.Βρεθηκε λυση?Και οταν της ειπα οτι την αγαπω,να το ξανασκεφτουμε και ειμαι διατεθιμενος να περιμενω λιγο ακομα μου ειπε οτι ειμαστε χωρισμενοι εδω και λιγο καιρο ο καθενας κανει οτι θελει και επειδη εχω κατι στη ζωη μου δεν υπαρχει λογος να πουμε κατι αλλο.

Σημερα απολυθηκα απο το στρατο και δεν μπορω να το χαρω καθολου,εχω να φαω 2 μερες εχω να κοιμηθω 2 μερες και καπνιζω απο το πρωι μεχρι το βραδυ και κλαιω σε ασχετες στιγμες που μου ερχεται κατι στο μυαλο.

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να σωθει αυτη η σχεση?Ειμαι απελπισμενος πραγματικα
καλος πολιτης καταρχην γιατι η ζωη σου στην ουσια αρχιζει μολις τωρα ....
θα σου επισημανω 2 στοιχεια που ισως διαφωτισουν λιγο την κατασταση...

1. η αναμιξη της οικογενειας

σε εβλαψε παραπανω απο οτι σε ωφέλησε...
σε μια εποχη που η ελευθερια σου ηταν περιορισμενη λογω σταρτιωτικου μια φυσικη αντιδραση της κοπελας που ενοιωθε πραγματικα το βαρος της δεσμευσης ,οταν επισημοποιηθηκε τροπον τινα αυτη η σχεση με την αναμειξη της οικογενειας ,
αλλα και την αναμενομενη κατα παραδοση , επισημοποιηση της μετα την ληξη του στρατιωτικου , αντι να την φερει κοντα σου την απομακρυνε ....
ολεθρια η παρεμβαση της μανας σου , εστι ακριβως εκανα και γω και χωρισα για 20 ολοκληρα χρονια απο μια γυναικα που συζουσαμε οσο ειμαστε μακρυα απο τους γονεις μας χωρις κανενα απολυτως προβλημα!

2. η ηθικη διασταση

οταν αποφασιζεις να σπασεις τις αποστασεις απο δυο διαφορετικες οικογενειες με μια κοπελα , αρχιζει να δουλευει αυτοματως ο \"αντιερωτικος χαρακτηρας της σχεσης \" που συνηθως ξεπερνιεται με την παρουσια των παιδιων σε ενα ζευγαρι και τον σχηματισμο μιας οικογενειας , οπου ο ερωτας δινει την θεση του συχνα στα γονεικα καθηκντα και προτεραιοτητες ....Το 70% των ζευγαριων που μια 10ετια μετα τον γαμο τους ζουν ακομα μαζι , το κανουν γιατι ο ερωτας εχει πλεον μετατραπει σε αγαπη για την οικογενεια τα παιδια κλπ...
Οταν την κατηγορησες οτι εμμεσα σε προδωσε , ενω εχεις δικιο
εβαλες μονος σου τερμα στα ψεματα....
Η σχεση σας , λογω στρατιωτικου και προωρης οικογενειακης αναμιξης ειχε παρει πρωρα μια πορεια που η κοπελα δεν μπορουσε να επωμισθει ακομα ....
ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΧΑΣΕΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ !
Αυτο θα συμβει αν δεν βρεις τον τροπο να την απομακρυνεις τελειως απο την ζωη σου για οσο διαστημα χρειαστει για να νοιωσει τι ακριβως αισθανεται για σενα ...
Γραψου σε ενα σαιτ γνωριμιων και γεμισε νεους φιλους και φιλες την ζωη σου κρατωντας μια αναμνηση απο αυτη την γυναικα που αν εισαι τυχερος και η μαμα σου σταμτησει να σχολειται τελειως μαζι της , μια μερα θα ξαναγυρισει πσιω και θα εχεις παλι το δικαιωμα να της πεις ναι η οχι χωρις ωστοσω να κρεμεσαι αλλο απο την δικη της μονο επιθυμια...

πανος12345
05-09-2009, 19:39
Σε ευχαριστω πολυ Μαρια μου

Αb καταγομαι απο μια ευρωστη οικογενεια με πολυ μεγαλο κυκλο γνωριμιων.Αυτη αντιθετως ειναι απο μια φτωχη οικογενεια και αναγκαστηκε να ωριμασει πολυ γρηγορα.Ειμαστε απο 2 διαφορετικους κοσμους ειναι η αληθεια.Ισως και για αυτο να μην ταιριαξαμε.

Πιστευω οτι ποτε δεν μπηκε στον κοπο να εκτιμησει αυτο που ειχε διπλα της γιατι πολυ απλα το ειχε σιγουρο.Τωρα που θα με χασει θα καταλαβει τι ακριβως ειχε και τι ακριβως πεταξε.1.90 ανθρωπος ειμαι,εμφανισιμος σοβαρος και οσο για την δουλεια ολα ειναι σε καλο δρομο και θα γινει συντομα.

Ο ψυχιατρος μου βασισμενος σε μερικα περιστατικα μου ειπε οτι η κοπελα εχει προβληματικο χαρακτηρα,μια παθητικη επιθετικοτητα που οφειλεται σε ανασφαλειες και κομπλεξ κατωτεροτητας.Δεν ξερω εαν εχει δικιο η οχι

Ειλικρινα δεν μπορω να δωσω ειλικρινη εξηγηση για το οτι συνεβη.Προσευχομαι καθε μερα στο θεο να καταλαβει το λαθος της και να γυρισει κοντα μου...Δεν προκειται να καταφερει τιποτα σοβαρο μονη της,και ισως να μην την ενδιαφερει δεν ξερω.Αλλα γιατι οι γυναικες ειναι τοσο χαζες?

Ειχε τα παντα,θα μπορουσε να κανει τα παντα και απλα μια μερα πηρε το καπελακι της και εφυγε...
\"ουκ εν τω πολλω το ευ αλλα εν το ευ το πολυ\"

MasterTlef
05-09-2009, 19:54
2 πραγματακια ακομα που δεν ξερω αν επηρεαζουν την κατασταση.

Ειπε 2 χρονια τα ειχαμε,πρεπει να κατσουμε 2 χρονια να το συζηταμε?

Επειδη δεν θελω να σε εχω καβατζα πανε δοκιμασε με μια κοπελιτσα να δεις τι γινεται.

Εγω παντα ειχα μακροχρονιες σχεσεις,εσυ ησουν μια απο αυτες δεν εγινε και κατι,δεν εισαι και ο ερωτας της ζωης μου.Αν ημασταν τοσο πλασμενοι ο ενας για τον αλλον δεν θα χωριζαμε ποτε.

καλυτερα να κοψουμε τις αγκαλιτσες γιατι μετα γινονται συνηθεια και δεν κοβονται.

Επηρεαζουν την απαντηση σου φιλε μου αυτες οι ατακες που σου ειπα?Ευχαριστω

πανος12345
05-09-2009, 20:01
2 πραγματακια ακομα που δεν ξερω αν επηρεαζουν την κατασταση.

Ειπε 2 χρονια τα ειχαμε,πρεπει να κατσουμε 2 χρονια να το συζηταμε?

Επειδη δεν θελω να σε εχω καβατζα πανε δοκιμασε με μια κοπελιτσα να δεις τι γινεται.

Εγω παντα ειχα μακροχρονιες σχεσεις,εσυ ησουν μια απο αυτες δεν εγινε και κατι,δεν εισαι και ο ερωτας της ζωης μου.Αν ημασταν τοσο πλασμενοι ο ενας για τον αλλον δεν θα χωριζαμε ποτε.

καλυτερα να κοψουμε τις αγκαλιτσες γιατι μετα γινονται συνηθεια και δεν κοβονται.

Επηρεαζουν την απαντηση σου φιλε μου αυτες οι ατακες που σου ειπα?Ευχαριστω
την νισχυουν κληρουρχα!
για κανε μια εγγραφη σε ενα σαιτ γνωριμιων να βρεθεις αυριο με καμμια γκομεναρα και τυχαια να πατε στην καφετερεια της , στο κλαμπ της η στο παρτι ενας φιλου και πλησιασε την φιλησε την στοργικα στο κεφαλι σαν μπαμπας και πες της ...
Σε ευχαριστω απο τα βαθη της ψυχης μου που μου ανοιξες τα ματια ! θα στο χρωσταω ευγνωμοσυνη για παντα!
ολοκληρος αντρακλας 1.90 με κοτσια να υπηρετησει την θητεια του και να μην κανει τον ψοφιο κοριο , επειδη εκανε ενα λαθος η μανα μου , να καθεσαι τοσες μερες και αντι να με κανεις να χαρω το απολυτηριο μου με εβαλες σε σκεψεις οτι θα φαω 2 χρονια να σε παρακαλω!!!!!!!!!!!!!!!!!!
κανε κοπελα μου την ζωη σου οσο μπορεις καλυτερα γιατι εγω θα κανω μονο συντομες σχεσεις, μεχρι να βρω αυτη που πρωτα θα με σεβεται σαν ανθρωπο εμενα και το περιβαλλον μου , με ολα του τα ελλατωματα και μετα θα προσπαθει να με τυλιξει για γαμο!!!!!
την μανα μου δεν μπορω να την χωρισω γιατι με εφερε στον κοσμο ...τις γυναικες ομως δεν θα κρατησω ουτε δευτερολεπτο καποια κοντα μου με το ζορι γιατι δοξα το θεο βρωμαει ο τοπος!

MasterTlef
05-09-2009, 20:06
Δηλαδη εσυ τι νομιζεις οτι εχει στο μυαλο της αυτη τη στιγμη?

MasterTlef
05-09-2009, 20:07
Οσο για το σαιτ γνωριμιων δεν το εχω αναγκη,εχω καμποσες ετοιμες επιλογες αλλα ρε φιλε οταν ενας αντρας αγαπαει αγαπαει σαν αντρας.Δεν αγαπαει σαν γυναικουλα

Δεν μας εκατσε παμε στο κρεβατι με αλλον.

10 γυναικες εχεις στη ζωη σου,τις 9 τις διασκεδαζεις τη μια θα την αγαπησεις οσο δεν παει αλλο

πανος12345
05-09-2009, 20:08
ριξε και κανενα ερωτικο φιλι στην κοπελια , μια που κατα πασα πιθανοτητα , της αρεσε η ιδεα να παιξει μαζι σου το παιχνιδι αυτο , γιατι ετσι , μπαινει ζεστα στο παιχνιδι ....
μονο μην πεις ψεματα ποτε σου και σε κανενα... υπαρχουν γυναικες που πεθαινουν για το ρισκο αλλο αν δεν το δειχνουν...

πανος12345
05-09-2009, 20:09
απλα το διαδικτυο , αντι να περιμενεις 30 χρονια για να πεσεις πανω τους στις φερνει αμεσως μπροστα σου να δωσετε νοημα στην ζωη σας γεμιζοντας την με περιπετεια πλοκη και δραση

MasterTlef
05-09-2009, 20:12
Καντα ρε λιγο κερματα γιατι δεν καταλαβαινω.Δηλάδη μου λες οτι παιζει ενα παιχνιδι μαζι μου για να αποκομισει καποια οφελη?

πανος12345
05-09-2009, 20:15
Οσο για το σαιτ γνωριμιων δεν το εχω αναγκη,εχω καμποσες ετοιμες επιλογες αλλα ρε φιλε οταν ενας αντρας αγαπαει αγαπαει σαν αντρας.Δεν αγαπαει σαν γυναικουλα

Δεν μας εκατσε παμε στο κρεβατι με αλλον.

10 γυναικες εχεις στη ζωη σου,τις 9 τις διασκεδαζεις τη μια θα την αγαπησεις οσο δεν παει αλλο
κανενας ανδρας δεν μπορει να αγαπησει σαν μια γυναικα εκτος αν ειναι ομοφυλοφιλος !
τωρα για τις ετοιμες λυσεις που λες , φανταζομαι οτι αν το ζητησεις αυτο που σου προτεινα απο μια γυναικα που ηδη σε εχει ερωτευθει και περιμενει απο σενα κατι σταθερο , μαλλον θα σε διωξει και αυτη αν της πεις κατι τετοιο!
Αν ομως πραγματι ξερεις τοσες πολλες , πες ανοιχτα τι σκεφτεσαι να κανεις σε αυτη που ξερεις οτι θα σε δικαιωσει σε ενα σημαντικο στοιχειο...
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΥΓΙΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ!
Η ΠΙΟ ΓΕΝΝΑΙΑ ΚΑΙ ΘΑΡΡΑΛΕΑ , ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΨΑΕΙ ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΗΝ ΓΟΗΤΕΙΑ ΤΗΣ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΠΕΡΠΑΤΩΝΤΑΣ ΣΕ ΤΕΝΤΩΜΕΝΟ ΣΧΟΙΝΙ...

πανος12345
05-09-2009, 20:22
Καντα ρε λιγο κερματα γιατι δεν καταλαβαινω.Δηλάδη μου λες οτι παιζει ενα παιχνιδι μαζι μου για να αποκομισει καποια οφελη?
Οχι σε αυτη τη φαση αλλα στην προηγουμενη οταν εισαστε μαζι!
Ολα οσα σου εδειξε σαν συναισθηματα τα αισθανοτανε μαλλον
αλλα μεσα της επαιζε ενα διλημα που ο ψυχιατρος σου καταλαβε
Αν δηλαδη πργαματι θα μπορουσε να αντεξει μια ζωη να βρισκεται στην ζωη σου κατω απο την αμανα σου που δικαιωματικα εχει το πανω χερι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εκει χαθηκε το παιχνιδι φιλαρακο!
Τωρα ειναι η σειρα σου να φανεις κυριαρχος παλι στα ματια της ...
Αυτα που σου ζητησε ειναι οι φοβιες της ...
Καντα αλλα αλαξε την πλοκη και το τελος γιατι αν με ακουσεις
μολις τελειωσεις , θα εχει σαλταρει τοσο πολυ που η θα χυμηξει να ξεσχισει την φιλεναδα σου , η θα βαλει τα κλαματα και θα φυγει με κατεβασμενη την ουρα στα σκελια της , οποτε μπορεις εκει να της πεις αν το αισθανθεις φυσικα οτι θες !
Να εισαι σιγουρος οτι θα σε ακουσει σαν να μιλησατε για πρωτη φορα στα 2 χρονια !!!!!!!!!!!!!!

MasterTlef
05-09-2009, 20:34
Οποτε την αφηνω ησυχη να σκεφτει και να μαθει και να της δειξω οτι ειμαι καλα εχω προχωρησει ωστε να την κανω να γυρισει.Σωστα?

πανος12345
05-09-2009, 21:40
Οποτε την αφηνω ησυχη να σκεφτει και να μαθει και να της δειξω οτι ειμαι καλα εχω προχωρησει ωστε να την κανω να γυρισει.Σωστα?
δεν μπορω να φανταστω οτι ειναι ησυχη οσο μπερδεμενη και καταπιεσμενη απο τα γεγονοτα ...
νοιωθει αγχος γιατι πιεζεται απο το περιβαλλον της ισως να προχωρησει σε επισημοποιηση τωρα που απολυθηκες , ανακατευτηκε και η μανα σου και μαλλον ολα αυτα εβγαλαν αρνητικη αντιδραη και οπισθοδρομηση...
Αν την αφησης εντελως ησυχη , ισως γυρισει μονη της πισω ειναι η αληθεια ....
Ειμαι ομως οπαδος των δυναμικων λυσεων γιατι στα 54 μου χρονια ο χρονος εχει μεγαλυτερη αξια απο οτι οταν ημουνα νεος ...αν μπορουσαν αγυρισω τον ρονο πισω αυτο θακανα στην θεση σου! οτι μου ζητησε για να δει μονη της οτι ειναι σε λαθος δρομο!

mariap
06-09-2009, 06:00

Να γυρισει πισω γιατι ομως? Σου εχει πει ηδη πως δεν εισαι ο ερωτας της ζωης της.... Μην περιμενεις να αλλαξει γνωμη τωρα.

Αυτα τα πραγματα ή τα νοιωθεις ή οχι.

Θα σου προτεινα να κατσεις λιγο μονος, να ηρεμησεις, να σκεφτεις και μετα να προσωρησεις στη ζωη σου. Μετα απο μια μακροχρονια θες και ενα διαστημα μονος σου, για να βγαλεις τον αλλον απο μεσα σου, και για να μη κουβαλας αποθημενα.

MasterTlef
06-09-2009, 08:31
Μαρια σε αυτο εχεις δικιο,ειτε το αισθανεσαι ειτε οχι

Δεν χρειαζεται χρονο προκειμενου να παρει μια αποφαση σε αυτο
Τα πολλα λαθη που εγιναν και απο τις 2 πλευρες φθειρανε τα συναισθηματα που ειχαμε μεταξυ μας,και τωρα πραγματικα μου δινει την εντυπωση οτι απλως δεν μαζευεται.Οτι και να της πω δεν προκειται να με ακουσει.

Το ξερω αυτο Μαρια αλλα ξερεις κατι?Δυστυχως εγω νιωθω αυτο που δεν νιωθει αυτη...

Τωρα πραγματικα πιστευω οτι με εχει χεσμενο,αντε που και που να με σκεφτεται λιγο αλλα ως εκει...Νιωθω πραγματικα αδυναμος...Ξερω οτι δεν μπορω να κανω τιποτα γιατι πολυ απλα οτι ειχα να κανω αμεσα το εκανα,απλα δεν ειχε τη διαθεση να με ακουσει...

Και αυτο εγινε γιατι στις σχεσεις υπαρχουν 3 σταδια το Α το Β και το Ω.Εγω τωρα βρισκομαι κοντα στο Ω με το μυαλο μου λιγο να πηγαινει προς Β και αυτη βρισκεται στο δικο μας Ω και στο δικο της καινουριο Α....

Empneustns
06-09-2009, 11:00
μηπως ειναι καιρος να πας και εσυ στο Α;

MasterTlef
06-09-2009, 11:07
Σε αντιθεση με αυτην εγω εχω ψυχη,και δεν την πουλαω τοσο ευκολα για κατι δανεικο.

To ξερω οτι το καλυτερο θα ηταν να βαλω ενα Χ και απλα να συνεχισω και εγω με ενα Α.Το καλυτερο για μενα και για να μην στεναχωριεμαι.

Αν κατι με εχει κανει ομως αυτο που ειμαι σημερα ειναι οτι ποτε δεν εγκαταλειπω τις αξιες μου τα ιδανικα μου και τα πιστευω μου,ανηκω σε μια αλλη εποχη σιγουρα αλλα δεν αλλαξοπιστω.

Και απο τι στιγμη που υπαρχει ακομα εστω και 1% θα συνεχισω να επιμενω μεχρι να πεθανει και αυτο και ας μου στοιχισει.Η ζωη χωρις ρισκο για αυτα που αγαπας και πιστευεις δεν αξιζει

Empneustns
06-09-2009, 11:13
φιλε μου δεν εγκαταλειπεις τα ιδανικα σου.αυτη εφυγε.ειναι σαν να εχεις ενα διαλογο μαζι μου,να φυγω και εσυ να συνεχισεις να μιλας.δεν εχει νοημα.αν φαει μερικες στραπατσες εξω μπορει και να γυρισει.αν βρει κατι καινουριο θα συνεχισει με εκεινο.δεν σου λεω να μην κανεις την προσπαθεια σου.απλα πλεον ο κοσμος βλεπει με διαφορετικο ματι τις σχεσεις,σαν αμαξι σαν οτιδηποτε τελος παντων.και εμενα με θλιβει αυτο.αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα.και εγω ονειροπολος ειμαι γιατι πολυ απλα μεσα στο ονειρο μου νοιωθω ασφαλεια και σιγουρια.αλλα δεν ειμαστε πολλοι.υπαρχουν και πολλοι βολευταδες.γυναικες εχει εξω πολλες,δεν ξερω αν θα βρεις αυτο που ψαχνεις,ειναι δυσκολο.εγω σου ευχομαι να το βρεις παντως...

πανος12345
06-09-2009, 13:07
Σε αντιθεση με αυτην εγω εχω ψυχη,και δεν την πουλαω τοσο ευκολα για κατι δανεικο.

To ξερω οτι το καλυτερο θα ηταν να βαλω ενα Χ και απλα να συνεχισω και εγω με ενα Α.Το καλυτερο για μενα και για να μην στεναχωριεμαι.

Αν κατι με εχει κανει ομως αυτο που ειμαι σημερα ειναι οτι ποτε δεν εγκαταλειπω τις αξιες μου τα ιδανικα μου και τα πιστευω μου,ανηκω σε μια αλλη εποχη σιγουρα αλλα δεν αλλαξοπιστω.

Και απο τι στιγμη που υπαρχει ακομα εστω και 1% θα συνεχισω να επιμενω μεχρι να πεθανει και αυτο και ας μου στοιχισει.Η ζωη χωρις ρισκο για αυτα που αγαπας και πιστευεις δεν αξιζει
οσο και να σου φανει απιθανο , αυτο ακριβως το στοιχειο της προσωπικοτητας σου ειναι που ναζητα να βρει σε ενα ανδρα καθε γυναικα φιλαρακο!
Μην προσπαθειτε να αναλυσετε μια ανθρωπινη σχεση με την αλγεβρα η την λογικη...
το ζητημα ειναι οσο δυσκολο κι αν φαινεται πολυ απλο στα ματια ενος τριτου...
πιεστηκατε απο το περιβαλλον σας ..
αυτο σκοτωνει τον ερωτα σε καθε σχεση και οχι μονο στην δικη σας !
τα στερεοτυπα , τα πρεπει , δοκιμαζουν τους χαρακτηρες σας...
μια προσωπικη σχεση αναμεσα σε μια γυναικα και ενα ανδρα γινεται κοινωνικη ....
παλεψε για τις αξιες σου και αποδειξε στην κοπελα σου οτι οι φοβιες της ειναι λανθασμενες!
τι φοβαται? οτι τωρα που εισαι ελευθερος θα βρεις αλλη γυναικα !καντο! εστω και ψευτικα για να δει οτι κανει λαθος εκτιμηση και οτι η αγαπη σου γιαυτη ειναι οντως βαθεια !

MasterTlef
06-09-2009, 13:44
Γενικως η κοπελια εχει πολυ δυναμικο χαρακτηρα,εγω πιστευω οτι εκατσε και τα ζηγησε τα πραγματα και ειπε οτι ο Λευτερης αυτο αυτο και αυτο αλλα απο την αλλη εκεινο εκεινο και εκεινο.Και απο τη στιγμη που πηρε την αποφαση της δεν την αλλαζει

Πολλες φορες αισθανομουν οτι σκεφτοταν σαν μικρο κοριτσακι οσον αφορα σε θεματα δεσμευσης.Δεν ηθελε δεσμευση αλλα παραλληλα την σκεφτοταν κιολας?Δεν μπορω να καταλαβω...

Οταν μου ζητησε διαλλειμα μου ειπε οτι κουραστηκε να σκεφτετε και για αλλους,οτι κουραστηκε να σκεφτεται οτι δουλευει 6 μερες την εβδομαδα το καλοκαιρι εχει περασει και οτι 1 ι 2 ρεπο αν εχει πρεπει να τα αφιερωσει σε εμενα.Ηθελε χρονο για τον εαυτο της να περασει αυτη καλα με φιλους φιλες παρεες.Η σχεση ενιωθε οτι την επνιγε με λιγα λογια

Ε στη συνεχεια λογικα φλερταρε ενιωσε ελευθερη και τσουπ επεσε στην παγιδα ε και τωρα δεν πιανεται.Οταν στο τελευταιο τηλεφωνημα της ηταν αδιστακτη του τυπου ΞΕΚΟΛΛΑ ασε με ησυχη εχουμε ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ παρτο χαμπαρι δεν ξερω τι να πω

πανος12345
06-09-2009, 14:43
αν ειναι ετσι Λευτερη μου, κανε αυτο που σου ζηταει ! αυτο σου λεω εγω εξαρχης !
Καπου πριν εγραψες οτι σου ειπε να βρεις μια αλλη κοπελα..καντο!
μονο που αν την σκεφτεσαι ακομα , αν πραγματικα νομιζεις οτι ειναι η γυναικα που θαθελες να ζησεις την υπολοιπη ζωη σου μαζι της , γνωρισε της το κοριτσι σου ....η ζωη μας μαθαινει μονο οταν μπορουμε να αναγνωρισουμε τα λαθη μας ///
Ισως να γινετε καλοι φιλοι....Παντως αυτη την στιγμη , προεχει να κανεις αυτο που σου ζητησε αν την αγαπας ακομα ...

mariap
06-09-2009, 16:48
Λευτερη μου το τελος πρεπει να το βαλεις εσυ ομως, η κοπελια εχει συνεχισει την ζωη της, πρεπει και εσυ να συνεχισεις την δικη σου. Να μαζεψεις τα κομματια σου, και να πεις ενα αντιο ...

Κρατησε τις καλες στιγμες και σε περιμενουν και αλλες καλες στιγμες με αλλες κοπελες...

Αλλα μην εχεις αυταπατες οτι θα γυρισει, η κοπελα εχει φτασει στο Ω και εκει δεν υπαρχει γυρισμος.