PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Τι να κανω με την θεραπεια?

Παστελι
28-08-2009, 09:02
Εναμισι χρονο τωρα περνω φλουοξετιν ,την μια ειμαι καλα την αλλη οχι.
τι να κανω?να γραψω σε ενα χαρτι ποσες μερες δεν ειμαι καλα ωστε να το πω στον γιαατρο?
συνεχεια σκευτομαι να το κανω αυτο αλλα το ξεχναω !

μπορει να χρειαζομαι αλλη θεραπεια.θυμαμαι με τα σεροξατ οτι ειμουν τελεια ασχετα π εκανα εμετους .αν μου το γραφανε στα 10 αντι 20 μιλιγκραμ?τι να κανω?ουτε ψυχοθεραπεια κανω τπτ.δουλευω 11 ωρες καθε μερα δεν προλαβενω ουτε να κλασω πο λενε

και ρε παιδια οταν παω τουαλετα καθομαι στην λεκανη και αποβλακονωμε για λιγο.κοιταω στο πουθενα το καταλαβενω ευτιχως και ξεκολαω.
και ωρες ωρες νιωθω οτι αν αφησω ελευθερο τον εαυτο μου θα τρελαθω.θα φωναζω και θα κανω σαν παλαβη.συγκρατιεμαι ομως ενοειτε και δειχνω ενα φυσιολογικοτατο ατομο.
οσοι γνωριζουν οτι περνω φαρμακα με στηριζουν και με αγαπανε.κανεις δεν με στιγματησε αυτυχως.
αν αρχιζανε να με λενε τρελη κλπ θα γινομουν ρακος και κουρελι ψυχολογικα..

Remedy
29-08-2009, 00:41
να δεις τον γιατρο πανικουλα.θα βρεις χρονο.να του πεις πως ακριβως λειτουργουν τα φαρμακα σε σενα και θα σου πει αυτος...

Παστελι
29-08-2009, 08:34
ασε θα μου τα αλλαξει παλι και φτου απο την αρχη.:(
και επισης πυτστευω οτι μετα απο καπιο χρονιακο διαστημα ο οργανισμος συνηθηζει τα φαρμακα.
πραγματηκα δεν ξερω τι να κανω.να τα κοψω ακομα δεν μπορω οπως διαπυστωσα να τα συνεχησω?αφου δεν μ περασε εντελωςτον προβλημα.τι σκατα να κανω ρε παιδι μου?
εχω αλλαξει δενκα λογις φαρμακα.εχω παρει τα cipralex,minitram,seroxat
κανενα δεν εκανε καλη δουλεια εκτος το σεροξατ και αυτα π περνω τωρα τα fluoxetin αλλα τα τελευταια μια με κανουν καλα μια νιωθω σκατα.

με την δουλεια πυστευα θα μου περασει το προβλημα αλλα επιδινοθηκε.

giota
29-08-2009, 12:45
μήπως βιάζεσαι να σταματήσεις την θεραπεία;το είχα κάνει την πρώτη φορά που πήρα αντικαταθλιπτικά.Αισθανόμ υν καλά και τα σταμάτησα αλλά πρέπει να συνεχιστεί η θεραπεία για κάποιο διάστημα μέχρι να σταθεροποιηθεί η κατάσταση

ΕΜΜΥ
29-08-2009, 15:47
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ,,ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΑΛΛΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΝΟΙΩΘΩ ΝΕΚΡΗ

krino
29-08-2009, 15:55
καλως ηρθες λοιπον,ΕΜΜΥ
ανοιξε ενα δικο σου θεμα, και γραψε αναλυτικα οτι νομιζεις οτι θες να συζητησεις.

ΕΜΜΥ
29-08-2009, 15:57
πανικουλα μου τωρα περνω τα xanax και τα seroxat νοιωθω 5 μερες το μηνα καλα δεν μπορω αλλο ξερεις κατι καλλητερο ωστε να το συζητησω με τον γιατρο μου?/

Orion
29-08-2009, 15:58
τι σου συμβαίνει Emmy;
Panikoyla πρεπει να αφιερώνεις χρονο για τον ευατο σου.Με τη δουλειά ειδικα αν κρατάει τοσες ώρες ευκολα μπορεις να παρασυρθεις σε ενα μηχανικο τροπο ζωής.

ΕΜΜΥ
29-08-2009, 15:58
krino προσπαθω να μαθω το σαιτ δεν ξερω που να γραψω δικο μου θεμα

ΕΜΜΥ
29-08-2009, 16:00
κρισεις πανικου με ολα τα συμπτωματα τους δεν μπορω να παω για δουλεια

krino
29-08-2009, 16:00
πανω πανω, δεξια,
εχει καποια κουτακια.
Ενα απο αυτα λεει

new topic

πατα το και στην σελιδα που θα δεις,
γραψε οτι νομιζεις.
Ετσι θα ανοιξεις δικο σου θεμα.
Μην αγχωνεσαι θα τα μαθεις ολα σιγα σιγα.

Orion
29-08-2009, 16:38
Θα ειναι και καλυτερο για σενα να εχεις το δικο σου τοπικ.

Παστελι
30-08-2009, 10:12
παιδια σημερα δεν πηγα στην δουλεια οπως πολλες αλλες αλλοι.
θελω να ασχοληθω με το παιδι και με εμενα.να λουστω να ισιοσω μαλια-ξυρισω ποδια μασχαλη λολ να πλινω το αμαξι και γενικα να ξεκουραστω.επισης χθες δεν πηρα ζαναξ και ειμουν πολυ καλα.

Irrelevant
30-08-2009, 19:29
Originally posted by panikoula
παιδια σημερα δεν πηγα στην δουλεια οπως πολλες αλλες αλλοι.
θελω να ασχοληθω με το παιδι και με εμενα.να λουστω να ισιοσω μαλια-ξυρισω ποδια μασχαλη λολ να πλινω το αμαξι και γενικα να ξεκουραστω.επισης χθες δεν πηρα ζαναξ και ειμουν πολυ καλα.

Για τι παίρνεις πρόζακ και ζάναξ;

Παστελι
30-08-2009, 19:49
προζακ?τι ειναι αυτο?δεν εγραψα για τετιο πραγμα.
ζαναξ περνω καμια φορα για να ηρεμησω με πιανουν κρησεις πανικου και φοβερη δυσφορια.

ζωζα
30-08-2009, 20:16
πανικουλα με τις ορμες σου τι εγινε?//βρεθηκες με τον προισταμενο η τον πρωην αντρα σου??

Empneustns
30-08-2009, 20:36
μαρια μου γιατι δεν ρωτας καλυτερα τον γιατρο που σε παρακολουθει και ξερει καλυτερα απο ολους μας; .... εχε του λιγο εμπιστοσυνη,κανενας εδω περα δεν μπορει να σου πει κατι παραπανω γιατι μονο ο γιατρος σου εχει ολο το ιστορικο σου αναλυτικα...

Παστελι
30-08-2009, 20:47
οκ θα κλεισω ραντευου μολις λασκαρει η δουλεια λιγακι.
ζωζα με τις ορμες μ δεν εκανα τπτ.θα κανω με αυτον π θα κανω δεσμο.:P
ουτε με τον προισταμενο ο ανθρωπος ειναι φρεσκοαρραβωνιασμενος,φορ ει και τα χρυσαφικα που του κανανε τα πεθερικα χχαχα.

giota
30-08-2009, 20:49
Πανικούλα το πρόζακ είναι η ονομασία του λαντός στην Αμερική.Πίνεις κανένα αντικαταθλιπτικό; καλύτερα να πας στον γιατρό παρά να κουκουλώνεις μια κατάσταση με το ζαναχ έτσι έκανα και εγώ αλά στο τέλος το συνήθισα το λεξοτανιλ

ζωζα
30-08-2009, 20:49
χα χα παιζει κατι με καποιον για σχεση?

Παστελι
30-08-2009, 20:52
ω ναι.και πυστευω οτι θα παμε πολυ καλα.μεσο νετ βαβαια αλλα αυτη την φορα πυστευω οτι θα παει καλα.δεν εχουμε βγει ρεαλ εμσο καμ και μσν τα λεμε.

ζωζα
30-08-2009, 20:54
μεσω νετ πως γνωριστηκατε?σε ποιο σαιτ?zoo?facebook?

giota
30-08-2009, 20:54
Μην μπλέκεσαι με δεσμευμένους πανικούλα εσύ θα πληγωθείς κοίτα το παιδάκι σου και τον εαυτό σου και θα βρεθεί και ο άνδρας.Το κυνηγάς πολύ και μπορεί να κάνεις λάθη

Παστελι
30-08-2009, 21:05
μεσα στο ζοο τον γνωρησα.εχω φωτος μου και του αρεσα παρα πολυ.μου εκανε αιτηση φιλιας για πολους μηνες αλλα στο τελος δεχτηκα.τον ειδα κ εγω καμερα και ειναι αρκετα καλος.
αλλα εχει κ οσα θελω σε εναν αντρα.ειναι πολυ εκδηλωτικος παθιαρης σαν εμενα και θελει να του δειχνω κ εγω τα συναισθηματα μου.και το πιο σιμαντικο ειναι οτι θελει πολυ να κανει οικογενεια δικια του κιας εχω παιδι.θα το αγαπαει λεει και αυτο σαν να ειναι δικο του .

melene
30-08-2009, 21:10
αφου δεν γνωριζεστε...δεν σε προβληματιζει το γεγονος οτι λεει τοσο μεγαλα λογια??
να φοβασαι και να αποφευγεις αυτη την παστα αντρων!!

Παστελι
30-08-2009, 21:11
μιλαμε πολυ καιρο στο μσν.εχει μαθει πολλα γιαμενα κα του αρεσει ο τυπος μου.του θυμηζω και μια κοπελα π ειχε αγαπησει στο παρελθον.

giota
30-08-2009, 21:11
Α ρε πανικούλα έχεις πλάκα.Μην εμπιστεύεσαι εύκολα κράτα και μια πισινή.

Παστελι
30-08-2009, 21:12
κραταω.βλεπεις να κολησα με καποιον?στα απαυατα μου.αολα φενεται καλος ανθρωπος.αν αποδειχτει μαλακας τα κουβαδακια του και σε αλλη παραλια

giota
30-08-2009, 21:13
Ετσι σε θέλω

Παστελι
30-08-2009, 22:00
ναι αλλα αν ειναι καλο παιδι θα ειμαι μαζι του.:)

melene
30-08-2009, 22:01
γιατι οχι?αλλα αυτα φαινονται σε βαθος χρονου.....πολυ χρονου..............

Παστελι
30-08-2009, 22:17
ενοειτε.εχω πειρα απο αυτα και ξερω οτι μια λαθος κινηση μπορει να μου στηχησει ακριβα.
ειμαι πολυ προσεκτικη πλεον.

ΕΜΜΥ
31-08-2009, 04:51
panikoula οταν λες οτι περνεις xanax καμια φορα τι εννοεις?δεν κανεις αγωγη τα περνεις μονο οταν νοιωθεις χαλια?ποσο mg ειναι?

ΕΜΜΥ
31-08-2009, 04:54
krino
σε ευχαριστω για την βοηθεια

Παστελι
31-08-2009, 08:39
Originally posted by ΕΜΜΥ
panikoula οταν λες οτι περνεις xanax καμια φορα τι εννοεις?δεν κανεις αγωγη τα περνεις μονο οταν νοιωθεις χαλια?ποσο mg ειναι?

ειναι 0.25 μιλιγκραμ.ρωτησατην γιατρο κ μου ειπε οταν νιωθω ετσι να περνωγιατι εινι μκρη η δοση.
ρε παιδια εχει τρελλααθει κανεις απο κρησεις πανικου?
2χρονια αν ηταν δεν θα ειχα τρελαθει?

ζωζα
31-08-2009, 12:03
den τρελενομαστε....εγω παντως αυτο δεν το φοβαμαι καθολου απλα δεν μπορω να ζω αλλο ετσι...γι αυτο φρικαρωωωωωω

Irrelevant
01-09-2009, 21:46
πρόζακ = φλουοξετίνη panikoula.

Δεν τρελένεσαι όταν πάσχεις από διαταραχή πανικού. Οι αγχώδεις τύποι δεν έχουν κάποια ιδιαίτερη προδιάθεση στην σχιζοφρένεια ή σε ψυχωσικά σύνδρομα. Η διαταραχή πανικού είναι άγχος και η σχιζοφρένεια κάτι τελείως μα τελείως άσχετο.

Παστελι
01-09-2009, 22:32
μακαρι αλλα ωρες ωρες νιωθω οτι ειμαι τρελλη.χααχ

Remedy
01-09-2009, 22:38
και μιας και το εθιξες πανικουλα...θεωρεις οτι η \"διαθεση\" που εχεις γραψει σε χαρακτηριζει?
πιστευεις πραγματικα οτι εισαι τρελη?
σου φαινεται καλο για τη διαθεση σου να βλεπεις γραμμενο κατι τετοιο?σε προδιαθετει για κατι θετικο?
ποιος ο λογος?

Παστελι
02-09-2009, 00:05
δεν κανω η λεω κατι π θα με χαρακτηριζε ως λολη
απλα φοβαμαι οτι θα τρελλαθω καπια στιγμη.
μεχρι τωρα εχω σωας τα φρενας βεβεαια αλλα δεν ξερεις τι γινεται.
εχω διαταραχη πανικου αν δεν ειχα ττπτ απολυτος σιγουρα δεν θα τρελενομουν μελλοντικα,τωρα ομως υπαρχει μια πιθανοτητα.

Remedy
02-09-2009, 02:14
ωραια.
γιατι δεν αλλαζεις αυτη την φραση απο το προφιλ σου?
εμενα μ ενοχλει να σε βλεπω να αυτοαποκαλεισαι τρελλη, εσενα δεν σε ενοχλει?

polina
02-09-2009, 11:53
εμενα δεν μενοχλει καθολου μακαρι ναμουν τρελη να μιν ενιωθα τιποτα....ουτε αγχος ουτε στεναχωριες!!!!!!!!!χαχχαχχαχ χ

Sofia
02-09-2009, 13:01
Γιατι?ξερεις οτι ο τρελος δεν στεναχωριεται κ δεν νιωθει τίποτα?

πανος12345
02-09-2009, 13:27
Originally posted by Sofia
Γιατι?ξερεις οτι ο τρελος δεν στεναχωριεται κ δεν νιωθει τίποτα?
ο ορισμος της διαφορας μεταξυ νευρωσης -ψυχωσης ειναι ακριβως η συναισθηση του προβληματος σοφια...
οποιος υποφερει και παει μονος του στον γιατρο για να ζητησει βοηθεια , σημαινει οτι μεσα του παλευουν στοιχεια της προσωπικοτητας του και αδυνατει να κανει αυτοελεγο...
δεν ειναι αυτο που ο λαος μας αποκαλει τρελος ..
\"ο τρελος ζει στον κοσμου του\" λεει...και αναφερεται σε αυτη ακριβως την πραγματικοτητα που ειναι και το σοβαροτερο εμποδιο στην αντιμετωπιση μιας ψυχωσης γιατι δεν υπαρχει επικοινωνια με τον γιατρο του...

Sofia
02-09-2009, 14:54
πανο νομιζω απαντας πιο γενικα. ρωτησα κατι άλλο.

δεν ρωτησα αν νιωθει το προβλημα του, ρωτησα αν νιωθει. αν αισθανεται.

οσο για το ποιος ζει στον κοσμο του, φοβαμαι οτι δεν ειναι μονο οι \"τρελοι\".

Irrelevant
02-09-2009, 15:48
Οι ... \"τρελοί\" δεν έχουν άγχος και στεναχώριες; εγώ αναρωτιέμαι... πέρα από άγχος και στεναχώριες έχουν τίποτα άλλο;

Παστελι
02-09-2009, 17:18
μα δεν ειμαι τρελη ανειμουν δεν θαεγραφα εδω.

melene
02-09-2009, 17:25
αφηστε τους τρελους στην τρελα τους,τι εγινε πια!
ολοι τρελοι ειμαστε λιγο πολυ και ακομα και αυτοι που δεν ειναι πουλανε και λιγη τρελα για το rock για να ειναι και πιο αρεστοι...

Παστελι
02-09-2009, 17:28
egoolo pados ka8imerina blepokosmo[pou ienaiedelostreloi.kamiasxeshmeemena.l;ol

katalabate tpt?