PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : διαθεση για sex

baby5
14-03-2009, 13:32
εχω σχεση 4 χρονια και δεν εχω καμια διαθεση για sex.....
παλιοτερα ειχε ο συντροφος μου καποια σεξουαλικα προβληματα και ειχα πολυ αγχωθει γιαυτο και εκανα τα παντα για να τα ξεπερασει...οταν τα ξεπερασε.....δεν ειχα εγω πλεον καμια διαθεση με αποτελεσμα ενω ζουμε μαζι να εχουμε σεξουαλικη σχεση ισως 1 φορα το μηνα η και καθολου.:( (απο μερια μου....)

whitecandle
15-03-2009, 02:31
Έχεις κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα; Παίρνεις φάρμακα;

baby5
16-03-2009, 09:45
ισως να μου εχει δημιουργηθει καποιο ψυχολογικο το διαστημα που προσπαθουσα με κουβεντες με πραξεις να τον κανω να ξεπερασει το δικο του θεμα αλλα χαπια κτλ καμια σχεση,οχι δεν περνω ουτε επερνα ποτε.

marina38
16-03-2009, 13:43
Γεια σου baby5, υπάρχουν πολλοί λόγοι για τους οποίους μπορεί κάποιος να έχει μειωμένη διάθεση για σεξ. Θα βοηθούσε αν έλεγες λίγα παραπάνω λόγια για τον εαυτό σου, τη ζωή σου και τη σχέση σου. Επίσης, να σε ρωτήσω, το σεξουαλικό πρόβλημα του συντρόφου πότε εμφανίστηκε και πόσος καιρός πάει που ξεπεράστηκε? Και εσύ πόσον καιρό νιώθεις ότι δεν έχεις πια διάθεση για σεξ και γίνεται αυτό το μια φορά το μήνα και αν όπως λες?

baby5
16-03-2009, 14:00
γεια σου marina .... ειμαι 28 εγω και 35 αυτος...το προβλημα το ειχε απο την αρχη της σχεσης μας και κρατησε περιπου 1 χρονο στον οποιο ή που δεν καναμε ή που δεν ερχοταν σε στυση....αλλα γενικοτερα ετσι μας παει απο οταν γνωριστηκαμε ποτε δεν ηταν φυσιολογικο το sex μας οπως σε ολες τις υπολοιπες σχεσεις μου.Για εμενα το νιωθω αρκετο καιρο....κανενα 6 μηνο και...... αλλα μ΄αυτα και μ¨αυτα σχεδον ζεις με αυτο χωρις να σε απασχολει.....αλλα τελευταια καταλαβα οτι μαλλον πρεπει να με απασχολησει....και γενικοτερα ειμαι μπερδεμενη,γιαυτο και δεν ειπα πολλα απο την αρχη,οτι θελεις μπορεις να με ρωτησεις,οτιδηποτε νομιζεις οτι θα μπορουσε να με βοηθησει.
σε ευχαριστω πολυ.

marina38
16-03-2009, 14:11
Δηλαδή εννοείς ότι ακόμα και σήμερα δεν είναι το σεξ \'φυσιολογικό\' ούτε ήταν ποτέ? Ήταν ποτέ/είναι απολαυστική η όλη διαδικασία για εσένα με το συγκεκριμένο σύντροφο? Μήπως είναι αποτέλεσμα κόπωσης (από την προσπάθεια που κατέβαλες) και απογοήτευσης από το αποτέλεσμα? Γιατί έτσι όπως τα λες νιώθω σαν κάτι να μην σε ικανοποιεί ή κάτι να φοβάσαι και γι\' αυτό προσπαθείς να το αποφύγεις.

Βέβαια κρίνοντας από το αποτέλεσμα, αν δεν είναι καλή η σεξουαλική χημεία μεταξύ σας, ποιος είναι ο λόγος που συνέχισες και συνεχίζεις τη σχέση. Θέλω να πω ότι το πρόβλημα μπορεί να μην είναι η υποτονική σου επιθυμία, αλλά το ότι απλά μεταξύ σας δεν δένετε σαν εραστές. Σαν σύντροφοι πώς είστε?

whitecandle
16-03-2009, 21:59
Καλησπέρα. Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα, όχι τόσο της σχέσης, αλλά της διάθεσης για σεξ. Εδώ και ένα εξάμηνο κι εγώ κοντά, ίσως και παραπάνω. Εμένα μου λέει η γιατρός μου ότι είναι από την αρρώστεια, μου είπε όμως και κάτι άλλο. Ότι πολλές κοπέλες έχουν πρόβλημα με αυτό ανα διαστήματα, κάτι σαν ύφεση έξαρση. Οπότε ίσως είναι από κει. Αλλά μου είπε και το εξής σημαντικό, ότι μια κοπέλα πρέπει να είναι ερωτευμένη για να κάνει μία σχέση και να της αρέσει το σεξ.... Οπότε, μήπως δεν είσαι ερωτευμένη;;

baby5
17-03-2009, 09:17
δεν σταματησα τη σχεση γιατι δεν θεωρησα το σεξ το πιο σημαντικο κομματι της..... υπηρχαν πολυ καλες στιγμες τοτε και τωρα που δεν θα μπορουσα μονο για το σεξ να την τελειωσω...να εκανα λαθος? ισως δεν το ξερω!!
οχι δεν αποτελει απολαυση για μενα με τον συγκεκριμενο συντροφο,δυστυχως....οχι πια ,γιατι μετα τα θεματα που υπηρχαν απο μεριας του ειναι συνεχεια αγχωμενος,με κοιταζει εντονα και δεν μπορεσα να χαλαρωσω απο τοτε και ως αποτελεσμα ειχε να με αποθει πλεον...ομως γραφω εδω γιατι και αυτο δεν ειναι φυσιολογικο,και ναι του το εχω πει και το εχουμε συζητησει πολλακις αλλα δεν βλεπω φως και τωρα εχω φτασει στην απογνωση με αποτελεσμα ολα να μου φταινε,να ξεσπαω σε κλαματα να να να να να........τι να κανω....

krino
17-03-2009, 11:12
βρες αλλο συντροφο.

kyknos25
17-03-2009, 11:41
Originally posted by krino
βρες αλλο συντροφο.
οπως κανει κ το κρινακι μας καθε βδομαδα κ αλλη γκομενα

krino
17-03-2009, 11:57
Originally posted by kyknos25

βρες αλλο συντροφο.
οπως κανει κ το κρινακι μας καθε βδομαδα κ αλλη γκομενα

εσυ τωρα μπορεις να με ενημερωσεις, πως ξερεις τι κανω καθε βδομαδα και καθε ποτε αλλαζω γκομενα?

kyknos25
17-03-2009, 12:04
πρεπει νασαι μοιραιος αντρας
ετσι σε φανταζομαι:D:D

krino
17-03-2009, 12:16
πρεπει νασαι μοιραιος αντρας
ετσι σε φανταζομαι:D:D

Να φανταζεσαι οτι σου κανει κεφι,
αλλα τα συμπερασματα σου να τα κρατας για την παρτη σου.

kyknos25
17-03-2009, 12:17
οπως εσυ εκφραζεις ελευθερα τη γνωμη σου το ιδιο κανω κ εγω.
δημοκρατια δημητρακηηη ξυπνα
δε σε εθηξα εξαλλου

baby5
17-03-2009, 12:58
δηλαδη μονο για το σεξ να βρω αλλο συντροφο? .......................

krino
17-03-2009, 14:19
οπως εσυ εκφραζεις ελευθερα τη γνωμη σου το ιδιο κανω κ εγω.
δημοκρατια δημητρακηηη ξυπνα
δε σε εθηξα εξαλλου

οταν γραφεις οτι καθε βδομαδα αλλαζω γκομενα τι με κανεις δηλαδη???
Ποιος σου ειπε οτι θελω να αφηνονται τετοια υπονοουμενα - εστω και αυθαιρετα - για μενα?

krino
17-03-2009, 14:19
Originally posted by baby5
δηλαδη μονο για το σεξ να βρω αλλο συντροφο? .......................

οχι μονο για αυτο,
αλλα και για αυτο.

boubourina
17-03-2009, 14:33
ρε κρινο με υποχρεωσες!

και οτι ελεγα να θεσω θεμα με το ιδιο προβλημα της baby5.
και να τον εχεις ηδη παντρευτει τον συντροφο, τι κανεις;

krino
17-03-2009, 15:04
και δεν σε χρεωσα ε?
:P:P:P

χμμμ αναλογα.....
καθε περιπτωση δεν ειναι ιδια ε?
Θεωρεις οτι μπορεις να συζητησης το θεμα η οχι?

Nora
17-03-2009, 15:35
Το γεγονός ότι κάνετε σεξ μια φορά τον μήνα δεν προβληματίζει πλέον και τον σύντροφο σου, μιας και ξεπέρασε το πρόβλημα που είχε?

Το έχετε συζητήσει?

Σε ελκύει σεξουαλικά ή όχι πια?

boubourina
17-03-2009, 15:36
να το συζητησω με εσενα μπορω, να το συζητησω με εκεινον προσπαθησα μια φορα και δεν βγηκε σε καλο! κανενα ελαφακι για την μπουμπουρινα!!!

Nora
17-03-2009, 15:38
Boubourina,

Μιλάς για δικιά σου ιστορία ή απλά ρωτάς?

Γιατί αν πρόκειται για σένα, γέννησες προσφάτως έτσι δεν είναι?

boubourina
17-03-2009, 15:42
Originally posted by Nora
Boubourina,

Μιλάς για δικιά σου ιστορία ή απλά ρωτάς?

Γιατί αν πρόκειται για σένα, γέννησες προσφάτως έτσι δεν είναι?
Το προσφατο ειναι πριν 14 μηνες αλλα και οταν ηθελα να μεινω εγκυος, επι 5 μηνες απο τοτε που εκοψα το αντισυλληπτικο χαπι μια φορα το μηνα γινοταν. Παλι καλα που ημουν τυχερη και εμεινα εγκυος ετσι.

Ολα αυτα ηρθαν μετα την συμβιωση με τα παιδια του. Εγω δεν ειχα προβλημα και που γεννησα παλι ηθελα αμεσως μετα και μου ελεγε να περιμενω τις 40 μερες.

krino
17-03-2009, 15:44
Originally posted by boubourina
να το συζητησω με εσενα μπορω, να το συζητησω με εκεινον προσπαθησα μια φορα και δεν βγηκε σε καλο! κανενα ελαφακι για την μπουμπουρινα!!!

εννοεις οτι συναντησες αρνηση, οχυρωση, δυσκολια στην επικοινωνια?? τι απο ολα??

Το οτι δεν βγηκε σε καλο ειναι αποθαρρυντικο αλλα οχι και η καταστροφη.

Δυστυχως ομως ο μονος δρομος ειναι να ανοιξεις διαλογος με τον συντροφο σου.
Γινε λιγο πιο συγκεκριμενη.

boubourina
17-03-2009, 15:59

εννοεις οτι συναντησες αρνηση, οχυρωση, δυσκολια στην επικοινωνια?? τι απο ολα??

Το οτι δεν βγηκε σε καλο ειναι αποθαρρυντικο αλλα οχι και η καταστροφη.

Δυστυχως ομως ο μονος δρομος ειναι να ανοιξεις διαλογος με τον συντροφο σου.
Γινε λιγο πιο συγκεκριμενη.

Εννοω οτι του ειπα οτι εμενα μου δημιουργει προβλημα αυτη η αραιη επαφη και οτι εννοειται πως οταν συνεβρισκεται ενα ζευγαρι μια φορα το μηνα δεν κραταει πανω απο 20 δευτερολεπτα και ξερετε ολοι τι σημαινει αυτο για την γυναικα. Τζαμπα κοπος, μπανιο, γδυσιμο, ντυσιμο!!

Το εχω εγκαταλειψει μεσα στο μυαλο μου το θεμα.Αλλα ως ποτε.
Δεν κρυβω οτι επαναστατω, το να μην νιωθεις γυναικα απο τα 36-37 σου χρονια δεν ειναι και οτι καλυτερο!
Μου ειπε οτι το οτι του το συζητησα τον μπλοκαρει σαν ανδρα!

Nora
17-03-2009, 16:03
Βοubourina να ήταν μόνο το μπάνιο, το γδύσιμο κτλ, καλά θα ήταν.
Αυτά έρχονται σε δεύτερη μοίρα

Κάνεις κινήσεις προσέγγισης του σεξουαλικά?
Σε απωθεί σε κάθε σου προσπάθεια?

krino
17-03-2009, 16:06
γεγονος ειναι οτι υπαρχει μια δυσαρμονια να το πω ετσι.

Προκειται για ενα ακανθωδες ζητημα αναμεσα σε ζευγαρια.
Ας μεινουμε στο θεμα σου,

Που προσδιοριζεις το προβλημα???
πχ υπαρχει κουραση απο την δουλεια, αγχογονες καταστασεις, η κατι αλλο??

Οσο για την απαντηση που σου εδωσε, νομιζω οτι πρεπει να απαντησεις,
οτι αν συνεχιστει αυτο σαν τακτικη, θα σταματησετε σε ενα ευλογο διαστημα ακομα και αυτο το μια φορα το μηνα....

boubourina
17-03-2009, 16:10
Δεν θα ελεγα οτι με απωθει αλλα οταν του το ξεκιναω απο νωρις μεσα στην ημερα ( αποψε μωρο μου κλπκλπκλπ.....) καταληγουμε να παμε στην κρεββατοκαμαρα στις 2 και εγω να ειμαι λιωμα πλεον απο την νυστα οποτε οτι και να του εταξα ουτε καν το θυμαμαι. Δεν βλεπω να τον ενδιαφερει το θεμα, να το επιδιωκει, να προσπαθει να βρει χρονο για εμας.
Δεν λειπει απο το σπιτι για να σκεφτω οτι παιζει κατι αλλο, αλλα καθεται ωρες να ενημερωνει τις επφες του στις νεες συσκευες κινητου ή παιζει απσιεντζα στο κομπιουτερ.
Μετα εχουμε και τα μεγαλα παιδια στο σπιτι που ειναι αδυνατον να πεις οτι θα λειτουργησουμε αυθορμητα σε αλλες ωρες της ημερας.
Ασε που δεν κανει μπανιο συχνα και ολο τσακωνομαστε για αυτο. Για ονομα!!! 10 χρονια ειμασταν μαζι, επρεπε να μου τα βγαλει μετα το γαμο αυτα τα κουσουρια!!

nature
17-03-2009, 16:11
Μπουμπουρίνα, θα συμφωνήσω κάπως με τον άντρα σου. Πιστεύω ότι μερικά πράγματα δεν είναι καλό να συζητιούνται. Οχι πως απαγορεύεται δηλαδή.... Αλλά να, μετά ξενερώνει κανείς. Οπως και να το κανουμε το σεξ θέλει και λίγο μυστήριο και ατμόσφαιρα. Αν κάποιος έχει απογυμνώσει τελείως τον/την σύντροφό του/της από το μυστήριο και τον ερωτισμό, τι περιμένει, τι είναι κιαυτή η ρημάδα η όρεξη για σεξ, όρεξη για ...παστίτσιο?

boubourina
17-03-2009, 16:16
Originally posted by nature
Μπουμπουρίνα, θα συμφωνήσω κάπως με τον άντρα σου. Πιστεύω ότι μερικά πράγματα δεν είναι καλό να συζητιούνται. Οχι πως απαγορεύεται δηλαδή.... Αλλά να, μετά ξενερώνει κανείς. Οπως και να το κανουμε το σεξ θέλει και λίγο μυστήριο και ατμόσφαιρα. Αν κάποιος έχει απογυμνώσει τελείως τον/την σύντροφό του/της από το μυστήριο και τον ερωτισμό, τι περιμένει, τι είναι κιαυτή η ρημάδα η όρεξη για σεξ, όρεξη για ...παστίτσιο?

Εχεις απολυτο δικιο αλλα και τι να κανω; μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.
Οταν γεννησα και δεν με πλησιαζε νομιζα οτι ηταν απο τα κιλα της γεννας.(ειχα παρει 21 κιλα.) Με πειραξε τοσο ψυχολογικα που εχασα 21 κιλα σε 2 μηνες! Απλα με το που σκεφτομουν οτι θα φαω, εκανα εμετο! την εβγαζα με ενα ποτηρι γαλα ολη μερα. Φοβηθηκα τοτε για ανορεξια και οτι ουτε το μωρο μου δεν θα μπορουσα να φροντισω. Αλλα η εμφανιση δεν επαιξε τελικα κανενα ρολο.

Nora
17-03-2009, 16:23
Ίσως να πρέπει να μην το προσχεδιάζεις και εσύ..

Δλδ ενώ θες και το σκέφτεσαι όλη την ημέρα, στο διαταύτα, δεν μπορείς και εσύ να κάνεις κίνηση

Δεν τίθεται θέμα κιλών, όσο θέμα αυτοπεποίθησης και να νιώθεις καλά με τον ευατό σου

Κάντου έκπληξη ένα βράδυ,και ας είναι και τα παιδιά στο σπίτι.Στα μουλωχτά οι 2 σας στην κρεβατοκάμαρα σας.:cool:

Φύγετε οι 2 σας για ένα ΣΚ, αν είναι εφικτό, δεδομένου της κατάστασης με τα παιδιά και με το μωρό...

Όσο για τα κουσούρια με τον γάμο, πάντα θα υπάρχουν και σε όλα τα ζευγάρια.
Εκεί τα ζυγίζεις πόσο συμβιβάζεσαι ή όχι

boubourina
17-03-2009, 16:27
μαλλον ειμαι πολυ θυμωμενη πλεον για να το λυσω με γοητεια και λαγνεια. Και μονο που γυρναω σπιτι μετα την δουλεια το μονο που με κραταει ειναι ο πιτσιρικος, με ολους τους αλλους νιωθω απλη συγκατοικος που τους ανεχομαι και με ανεχονται, απλα δεν ξερω για ποσο ακομα!

Nora
17-03-2009, 16:30
Καταλαβαίνω την ανάγκη σου να νιώθεις επιθυμητή

Την ίδια ανάγκη έχουν και οι άλλοι όμως;)

boubourina
17-03-2009, 16:36
δηλαδη τωρα που θα παω σπιτι τι να κανω; να τον προκαλεσω αλλη μια φορα, να γινει το επιθυμητο που μονο ικανοποιηση δεν θα παρω ( εχουν περασει 3 βδομαδες απο την τελευταια φορα), εκεινος να νομιζει οτι ειναι ενταξει και με \"εφτιαξε παλι ο μεγαλος\" και εγω να κανω \"μοκο\" για κανα μηνα παλι!
Δεν παιζει αυτο το εργο!
Εαν δεν καταλαβει οτι υπαρχει προβλημα, δεν θα το λυσουμε ποτε. Δεν μπορω καθε μερα να καταναλωνομαι στο να τον ξεσηκωνω και να ελπιζω οτι θα παρω \"κοκο\"
Ειναι υποτιμητικο!
Στο κατω κατω αυτος εφυγε απο τον πρωτο γαμο του για τους ιδιους λογους. Τωρα που μου το κανει εμενα δεν φοβαται οτι θα παρω τα ορη και τα βουνα;!!!!!

krino
17-03-2009, 16:38
θα σου απαντησω αυριο συνολικα.

Nora
17-03-2009, 16:40
Χμ, ένα ένα

Έφυγε από τον πρώτο του γάμο για ποιο λόγο?

Επειδή δεν έκανε σεξ με την πρώην?

boubourina
17-03-2009, 16:46
Originally posted by Nora
Χμ, ένα ένα

Έφυγε από τον πρώτο του γάμο για ποιο λόγο?

Επειδή δεν έκανε σεξ με την πρώην?

Επειδη ειχαν παψει να εχουν σχεση γενικα, αλλα το ριχνει οτι μαλλον η πρωην ηταν τοσο αφοσιωμενη στα παιδια που σταδιακα αδιαφορησε για την μεταξυ τους σχεση μεχρι που επαψαν να εχουν οτιδηποτε κοινο μεταξυ τους.

Και αυτος ηταν τοτε στην ηλικια μου πανω κατω.

boubourina
17-03-2009, 16:47
Λοιπον παω σπιτι και ο Θεος βοηθος!!!

Τα λεμε αυριο. Καλο απογευμα

baby5
17-03-2009, 18:24
τι λεγαμε?? χαχαχαχαχα
ναι λοιπον δεν με ελκυει πολυ σεξουαλικα πλεον αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτος λογος για χωρισμο.....και βεβαια εννοειτε οτι δε μου ειναι και ευκολο να χωρισω.....
γενικα ειμαι πολυ μπερδεμενη.....
καθυστερει κιολας παρα πολυ να τελειωσει χωρις ομως να με κανει να χαιρομαι αυτο....
και βεβαια το εχουμε συζητησει αλλα ακρη δεν βγαινει,τον ενοχλει και αυτον αλλα εγω εκανα υπομονη μαζι του τοτε 1,5 χρονο...προφανως την παλευει και αυτος τωρα μαζι μου!

marina38
17-03-2009, 18:38
baby5, ρωτάς αν χρειάζεται να χωρίσεις \'μόνο\' για το σεξ. Το σεξ δεν είναι σίγουρα το μοναδικό στοιχείο που μπορεί να κρατήσει ενωμένους δύο ανθρώπους, όταν και οι δυο επιθυμούν και τη συντροφική σχέση. Είναι όμως σημαντικό και αναπόσπαστο κομάτι και θα έλεγα προϋπόθεση της σχέσης.

Αν το σεξ πάσχει είναι πολύ λογικό να δημιουργούνται συναισθήματα και συμπεριφορές όπως αυτά που περιέγραψες, απόγνωση, νευρικότητα, κλάμα και βέβαια προβλήματα στην ίδια τη σχέση, δυσκολία αλληλοκατανόησης, μείωση της ζεστασιάς και της οικειότητας και τελικά ψυχική αποξένωση.

Και ξέρεις δεν είναι τόσο η συχνότητα το πρόβλημα ή η μείωση της επιθυμίας, όσο το γεγονός ότι η ιδέα της ερωτικής επαφής με τον συγκεκριμένο άνθρωπο σε απωθεί. Τις καλές στιγμές μπορείς να τις έχεις και με ανθρώπους που δένετε καλύτερα σαν ερωτικοί σύντροφοι. Οπότε όπως καταλαβαίνεις, η γνώμη μου είναι ίδια με αυτή που λακωνικά εξέφρασε ο κρίνο σε προηγούμενο μήνυμα: \'βρες άλλο σύντροφο\'.

Τι είναι αυτό που σε δυσκολεύει τόσο να χωρίσεις;

Θεοφανία
17-03-2009, 18:48
....και να προσθέσω σε ότι είπε η Μαρίνα...
Όταν περνάμε καλά με κάποιον, μας δείχνει συμπάθεια, κατανόηση, όμορφες στιγμές και γενικότερα ταιριάζουμε μαζί του αλλά δεν κάνουμε σεξ, τότε απλά είναι ένας καλός μας φίλος. Εγώ πιστεύω πως το σεξ είναι αυτό που οριοθετεί τις σχέσεις. Αν δεν υπάρχει τέτοια διάθεση τότε η σχέση γίνεται φιλική.
Όσον αφορά στο γάμο και μιλώ για τη μπουρμπουρίνα τώρα, πιστεύω πως πολλοί άνθρωποι βολεύονται μέσα σε μια τέτοιου είδους σχέση για πολλούς και διάφορους λόγους. Και σε αυτή την περίπτωση όμως πιστεύω πως δεν υπάρχει πραγματική σχέση ανάμεσα σε αυτούς τους ανθρώπους.
Επίσης θεωρώ μεγάλη π... το να κάνει μια γυναίκα κινήσεις για να τραβήξει την προσοχή αν εκείνος δεν θέλει. Δηλαδή θα μας απορρίπτει κάποιος και μεις θα τον παρακαλέσουμε να μας....? Έλεος δηλαδή!
Ή δική μου άποψη είναι πως αυτά τα θέματα δεν λύνονται με τέτοιου είδους ξεπερασμένες μεθόδους. Τον στέλνεις από κει που ήρθε και αν πραγματικά σε θέλει επαναπροσδιορίζει μια χαρά τις σεξουαλικές του επιθυμίες...
Γνώμη μου....

marina38
17-03-2009, 19:01
Για τη δική σου πάλι περίπτωση boubourina...λες κάτι που με έκανε να αναρωτηθώ: ότι η πρώην του αφοσιώθηκε στα παιδιά και αδιαφόρησε για εκείνον ώσπου απομακρύνθηκαν.

Θα μου πεις, εσύ όμως ενδιαφέρεσαι για εκείνον και προσπαθείς να έχετε ερωτική επαφή. Όμως...από όσα έχεις γράψει κατά καιρούς στο φόρουμ, μου έχεις δώσει την αίσθηση της απόλυτα μητρικής φιγούρας που έχει αναλάβει άπειρες ευθύνες. Έχεις το ενδιαφέρον και τη φροντίδα της μητέρας για τα δικά του μεγάλα παιδιά, αλλά ακόμα και τον ίδιο τον άντρα σου τον αντιμετωπίζεις σαν ένα μεγάλο παιδί.

Μια μεγάλη \'Μαμά\' μπορεί να είναι ότι πιο αντιερωτικό, δεν νιώθουμε ερωτική επιθυμία και δεν κάνουμε σεξ με την \'μητέρα\' έτσι δεν είναι? Ίσως λοιπόν αυτό το στοιχείο της προσωπικότητας και της καθημερινής συμπεριφοράς σου να είναι τόσο έντονο, που υπερισχύει των προσπαθειών σου να σε δει ως γυναίκα, ισότιμο ερωτικό σύντροφο.

baby5
18-03-2009, 09:19
με δυσκολευει το να χωρισω το γεγονος οτι προσφατα μετακομισαμε σε σπιτι που φτιαξαμε με δανειο.....και οτι δυστυχως η ευτυχως ειμαι ενας ανθρωπος με παμπολες ανασφαλειες και εκρηξεις απο μονη μου και αυτος με ηρεμει....και γενικα οταν εισαι ανασφαλεις δυσκολα κανεις βηματα..... δεν ξερω τι να πω...:(

marina38
18-03-2009, 09:47
Δεν διαφωνώ ότι αυτό περιπλέκει σε πρακτικό επίπεδο τα πράγματα και πως η αποπληρωμή ενός δανείου, καθώς και οι αλλαγές από μια μετακόμιση μπορεί να συμβάλλουν στο πως νιώθεις τελευταία. Όμως η προσπάθεια να κατευνάσεις τις πάμπολλες όπως λες ανασφάλειες και εκρήξεις μένοντας και μπαίνοντας ακόμα περισσότερο καθώς περνά ο καιρός σε μια σχέση που ναι μεν σε ηρεμεί αλλά δεν σε ικανοποιεί σε έναν τουλάχιστον βασικό τομέα, σε βάζει σε έναν φαύλο κύκλο προσωρινής ανακούφισης αλλά και ενίσχυσης της θλίψης, του άγχους, της ηττοπάθειας. Γιατί δεν ζητάς βοήθεια από κάποιον ειδικό ώστε να αποκτήσεις περισσότερη αυτοπεποίθηση? Ανεξάρτητα από τις αποφάσεις που θα πάρεις τελικά, θα μπορέσεις να επεξργαστείς καλύτερα κάποια κομάτια του εαυτού σου και να νιώσεις καλύτερα.

boubourina
18-03-2009, 11:06
με δυσκολευει το να χωρισω το γεγονος οτι προσφατα μετακομισαμε σε σπιτι που φτιαξαμε με δανειο.....και οτι δυστυχως η ευτυχως ειμαι ενας ανθρωπος με παμπολες ανασφαλειες και εκρηξεις απο μονη μου και αυτος με ηρεμει....και γενικα οταν εισαι ανασφαλεις δυσκολα κανεις βηματα..... δεν ξερω τι να πω...:(

Καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες οτι εχεις δεσμευτει με το σπιτι, δανειο κλπ αλλα σε κανα δυο χρονια τι θα κανεις, θα αγκαλιαζεις τους τοιχους του σπιτιου για ερωτικη συνευρεση;
Μια τετοια κατασταση οχι μονο δεν σε βοηθαει με το θεμα της αυτοπεποιθησης σου αλλα αντιθετως την επιδεινωνει την κατασταση.
Μετα απο καποια χρονια βλεπεις την εξελιξη, οπως στην δικη μου περιπτωση.
Τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται;

boubourina
18-03-2009, 11:12
θα σου απαντησω αυριο συνολικα.
Πριν μου απαντησεις συνολικα να σου πω οτι \"την εφαγα\" εχθες κανονικοτατα!
Μπηκε στον χορό η κορη και γιναμε απο 2 χωρια χωριατες! Του ειπε οτι να του φερει ενα ταψι να χορευει μεσα ( αφου εγω τον χορευω στο ταψι), και οτι οταν ηταν παντρεμενος με τη μαμα της ουτε ενα ποτηρι νερο δεν της εφερνε και σε εμενα ειναι υπηρετης γιατι πηρε γυναικα νεωτερη, και οτι εγω κανω κουμαντο στη ζωη ολων και αυτος δεν τολμαει να πει ουτε το ονομα του κλπκλπκλπ.

krino
18-03-2009, 11:49
μπου,
νομιζω οτι την ζωη σου (σας) εχει γινει σαλατα.....

1. αφηνεις - ει να γνωμοδοτουν τριτοι στο τι κανετε στις σχεσεις σας.
2. εχετε προβληματα επαφης (και οχι μονο σεξουαλικης) και υπαρχουν εμποδια στο να συζητήσετε.

Η που θα βαλετε νεα θεμελια στο τι κανετε η που θα βαρεσετε διαλυση.
Το ποτε εχει να κανει αναλογα με τις αντοχες σας....
σε καλυψα?

nature
18-03-2009, 12:33
Μπου, (μου άρεσε αυτό),
εγώ πιστεύω ότι δεν μπορείς να απαγορεύσεις στα μέλη της οικογένειά σου να εκφράζονται. Η ενδοοικογενειακή λογοκρισία ποτέ δεν έχει αποφέρει καλά αποτελέσματα.
Τι ακριβώς έγινε χτες? Τσακωθήκατε άσχημα με τη μικρή ή απλά εσύ πικράθηκες και το κράτησες μέσα σου?
Αν είναι το δεύτερο πάντως δεν μου κάνει εντύπωση. Φυσικό είναι να σε προσέχει ο άντρας σου και φυσικό είναι να νοιώθει προστατευτικότητα για την νέα του (μεταφορικά και κυριολεκτικά) γυναίκα. Νομίζω ότι ο καθένας μπορεί να το καταλάβει, ακόμα και η κόρη του.

baby5
18-03-2009, 12:55
ειμαι 28.
ειχα παει παλιοτερα σε ειδικο για το θεμα αυτοπεποιθηση και τελικα μετα απο 1μιση χρονο πηρα....
καθως ζητησα να σταματησουμε τις συνεδριες και μου ειπε οτι αν σταματησω οτι δεν μπορω να ξαναπαω ποτε εκει.....και εδω που ζω αλλος ειδικος δεν υπαρχει....
τεσπα....δεν ξερω τι να κανω......... :(

nature
18-03-2009, 13:00
ειμαι 28.
ειχα παει παλιοτερα σε ειδικο για το θεμα αυτοπεποιθηση και τελικα μετα απο 1μιση χρονο πηρα....
καθως ζητησα να σταματησουμε τις συνεδριες και μου ειπε οτι αν σταματησω οτι δεν μπορω να ξαναπαω ποτε εκει.....και εδω που ζω αλλος ειδικος δεν υπαρχει....

Τι εκβιασμός είναι αυτός? Έλεος.
Είσαι πολύ μακρυά από κάποια μεγάλη πόλη?

Nora
18-03-2009, 13:00
Από που και ως που δεν θα μπορείς να ξαναπάς αν σταματήσεις?

baby5
18-03-2009, 13:07
ελα μου ντε.....τα εχασα και εγω και σε οποιον το ειπα τα εχασε...ναι ειμαι σε νησι...
απιστευτο και η βλακια ειναι οτι πληγωθηκα και απο εκει.....και μαλιστα ζητησα να διακοψω για οικονομικους λογους τη συγκεκριμενη στιγμη...με εδιωξε αυτη αρον αρον..... ουτε δηλαδη την ωρα μου δεν τελειωσα εκεινη τη μερα....με αδειασε κανονικα.....grrrrrrrrr

boubourina
18-03-2009, 13:07

Τι ακριβώς έγινε χτες? Τσακωθήκατε άσχημα με τη μικρή ή απλά εσύ πικράθηκες και το κράτησες μέσα σου?
Αν είναι το δεύτερο πάντως δεν μου κάνει εντύπωση. Φυσικό είναι να σε προσέχει ο άντρας σου και φυσικό είναι να νοιώθει προστατευτικότητα για την νέα του (μεταφορικά και κυριολεκτικά) γυναίκα. Νομίζω ότι ο καθένας μπορεί να το καταλάβει, ακόμα και η κόρη του.

εδω Μπου. ΟΒΕΡ!!!
Η μικρη δινει πανελλαδικες φετος. Αφου κοιμηθηκε 2,5 ωρες το απογευμα, καθησε στην τηλεοραση στις 9 να δει ταινια και της χωθηκα οτι ποτε θα διαβασει και ενω λεει οτι δεν θα παει σχολειο τν αλλη μερα γιατι δεν προλαβαινει το διαβασμα, καθεται στην ΤV, και να κανει υπομονη 2 μηνες εμειναν και μετα θα χαζευει οσο θελει. Μου απαντησε οτι βαριεται και εγω ειπα: \" Τακη πες και συ κατι!\"
και εκει αρχισαν ολα.........

boubourina
18-03-2009, 13:09
ειμαι 28.

κοριτσι μου εισαι πολυ μικρη για να αγχωνεσαι!!!!!!!
εισαι 28 και 4 χρονια μαζι του απο τα 24 δηλαδη! και εχεις εγκαταλειψει την ιδεα του sex απο τωρα;;
Κοιτα baby, εγω απο αυτοπεποιθηση δεν πασχω και δες τι τραβαω!!!!!!!!!!!
Ελα να ανεβαινουμε λιγακι!!!!!!!!
Για σηκω το κεφαλι ψηλα!

baby5
18-03-2009, 13:11
πολυ γλυκο αυτο που μου λες.
ευχαριστω :D

nature
18-03-2009, 13:12
Ισως χρειάζεται μία καταγγελία στον Πανελλήνιο Σύλλογο Ψυχολόγων. Βέβαια έτσι δεν θα λύσεις το πρόβλημά σου, αλλά τουλάχιστον δεν θα εκβιάσει και άλλους στο μέλλον.
Τώρα στο θέμα σου, το δάνειο είναι πρόβλημα στο να πάρεις μία απόφαση με καθαρό μυαλό. Το έχεις σκεφτεί? Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεμπλέξετε από αυτό νομικά? Το έχεις ψάξει?

baby5
18-03-2009, 13:15
ναι να την κανω την καταγγελια ευχαριστως!!!!!!!!!!!!!!
οχι δε μου φταιει το δανειο....
θα ηθελα να ηταν αλλιως τα πραγματα....τελικα αν ραγισει το γυαλι δεν ξανακολλα?

baby5
18-03-2009, 13:18
μηπως αν διαβασω καποιο βιβλιο ψυχολογιας να βοηθηθω?

Nora
18-03-2009, 13:55
Κολλά και ξανακολλά αν θες

Άσε τα κλισέ όμως και σκέψου τι θες να κάνεις από εδώ και πέρα

nature
18-03-2009, 14:07
ναι να την κανω την καταγγελια ευχαριστως!!!!!!!!!!!!!!
οχι δε μου φταιει το δανειο....
θα ηθελα να ηταν αλλιως τα πραγματα....τελικα αν ραγισει το γυαλι δεν ξανακολλα?

Πανελλήνιος Ψυχολογικός σύλλογος, τηλ 210-3800635
Γραφεία ανοικτά κάθε Τρίτη 17:30-21:00
email ds@psy.gr
Πως δεν φταίει το δάνειο? Μπορείς δηλαδή αν το επιθυμείς να χωρίσεις?
Η προσωπική μου πάντως γνώμη είναι ότι ειδικά στο σεξ το ραγισμένο γυαλί δεν ξανακολλά. Για να μην είμαι απόλυτη ας πω -σχεδόν- ποτέ.

marina38
18-03-2009, 15:25
Η προσωπική μου πάντως γνώμη είναι ότι ειδικά στο σεξ το ραγισμένο γυαλί δεν ξανακολλά. Για να μην είμαι απόλυτη ας πω -σχεδόν- ποτέ.

Και η δικιά μου γνώμη...
Για την ακρίβεια, όταν δεν υπάρχει επιθυμία και απόλαυση, πόσο μάλλον όταν συμπληρωθεί με αποστροφή, δεν υπάρχει (ή τέλειωσε) και η σχέση.

marina38
18-03-2009, 15:34
εδω Μπου. ΟΒΕΡ!!!
Η μικρη δινει πανελλαδικες φετος. Αφου κοιμηθηκε 2,5 ωρες το απογευμα, καθησε στην τηλεοραση στις 9 να δει ταινια και της χωθηκα οτι ποτε θα διαβασει και ενω λεει οτι δεν θα παει σχολειο τν αλλη μερα γιατι δεν προλαβαινει το διαβασμα, καθεται στην ΤV, και να κανει υπομονη 2 μηνες εμειναν και μετα θα χαζευει οσο θελει. Μου απαντησε οτι βαριεται και εγω ειπα: \" Τακη πες και συ κατι!\"
και εκει αρχισαν ολα.........

Αναρωτιέμαι αν διάβασες το προηγούμενο μήνυμα μου...Για σκέψου λίγο αν όλη αυτή η \'γονεϊκή\' συμπεριφορά μπορεί να ενθαρρύνει την ερωτική επιθυμία στον άντρα σου.

Δεν αμφιβάλλω πως όταν υπάρχουν παιδιά στο σπίτι ο ρόλος του γονέα είναι σημαντικός, αλλά μήπως το παρακάνεις? Νομίζω ότι θα ήταν καλό να χαλαρώσεις λίγο και να αφήσεις τους γύρω σου (κυρίως τον άντρα σου) να αναλάβουν τις ευθύνες τους.

krino
18-03-2009, 15:43
Originally posted by marina38

και να αφήσεις τους γύρω σου (κυρίως τον άντρα σου) να αναλάβουν τις ευθύνες τους.

τις οποιες επειδη δεν τις αναλαμβανουν,
παιρνει φορα η μπου και τα σαρωνει ολα....

Το ποτε εχεις δικαιο ειναι πολυ σχετικο και εχει αρκετες παραμετρους.....

boubourina
18-03-2009, 16:23
Originally posted by marina38
Αναρωτιέμαι αν διάβασες το προηγούμενο μήνυμα μου...Για σκέψου λίγο αν όλη αυτή η \'γονεϊκή\' συμπεριφορά μπορεί να ενθαρρύνει την ερωτική επιθυμία στον άντρα σου.

Δεν αμφιβάλλω πως όταν υπάρχουν παιδιά στο σπίτι ο ρόλος του γονέα είναι σημαντικός, αλλά μήπως το παρακάνεις? Νομίζω ότι θα ήταν καλό να χαλαρώσεις λίγο και να αφήσεις τους γύρω σου (κυρίως τον άντρα σου) να αναλάβουν τις ευθύνες τους.

ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΕΥΘΥΝΕΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.
ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ Μ...ΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΟΣΥΝΘΕΣΗ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ.
ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΤΑ ΑΣΥΜΑΖΕΥΤΑ;
ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΧΑΛΟ!

nature
18-03-2009, 16:41
Μπου, δεν φτάνει μία εβδομάδα για να αλλάξουν κατεστημένα ετών. Θέλει σιγά -σιγά. Κάνε και λίγο την αδύναμη, την άρρωστη. Εν ανάγκη, επινόησε καμμια ζαλάδα, για λίγο, έτσι για να πάρουν μπρος και οι υπόλοιποι. Μην τα σηκώνεις όλα στις -ομολογουμένως δυνατές-πλάτες σου.

boubourina
18-03-2009, 16:46
[quote]Originally posted by nature
Μπου, δεν φτάνει μία εβδομάδα για να αλλάξουν κατεστημένα ετών. Θέλει σιγά -σιγά. Κάνε και λίγο την αδύναμη, την άρρωστη. Εν ανάγκη, επινόησε καμμια ζαλάδα, για λίγο, έτσι για να πάρουν μπρος και οι υπόλοιποι. Μην τα σηκώνεις όλα στις -ομολογουμένως δυνατές-πλάτες σου. [/quote

Εδω δεν εγινε τιποτα 9 μηνες που ημουν εγκυος (αδυναμη)και θελω να γινουν τωρα;

Τελος παντων, σε παρακαλω Baby, κανε τα απαραιτητα να αναλαβεις την ζωη σου στα χερια σου και μην στηνεις υποχρεωσεις μαζι με τον συντροφο σου, γιατι ακι στο μελλον θα υπαρξει προβλημα, οπως και να το κανεις ειναι προβληματικος χαρακτηρας, μην κανεις ενεργειες που να σε δεσμευουν μαζι του, ωστε οταν νιωσεις οτι δεν παει αλλο να βρεις δρομους ανοιχτους χωρις εμποδια του τυπου, κοινο σπιτι, κοινη περιουσια κλπ

marina38
18-03-2009, 17:59
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΕΥΘΥΝΕΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.
ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ Μ...ΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΟΣΥΝΘΕΣΗ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ.
ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΤΑ ΑΣΥΜΑΖΕΥΤΑ;
ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΧΑΛΟ!

Την \'πλήρη αποσύνθεση\' πώς την ορίζεις? Και ποιος το λέει ότι \'εσύ φταις για όλα\'?
Στο παράδειγμα που ανέφερες, ποια θα ήταν κατά την άποψη σου τα ασυμμάζευτα που θα έπρεπε εσύ να αναλάβεις, αν δεν παρέμβαινες για το πότε θα διαβάσει κλπ η \'μικρή\'?

baby5
19-03-2009, 11:08
δεν ειναι και πολυ ευκολο...εχω μια ελπιδα....γιατι σαφως και εγω εχω τα ελαττωματα μου και αυτος με ανεχετε....αχ δεν ξερω...εγω τελικα μπερδευτικα χειροτερα που ανοιξα το θεμα,μαλλον γιατι το κοιταξα καταματα.....

krino
19-03-2009, 11:16
οσο δεν ανοιγεις το προβλημα οπως εχει - εκει που πρεπει λυση δεν βρισκεις.
Μην κανεις πισω και μην κλεινεις την συζητηση μεχρι να βρεθει λυση εξισου ικανοποιητικη και για τους δυο σας.

Καποια στιγμη θα αντιληφθεις οτι οι σχεσεις ειναι ενα ατελειωτο παζαρι διαπραγματευσεων....

baby5
19-03-2009, 12:09
σε καθε μας κουβεντα και οταν τα βαζουμε κατω λεμε...ξεκινησε ετσι ετσι και ετσι...και θα λυθει ισως αν δοκιμασουμε αυτο αυτο και αυτο..... και τελικα τιποτα δεν γινετε και μετα παλι συζηταμε...και παλι μας περνει ο χρονος.....

krino
19-03-2009, 12:22
μαστα....
πηγεντε και οι δυο σε καποιον ψυχολογο με ειδικευση στις σχεσεις,
υπαρχουν καμποσοι και ειναι αρκετα καλοι.

Φαινεται οτι ενω θελετε κατι σας εμποδιζει.
Δεν πρεπει να ξεμπερδεψετε με αυτο?

baby5
19-03-2009, 12:28
ΠΡΕΠΕΙ!!! αλλα εδω στο νησι δεν υπαρχουν αλλοι ψυχολογοι απο αυτον που ημουν εγω και μου ειπε να μην ξαναπαω...... μπορουμε απο καποιο βιβλιο ισως? δεν ξερω και εγω γιαυτο ανοιξα το θεμα εδω,αλλιως εννοειτε οτι θα πηγαινα σε ψυχολογο....

Arsi
19-03-2009, 12:42
Η γνώμη μου είναι πως τα βιβλία μπορούν να δώσουν ερεθίσματα όχι να λύσουν προβλήματα.Σε κάποιο γειτονικό νησί?Να πηγαίνεις-ετε 1 φορά τη βδομάδα??????

baby5
19-03-2009, 12:45
οχι δεν εχω αυτη τη δυνατοτητα δυστυχως.
εννοειτε οι δεν θα εψαχνα τη λυση απο ενα βιβλιο αλλα αν εβρισκα το λογο που μου προκληθηκε αυτο ισως μετα μπορουσα να δωσω λυση...

krino
19-03-2009, 12:47
ΠΡΕΠΕΙ!!! αλλα εδω στο νησι δεν υπαρχουν αλλοι ψυχολογοι απο αυτον που ημουν εγω και μου ειπε να μην ξαναπαω...... μπορουμε απο καποιο βιβλιο ισως? δεν ξερω και εγω γιαυτο ανοιξα το θεμα εδω,αλλιως εννοειτε οτι θα πηγαινα σε ψυχολογο....

δοκιμασε να βρεις βιβλια του Πιντερη σχετικα με το θεμα που σε απασχολει.
Βεβαια η λυση ειναι αδυνατον να ειναι γραμμενη στα βιβλια, αλλα αφου θες να το ψαξεις ετσι, ψαξε εκει.

baby5
19-03-2009, 12:58
δεν ψαχνω για γραμμενη λυση....μια αιτια ισως και τη λυση θα τη βρω εγω αν τα καταφερω,και οχι δεν θελω να ψαξω ετσι αλλα δεν βρισκω αλλη επιλογη

krino
19-03-2009, 13:03
δεν ψαχνω για γραμμενη λυση....μια αιτια ισως και τη λυση θα τη βρω εγω αν τα καταφερω,και οχι δεν θελω να ψαξω ετσι αλλα δεν βρισκω αλλη επιλογη

αρχινα απο αυτα που σου ειπα και ριξε καμποσο διαβασμα για αρχη και βλεπεις.
Τουλαχιστον 2-3 βιβλια που εχουν να κανουν με το θεμα σου, μπορεις να τα αγορασεις και στην συνεχεια να τα διαβασετε και να συζητησετε επι αυτου και οι δυο σας.

baby5
19-03-2009, 13:03
ευχαριστω πολυ!!!!!!!! :D:D:)

krino
19-03-2009, 13:08
;);)

boubourina
20-03-2009, 16:26
[
τις οποιες επειδη δεν τις αναλαμβανουν,
παιρνει φορα η μπου και τα σαρωνει ολα....

Το ποτε εχεις δικαιο ειναι πολυ σχετικο και εχει αρκετες παραμετρους.....

Τελικα εφαρμοστηκε τακτικη αφυπνισης!!!
πηρα μια μερα αδεια, την αφιερωσα στον εαυτο μου και τον μπεμπη και στο τελος της ημερας πηγα και για ποτο με μια φιλη μου, αλλα χωρις να εχω μουτρα σε κανεναν.
Τελικα οταν γυρισα απο το ποτο ειχα και ελαφακι!!!!