PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ

boubourina
13-01-2009, 16:35
ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΖΩ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΑΜΟ.
ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ;
ΕΑΝ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΗΚΟΣ ΚΥΜΑΤΟΣ, Ή ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΟΛΥ Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ

ΣΟΦΙΑ

ΤωραΖωΓιαΜενα
13-01-2009, 21:38
Γεια σου boubourina, καλώς ήλθες.

Έχω βιώσει παρόμοια κατάσταση.
Έζησα -μαζί με την αδελφή μου- για 6 χρόνια με τη \"νέα\" οικογένεια του πατέρα μου.

Τι ακριβώς είναι αυτό που σε απασχολεί; Πες μας λίγα περισσότερα.

boubourina
15-01-2009, 16:00
νιωθω οτι αυτα τα παιδια κατεληξαν να μην εχουν κανενα γονιο μετα το διαζυγιο.
μητερα και πατερας συνεχισαν την ζωη τους, εγω ειμαι η τριτη της παρεας, που δεν ξερω εαν εχω δικαιωμα να παιξω το ρολο του γονιου και νομιζω οτι τα εχουμε αφησει να μεγαλωνουν στην τυχη τους προσφεροντας τους αγαθα, φιλία, και οτι ζητησουν αυτα, αλλα δεν τους δινουμε ενα γονιο.
τωρα που ειναι πανω στην εφηβεια, ισως τα βολλευει αυτη η κατασταση που φυσικα συνεπαγεται ελευθερια, αλλα καποια στιγμη θα γυρισουν και θα μας κολλησουν ολους στον τοιχο και θα εχουν απολυτο δικιο.

Εσυ τι λες;

Ζουζουνάκι
15-01-2009, 16:21
Δίκιο έχεις αλλά από την άλλη, αν προσπαθήσεις να παρέμβεισ όπωσ ένας γονιός άνετα θα έκανε, μπορεί να ακούσεις και αυτό που δεν θέλεις \"δεν έχεις δικαίωμα να μιλάς δεν είσαι μητέρα -πατέρας μας\" οπότε θέλει λεπτές ισορροπίες.

boubourina
16-01-2009, 12:53
ΚΑΝΟΝΙΚΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 4ο ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΑΣ!!!
ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΣΥΖΥΓΟΣ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΠΑΤΕΡΑΣ ΧΩΛΑΙΝΕΙ ΟΛΙΓΟΝ!
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΣΜΙΖΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΕ ΣΥΝΟΜΗΛΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΙΛΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΑ.
ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΕΙ : ...........ΚΑΜΜΙΑ!

ΤωραΖωΓιαΜενα
16-01-2009, 19:57
Έχεις γίνει δηλαδή μια μαμά για όλους.

Δεν ξέρω μου ακούγεται σαν μεγάλο βάρος όλο αυτό, μεγάλη ευθύνη.

Anathema
16-01-2009, 22:36
Δεν έχω εμπειρία πάνω στο θέμα αλλά η άποψη μου είναι πως πρέπει να μιλήσεις με τον σύντροφο για αυτά που μας λες εδώ και να αφυπνίσεις τον ρόλο του πατέρα που σίγουρα έχει αλλά φοβάται να τον δείξει λόγω συνθηκών. Όσο για σένα τα πράγματα είναι περιορισμένα. Πιστεύω πως πρέπει με ήρεμο τρόπο να εξηγείς στα παιδιά τις απόψεις πάνω σε ότι κάνουν, να τα ενθαρρύνεις όταν κάνουν κάτι καλό και όταν κάνουν κάτι κακό να το συζητάς μαζί τους και να λες την γνώμη σου. Πρέπει να είσαι σταθερή στις απόψεις σου και πολύ συνεργάσιμη. Βασικά ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΣ. Τι ηλικία έχουν τα παιδιά; Ίσως μπορέσω να σου πω την γνώμη πιο συγκεκριμένα την επόμενη φορά.

CeliaM
16-01-2009, 22:53
Παραθέτω το ποστ της boubourina από άλλο νήμα που άνοιξε πριν ανοίξει αυτό, στο οποίο δεν έγινε συζήτηση μιας και η συζήτηση μεταφέρθηκε σε αυτό το νήμα.

Originally posted by boubourina
καταρχας ελπιζω να καταφερω να καταχωρησω την απαντηση μου γιατι απο chats και forums ειμαι σκραπας.

ειμαι μητερα 3 παιδιων!!! μην τρομαζεται!
τα 2 παιδια ειναι του αντρα μου απο τον 1ο γαμο και ενας πιτσιρικος 11 μηνων.
Θελω να μιλησω για τα μεγαλα παιδια με καποιον που να εχει εμπειρια στο θεμα παιδια χωρισμενων γονιων.
Ιδιαιτερα εαν ειναι παιδι με ενδιαφερει πολυ η γνωμη του και πωσ αντιμετωπιζει τις καθημερινες καταστασεις.
Τα αγαπω και τα τρια και θελω να ξεπερασω μαζι τους τα προβληματα της εφηβειας.
Η κορη ειναι 17 και το αγορι ειναι 19 χρονων. Ζουμε μαζι 5 χρονια τωρα. Ολα ειναι αρμονικα αλλα δεν παυουν να υπαρχουν θεματα που με δυσκολευουν εφοσον δεν ειμαι η φυσικη τους μητερα.

TC
17-01-2009, 20:20
Τα παιδιά είναι πολύ μεγάλα, οπότε νομίζω θα μπορούσες να μιλήσεις μαζί τους για τα θέματα που τα αφορούν και τη σχέση σας.

Η μητέρα των παιδιών υπάρχει; Τι ρόλο/σχέση έχει με τα παιδιά;

boubourina
19-01-2009, 10:49
ΝΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΜΕΝΕΙ 10 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΣ, ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΜΟ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΜΗΤΕΡΑ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΚΑΙ ΗΘΙΚΟΤΑΤΗ ΘΑ ΕΛΕΓΑ. ΑΠΛΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΠΑΦΗ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥΣ ΓΑΜΟΥ. ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΖΥΓΙΟΥ (ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ) ΓΝΩΡΙΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΔΡΑ ΝΕΩΤΕΡΟ ΤΗΣ ΚΑΤΑ 7-8 ΧΡΟΝΙΑ (ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ) ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΑΥΤΟΝ Ή ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΔΙΑΛΕΞΕ ΑΥΤΟΝ. ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ 12 ΚΑΙ 14 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΑΡΓΑ Ή ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ Η ΚΗΔΕΜΟΝΙΑ ΝΟΜΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΗΣΑΜΕ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ.
ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΙΛΑΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΝΟ 3-4 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ ΠΑΝΤΑ ΛΕΙΠΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΤΗΣ. ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΜΕΙΝΑΝ ΜΙΑ ΒΡΑΔΙΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.
ΤΟΥΣ ΛΕΙΠΕΙ ΠΟΛΥ, ΝΙΩΘΟΥΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ, Η ΜΙΚΡΗ ΤΗΣ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥΣ, ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΒΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ.:(

nektaria78
19-01-2009, 12:52
Ένα έχω να πω...ευτυχώς που τα παιδιά έχουν κάποιον άνθρωπο σαν εσένα να τα νοιάζεται τόσο.!! Το κενό της μητέρας είναι δυστυχώς δυσαναπλήρωτο και τα τραυματικά τους βιώματα δεδομένα, όμως το \"σπατάλημα\" της ψυχής τους θα είναι κάπως μικρότερο αφού υπάρχεις εσύ...Μπράβο σου...είσαι πάνω απ\'όλα άνθρωπος...
Δικό σου μέλημα τώρα είναι να τα πείσεις ότι υπάρχεις δίπλα τους σαν μία πολύ καλή φίλη, γιατί σαν μητέρα θα είναι κάπως δύσκολο. Δείξε τους ότι καταλαβαίνεις τον ψυχισμό τους, τις ανησυχιες τους, τον πόνο τους...ταρακούνησε όμως και τον σύζυγό σου λιγάκι...δείξε του τις υποχρεώσεις του...τα παιδιά έχουν ανάγκη από αγάπη...όχι από αυτή που μεταφράζεται σε παροχές, αλλά σε αγκαλιές, κατανόηση, συζήτηση και επικοινωνία ουσιαστική...πάλεψέ το...αξίζει πίστεψέ με...τα παιδιά είναι σε τέτοια ηλικία που μπορούν να κρίνουν και να εκτιμήσουν την προσφορά σου...φτιάξτε ένα υγιές \"σπιτικό\", ένα λιμάνι για τις φουρτούνες τους, μία ασφαλή κρυψώνα για τα δύσκολα...κάντε τα να νιώθουν την ανάγκη να τρέξουν σ\'εσάς σε κάθε ανάποδη στιγμή...πραγματικά αυτό το θέμα αγγίζει τις πιο ευαίσθητες χορδές μου, όντας κι εγώ μανούλα....σου εύχομαι ολόψυχα πραγματικά να βρεις τις σωστές απαντήσεις και αυτές θα σου τις δώσει μονάχα το αλάνθαστο μητρικό σου ένστικτο,από το οποίο έχεις περίσιο για να δώσεις και σε αυτά τα δύο παιδιά που γεννήθηκαν από άλλη μήτρα...τί να το κάνω ότι η μητέρα τους ήταν σωστή κατά την διάρκεια το διαζυγίου...ακόμα και αν ήταν η ιδανική μάνα στον έγγαμο βίο της, γέμισε την καρδάρα με γάλα και με τις βλακώδεις κινήσεις της το τελευταίο διάστημα, της έδωσε μία κλωτσιά και το έχυσε...είναι αδικαιολόγητη...εγώ πάντως θα αφύπνιζα και την ίδια..(δεν μπορώ φυσικά να γνωρίζω αν υπάρχει η δυνατότητα σωστής επικοινωνίας μεταξύ σας)..θα έρθει όμως κάποια στιγμή μετά από χρόνια, όταν πια θα έχει κάνει πολλές εκδρομούλες τα Σαββατοκύριακα με το νέο της αμόρε, που α νιώσει την ανάγκη των παιδιών της...όμως τότε αυτά θα έχουν κάθε δικαίωμα να την κάνουν πέρα, όπως τα πέταξε αυτή σαν την τρίχα από το ζυμάρι....δεν μπορώ να πω τίποτε άλλο...απλά οικτίρω την συμπεριφορά της....
Για άλλη μία φορά ....συγχαρητηρια....

boubourina
03-02-2009, 14:52
Καλή μου Νεκταρία,
Καταλαβαίνω αυτά που λες και που οικτίρεις την αδιαφορία της μητέρας.
Παρόλα αυτά το να σκέπτομαι αρνητικά για την μαμά τους δεν βοηθά την κατάσταση γιατί τους μεταφέρω την αρνητικότητα και νιώθουν ακόμα πιο άσχημα.
Καμιά φορά αυτά μου μιλούν άσχημα για την μαμά τους και προσπαθώ να βρω δικαιολογίες, ότι να μην την παρεξηγούν γιατί είναι άλλης εθνικότητας και επομένως άλλης νοοτροπίας, ότι είναι νέα γυναίκα και ίσως αν βρει τον κατάλληλο σύντροφο να θελήσει να ξαναενωθεί μαζί τους, ότι φταίει ο σύντροφος της που της δημιουργεί ανασφάλειες και φοβάται ότι αν διαλέξει τα παιδιά της θα μείνει μόνη της, ότι είναι και αυτή άνθρωπος στο κάτω κάτω και πως όπως ο γονιός συγχωρεί τα λάθη των παιδιών του όσο μεγάλα και να είναι αυτά, έτσι και αυτά πρέπει να την συγχωρήσουν και να της δείξουν την αγάπη τους και ίσως σε μερικά χρόνια να είναι και πάλι ενωμένα μαζί της σε κάποια άλλη φάση της ζωής τους. Όταν την δικαιολογώ, δεν ξέρω εάν με πιστεύουν όμως βλέπω ότι νιώθουν καλύτερα. Για φαντάσου σε όσα μου έλεγαν να πρόσθετα και εγώ άλλα τόσα και να την κατηγορούσα πως θα ένιωθαν!
Σίγουρα κάποια στιγμή στην ζωή τους θα σμίξουν μαζί της και εμένα δεν θα με θυμούνται πιά. Με στενοχωρεί η σκέψη αλλά είναι η φύση και ένα είναι σίγουρο
. Η μάνα δεν ξεχνιέται, ούτε ξεπερνιέται.
Δεν πειράζει φτάνει να φτάσουν σε αυτή την ηλικία και να τα έχουν πάει καλά

Δοδις
03-02-2009, 15:20
μπομπουρίνα, πραγματικά σου αξίζει ένα μεγάλο μπράβο γιατί δυστυχως οι περισσότεροι δεν αντιδρούν το ίδιο με σένα....εμένα ο μπαμπάς μου έφτιαξε καινούργια οικογένεια αλλά η συμπεριφορά της συζήγου του ήταν απαίσια, λες και ήθελα να της κλέψω τον άντρα, με κάθε τρόπο προσπαθούσε να με ξεκοψει απο τον μπαμπά μου, να μην με βλέπει, να μην μιλάμε,να τον κάνει σαν τα μούτρα της, το κατάφερε βέβαια....
σε αυτή την περίπτωση...το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να είσαι όσο μπορείς δίπλα τους σαν \"συγγενής\" τους, σαν φίλη αλλά όχι σαν μάνα...αυτό δυστυχώς δεν γίνεται...στην περίπτωση σου θα ήταν πολύ τυχερά αν γινόταν να τους σταθείς σαν μάνα...και προσπάθησε να ξυπνήσεις το 4ο παιδί της οικογένειας, να τους μιλήσει, να έρθει πιο κοντά τους, είναι σε μια ηλικία που μπορούν να καταλάβουν πολλά πράγματα....νομίζω πως και αυτός είναι ο λόγος που μιλούν άσχημα στην μητέρα τους, όσο και αν δικαιολογείς καταστάσεις, όσο και αν την αγαπούν, δεν παύουν να καταλαβαίνουν τι παίζει....και αυτό τα πονάει σίγουρα...

boubourina
04-02-2009, 09:12
κατ\'αρχας σας ευχαριστω ολους για τα καλα λογια. Ομως μην φανταστειτε οτι ειμαι και καμμια αγια.

Πιρν 2 βδομαδες πήγα σε ψυχολόγο που είναι ειδικευμένη στην παιδοψυχολογία και στην δραματοθεραπεια.
Κατ’αρχας με αυτην την ψυχολογο γνωριζομαστε από τοτε που ημουν 7-8 χρονων. Αρεσε στην μητερα μου η ψυχολογια και παρακολουθουσε ομαδες τοτε και με την βοηθεια της αντιμετωπισε και εμενα που ημουν μοναχοπαιδι, με μεγαλους σε ηλικια γονεις , ευπορη οικογενεια και φοβοταν μην με κανει κακομαθημενη και δεν μπορω να γινω ανεξαρτητη στην ζωη μου. Επισης ειχα ξαναπαει με την μητερα μου, πριν 4-5 χρονια προκειμενου να μας λυσει τις διαφορες, τοτε με ειχε διωξει από το σπιτι γιατι δεν αποδεχοταν την σχεση μου με τον ανδρα μου ( που πάω με έναν χωρισμένο με 2 παιδιά, αλλά πράγματα ονειρευόμουν εγώ για σένα κλπ κλπ κλπ ).
Μου έβαλε χέρι λοιπόν ότι λόγω χαρακτήρα έχω γίνει ο αρχηγός στου σπιτιού και έχω ευνουχίσει τον άντρα μου…. Να μην ενδιαφέρομαι για τα παιδιά αλλά να αφήσω να ενδιαφερθούν η μάνα τους και ο πατέρας τους.
Εντάξει αλλά δεν είναι τωρινή η κατάσταση. 5 χρόνια περιμένω να αναλάβουν την κατάσταση και δεν είδα φως.
Τώρα εάν θα έπρεπε να ενδιαφέρομαι για τα παιδιά ή όχι, νομίζω ότι όταν ζεις σε ένα σπίτι με 5 άτομα και τα 2 είναι δυσλειτουργικά τότε όλη η οικογένεια δυσλειτουργεί.
Από την άλλη μου είπε να κάνω υπομονή σε λίγους μήνες θα φύγουν φοιτητές και θα είμαι μόνη μου με τον άνδρα μου και το «δικό μου» παΐδι.
Οκ , και θεωρεί κάποιος ότι βιάζομαι να τα ξεφορτωθώ να πάνε στην ευχή του Θεού και να μην χρειάζεται πια να νοιάζομαι για αυτά; Πάντα θα ανησυχώ εάν είναι καλά ακόμα και ένα πάνε στην Αμερική….
Και όταν αυτά θα έχουν προβλήματα ο άνδρας μου δεν θα είναι δυστυχισμένος και κατ’επεκταση ο γάμος μου δεν θα περάσει κρίση;
Τέλος πάντων μου είπε να πάει ο άνδρας μου με τα παιδιά να την δουν. Το είχα πει του άνδρα μου από την αρχή να έρθει μαζί μου ή να πάει αυτός αντί για μένα και ήταν εντελώς αρνητικός. Δεν θεωρεί ότι έχει παραλείψει κάτι ή ότι έχει κάνει κάποιο λάθος και θεωρεί ότι ξέρει να χειριστεί την κατάσταση. Προφανώς δεν αντέχει να αναλάβει την ευθύνη τυχόν λαθών.
Μετά είπα στα παιδιά για την επίσκεψη μου και τα δυο εκδήλωσαν την επιθυμία να πάνε στην ψυχολόγο. Εκεί τους είπα ψέματα ότι ο μπαμπάς έχει ήδη υπόψη του να κανονίσει την συνάντηση για να μην νομίσουν και πάλι ότι μόνο εγώ νοιάζομαι για αυτά. Ειδικά στο αγόρι του είπα πόσο άσχημα νιώθω που η επαφή μας έμεινε στα τυπικά όλα αυτά τα χρόνια και ότι θα ήθελα να είχαμε περισσότερη ελευθερία στην επικοινωνία μας, να μπορούμε να φωνάξουμε, να τσακωθούμε και να μην φοβόμαστε ότι θα διαλύσουμε την ισορροπία, ότι και οι δυο μέσα στο σπίτι μας νιώθαμε άβολα και φυλαγομασταν και ότι έτσι δεν νιώθουμε «σπίτι» μας. Συμφώνησε ότι και αυτός το ίδιο ένιωθε και είπαμε να προσπαθήσουμε για νέα πράγματα.
Σε δεύτερη λοιπόν κουβέντα όταν είπα στον άντρα μου ότι τα παιδιά το θέλουν μου απάντησε ότι θα το κάνει.
Θα τον αφήσω λίγο, να δω πότε θα το ξαναθυμηθεί.
Τωρα τα σημερινα νεα ειναι να εξης:
Η μικρη παει 3η Λυκειου και σημερα επαιρνε Βαθμους.
Εστειλα εχθες το μεσημερι μηνυμα στην μαμα της εαν θα ηθελε να ερθει στο σχολειο να ενημερωθει για το παιδι. Ακομα περιμενω απαντηση. Ευτυχως δεν ειπα στην μικρη οτι ειχα στειλει μηνυμα γιατι σκεφτηκα πως εαν ερχοταν θα ηταν μια ευχαριστη εκπληξη για το παιδι, ενω εαν αρνιοταν θα απογοητευοταν φοβερα.
Τωρα τι να απαντησω στην ψυχολογο για το να αφησω την μανα και τον πατερα να αναλαβουν. Η μικρη εβγαλε Μ.Ο 20!!! Ξερετε ποτε θα εμφανιστουν οι φυσικοι γονεις; Για να εισπραξουν τα συγχαρητηρια για την επιτυχια στο πανεπιστημιο απο συγγενεις και φιλους!!

Τα εχω παρει στο κρανιο!!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Δοδις
04-02-2009, 09:47
κανείς δεν είναι άγιος καλή μου....απλά έτσι όπως έχουμε γίνει το καλό είναι αυτό που είναι σπάνιο....δύσκολα συναντάς τέτοιους ανθρώπους πια...πιστεύεις εσύ ότι θα πάει η μαμά της στο σχολείο? εγώ δύσκολο το κόβω....αν ήμουν στην θέση σου πιθανόν να πήγαινα εγω...δεν αντικαθιστάς την μητέρα, απλά είσαι δίπλα στα παιδιά του άντρα σου...δεν είναι καθόλου κακό και να είσαι σίγουρη πως θα το θέλουν πολύ και τα παιδιά...
έτσι ακριβώς έκανε ο μπαμπάς μου...απών και μετά καμάρωνε σαν άντε να μην πω τι...

boubourina
04-02-2009, 10:12
[quote]Originally posted by dodis
μπομπουρίνα, πραγματικά σου αξίζει ένα μεγάλο μπράβο γιατί δυστυχως οι περισσότεροι δεν αντιδρούν το ίδιο με σένα....εμένα ο μπαμπάς μου έφτιαξε καινούργια οικογένεια αλλά η συμπεριφορά της συζήγου του ήταν απαίσια, λες και ήθελα να της κλέψω τον άντρα, με κάθε τρόπο προσπαθούσε να με ξεκοψει απο τον μπαμπά μου, να μην με βλέπει, να μην μιλάμε,να τον κάνει σαν τα μούτρα της, το κατάφερε βέβαια....
σε αυτή την περίπτωση...

dodi μου, στην δικη μας περιπτωση βοηθησαν πολυ τα παιδια. Και εγω περιμενα απο αυτα που ειχα ακουσει οτι η μικρη μας θα διεκδικουσε τον μπαμπα και θα με εφερνε σε αδιεξοδα. Αντι να προσκοληθει στον μπαμπα της ομως προσκοληθηκε σε μενα τοτε και η αγαπη της δεν μου αφησε αλλα περιθωρια απο το να την αγαπησω σαν παιδι μου. Ο γιος αντιθετα δεχοταν στωικα την νεα κατασταση και κλειστηκε στον εαυτο του. Την ημερα που αρραβωνιαστηκαμε, ο μικρος ειχε παει στη γιαγια και εκλειγε ολη μερα.Εγω ηθελα να ανοιξει η γη και να με καταπιει, ο αντρας μου με ειχε αφησει μονη εκεινη την ημερα με τα παιδια και η μικρη προσπαθουσε να καθησυχασει εμενα οτι θα του περασει του αδελφου της και ταυτοχρονα παρηγορουσε τον αδελφο της. Οταν εμεινα εγκυος ο μικρος το ειδε παλι αρνητικα και ειπε τοτε οτι ειναι ρεζιλικια να εχει ο πατερας του μεγαλα παιδια και να κανει και ενα μωρο στα 50. Για να το ξεπερασουμε περασα μια εγκυμοσυνη σαν να μην ετρεχε τιποτα. Δεν εδινα καμμια σημασια σε οτι θα επρεπε να κανω σαν εγκυο, ξεκουραση, χαλρωση, να μην σηκωνω βαρη κλπ. Τοτε ο μικρος αλλαξε και ενιωσε οτι αφου εγω δεν προστατευα τον εαυτο μου επρεπε να με προστατεψει αυτος. Αρχισε να μου αρπαζει πραγματα απο τα χερια γιατι ηταν βαρια, να μου απλωνει τα ρουχα για μην σηκωσω την λεκανη, μεχρι που γεννησα και ερχοταν καθε μερα στο μαιευτηριο και λατρεψε τον μπεμπη απο την πρωτη στιγμη. Οταν γυρισα στο σπιτι με το μωρο, οταν εκλαιγε και εγω μαγειρευα πχ για την οικογενεια, τους ελεγα αφηστετον να κλαψει και λιγο μην γινει κακομαθημενος. Οποτε τα μεγαλα παιδια ενιωσαν και παλι οτι επρεπε αυτα να τον προστατεψουν. Τωρα ο μπεμπης δεν ακουμπαει στο πατωμα απο τις πολλες αγκαλιες.
Καθε φορα που τυλιγει τα χερακια γυρω απο τον λαιμο των μεγαλων παιδιων, νιωθω οτι ειμαι εγω που τα αγκαλιαζω και νιωθω οτι παιρνουν λιγη απο την αγαπη που τους λειπει.

Δοδις
04-02-2009, 11:10
ειλικρινά με συγκίνησαν πολύ αυτά που είπες....
είναι πολύ τυχερά και τα παιδια αλλά και ο σύζηγος σου....
και νομίζω πως πρέπει να σταθείς δίπλα τους εσύ...δεν μουφαίνεται πως έχουν και κανέναν άλλο δηλαδή για να πιαστούν...
μπορείς να τους δώσεις τρυφερότητα,προστασία....
αν τα μαλώσεις ή επέμβεις με λίγο πιο αυστηρό τρόπο όπως θα έκανες στο παιδί σου, δεν ξέρω αν θα το δεχτούν...
απο την στάση που έχεις κρατήσει ίσως και να ακούσουν πιο πολύ τα λόγια τα δικά σου παρα οποιουδήποτε άλλου...απλά θέλει λίγο προσοχή...
είναι μεγάλα παιδιά και μπορούν να καταλάβουν....

λίτσα
04-02-2009, 11:16
σκέφτεστε να κάνετε δικό σας παιδί; γιατί κατά την γνώμη μου τα όποια προβλήματα τότε θα αρχίσουν να φαίνονται.

Δοδις
04-02-2009, 11:18
λιτσάκι έχουν έναν μπέμπη...!!!

λίτσα
04-02-2009, 11:26
συγνώμη δεν το κατάλαβα.υπάρχει παρόμοιο περιστατικό στο συγγενικό μου περιβάλλον και τα προβλήματα άρχισαν όταν γεννήθηκε και το άλλο παιδί.βέβαια η κυρία που είναι στην θέση που είσαι και εσύ τώρα μπορώ να πω πως παραμέλησε (εντός εισαγωγικών) το δικό της παιδί για να προσφέρει πολλά περισσότερα στα παιδιά του συντρόφου της και αυτά αργά μεν αλλά το κατάλαβαν και τώρα δεν την αλλάζουν με τίποτα.φυσικά αυτό χρειάστηκε πολύ υπομονή και επιμονή και αγάπη και φροντίδα και ώρες ατέλειωτων συζητήσεων πρώτα με τον σύντροφό της και μετά με τα παιδιά του.στην προκειμένη περίπτωση η μητέρα έχει χαθεί.από την στιγμή που έχεις την πρόθεση τότε τα αποτελέσματα θα είναι σίγουρα θετικά.να είσαι καλά τώρα και για πάντα.

boubourina
04-02-2009, 11:46
εχει δικιο η Λιτσα. Αναποφευκτα παραμελεις το μωρο με την ελπιδα οτι δεν καταλαβαινει. Αλλα ο μικρος δεν θα περασει την βρεφικη ηλικια οπως τα μεγαλα γιατι δεν εχω τοσο χρονο να του αφιερωσω αφου πρεπει να φροντισω και τα αλλα μελη της οικογενειας, δεν μπορω να παιζω και να ξεφωνιζω μαζι του γιατι η μικρη δινει πανελλαδικες φετος και χρειαζεται ησυχια για να συγκεντρωθει, δεν ξοδευω για τον μπεμπη, ουτε δωρο χριστουγεννων ουτε δωρο γενεθλιων του πηραμε γιατι τα χρηματα προτιμουμε να τα ξοδευουμε για τα μεγαλα παιδια. Ακομα και στα βαφτισια του που του εφεραν δωρα απο τα Benetton για παραδειγμα τα πηγα πισω και ψωνισα για τα μεγαλα και τους ειπα οτι αυτα ειναι δωρο απο τον μπεμπη. Ακομα και ασημωματα οταν δινουν στο μπεμπη χρηματα τα δινω στα μεγαλα. Αυτα βεβαια αντιδρουσαν στην αρχη οτι αυτα ειναι λεφτα του μπεμπη αλλα τους ειπα:\"Παρτε τωρα τα λεφτα που ο μπεμπης δεν εχει αναγκη και σε 10 χρονια που θα εχετε πια δουλεια, θα σας ξεπαραδιαζει εκεινος\" και ειμαι σιγουρη οτι ετσι που τον κακομαθαινουν θα τον χαρτζηλικωνουν τα μαλλα!!!!

λίτσα
04-02-2009, 11:51
ένα μεγάλο μπράβο είναι το λιγότερο που μπορώ να σου πω επίσης σε ευχαριστώ για τα μαθήματα ανθρωπιάς που μου δίνεις.να είσαι σίγουρη πως αυτή η συμπεριφορά σου κάποτε θα γυρίσει και σε εσένα και τότε θα είσαι εσύ αυτή που θα φροντίζουν και θα αγαπούν όλοι οι υπόλοιποι γιατί πραγματικά το αξίζεις.νιώθω πολύ καλύτερα τώρα που ξέρω πως υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι ανάμεσά μας.συνέχισε έτσι και δεν θα βγεις χαμένη κάποτε η ζωή θα σου το ανταποδώσει και εύχομαι πολύ σύντομα.να είσαι καλά τώρα και για πάντα και πάλι μπράβο και ευχαριστώ.

Δοδις
04-02-2009, 11:56
μπιμπι (με βολεύει καλύτερα, αν δεν σε πειράζει...!!) πιστεύω πως όλα αυτά που κάνεις είναι τόσο όμορφα και γλυκά, τα παιδιά είναι σίγουρα πολύ καλύτερα μαζί σας...δεν νομίζω πως μπορείς να κάνεις και τίποτε άλλο....είσαι δίπλα τους όσο περισσότερο μπορείς και προσπαθείς να μην τα κάνεις να αισθάνονται εκτός...τα προσέχεις σαν να είναι πραγματικά δικά σου, αυτό θα έπρεπε να κάνει τον σύζηγο σου να νοιώθει απίστευτα τυχερός που βρήκε τέτοια γυναίκα...!!
όσο για τους βαθμούς στο σχολείο μιας και το ανέφερες, μπορείς να ρωτήσεις... \"θα ήθελα να έρθω στο σχολείο να πάρω εγώ τους βαθμούς σου, θέλεις?\" αν και αυτό είναι ένα απο τα πολλά...είναι όμως στην ηλικία που μπορείς να συζητήσεις τα πάντα μαζί τους...
τι άλλο να κάνεις χρυσή μου γυναίκα....και πόσα κομμάτια να γίνεις πια? κάνεις πολλά και σίγουρα τα παιδιά το καταλαβαίνουν...

boubourina
04-02-2009, 12:39
αυτό θα έπρεπε να κάνει τον σύζηγο σου να νοιώθει απίστευτα τυχερός που βρήκε τέτοια γυναίκα...!!
ΝΑΙ ΚΑΛΑ!!..... ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΥ ΛΕΩ ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ : ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΜΟΥ ΘΑ ΣΕ ΧΩΡΙΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ.

όσο για τους βαθμούς στο σχολείο μιας και το ανέφερες, μπορείς να ρωτήσεις... \"θα ήθελα να έρθω στο σχολείο να πάρω εγώ τους βαθμούς σου, θέλεις?\"
ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΠΡΟΠΕΡΣΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΒΑΛΑΝ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΗΔΕΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ. ΟΤΑΝ ΤΗ ΡΩΤΗΣΑ ΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΕΓΩ ΕΜΦΑΝΙΖΟΜΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ. ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ ΒΑΘΜΟΥΣ. ΤΗΣ ΕΧΩ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΙΤΑΛΙΑ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ. (ΕΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΜΜΙΑ ΑΔΕΙΑ!!!! ΚΑΛΗ Η ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ 2008!!!) ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΒΟΗΘΑΝΕ.

boubourina
04-02-2009, 12:42
ρε συ μπιμπι, by the way. Ποσο χρονων εισαι τωρα; Ποσο σε επηρρεασε η ολη κατασταση του διαζυγιου στην μετεπειτα ζωη σου;
Πως τελικα τα εβγαλες περα με την ανταγωνιστικη νεα συζυγο; Η μαμα σου ηταν μακρια;

Δοδις
04-02-2009, 12:52
χαχαχαχα...γέλασα πολύ!!! το μπιμπι είναι για σένα...χαχαχαχα...εγώ να σε φωνάζω μπιμπι γιατί σιδηρόδρομος το nick σου....!!!!:D:D:D:D:D
είμαι 25, με επηρέασε όσο άφηνα να με επηρεάζει, κάποια στιγμή μεγαλώνοντας συνειδητοποίησα ότι απλά έτσι είναι η ζωή υπάρχουν και μαλ..
απλά την έγραφα στα αρχ μου, δεν της έδινα σημασία, δεν ασχολιόμουν κάν, σαν να μην υπάρχει, απλά για να μην στεναχωρήσω τον μπαμπά μου, την έπαιρνα στην γιορτή της τηλέφωνο για χρόνια πολλά, πήγαινα πάντα με γεμάτα χέρια στα παιδιά κάθε φορά που πήγαινα,και αυτό έχε υπόψη σου ακόμα και όταν ήμουν σχολείο και δεν έβγαζα λεφτά και τα πλήρωνε η μαμά μου,ήταν κοντά μου πάντα....άγρυπνος φρουρός, εκείνη μάζευε όλες τις μαλ...του πατέρα μου όλα αυτά τα χρόνια και μου έλεγε πάντα τα καλύτερα, μέχρι που κάποια στιγμή μεγάλωσα και ξεστραβώθηκα!!!
υπάρχει ένα τραγούδι...πως να κρυφτείς απ\' τα παιδιά, έτσι κι αλλίως τα ξέρουν όλα...ε, trust me, ισχύει...

boubourina
04-02-2009, 13:12
Εχεις δικιο σε ολα. Ειδες τελικα πως το οτι ησουν με την μαμα σου ηταν καθοριστικο για την ζωη σου. Η μανα επουλωνει τα παντα και γινεται παπλωμα για να καλυψει τα λαθη των αλλων. Χαιρομαι για σενα ............μπιμπι!!!!!!!:

διαβασε τι μου εστειλαν μολις στο mail:

20 τρόποι για να διατηρήσετε την τρέλα σας σε υγιή επίπεδα...

A Την ώρα του μεσημεριανού γεύματος, καθίστε σε ένα σταματημένο αυτοκίνητο με γυαλιά ηλίου και στοχεύετε διερχόμενα αυτοκίνητα με ένα στεγνωτήρα μαλλιών. Παρακολουθήστε εάν ελαττώνουν ταχύτητα.

A Κάθε φορά ποu κάποιος σας ζητάει κάτι, ρωτήστε τον άμα θέλει και τηγανητές πατάτες με αυτό.

A Tοποθετήστε το καλάθι τον αχρήστων πάνω στο γραφείο σας και βάλτε ετικέτα που να λέει εισερχόμενα.

A Βάλτε καφέ χωρίς καφεΐνη στην καφετιέρα για 3 εβδομάδες. Όταν όλοι
ξεπεράσουν την εξάρτησή τοuς στην καφεΐνη, αλλάξτε τον με espresso .

A Τελειώνετε όλες σας τις προτάσεις με την φράση \'... Σύμφωνα με την
προφητεία\'

A Αντί να περπατάτε, προτιμάτε να πηδάτε, όσο πιο συχνά μπορείτε

A Ρωτάτε όλους, τι φύλο είναι... ¶μα σας απαντήσουν γελάστε υστερικά.

A Τραγοuδάτε μαζί με τους καλλιτέχνες στην όπερα.

A Βάλτε κουνουπιέρα γύρω από το γραφείο σας και παίζετε τροπικούς ήχους όλη μέρα

A Πείτε στο uς συναδέλφους σας να σας φωνάζουν με το όνομα που σας φωνάζουν στην πάλη, \'σκληρός βράχος\'

A Όταν το μηχάνημα ΑΤΜ βγάλει τα λεφτά, φωνάξτε δυνατά, κέρδισα! κέρδισα!

A Όταν φεύγετε από τον ζωολογικό κήπο, αρχίστε να τρέχετε και να φωνάζετε υστερικά, \'Τρέξτε να σωθείτε! Είναι όλα ελεύθερα!

A Κατά την διάρκεια του δείπνου πείτε στα παιδιά σας ότι επειδή η οικονομία
έχει τα χάλια της, πρέπει να δώσετε ένα από τα παιδιά σας

A Στείλτε αυτό το μήνυμα σε κάποιον για να τον κάνετε να χαμογελάσει. Αυτό ονομάζεται θεραπεία...

ΠΑΛΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ!!

Δοδις
04-02-2009, 13:24
τι θες να πεις...????????όλα αυτά τα κάνω. Δεν είναι φυσιολογικά??????????????:D:D:D:D:D:D

δυστυχώς έτσι είναι απλά στην δική σου περίπτωση, μπορείς να τα βοηθήσεις εσύ κι ας μην είσαι η μαμά τους...μπορείς να τους σταθείς...το θέλουν και αυτά.φαίνεται. έγραψε η μικρήη εσένα στο σχολείο, υπολογίζει σε σένα, ο τρόπος που φέρονται στον μπέμπη...όλα αυτά είναι σημάδια...

Nora
04-02-2009, 13:31
Boubourina πραγματικά σε θαυμάζω!

Για την ανοχή σου, την συντροφικότητα σου, την μεγαλειώδη θέληση σου και πάνω από όλα μέσα στον χαμό εσύ γελάς!;)

Δεν χρειάζονται κάτι άλλο τα παιδιά, θεωρώ ότι δεδομένης της κατάστασης που περιέγραψες, είναι και πολύ καλύτερα μαζί σου.

Δοδις
04-02-2009, 13:47
αυτό ξαναπες το...πραγματικά μπιμπι μου σου αξίζει ένα τεράστιο μπράβο...
εγω που έχω ζήσει την ηλιθιότητα, την κατινιά, την κακία, την μαλ...και ανεγκεφαλιά σε όλο της το μεγαλείο...φτάσαμε δε στο σημείο να του χρεώσει ένα κάρο κάρτες και ακάλυπτες επιταγες, φυλακή κόντεψε να τον κλείσει για να μην μπορεί να δίνει λεφτά σε μενα, να μην με βλέπει...καλά όχι ότι έδινε, απλά για να το σιγουρέψει!!!!
μακάρι να ήταν η γυναίκα του σαν κι εσένα...όμορφος άνθρωπος με ευαισθησίες και καλοσύνη...και γι\' αυτόν θα ήταν καλύτερα, θα ζούσε όμορφα, ήρεμα, θα ήταν ευτυχισμένος....αυτό είναι που έχει σημασία...γι\' αυτό πιστεύω πως μπορεί τα παιδιά να μην έχουν την συμπαράσταση, την φροντίδα, το νοιάξιμο, να μην νοιώθουν την αγάπη της αλλά ο θεός τους έστειλε εσένα... να\' σαι πάντα καλά...

boubourina
04-02-2009, 14:04
ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ. ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΕ ΣΕ ΜΠΙΜΠΙ Η DODI ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΝ ΣΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ. ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΙΝΑ!!!
ΞΕΡΕΤΕ...... Ο ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΙΝΟΣ, Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΙΝΑ, ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΙΝΑΚΙΑ......... ( ΑΝ ΣΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΒΟΥΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΒΟΥΡΑΚΙΑ ΕΙΣΤΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟΙ).

ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΧΩΡΙΣ ΧΙΟΥΜΟΡ Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ (ΜΗΠΩΣ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΜΕ ε; )

ΤΡΙΤΟΝ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΔΕΙΑ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 6ΩΡΟ ΠΛΗΡΕΣ 8ΩΡΟ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΓΙ\'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΟ FORUM.
ΑΔΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ, INTERNET ΕΧΩ
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΣΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΣΑΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ.
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ.

ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ Η ΜΙΚΡΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ: ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΙΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ; ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΑΝΤΑΩ.........\" ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ..........\"

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ. ΜΕΣ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΧΑΡΑ ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ... ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ.... \"ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ\" ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ.

DODI ΘΕΣ ΝΑ ΣΕ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ; ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΕΝΑΝ ΚΑΘΟΔΗΓΗΤΗ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΦΑΙΝΕΤΕ ΠΟΙΟΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΜΑΘΕ.

ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ BIG SISTER ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ... ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΗ ( ΚΑΙ ΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΗ.....)

Δοδις
04-02-2009, 14:10
ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ. ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΕ ΣΕ ΜΠΙΜΠΙ Η DODI ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΝ ΣΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ. ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΙΝΑ!!!
ΞΕΡΕΤΕ...... Ο ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΙΝΟΣ, Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΙΝΑ, ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΙΝΑΚΙΑ......... ( ΑΝ ΣΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΒΟΥΡΙΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΒΟΥΡΑΚΙΑ ΕΙΣΤΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟΙ).

ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΧΩΡΙΣ ΧΙΟΥΜΟΡ Η ΖΩΗ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ (ΜΗΠΩΣ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΜΕ ε; )

ΤΡΙΤΟΝ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΔΕΙΑ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 6ΩΡΟ ΠΛΗΡΕΣ 8ΩΡΟ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΓΙ\'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΟ FORUM.
ΑΔΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ, INTERNET ΕΧΩ
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΣΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΣΑΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ.
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ.

ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ Η ΜΙΚΡΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ: ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΙΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ; ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΑΝΤΑΩ.........\" ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ..........\"

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ. ΜΕΣ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΧΑΡΑ ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ... ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ.... \"ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ\" ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ.

DODI ΘΕΣ ΝΑ ΣΕ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ; ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΕΝΑΝ ΚΑΘΟΔΗΓΗΤΗ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΦΑΙΝΕΤΕ ΠΟΙΟΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΜΑΘΕ.

ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ BIG SISTER ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ... ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΗ ( ΚΑΙ ΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΗ.....)

μπιμπι μου εσύ \"δεν υπάρχεις\" απο τον τρόπο σου και απο τις απόψεις σου, την σταση σου βλέπω έναν μοναδικό άνθρωπο...!!! καλά και το χιούμορ σου δεν παίζεται!!!:D:D:D:D
με μεγάλη μου χαρά!!!;)
πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται big sister?

boubourina
04-02-2009, 14:18
THIRTY SEVEN (ΑΜΑ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΟΛΟΓΡΑΦΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ) ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΥΨΟΣ 1,67 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 71 ΚΙΛΑ. ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΝΑ ΜΕ ΦΩΝΑΞΟΥΝ, ΠΑΙΖΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΑΡΕΩΝ ΒΑΡΩΝ. ΠΗΡΑ 21 ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 8 ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ. ( ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ Η ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ!!!!)

Nora
04-02-2009, 14:20
Mpimpi με βάζεις και μένα στο σόι?
Είτε σαν αδερφή είτε σαν παιδί?Δεν με χαλάει τίποτα από τα 2:D

Δοδις
04-02-2009, 14:28
α!ο.κ....μπορείς να το γράφεις και \"θερτι σεβεν\"...!!!
xaxa....καλά και συ ρε παιδάκι μου εκεί βρήκες να της κάνεις συμπαράσταση, στα κιλά!!!!?????
21? ωχ..! εγώ πάντως έχω πει πως όταν με το καλό μείνω έγκυος πρώτα θα στίβει η κοιλιά στην γωνία και μετά εγώ....!!
:D:D:D
τελικά υπάρχουν ακόμα όμορφοι άνθρωποι....μπράβο big sister...έχει υπόψη σου πως την καλοσύνη σου και γενικά τον τρόπο σκέψης σου τα μεταδίδεις στα παιδιά και αυτό γυρνάει πάλι πίσω στην πηγή...και απ\' όσο καταλαβαίνω το αξίζεις...;)

Δοδις
04-02-2009, 14:36
big sister μου σε βλέπω όχι απλά πολύτεκνη, λόχο ολόκληρο θα κάνεις!!! ;)

boubourina
04-02-2009, 14:37
Νομιζω πως για υιοθεσια ζητουν ποινικο μητρωο και εγω εκει τα εχω κανει μπαρουτι....... Πτωχευσα πριν 8 χρονια την οικογενειακη εταιρεια και εφαγα 72 μηνες φυλακη (εξαγορασιμους φυσικα) οποτε απο μητρωο πατος!!!! Τοτε να βλεπατε \"χιουμορ\"........ και εκει ειχα προβλημα με το γελιο.
Ο δικηγορος μου εριχνε συνεχεια αγκωνιες να μην χαμογελαω στους αντιδικους και οταν με ρωτουν πως τα παω να μην απανταω \" μια χαρα δοξα τω Θεο\".
Δυστυχως ειμαι λιγο ( μα λι........γο ) optimistria εκ φυσεως και σκεφτομουν πως τι και αν χασαμε τη σπιτακι μας (570τμ) τι και αν χασαμε την επιχειρηση, τι και αν ζουμε στο νοικι μονο με τον μισθο μου πλεον, και 135.000δρχ συνταξη του μπαμπα τοτε, αφου εχουμε την υγεια μας να μην λεμε Δοξα τω Θεο;
Αλλωστε αλλοι που δεν τα ειχαν ποτέ τι πρεπει να κανουν να αυτοκτονησουν;
Εγω τουλαχιστον περασα και καποια καλα χρονια.
ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ Ή ΦΥΓΑΤΕ;
ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!

Nora
04-02-2009, 14:44
Boubour, Mpimpi,bourboulithra, whatever μου έφτιαξες την μέρα ειλικρινά!:D:D

Δοδις
04-02-2009, 14:44
καλά γελάω σαν την ηλίθια και όχι τίποτε άλλο είμαι στο γραφείο και θα νομίζουν ότι το έχασα και το λίγο μυαλό που μου είχε μείνει....!!!
φυσικά και σε παρακολουθούμε!!!

λίτσα
04-02-2009, 14:49
να σε έχει ο Θεός καλά πάντα μου έχεις φτιάξει την μέρα μου αφού η κόρη μου με ρωτάει γιατί γελάω και άντε να εξηγήσεις σε ένα 4χρονο κοριτσάκι.νονά έχετε;αν θέλετε παίζω τον ρόλο την πνευματικής μητέρας.

Δοδις
04-02-2009, 14:52
ωραία...αδερφη βρηκες( εμένα), νονά βρήκες(λίτσα) η νόρα(μπορεί να κάνει και την αδερφή και το παιδί)...πες μου τι άλλο θέλεις !!!!!!!
άδεια για ταξί βγάζεις!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

boubourina
04-02-2009, 14:54
α ρε λιτσα τωρα εθιξες αλλη πονεμενη ιστορια!!!!
Λοιπον
ΘΕΜΑ: ΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΠΟΤΕ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ!!!

περιμεντε λιγο εχει ερθει το αφεντικο απο πανω μου (με την ευρεια εννοια απο πανω μου!!!) και θελει να γραψω κατι.

ΕΡΧΟΜΑΙ.....!!!!!!!!!!!!!!

Δοδις
04-02-2009, 14:56
περιμένουμε.....!!!

Nora
04-02-2009, 15:07
Εγώ κάνω όλους τους ρόλους καλέ!

Μέχρι να έρθεις, σιγοτραγουδώ \'\"πεθαίνω για σένα και ας είσαι απάτη, δεν \'πα να είσαι ψέμα, εγώ σε λέω αγάπη\":P:P

λίτσα
04-02-2009, 15:21
η αναμονή μου έκανε καλό.άπλωσα τα ρούχα από το πλυντήριο.τι συμβαίνει με τους κουμπάρους;έχω 2 τον έναν τον βλέπω στις γιορτές και τον άλλον κάθε μέρα.ή του ύψους ή του βάθους δηλαδή.περιμένω με ανυπομονησία. και κάτι άλλο είμαι πολύ χαρούμενη που βρήκα ανθρώπους να συνομιλώ έστω και με αυτόν τον τρόπο είμαι κλεισμένη σε τέσσερις τοίχουν και το χρειαζόμουν.

boubourina
04-02-2009, 15:37
λοιπον, οι κουμπαροι μας ηταν εκλεκτη επιλογη του 4ου παιδιου της οικογενειας (συζυγος). παντρευτηκαμε πριν 2,5 χρονια. (και αυτο θα σας το σχολιασω αλλα αλλη μερα )

2 βδομαδες πριν το γαμο και ενω ημουν με τη μανα μου σε προβα νυφικου με παιρνει η κουμπαρα και μου λεει. Ελα γρηγορα Αθηνα στο σπιτι γιατι ο Χ. τα εχει κανει ολα εδω γυαλια καρφια. Τσακωθηκαμε αγρια.
Δεν περναει λεπτο και με παιρνει ο κουμπαρος και μου ανακοινωνει οτι ερχεται να κατασκηνωσει σπιτι μας.
Αποτελεσμα;
Πρεπει να εχω τουλαχιστον 200 φωτο απο το γαμο και ουτε σε μια δεν πετυχαμε ενα χαμογελο ουτε για δειγμα.
Περασε η φουρια , τα ξαναβρηκαν, γενναω, ειναι να βαφτισει αλλος το παιδι και αυτοι επιμενουν οτι αν δεν το βαφτισουν δεν θα μας ξαναμιλησουν.
Το καλοκαιρι με παιρνει η υποψηφια νονα του μπεμπη και μου λεει να βρω αλλους κουμπαρους γιατι ο μπαμπας της δεν ειναι καλα και ισως συμβει κανενα απροοπτο και μας κρεμμασει παραμονες απ\'τα βαφτισια.
καταληγουμε λοιπον και παλι στους κουμπαρους του γαμου.
Ανημερα αυτη τη φορα χωριζουν!!!
Παλι 200 φωτο χωρις χαμογελο, τι χωρις χαμογελο που μαζευαμε τα μουτρα απο το πατωμα.
καταληξη: Εχω μια φωτογραφια απο τα βαφτισια πανω στο τζακι με γονεις ,μπεμπη, και κουμπαρους.
Καθε φορα που ερχεται σπιτι ενας απο τους δυο εχουμε αποκαθηλωση τησ φωτογραφιας και επαναστηλωση μετα την επισκεψη.
Αυτος μετα απο 25 χρονια γαμου πιστευει ακραδαντα οτι του ειχε κανει μαγια και τον εδεσε ακομα και στα αποκρυφα για να μην μπορει να μαμησει και τωρα μας περιγραφει με λεπτομερειες καθε του σεξ. επιτυχια και τρεχει σε παπαδες μεντιουμ, μαγισσες καφετζουδες, εκεινη με κρισεις πανικου νοσηλευεται.

Αυτοι ειναι οι πνευματικοι γονεις του αμοιρου του παιδιου μου!!!
Ειπατε τιποτα;

Ναι ΛΙΤΣΑ, αν το θες εμεις τον ξαναβαφτιζουμε τον μπεμπη, πες μου που και ποτε.

boubourina
04-02-2009, 15:42
διαβαστε mail που μου ηρθε μολις:

Γενιά των 1000 ευρώ (η λύση)
J

\'Σας παρουσιάζω αναλυτικά τους 10 λόγους που άλλαξαν τη ζωή μου τον τελευταίο χρόνο με αποτέλεσμα να έχω χεστεί στο χρήμα λόγω της πολύ καλής οικονομικής πολιτικής της Ν.Δ. που με ανάγκασε να εξοικονομήσω χρήματα. Το έκανε για μένα,για εσάς, για όλους.

Οι 10 λόγοι:

1. Έκοψα το τσιγάρο (έκανα 2 πακέτα την ημέρα..)
2. Έκοψα το φαγητό απ\' έξω (Goody\'s σε πακέτο κάθε μέρα)
3. Έκοψα το αυτοκίνητο (χρησιμοποίησα τις γαμάτες μεταφορές με ΜΕΤΡΟ, ΗΣΑΠ)
4. Πούλησα το αυτοκίνητο (εξοικονόμησα 4.000 ευρώ από την πώληση)
5. Έκοψα τις εξόδους (ήθελα 50 ευρώ κάθε Παρασκευή για clubing)
6. Έκοψα τη σύνδεση του κινητού (έχω κάρτα και κάνω αναπάντητες)
7. Έκοψα τις άμεσες επαφές με φίλους (και το chat καλό είναι.)
8. Σταμάτησα να αγοράζω ρούχα
9. Σταμάτησα να κάνω και δώρα (εννοείται)
10. Με χώρισε η γκόμενα μου (λογικό)

Η \'σούμα\':

1. Τσιγάρο: 6 ευρώ Χ 365 μέρες = 2.190 ευρώ
2. Goody\'s: 5 ευρώ Χ 365 μέρες= 1.825 ευρώ
3. Βενζίνη: 50 ευρώ Χ 52 εβδομάδες= 2.600 ευρώ
4. Πώληση αυτοκινήτου: 4.000 ευρώ
5. Clubing: 50 ευρώ Χ 52 εβδομάδες= 2.600 ευρώ
6. Σύνδεση κινητού: 40 ευρώ Χ 12 μήνες= 480 ευρώ
7. Φίλοι: 52 καφέδες Χ 4 ευρώ= 208 ευρώ
8. Ρούχα: 500 ευρώ
9. Δώρα: 500 ευρώ
10. Γκόμενα - Χωρισμός: Αξία ανεκτίμητη

Αποτέλεσμα...:

Δεκατέσσερις χιλιάδες εννιακόσια τρία ευρώ!!!!

Για να μην αναφέρω και... ότι γλίτωσα από:

1. Καρκίνο πνευμόνων
2. Διαιτολόγο
3. Τροχαία
4. Εφορία
5. Αλκοτέστ
6. Φλυαρία
7. Παρεξηγήσεις
8. Κινέζικες απομιμήσεις
9. Υποχρεώσεις
10. Προφυλακτικά και ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη\'

boubourina
04-02-2009, 15:43
Oι 15 καλύτερες ατάκες του Αρκά

1. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΑΔΙΕΞΟΔΟ, ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ.
2. ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΧΝΗ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΑΝΑΠΑΥΣΗΣ.
3. H ΠΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΤΕΝΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΑΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΠΙΑ ΦΑΛΑΚΡΟΣ!
4. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ 4 ΛΥΚΟΙ ΚΑΙ 1 ΠΡΟΒΑΤΟ ΝΑ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ...
5. ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ.
6. ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΗΧΑ ΕΙΝΑΙ Η ΦΑΣΟΛΑΔΑ. ΜΕΤΑ ΘΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΒΗΞΕΙΣ
7. Η ΤΕΧΝΗΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ.
8. Η ΖΩΗ ΧΩΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΦΑΣΕΙΣ: ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ, ΠΕΡΙΣΥΛΛΟΓΗ, ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ. ΞΕΚΙΝΑΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΚΑΝΑΛΙΑ.
9. ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ. ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.
10. ΜΕΓΑΛΟΦΥΪΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΓΥΜΝΙΣΤΩΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΦΑΤΣΕΣ.
11. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΗΛΙΘΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑΞΙΚΗ.
ΕΤΣΙ ΕΝΑΣ ΗΛΙΘΙΟΣ ΠΛΟΥΣΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΠΛΟΥΣΙΟΣ
ΕΝΩ ΕΝΑΣ ΗΛΙΘΙΟΣ ΦΤΩΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΗΛΙΘΙΟΣ.
12. Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ.
13. ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ.
14. Η ΦΙΛΟΔΟΞΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΤΥΧΙΑΣ..
15. ΚΑΝΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ:
ΠΛΥΘΕΙΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ... H MIA ΦΙΛΗ. (ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ)!!

boubourina
04-02-2009, 15:44
κοριτσια σχολαω για σημερα!!!

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΝΟΤΗΤΑ

ΦΙΛΙΑ
ΜΠΙΜΠΙ!!!!!!

λίτσα
04-02-2009, 15:46
μακάρι να γινόταν θα ήμουν μέσα με χίλια ανθρώπους σαν εσένα δεν συναντάς εύκολα στην ζωή σου και σε ευχαριστώ για μια ακόμα φορά που με κάνεις και νιώθω καλά.όσο για τους κουμπάρους τι να σου πω ελπίζω να επιδράσουν θετικά στο παιδί σαν πνευματικοί γονείς.όσο για τις φωτογραφίες σε κοντράρω.άλλος ήταν ο κουμπάρος άλλος έκατσε στο τραπέζι μαζί μας και άλλος βγήκε στις φωτογραφίες χώρια που μάζευα και εγώ μούτρα από το πάτωμα αλλά αυτή τη φορά από πεθερικά.τι να κάνεις όλα μέσα στη ζωή είναι.
δεν χαίρεσαι που έχεις και σεξουαλική διαπαιδαγώγηση δωρεάν;

Δοδις
04-02-2009, 15:46
χαχαχαχαχααχαχαχχαχαχαχχχ α
δεν γίνονται αυτά ρε συ sister!!! να του πεις ότι για να λυθούν τα μάγια πρέπει να βγεί με πανσέληνο στο δρόμο με καλσόν κίτρινο, σορτάκι φούξια γυναικείο, μια κάλτσα πράσινη και μια μπλέ, με αθλητικά παπούτσια και να φωνάζει έχω ανεμοβλογιάααααααααα!!!!!!!!!! !!!!
Έλεος δηλαδή...κουμπάροι λαχείο!!!

boubourina
04-02-2009, 15:49
ΤΟ ΕΧΩ ΠΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ

ΟΙ ΤΡΕΛΟΙ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ
ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ!!!!!!!

Δοδις
04-02-2009, 15:52
μπορείς να την εκμεταλλευτείς...γράψε βιβλίο\" Πως αντιμετωπίζεται ο τρελομαγνήτης\"!!!!
καλή ξεκούραση μπιμπι...

Nora
04-02-2009, 15:57
Καλέ Μπιμπί δεν λέγανε και την ηθοποιό στο \"Μια Ζωή την έχουμε\" με τον Δημήτρη Χόρν?:D:D:D

Δοδις
04-02-2009, 16:07
δεν το ενθυμούμαι το όνομα.....λες?
μπιμπί αν έχει δίκιο ή νόρα έχεις γίνει ταινία!!!

Nora
04-02-2009, 16:11
Kαμμία σχέση βέβαια εκείνη η Μπιμπί με τούτη εδώ...

Εκείνη ήταν παρτάκιας και εγωίστρια καλέ!Α και φιλοχρήματη!Και αγαπούσε ιδιαίτερα την τριπλή σειρά μαργαριταριών:D

Δοδις
04-02-2009, 16:24
τριπλή σειρά μαργαριταριών? μόνο τριπλη? εξακριβωμένο? ocd θα είχε κι αυτή σαν κι εμένα!

boubourina
05-02-2009, 09:01
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!
ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΛΑΦΑΚΙ!!!!!

Είναι ένας που έχει γουρούνια αλλά δεν γκαστρώνονται με τίποτα. Αποφασίζει λοιπόν να πάει σε έναν κτηνίατρο να δει τι να κάνει.
Μπαίνει στο ιατρείο:
- Γιατρέ έχω πρόβλημα με τα γουρούνια.
- Τι πρόβλημα;
- Δε γκαστρώνονται!
- Ε και πως κάνεις έτσι; Πήδα τα εσύ!
- Εγώ;!
- Ναι εσύ!
- Και πως θα καταλάβω αν πέτυχε;
- Αν πετύχει τα γουρούνια θα γυρίσουν ανάσκελα και θα κυλιούνται στις λάσπες..
Πάει λοιπόν ο τύπος, παίρνει τα γουρούνια, τα βάζει στο φορτηγάκι, πάει στο βουνό να μην τον δει κανείς και τα πηδάει. Το βράδυ κατάκοπος γυρνάει σπίτι και κοιμάται. Την άλλη μέρα το πρωί λέει της γυναίκας του:
- Γυναίκα για κοίτα από το παράθυρο, κάνουν τίποτα παράξενο τα γουρούνια;
Κοιτάει αυτή:
- Τίποτα άνδρα μου.
- Γαμώτο! Με δουλεύει ο γιατρός.
Ξαναπάει λοιπόν στο γιατρό, του βάζει φασαρία και του λέει ο γιατρός:
- Πήδα τα 2 φορές!
Τα παίρνει λοιπόν πάλι αυτός, τα βάζει στο φορτηγό, πάει στο βουνό να μην τον δει κανείς και τα πηδάει από 2 φορές.
Το βράδυ κατάκοπος γυρνάει σπίτι και κοιμάται. Την άλλη μέρα το πρωί λέει της γυναίκας του:
Κοιτάει αυτή:
- Τίποτα άνδρα μου.
- Γαμώ το κέρατό μου! Να πάει να γαμηθεί ο κομπογιαννίτης! Ξέρω εγώ τι να κάνω.
Τα παίρνει λοιπόν, τα βάζει στο φορτηγό, τα πάει στο βουνό και τα πηδάει για μία εβδομάδα συνεχόμενα!
Γυρνάει μετά από μία εβδομάδα πέφτει πτώμα, κοιμάται για 2 μέρες και την τρίτη μέρα το πρωί:
Κοιτάει αυτή:
- Ναι, άντρα μου κάνουν!
- Επιτέλους! Τι κάνουν;
- Έχουν μπει στο φορτηγό και κορνάρουν!

Δοδις
05-02-2009, 09:08
χαχαχαχα.....!καλημέρα sister-μπιμπι.....! απο κέφια δεν πάσχουμε βλέπω!!!!!!!

boubourina
05-02-2009, 09:32
ΚΑΛΗΜΕΡΑ DODI.

ΜΠΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΕΒΕΙ!! ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΙ. ΜΕΤΑ ΤΟΝ 3ο ΚΑΦΕ ΙΣΩΣ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ 15ο ΤΣΙΓΑΡΟ ΦΥΣΙΚΑ.
Να σου πω οτι δεν ειμαι πρωϊνος τυπος.
barwoman επρεπε να γινω για να ερθω στα ισια μου, αν και την εχω κανει και αυτη τη δουλεια και δεν μου βγηκε σε καλο (στα νιατα μου!!!!)
εσυ μικρο μου πονυ πως ετσι πρωϊνη;
να υποθεσω οτι παρα τα 22σου χρονια εισαι εργαζομενο κοριτσι;
Λοιπον ατο το να κανω ταινια την ζωη μου μου το εχει πει και ο ανδρας μου. Τι Φωσκολος και μ..κίες, δεν ξερουν να γραφουν σεναρια. Μαλλον θα ηταν συνδιασμος Λαμψης, Ψιθυροι Καρδιας και Χαρα εξαφανιστηκε!!το αποτελεσμα το βλεπω σε \"SEVEN\"( και τα 7 θανασιμα αμαρτηματα μαζι).
Λοιπον εσυ μωρακι!!! που να θυμασαι ταινιες με Μπιμπι.
εκει ελεγε ο Χορν το περιφημο :1.101.101 και δεκα

Δοδις
05-02-2009, 09:39
25 μην κόβεις sister Μπιμπι...γραφείο είμαι!! εγώ δεν έχω τέτοια....είμαι παντός καιρού και παντός ωραρίου.....!

boubourina
05-02-2009, 09:49
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΜΕΝΗ ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ

Δοδις
05-02-2009, 09:54
ναι, είμαι και αρραβωνιάρα...τρομαρα μου!!!

boubourina
05-02-2009, 09:59
Να Ζησετε!!!!

Καλος ο τυπος;
Ειστε καιρο μαζι;

Δοδις
05-02-2009, 10:02
Σ\'ευχαριστώ!!!
3 χρόνια και κάτι....
χμ...λίγο ελλατωματικός(χιχιχιχιχι) αλλά καλός είναι μωρέ......!!!;);););)
μα είναι δυνατόν να μην ξέρεις τον άντρα της αδερφής σου...τστστστστσ....απαραδεκ η....!!!:D:D:D:D

boubourina
05-02-2009, 10:14
πότε λετε με το καλό; θα ερθω στο γαμο σου ρε χαζο!!
Θα φερω και τους κουμπαρους μου, βγαζουν καλες φωτογραφιες!

λίτσα
05-02-2009, 10:26
καλημέρα και από εμένα πώς είστε σήμερα καλύτερα από χθες ευχομαι και κάθε σας μέρα που έρχεται να είναι καλύτερη από το χθες που περνάει.μπίμπι μου έφτιαξες την μέρα και σήμερα και πρέπει να ομολογήσω πως το είχα ανάγκη έχω την μικρή με πυρετό και είμαι άυπνη δεν πειράζει όμως όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι.και πάλι καλημέρα να είστε καλά τώρα και για πάντα.
dodis με το καλό ο γάμος Α! και τους κουμπάρους πρώτα από κόσκινο και μικροσκόπιο.διαφορετικά έναν πολύ καλό φωτογράφο.

Δοδις
05-02-2009, 10:26
χαχαχαχαχαχα...θα φέρω δικούς μου....τέτοιους έχω κι εγώ!!!
θα δουμε, θα δούμε...έχουμε καιρό...!!!
φυσικά και θα έρθεις, θα σε έχω δίπλα να μου λες ανέκδοτα να διασκεδάζω τον πόνο μου!!!

boubourina
05-02-2009, 10:39
μην σου πω εναν ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ!!! Αν ερθω πρεπει να προσπαθησει πολυ για να με χωρεσει στο πλανο!!!
Αντε καλα θα κανω διαιτα!!

Γεια σου Λιτσααααααααααα!!. Η μικρη εχει ακομα πυρετο; παει σταθμο; απο εκει το κολλησε;

Δοδις
05-02-2009, 10:43
Originally posted by λίτσα
καλημέρα και από εμένα πώς είστε σήμερα καλύτερα από χθες ευχομαι και κάθε σας μέρα που έρχεται να είναι καλύτερη από το χθες που περνάει.μπίμπι μου έφτιαξες την μέρα και σήμερα και πρέπει να ομολογήσω πως το είχα ανάγκη έχω την μικρή με πυρετό και είμαι άυπνη δεν πειράζει όμως όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι.και πάλι καλημέρα να είστε καλά τώρα και για πάντα.
dodis με το καλό ο γάμος Α! και τους κουμπάρους πρώτα από κόσκινο και μικροσκόπιο.διαφορετικά έναν πολύ καλό φωτογράφο.

μερσί, μερσί........!!! περαστικούλια στη μικρούλα σου...
εξονυχιστικό έλεγχο και ψυχολογικά τεστ και ότι θες θα τους περάσω....μην σου πω κι ένα χεράκι λαδομπογιά θα τους περάσω...!!

Δοδις
05-02-2009, 10:45
μην σου πω εναν ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ!!! Αν ερθω πρεπει να προσπαθησει πολυ για να με χωρεσει στο πλανο!!!
Αντε καλα θα κανω διαιτα!!

Γεια σου Λιτσααααααααααα!!. Η μικρη εχει ακομα πυρετο; παει σταθμο; απο εκει το κολλησε;

όλοι οι καλοί χωράνε................στα πλάνα!!!
ελπίζω να μην είναι έγκυος τώρα καμια φίλη σου!!!χιχιχιχχιχιχιιχχιχι!!! !!!!!!!!:D:D:D:D:D

λίτσα
05-02-2009, 10:50
ευτυχώς υποχώρησε.πηγαίνει προνήπιο και ναι από εκεί.ηταν δυο άλλα παιδάκια άρρωστα και ο ιός μετακόμισε στο δικό μου παιδί.ευτυχώς που δεν είναι γκρινιάρικο.
όσο για φωτογράφο μπορώ να συστήσω τον δικό μου.αφού χώρεσε εμένα στις φωτογραφίες όλα τα άλλα θα είναι παιχνιδάκι για αυτόν.και αν στις φωτογραφίες υπάρχουν μουτρωμένοι(που δεν το εύχομαι) κάνε φωτομοντάζ μετά θα αναρωτιούνται:εμείς είμαστε αυτοί; αφού δεν γελούσαμε πως έγινε αυτό;και άσε τους να τραβούν τα μαλλιά τους μετά το αποτέλεσμα θα είναι πως εσύ θα έχεις φωτογραφίες με χαμόγελα.

boubourina
05-02-2009, 10:55
ρε κοριτσια αυτο το
\"μια ωραια πεταλούδαααα......\"

κατι μου θυμιζει, κατι μου θυμιζει................................. .................................................. ...... ........................................ ..............................
.................................................. ................
.................................................. ..............
.................................................. ...............
Α ναι!!!!! ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!!!

Δοδις
05-02-2009, 11:03
χαχαχαχαχα....τι θες να πεις? εξηγήσου!!!!!!!!
:P:P:P

boubourina
05-02-2009, 11:10
Εχεις καμμια συγγενια κατα Κορινθο;
Μηπως εισαι κορη μου τελικα;

Δοδις
05-02-2009, 11:15
απο κου αρχίζει και αυτό αλλά όχι.....Κερκυραία είμαι, με δόξα και τιμή!!!!!!!!!!!!

boubourina
05-02-2009, 11:16
Originally posted by dodis

όλοι οι καλοί χωράνε................στα πλάνα!!!
ελπίζω να μην είναι έγκυος τώρα καμια φίλη σου!!!χιχιχιχχιχιχιιχχιχι!!! !!!!!!!!:D:D:D:D:D

αν θα βγει η φωτογραφια

διαφημηση bodyline
ΠΡΙΝ!!

Nora
05-02-2009, 11:20
Μια κούκλα!

Και πολύ ευτυχισμένη!!;)

Δοδις
05-02-2009, 11:22
φτου φτου, να μην σε ματιάσω...!!!
λάμπεις αδερφούλα λάμπεις...!!!!!!!!!!!!!

boubourina
05-02-2009, 11:33
ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΛΟΣ ΤΟ BODYLINE ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ....

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ!.........................

ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ 5 ΜΗΝΩΝ!!!

Δοδις
05-02-2009, 11:41
τελικά ότι είναι ο καθένας μας, αντικατοπτρίζεται στο πρόσωπο μας....τόσο καθαρό και λαμπερό πρόσωπο....
άσε που έχεις και μάγουλα για τρελό ζουληγμα-τσίμπημα!!!χιχιχιχχιχιιχι... .:P:P

boubourina
05-02-2009, 11:45
ΑΥΤΗ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ!!!!

Δοδις
05-02-2009, 12:01
Ααααααααααααααααααααα!!!!!!!! !!!! ....είναι ένα κουκλί.......!!!
η μαμά ευτυχισμένη αλλά κομμάτια ε??:):):):):)

Nora
05-02-2009, 12:28
Να σας ζήσει το μπεμπέ!

Εύχομαι να είστε πάντα τόσο ευτυχισμένοι!

boubourina
05-02-2009, 12:38
ΝΑ \'ΣΤΑΙ ΚΑΛΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΕΣΒΗΣΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΜΗΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΡΕΖΙΛΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΑΝ ΑΣΧΕΤΟ

boubourina
05-02-2009, 12:39
DODI AN ΘΕΣ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΤΟ ΕΧΩ ΣΠΙΤΙ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΣΤΕΝΕΜΑ........

Δοδις
05-02-2009, 12:44
Μια μέρα, όπως γύριζε ο Τοτός από το σχολείο, βλέπει στον κήπο του, το σκύλο του νεκρό, με τα πόδια ψηλά.
Ρωτάει τον πατέρα του, γιατί τα πόδια ήταν σηκωμένα ψηλά όταν πέθανε κι αυτός του λέει πως έτσι μπορεί να κατέβει πιο εύκολα ο Θεός και να το πάρει στο Παράδεισο.
Μια άλλη φορά λοιπόν, όταν γυρίζει ο πατέρας, του λέει ο Τοτός:
- \"Μπαμπά, σήμερα η μαμά ήταν σχεδόν νεκρή\".
- \"Δηλαδή;;;;; τι εννοείς ???\"
- \"Ε, να, ήταν στο δωμάτιό της και είχε τα πόδια της σηκωμένα προς τα πάνω και φώναζε: \"Χριστέ μου σου έρχομαι...\". Αν δεν ήτανε και οι δύο ναύτες από πάνω της να την κρατήσουν, τώρα θα την είχαμε χάσει...\"

αχ...είδες πως γίνονται ρε συ μπιμπι μου οι παρεξηγήσεις????????!!!!!!!!!!!!!!!

Δοδις
05-02-2009, 12:47
DODI AN ΘΕΣ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΤΟ ΕΧΩ ΣΠΙΤΙ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΣΤΕΝΕΜΑ........

καλά είσαι μέσα στο μυαλό μου???????? αυτό σκεφτόμουν όταν το είδα...τι τέλειο νυφικό!!!!
εεεεε πολύ...! είμαι 47 κιλά!

krino
05-02-2009, 12:48

αχ...είδες πως γίνονται ρε συ μπιμπι μου οι παρεξηγήσεις????????!!!!!!!!!!!!!!!

αυτο ναι που το πας....

:cool:

Δοδις
05-02-2009, 12:50
πουθενά! το αφήνω εκεί που είναι......;)

krino
05-02-2009, 12:52
και αμα παει μονο του??

;)

boubourina
05-02-2009, 12:53
Και πανω που θα ρωταγα αν ξερει καμμια σας τι εστι Κρινο

ειναι απο τον Κρίνο, ή του ρηματος Κρίνω;

παντως γραφει πολυ ωραια!

krino
05-02-2009, 12:58
ωχχχ μας πηρανε χαμπαρι.....

δοδις,
πες αμα ειναι να φευγω...

ΥΓ. Μπου, ευχαριστω για το σχολιο.

Δοδις
05-02-2009, 12:59
όλοι αυτη την απορία έχουν....!
ας πάει μόνο του....!

Δοδις
05-02-2009, 13:00
αααντε, το εισέπραξες πάλι το κοπλιμάν σου!!!!!!!!!! αμα θες να φύγεις φύγε,αμα θες να κάτσεις κάτσε....ώπα!

boubourina
05-02-2009, 13:06
αμα θες να φύγεις φύγε,αμα θες να κάτσεις κάτσε....ώπα!

Μονο που.............
Φευγοντας να παρεις οτι θες..............ωπα!

Δοδις
05-02-2009, 13:10
καλά μιλάμε για αχτύπητο δίδυμο...!!!
εεε, κρίνε?? όχι πες...ή είμαστε ή δεν είμαστε...!:P

boubourina
05-02-2009, 13:23
τραλαλαλα..... τραλαλαλαλα....

Δοδις
05-02-2009, 13:30
έτσι έτσι...!! καλά το πας sister...
μ\' έχει πιάσει ένα πλάκωμα, δεν μπορώ καθόλου...θέλω να φύγω απο το γραφειο και να πάω μια βόλτα...στο κέντρο θα ήταν ωραία...αλλά γαμ...τα κωλογραφεία μου γαμ......

boubourina
05-02-2009, 13:34
ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟ;

ΑΝ ΝΑΙ, ΕΛΑ ΝΑ ΚΛΑΨΟΥΜΕ ΜΑΖΙ

Δοδις
05-02-2009, 13:38
μπιμπι έχεις u2u...

krino
05-02-2009, 13:38
καλά μιλάμε για αχτύπητο δίδυμο...!!!
εεε, κρίνε?? όχι πες...ή είμαστε ή δεν είμαστε...!:P

μια χαρα το πατε...
:P

Δοδις
05-02-2009, 13:39
στουμε, στουμε....τα αυτόγραφα μετά ε?:P:P:P

boubourina
05-02-2009, 13:55
Εσυ που εισαι 45 κιλα να παρεις αυτογραφο. Εγω θελω λουκουμι..........

krino
05-02-2009, 13:57
δεν κανει να τρως λουκουμια.

boubourina
05-02-2009, 14:04
Originally posted by krino
δεν κανει να τρως λουκουμια.

θα φαω, θα φαω, θα φαω....
εμενα γιατι δεν μου εκανες υπολογισμο μαζας;;;; Στην Λιτσα εκανες.

Δοδις
05-02-2009, 14:05
γιατίιιιιι? δεν κάνει να τρώει λουκούμια???
φοβάμαι λίγο την απάντηση...αλλά τι να κάνω...είμαι περίεργη...:P

krino
05-02-2009, 14:05
ε πες και εσυ τα δικα σου στοιχεια να σε κανω....
μην μεινεις με το παραπονο.

Τελευταιως κουραρω πολλες....

Δοδις
05-02-2009, 14:06
......α!!!να μου πεις κι εμένα!!!!!!!!!δεν παίζω!!!!!!
1,68
47.....

krino
05-02-2009, 14:09
αδυνατη εισαι,
φαε κατι.

boubourina
05-02-2009, 14:09
1,67 και 71 κιλά

krino
05-02-2009, 14:10
δοδις πρεπει να πας τουλαχιστον 55 κιλα.

boubourina
05-02-2009, 14:11
αδυνατη εισαι,
φαε κατι.

ΠΑΣ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΘΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΕΡΙΚΟΠΗ ΜΙΣΘΟΥ.
ΔΕΝ ΤΡΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΡΩΣ ΑΣΕ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΡΕ DODI.
ΑΝΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΓΡΑΦΑ

Δοδις
αδυνατη εισαι,
φαε κατι.

το ξέρω...προσπαθώ...αλλά όσο εύκολα τα χάνω τόσο δύσκολα παίρνω...:(

krino
μπου εισαι στο οριο αλλα νομιζω οτι κλεβεις λιγο για αυτο ασε τα λουκουμια κατω.
Εγω που σε εκοψα μου βγαινεις για 73+ ακατεβατα.

(τα παπουτσια τα εβγαλες ε?)

krino
05-02-2009, 14:12

αδυνατη εισαι,
φαε κατι.

το ξέρω...προσπαθώ...αλλά όσο εύκολα τα χάνω τόσο δύσκολα παίρνω...:(

να αρχισεις σταθερα γυμναστικη.
Αμα βαριεσαι πηγαινε 2 φορες την εβδομαδα σε γυμναστηριο.
Τουλαχιστον για αρχη κανε αυτο, που ειναι απλο.

Δοδις
05-02-2009, 14:13

αδυνατη εισαι,
φαε κατι.

ΠΑΣ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΘΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΕΡΙΚΟΠΗ ΜΙΣΘΟΥ.
ΔΕΝ ΤΡΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΡΩΣ ΑΣΕ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΡΕ DODI.
ΑΝΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΓΡΑΦΑ

ααα, εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα.....σας αφήνω καλέ!!!

boubourina
05-02-2009, 14:15
ΚΟΙΤΑ.
ΤΑ 21 ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ!
ΤΑ 8 ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ.
ΑΠΟ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ. ΦΟΡΑΩ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ 46 ΚΑΙ ΣΑΚΑΚΙ 50!!!!!
ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ. ΜΠΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥ ΚΑΙ ΚΛΑΨΚΛΑΨ.
ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΑΩ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΑΙ ΗΠΙΑ ΕΝΑ ΓΑΛΑ ΜΕ ΚΟΡΝ ΦΛΑΙΚΣ. ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΚΟΤΙΝΙ ΓΙΓΑΣ!!!!!!!!!!!

Δοδις
05-02-2009, 14:17
να σου πω...έκανα 10 χρόνια μπαλέτο, τέννις, χορούς....βαρέθηκα πια ρε συ!!! δεν θέλω άλλη γυμναστικήηηηηηηηηηηηηηηη ηη!!!!!!!

Δοδις
05-02-2009, 14:19
ΚΟΙΤΑ.
ΤΑ 21 ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ!
ΤΑ 8 ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ.
ΑΠΟ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ. ΦΟΡΑΩ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ 46 ΚΑΙ ΣΑΚΑΚΙ 50!!!!!
ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ. ΜΠΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥ ΚΑΙ ΚΛΑΨΚΛΑΨ.
ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΑΩ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΑΙ ΗΠΙΑ ΕΝΑ ΓΑΛΑ ΜΕ ΚΟΡΝ ΦΛΑΙΚΣ. ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΚΟΤΙΝΙ ΓΙΓΑΣ!!!!!!!!!!!

ε, καλά βρε μπιμπι μου, δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα.....
ελαφριά??άστα αυτά.....τα κορν φλεικσ ήταν με σοκολάτα???????? μη τα κρύβεις!!!!!! ομολόγησε!!!!!!!

krino
05-02-2009, 14:21
να σου πω...έκανα 10 χρόνια μπαλέτο, τέννις, χορούς....βαρέθηκα πια ρε συ!!! δεν θέλω άλλη γυμναστικήηηηηηηηηηηηηηηη ηη!!!!!!!

τοτε θα μεινεις ετσι οπως εισαι.

boubourina
05-02-2009, 14:23

ε, καλά βρε μπιμπι μου, δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα.....
ελαφριά??άστα αυτά.....τα κορν φλεικσ ήταν με σοκολάτα???????? μη τα κρύβεις!!!!!! ομολόγησε!!!!!!!

boubourina
05-02-2009, 14:25
ΟΜΟΛΟΓΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΕΙΧΕ 4 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΝΕΣΚΟΥΙΚ ΚΑΙ ΤΑ CORN HΤΑΝ ΤΙΓΚΑ ΣΤΗΝ ΣΟΚΟΛΑΤΑ
ΑΛΛΑ ΤΟ PACOTINI , PACOTINI!!!! KAI TO ΕΦΑΓΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 12 ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!

ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΣΤΟ TOPIC ΒΟΥΛΙΜΙΑ!!!!

boubourina
05-02-2009, 14:29
ΤΟ ΕΛΑΒΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ:

ΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ.

* Λες καληµέρα στις 3 το µεσηµέρι και καλησπέρα στη 1 τη νύχτα.

* Δεν τρως ποτέ ßραδινό πριν τις 10µµ.

* Τρως πρωινό πριν πας για ύπνο.

* Το πρώτο σου hangover ήταν γύρω στα 5 σου, όταν ο µπαµπάς/ θείος/ παππούς σου έδωσε να δοκιµάσεις ουίσκι, γιατί το ζήταγες.

* Πρέπει τουλάχιστον πέντε φορές το χρόνο να τραßηχτείς στον σταθµό των ΚΤΕΛ για να παραλάßεις έναν τενεκέ λάδι, έναν τενεκέ µέλι, έναν τενεκέ φέτα, ρίγανη, τσάι ßουνού, ελιές και λεµόνια.

* Σηµαιοστολίζεσαι να πας για καφέ, αλλά τσαµπουκαλεύεσαι στον πορτιέρη του κλαµπ που δεν σε ßάζει µέσα γιατί φοράς σαγιονάρες.

* Στη γειτονιά σου υπάρχει τουλάχιστον µια οδός που λέγεται Ελευθερίου Βενιζέλου.

* Παραπονιέσαι ότι κάνει κρύο όταν έχει 27 ßαθµούς.

* Όποτε ταξιδεύεις στο εξωτερικό απορείς πως ο κόσµος ζει χωρίς περίπτερα.

* Βρίσκεις τους τουρίστες αστείους.

* Και τους µαθαίνεις να λένε «malaka».

* Έχεις δέκα χρόνια να µπεις σε λεωφορείο.

* Περιγράφεις το κτίριο της Interamerican στην Κηφισίας ως «ουρανοξύστη».

* Ξέρεις τα πάντα για την ανακύκλωση, αλλά δεν έχεις δει ποτέ από κοντά κάδο ανακύκλωσης.

* Παραγγέλνεις ταυτόχρονα σουßλάκια κι ένα ασθενοφόρο και το ασθενοφόρο έρχεται όταν χωνεύεις τα σουßλάκια.

* Σε όποιο τραπέζι κι αν καθίσεις υπάρχει ένα πακέτο Marlboro Lights.

* Υπάρχει µεγάλη πιθανότητα να πέσεις σε µποτιλιάρισµα στις 6π.µ.της Κυριακής.

* Σε τσαντίζει το ότι για να πας να ψωνίσεις το Σάßßατο πρέπει να ξυπνήσεις νωρίς, επειδή τα µαγαζιά κλείνουν στις 3.

* Χειροκροτείς τον πιλότο όταν προσγειωθείς.

* Έχεις αυτοκίνητο που κοστίζει πάνω από 60.000 ευρώ και αρνείσαι να το δώσεις στον παρκαδόρο γιατί θεωρείς κλοπή τα 5 ευρώ που σου ζητάει.

* Αναρωτιέσαι γιατί ο φραπές δεν έχει διεθνή επιτυχία.

* Αγαπηµένη σου ασχολία όταν ταξιδεύεις στο εξωτερικό για να ξεφύγεις λίγο από την Ελλάδα, είναι να ψάχνεις για άλλους Έλληνες.

* Καταλαßαίνεις τους Αλßανούς \'από τη φάτσα\'.

* Δεν σου κάνει εντύπωση γοµάρι 30 χρονών να ζει µε τους γονείς του ή 25 και να µην έχει ßγάλει ούτε µεροκάµατο.

* Νηστεύεις, αλλά κάθε φορά µε διαφορετικούς όρους.

* Ξέρεις ένα σωρό απόρρητα κρατικά µυστικά που αν τα αποκάλυπτες θα έπρεπε να ξαναγραφτεί η παγκόσµια ιστορία.

* Επίσης ξέρεις λεπτοµέρειες για τη ζωή επωνύµων που δεν έχουν αποκαλυφθεί για τον πολύ κόσµο και πάντα από έγκυρη πηγή (π.χ. αυτή είναι σεξοµανής και την πιάσανε µε ένα µπουκάλι ξέρετε που, αυτός είναι gay και τα \'χει µε εκείνον, ο άλλος έχει καρκίνο και όπου να \'ναι πεθαίνει).

* Είσαι ßέßαιος ότι το κακό µάτι έχει αποδειχθεί και επιστηµονικά.

* Ποτέ δεν σου φτάνουν τα χρήµατα για τα ßασικά είδη ανάγκης, αλλά πάντα σου περισσεύουν για τα είδη πολυτελείας.

* Μισείς τους δηµοσίους υπαλλήλους, αλλά όνειρο ζωής είναι να γίνεις ένας από αυτούς.

* Ξέρεις ότι οι άλλοι είναι όλοι Τουρκόσποροι ή Σλάßοι, αλλά είσαι ßέßαιος ότι ο Μέγας Αλέξανδρος ßρίσκεται στην αρχή της δικής σου κληρονοµικής αλυσίδας.

* Καµαρώνεις που το χωριό σου, θυµίζει λίγο από Ζωνιανά, αλλά γκρινιάζεις ότι η επαρχία που κατάγεσαι είναι η πιο ριγµένη από όλες.

* Κυριακή πρωί κοινωνάς στην εκκλησία και το απόγευµα ρίχνεις Χριστοπαναγίες στο γήπεδο.

* Διπλοπαρκάρεις για τσιγάρα κλείνοντας το δρόµο και απολογείσαι σ\' αυτούς που κορνάρουν, αλλά στο παρακάτω στενό πλακώνεις τον οδηγό που έκανε ακριßώς το ίδιο.

* Καυχιέσαι που ήσουν Λοκατζής στο Μεγάλο Πεύκο χλευάζοντας τους πεζικάριους αλλά ßάζεις ßύσµα για να πάει ο γιος σου κέντρο στην Κόρινθο και ειδικότητα διαßιßαστής στο Χαϊδάρι.

* Πας γυµναστήριο και καπνίζεις και ένα πακέτο τσιγάρα τη µέρα.

* Καυχιέσαι που ο γιος σου είναι γαµιάς και η κόρη σου παρθένα.

* Προειδοποιείς µε τα φώτα για µπλόκο αλλά παραπονιέσαι στον αστυνοµικό ότι δεν δίνει κλήση και στους άλλους οδηγούς.
* Όταν σταµατάς στο φανάρι έχεις το χέρι στην κόρνα.

* Οι νοικοκυρές ßάζουν σεµεδάκι πάνω απ\' την οθόνη του PC.

* Πάντα αναρωτιόσουν σε τι διάολο χρησιµεύει η \'διάßαση πεζών\'!

Δοδις
05-02-2009, 14:33
ΟΜΟΛΟΓΩ ΤΟ ΓΑΛΑ ΕΙΧΕ 4 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΝΕΣΚΟΥΙΚ ΚΑΙ ΤΑ CORN HΤΑΝ ΤΙΓΚΑ ΣΤΗΝ ΣΟΚΟΛΑΤΑ
ΑΛΛΑ ΤΟ PACOTINI , PACOTINI!!!! KAI TO ΕΦΑΓΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 12 ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!

ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΣΤΟ TOPIC ΒΟΥΛΙΜΙΑ!!!!

ΧΜ!ΧΜ!!! Σε τσάκωσα!!!!!

καλά το τελευταίο :TO ΕΦΑΓΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 12 ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!

ήταν κορυφαίο!!! δεν παίζεσαι πουλάκι μου, δεν παίζεσαι!!!

Δοδις
05-02-2009, 15:40
μπιμπι μου έχεις δει απο που ξεκινήσαμε το θέμα και που το καταλήξαμε...ε???

boubourina
05-02-2009, 16:00
ΝΑΙ , ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΘΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ TOPIC ME ΤΙΣ ΤΡΕΛΕΣ.

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.
Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΛΕΙΠΕΙ ΒΕΡΟΛΙΝΟ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΕΙ Σ/Κ.
ΑΡΑ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ.

Και τι θα κανουμε στο μεταξυ;
ΜΟΥΓΚΑ;;;;;
ΒΕΒΑΙΑ ΧΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΝΟΡΑ ΚΑΙ Ο ΚΡΙΝΟ ΘΑ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟ.

krino
05-02-2009, 16:03
μπα εγω εδω ειμαι, απλα μου αρεσει να διαβαζω παρα να μιλαω.
Εκτος αν εχω κατι να πω...

Δοδις
05-02-2009, 16:05
καλά εννοείται....!!!
ΒΕΡΟΛΙΝΟ??????????????????? πλάκα κάνεις? το λατρεύω το Berlin!!! πήγα φέτος και θα ξαναπάω το καλοκαίρι...είμαι ερωτευμένη με το Βερολίνο....είναι υπέροχα απίστευτα, θεϊκά...!!!!
όχι βέβαια!! εγώ άλλωστε είμαι γνωστή γλωσσοκοπάνα!!! έτσι με έλεγε η μαμά μου μικρή...γλωσσοκοπάνα και Σοράγια!!!

Δοδις
05-02-2009, 16:06
μπα εγω εδω ειμαι, απλα μου αρεσει να διαβαζω παρα να μιλαω.
Εκτος αν εχω κατι να πω...
αποκλείεται!!! εσύ πάντα έχεις κάτι να πεις!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχ:P:P:P:P: P:P:P:P

boubourina
05-02-2009, 16:06
με 3.267 μηνυματα μαλλον σε εμενα μονο βαρεθηκες να μιλας.

κλαψκλαψκλαψ

Δοδις
05-02-2009, 16:08
κρίνε μου σε πειράζω....δεν φαντάζομαι να μου παρεξηγηθείς...!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D: D

boubourina
05-02-2009, 16:10
γλωσσοκοπάνα και Σοράγια!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΗΣΟΥΝ ΜΙΚΡΗ ΕΜΟΙΑΖΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΘΛΙΜΜΕΝΗ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ!!!!!

ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΑ ΑΚΟΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΟΡΑΓΙΑ ΜΟΝΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΣΕ ΚΟΒΩ ΓΙΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ

krino
05-02-2009, 16:11
με 3.267 μηνυματα μαλλον σε εμενα μονο βαρεθηκες να μιλας.

κλαψκλαψκλαψ

ε οκ σημερα εχω και λιγο δουλεια....
οποτε εχω να πω κατι το λεω.
Συνηθως δε οταν μιλανε γυναικες κανω μοκο...

krino
05-02-2009, 16:12
κρίνε μου σε πειράζω....δεν φαντάζομαι να μου παρεξηγηθείς...!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D: D

μπα δεν παρεξηγιεμαι ποτε.

Δοδις
05-02-2009, 16:14
ναι...δεν μπορώ να πω...απο χαρά είμαι πλήρης! απο τα μπατζάκια μου τρέχει!!!

γλωσσοκοπάνα ακόμα πρέπει να είμαι??? αυτό απο που το συμπεραίνεις δηλαδή???? φήμες sister, φήμες!!!!!! στόμα έχω και μιλιά ΔΕΝ έχω!!!

boubourina
05-02-2009, 16:16
ναι...δεν μπορώ να πω...απο χαρά είμαι πλήρης! απο τα μπατζάκια μου τρέχει!!!

γλωσσοκοπάνα ακόμα πρέπει να είμαι??? αυτό απο που το συμπεραίνεις δηλαδή???? φήμες sister, φήμες!!!!!! στόμα έχω και μιλιά ΔΕΝ έχω!!!

ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Ο ΚΡΙΝΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ!!!!!!!

Δοδις
05-02-2009, 16:17

ε οκ σημερα εχω και λιγο δουλεια....
οποτε εχω να πω κατι το λεω.
Συνηθως δε οταν μιλανε γυναικες κανω μοκο...

χμ...χμ...γιατί περικαλώ??? :P

Δοδις
05-02-2009, 16:19
αχ...μπιμπι μου...ο κρίνος μπορεί να μου κουρελιάσει το νευρικό μου σύστημα σε κλάσματα δευτερολέπτου....είναι ταλέντο παιδί μου....!!!
αλλααααα, το σωστό να γράφεται...τα λέει ωραία!!!!!!!!
χαχα!!:P:P:P:P:P:P:P:P:P

pennoula_v
05-02-2009, 16:31
χαχα γλωσοκοπανα κ σοραγια με ελεγε κ μενα η μανα μου...Γλωσοκοπανα ειμαι ομως ακομα...παντως ωραια συζητηση,χαρουμενη!!

Δοδις
05-02-2009, 16:37
έλα ρε συναδέλφισα!!!!!!!!!! εμένα μου αρέσει να γράφω πολύ και να μιλάω λίγο...
join the club!!!!!!!!:P

boubourina
05-02-2009, 16:41
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΕΝΟΥΛΑ.

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΙ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΡΙΚΑΡΕΙ!!!!
ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ.
DODI ΕΧΕΙΣ MAIL

Δοδις
05-02-2009, 16:44
γειά σου μπιμπι μου!!!
χεχε!το είδα!
φιλάκια, καλό απόγευμα...:)

pennoula_v
05-02-2009, 16:47
καλο σας απογευμα κοριτσια!!

krino
05-02-2009, 17:47
αχ...μπιμπι μου...ο κρίνος μπορεί να μου κουρελιάσει το νευρικό μου σύστημα σε κλάσματα δευτερολέπτου....είναι ταλέντο παιδί μου....!!!

τι λες... τι λες....
δεν το ηξερα αυτο...

:P:P

Δοδις
05-02-2009, 21:56

τι λες... τι λες....
δεν το ηξερα αυτο...

είδες...όσο ζεις μαθαίνεις!!!!!!!!!!χιχιχιχ
έλα, έλα, που δεν το ήξερες....!!!
:P:P:P:P:P:P

boubourina
06-02-2009, 10:02
καλημερα οικογενεια, αδελφια μου αλητες πουλια!!!

Αργησα σημερα!! μια λεξη θα πω μονο.....μαλλον δυο....ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ!!!
μπαινεις και ο χρονος για σενα σταματα.
Τυφλα να εχουν οι αντιγηραντικες κρεμες. Οσες δουλευουν εκει δεν πρεπει να νιωθουν το περασμα των χρονων!!!!!!

boubourina
06-02-2009, 10:03
εισαι κουκλί dodi μου!!!!!!
Μην νομιζεις μοιαζουμε.................... αν ειχες και εσυ 30κιλα παραπανω θα ειχες και μαγουλακια για τσιμπιμα!!!!! μουτςμουτςμουτς

Δοδις
06-02-2009, 10:08
xaxaxa...δεν υπάρχεις ρε συ μπιμπι!!!!χαχαχαχαχαχα!!! πολύ καλό το σχόλιο για την Εθνική!!!

σ\'ευχαριστώ....!!! αν και μου φαίνομαι υπερβολικά αδύνατη...είδες ρε συ πως είναι το χέρι μου....άστα να πάνε...

boubourina
06-02-2009, 10:40
της Αντζελινα Τζολι το χερι το εχεις δει; ειναι το μισο απο το δικο σου.
Σκεψου και εμενα που για να δω κοκκαλο μου πρεπει να παω στον ακτινολογο!!!!

Δοδις
06-02-2009, 10:43
xaxa..πλάκα κάνεις έχει η Άντζι πιο αδύνατο χέρι απο το δικό μου??????????
ουαου!!! πολύ χαίρομαι!
χαχα....εγώ δεν πληρώνω για ακτινογραφίες...απλά στέκομαι μπροστά στο φως!!

boubourina
06-02-2009, 11:13
Hija de la luna....
στο τι.... του φεγγαριου;

Δοδις
06-02-2009, 11:33
χαχα..κόρη του φεγγαριού...
είναι απο το αγαπημένο μου τραγούδι...Hijo de la luna της Sarah Brightman....

boubourina
06-02-2009, 11:38
ξερεις στο γραφειο μιλαμε μονο Ιταλικα γι\'αυτο και οταν γραφω δεν μπορω να βαλω τονους!!

Λιτσα τι κανει η μικρη; περασε η ιωση;
Νορα, Πενουλα, Τωρα ζω για Μενα;
μην μας παρεξηγειται για τις μ...κιες που αραδιαζουμε με την DODI, να φτιαξουμε τη μερα μας προσπαθουμε.

ΚΡΙΝΟ πες και εσυ τιποτα.........
Μηπως βρηκατε κανενα αλλο ενδιαφερον θεμα στο forum; Πειτε μου και εμενα να συζητησουμε και με καναν αλλον.
εκτος απο το θεμα με το ΜΕΓΕΘΟΣ γιατι αρνουμε να απαντησω. θα τον κανω ρακος!!!!!

boubourina
06-02-2009, 11:40
αρνουμε να απαντησω. θα τον κανω ρακος!!!!!

αρνουμαι!!!!! το διορθωσα

Δοδις
06-02-2009, 11:42

αρνουμε να απαντησω. θα τον κανω ρακος!!!!!

αρνουμαι!!!!! το διορθωσα [/quote]

ααα, τώρα το είπες...δεν έχει διορθώσεις....:P

Δοδις
06-02-2009, 11:48
τούτο είναι Ισπανικό...ορίστε και η μετάφραση....
εμείς πάλι στο γραφείο μιλάμε Γαλλικά...ξέρεις...αυτά που μιλάνε οι φορτηγατζηδες!!

Foolish who doesn\'t understand
Tells a legend
That a gypsy woman
Conjured to the moon until sunrise
Crying she was asking
Coming the day
To marry a gypsy man

You you have your man of dark skin
From heaven spoke the full moon
But in return I want
The first son
That you beget from him
Whoever sacrifices his son
Not to be alone
Would barely love him

Moon wants to be mother
And you don\'t find a lover
Who can make you woman
Tell me silver moon
what do you expect to do
with a kid of skin
Son of the moon

From a cinnamon father a boy was born
White as the back of an ermine
With the eyes grey
Instead of olive
Albino boy of moon
Damn his stamp
This son is from a non-gipsy
And I won\'t shut up

Gypsy man believing himself dishonored
Went to his woman knife in hand
Who\'s son is this?
You\'ve cheated on me permanently
And he hurted her to dead
Then he went to the mount
With the kid in his arms
And he abandoned him there

And in the nights with full moon
It will be because the kid is in a good mood
Aand if the boy cries
The moon will lessen
To make him a cradle
And if the boy cries
The moon will lessen
To make him a cradle

boubourina
06-02-2009, 13:44
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ , ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ, ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ . .. .

. . . ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

Αυτή η φωτογραφία δηµοσιεύτηκε σε µία ινδική εφηµερίδα µε την ακόλουθη
λεζάντα.

«Μόνον όποιος είναι φτωχός ενεργεί µε τόση γενναιοδωρία…..

Τι θλιßερό που ο άνθρωπος δεν είναι πάντα έτσι».

boubourina
06-02-2009, 13:46

boubourina
06-02-2009, 14:17
ΤΥΠΟΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Γυναίκα DIAL-UP: γυναίκα με αργή και δύσκολη πρόσβαση.

Γυναίκα DSL: γυναίκα με γρήγορη πρόσβαση, αρκεί να διαθέτεις τους απαραίτητους πόρους.

Γυναίκα SERVER: γυναίκα πάντα απασχολημένη όταν τη χρειάζεσαι.

Γυναίκα WINDOWS: όλοι παραδέχονται ότι δεν λειτουργεί καλά αλλά δεν μπορούν να κάνουν χωρίς αυτή.

Γυναίκα LINUX: γυναίκα ελευθερων αρχών, που δεν χρειαζεσαι λεφτά για να την αποκτήσεις, αλλά απαιτεί πολύ διάβασμα για να συνεργάζεστε απρόσκοπτα.

Γυναίκα D.O.S.: όλοι την έχουν χρησιμοποιήσει έστω και μία φορά, αλλά κανείς δεν την θέλει πια.

Γυναίκα BACKUP: είχατε πιστέψει ότι διέθετε όλα όσα σας χρειάζονται, αλλά τη κρισιμότερη στιγμή πάντα κάτι έλειπε.

Γυναίκα SCREENSAVER: αν και δε χρησιμεύει σε τίποτα, είναι διασκεδαστική.

Γυναίκα MULTIMEDIA: τα κάνει όλα να ! φαίνονται όμορφα.

Γυναίκα RAM: μόλις χωρίσετε, ξεχνάει όλα όσα έχετε κάνει μαζί.

Γυναίκα HARD-DISK: θυμάται τα πάντα ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

Γυναίκα MOUSE: λειτουργεί μόνο αν τη χτυπάς και την κακομεταχειρίζεσαι.

Γυναίκα PASSWORD: νομίζεις πως είσαι ο μόνος που τη γνωρίζει, παρ\'όλο που την γνωρίζει κι ο άλλος μισός πληθυσμός.

Γυναίκα MP3: θέλουν όλοι να την \"κατεβάσουν\" από άλλους άνδρες

Γυναίκα VIRUS: γνωστή και ως σύζυγος, έρχεται εκεί που δεν την περιμένεις, εγκαθίσταται και καταναλώνει όλα τα αποθέματα. Αν επιχειρήσεις να την απεγκαταστήσεις, αναγκαστικά θα χάσεις κάποια αρχεία, αν δεν προσπαθήσεις θα χάσεις τα πάντα

Γυναίκα E-MAIL: τα 9 στα 10 από αυτά που σου λέει, είναι εντελώς άχρηστα

Γυναίκα Service Pack: Μοιάζει με την πρώην σου αλλά υποτίθεται ότι έχει λιγότερα προβλήματα. Τελικά ανακαλύπτεις ότι έχει διαφορετικά.

Γυναίκα browser: Της εμπιστεύεσαι την πιστωτική σου;;;

Γυναίκα trojan: Μεταμφιέζεται σε μια γλυκιά και καλή κοπέλα για να τη βάλεις σπίτι σου. Μόλις μπει δείχνει τον πραγματικό της εαυτό.

Γυναίκα antivirus: Είναι η γυναίκα που σου έρχεται μετά την γυναίκα virus -ενίοτε και πριν από αυτή.

Γυναίκα firewall: Δεν ανταποκρίνεται σε οποιαδήποτε προσπάθεια επικοινωνίας μαζί της.

Γυναίκα wikipedia: Ξέρει πολλά κόλπα, αλλά δεν είσαι σίγουρος ποιος της τα έμαθε και αν τα κάνει σωστά.

Γυναίκα netmod: Στη φορτώσανε με προξενιό.

Γυναίκα outlook : Είναι ανοιχτή σε όλα!

Γυναίκα scanner: Στην αρχή την ήθελες πολύ. Τελικά δεν τη χρησιμοποιείς και τόσο συχνά.

Γυναίκα laptop: Σε ακολουθεί όπου πας.

Γυναίκα desktop: Την αφήνεις σπίτι σου να κάνει δουλειές και βγαίνεις με τους κολλητούς σου! Σε περιμένει αναμμένη!

krino
06-02-2009, 14:30
ολα καλα,
μονο που δεν βλεπω που ειναι τα παιδια απο χωρισμενους γονεις....

Δοδις
06-02-2009, 14:35
ωραίο αυτό ...να\' σαι καλά μπιμπι μου γιατί σήμερα δεν είμαι πολύ στα καλά μου...
είναι λίγο περίεργο...μετά απο περιόδους χαράς, ηρεμίας...δεν ξέρω γιατί, χωρίς να έχει συμβεί κάτι συγκεκριμένο...μου έρχεται μια μαυρίλα...δεν μπορώ καθόλου σήμερα...δεν αντέχω ούτε τον εαυτό μου...

boubourina
06-02-2009, 14:41
ολα καλα,

εχεις δικιο αλλα νομιζω καπου στην 7-8 σελιδα αναφερω οτι νεοτερα απο το μετωπο θα εχω απο Δευτερα που επιστρεφει ο συζυγος. Στο μεταξυ και η μητερα που μεγαλωνει παιδια απο διαζυγιο εκμεταλευεται το χρονο να διασκεδασει λιγο!!!!

Σορρυ κρινο - κρινω!!

krino
06-02-2009, 14:46

ολα καλα,

εχεις δικιο αλλα νομιζω καπου στην 7-8 σελιδα αναφερω οτι νεοτερα απο το μετωπο θα εχω απο Δευτερα που επιστρεφει ο συζυγος. Στο μεταξυ και η μητερα που μεγαλωνει παιδια απο διαζυγιο εκμεταλευεται το χρονο να διασκεδασει λιγο!!!!

Σορρυ κρινο - κρινω!!

η εχω δικαιο αρα κρινο
η εχω αδικο αρα κρινω....
διαλεξε.

boubourina
06-02-2009, 14:51

η εχω δικαιο αρα κρινο
διαλεξε.

Καποτε, οταν ημουν μικρη και πιανομουν απο τα λογια των αλλων ενας ηλικιωμενος κυριος μου ειπε:

μπορει να σε πουν και καμπούρα!

Αν είσαι, τοτε γιατι να σε πειραξει;
και αν δεν εισαι, τοτε παλι γιατι να σε πειραξει;

boubourina
06-02-2009, 14:53

η εχω δικαιο αρα κρινο
διαλεξε.

δεν θελω να διαλεξω γιατι και οι δυο σου οψεις μου ειναι πολυτιμες.
να παραμεινεις και Κρινο και Κρινω

Δοδις
06-02-2009, 14:54
ολα καλα,

σπίτι και τρώνε μεσημεριανό...:P:P:P:P

krino
06-02-2009, 15:10

η εχω δικαιο αρα κρινο
διαλεξε.

Καποτε, οταν ημουν μικρη και πιανομουν απο τα λογια των αλλων ενας ηλικιωμενος κυριος μου ειπε:

μπορει να σε πουν και καμπούρα!

Αν είσαι, τοτε γιατι να σε πειραξει;
και αν δεν εισαι, τοτε παλι γιατι να σε πειραξει;

τα φασολια πειραζουν αλλα και αυτα αμα βρασουν καλα δεν πειραζουν...

Δοδις
06-02-2009, 15:12
εγω δεν είπα τρώνε φασόλια....!!!:P

Δοδις
06-02-2009, 15:20
εντιτ.....
δηλαδή όλα τα υπόλοιπα δεν πειράζουν? μόνο τα φασόλια?

krino
06-02-2009, 15:24
εντιτ.....
δηλαδή όλα τα υπόλοιπα δεν πειράζουν? μόνο τα φασόλια?

ε το ειπαμε αυτο.

Δοδις
06-02-2009, 15:28
χμ,χμ......ξέρεις έχω και μειωμένη αντίληψη....ε, άμα το είπαμε εντάξει...

Δοδις
06-02-2009, 15:36
ολα καλα,

χμ,χμ...επειδή όπως προέγραψα...είμαι και μειωμένης αντίληψης, το πρόβλημα που εντοπίζεται ακριβώς???:P

boubourina
06-02-2009, 15:39
KAI H DODI ΠΑΙΔΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ .

ΑΡΑ ΚΟΙΤΑ ΤΗΝ DODI KAI ΕΙΜΑΣΤΕ Ο.Κ

ΝΑ\'ΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δοδις
06-02-2009, 15:44
εεεε, σωστό κι αυτό...και τι παιδί....λουλούδι!

krino
06-02-2009, 15:45

ολα καλα,

χμ,χμ...επειδή όπως προέγραψα...είμαι και μειωμένης αντίληψης, το πρόβλημα που εντοπίζεται ακριβώς???:P

ε τα γνωστα μωρε ξερεις....
για ενα θεμα που αφορα παιδια χωρισμενων γονιων, διαβαζεις οτι αλλο θες εκτος απο αυτο....

:P:P:P:P

Δοδις
06-02-2009, 15:57
τώρα θα γίνω κακιά και δεν το θέλω....και σε πολλά άλλα θέματα βλέπεις οτιδήποτε άλλο εκτός απο το ίδιο το θέμα...όπως π.χ....ξεκατινιάσματα.....

πως με εκνευρίζεις ώρες ώρες....!!!!!!!:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

krino
06-02-2009, 16:03

χμμμ και εγω νομιζα λεπτο λεπτο.....

;)

boubourina
06-02-2009, 16:07
krino δεν μας λες κανενα ανεκδοτο καλυτερα!

τουλαχιστον να περναμε καλα!!

για να αναζητησαμε site ψυχολογιας σημαινει οτι γκρινια εχουμε και στο σπιτι μας.
εδω ειπαμε να διορθωνουμε την κατασταση λιγο και να ανεβαινουμε σιγα σιγα.

\"Οταν βλεπω αεροπλανο..
μου\'ρχεται να σου την κανω....
και να απογειωθω!\"
ΩΠΑ!!!!!

BY THE WAY KRINO εσυ παιδια εχεις;

krino
06-02-2009, 16:10

για να αναζητησαμε site ψυχολογιας σημαινει οτι γκρινια εχουμε και στο σπιτι μας.

BY THE WAY KRINO εσυ παιδια εχεις;

και εγω αμα ηθελα μουρμουρα θα πηγαινα στη ψαραγορα.

Παιδια???
οχι δεν εχει βρεθει ακομα η τυχερη που θα με ανεχεται.

;)

boubourina
06-02-2009, 16:23
[οχι δεν εχει βρεθει ακομα η τυχερη που θα με ανεχεται.

;)

και εγω ετσι ελεγα αλλα να που βρεθηκε ενας καλος χριστιανος και με πηρε.
Λες γι\'αυτο να φευγει ταξιδια. Λογω ψαραγορας;............

Αντε βρε, θα ερθει και εσενα η ωρα σου, απλα εισαι μικρος ακομη

boubourina
06-02-2009, 16:25
και Κρινο, αμα βρεθει η χριστιανη ή αλλοθρησκη, μην της κανεις λιπομετρηση, τουλαχιστον οχι στην αρχη!!!!!

krino
06-02-2009, 16:35
δεν ασχολουμε με κιλα στους ανθρωπους.
Αρκει να μην κανουν δηλωσεις και να αποδεχωνται αυτο που ειναι.

Δοδις
09-02-2009, 09:47

χμμμ και εγω νομιζα λεπτο λεπτο.....

;)

δευτερόλεπτο το δευτερόλεπτο για να είμαι ακριβής!!!!:P:P

καλημέρα....
μπιμπι μου τι κάνεις? η \"φαμίλια\" τι κάνει?
τελικά βαθμούς πήρατε?δεν μας είπες...

krino
09-02-2009, 10:02

boubourina
09-02-2009, 10:13
Καλημερα σε ολους!
Ναι dodi μου πηραμε βαθμους, στο εγραψα. Εβγαλε Μ.Ο 20!! Βεβαια στην Γ Λυκειου Βαζουν παραπανω βαθμους για να βοηθησουν στα Μορια στο τελος αλλα οι καθηγητες της ολοι μου ειπαν οτι δεν υπαρχει κανενα κενο και δεν την φοβουνται εαν συνεχισει με αυτο το ρυθμο.
Ευχομαι ολα να πανε καλα και να εχει την επιτυχια που θελει και χρειαζεται στη ζωη της.

Δοδις
09-02-2009, 10:45
α! καλά, μην δίνεις σημασία...τα έχω absolutely χαμένα!
μπράβο!!!! η μικρή φαίνεται αστέρι, ο μεγάλος?

boubourina
09-02-2009, 11:06
τα ματια μου παιζουν ή υπηρχε απαντηση thessal... και σβηστηκε;

ο μεγαλος ειναι ηδη φοιτητης στην Αθηνα στο ΦΠΨ 2ο ετος, αλλα μενει μαζι μας ακομα γιατι οικονομικα δεν μπορουσαμε να στρηριξουμε νεο σπιτι και τα εξοδα ιδ. σχολειου για την μικρη. Ανεβοκατεβαινει και περιμενει του χρονου να νοικιασει μαζι με την μικρη σπιτι, να κανουν και αυτα επιτελους τη φοιτητικη ζωη που ονιερευονται!!!

Δοδις
09-02-2009, 11:51
τι να πω...μπράβο...!μπράβο!!!νομίζω πως έχουν βρει τον δρόμο τους....εύχομαι και για τον βενιαμίν της οικογενείας να ακολουθήσει τα βήματα τους...!!!

ps: πως μου την δίνει όταν βγαίνουν απο το γραφείο μου και χτυπάνε την πόρτα!!

boubourina
09-02-2009, 12:08
ο βενιαμιν μαλλον θα γινει ή υδραυλικος, ή ηλεκτρολογος. Απο τοτε που γεννηθηκε ή με τις μπριζες ασχολειται ή με οτιδηποτε περιεχει νερο!!!! Προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με το αν θα θελει να σπουδασει ή οχι. Δεν πιστευω οτι το πτυχιο εξασφαλιζει και το μελλον. Μαθε τεχνη και αστηνε και αν πεινασεις πιαστηνε!!!

*πρεπει να κοψω τα νυχια!!!! παταω πληκτρα αλλα νταλων

Δοδις
09-02-2009, 12:11
χαχαχα....
γερό και τυχερό να είναι και ας γίνει ότι θέλει...δεν έχεις και άδικο....
άντε κι αμα κάνω κοριτσάκι να συμπεθεριάσουμε!!!!!!!!!!!!

boubourina
09-02-2009, 12:33
ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΕΘΕΡΑΣΙΟΥΜΕ. ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΘΕΡΟ ΝΙΡΒΑΝΑ!!!!!!!!!! Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΣΥΜΠΕΘΕΡΟΣ;

Δοδις
09-02-2009, 13:05
ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΕΘΕΡΑΣΙΟΥΜΕ. ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΘΕΡΟ ΝΙΡΒΑΝΑ!!!!!!!!!! Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΣΥΜΠΕΘΕΡΟΣ;

Αγχωμένος!!!!!!!!!!