PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Με πόσους/πόσες έχετε κάνει σεξ..

vince
25-08-2008, 18:30
..και εάν θέλετε πείτε και την ηλικία σας?

Dexter
25-08-2008, 19:13
Xεχεχχε, πρόκειται για έρευνα;

maria...
25-08-2008, 19:31
vince εσυ ξεπερασες και μενα στις αδιακριτες ερωτησεις.δεν σου απανταω τωρα θα περιμενω να δω τι 8α πουν κ οι αλλοι και αναλογα.λολ

keep_walking
25-08-2008, 21:42
Σιγουρα οχι με οσες θα ηθελα...

maria...
25-08-2008, 21:44
εγω το αντιθετο θα ηθελα να ειχα παει με λιγοτερους αλλα εχω εμπειρια

keep_walking
25-08-2008, 21:47
Χμ να κατι που δεν προκειται να ακουσεις ποτε απο αντρα...θα ηθελα να ειχα παει με λιγοτερες lol...αυτος που θα το πει πρεπει πραγματικα να ειναι πολυ τυχερος και να εχει μπουχτισει στις γυναικες:)

keep_walking
25-08-2008, 21:49
Φυσικα εγω ως ρομαντικος ψαχνω τον ερωτα της ζωης μου...ή πολλες γυναικες:)

maria...
25-08-2008, 21:55
σε μερικους ανθρωπους τυχαινει μια φορα στην ζωη να βρουν αυτον τον ερωτα.Εγω δεν τον εχω βρει παντως ειναι θεμα τυχης μαλλον.Παντως πυστευω οτι καλο ειναι να υπαρχει εμπειρια ωστε να μην ψαχνονται μετα μεσα στον γαμο.ε κιπακο?¨Π

keep_walking
25-08-2008, 21:59
Οι εμπειριες ειναι καλες,αν βρεις αυτο που θες τοτε φανταζομαι δεν χρειαζεσαι περαιτερω εμπειριες.
Εγω παω πχ στην καφετερια και παραγγελνω ενα φραπε σκετο.Εχει σοκολατες,εχει χυμους,παγωτα και χιλια δυο μυρια εγω γουσταρω να πινω φραπε σκετο παει και τελειωσε και τα αλλα με αφηνουν αδιαφορο.Καπως ετσι.
Φυσικα δεν εχω εμπειριες απο μακροχρονιο γαμο,ουτε καν ξερω τον εαυτο μου τοσο καλα...και σιγουρα οχι τον μελλοντικο εαυτο μου...αλλα ετσι φανταζομαι ειναι.

maria...
25-08-2008, 22:14
keep ο φραπες να ξερεις δεν κανει καλο εγω τον εκοψα γιατι μ παιζε στα νευρα .(ασχετο με το θεμα)

keep_walking
25-08-2008, 22:18
Ναι δεν εχουμε τα ιδια συμπτωματα...νομιζω στην περιπτωση σου δεν κανει να πινεις,εγω ζω απο αυτον,εννοωντας οτι το γουσταρω τρελλα.

maria...
25-08-2008, 22:22
εγω γενικα ουτε να πινω φραπε κανει ουτε τσιγαρο....με σκοτωνουν αυτα ενω εχω γερο οργανισμο παρολα αυτα με σακατευουν αυτα τα 2.

vince
25-08-2008, 23:26
Originally posted by keep_walking
Οι εμπειριες ειναι καλες,αν βρεις αυτο που θες τοτε φανταζομαι δεν χρειαζεσαι περαιτερω εμπειριες.

Συμφωνώ!

Empneustns
25-08-2008, 23:30
αντε να το βρεις ομως ....

pennoula_v
26-08-2008, 18:25
Εμ σωστος ο Empneustns, αντε να το βρεις...

keep_walking
26-08-2008, 18:33
Ωραια κοπελιες με βρηκατε τωρα τι κανουμε?:D

maria...
26-08-2008, 19:44
κανεις δεν απαντησε στο θεμα ομως.Ας κανω την αρχη.εχω παει περιπου με 10-13 αντρες και νομιζω ειναι πολοι αλλα αν δεν ειχα εμπιριες σιγουρα θα φοραγα κερατο μεσα στον γαμο

krino
26-08-2008, 20:38
σημασια δεν εχει το ποσες φορες κανεις κατι, αλλα τι μαθαινεις απο αυτο.

vince
26-08-2008, 20:42
Δηλαδή εσύ τι έμαθες απο αυτό?

maria...
26-08-2008, 21:13
ειναι πολοι οι αντρες που πηγα δεν μ ειπατε?ντρεπομαι ειναι το μονο μερος που το ειπα.:( vince εσυ π ανοιξες το θεμα δεν ειπες με ποσες πηγες

vince
26-08-2008, 21:22
Έχω κάνει ολοκληρωμένη σχέση με έντεκα- δώδεκα κοπέλες (άργησα λιγάκι να έρθω σε ολοκληρωμένη επαφή για πρώτη φορά) και είμαι γύρω στα τριάντα. Δηλαδή maria.. (μιας και ρωτάς εσύ να ρωτήσω και\'γω) με λίγες έχω πάει? Γενικά δεν έχω παράπονο. Υπάρχουν βέβαια και άντρες που το έχουν σαν χόμπι αλλά και άντρες που είναι παρθένοι.

maria...
26-08-2008, 21:25
οχι δεν ειναι λιγες ουτε πολλες.σε μενα δεν απαντησες νομιζω.

vince
26-08-2008, 21:28
Κανονικό μου φαίνεται. Εσύ είσαι ευχαρηστημένη?

vince
26-08-2008, 21:33
Πόσο ετών είσαι?

maria...
26-08-2008, 21:36
ειμαι 27-28 αλλα δεν ειμαι ευχαργστημενη μ φαινοντε πολοι

keep_walking
26-08-2008, 21:41
Εννοεις οτι δεν βρηκες αυτον που σου ταιριαζει ετσι μετα απο 10-13 προσπαθειες?
Τουλαχιστον προσπαθεις.

maria...
26-08-2008, 21:42
ναι κατι τετιο.λολ ειμουν πολυ ζωηρουλα μικρη

vince
26-08-2008, 21:47
Καλύτερα να τα κάνεις σε μικρή ηλικία παρά να σου βγούν τα απωθημένα μετά..

keep_walking
26-08-2008, 21:50
Εμενα μου βγαινουν τα απωθημενα αλλα...μενουν απωθημενα lol.

vince
26-08-2008, 21:51
Το μικρή ηλικία βέβαια είναι σχετικό..πλέον ακούω τους μικρούς που ξεκινάνε απο τα δεκατέσσερα! Τι ανάγκη μπορεί να έχει κάποιος σε τόσο μικρή ηλικία?

keep_walking
26-08-2008, 21:55
Δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα εγω στα 14 ημουν ετοιμος για σεξ...παρτεναιρ δεν ειχα:)
Οκ καλο ειναι να προσεχεις με αυτα...αλλα οσο πιο μικρος μπεις στα βαθια ισως τοσο καλυτερα...μπορει να λεω και μπαρουφες αλλα νομιζω οτι κανεις δεν μπορει να πει τι ειναι καλυτερο και τι χειροτερο.

vince
26-08-2008, 21:58
Εμενα μου βγαινουν τα απωθημενα αλλα...μενουν απωθημενα lol.
Sorry Keep αλλά δεν είναι το ίδιο. Έχω ακούσει για ζευγάρια που είναι μαζί απο μικρή ηλικία και φτάνουν στο σημείο να χωρήσουν για να γευτούν και άλλα φρούτα. Κάτι ο χαρακτήρας, κάτι τα προτυπα, δεν θέλει πολύ για να ενδώσεις..

Γενικά όμως παίζει ρόλο το τι θέλουμε απο τη ζωή μας. Πολλές και μικρές εμπειρίες η λίγες και μεγάλες..

keep_walking
26-08-2008, 22:04
Ε ναι η πολυγαμικοτητα ειναι στη φυση.
Η μονογαμικοτητα αντιθετα πιστευω ειναι προϊον της κοινωνιας μας.
Αλλα δεν θελω να ανοιξω συζητηση που δεν καταληγει πουθενα...και ξερω οτι αυτη ειναι μια απο τις συζητησεις που δεν καταληγουν πουθενα χωρις να εχει κανεις δικιο ή αδικο.

maria...
26-08-2008, 22:05
bravo vins.pados ego apo 10 arxisa na gargalieme alla sta 19 mou endosa lol

maria...
26-08-2008, 22:05
to \"vins\" marese loooooooooooool

vince
26-08-2008, 22:06
Αχ βρε Keep! Εάν δεν ήσουν εσύ στο φόρουμ (άντε και η maria.. πλέον) θα μιλούσα στον εαυτό μου (και ας διαβάζουνε εκατό άτομα το κάθε θέμα..).

keep_walking
26-08-2008, 22:09
Και να σκεφτεις οτι ειμαι απο τα πιο λιγομιλητα ατομα....ευτυχως που στο φορουμ επικοινωνω.
Καλα στους αλλους βγαινει το αντιστροφο αναρωτιεμαι...

vince
26-08-2008, 22:10
Originally posted by maria...
to \"vins\" marese loooooooooooool

Θα μου αλλάξεις το nickname? :p

maria...
26-08-2008, 22:12
εχετε εμενα που μιλαω πολυ μην φοβαστε.σας σηνη8ησα κ δεν ηερω γιατι γραφω στα ποστ σας αλλα νιωθω οικιοτητα να το πω?μπορει αν σας εβλεπα να αλλαζα γνωμη αλλα καλυτερα ετσι χεχεχεχεχεχε

vince
26-08-2008, 22:13
Και να σκεφτεις οτι ειμαι απο τα πιο λιγομιλητα ατομα....

Κοίτα αν συνεχίσω έτσι για posting freak με βλέπω..

keep_walking
26-08-2008, 22:17
Θα τον παρεις τον τιτλο...αλλα για την Μαρια δεν το συζητω 11,04 μεσο ορο μυνηματα την ημερα εναντι 2,κατι δικων μου:) και 1,κατι δικων σου.
Παει για ρεκορ:)

maria...
26-08-2008, 22:22
γλιστριδα εφαγα φενετε.

Empneustns
27-08-2008, 00:00
κατα το πως το βλεπω εγω,οι σχεσεις με πολλα ατομα ειναι σαν να εχω πολλα ανοιχτα βιβλια στη ζωη μου.Δεν μπορω να πω οτι με ευχαριστει,ειναι σαν να μοιραζω τον εαυτο μου σε πολλες αναμνησεις.Αλλα αν καποιος καποτε θελει να εχει μια σωστη ερωτικη σχεση πρεπει να μην εχει απωθημενα,και να εχει καταλαβει πως σωματα μπορει να περασουν απο τη ζωη σου αλλα τιποτα δεν μετραει με το ψυχολογικο \"δεσιμο\" 2 ανθρωπων,ποσο μαλλον οταν ειναι αγνο και δυνατο.

vince
28-08-2008, 18:54
Originally posted by Empneustns
κατα το πως το βλεπω εγω,οι σχεσεις με πολλα ατομα ειναι σαν να εχω πολλα ανοιχτα βιβλια στη ζωη μου.

Η αρχική μου ερώτηση είναι με πόσους/πόσες έχετε πάει. Κρίμα που δεν θέλουν να απαντήσουν και άλλοι. Έχει ενδιαφέρον το θέμα κατα τη γνώμη μου..

Originally posted by Empneustns
τιποτα δεν μετραει με το ψυχολογικο \"δεσιμο\" 2 ανθρωπων,ποσο μαλλον οταν ειναι αγνο και δυνατο.

Θα συμφωνήσω!!

Phil_85
01-09-2008, 17:18
maria fovasai mi se poune poutana k sou fenontai polloi oi 13 pou logika tha einai kammia 20aria giati eseis oi ginaikes apoklietai na min thimaste akrivi arithmo antrwn pou exete paei..... a re se ti xora zoume....

vince
01-09-2008, 17:29
Που να δείς άλλες χώρες..

vince
01-09-2008, 18:06
Πόσοι απο εδώ πιστεύουν οτι οι γυναίκες ψεύδονται όταν απαντάνε για τις σεξουαλικές τους εμπειρίες?

dreamer
01-09-2008, 20:07
Originally posted by vince
Πόσοι απο εδώ πιστεύουν οτι οι γυναίκες ψεύδονται όταν απαντάνε για τις σεξουαλικές τους εμπειρίες?

Vince, είναι λογικό να ψεύδονται γιατί αν ήταν ειλικρινείς θα ήταν λιγότερο αποδεκτές. Από την άλλη όμως έχω παρατηρήσει ότι πολλοί άντρες ανεβάζουν τον αριθμό των γυναικών που \"κατέκτησαν\" γιατί ο αριθμός αυτός αποτελεί σημαντικό μέτρο της αξίας τους.

vince
01-09-2008, 21:18
Originally posted by dreamer
Vince, είναι λογικό να ψεύδονται γιατί αν ήταν ειλικρινείς θα ήταν λιγότερο αποδεκτές.

Σωστό αυτό που λές. Κρίμα όμως που δεν έχει απαντήσει καμία γυναίκα. Είτε το αποδέχονται είτε το περιφρονούν..

Από την άλλη όμως έχω παρατηρήσει ότι πολλοί άντρες ανεβάζουν τον αριθμό των γυναικών που \"κατέκτησαν\" γιατί ο αριθμός αυτός αποτελεί σημαντικό μέτρο της αξίας τους.

Δεν ξέρω για ποιους μιλάς (φίλους σου ή άτομα που δεν ξέρεις) αλλά προσωπικά δεν έχω κανένα λόγο να πώ ψέματα. Εάν λοιπόν κρίνω απο τον εαυτό μου αυτό δεν ισχυεί. Βέβαια έχω γνωρισει άτομα που υπερηφανεύονται για τις σεξουαλικές τους επιδόσεις και για τον αριθμό των σεξουαλικών τους συντρόφων αλλά που δεν έχουν καταφέρει να συνάψουν μια υγιή και μόνιμη σχέση...

imagine
01-09-2008, 22:33
Δε θυμάμαι πια!! (λολ που λεει και η maria..)

Εννοώ πως είμαι πολλά χρονια παντρεμένη και μονογαμική...(κοντε\'ύω τα 40- 39 για την ακρίβεια)

...αλλά δε θα ήτανε καμμιά δεκαπενταριά?? αν όχι, δωδεκαριά σιγουρα.

marina38
03-09-2008, 20:41
Έχω μια απορία: έστω ότι λέμε έναν αριθμό. Πώς...τεκμηριώνεται ακριβώς η ειλικρίνεια; Με υπεύθυνη δήλωση; Με όρκο; Με κάποια εξειδικευμένη hi-tech εξέταση; Με ύπνωση και αναδρομή στο παρελθόν (τις προηγούμενες ζωές τις μετράμε;); Και τι είδους εμπειρίες μετράμε (π.χ. η Μόνικα θα υπολόγιζε τον Κλίντον στον αριθμό); Χαχα...

Πάντως, μου φαίνεται θλιβερό αυτό που αναφέρεται παραπάνω ότι οι γυναίκες ψεύδονται για να είναι αποδεκτές. Θα πρέπει δηλαδή να προσπαθώ να εκμαιεύσω τις απόψεις του καθενός και ανάλογα να αναπροσαρμόζω τον αριθμό; Κουραστικό μου φαίνεται.... :)

vince
03-09-2008, 20:51
Όχι δεν τεκμηριώνεται έτσι η ειλικρίνεια. Το είδος της ερώτησης είναι τέτοιο που δεν περίμενα και πολλές απαντήσεις (ψευτικές ή αληθινές). Ήθελα όμως να δώ αντιδράσεις μιας και εάν δεν είμασταν πολιτισμένοι οι άντρες θα έσφαζαν για το σεξ και όλες οι γυναίκες θα δινόντουσαν στα εκλεκτά και δυνατά αρσενικά. Γενικά όμως είναι ενδιαφέρον το θέμα. Όχι απλά το να απαντήσουμε στην ερώτηση αλλά στο να δημιουργηθεί μια κουβέντα γύρω απο αυτό..

Sofia
03-09-2008, 20:59
vince, κ οποιος άλλος ρωτάει.....

ειναι αστειο.με ρωτησαν καποτε καποιοι απο περιεργεια μεσα σε παρεα....με ειχε ρωτησει κ ενας γνωστος....δεν μπορω να καταλαβω την δυσπιστια. Εκνευριστικα...οποιος πιστεύει, πιστεψε.Τελος.

maria...
03-09-2008, 21:00
βρε τι λετε?εχω παει με 14-15 αντρες περιπου και ντρεπομαι γιαυτο γιατι να λεω ψεματα προσωπικα δεν με ανεβαζει αυτο και δεν με κανει πιο αποδεκτη.με τοσους εχω παει και δεν εχω κανεναν λογο να πω ψεματα.ελεος.χαχαχ.ισα ισα μπορει να με λενε και που@#$@να με τοσους που πηγα.τοσο αποδεκτη δλδ εγινα :P

vince
03-09-2008, 21:09
Sofia δεν σε αμφισβιτώ για την ειλικρίνια σου.. προσωπικά δεν είμαι απόλυτος και κάθετος στις απόψεις μου..

Τα είχα θυμάμαι με μια κοπέλα κάποτε (σε ηλικία 23-24 εγώ και εκείνη λίγο μεγαλύτερη) η οποία μου είχε αποκαλύψει οτι πρίν απο μένα είχε πάει με έναν μόνο άντρα (τη μακροχρόνια της σχέση). Δεν σχολίασα αυτό που μου είπε αλλά μου φάνηκε περίεργο που ενώ ήταν τόσο όμορφη δεν είχε πάει με πολλούς η έστω και να μου έλεγε ψέματα για ποιό λόγο να το πεί με τα δεδομένα για εκείνη. Βέβαια και πάλι μου φάνηκε περίεργο που διάλεξε να κάνει σχέση μαζί μου ενώ μπορούσε να βρεί όποιον ήθελε...δεν μπορώ να καταλάβω τις γυναίκες (σε αντίθεση με το γνωμικό που λέει οτι μόνο ένας τρελλός μπορεί να τις καταλάβει)..:)

vince
03-09-2008, 21:15
Αν και την απάντηση για την επιλογή της στο πρόσωπο μου την έμαθα πιο μετά (και έμεινα μαλάκας)..:Ο

Sofia
03-09-2008, 21:16

Δεν σχολίασα αυτό που μου είπε αλλά μου φάνηκε περίεργο που ενώ ήταν τόσο όμορφη δεν είχε πάει με πολλούς η έστω και να μου έλεγε ψέματα για ποιό λόγο να το πεί με τα δεδομένα για εκείνη. Βέβαια και πάλι μου φάνηκε περίεργο που διάλεξε να κάνει σχέση μαζί μου ενώ μπορούσε να βρεί όποιον ήθελε...

γιατί έτσι ήθελε, να ειναι μαζι σου. θα χε τους λογους της.
εχεις σκεφτει οτι η ομορφια μπορει να μην εχει σχεση με το ποσο ανετα αισθανεται κ να θελει να κανει πολλες σχεσεις? ή σεξ με πολλά διαφορετικα άτομα?

vince
03-09-2008, 21:21
Originally posted by Sofia

Δεν σχολίασα αυτό που μου είπε αλλά μου φάνηκε περίεργο που ενώ ήταν τόσο όμορφη δεν είχε πάει με πολλούς η έστω και να μου έλεγε ψέματα για ποιό λόγο να το πεί με τα δεδομένα για εκείνη. Βέβαια και πάλι μου φάνηκε περίεργο που διάλεξε να κάνει σχέση μαζί μου ενώ μπορούσε να βρεί όποιον ήθελε...

γιατί έτσι ήθελε, να ειναι μαζι σου. θα χε τους λογους της.
εχεις σκεφτει οτι η ομορφια μπορει να μην εχει σχεση με το ποσο ανετα αισθανεται κ να θελει να κανει πολλες σχεσεις? ή σεξ με πολλά διαφορετικα άτομα?

Κοίτα η κοπέλα αυτό που μου είπε ήταν με λίγα λόγια οτι δεν την είδα μόνο για την ομορφιά της.. οτι δεν την έκανα να νιώσει επιθυμιτή μόνο επειδή έχει μια ωραία εξωτερική εμφάνιση. Προσωπικά δεν είμαι σίγουρος..εγώ απλά την είχα συμπαθίσει και φαινότανε χαρούμενη όταν μου μιλούσε..αν και αντιμετώπιζε φίλους, γνωστούς και αγνώστους αφ\'υψηλού..

vince
03-09-2008, 21:30
Απο την άλλη συνήθως οι ανεκπλήρωτοι έρωτες μας σημαδεύουν..η συγκεκριμένη δεν μπορώ να πώ οτι μου έμεινε και ιδιαίτερα στη μνήμη μου..άσε που είχαμε διαφωνίσει ως προς τι θέλει ο ένας απ\'τον άλλο. Αν θές το πιστεύεις..έχω φάει κάτι κολλήματα στο παρελθόν με κοπέλες που δεν ήσαν δα και τέρατα ομορφιάς..

maria...
03-09-2008, 23:14
εμενα παντως με βολευει να πυστευουν οτι εχω παει με λιγοτερους.χιιχιιχ

carrie
03-09-2008, 23:44
τι ενδιαφερον εχει αυτο το θεμα δεν μπορω να καταλαβω vince, που λες οτι ειναι ενδιαφερον.ειναι καθαρα θεμα περιεργειας και κουτσομπολιου.όμως και παλι,τα νουμερα δε λενε την αληθεια.περιμενεισ να βγαλεισ ακρη και συμπερασματα απο 10 νουμερα που μπορει να πει ο καθενας και γυρευε ποσο σωστα ειναι?εξαλλου πιστευω ότι μπορει π.χ. μια γυναικα να εχει παει με 15 αντρες, και αλλη μια να εχει παει επισης με 15, αλλα να μην εχει ΚΑΜΙΑ σχεση η μια περιπτωση με την αλλη.ειναι τεραστιες οι πιθανοτητες να μην υπαρχουν οι ιδιοι λογοι τα ιδια συναισθηματα τα ιδια ψυχολογικα προβληματα οι ιδιες ανασφαλειες.όπως και μπορει 2 γυναικες να εχουν παει μονο με 1 αντρα, αλλα να μην εχει καμια σχεση το πως κατεληξαν αυτες οι γυναικες να εχουν παει μονο με 1.για αυτο ισως αποφευγουμε να απαντησουμε, γιατι το τι μπορει να καταλαβει ο καθενας, μπορει να απεχει μιλια απο την πραγματικοτητα.δε μπορεις να βγαλεις κανενα συμπερασμα απο τα νουμερα.αλλωστε το λενε, οτι η στατιστικη ειναι ο ευκολοτερος τροπος να πεισ ψεματα, και οτι στον ανθρωπο αρχιζουμε να μετραμε νουμερα, οταν δεν εχουμε τιποτα αλλο να του μετρησουμε.

η ταπεινη μου γνωμη

vince
04-09-2008, 01:59
Carrie σαφέστατα οι αριθμοί δεν λένε πάντα την αλήθεια αλλά μου δίνεις την εντύπωση οτι απεχθάνεσαι τέτοιου είδους συζητήσεις. Συμπεράσματα απο νούμερα βγαίνουν μεν αλλά τα ερμηνεύει ο καθένας όπως θέλει. Λές ακόμα οτι δεν έχουμε τίποτα άλλο να μετρήσουμε αλλά ξεχνάς ίσως πως κάθε μέρα μετράμε όλοι μας (πόσες ώρες κοιμηθήκαμε, πόσα τσιγάρα καπνίσαμε κτλ..). Θα έλεγα πως παύουμε να μετράμε όταν χάσουμε το μέτρημα (πιστεύω να καταλαβαίνεις τη συσχέτιση με το θέμα).

Kleiw
04-09-2008, 02:18
Το με πόσους συντρόφους έχει πάει κάποιος , δεν είναι τόσο εξαρτημένο απο την ομορφιά , όσο πιστευετε . Μεγαλύτερη σχέση εχει με την θέληση του , την ψυχολογία του , την προσωπικότητα του .........

carrie
04-09-2008, 10:16
Απλα μου αρεσει να εχω ανοιχτους οριζοντες.να μην κρινω τον αλλο απο το ποσα λεφτα βγαζει, ποσων χρονων ειναι, ποσα παντελονια εχει στη ντουλαπα, ποσα λεφτα εχει στην τραπεζα, ποσους ποντους την εχει, με ποσες εχει παει, ποσα τσιγαρα καπνιζει και ποσα παιδια εχει.ειναι στενομυαλο να κρινεις εναν ανθρωπο απο αυτα τα πραγματα, γιατι σημασια εχει το γιατι και το πως.σημασια εχουν τα ματια του αλλου ανθρωπου και η ψυχη του..τα νουμερα ειναι η επιφανεια...παντα μου αρεσε να κοιταω πιο βαθια...

Kleiw
04-09-2008, 12:10
Φαντάζομαι τα παιδιά δεν θέλουν να κρίνουν ............ θέλουν να λύσουν το παζλ γυναίκες ........
Η μάλλον δεν θέλουν να λύσουν το παζλ γυναίκες .............. θέλουν γυναίκες !!!! :P

Οποτε γιατί δεν μένετε στο ουσιαστικό παίδες . Αυτό που θέλετε και πως θα το καταφέρετε .
Δράση χρειάζεται και οχι μ.ο. Και πάνω απο όλα οχι φόβο .

Και vince μην ξανασκευτείς ποτε τι κάνει αυτή η όμορφη γυναίκα μαζί μου , αφού μπορεί να εχει οποιον θέλει .

Πρέπει να αφήσουμε τους φόβους μας και να λειτουργούμε πιο παρορμητικά ...........
(Μάλλον το λέω , για να το ακούσω . :P)

mstrouf
04-09-2008, 13:01
απορίες:

-το σεξ το κάνεις για να καλύψεις την σωματική ανάγκη κ δεν παίζει ρόλο αν έχεις ή όχι σχέση ε;
-ερωτα κάνεις κ πέρα της σωματικής ανάγκης καλύπτεσαι κ συναισθηματικά, αλλά εκεί μάλλον πρέπει να έχεις σχέση, να έχεις μια ουσιαστικότερη επαφή με τον άλλον ε;
-οταν όμως δεν αισθάνονται κ οι δυο το ιδιο, οενας θελει να καλύψει την ανάγκη του κ ο άλλος να ικανοποιήσει την επιθυμία του ως ερωτευμένος, τοτε το λεμε γ@@@@ γιατι ο ενας γ@@@ την ψυχολογια του κ ο άλλος απλα γ@@@@

κ τι σημασία έχει πόσες φορες ή πόσους έχεις αλλάξει;
πόσους θες να θυμάσαι κ πόσους έχεις διαγράψει;
δηλ. τι ειναι το σημαντικό των όλων; να το ευχαριστιέσαι! απο εκει κ πέρα τι;
θα αλλάξω την επιθυμία μου ή την γνώμη μου για τον άλλον αν είχε ή δεν είχε πολλες ή καθόλου επαφές;

Lef
04-09-2008, 14:39
mmstrouf ποιον ρωτας ? πιες ενα cutty sark κ ακου την καρδια σου :P
εγω ειχα σχεση με μια πορτογαλα για 1 χρονο και μου ειχε πει οτι τους τελευταιους 5-6 μηνες ειχε παει με 7-8 τουλαχιστον, κ ομως ηταν ισως η πιο εντονη χρονια της ζωης μου, τολμω να πω δεν ειχα υπαρξει πιο ζωντανος.. χαιρομαι που την εβαλα στη ζωη μου και δε σταθηκα στους ποσους ειχε παει.. ειχα την τυχη να δω κοντα τι/πως ειναι να ζεις την καθε στιγμη και για μενα (εναν πολυ κλειστο ανθρωπο ) αυτο ηταν πραγματικο δωρο..

mstrouf
04-09-2008, 14:50
haig πίνω.. χι, χι, χι! κ αναρωτιέμαι αν είναι έτσι όλα αύτα ή εγώ τα ξεχωρίζω αναλογα με το ειδος της σκέψης κ το βαθμο επαφης! κ τα 3 τα θεωρείται σεξ;
κ μενα η γνωμη μου είναι οτι δεν παίζει ρόλο αν κ με πόσους έχει πάει ο άλλος ή εγώ κ γιατι να επηρεασει την σχέση κάτι τέτοιο.. πέρα απο την υγεία κ τις προφυλάξεις
κ νομίζω ακόμα ότι σε μια σχέση όταν φτάσεις στο δεσιμο που θα ανοιξεις την καρδιά σου κ θα μιλήσεις για το παρελθόν, θα μιλήσεις για οσα εχουν μεινει κ οχι για το συνολο του πως κ που..

dreamer
04-09-2008, 15:51
Πάντως είναι δύσκολη ερώτηση όταν τείθεται, ειδικά από σύντροφο. Νομίζω πως \"ότι πεις θα χρησιμοποιηθεί εναντίων σου\". Είναι ώριμο πάντως για μια σχέση να αποφεύγονται αναφορές στο παρελθόν.

vince
04-09-2008, 16:06
Originally posted by carrie
Απλα μου αρεσει να εχω ανοιχτους οριζοντες.να μην κρινω τον αλλο απο το ποσα λεφτα βγαζει, ποσων χρονων ειναι, ποσα παντελονια εχει στη ντουλαπα, ποσα λεφτα εχει στην τραπεζα, ποσους ποντους την εχει, με ποσες εχει παει, ποσα τσιγαρα καπνιζει και ποσα παιδια εχει.ειναι στενομυαλο να κρινεις εναν ανθρωπο απο αυτα τα πραγματα, γιατι σημασια εχει το γιατι και το πως.σημασια εχουν τα ματια του αλλου ανθρωπου και η ψυχη του..τα νουμερα ειναι η επιφανεια...παντα μου αρεσε να κοιταω πιο βαθια...

Νομίζω πως εσείς οι γυναίκες τα κοιτάτε ολα κυρίως όταν είστε με κάποιον σοβαρά. Μέχρι και την τελευταία λεπτομέρια. Γνώμη μου.

Originally posted by Kleiw
Φαντάζομαι τα παιδιά δεν θέλουν να κρίνουν ............ θέλουν να λύσουν το παζλ γυναίκες ........
Η μάλλον δεν θέλουν να λύσουν το παζλ γυναίκες .............. θέλουν γυναίκες !!!! :P

Οποτε γιατί δεν μένετε στο ουσιαστικό παίδες . Αυτό που θέλετε και πως θα το καταφέρετε .
Δράση χρειάζεται και οχι μ.ο. Και πάνω απο όλα οχι φόβο .

Και vince μην ξανασκευτείς ποτε τι κάνει αυτή η όμορφη γυναίκα μαζί μου , αφού μπορεί να εχει οποιον θέλει .

Πρέπει να αφήσουμε τους φόβους μας και να λειτουργούμε πιο παρορμητικά ...........
(Μάλλον το λέω , για να το ακούσω . :P)

Ωραίο το μήνυμα σου! Το παζλ γυναίκες είναι άκρως ενδιαφέρον. Εγώ προσωπικά δεν θα έβρισκα νόημα στη ζωή μου χωρίς την συντροφιά μιας γυναίκας.

Originally posted by mstrouf
haig πίνω.. χι, χι, χι! κ αναρωτιέμαι αν είναι έτσι όλα αύτα ή εγώ τα ξεχωρίζω αναλογα με το ειδος της σκέψης κ το βαθμο επαφης! κ τα 3 τα θεωρείται σεξ;
κ μενα η γνωμη μου είναι οτι δεν παίζει ρόλο αν κ με πόσους έχει πάει ο άλλος ή εγώ κ γιατι να επηρεασει την σχέση κάτι τέτοιο.. πέρα απο την υγεία κ τις προφυλάξεις
κ νομίζω ακόμα ότι σε μια σχέση όταν φτάσεις στο δεσιμο που θα ανοιξεις την καρδιά σου κ θα μιλήσεις για το παρελθόν, θα μιλήσεις για οσα εχουν μεινει κ οχι για το συνολο του πως κ που..

Σωστό, η μονογαμία είναι πιο υγιεινή.

Όταν υπάρχει αυτό το δέσιμο, τα θέματα συζήτησης για πρώην έρωτες ενδέχεται να δημιουργήσουν το αίσθημα της ζήλειας στον σύντροφο. Καλό είναι λοιπόν να μην μπλέκουμε το παρόν με το παρελθόν. Καί ανταγωνισμό δημιουργούμε και στεναχωρούμε. Μετά απο καιρό βέβαια, οπού τα αισθήματα είναι λιγότερο έντονα, τέτοιες συζητήσεις είναι αρκετά κοινές στα ζευγάρια..

Kleiw
04-09-2008, 16:56

Ωραίο το μήνυμα σου! Το παζλ γυναίκες είναι άκρως ενδιαφέρον. Εγώ προσωπικά δεν θα έβρισκα νόημα στη ζωή μου χωρίς την συντροφιά μιας γυναίκας.

Ευτυχώς που ο καλός θεούλης (αν υπάρχει) εχει φροντίσει ωστε η γυναίκα να εχει την ίδια ανάγκη για την συντροφιά ενος συντρόφου .
Δεν διαφέρουμε και τόσο ! ;)

carrie
04-09-2008, 17:12
[quote]Originally posted by carrie

Νομίζω πως εσείς οι γυναίκες τα κοιτάτε ολα κυρίως όταν είστε με κάποιον σοβαρά. Μέχρι και την τελευταία λεπτομέρια. Γνώμη μου.

Εμμ.. ανοιξε λιγο καλυτερα τα αυτια σου, η μαλλον τα ματια σου. Καταρχας, μη βαζεισ ολα τα γουρουνια στο ιδιο σακι, γιατι δε χωρανε. Και δευτερον, κοιταμε το βαθος (αυτο τουλαχιστον κανουν οι ωριμοι ανθρωποι), αν αυτο θες να πεις, συμφωνω, αυτο ειπα και εγω. Την επιφανεια την κοιτανε οι επιφανειακοι δυστυχως. Ειναι μπερδεμενο το θεμα και νομιζω πως δεν καταλαβαινεις τον τροπο σκεψης μου. Νομιζεις οτι τα νουμερα υποδηλωνουν το τι ανθρωπος εισαι?Μπορει μεχρι ενα ποσοστο. Αλλα τα περιθωρια λαθους ειναι τεραστια, γιαυτο δεν ειναι ασφαλες ουτε καλο να βγαζεις συμπερασματα ετσι επιφανειακα.πρεπει να τον γνωρισεις τον αλλον καλα.τι νομιζεις οτι μπορεις να καταλαβεις απο 100 νουμερα που θα σου πουνε 100 γυναικες?εγω πιστευω τιποτα,απλα θα ικανοποιηθει η κουτσομπολιστικη διαθεση σου.

marina38
04-09-2008, 17:18
Προσωπικά διαφωνώ στο ότι είναι καλό να αποφεύγονται αναφορές στο παρελθόν. Πώς θα γνωρίσεις τον σύντροφο, τι του αρέσει και τι όχι, τι τον έχει ενοχλήσει και τι όχι, τι έμαθε από τις εμπειρίες του, τι φοβάται, τι επιδιώκει, πώς συνδυάζονται οι όποιες θεωρίες του περί σχέσεων με την πράξη κλπ? Γιατί είναι ΟΚ να μιλούν οι σύντροφοι για το πού σπούδασαν,πού εργάστηκαν, ποιες ήταν οι σχέσεις τους με την οικογένειά τους και όχι για τις ερωτικές σχέσεις που είχαν? Δεν είναι μέρος της ζωής ενός ανθρώπου, δεν συμβάλλει στην προσωπικότητα, στο πώς νιώθει και τι επιλέγει?

Νομίζω ότι είναι πιο υγιές να διαχειριστούν και να ξεπεράσουν τα όποια συναισθήματα ζήλειας παρά να υπάρχουν κρυφά κομάτια της ζωής του καθενός, με συνέπεια κενά στην επικοινωνία.

marina38
04-09-2008, 17:30

Ναι γιατί και η τελευταία λεπτομέρεια μπορεί να έχει σημασία. Όχι για να κρίνω έναν άνθρωπο από το π.χ. πόσα λεφτά βγάζει ή με πόσες έχει πάει, αλλά για να κρίνω αν μου ταιριάζει.

Δεν αμφιβάλλω βέβαια ότι δεν έχει νόημα να εστιάζει κανείς μόνο σε μια λίστα από χαρακτηριστικά σαν αυτά που αναφέρει η carrie. Ή να μετράς τις λεπτομέρειες και να χάνεις το σύνολο.

vince
04-09-2008, 17:44

[quote]Originally posted by carrie

Εμμ.. ανοιξε λιγο καλυτερα τα αυτια σου, η μαλλον τα ματια σου. Καταρχας, μη βαζεισ ολα τα γουρουνια στο ιδιο σακι, γιατι δε χωρανε. Και δευτερον, κοιταμε το βαθος (αυτο τουλαχιστον κανουν οι ωριμοι ανθρωποι), αν αυτο θες να πεις, συμφωνω, αυτο ειπα και εγω. Την επιφανεια την κοιτανε οι επιφανειακοι δυστυχως. Ειναι μπερδεμενο το θεμα και νομιζω πως δεν καταλαβαινεις τον τροπο σκεψης μου. Νομιζεις οτι τα νουμερα υποδηλωνουν το τι ανθρωπος εισαι?Μπορει μεχρι ενα ποσοστο. Αλλα τα περιθωρια λαθους ειναι τεραστια, γιαυτο δεν ειναι ασφαλες ουτε καλο να βγαζεις συμπερασματα ετσι επιφανειακα.πρεπει να τον γνωρισεις τον αλλον καλα.τι νομιζεις οτι μπορεις να καταλαβεις απο 100 νουμερα που θα σου πουνε 100 γυναικες?εγω πιστευω τιποτα,απλα θα ικανοποιηθει η κουτσομπολιστικη διαθεση σου.

Tι συμπέρασμα θα βγάλω?? Εσύ αν δείς κάποιον για παράδειγμα που κοιτάει να πάει με όσες γυναίκες μπορεί δεν θα βγάλεις κάποιο συμπέρασμα για τον χαρακτήρα του? Όπως σου είπα και πρίν τα νούμερα σχηματίζουν την αλήθεια που εμείς θέλουμε να τους δώσουμε. Θέλεις να με διαψεύσεις αλλά δεν προσέχεις αυτά που λέω..

vince
04-09-2008, 17:53
Originally posted by marina38
Δεν αμφιβάλλω βέβαια ότι δεν έχει νόημα να εστιάζει κανείς μόνο σε μια λίστα από χαρακτηριστικά σαν αυτά που αναφέρει η carrie. Ή να μετράς τις λεπτομέρειες και να χάνεις το σύνολο.

Δεν θέλω να αναφερθώ ειδικά, μιάς και υπάρχουν πολλές κατηγορίες ανθρώπων. Γενικά όμως τα απλά πράγματα είναι αυτά που καλύπτουν τις πραγματικές μας ανάγκες σε μία σχέση. Μία αγκαλιά, ένα φιλί..Απο εκεί και πέρα είναι προσωπικό θέμα το εάν κάποιος θα κοιτάει λεπτομέρειες και θα αναιρεί το σύνολο. Μια σχέση με γερές βάσεις δεν πρόκειτε να χαλάσει απο λεπτομέρειες..

vince
04-09-2008, 17:57
κοιταμε το βαθος (αυτο τουλαχιστον κανουν οι ωριμοι ανθρωποι), αν αυτο θες να πεις, συμφωνω, αυτο ειπα και εγω.

Ναι το κοιτάμε το βάθος. Αλλά δεν είναι κακό να υπάρχει και ένα status. Για παράδειγμα δεν θα μου άρεσε να παραμελώ το ντύσιμο μου μόνο και μόνο επειδή ξέρω πως η σύντροφος μου κοιταει τα εσωτερικά μου χαρίσματα..

vince
04-09-2008, 18:10
Και βέβαια δεν μιλάω για μια κατάσταση ωραιοπάθειας οπού τα πάντα κινούνται γύρω απο την εμφάνιση, τη χλιδή και τη μούρη που θα πουλήσει ο κάθενας ή καθεμία. Ίσα ίσα που το απεχθάνομαι αυτό.

carrie
04-09-2008, 18:13
εσυ θες να με διαψευσεις αλλα δεν καταλαβαινεισ αυτα που λεω!μπορει εξω να ξερεις γιατι ενας αντρας που γνωριζεις εχει παει με 100 γυναικες, γιατι θελει να το παιξει μαγκας.να το εχεις δει, να τον εχεις καταλαβει, και παλι ομως χωρανε αμφιβολιες.εδω μεσα όμως, με ενα απλο νουμερο, χωρις να ξερεις τον αλλο καθολου, δε μπορεις να ξερεις γιατι ενας αντρας εχει παει με 100 γυναικες ή με 10.αυτο λεω.μονο υποθεσεις μπορεις να κανεις, και αυτες μπορει να ειναι λαθος επειδη θα κρινεισ με βαση τα δικα σου δεδομενα και συμφωνα με τις εμπειριες σου και τα δικα σου στερεοτυπα.

vince
04-09-2008, 18:19
Δεν έχω σκοπό να βγάλω συμπέρασμα για άτομα του φόρουμ..δεν ήταν αυτή η αρχική μου πρόθεση. Εξήγησα πιο πρίν τους λόγους (περισσότερο για να κάνουμε κουβέντα επι του θέματος και να πούμε τις απόψεις μας).

Δεν διαφωνώ στο οτι κρίνουμε με βάση τα δικά μας δεδομένα, τις δικές μας εμπειρίες. Ακόμα και η ιστορία που έχει γραφτεί είναι υποκειμενική..

Roger
04-09-2008, 19:52
Δε μπορώ να καταλάβω γιατί μετά από τόσες απαντήσεις σε αυτό το θέμα, μόνο ένα ή δύο άτομα απάντησαν στην ερώτηση.Γιατί τόσος φόβος να ανοιχτούμε ακόμα και προστατευμένοι από την ανωνυμία ενός φόρουμ; Το μόνο που χρειάζεται είναι να ανοιχτούμε πλήρως όλοι, ακόμα και για όσα ντρεπόμαστε, να είμαστε έτοιμοι να μην κρίνουμε αλλά να προσπαθούμε να κατανοήσουμε τους άλλους και από εκεί και πέρα να αφήσουμε να προκύψουν απορίες, αντιπαραθέσεις, σχόλια ώστε να βγει κάτι ουσιαστηκό από αυτές τις συζητήσεις. Εννοείται πως από ένα νούμερο κανείς δε μπορεί να καταλάβει τι είσαι αλλά κανείς δε μας εμποδίζει να δικαιολογήσουμε αυτό το νούμερο, να πούμε το πως καταλαβαίνουμε αυτό που απάντησε κάποιος άλλος. Έτσι ίσως καταλάβουμε καλύτερα ο ένας τον άλλον μα πάνω από όλα ίσως καταλάβουμε καλύτερα τον εαυτό μας. Αν τώρα κάποιοι νομίζουν πως κατέχουν την απόλυτη αυτογνωσία, μάλλον ξεκινούν λάθος (αν ελπίζουν να κερδίσουν κάτι από αυτό το φόρουμ)

vince
04-09-2008, 20:16
Λές για τους άλλους αλλά ούτε εσύ απαντάς στην ερώτηση..

dreamer
04-09-2008, 20:41
Προσωπικά διαφωνώ στο ότι είναι καλό να αποφεύγονται αναφορές στο παρελθόν. Πώς θα γνωρίσεις τον σύντροφο, τι του αρέσει και τι όχι, τι τον έχει ενοχλήσει και τι όχι, τι έμαθε από τις εμπειρίες του, τι φοβάται, τι επιδιώκει, πώς συνδυάζονται οι όποιες θεωρίες του περί σχέσεων με την πράξη κλπ? Γιατί είναι ΟΚ να μιλούν οι σύντροφοι για το πού σπούδασαν,πού εργάστηκαν, ποιες ήταν οι σχέσεις τους με την οικογένειά τους και όχι για τις ερωτικές σχέσεις που είχαν? Δεν είναι μέρος της ζωής ενός ανθρώπου, δεν συμβάλλει στην προσωπικότητα, στο πώς νιώθει και τι επιλέγει?

Στην πράξη Μαρίνα δεν είναι ακριβώς έτσι... Οι αναφορές στο παρελθόν φέρνουν συγκρίσεις οι οποίες δεν βοηθούν ένα ζευγάρι να χτίσει σε σωστή βάση την σχέση του.

Αν τεθεί η ερώτηση που έθεσε ο vince, η κουβέντα δεν θα σταματήσει εκεί. Ποιές φαντάζεσαι ότι μπορεί να είναι οι επόμενες ερωτήσεις;

Roger
04-09-2008, 20:56
Ας τηρήσω λοιπόν αυτό που είπα: είμαι 23 χρονών και έχω κάνει σέξ με 3 γυναίκες. Η πρώτη στα 15-16 μου με μια 21χρονη και τότε ήταν τελείως σωματικό και δε με γέμισε ποτέ ιδιαίτερα. Η 2η ήταν σε μια μακροχρόνια σχέση από τα 16 ως τα 23 μου και περίμενα πάνω από 1 χρόνο, σχεδόν 2 ώστε να γίνει κάτι απόλυτα ολοκληρωμένο. Κάθετι γινόταν βήμα βήμα και έμοιαζε με το μεγαλύτερο δώρο του κόσμου. Όταν πια η κοπέλα μου έπαψε να νοιώθει ένοχη για ότι γινόταν και παράλληλα καθώς και η ίδια η σχέση μας ωρίμαζε και τους δύο προχωρήσαμε και από εκεί και πέρα κάθε φορά ήταν και καλύτερη.Στην πορεία φτάσαμε στην απόλυτη ευχαρίστηση μιας και το σεξ ήταν πλέον κάτι τόσο απλό και φυσικό ανάμεσά μας όσο ένα χάδι μα παράλληλα μυστήριο, εκστατικό και γεμάτο εκπλήξεις. Μιλάω βέβαια για τις ιδανικές περιπτώσεις,γιατί όπως είναι φυσικό, όταν υπήρχε κάποιο σημαντικό άλυτο πρόβλημα, φαινόταν και εκεί.
Ακόμα και αυτή η ιδανική κατάσταση όμως δε μπόρεσε να με εμποδίσει από την επιθυμία να μείνω κάποια στιγμή μόνος μου-να μπορέσω να σταθώ χωρίς την ανάγκη μιας σχέσης και περισσότερο από την επιθυμία να γνωρίσω και άλλες γυναίκες. Αυτό που ζητούσα όμως δεν ήταν μόνο τε σεξ με άλλες γυναίκες. Ήθελα το κάτι παραπάνω. Χώρισα τελικά και σε ότι έκανα φρόντισα να γνωρίσω και να νοιαστώ για την κοπέλα που είχα δίπλα μου.Παράλληλα ήμουν ειλικρινής και εξηγούσα σε τι κατάσταση βρισκόμουν και ότι μάλλον θα ήταν δύσκολο να ξεκινήσω σε αυτή τη φάση κάτι μακροχρόνιο. Μία από τις σχέσεις που είχα και ολοκληρώθηκε ήταν κάτι πολύ όμορφο και ξεχωριστό, πολύ έντονο από πλευράς σεξ, αλλά γρήγορα έχασα το ενδιαφέρον μου και χώρισα. Από εκεί και πέρα μάλλον δε μπόρεσα να κρατηθώ μακριά από την πρώην κοπέλα μου μιας και ξανασυναντηθήκαμε και η αλήθεια είναι ότι δύσκολα μπορούσα να κρατηθώ μακριά της. Βρεθήκαμε για ένα διάστημα σε μια ενδιάμεση κατάσταση -που μάλλον κακό μας έκανε- όπου κανείς από τους δύο δεν έκανε κάτι με άλλον, βγαίναμε αλλά και εγώ δεν είχα πάρει απόφαση ότι τελείωσε ότι με απασχολούσε. Συγχρόνως, υπήρχαν πειρασμοί από άτομα που πλησίασαν και εμένα αλλά και εκείνη. Βρεθήκαμε σε φάση όπου και οι 2 καταλάβαμε ότι ή θα μέναμε μαζί ή θα προσπαθούσαμε πραγματικά να προχωρήσουμε μπροστά με κάτι άλλο, το οποίο όμως δε θα ήταν πλέον κάτι προσωρινό αλλά κάτι το οποίο θα είχε προοπτικές να κρατήσει. Τώρα κάνουμε μια προσπάθεια να είμαστε και πάλι μαζί, ελπίζοντας να φτιάξουν όλα. Η αλήθεια είναι όμως πως ενώ θέλω να στηρίξω αυτήν μου την απόφαση, δεν ξέρω κατά πόσον είμαι έτοιμος και κατά πόσον θα έχω τη δύναμη να πάψω να σκέφτομαι όσα ίσως χάνω ώστε να μπορέσω να ηρεμίσω. Η αναποφασιστικότητα αυτή με έχει ταλαιπωρίσει πολύ καιρό και φυσικά έχει κουράσει και την κοπέλα μου που επίσης έχει περάσει πολλά λόγω της δικής μου κατάστασης. Εκείνη όμως έχει μπορέσει πραγματικά να με επιλέξει.Γνωρίζει τι θέλει και το στηρίζει. Εγώ πάλι συνεχώς ταλαντεύομαι και έχω φτάσει σε σημείο, αυτό το θέμα να απορροφά όλη μου την ενέργεια και τελικά να μη μπορώ να συγκεντρωθώ σε κάτι άλλο. Έχω νοιώσει να βρίσκομαι σε πραγματικό αδιέξοδο. Άλλοτε καταφέρνω να είμαι καλά και άλλοτε νοιώθω πάλι πως δε μπορώ να χαρώ τίποτα όσο με βασανίζει αυτό το ζήτημα.

Αυτά λοιπόν από εμένα.Αυτό με απασχολει κυρίως. Σίγουρα και πάλι μπορεί κανείς να καταλάβει άλλα από αυτά που πραγματικά ήθελα να πω αλλά έλπίζω σε κάποιο χρήσιμο σχόλιο ώστε να αντιμετωπίσω και εγώ όσα με βασανίζουν.

Όσο για το θέμα της ειλικρίνιας: Αν κάποιος γράψει ψέμματα σε κάτι που θα πει, εκείνος είναι που δεν πρόκειται να κερδίσει τίποτα.Αν δε μπορείς να δεχτείς τον εαυτό σου και να στηρίξεις τις επιλογές σου σε ένα ανώνυμο φόρουμ, μάλλον δε μπορείς να τις στηρίξεις ούτε απέναντι στον ίδιο σου τον εαυτό....

Roger
04-09-2008, 20:58
Λές για τους άλλους αλλά ούτε εσύ απαντάς στην ερώτηση..
Όπως ίσως κατάλαβες, απλά ήθελα λίγο τον χρόνο μου...

keep_walking
04-09-2008, 21:01
Εγω παλι την θεωρω πολυ προσωπικη ερωτηση και δεν απαντω...τωρα επειδη βλεπουμε μια ερωτηση και δεν την απανταμε δεν σημαινει οτι φοβομαστε να ανοιχτουμε ή οτι κρυβουμε καποιο κομπλεξ...αν ειναι δυνατον!!!!

vince
04-09-2008, 21:09
Roger καταρχάς καλωσήλθες στο φόρουμ. Αυτά που λές είναι άκρως διαφωτιστικά και δείχνουν πως δεν χρειάζεται να έχουμε κάνει σεξξ με πολλές κοπέλες για να έχουμε περάσει καλά.

Τώρα για το εάν κάποιος λέει ψέματα εδώ μέσα θα μου φαινόταν χαζό πραγματικά (μιας και είμαστε άγνωστοι και ανώνυμοι μεταξύ μας). Υποπτεύεσαι κάποιον/ κάποιαν και το λές αυτό?

edit: maria..είναι η ιδέα μου η άλλαξε ο αριθμός των σεξουαλικών σου συντρόφων?

Roger
04-09-2008, 21:10

Στην πράξη Μαρίνα δεν είναι ακριβώς έτσι... Οι αναφορές στο παρελθόν φέρνουν συγκρίσεις οι οποίες δεν βοηθούν ένα ζευγάρι να χτίσει σε σωστή βάση την σχέση του.

Αν τεθεί η ερώτηση που έθεσε ο vince, η κουβέντα δεν θα σταματήσει εκεί. Ποιές φαντάζεσαι ότι μπορεί να είναι οι επόμενες ερωτήσεις;

Όλα εξαρτώνται από το πόση αλήθεια αντέχει κανείς. Εγώ ως τώρα επιλέγω το δρόμο της απόλυτης ειλικρίνειας. Δε μπορώ να πω ότι δεν έχει δημιουργήσει προβλήματα αυτή μου η επιλογή αλλά νομίζω ότι νομίζω ότι μου έχει προσφέρει κάποια πράγματα τα οποία θεωρώ ανεκτίμητα.Ένα είναι η αίσθηση πως με αγαπούν για αυτό που πραγματικά είμαι και όχι για αυτό που κατάφερα να φαίνομαι καθώς και η αίσθηση πως η κοπέλα που έχω δίπλα μου είναι μεν ένα άτομο με ελαττώματα όπως εγώ αλλά δε θα φοβηθεί να μου πει κάτι που την απασχολεί, μιας και ξέρει ότι θα προσπαθήσω να την καταλάβω πραγματικά και όχι να την κρίνω.

vince
04-09-2008, 21:15
Εγω παλι την θεωρω πολυ προσωπικη ερωτηση και δεν απαντω...τωρα επειδη βλεπουμε μια ερωτηση και δεν την απανταμε δεν σημαινει οτι φοβομαστε να ανοιχτουμε ή οτι κρυβουμε καποιο κομπλεξ...αν ειναι δυνατον!!!!

Keep όποιος δεν αντέχει την κουβέντα η το βρίσκει πολύ αδιάκριτο καλά κάνει και δεν απαντάει (μιλάω γενικά). Δεν σημαίνει οτι έχεις κόμπλεξ.

keep_walking
04-09-2008, 21:18
Η απαντηση ηταν για τον roger ξεχασα να κανω quote και συγκεκριμενα στο:

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί μετά από τόσες απαντήσεις σε αυτό το θέμα, μόνο ένα ή δύο άτομα απάντησαν στην ερώτηση.Γιατί τόσος φόβος να ανοιχτούμε ακόμα και προστατευμένοι από την ανωνυμία ενός φόρουμ; Το μόνο που χρειάζεται είναι να ανοιχτούμε πλήρως όλοι, ακόμα και για όσα ντρεπόμαστε, να είμαστε έτοιμοι να μην κρίνουμε αλλά να προσπαθούμε να κατανοήσουμε τους άλλους και από εκεί και πέρα να αφήσουμε να προκύψουν απορίες, αντιπαραθέσεις, σχόλια ώστε να βγει κάτι ουσιαστηκό από αυτές τις συζητήσεις. Εννοείται πως από ένα νούμερο κανείς δε μπορεί να καταλάβει τι είσαι αλλά κανείς δε μας εμποδίζει να δικαιολογήσουμε αυτό το νούμερο, να πούμε το πως καταλαβαίνουμε αυτό που απάντησε κάποιος άλλος. Έτσι ίσως καταλάβουμε καλύτερα ο ένας τον άλλον μα πάνω από όλα ίσως καταλάβουμε καλύτερα τον εαυτό μας. Αν τώρα κάποιοι νομίζουν πως κατέχουν την απόλυτη αυτογνωσία, μάλλον ξεκινούν λάθος (αν ελπίζουν να κερδίσουν κάτι από αυτό το φόρουμ)

Roger
04-09-2008, 21:20
Ωραία δέχομαι ότι είναι πολύ προσωπική ερώτηση αλλά εαν δε μπορείς να ανοιχτείς σε ένα ανώνυμο φόρουμ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ τότε που μπορείς???Εαν δεν πεις κάτι προσωπικό σου εδώ τότε τι θα πεις? Εγώ δε μίλησα για κόμπλεξ. Ποιος το ανέφερε?
Πόσο προσωπική θεωρείτε όλοι αυτήν την ερώτηση? Θα το λέγατε σε όλους?Θα το λέγατε μόνο στο σύντροφό σας? Μόνο στους κολλητούς? Στον ίδιο σας τον εαυτό? Εαν μπορείς να το πεις στον εαυτό σου τότε μπορείς και εδώ.Κανείς δε σε ξέρει άμεσα ώστε η γνώμη του να έχει επίπτωση στη ζωή σου....

keep_walking
04-09-2008, 21:24
Ωραία δέχομαι ότι είναι πολύ προσωπική ερώτηση αλλά εαν δε μπορείς να ανοιχτείς σε ένα ανώνυμο φόρουμ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ τότε που μπορείς???Εαν δεν πεις κάτι προσωπικό σου εδώ τότε τι θα πεις? Εγώ δε μίλησα για κόμπλεξ. Ποιος το ανέφερε?
Πόσο προσωπική θεωρείτε όλοι αυτήν την ερώτηση? Θα το λέγατε σε όλους?Θα το λέγατε μόνο στο σύντροφό σας? Μόνο στους κολλητούς? Στον ίδιο σας τον εαυτό? Εαν μπορείς να το πεις στον εαυτό σου τότε μπορείς και εδώ.Κανείς δε σε ξέρει άμεσα ώστε η γνώμη του να έχει επίπτωση στη ζωή σου....

Μα επειδη βλεπεις μια ερωτηση δεν σημαινει οτι πρεπει να την απαντησεις!!!!!!!
Δηλαδη αν σε ρωταγαν ποσο την εχεις πρεπει σωνει και καλα να απαντησεις?
Και πολλοι συμφωνουν μαζι μου για αυτο βλεπεις τοσες λιγες απαντησεις και για κανεναν αλλο λογο.

krino
04-09-2008, 21:27
σε αυτο το θρεντ νομιζω την εχετε πατησει μερικοι....

οι στατιστικες οπως ειπαν καμποσοι δεν βοηθανε πουθενα.
Λιγο εως πλυ καπου υπαρχει ενα μεσο νουμερο, αλλα ειτε ειναι πιο πανω ειτε πιο κατω δεν προσφερει τιποτα σε κανενα επιπεδο.
Ισως μονο για τονωση καποιου ψωροεγωισμου και μονο.

vince
04-09-2008, 21:28
..μάλον είμαστε πουριτανική κοινωνία. Ίσως πολλοί να μην νιώθουν άνετα με το θέμα συζήτησης..

vince
04-09-2008, 21:30

Μήπως να ανοίγαμε νέο τόπικ με αυτό..χαχα..αστειεύομαι βεβαίως..

keep_walking
04-09-2008, 21:30
Σε γενικες γραμμες μπορω να πω ενα...με οσους αντρες εχουν παει οι γυναικες,με τοσες γυναικες εχουν παει οι αντρες :P

keep_walking
04-09-2008, 21:36
Το ζητουμενο ειναι ενα...αν σε καθε αντρα αντιστοιχουν περιπου δυο γυναικες με βαση τον πληθυσμο τοτε καποιος εχει περισσοτερες γιατι εγω δεν εχω τωρα καμμια...ποιος ειναι αυτος?:D

Roger
04-09-2008, 21:38

Μα επειδη βλεπεις μια ερωτηση δεν σημαινει οτι πρεπει να την απαντησεις!!!!!!!
Και πολυ συμφωνουν μαζι μου για αυτο βλεπεις τοσες λιγες απαντησεις και για κανεναν αλλο λογο.

Οπουδήποτε αλλου οκ! Εδώ απλά δεν καταλαβαίνω το λόγο. Δε μιλώ για όσους δε θέλουν να συμμετέχουν αλλά για όσους συμμετέχουν για να πουν εγώ δεν απαντώ. Τι νόημα έχει αυτό? Κανείς δε θα σε κρίνει. Ίσως κριθούν οι απόψεις σου αλλά αυτός δεν είναι ο σκοπός?Δεν είσαι οι απόψεις σου...Και αν ακόμα υπήρχε ερώτηση πόσο την έχεις και πω ότι την έχω μικρή ή μεγάλη, δε θα μου κάτσει η γκόμενα που τη βλέπω κάθε μέρα ή θα με δείχνουν στο δρόμο?

maria...
04-09-2008, 22:15
Ρε παιδια αν σε καποιον δεν αρεσει το θμα που ανοιξε ο φιλος μας μπορει να μην απαντησει πολυ απλα.Μην μας ζαλιζει τον ερωτα.Εγω απαντησα οτι εχω παει με 15 αντρες συν τον αντρας μ που ηταν ο προ προ τελευταιος και ντρπομαι γιαυτο.Γιαυτο τον λογο δεν το εχω πει που8ενα και μολις μ δοθηκε η ευκερια να διοξω αυτο το βαρος ανωνυμα απο πανω μ το εκανα εδω.τι ψεματα και παπαριες μου λετε οτι λεμε δλδ.

marina38
05-09-2008, 03:18
Originally posted by Roger

Όλα εξαρτώνται από το πόση αλήθεια αντέχει κανείς. Εγώ ως τώρα επιλέγω το δρόμο της απόλυτης ειλικρίνειας. Δε μπορώ να πω ότι δεν έχει δημιουργήσει προβλήματα αυτή μου η επιλογή αλλά νομίζω ότι νομίζω ότι μου έχει προσφέρει κάποια πράγματα τα οποία θεωρώ ανεκτίμητα.Ένα είναι η αίσθηση πως με αγαπούν για αυτό που πραγματικά είμαι και όχι για αυτό που κατάφερα να φαίνομαι καθώς και η αίσθηση πως η κοπέλα που έχω δίπλα μου είναι μεν ένα άτομο με ελαττώματα όπως εγώ αλλά δε θα φοβηθεί να μου πει κάτι που την απασχολεί, μιας και ξέρει ότι θα προσπαθήσω να την καταλάβω πραγματικά και όχι να την κρίνω.

Περιττό να πω ότι θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Roger...

dreamer, δεν φαντάζομαι ποιες θα ήταν οι επόμενες ερωτήσεις. Γνωρίζω γιατί τις έχω ακούσει. Και έβγαλα τα συμπεράσματά μου και χαίρομαι που κάποιες σχέσεις δεν χτίστηκαν ή γκρεμίστηκαν.

Η σχέση που έμεινε, ήταν με τον άνθρωπο που δεν έκανε ανάκριση, δεν κατέκρινε, δεν με χαρακτήριζε, αλλά απλά ενδιαφερόταν να ακούσει, να κατανοήσει, να δει αν αυτό που λέω του ταιριάζει σαν σκεπτικό και να εστιάσει στη μεταξύ μας σχέση μακριά από βασανιστικές συγκρίσεις με τους πρώην.

carrie
05-09-2008, 09:44
ανοιξτε ενα poll βρε παιδια, να ειναι ακομα πιο ανωνυμο, να δουμε ποσοι θα απαντησουν.

vince
05-09-2008, 13:07
Πως γίνεται αυτό? Εάν μπορεί να βοηθήσει κανέις πολύ ευχαρίστως να κάνω edit το πρώτο μύνημα σε poll (αν και δεν μπορώ να το κάνω edit).

maria...
05-09-2008, 13:11
μια χαρα ειναι το τοπικ του ανθρωπου.οποιουνου δεν του αρεσει να μηνγραφει

Kleiw
05-09-2008, 13:13
Πρέπει να ξεκινήσεις νεο θέμα . Συγκεκριμμένα New Poll . Δεν είναι δύσκολο .

Sofia
05-09-2008, 13:41

συμφωνω...κ επαυξάνω.

απο την άλλη για τον καθένα ξεχωριστα έχει σημασια κ μάλιστα μεγάλη ο αριθμός σε συνάρτηση με την ερωτικη του ζωή, την σεξουαλικοτητα του. κ σιγουρα εχει σημασια για τον ιδιο τον άνθρωπο, κ εχει να του πει πολλά αν εχει πάει με εναν, κανεναν, πενηντα άτομα....οχι σαν αριθμος, αλλά πώς ερμηνευεται αυτος ο αριθμος απο τον ίδιο τον άνθρωπο κ τις αναγκες του.

vince
05-09-2008, 14:02
Το σχετικό Poll αναρτήθηκε: http://e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=3443

Διαβάστε και την σημείωση κάτω απο τον τίτλο του θέματος.

vince
05-09-2008, 16:06
Originally posted by Sofia
απο την άλλη για τον καθένα ξεχωριστα έχει σημασια κ μάλιστα μεγάλη ο αριθμός σε συνάρτηση με την ερωτικη του ζωή, την σεξουαλικοτητα του. κ σιγουρα εχει σημασια για τον ιδιο τον άνθρωπο, κ εχει να του πει πολλά αν εχει πάει με εναν, κανεναν, πενηντα άτομα....οχι σαν αριθμος, αλλά πώς ερμηνευεται αυτος ο αριθμος απο τον ίδιο τον άνθρωπο κ τις αναγκες του.

Sofia δεν έχεις αναρωτηθεί γιατί εδώ στο φόρουμ βγαίνουν όλοι και λένε τα ψυχολογικά τους, γράφουν απο τι πάσχουν, αλλά παρόλα αυτά δεν αισθάνονται άνετα με τέτοιου είδους ερωτήσεις? Και μιλάμε για ερωτήσεις που αφορούν το σέξ, μια λέξη παντοδύναμη που αφορά τους πάντες.

keep_walking
05-09-2008, 16:16
Δεν νομιζω να ισχυει αυτο...ουτε στην ερωτηση ποσο ειναι το iq μου απαντησα προσωπικα...οπως και πολυς κοσμος.
Δεν μου αρεσουν γενικα τετοιου ειδους ερωτησεις...αν γινομαι κατανοητος.

Sofia
05-09-2008, 16:31
Sofia δεν έχεις αναρωτηθεί γιατί εδώ στο φόρουμ βγαίνουν όλοι και λένε τα ψυχολογικά τους, γράφουν απο τι πάσχουν, αλλά παρόλα αυτά δεν αισθάνονται άνετα με τέτοιου είδους ερωτήσεις?

προσεξε κ θα δεις οτι ολοι δεν μιλανε για τα ψυχολογικα τους...αλλοι εχουν εκτεθει λιγοτερο κ αλλοι περισσοτερο. αλλοι καθολου! κ ας εχουν πολλα post...δεν ειναι υποχρεωτικο να εκτειθεται κανεις...οπου κ οπως επιλεξει κανεις....

vince
05-09-2008, 16:32
Δηλαδή μου λέτε πως έχω εκτεθεί?

Sofia
05-09-2008, 16:33
εκτειθεμαι=ανοιγομαι=μοιρα ζομαι

δεν ειναι εκθεση το να πεις κατι προσωπικο, δικο σου?

vince
05-09-2008, 16:35
Εμένα μπορεί να είναι αυτή η ανάγκη μου. Άλλωστε δεν έχω φίλους που βλέπω σε σταθερή βάση. Ο μόνος φίλος μου είναι η σύντροφος μου εδώ και κάποια χρόνια..

keep_walking
05-09-2008, 16:35
Δηλαδή μου λέτε πως έχω εκτεθεί?

Οχι φυσικα...αλλα ο καθενας προτιμα να κρατα καποια στοιχεια για τον εαυτο του,δεν θα πουμε και ολα τα μυστικα μας σε ενα φορουμ εστω και ανωνυμο:)
Εσενα αυτα τα στοιχεια ειναι αλλα,εμενα αλλα και ουτω καθεξης.

Sofia
05-09-2008, 16:37
Εμένα μπορεί να είναι αυτή η ανάγκη μου. Άλλωστε δεν έχω φίλους.

vince, δεν βλεπω το λογο να απολογεισαι....:)

keep_walking
05-09-2008, 16:43
Εμένα μπορεί να είναι αυτή η ανάγκη μου. Άλλωστε δεν έχω φίλους.

Χεχε δεν ξερω τι κανουν οι γυναικες μιας και γενικως μιλανε περισσοτερο για ορισμενα θεματα...αλλα οι αντροπαρεες δεν μπορω να πω οτι \"ανοιγονται\" σε οτιδηποτε...για μαλ..ες συζηταμε και ισως για αυτο να επιζητουμε την γυναικεια συντροφια,εκτος φυσικα απο το σεξ.

carrie
05-09-2008, 16:47
Και γιατι δεν εχεις φιλους? Εννοω, δεν εχεις ΚΑΝΕΝΑΝ φιλο? Σε προβληματιζει καθολου αυτο? Θες να αλλαξει?

Σορυ για το οφ τοπικ!

vince
05-09-2008, 16:48
ισως για αυτο να επιζητουμε την γυναικεια συντροφια,εκτος φυσικα απο το σεξ.

Για μένα αυτός είναι και ο λόγος που ο άνθρωπος μπορέι να επιλέξει την μονογαμία ακόμα και αν η φύση του τον καθιστά πολυγαμικό. Η συντροφικότητα είναι βασική.

vince
05-09-2008, 16:53
Και γιατι δεν εχεις φιλους? Εννοω, δεν εχεις ΚΑΝΕΝΑΝ φιλο? Σε προβληματιζει καθολου αυτο? Θες να αλλαξει?

Σορυ για το οφ τοπικ!

Έχω ανθρώπους με τους οποίους βλεπόμαστε μιά στο τόσο και όποτε βρεθούμε θα συζητάμε για μαλακίες. Σαν να έχει χαθεί η οικειότητα μεταξύ μας (ίσως και να μην υπήρχε ποτέ). Επομένως περισσότερο γνωστοί είναι πλέον παρά φίλοι..

Με ένα άτομο έχω ανοιχτεί αρκετά ο οποίος πάσχει και αυτός απο κάτι αλλά πλέον ζεί αλλού...ούφ πολλά είπα :ο

Και να φανταστείς οτί κάποτε ήξερα πολύ κόσμο..

carrie
05-09-2008, 17:09
Με μενα ισχυει το αντιθετο φαινεται. καποτε δεν ειχα κανεναν φιλο/φιλη, και ξαφνικα βρεθηκα με φιλους.. 3-4 και καλους δηλαδη, που μπορει να μην τους βλεπω ολους συχνα, αλλα ειναι εκει, και σχεδον ολους τους ηξερα εδω και χρονια απλα δεν καναμε πολυ παρεα.. Απιστευτο μου φανηκε οταν το συνειδητοποιησα..Καταφερα να κανω φιλους?

vince
05-09-2008, 17:28
Τι ηλικία έχεις carrie αν επιτρέπεται?

carrie
05-09-2008, 17:51
ειμαι περιπου ημι-γρια :P και τρωω φρικες δεν απανταω προσωπικες ερωτησεις φατσα φορα στα fora :-P

vince
05-09-2008, 18:05
Χμμ, το έχω αυτό το ελλάτωμα. Ανοίγω το στόμα μου και λέω τα δικά μου χωρίς να υπολογίζω τις συνέπειες. Βέβαια και στην αληθινή μου ζωή (μακρυά απο το PC) μένω άναυδος με την επιπολεότητα και την ειλικρίνια μου σε βαθμό παιδιού. Οι περισσότεροι πουλάνε μούρη..εγώ πάλι θα λέω την αλήθεια λές και με κυνηγάει η ταπεινοφροσύνη..

sarasvati
05-09-2008, 18:35
o κοσμος μονο οταν τον μοιραζεσαι υπαρχει...

keep_walking
05-09-2008, 18:41
μένω άναυδος με την επιπολεότητα και την ειλικρίνια μου σε βαθμό παιδιού. Οι περισσότεροι πουλάνε μούρη..εγώ πάλι θα λέω την αλήθεια λές και με κυνηγάει η ταπεινοφροσύνη

Και εγω το ιδιο κανω...και μετα με βριζω lol.
Τι περιεργο πραγμα αληθεια.

Kleiw
05-09-2008, 18:51
Περίεργο carrie . Και εγω αναρρωτήθηκα την ηλικία σου . Μπας και στο μέλλον αλλάξουν τα πράγματα και για εμένα . :)

Είναι ωραίο το μοιράζεσαι . Αλλα δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις και με τον καθένα . Επιλέγεις τι θα πεις και που , για να μην μπλέκεις σε άσκοπες συναισθηματικές περιπέτειες .

sarasvati
05-09-2008, 19:02
μιλω για τους ανθρώπους που συναντα κανεις στη ζωη του...οχι με την στενη εννοια πχ.μοιραζομαι τη ζωη μου με καποιον-α. σαυτο εχεις δικιο.οχι με τον καθενα. μηπως ομως ακομη κι ενα χαμογελο, μια λεξη προς εναν αλλον-η δεν ειναι μοιρασμα? δεν ειναι προσφορα απο σενα σ τον αλλο? φυσικα ο καθενας μας εχει την ελευθερια της επιλογης, με ποιον θα μοιραστει και τι θα δωσει. το συναισθημα ομως πολλες φορες δεν το ελεγχουμε και \"χτυπιομαστε\" μετα, πως και γιατι και δεν θα το ξανακανω. ομως συνηθως πεφτουμε παλι στη λουμπα.

carrie
06-09-2008, 15:31
Επειδη βλεπω σας ενδιαφερει το θεμα, ζητω συγνωμη απο τον vince αλλα δεν εχω ορεξη να ανοιγω τοπικ. οποτε θα απαπτυξω εδω τις περιπετεις ενος αντικοινωνικου ζωου (εγω), οι οποιες ισως φανουν χρησιμες σε καποιον αλλο ανθρωπο, η τουλαχιστον διασκεδαστικες:

Λοιπον, ειμαι μοναχοπαιδι, που σημαινει αδερφακια για παρεα παπαλα. τα ξαδερφια μου ηταν πολυ μεγαλυτερα απο μενα, που σημαινει παπαλα. Παντα τα καταφερναν οι γονεις μου να ζουμε μακρια απο το κεντρο και εκει που ζουσαν οι συμμαθητες μου, οποτε γειτονικες παρεες παπαλα, με εξαιρεση 2-3 ετων οταν ημουν προσχολικης ηλικιας που μειναμε για ενα διαστημα σε γειτονια που ειχε αρκετα παιδια.(μιλαω για επαρχιακη πολη παντα). Αργοτερα, λογω ιδιοτροπου και αυστηρου πατερα και μακρινης αποστασης απο το κεντρο της πολης, δε μου δοθηκαν περιθωρια να αναπτυξω με τις ενιοτε φιλεναδες μου στο σχολειο, εξωσχολικες παρεες όπως αλλα παιδια που πηγαιναν ο ενας στο σπιτι του αλλου, κοιμοντουσαν μαζι σε καποιο σπιτι κτλ κτλ, και να συσφιχτουν ετσι οι σχεσεις. Καφεδες και μπαρακια δεν υπηρχαν σαυτη την ηλικια. (Αναγνωριζω βεβαια οτι αυτες οι ηλικιες μπορει να ειναι δυσκολες στο να αναπτυχθουν καλες φιλιες, ειδικα στα κοριτσια, και μονο μετα απο χρονια μπορει κανεις να δει ποιοι ηταν φιλοι και μειναν στο πλευρο του.) Αυτα μεχρι το Λυκειο. Στο Λυκειο, στην αρχη της πρωτης χρονιας, μια υποτιθεται φιλη που ειχα μεχρι τοτε για 2 χρονια, με παραταει στα κρυα του λουτρου και αρχιζει να κανει παρεα με μια αλλη κοπελα. Εγω σιχαθηκα παντελως τις φιλιες εκεινη την περιοδο, δεν εκανα παρεα με κανεναν παρα τα τυπικα, μονη μου πηγαινα σχολειο, μονη εφευγα, μονη πηγαινα στις εξετασεις, μονη εφευγα, δεν με περιμενε κανεις να πουμε πως γραψαμε τι θεματα επεσαν και να παμε για καφε. Τα ιδια και στις Πανελληνιες, πρεπει εντωμεταξυ να ειχα βγαλει ονομα, η παραξενη, το φυτο, η κορη του μερελου και αλλα τετοια, οποτε ειχα μια ωραια μοναξια ΝΑ. Την εφαγα με την κουταλα της σουπας. Απο επιλογη μου ισως, αλλα πραγματικα δεν εβλεπα τι αλλο μπορουσα να κανω, αφου οσες \"φιλιες\" ειχα κανει μεχρι τοτε, ειτε ειχαν αποτυχει παταγωδως, ειτε ειχαν διαλυθει σε αθλιες συνθηκες και κραταγαν κανα δυο χρονια η καθε μια. Επισης, βαριομουν να μιλαω για νυχια, γκομενους, ψωνια, κουτσομπολια και τετοια, και πηρα αποφαση οτι δε θα ξανακανω υποχωρηση να εχω μια φιλεναδα που να μην εκπεμπουμε στο ιδιο μηκος κυματος. Το αναγνωριζω δηλαδη, δεν τις καλυπτα τις \"φιλεναδες\" μου, ουτε για αγορια μιλουσα, ουτε για ψωνια, ουτε για κομμωτηρια. Ημουν επισης δυσκολη στις κοινωνικες μου σχεσεις, μερικες φορες αυθορμητη μεχρι βλακειας, αλλα και εσωστρεφης σαν στρειδι, οποτε τι να κανανε και αυτες με ενα ατομο σαν εμενα. Επισης, δε γουσταρω τα τσιγαρα τα ποτα και τα ξενυχτια, τους ωραιους γκομενους που ειναι πορτιερηδες ή μπαρμαν σε μαγαζια, τα μπαρ, τα κλαμπ και τη βαβουρα. Οποτε, ημουν φιλη αστα να πανε :P

Κεφαλαιο Πανεπιστημιο. Εκει εκανα μια μακροχρονια σχεση, την πρωτη μου, γιατι αν και ειμαι ωραια κοπελιτσα πρεπει να φαινομουν πολυ τρελη στο λυκειο και επειδη ημουν και καλη μαθητρια δεν με πλησιασε ποτε κανενας.Κανοντας αυτη τη σχεση, η οποια τελικα ηταν ακρως δυσλειτουργικη, και απλα λειτουργουσε σαν πατεριτσα και για μενα και για τον αλλον, χωθηκα ακομα πιο πολυ στο καβουκι μου, στηριχτηκα ολη πανω σε αυτον τον ανθρωπο, με αποτελεσμα μαλλον να τον πνιξω και αυτον και τη σχεση μας, και δεν εκανα ουτε μια γνωριμια στη σχολη μου. Μετα ευτυχως χωρισα, περασα μια περιοδο ψυχικης ασταθειας (απο το κακο στο χειροτερο δηλαδη) αλλα επειδη ροδα ειναι και γυριζει μετα ξανασηκωθηκα απο το τελμα, λιγο κουτση λιγο ζαλισμενη, συνηλθα σιγα-σιγα, (ακομα νιωθω ομως καποιες δυσκολες ωρες τα χτυπηματα να με πονανε). Γυρισα στην πολη μου, πιο ωριμη, με περισσοτερη αυτογνωσια και πιο ισορροπημενη ψυχολογικα (φοβερο για μενα). Εκανα μια σχεση, υποστηρικτικη μεχρι εκει που πρεπει, χωρις να γινεται δεκανικι κανεις για κανεναν. Χωρις να εχω τυψεις αμα βγω για καφε με μια παλια μου συμμαθητρια, οπως με εκανε να νιωθω ο προηγουμενος, που ηταν σαν εγκλημα να ασχοληθω με οποιονδηποτε αλλο περα απο αυτον. Γυρισε και μια παλια μου συμμαθητρια. Πηρε μεταθεση η κορη μιας φιλης της μανας μου. Γνωρισα την καινουρια κοπελα που δουλευει στο γραφειο του πατερα μου. Ξαναηρθα σε επαφη με μια παλια γνωστη, 17 χρονια μεγαλυτερη μου που παντα συμπαθουσα, και ξαφνικα, η φιλια μοιαζει να μην ειναι κατι τοσο απιθανο. βεβαιως βεβαιως, δεν επαναπαυομαι ποτε, ουτε πεταω στα ουρανια. Τα παντα μπορει να αλλαξουν ακομα και μεσα σε μαι ωρα, ποσο μαλλον σε 5 μηνες σε 10 χρονια. Απλα, μετα απο 9 χρονια που ειχα παψει να πιστευω σε φιλιες, και μετα απο 2 χρονια που ειχα ξεγραψει παντελως το θεμα φιλος/φιλη και δεν πιστευα οτι υπαρχει φιλια, οχι για μενα μονο, αλλα γενικα στον πλανητη οτι ειναι κατι σαν τους δεινοσαυρους, ηρθε! ισως ειναι τελικα θεμα ωριμανσης και ηλικιας, θεμα του τι περιμενεις απο ενα φιλο, τι θυσιες εισαι διατεθειμενος να κανεις, για ποιο λογο θες να εχεις φιλους (για να πηγαινεισ σινεμα η για να μιλας για τα θεματα που σε απασχολουν ή αμα ειναι και για τα 2 ειναι καλυτερα?). Επισης, δεν ειναι σαν τα κολλητηλικια της παιδικης και εφηβικης ηλικιας, με τις ζηλειες, τα ψεματα και τις εριδες (τουλαχιστον εγω αυτα ειχα βιωσει). Τελικα, αμα εχεις ανοιχτη καρδια, η φιλια μπορει να βρισκεται μεσα στον καθενα, αυτο καταλαβα. Απλα, σε μικρη ηλικια, και οταν κλεινεσαι σε σχεσεις και κλεινεσαι και μες στο σπιτι, ειναι δυσκολο να βρεις ανθρωπους, ποσο μαλλον ανθρωπους πυ θα που θα εκπεμπουν το ιδιο σημα με σενα.

Οριστε, αυτο-αποκαλυψη τωρα :P
Απλα ελπιζω να βοηθησε καποιον ολη αυτη η ιστορια

Sofia
06-09-2008, 15:36
carrie,

ευχαριστούμε ή μαλλον επειδη δεν εχω δικαιωμα να μιλάω εξ ονοματος άλλων...ευχαριστώ:)

carrie
06-09-2008, 15:47
For what it\'s worth, περικαλω Sofia :)

vince
06-09-2008, 18:00
Διάβασα με ενδιαφέρον αυτά που έγραψες carrie και χάρηκα πολύ που ξεπέρασες τις όποιες αρνητικές σκέψεις και απέκτησες φιλίες. Θα σε ευχαριστήσω και εγώ για το αισιόδοξο σου μήνυμα. Να είσαι καλά και να πιστεύεις στον εαυτό σου γιατί το αξίζεις.

Kleiw
06-09-2008, 19:14
Carrie ευχαριστώ και εγω για το μοίρασμα με την σειρά μου .

GreenPeyote
06-09-2008, 19:43
\"Τελικα, αμα εχεις ανοιχτη καρδια, η φιλια μπορει να βρισκεται μεσα στον καθενα, αυτο καταλαβα\"
ωραίο!!!!!

carrie
07-09-2008, 00:13
Παλευω διαρκως να μαθω και να γινω καλυτερη, οπως και ολοι μας πιστευω... Και πρεπει να προσπαθουμε για να δινουμε και το παραδειγμα..ε?

vince
07-09-2008, 02:12
Όσο ζούμε μαθαίνουμε.

vince
09-09-2008, 16:42
Originally posted by sarasvati
μιλω για τους ανθρώπους που συναντα κανεις στη ζωη του...οχι με την στενη εννοια πχ.μοιραζομαι τη ζωη μου με καποιον-α. σαυτο εχεις δικιο.οχι με τον καθενα. μηπως ομως ακομη κι ενα χαμογελο, μια λεξη προς εναν αλλον-η δεν ειναι μοιρασμα? δεν ειναι προσφορα απο σενα σ τον αλλο? φυσικα ο καθενας μας εχει την ελευθερια της επιλογης, με ποιον θα μοιραστει και τι θα δωσει. το συναισθημα ομως πολλες φορες δεν το ελεγχουμε και \"χτυπιομαστε\" μετα, πως και γιατι και δεν θα το ξανακανω. ομως συνηθως πεφτουμε παλι στη λουμπα.

Περίεργο που κανένας δεν έχει να πεί τίποτα πάνω σε αυτό. Αλήθεια πόσοι έχουμε νιώσει έτσι και πόσο συχνά?

carrie
09-09-2008, 17:56
Μπορεις να δεις την ταινια Into the Wild, αν σε ενδιαφερει το θεμα

vince
09-09-2008, 18:10
Δεν την έχω δεί την ταινία αλλά θα το έχω στα υπόψη μου. Περι τίνος πρόκειται?

carrie
09-09-2008, 18:13
True story. δες την.

vince
09-09-2008, 18:20
Εννοώ τι σχέση έχει με το θέμα που αναφέρεις?

GreenPeyote
09-09-2008, 18:24
carrie καινούρια υπογραφή? και η προηγούμενη αλλά και αυτή νιώθω οτι μου ταιριάζουν! :)

carrie
09-09-2008, 19:06
Ε! εχει σχεση με αυτο που ειπεσ για το μοιρασμα!δε μπορω να αποκαλυψω τιποτα περισσοτερο!

Αυτο ειναι καλο για μενα GreenPeyote? :-P

GreenPeyote
09-09-2008, 20:03
:))))))) καλή ερώτηση! υποθέτω ναί και όχι ...

maria...
09-09-2008, 20:16
ναι παιδια αλλα δεν απαντατε στο 8εμα του βινς χαλοντας το ομορφο (λολ) τοπικ του.

GreenPeyote
09-09-2008, 20:53
οκ sorry για το off topic, για να απαντήσω λοιπόν κι εγώ αφού δεν βλέπω να απαντάει κανένας έχω κάνει ολοκληρωμένη σχέση με μία κοπέλα και έχω πάει πολλές φορές με πόρνες. Τώρα για ποιό απ τα δύο θα πρέπει να ντρέπομαι? ίσως για το δεύτερο αλλά σε καμία περίπτωση επειδή έχω κάνει μόνο μία σχέση στη ζωή μου ( αν και μπορεί να ντρέπομαι καταβάθος απλώς εδώ να το λέω με την ασφάλεια της ανωνυμίας) . Και είμαι 30.

carrie
09-09-2008, 23:39
Εγω δεν θυμαμαι με ποσους αντρες εχω παει στη σκεψη μου, δεν τους μετρησα. Κι αυτο το σεξ δε μετραει? :P

vince
10-09-2008, 00:29
Θέλω να πιστεύω πως όσοι απαντήσανε στο poll, είχανε στο μυαλό τους τις σεξουαλικές επαφές υπο κανονικές συνθήκες. Ίσως όμως και να μήν είναι έτσι...

Maria.. δεν είναι άσχημο που βγήκαμε λίγο οφ τοπικ...ίσα ίσα που είπαμε και κάτι παραπάνω.

GreenPeyote, μην ντρέπεσαι ...αρκεί που καλύπτεις τις ανάγκες σου έστω και με αυτό τον τρόπο.

Carrie no comment..! (είσαι λίγο πειραχτήρι..:)

Empneustns
10-09-2008, 17:34
καπου 587,ειμαι ζιγκολο ;)

keep_walking
10-09-2008, 20:03
Συμπεριλαμβανεται και ο εαυτος μας?
Ετσι για να υπολογισω ακριβως:D

vince
10-09-2008, 20:29
Ξέρετε καλά να υποβαθμίζετε ένα θέμα..ότι και να είναι αυτό...!

keep_walking
10-09-2008, 20:30
Sorry Vince...bad humor.