PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Γυμναστηριο για αντιμετωπιση καταθλιψη!

Καποιος
21-07-2008, 20:51
Παιδια-Μαγκες-Κοριτσια-Αγορια
Η σωματικη ασκηση βοηθαει πολυ στο να ξεπερασεις την καταθλιψη.
Παλια εγω ειχα φτασει στο τελικο σταδιο της καταθλιψης - την αυτοκτονια, ειμουν δηλαδη πολυ χαλια, και αρχισα γυμναστηριο με οτι δυναμεις μου ειχαν απομεινει (σχεδον καθολου δηλαδη)
Σιγα σιγα εφευγε η καταθλιψη οσπου εξαφανιστικε τελιος,
Αλα πρεπει να ιδρωσεις πολυ να κανεις δηλαδη πολυ γυμναστικη ΚΑΘΕ μερα.. Εδω και 3 μηνες το σταματησα και αρχισα παλι σιγα σιγα να εχω καταθλιψη..
Απλα να βοηθησω θελω, οταν οι δυναμεις σου σε παρατανε, βαλτο κατω και πολεματο, κανε ασκηση!!
Δεν ειμαι κανας ειδικος απλα την προσωπικη μου περιπετεια σας ειπα.
Καλη τυχη :D

Boltseed
21-07-2008, 20:53
Μηπως επειδη ειχες λογο να πολεμας? :)

Ωραιο tip παντως, ελπιζω να βοηθησει κοσμο.

maria...
21-07-2008, 21:20
κανω και γω πολυ γυμναστικη και γενικα πυστευω βοη8αει σε ολα.

afrula
23-07-2008, 17:07
πιστευω η γυμναστικη ειναι Θειο δωρο οχι μονο ανακουφιζει αλλα θεραπευει!!!με αυτην παραγονται οι ενδορφινες οι ορμονες της χαρας!Παιδια αν βαριεστε η αν δεν εχετε δυναμεις για ασκηση η γυμναστηριο το καλυτερο ειναι να βαλετε το αγαπημενο σας μουσικο κομματι και ριξτε το στο ΧΟΡΟ!!!Και θα διασκεδασετε και θα ασκηθειτε και θα νιωσετε υπεροχα....;););)

Sofia
23-07-2008, 17:18
ενδορφινες νομίζω παράγονται κ κάνοντας ένα ωραίο μπάνιο ή τρωγωντας μία σοκολάτα ή κάνοντας σεξ...

Boltseed
23-07-2008, 20:38
Το σεξ ειναι καλυτερο, επειδη συν τις αλλης ερχεται αμεσως και ορεξη και για σοκολατα , αλλα και για κανα ντουζακι :)

3 σε ενα

Arsi
23-07-2008, 21:28
Μου φαινεται σημερα θα κανω τζοκιν απ τον Λευκο πυργο ως την Περαια γιατι δε με βλεπω καλα..

Empneustns
08-08-2008, 02:11
μου φαινεται θα κανω σεξ απο τωρα μεχρι το σαββατο,παρακαλω μη με ενοχλησετε ....

zinovia
08-08-2008, 13:18
Η ασκηση κανει καλο!Εμενα προσωπικα με εχει βοηθησει!

sofiab
11-04-2009, 00:41
ρε παιδιά η άσκηση βοηθάει ακόμη και αν σιχαίνεσαι τη γυμναστική???

Παστελι
11-04-2009, 00:46
nai boi8aei.alla ego fobame tis taxipalmies ginode pioedones.

giota
11-04-2009, 18:59
Σ\'ιγουρα βοηθάει αλλά όταν δεν έχεις κουράγιο να σηκωθείς πως να πας για γυμναστική;ίσως όταν τα συμπτώματα καλυτερεύσουν ναι.Σε προηγούμενο καταθλιπτικό επεισόδιο μετα από 2 μήνες θεραπείας έβλεπα μεγάλη διαφορά στην διάθεσή μου στο τέλος της θεραπείας ζήτησα να μου κόψει ο γιατρός σταδιακά τα φάρμακα γιατί είχα μεγάλη ευφορία οδηγούσα έβαζα μουσική και τραγουδούσα.Φρόντιζα τον εαυτό μου δεν κυκλοφορούσα χωρίς μακιγιάζ είχα δεί τρομερή βελτίωση.Τώρα τι στο καλό δεν με πιάνουν τα φάρμακα;εδώ και 10 μέρες ανέβασε την δόση ο γιατρός η αλήθεια είναι ότι περνάω και κρίση ηλικίας.

Adzik
12-04-2009, 11:25
Εγω εκανα power joga..και εγεινα αλλοσ ανθρωποσ...τοτε ομωσ ειχα χρονο για τον εαυτο μου..μια και ειχα την μοναξια , την καταθλιψη κι εμενα.. δουλεια εγεινε ομωσ...
για οσουσ αρεσκονται σε πιο κουλ..ηρεμα αθληματα..
και φτιαχνεισ και κορμι!!!χεχεχ..

Παστελι
12-04-2009, 11:39
κορμι?κιαν ταυτοχρονα κατεβαζουμε και τον αγλεορα σε φαι κ γλικα?εκανα κ γιονγκα και δεν μπορουσα να παρωτα ποδια μ την αλλη μερα.

anwnimi
14-04-2009, 03:17
Εγώ είχα ξεκινήσει με περπάτημα, ενώ σιχαινόμουν τη γυμναστική...
Τώρα συνεχίζω με τη γυμναστική.

Adzik δοκίμασα power yoga και παρόλο που μου αρέσουν πολύ οι ασκήσεις ευλιγισίας δεν τα κατάφερνα, μου φαινόταν δύσκολη! Σε ζηλεύω!
Το κλίμα της όμως μου άρεσε απίστευτα. Μας είχε στο σκοτάδι με ένα απαλό κόκκινο φως και μια πολύ χαλαρωτική μουσική. Θα μπορούσα να μείνω ξαπλωμένη χωρίς να γυμνάζομαι:) Ίσως φταίει ότι είχα αρκετό καιρό να κάνω γυμναστική

Παστελι
14-04-2009, 12:08
ξεκινησα και γω γυμναστικη.μ ειπε ο γιατρος μ να συνεχησω την θεραπεια για 5 μηνες ακομα κ παραλληλα να κανω γυμναστικη καθε μερα.τον ρωτησα τι γινεται με τις ταχυπαλμιες κ μ ειπε να μην δινω σιμασια κπ.

sunset
04-05-2009, 21:24
παιδια γυμναστειτε!κανει καλο παντου!θα το λεω συνεχεια ειναι πολυ δυσκολο ειδικα αμα σε πιασει ταχυπαλμια αλλα ξεχνιεσα γυμναζεσαι ακομα και σπιτι σας να χετε κατι

Παστελι
04-05-2009, 21:52
nai gimnazome spiti k ego .prospa8o na boi8i8o me giati exo ligi akata9plipsh merieks meres tora

Sofia
04-05-2009, 22:00
Panikoula, καλη αρχη:)

και θα δεις που οσο περισσοτερο καιρο κανεις, τοσο πιο πολυ θα σ αρεσει....

Παστελι
04-05-2009, 23:13
τελικα η καταθλυψη αυτη η ελαφρια ειναι επειδη μειωσα τα φαρμακα μονη.η μαλακο.