PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : μπάνιο στη θάλασσα;

mstrouf
20-06-2008, 14:40
μα πως βρίσκει κανείς όρεξη για να πάει στην θάλασσα;
μένω κοντά σε παραλία κ απορώ με τον κόσμο που κάνει χιλιόμετρα κ με τετοια ζεστη καταιδρωμένος μες το αυτοκίνητο ή χειρότερα ακόμα στριμωγμένος σε λεωφορείο όρθιος κ λιγη να γνωρίζουν το rexona, να φτάσει στην παραλία να κάνει μια βουτιά, να τον κάψει ο ήλιος, μα που την βρισκουν την ευχαρίστηση;
δεν λεω οτι δεν μ'αρεσει η θάλασσα ή το κολύμπι, αλλά αγανακτώ με την πολυκοσμία, πάω σε μέρη που δεν έχει πολύ κόσμο, σε κάτι βράχια κ δεν γεμίζω άμμο, ελευθερη καταδυση, να χαζεύεις λίγο το βυθό, πιάνεις κ κανα χταποδάκι, κάτι κάνεις δηλ. απο το να καθεσαι.. αλλά χρόνια τώρα μου έχει φύγει η όρεξη κ με το ζορι να κανω 10 βουτιες το χρόνο..

mstrouf
20-06-2008, 14:56
δεν ξέρω αν έχει κ κανένας σας τέτοιο πρόβλημα.. αλλά εγώ πολύ σιχαίνομαι τα μικρόβια κ όσο σκέφτομαι τόσος κόσμος να μπαίνει στην θαλασσα όυτε που πλησιάζω.. άσε που όλες είναι μολυσμένες κ πήχτρα στο κωλοβακτηρίδιο, δεν μπορώ να πάω χωρίς να μην φοβάμαι κ να μην αγχωνομαι να μην κολλήσω τίποτα.. πέρσι έβγαλα μυρμηγκια στην πατούσα.. εε δεν ξαναπαω ξυπόλητη δεν ξαναφοραω σαγιονάρα, πάντα κλειστό παπούτσι

Θεοφανία
20-06-2008, 15:06
Μαράκι, μήπως το επώνυμο σου είναι .....Κατακουζήνας?

Να σου πω την αλήθεια, τωρα που μιλάμε βλέπω τη θάλασσα μπροστά μου και βαριέμαι να πάω για μπάνιο, αν και τελικά δεν πρόκειται να αντισταθώ μιας και την λατρεύω.
Όλα είναι θέμα ψυχολογίας. Όταν νιώσεις καλύτερα είμαι σίγουρη πως θα μπεις και δεν θα ξαναβγεις, ειδικά αν είσαι με καλή παρέα.
Υπάρχει πιο ωραίο πράγμα από τη θάλασσα, μετά ταβερνάκι, ουζάκι και χαβαλέ με τους φίλους μας?
Υπάρχει πιο ωραίο πράγμα από το καλοκαίρι?

weird
20-06-2008, 15:23
αχ ρε θεοφ!! Αυτος ο τροπος σου πολυ μ αρεσει.
Λοιπον μαριω μου, εχεις ενα θεμα με τα μικροβια, δεν νιωθεις καλα με το να τα αισθανεσαι γυρω σου...
Γλυκια μου,
προτιμησε τις ερημικες παραλιες.
Κι εγω αυτες προτιμω για πολλους λογους.

weird
20-06-2008, 15:24
Κι εγω περιμενα προσκληση!
Να παμε για μπανιο και ΧΑΡΗΚΑ!

Θεοφανία
20-06-2008, 15:28
Θα μαζευτείτε μια μέρα και θα έρθετε εδώ για μπάνιο..............

Μαρία, θα σου πατάω εγώ τα μικρόβια, αφού η weird τους έχει πιάσει πρώτα την κουβέντα.....

weird
20-06-2008, 15:39
χαχαχαχχαχα!!
Ωραια ΜΠΑΝΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
Βουτιτσεςςςς
εχμμμμ
φυκια
μεδουσεςςςςςςςς αχιιιιιιιιιιιιιινννοιιιιι ιιιι
μαρακι
σε πειραζω
θα παμε σε μια ερημικη καταγαλανη ολοκαθαρη θαλασσα
που θα εχει διπλα της βουνο:PP

Ετσι, για να φανταστουμε λιγο την ομορφη εικονα

alexloukoumaki
20-06-2008, 16:29
Originally posted by weird
Κι εγω περιμενα προσκληση!
Να παμε για μπανιο και ΧΑΡΗΚΑ!

Adzik
20-06-2008, 19:29
mmaraki μου....ενα θα σου πω...η θαλασσα αυτοκαθαριζεται...και σκοτωνει τα μικροβια..ειδικα αυτα ..των ανθρωπων...τα φικια ειναι ενα ειδοσ φιλτρου...κι ετσι...το νερο φιλτραρεται...και ειναι παλι καθαροοοο:):):):):):

ειδεσ τι ωραια που ειναι που ολα λυνονται?

μακια πολλα πολλα

mstrouf
21-06-2008, 14:52
η θάλασσα λόγω της υψηλής περιεκτικότητας σε αλάτι δεν έχει αναγκη λένε όταν είσαι μέσα, αλλά απέξω μπλιάχ! Όμως πολλά ακούγονται για τις παραλίες της Αττικης.
Ναι κατακουζηνα με εχουν πει πολλες φορές, αλλά προτιμώ το detol.
weird δεν χρειαζεσαι πρόσκληση, όποτε θέλεις έλα, αλλά πάρε κ την Θεοφανία μαζί για να πατάει τα μικρόβια..
οι μεδουσες δεν τσιμπανε, οι τσούχτρες σου αλλάζουν τα φώτα, εχεις δει ανθρωπο να παθαίνει αλλεργικό σοκ απο τσίμπημα; κ κυκλοφορούνε κ κατι μεταλλαγμενες τελευταία.
οι αχινοί τρώγονται, οι καλογρίτσες όχι κ αλλοίμονο σε αυτόν που θα τον πατησει.
ερημικη, καθαρη κ δίπλα σε βουνό εχω κ εδω σε 10 λεπτα είμαι εκεί, αλλά τι να το κάνεις που τα 10 λεπτα με αυτη την κίνηση γίνονται 40 κ κινδυνεύεις ανα πασα στιγμή να τρακάρεις, να τσακωθείς, να βριστείς, αυτά δεν χωνεύω κ ύστερα βλέπεις παραλίες που δεν πέφτει καρφίτσα μα τι βρισκουν ήθελα να ήξερα..
δεν εχω την διαθεση να ταλαιπωρηθω για να κάνω μια βουτιά κ δεν μ\'αρεσει το καλοκαίρι, που λίγο βροχή να το ευχαριστηθώ...

Έλξη
21-06-2008, 18:32
Συμφωνω μαζί σου Μαρία.
Και γω θελω μια ώρα και μιση, για να πάω θαλασσα, που γινεται 3 ωρες με το Λεωφορείο και 2 με το ΙΧ. Ασε τον κωλοδρομο, τους μ@@@ που τρέχουν με κατι καγκουροάμαξα με εκατό λαμπάκια μπλε και εξωτερικά ηχεια να παίζουν βαρια λαικα μεσημεριάτικο!!! Και οταν φτασουμε στην παραλία να μην μπορείς να περπατήσεις. Τα μπαρ και η ξαπλώστρες γεματες, ο καφες σε ενα τριωρο ερχεται και φεσόνεται 10 ευρώ και η θαλασσα βούρκος. Παντού σαχλαμάρες να δειχνουν με καθε τρόπο το κορμί τους(ουτε λόγος να μπουν στην θαλασσα-αλλιώς πως θα φαινονται) και πισω τους τα τοπικά κανάλια να τραβάνε τους κωλους τους - μετα συγχωρήσεως- για να εχουν όλο το καλοκαίρι να σχολιάζουν και να δείχνουν πλάνα με θεμα: ποιος/α εχει το καλύτερο σώμα φέτος το καλοκαιρι και ποιος/α εκανε το τραγικό λαθος και πήγε για μπανιο χωρις να εχει μαυρισει(με ψεκασμα κτλ.) και δεν εχει αδυνατίσει. Ελεος!! Οσο για τα μικρόβια και τα σκουπίδια και αυτά παρτι κανουνε!!Και γω βλεπω όλα αυτά και τους φαν να καρβουνιάζονται με τις ώρες και μονο μωρά να βουτάνε!!! Και αυτό να γινεται αυθημερών!!Πανε και ερχονται παρασκευοσαββατοκύριακο.Δ ν μενουν εκει!!

Αλλα παρόλα αυτά αγαπαω την θαλασσα,αλλα επιλεγω. Δεν υπαρχει καλύτερο απο ενα καλό ενοικιαζόμενο δωματιο στην Χαλκιδική με καθαρές θαλασσες, με ωραια μπαρακια στην παραλία και καλό κόσμο!!Μετα ταβερνουλες με ουζακι και καφεδες και ποτάκι το βράδυ με καλή παρέα!!Τοτε ουτε μικροβια βλέπεις ουτε τιποτα...

Helena
22-06-2008, 19:18
και εγω δεν μπορω να καταλαβω πως υπαρχει κοσμος που δεν συγκινειται με τη θαλασσα (ολα σχετικα ειναι )
ουτε στο χειροτερο καλοκαιρι της ζωης μου μεχρι τωρα δεν επαψα να την λαχταρω.
ωστοσο θα συμφωνησω για τις πολυκοσμικες και βρωμικες παραλιες εστω και αν αυτες ειναι οργανωμενες πλαζ απο το κρατος.θυμαμαι καποτε πηγα σε μια τετοια εδω αττικη και κοντεψα να λιποθυμησω απο την αηδιαστικη μυρωδια
τον τελευταιο καιρο θεωρω τον εαυτο μου πραγματικα τυχερο που μπορω να απολαμβανω πραγματικα καθαρη θαλασσα :) τα σ/κ εστω και αν χρειαστει να κανω μια σχετικα μεγαλη διαδρομη ..

marina38
22-06-2008, 19:49
Πριν λίγες μέρες βρέθηκα κατόπιν επιθυμίας της παρέας, σε μια παραλία που δεν χώραγε να πέσει ούτε καρφίτσα. Δεν κάναμε βέβαια μπάνιο στο...μπεζ νεράκι, αλλά ήπιαμε τα ποτάκια μας, γελάσαμε, μιλήσαμε, λιαστήκαμε όσο αντέχαμε και περάσαμε καλά. Θα μπορούσαμε να γκρινιάζουμε όλη την ώρα και να φύγουμε εκνευρισμένοι και μουτρωμένοι. Σε κάθε μέρος μπορείς να βρεις τρόπους να περάσεις καλά αν έχεις τη διάθεση και σε κάθε υπέροχο μέρος μπορεί να περάσεις χάλια. Όλα στο μυαλό μας είναι.

Από την άλλη, για να μη ζορίζω και πολύ το μυαλό μου καλοκαιριάτικα, συνήθως πάω για μπάνιο στις 9 το πρωί... :)

mstrouf
23-06-2008, 00:04
λατρεύω την καθαρή θαλασσα, την απόλυτη ηρεμία κ χαλάρωση που σου προσφέρει κ συνήθως ξεκινάω τα μπάνια μετά τον Σεπτέμβρη, όταν καλοκαιριαζει καλή ώρα.. σου σπανε τα νευρα μεχρι να πας, ακους τις αγριοφωναρες του καθένα κ την γκρίνια απ\'τα πιτσιρίκια, μα πως να χαλαρωσης όταν γινεσαι ψητος κ εχεις όλη την βαβούρα στο κεφάλι σου.. ασε που αν πας για βραδινό που έχει αλλη αίσθηση, πατας πανω σε οτι σαβουρα δεν αξιοθηκαν οι προηγουμενοι να ριξουν στον καδο. είναι αμαρτία δηλ. αυτό που συμβαίνει..
σίγουρα όμως η παρέα κ η διάθεση παίζει τον σημαντικότερο ρόλο, παλιοτερα δεν σκεφτομουν τα χιλια κακά, παρά μόνο πήγαινα..

mstrouf
24-06-2008, 11:05
Οι τσούχτρες ξανάρχονται...

http://www.simerini.com.cy/nqcontent.cfm?a_id=340299

http://www.fititis.net/forum/showthread.php?p=2444

liberchild
24-06-2008, 11:35
Εγώ πάντως που έκανα μπάνιο την περασμένη εβδομάδα, τσούχτρες δεν συνάντησα. Τα καλύτερα μπανάκια είναι το πρωί γύρω στις 8.30 με 9, και να την κάνεις κατά τις 11.

mstrouf
24-06-2008, 11:44
Οι \'\'απαγορευμένες\'\' παραλίες της Αττικής

Ποιες είναι οι 48 βρώμικες ακτές

http://zefyra.pblogs.gr/2008/06/prosohh-oi-apagorefmenes-paralies-sthn-attikh.html

http://eyploia.aigaio-net.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=695

liberchild
24-06-2008, 11:48
Καλά, από τότε που έγινε η ψυττάλεια, μπάνιο κάνεις και στα βοτσαλάκια του πειραιά, χιχι...

mstrouf
24-06-2008, 13:30
ήμαρτον ρε συ.. είναι δυνατόν στο Πειραιά; μόνο η μυρωδιά της θάλασσας δεν είναι φυσιολογική; ξέρεις πως μυρίζει το λεγόμενο ιώδιο;

mstrouf
24-06-2008, 13:33
Ο Δεκάλογος του λουόμενου

1. Όταν η θάλασσα πρασινίζει, τότε είναι γεμάτη σάπια φύκια και πλαγκτόν.

2. Όταν η επιφάνειά της ιριδίζει, τότε είναι γεμάτη πετρέλαιο, πίσσες, λάδια, απόβλητα βόθρων.

3. Όταν οι ακτές είναι γεμάτες σκουπίδια, υπάρχει η πιθανότητα και η ίδια η θάλασσα να είναι μολυσμένη.

4. Τα ακάθαρτα νερά είναι πάντα εστίες μικροβίων.

5. Στο βυθό υπάρχουν μόλυβδος και υδράργυρος, που προκαλούν σοβαρές βλάβες στην υγεία.

6. Πριν κολυμπήσετε, αλείψτε τις πιο εμφανείς περιοχές του σώματός σας, με αγνό ελαιόλαδο.

7. Σε περίπτωση που σας τσιμπήσει τσούχτρα, αν δεν έχετε μαζί σας υγρή αμμωνία, να χρησιμοποιήσετε καθαρή άμμο ή φύκια της θάλασσας, τοποθετώντας επί δεκάλεπτο ένα στρώμα στο σημείο του τσιμπήματος.

8. Στην περίπτωση που θέλετε να απαλαγείτε από τις τσούχτρες, ασχοληθείτε με το να τις ψαρεύετε. Το ψάρεμά τους, όμως, θέλει προσοχή. Προσπαθήστε με το εσωτερικό της παλάμης σας να τις μαζέψετε μαζί με το νερό.

9. Οι καλύτερες ώρες για το άθλημα της κολύμβησης είναι οι πρωινές και οι απογευματινές, επειδή ο οργανισμός δεν είναι απασχολημένος τότε με την πέψη και μπορεί να αφιερωθεί πιο άνετα σε μια κουραστική προσπάθεια.

10. Όταν ο καιρός είναι βόρειος, βορειοανατολικός στο Σαρωνικό, να κολυμπάτε μόνο από το Σούνιο μέχρι τη Βουλιαγμένη, ενώ όταν είναι βορειοδυτικός ή νότιος, τότε οι βόρειες περιοχές από το Δασκαλειό μέχρι τον Ωρωπό είναι απαλλαγμένες από τσούχτρες.

liberchild
24-06-2008, 22:50
Ωχ πιά με τις απαγορεύσεις και τους δεκαλόγους. Χρόνια πηγαίνω σε παραλίες της αττικούλας, και μικρόβιο ουδέν.

Adzik
24-06-2008, 22:56
Μαρακι μου μικροβια εχουμε και ολοι πανω μασ.

weird
25-06-2008, 16:55
Originally posted by mmaria
Ο Δεκάλογος του λουόμενου

1. Όταν η θάλασσα πρασινίζει, τότε είναι γεμάτη σάπια φύκια και πλαγκτόν.
εχω την διαφωνια μου για το ΣΑΠΙΑ. νομιζω στο σαπιο θα ειναι γκρι η θαλασσα οχι πρασινη μαριω μου! Η γαλαζοπρασινη θαλασσα ειναι ονειρικη. Εξαλλου το κολυμπι πανω απο φυκια που δεν σε αγγιζουν, κανει πολυ καλο στο δερμα σου! Φαντασου, ειναι σαν μασκα ομορφιας.
2. Όταν η επιφάνειά της ιριδίζει, τότε είναι γεμάτη πετρέλαιο, πίσσες, λάδια, απόβλητα βόθρων.
Μπορει να ιριδιζει κι απο το χρωμα του ηλιου ή του φεγγαριου... εχεις δοκιμασει βραδινο μπανιο? Καλα τοτε, κι εγω δεν ξανοιγομαι. Παντως οι χαλκιδικιωτικες θαλασσες δεν εχουν φοβο. βρε παιδια, μηπως απλα πατε σε λαθος θαλασσες?

3. Όταν οι ακτές είναι γεμάτες σκουπίδια, υπάρχει η πιθανότητα και η ίδια η θάλασσα να είναι μολυσμένη.και να μην ειναι, πως θα κατσουμε πανω στα σκουπιδια???? Καλυτερα να αραξουμε αλλου, ακομα και σε βραχωδη παραλια, μυριες φορες καλυτερα!! Θα επιμεινω στο χαλκιδικιωτικο μπανακι!

4. Τα ακάθαρτα νερά είναι πάντα εστίες μικροβίων.Νομιζεις αγαπητη οτι οταν σου προτεινω να παμε στη θαλασσα εννοω αυτα τα ακαθαρτα νερα??? ΕΛΕΟΣ. Οχι φυσικα:)Αλλα τωρα, να διευκρινησουμε, οταν τα μικρα μωρα (και τα πιο μεγαλα) κανουν την αναγκη τους εντος θαλασσης, δεν υπαρχει φοβος γιατι το νερο ανανεωνεται. Αρκει να μην ειμαστε σε κοντικη αποσταση.

5. Στο βυθό υπάρχουν μόλυβδος και υδράργυρος, που προκαλούν σοβαρές βλάβες στην υγεία.Αοριστο το βρισκω.. Σε καθε βυθο? Ξερεις ποσα απο αυτα που τρως ειναι καρκινογονα? Ξερεις ποσους ρυπους καρκινογονους αναπνεεις ολο τον χρονο στην πολη? Νομιζεις οτι τα εμφιαλωμενα νερα που πινουμε στα πλαστικα μπουλακια ειναι ακινδυνα??? Ε μην γενικευουμε τωρα για τους βυθους μας....

6. Πριν κολυμπήσετε, αλείψτε τις πιο εμφανείς περιοχές του σώματός σας, με αγνό ελαιόλαδο.
Μαρακι μου αρχιζουμε να συμφωνουμε!! Αρκει να παμε σε καμπινγκ με ζεστο νερο γιατι για να φυγει το λαδι... δυσκολο το κοβω:P
7. Σε περίπτωση που σας τσιμπήσει τσούχτρα, αν δεν έχετε μαζί σας υγρή αμμωνία, να χρησιμοποιήσετε καθαρή άμμο ή φύκια της θάλασσας, τοποθετώντας επί δεκάλεπτο ένα στρώμα στο σημείο του τσιμπήματος.
Θα παμε και στα πρασινα νερα, να κανουμε βουτιτσα να παρουμε φυκια! Ειδες τι υγιεινα κι ωφελιμα που ειναι?
8. Στην περίπτωση που θέλετε να απαλαγείτε από τις τσούχτρες, ασχοληθείτε με το να τις ψαρεύετε. Το ψάρεμά τους, όμως, θέλει προσοχή. Προσπαθήστε με το εσωτερικό της παλάμης σας να τις μαζέψετε μαζί με το νερό.Θα ειμαι ειλικρινης... Σιχαινομαι τις τσουχτρες!!! Μπορουμε να βρουμε θαλασσα χωρις δαυτες, ή αν θελεις ψαρευε τες εσυ... κι εγω μετα θα ακολουθω.. χιχι

9. Οι καλύτερες ώρες για το άθλημα της κολύμβησης είναι οι πρωινές και οι απογευματινές, επειδή ο οργανισμός δεν είναι απασχολημένος τότε με την πέψη και μπορεί να αφιερωθεί πιο άνετα σε μια κουραστική προσπάθεια.Μωρε αν ειναι να σε πιασει η κραμπα, δεν ρωταει ωρα.. Γι αυτο και επιλεγουμε να ειμαστε στο οπτικο πεδιο του ναυαγοσωστη ή απλως κανουμε μια προσευχουλα πριν μπουμε. μου εχει τυχει και δεν ηταν απο τις καλυτερες μου!

10. Όταν ο καιρός είναι βόρειος, βορειοανατολικός στο Σαρωνικό, να κολυμπάτε μόνο από το Σούνιο μέχρι τη Βουλιαγμένη, ενώ όταν είναι βορειοδυτικός ή νότιος, τότε οι βόρειες περιοχές από το Δασκαλειό μέχρι τον Ωρωπό είναι απαλλαγμένες από τσούχτρες.
Καλε πιο Σουνιο? Χαλκιδικη θα παμε!! Σε αυτο το θεμα συγνωμη, αλλα δεν ειμαι δημοκρατικη μΑρια μου.

mstrouf
25-06-2008, 21:00
χα, χα, χα... μα πως τα έγραψες όλα αυτά;
ένα copy έκανα από ένα άρθρο που διάβαζα..
σιγά μην κάτσω να βγάλω κ δεκάλογο.. χα, χα, χα..
δεν εχω δει τόσο βρώμικες όσο αναφέρουν θάλασσες κ όμως τα στατιστικά απο τα δείγματα, άλλα αποτελέσματα βγάζουν
anyway δεν θα κάτσω να σκάσω.. δικαιολογίες στον εαυτο μου δινω γιατι δεν έχω όρεξη διάθεση να πάω στην θάλασσα.. αυτο ήταν.. παρόλαυτα είναι αλήθειες που δεν θέλουμε να τις πάρουμε χαμπάρι..
όσο για τις τσουχτρες την καταεβρίσκα να τις πιάνω στην παλάμη κ να της πετάω στην άμμο να ψοφήσουν
που να δείς όταν έβγαζα χταπόδια, τα δάγκωνα ζωντανά για να ψοφήσουν, τα χτύπαγα καλά καλά, τα άφηνα στον ήλιο κ ετοίμαζα την φωτιά, καθάριζα τους αχινούς κ ξεκίναγα το τσίπουρο, πλεόν όμως είναι βάρια τα σπορ..
στο κάτω κάτω έχω κ σκάφος κ πάω σε κοντινό ακατοίκητο νησάκι, αλλά όρεξη δεν έχω παναθέμά με!

pennoula_v
26-06-2008, 06:03
αχ εγω θελω πολυ να κανω μπανιο...Αλλα μονο κ μονο που σκεφτομαι τον χρονο που 8α μου παρει μεχρι να φτασω το ξανασκεφτομαι κ μπαινω στην μπανιερα μου..Ασε δε που δεν εχω την καταλληλη παρεα κ προτιμω να το χασω παρα να παω κ να μην περασω καλα...Τωρα για τα μικροβια/μυκητες κτλ και εμενα με φοβιζουν αλλα δεν μπορω να κανω κατι για αυτο..φροντοζω να το βγαζω αππο το μυαλο μου καθε φορα που βρισκομαι στη θαλασσα...

Να εχετε ενα υπεροχο καλοκαιρι ευχομαι παντως...

weird
27-06-2008, 15:18
Μαρακι,
αλλοι εχουν σκαφη κι αλλοι δεν εχουν ουτε δικο τους αμαξι να πανε μεχρι τη θαλασσα!!!!
Ζηλεψα τωρα......Ακου εκει... σκαφος και μονη σε νησακι!
Αυτο ειναι ο παρασδεισος....
σνιφ κλαψ... μπουχουυυυυυυυυυυ

υγ/ Πενουλα Καλο καλοκαιρι να χουμε!

weird
27-06-2008, 15:20
Καταλαβαινω οτι δεν εχεις τη διαθεση...
Σου ευχομαι Να την βρεις, καπου εκει στο δρομο Μαριω...
Εσυ δοκιμασε χωρις αυτην και μετα ισως να γλυκαθει απο το τσιπουρακι.... ισως να ζηλεψει το κοκκινο της δυσης στα μαγουλα σου ....
Μπορει και να θελει να ακουσει του φεγγαριου τα τραγουδια...
Και να ερθει κι η διαθεση!
Ετσι οπως απροσμενα, ολα ξυπνουν μεσα μας καμια φορα.
Στο ευχομαι πραγματικα.

mstrouf
27-06-2008, 21:49
δουλεια weird μέχρι τελικής πτώσης.. αυτό κάνω κ δεν έχω φουντάρει
το αμαξι δουλεψα, ίδρωσα για να το πάρω. το σκάφος είναι του \"πατερα\" κ γι\'αυτο δεν θελω να το παίρνω. ασε μη λες να γλυκαθει απ\'τα τσιπουρα, γιατι σε λίγο με βλεπω να γραφω στις εξαρτησεις..
καλο καλοκαίρι, καλες βουτίτσες, αμα δείτε την διάθεσή μου στο βυθό, στείλτε την με κουριερ..

athwos
28-06-2008, 10:08
Λίγη δροσιά και σε μεναααααααααααα :(

krino
28-06-2008, 12:41
φευγω για μπανακιιιιιιιιιιι!!!
αμα γυρισω θα σας πω, πως ηταν η θαλασσα....

krino
28-06-2008, 16:29
θαλασσα μετρια αλλα μαζεψα ηλιο...
:cool:

Bonnie1
29-06-2008, 13:15
Να πω και εγω ως μη Αθηναια να κανετε καμια βολτα μεχρι την Ευβοια που εχουμε φανταστικες παραλιες. Μονο μην ξεχνατε ναπαιρνετε και τα σκουπιδια σας μαζι οταν φευγετε¨).
Πηγα χτες Λιμνη και ηταν φανταστικα. Αν ξεκινησετε πρωι θα σας παρει 3 ωριτσες αλλα αραζετε μεχρι το βραδακι και πραγματικα αξιζει.
Κρινακι τι μου κανεις? χρονια και ζαμανια...

moreira
29-06-2008, 21:28
Εγώ πάντως βρήκα το κουράγιο και πηγαίνω στη θάλασσα ολομόναχη. Ενώ παλιά δεν μπορούσα να φανταστώ θαλασσα χωρίς παρέα και χωρίς τον καλό μου.
Τώρα που δεν υπάρχει \"καλός\".... έμαθα να ζώ μόνη μου, και μάλιστα χωρίς να χρησιμοποιώ τις φίλες/τους φίλους μου για παυσίπονο.

Εχω βρεί ήσυχη παραλία κοντά στην Αττική και την επισκέπτομαι συχνά-πυκνά.
Η λύση για το μποτιλιάρισμα είναι να ξυπνάω στις 6.30 το πρωί και να φεύγω στις 7.30, πολύ πρίν ξεκινήσουν οι εκδρομείς απο τα σπίτια τους για τις παραλίες και να γυρίζω αφού πέσει ο ήλιος... επίσης αρκετά μετά που επιστρέφουν αυτοί.

Οσες φορές το έχω κάνει, έχω περάσει πανέμορφα με την παρέα του εαυτού μου. Κι έχω μαυρίσει κι όλας σαν αραπίνα με 4-5 μόνο μπάνια !!! :P

Για όλα υπάρχει λύση.

weird
29-06-2008, 23:30
Αγαπητή,
παραιτήθηκα απο τη δουλειά μου, απο Σεπτέμβρη ψάχνω άλλη.... ΚΑι ειμαι τέλεια!!!! Πρώτη φορα που κανω ενα τετοιο δωρο σ εμενα, ενα ολοκληρο καλοκαιρι...
Και μόνη μου θα παω σε πολλα μερη, (το λατρυω να ταξιδευω μόνη )και με παρεούλα...
Καλα λες πάντως, χρειαζονται και οι μοναξιες, οι φίλοι ενίοτε είναι τα παυσίπονά μας.
Φιλάκια σε όλους!!
Ειθε να έχουμε ένα καλοκαίρι καταγάλανο, ξεκουραστικό, έντονο, ερωτιάρικο, μοναχικό, ολοζώντανο, ολόδροσο, πληθωρικό, γκλαμουράτο, λαμπερό, όπως πραγματικά το ποθεί ο καθένας!!!!!!!!!!!!!

Kleiw
29-06-2008, 23:54
weird σου ευχομαι τις καλύτερες διακοπές και με την επιστροφή σου μια πιο ενδιαφέρουσα δουλειά !

Εκανα το πρώτο μου μπανάκι σήμερα και η θάλασσα όπως πάντα μου έφτιαξε την διάθεση ! (Γιατί δεν πήγαινα τόσο καιρό ?)

Θεοφανία
30-06-2008, 00:03
Να σας πω μια μικρή ιστορία?
Πάω πέντε μέρες την εβδομάδα για μπάνιο, γιατί κατεβαίνω στο εξοχικό. Κάθε μέρα πάω σε ένα beach bar, (εντελώς άδειο τις καθημερινές), μετά το γυμναστήριο, άλλες φορές μόνη μου, άλλες με καμιά φίλη μου.
Σήμερα, ήρθε μια φίλη μου που είναι από την περιοχή, αλλά μένει Αθήνα, και μου λέει, δεν θα πάμε μες τον κόσμο Κυριακάτικα, θα σε πάω εγώ σε μια παραλία με λίγο κόσμο και πολύ καθαρά νερά.
Πάμε, όλα καλά, αλλά ούτε ομπρέλα, ούτε δέντρα, φουλ αντηλιακό και .....ΚΑΗΚΑ!!!!!
Μετά από τόσα μπάνια που έχω κάνει!!!!!
Βέβαια, πήγαμε ντάλα μεσημέρι, με τόσους βαθμούς, αλλά δεν είναι εντελώς οξύμωρο να καώ μετά από τόσα μπάνια?

krino
30-06-2008, 10:35
Originally posted by Bonnie1

Κρινακι τι μου κανεις? χρονια και ζαμανια...

μια χαρα μπονακι....
εμ δεν περνας απο δωθε τελευταιως....

Bonnie1
30-06-2008, 14:40
εμ δεν περνας απο δωθε τελευταιως....
περναω αλλα δεν μιλαω. Ο επαναπατρισμος ηταν δυσκολος. δεν εχω συνηθισει ακομα και ειμαι στα περιεργα μου γενικα. Αν ειναι θα σου πω να τα πουμε. Καλα εισαι?

krino
30-06-2008, 14:51
παντα καλα ειμαι εγω βρε, ειμαι αδιαβροχος....
οποτε θες να τα πουμε σφυρα.

Bonnie1
30-06-2008, 14:54
Εισαι παντος καιρου εσυ το εχω αντιληφθει¨)Πως μιλαμε μονοι μας? με u2u? κουραστικο δεν ειναι?

krino
30-06-2008, 15:25
αυτοι που θελουν να μιλησουν βρισκουν τροπο....
ακομα και μουγγοι να ειναι.

Bonnie1
30-06-2008, 15:27
:P σωστα.

mstrouf
30-06-2008, 17:07
Originally posted by Θεοφανία
Να σας πω μια μικρή ιστορία?
Πάω πέντε μέρες την εβδομάδα για μπάνιο, γιατί κατεβαίνω στο εξοχικό. Κάθε μέρα πάω σε ένα beach bar, (εντελώς άδειο τις καθημερινές), μετά το γυμναστήριο, άλλες φορές μόνη μου, άλλες με καμιά φίλη μου.
Σήμερα, ήρθε μια φίλη μου που είναι από την περιοχή, αλλά μένει Αθήνα, και μου λέει, δεν θα πάμε μες τον κόσμο Κυριακάτικα, θα σε πάω εγώ σε μια παραλία με λίγο κόσμο και πολύ καθαρά νερά.
Πάμε, όλα καλά, αλλά ούτε ομπρέλα, ούτε δέντρα, φουλ αντηλιακό και .....ΚΑΗΚΑ!!!!!
Μετά από τόσα μπάνια που έχω κάνει!!!!!
Βέβαια, πήγαμε ντάλα μεσημέρι, με τόσους βαθμούς, αλλά δεν είναι εντελώς οξύμωρο να καώ μετά από τόσα μπάνια?

γιουχου τι αντηλιακο χρησιμοποιείς; θελει κ συχνες επαναλήψεις εκτος απο υψηλό δείκτη..
βαλε καμια bepanthol αμαρτια να κανεις τετοιο κακο στο δερμα σου κ να υποφερεις..
12-3 να αποφευγεις να εκτειθεσαι πάντως, είναι η χειρότερη ώρα, όσα μπάνια κ να κάνεις, όσο χρώμα κ να πάρεις..
θα περασει..
κ οταν ξαναπας κανε μια βουτια για μενα...

Θεοφανία
30-06-2008, 18:39
Άσε μαράκι, την πάτησα σαν αρχάρια...........είχα συνηθίσει στο beach bar με τις ομπρέλες και τη θάλασσα στα πόδια μας και πήγα και απλώθηκα σαν την αρκούδα στην παραλία, και δεν προστατευόμουν από πουθενά.....

Τη βουτιά θα την κάνουμε μαζί όποτε πάρεις απόφαση να έρθεις από τα μέρη μου.......

Σε περιμένω μαζί με τη weird............

mstrouf
01-07-2008, 10:43
ντρέπομαι να βγώ στην παραλία, είμαι γεμάτη τομές.. η νύφη του φρανκεσταϊν!
ασε θα περιμένω να χειμωνιάσει, δεν τα πάω καλά με το καλοκαίρι, τις γιορτες, διακοπές κλπ
Μου την δίνει.. που λέει κ ο γκρινιάρης στα στρουμφάκια, χα, χα!
ευχαριστώ πάντως, με συγκινείς πάλι..

weird
05-07-2008, 22:50
Άσε μαράκι, την πάτησα σαν αρχάρια...........είχα συνηθίσει στο beach bar με τις ομπρέλες και τη θάλασσα στα πόδια μας και πήγα και απλώθηκα σαν την αρκούδα στην παραλία, και δεν προστατευόμουν από πουθενά.....

Τη βουτιά θα την κάνουμε μαζί όποτε πάρεις απόφαση να έρθεις από τα μέρη μου.......

Επιτελους! Μια προσκληση!
Παμε για μπανακι λοιπον:)

weird
05-07-2008, 22:51
ντρέπομαι να βγώ στην παραλία, είμαι γεμάτη τομές.. η νύφη του φρανκεσταϊν!
ασε θα περιμένω να χειμωνιάσει, δεν τα πάω καλά με το καλοκαίρι, τις γιορτες, διακοπές κλπ
Μου την δίνει.. που λέει κ ο γκρινιάρης στα στρουμφάκια, χα, χα!
ευχαριστώ πάντως, με συγκινείς πάλι..
Και μια ξεκαθαρη αρνηση!!!
Δεν πειραζει, μια αλλη φορα...
Μεσα στο καταχειμωνο μαρια!

maria...
05-07-2008, 22:54
εγω παλι δεν συχενομαι τπτ αλλα ντρεπομαι γιατι ειμαι αφρατουλα κιας εχασα και 10 κιλα τελευταια.παω ομως δεν πολυ σκαω σε οποιον αρεσω.εχω και τον γιο μου μαζι μου εξαλου.ειμαι μαμα

Θεοφανία
05-07-2008, 23:03

Επιτελους! Μια προσκληση!
Παμε για μπανακι λοιπον:)

weird.............ενοείται πως σας περιμένω και το πιστεύω που το λέω, αλλά πραγματικά θα ήθελα να ψήσεις και την mmaria......Θα λιώσουμε..............

mstrouf
06-07-2008, 11:10
ασε θα με ψησει ο ήλιος καλύτερα.. χα, χα..
εχει beach bar ειπες;
θα έρθω κ θα την αράξω κατω απο μια ομπρέλα με την φραπεδια στο χέρι...

keep_walking
06-07-2008, 11:16
ασε θα με ψησει ο ήλιος καλύτερα.. χα, χα..
εχει beach bar ειπες;
θα έρθω κ θα την αράξω κατω απο μια ομπρέλα με την φραπεδια στο χέρι...

Ακριβως και η δικια μου γνωμη για να περασεις καλα στην παραλια:)

mstrouf
06-07-2008, 13:13
ναι μια χαρά θα είμαι σαν την μύγα μες το γάλα.. όλη με τα μαγιώ κ η τρελλη ντυμένη κ αραγμένη.. χαχαχαχαχα... οταν θα με πιασει το \"χεστηκα για τους άλλους\" θα βγω κ στην παραλία.. η διάθεσή μου όμως πάει καλύτερα.. που το ξέρεις, μπορει να ρίξω την βουτιά μου..

mstrouf
09-07-2008, 11:10
weird, η θεοφανία με έψησε για τα καλά.. μου ταξε κ παραλία με αχινους, τι λες θα παμε παρέα να κανω κ το πρωτο μπάνιο; αν κολλησω στο λεω απο τωρα, πετα με στην θαλασσα δεν θα θυμώσω.. χι, χι..
ελα θα περιμένω νέα σου.. γρήγορα μην αλλαξω γνωμη..

weird
09-07-2008, 12:55
Κοιτα να δεις που γινονται και θαυματα τη σημερον ημερα!!!
Παμε καλε. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙΙΙ!! Σε δυο εβδομαδες περιπου θα κατεβω Αθηνα. Να συνεννοηθουμε να συνατηθουμε!
Φιλακια και θα περασουμε ονειρο!!!!!!!!!!!

Θεοφανία
09-07-2008, 13:00
Εννοείται πως είμαι μέσα......θα γελάσει και το παρδαλό κοχύλι........αυτό σας λέω μόνο!!!!

weird
09-07-2008, 13:08
:)))

mstrouf
09-07-2008, 13:16
βρε βρε.. εχω κ περιθωριο να συνερθω.. ευχαριστω..
το παρδαλο κοχυλι ομως με παραξενεψε; εχει κ αλλα περιεργα εκει;

Ολα_ειναι_δανεικα
09-07-2008, 14:19
άσε που όλες είναι μολυσμένες κ πήχτρα στο κωλοβακτηρίδιο,
OI ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ ΜΙΚΡΟΟΡΓΑΝΙΣΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΩΣ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΖΟΥΝ.

Θεοφανία
09-07-2008, 16:25
O MANTHES έχει δίκιο. Όπου είναι καθαρή η θάλασσα υπάρχουν μικροοργανισμοί. Eκεί που πηγαίνω εγώ έχει αχινούς, που μπορείς να τους δεις και χωρίς μάσκα. Tόσο καθαρά είναι τα νερά....

mstrouf
09-07-2008, 16:49
Θεοφανία εχεις φαει αχινους;
Μηπως αυτα που βλεπεις ειναι καλογριτσες κ δεν τρωγονται; Θα δουμε αν ειναι καλή κ θα μαζέψω να φάμε εεε;;;
Βλεπω την weird να μην την προλαβαίνουμε..
εχει βράχια; κανα χταποδακι θα βρουμε; τρελαινομαι να τα πιανω κ να κολλανε οι βεντουζες τους πανω μου

Θεοφανία
09-07-2008, 17:23
Όχι, δεν έχω φάει, αλλά τους καταλαβαίνω.........Αν με πείσεις να φάω αχινό θα το γράψει η ιστορία.....

mstrouf
09-07-2008, 18:17
Ευκαιρία Θεοφανία, να σε γράψει η ιστορία..
...τοση προσπαθεια για να παω για μπάνιο κ εσύ θα δοκιμάσεις αχινο, κοιτα μην με παίρνεις κάθε σαββατοκύριακο για να σου μαζευω αχινούς μετα...
:D:D:D

Ολα_ειναι_δανεικα
09-07-2008, 19:05
Ο ΑΧΙΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΝΣΕΛΗΝΟ. ΑΛΛΙΩΣ ΤΖΑΜΠΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΜΑΖΕΥΕΤΕ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ.
ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥΣ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΨΑΡΑΔΕΣ. ΤΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ. ΚΑΙ ΗΞΕΡΑΝ ΠΩΣ ΣΕ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΜΕΡΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΨΑΡΙΑ.
ΦΥΣΙΚΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΑΥΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΙΟ ΒΡΩΜΙΚΑ ΨΑΡΙΑ

Θεοφανία
09-07-2008, 19:53
Παιδιά σταματήστε να μιλάτε για θάλασσες και νερά γιατί είμαι Aθήνα και έχω πήξει στη δουλειά! Άντε να ξημερώσει η αυριανή μέρα να πάω να κάνω τις βουτιές μου, γιατί δε τη βγάζω καθαρή.....

Ολα_ειναι_δανεικα
09-07-2008, 19:57
ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ.
ΘΑ ΦΥΓΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ.

keep_walking
09-07-2008, 23:33
Και εγω περιμενω να ρθει πρωτη του μηνα να παρω τον επομενο μισθο...και μετα βλεπουμε:(

pennoula_v
14-07-2008, 00:59
αχ επρεπε να σε ακουσω για τα μικροβια...την πατησα....αλλα δεν πτοουμαι ακομα συνεχιζω κ κανω μπανιο οποτε μου δινεται η ευκαιριαααα

mstrouf
14-07-2008, 10:12
όλα στο πρόγραμμα είναι, δεν γίνεται πόνος δίχως γέλιο κ χαρά δίχως δάκρυ..

krino
14-07-2008, 21:45
βρηκα ενα ιντερνετ καφε απο την παραλια που ειμαι και εψαχνα να βρω ενα θρεντ απλα να πω μια καλησπερα, μιας και απο εδω που ειμαι ειναι σαφες οτι δεν εχω μυαλο για οτιδηποτε αλλο...

χεχεχε...
μου εχουν παρει τα μυαλα οι παραλιες, ο ηλιος (στον οποιο αφηνω να μου χαιδευει την κορμαρα μου :D ) και για να ειμαι ον τοπικ, μουλιαζω ολη μερα στην θαλασσα μολις ανοιξω τα ματια μου.

Ειμαι σε ενα απιστευτο νησακι και ξυπναω μεσα στα πευκα και τα πουλακια που με ενοχλουν το πρωι.
Ανοιγω την σκηνη μου και βλεπω μπροστα μου το πευκοδασος να κολυμπαει στην θαλασσα....
Μαγεια λεμε ε?

Τωρα πινω ενα φρεντοτσινο στο μπαρακι που γραφω και σε λιγο ετοιμαζομαι να παω για κρασους μεχρι τελικης πτωσης!
Για οσους ψηνονται στην αθηνα, σας χαριζω λιγο απο την θαλασσινη αυρα απο εδω που εχουμε μπολικη!!

Σας ευχομαι καλα να περνατε και εγω καλυτερα.... :P

O krino απο τις θαλασσες σας χαιρετα!

weird
15-07-2008, 20:13
Αγκρρρρ
αλλοι κανουν μπανιο στη θαλασσα κι αλλοι τρεχουν στα βουνα!!! Σνιφ. ΑΚΟΜΑ δεν εχω κανει το πρωτο μου μπανιο! (ετρεχα στα βουνα)Ερχεται ομως, ερχεται. Θα σας γραψω εντυπωσεις.
Κοριτσια, Μαρια και Θεοφανια, εμεις θα παμε για εκεινο το μπανακι που λεγαμε??
:)

Ολα_ειναι_δανεικα
15-07-2008, 20:16
ΑΠΟ ΤΙΣ 25 ΙΟΥΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ.
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΖΗΛΕΥΕΙΣ :D

weird
15-07-2008, 20:33
Originally posted by MANTHES
ΑΠΟ ΤΙΣ 25 ΙΟΥΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ.
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΖΗΛΕΥΕΙΣ :D
Οχι φυσικα, γιατι τοτε, θα εχω κανει κι εγω τα μπανια μου:)!!!!

Ολα_ειναι_δανεικα
15-07-2008, 20:39
:(

weird
15-07-2008, 20:52
Θεοφανια και ΜΑρια!
Περιμενω να κανονισουμε.
Αν καταλαβα καλα, βρισκεστε Αθηνα.

Θεοφανία
15-07-2008, 21:35
Εννοείται, σε περιμένουμε πως και πως.....Εγώ θα φυγω για νησάκι την Πέμπτη, αλλά θα μείνω μόνο μια εβδομάδα, οπότε το επόμενο Σαββατοκύριακο, είμαστε όλες δικές σου.....

Υγ. Αν συμφωνεί και το Μαράκι φυσικά......

mstrouf
16-07-2008, 10:35
weird αθήνα, κανονίζουμε, βρισκόμαστε κ φυγαμε..
η Θεοφανία μου τάξη παραλία όνειρο.. χι, χι..
θα κανουμε το πρώτο μας μπάνιο, παναθεμά με, δυο βήματα την έχω κ δεν εχω ρίξει μια βουτια τόσο καιρό κ να μην είχε κ εδω ωραίες παραλίες να λεγα..
παντως weird αν θες πάμε κ πσκ κ μεσοβδομαδα αν δεν κρατιέσαι κ εγω εχω αρχισει να την λιγουρεύομαι πάμε..
εχεις U2U

Adzik
16-07-2008, 11:24
Μηπωσ καποιοσ θα παει σημερα για μπανιο?? εχω ρεπο..ε και μονη μου δεν παω πουθενα..

mstrouf
16-07-2008, 16:35
βρουμ βρουμ.......

κρακ!

πλατς, πλουτς, πλατς........... μπλουμ!

ναι ναι έκανα την πρώτη βουτιά, η θαλασσα είναι τέλεια!

που να το ξερα βρε Adzik κάνε κ ενα τηλέφωνο, μόνη μου πήγα...

Θεοφανία
16-07-2008, 18:47
Μαράκι μου πήγες για μπάνιο???????
Αυτό και αν είναι είδηση!!!!!
Αλήθεια, χάρηκα πολύ....

mstrouf
16-07-2008, 18:59
πλατς, πλουτς, μπλουμ!
μου την εδωσε Θεοφανια, δεν ειχα τι να κανω, ασε που επρεπε να δω αν μου κανει το μαγιο που ειχα παρει κ δεν ειχα βαλει, εκανα προβα για να δω πως θα ειμαι στην παραλια.. χαχαχα
μπηκα στην θαλασσα κ δεν ηθελα να βγω κ ας ημουν μονη μου, μετα δεν προλαβα να στεγνωσω κ ξενερωσα γιατι εμφανιστηκαν κατι κυρατσες κ ειχαν πιασει την παρλα.. οπου φύγει φύγει.. αρχισε κ με πιανε κριση..
ελπίζω να μην πάθω τίποτα, ήταν ωραία όμως!
αντε ρε δεν το καταλαβες, ετοιμαζομαι πως κ πως για το μπανακι με παρεα εσενα κ την weird

weird
16-07-2008, 20:30
Λοιπον σουπερ!
Πηρα το μηνυμα, ειμαι κατα πασα πιθανοτητα μεσα για το επομενο σκ.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
Να σας γνωρισω κι απο κοντα.
Αν με δειτε λιγο μαζεμενη στην αρχη μην φρικαρετε.
Υπολειμματα κοινωνικης φοβιας, ειναι μεχρι να παρω τον αερα μου:)
Μαρια μου
χαρηκα τοσο μα τοσο πολυ!!
Αληθεια στο λεω.
Αυτο το σκ εχω σχεδια για χαλκιδικη.
Το επομενο ομως ειναι ΟΛΟ δικο μας!
Φιλακια κοριτσια.

mstrouf
16-07-2008, 20:39
ωραια weird μην ανησυχεις, με την Θεοφανία θα πάρεις αμέσως τον αερα σου.. ειναι εξω καρδιά κ εγω αγχωμενη συναντηθηκα αλλα με εκανε να νιώσω τόσο άνετα.. θα \'χω να το λέω
οσο για μενα, είμαι στην κοσμαρα μου, μπορεις να πεις κ να κανεις οτι θελεις

Θεοφανία
16-07-2008, 20:41
Ευχαριστώ Μαράκι...και είπαμε:
Εγώ θα εντοπίζω τις τσούχτρες, η weird θα τους πιάνει την κουβέντα και συ θα τρως τους αχινούς.......

Θεοφανία
16-07-2008, 20:43

Οκ, τότε θα αρχίσουμε να σου γαργαλάμε τις πατούσες και τότε πιστεύω ότι μπορεί να σταματήσεις να είσαι μαζεμένη και να αρχίσεις να μας κυνηγάς!!!!

ΥΓ. Όχι τίποτε άλλο, αλλά είμαι και τόσα κιλά άνθρωπος, άντε να τρέξω....

mstrouf
16-07-2008, 20:43
Εγώ θα εντοπίζω τις τσούχτρες, η weird θα τους πιάνει την κουβέντα και συ θα τρως τους αχινούς.......

Θεοφανία.. θα δοκιμάσεις είπαμε αχινό αλλιώς δεν έρχομαι.. μμμμμ.. θα μουτρωσω τώρα!!!!

weird
16-07-2008, 21:08
Μπορω αντι να μιλω τσουχτρικα, να τρωω εγω τους αχινους??? χαχαχαχα:PPPP

weird
16-07-2008, 21:10

Οκ, τότε θα αρχίσουμε να σου γαργαλάμε τις πατούσες και τότε πιστεύω ότι μπορεί να σταματήσεις να είσαι μαζεμένη και να αρχίσεις να μας κυνηγάς!!!!

ΥΓ. Όχι τίποτε άλλο, αλλά είμαι και τόσα κιλά άνθρωπος, άντε να τρέξω....
Ενα πραγμα που δεν αντεχω ειναι τα γαργαλητα!!! Κακομοιρες μου> κανονιστε την πορεια σας....

weird
16-07-2008, 21:12
Μαρακι μη μου στεναχωριεσαι και χαλασει το μπανακι μας!!!
Για πες, πως ηταν η θαλασσα που πηγες? Η πρωτη αισθηση του καλοκαιριου?
Να σας πω, σε τι θαλασσα θα παμε, εγω ειμαι συνηθισμενη στις χαλκιδικιωτικες, βρειτε μια αναλογου επιπεδου οκ?:PPPPPP Ειμαι απαιτητικη σ αυτα.
Και μετα παμε να φαμε ψαρακι.

mstrouf
16-07-2008, 21:13
Ωραία.......... τι καλά weird όσους θέλεις........ αχινους με το τσουβαλι.. αρκει να εχει δικιο η Θεοφανία, αλλά αν δεν έχει θα πάμε αλλου κ να αδειασουμε την παραλια.. μιαμ, μιαμ!!!
να πάρω κ μια τσάντα λεμόνια......
ασε γαργαλείστε εμένα δεν καταλαβαίνω τίποτα.......

weird
16-07-2008, 21:15
:)))) Οκ θα σε γαργαλησουμε λοιπον!!!!
Ανυπομονω Μαρια μου να γνωρισω απο κοντα εσενα και τη Θεοφανια.
Περιεργο και ομορφο συναμα.
Φιλακια.

weird
16-07-2008, 21:58
Οντως κι εγω ενοχλουμαι.
Ειναι σαν να καταπαταν το χωρο σου.

Θεοφανία
17-07-2008, 03:20
Κοριτσάκια....σας έχω έτοιμους αχινούς που θελουν να σας γνωρίσουν και παραλία με που΄λιά που βουτούν μπροστά σου και τρώνε live ψαρια..............δεν θα το πιστεύετε......

mstrouf
17-07-2008, 10:10
Θεοφανία καλά όλα αυτά, αλλά τις κουτσουλιές δεν τις ανέχομαι!
Λες να φέρω κ το καλάμι κ την μπετονιά να πιάσουμε κανά σκυλόψαρο; χα, χα..
ή μήπως έχει παντελονόψαρα απο κει;

Adzik
17-07-2008, 22:08
Λοιπον σουπερ!
Πηρα το μηνυμα, ειμαι κατα πασα πιθανοτητα μεσα για το επομενο σκ.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
Να σας γνωρισω κι απο κοντα.
Μαρια μου
χαρηκα τοσο μα τοσο πολυ!!
Αληθεια στο λεω.
Αυτο το σκ εχω σχεδια για χαλκιδικη.
Το επομενο ομως ειναι ΟΛΟ δικο μας!
Φιλακια κοριτσια.

κι εγω θελω......

Adzik
17-07-2008, 22:13
μπου..αλλα μπορω μονο την τριτη η την τεταρτη..

με θελετε στην παρεα σασ?

Lef
17-07-2008, 22:31
μπου λεει ..:P

Θεοφανία
18-07-2008, 05:08
Κοριτσάκια καλημέρα........ήρθα στο νησάκι.......φαγητο στην παραλία με την παραλίγο πανσέληνο στο πιάτο μας....υπέροχη βραδιά, η κολλητή μου που είχα να δω καιρό, ποτάκια, καλή διάθεση, καλοκαίρι.............

ΥΓ. Αντούλα....μάλλον για σκ το κανονίζουμε, φιλιά.......

mstrouf
18-07-2008, 10:06
Αχ Θεοφανία... νησάκι.. μάσα.. πανσέληνο... ποτάκια.. κολλητη.. διαθεση πάνω από όλα!
ΣΟΥΠΕΡ!!!

Καλά να περάσεις!!!

mstrouf
22-07-2008, 21:09
οι μερες πλησιαζουν weird, που εισαι;;;;
μπορει αν μην ειμαι στα καλύτερα μου, αλλά θέλω μια χάρη..
Θεοφανία ακους;;;
να μου δειξετε την χαρουμενη πλευρα της ζωής..

Θεοφανία
22-07-2008, 21:14
Μαράκι....έχω ετοιμάσει πάρτι με τσούχτρες και αχινούς που μας περιμένουν πως και πως. Αύριο επιστρέφω και θα κάνουμε τρελλά γλέντια....

weird.....που είσαι? Πρέπει να ΄δείξουμε στη Μαρία την άλλη πλευρά της ζωής..............

krino
22-07-2008, 22:33
σημερα τελειωσα το πρωτο πακετο διακοπων και ομολογω οτι ανανεωθηκα.
Ελιωσα στον ηλιο και στην θαλασσα και μαυρισα οσο δε παει.
Επειδη εχω καμποση αδεια ακομα, φευγω παλι αυριο για καμια εβδομαδα και βλεπουμε.

Απο δευτερα θα επανελθω στην ενεργο δραση και θα χαλαρωνω στην αθηνα...

Καλες διακοπες - σε οσους κανουν δηλαδη γιατι μερικοι απο οτι καταλαβα, την εφαγαν κανονικα...

mstrouf
23-07-2008, 18:35
όχι Θεοφανία τσουχτρες, μη μου λες τέτοια, θα αλλάξω γνώμη.........

weird..... γιουχου....

weird
23-07-2008, 22:22
όχι Θεοφανία τσουχτρες, μη μου λες τέτοια, θα αλλάξω γνώμη.........

weird..... γιουχου....
Θεοφανια!!
Εστειλα u2u στη Μαρια.:))))

Θεοφανία
24-07-2008, 02:50
Λοιπόν κοριτσάκια.....καλώς με βρήκατε. Μετά από μια εβδομάδα στο νησάκι, (όποιος ψάχνει μέρος για διακοπές με κλειστά μάτια Ιόνιο), είμαι πίσω και Παρασκευή φεύγω για εξοχικό. Βάζω πανοπλία, ( μάσκα, βατραχοπέδιλα και όρεξη για τρέλες), και Σάββατο σας περιμένω για ανεκδιηγητες καταστάσεις..................Θα γελάσουν και τα βότσαλα.......................

mstrouf
24-07-2008, 11:00
σσσσςςς Θεοφανία, μην ακούσεις η παραλία ότι ερχόμαστε κ το βάλει στα πόδια!!!!!
χα, χα.. :)
weird σου έστειλα κάμποσα u2u, περιμένω, περιμένω να μιλήσουμε..

weird
24-07-2008, 17:10
Δεν αντεχω αλλο γελιο!!!
Πεθανα αυτες τις μερες, η απολυτη χαραλωση και ηρεμια:)))
λπιζω να συνεχισει ετσι.
Κοριτσια, εχω προβ με τα u2u αν δεν μπορεσω να το λυσω θα σας τα γραφω εδω.

Θεοφανία
24-07-2008, 18:50
Oκ weird......το μνμ ελήφθη.......

maria...
24-07-2008, 19:25
ego ka8e emra gia banaki eimai :)

Ολα_ειναι_δανεικα
24-07-2008, 21:29
ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ :D

mstrouf
25-07-2008, 16:21
Κοριτσάρες.. ετοιμαστείτε.. ώρες μας μείνανε..
Να \'σαι καλά βρε Θεοφανία, μου δωσες την ευκαιρία να έχω κάτι να κάνω, κάτι που θέλω, κάτι που το σκέφτομαι κ μ\'αρεσει.. αυτά κ μπόλικο καλό κρασί.. χα, χα..
τωρα το μπανάκι.. ακόμα με φοβίζει.. αλλά δεν θα σκέφτομαι απλά θα βουτήξω!
weird, τι τσούχτρικα, τι μικροβίστικα, ετοιμασου να απασχολήσεις όλους τους ορατούς κ αόρατους εχθρούς μου κ απο μένα οτι ζητησεις.. χα, χα

Θεοφανία
25-07-2008, 23:49
Κορίτσια..........................ήγγι κεν η ώρα....................................Άντε και θα το κάψουμε.............

Θεοφανία
26-07-2008, 22:21
Λοιπόν, είμαι με weird και μαρία στο εξωτικό εξοχικό και αναλύουμε τα τζιτζίκια.....

Θεοφανία.........

Ειναι θεσπεσια ομορφο το σπιτι, τα δεντρα, η θαλασσα που κολυμπησαμε και οι αχινοι που δεν φαγαμε, η απροσμενη φυσιογνωμικη συναντηση. Που μπορει να φτασει ενα τοπικ με τιτλο παμε για μπανιο? σε ενα υπεροχο και ολο ουσια \"μαζι\"!Weird

mmaria..... τι να πώ..... θεοφανια σε ευχαριστω για την ευκαιρια που μας εδωσες, να βρεθουμε, να περάσουμε καλά.. weird ευχαριστω!

krino
27-07-2008, 13:23
χθες βραδυ τελικα, μαζευτηκα σπιτι μου, οι διακοπες μου τελειωσαν, αλλα τα μπανια οχι.

Με πρωτη ευκαιρια θα ξαναφυγω για τις παραλιες.
Καλο καλοκαιρι για οσους αρχιζουν η συνεχιζουν.

weird
27-07-2008, 13:45
Originally posted by krino
χθες βραδυ τελικα, μαζευτηκα σπιτι μου, οι διακοπες μου τελειωσαν, αλλα τα μπανια οχι.

Με πρωτη ευκαιρια θα ξαναφυγω για τις παραλιες.
Καλο καλοκαιρι για οσους αρχιζουν η συνεχιζουν.
Κουραγιο! θα ερθει ξανα η εποχη των μπανιων, συντομα ελπιζω:PP

krino
27-07-2008, 13:56
weird,

προς το παρον εχω αρκετες εκκρεμότητες τις οποιες πρεπει να τις λυσω....
ε οκ μεχρι χθες μουλιαζα στις παραλιες ωρα για να τακτοποιησω καποια πραγματακια.
Για αρχη μολις εβαλα ιντερνετ σπιτι μου και τωρα παω να κανω κατι μαστορεματα.

Θεοφανία
27-07-2008, 16:57
Λοιπόν....έχω αναλυτικά τις καταγγελίες μου για τα δυο κοριτσάκια που πέρασα όλη τη μέρα μου μαζί τους...
Θυμάστε που η Μαρία είχε πρόβλημα με το μπάνιο, τα μικρόβια και τα σχετικά?
Τις πάω λοιπόν σε μια σχεδόν δυσβατη παραλία που έπρεπε να περάσουμε με τα πόδια ένα απίστευτα παγωμένο ποταμάκι. Φτάνουμε, η θάλασσα έχει τρελλό κύμα λόγω του αέρα και αφήνουμε τα πραγματά μας στα βότσαλα. Δεν προλαβαίνουμε ούτε να μιλήσουμε και η Μαρία έχει γδυθεί, έχει πάρει μάσκα και βατραχοπέδιλα, (μαχάιρι για τους αχινούς), και μη την είδατε.
Εγώ με τη weird, χάνοι.
Η θάλασσα εν τω μεταξύ παγωμένη λόγω των νερών που έρχονται από το βουνό, η Μαρία κάπου χαμένη και η weird σε λίγο επίσης. Μένει η γεροντοκόρη στα ρηχά να πλατσουρίζει.
Anyway, η μέρα μας εξελίχθηκε φανταστικά, με ψαράκι, βεράντα με θέα, κεριά και πολύ κουβεντούλα.
Στεναχωρήθηκα που έφυγαν, (λόγω ανωτέρας βίας, χι,χι), αλλά ελπίζω την επόμενη φορά να το κάνουμε διήμερο......
Εγώ πάντως πέρασα υπέροχα......

mstrouf
27-07-2008, 22:49
Θεοφανία υποσχέθηκες καθαρή θάλασσα κ όπως διαπίστωσα κ έπαθα πλάκα με το όλο συνολο της μες στην φύση περιοχή.. ειδικά με τα τρεχούμενα νερά, τα παγωμένα που βράχηκα για να περάσω απέναντι.. εεε τι να εκανα μετά, να έπιανα την κουβέντα; βουρ για βουτιά..
αν τελικά θέλεις αχινούς.. θα σε πάω εγώ σε μια άλλη δύσβατη παραλία.. κ θα έχει κ χταποδάκι live
μόνο ενα πρόβλημα έχω.. κάτι κοκκινίλες κ πονάνε οι πατούσες μου απ\'τα βότσαλα..
θυμάμαι τότε που δεν είχα μικροβιοφοβία, χειμώνα - καλοκαίρι, βουτούσα στην θάλασσα, φετος εσπασα ρεκορ με το 2ο χα, χα..
λοιπον, δεν εχω κ πολλά να πώ, πάντως μόνο γεροντοκόρη δεν μοιάζεις να είσαι, παρά ενα γλυκο κορίτσι με την ψυχή στο βλέμμα, καλή καρδιά κ αληθινά αισθήματα!
weird τελικά είσαι πολύ weird, αλλά με την καλή έννοια κ όλη αυτή την συμπάθεια που εμπνέεις, σε κανει ξεχωριστη, μαρεσε η ανάλυση... αλλά δυστηχώς δεν μπορούσα να παρακολουθησω την κουβέντα στην φάση μου, ελπίζω αν μας δοθεί ξανά η ευκαιρία, να είμαι καλύτερα, γιατι τελικά νιώθω άσχημα που δεν είμαι κ οτι καλυτερο για παρέα κ αν ειμαι ετσι δεν ξαναπάω πουθενά!
σας ευχαριστώ

weird
28-07-2008, 14:03
Κοριτσια μου,
ηταν ολα καταπληκτικα!
Εισταστε πολυ καλα παιδια, η καθεμια με τα δικα της στοιχεια.
Χαρηκα πραγματικα για τη συναντηση.
Μαρια μου,
σ ευχαριστω για τα λογια σου και να μην νιωθεις ασχημα που ησουν απλα αληθινη και δεν προσποιηθηκες!
Φιλακια:))

justme
01-08-2008, 16:29
.......και να μην νιωθεις ασχημα που ησουν απλα αληθινη και δεν προσποιηθηκες!
.......
Πολύ μου άρεσε !!!!!! (μα και πόσο δύσκολο......)