PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : HIPNOSTEDON

giorgos7
02-06-2008, 19:33
καλησπερα!!
θελω να ρωτησω τους ψυχολογους του φορουμ... ποιες οι προυποθεσεις για να προμηθευτω νομιμα [με συνταγη] hipnostedon??? να σημειοσω οτι ειμαι 24 χρονων και εχω παρει αρκετες φορες παρανομα, γιατι με βοηθουν παρα πολυ σε καταστασεις αγχους με οποιοδηποτε θεμα [σχολη γυναικες κλπ] ξενερας, και επισης με βοηθουν να κοιμαμαι και να ξυπναω "καινουριος". με λιγα λογια τα θεωρω ενα υπεροχο φαρμακο και ξερω οτι προκαλει εξαρτηση αλλα μεχρι τωρα το εχω χειριστει πολυ σωστα. επειδη ομως βαρεθηκα να ψαχνω μαζι με τα πρεζακια για κατι που με βοηθαει και επειδη "κολονω" να παω στο γιατρο και να του πω γραψε μου για τους παραπανω λογους συγκεκριμενα αυτο το φαρμακο [μπορει να μου γραψει κατι αλλο] θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχουν συγκερκιμενοι λογοι για τους οποιους συνταγογραφειται. ευχαριστω!

giorgos7
02-06-2008, 19:41
να σημειοσω οτι μεχρι τωρα η χρηση που κανω σε αυτα [εδω και 3 χρονια] ειναι 2-3 χαπια την εβδομαδα οταν καθεται και εχω

kater1na
02-06-2008, 20:00
Για συνταγογραφηση πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφτείς ψυχιατρο στον οποίο να πεις ακριβώς αυτα που αισθάνεσαι και όχι κατι ψευτικο για να σου δώσει ένα συγκεκριμένο φάρμακο, ανάλογα με τη διάγνωση θα σε συμβουλέυσει και για την αγωγή που χρειάζεσαι εάν την χρειάζεσαι.

Δεν είμαι ψυχολόγος!

Εγω το άλλο που θα σου πω είναι ότι όταν κάνεις χρήση ενος τέτοιου φαρμάκου εφόσον η χημεία του εγκεφάλου σου δεν το έχει ανάγκη για να λειτουργεί με ισορροπία να είσαι έτοιμος και να αναλάβεις την ευθύνη της συνειδητης επιλογής σου να τη διαταράξεις!!! με όλα τα συνεπακόλουθα!!!
Από αυτά που έχω δει και βιώσει θα σου πώ ότι η εξάρτηση ή ο θάνατος είναι οι λιγότερο σημαντικές επιπτώσεις των ναρκωτικών και των παράνομων ψυχοτρόπων ουσιών υπάρχουν 100δες συνέπειες ψυχικες/συναισθηματικές, ψυχιατρικές διαταραχές που επιδεινόνονται ή εκφράζονται με αφορμή τα drugs και φυσικα και σωματικέ.ς Κάθε φάρμακο έχει λόγω ύπαρξης πχ αν δεν είσαι διαβητικός και κάνεις ενέσεις ινσουλίνης έπειδη απλά σ\'αρέσει και το ελέγχεις σημαίνει οτι οργανισμός σου θα το αντέξει?

giorgos7
02-06-2008, 20:31
ευχαριστω για την απαντηση σου.. το θεμα ειναι οτι δε θελω να παω σε γιατρο και να μου γραψει οτιδηποτε, θελω το συγκεκριμενο φαρμακο το οποιο το εχω γνωρισει και μου αρεσει και με βοηθαει το εφε του (σε γενικες γραμμες κανει οτι και το αλκοολ χωρις να πινεις ομως)

alexloukoumaki
02-06-2008, 20:54
Έτσι ξεκινάει ... Πρώτα σου αρέσουν τα ελαφριά , ύστερα δεν σε πιάνει πια από την πολύ χρήση και ξεκινάς τα σκληρά σιγά σιγά και δεν καταλαβαίνεις καν για το πότε σε πήρε η μπάλα ! Ύστερα ζεις στη μιζέρια , γίνεσαι ένα ζόμπι που ψάχνει την ουσία χωρίς κανένα νόημα στη ζωή, και όταν το αντιλαμβάνεσαι πλέον είναι αργά και δεν υπάρχει επιστροφή και η μόνη ευχή σου είναι να τελειώνεις γρήγορα να πας στον άλλο κόσμο για να μη βασανίζεται άλλο η ταλαίπωρη ψυχούλα σου... Μπορεί να τα θεωρήσεις υπερβολικά βέβαια, ίσως και να γελάσεις , ένα πράγμα έχω να σου πω μόνο. Κόψε ότι χημικό παίρνεις και μείνε μακρυά από αυτά ,αν δεν θέλεις να καταντήσεις το ζόμπι που λέγαμε ... Σώσε ο ίδιος τον εαυτό σου ... ( Πίστεψέ με, είδαν πολλά τα μάτια μου και όλα ξεκινούσαν κάπως έτσι ... )

kely28
02-06-2008, 21:25
Originally posted by giorgos7
...με βοηθαει το εφε του (σε γενικες γραμμες κανει οτι και το αλκοολ χωρις να πινεις ομως)

giorgo να σε ρωτήσω σε τί ποσότητα αλκοόλ επιτυγχάνεις το ίδιο εφέ με το χάπι? Δηλαδή για \'σένα πόσα ποτά αντιστοιχούν σε ένα υπνοστεντόν;

giorgos7
03-06-2008, 03:52
φιλε αλεξ επαναλαμβανω οτι τα παιρνω εδω και 3 χρονια οποτε μπορω να βρω και αν και τα εχω σπιτι μου (οποτε εχω) δεν τρωω πανω απο 2-3 την εβδομαδα... (απο ενα τη φορα)

κελυ 1 χαπι το αντιστοιχιζω με 4-5 μπυρες σε επιπεδο μυαλλου, ομως χωρις τις παρενεργειες που εχει το αλκοολ. 5 μπυρες θα σε φουσκωσουν θα σε ανακατεψουν θα σε ζαλισουν κτλπ. προτιμο 1 χαπι κ 1 (η καμια) μπυρα.

εμ πασει περιπτωσει ξερει κανεις τι \"συμπτωματα\" πρεπει να εχω και σε τι γιατρο πρεπει να παω για να μου συνταγογραφησει τα συγκεκριμενα χαπια?

Θεοφανία
03-06-2008, 04:20
giorgos7....είσαι πάνω από 7 χρονών?

Είναι δυνατόν να λες πως τα υπνοστεντόν έχουν λιγότερες παρενέργειες από πέντε μπύρες και συγκρίνεις το φούσκωμα με το π@@@@ του μυαλού σου που θα σε οδηγήσει στην ολοκληρωτική χαζομάρα;
Τι νομίζεις ότι είναι τα υπνοστεντόν, ασπιρίνες?
Άνοιξε κανένα βιβλίο, μπες σε καμιά σελίδα που να αφορά αυτό το φάρμακο και ΕΙΔΙΚΑ αν δεν το χρειάζεσαι και μετά ψάξε συνένοχους στη μ@@@@ σου.

Και \"εμ\" πάσει περιπτώσει, πήγαινε έτσι και αλλιώς σε ένα γιατρό γιατί νομίζω ότι είναι απαραίτητο....

a_neu
03-06-2008, 04:20
γιωργο στην ηλικια σου πολυ δυσκολα θα σου το γραψει γιατρος. σου εστειλα u2u, koita to. το γραφουνε για αυπνια και μονο οι ψυχιατροι ή νευρολογοι. αλλα και για αυπνια αν εχεις, το σιγουρο ειναι οτι θα επιμεινουν να σου γραψουν αλλο και οχι αυτο.

a_neu
03-06-2008, 04:24
παντως στην ηλικια σου αν δεν εχεις ψυχολογικα προβληματα, γιατι επελεξες αυτο τον τροπο;
μακροχρονα θα εχεις επιπλοκες, τωρα ακομα δεν μπορεις να το καταλαβεις. συμφωνω με οσα γραφεις για το χαπι, αλλα κανει για σενα;

Ολα_ειναι_δανεικα
03-06-2008, 04:27
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΧΑΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΕΔΙΝΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΡΚΙΝΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΟΙΑΖΕ ΜΕ ΦΥΤΟ. ΑΝ ΕΣΥ ΤΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.

Manos88
03-06-2008, 07:02
Τα Stedon αν δεν κάνω λάθος είναι τα αμερικάνικα Valium που λένε. Διαζεπάνη νομίζω. Οι γιατροί τα γράφουν για άτομα που προσπαθούν αν κόψουν το αλκοόλ μέχρι για άτομα με επιληψία. Επίσης να πω ότι η συγκεκριμένη Βενζοδιαζεπίνη σε συνδυασμό με άλλες ουσίες μπορεί να οδηγήσει ακόμη και σε θάνατο οπότε γιώργη πρόσεχε με τι άλλο την παίρνεις.

Θεοφανία είσαι πολύ σκληρή!!!!

Θεοφανία
03-06-2008, 13:35
Μανος88, θα προτιμούσες να του έδινα το τηλέφωνο κάποιου φίλου μου γιατρού?

Ξέρεις γιατί εκνευρίζομαι?
Υπάρχουν άτομα εδώ, πολύ πονεμένα που περιμένουν χρόνια να κόψουν τα φάρμακα και να ζήσουν ελεύθερα.
Είναι δυνατόν να μη χαλαστώ με κάποιον που ψάχνεται να αρρώστήσει?

NikosD.
03-06-2008, 13:59

εμ πασει περιπτωσει ξερει κανεις τι \"συμπτωματα\" πρεπει να εχω και σε τι γιατρο πρεπει να παω για να μου συνταγογραφησει τα συγκεκριμενα χαπια?
giorgos7, δεν είναι μέσα στους σκοπούς του παρόντος φόρουμ να δίνουμε πληροφορίες για το πως θα ξεγελάσεις τον γιατρό σου.
Λυπάμαι, αλλά σε αυτό το φόρουμ δε θα βρεις τις πληροφορίες που θέλεις (ΕΥΤΥΧΩΣ!)

giorgos7
03-06-2008, 14:06
ρε θεοφανια τι σε νιαζει εσενα τι κανω εγω με τη ζωη μου??? εδω ειναι ιντερνετ δε σε ξερω δε με ξερεις ρωτησα μια συγκεκριμενη ερωτηση δεν περιμενω κριτικη η οτιδηποτε περιμενω ΑΝ εχεις απαντηση σε αυτη την ερωτηση.

τελοσπαντων για να καταλαβεις με 1 χαπι τη μερα ειμαι ετοιμος για ολα δε με αγχωνει τπτ και το μυαλλο μου λειτουργει κανονικα ος προς τις ολες τις λειτουργιες εκτως αυτης που προκαλει το αγχος... και στην τελικη καλιτερο να τρως 1 χαπι καθε 2η μερα ξερογω κ ασ ειναι και το δυνατοτερο που υπαρχει παρα 2 χαπια το προι 2 το μεσημερι 2 το βραδυ απο κατι αλλο..

μανο το ηυπνοστεντον ειναι φλουνιντραζενπαμ.. τη θεωρουνε απο τις πιο δραστικες και \"ναρκωτικες\" ουσιες

τελικα υπαρχει κανενας γιατρος εδω μεσα που να ειναι προθυμος να μου πει με ποιο τροπο θα μου γραψει καποιος γιατρος το συγκεκριμενο φαρμακο? και τι ειδους γιατρος να ειναι αυτος??

Θεοφανία
03-06-2008, 14:12
Originally posted by NikosD.

giorgos7, δεν είναι μέσα στους σκοπούς του παρόντος φόρουμ να δίνουμε πληροφορίες για το πως θα ξεγελάσεις τον γιατρό σου.
Λυπάμαι, αλλά σε αυτό το φόρουμ δε θα βρεις τις πληροφορίες που θέλεις (ΕΥΤΥΧΩΣ!)

Αυτή η απάντηση δεν σου αρκεί?

giorgos7
03-06-2008, 14:15
δε μου αρκει ενηλικοι ειμαστε ολοι δεν καταλαβενω γιατι θεωρειται ταμπου θεμα?? οπως βλεπεις δεν θελω ακριβως να \"ξεγελασω\" τον γιατρο μου απλα να μην κουραζομαι και κανω επισκεψεις χωρις λογο. εκτως αν πιστευεις οτι το παρανομο εμπορειο ειναι πιο αξιοπιστη και ακινδυνη πηγη για να τα προμηθευομαι

Θεοφανία
03-06-2008, 14:21
Γιώργο, κάποτε θα θυμάσαι το πέρασμα σου από δω και ελπίζω να μην είναι αργά.
Πως θα σου δώσουμε μια τέτοια πληροφορία?
Σίγουρα όλοι ενήλικοι είμαστε και γω θέλω να αρχίσω την πρέζα. Θα μου δώσεις πληροφορίες για το που θα την προμηθευτώ?
Τώρα είσαι καλά με τα υπνοστεντόν, μετά από ένα διάστημα δεν θα σου κάνουν τίποτα.
Ξέρεις πόσο κοντά είναι η πρέζα?
Σε ένα άλλο τόπικ που συζητάμε, έγραψα πριν λίγο πως έχω πάει σε τρεις κηδείες παιδιών που πηγαίναμε μαζί σχολείο.
Αν σου πως ότι όλοι με χάπια και μαύρο ξεκίνησαν θα νομίζεις ότι το λέω επίτηδες.
Σε πληροφορώ λοιπόν, ότι στο δικό μου σχολείο, τα υπνοστεντόν ΄΄ηταν μεγάλοι πρωταγωνιστές....

giorgos7
03-06-2008, 14:34
θεοφανια: αν ηθελες να αρχισεις την πρεζα θα κατεκρινα ισως την επιλογη σου θα σε ενημερωνα ομως για το που και πως μπορεις να την προμηθευτεις. οπως ξαναειπα ενηλικοι ειμαστε η επιλογη του τι κανει ο καθενας στο σωμα του και στην ψυχη του ειναι δικια του.

εχω χασει και γω φιλους απο ναρκωτικα, ξερω το σκεπτικο οτι τωρα τρως 1 αυριο 2 μεθαυριο 1 καρτελα σε ενα μηνα θα εισε στην πρεζα.. το εχω δει και να συμβαινει.

οπως ξαναειπα εδω και 3 χρονια κανω αυτη τη δουλια και θα μπορουσα ειδη να εχω κολησει ασε που απειρες φορες που δεν εχω βρει θα μπορουσα να επαιρνα πρεζα που φυσικα παντα υπαρχει σε αυθονια..

τελοσπαντον επειδη δεν βλεπω να παιρνω απαντηση εδω, αν καποιος θελει να μου απαντησει παρακαλω ας το κανει με πρωσοπικο μυνημα. ευχαριστω.

marina38
03-06-2008, 14:57
Με τη λογική του \'θα σε ενημέρωνα για το πού θα προμηθευτείς πρέζα έφόσον είσαι ενήλικας\' διαφωνώ, καθότι ο ενήλικας αναλαμβάνει πλήρως την ευθύνη των αποφάσεών του. Οι άλλοι ενήλικες δεν είναι υποχρεωμένοι να τον στηρίξουν στις επιλογές του.

Αν αντιμετωπίζεις θέμα με το άγχος και αν επιθυμείς να το λύσεις με φαρμακευτική αγωγή, γιατί δεν επισκέπτεσαι έτσι κι αλλιώς έναν ψυχίατρο; Εσύ έχεις δοκιμάσει έως τώρα το υπνοστεντόν, μπορεί να σου προτείνει κάτι άλλο εξίσου αποτελεσματικό. Εξάλλου θα μπορείς να του πεις τη χρήση που έχεις κάνει ως τώρα και να δεις τι θα σου πει.

keep_walking
03-06-2008, 19:37
Ναι νομιζω χωρις να ειμαι ειδικος οτι δινεται σε καταστασεις αγχους οποτε στην ουσια δεν ξεγελας τον γιατρο σου...ισως...ισως ομως και να μην ειναι απαραιτητα...θες την υπολοιπη ζωη σου να εξαρτιεσαι απο ενα τετοιο φαρμακο?
Καλο για το προβλημα του αγχους ειναι να επισκεφτεις ενα γιατρο,τωρα αυτος θα κρινει αν χρειαζεσαι φαρμακευτικη αγωγη και εαν ναι το πιο πι8ανο να σου συνταγογραφησει καποιο φαρμακο το οποιο μπορει να μην ειναι το Hipnosenton...δεν νομιζω να μπορεις να τον κατευθυνεις στην επιλογη του...αλλα πες του αν ειναι να παρω το δεινα φαρμακο,μπορω αντι για αυτο που προτεινεται να παρω αυτο?
Τωρα δεν μπορω να ξερω κατα ποσο εχεις προβλημα με το αγχος...λιγο αγχος ειναι φυσιολογικο οσον αφορα τις γυναικες,τη σχολη,τη δουλεια και ολα γενικα.

Μερικες περιγραφες αγχους:

Αντί να σας πούμε ορισμούς και περιγραφές άλλων συμπτωμάτων, ιδού οι συχνότερες εκφράσεις που χρησιμοποιεί συχνά όποιος βασανίζεται απο το άγχος:

\"Είμαι πεσμένος, χώμα, λιώμα κλπ. . . Δεν έχω τη δύναμη να το αντιμετωπίσω. . . Πιάνεται η αναπνοή μου, δεν μου φτάνει ο αέρας, έχω έναν κόμπο στο λαιμό, στεγνώνει το στόμα μου . . . πονάνε τα χέρια μου, ζαλίζομαι, τα αυτιά μου βουίζουν, η καρδιά μου φτερουγίζει . . . ιδρώνουν τα χέρια μου. . . Έχω συνέχεια τη διάθεση να βάλω τα κλάματα ή να φωνάξω . . . όλα μου φταίνε . . . Μετά κοροϊδεύω τον εαυτό μου για όλα αυτά τα αισθήματα. . . Έχω αϋπνίες, τρεμούλες, πόνους στο στομάχι, συνεχόμενες διάρροιες . . . Ούτε τη συντροφιά των γνωστών μου αντέχω, ούτε να μένω μόνος. . . τρώγομαι με τα ρούχα μου . . . κάνω συνέχεια αρνητικές σκέψεις. . . νομίζω ότι όλα θα πάνε τραβά . . . Αισθάνομαι ένα βάρος στο στήθος και το κεφάλι. . . Κάτι μου πλακώνει το στήθος και δεν μπορώ να αναπνεύσω . . είμαι συνέχεια τεντωμένος . . . Το μυαλό μου δεν είναι καθαρό. . . δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στη δουλειά μου. . . Δεν έχω ούτε όρεξη ούτε δύναμη για τίποτα. . . Νιώθω εξάντληση. . . Μου κόβεται η αναπνοή. . . Η διάθεσή μου αλλάζει συνέχεια. . . Φοβάμαι μήπως κάτι μου τύχει και δεν μπορέσω να αντιδράσω. . . Ανησυχώ πολύ για το μέλλον.\"

Απο το αρθρο
http://psi-gr.tripod.com/benzo_side_eff.html

Σκεψου καλα την καθε σου ενεργεια...εγω προσωπικα θελω να κοψω τα φαρμακα και δεν μπορω...αλλα ειμαι οντως αρωστος...ελπιζω πως θα τα μειωσω τουλαχιστον.

kely28
03-06-2008, 19:47
θεοφανια: αν ηθελες να αρχισεις την πρεζα θα κατεκρινα ισως την επιλογη σου θα σεText ομως για το που και πως μπορεις να την Text. οπως ξαναειπα ενηλικοι ειμαστε η επιλογη του τι κανει ο καθενας στο σωμα του και στην ψυχη του ειναι δικια του.

τελοσπαντον επειδη δεν βλεπω να παιρνω απαντηση εδω, αν καποιος θελει να μου απαντησει παρακαλω ας το κανει με πρωσοπικο μυνημα. ευχαριστω.

Ν Τ Ρ Ο Π Η ! ! !

Εμείς εδώ δεν είμαστε για να ενημερώνουμε που μπορεί κανείς να προμηθευτεί ουσίες!!!

Μάλλον θα πρέπει να αναζητήσεις άλλο φόρουμ...

Boltseed
04-06-2008, 19:44
Γιώργο,

καταλαβαίνεις ήδη ότι λίγο λίγο έχεις ανάγκη αυτό το χαπάκι ήδη, εε?

giorgos7
04-06-2008, 20:42
φιλε μου..... μπορω πολυ ευκολα να το βρω οπως ο καθενας που θα κανει μια βολτα απο την αθηνα. αλλα απο τη στηγμη που με βοηθαει γιατι να μη το παιρνω νομιμα?? και ειναι σιγουρο οτι αν παω να πιω πρεζα και πω στον γιατρο κοβω την πρεζα γραψε μου θα μου γραψει με τις κουτες. εχω γνωστους που το κανανε. και εγω που απλα θελω κατι που στην χρηση που του κανω τοσα χρονια μονο θετικα εχω βρει, πρεπει να ψαχνομαι μαζι με τα πρεζακια.
η μηπως το οτι το πηρα πρωτη φορα και γνωρισα το εφε του και ειδα οτι μου κανει καλο πρεπει να το κατακρινουμε?? γιατι σιγουρα αν δεν το ειχα γνωρισει δεν θα το εψαχνα. αλλα μπορει ακομα να εμπαινα στο μετρο και να αισθανομουνα οτι ολοι με κοιτανε περιεργα

Ολα_ειναι_δανεικα
04-06-2008, 20:43
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΩΣ ΖΕΙΣ ΜΙΑ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ;

giorgos7
04-06-2008, 20:45
τι ψευδαισθηση οσο ψευδαισθηση ειναι και το αλκοολ η τα υπολοιπα χαπια.. σε αυτο το βαθμο ναι το καταλαβαινω

Ολα_ειναι_δανεικα
04-06-2008, 20:47
ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ; ΑΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΥΣ ΣΥΜΦΩΝΩ. ΑΛΛΑ ΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ; ΒΑΖΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΖΥΓΑΡΙΑ ΠΟΙΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΚΟ;

giorgos7
04-06-2008, 20:54
σιγουρα 1 χαπια κανει λιγοτερο κακο αποτι ενα καραφακι ουζο το οποιο χρειαζεσαι για να φτασεις στο αντιστοιχο επιπεδο \"δε με νοιαζει\"

Ολα_ειναι_δανεικα
04-06-2008, 21:04
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΛΥΠΑΜΑΙ

gamder11
04-06-2008, 21:16
φιλε θα χτυπας το κεφαλι σου..ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ

giorgos7
04-06-2008, 21:27
ρε παιδια ορεα δεκτες οι συμβουλες σας αλλα εγω ρωτησα κατι πολυ συγκεκριμενο. αν ξερει κανενας τα κριτηρια με τα οποια ενας γιατρος θα γραψει το συγκεκριμενο φαρμακο. φερθειτε οριμα και απαντιστε και αφηστε τα δεν και τα οχι και τα μη. αν δεν ξερετε μπορειτε να μην απαντησετε καν. ευχαριστω

Ολα_ειναι_δανεικα
04-06-2008, 21:29
ΠΟΙΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΛΕΣ; ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ; ΚΟΥΠΟΝΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ;
ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΧΑΠΙ ΘΑ ΣΤΟ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΣΥ. ΔΗΛΑΔΗ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΤΡΕΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΧΑΠΙ;

giorgos7
04-06-2008, 21:35
ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???? ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΟΛΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ. ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΑΝΤΡΕΨΟΥ ΤΗΝ ΣΚΑΤΟΦΛΩΡΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ

Ολα_ειναι_δανεικα
04-06-2008, 21:37
ΕΧΕΙΣ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ.
ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΕΟΦΑΝΙΑ ΜΗ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΜΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ

Θεοφανία
04-06-2008, 21:40
ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???? ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΟΛΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ. ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΑΝΤΡΕΨΟΥ ΤΗΝ ΣΚΑΤΟΦΛΩΡΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ

Σε αυτό προτιμώ να σου απαντήσουν οι υπεύθυνοι του φόρουμ......

giorgos7
04-06-2008, 21:43
βουλωνε μωρη που θα πουλησεις και ειρωνια να πουμε!! σε οτι εχω γραψει πεταγεσαι λες την πιπα σου και αμεσως σκαει και το σκυλακι σου και επαυξανει. ειδα τις απαντησεις σου και σε αλλα παλαιοτερα θεματα.

γιατι δεν βριζω και τους υπολοιπους που μου απαντησαν αρνητικα. αντε να πουμε ελεος στο ιντερνετ εισε δεν πας να αποδηξεις σε κανεναν τιποτα. οταν βλεπεις ενα θεμα ειτε απαντα με επιχιρηματα ειτε μην απαντας καθολου

Θεοφανία
04-06-2008, 21:45
βουλωνε μωρη που θα πουλησεις και ειρωνια να πουμε!! σε οτι εχω γραψει πεταγεσαι λες την πιπα σου και αμεσως σκαει και το σκυλακι σου και επαυξανει. ειδα τις απαντησεις σου και σε αλλα παλαιοτερα θεματα.

γιατι δεν βριζω και τους υπολοιπους που μου απαντησαν αρνητικα. αντε να πουμε ελεος στο ιντερνετ εισε δεν πας να αποδηξεις σε κανεναν τιποτα. οταν βλεπεις ενα θεμα ειτε απαντα με επιχιρηματα ειτε μην απαντας καθολου

Το χεις κάψει τελείως έτσι?

Ολα_ειναι_δανεικα
04-06-2008, 21:46
Originally posted by MANTHES
ΠΟΙΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΛΕΣ; ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ; ΚΟΥΠΟΝΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ;
ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΧΑΠΙ ΘΑ ΣΤΟ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΣΥ. ΔΗΛΑΔΗ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΤΡΕΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΧΑΠΙ;

ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΣΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΟΒΑΡΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

ΜΟΙ ΜΑΙ ΚΟΥΡΑΖΥΣ ΣΑΙ ΛΑΙΟ

CTC
05-06-2008, 05:47
giorgos7, ο χρήστης keep_walking σου έδωσε μια καλή απάντηση και πιστεύω σε καλύπτει. Όπως και να έχει ακόμα και αν κάποιος που είχε τη γνώση να σου πει σε τι περιπτώσεις και συμπτώματα/ανάγκες γίνεται συνταγογράφηση του συγκεκριμένου φαρμάκου...από γιατρό σε γιατρό θα σου χορηγούνταν διαφορετικά φάρμακα αφού είναι στην κρίση τους και υπάρχουν αρκετά στη λίστα του ΕΟΦ.

Αν αδυνατείς να επιχειρηματολογήσεις μην απαντάς καθόλου. Με απόπειρες προσβολών το μόνο που καταφέρνεις είναι να υποβαθμίσεις τα όποια επιχειρήματα είχες μέχρι τώρα.

Boltseed
05-06-2008, 11:33
Εδώ είναι πληροφορίες για το Flunitrazepam , γνωστό και ως \"υπνοστεντον\"

http://en.wikipedia.org/wiki/Rohypnol

.

Δεν είναι παράνομο το χάπι,

πάντως είναι πολύ πολύ επικίνδυνο και Γιώργο έχω την εντύπωση ότι ήδη έχει αρχίσε να σε εθίζει σε μικρό βαθμό,αφού το θεωρείς ήδη ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ για κάτι, όπως πχ όταν νοιώθεις άγχος ή σε περιπτώσεις.
Ήδη σου έχει γίνει αναγκαίο.

Από εκεί και πέρα όμως είναι δικιά σου υπόθεση αν θα το συνεχίσεις ή όχι.

Πάντως τα υπόλοιπα μέλη να ξέρουν ότι αυτό το χάπι έχει μακροπρόθεσμα σοβαρές παρενέργειες ,σίγουρα περισσότερες από τις θετικές του.

Για αυτό προσοχή λοιπόν και μακρυά.

kater1na
05-06-2008, 15:06
Πέρα από το δικαίωμα να χειρίζεσαι τη ζωή σου όπως θέλεις έχεις πρωταρχικά την ευθύνη να την προστατεύσεις και αν έχεις ήδη προβλήματα ή ήδη έχεις μια εξαρτητική προσωπικότητα και δεν μπορείς να διαχειριστείς οποιοδήποτε επίπεδο άγχους κ πόνου έστω και μικρό οφείλεις να μάθεις τις συνέπειες και τις υπόλοιπες επιπλοκές στη ζωή σου και να του δώσεις μια ευκαιρία να γίνει ολόκληρος \'οχι να τον ναρκώσεις ετσι και αλλιως τα ηρεμιστικά συνηθίζονται απο τον οργανισμό και με το χρόνο θα χρειαστείς μεγαλύτερη δόση έτσι και αλλιώς δεν είναι θέμα ελέγχου είναι θέμα λειτουργίας του οργανισμού πόσο μάλλον όταν κάνεις χρήση ηρεμιστικών για να ξεπεράσεις καθημερινά επίπεδα άγχους και δεν εκπαιδευτείς να το διαχειρίζεσαι.
Αν πάς σε ψυχίατρο και του πέις αυτά που λες εδώ είναι πολύ πιθανό να σου συνταγογραφήσει ηρεμιστικά όχι όμως σε μορφή ναρκωτικού αλλά σε μορφή θεραπείας γτ όταν ΄παίρνεις ένα χάπι και η διαθεσή σου μεταβάλλεται δραματικά για κάποιες ώρες συνεχίζεται η νάρκωση ενώ στη θεραπεία η μεταβολή έρχεται σταδιακά και αργά.
Βασικά γνωρίζω οτι δεν έχει καμία σημασία οτι και να σου πει ο οποιοσδήποτε απο ενδιαφέρον ή για να μην περάσεις από το ίδιο λούκι με αυτόν αλλά αν υπάρχει έστω και μια πιθανότητα στο δισεκατομύριο να δώσεις στον εαυτό σου την γνώση ως προς τις συνέπειες (και επαναλαμβάνω η εξάρτηση ή ο θάνατος είναι οι λιγότερο σημαντικές και σου φαίνονται τόσο μακρια για να σε απασχολήσουν ) σε συναισθηματικό/ψυχολογικό/κοινωνικό επίπεδο, μίλησε έστω ενημερωτικά με κάποιον εξειδικευμένο ψυχολόγο/ψυχιατρο στο θέμα των ουσιών ωστε να σε ενημερώσει για τις καθημερινές συνέπειες της περιστασιακής χρήσης αλλά και του εθισμού

giorgos7
05-06-2008, 16:21
ορεα να θεσω την ερωτηση αλιως λοιπον: ξερετε κανεναν ψυχιατρο στην αθηνα και κατα προτιμηση νοτια που να συνταγογραφει υπνοσεντον αβερτα?

Dimitra23
05-06-2008, 16:27
ΑΣΧΕΤΟ!ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ:ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΕΝΤΟΝ ΜΕ ΤΟ ΥΠΝΟΣΤΕΝΤΟΝ?ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΣΤΕΝΤΟΝ ΠΕΝΤΑΡΙ,ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ,ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΕΝΤΡΑΚ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΤΡΟΜΑΞΑ ΜΕ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΝΟΣΤΕΝΤΟΝ,ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΑ ΑΠΛΑ ΣΤΕΝΤΟΝ,Ε?

Neuropsych
05-06-2008, 17:17
Yassu giorgos7,

ta hypnostedon ine poli ishira farmaka ke sintagodotounte sinithos otan o asthenis ehi diatarahes ston ipno. Mou ine diskolo na pistepso oti kapios yatros tha egrafe se kapion astheni afta ta farmaka protou dokimasi protistos enalaktikes lisis. Vevea, epidi de zo stin Elada den boro na miliso me sigouria, yati de gnorizo pos akrivos litourgoun i yatri eki. Pistevo pantos, oti de tha egrafan ena tetio farmako me efkolia.

I diki mou i protasi ine na milisis me kapion yatro i psihologo ke na tou pis to pragmatiko provlima sou, opio ki an ine afto (entono stress, aghos, kapia fovia etc). Ine poli pithano na sou sintagodotisoun kapio farmako to opio tha se voithisi na ise pio halaros se periodous entasis horis na katastrefis tin iyia sou.

Na ise kala,
R.V

efpra
05-06-2008, 18:35
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΙΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΓΚΗ. Η ΝΟΜΙΜΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΟ ΓΡΑΨΕΙ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΥΝΤΑΓΗ. ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΕΩΣ ΕΚΕΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΙΣΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΠΩΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΟΣ ΧΑΡΗ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ Η΄ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΙΓΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙΣ ΣΟΥΠΕΡ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΠΕΡΝΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΨΥΧΩΣΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΓΤΧΩΛΥΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ. ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ; ΜΕΤΡΑΩ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΚΟΨΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ. Ο ΠΑΛΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΕΑΥΤΟΣ. ΜΗ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΡΩΤΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΘΙΖΕΙ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΥΠΝΟΣΤΕΝΤΟΝ ΕΘΙΖΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΚΡΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ.
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΕΚΟΨΑ ΤΑ ΑΓΧΩΛΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΡΟΤΙΜΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΨΥΧΩΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΓΧΩΛΥΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΕΘΙΖΟΥΝ. ΜΗΝ ΑΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΧΩΛΥΤΙΚΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ. ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΙΑΣ ΜΟΡΦΗΣ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ. ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΤΟ ΠΟΛΥ 5% ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΟ. ΠΟΣΟ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΥΠΝΟΣΤΕΝΤΟΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΟ. ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΑΣΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΨΟΥ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΙΔΙΩΤΙΚΑ, ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΣΟΥ Η΄ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΣΟΥ. ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!

giorgos7
05-06-2008, 18:39
ευχαριστω για την απαντιση σου

efpra
05-06-2008, 18:41
ΓΙΩΡΓΟ ΣΟΥ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΔΙΑΛΟΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΟΥ ΑΝΑΡΤΗΣΗ. ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟΤΟΜΟΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ. ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΙΣ ΨΕΜΑΤΑ. ΕΠΙΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝΑΓΚΗ.

giorgos7
05-06-2008, 18:43
εφπρα καταλαβαινω το σκεπτικο σου ουτε εγω θελω να παιρνω τα χαπια με το τσουβαλι απλα πως να το πω τα συγκεκριμενα ειναι φαρμακο με την κυριολεκτικη και τη μεταφορικη σημασια της λεξης. μου αρεσει κιολας το εφε τους και οι παρενεργειες που εχουν για μενα μονο ευχαριστες ειναι. σιγουρα δεν θα εμπαινα στη διαδικασια να παρω αλλου ειδους χαπια ειδικα αντικαταθληπτικα η λοιπα χαπια που επηρεαζουν τις εγκεφαλικες λειτουργιες. το υπνοστεντον απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου πιο πολυ ως \"ναρκωτικο\" θα το χαρακτηριζα με την εννοια οτι δεν επηρεαζει τον εγκεφαλο παρα μονο οσο εισαι υπο την επηρρεια

Θεοφανία
05-06-2008, 18:44
Originally posted by efpra
ΓΙΩΡΓΟ ΣΟΥ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΔΙΑΛΟΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΟΥ ΑΝΑΡΤΗΣΗ. ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟΤΟΜΟΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ. ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΙΣ ΨΕΜΑΤΑ. ΕΠΙΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝΑΓΚΗ.

Συγχαρητήρια...αλήθεια.

kater1na
05-06-2008, 21:19
γιωργο η ημιμάθεια είναι χειρότερη και απο την αμάθεια γιαυτό επέιδή πρόκειται για τη ζωή σου και επειδή κάποιοι απο εμάς γνωρίζουν το τρόπο σκέψεις σου αλλά και τις παγίδες που σε έχει βάλει η μη πλήρης γνώση του θέματος ΄(ιδίως το τελαυταίο σου ποστ είναι εντελώς άποψη κάποιου που δεν έχει καμία γνώση επι του θέματος απλά προσπαθεί να δ\'ωσει αλλοθι στον εαυτό του) επαναλαμβάνω ένας ειδικός να σε ενημερώσει πως λειτουργούν τα φάρμακα στον εγκέφαλο σου! και τις συνέπειες! αυτά που λες πάντως στο τελευταιο σου ποστ είναι λανθασμένα με βάση την επιστημονική γνώση (Όλα τα φάρμακα έχουν συγκεκριμένη χρησημότητα και ενέργεια και θα ξαναδώσω παράδειγμα οι ορμόνες που χορηγούνται σε γυναίκες που ακολουθούν αγωγή για προβλήματα συλληψης αν εσένα σου άρεσε το εφέ τους πιστεύεις οτι σε εσένα δεν θα είχαν παρενέργειες ???) Όχι τιποτα άλλο αλλά διαβάζουν και άλλοι άνθρωποι εδώ δεν χρειάζεται να ωθούνται σε λανθασμένες επιλογές ούτε να δαιμονοποιούνται φάρμακα που έχουν χρησημότητα αλλά δεν είναι καραμέλες να τισ επιλέγει κάποιοσ ασχετος....
Καλη τύχη

Θεοφανία
05-06-2008, 21:40
Originally posted by kater1na
γιωργο η ημιμάθεια είναι χειρότερη και απο την αμάθεια γιαυτό επέιδή πρόκειται για τη ζωή σου και επειδή κάποιοι απο εμάς γνωρίζουν το τρόπο σκέψεις σου αλλά και τις παγίδες που σε έχει βάλει η μη πλήρης γνώση του θέματος ΄(ιδίως το τελαυταίο σου ποστ είναι εντελώς άποψη κάποιου που δεν έχει καμία γνώση επι του θέματος απλά προσπαθεί να δ\'ωσει αλλοθι στον εαυτό του) επαναλαμβάνω ένας ειδικός να σε ενημερώσει πως λειτουργούν τα φάρμακα στον εγκέφαλο σου! και τις συνέπειες! αυτά που λες πάντως στο τελευταιο σου ποστ είναι λανθασμένα με βάση την επιστημονική γνώση (Όλα τα φάρμακα έχουν συγκεκριμένη χρησημότητα και ενέργεια και θα ξαναδώσω παράδειγμα οι ορμόνες που χορηγούνται σε γυναίκες που ακολουθούν αγωγή για προβλήματα συλληψης αν εσένα σου άρεσε το εφέ τους πιστεύεις οτι σε εσένα δεν θα είχαν παρενέργειες ???) Όχι τιποτα άλλο αλλά διαβάζουν και άλλοι άνθρωποι εδώ δεν χρειάζεται να ωθούνται σε λανθασμένες επιλογές ούτε να δαιμονοποιούνται φάρμακα που έχουν χρησημότητα αλλά δεν είναι καραμέλες να τισ επιλέγει κάποιοσ ασχετος....
Καλη τύχη

Που ήσασταν δυο μέρες τώρα?

Πάλι καλά, έστω και αργά.....

zouzounitsaaa
06-06-2008, 02:13
γιωργο μου,σου ειχα γραψει ολοκληρο κατεβατο και με πεταξε απο το ιντερνετ και σβηστηκε!!μου εχουν σπασει τα νευρα τωρα αλλα οκ.να προσεχεις με αυτα τα χαπια γιατι δεν ξερεις ουτε γιατι χορηγουνται ,ουτε ποιες παρενεργειες εχουν στο αμεσο και εμμεσο μελλον!!ΕΧΕΙΣ ΑΓΝΟΙΑ ΤΟΥ ΚΙΝΔΥΝΟΥ Η\' ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ!Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ!ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ,ΜΗ ΣΕ ΠΑΤΗΣΕΙ!!οσον αφορα το hipnosedon ειναι απο τα πιο βαρια χαπια,το λεω γιατι πηγαινα σε ψυχιατρο και πριν 1 χρονο ο τοτε ψυχιατρος μου εγραψε το χαπι αυτο γιατι δεν κοιμομου με τπτ!!μου ειπε να μη το παρω πανω απο 3 μερες!!μου δημιουγησε ζαλη και βαρυ κεφαλι!!οταν το ειπα στο θειο μου,που ειναι καρδιολογος,μου ειπε να μη το παρω πανω απο 1 μερα και παντα με γεματο στομαχι και χωρις να πιω!με το ποτο η δραση του 10πλασσιαζεται νομιζω,και αυτο ειναι παρα μα παρα πολυ επικινδυνο!!δημιουργει εξαρτηση,δεν πρεπει να το παιρνεις πανω απο 4 εβδομαδες!!!!!!σου εχει δημιουργησει και ΨΥΧΙΚΗ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΞΑΡΤΗΣΗ!!!!!!!φαινεται απο τα λεγομενα σου και παραδεχεσαι οτι δεν θες να αλλαξεις αυτο το χαπι γιατι γνωριζεις το εφε του!!ΑΡΑ ειναι πολυ βαρυ χαπι,και το παιρνουμε μονο συνταγογραφημενο με κοκκινη γραμμη.αυτο που εχεις να κανεις στο λεω εντελως φιλικα,ειμαστε περιπου στη ιδια ηλικια,θα μπορουσαμε να ειμαστε φιλοι,ειναι να πας σε καποιον ψυχιατρο.ειμαι σιγουρη πως θα σε καταλαβει 100% και την \"συνδεση\'\' σου με το χαπι.δεν θα στο κοψει αποτομα,μπορει και καθολου γιατι μπορει να σου ταιριαζει η\' θα συζητισετε να βρειτε καποιο αλλο παρομοιο χαπι πιο \"ελαφρυ\" και με λιγοτερες παρενεργειες η\' μπορει να μη χρειαζεται να παρεις καθολου χαπι.γιατι δεν κανεις το αυτονοητο???παραδεξου οτι εχεις προβλημα και πηγαινε σε ενα γιατρο!σ\'αρεσει να κανεις σαν πρεζακιας για να βρεις το χαπι-πανακεια κατα την αποψη σου και να εισαι στο ιντερνετ για να βρεις πως θα το ζητησεις απο το γιατρο κτλ??αυτα ειναι τα ονειρα σου?ετσι σ\'αρεσει να σπαταλας το χρονο σου?ειμαι σιγουρη οτι εχεις να κανεις πολυ καλυτερα πραγματα!!!!!!!τρεχα σε ενα γιατρο και περιμενω νεα σου!!ολα αντιμετωπιζονται αν σκεφτεις λιγουλακι λογικα!!περιμενω νεα σου!σου στελνω u2u με καποιον γιατρο!φιλακια!!!!

giorgos7
06-06-2008, 02:49
παμε μαζι :) :) :)

lenne
07-06-2008, 01:04
να ρωτήσω κάτι;Υπάρχει κάποιος ενήλικας ανάμεσα στους υπεύθυνους του φόρουμ;
παιδιά τι κάνετε; μιλάτε για θάνατο με τόση ευκολία; τόση ανωριμότητα; γιατί δεν πουλάτε ηρωίνη καλύτερα; τουλάχιστον υπάρχουν κέντρα αποτοξίνωσης. τώρα κατάλαβα γιατί έγινε όλη αυτή η φασαρία.\\\\\\κρίμα, αλλά αυτό τελικά είοναι το ίντερνετ.

imagine
07-06-2008, 01:40
Γιώργο, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να συζητήσεις με έναν ψυχίατρο.. για το άγχος που νοιώθεις, για το πόσο σου ταιριάζει το Hipnostedon, ότι δε θέλεις να το κόψεις κτλ. Ίσως ξέρει τον τρόπο να σε βοηθήσει, ίσως και να στο συνταγογραφήσει για αρχή, δεν έχεις να χάσεις τπτ.. αν όχι, το πολύ-πολύ δε θ ακολουθήσεις τις συμβουλές και τη θεραπεία που θα σου προτείνει.
Συζήτησε όμως για να έχεις ξεκάθαρη άποψη για τις παρενέργειες (τις μακροπρόθεσμες εννοώ) και την επικινδυνότητα του χαπιού που παίρνεις. Μετά, με όλα τα δεδομένα, το ξανασυζητάμε.
Και να ξέρεις πως έχω περάσει και γω τέτοια ζόρια που θα κατέβαζα και ολόκληρα κουτιά hipnostedon αν με βοηθούσαν ν απαλλαγώ απο το άγχος και να γίνω λειτουργική, αδιαφορώντας για τις παρενέργειες.. ευτυχώς (μάλλον) δεν το κανα

MADRAGORAS
25-06-2008, 21:01
καλα μην σκιζεσταινα εξηγησεται πολοι χρηστες υπνοστεντον πανε τα γραφουνε και μετα τα πουλανε παιζει και αυτο και τοχω δει σε ενα παιδι που το εκανε 5 ευρω το χαπακι

Andy
25-06-2008, 21:24
Πάντως έχει δίκιο σε ένα (τουλάχιστον) πράγμα ο γιώργος:

Δεν ζήτησε συμβουλές, δεν τις χρειάζεται και νομίζω ότι αυτό πρέπει να το σεβαστούμε.

Όποιος ξέρει-θέλει- το θεωρεί ηθικό -ας απαντήσει στον γιώργο σε ό,τι ρωτάει.

Ας μην προσπαθούμε να σώσουμε τους άλλους δεν θα κάνουμε τίποτα περισσότερο από μια γελοιότητα(στον πρωτο πληθυντικό πάντα).

MADRAGORAS
25-06-2008, 21:40
καλησπερα!!
θελω να ρωτησω τους ψυχολογους του φορουμ... ποιες οι προυποθεσεις για να προμηθευτω νομιμα [με συνταγη] hipnostedon??? να σημειοσω οτι ειμαι 24 χρονων και εχω παρει αρκετες φορες παρανομα, γιατι με βοηθουν παρα πολυ σε καταστασεις αγχους με οποιοδηποτε θεμα [σχολη γυναικες κλπ] ξενερας, και επισης με βοηθουν να κοιμαμαι και να ξυπναω \"καινουριος\". με λιγα λογια τα θεωρω ενα υπεροχο φαρμακο και ξερω οτι προκαλει εξαρτηση αλλα μεχρι τωρα το εχω χειριστει πολυ σωστα. επειδη ομως βαρεθηκα να ψαχνω μαζι με τα πρεζακια για κατι που με βοηθαει και επειδη \"κολονω\" να παω στο γιατρο και να του πω γραψε μου για τους παραπανω λογους συγκεκριμενα αυτο το φαρμακο [μπορει να μου γραψει κατι αλλο] θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχουν συγκερκιμενοι λογοι για τους οποιους συνταγογραφειται. ευχαριστω!

φιλη φιλε αντυ καταλαβες τι γραφει ? να παει τοτε σε ενα γιατρο να πει την αληθεια ειμαι ξενερας και θελωτην δοση μου ετσι απλα το παιδι ειναι αρρωστο και ζητησε πολλες συμβουλες ουσιαστικα πως θα τον βοηθησει καποιος στην νομιμη παρανομια για ποιο λογο το αναφερει και κεινος βαρεθηκε ναναι στην παρανομια ναναι χαι και μπορει να εχει μετα την νομινη παρανομια ποιος ξερει υπαρχουν γιατροι που ευτυχως ειναι μερικοι μεσα για διακινηση και εμπορια υπνοστεντον και μετα αλλα πραγματα

Andy
25-06-2008, 22:17
Καταλαβαίνω τι γράφει φίλε αλλά δεν το κρίνω.

Δεν έχω το δικαίωμα αν ο ίδιος δεν θέλει βοήθεια να του την δώσω.

Σαν φοιτητής ψυχολογίας με τα ελάχιστα που ξέρω, θεωρώ ότι οι ψυχολόγοι, οι ειδικοί ακόμα και ένας φίλος δεν πρέπει ποτέ να πιέζει κάποιον για να του δώσει συμβουλές. Το βλέπω σαν βιασμό...

Και κάτι άλλο σαν προσωπική γνώμη.

Δεν θα το θεωρούσα ανήθικο αν κάποιος τον βοηθούσε να πάρει αυτό που θέλει. Μπορεί να μην το έκανα εγώ αλλά αν κάποιος ο αποφασίσει ας το κάνει. Η ελευθερία στο κάτω-κάτω -πιστεύω- ορίζει την ηθική και όχι το αντίθετο.

α, και είμαι φίλος....

keep_walking
25-06-2008, 22:59
Θα συμφωνησω με τον Andy γιατι καλες οι συμβουλες αλλα να μην το παρακανουμε...γιατι νομιζεται οτι ολοι οσοι παιρνουν διαφορων ειδων φαρμακα παγκοσμιως τα χρειαζονται εξισου ή μηπως τα περισσοτερα εχουν την ιδια αποτελεσματικα σε ορισμενα ατομα οσοι θα ειχε η χορηγηση placebo?
Θα ειχε ενδιαφερον αν υπηρχε καποια στατιστικη πανω σε αυτο.Τωρα αν λεμε το ταδε φαρμακο ναρκωτικο και το δαιμονοποιουμε τι να πω δηλαδη οσοι χρειαζονται οντως να παιρνουν τετοια φαρμακα ειναι ναρκομανεις?

Ή μηπως οι λογοι που ανεφερε ειναι ανευ σημασιας...αγχος τον οποιο τον κανει να δειχνει ξενερωτος...δεν νομιζω να ειναι και τοσο ασημαντο,ειναι ενα συναισθημα που λιγο πολυ ολοι εχουμε νοιωσει αλλα σε τι βαθμο αραγε το εχει ο καθενας?Μηπως στην περιπτωση του γιωργου τον κανει πραγματικα δυσλειτουργικο?
Δεν ειμαι εγω για να κρινω για αυτο υπαρχουν οι γιατροι και η νομοθεσια που απαγορευει στον οποιοδηποτε την χορηγηση φαρμακων.

Θεοφανία
26-06-2008, 03:00
Keep_walking......... λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ να άκολουθήσω το σκεπτικό σου.
Στην πραγματικότητα δεν καταλαβαίνω καν αυτά που γράφεις...

Andy.....μήπως θα σου ήταν πιο χρήσιμο να διάβαζες το θέμα από την αρχή και μετά ευχαρίστως να το ΞΑΝΑ κουβεντιάζαμε?

Andy
26-06-2008, 03:24
Από την αρχή το διάβασα θεοφανία και δεν παίρνω το μέρος κάποιου γιατί ούτε με σηκώνει ούτε το θέμα είναι έκφραση απόψεων και μόνο.

Απλά πιστεύω ότι το τόπικ αυτό είναι λίγο διαφορετικό από τα άλλα του στυλ \"με παράτησε το αγόρι μου, βοηθήστε με\" ή \"για να περνά η ώρα...\".

Εδώ ο γιώργος ήρθε με ένα συγκεκριμένο αίτημα που προχώρησε στο τι πρέπει ο γιώργοε να κάνει και τι όχι και όχι στο τι πρέπει να κάνουμε -αν μπορούμε- εμείς για τον γιώργο.

kater1na
26-06-2008, 03:26
Αν δεν κάνω λάθος ένα ηρεμιστικό χάνει την αξία του σαν θεραπευτική προσέγγιση των συμπτωμάτων όταν χρησιμοποιείται οποτε το θέλει κάποιος και όχι όποτε το χρειάζεται, καθώς και σε διαφορετικές δοσολογίες απο τις ενδεδειγμένες. Ο \"ναρκομανής\" δεν θέλει να απαλλαγει από ένα σύμπτωμα αλλά να βρεί μια ευτυχία που δεν του δίνει η sober ζωή.
Μεγάλο ποσοστό ανθρώπων με κατάθλιψη, αγχώδη διαταραχή, κοινωνική φοβία καταφευγουν σε κατάχρηση ουσιών σε μια προσπάθεια αυτοθεραπείας αλλά οι λανθασμένες ουσιές σε λάθος δοσολογίες και περιστασιακή χρήση διαφορετική απο μια ενδεδειγμένη για τη θεραπεία των συμπτωμάτων οδηγεί σχεδόν πάντα σε ένα breakdown ή χειρότερα σε εξαρτήσεις, πυροδότηση άλλών ψυχοκοινωνικών δυσκολιών που υπήρχαν κάπου καταχονιασμένες ακόμα και θάνατο.

Τώρα όσο για την ελευθερία για μένα η ελευθερία αν δεν έχεις και τη στοιχειώδη γνώση των συνεπειών αλλά και των υποχρεώσεων σου απέναντι στο σύνολο, αντι για δώρο σαν καταδίκη μου φαίνεται.

Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι ένα πρόβλημα εξάρτησης μπορεί να λυθει όταν κάνεις έπίθεση στον άλλον αφου τον ωθείς να σηκώσει μεγαλύτερους τοίχους αλλά να του πέις \"ξέρεις δεν είσαι μόνος, πριν απο σενα ήταν χιλιάδες και θα περάσουν άλλοι τόσοι, ψάξε να μάθεις....\" είναι σίγουρα κάτι που θα ήθελα να είχα ακούσει και εγώ κάποτε όχι μόνο στις συνέπειες των drugs αλλά στο τι κινεί την εξαρτιτική προσωπικότητα και πως θα έβρισκα άλλους τρόπους προσέγγισης στα προβλήματα μου...

Andy
26-06-2008, 03:49
Ακριβώς κατερίνα, βέβαια το θέμα της ελευθερίας είναι άνοιχτό και δεν είναι για το τόπικ αυτό.

Πάντως για το \"αρχείο\" δεν νομίζω ότι ο γιώργος έχει εξάρτηση.

keep_walking
26-06-2008, 07:50
Μια συμβουλη προς το Γιωργο...την επομενη φορα που θα ζητησεις καποια συμβουλη καντο καπως ετσι.

Γεια σας παιδια με λενε Γιωργο και εχω προβληματα αγχους συγκεκριμενα...

\"Είμαι πεσμένος, χώμα, λιώμα κλπ. . . Δεν έχω τη δύναμη να το αντιμετωπίσω. . . Πιάνεται η αναπνοή μου, δεν μου φτάνει ο αέρας, έχω έναν κόμπο στο λαιμό, στεγνώνει το στόμα μου . . . πονάνε τα χέρια μου, ζαλίζομαι, τα αυτιά μου βουίζουν, η καρδιά μου φτερουγίζει . . . ιδρώνουν τα χέρια μου. . . Έχω συνέχεια τη διάθεση να βάλω τα κλάματα ή να φωνάξω . . . όλα μου φταίνε . . . Μετά κοροϊδεύω τον εαυτό μου για όλα αυτά τα αισθήματα. . . Έχω αϋπνίες, τρεμούλες, πόνους στο στομάχι, συνεχόμενες διάρροιες . . . Ούτε τη συντροφιά των γνωστών μου αντέχω, ούτε να μένω μόνος. . . τρώγομαι με τα ρούχα μου . . . κάνω συνέχεια αρνητικές σκέψεις. . . νομίζω ότι όλα θα πάνε τραβά . . . Αισθάνομαι ένα βάρος στο στήθος και το κεφάλι. . . Κάτι μου πλακώνει το στήθος και δεν μπορώ να αναπνεύσω . . είμαι συνέχεια τεντωμένος . . . Το μυαλό μου δεν είναι καθαρό. . . δεν μπορώ να συγκεντρωθώ στη δουλειά μου. . . Δεν έχω ούτε όρεξη ούτε δύναμη για τίποτα. . . Νιώθω εξάντληση. . . Μου κόβεται η αναπνοή. . . Η διάθεσή μου αλλάζει συνέχεια. . . Φοβάμαι μήπως κάτι μου τύχει και δεν μπορέσω να αντιδράσω. . . Ανησυχώ πολύ για το μέλλον.\"

Τι μπορω να κανω....εχω δοκιμασει τα παντα αλλα τιποτα δεν φαινεται να δουλευει...μηπως θα επρεπε να στραφω στα φαρμακα?
Αν ναι εχετε τιποτα χρησιμες πληροφοριες για ενα ηρεμιστικο φαρμακο που χορηγηται πολλες φορες σε τετοιες περιπτωσεις το Hipnostedon?
Παιρνει κανενας αυτο το φαρμακο απο εσας?
Πιστευετε οτι η φαρμακευτικη αγωγη θα μπορουσε να με βοηθησει...εσας σας βοηθησε?
Αν παω στο γιατρο ξερω οτι υπαρχει μια ευρεια γκαμα ηρεμιστικων για την περιπτωση μου...θα μπορουσα κατα καποιο τροπο να δηλωσω προτιμηση στο συγκεκριμενο φαρμακο?
Ευχαριστω για το χρονο σας.

Ενα συνηθισμενο μηνυμα της ιδιας σκοπιμοτητας... το οποιο δεν θα δεχτει major επιθεσεις και κριτικη...ελπιζω να γινομαι κατανοητος ως προς τον τροπο αντιμετωπισης ορισμενων πραγματων...και δεν εννοω φυσικα απο την πλευρα του Γιωργου.

Ολα_ειναι_δανεικα
26-06-2008, 11:49
ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ. ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΚΡΙΝΕΙ ΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΘΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΩΣΕΙ.
ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ. ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΨΑΞΕΙ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΓΕΛΑΣΕΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ.

ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ (;)

Andy
26-06-2008, 15:48
Originally posted by keep_walking
Μια συμβουλη προς το Γιωργο...την επομενη φορα που θα ζητησεις καποια συμβουλη καντο καπως ετσι.

Γεια σας παιδια με λενε Γιωργο και εχω προβληματα αγχους συγκεκριμενα...

Τι μπορω να κανω....εχω δοκιμασει τα παντα αλλα τιποτα δεν φαινεται να δουλευει...μηπως θα επρεπε να στραφω στα φαρμακα?
Αν ναι εχετε τιποτα χρησιμες πληροφοριες για ενα ηρεμιστικο φαρμακο που χορηγηται πολλες φορες σε τετοιες περιπτωσεις το Hipnostedon?
Παιρνει κανενας αυτο το φαρμακο απο εσας?
Πιστευετε οτι η φαρμακευτικη αγωγη θα μπορουσε να με βοηθησει...εσας σας βοηθησε?
Αν παω στο γιατρο ξερω οτι υπαρχει μια ευρεια γκαμα ηρεμιστικων για την περιπτωση μου...θα μπορουσα κατα καποιο τροπο να δηλωσω προτιμηση στο συγκεκριμενο φαρμακο?
Ευχαριστω για το χρονο σας.

Ενα συνηθισμενο μηνυμα της ιδιας σκοπιμοτητας... το οποιο δεν θα δεχτει major επιθεσεις και κριτικη...ελπιζω να γινομαι κατανοητος ως προς τον τροπο αντιμετωπισης ορισμενων πραγματων...και δεν εννοω φυσικα απο την πλευρα του Γιωργου.

Έχει σημασία όμως που δεν έγραψε έτσι το μήνυμα αλλά με τελείως διαφορετικό τρόπο...

Δεν καταλαβαίνετε την διαφορά(;)

giorgos7
26-06-2008, 16:13
παλι καλα ρε κιπ γουοκιν που με καταλαβες........ τωρα ρε μαντες επειδη δε θελω παλι να αντιδικισω μαζι σου αφου δεν εχει νοημα αν πιστευεις οτι για αυτα που θα βαλεις εσυ στον οργανισμο σου ειτε καλο σου κανουν ειτε κακο εχει δικαιωμα να αποφασισει καποιος αλλος εκτως απο σενα τοτε τι να σου πω.. ανθρωπακι εισε ενας ακομα απο τους πολους κακομηρηδες μικρομυαλλους αυτης της χωρας.........

και αντυ δε καταλαβα τι σημασια εχει??? μπορει να τα εχω αυτα τα συμπτωματα μπορει και οχι δεν ειμαι υποχρεωμενος να σου πω και ποτε κλανω.. οτι θελω ρωταο οποιος ξερει απανταει οποιος κανει τον εξυπνο τις τρωει στην κανονικη ζωη

giorgos7
26-06-2008, 16:16
παρολα αυτα ακομα σε γιατρο δεν εχω παει πηγαινοερχομαι κεντρο καθε τοσο για το μηπως και...... α ρε ελαδαρα που δινεις την εξουσια για το πως θα φερθω στον εαυτο μου σε χερια αλλων

Andy
26-06-2008, 16:18
Ακριβώς αυτό είπα γιώργο, ό,τι δεν είσαι υποχρεωμένος να μας πεις από που κλάνεις και εμείς δεν πρέπει να σου δώσουμε συμβουλές για το από που θα έπρεπε να κλάνεις.

Τώρα ποιος κάνει τον έξυπνο και ποιος τις/τον τρώει είναι ένα άλλο θέμα

giorgos7
26-06-2008, 16:19
και επισης τις συνεπειες του οποιουδηπωτε φαρμακου - ναρκωτικου η και γενικα τις οποιαςδηποτε ουσιας δεν ζουμε στο 1800 για να μη τις ξερουμε.. ολοι εχουμε ιντερνετ με 5 κλικ μπορουμε να τις βρουμε

8odwris
23-11-2008, 15:10
giorgo κατ αρχασ κανεις απ οσο γνωριζω εδω μεσα τουλαχιστον οσοι εχουν τοποθετηθει δεν το παιζουν εξυπνοι ουτε και ξερολες..
Ηρεμησε λιγακι διοτι αν το δεις λιγο πιο καλαολοι αυτοι απο ενδιαφερον σου λενε οτι σου λενε και ας θυμονουν και λιγο ..δε παθαινεις τιποτα...προσπαθησε αυτον τον θυμο που εσυ αντιλαμβανεσε απ τους αλλους να τον δεις δημιουργηκα και οχι αντιδραστικα....!
Ασε που απετοντας κατι δε προκειτε να το παρεις ..τουλαχιστον εδω μεσα...
Δηλαδη τι πυτευεις οτι ο επομενος που θα μπει και θα πει θελω να μου πειτε με μονολοεκτικη απαντηση \"Που πουλνε ηρωινη\"....εμεις θα πρεπει να του απντησουμε???? πως το βλεπεις?
Τωρα ας φτασουμε στους Υπνους ετσι τ\' λεγαν τα υπνοστεντον στην \"πιατσα\"ν στην εποχη μου...πριν 10 χρονια...
Ειναι ενδιαφερον να πω πως κι γω εξ αρχης νομιζα πως ειχα βρει το μαγικο χαπι σαν τον giorgo...
Nαι ναι μπορεσα και νομιζα πως ειχα θαρος διοτι ημουν μεσα στην αγοραφοβια μεσα στο αγχος ..και μεσα στην χαμηλη αυτοεκτιμηση...
Το χαπι αυτο με εκανε πιο \"θαραλεο\".εως και θραση που να ξερα ομως τι θα επακολουθουσε....
Δεν ηξερα οτι φερνει εξαρτηση και για να μην τα πολυ λογο τα υπνοστεντον σου φερνουν και τσαμπουκα ..............................(δηλαδη θες να τσακωθεις με την πρωτη ευκαιρια με καπιον) και σου φερνουν και κλεπτομανια............................ ....
Εγω με τον καιρο ηθελα παραπανω ειχα φτασει της 3 καρτελες την ημερα τα συνδιαζα και με αλκοολ με μεγαλη αγνια τοτε πως οι πιο πολυ θανατοι που ακουγοντε ειναι γιατι συνδιαζοντε ουσιες ....
Απο καπια στιγμη και μετα απο καιρο αρχισα να αδυναΤιζω, επαθα γαστριτιδα..
Δεν εβαλα μυαλο και αρχισα να τα συνδιαζω και με ηρωινη για παραπανω φτιαξιμο χωρις να σκεφτω οι ο συνδιασμος αυτος θα μεε στελνε πιο γρηγορα στον θανατο.
Στην πορεια με κερδισε η ηρωινη καθως τα υπνοστενον οσα και να περνα δε με \"εφτιαχναν\" πια αυτο που αρχικα μου διναν και ετσ μπηκα στον κοσμο της ηρωινης ως που καταλαβενετε ..//αν και καπιοι θα με εχετε διαβασει σε τοπικ που χω ανοιξει εδω μεσα....//
Εγινα το λεγομενο Ζομπι ναι , εγινα μια σκια μαζι με αλλες σκιες που πληρωναν καθε μερα για να μπορουν να φλερταρουν με τον Θανατο...
Και οσο και αν φανει περιεργο δυστηχως καπιοι Ανθρωποι πρεπει να γινουν Ζομπι πρεπει προτα ν πιασουν ΠΑΤΟ για να την παρουν χαμπαρι....
Οσα και να λεμε εμεις εδω τωρα αν ο giorgos θελει να παει να βρει ..θα παει.......
Το αστειο ειναι οτι αν του χει μηνει μυαλο καποτε θα θυμηθει την ολη εδω διαδυκτιακη κουβεντα και θα μουτζωνει τον εαυτο του............
.Αν ΖΕΙ βεβαια...
Με εκτιμηση Θοδωρης

esquif
05-03-2009, 12:39
ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΕΖΑΚΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΕΜΕΝΑ

krino
05-03-2009, 13:27
εσυ πινεις η μπα?

zao
06-03-2009, 02:19
Καλησπέρα,

Δεν είμαι σίγουρος αλλά αν τα υπνοστεντόν είναι βενζοδιαζεπίνες αλλά αν είναι όντως... το μόνο που έχω να σου πω είναι ΞΕΚΟΛΛΑ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟΝ.... δεν είναι δυνατόν ένα άτομο στην ηλικία σου να παίρνει τόσο δυνατά φάρμακα από τώρα και χωρίς ουσιαστικό λόγο..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ας μη κοροιδευόμαστε.. για να φτάσεις στο σημείο να ζητάς τρόπους να σου χορηγησουν το φάρμακο συνάδελφοι δεν είσαι σε σημείο να διαχειριστεις την κατάσταση.. πρόσεξε πριν η κατασταση ξεφύγει πολύ περισσότερο σε σημείο που δεν μπορείς να το αλλάξεις..

Από τις βενζοδιαζεπίνες δεν ξεκολλάς εύκολα... και σε γιατρό να πας για συνταγογράφηση δεν πρόκειται να σ επιτρέψει να πάρεις για περισσότερο από 1-2 μηνες....

Μην παίζεις με τέτοια πράγματα...

Από την στιγμή που σκοπεύεις να επισκεφτείς κάποιον προκειμένου να σ δώσει το φάρμακο.. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΡΙΝ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...?????

masero
06-03-2009, 15:18
κλασσικη περιπτωση .....τζάνκι.....πρεζονι...οπως θες πες το
οτι γραφεις φιλε μου κι οπως μιλας(δεν τρωω και τετοια....)
εισαι μεγαλο πρεζονι(κατα τα δικη μου ταπεινη αποψη lolololololololololol) και απλα βρισκεσε εδω μεσα γιατι προσπαθεις να την βγαλεις \"καθαρη\".
και δεν ξερω πόσο \"πάει¨ο ύπνος αυτες τις μερες αλλα φτηνοτερα απο πρεζα/κόκα ειναι σιγουρα και γιατι να μην τα παιρνεις τζάμπα?
απορω βεβαια πως μπορει να σε βοηθαει γιατι δεν σε βοηθαει.
σε \"φτιαχνει\",αυτο κανει.
καλο ειναι να λεμε τα πραγματα με το ονοματακι τους.
λολολολολολολο

Ολα_ειναι_δανεικα
06-03-2009, 15:35
ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΞΕΘΑΨΑΤΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ

lazospartal
12-03-2009, 20:41
giwrgo?
eimai 27 kai pinw ta hipnosedon twn 2mg apo ta 14
meta epeidh ta ekanan tou enos
etrwga vulbega
etrwga 90 thn hmera
syn th allo epairna
opote h dikia mou sumvouli einai dokimase to xanan twn 2
ama den mporeis xwris xapia
oso gia tous psyxiatrous den tous lene adika trelogiatrous

CeliaM
13-03-2009, 01:21
Σε αυτό το φόρουμ δεν προτείνουμε φάρμακα και αγωγές.
Προσοχή παρακαλώ!

Επίσης γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες.

Ολα_ειναι_δανεικα
13-03-2009, 01:24
Η τελευταια σου προταση ηταν καθοριστικη για την εξελιξη της κουβεντας :)

masero
13-03-2009, 14:56
κι ειχα τυψεις οτι η δικη μου προσεγγιση στο θεμα ηταν καπως \"ανευθυνη\"
αλλα μετα ηρθε ο lazospartal.

kyknos25
13-03-2009, 17:40
Originally posted by lazospartal
giwrgo?
eimai 27 kai pinw ta hipnosedon twn 2mg apo ta 14
meta epeidh ta ekanan tou enos
etrwga vulbega
etrwga 90 thn hmera
syn th allo epairna
opote h dikia mou sumvouli einai dokimase to xanan twn 2
ama den mporeis xwris xapia
oso gia tous psyxiatrous den tous lene adika trelogiatrous IQ ραδικου....

CeliaM
13-03-2009, 17:49
Σχόλια επι προσωπικού που ουδεμία σχέση έχουν με τό θέμα της συζήτησης, παρακαλώ να αποφεύγονται.

kyknos25
13-03-2009, 21:16
Originally posted by CeliaM
Σχόλια επι προσωπικού που ουδεμία σχέση έχουν με τό θέμα της συζήτησης, παρακαλώ να αποφεύγονται.
σορρυ. απλα ισως θα ηταν καλυτερο αφου κανετε τον κοπο κ ελεγχεται-κ πολυ καλα κανετε-να εμπαινε μετρο κ σε αλλα κ αλλους;)
παντως συγχαρητηρια γιατι το σαητ ειναι πραγματικα εκπληκτικο.
να ειστε καλα

lazospartal
07-06-2009, 05:43
loipon epeidh exw iq radikiou egw den thewrw kako na pairnei kapios 1 hipnosedon gia na aisthanete pio aneta kai sto katw katw kalytera para na katanalwnei terasties posotites alkool alla sthn ellada oloi eukola krinoumai oso giorgo to mono eukolo einai na vreis giatro na sto grapsei giati oloi kseroume ti ginete alla oi giatroi oi trelogiatroi tha protimisoun na vgaloun mia allh diagnwsh sinithws psyxwsh wste na se grapsoun kana zyprexa pou to kouti exei 150 euro wste na pane kai kana tsampa taksidaki apo thn etaireia :P alla o KINDYNOS me ths vendodiazepines einai oti exoun eksarthsh megalh kai to 1 tha ginei 2 3 kai outw kathe ekshs pantws an to kouti to hipnosedon eixe 200 euro na eiste oloi eseis oi psagmenoi sigouroi oti oloi oi trelogiatroi tha to thewrosousan kalo farmako kisses

πολυμνια
15-09-2009, 17:36
παιδια τα υπνοστεντον τα πινεισ μαζι με πρεζα και βουλμεγκαλ..αν δεν πινεισ πρεζα χριστιανε μου κ απλα εχεισ προβληματα υπνου τραβα παρε μελατονινι που ειναι φυσικο προιον και σε νυσταζει.ετοσ αν θες να νταγκλαρεισ

VelvetUnderground
15-09-2009, 19:33
τη μία και μοναδική (εως σήμερα) φορά που μπήκα σε κλινική την πρώτη μέρα άκουγα συνέχεια ότι θα μου κάνουν μια ένεση στεντόν. Στεντόν άκουγα, στεντόν. Το ίδιο είναι ; Δεν είδα καμμιά ευφορία, μόνο ύπνο μου προκάλεσαν.

pelariry
15-09-2009, 22:07
το στεντόν είναι υπναγωγό/ηρεμιστικό και το υπνοστενόν υπνωτικό.

Alobar
16-09-2009, 13:45
Να πω για την ιστορία, ότι μου έχει χορηγηθεί \'Στεντόν\' σαν προνάρκωση, στις τρεις φορές που χρειάστηκε να κάνω επεμβάσεις με ολική αναισθησία. Τί να σας πω! Ότι απ\' την ώρα που το πήρα μέχρι και τη στιγμή που μου κάνανε την ολική, ένιωθα σα τους Γκουρού που σηκώνονονται στον αέρα ένα πράμα;... :P

Παστελι
16-09-2009, 13:49
μια τετοια ενεση καναμε στον πατερα μου στα 29 του.νοιζω ειχε σπαστικη κολιτιδα κλπ/.ετσι μου ειπε.τι ειναι αυτο το ιπνοσετον?

Παστελι
16-09-2009, 14:00
μαλλον στεντον καπως.

Alobar
16-09-2009, 14:19
Πανικούλα αν του το έδωσαν όπως στη δική μου περίπτωση, ήταν για προνάρκωση, για να χαλαρώσει πριν την ύπνωση. Δίνεται για μυοχαλάρωση πριν τις επεμβάσεις. Δες αυτό.

Ερώτηση(εις): Επιμέλεια: Πέτρος Σκαπινάκης, Λέκτορας Ψυχιατρικής Πανεπιστημίου Ιωαννίνων Ευαγγελία Γεράση, Ιατρός, μεταπτυχιακός Κοινωνικής Ψυχιατρικής στο τμήμα Ψυχιατρικής του Πανεπιστημίου ΙωαννίνωνΠρώτη έκδοση: 09 Nov 2003. Τελευταία ενημέρωση: 20 Jun 2004.

Τι πρέπει να ξέρω για το stedon?

Απάντηση:
* Η διαζεπάμη ανήκει σε μια κατηγορία φαρμάκων που λέγονται βενζοδιαζεπίνες και έχουν αγχολυτικές, αντιεπιληπτικές, υπνωτικές και μυοχαλαρωτικ΄ς ιδιότητες.
* Η διαζεπάμη χρησημοποιείται για την αντιμετώπιση της αυπνίας, του άγχους, της νευρικότητας και της υπερέντασης που σχετίζεται με τις αγχώδεις διαταραχές. Η διαζεπάμη χρησιμοποιείται ακόμη και για τη θεραπεία κάποιων τύπων επιληπτικών κρίσεων και των μυικών σπασμών, καθώς και στο σύνδρομο στερήσεως του οινοπνέυματος και ως μυοχαλαρωτικό στην αναισθησιολογία.
* Xρειαζεται προσοχη στην οδηγηση, κατά τη χρήση μηχανημάτων και γενικότερα σε άλλες επικίνδυνες δραστηριότητες, γιατί η διαζεπάμη μπορεί να προκαλέσει νωθρότητα και ζάλη.
* Αποφύγετε τη χρήση αλκοόλ όταν παίρνετε διαζεπάμη, γιατί μπορεί να αυξήσει το αίσθημα νωθρότητας και ζάλης που προκαλείται από το φάρμακο.
* Η διαζεπάμη προκαλεί έξη.Μπορεί να προκαλέσει φυσική και ψυχολογική εξάρτηση.Δεν πρέπει να λαμβάνετε μεγαλύτερη ποσότητα του φαρμάκου αυτού ή για μεγαλύτερη χρονική διάρκεια απ\'ότι σας συνέστησε ο γιατρός σας. Συμπτώματα απόσυρσης (ίλιγγος, ζάλη, γαστρεντερικές διαταραχές, άγχος, ταχυκαρδία, ευερεθιστότητα, παραλήρημα κλπ) μπορεί να παρουσιαστούν αν η διαζεπάμη διακοπεί ξαφνικά μετά από συνεχή χρήση κατά τη διάρκεια αρκετών εβδομάδων.Ο γιατρός σας μπορεί να σας συστήσει μια σταδιακή μείωση στη δοσολογία.

Παστελι
16-09-2009, 14:32
einai san to xanax malista.xanax perno.

esquif
06-10-2009, 16:40
μια τετοια ενεση καναμε στον πατερα μου στα 29 του.νοιζω ειχε σπαστικη κολιτιδα κλπ/.ετσι μου ειπε.τι ειναι αυτο το ιπνοσετον?
KAΛΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ?ΣΤΑ 29 ΤΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΕΝΕΣΗ ΚΑΙ ΗΣΟΥΝ ΚΙ ΕΣΥ ΠΑΡΟΥΣΑ?ΠΟΤΕ ΣΕ ΕΚΑΝΕ??:o

georgegiorgos
30-01-2010, 00:59
δε διαβασα σχεδον τπτ απ αυτα που γραφετε αλλα παιδια οποιοσ εφιστει στα ηιπνοσεδον μετραει μερεσ απ τη πρεζα...Κ αυτο ειναι πολυ καθετο..

karanata
18-10-2011, 15:06
.πριν από λίγο έμαθα πως ο άντρας μου πίνει κάτι χάπια που λέγονται hipnosedon γιατί τα πίνει?τι είναι αυτά τα χάπια?τι να κάνω? ποιος ξέρει να μου πει τι είναι αυτά τα χάπια....να του πω πως ξέρω για αυτά????τι να κάνω δεν ξέρω σε ποιόν να μιλήσω???

Konstantinoss
18-10-2011, 17:23
Γιώργο άκου πως μιλάς για τα χάπια αυτά, είσαι ήδη εξαρτημένος, αν στα νομιμοποιήσουν κιόλας αυτο που θεωρείς εσύ τώρα "χρυσό χαπάκι" θα γίνει ο χειρότερος σου εφιάλτης, κόψτα τώρα που είναι ήδη νωρίς.

Τα Hιpnostedon είναι ηρεμιστικά χάπια που βοηθούν στην αυπνία, βέβαια όπως κ ο φίλος Γιώργος τα παίρνει για τους δικούς του λόγους.

karanata
18-10-2011, 21:11
ένας που τα περνεί πάνω από 2 με 3 χρόνια κατά πόσο εξαρτημένος είναι??

LOSTRE
18-10-2011, 21:44
τα Hipnosedon είναι φάρμακα κατά της αυπνίας και σύνήθως τα πέρνουν και ατομα που είναι εξαρτημένα απο τοξικές ουσίες...

retroG
30-06-2012, 10:51
Μονο για ατομα τα οποια πασχουν απο σοβαρη αυπνια...
αν δεν πασχεις απο κατι τετοιο τοτε καλο θα ηταν να μην μπλεξεις ξανα με αυτο το φαρμακο γιατι οπως σου εγραψαν και αλλοι χρηστες εχει πολυ σοβαρες παρενεργειες...

Benzodiazepines=εθιστικα