PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Topamac

arktos
04-05-2008, 03:55
υπάρχει κανείς που τα παίρνει?

risky
19-05-2008, 18:51
Καλησπέρα.

Τα παίρνω εγώ.

Topamac των 200.

Ενα πρωί και ένα βράδυ.

NIKOS1973
19-06-2008, 01:57
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΥΜΕΓΕΘΗ ΜΗΝΙΓΓΙΩΜΑ ΑΡΧΕΙΣΑ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΑΝΤΙΕΠΙΛΙΠΤΙΚΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΞΕΚΕΙΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΕΠΑΝΟΥΤΙΝ ΓΙΑ 11ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΡΛΕΠΤΑΛ ΓΙΑ ΑΛΟΥΣ 3,5 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΞΕΚΕΙΝΑΩ ΤΟ ΤΟΠΑΜΑΚ.ΜΕ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΣΕΙ-ΦΟΒΗΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΤΕΛ.3-4 ΜΗΝΕΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ(4-5) ΚΡΙΣΕΙΣ.ΜΙΚΡΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΓΕΙΝΑΝ.
ΤΙ ΜΕΛΕΙ ΓΕ.ΝΕΣΘΕ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΤΟΠΑΜΑΚ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ?ΘΑ ΜΕ ΚΑΛΗΠΤΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΑ?ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΦΑΡΜΑΚΟ ΑΚΗΝΔΥΝΟ?ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΗΕΣ?
ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΑΣ ΓΡΕΨΕΙ.
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ.

Happyman
22-06-2008, 19:50
Για εννιά χρόνια έπερνα Chrono-Depakine των 500 τρία την ημέρα.

Με αυτά ήμουν απόλυτα σταθεροποιημένος με σπάνιες προσθήκες stedon 5 ή 10 κατα τις περιόδους στρεσαρίσματος.

Πέρσυ ίδια εποχή επειδή είχα παχύνει πολύ πίεσα το γιατρό μου να το αλλάξουμε σε Topamac μιας και βοηθούν αρκετά στο αδυνάτισμα.

Αυτός δεν ήθελε αλλά τον κατάφερα.

Τελικά αποδείχτηκε σωστός και ταλαιπωρήθηκα μετά απο πολλά χρόνια πάλι.

Το καλοκαίρι έκανα μανία και απο Οκτώβρη και μετά κατάθλιψη.

Χρόνια είχα να κάνω τόσο δυνατή υποτροπή και το πλήρωσα αρκετά μόνο και μόνο για να αδυνατίσω.

Με αποτέλεσμα να αναγκαστούμε να βάλουμε Ziprexa και Dumirox για να κόψουμε σιγά-σιγά
το Topamac.

Όπως καταλαβένεται λόγω του Ziprexa ξαναπάχυνα και μάλιστα απο 90 οπου ήμουν πέρσυ πριν αρχίσω το Topamac(οπου με έφτασε όντως στα 80) έφτασα στα 106.

Τώρα έχω καταφέρει με δίαιτα και χωρίς πειραματισμούς πια με φάρμακα να φτάσω στα 90 και πάλι.

Επίσης βάλαμε πάλι Depakine Chrono των 500 και πραγματικά είμαι πιο σταθεροποιημένος απο ποτέ.(Αφού αντί για 3 την ημέρα βάλαμε 4)και όντως τα επίπεδα βαλπροϊκού απο εκεί που ήταν στα κατώτα φυσιλογικά τώρα είναι σε μέση τιμή.

Πρωσοπικά ούτε που θέλω να ακούω για Topamac.Με το Depakine όλα δουλεύουν ρολόϊ.

Βέβαια ο κάθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά και μπορεί κάποιον το Topamac να βοηθήσει.

....Αυτά.
:)

Ifigeneia24
13-07-2008, 20:39
Πριν λιγες μερες ξεκινησα και εγω θεραπεια με TOPAMAC και LADOSE,γιατι μου διεγνωσε η ψυχιατρος διπολικη διαταραχη τυπου ΙΙ υπομανια,και μαλλον βουλιμια.
Δεν ξερω αν ειναι παρενεργειες,αυτα που νιωθω δηλαδη να φταιει το γεγονος οτι προσαρμοζεται ο οργανισμος μου στη θεραπεια,αλλα νιωθω χαλια τις τελευταιες μερες.Στο θεμα της προσληψης τροφης δεν ειδα ακομη διαφορα,νωρις ειναι ακομα βεβαια,αλλα γενικα νιωθω περιεργα,βλεπω εφιαλτες,εχω ασχημες παιδικες αναμνησεις που μου ερχονται στο νου ξαφνικα.Δε ξερω αν ολα αυτα ειναι συμπτωση.Μετανιωσα λιγο που τα ξεκινησα τα φαρμακα,γιατι δε ειμαι και πολυ υπερ αυτων και θελω να μιλησω με τη γιατρο μου.Εχει κανεις παρομοια εμπειρια απο τετοια φαρμακα?

ΥΔΡΟΧΟΟΣ
30-09-2008, 19:00
Γεια σας. Αλλη μια διπολική στην παρέα σας που αισθάνεται ότι την πλησιάζει η μανία
μετά από κατάθλιψη πολλών μηνών. Παίρνω το Τοπαμάκ περίπου ένα χρόνο μαζί με
λίθιο και αυτό που έχω καταλάβει μόνο είναι ότι μπορώ να ελέγχω το βάρος μου.
Παρουσιάζω συχνά αυξομοιώσεις βάρους και το Τοπαμάκ με βοήθησε. Μου το είπε
και ο γιατρός η χρήση του μετά από κάποιο διάστημα σε βοηθάει να χάσεις βάρος
με την έννοια ότι είναι ανορεκτικό.

gourounitsa
10-11-2008, 15:07
gia sas mipos xerete an t topamak boi8ai k stn kata8lipsi??

Ντίνα
19-11-2008, 16:59
Καλησπέρα, είμαι καινούρια εδώ, εύχομαι να βοηθήσω και να βοηθηθώ με όσα μας απασχολούν.
Εγώ πήρα το Τοπαμάκ για αντιμετώπιση των ισχυρών πονοκεφάλων. Πάσχω από Συστηματικό Ερυθηματώδη Λύκο και Ινομυαλγία. είχα και νευραλγία τριδύμου. Κόντεψα να τρελαθώ από τον πόνο της νευραλγίας, αλλά και από τους πόνους που δημιουργούν οι ασθένειές μου. Το Τοπαμάκ με βοήθησε πολύ με τους πονοκεφάλους, μου έφερνε υπνηλία και έβλεπα περίεργα όνειρα, όντως. Ομως μου άνοιξε πολύ την όρεξη, πήρα πολλά κιλά τα οποία τώρα χάνω σιγά σιγά με τη βοήθεια διαιτολόγου. Νομίζω ότι έγινα βουλιμική με τόσα που με βρήκαν.
Τώρα το σταμάτησα το Τοπαμάκ γιατί οι πονοκέφαλοι πάνε καλύτερα. Με βοήθησε πολύ όσο καιρό χρειάστηκε να το πάρω. Ελπίζω όμως να μου ξαναχρειαστεί. Βαρέθηκα να παίρνω φάρμακα αλλά ξέρω ότι χωρίς αυτά θα είμαι πολύ χειρότερα, οπότε είμαι συνεπής και δεν \"κλέβω\".

YDROXOOS
19-11-2008, 17:09
και εγώ βαρέθηκα να παίρνω φάρμακα πρωί και βράδυ να ανοίγω το σακουλάκι και να καταπίνω...ουφ

YDROXOOS
19-11-2008, 17:22
Είμαι διπολική και εμένα ο γιατρός το τοπαμάκ μου το έδωσε όταν είχα αρχίσει να βάζω κιλά από το λίθιο και πράγματι είδα διαφορά, μπορούσα να ελέγχω το φαγητό μου.

Ντίνα
19-11-2008, 17:55
Εγώ αγόρασα μία ωραιότατη χαπιέρα από το φαρμακείο, με κουτάκια για κάθε μέρα και ώρα της εβδομάδας για να μην χάνω τον μπούσουλα. Το φτιάχνω μία φορά την εβδομάδα και όταν πρόκειται να βγω παίρνω το αντίστοιχο κουτάκι μαζίι μου. Επίσης είναι πολύ βολικό όταν πας διακοπές, για να μην κουβαλάς τα κουτιά των χαπιών σε σακκούλα του σούπερ μάρκετ...

YDROXOOS
19-11-2008, 18:20
σε ευχαριστώ για την ιδέα αύριο κιόλας θα πάω να την αγοράσω για να ξεφορτοθώ την απαίσια σακούλα...

LOSTRE
19-11-2008, 18:54
YDROXOOS,mkpws exeis msn na ta leme?
To grafw edw giati den borw na steilw u2u..

YDROXOOS
19-11-2008, 19:13
και εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να στείλω msn

LOSTRE
19-11-2008, 19:56
email isws?

YDROXOOS
19-11-2008, 20:00
ναι αλλά δεν μπορώ να το γράψω στο φόρουμ

krino
19-11-2008, 20:25
μηπως να σε παρει τηλεφωνο??

:cool:

YDROXOOS
19-11-2008, 20:56
επειδή δεν γνωρίζω από αυτά πρέπει να με ειρωνεύεσαι?

krino
19-11-2008, 21:02
ε πες και εσυ τι θες να μαθεις και οτι ξερεις καποιος θα σε βοηθησει.
Η ειρωνια ποτε δεν εβλαψε κανενα, αντιθετα τον εσπρωξε να μαθει οτι δεν ηξερε.

Για πες λοιπον τι δεν γνωριζεις απο αυτα....

YDROXOOS
19-11-2008, 21:21
ευτυχώς που υπάρχουν άνθρωποι σαν και σένα που ενθαρύνουν τον συνάνθρωπο...

krino
19-11-2008, 21:30
να σαι καλα και ευχαριστω.
Οτι αλλο θελησεις ευχαριστως να απαντησω.

LOSTRE
19-11-2008, 22:13
sou esteila request..an 8eleis kane mou add..

YDROXOOS
20-11-2008, 00:14
και επειδή εγώ δεν ξέρω γράψε μου πως λειτουργεί

YDROXOOS
20-11-2008, 00:51
Σου έστειλα το email με u2u

nature
20-11-2008, 04:08
Originally posted by krino

παλι ειρωνείες? Αντί να λες παντού εξυπναδες, κάνε λίγο αυτοκριτική. Χαλάς όλες τις συζητήσεις. Σου το λένε τόσοι και τόσοι.

krino
20-11-2008, 12:55
Originally posted by nature

Originally posted by krino

παλι ειρωνείες? Αντί να λες παντού εξυπναδες, κάνε λίγο αυτοκριτική. Χαλάς όλες τις συζητήσεις. Σου το λένε τόσοι και τόσοι.

Αν ειναι να κανω αυτοκριτικη θα την διαβασεις.
Το αν χαλαω ολες τις συζητησεις αυτο ειναι αποψη σου και οσων συμφωνουν μαζι σου. Επετρεψε μου να διαφωνω.

Δεν θεωρω την ειρωνια αρνητικη κινηση, τουλαχιστον αν δεν υποβιβαζει τον αλλον.

Ως εκ τουτου, το δασκαλιστικο υφος σου ειναι περιττό.

LOSTRE
20-11-2008, 19:06
OK,YDROXOOS sou esteila email..
Na sai kala..

Themis91
17-09-2009, 23:17
Είμαι αυτιστικός ελαφράς μορφής σύνδρομο Asperger.Ολα τα αντιψυχωτικα και αντικαταθλιπτικά μου δημιουργουν επιθετικοτητα.
Θελω να ξεκινισω με Topamac.
Υπαρχει κανεις αυτιστικος που να το παιρνει?

natasha
17-08-2011, 12:29
kalhmera se oloys
egw pinv topamak polla xronia twra ta ekoca me bohuhsan poly giati ekana polles epilhptikes krishs alla efyga phga sthn agglia kai xeiroyrghuhka kai twra einai olla komple ta epina kai meta to xeiroyrgeio giati eixa polles hmikranies ola ta alla ta epiliptika farmaka me enoxloysan moy prokaloysa neyra kata8lhch kai 8umo. alla prosoxh se kaue organizmo einai diaforetika kai mhn xexnate oti olla einai e8hstika :

BloodyKate
17-08-2011, 15:20
kalhmera se oloys
egw pinv topamak polla xronia twra ta ekoca me bohuhsan poly giati ekana polles epilhptikes krishs alla efyga phga sthn agglia kai xeiroyrghuhka kai twra einai olla komple ta epina kai meta to xeiroyrgeio giati eixa polles hmikranies ola ta alla ta epiliptika farmaka me enoxloysan moy prokaloysa neyra kata8lhch kai 8umo. alla prosoxh se kaue organizmo einai diaforetika kai mhn xexnate oti olla einai e8hstika :

όλα εθιστικά?

amelie74
03-09-2011, 20:12
παιδια οσοι εχετε εμπειρια απο το εν λογω φαρμακο μετα απο ποσο διαστημα ειδατε βελτιωση στην μειωση βαρους?
επισης αν παιρνεις και αλλα φαρμακα που ανοιγουν την ορεξη παιζει να μην μειωθει η ορεξη?
το παιρνω εδω και 10 μερες και δεν εχω σχεδον καμια διαφορα στην ορεξη μου.
και το θεμα ειναι οτι ο γιατρος μου μου το εδωσε μονο για να αδυνατισω γιατι απο φαρμακευτικης πλευρας ειμαι υπερκαλυμενη απο τα υπολοιπα φαρμακα.
μηπως το παιρνω τζαμπα?

elafi
03-09-2011, 20:30
Kαλα, παιρνεις ενα φαρμακο εκτος των ιδιοτητων για τις οποιες εχει εγκριθει, το παιρνεις για να "αδυνατισεις", αδιαφορεις γα τις οποιες παρενεργειες και αδιαφορεις για ολο τον κοπο που (αδικως;) κανουν οι σχετικοι με τα φαρμακα για να εγκρινουν και κυκλοφορησουν φαρμακα, μονο και μονο για να ικανοποιησεις μια επιθυμια σου? Αντιλαμβανεσαι ποσο επικικνδυνο μπορει να ειναι αυτο (ευλογα;)? Οσο για τον γιατρο που γραφει (αν γραφει) φαρμακα σταθεροποιητες διαθεσης για το "αδυνατισμα", δεν εχω λογια.

Ααχχιιννοοςς
03-09-2011, 20:37
Συμφωνω στο οτι δεν παιρνουν σταθεροποιητες για αδυνατισμα. Εγω παντως διαφορα δεν ειδα στο βαρος μου που το παιρνω εδω και 5-6 μηνες. Ποσα mg σου εδωσε?

arktos
03-09-2011, 20:50
παιδια οσοι εχετε εμπειρια απο το εν λογω φαρμακο μετα απο ποσο διαστημα ειδατε βελτιωση στην μειωση βαρους?
επισης αν παιρνεις και αλλα φαρμακα που ανοιγουν την ορεξη παιζει να μην μειωθει η ορεξη?
το παιρνω εδω και 10 μερες και δεν εχω σχεδον καμια διαφορα στην ορεξη μου.
και το θεμα ειναι οτι ο γιατρος μου μου το εδωσε μονο για να αδυνατισω γιατι απο φαρμακευτικης πλευρας ειμαι υπερκαλυμενη απο τα υπολοιπα φαρμακα.
μηπως το παιρνω τζαμπα?

μέσα σε 10 μέρες ειναι πολυ νωρίς για να δεις αποτελέσματα.
σε ένα μήνα θα αρχίσει να μειώνεται η ορεξη.

amelie74
03-09-2011, 20:51
elafi ισως εχεις δικιο ομως τα περιτα κιλα μου ειναι πολλα κι μακροπροθεσμα θα μου δημιουργησουν πολλα και σοβαρα προβληματα στην σωματικη μου υγεια.απο την αλλη διαιτα δν μπορω να κανω λογω του οτι αυξανουν την ορεξη τα αλλα φαρμακα.
η αποφαση ηταν του γιατρου μου συνυπολογιζοντας ολους αυτους τους παραγοντες.οχι δικη μου.

αχινε εννοεις ειδες διαφορα πανω στους 6 μηνες η νωριτερα?
ποσα κιλα εχασες?
50 mg παιρνω την ημερα.

arktos
03-09-2011, 20:51
Kαλα, παιρνεις ενα φαρμακο εκτος των ιδιοτητων για τις οποιες εχει εγκριθει, το παιρνεις για να "αδυνατισεις", αδιαφορεις γα τις οποιες παρενεργειες και αδιαφορεις για ολο τον κοπο που (αδικως;) κανουν οι σχετικοι με τα φαρμακα για να εγκρινουν και κυκλοφορησουν φαρμακα, μονο και μονο για να ικανοποιησεις μια επιθυμια σου? Αντιλαμβανεσαι ποσο επικικνδυνο μπορει να ειναι αυτο (ευλογα;)? Οσο για τον γιατρο που γραφει (αν γραφει) φαρμακα σταθεροποιητες διαθεσης για το "αδυνατισμα", δεν εχω λογια.

ελάφι, σχεδόν όλοι οι γιατροί φιλων που ξερω δινουν το τοπαμακ γι' αυτο το λογο.

amelie74
03-09-2011, 20:52

μακαρι αρκτουλα μου!!!!!

elafi
03-09-2011, 20:54
ελάφι, σχεδόν όλοι οι γιατροί φιλων που ξερω δινουν το τοπαμακ γι' αυτο το λογο.
Δηλαδη αυτοι που το πουλανε ως σταθεροποιητικο διαθεσης ειναι χαζοι και οι γιατροι ειναι εξυπνοι?
Εγω φρικαρω οταν ακουω κατι τετοια, αλλα ο καθενας κανει ο,τι νομιζει. Αποψεις.

arktos
03-09-2011, 20:59
Δηλαδη αυτοι που το πουλανε ως σταθεροποιητικο διαθεσης ειναι χαζοι και οι γιατροι ειναι εξυπνοι?
Εγω φρικαρω οταν ακουω κατι τετοια, αλλα ο καθενας κανει ο,τι νομιζει. Αποψεις.

αποδείχτηκε πως σαν σταθεροποιητής διάθεσης δν εκανε κατι.
τον γιατρό μου παντως δν το θεωρώ χαζό.

elafi
03-09-2011, 21:10
αποδείχτηκε πως σαν σταθεροποιητής διάθεσης δν εκανε κατι.
τον γιατρό μου παντως δν το θεωρώ χαζό.

Δεν εκανε κατι και κυκλοφορει ακομα σαν "διαιτητικο"....??????? Ελεος, τι ακουω. Αυτο ειναι αντιθετο με καθε κανονα λογικης και λειτουργιας φαρμακων, δεν υπαρχει κανεις να τα ελεγχει αυτα? Αλιμονο απο σας που τα παιρνετε δηλαδη.
ΥΓ. Κι εμενα μου το χαν προτεινει να το παρω για "διαιτα", μια φιλη ασθενης, και ειπα μακρια. Κοινη λογικη, οι παρενεργειες μπορει να ειναι απλως ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ απο τα οποια οφελη με την απωλεια καποιων κιλων (αν οντως χανεις, και δε χανουν και ολοι προφανως, οπως δεν παιρνουν και ολοι με αλλα φαρμακα..). Γι αυτο ακριβως υπαρχουν οργανισμοι που εγκρινουν τετοια φαρμακα και σταθμιζουν, πριν απο σενα για σενα, τα οφελη και τις βλαβες, που παντα υπαρχουν.

arktos
04-09-2011, 00:37
Δεν εκανε κατι και κυκλοφορει ακομα σαν "διαιτητικο"....??????? Ελεος, τι ακουω. Αυτο ειναι αντιθετο με καθε κανονα λογικης και λειτουργιας φαρμακων, δεν υπαρχει κανεις να τα ελεγχει αυτα? Αλιμονο απο σας που τα παιρνετε δηλαδη.
ΥΓ. Κι εμενα μου το χαν προτεινει να το παρω για "διαιτα", μια φιλη ασθενης, και ειπα μακρια. Κοινη λογικη, οι παρενεργειες μπορει να ειναι απλως ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ απο τα οποια οφελη με την απωλεια καποιων κιλων (αν οντως χανεις, και δε χανουν και ολοι προφανως, οπως δεν παιρνουν και ολοι με αλλα φαρμακα..). Γι αυτο ακριβως υπαρχουν οργανισμοι που εγκρινουν τετοια φαρμακα και σταθμιζουν, πριν απο σενα για σενα, τα οφελη και τις βλαβες, που παντα υπαρχουν.

αν έκανε κ σαν σταθεροποιητής φαντάζομαι δν θα έλεγες το " έλεος " κ το " αλοίμονο " ?
εσένα που σου τα προτεινε η φιλη σου πάσχεις απο διπολική?

Σουέλ
04-09-2011, 01:07
Απ'οσο ξέρω, το τοπαμακ δίνεται επίσης και για ημικρανίες (25 ή 50 mg), καθώς επίσης και σαν "υποκατάστατο" όταν κάποιος κόβει αντικαταθλιπτικά και/ή αγχολυτικά.Και αυτό γιατί συχνά η αυξημένη όρεξη και οι πονοκεφαλοι είναι παρενέργειες φαρμάκων(η ορεξη) ή συμπτώματα κατάθλιψης/αγχώδους διαταραχής (πονοκέφαλος) που αργούν να υποχωρήσουν μετά τη διακοπή των φαρμάκων.

Αμελί, συμφωνώ με Άρκτο, μετά τις δυο βδομάδες υπάρχει μείωση της όρεξης.
Ωστόσο, έχεις κάνει ορμονολογικές εξετάσεις, μήπως σε επιβαρύνει και κάτι άλλο, π.χ. υποθυρεοειδισμός;

fleris
04-09-2011, 01:13
καλησπέρα. Απο πολύ μικρή ηλικία πάσχω απο ισχυρές και συχνές ημικρανίες δεν με πιάνει κανένα παυσίπονο και η γιατρός μου έδωσε σα θεραπεία 6μηνών τα topamac. Όσο τα έπινα μειώθηκαν σημαντικά οι κρίσεις μετά το τέλος όμως πάλι τα ίδια :(
Πάντως στην όρεξη μου δεν είδα καμία μεταβολή. Επίσης μου είχε πει η γιατρός οτι είναι φάρμακο για τις επιληψίες και έχει απλά διαπιστωθεί πως βοηθά στις ημικρανίες αλλά τίποτα παραπάνω όσον αφορά τις παρενέργειες, με τον καιρό η διαθεσή μου άλλαξε και ένιωθα μια γενική απάθεια, μερικές φορές σα να μην είχα καθόλου συναισθήματα για οτι γινόταν γύρω μου, ούτε χαρά ούτε λύπη.
Όταν τα σταμάτησα είχα απίστευτα νεύρα και οι κρίσεις επανήλθαν.

amelie74
08-09-2011, 05:00

κάτι σαν να άρχισε να γίνεται νομίζω αρκτουλα...
πειναω μεν οχι σαν λυκος δε :p
τρωω μεν οχι σαν βοδι δε :p
δεν ειμαι βεβαια σιγουρη αν η μειωση της ορεξης οφειλεται στο τοπαμακ ή στο οτι αυτη την περιοδο ειμαι πολυ αγχωμενη.