PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Γεια σας θελω την γνωμη σας

invisiblebullet
28-11-2013, 16:58
Καλησπερα παιδια απο την Τριτι μεχρι σημερα Πεμτη 2 μερες εχει, που καθε φορα οταν περνω βαθια ανασα με ποναει κατω δεξια ενα μερος τις κοιλιας και πανω στο
δεξι μερος του στηθους δεν ξερω τι μπορει να ειναι μηπως το εχετε παθει γνωριζει καπιος να μου πει κατι?

invisiblebullet
28-11-2013, 17:03
Οταν διαβασα αυτο φρικαρα :Πώς θα ξέρω αν έχω βλάβη στο συκώτι; Πόνος στο κάτω δεξιό μέρος του θώρακα και το πάνω δεξιό μέρος της κοιλιάς (ανατομική θέση του συκωτιού)

mnimonio
28-11-2013, 18:44
N E Y Ρ Ο Π Ο Ν Ο Σ .

Remedy
28-11-2013, 19:04
N E Y Ρ Ο Π Ο Ν Ο Σ .
ελα ρε. λες? το εχω κι εγω μερικες φορες και ο καλος μου λεει οτι δεν οξυγωνονομαι σωστα. κατι σαν ελλειψη οξυγονου σε καποια οργανα κατα το ...καθισιο σε αβολες στασεις κλπ.

mnimonio
28-11-2013, 19:07
Το παθαινω συνεχως αυτο που λεει ο φιλος παραπανω..Και στην πλατη,με την ανασα σε πιανουν σφαχτες..Νευροπονοι ειναι.

Remedy
28-11-2013, 19:17
εγω το παθαινω πολυ σποραδικα.
ισως ομως το ιδιο συμπτωμα να εχει πολλες αιτιολογιες. αν το εχει επιμονα οπως λεει επι μερες, ας παει σε κανενα γιατρο.

Θεοφανία
28-11-2013, 19:58
Εγώ πόναγα επί βδομάδες δεξιά καποιοι μου έλεγαν είναι χολή και άλλες γνωματεύσεις που όλοι ήταν σίγουροι ότι ισχυει.
Εκείνη την εποχή πέρναγα τρελλό αλλεργικό με το άσθμα μου και έβηχα συνέχεια.
Τελικά ο πόνος ήταν απ το βήχα :ΡΡΡ
Οπότε φίλε μου, μόνο ο γιατρός μπορεί να σου πει σιγουρα τι είναι.

invisiblebullet
29-11-2013, 10:09
Εγώ πόναγα επί βδομάδες δεξιά καποιοι μου έλεγαν είναι χολή και άλλες γνωματεύσεις που όλοι ήταν σίγουροι ότι ισχυει.
Εκείνη την εποχή πέρναγα τρελλό αλλεργικό με το άσθμα μου και έβηχα συνέχεια.
Τελικά ο πόνος ήταν απ το βήχα :ΡΡΡ
Οπότε φίλε μου, μόνο ο γιατρός μπορεί να σου πει σιγουρα τι είναι.

Ευχαριστω ολους για την απαντηση απο σημερα εγιναν χειροτερα και χωρις βαθια ανασα ποναει δλδ ανασενω κανονικα και ο πονος ειναι οδυνηρος κυριος κατω στην κοιλια ποναω και στην εκπνοη και στην εισπνοη θα παω στον γιατρο δεν μιλαγα τοσες μερες αλλα δν παει αλλο εχω πεθανει νομιζω ειναι κατι σοβαρο και φοβαμαι πολυ να πεσω παλι σε νοσοκομεια δεν τα μπορω καθολου θα τα πουμε παιδια ευχαριστω και παλι

Remedy
29-11-2013, 11:57
Ευχαριστω ολους για την απαντηση απο σημερα εγιναν χειροτερα και χωρις βαθια ανασα ποναει δλδ ανασενω κανονικα και ο πονος ειναι οδυνηρος κυριος κατω στην κοιλια ποναω και στην εκπνοη και στην εισπνοη θα παω στον γιατρο δεν μιλαγα τοσες μερες αλλα δν παει αλλο εχω πεθανει νομιζω ειναι κατι σοβαρο και φοβαμαι πολυ να πεσω παλι σε νοσοκομεια δεν τα μπορω καθολου θα τα πουμε παιδια ευχαριστω και παλι
να πας τρεχοντας, ινβιζ., το συζητας?
περαστικα σου!

invisiblebullet
29-11-2013, 12:29
να πας τρεχοντας, ινβιζ., το συζητας?
περαστικα σου!

Ευχαρηστω Ρεμεντι.Μιλησα και με τον γιατρο στον οκανα σημερα και μου λεει μη σηκωνεις βαροι λεω δεν σηκωσα μετα λεει εκανες μπανιο κρυωσες ανεβηκες σε μηχανακι και του ειπα οχι οτι κανω παντα συνηθησμενα πραγματα και μου λεει δεν ειναι τπτ θα περασει μονο του αν ηταν σοβαρο θα ειχεσ ζαλαδες εμετους και τετοια αλλα παλι δεν πειστικα γτ μ ειπε αν θες σου δινω ενα παυσιπονο να περασει ο πονος και του λεω γιατρε δεν θεωρειτε υποπτο η περιεργο οτι εχει 4 μερες που ποναει στη συγκεκριμενη περιοχι κατω δεξια στην κοιλια που υπαρχουν πολλα και ευαισθητα οργανα ? Η απαντηση του ηταν ενα "οχι'' κουνοντας το κεφαλι του και οτι θα περασει μονο του και δεν χρειαζετε να παω στον γιατρο... Ουτε καν τα αιτια δεν εψαξε δλδ να με ρωτησει αν εχω ηπατιτιδα που δεν ξερω αν εχω ι κατι τελως παντων αλλα επειδη με την υγεια δεν παιζουν θα παω και σε αλλο γιατρο τι γιατρο ειναι το θεμα εσεις τι προτεινετε?

Remedy
29-11-2013, 12:41
Ευχαρηστω Ρεμεντι.Μιλησα και με τον γιατρο στον οκανα σημερα και μου λεει μη σηκωνεις βαροι λεω δεν σηκωσα μετα λεει εκανες μπανιο κρυωσες ανεβηκες σε μηχανακι και του ειπα οχι οτι κανω παντα συνηθησμενα πραγματα και μου λεει δεν ειναι τπτ θα περασει μονο του αν ηταν σοβαρο θα ειχεσ ζαλαδες εμετους και τετοια αλλα παλι δεν πειστικα γτ μ ειπε αν θες σου δινω ενα παυσιπονο να περασει ο πονος και του λεω γιατρε δεν θεωρειτε υποπτο η περιεργο οτι εχει 4 μερες που ποναει στη συγκεκριμενη περιοχι κατω δεξια στην κοιλια που υπαρχουν πολλα και ευαισθητα οργανα ? Η απαντηση του ηταν ενα "οχι'' κουνοντας το κεφαλι του και οτι θα περασει μονο του και δεν χρειαζετε να παω στον γιατρο... Ουτε καν τα αιτια δεν εψαξε δλδ να με ρωτησει αν εχω ηπατιτιδα που δεν ξερω αν εχω ι κατι τελως παντων αλλα επειδη με την υγεια δεν παιζουν θα παω και σε αλλο γιατρο τι γιατρο ειναι το θεμα εσεις τι προτεινετε?
εγω προτεινω να πας σε ενα νοσοκομειο που εφημερευει.
εκει εχουν καποια μεγαλυτερη ευθυνη και δυνατοτητα για ολων των ειδων τις εξετασεις, απο μια κουβεντα που σου πεταει καποιος απο το τηλεφωνο και ισως αργοτερα αν τυχει καμια στραβη, πει "μα δεν μου ειπες το εντονα", η δεν ειδα το ενα και το αλλο και ελπιζω οτι θα το ψαξουν περισσοτερο.
κι οι γιατροι ανθρωποι ειναι και κανουν λαθη.
ενα περιστατικο που καταγραφεται ομως, θα το κοιταξουν ελπιζω πιο προσεκτικα.

mnimonio
29-11-2013, 13:07
Κατα 99.9% προκειται για κρυωματακι,σου λεω προσωπικα το εχω περασει απειρες φορες,οταν με φυσηξει λιγο αερας πχ,αναπνεω και με τρελενουν οι πονοι σαν σφάχτες,οχι σαν...Σφαξιές μιλαμε!Αν σε ποναγε το συκωτι σου θα ειχες και αλλα συμπτωματα και αλλους πονους οποτε μην τρελενεσαι αδικα,τωρα το σωστο ειναι απο εδω μεσα να σου πουμε να πας σε γιατρο.Καλυτερα κανε το,γιατι σου εχει μπει τετοια ιδεα που και να μην πονας πια εσυ θα "πονας"

undetermined
29-11-2013, 13:35
Κατα 99.9% προκειται για κρυωματακι,σου λεω προσωπικα το εχω περασει απειρες φορες,οταν με φυσηξει λιγο αερας πχ,αναπνεω και με τρελενουν οι πονοι σαν σφάχτες,οχι σαν...Σφαξιές μιλαμε!Αν σε ποναγε το συκωτι σου θα ειχες και αλλα συμπτωματα και αλλους πονους οποτε μην τρελενεσαι αδικα,τωρα το σωστο ειναι απο εδω μεσα να σου πουμε να πας σε γιατρο.Καλυτερα κανε το,γιατι σου εχει μπει τετοια ιδεα που και να μην πονας πια εσυ θα "πονας"

Βρε μνημονιο, τι εχεις εσυ παιδι μου... Δηλαδη εαν σε φυσηξει Βορριας τι θα παθεις;

mnimonio
29-11-2013, 13:43
Φυσαει πολυ απ'το σπασμενο μου το τζαμι,φυσαει πολυ και μπαινει κρυος ο Βοριας και η μοναξια με πνιγει παει να με τρελανει ματωνει σαν την προκα την παλαμη της καρδιας.

:P

undetermined
29-11-2013, 13:48
Φυσαει πολυ απ'το σπασμενο μου το τζαμι,φυσαει πολυ και μπαινει κρυος ο Βοριας και η μοναξια με πνιγει παει να με τρελανει ματωνει σαν την προκα την παλαμη της καρδιας.

:P

σε D minor το τραγουδας;

mnimonio
29-11-2013, 14:32
σε D minor το τραγουδας;

Σε λα ματζορε :P

undetermined
29-11-2013, 14:44
Σε λα ματζορε :P

Με εκπλησεις.... Εκανες σολφεζ;

mnimonio
29-11-2013, 14:47
Ωδειο και φιλαρμονικη! :)

Miss Despoina
29-11-2013, 15:31
mnimonio έχεις δίκιο..δεν το έχω πάθει αλλά σου λέω με μια μικρή επιφύλαξη ότι είναι νευρόπονος.μη με ρωτήσεις πως το ξέρω γιατί αν δεν κάνω λάθος νομίζω πως απαγορεύεται εδώ μέσα να γράψουμε το επάγγελμα μας και γενικότερα με το τι ασχολούμαστε..όμως το θεωρώ απαράδεκτο να πονάς και να ρωτάς στο φόρουμ τι είναι αντί να πας σε ένα παθολόγο.
N E Y Ρ Ο Π Ο Ν Ο Σ .

mnimonio
29-11-2013, 18:46
Eνταξει γραφει στην ενοτητα αγχος φοβιες..Εδω γραφονται και πονοι :)

Eνταξει μια γνωμη ειπαμε,φυσικα και να παει να το δει το παλικαρι,απλα σε εμενα ειναι κατι που μου συμβαινει συχνα καθοτι ειμαι και ευαισθητη στο κρυο.