PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : πανικος-βοηθεια

φοβισμένη
29-08-2013, 08:22
Παιδια χρειαζομαι αμεσα μια θετικη κουβεντα!! Μ εχει πιασει πανικος οτι εχω καρκινο στα εντερα!!!! Απ την ωρα που μου ειπε αυτος να κανω εξεταση κοπρανων εχω τρελαθει!!! Δν θα επρεπε να βλεπω αιμα ρε παιδια;;; Δν βλεπω αιμα ποτε!!!! Γινεται 30χρονων κ χωρις κληρονομικοτητα να εχω τετοιο πραγμα;;;; Κ θελει 3μερες διατροφη για την κανω την εξεταση αυτη! Τι θα πω στον αντρα μου; Να την κανω η οχι;;;;; Δν αντεχω αλλο!!!!

ioannis2
29-08-2013, 08:34
Θα την κανεις. Μην πανικοβάλλεσαι. Δεν εχεις καμία ένδειξη ότι ειναι αυτή η πάθηση, απλά είναι η σκέψη σου που σε κατευθυνει εκει. Εχεις ιστορικο με φοβο, φοβο που αναγαγει το καθε τι σε σοβαρο και μειζον με αποτελεσμα την ενταση, αγχος και πανικο. Αυτο το λεει και το νικ νειμ σου. Ετσι το καθε τι που σου συμβαινει παιρνα απ αυτο το πλαισιο.

φοβισμένη
29-08-2013, 08:39
Να την κανω γιατι τοτε;;; Για να ηρεμησω;; Σ ευχαριστω για την αμεση απαντηση!!!!
Πρεπει για3μερες να μην φαω κρεας,τι θα πω στον αντρα μου,που δν του ειπα οτι πηγα κ σε 3γαστρεντερολογο;;;; Πως τα εκανα ετσι;;;;

φοβισμένη
29-08-2013, 09:17
σας εχω πρηξει ε;;; αυτη τη στιγμη δεν εχω κανεναν αλλο να πιαστω εκτος απο σας! ο καλος μου ειναι στη δουλεια κι εγω ξυπνησα μουσκεμα απ τις 7 και τρεμω στην ιδεα των λεξεων των κακων ασθενειων! μετα βιας δεν ψαχνω στο ιντερνετ συμπτωματα και περιμενω να ξημερωσει αυριο να παω στον παθολογο μου για 5η φορα! ρεζιλι παντου! κι εδω και στους γιατρους και παντου!!!

Soulsick
29-08-2013, 10:21
Περαν του οτι φοβασαι για κατι που εχει τοσες λιγες πιθανοτητες, φοβασαι και να το πεις στον αντρα σου! Για το πρωτο ισως να μην μπορεις να κανεις κατι εσυ αλλα το 2ο ειναι στο χερι σου.
Μιλησε του, αφου νοιαζεται για σενα θα καταλαβει οτι εισαι σε μια ευαλωτη φαση, δεν νομιζω να τον νοιαζει τι δεν του ειπες αλλα πως νιωθεις, να εισαι καλα..
Η ασθενεια ειναι κατι "κακο" οχι τοσο για τα σωματικα συμπτωματα οσο για τα ψυχικα, μην την αφηνεις να σε νικαει τουλαχιστον εκει!
Αν, αν αν.. δεν υπαρχει αν, υπαρχει το τωρα και τι εχουμε στο παρον, εκμεταλλευσου το και αφησε και τους αλλους να σε βοηθησουν :)

Η φουρτουνα μπορει να ερχεται , μπορει και οχι, ομως δεν εχει ερθει ακομα και αυτο ειναι το σιγουρο. Με το να ταρακουνας τη βαρκα απο πανικο την δημιουργεις απο μονη σου ενω δεν απολαμβανεις και το ταξιδι..
Καλη δυναμη

Soulsick
29-08-2013, 10:30
----------------------------

φοβισμένη
29-08-2013, 10:44
Τι να πω ρε συ!!! Εχω πανικοβληθει τοσο πολυ!!!
Μου στεκεται παρα πολυ ο καλος μου αλλα τον εχω πρηξει κ δν θελω θελω να τον στενοχωρω συνεχεια!!!!!!!!
Σ ευχαριστω πολυ πολυ για τα καλα σου λογια!!!!

hapydays
29-08-2013, 11:06
ματακια μου γλυκα!!! θα πεις στν καλο σου ολα οσα νιωθεις κ ολα οσα συμβαινουν!!
μη λειτουργεις χωρις συμπαρασταση γιατι τν εχεις αναγκη!!! προσπαθησε να εξαντλησεις τα περιθωρια(στο ξαναειπα) των εξετασεων για να σιγουρευτεις οτι δν εχεις τιποτα κ να μην ξαναασχοληθεις με αυτο!!!
αλλα να σου πω κ κατι?... ενω δν ποναγες κοιτουσες να δεις πως κ τι κανει το στομαχι σου! ε... του εδωσες τροφη να ποναει! σν εμενα οταν ειπες για τν γαστριτιδα...
παρακολουθησε κοποιο αλλο οργανο σου κ θα δεις οτι αμεσως μειωνετε ο πονος απ το στομαχι, διοτι η προσοχη σου δν ειναι στραμενη εκει!!!
ξεχασε το για να σε ξεχασει γλυκια μου!!!

φοβισμένη
29-08-2013, 11:35
ειμαι καλυτερα απ το πρωι ....αλλα και παλι ΑΝ?/?

αλεξανδρος_77
29-08-2013, 12:03
ειμαι καλυτερα απ το πρωι ....αλλα και παλι ΑΝ?/? http://hristospanagia3.blogspot.gr/2013/04/blog-post_3.html#more