PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Γιατί οι άντρες ΔΕΝ επικοινωνούν μετά το πρώτο ραντεβού;;;;

Σελίδες : 1 2 [3] 4

Tomhet
25-07-2013, 08:21
Ειναι θεμα χειρισμου οπως ειπες. Εαν χρησιμοποιουσες λογου χαρη ενα παραδειγμα με μια κοπελα που θα περιμενατε μαζι σε μια σταση λεωφορειου για καποια ωρα και πεταγοσουν στο περιπτερο να αγορασεις δυο παγωτα και εκεινη στο πεταγε στη μουρη θα το θεωρουσα υπερβολικο και τρελο. Το να σταματησει καποιος στο φαναρι φορωντας κρανος και να δωσει ενα χαρτακι, οπως και να το κανουμε.....Αποψη μου ομως ετσι; Καλυτερα να πει μια κοπελα πως θα αντιδρουσε αν της συνεβαινε το ενα και πως αν της συνεβαινε το αλλο. Η μπορεις να το δεις και μονος σου στην πραξη ξερωγω.

Το έχω κάνει στο μακρινό παρελθόν και αυτό με το παγωτό σε στάση όταν όμως κυκλοφορούσα πεζός :P...το πήρε αλλά σχεδόν αμέσως εμφανίστηκε και ο φίλος της και δεν είπα κουβέντα >< η άτιμη το πήρε όμως! :P
Όσον αφορά το κράνος...ε είμαστε στο δρόμο, με μηχανές...αν δε φορούσα κράνος θα το θεωρούσα εγώ απαράδεκτο απο μεριάς μου και κατά κάποιο τρόπο θα ήλπιζα να το βλέπει και "εκείνη" έτσι.
Όπως είπες...άποψη σου φυσικά.
Αν και νομίζω πως αν σε ρωτήσω τι κακό θα μπορούσα να κάνω με αυτή την κίνηση δε θα βρεις κάτι να πεις, εσύ η οποιοσδήποτε άλλος, ή και εκείνη...θα ακολουθήσει μια αόριστη συζήτηση πνηγμένη στα "ισως" και τίποτα παραπάνω. Στο κάτω κάτω, το ξαναείπα...είμαι με μηχανή...αν θέλω να της κάνω κακό την ακολουθάω όπου θέλω και δεν χρειάζεται να προσπαθήσω να της δώσω τίποτα...και σίγουρα αν ήθελα το κακό της, το να με βρίσει πως ακριβώς θα ήταν ανασταλτικός παράγοντας? αν δηλαδή σε απειλήσει κάποιος με όπλο, θα τον βρίσεις και αυτό θα τον κάνει να φύγει? :P

Άποψη μου παραμένει να είναι το οτι σε έναν κόσμο όπου η εξωτερική εμφάνιση και μόνο είναι αρκετή για αρκετές γυναίκες να μπουν στο αυτοκίνητο ενός αγνώστου, να κλειστουν στο δωμάτιο του και να βγάλουν τα ρούχα τους χωρίς εκεί να υπάρχει φόβος...σε κάτι δηλαδή που υπο κάποιες προυποθέσεις θα μπορούσε να χαρακτηριστεί επιτυχημένη παραπλάνηση :P μου αρκεί για να θεωρώ τραγικό το να ισχυρίζεται κάποιος πως δεν μπορεί να πάρει ένα χαρτί απο έναν άγνωστο στο δρόμο μπροστά στον κόσμο απο φόβο.

Απλά όχι....με την ίδια ακριβώς δικαιολογία δηλαδή δε θα σταματούσες να βοηθήσεις και κάποιον που ζητούσε βοήθεια...γιατί θα φοβόσουν...με την ίδια λογική που σε ΚΑΠΟΙΕΣ χώρες ΘΑ θεωρούσαν επικίνδυνους ανθρώπους που ανήκουν σε συγκεκριμένες μειονότητες...ωωπ...για βάστα...αυτά συμβαίνουν ήδη στον κόσμο μας...κάτσε να δεις πως το λένε...χμ....προκατάληψη? βλακία? μάλλον και τα δύο μαζί.
Έτσι λέγεται λοιπόν όλο αυτό.
Αν κάποιος δεν έχει το μυαλό να ζυγίσει όπως είπα τα πράγματα καλά κάνει και χρησιμοποιεί τα στερεότυπα σαν πατερίτσες γιατί έχει ανάγκη να σταθεί κάπως...για τους υπόλοιπους...που θα πάει θα σας συναντήσω...αυτούς ψάχνω.

frozen
25-07-2013, 08:23
Συμφωνω γιαννη, δεν ειναι μια κινηση και τελος ειτε με δεχεται ειτε με απορριπτει.
Ειναι να υπαρχει ο τροπος και ενα αναλογο κλιμα.

ioannis2
25-07-2013, 08:32
Οπως ξαναειπα, οι βιαστες οι stalkers και οι επικινδυνοι εχουν φιλους γνωστους κλπ...γιαυτο και οταν τους πιανουν τελικα δεν υπαρχει ουτε ενας που θα πει 'α το ηξερα' αλλα ολοι πεφτουν απο τα συννεφα. Γιαυτο δεν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα μεταξυ αγνωστων και γνωστων....υπαρχει απλα το πως θα το χειριστεις εσυ.
Εκτος αν θες να μου πεις οτι καμια κοπελα δεν εχει καταληξει ποτε με καποιον αγνωστο στο κρεβατι του καποιο βραδυ! :p δεν το βρισκεις αστειο σε μια εποχη οπου αυτο εχει πλεον δικο του παγκοσμιο ονομα (one night stand) να συζηταμε για φοβο στο να παρεις ενα κομματι χαρτι απο εναν αγνωστο μερα μεσημερι? Γιαυτο εκνευριζομαι τοσο με αυτες τις δικαιολογιες που λενε ολοι...
Δε χρειαζονται ακρεες προυποθεσεις οπως 'κοσμοι αγγελικα πλασμενοι' κλπ. Απλα λιγο μυαλο για να ζυγισει ο καθε ενας τα πραγματα ο ιδιος αντι να βασιστει σε στερεοτυπα.
Και μη μου πει κανεις σας πραγματα οπως 'μπορει η συγκεκριμενη κοπελα να ειναι απο σπιτι' κλπ γιατι θα γελαει και το παρδαλο κατσικι....ας πουμε απλα οτι κανεις μας δε το ξερει αυτο αλλα οι πιθανοτητες και η στατιστικη ειναι τελειως εναντιον της πιθανοτητας του να μην εχει κανει η του να μην κανει στο μελλον one night stand. Εκτος αν για καποιο λογο που μου διαφευγει ειναι πιο επικινδυνο ενα χαρτι απο το να πας με καποιον στο σπιτι του να κλειστεις σε ενα δωματιο και να βγαλεις τα ρουχα σου. Η φαντασια μου εδω χτυπαει τοιχο.

Αυτο παλι με το χαρτακι... της ησουν ενας τελειως αγνωστος. Μπορει απ τη σκοπια της κοπέλας, για να χρησιμοποιήσω περιγραφες της Φροζεν, να σουν ενας ανωμαλος, ενας βιαστης, ενας βιαιος, ενας τρελος που πηγε να την προσεγγισει μ αυτον τον τροπο. Τωρα λέω ... αν το δινες σε καποια που καθοταν σ ενα παγκακι και επακολουθουσε καμποσο μπλα μπλα και μεσα απ το λογο σου της εκανες εντυπωση και της προκαλούσες μια εστω μικρη οικειοτητας, τοτε υπήρχε καποιο καλο ενδεχομενο τα πραγματα να σου εξελιχτουν αλλιωτικα απ οτι το χαρτακι στα φαναρια. Για να γινει το one night stand (δεν μιλαμε για τα εναντι πληρωμης) θελει να προηγηθει ενα καλο υπόβαθρο γνωριμιας (σαν κι αυτο με την καλη εντυπωση μετα απο μπλα μπλα, καπως σαν το παραδειγμα που σου δωσα) ώστε μεσα απ αυτο να προκυψει ο εν λόγω κοινος σκοπος και μετα αυτος να γινει πραξη......
Συμφωνω μ αυτο που λες στην αρχη, ότι "δεν υπάρχει ουσιαστικη διαφορα μεταξυ αγνωστων και γνωστων....υπαρχει απλα το πως θα το χειριστεις εσυ", ήτοι μπορει να ξερεις καποια για πεντε χρονια και να μην εχεις κατορθωσει τιποτα μαζι της, ουτε καν να βγεις μαζι της για ενα καφε και καποιος αλλος τελειως αγνωστος που τυχαια συναντησε στο δρομο, σε ενα κλαπ, δεξίωση, λεωφορειο κλπ κλπ όχι απλα να την κρεβατωσε αλλα να γινε στο τελος και συζηγος της.
Και πάντα θελει λίγο μυαλο όπως σωστα λες, το δικο σου μυαλο εννοειται κι όχι τα στερεοτυπα επειδη μια γυναικα θα εκτιμησει αυτον που την πλησιαζει και ειναι ο εαυτος του εστω κι αν ειναι αδεξιος παρα καποιον που χρησιμοποει τα στερεοτυπα και τις ατακες αλλων. Αμα γουσταρεις πραγματικα καποιαν και τη θες θα σου επιστρατευθει όλο σου το είναι για να την κερδισεις αλλιως θα σαι την μια ετσι την αλλη γιουβετσι κι οποιος δε θελει να παει στο μυλο ....

frozen
25-07-2013, 08:34
Tomhet εγω κραταω αυτο που ειπες στην αρχη οτι η κοπελα δεχτηκε το παγωτο και αν δεν εμφανιζοταν ο φιλος της υπηρχε μεγαλη πιθανοτητα να εξελιχθει σε γνωριμια. Αρα υπαρχουν διαφοροι τροποι.

frozen
25-07-2013, 08:39
Γιαννη συμφωνω παλι με οσα ειπες,στο μονο που εχω μια μικρη ενσταση ειναι οτι ειμαι αντρας και οχι γυναικα.
Απο οσο ξερω δηλαδη:P

Tomhet
25-07-2013, 09:54
Μα δεν το εξετάζω ρε παιδιά σαν τρόπο προσέγγισης...ο κάθε ένας "θύτης" ή "θύμα" θα το δει διαφορετικά και θα βγάλει τα δικά του συμπεράσματα...και εγώ φυσικά έχω ήδη βγάλει τα δικά μου για κάθε περίπτωση.
Δεν το πήγα ποτέ παραπέρα σαν σκέψη πάνω σε τρόπο προσέγγισης...
Η μόνη μου ένσταση είναι πάνω στις δικαιολογίες που δίνουν/δινετε για το ενδεχόμενο "λάθος" του να πλησιάσει κάποιος, έναν άνθρωπο με οποιεσδήποτε προθέσεις και η ανεγκέφαλη αντίδραση στο "μπορεί να ήθελες το κακό της". Αν ήθελα με οποιονδήποτε τρόπο το κακό της, ξαναλέω δε θα τις έδεινα χαρτάκι και μετά να έκανα πίσω γιατί εκείνη μου φώναξε...τι σκατα εγκληματίας θα ήμουν????

Δεν με απασχολεί ούτε στο έλαχιστο το αν πέτυχε ή όχι ο τρόπος μου, καθώς ο τρόπος μου θα πετύχει εκεί που πετυχαίνει και όλων των άλλων...στον άνθρωπο που πρέπει να πετύχει...οι ενστάσεις μου είναι ΜΟΝΟ για τις δικαιολογίες που ακούγονται...το ξεκαθαρίζω.
Γιαυτό και όλα μου τα παραδείγματα, γιαυτό και οι τόσες επαναλήψεις...

Μπορεί να μοίραζα διαφημιστικά φυλλάδια, μπορεί να έδεινα ένα χαρτάκι που έγραφε "βοήθεια με έχουν απαγάγει εξωγήινοι" και μόλις το έπαιρνε να άνοιγα γκάζι να έφευγα και να μην ξαναεμφανιζόμουν ποτέ...μπορεί όλο αυτό να ήταν ένα αστείο που ήθελα να κάνω μόνο και μόνο για την σκέψη οτι κάποιος θα χαμογελούσε....ξεκολλήστε με το θέμα προσέγγισης άντρα προς γυναίκα και το όλο "υπο άλλες προυποθέσεις αν την πλησίαζες αλλιώς" κλπκλπκλπ.
Δεν άνοιξα συζήτηση με θέμα το κατα πόσο επιτυχημένες είναι οι απόπειρες μου :P
Στο κάτω κάτω αν ήταν επιτυχημένες δε θα της συζητούσαμε....!
Βέβαια είναι γεγονός πως εδω γράφουν όλοι ζητώντας γνώμες για το πως να χειριστούν τα γκομενικά τους αλλά .....δεεεεν ειναι αυτόοοο το θεεεμα μου!

Απλά εξακολουθώ να θεωρώ άκρως απαράδεκτο να θεωρείται αποδεκτή η συμπεριφορά και αντιμετώπηση αυτή με δικαιολογίες φόβου όταν όλοι και κυρίως όλες βάζουν τον εαυτό τους σε πολύ μεγαλύτερους κινδύνους και σε καταστάσεις με πολύ μεγαλύτερα περιθώρια κινδύνου.
Ούτε τον φόβο και σίγουρα ούτε δικαιολογίες του στυλ "κακή μέρα" θα δεχτώ μόνο και μόνο επειδή έτσι έχει αποτυπωθεί στο μυαλό των περισσοτέρων και αντιδρούν χωρίς δευτερη σκέψη.

Το ότι σου έμαθε η μαμά σου να μην παίρνεις καραμέλες απο αγνώστους και εσύ το τηρείς κατά γράμμα δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση οτι ειναι ακίνδυνο το να πας με το ομορφόπαιδο που μόλις γνώρισες σπίτι του για "να δειτε ταινία"...το τελευταίο δεν στο είπε τότε γιατί ήσουν μικρή και δε θα καταλάβαινες και δε στο είπε ούτε μετά γιατί "μεγάλωσες" και θεωρεί οτι έχεις πλέον νιονιο.
Και αντίστοιχα το οτι εσύ έχεις νευρα δε σημαίνει οτι θα πρέπει να τα βγάλεις σε κάποιον που δε σου φταίει σε τίποτα...αυτό δε λέγεται τίποτε άλλο παρά ευγένεια.

Frini
25-07-2013, 11:58
[QUOTE=ioannis2;447484]Αυτο παλι με το χαρτακι... της ησουν ενας τελειως αγνωστος. Μπορει απ τη σκοπια της κοπέλας, για να χρησιμοποιήσω περιγραφες της Φροζεν, να σουν ενας ανωμαλος, ενας βιαστης, ενας βιαιος, ενας τρελος που πηγε να την προσεγγισει μ αυτον τον τροπο. Τωρα λέω ... αν το δινες σε καποια που καθοταν σ ενα παγκακι και επακολουθουσε καμποσο μπλα μπλα και μεσα απ το λογο σου της εκανες εντυπωση και της προκαλούσες μια εστω μικρη οικειοτητας, τοτε υπήρχε καποιο καλο ενδεχομενο τα πραγματα να σου εξελιχτουν αλλιωτικα απ οτι το χαρτακι στα φαναρια. Για να γινει το one night stand (δεν μιλαμε για τα εναντι πληρωμης) θελει να προηγηθει ενα καλο υπόβαθρο γνωριμιας (σαν κι αυτο με την καλη εντυπωση μετα απο μπλα μπλα, καπως σαν το παραδειγμα που σου δωσα) ώστε μεσα απ αυτο να προκυψει ο εν λόγω κοινος σκοπος και μετα αυτος να γινει πραξη......

βρε γιαννη μου, ενας ανώμαλος και βιαστης θα επιλέξει άλλους τρόπους προσέγγισης από το χαρτάκι μέρα μεσημέρι στα φανάρια. Και οκ δεν λέω να συγκινηθει η κοπέλα και του δώσει ραντεβού αλλά οχι ν' αντιδράσει με τον τρόπο αυτό. Για το one night stand τι καλο υποβαθρο μπορεί να δημιουργηθεί σ' ενα μπαρακι με ποτά και φλερτ μεσα σε ενα βραδυ για να πας στο σπιτι κάποιου? Κανένα υποβαθρο δεν δημιουργείται. Απλά εμπιστεύεσαι την έλξη και την πρώτη εικόνα που σου δίνει κάποιος. Προσωπικά και όχι απο ηθική , δεν θα το τολμουσα.

marylia
25-07-2013, 15:56
Ναι αλλά νομίζω εννοεί οτι δημιουργείται μια στοιχειώδη οικειότητα! Όχι οτι τον ξέρεις τον άλλον. Στην τελική πότε πρόλαβες σε ένα βράδυ? Αλλά δεν νομίζω ότι έχει νόημα να συζητάμε τον τρόπο προσέγγισης του καθενός αφού δεν τον ενδιαφέρει κιόλας. Απλά για το τέλος να πω ότι έχετε και εσείς τα δίκια σας αλλά μια δυσπιστία υπάρχει γενικώς από εμπειρίες, ιστορίες ή από οτιδήποτε. Δηλαδή και βοήθεια να χρειάζεται ο άλλος δεν θα σταματήσεις εύκολα (ναι ναι ξέρω θα θες να με βρίσεις τώρα) πόσο μάλλον για να σε φλερτάρει ο άλλος! Προσοχή δεν λέω τι κάνω εγώ προσωπικά ή τι είναι σωστό, λογικό κτλ κτλ αλλά πως έχουν τα πράγματα!!

Tomhet
25-07-2013, 16:33
Προσοχή δεν λέω τι κάνω εγώ προσωπικά ή τι είναι σωστό, λογικό κτλ κτλ αλλά πως έχουν τα πράγματα!!

Εμ απο εκεί ξεκινάνε όλα marylia...ξέρεις πως η τρίχα γίνεται τριχιά... Και μετά σου λέει στο αμέρικα οι αστυνομικοί σκοτώνουν κόσμο γιατί είδαν τον άλλο να κινείται απειλητικά ...
Δεν υπάρχει τρόπος να αποδειχθεί κάτι τέτοιο και όλα αφήνονται στην ανοχή του κόσμου γενικά σε τέτοιες καταστάσεις όπου όσο πάει και χειροτερεύει....
Υπάρχει μιά βάση, αλλά η ίδια βάση υπάρχει και σε άπειρα άλλα περιστατικά τα οποία όμως περνάνε "στο ντούκου" απλά και μόνο λόγω στερεότυπων.
Όσο πάει χρησιμοποιούμε την κρίση μας όλο και λιγότερο...προσωπικά το θεωρώ πολύ υποτιμητικό το να αφήνω τους άλλους να αποφασίζουν για εμένα με αυτόν τον ύπουλο, έμεσο τρόπο.
Αλλά τι να λέμε....πρέπει να είναι η 1523897456233460η φορά στο φόρουμ εδώ που θα γράψω πως επιβεβαιώνεται και πάλι πως η συντριπτική πλειοψηφία (κατ'εμε) συντηρεί εκείνες τις ίδιες απόψεις και έχει εκείνες τις ίδιες ασχολίες.
Τι να την κάνεις την οικειότητα marylia μου πες μου, ειλικρινα? Ο περαστικός μιας συνοικίας που θα συναντήσεις ΜΙΑ και μοναδική φορά στην ζωή σου γιατί δεν περνάς απο εκεί συχνά μπορεί να είναι ο πιο γλυκος και ευγενικός άνθρωπος που θα συναντούσες ποτέ στην ζωή σου, και ο τύπος με τον οποίο θα έχεις σχέση γιατί σου φάνηκε καλο παιδι κλπκλπκλπ, όλες οι σαχλαμάρες δλδ, να είναι εκείνος που μετά θα σε κάνει να λες οτι λέει η unlucky ή και χειρότερα, θα είναι εκείνος που θα δεις αργότερα στις ειδήσεις να έχει κάνει να μην πω τι...
Έχουν τις ίδιες ακριβώς πιθανότητες για μένα.
Προσοχή...δεν λέω οτι όλοι είναι τα ίδια σκατα και γιαυτό καλύτερα να μην εμπιστεύεσαι κανέναν όπως μπορεί πολύ εύκολα κάποιος να ισχυριστεί απο τα λεγόμενα μου...
Λέω πως απλά θα πρέπει να αρχίσουμε να χρησιμοποιούμε το μυαλό μας και την κρίση μας λίγο περισσότερο αντί να τρώμε ότι μας σερβίρουν.

Κατα σύμπτωση, σήμερα βγαίνοντας απο το σπίτι μου ήταν στο απέναντι πεζοδρόμιο ένας τύπος και βοηθούσε μια κυρία που τις είχε σπάσει ο καθρέφτης στο αυτοκίνητο της...την είδα να ρωτάει απο εδώ και εκεί, ρωτησα αν μπορώ να βοηθήσω και μου είπε ότι εψαχναν ένα κατσαβίδι γιατί κάποιος της χτύπησε τον καθρέφτη και ο τύπος προσφέρθηκε να το φτιάξει. Κανένα πρόβλημα λέω και γύρισα πίσω να της φέρω μια κασετίνα με εργαλεία που είχα για να κάνει την δουλειά της...
Δεν κάθησα φυσικά μπάστακας εκεί, της ζήτησα όταν τελειώσουν να τα αφήσουν σε ένα διπλανό κατάστημα να τα πάρω το απόγευμα...
Καταστροφολογία: είναι σχέδιο για να μου φάνε την μηχανή που είχα μόλις βγάλει, ενώ θα πήγαινα να τους φέρω τα εργαλεία...
είναι σχέδιο για να δουν ποσο χαζός είμαι....
είναι σχέδιο για να μου φάνε τα εργαλεία...
ειναι σχέδιο για να μου αποσπάσουν στοιχεία του τραπεζικού μου λογαριασμού....
είναι σχέδιο για να με φάνε λάχανο μέσα σε 5 λεπτά που πιάσαμε την κουβέντα για να βοηθήσω και εγώ και ο άλλος τύπος.
είναι σχέδιο ώστε αν πχ αυριο μεθαύριο την ξαναπετύχω εκεί και με πλησιάσει για να μου πει ευχαριστώ θα πρέπει να βάλω το χέρι στο tazer κατευθείαν και να της πω να μείνει μακρυα γιατί δεν φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω....
και σίγουρα είναι σχέδιο έτσι ώστε αν μου έχει αφήσει κάποιο χαρτάκι λέγοντας "ευχαριστω" μαζί με τα εργαλεία να φοβηθώ μηπως τυχον το έχει ποτίσει σε διάλυμα άνθρακα και με βρει κανένα κακό.
Εγώ παρόλαυτα το βρήκα απλά ανθρωπινο να ασχοληθώ 5 λεπτά με κάτι το οποιο δεν θεωρώ οτι μου κοστίζει σε κάτι. Και μην μου πει κανένας σας πως θα έκανε το ίδιο στην περίπτωση αυτή γιατι έχω έτοιμη την ερώτηση "ενω το να πάρετε ένα ριμάδι χαρτάκι είναι πιο ριψοκίνδυνο?".

marylia
25-07-2013, 16:49
Έλα με έχεις βάλει στη θέση να σου απολογούμαι για μία κοπελιά που πήρε ή δεν πήρε ένα χαρτάκι. Οκ ναι ρε συ έχει χαθεί το αυθόρμητο, ναι θα μιλήσεις σε κάποια (ακόμα κ για άσχετο λόγο) και παίζει να σε βρίσει, ναι έχουμε τουπέ όπως είχες πει κάποια στιγμή. Εγώ όμως δεν σου μίλησα για αυτό! Απλά μην είσαι τόσο απόλυτος. Και στην τελική όταν κάποια είναι έτσι όπως την θες θα το εκτιμήσεις πολύ περισσότερο! Μην τα πάρεις απλά σου λέω ότι ο καθένας αντιδρά διαφορετικά. Κατανοώ κάποιες συμπεριφορές ακόμα κ παράλογες αλλά ποτέ δεν είπα ότι θα ήτανε δικές μου ή ότι αυτό είναι κ το νορμάλ!
Η αίσθηση οικειότητας μπορεί να σου δημιουργηθεί και στα πρώτα 5 δευτερόλεπτα αν "ταιριάξεις" με το άλλον. Αλλά τονίζω η αίσθηση φυσικά όχι η κανονική οικειότητα! Άν και θα συμφωνήσω με κάποιον προηγούμενο ότι έτσι ανοίγεσαι πιο εύκολα. Φυσικά οι περιπτώσεις να είναι βιαστής, ανώμαλος κτλ κτλ είναι οι ίδιες και σε αυτό συμφωνούμε!!

unlucky
25-07-2013, 17:11
ο ρομαντισμος δεν φαινεται μονο απο το ποιημα ή το χαρτακι ( που δε το θεωρω καθολου ρομαντικο) ή το παγώτο ή τα λουλουδια που θα προσφερεις σε καποια, φαινεται απο τον τροπο που θα το κανεις, το μερος και την κατάλληλη στιγμη. Επισης tomhet πιστευεις οτι θα σε προσεξει καποια που υποθετει οτι αυτο ειναι κατι συστηματικο απο μερους και οχι γιατι το εκανες αυθορμητα μονο για εκεινη που ειναι ξεχωριστη στα δικα σου ματια?

marina38
25-07-2013, 17:23
Μετά από 35 σελίδες, ας πω κι εγώ κάτι... :p
Unlucky, νομίζω όμως ότι αυτό ακριβώς είναι ένα πρόβλημα: το ότι υποθέτουμε περισσότερο από όσο πραγματικά ξέρουμε.

unlucky
25-07-2013, 17:32
οταν εχεις φαει τα μουτρα σου αυτοματα γινεσαι καχυποπτος και επιφυλακτικος..
και γω δεν ημουν παντα ετσι, οπως εχω επαναλαβει υπηρξα τερμα αγαθιαρα.
εγω παλι νομιζω οτι το προβλημα ειναι οτι δυσκολα θα συναντησεις αληθινους και καλοπροαιρετους ανθρωπους...

marylia
25-07-2013, 17:36
Άμα όμως είσαι καχύποπτος και επιφυλακτικός και να είναι ο άλλος αληθινός και καλοπροαίρετος μπορεί να μην του δώσεις καν ευκαιρία να στο δείξει.....
Και δεν μιλάω για κάποιον στον δρόμο, γενικά μιλάω!!

Tomhet
25-07-2013, 18:14
Έλα με έχεις βάλει στη θέση να σου απολογούμαι για μία κοπελιά ...

Δεν διοικώ σωφρονιστικό ίδρυμα και ουδέποτε πήρα τα λόγια σου σαν απολογία..συζήτηση κάνουμε και άλλωτε συμφωνούμε άλλωτε διαφωνούμε...έτσι το βλέπω εγώ και απο μεριάς σου και απο μεριάς μου. Έχω την τάση να υπερ-αμύνομαι για τις απόψεις μου, αλλά εφόσον το κάνω με επιχειρήματα δεν βλέπω κάτι κακό...τίποτα στο κάτω κάτω στον κόσμο δεν είναι μοναδικό. Την άποψη σου για ένα πολύ συγκεκριμένο θέμα (εγώ τουλάχιστον) μπορώ πολύ ευκολα να την προβάλω σε χίλια μύρια πράγματα που παρατηρώ καθημερινά και αυτό κάνω..Και απόλυτος δεν νομίζω να είμαι αλλά σίγουρα η συζήτηση περιστρέφεται γύρω απο (και πάλι κατ'εμε) γενικότερες ίδεες-αξίες που σίγουρα έχουν πολλές προεκτάσεις στην καθημερινή ζωή μας, και απλά μου αρέσει να παίρνω κομμάτια απο "εδώ" και να τα δοκιμάζω "εκεί" για να δω αν μου κολλάνε...αν μου κολλάνε τότε απλά θα το πω.

Επισης tomhet πιστευεις οτι θα σε προσεξει καποια που υποθετει οτι αυτο ειναι κατι συστηματικο απο μερους και οχι γιατι το εκανες αυθορμητα μονο για εκεινη που ειναι ξεχωριστη στα δικα σου ματια?

Λυπάμαι που θα στο χαλάσω αλλά θεωρώ την ίδεα αυτή κάπως....χαζή, ας μου επιτραπεί η λέξη...δε το λέω με κακία αλλά νομίζω πως αν το σκεφτείς λίγο καλύτερα θα συμφωνήσεις πως τίποτα δεν είναι μοναδικό με τον τρόπο που το παρουσιάζεις. Εκτός αν νομίζεις (για να σου τσαλακώσω μερικές εικόνες) πως η μητέρα σου πχ έχει πει "σ'αγαπώ" μόνο σε έναν άνθρωπο στην ζωή της, ερωτεύτηκε μόνο έναν άνθρωπο στην ζωή της και δώθηκε μόνο σε έναν άνθρωπο στην ζωή της....Δε το λέω προσωπικά για σένα καθως δεν την ξέρω την γυναίκα αλλά ελπίζω να πιάνεις το νόημα. Δεν υπάρχει τίποτα το μοναδικό ξαναλέω....με τον τρόπο που το παρουσιάζεις.
Όλα έχουν ξαναγίνει και όλα θα ξαναγίνουν...Για μένα είναι το τι τελικά επιλογές κάνεις.
Γιατί με την λογική σου, όλοι έχουν σκεφτεί άπειρους τρόπους για να γοητεύσουν κάποιον/κάποια και όλα εχουν ξαναγίνει και στο κάτω κάτω η γοητεία σε πρώτο βαθμό είναι οπτική οπότε πολύ απλά ας παρακάμψουμε τα πάντα και ας κυκλοφορούμε γυμνοί κυνηγώντας ο ένας τον άλλο για να ικανοποιήσουμε τις γενετήσιες ορμές μας αφου σίγουρα είναι ο πιο διαδεδομένος λόγος γοητείας.
Ακραίο? Ναι, γιατί όπως είπα είναι το τι επιλογές θα κάνεις...
Κοινώς, πολλοί έχουν ξαναγράψει ένα ποίημα πχ...αν είναι να σου έρθει κάποιος οπότε εσένα με ένα ποιημα και σου έρθει και κάποιος άλλος με προφυλακτικά στο χέρι, πες πως δεν υπάρχει καμία διαφορά ανάμεσα στους δύο και διάλεξε με τα μάτια κλειστά...
Εγώ πάντως θα αξιολογούσα τον τρόπο που θα επέλεγε ο κάθε ένας...γιατί αυτό μου δείχνει στοιχεία για τον χαρακτήρα του και αυτό είναι που μετράει. Όχι το αν έχει προηγούμενο η "μέθοδος" του. Δεν υπάρχει το συστηματικό...εκτός αν νομίζεις πχ οτι εσύ προσωπικά είσαι αυτό που λένε special snowflake οπότε αξίζεις να μην σε πλησιάσει κάποιος παρα μόνο αν είναι σίγουρος οτι ο τροπος του δεν έχει προηγουμενο....περίπτωση στην οποία θα αναγκαστώ να σε ρωτήσω....τι έχεις εσύ με την σειρά σου να προσφέρεις σε έναν τέτοιο άνθρωπο ώστε να πεις οτι πραγματικά αξίζει να σε προσεγγίσει ΜΟΝΟ ο πρωτοπόρος σε κάτι?
Τίποτα είναι η σωστή απάντηση, γιατί είμαστε όλοι απλά άνθρωποι και τίποτα παραπάνω.

Άμα όμως είσαι καχύποπτος και επιφυλακτικός και να είναι ο άλλος αληθινός και καλοπροαίρετος μπορεί να μην του δώσεις καν ευκαιρία να στο δείξει.....
Και δεν μιλάω για κάποιον στον δρόμο, γενικά μιλάω!!

Πολύ πολύ σωστά...και για να αναφέρω για άλλη μια φορά οτι δεν με απασχολεί μόνο το θέμα άντρα-γυναίκας και η προσέγγιση αυτών, θα ξαναθυμήσω πως στην δουλειά μου συναναστρέφομαι με αρκετους αγνώστους και ο κάθε ένας εχει να πει το μακρύ του και το κοντό του. Εγώ μπορεί να έχω όλη την καλή διάθεση να τον βοηθήσω πχ σε κάποιο ενδεχόμενο πρόβλημα που μπορεί να προκύψει αλλά όταν πχ ο άλλος θα με πάρει απο τα μούτρα απο την πρώτη στιγμή χωρίς να νιώσει καν την υποχρέωση να είναι ευγενικός απέναντι σε έναν άνθρωπο που δεν γνωρίζει, τότε πολύ απλά και ο δικός μου καλοπροαίρετος χαρακτήρας κάνει πουφ! και απλά είμαι τυπικός χωρίς να νιώθω και εγώ καμία υποχρέωση να βοηθήσω σε κάτι που υπο άλλες συνθήκες δεν είναι μέρος της δουλειάς μου αλλά επειδή περνάει απο το χέρι μου θα μπορούσα να βοηθήσω. Μόνο και μόνο γιατί απλα δεν νιώθω οτι εκείνος ο άνθρωπος είναι αυτός για τον οποίο θα έκανα το extra mile που λενε, το οποίο ήμουν απο την αρχή διατεθιμένος να κάνω έτσι και αλλιώς αλλά εκείνος επέλεξε να με κάνει να το μετανιώσω.

unlucky
25-07-2013, 18:54
μα συγνωμη απο τη στιγμη που λες οτι εσυ κανεις κατι ξεχωριστο- ρομαντικο σε σχεση με τους υπολοιπους για να προσεγγισεις μια κοπελα στα πλαισια του αναπαντεχου και απροσμενου εγω γιατι να μη θεωρω οτι οπως και καθε αλλη κοπελα οτι ειμαι "ξεχωριστη" για τους δικους μου λογους?
δεν ειπα οτι ειμαι ανωτερη(λες οτι ολοι ειμαστε απλα ανθρωποι), ειπα ξεχωριστη και καθε κοπελα οφειλει να πιστεψει αυτο για τον εαυτο της.
το θεμα ειναι ποιος θα ξεχωρισει και θα αγαπησει τη μοναδικοτητα σου! και επισης καθε σχεση και στιγμη αλλα και ο βαθμος, η ενταση των συναισθηματων ειναι διαφορετικοι, τιποτα δεν θα ξαναγινει οπως λες εκτος και αν εχεις ενα συγκεκριμενο τροπο να την πεφτεις σε κοπελες. τα αυθορμητα πραγματα δεν επαναλαμβανονται.

Tomhet
25-07-2013, 19:09
Δεν μπορείς να μιλάς για συναισθήματα όταν αναφέρεσαι σε μια απλή προσέγγιση Unlucky....τι συναισθήματα? για κάποιον που δεν γνωρίζεις? παραμύθια δηλαδή?
Δεν είπα ποτέ ότι ήταν κάτι το μοναδικό ο τρόπος αυτός....είπα πως το βρίσκω πολύ πιο ενδιαφέρον απο τις διάφορες άλλες κοινοτυπίες και το μόνο το οποίο θα έπρεπε να κρατήσει κάποια είναι ακριβώς αυτό...το οτι ειναι πιο ενδιαφέρον απο τις διάφορες άλλες κοινοτυπίες...Ούτε οτι είναι η "μια και μοναδική" ούτε τίποτα...ένας τρόπος για να εκδηλώσει κάποιος ενδιαφέρον να σε γνωρίσει είναι. Μην τρως παραμύθια που σου πουλάνε...αν έρθει κάποιος και σου πει με τη πρώτη ή σου δείξει οτι είσαι η μια, η μοναδική, η ξεχωριστή κλπκλπ ...καλύτερα να τον σταματήσεις και να τον ρωτήσεις "γνωριζόμαστε απο κάπου?".
Είναι ένας τρόπος για να εκδηλώσω ενδιαφέρον ...τίποτα παραπάνω..ούτε είναι Ο τρόπος ούτε τίποτα...απλά το βρίσκω πιο ενδιαφέρον απο τα άλλα που ανέφερα...αν κάποια το βρεί εξίσου ενδιαφέρον τότε...ορίστε...έχουμε κάτι κοινό :P Δεν είπα ποτέ οτι θα υπήρχε έρωτας με την πρώτη ματιά ούτε τίποτα τέτοια.

Όταν λές οτι όλες οι κοπέλες πρέπει να πιστέψουν οτι ειναι ξεχωριστες αναγκάζομαι να διαφωνήσω...αν θες πες οτι όλοι οι άνθρωποι είναι ξεχωριστοί...οπότε όταν είμαστε όλοι ξεχωριστοί είμαστε επίσης "απλα ανθρωποι" καθοτι η διαφορετικότητα αυτή είναι κοινή για όλους.

Δεν υπάρχουν αυθόρμητα πράγματα όπως τα περιγράφεις unlucky.....οτιδήποτε κάνουμε είναι μέρος αυτού που είμαστε...
Είναι σαν να σου λέω οτι είμαι ζωγράφος...και εσύ χρωματίζεις αυτή τη δραστηριότητα μου με μια άχαρη φράση όπως το "ζωγραφίζεις συστηματικά"...ναι συστηματικά ζωγραφίζω γιατί είμαι ζωγράφος. Αν θες να μεινεις στο "συστηματικά", μείνε σε αυτό...εγώ προτιμώ να μείνω στο "ζωγράφος" γιατί αυτό είναι η ουσία. Όχι το αν κάνω κάτι κατ'επανάληψη. Δεν υπάρχει παρθενογένεση. Ούτε σε εμένα, ούτε σε εσένα, αλλά ούτε και πουθενά αλλού.
Γενικά μιλώντας ξενερώνω πολύ με τα στερεότυπα όπως έχω αναφέρει...αν εσύ πχ το να προσφέρει κάποιος ένα ποίημα το ονομάζεις στερεότυπο, σύστηματική δραστηριότητα, κλπ...τι να σου πω...ναι...ποιητές υπάρχουν πολλοί.
Όπως και ταξιτζήδες, μανάβηδες, μουσικοί, δικαστές, ποδοσφαιριστές...όλοι έχουν ένα πάθος(ας πουμε δηλαδή)...το θέμα είναι το τι πάθος έχουν, οπότε και το τι χαρακτηριστικά τους προσδίδει αυτοί.

Να στο πω και αλλιώς? Αν ποτέ γνώριζα πχ κάποια κοπέλα που γράφει ποιήματα και τα κείμενα του ενός αγγίζουν τον άλλο μεταξύ μας, εγώ θα κράταγα αυτήν.... γιατί μου αρέσει ΑΥΤΟ...δεν θα έψαχνα για το αν το εχει ξανακάνει η όχι...προφανως το έχει ξανακάνει αλλιώς δε θα λέγαμε οτι γράφει ποιήματα! θα λέγαμε οτι "εγραψε ένα και μοναδικό ποιημα, για μένα"! Αλλά δεν θέλω να εχει γράψει ένα και μοναδικό ποιημα για μένα...θελω να την χαρακτηρίζει αυτό ανεξάρτητα απο εμένα...να είναι έτσι ο χαρακτήρας της. Και αυτό θέλω επίσης να δουν οι άλλοι σε εμενα. Δεν πήγα ποτέ να πουλήσω παραμύθια του στυλ "σε βλέπω τα ονειρα μου θελω να γίνεις η μητέρα των παιδιων μου, είναι η πρωτη φορα που μου συμβαίνει αυτό, σε παρακαλώ πάρε αυτό που το έγραψα μονο για σενα και δεν θα το ξανακάνω ποτέ στη ζωη μου".

unlucky
25-07-2013, 19:43
Και τι σκοπευεις να κανεις, να μείνεις ελέυθερη? όπως λες ότι όλοι οι αντρες συμπεριφερονται με τον ιδιο τροπο καποιος αντρας θα λεγε ότι ολες οι γυναικες ειναι πουτανες. δεχεσαι κατι τετοιο? εγω όχι. Αρα το ζητημα με σενα ειναι που πας και πέφτεις .....

δεν ξερω..οσο περναει ο καιρος νιωθω ολο και πιο εντονα την απογοητευση. νομιζω οτι εχω παθει το εξης και να γνωρισω καποιον παντα θα εχω στο πισω μερος του μυαλου μου οτι θα ερθει καποια στιγμη που θα δω ενα αλλο προσωπο, εναν εχθρο και ηδη επαθα ενα τεραστιο σοκ. δε μπορω να αφεθω πια, ουτε να δωσω ουτε να μου δωσουν, εχω "παγωσει". ειτε το θελουμε ειτε οχι καποιες φορες γνωριζουμε στη ζωη ατομα που μας αλλαζουν τελειως και μας δειχνουν την ασχημη πλευρα των πραγματων. δεν παω και πεφτω οπου να ναι, εγω αυτο που λεω ειναι οτι υπαρχει μεγαλη υποκρισια και οτι ολα ειναι τοσο επιφανειακα και ρευστα.
η συσχετιση που εκανα της εξυπναδας και της κακιας ισχυει για εμενα. οχι τοσο εξυπναδας οσο του οτι οι καλοι χειριστες του λογου ειναι συνηθως κακοι χαρατκηρες

PepeLePew
25-07-2013, 20:35
It's a man's job to respect women but its a woman's job to give him something to respect

...kαι πλεον οι άντρες εντυπωσιάζονται δύσκολα...

Tomhet
25-07-2013, 22:20
... οι καλοι χειριστες του λογου ειναι συνηθως κακοι χαρατκηρες

Αυτό πάλι ...τι, που, πως και πότε?
Αν ίσχυε κάτι τέτοιο τότε έχω χαρμόσυνα νέα για όλες τις γυναίκες....μείνετε μακρυά απο τους συγγραφείς και βρείτε άμεσα τον τύπο με το ξυρισμένο στήθος, την λιλα μπλούζα με το βαθύ άνοιγμα στο στέρνο, το μαλλί το γυαλί και το παντελόνι lee που συχνάζει παραλιακή, και θα βρείτε την υγεία σας καθότι αυτός θα είναι μαλλον το αντίθετο.
Νομίζω πως είσαι γενικά μπερδεμένη unlucky...εγώ πάντως δεν φοβάμαι για σένα σε αντίθεση με κάτι σχόλια που γράφτηκαν πολλές σελίδες πριν περι γεροντοκόρης, με γάτες κλπ. Ειδικά αν είσαι εμφανίσημη, δεν φοβάμαι καθόλου...αλλά για την ώρα νομίζω πως είσαι αρκετά μπερδεμένη.

Antreas MpR
25-07-2013, 22:59
βρείτε άμεσα τον τύπο με το παντελόνι lee .
Να προτιμάτε Levi's κορίτσια.Τα Lee είναι noobika.

Antreas MpR
25-07-2013, 23:08
οταν εχεις φαει τα μουτρα σου αυτοματα γινεσαι καχυποπτος και επιφυλακτικος..
και γω δεν ημουν παντα ετσι, οπως εχω επαναλαβει υπηρξα τερμα αγαθιαρα.
εγω παλι νομιζω οτι το προβλημα ειναι οτι δυσκολα θα συναντησεις αληθινους και καλοπροαιρετους ανθρωπους...
Εσύ από τι λες κατεβατό νομίζεις είναι δύσκολα να συναντήσεις αληθινούς και καλοπροαίρετους ΑΝΤΡΕΣ ,όχι ανθρώπους(σαν λέξη συμπεριλαμβάνει και της γυναίκες,σε μεγάλο μέρος της σύγχρονης κοινωνίας).Επίσης τα μούτρα σου τα trws όταν προσπαθείς,και τα "ξανατρως" και τα "ξανατρως".Τώρα πια,εσύ,δεν έχεις θέμα να ξαναφάς τα μούτρα σου μιας και έχεις βάλει κόκκινη κορδέλα.
Coolare.Δες την αλλιώς την φάση.Και μπορεί να κάτσει το καλο η μπορεί να ξαναφάς τα μούτρα σου και να ξαναπροσπαθήσεις.Πέφτουμε για να ξανασηκωθούμε στην τελική.Αλλιώς απλά πέφτουμε και γκρινιάζουμε ότι όλα είναι χαλια και όλοι μας αδικούν και ποσο καλύτεροι είμαστε από όλους και "γιαυτο" μας αδικούν και αλλου τέτοιου είδους μαλακίες....

mnimonio
25-07-2013, 23:12
Ατελειωτη συζητηση.....Μεχρι και η θεματοθετρια εχει παει για μπανιο με το καροτεν παραμασχαλα..

vagpap
25-07-2013, 23:22
δεν ξερω..οσο περναει ο καιρος νιωθω ολο και πιο εντονα την απογοητευση. νομιζω οτι εχω παθει το εξης και να γνωρισω καποιον παντα θα εχω στο πισω μερος του μυαλου μου οτι θα ερθει καποια στιγμη που θα δω ενα αλλο προσωπο, εναν εχθρο και ηδη επαθα ενα τεραστιο σοκ. δε μπορω να αφεθω πια, ουτε να δωσω ουτε να μου δωσουν, εχω "παγωσει". ειτε το θελουμε ειτε οχι καποιες φορες γνωριζουμε στη ζωη ατομα που μας αλλαζουν τελειως και μας δειχνουν την ασχημη πλευρα των πραγματων. δεν παω και πεφτω οπου να ναι, εγω αυτο που λεω ειναι οτι υπαρχει μεγαλη υποκρισια και οτι ολα ειναι τοσο επιφανειακα και ρευστα.
η συσχετιση που εκανα της εξυπναδας και της κακιας ισχυει για εμενα. οχι τοσο εξυπναδας οσο του οτι οι καλοι χειριστες του λογου ειναι συνηθως κακοι χαρατκηρες

Unlucky , θα σου δωσω μερικες κατευθυνσεις , θες κρατα τες , θες πετα τες . Αντι να βουλιαζεις στο προβλημα , καταπιασου με την λυση . Μ ην αφηνεις τις αντιξοοτητες να επηρρεαζουν την διαθεση σου . Επισης η συγχωρεση προσφερει γαληνη κ ηρεμια , ειτε συγχωρεση προς τους αλλους , ειτε προς τον εαυτο μας . Ειμαστε 100% υπευθυνοι για την ζωη μας . Α ναλαβε τις ευθυνες για την διαθεση σου , τις σκεψεις σου ,τα συναισθηματα σου . Παραδεξου τα λαθη σου κ αναλαβε την ευθυνη εξισου για τις επιτυχιες κ τις αποτυχιες .
Και μην ξεχνας , ΚΑΝΕΙΣ , ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ , ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΨΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΡΩΤΑ .

unlucky
26-07-2013, 00:02
ευχαριστω για τις συμβουλες σας. να ειστε καλα. καληνυχτα

marylia
26-07-2013, 02:28
Χρόνο θέλει για ξαναεμπιστευτείς και θα το κάνεις!!! Απλά τώρα μπορεί να σου φαίνονται όλοι πιθανοί μαλ...ς αλλά θα σου περάσει.... Σιγά!!! Απλά ρε παιδιά δίκιο έχει η κοπέλα σε αυτή τη φάση. Και θα ξαναεμπιστευτεί και θα ξαναφλερτάρει και τα πάντα όλα.... Αλλά με την ώρα τους!!1

howtodream8
26-07-2013, 06:09
Ατελειωτη συζητηση.....Μεχρι και η θεματοθετρια εχει παει για μπανιο με το καροτεν παραμασχαλα..

Μνημονιο......προσκυναω με το χιουμορ σου......

astimatnam
26-07-2013, 09:27
Συμφωνω!! καλημερα!!

ioannis2
26-07-2013, 09:43

Αυτη ειναι η πρωτη καλη εντυπωση που αφηνει ενας αντρας σε μια γυναικα (νοειται αυτος να ειναι μιας σχετικα καλης εμφανισης) κι απ εκει ξεκιναει η συνδεση της μαζι του. Ως προς τον γυμνασμενο με το ξυρισμενο στήθος και το κοντο μαλλι κλπ που περιγραφει ενα αλλο μελος ως αντρα που ελκυει, αυτος ναι μεν ελκυει τις γυναικες μ αυτα του τα προσοντα όμως αν υστερει στο λογο και στο περιεχομενο χαρακτηρα πολύ σύντομα του γυρνανε την πλατη.
unlucky, Προσεγγισε και κανα που θα σου κανει αλλιωτικη πρωτη εντυπωση απο τους εως τωρα, ισως βρεις κατι καλυτερο. Νομιζω πως δε μας εχεις πει μεχρι τωρα ποια ειναι η πρωτη καλη εντυπωση που σου δινει ενας αντρας. Η απογοητευση και η αμφιβολια για τις οποιες μιλας παντα θα υπαρχουν. Θα ψάχνεις πάντα την επιβεβαιωση ότι δε θα σου κανει αυτο που φοβασαι να παθεις, κι αυτη η αρνητικη επιβεβαιωση με τον καιρο θα σου σβησει την απογοητευση και την αμφιβολια και θα σε κανει να τον αγαπησεις πραγματικα.

Κι οπως λεει κι ο Μνημονιο, μετα από 36!! σελιδες θεμα ...... η θεματοθετρια ηδη θα εχει ξεχασει οτι το ανοιξε και τωρα απολαμβανει μαυρισμα και μπάνιο στην παραλια ... κι ισως, αν ειναι ωραια, με τα καμακια-προσεγγισεις που της γινονται εκει περα βλεπει αυτα που φιλοσοφουμε εδω στην πραξη... ισχυει και για μας αυτο! τωρα που ειναι καλοκαιρι κι ο κοσμος βγαινει εξω, καταλληλη περιοδος για να τα δουμε στην πραξη!!

Remedy
26-07-2013, 12:27
It's a man's job to respect women but its a woman's job to give him something to respect

πες τα βρε ασβε!
αυτο ακριβως ισχυει. μονο που δεν θα το διαχωριζα φυλετικα, ισχυει και για τα δυο φυλα ,ακριβως ετσι.
κι αυτο εξηγει και το φαινομενο , ο ιδιος ανθρωπος που φερεται αθλια και υποτιμητικα σε καποια/ον γυναικα/ανδρα, να λατρευει και να τιμαει καποια αλλη.
αυτο που αλλαζει ειναι οτι αν η ιδια εξευτελιζει την υπαρξη της, κανεις δεν θα την σεβαστει (δεν αναφερομαι σε προλαλησαντες, δεν ξερουμε τι συνεβη εκει)

οσο για το θεμα που εχει γινει λαστιχο, σε λιγο θα μας γραψει για τον επομενο η θεματοθετρια :p :p :p

unlucky
26-07-2013, 14:55

εγω ως γυναικα παντως θεωρω οτι οι περισσοτεροι αντρες δεν κανουν ουτε για σχεση και πολυ περισσοτερο για οικογενειες, γαμους κτλ..
ειναι βολεψακηδες και οχι εξυπνοι αλλα εξυπνακηδες..
για να κανεις σχεση χρειαζεται να νιωθεις συναισθηματικη ασφαλεια και σιγουρια ενα χαρακτηριστικο που δεν εμπνεει κανενας αντρας του σημερα
σαφως και δεν εντυπωσιαζομαι απο τυπους με κολλητα μπλουζακια και ξυρισμενο στηθος
αλλα πλεον ουτε θα πω "ουαου αυτος εκφραζεται ωραια, εχει πτυχιο μεταπυχιακο, ακουει αυτη τη μουσικη, η διαβαζει πολλα βιβλια" αρα αξιζει! κυκλοφορουν πολλοι ψευτοκουλτουριαρηδες πιστεψτε με κοριτσια!!!
θα κρινω εναν ανθρωπο απο το τι εχει καταφερει στη ζωη του, τη συμπεριφορα του, τους τροπους του, μια ευγενεια οχι στημενη και προσποιητη αλλα αληθινη και αυθορμητη

astimatnam
26-07-2013, 19:04

χαχαχαχαχαχαχαχ
οχι οχι εδω ειμαι κ παρακολουθω μεχρι που θα τραβηχτει!!!

astimatnam
26-07-2013, 19:08
Αυτη ειναι η πρωτη καλη εντυπωση που αφηνει ενας αντρας σε μια γυναικα (νοειται αυτος να ειναι μιας σχετικα καλης εμφανισης) κι απ εκει ξεκιναει η συνδεση της μαζι του. Ως προς τον γυμνασμενο με το ξυρισμενο στήθος και το κοντο μαλλι κλπ που περιγραφει ενα αλλο μελος ως αντρα που ελκυει, αυτος ναι μεν ελκυει τις γυναικες μ αυτα του τα προσοντα όμως αν υστερει στο λογο και στο περιεχομενο χαρακτηρα πολύ σύντομα του γυρνανε την πλατη.
unlucky, Προσεγγισε και κανα που θα σου κανει αλλιωτικη πρωτη εντυπωση απο τους εως τωρα, ισως βρεις κατι καλυτερο. Νομιζω πως δε μας εχεις πει μεχρι τωρα ποια ειναι η πρωτη καλη εντυπωση που σου δινει ενας αντρας. Η απογοητευση και η αμφιβολια για τις οποιες μιλας παντα θα υπαρχουν. Θα ψάχνεις πάντα την επιβεβαιωση ότι δε θα σου κανει αυτο που φοβασαι να παθεις, κι αυτη η αρνητικη επιβεβαιωση με τον καιρο θα σου σβησει την απογοητευση και την αμφιβολια και θα σε κανει να τον αγαπησεις πραγματικα.

Κι οπως λεει κι ο Μνημονιο, μετα από 36!! σελιδες θεμα ...... η θεματοθετρια ηδη θα εχει ξεχασει οτι το ανοιξε και τωρα απολαμβανει μαυρισμα και μπάνιο στην παραλια ... κι ισως, αν ειναι ωραια, με τα καμακια-προσεγγισεις που της γινονται εκει περα βλεπει αυτα που φιλοσοφουμε εδω στην πραξη... ισχυει και για μας αυτο! τωρα που ειναι καλοκαιρι κι ο κοσμος βγαινει εξω, καταλληλη περιοδος για να τα δουμε στην πραξη!!

οχι δεν εχω παει παραλια, κ δε μαυριζω τοσο ευκολα :P
οποτε οχι δεν απολαμβανω καμακια. παντως εχω λαβει υποψιν ολα αυτα που γραφονται σε 36 σελιδες!!

Tomhet
26-07-2013, 20:01
εγω ως γυναικα παντως θεωρω οτι οι περισσοτεροι αντρες δεν κανουν ουτε για σχεση και πολυ περισσοτερο για οικογενειες, γαμους κτλ..
για να κανεις σχεση χρειαζεται να νιωθεις συναισθηματικη ασφαλεια και σιγουρια ενα χαρακτηριστικο που δεν εμπνεει κανενας αντρας του σημερα
σαφως και δεν εντυπωσιαζομαι απο τυπους με κολλητα μπλουζακια και ξυρισμενο στηθος
αλλα πλεον ουτε θα πω "ουαου αυτος εκφραζεται ωραια, εχει πτυχιο μεταπυχιακο, ακουει αυτη τη μουσικη, η διαβαζει πολλα βιβλια" αρα αξιζει! κυκλοφορουν πολλοι ψευτοκουλτουριαρηδες πιστεψτε με κοριτσια!!!
θα κρινω εναν ανθρωπο απο το τι εχει καταφερει στη ζωη του, τη συμπεριφορα του, τους τροπους του, μια ευγενεια οχι στημενη και προσποιητη αλλα αληθινη και αυθορμητη

You go girl!
Μέσα στην αναζήτηση σου για τον τέλειο άνθρωπο μην ξεχάσεις μόνο πως όπως εσύ δεν δίνει ευκαιρία σε κανέναν έτσι και δεν δικαιούσαι να σου δώσει κανείς ευκαιρία...
Μήπως αυτό σε κάνει τόσο κακή όσο παρουσιάζεις "τους άντρες"?
Άσε τα "πιστεψτε με κοριτσια" και τα "κανενας αντρας του σημερα" και δες καλύτερα πως βγάζεις απίστευτη κακία για όλους οπότε κανείς δε θα θέλει να σε παίξει στην παρέα του, και ας είναι ο ghandi σε σώμα κούρου.
Όχι γιατί δεν του δίνεις την ευκαιρία αλλά μάλλον με αυτή σου την συμπεριφορά και την απαξίωση σε όλους τους άλλους, είσαι άνθρωπος που δεν αξίζει να πάρει αλλά και να δώσει οπότε κατ'επεκταση αυτός ο άνθρωπος ghandi σε σώμα κούρου θα αναζητήσει να προσφέρει, ότι έχει να προσφέρει, κάπου αλλού.
Οπότε ...πραγματικά πιστεύεις οτι αυτή σου η συμπεριφορά (εφόσον θα κρίνεις του άλλους απο την συμπεριφορά τους, δε θα σχολιάσω το "τι εχει καταφέρει στη ζωη του" γιατι ειναι αστειο) αξίζει καλοσύνη?
Η απίστευτες γενικεύσεις με κακία και απαξίωση και αυτος ο αγωνας σου με παρωπίδες αξίζουν πιστεύεις κάτι καλύτερο απο αυτό που περιγράφεις? Γιατί?

PepeLePew
26-07-2013, 20:57

Ισχυει.

Δεν το εκπέμπουν γιατι δεν τους ενδιαφέρει να το κάνουν. Οι συνθήκες δεν εμπνέουν για οικογένεια, οποτε αφου τα υπολοιπα
(βολτες, σεξ, συντροφια κλπ) μπορουν να τα εχουν χωρις να παρεχουν τα "δυσκολα", δεν μπαινουν στην διαδικασία.

Πολλοι άντρες πετυχαινουν να εχουν αυτα που θέλουν, δινοντας μεχρι το σημειο που επιθυμουν να δωσουν, και δεν "χολοσκανε" για τα ανωθι που τους κατηγορουν, ενω οι γυναικες γκρινιάζουν γιατι αναζητουν περισσοτερα τα οποια δεν βρισκουν.

Εχω φιλους και απο τις δυο κατηγορίες. Σχεσάκηδες και αποδωκιαποκειπηδικουλες. Καλα παιδια ειναι όλοι τους :)

astimatnam
26-07-2013, 21:17
Πολλοι άντρες πετυχαινουν να εχουν αυτα που θέλουν, δινοντας μεχρι το σημειο που επιθυμουν να δωσουν, και δεν "χολοσκανε" για τα ανωθι που τους κατηγορουν, ενω οι γυναικες γκρινιάζουν γιατι αναζητουν περισσοτερα τα οποια δεν βρισκουν.

Μα είναι γνωστό ότι όταν παίρνουμε κάτι, πάντα θέλουμε το κάτι παραπάνω! Ποτέ δεν ειμαστε ευχαριστημένοι μ' αυτό που ήδη έχουμε, κ ας είναι αυτό που αναζητούσαμε λίγο πριν. Μόλις το πάρουμε λέμε ότι αυτό δεν αρκεί οπότε ψάχνουμε κ αποζητάμε κάτι περισσότερο. Κ όχι μόνο οι γυναίκες (που απ τη φύση μας είμαστε γκρινιάρες :P ), αλλά όλοι οι άνθρωποι πλέον.

PepeLePew
26-07-2013, 22:17
Πως εξηγειτε το φαινόμενο που οι άντρες που δεν θελουν να δωσουν πολλα στις γυναικες, βρισκουν συνεχεια και πολλες φορες εχουν παραπανω απο μια, ενω πολλα παιδια που θελουν να δωσουν πολλα σε μια γυναικα ειναι συνεχως μονοι τους;

Tomhet
26-07-2013, 22:29
Δεν υπάρχει αυτό το φαινόμενο όπως το περιγράφεις.
Απλά και μόνο γιατί το ξεκινάς λέγοντας "οι άντρες". Οπότε όλο το υπόλοιπο είναι σχετικά ασόβαρο.
Μήπως θα ήθελες να ρωτήσεις πως γίνεται οι άνθρωποι που είναι κοινωνικοί και εξωτερικά γοητευτικοί να έχουν πολλές σχέσεις στη ζωή τους γενικά ενώ οι άνθρωποι στους οποίους λείπουν τα παραπάνω χαρακτηριστικά να είναι γενικά περισσότερο μόνοι?
Σε αυτή την περίπτωση νομίζω πως το ερώτημα είναι ταυτόχρονα και η απάντηση.

mnimonio
26-07-2013, 22:49
Η εξωτερικη εμφανιση δεν λεει τιποτα απο μονη της..Ενας ανθρωπος κοινωνικος,ευχαριστος και χαμογελαστος δεν θα τραβηξει ανθρωπους?Αν ειμαι σαν την Τζολι με τα μουτρα κατω,με εναν τονο συμπλεγματα κατωτεροτητας και κομπλεξ και 2 τονους αρνητικης σκεψης θα εχω επιτυχια λετε?

masterridley
26-07-2013, 22:52
Ναι, αυτή είναι η κυνική απάντηση και μπορεί να είναι και η Αλήθεια (ελπίζω όχι σε ποσοστό 100%)
(αναφέρομαι στο ποστ του tomhet)

Πάντως σχετικά με τον άντρα που τα δίνει όλα, ισχύει το παρακάτω:

"Αφού της κουβαλάω τα βιβλία και της λύνω τις ασκήσεις για 1 ολόκληρο χρόνο,
δεν μπορεί, σίγουρα θα με αναγνωρίσει επιτέλους ως boyfriend material!*"

*στην επόμενη γωνία τη βλέπει να φασώνεται με τον αρχηγό της ομάδας ποδοσφαίρου

astimatnam
26-07-2013, 22:52
Η εξωτερικη εμφανιση δεν λεει τιποτα απο μονη της..Ενας ανθρωπος κοινωνικος,ευχαριστος και χαμογελαστος δεν θα τραβηξει ανθρωπους?Αν ειμαι σαν την Τζολι με τα μουτρα κατω,με εναν τονο συμπλεγματα κατωτεροτητας και κομπλεξ και 2 τονους αρνητικης σκεψης θα εχω επιτυχια λετε?

Ουτε καν! Ισα ισα θα χαρακτηριστεις ως "ξινομουρα", "απροσιτη" κτλ. Μπορει ταυτοχρονα ομως να μην εισαι ολα αυτα, απλα να κρατας μια αμυνα κ να σου βγαινει ετσι η γλωσσα του σωματος σου.

masterridley
26-07-2013, 22:55
ΝΑΙ. Ξέρεις πόσοι άντρες έλκονται απ'αυτό το μελαγχολικό; Εντάξει, αν από πάνω
κλαις και όλη την ώρα δεν ξέρω κατά πόσο... πάντως σίγουρα αρχικά ΘΑ ΕΧΕΙΣ
επιτυχία. Γκαραντί.

mnimonio
26-07-2013, 22:55
Ως παραδειγμα το εφερα στα λεγομενα του Τοmhet..Δεν ειναι η εμφανιση το θεμα..Αμυνα ειπες?Ναι πολυ σωστα..Αμυνομαστε οταν απειλουμαστε..Αν ομως εισαι σε μια μονιμη αμυνα τυπου ξινομουρας τι φταιει?Τα συμπλεγματα που ανεφερα φταινε.Στις σχεσεις τουλαχιστον.

mnimonio
26-07-2013, 22:59
ΝΑΙ. Ξέρεις πόσοι άντρες έλκονται απ'αυτό το μελαγχολικό; Εντάξει, αν από πάνω
κλαις και όλη την ώρα δεν ξέρω κατά πόσο... πάντως σίγουρα αρχικά ΘΑ ΕΧΕΙΣ
επιτυχία. Γκαραντί.

Το μελαγχολικο τυπου σοφιστικε σιγουρα ειναι ωραιο..

astimatnam
26-07-2013, 23:00
Ως παραδειγμα το εφερα στα λεγομενα του Τοmhet..Δεν ειναι η εμφανιση το θεμα..Αμυνα ειπες?Ναι πολυ σωστα..Αμυνομαστε οταν απειλουμαστε..Αν ομως εισαι σε μια μονιμη αμυνα τυπου ξινομουρας τι φταιει?Τα συμπλεγματα που ανεφερα φταινε.Στις σχεσεις τουλαχιστον.

ενταξει αν εισαι μονιμως ετσι, τοτε εισαι φυσει ξινη/ος (γτ ξαναλεω δεν ισχυει μονο για γυναικες αυτο)

mnimonio
26-07-2013, 23:01
Και για τα 2 φυλα μιλαμε..Η γκρινια και η αρνητιλα δεν κανει διακρισεις :)

astimatnam
26-07-2013, 23:04
Το μελαγχολικο τυπου σοφιστικε σιγουρα ειναι ωραιο..

ναι μωρε, αν θες να σε πλησιασει καποιος ομως, ριχνεις κ μια ματια, ενα χαμογελο βρε αδερφε!

mnimonio
26-07-2013, 23:07
ναι μωρε, αν θες να σε πλησιασει καποιος ομως, ριχνεις κ μια ματια, ενα χαμογελο βρε αδερφε!

E βεβαια..!Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι αν δεις ενα ωραιο παλικαρι,οσο ομορφος και να ειναι αν δεν εχει μια ευχαριστη νοτα πανω του τι να το κανεις??Στην ουσια ο χαρακτηρας μας τραβαει..Γνωμη μου.

masterridley
26-07-2013, 23:09
Δηλαδή εμείς δεν έχουμε καμιά ελπίδα μου λες; (μιλάω για τον εαυτό μου)

Πάντως ρε πστ μου είναι φοβερό. Κάθε μα κάθε μέρα που θα νιώθω ωραία,
και αυτό συμβαίνει μια φορά το μήνα, οι άνθρωποι με σταματάνε και με ρωτάνε
κατευθύνσεις ή μου πιάνουν την κουβέντα και όλα αυτά επειδή φαίνεται ότι
είμαι καλά.

Έλα μου όμως που όλ'αυτά τα χρειάζομαι πιο πολύ τις άλλες μέρες!

mnimonio
26-07-2013, 23:13
Μαστερ μου αν εχεις θεματα με την διαθεση οπως πχ καταθλιψη,μην μπαινεις και σε τετοιες σκεψεις,οτι δεν εχεις ελπιδα..Και εγω οταν δεν ημουν καλα ουτε κατοικιδια δεν με πλησιαζαν..Ειδες ομως που δεν κρυβεται η θετικη αυρα?

astimatnam
26-07-2013, 23:14
E βεβαια..!Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι αν δεις ενα ωραιο παλικαρι,οσο ομορφος και να ειναι αν δεν εχει μια ευχαριστη νοτα πανω του τι να το κανεις??Στην ουσια ο χαρακτηρας μας τραβαει..Γνωμη μου.

σωστα. οσο ευχαριστος θελεις να ειναι ο αλλος, αλλο τοσο πρεπει να εισαι κ εσυ.

Tomhet
26-07-2013, 23:16

Είμαι κάθετος σε αυτό.....
Καταρχήν αν είσαι σαν την τζολι που λες τι σύμπλεγμα κατωτερότητας να έχεις όσον αφορά το άλλο φύλο? Θα στην πέφτουν 10-10....πως ακριβως θα έχεις συμπλεγμα κατωτερότητας όταν όλοι θα σου κάνουν κομπλιμέντα και θα είναι καλοί μαζί σου λόγω της εμφάνισης σου?
Σε δεύτερη φάση κανένας άντρας δεν είχε δεν έχει και δε θα έχει ποτέ κανένα απολύτως πρόβλημα με μια γυναίκα να νιώθει ανασφάλεια, να είναι ντροπαλή, κλειστή κλπ και όλα αυτά λόγω συμπλέγματος κατωτερότητας.
Ξανασκέψου το και αν θες διέψευσε με.
Τρίτον έχεις δει πολλά ωραία παλικάρια που είναι μέσα στην μαύρη κατάθλιψη και μιζέρια? Εγώ όχι...ξέρουμε και οι δύο το γιατί mnimonio αλλά δε ξέρω γιατί ρωτάς..

Όσο για το αν σας τραβάει ο χαρακτήρας....μην το πάμε πάλι εκεί κάνει τζιζ...

mnimonio
26-07-2013, 23:16
Και φυσικα δεν λεω για ενα μονιμο χαμογελο και τρελη χαρα γιατι εκει μυριζει LSD η κατασταση :P κακες στιγμες εχουμε ολοι.Τεσπα εκτροχιασα την συζητηση,απλα το ειπα πανω σε αυτο που ειπε ο Τομ.

masterridley
26-07-2013, 23:19
Καλά όμως μπορεί το παλικάρι να είναι απλά όμορφο και η μελαγχολία του να
περνιέται ως εκζήτηση (υπάρχει τέτοιο ουσιαστικό??) ενώ αντίστοιχα ένας άλλος
που είναι άσχημος απλά τον λένε ξινό.

Ως πειστήριο παραθέτω το παρακάτω κόμικ :p

http://english.bouletcorp.com/2012/02/01/darkness/

mnimonio
26-07-2013, 23:19
Είμαι κάθετος σε αυτό.....
Καταρχήν αν είσαι σαν την τζολι που λες τι σύμπλεγμα κατωτερότητας να έχεις όσον αφορά το άλλο φύλο? Θα στην πέφτουν 10-10....πως ακριβως θα έχεις συμπλεγμα κατωτερότητας όταν όλοι θα σου κάνουν κομπλιμέντα και θα είναι καλοί μαζί σου λόγω της εμφάνισης σου?
Σε δεύτερη φάση κανένας άντρας δεν είχε δεν έχει και δε θα έχει ποτέ κανένα απολύτως πρόβλημα με μια γυναίκα να νιώθει ανασφάλεια, να είναι ντροπαλή, κλειστή κλπ και όλα αυτά λόγω συμπλέγματος κατωτερότητας.
Ξανασκέψου το και αν θες διέψευσε με.
Τρίτον έχεις δει πολλά ωραία παλικάρια που είναι μέσα στην μαύρη κατάθλιψη και μιζέρια? Εγώ όχι...ξέρουμε και οι δύο το γιατί mnimonio αλλά δε ξέρω γιατί ρωτάς..

Όσο για το αν σας τραβάει ο χαρακτήρας....μην το πάμε πάλι εκεί κάνει τζιζ...

Στα 30 χρονια ζωης μου εχω διαπιστωσει οτι οι ομορφοι ανθρωποι εχουν συμπλεγματα κατωτεροτητας..Επισης δεν μιλησα για ντροπαλους και κλειστους χαρακτηρες..Η ανασφαλεια αν δεν εχει μετρο,εχεις παει για καστανα.

mnimonio
26-07-2013, 23:23
Δλδ εσυ βρε Τομ απο τις σχεσεις σου εχεις να θυμασαι την ωραια μυτη της και το ωραιο μπουστο της?Τι τζιζζζζ κανει...?

Tomhet
26-07-2013, 23:23
Να πω κάτι αστείο....και ας το πάρει ο κάθε ένας σας όπως θέλει...
Εϊμαι σίγουρος πως τα γραπτά μου σπάνε σε αρκετούς τα νεύρα γιατί πάω κόντρα σε πολλές στερεοτυπικές απόψεις που καλώς ή κακώς έχετε όλοι σας (και αυτή μου η πρόταση είναι μέρος αυτού που μόλις είπα).
Αποτέλεσμα αυτού είναι να διαφωνούμε σε πολλά...Οπότε στον δικτυακό αυτό χώρο καμιά σας πχ δεν έλκεται απο εμένα λόγω αυτού.
Παρόλαυτα είμαι άνθρωπος και κυκλοφορώ ανάμεσα σας...
Οπότε mnimonio...αν πχ άυριο μεθαύριο γνωρίσεις ένα παλικάρι και σου αρέσει εμφανισιακά και τον πλησιάσεις ή μάλλον τον αφήσεις να σε πλησιάσει...και φυσικά είναι μέσα στην ευγένεια και στις γλύκες κλπκλπ. Σε συνδιασμό με το ότι σου αρέσει το προχωράτε....
Και καταλήγει στο να είμαι εγώ! Τι θα πεις τότε? που θα σε έχει τραβήξει πάνω του η εμφάνιση του αλλά απο κάτω θα κρύβομαι "εγω" ? θα με χωρίσεις για όλες τις απόψεις που εκφράζω εδώ κατ'επεκταση και για τον χαρακτήρα μου?
Σίγουρα όχι...τότε θα δείς ολα μου τα γραπτά με άλλο μάτι και θα βρεις κάτι να τα δικαιολογήσεις.
Έτσι δεν κάνουμε οι άνθρωποι?
Δεν μιλάω προσωπικά για σένα και δεν στηρίζω το σενάριο αυτό σε εσένα ειδικά...απλά σε χρησιμοποιησα σαν παράδειγμα.

Tomhet
26-07-2013, 23:26
Δλδ εσυ βρε Τομ απο τις σχεσεις σου εχεις να θυμασαι την ωραια μυτη της και το ωραιο μπουστο της?Τι τζιζζζζ κανει...?

Είπες "αν δεις ενα ωραιο παλικαρι" ....οπότε φανταζόμουν πως αναφερόσουν στο τι σε τραβάει στον άλλο προφανώς πριν δέσεις τον γαιδαρό σου...κοινώς τι σε τραβάει για να προσεγγίσεις κάποιον.
Και σε αυτό αποκλείεται να σε τραβάει ο ωραίος χαρακτήρας του...:P

Κάνει τζιζ γιατί οι άνθρωποι στην πλειοψηφία δεν έλκονται απο τον χαρακτήρα αλλά απο την εμφάνιση. Στο κάτω κάτω τον χαρακτήρα κάποιου μπορεί να μην τον ξέρεις καλά ποτέ παρα μόνο αν τον ζήσεις....
Οπότε εννοώ πως απλές γνωριμίες κλπ, δεν είναι βάση για να πεις οτι σε ελκύει ο χαρακτήρας κάποιου.

mnimonio
26-07-2013, 23:28
Εμενα ισα ισα μου αρεσουν αυτα που γραφεις..Γραφεις ωραια πραγματα και σωστα..Λιγο κλαψας εισαι και υπεραναλυτικος αλλα οκ :P

Tomhet
26-07-2013, 23:32
Εγώ αντίθετα νιώθω οτι καθημερινά πατάω πάνω στους κάλους που έχουν όλοι.
Αρνούμαι να πιστέψω οτι δεν κατάλαβες το παράδειγμα μου ...οπότε θα υποθέσω οτι απλά αποφεύγεις να απαντήσεις!
Και εεπ...κλάψας δεν είμαι σε αυτό το thread...είμαι σε άλλο και σιγα μην το έχεις διαβάσει όλο.

ΥΓ: θα σημειώσω επίσης πως ανέφερες την υπερανάλυση σαν κάτι το αρνητικό. Εγώ δε το θεωρώ αρνητικό πάντως.....χαρακτηριστικό ναι...αλλά οχι αρνητικό. Ειδικά σε έναν κόσμο που τίποτα δεν έχει σημασία γιαυτό και όλοι κοιτάνε την πάρτη τους όσο καλύτερα μπορούν, δε νομίζω οτι θα έβλαπτε λίγη ανάλυση.
ΥΓ2: όσο για το κλάψας...ε...σε μνημόσυνο έχω έρθει ρε συ...τι να κάνω να γελάω?
Εκτός αν πιστεύεις οτι κλαψουρίζω στην ζωή μου έξω, οπότε θα σου πρότεινα να το ξανασκεφτείς γιατί θα ήταν χαζό να βγάλεις κάποιο τέτοιο συμπερασμα για τον οποιονδήποτε. Και το λέω αυτό κυρίως με το σκεπτικό του ότι όλοι όσοι γράφουν εδω μέσα και είναι μέσα στην μαυρη μιζέρια και ρίχνουν πόνο και ξανα πόνο και μάρθα βούρτση κλπκλπ, έχουν φίλους και φυσιολογική ζωή. Και εκεί δεν κλαίνε.

mnimonio
26-07-2013, 23:37
To παραδειγμα σου το καταλαβα,το οτι σου λεω οτι μου αρεσουν τα γραπτα που ΕΣΥ γραφεις δεν σου λεει τιποτα??Ειδες παρωπιδα που εχεις..?Ο συνδυασμος εμφανιση (που ειναι και υποκειμενικο) με τις ευχαριστες νοτες ειναι ηφαιστειο..Η εμφανιση ομως απο μονη της δεν μπορει να σε στηριξει.Αυτο λεω..Γιατι διαφωνεις πανω σε αυτο?

howtodream8
26-07-2013, 23:38
Εμενα ισα ισα μου αρεσουν αυτα που γραφεις..Γραφεις ωραια πραγματα και σωστα..Λιγο κλαψας εισαι και υπεραναλυτικος αλλα οκ :P

Μνημονιο, σοβαρα, μου φτιαχνεις τη διαθεση με αυτα που γραφεις!!

mnimonio
26-07-2013, 23:42
Μνημονιο, σοβαρα, μου φτιαχνεις τη διαθεση με αυτα που γραφεις!!

:P (+ 10 χαρακτηρες)

Tomhet
26-07-2013, 23:43
To παραδειγμα σου το καταλαβα,το οτι σου λεω οτι μου αρεσουν τα γραπτα που ΕΣΥ γραφεις δεν σου λεει τιποτα??Ειδες παρωπιδα που εχεις..?Ο συνδυασμος εμφανιση (που ειναι και υποκειμενικο) με τις ευχαριστες νοτες ειναι ηφαιστειο..Η εμφανιση ομως απο μονη της δεν μπορει να σε στηριξει.Αυτο λεω..Γιατι διαφωνεις πανω σε αυτο?

Γιατί πχ η καλή εξωτερική εμφάνιση κάποιου ανθρώπου του δίνει την δυνατότητα να παρουσιάσει τον εαυτό του στον κόσμο! Και ανεξάρτητα απο τα οποιαδήποτε χαρακτηριστικά του ο κόσμος θα τον δεχτεί και μάλιστα θα δεχτεί να τον εξερευνήσει. Και βάση της λογικής που λέει ότι για όλους υπάρχει κάποιος εκεί έξω, το να μπορείς να εκθέσεις τον εαυτό σου σε μια πολυσύχναστη βιτρίνα σου δίνει την δυνατότητα να σε αγοράσει κάποιος πολύ πιο εύκολα.
Ελπίζω να μην με έχασες...
Σε περίπτωση που με έχασες όμως, να το κάνω πιο λιανά...αν έχεις να κάνεις με ένα κοινωνικό ομορφόπαιδο, θα γνωρίσει μια, δυο, τρεις, τέσσερις, πέντε...30...40 κοπέλες και θα τον γνωρίσουν και εκείνες. Και μετά ανάλογα με το ποια ταιριάζει, θα μείνει...η και όχι. Αλλά κάποιος ο οποίος δεν είναι αυτό που ανέφερα, πως θα ακολουθήσει την ίδια οδό?
Μπορεί ο πρώτος να είναι κωλόπαιδο...την δυνατότητα όμως αυτή την έχει ανεξάρτητα απο αυτό!

Tomhet
26-07-2013, 23:48
(Mnimonio αν θες σε παρακαλώ ζήτα μου δημόσια ραντεβού μόνο και μόνο για να πέσει απο την καρέκλα η howtodream.)

mnimonio
26-07-2013, 23:52
Γιατί πχ η καλή εξωτερική εμφάνιση κάποιου ανθρώπου του δίνει την δυνατότητα να παρουσιάσει τον εαυτό του στον κόσμο! Και ανεξάρτητα απο τα οποιαδήποτε χαρακτηριστικά του ο κόσμος θα τον δεχτεί και μάλιστα θα δεχτεί να τον εξερευνήσει. Και βάση της λογικής που λέει ότι για όλους υπάρχει κάποιος εκεί έξω, το να μπορείς να εκθέσεις τον εαυτό σου σε μια πολυσύχναστη βιτρίνα σου δίνει την δυνατότητα να σε αγοράσει κάποιος πολύ πιο εύκολα.
Ελπίζω να μην με έχασες...
Σε περίπτωση που με έχασες όμως, να το κάνω πιο λιανά...αν έχεις να κάνεις με ένα κοινωνικό ομορφόπαιδο, θα γνωρίσει μια, δυο, τρεις, τέσσερις, πέντε...30...40 κοπέλες και θα τον γνωρίσουν και εκείνες. Και μετά ανάλογα με το ποια ταιριάζει, θα μείνει...η και όχι. Αλλά κάποιος ο οποίος δεν είναι αυτό που ανέφερα, πως θα ακολουθήσει την ίδια οδό?
Μπορεί ο πρώτος να είναι κωλόπαιδο...την δυνατότητα όμως αυτή την έχει ανεξάρτητα απο αυτό!

Η ομορφια πρωτα πηγαζει απο μεσα μας,συν οτι ειναι μια υποκειμενικη υποθεση εκτος αν εισαι με 3 δοντια ολα κι ολα με αυτια δορυφορικα πιατα και 20 τικ!Που ακομα και αυτοι εχουν δικαιωμα στον ερωτα και υπαρχει και γι'αυτους καποιος εκει εξω..Την πολυσυχναστη βιτρινα την κανονιζεις εσυ με προσφορες αν δεν εισαι το τελειο μοντελο!Δεν υπαρχει και τελειο μοντελο..Αν νιωθεις καλα με αυτα που διαθετεις και δεν κλαψουριζεις ειτε γιατι συγκρινεις τον εαυτο σου με αλλους,ειτε επειδη ειχες και 2 κακες εμπειριες ολο και κατι θα γινεται στην "αγορα" :)

Tomhet
26-07-2013, 23:54
Διαφωνώ ριζικά γιατί υπάρχω.

mnimonio
26-07-2013, 23:57
Δεν περιγραφω αλλο...Που ειναι η ανλακι να συμφωνησετε διαφωνωντας? :P

mnimonio
27-07-2013, 00:29
Τομ..Χαου..ανλακι..αστιματνα μ(κραμπα στην γλωσσα παθαινω με το νικ σου)..Λεω οτι ειναι μικρη η ζωη ωστε να κρυβεται πισω απο φοβους και υπερανασφαλειες (και υπεραναλυσεις),να εχουμε μεχρι ενος σημειου ειναι ανθρωπινο..Μεχρι να κλεισουμε τα ματια μας θα τρωμε και τα μουτρα μας..Θα ζουμε συναμα ομως..

elis
27-07-2013, 00:36
Η ομορφια πρωτα πηγαζει απο μεσα μας,συν οτι ειναι μια υποκειμενικη υποθεση εκτος αν εισαι με 3 δοντια ολα κι ολα με αυτια δορυφορικα πιατα και 20 τικ!Που ακομα και αυτοι εχουν δικαιωμα στον ερωτα και υπαρχει και γι'αυτους καποιος εκει εξω..Την πολυσυχναστη βιτρινα την κανονιζεις εσυ με προσφορες αν δεν εισαι το τελειο μοντελο!Δεν υπαρχει και τελειο μοντελο..Αν νιωθεις καλα με αυτα που διαθετεις και δεν κλαψουριζεις ειτε γιατι συγκρινεις τον εαυτο σου με αλλους,ειτε επειδη ειχες και 2 κακες εμπειριες ολο και κατι θα γινεται στην "αγορα" :)

laikkkkkkkkkkkkkkk

masterridley
27-07-2013, 00:46
Καλά ρε μνημόνιο τι κάνεις εσύ εδώ μέσα; Μιλάμε είσαι γεννήτρια καλής διάθεσης.
Δεν ειρωνεύομαι.

unlucky
27-07-2013, 00:46
εδω ειμαι και παλι μνημονιο..
προς τομχετ τωρα ναι εχω γινει τοσο πολυ κακια γιατι μου πηρανε την καλοσυνη και ειναι δικαιωμα μου οπως δικαιωμα των αλλων ηταν να μου φερθουνε ελεεινα.
εγω λεω τη γνωμη προκειμενου καποιες κοπελες να μην κλαψουν και απογοητευτουν οσο εγω.

mnimonio
27-07-2013, 00:51
Καλά ρε μνημόνιο τι κάνεις εσύ εδώ μέσα; Μιλάμε είσαι γεννήτρια καλής διάθεσης.
Δεν ειρωνεύομαι.

Οχι εχω και εγω τα θεματα μου μην νομιζεις!Τις εμμονες και το απολυτο αποφευγω..Αυτα ειναι καταστροφικα.

elis
27-07-2013, 00:53
to mnimonio αγαπαει τον τομνετ τον μηχανοβιο

mnimonio
27-07-2013, 00:56
Ε λιγο αγαπη φροντιδα και προδερμ θελει ο Tomhet οπως και ολοι μας :P

masterridley
27-07-2013, 00:57
ο elis είναι το πειραχτήρι της τάξης

elis
27-07-2013, 01:39
τομνετ επιβαλλεται να την πεσεισ με προσωπικο μυνημα σου εκλεισε το ματι ;)

Tomhet
27-07-2013, 02:45
Λυπαμαι αλλα το R6 μου δεν εχει θέση για δευτερο άτομο και πίσω μαρσπιε.
Άσε που μετά θα πρέπει να σταματήσω να γράφω εδώ ...και τότε ποιος θα έχει να την λέει σε όλους για τα πάντα?
Για να μην πω οτι και η mnimonio είναι απλά ένας άνθρωπος σαν όλους και φοβάται μηπως εμφανιστώ με καπαρντίνα, γυαλιά και με αυτές τις ψεύτικες μύτες με μουστάκι και μιλάω ψυθιριστά.

εδω ειμαι και παλι μνημονιο..
προς τομχετ τωρα ναι εχω γινει τοσο πολυ κακια γιατι μου πηρανε την καλοσυνη και ειναι δικαιωμα μου οπως δικαιωμα των αλλων ηταν να μου φερθουνε ελεεινα.
εγω λεω τη γνωμη προκειμενου καποιες κοπελες να μην κλαψουν και απογοητευτουν οσο εγω.

Οκ, αλλά αν σε ακούσουν τότε σίγουρα δε θα υπάρχουν στο μέλλον άλλες κοπέλες. ^^
Τέλος πάντων...σου λέω απλά να μην βγάζεις τόση κακία για ανθρώπους που δεν ξέρεις....γνωρισέ τους και μετά λέγε οτι θες. Δεν παίζει ρόλο αν έιναι άντρες ή γυναίκες. Άνθρωποι είναι όλοι και αν εσύ πιστεύεις οτι αξίζεις καλύτερη μεταχείριση τότε το ίδιο αξίζουν και αυτοί.

http://www.youtube.com/watch?v=umc7BFEhWz0

mnimonio
27-07-2013, 03:09
Τι κανει η mnimonio?Eννοειται ειμαι ενας ανθρωπος σαν ολους τους αλλους..Την καπαρντινα και το μουστακι δεν καταλαβα.

Tomhet
27-07-2013, 03:26
Εννοούσα οτι, οπως όλοι οι άνθρωποι, έχει αυτή την εικόνα στο μυαλό της για εμένα:
http://i.imgur.com/KPfPk3D.jpg

mnimonio
27-07-2013, 03:48
Μονο η καλτσα με χαλαει..Κατα τα αλλα το ολο συνολο ειναι ομορφο!

astimatnam
27-07-2013, 11:18
Εννοούσα οτι, οπως όλοι οι άνθρωποι, έχει αυτή την εικόνα στο μυαλό της για εμένα:
http://i.imgur.com/KPfPk3D.jpg

θέλω να βγούμε ραντεβού τώρα!!! Αλλά όπως λέει κ η μνημόνιο, βγάλε την τραγική κάλτσα!

Tomhet
27-07-2013, 14:07
Όχι λυπάμαι....προς απογοήτευση και των 2 σας δυστυχώς δεν μοιάζω με τον τύπο στην φωτογραφία....
Παρόλαυτα δε σας πιστεύω, πως θα δεχόσασταν να σας πλησιάσει αυτός ο άνθρωπος....με η χωρίς την κάλτσα!

Lena01
27-07-2013, 14:24
Μήπως το thread θα έπρεπε να έχει ως τίτλο...... Γιατί οι γυναίκες δεν επικοινωνούν μετά το πρώτο ραντεβού?

από πρόσφατη εμπειρία μου..... βγαίνουμε για ποτάκι με μια μεγάλη παρέα και γνωρίζω (για την ακρίβεια μού γνώρισαν, προσχεδιασμένο φιλικό κονέ) ένα παιδί, φίλος φίλου κλπ, πολύ καλό παιδί!!!! , μού έκανε άριστη εντύπωση, όπως δείχνουν τα πράγματα τού έκανα και εγώ καλή εντύπωση και θέλει να ξαναβγούμε, αλλά είναι λίγο μικρότερος ηλικιακά, 1,5 - 2 χρόνια, πηγαίναμε στο ίδιο σχολείο, αυτός μια τάξη μικρότερη από μένα, μού έλεγε ιστορίες για πανελλήνιες και ντράπηκα να του πω ότι ξέρεις, εγώ έδωσα τότε πρώτη φορά, ένα χρόνο πριν από σένα....αυτό με χάλασε πάρα πολύ μα πάρα πολύ... αφενός.
Αφετέρου κάθομαι και λέω αναλυτικά όλη τη φάση σε μια που υποτίθεται ότι την εμπιστεύομαι, μεγάλη γυναίκα, γύρω στα 50s, καθηγήτρια, με παιδιά γύρω στα 25, μορφωμένη κλπ και μού λέει τα εξής "έχεις κάτι κολλήματα.... κοίτα να ξεπεράσεις τις αναστολές σου.... οι άντρες νοιάζονται μόνο για το σεξ, αν είσαι καλή σε αυτό, ούτε που θα προσέξει οτιδήποτε άλλο είτε είναι δουλειά-λεφτά είτε είναι δυό χρόνια μικρότερος είτε κλπ"...
Και εκεί που το πρόβλημά μου ήταν πώς θα του πω ότι είμαι λίγο μεγαλύτερη και πώς θα το πάρει, μήπως με απορρίψει?, και οι γονείς του τί θα πουν? ότι βγαίνει με μια κοπέλα μεγαλύτερη? μπαίνουν σα σφήνα στο αποδιοργανωμένο μου μυαλό τα λόγια της άλλης ότι τα πάντα λύνονται με το σεξ και νιώθω λες και έχω φάει κατάμουτρα διπλή ήττα....
Από την άλλη με κατακλύζουν κάτι σκέψεις του τύπου γιατί να χάσω την ελευθερία μου? να βάλω κάποιον πάνω από το κεφάλι μου? να σκέφτομαι τα έξοδα Χ2? δεν είναι καλύτερα που είμαι μόνη μου και κάνω ό,τι θέλω χωρίς να λογοδοτώ σε κανέναν?
και εκεί που έλεγα τί κρίμα να είμαι μόνη μου, ξαφνικά η προοπτική μιας σχέσης μού φαίνεται φυλακή...
Εν τω μεταξύ, μού έστειλε μήνυμα από χθες να βγούμε σήμερα και ακόμη δεν έχω απαντήσει....και γαϊδούρα κιόλας!

unlucky
27-07-2013, 14:38
Μπραβο λενα ( που δεν απαντησες ακομη) !!! μονο που δεν θα συμφωνησω με την 50χρονη κυρια οτι ολα λυνονται με το σεξ. οταν δεν εχεις προοπτικη για ουσιαστικη σχεση με καποια σκεφτεται πρωτα και μονο αυτο! θα περασει καλα για οσο περασει και μετα μην τον ειδατε...

Remedy
27-07-2013, 14:50
ανλακι, αν δεν κανω λαθος, απ οτι εχω διαβασει απο εσενα, τα συμπερασματα αυτα που εχεις βγαλει για τους ανδρες και τις σχεσεις, προεκυψαν απο μια η δυο αποτυχημενες γνωριμιες σου. κανω λαθος? ειναι περισσοτερες?

unlucky
27-07-2013, 14:51
Λυπαμαι αλλα το R6 μου δεν εχει θέση για δευτερο άτομο και πίσω μαρσπιε.
Άσε που μετά θα πρέπει να σταματήσω να γράφω εδώ ...και τότε ποιος θα έχει να την λέει σε όλους για τα πάντα?
Για να μην πω οτι και η mnimonio είναι απλά ένας άνθρωπος σαν όλους και φοβάται μηπως εμφανιστώ με καπαρντίνα, γυαλιά και με αυτές τις ψεύτικες μύτες με μουστάκι και μιλάω ψυθιριστά.

Οκ, αλλά αν σε ακούσουν τότε σίγουρα δε θα υπάρχουν στο μέλλον άλλες κοπέλες. ^^
Τέλος πάντων...σου λέω απλά να μην βγάζεις τόση κακία για ανθρώπους που δεν ξέρεις....γνωρισέ τους και μετά λέγε οτι θες. Δεν παίζει ρόλο αν έιναι άντρες ή γυναίκες. Άνθρωποι είναι όλοι και αν εσύ πιστεύεις οτι αξίζεις καλύτερη μεταχείριση τότε το ίδιο αξίζουν και αυτοί.

http://www.youtube.com/watch?v=umc7BFEhWz0

αρα λοιπον οπως λεει και αυτος στο βιντεακι ειμαστε πολλες που σας θεωρουμε "απειλη"...γιατι αραγε???
οσο για το πρωτο ραντεβου θα συμφωνησω οτι δεν ειναι ενδεικτικο για τον αλλο καθως συνηθως ο αντρας ειναι στην κοσμαρα του, για αυτο και απορω με τη φραση που ισχυριζονται καποιοι για να μην ξαναβγουν με την κοπελα, " ξερεις δεν ειχαμε χημεια μωρε"...ποια χημεια?????? για ποσο ηλιθιες μας περνατε πια????

Remedy
27-07-2013, 14:55
αρα λοιπον οπως λεει και αυτος στο βιντεακι ειμαστε πολλες που σας θεωρουμε "απειλη"...γιατι αραγε???
οσο για το πρωτο ραντεβου θα συμφωνησω οτι δεν ειναι ενδεικτικο για τον αλλο καθως συνηθως ο αντρας ειναι στην κοσμαρα του, για αυτο και απορω με τη φραση που ισχυριζονται καποιοι για να μην ξαναβγουν με την κοπελα, " ξερεις δεν ειχαμε χημεια μωρε"...ποια χημεια?????? για ποσο ηλιθιες μας περνατε πια????

απλα δεν γουσταρει βρε ανλακι.
προτιμας να στο πει καταμουτρα?

unlucky
27-07-2013, 14:55
ανλακι, αν δεν κανω λαθος, απ οτι εχω διαβασει απο εσενα, τα συμπερασματα αυτα που εχεις βγαλει για τους ανδρες και τις σχεσεις, προεκυψαν απο μια η δυο αποτυχημενες γνωριμιες σου. κανω λαθος? ειναι περισσοτερες?

οχι γνωριμιες 2 σχεσεις...αλλα τα συμπερασματα μου δεν προερχονται μονο απο προσωπικες εμπειριες αλλα και απο φιλες, γνωστες, ραντεβου δικα μου που δεν κατεληξαν σε σχεση και ευτυχως...

unlucky
27-07-2013, 14:59
απλα δεν γουσταρει βρε ανλακι.
προτιμας να στο πει καταμουτρα?

εγω δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα! για την ακριβεια δεν με απασχολει αν με γουσταρει ο αλλους η οχι..απλα ακουω αυτες μπουρδες περι χημειας απο πλευρας ανδρων και μετα η αλλη η καημενη ψαχνει να βρει τι φταιει σε εκεινη..τι εκανε λαθος, αχ δεν ειμαι αρκετα ομορφη αχ δεν ειμαι αρκετα εξυπνη, αχ δεν ειμαι το ενα δεν ειμαι το αλλο ...

Remedy
27-07-2013, 15:03
Μήπως το thread θα έπρεπε να έχει ως τίτλο...... Γιατί οι γυναίκες δεν επικοινωνούν μετά το πρώτο ραντεβού?

από πρόσφατη εμπειρία μου..... βγαίνουμε για ποτάκι με μια μεγάλη παρέα και γνωρίζω (για την ακρίβεια μού γνώρισαν, προσχεδιασμένο φιλικό κονέ) ένα παιδί, φίλος φίλου κλπ, πολύ καλό παιδί!!!! , μού έκανε άριστη εντύπωση, όπως δείχνουν τα πράγματα τού έκανα και εγώ καλή εντύπωση και θέλει να ξαναβγούμε, αλλά είναι λίγο μικρότερος ηλικιακά, 1,5 - 2 χρόνια, πηγαίναμε στο ίδιο σχολείο, αυτός μια τάξη μικρότερη από μένα, μού έλεγε ιστορίες για πανελλήνιες και ντράπηκα να του πω ότι ξέρεις, εγώ έδωσα τότε πρώτη φορά, ένα χρόνο πριν από σένα....αυτό με χάλασε πάρα πολύ μα πάρα πολύ... αφενός.
Αφετέρου κάθομαι και λέω αναλυτικά όλη τη φάση σε μια που υποτίθεται ότι την εμπιστεύομαι, μεγάλη γυναίκα, γύρω στα 50s, καθηγήτρια, με παιδιά γύρω στα 25, μορφωμένη κλπ και μού λέει τα εξής "έχεις κάτι κολλήματα.... κοίτα να ξεπεράσεις τις αναστολές σου.... οι άντρες νοιάζονται μόνο για το σεξ, αν είσαι καλή σε αυτό, ούτε που θα προσέξει οτιδήποτε άλλο είτε είναι δουλειά-λεφτά είτε είναι δυό χρόνια μικρότερος είτε κλπ"...
Και εκεί που το πρόβλημά μου ήταν πώς θα του πω ότι είμαι λίγο μεγαλύτερη και πώς θα το πάρει, μήπως με απορρίψει?, και οι γονείς του τί θα πουν? ότι βγαίνει με μια κοπέλα μεγαλύτερη? μπαίνουν σα σφήνα στο αποδιοργανωμένο μου μυαλό τα λόγια της άλλης ότι τα πάντα λύνονται με το σεξ και νιώθω λες και έχω φάει κατάμουτρα διπλή ήττα....
Από την άλλη με κατακλύζουν κάτι σκέψεις του τύπου γιατί να χάσω την ελευθερία μου? να βάλω κάποιον πάνω από το κεφάλι μου? να σκέφτομαι τα έξοδα Χ2? δεν είναι καλύτερα που είμαι μόνη μου και κάνω ό,τι θέλω χωρίς να λογοδοτώ σε κανέναν?
και εκεί που έλεγα τί κρίμα να είμαι μόνη μου, ξαφνικά η προοπτική μιας σχέσης μού φαίνεται φυλακή...
Εν τω μεταξύ, μού έστειλε μήνυμα από χθες να βγούμε σήμερα και ακόμη δεν έχω απαντήσει....και γαϊδούρα κιόλας!

λοιπον
βαζεις την πολυ μεγαλη τρικλοποδια στον εαυτο σου, να σκεφτεσαι πρωθυστερα.ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.
ολα τα ερωτηματα σου ειναι αυταπαντητα,αν αφησεις την ιστορια να κυλησει χαλαρα, μονη της.
η φιλη σου στα ειπε λιγο χοντρα με το σεξ, ΑΛΛΑ ειναι μεγαλο κομματι της αληθειας αυτο που σου ειπε. αν του αρεσεις σεξουαλικα (νο1) αλλα ΚΑΙ ως γυναικα και περνατε καλα μαζι, σιγα μην τον νοιαζουν τα 2 χρονια διαφορας σας.
εσυ απο την αλλη, αρχισες να κανεις σκεψεις για τα πεθερικα, ενω δεν ξερουμε ακομα ουτε αν σου αρεσει, ουτε αν του αρεσεις, ουτε αν θελει σχεση η κατι αλλο!!!
αν θες την γνωμη μου, απαντησε η οχι στο μηνυμα του ΜΕ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΜΟΝΟ, ΜΟΟΟΟΝΟ αν θελεις να τον ξανακουσεις η να τον ξαναδεις. ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ.
αν το θελεις, αναλογα με το πως θα παει η συναντηση, αποφασιζεις για το επομενο βημα. εσυ εφτασες στην σχεση, στα πεθερικα, χωρις να ξερουμε καν αν μπορειτε να εχετε μια ωραια συναντηση μαζι!!! ελεος!!

Remedy
27-07-2013, 15:05
οχι γνωριμιες 2 σχεσεις...αλλα τα συμπερασματα μου δεν προερχονται μονο απο προσωπικες εμπειριες αλλα και απο φιλες, γνωστες, ραντεβου δικα μου που δεν κατεληξαν σε σχεση και ευτυχως...

δηλαδη μου λες οτι δεν εχεις ΚΑΘΟΛΟΥ γνωστες και φιλες που ζουν η εζησαν ευτυχισμενες σχεσεις, η μηπως για καποιον λογο οι ευτυχισμενες σχεσεις δεν σε αφορουν?

unlucky
27-07-2013, 15:10
εζησαν ευτυχισμενες σχεσεις και γω το ιδιο αλλα στο τελος εφαγαν μεγαλα χαστουκια! μιλαμε για σχεσεις ηλικιων απο 25 και πανω..

Remedy
27-07-2013, 15:12
εζησαν ευτυχισμενες σχεσεις και γω το ιδιο αλλα στο τελος εφαγαν μεγαλα χαστουκια! μιλαμε για σχεσεις ηλικιων απο 25 και πανω..
ΟΛΕΣ?ΟΛΕΣ εφαγαν χαστουκια και ειναι δυστυχεις? καμια δεν ειναι σε σχεση που να περναει καλα?

Tomhet
27-07-2013, 15:13
@unlucky
Γιατί μπράβο στην lena που δεν απάντησε? Έτσι σου ήρθε...μόνο και μόνο επειδή πήγε το μυαλό σου στο οτι πρέπει να προστατέψει τον εαυτούλη της απο τον κακό δαίμονα.
Ανέφερε κάτι κακό για τον άνθρωπο που γνώρισε? Αντίθετα ανέφερε τις παράλογες σκέψεις που έκαναν 2 γυναίκες χωρίς καμία βάση....
Oι spice girls που είχαν motto το "girl power" να σου θυμήσω πως διαλύθηκαν πολλά χρόνια πριν.
Δεν είστε τρόπαιο...λέω εγώ τώρα.
Όσο για τον τύπο στο video είναι κωμικός....σατιρίζει. Δεν υποστηρίζει μια άποψη και απορρίπτει μια άλλη. Απλά σχολιάζει.
Θα έπρεπε να το πάρεις χιουμοριστικά και να πεις "ναι αυτές τις σκέψεις έχουμε ορισμένες γυναίκες", να αυτοσαρκαστείς, να κάνεις αυτοκριτική και μετά να δεις οτι αυτός ο άνθρωπος και αρκετοί άλλοι που μπορούν και κάνουν χιούμορ με αυτό, ίσως.....λέω ίσως....δεν έχουν το ίδιο στενό μυαλό με αυτό που φαίνεται να έχεις εσύ.

@lena
Η ηλικιακή διαφορά που αναφέρεις ειναι κατ'εμε...ανύπαρκτη. Και προφανώς ξέρεις ήδη οτι έχεις κάνει σενάρια στο μυαλό σου που δεν ξέρεις αν ισχύουν η οχι.
Απαράδεκτη η γνωστή σου.

unlucky
27-07-2013, 15:17
επισης μπορει να μου πει καποιος που ειναι το προβλημα αν καποια κοπελα θελει να κανει ενα δεσμο με σκοπο να παντρευτει? γιατι δηλαδη πρεπει να αναλωνεται σε σχεσεις χωρις μελλον... αν καποια ειναι γυρω στα 30 σαφως και θα σκεφτεται και θα ψαχνει για κατι τετοιο ειναι λογικο και φυσιολογικο.
τωρα σε αυτο που ειπε η λενα επιβεβαιωνομαι και σε αυτο που εχω ηδη πει οτι οι αντρες κανουν δεσμους που θα ενεκριναν οι δικοι τους, (πολυ ωριμη συμπεριφορα!) και απο μεσα μας ολες το ξερουμε αυτο...σαν να περναμε διαρκως απο κριτικη επιτροπη!!!

unlucky
27-07-2013, 15:20
ΟΛΕΣ?ΟΛΕΣ εφαγαν χαστουκια και ειναι δυστυχεις? καμια δεν ειναι σε σχεση που να περναει καλα?

Ειναι μια η οποια βαριεται και ψαχνει ευκαιρια για να...καταλαβες...
και γω πριν ενα χρονο περνουσα τελεια...εγω μιλαω για τη διαρκεια

Tomhet
27-07-2013, 15:21
τωρα σε αυτο που ειπε η λενα επιβεβαιωνομαι και σε αυτο που εχω ηδη πει οτι οι αντρες κανουν δεσμους που θα ενεκριναν οι δικοι τους

Να σου θυμήσω για χάρην λογικής και έννοιας των λέξεων που χρησιμοποιούμε πως το να υποστηρίζεις εσύ μια ιδέα και να βρίσκεις άλλον ένα που υποστηρίζει την ίδια ιδέα αυτο δεν δίνει καμία "επιβεβαίωση".
Το να πιστευεις εσύ πως ο Γιώργος είναι δολοφόνος, χωρίς να έχεις αποδείξεις, και να βρίσκεις και την lena που επίσης νομίζει οτι ο Γιώργος είναι δολοφόνος, επίσης χωρίς αποδείξεις....τι ακριβώς σου επιβεβαιώνει?
Μάλλον χρειάζεται επαναπροσδιορισμός της λέξης "επιβεβαίωση".

Έχω αρχίσει να φοβάμαι όλο και περισσότερο για σένα...
Η λογική σου πλέον βασίζεται στο δυαδικό σύστημα...και πιο συγκεκριμένα οι εναλλακτικές σου για οτιδήποτε διαβάζεις είναι α)λεει ψεμματα αν ειναι αντρας β)λεει αληθεια αν ειναι γυναικα.
Δεν έχεις κανένα κριτήριο, καμία λογική για να βασίσεις οποιαδήποτε σκέψη σου και γενικά παραλογίζεσαι πέρα απο κάθε προηγουμενο.
Πάει το μυαλό μου σε εποχές και κοινωνίες όπως Jonestown, Manson κλπ, όπου μερίδες ανθρώπων ήταν τόσο ανευ κριτικής σκέψης που απλά αφέθηκαν στις οποιεσδήποτε ορέξεις και ιδεολογίες τους πάσαρε κάποιος που στα μάτια τους φαινόταν πιο δυνατός.
Σύνελθε...στο λέω αυτό με την καλύτερη των προθέσεων...αλλά θα μου πεις, είμαι άντρας...οκ.

Remedy
27-07-2013, 15:24
Ειναι μια η οποια βαριεται και ψαχνει ευκαιρια για να...καταλαβες...
και γω πριν ενα χρονο περνουσα τελεια...εγω μιλαω για τη διαρκεια
ωραια. οι δικες μου φιλες ειναι οι μισες παντρεμενες και ικανοποιημενες και οι μισες σε ευτυχισμενες σχεσεις, ερωτευμενες, οπως κι εγω, η ετοιμαζονται να παντρευτουν. μηπως τελικα σε χαλανε οι παρεες σου?

Lena01
27-07-2013, 15:26
αν θες την γνωμη μου, απαντησε η οχι στο μηνυμα του ΜΕ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΜΟΝΟ, ΜΟΟΟΟΝΟ αν θελεις να τον ξανακουσεις η να τον ξαναδεις. ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ.
αν το θελεις, αναλογα με το πως θα παει η συναντηση, αποφασιζεις για το επομενο βημα. εσυ εφτασες στην σχεση, στα πεθερικα, χωρις να ξερουμε καν αν μπορειτε να εχετε μια ωραια συναντηση μαζι!!! ελεος!!

Εννοείται πως θέλω γνώμες, για αυτό έκατσα και το έγραψα.
Η αλήθεια είναι ότι νιώθω τόσο χάλια, μπλοκαρισμένη, στενοχωρημένη, ξενερωμένη λόγω του 1 συν χρόνου διαφοράς...κόλλησα εκεί και δεν λέω να ξεκολλήσω....
Το πρόβλημα είναι ότι αν του απαντήσω και μου πει να βγούμε σήμερα, είμαι τόσο χάλια ψυχολογικά που θα αναγκαστώ να πιεστώ και αυτό θα βγει προς τα έξω πολύ αρνητικά σε βάρος μου...
κατάφερα να αυτοδιαλυθώ....

Κι όμως αυτή η γνωστή μου με τέτοιες απόψεις πώς στο καλό τα κατάφερε και έκανε οικογένεια, μεγάλωσε παιδιά, κλπ?
Δηλαδή κάτι τέτοια ακούω και νιώθω να αυτοαναιρούμαι....

Tomhet
27-07-2013, 15:29
Κι όμως αυτή η γνωστή μου με τέτοιες απόψεις πώς στο καλό τα κατάφερε και έκανε οικογένεια, μεγάλωσε παιδιά, κλπ?

Μπορώ πολύ ευκολα να σου απαντήσω σε αυτό. Με την ίδια λογική που και η unlucky σε λίγο καιρό θα ξεφύγει απο ολο αυτό που έχει φυτέψει τον εαυτό της.
Εδώ υπάρχουν γυναίκες που δέχονται να τις δέρνουν άντρες....δεν θα υπήρχαν άντρες που θα άντεχαν τις παράλογες γυναίκες?
Θα ήμουν όμως πολύ περίεργος να ακούσω την άποψη της γνωστής σου αν της έλεγες "οκ οπότε και ο πατέρας των παιδιών σου είναι μαζί σου γιατί νοιάζεται μόνο για το σεξ".
Απαράδεκτη όπως είπα.
Υπάρχει όμως και η άλλη άποψη που λέει το εξής:
Ναι ο άντρας της νοιάζεται μόνο για το σεξ....κατ'επεκταση και εκείνη έψαχνε έναν άντρα που να νοιάζεται μονο για το σεξ. Οπότε και εκείνη είναι μια γυναίκα που νοιάζεται μονο για το σεξ.

unlucky
27-07-2013, 15:30
εγω το μονο για το οποιο μουντζωνω τον εαυτο μου ειναι οτι εψαχνα μεσα απο τις σχεσεις την αγαπη και την ευτυχια στη ζωη μου!
και κοιταζα την ψυχη του αλλου και βλακειες, ενω ειχα ευκαιριες στη ζωη μου που δεν τις εκμεταλλευτηκα και ελεγα μα τον βλεπω φιλικα να ειμαι μαζι του γιατι εχει χρηματα και εχει ονομα κτλ.??? δεν ειναι ηθικα σωστο!!!!

και τωρα εμεινα με την ηθικη συμπεριφορα και τα καταλοιπα στην ψυχη!

unlucky
27-07-2013, 15:32
λενα μου οι αντρες θελουν φτυσιμο!!!! ακομη και να σε ενδιαφερει η γνωμη μου ειναι να μη βγεις αμεσως!

Remedy
27-07-2013, 15:34
Εννοείται πως θέλω γνώμες, για αυτό έκατσα και το έγραψα.
Η αλήθεια είναι ότι νιώθω τόσο χάλια, μπλοκαρισμένη, στενοχωρημένη, ξενερωμένη λόγω του 1 συν χρόνου διαφοράς...κόλλησα εκεί και δεν λέω να ξεκολλήσω....
Το πρόβλημα είναι ότι αν του απαντήσω και μου πει να βγούμε σήμερα, είμαι τόσο χάλια ψυχολογικά που θα αναγκαστώ να πιεστώ και αυτό θα βγει προς τα έξω πολύ αρνητικά σε βάρος μου...
κατάφερα να αυτοδιαλυθώ....

κατ αρχας, αν ειναι να χαλιεσαι και να υποφερεις, ουτε να τηλεφωνησεις, ουτε να βγεις...
αν για εσενα εχει σημασια η διαφορα σας, θα την βγαζεις με καθε τροπο. ξεπερασε το εσυ και μετα ασχολησου με το αν το σκεφτονται οι αλλοι.
ολα τα παραπανω ομως, πιστευω οτι δεν θα ειχαν καμια σημασια αν ενθουσιαζοσουν μαζι του.απλα δεν θα σκεφτοσουν τοσο μακρια, αλλα μονο το οτι γνωρισες εναν ανθρωπο που σου αρεσει και θελεις να τον ξαναδεις.

η γνωστη σου λεγοντας σου μια χοντραδα, δεν σου ειπε τα ουσιαστικα και ολη την αληθεια και γενικως και την δικια της.
φυσικα και δεν ειναι μονο το σεξ σε μια σχεση, ειναι η αρχη ομως. αν το σεξκαι η ελξη δεν πανε καλα ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ, ολα σταματουν εκει η πριν κι απο εκει...

Lena01
27-07-2013, 15:38
Θα ήμουν όμως πολύ περίεργος να ακούσω την άποψη της γνωστής σου αν της έλεγες "οκ οπότε και ο πατέρας των παιδιών σου είναι μαζί σου γιατί νοιάζεται μόνο για το σεξ".
Απαράδεκτη όπως είπα.
Υπάρχει όμως και η άλλη άποψη που λέει το εξής:
Ναι ο άντρας της νοιάζεται μόνο για το σεξ....κατ'επεκταση και εκείνη έψαχνε έναν άντρα που να νοιάζεται μονο για το σεξ. Οπότε και εκείνη είναι μια γυναίκα που νοιάζεται μονο για το σεξ.

Μα μου το είπε ευθέως... ότι οι άντρες νοιάζονται μόνο για το σεξ....και αν είμαι καλή σε αυτό (μού πετάει και το γάντι!!!!....), δεν θα έχω πρόβλημα με τα λεφτά, τη δουλειά ή τον ένα χρόνο διαφορα...Απλά εγώ σοκαρίστηκα γιατί τη θεωρούσα πολύ μετρημένη και βλακείες...
Κοίτα, πιστεύω ότι έχεις δίκιο και στις 2 απόψεις.... σίγουρα για να το λέει, έτσι το έχει μάθει το ποίημα... άρα από τη στιγμή που είναι βίωμα της, τί ρωτάω και εγώ?

Tomhet
27-07-2013, 15:42
@unlucky
Έκλεισα ραντεβού με γιατρό να πάω την Τετάρτη μετά την δουλειά για να με στειρώσει.
Θες να βρεθούμε την Παρασκευή?

unlucky
27-07-2013, 15:43
πανω απο ολα μετραει να σε εγκρινει η μανα του και οχι το σεξ ..παντα μιλωντας για δεσμο με εξελιξη..

unlucky
27-07-2013, 15:44
@unlucky
Έκλεισα ραντεβού με γιατρό να πάω την Τετάρτη μετά την δουλειά για να με στειρώσει.
Θες να βρεθούμε την Παρασκευή?

οχι εγω ειμαι εκ φυσεως εγκρατης !

εσυ παλι καλα κανεις! μην εχουμε και ατυχηματα...

Tomhet
27-07-2013, 15:46
Εγώ το έκανα για να νιώθεις εσύ ασφαλής και για να σου δείξω οτι το εννοώ (εφοσόν δεν θα μπορώ μετά να γυρίσω πίσω!)
Δεν απάντας όμως.
Άσε που ατυχήματα δεν είχα μέχρι τώρα στην ζωή μου και δεν σκόπευα να έχω...εκτός αν πιστεύεις πως σαν γυναίκα ανάβεις τόοοοοσο μεγάλες φωτιες πια που σε βλέπουν και ξυπνάνε άγρια ένστικτα μέσα τους.

unlucky
27-07-2013, 15:48
τι να απαντησω??? καλυτερα ρωτα πρωτα τη μαμα σου αν σε αφηνει!

Tomhet
27-07-2013, 16:12
Μόλις την ρώτησα, με φίλησε στο μέτωπο, με σταυρωσε με το χέρι και μου έδωσε την ευχή της.
Επόμενο πρόβλημα.....?

mnimonio
27-07-2013, 17:24
Αντρες γουρουνια δολοφονοι!!Αντρες γουρουνια δολοφονοι!!Αντρες γουρουνια δολοφονοι...Σιγοτραγουδαει η ανλακι..

masterridley
27-07-2013, 17:24
Μα μου το είπε ευθέως... ότι οι άντρες νοιάζονται μόνο για το σεξ....και αν είμαι καλή σε αυτό (μού πετάει και το γάντι!!!!....), δεν θα έχω πρόβλημα με τα λεφτά, τη δουλειά ή τον ένα χρόνο διαφορα...Απλά εγώ σοκαρίστηκα γιατί τη θεωρούσα πολύ μετρημένη και βλακείες...
Κοίτα, πιστεύω ότι έχεις δίκιο και στις 2 απόψεις.... σίγουρα για να το λέει, έτσι το έχει μάθει το ποίημα... άρα από τη στιγμή που είναι βίωμα της, τί ρωτάω και εγώ?
Η γνωστή σου είναι εντελώς γτπ. Τι απόψεις είναι αυτές; Ναι, οι άντρες ενδιαφέρονται
για το σεξ πολύ περισσότερο απ'τις γυναίκες, δεν είναι όμως εξωγήινοι, θέλουν και
όλα τα άλλα πράγματα που θέλουν οι γυναίκες, συντροφικότητα, κατανόηση,
κοινά ενδιαφέροντα και πάει λέγοντας.

Πάντως, ό,τι και να αποφασίσεις απάντησε στο μήνυμα έστω και αρνητικά. Γιατί με το
να αποφεύγεις κάνεις κακό μόνο στην αυτοπεποίθησή σου. Έχε το θάρρος να πεις
ναι ή όχι ή άλλη μέρα ή βλέπουμε. Εξάλλου, απ'ότι καταλαβαίνω δεν σου έκανε και
πρόταση γάμου, απλά να βγείτε σου είπε. Που είναι το πρόβλημα;

Lena01
27-07-2013, 17:41
Εξάλλου, απ'ότι καταλαβαίνω δεν σου έκανε και
πρόταση γάμου, απλά να βγείτε σου είπε. Που είναι το πρόβλημα;

Το πρόβλημα εγώ το έχω που ξενέρωσα με την υποτιθέμενη διαφορά στην ηλικία....
και καπάκι μού ήρθε η κατραπακιά από τη γνωστή...
Οκ, με βοηθήσατε πολύ να βάλω μια σειρά στο θολωμένο μου μυαλό.... θα του απαντήσω με καμιά δικαιολογία γιατί πραγματικά είμαι ράκος για έξοδο...και θα προσπαθήσω να το ζήσω πιο χαλαρά...να το δουλέψω τέλος πάντων γιατί για το χαλαρά δεν με βλέπω...

Lena01
27-07-2013, 17:52
Η γνωστή σου είναι εντελώς γτπ. Τι απόψεις είναι αυτές; Ναι, οι άντρες ενδιαφέρονται
για το σεξ πολύ περισσότερο απ'τις γυναίκες, δεν είναι όμως εξωγήινοι, θέλουν και
όλα τα άλλα πράγματα που θέλουν οι γυναίκες, συντροφικότητα, κατανόηση,
κοινά ενδιαφέροντα και πάει λέγοντας.

Αυτό που λες θα μπορούσε να γίνει το μότο μου... ξέρεις πόσες, δυστυχώς πολλές, ξέρω που μιλάνε έτσι και μεγαλώνουν και τα παιδιά τους με τέτοιες νοοτροπίες?
Οι γονείς μου ήταν τελείως διαφορετικοί, ούτε η μάνα μου, αν και πολύ συντηρητική και από κλειστή κοινωνία προερχόμενη, θα μιλούσε ποτέ έτσι ούτε ο μπαμπάς μου... τελείως άλλος πλανήτης... και για αυτό παθαίνω τέτοιο σοκ όταν ακούω κάτι τέτοια απόλυτα (οι άντρες θέλουν σεξ, οι γυναίκες λεφτά, κλπ)... πολιτισμικό, ψυχολογικό, υπαρξιακό σοκ....λες και φεύγει η γη κάτω από τα πόδια μου...

masterridley
27-07-2013, 17:59
Μα ποιος σου είπε ότι οι γνωστοί σου θέλουν το καλό σου; Απλά θέλουν να σε
πείσουν ότι ο κόσμος είναι όπως τον βλέπουν αυτοί, άλλη θα σου πει προχώρα
γιατί βρήκε τον "αληθινό έρωτα"®, άλλη θα σου πει κλείσου σε μοναστήρι γιατί
κάηκε! Γαμώτο, οι ανθρώπινες σχέσεις είναι πολύ απλές αρκεί να σέβεσαι τον
εαυτό σου.

Άμα είσαι ράκος, είναι δικαίωμα σου να το πεις ή να πεις ότι ξέρωγω δεν μπορώ
γιατί έχω δουλειές ή ό,τι σε φωτίσει ο Θεός. Και αν βγείτε, μπορείς όποτε θες
να το διακόψεις. Ραντεβού είναι, δεν είναι συμβόλαιο! Πάρ'το χαλαρά!

wstyron
27-07-2013, 18:35
lena δυστυχως η φιλη σου εχει δικιο .σχεδον απολυτο . ο αντρας αυτο που θελει απο μια γυναικα ,ο λογος που την πλησιαζει ειναι το σεξ . φυσικα απο κει κ περα μετρανε κ αλλα .
φυσικα υπαρχουν κ καποιες εξαιρεσεις .....

unlucky
27-07-2013, 18:43
Μόλις την ρώτησα, με φίλησε στο μέτωπο, με σταυρωσε με το χέρι και μου έδωσε την ευχή της.
Επόμενο πρόβλημα.....?

οχι που δεν θα τη ρωτουσες πρωτα! μαλλον δεν καταλαβε η γυναικα ή τη βρισκω πολυ προοδευτικη μια τετοια αντιδραση

Θεοφανία
27-07-2013, 19:12
Το πρόβλημα εγώ το έχω που ξενέρωσα με την υποτιθέμενη διαφορά στην ηλικία....
και καπάκι μού ήρθε η κατραπακιά από τη γνωστή...
Οκ, με βοηθήσατε πολύ να βάλω μια σειρά στο θολωμένο μου μυαλό.... θα του απαντήσω με καμιά δικαιολογία γιατί πραγματικά είμαι ράκος για έξοδο...και θα προσπαθήσω να το ζήσω πιο χαλαρά...να το δουλέψω τέλος πάντων γιατί για το χαλαρά δεν με βλέπω...

..λένα, να σαι βέβαιη ότι αν σου είχε κάνει κλικ αυτός ο τύπος δεν θα σκεφτόσουν καν την ελάιστη διαφορά ηλικίας που έχετε.
Παράλληλα και χωρίς λόγο μου βγάζεις ένα άγχος για αποκατάσταση, (ίσως να μου έκανε κατι αυτό που έγραψες για τα "πεθερικά").

Tomhet
27-07-2013, 19:22
οχι που δεν θα τη ρωτουσες πρωτα! μαλλον δεν καταλαβε η γυναικα ή τη βρισκω πολυ προοδευτικη μια τετοια αντιδραση

Λες οτι όλοι οι άντρες σε κυνηγάνε για να σε αυτώσουν...σου είπα θα στειρωθώ...
Μου ζητάς να ρωτήσω την μάνα μου, την ρωτάω και όλα καλά...
Τώρα μου την λες για αυτό...οκ, δε με νοιάζει καθως δεν παιζει κανένα ρόλο...
Στο διατάυτα unlucky...επόμενη σου παραξενιά....ακούω...

Δε νομίζεις οτι έχεις βάλει τον εαυτό σου παρέα με όλες τις μεγάλες προσωπικότητες που πάτησαν στη γή?
Δεν έχεις κάτι στο παντελόνι σου, στην τράπεζα σου, στο κρεβάτι σου που το κυνηγάνε όλοι οι άντρες να στο κλέψουν....
Βλέπεις οτι αντιμετωπίζεις τον εαυτό σου σαν τρόπαιο? Κανείς δεν σε κυνηγάει για να σου πάρει τίποτα γιατί απλά (όπως θα πρέπει και εσύ να καταλάβεις) δεν έχεις κάτι που δεν έχουν οι άλλοι...αν κάποιος θέλει σεξ θα το βρει αλλου όπου και άλλες θα θέλουν. Δεν θα βγάλει το μαντιλάκι με το χλωροφόρμιο για να πιάσει ΕΙΔΙΚΑ εσένα...βλέπεις γιατί λέω οτι ορισμένες είστε ξυνές? γιατί έχετε αυτή την αντιμετώπιση...
Τουλάχιστον παλιότερα ήθελαν να προστατέψουν για κάποιον κοινωνικό λόγο την παρθενιά τους...τώρα τι ιδιαίτερο έχεις που πιστεύεις οτι όλοι θέλουν να στο φάνε?

unlucky
27-07-2013, 20:30
tomhet μιλας πολυ στο εχει πει κανεις? αντε πια!!!! εγω δεν ειπα οτι με κυνηγανε εμενα προσωπικα ολοι ουτε οτι με κυνηγανε για αυτο, ειπα πως συμπεριφερονται οι αντρες στις κοπελες! κανεις πια δεν κανει μια σχεση με προοπτικη μονο και μονο βασει συναισθηματος αυτη ειναι η γνωμη μου.
απο αυτα που εγραψες στο τελευταιο ποστ φανηκε τι κρυβεται πισω απο το συγγραφικο -ποιητικο σου ταλεντο
καλα λεω εγω οτι οσοι το παιζουν και καλα μορφωμενοι και κουλτουρα ειναι οι χειροτεροι

Lena01
27-07-2013, 21:18
..λένα, να σαι βέβαιη ότι αν σου είχε κάνει κλικ αυτός ο τύπος δεν θα σκεφτόσουν καν την ελάχιστη διαφορά ηλικίας που έχετε.
Παράλληλα και χωρίς λόγο μου βγάζεις ένα άγχος για αποκατάσταση, (ίσως να μου έκανε κάτι αυτό που έγραψες για τα "πεθερικά").

Καταλαβαίνω τί λες και συμφωνώ...
Μάλλον άγχος για το επόμενο βήμα, όχι τόσο για αποκατάσταση... για να μου κάνει κλικ, θα έπρεπε να σκέφτομαι αλλιώς, από τη στιγμή που το εκλογικεύω τόσο πολύ και το υπεραναλύω, ήδη έχω χάσει την ανεμελιά της προοπτικής, προτιμώ τη σιγουριά της αδράνειας από το ρίσκο, το ξέρω, προσπαθώ να το αλλάξω αλλά μακάρι να ήταν τόσο απλό... είπα ότι είναι πολύ καλό παιδί, και θεωρώ ότι μου ταιριάζει για να κάθομαι να το σκέφτομαι τόσο πολύ...δυστυχώς η ψυχολογία μου είναι τόσο χάλια που δύσκολα κανείς θα μου κάνει κ λ ι κ έτσι απλά....δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τί εννοώ...
τώρα γελάω αλλά το μεσημέρι ήμουν λιώμα ψυχολογικά...

Tomhet
27-07-2013, 21:30
tomhet μιλας πολυ στο εχει πει κανεις? αντε πια!!!! εγω δεν ειπα οτι με κυνηγανε εμενα προσωπικα ολοι ουτε οτι με κυνηγανε για αυτο, ειπα πως συμπεριφερονται οι αντρες στις κοπελες! κανεις πια δεν κανει μια σχεση με προοπτικη μονο και μονο βασει συναισθηματος αυτη ειναι η γνωμη μου.
απο αυτα που εγραψες στο τελευταιο ποστ φανηκε τι κρυβεται πισω απο το συγγραφικο -ποιητικο σου ταλεντο
καλα λεω εγω οτι οσοι το παιζουν και καλα μορφωμενοι και κουλτουρα ειναι οι χειροτεροι

Τι κρύβεται πίσω απο το "συγγραφικό μου ταλέντο"? Η αλήθεια η οποία σε κάνει να τσαντίζεσαι...τίποτε άλλο.
Πίστεψε με τα λέω πολύ πιο ήπια απο ότι θα σου τα έλεγε κάποιος εκεί έξω.
Ούτε το έπαιξα ποτέ μου μορφωμένος αλλά ναι ρε συ, έχω μεγαλύτερη κριτική ικανότητα απο εσένα...
Επίσης πρέπει να αποφασίσεις αν είναι προσωπική γνώμη ότι εκφράζεις εδώ ή αν μιλάς γενικά...Είτε είναι προσωπική γνώμη οπότε θεωρείς οτι κυνηγάνε εσένα προσωπικά είτε σε διόρισαν δικηγόρο του γυναικείου φύλου και μιλας εκ μέρους όλων...
Κοίτα μερικά απο τα πράγματα που έχεις γράψει ΜΟΝΟ στις 2 τελευταίες σελίδες σε αυτό το θέμα και πες μου αν είναι λόγια φανατισμένου:

εγω το μονο για το οποιο μουντζωνω τον εαυτο μου ειναι οτι εψαχνα μεσα απο τις σχεσεις την αγαπη και την ευτυχια στη ζωη μου!
και κοιταζα την ψυχη του αλλου και βλακειες,

λενα μου οι αντρες θελουν φτυσιμο!!!!

πανω απο ολα μετραει να σε εγκρινει η μανα του και οχι το σεξ

απορω με τη φραση που ισχυριζονται καποιοι για να μην ξαναβγουν με την κοπελα, " ξερεις δεν ειχαμε χημεια μωρε"...ποια χημεια?????? για ποσο ηλιθιες μας περνατε πια????

μετα η αλλη η καημενη ψαχνει να βρει τι φταιει σε εκεινη..τι εκανε λαθος, αχ δεν ειμαι αρκετα ομορφη αχ δεν ειμαι αρκετα εξυπνη, αχ δεν ειμαι το ενα δεν ειμαι το αλλο ...

εζησαν ευτυχισμενες σχεσεις και γω το ιδιο αλλα στο τελος εφαγαν μεγαλα χαστουκια!

Δεν αφήνεις ΠΟΥΘΕΝΑ κανένα περιθώριο λάθους....βλακίας....η οτιδήποτε άλλο...τιποτα όμως...και να σου θυμήσω πως μιλάς εκ πείρας 2 σχέσεων στη ζωή σου.
Αν δεν μπορείς να αναγνωρίσεις τον φανατισμό όταν τον βλεπεις και να τον κατακρίνεις, δεν σου φταίω εγώ να ξεσπάς πάνω μου για δήθεν παραδειγματισμό.
Ούτε καν οι γυναίκες που παρακολουθούν την συζήτηση δεν συμφωνούν μαζί σου παρα μόνο 1-2 εξαιρέσεων αλλά παρόλαυτα πιάνεσαι απο οτιδήποτε πει ο οποιοσδήποτε για να συνεχίσεις σαν την Ελένη Λουκά με το πανό και την ντουντούκα.

PepeLePew
27-07-2013, 23:34
Ολο λετε για τους άντρες και μας κατηγορείτε. Δεν επικοινωνουμε μετα το πρωτο ραντεβου και τέτοια. Αμ κι εσεις μας κανετε τη ζωη δυσκολη. Την έπαθα σήμερα.

Εχετε την κακή συνήθεια να πετάτε το πρωι τα βραδυνα προφυλακτικα και τα χαρτακια τους, στο καλαθάκι της τουαλέτας, χωρις να το ξερουμε. Ερχεται μετα η επόμενη και παει να κανει το ιδιο, βλεπει τα προηγουμενα, και σπάζεται, μουτρωνει και φευγει.

Τσ..τσ...τσ...
:cool::cool::rolleyes:

mnimonio
27-07-2013, 23:50
Λαβετε θεσεις....Παρτε φορα..Βρειτε τοιχο...Ετοιμοι??Μπουφ!!!!!!!!!!! !!!!

PepeLePew
27-07-2013, 23:56
Αντρες...

:cool::p

Tomhet
28-07-2013, 02:17
Too much information Pepe που θα τολμήσω να πω δεν ενδιέφερε κανέναν ^^
Θα είναι καθαρή ειρωνία όμως αν σε ρωτήσω, όταν εσύ πας με κάποια φοράει εκείνη το προφυλακτικό και κατα συνέπεια το πετάει εκείνη μετά?
Κάπου σε έχασα....
Mην απαντήσεις καλύτερα γιατί σπάζομαι με τα κενά που εντοπίζω στην ιστορία και το ξέρω.

PepeLePew
28-07-2013, 13:01
Too much information Pepe που θα τολμήσω να πω δεν ενδιέφερε κανέναν ^^
Θα είναι καθαρή ειρωνία όμως αν σε ρωτήσω, όταν εσύ πας με κάποια φοράει εκείνη το προφυλακτικό και κατα συνέπεια το πετάει εκείνη μετά?
Κάπου σε έχασα....
Mην απαντήσεις καλύτερα γιατί σπάζομαι με τα κενά που εντοπίζω στην ιστορία και το ξέρω.

Χιουμοριστικο information ειναι. Προβληματα που αντιμετωπιζουν αντρες που δεν τηλεφωνουν μετα το πρωτο ραντεβου ;):p

unlucky
28-07-2013, 16:04
[QUOTE=masterridley;447875]Μα ποιος σου είπε ότι οι γνωστοί σου θέλουν το καλό σου; Απλά θέλουν να σε
πείσουν ότι ο κόσμος είναι όπως τον βλέπουν αυτοί, άλλη θα σου πει προχώρα
γιατί βρήκε τον "αληθινό έρωτα"®, άλλη θα σου πει κλείσου σε μοναστήρι γιατί
κάηκε! Γαμώτο, οι ανθρώπινες σχέσεις είναι πολύ απλές αρκεί να σέβεσαι τον
εαυτό σου.

Εννοειται οτι σπανια οι γνωστοι συγγενεις κτλ θελουν το καλο σου σημερα..το καλυτερο ειναι να παραδειγματιζεσαι απο το τι συμβαινει γυρω σου και να χρησιμοποιεις τη λογικη σου κοιτωντας φυσικα το συμφερον σου οπως κανουν ολοι.
Και κατα τη γνωμη μου να μην ανοιγεσαι και να μην λες πολλα για τα προσωπικα σου...

marian_m
28-07-2013, 18:04
Ολο λετε για τους άντρες και μας κατηγορείτε. Δεν επικοινωνουμε μετα το πρωτο ραντεβου και τέτοια. Αμ κι εσεις μας κανετε τη ζωη δυσκολη. Την έπαθα σήμερα.

Εχετε την κακή συνήθεια να πετάτε το πρωι τα βραδυνα προφυλακτικα και τα χαρτακια τους, στο καλαθάκι της τουαλέτας, χωρις να το ξερουμε. Ερχεται μετα η επόμενη και παει να κανει το ιδιο, βλεπει τα προηγουμενα, και σπάζεται, μουτρωνει και φευγει.

Τσ..τσ...τσ...
:cool::cool::rolleyes:
Όνειρα θερινής νυκτός...

PepeLePew
28-07-2013, 23:20
Όνειρα θερινής νυκτός...

Ναι, θερος ηταν προχτες που συνέβη.

:cool:

marina38
29-07-2013, 15:58

Πιστεύω πως πολλοί άνθρωποι, οι περισσότεροι θα έλεγα, αναζητούν σχέση με συναίσθημα και 'προοπτική' (όχι με την έννοια της αποκατάστασης). Αλλά το συναίσθημα παίρνει χρόνο για να αναπτυχθεί. Οπότε πώς θα μπορούσε να κάνει κάποιος μια σχέση μόνο με βάση το συναίσθημα, χωρίς να υπάρχουν άλλες ενδείξεις καλής διάθεσης, συμβατότητας, ενδιαφέροντος?
Όλη η πρώτη φάση είναι στην ουσία μια γνωριμία, το αν αυτή θα γίνει ή θα σταματήσει, εξαρτάται από τόσα πολλά!

marina38
29-07-2013, 16:18

Διάβασα τις απόψεις της γνωστής και μου σηκώθηκε η τρίχα...
Φυσικά και δεν θέλουν όλοι μόνο σεξ και ούτε μια σχέση βασίζεται μόνο στο σεξ. Για εσένα είναι έτσι? Δηλαδή αν υποθέσουμε ότι κάποιος είναι ο σούπερ εραστής σου είναι αρκετό? Για εμένα πάντως όχι. Δεν ανήκουν σε τόσο τραγικά διαφορετικό είδος οι άντρες... :)
Και να σου πω κάτι, να μην είσαι καθόλου σίγουρη ότι η γνωστή σου έκανε οικογένεια και παιδιά με αυτές ακριβώς τις απόψεις που σερβίρει τώρα σε εσένα.
Πολλές απόψεις εκφράζονται για το θεαθήναι και την τιμή των όπλων, όμως τι ακριβώς πέτυχε ή απέτυχε, να είναι εντελώς άλλη ιστορία....

ioannis2
30-07-2013, 09:04
Πιστεύω πως πολλοί άνθρωποι, οι περισσότεροι θα έλεγα, αναζητούν σχέση με συναίσθημα και 'προοπτική' (όχι με την έννοια της αποκατάστασης). Αλλά το συναίσθημα παίρνει χρόνο για να αναπτυχθεί. Οπότε πώς θα μπορούσε να κάνει κάποιος μια σχέση μόνο με βάση το συναίσθημα, χωρίς να υπάρχουν άλλες ενδείξεις καλής διάθεσης, συμβατότητας, ενδιαφέροντος?
Όλη η πρώτη φάση είναι στην ουσία μια γνωριμία, το αν αυτή θα γίνει ή θα σταματήσει, εξαρτάται από τόσα πολλά!

Συνηθως το συναισθημα ή μια προδιαθεση για συναισθημα θα προκυψει απο την αρχη. Το αν θα προκυψει εξαρταται απο το τι πρωτες εντυπωσεις σου αφηνει ο αλλος (αν σου δινει μια καλη ενδειξη οτι ανταποκρινεται στα προτυπα σου δλδ). Αυτες ανοιγουν το δρομο στο να δημιουργηθει το συναισθημα. Μπορει να προκυψει και μετα απο μερικες ωρες γνωριμιας. Αν μετα απο δυο τρια ραντεβου δεν βγει συναισθημα κατα πασα πιθανοτητα η γνωριμια τελείωσε (αν και μια φορα μου προεκυψε το συναισθημα μετα απο ενα μηνα).

Lena01
30-07-2013, 11:00
Διάβασα τις απόψεις της γνωστής και μου σηκώθηκε η τρίχα...
Φυσικά και δεν θέλουν όλοι μόνο σεξ και ούτε μια σχέση βασίζεται μόνο στο σεξ. Για εσένα είναι έτσι? Δηλαδή αν υποθέσουμε ότι κάποιος είναι ο σούπερ εραστής σου είναι αρκετό? Για εμένα πάντως όχι. Δεν ανήκουν σε τόσο τραγικά διαφορετικό είδος οι άντρες... :)
Και να σου πω κάτι, να μην είσαι καθόλου σίγουρη ότι η γνωστή σου έκανε οικογένεια και παιδιά με αυτές ακριβώς τις απόψεις που σερβίρει τώρα σε εσένα.
Πολλές απόψεις εκφράζονται για το θεαθήναι και την τιμή των όπλων, όμως τι ακριβώς πέτυχε ή απέτυχε, να είναι εντελώς άλλη ιστορία....

Kαι βέβαια δεν είναι έτσι... αυτό έλειπε...αλλά με εκπλήσσει σε βαθμό σοκαριστικό η απολυτότητα τέτοιων ισχυρισμών από τέτοια άτομα...
Αλλά ναι έχεις δίκιο! το θεαθήναι παίζει ρόλο, και μπορεί να έχει εντοπίσει τις "αδυναμίες" μου και να με "δουλεύει"...

Lena01
30-07-2013, 11:09
Συνηθως το συναισθημα ή μια προδιαθεση για συναισθημα θα προκυψει απο την αρχη. Το αν θα προκυψει εξαρταται απο το τι πρωτες εντυπωσεις σου αφηνει ο αλλος (αν σου δινει μια καλη ενδειξη οτι ανταποκρινεται στα προτυπα σου δλδ). Αυτες ανοιγουν το δρομο στο να δημιουργηθει το συναισθημα. Μπορει να προκυψει και μετα απο μερικες ωρες γνωριμιας. Αν μετα απο δυο τρια ραντεβου δεν βγει συναισθημα κατα πασα πιθανοτητα η γνωριμια τελείωσε (αν και μια φορα μου προεκυψε το συναισθημα μετα απο ενα μηνα).

Δεν θα μπορούσα να συμφωνώ περισσότερο....
Να προσθέσω μόνο στις πρώτες εντυπώσεις και στην προδιάθεση για συναίσθημα και τη φάση στην οποία βρίσκεται καθένας μας...
Υπάρχουν φάσεις που θέλεις να κάνεις πράγματα και να έχεις κόσμο γύρω σου και άλλες που θέλεις να είσαι μόνος σου, υπάρχουν φάσεις που σπουδάζεις/διαβάζεις/δουλεύεις σαν τρελός και άλλες φάσεις που καθηλώνεσαι στην αδράνεια, υπάρχουν φάσεις που έχεις λεφτά και άλλες που δεν έχεις...
πχ γνωστός μου, στα 35, άνεργος δυστυχώς, αν και πολυσπουδασμένος, μού έλεγε ότι δεν θέλει να κάνει σχέση ακριβώς επειδή δεν θέλει να βγάζει έξω την κοπέλα του με τα λεφτά των γονιών του...

astimatnam
30-07-2013, 11:15

Συμφωνώ σ αυτό που λες... Απλά πιστεύω πως το λάθος που γίνεται ορισμένες φορές είναι το ότι βγάζουμε αρκετό συναίσθημα, λέμε τον πόνο μας κοινώς, κ αυτό δεν είναι καλό γιατί μερικές φορές απομακρύνει τον άλλο. Δε λέω, καλό είναι να μοιραζόμαστε εμπειρίες από πρώην, παλιές σχέσεις κλπ κλπ (ειδικά αν ο άλλος θέλει να μάθει), απλά καλό είναι να κρατάμε κ μια "πισινή" σ αυτά που θα πούμε.
Εμένα πλέον ας πούμε όποιος με ρωτάει "πόσο καιρό είσαι ελεύθερη, γιατί χώρισες κλπ" δε λέω κ πολλές πολλές λεπτομέρειες. Το κόβω με λίγα λόγια, γιατί στην τελική δεν τον αφορά τον άλλο. Θα μου πεις, μερικοί θέλουν να καταλάβουν πώς μπορεί να φέρεσαι σε μια σχέση κλπ, αλλά καλύτερα να το καταλάβουν στην πορεία παρά απ' την αρχή.

astimatnam
30-07-2013, 11:17
πχ γνωστός μου, στα 35, άνεργος δυστυχώς, αν και πολυσπουδασμένος, μού έλεγε ότι δεν θέλει να κάνει σχέση ακριβώς επειδή δεν θέλει να βγάζει έξω την κοπέλα του με τα λεφτά των γονιών του...

Ισχύει. Πολλοί είναι αυτοί που διστάζουν να κάνουν τέτοιο βήμα γι' αυτόν το λόγο. Γιατί σου λέει, αν ξεκινήσω κάτι θα πρέπει να βγαίνουμε, κάποιες στιγμές θα τύχει να πληρώσω εγώ, πώς θα το κάνω;; Οπότε κάνουν πίσω.
Άσε που μερικοί νοιώθουν κ άσχημα αν η κοπέλα εργάζεται κ αυτοί όχι...

Remedy
30-07-2013, 11:53
ετσι ειναι Γιαννη...
"συναισθημα" που προσπαθεις να "δημιουργησεις" η το τραβας απ τα μαλλια μπας κι ανθισει και στον αλλο επειδη το νοιωθεις εσυ, ειναι bad news.... ΠΑΝΤΑ

Lena01
30-07-2013, 11:53
Συμφωνώ σ αυτό που λες... Απλά πιστεύω πως το λάθος που γίνεται ορισμένες φορές είναι το ότι βγάζουμε αρκετό συναίσθημα, λέμε τον πόνο μας κοινώς, κ αυτό δεν είναι καλό γιατί μερικές φορές απομακρύνει τον άλλο. Δε λέω, καλό είναι να μοιραζόμαστε εμπειρίες από πρώην, παλιές σχέσεις κλπ κλπ (ειδικά αν ο άλλος θέλει να μάθει), απλά καλό είναι να κρατάμε κ μια "πισινή" σ αυτά που θα πούμε.
Εμένα πλέον ας πούμε όποιος με ρωτάει "πόσο καιρό είσαι ελεύθερη, γιατί χώρισες κλπ" δε λέω κ πολλές πολλές λεπτομέρειες. Το κόβω με λίγα λόγια, γιατί στην τελική δεν τον αφορά τον άλλο. Θα μου πεις, μερικοί θέλουν να καταλάβουν πώς μπορεί να φέρεσαι σε μια σχέση κλπ, αλλά καλύτερα να το καταλάβουν στην πορεία παρά απ' την αρχή.

Aν κατάλαβα καλά, νομίζω ο Ιoannis, όταν λέει συναίσθημα, εννοεί να είναι ο άλλος συμβατός με σένα, να σου ταιριάζει και να του ταιριάζεις, και μέσα από αυτά τα κοινά στοιχεία να σάς βγαίνει το ερωτικό συναίσθημα...
αυτό εννοείται ότι το καταλαβαίνεις από την αρχή, το νιώθεις να πλανάται στον αέρα...
Για κουβεντούλα πάνω στο θέμα "πρώην", είμαι επιφυλακτική, και ειδικά στην αρχή...

Remedy
30-07-2013, 12:11
Aν κατάλαβα καλά, νομίζω ο Ιoannis, όταν λέει συναίσθημα, εννοεί να είναι ο άλλος συμβατός με σένα, να σου ταιριάζει και να του ταιριάζεις, και μέσα από αυτά τα κοινά στοιχεία να σάς βγαίνει το ερωτικό συναίσθημα...
αυτό εννοείται ότι το καταλαβαίνεις από την αρχή, το νιώθεις να πλανάται στον αέρα...
Για κουβεντούλα πάνω στο θέμα "πρώην", είμαι επιφυλακτική, και ειδικά στην αρχή...

να σου ταιριαζει και να σου αρεσει ομως. και να το νοιωθει αυτο και ο αλλος. ο ενας μονο, δεν φτανει οσο εντονα κι αν το νοιωθει :rolleyes:
νομιζω οτι αυτο το αρχικο συναισθημα πριν γνωρισουμε καλα τον αλλο, το νοιωθουμε σαν ελξη. αν δεν νοιωθεις ελξη, απλα συνεχιζεις την προσπαθεια μηπως και σου αρεσει ο αλλος, ποτε δεν προχωραει καλα η ιστορια...

astimatnam
30-07-2013, 12:52
Ακομα κ η εμπιστοσυνη που μπορει να νομιζεις οτι σου βγαζει ο αλλος απ την αρχη, συναισθημα ειναι. αυτο λεω, οτι εσυ ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι πλαναται κατι στον αερα κ απ τους δυο (ενω στη πραγματικοτητα πλαναται μονο απο σενα) κ εκει αρχιζεις κ εκραζεσαι..

Tomhet
30-07-2013, 13:40

Ισχύει. Πολλοί είναι αυτοί που διστάζουν να κάνουν τέτοιο βήμα γι' αυτόν το λόγο. Γιατί σου λέει, αν ξεκινήσω κάτι θα πρέπει να βγαίνουμε, κάποιες στιγμές θα τύχει να πληρώσω εγώ, πώς θα το κάνω;; Οπότε κάνουν πίσω.
Άσε που μερικοί νοιώθουν κ άσχημα αν η κοπέλα εργάζεται κ αυτοί όχι...

E, αν ο άνθρωπος έπεσε σε τίποτα δεσποινίδες που ζητάνε ο άλλος να έχει αυτοκίνητο και να έχει δικό του σπίτι, που είναι ουκ ολίγες...λογικό δεν είναι να νιώθει άσχημα?

Lena01
30-07-2013, 14:36
E, αν ο άνθρωπος έπεσε σε τίποτα δεσποινίδες που ζητάνε ο άλλος να έχει αυτοκίνητο και να έχει δικό του σπίτι, που είναι ουκ ολίγες...λογικό δεν είναι να νιώθει άσχημα?

Όχι, δεν εννοεί κάτι τέτοιο... εννοεί να έχει τουλάχιστον τη δυνατότητα να αυτοσυντηρηθεί...
όταν παίρνεις χαρτζηλίκι στα 35 από τους γονείς, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα...

Tomhet
30-07-2013, 15:03
Σε έχασα Lena :P
Δεν είμαι σίγουρος για το τι εννοεις με το τελευταίο σου post...γενικά πάντως είναι άποψη μου πως η οικονομική κατάσταση κάποιου δεν είναι απαραίτητα και προσον ή και μειονέκτημα για το τι ανθρωπος είναι αλλά στην κοινωνία μας...ναι...είναι κριτήριο.

Lena01
30-07-2013, 15:28
Σε έχασα Lena :P
Δεν είμαι σίγουρος για το τι εννοεις με το τελευταίο σου post...

Είναι επεξήγηση για το παράδειγμα που ανέφερα με το παιδί που μου έλεγε ότι δεν μπορεί να τα φτιάξει με μια κοπέλα γιατί νιώθει άσχημα που θα την βγάζει έξω με τα λεφτά των γονιών του...
και λέω ότι
δεν εννοεί ότι αυτή που τον ενδιαφέρει θέλει, σώνει και καλά, σπίτια, αυτοκίνητα και λεφτά... αλλά το να έχεις τα δικά σου λεφτά, τη δική σου δουλειά, το να στέκεσαι στα δικά σου πόδια οικονομικά, και όχι πάνω στους γονείς, είναι θέμα αξιοπρέπειας, ανεξαρτησίας, αυτάρκειας.

Tomhet
30-07-2013, 15:44
Κατανοητό και δεκτό. Και έχω υπάρξει και εγώ στην θέση αυτή. Αλλά πιστευω πως έχει να κάνει σε πάρα πολύ μεγάλο βαθμό με τα κοινωνικά πρότυπα και την πίεση που σου ασκούν.
Είναι ένα πράγμα πχ το να έχεις κάποια προσωπική ανάγκη και να μην μπορείς να την καλύψεις και αυτό να σε κάνει να νιώθεις άσχημα (να θες πχ ενα αυτοκίνητο και να μην μπορεις να το αγοράσεις) και άλλο το ξερεις οτι γενικά θα σε κοιτάνε με μισό μάτι αν δεν έχεις την δυνατότητα να το αγοράσεις.
Είναι σα να σου λένε όλοι πως σου λείπει κάτι και κατ'επεκταση έχεις και εσύ πείσει τον εαυτό σου οτι όντως σου λείπει κάτι.

ΥΓ: τελείως χιουμοριστικά θα παραθέσω το εξής:
Σε προηγούμενη μου σχέση εκείνη γκρίνιαζε γιατι δεν είχα δικό μου σπίτι και αυτοκίνητο και κάποιο καλοκαίρι που δεν δουλευα και δεν εβγαινα οικονομικά δεν πήγαμε διακοπές καθως δεν δέχτηκα να δανειστώ απο τους δικους μου πχ.
Μετά το καλοκαίρι, με άφησε και βρέθηκε με κάποιον που ειχε αυτοκινητάκι, σπιτι, και λοιπά έξοδα πληρωμένα απο τον μπαμπα...τυχαίο? δε νομιιιιιζω ^^.

betelgeuse
30-07-2013, 16:22
Πηγα διακοπες , γυρισα , γεννησε η Κειτ τον διαδοχο , ο Παπας δεχεται τους γκει ιερεις (αλλα οχι τις γυναικες) , και αυτο το θεμα ακομα συνεχιζεται ........

Απιστευτο.

wstyron
30-07-2013, 16:40
Πηγα διακοπες , γυρισα , γεννησε η Κειτ τον διαδοχο , ο Παπας δεχεται τους γκει ιερεις (αλλα οχι τις γυναικες) , και αυτο το θεμα ακομα συνεχιζεται ........

Απιστευτο.

αυτο θα πει καυστικο χιουμορ :rolleyes:

Tomhet
30-07-2013, 18:06
αυτο θα πει καυστικο χιουμορ :rolleyes:

Τότε όλο το thread έχει εγκαύματα γ βαθμού καθώς είναι γεμάτο απο posts που δυσανασχετούν για την έκταση του.
Ααααααλλά παρόλαυτα όλοι το διαβάζετε κουφαλίτσες...^^

howtodream8
30-07-2013, 20:34
Τότε όλο το thread έχει εγκαύματα γ βαθμού καθώς είναι γεμάτο απο posts που δυσανασχετούν για την έκταση του.
Ααααααλλά παρόλαυτα όλοι το διαβάζετε κουφαλίτσες...^^

True story.

astimatnam
30-07-2013, 22:32
ελα αφου σας αρεσε!!!!! προκαλεσα ιντριγκες!! :rolleyes:

howtodream8
30-07-2013, 22:45
ελα αφου σας αρεσε!!!!! προκαλεσα ιντριγκες!! :rolleyes:

Τελικα, εδωσε σημεια ζωης;

ioannis2
31-07-2013, 08:34

Απιστευτο.

απο το μηνυμα σου αναδυεται ενας ευχαριστος τονος, ότι περασες καλα στις διακοπες σου... και χαιρομαι γι αυτο.

ioannis2
31-07-2013, 08:47
.
...γενικά πάντως είναι άποψη μου πως η οικονομική κατάσταση κάποιου δεν είναι απαραίτητα και προσον ή και μειονέκτημα για το τι ανθρωπος είναι αλλά στην κοινωνία μας...ναι...είναι κριτήριο.

εξερταται ως τι σε ενδιαφερει αλλος. αν επιζητας αληθινη φιλία όχι, αν στο πισω μερος του μυαλου σου κρυβεται μια ελπίδα για ωφελος απο τον αλλο εστω κι αν το ωφελος δεν αποτιματε απαραιτητα σε λεφτα του ναι, όμως στο δευτερο αληθινη φιλία ήδη δεν υπάρχει.
ακομα και στο να παντρευτεις καποια, πίστεψε με, μετρα, έστω κι αν ολοι κομπάζονται πως στην αγαπη δεν εχουν θεση τα λεφτα. εκει που τη γουσταρεις και τη θελεις καποια στιγμη θα σου περασει η σκεψη, και το οτι εχει πχ μια δουλιτσα ή καπως καλα οικονομικα θα ναι ενας πόντος συν.

unlucky
31-07-2013, 14:50
εξερταται ως τι σε ενδιαφερει αλλος. αν επιζητας αληθινη φιλία όχι, αν στο πισω μερος του μυαλου σου κρυβεται μια ελπίδα για ωφελος απο τον αλλο εστω κι αν το ωφελος δεν αποτιματε απαραιτητα σε λεφτα του ναι, όμως στο δευτερο αληθινη φιλία ήδη δεν υπάρχει.
ακομα και στο να παντρευτεις καποια, πίστεψε με, μετρα, έστω κι αν ολοι κομπάζονται πως στην αγαπη δεν εχουν θεση τα λεφτα. εκει που τη γουσταρεις και τη θελεις καποια στιγμη θα σου περασει η σκεψη, και το οτι εχει πχ μια δουλιτσα ή καπως καλα οικονομικα θα ναι ενας πόντος συν.

μπραβο ιωαννη, να και ενας που το παραδεχεται δημοσιως!

ioannis2
31-07-2013, 14:57
μπραβο ιωαννη, να και ενας που το παραδεχεται δημοσιως!

τοσο ειλικρινης ήταν κι ο πρωην ... και γι αυτο τον αγαπησες?:p

unlucky
31-07-2013, 15:41
ο πρωην ηταν και συνονοματος σου σε πληροφορω:rolleyes: ελπιζω και ευχομαι να ειναι το μονο κοινο

τον αγαπησα τοτε γιατι ημουν τοσο αγαθιαρα και ονειρευομουν αγαπες αιωνιες και ανιδιοτελεις ...

astimatnam
31-07-2013, 16:40
Τελικα, εδωσε σημεια ζωης;

οχι δεν εμφανιστηκε ποτε! :P

howtodream8
31-07-2013, 19:39
οχι δεν εμφανιστηκε ποτε! :P

Α τον αλητη!! :-Ρ

marina38
31-07-2013, 20:13
Α τον αλητη!! :-Ρ

Του σφύριξε κάποιος ότι γράφτηκαν 45 σελίδες για χάρη του και τρόμαξε... :p

howtodream8
31-07-2013, 20:15
Του σφύριξε κάποιος ότι γράφτηκαν 45 σελίδες για χάρη του και τρόμαξε... :p

Πλακα πλακα....τον τιμησαμε και με το παραπανω τον συγχωρεμενο, εεεεεε, με συγχωρειτε, τον ασυγχωρητο ηθελα να πω!

marina38
31-07-2013, 20:19
ο πρωην ηταν και συνονοματος σου σε πληροφορω:rolleyes: ελπιζω και ευχομαι να ειναι το μονο κοινο

τον αγαπησα τοτε γιατι ημουν τοσο αγαθιαρα και ονειρευομουν αγαπες αιωνιες και ανιδιοτελεις ...

Δεν ξέρω τι ακριβώς συνέβη με τον πρώην σου... αλλά επειδή θίχτηκε το θέμα 'ανιδιοτέλεια', υπάρχουν βρε παιδιά και πρακτικά ζητήματα σε μια σχέση. Δεν γίνεται να λέμε το ένα δεν έχει σημασία, το άλλο δεν έχει σημασία, το παράλλο δεν λέει τίποτα για το τι άνθρωπος είμαι κλπ...

unlucky
31-07-2013, 21:00
πολυ σωστα τα λες μαρινα μου!!

vagpap
31-07-2013, 22:14

Αν παιζουν ρολο τα χρηματα στις σχεσεις ? Αν δεν ειχα αυτα που εχω ,δεν θα ειχα ουτε το 1/5 των ' κατακτησεων ' που εχω . Οχι οτι τα ' μοστραρω ' , αντιθετως ειμαι χαμηλων τονων , αλλα μερικα πραματα δεν κρυβονται . Δεν μαρεσει να κοροιδευω τον εαυτο μου , αλλα μεγαλο μερος της αυτοπεποιθησης μ , οφειλεται στο οτι απο μικρος ειχα αρκετα χρηματα. Για να λεμε τα πραματα με τονομα τους.......

Antreas MpR
31-07-2013, 22:16
Αν παιζουν ρολο τα χρηματα στις σχεσεις ? Αν δεν ειχα αυτα που εχω ,δεν θα ειχα ουτε το 1/5 των ' κατακτησεων ' που εχω . Οχι οτι τα ' μοστραρω ' , αντιθετως ειμαι χαμηλων τονων , αλλα μερικα πραματα δεν κρυβονται . Δεν μαρεσει να κοροιδευω τον εαυτο μου , αλλα μεγαλο μερος της αυτοπεποιθησης μ , οφειλεται στο οτι απο μικρος ειχα αρκετα χρηματα. Για να λεμε τα πραματα με τονομα τους.......
/bow
/aPPlaud
Σου δίνουν έναν αέρα όσο νάνε

howtodream8
31-07-2013, 22:21
Ισχυει. Ειναι ασχημο να κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.

vagpap
31-07-2013, 22:47
Τι εγινε how , βγηκαν οι εξετασεις ? ' Ακουγεσαι ' σαν ' να ανεστης εκ νεκρων , θανατω θανατον πατησας ' .

unlucky
31-07-2013, 22:48
βρε παιδια σας το ειπα .. πλεον ουτε τα προσχηματα.. εμενα με ρωτησε ευθεως η θεια του πρωηνν τι ειναι γραμμενο σε εμενα :o

mnimonio
31-07-2013, 23:10
Ας επικοινωνησει ο φουστης να ησυχασουμε!!!!!!!

howtodream8
31-07-2013, 23:15
Τι εγινε how , βγηκαν οι εξετασεις ? ' Ακουγεσαι ' σαν ' να ανεστης εκ νεκρων , θανατω θανατον πατησας ' .

Αχ αχ αχ πως με προσεχετε :-) ειμαι λιγο καλυτερα ειναι η αληθεια, επεσε ο πυρετος στα 37. Εχω ψιλονταγκλιασει και με την αντιβιωση. οι εξετασεις βγηκαν σχετικα καλες, με καποιους δεικτες λιγο ανεβασμενους, εχει συνεχεια εξετασεων απο αυριο.

unlucky
31-07-2013, 23:18
Αχ αχ αχ πως με προσεχετε :-) ειμαι λιγο καλυτερα ειναι η αληθεια, επεσε ο πυρετος στα 37. Εχω ψιλονταγκλιασει και με την αντιβιωση. οι εξετασεις βγηκαν σχετικα καλες, με καποιους δεικτες λιγο ανεβασμενους, εχει συνεχεια εξετασεων απο αυριο.

Περαστικα Howtodream :(

vagpap
31-07-2013, 23:20

Ευχαριστα λοιπον τα νεα . Ες αυριον τα σπουδαια.....

howtodream8
31-07-2013, 23:20
Περαστικα Howtodream :(

Ευχαριστω πολυ! Με συγκινησατε σημερα :-)

howtodream8
31-07-2013, 23:21
Ας επικοινωνησει ο φουστης να ησυχασουμε!!!!!!!

Πειτε του να στειλει εδω!!!!!!!

howtodream8
31-07-2013, 23:22
Ευχαριστα λοιπον τα νεα . Ες αυριον τα σπουδαια.....

Εις αυριον ναι! Και αν τη βγαλω καθαρη, ειστε ολοι καλεσμενοι στη Θεσσαλονικη, για τσιπουρα διπλα στη θαλασσα!

mnimonio
31-07-2013, 23:34
Εις αυριον ναι! Και αν τη βγαλω καθαρη, ειστε ολοι καλεσμενοι στη Θεσσαλονικη, για τσιπουρα διπλα στη θαλασσα!

Τσίπουρα ή τσιπούρα??Για να ξερω αν θα ερθω!Περαστικα και απο εμενα..

howtodream8
31-07-2013, 23:50
Τσίπουρα ή τσιπούρα??Για να ξερω αν θα ερθω!Περαστικα και απο εμενα..
Σε ευχαριστω βρε μνημονιο, που με κανεις και γελαω με τα απιστευτα σχολια σου!! Και τσϊπουρα και τσιπούρα! Απ ολα! Αγαπαμε καλο φαγητο!

bellezza
01-08-2013, 00:58
Αν δεν ταιριάζεις με τον άλλον, συνήθως δεν επικοινωνείς.

ioannis2
01-08-2013, 08:39
βρε παιδια σας το ειπα .. πλεον ουτε τα προσχηματα.. εμενα με ρωτησε ευθεως η θεια του πρωηνν τι ειναι γραμμενο σε εμενα :o

δεν ξερω αν εισαι περιζητητη νύφη, αλλα τη θεια του την ενδιεφερε να αποκαταστησει το μικρο (ισως δυσκολευοταν απο μονος του να ειναι οικονομικα ανεξαρτητος και θα πρεπε να συνδραμεις σ αυτο)
... για τον πρωην σου ησουν περιζητη νυφη αφου παθιαζοταν να σε καταφερει!

ioannis2
01-08-2013, 09:07

.... πριν ελεγες ότι όλοι οι αντρες ειναι το ίδιο... :p

για το δευτερο, οσο περισσοτερα δουμε/παθουμε στη ζωη μας τοσο λιγοστευει η αγαθοσυνη που μας περιβάλλει μέχρι να χαθει. τοτε ειναι που εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες να βρουμε αυτο που μας ταιριαζει που θα μας προσφερει αυτο που ονειρευομαστε, επειδη ηδη εχουμε ωριμασει και αποκτησει το χαρισμα της διακρισης. βεβαια ειναι και θεμα ευστροφιας.
γενικα αμα καποια, κυριως σε σχετικα μικρες ηλικιες συμβαινει αυτο, ειναι αγαθιαρα κι ωραια ειναι πολλοι αυτοι που θα τρεξουν να την σπιτωσουν σκαρφιζόμενοι καθε κολπο και χρησιμοποιώντας κάθε τροπο για να το επιτυχουν.

unlucky
01-08-2013, 21:41
.... πριν ελεγες ότι όλοι οι αντρες ειναι το ίδιο... :p

για το δευτερο, οσο περισσοτερα δουμε/παθουμε στη ζωη μας τοσο λιγοστευει η αγαθοσυνη που μας περιβάλλει μέχρι να χαθει. τοτε ειναι που εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες να βρουμε αυτο που μας ταιριαζει που θα μας προσφερει αυτο που ονειρευομαστε, επειδη ηδη εχουμε ωριμασει και αποκτησει το χαρισμα της διακρισης. βεβαια ειναι και θεμα ευστροφιας.
γενικα αμα καποια, κυριως σε σχετικα μικρες ηλικιες συμβαινει αυτο, ειναι αγαθιαρα κι ωραια ειναι πολλοι αυτοι που θα τρεξουν να την σπιτωσουν σκαρφιζόμενοι καθε κολπο και χρησιμοποιώντας κάθε τροπο για να το επιτυχουν.

καλα εννοειται οτι παραμενετε ολοι ιδιοι πανω κατω με διαβαθμισεις αλλος πολυ αλλος περισσοτερο :p
δεν ξερω αν η ευτυχια τελικα επιτυγχανεται μεσω αυτου που περιγραφεις δηλαδη το να εχεις ζησει ασχημες εμπειριες. θεωρω πως δεν ειναι αυτο..επισης τι εννοεις "σπιτωσουν" ??

ioannis2
02-08-2013, 08:15
καλα εννοειται οτι παραμενετε ολοι ιδιοι πανω κατω με διαβαθμισεις αλλος πολυ αλλος περισσοτερο :pμε τον πρώην σου δεν έζησες και το μεγαλο ερωτα της ζωης σου. τα μηνυματα σου βγαζουν μια απογοητευση όχι όμως πληγωμενο άνθρωπο επειδη ποτε δεν υπήρξε σε βαθος ψυχικη συνδεση σου μαζι του
δεν ξερω αν η ευτυχια τελικα επιτυγχανεται μεσω αυτου που περιγραφεις δηλαδη το να εχεις ζησει ασχημες εμπειριες. θεωρω πως δεν ειναι αυτο..σίγουρα δεν ειναι αυτό, η ευτυχία δεν προυποθέτει άσχημες εμπειρίες. αμα σου τύχουν όμως αντι να σε πάρει από κάτω κάνε τις όπλο για να βρεις την ευτυχία.επισης τι εννοεις "σπιτωσουν" ??

να τη σπιτωσουν εννοω να την παντρευτουν. κι αυτο το καταλαβαινεις όταν σου ειναι όλο υποσχεσεις και δωρα, πως σου παρουσιαζει το ατομο του, αφηνει συνεχεια υπονοουμενα για κοινο σας μελλον που παραπεμπουν σε παιδια και σπίτι, ήτοι γαμο, επιδιωκει τη συνεχη επικοινωνια ώστε να επιτευχθει η αναγκαια ψυχικη συνδεση και το σεξ δε δειχνει να του ειναι αυτοσκοπος.

Sherlock
08-08-2013, 17:55
απλά ξενέρωσε.και το φιλί συνετέλεσε σε αυτό..
μην προχωράτε τόσο γρήγορα...χαλαρώστε πια..

astimatnam
08-08-2013, 21:54
απλά ξενέρωσε.και το φιλί συνετέλεσε σε αυτό..
μην προχωράτε τόσο γρήγορα...χαλαρώστε πια..

σιγα τη βιασυνη. ενα φιλι ειναι. υπερβολικο σε βρισκω.

astimatnam
08-08-2013, 21:55
κ αυτον βασικα, αν ξενερωσε γι αυτο

Sherlock
09-08-2013, 11:51
σιγα τη βιασυνη. ενα φιλι ειναι. υπερβολικο σε βρισκω.

χαχαχαχαχα πας καλά?απο το πρώτο ραντεβού φιλιέσαι?χαχαχαχαχαχα
και μετά κλαίγεσαι που έφυγε τρομαγμένος?
δεν σκέφτεσαι πως ο άνθρωπος σκέφτεται πως αφού φέρθηκες έτσι μαζί του,θα έχεις φερθεί ανάλογα και με άλλους?
Οι άνδρες έτσι σκέφτονται όταν το πάνε για σοβαρή σχέση..όταν το πάνε για πλάκα τότε το παίζουν προοδευτικοί και σας λένε πως και το στοματικό στο πρώτο ραντεβού είναι "φυσιολογικό"

howtodream8
09-08-2013, 12:19
δεν σκέφτεσαι πως ο άνθρωπος σκέφτεται πως αφού φέρθηκες έτσι μαζί του,θα έχεις φερθεί ανάλογα και με άλλους?
Οι άνδρες έτσι σκέφτονται όταν το πάνε για σοβαρή σχέση..όταν το πάνε για πλάκα τότε το παίζουν προοδευτικοί και σας λένε πως και το στοματικό στο πρώτο ραντεβού είναι "φυσιολογικό"

Ναι. Επισης για να παντρευτουμε πρεπει να ειμαστε παρθενες ενω ενιοτε καινε ζωντανες στην πλατεια του χωριου οσες τολμησαν να αφησουν τον αλλον να της πιασει το χερι.

aeolus74
09-08-2013, 12:33

Πόσες μέρες πρέπει να περάσουν για να θεωρείται φυσιολογικό το φιλί μετά το πρώτο ραντεβού???
Επίσης θέλω να ρωτήσω για πίπα και πρωκτικό σεχ???
Όχι τίποτε άλλο αλλά για να ξέρω μήπως πέσω σε καμιά πουτάνα.

marian_m
09-08-2013, 12:46
Όταν ζητάμε τη γνώμη κάποιου άλλου σε ένα τέτοιου τύπου θέμα "γιατί αυτός δεν επικοινώνησε μαζί μου ξανά", "γιατί μου είπε ψέμματα η φίλη μου γι' αυτό το θέμα", "για ποιο λόγο μου φέρονται έτσι στη δουλειά" κλπ. καλό είναι να γνωρίζουμε ότι οι απαντήσεις που μας δίνουν οι άλλοι φανερώνουν κατά 90% το πώς σκέφτονται οι ίδιοι και όχι τι συμβαίνει στο μυαλό αυτού για τον οποίο ρωτάμε. Ειδικά όταν δεν γνωρίζουν καθόλου το άτομο για το οποίο ρωτήθηκαν.Σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί αυτά να ταυτίζονται ή κάποιος με μεγάλη εμπειρία και αμεροληψία μπορεί να πέσει μέσα στο τι συμβαίνει.
Νομίζω ότι σ' αυτό το θέμα, όπως και σε άλλα παρόμοια, αυτό είναι προφανέστατο. Ο καθένας θα πει το μακρύ και το κοντό του.
Κατά τη γνώμη μου πάντως, το να θέτουμε τέτοιου είδους ερωτήσεις είναι ένας καλός τρόπος για να δούμε πώς σκέφτεται αυτός που έχουμε απέναντί μας, ειδικά όταν υποψιαζόμαστε ότι σε μια απευθείας ερώτηση δεν θα απαντούσε με μεγάλη ειλικρίνεια.

Sherlock
09-08-2013, 14:31
Πόσες μέρες πρέπει να περάσουν για να θεωρείται φυσιολογικό το φιλί μετά το πρώτο ραντεβού???
Επίσης θέλω να ρωτήσω για πίπα και πρωκτικό σεχ???
Όχι τίποτε άλλο αλλά για να ξέρω μήπως πέσω σε καμιά πουτάνα.

γεννημένος το 74,δεν θα έπρεπε να τα ρωτάς αυτά..θα έπρεπε να φυσούσες.έχει ακόμα η ζωή να σου δώσει μαθήματα λοιπόν..

Sherlock
09-08-2013, 14:32
Ναι. Επισης για να παντρευτουμε πρεπει να ειμαστε παρθενες ενω ενιοτε καινε ζωντανες στην πλατεια του χωριου οσες τολμησαν να αφησουν τον αλλον να της πιασει το χερι.

συμφωνώ.
εκτός αν θες να "αγαπιέστε" με τον έναν και τον άλλον μεχρι τα 35 και τότε να βρείτε έναν καλό μακάκα να σας παντρευτεί και να μην δίνει σημασία στο...."παρελθόν"σας..
Σας βoλεύει αυτή η νεοελληνιστικη ψευτοπροοδευτική νοοτροπία αλλα μάντεψε:ευτυχώς τώρα με την κρίση τελειώσαν και τα ξεκωλίστικα που έκανε η μέση ελληνίδα.
Τέλος ο καλός γαμπρός που θα σας ζει,θα ανέχεται την αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά σας και θα "δικαιολογεί" το εντελώς ανισόρροπο παρελθόν σας..

howtodream8
09-08-2013, 14:48
συμφωνώ.
εκτός αν θες να "αγαπιέστε" με τον έναν και τον άλλον μεχρι τα 35 και τότε να βρείτε έναν καλό μακάκα να σας παντρευτεί και να μην δίνει σημασία στο...."παρελθόν"σας..
Σας βoλεύει αυτή η νεοελληνιστικη ψευτοπροοδευτική νοοτροπία αλλα μάντεψε:ευτυχώς τώρα με την κρίση τελειώσαν και τα ξεκωλίστικα που έκανε η μέση ελληνίδα.
Τέλος ο καλός γαμπρός που θα σας ζει,θα ανέχεται την αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά σας και θα "δικαιολογεί" το εντελώς ανισόρροπο παρελθόν σας..

Πολυ κομπλεξ αγορι μου.....μα πολυ ομως.

unlucky
09-08-2013, 14:52
συμφωνώ.

Εγω γιατι θεωρω οτι τωρα με την κριση αυξηθηκαν ή προκειται να αυξηθουν τα "ξεκωλιστικα" οπως ανεφερες??
Επισης πιο "ξεκωλιστικο" μου φαινεται η πεποιθηση οτι πρεπει να ανεχομαστε εμεις τα κουσουρια του "καλου νεοελληναρα γαμπρου" (π.χ κακια πεθερα,κουνιαδα και γκομενες) επειδη θα μας ζει οπως ειπες..

Sherlock
09-08-2013, 15:19
Εγω γιατι θεωρω οτι τωρα με την κριση αυξηθηκαν ή προκειται να αυξηθουν τα "ξεκωλιστικα" οπως ανεφερες??
Επισης πιο "ξεκωλιστικο" μου φαινεται η πεποιθηση οτι πρεπει να ανεχομαστε εμεις τα κουσουρια του "καλου νεοελληναρα γαμπρου" (π.χ κακια πεθερα,κουνιαδα και γκομενες) επειδη θα μας ζει οπως ειπες..
Τέρμα το τζάμπα φαί!Τα κουκιά είναι μετρημένα και δεν έχει χώρο για τις φοραδίτσες που απο το χωριό τους ονειρεύονται τον πλούσιο πρίγκιπα που θα τις αναστήσει...
όποιος δεν έχει ανάγκη δεν ανέχεται κουσούρια.
Όποιος κρέμεται απο τα@@ άλλου ανέχεται πολλά..
Αλλα θα βγούμε off topic :D

Sherlock
09-08-2013, 15:20
Πολυ κομπλεξ αγορι μου.....μα πολυ ομως.

βρέχει μυαλό...κλείσε την ομπρέλα...

mnimonio
09-08-2013, 15:28

Μου θυμιζεις κατι ψευτομαγκες με το γλυμμενο μαλλι (τζελ και απλυσια) δεκαετιας 50'-60' που εψαχναν την παρθενα και ολες οι γυναικες ηταν πουτανες εκτος απο την μανα τους και την αδερφη τους.

Ειδα και σε ενα αλλο θεμα την γνωμη σου για τις γυναικες..Η μονη "καθαρη" συντροφος για τα δικα σου δεδομενα ειναι η Μαρια Παλαμη..Να ζησετε να ευτυχισετε.

Sherlock
09-08-2013, 15:31
Μου θυμιζεις κατι ψευτομαγκες με το γλυμμενο μαλλι (τζελ και απλυσια) δεκαετιας 50'-60' που εψαχναν την παρθενα και ολες οι γυναικες ηταν πουτανες εκτος απο την μανα τους και την αδερφη τους.

Ειδα και σε ενα αλλο θεμα την γνωμη σου για τις γυναικες..Η μονη "καθαρη" συντροφος για τα δικα σου δεδομενα ειναι η Μαρια Παλαμη..Να ζησετε να ευτυχισετε.
τιμή μου να με κράζουν άτομα όπως εσύ...
ευτυχώς η Μαρία η Παλάμη είναι καθαρότατη..
Με πιάνεις νομίζω :cool:

Mercyless Fate
09-08-2013, 15:34
Χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στην φωτιά,και αν εξαιρέσω την άκομψη απο πλευράς χαρακτηρισμών τοποθέτηση του Sherlock,αυτά που λέει έχουνε βάση.Δεν λέω ότι είναι ο γενικότερος κανόνας,αλλά δυστυχώς έχουν και μεγάλη δόση αλήθειας.Αυτό όμως δεν ισχύει μόνο για την μία πλευρά εννοείται,ισχύει και για την δικιά μας.Ο σημερινός νεοέλληνας αγαπούλης,είναι η πιο εμετική αρσενική ύπαρξη όλου του πλανήτη.Καρακατακαψούρης,π λούτο,ρανταπλάν,σνούπι,προ κυνάει το αιδοίο όπως οι μουσουλμάνοι την Μέκκα,επιδίδεται σε φτηνό βλαχομπαρόκ ποζεριλίκι,το εύρος θεμάτων που μπορείς να συζητήσεις μαζί του περιορίζεται σε μια εξάτμιση και σ'ένα τόπι με αέρα,βαράει μια μαλακία τατουάζ στο χέρι και άλλη μια στο πόδι του που ξυρίζει αποφασίζοντας εκείνη την στιγμή τι θα κάνει με γνώμονα πόσο καλά θα "γράφει" στο facebook,και γενικότερα ακόμα και να μπορούσες να τον αποτυπώσεις με laser εκτύπωση πάνω σε χαρτί υγείας πάλι άχρηστος θα ήτανε.Είπαμε απλά μαθηματικά : Άρρωστο κράτος => Άρρωστοι φορείς => Άρρωστοι πολίτες.

-------

Sherlock
09-08-2013, 15:35
Χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στην φωτιά,και αν εξαιρέσω την άκομψη απο πλευράς χαρακτηρισμών τοποθέτηση του Sherlock,αυτά που λέει έχουνε βάση.Δεν λέω ότι είναι ο γενικότερος κανόνας,αλλά δυστυχώς έχουν και μεγάλη δόση αλήθειας.Αυτό όμως δεν ισχύει μόνο για την μία πλευρά εννοείται,ισχύει και για την δικιά μας.Ο σημερινός νεοέλληνας αγαπούλης,είναι η πιο εμετική αρσενική ύπαρξη όλου του πλανήτη.Καρακατακαψούρης,π λούτο,ρανταπλάν,σνούπι,προ κυνάει το αιδοίο όπως οι μουσουλμάνοι την Μέκκα,επιδίδεται σε φτηνό βλαχομπαρόκ ποζεριλίκι,το εύρος θεμάτων που μπορείς να συζητήσεις μαζί του περιορίζεται σε μια εξάτμιση και σ'ένα τόπι με αέρα,βαράει μια μαλακία τατουάζ στο χέρι και άλλη μια στο πόδι του που ξυρίζει αποφασίζοντας εκείνη την στιγμή τι θα κάνει με γνώμονα πόσο καλά θα "γράφει" στο facebook,και γενικότερα ακόμα και να μπορούσες να τον αποτυπώσεις με laser εκτύπωση πάνω σε χαρτί υγείας πάλι άχρηστος θα ήτανε.Είπαμε απλά μαθηματικά : Άρρωστο κράτος => Άρρωστοι φορείς => Άρρωστοι πολίτες.

πολύ σωστός...
απο εκεί ξεκινάει όλο το κακό,απο αυτούς τους αγαπούληδες..
τους λεγόμενους "κοκκινιστούς" ή "πιρφόρους"

unlucky
09-08-2013, 15:35
Τέρμα το τζάμπα φαί!Τα κουκιά είναι μετρημένα και δεν έχει χώρο για τις φοραδίτσες που απο το χωριό τους ονειρεύονται τον πλούσιο πρίγκιπα που θα τις αναστήσει...
όποιος δεν έχει ανάγκη δεν ανέχεται κουσούρια.
Όποιος κρέμεται απο τα@@ άλλου ανέχεται πολλά..
Αλλα θα βγούμε off topic :D

Οπως επισης για τον Ελληναρα τερμα τα γκομενακια, τα ανελεητα ψευτοκαμακια, οι αρπαχτες, το αραλικι και το κομπολογακι... μην ονειρευεσαι Sherlock. Η πικρη αληθεια ειναι οτι ειστε και παραμενετε τοσο *****κες που παντρευεστε στα 35 και μετα απο μερικα χρονια χωριζετε για να κανετε τη ζωουλα σας παρατατωντας γυναικα και παιδια και η μητερα καλειται να αναλαβει ολους τους ρολους πλεον!
Θα ηταν καλυτερο να σεβεσαι περισσοτερο τη γυναικα του σημερα η οποια ειναι και μορφωμενη και εργαζομενη και μητερα και συζυγος και νοικοκυρα.

Sherlock
09-08-2013, 15:37
Οπως επισης για τον Ελληναρα τερμα τα γκομενακια, τα ανελεητα ψευτοκαμακια, οι αρπαχτες, το αραλικι και το κομπολογακι... μην ονειρευεσαι Sherlock. Η πικρη αληθεια ειναι οτι ειστε και παραμενετε τοσο *****κες που παντρευεστε στα 35 και μετα απο μερικα χρονια χωριζετε για να κανετε τη ζωουλα σας παρατατωντας γυναικα και παιδια και η μητερα καλειται να αναλαβει ολους τους ρολους πλεον!
Θα ηταν καλυτερο να σεβεσαι περισσοτερο τη γυναικα του σημερα η οποια ειναι και μορφωμενη και εργαζομενη και μητερα και συζυγος και νοικοκυρα.
Συμφωνώ σε όσα γράφεις για τον άνδρα Ελληναρά.
Διαφωνώ πως η γυναίκα του σήμερα είναι μορφωμένη,εργαζόμενη,μητέρ α,σύζυγος και νοικοκυρά..
Βέβαια όλα αυτά είναι αντικειμενικά.Για εσένα μόρφωση μπορεί να είναι απλά η..Πάντειος...Και "μητέρα" αυτή που κάνει 2 κουτσούβελα και τα παρατάει στις γιαγγιάδες..
Όλα σχετικά είναι.
Πολύ μισανδρισμό έχετε εδω μέσα και μάλλον πηγάζει απο άσχημο παρελθόν..
Δεν λέω,είναι μακάκες το 80% εκει έξω αλλα το "για όλα φταίνε οι άνδρες και οι γυναίκες είναι τουρμπάτες" μου θυμίζει ταινία του τσάκωνα στα 80s...

mnimonio
09-08-2013, 15:41
Εσυ εχεις μισογυνισμο..Μην το γυρνας..Δες τι εχεις γραψει!!Ενα φιλι εδωσε η κοπελα και την εστειλες στην πυρα..Και εγω χαιρομαι να μιλαω με προφιλακια παλια που αλλαξαν "φορεσια"..

Sherlock
09-08-2013, 15:42
Εσυ εχεις μισογυνισμο..Μην το γυρνας..Δες τι εχεις γραψει!!Ενα φιλι εδωσε η κοπελα και την εστειλες στην πυρα..Και εγω χαιρομαι να μιλαω με προφιλακια παλια που αλλαξαν "φορεσια"..

λάθος κάνεις.πρώτη φορά μπαίνω.
Λογικά ο μισανδρισμός σου και οι ψευτοφεμινιστικές απόψεις σου είχαν διατυπωθεί απέναντι σε άλλο μέλος.
όπως και να έχει εγώ αγαπώ τις γυναίκες,τις ξεστραβώνω και τις βάζω σε σειρά...
ακόμα και εαν ψηφίζουν....mnimonio :cool:

mnimonio
09-08-2013, 15:45
Κανεναν Μισανδρισμο δεν εχω!!Εχει αποτυπωθει σε αυτο το νημα η γνωμη μου..Αλλα ηρθες τωρα να μας διδαξεις ηθος και κουλτουρα,οταν μεσες ακρες θεωρεις πουτανα την γυναικα επειδη φιληθηκε..Κανε μας την χαρη..

unlucky
09-08-2013, 15:45
Συμφωνώ σε όσα γράφεις για τον άνδρα Ελληναρά.
Διαφωνώ πως η γυναίκα του σήμερα είναι μορφωμένη,εργαζόμενη,μητέρ α,σύζυγος και νοικοκυρά..
Βέβαια όλα αυτά είναι αντικειμενικά.Για εσένα μόρφωση μπορεί να είναι απλά η..Πάντειος...Και "μητέρα" αυτή που κάνει 2 κουτσούβελα και τα παρατάει στις γιαγγιάδες..
Όλα σχετικά είναι.
Πολύ μισανδρισμό έχετε εδω μέσα και μάλλον πηγάζει απο άσχημο παρελθόν..
Δεν λέω,είναι μακάκες το 80% εκει έξω αλλα το "για όλα φταίνε οι άνδρες και οι γυναίκες είναι τουρμπάτες" μου θυμίζει ταινία του τσάκωνα στα 80s...

Συγνωμη δηλαδη ενα πτυχιο πανεπιστημιου μαζι με μεταπτυχιακο ή και διδακτορικο, ξενες γλωσσες κτλ δεν θεωρειται μορφωση??? δηλαδη εσυ τι εχεις το νομπελ ιατρικης ή οικονομιας????

δεν τα παραταει στις γιαγιαδες απλως πολλες γυναικες λογω της δουλειας τους εμπιστευονται σε αυτες τα παιδια τους! και γω θα ηθελα να ειμαι νοικοκυρα και να ασχολουμαι αποκλειστικα με την ανατροφη των παιδιων μου ειδικα τα πρωτα χρονια αλλα δυστυχως επιβαλλεται πλεον να ειμαστε στην αγορα εργασιας και να συνδραμουμε και εμεις στην οικογενεια.
θα επρεπε να κοκκινιζεις με αυτα που εγραψες και τη γνωμη σου για το γυναικειο φυλο

unlucky
09-08-2013, 15:51
Α και Sherlock να σε ενημερωσω στην αποψη σου οτι θα μας ζειτε, σε θεσεις γραφειου πλεον προτιμουνται καθαρα γυναικες.
Μονο σε μια τραπεζα να μπεις θα δεις πιο πολλες γυναικες παρα αντρες ακομη και σε θεση διευθυντου.
Οι "αντρες" ειναι για τις δουλειες του ποδαριου ή πιο κομψα εξωτερικες εργασιες..

Sherlock
09-08-2013, 15:53
Συγνωμη δηλαδη ενα πτυχιο πανεπιστημιου μαζι με μεταπτυχιακο ή και διδακτορικο, ξενες γλωσσες κτλ δεν θεωρειται μορφωση??? δηλαδη εσυ τι εχεις το νομπελ ιατρικης ή οικονομιας????

δεν τα παραταει στις γιαγιαδες απλως πολλες γυναικες λογω της δουλειας τους εμπιστευονται σε αυτες τα παιδια τους! και γω θα ηθελα να ειμαι νοικοκυρα και να ασχολουμαι αποκλειστικα με την ανατροφη των παιδιων μου ειδικα τα πρωτα χρονια αλλα δυστυχως επιβαλλεται πλεον να ειμαστε στην αγορα εργασιας και να συνδραμουμε και εμεις στην οικογενεια.
θα επρεπε να κοκκινιζεις με αυτα που εγραψες και τη γνωμη σου για το γυναικειο φυλο
στο ερώτημα:ανάλογα το πανεπιστήμιο και την ειδικότητα.
στο δεύτερο που αναφέρεις:ευτυχώς έχουμε διαφορετικές απόψεις.
Είμαι τόσο ευλογημένος που η κάτοχος διδακτορικού ιατρικής σύζυγος μου,δεν κάνει την φοβερή "καριέρα" της μέσης ελληνίδας,οπότε μεγαλώνει η ίδια τα παιδιά μας :p
Εσύ προφανώς είσαι πιο πολυάσχολη ελέω σοβαρότερης θέσης και ..αντικειμένου εργασίας :D

Κοκκινίζω που μιλάω με γυναίκες όπως εσύ.Νόμιζα πως είχαν ξεμείνει στην δεκαετία του 80 και στον πασοκικό φεμινισμό(πάντα η ελλάδα είχε μια χρονοκαθυστέρηση 20-30 ετών στις... εξελίξεις)

Mercyless Fate
09-08-2013, 15:56

Σύμφωνοι.Όμως ακριβώς εδώ εστιάζεται και για μένα ένα μεγάλο μέρος του προβλήματος που έχει καταντήσει τις διαπροσωπικές σχέσεις σε αγώνα δρόμου και να τις "βγάλουμε να τις μετρήσουμε".Είναι κατ'εμε εντελώς αφύσικο -και τονιζω την λέξη αφύσικο γιατί ο άνθρωπος έχει μια ιστορία βιολογικής εξέλιξης πίσω του η οποία παρότι σήμερα φοράμε σακάκια και παντελόνια δεν παραγράφεται - αυτό που συμβαίνει σήμερα όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά στις περισσότερες "αναπτυγμένες"¨χώρες με τις γυναίκες.Έχουνε χαθεί ΤΕΛΕΙΩΣ οι ρόλοι.Κανένας δεν είπε να μην εργάζεται η γυναίκα,άλλωστε σήμερα σπίτι για να ανοίξεις πρέπει να εργάζονται και οι δύο και να ναι και οι γονείς τους εν ζωή να κολλάνε και απο την σύνταξη.Όταν καθημερινά ανοίγεις την τηλεόραση και βλέπεις να εξυμνούνται και να υπεροπροβάλλονται με διθυράμβους γυναίκες με ιστορικό εραστών μεγαλύτερο και απο την φρύνη(την γνωστή εταίρα ντε),τεμπελχανάδες νεόπλουτοι με γκομενάρες βιζιτούδες και μηδενική ώρα εργασίας,πλακοαιδίουσες που προσπαθούν να περάσουν την ανασφάλεια τους ως κοινωνικό θέσφατο,γυναικωτοί που προσπαθούν μανιωδώς να κάνουν το ίδιο και προσπαθούν να με πείσουν ότι το να γλύφονται δυο μουστάκια στην πλατεία συντάγματος θα πρέπει εμένα να μην μου προξενεί καν έκπληξη,αποτυχημένες 45αρες-χήρες που τρέχουνε πίσω απο την τεστοστερόνη ενός 20χρονου παιδιού και ένα τεράστιο συρφετό απο ανθρώπους που πρέπει να είναι οι μετενσαρκώσεις των παιδιών που είναι στον πάτο του Καιάδα (...του γκρεμού εννοώ),ε συγνώμη κιόλας,αλλά όποιος πιστεύει ότι όλα αυτά έχουνε μεγάλη απόκλιση απο το καθημερινό κοινωνικό γίγνεσθαι,ή έχει καιρό να βγει απο το σπίτι του,ή πιστεύει ότι ο Βενιζέλος,ο Σαμαράς και το μνημόνιο σε 10 χρόνια θα μας κάνουν Ελβετία.Παιδιά,εδώ γίνεται ΠΟΛΕΜΟΣ.Και ο οικονομικός απλά είναι η κορυφή του παγόβουνου.Ξεκολλήστε και καταλάβετε ένα πράμα.Αν αύριο μεθαύριο επιστρέψουμε στην εποχή της φωτιάς,εμείς θα ακονίζουμε το καλάμι και εσείς θα βυζαίνετε τα παιδιά.Αυτή είναι η φύση πάρτε το χαμπάρι,όλα τα άλλα είναι πράγματα που δημιούργησε ο άνθρωπος και η εφευρετικότητα του.Εκτός αν μια μέρα,γονιμοποιούμαστε όπως στο "Demolition Man" Και κάνουμε σεξ με 3d γυαλιά και usb stick.

Sherlock
09-08-2013, 15:56
Α και Sherlock να σε ενημερωσω στην αποψη σου οτι θα μας ζειτε, σε θεσεις γραφειου πλεον προτιμουνται καθαρα γυναικες.
Μονο σε μια τραπεζα να μπεις θα δεις πιο πολλες γυναικες παρα αντρες ακομη και σε θεση διευθυντου.
Οι "αντρες" ειναι για τις δουλειες του ποδαριου ή πιο κομψα εξωτερικες εργασιες..
ποιος ασχολείται με θέσεις γραφείου και με τράπεζες?
για ΕΡΓΑΣΙΑ μιλάμε...όχι για λύσιμο σταυρόλεξων..

Sherlock
09-08-2013, 15:58
Σύμφωνοι.Όμως ακριβώς εδώ εστιάζεται και για μένα ένα μεγάλο μέρος του προβλήματος που έχει καταντήσει τις διαπροσωπικές σχέσεις σε αγώνα δρόμου και να τις "βγάλουμε να τις μετρήσουμε".Είναι κατ'εμε εντελώς αφύσικο -και τονιζω την λέξη αφύσικο γιατί ο άνθρωπος έχει μια ιστορία βιολογικής εξέλιξης πίσω του η οποία παρότι σήμερα φοράμε σακάκια και παντελόνια δεν παραγράφεται - αυτό που συμβαίνει σήμερα όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά στις περισσότερες "αναπτυγμένες"¨χώρες με τις γυναίκες.Έχουνε χαθεί ΤΕΛΕΙΩΣ οι ρόλοι.Κανένας δεν είπε να μην εργάζεται η γυναίκα,άλλωστε σήμερα σπίτι για να ανοίξεις πρέπει να εργάζονται και οι δύο και να ναι και οι γονείς τους εν ζωή να κολλάνε και απο την σύνταξη.Όταν καθημερινά ανοίγεις την τηλεόραση και βλέπεις να εξυμνούνται και να υπεροπροβάλλονται με διθυράμβους γυναίκες με ιστορικό εραστών μεγαλύτερο και απο την φρύνη(την γνωστή εταίρα ντε),τεμπελχανάδες νεόπλουτοι με γκομενάρες βιζιτούδες και μηδενική ώρα εργασίας,πλακοαιδίουσες που προσπαθούν να περάσουν την ανασφάλεια τους ως κοινωνικό θέσφατο,γυναικωτοί που προσπαθούν μανιωδώς να κάνουν το ίδιο και προσπαθούν να με πείσουν ότι το να γλύφονται δυο μουστάκια στην πλατεία συντάγματος θα πρέπει εμένα να μην μου προξενεί καν έκπληξη,αποτυχημένες 45αρες-χήρες που τρέχουνε πίσω απο την τεστοστερόνη ενός 20χρονου παιδιού και ένα τεράστιο συρφετό απο ανθρώπους που πρέπει να είναι οι μετενσαρκώσεις των παιδιών που είναι στον πάτο του Καιάδα (...του γκρεμού εννοώ),ε συγνώμη κιόλας,αλλά όποιος πιστεύει ότι όλα αυτά έχουνε μεγάλη απόκλιση απο το καθημερινό κοινωνικό γίγνεσθαι,ή έχει καιρό να βγει απο το σπίτι του,ή πιστεύει ότι ο Βενιζέλος,ο Σαμαράς και το μνημόνιο σε 10 χρόνια θα μας κάνουν Ελβετία.Παιδιά,εδώ γίνεται ΠΟΛΕΜΟΣ.Και ο οικονομικός απλά είναι η κορυφή του παγόβουνου.Ξεκολλήστε και καταλάβετε ένα πράμα.Αν αύριο μεθαύριο επιστρέψουμε στην εποχή της φωτιάς,εμείς θα ακονίζουμε το καλάμι και εσείς θα βυζαίνετε τα παιδιά.Αυτή είναι η φύση πάρτε το χαμπάρι,όλα τα άλλα είναι πράγματα που δημιούργησε ο άνθρωπος και η εφευρετικότητα του.Εκτός αν μια μέρα,γονιμοποιούμαστε όπως στο "Demolition Man" Και κάνουμε σεξ με 3d γυαλιά και usb stick.
ΑΨΟΓΟ μήνυμα..
αλλα που να ανοίξουν τα στραβά τους..
έχουν μείνει στην δεκαετία του 80,στον Ανδρέα,την Μαργαρίτα,την Μαρίκα και τον ψευτοφεμινισμό της δεκαετίας..

Sherlock
09-08-2013, 15:59
Κανεναν Μισανδρισμο δεν εχω!!Εχει αποτυπωθει σε αυτο το νημα η γνωμη μου..Αλλα ηρθες τωρα να μας διδαξεις ηθος και κουλτουρα,οταν μεσες ακρες θεωρεις πουτανα την γυναικα επειδη φιληθηκε..Κανε μας την χαρη..

ναι,ήρθα τώρα για να σας ανοίξω τα μάτια.:cool:

howtodream8
09-08-2013, 16:10
Sherlock, εισαι ηδη στο υπογειο.

Sherlock
09-08-2013, 16:10
Επειδή ξεφύγαμε,να επανέλθουμε..
Όποιος δεν καταλαβαίνει πως χρειάζεται μια περίοδος γνωριμίας για κάποια πράγματα,πως δεν είμαστε ζώα αλλα ούτε 16 χρονα τότε να πάει να κάνει παρέα στον Κωστάκη..
http://www.youtube.com/watch?v=d5scamE_VXQ

Sherlock
09-08-2013, 16:11
Sherlock, εισαι ηδη στο υπογειο.

μυρίζει και βλέπω την πλατη σου....
ήρθε η ώρα να βγώ?

unlucky
09-08-2013, 16:14
ΕΛΕΟΣ πραγματικα...
σιγα μην γυρισουμε και στην εποχη οπου ο ανθρωπος ηταν κυνηγος- συλλεκτης! εγω τη δεκαετια του 80 ημουν νεογεννητο...
Καλα μερικοι εχουν χαζεψει τελειως..α και κοψτε την πολλη τηλεοραση κανει κακο!

howtodream8
09-08-2013, 16:14
μυρίζει και βλέπω την πλατη σου....
ήρθε η ώρα να βγώ?

Κατεβαίνοντας στο υπόγειο, θα βρεις το κομοδίνο. Στο κάτω συρτάρι, σε αυτό που πιτσικάρει, υπάρχει μια γεμάτη σακούλα. Κάνε δουλειά σου.

Sherlock
09-08-2013, 16:15
Κατεβαίνοντας στο υπόγειο, θα βρεις το κομοδίνο. Στο κάτω συρτάρι, σε αυτό που πιτσικάρει, υπάρχει μια γεμάτη σακούλα. Κάνε δουλειά σου.

δεν την χρειάζομαι.φοράς μάσκα...

Sherlock
09-08-2013, 16:17
ΕΛΕΟΣ πραγματικα...
σιγα μην γυρισουμε και στην εποχη οπου ο ανθρωπος ηταν κυνηγος- συλλεκτης! εγω τη δεκαετια του 80 ημουν νεογεννητο...
Καλα μερικοι εχουν χαζεψει τελειως..α και κοψτε την πολλη τηλεοραση κανει κακο!

θα γυρίσεις θες δεν θές!Τέλος τα φράγκα!ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ μαζί με το "λεφτά υπάρχουν" του Γιωργάκη..
Θα αλλάξεις αλλιώς σε βλέπω ΣΤΟ ΡΑΦΙ και εσένα όπως τόσες εδω μέσα 35+ που έχουν παρουσιάζουν την ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΟΥΣ σαν "'αποψη"..
Και μόλις τις κοιτάξει κανας πεθαμένος 40ρης ρίχνουν τα μούτρα και την μύτη και φοράνε φακιόλι ΜΠΑΣ και αξιωθούν και αυτές να κάνουν οικογένεια..

mnimonio
09-08-2013, 16:23
Sherlock τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται?

Sherlock
09-08-2013, 16:24
Sherlock τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται?

δεν επιτρέπεται.

mnimonio
09-08-2013, 16:25
Kαλα σου!! :)

unlucky
09-08-2013, 16:30
θα γυρίσεις θες δεν θές!Τέλος τα φράγκα!ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ μαζί με το "λεφτά υπάρχουν" του Γιωργάκη..
Θα αλλάξεις αλλιώς σε βλέπω ΣΤΟ ΡΑΦΙ και εσένα όπως τόσες εδω μέσα 35+ που έχουν παρουσιάζουν την ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΟΥΣ σαν "'αποψη"..
Και μόλις τις κοιτάξει κανας πεθαμένος 40ρης ρίχνουν τα μούτρα και την μύτη και φοράνε φακιόλι ΜΠΑΣ και αξιωθούν και αυτές να κάνουν οικογένεια..

Sherlock αλλο ενα θυμα της οικονομικης κρισης!!! για τον ψυχιατρο εισαι κατευθειαν!

Sherlock
09-08-2013, 16:31
Sherlock αλλο ενα θυμα της οικονομικης κρισης!!! για τον ψυχιατρο εισαι κατευθειαν!

ενδέχεται.
θα με πας στον δικό σου?

unlucky
09-08-2013, 16:35
ενδέχεται.
θα με πας στον δικό σου?

... τωρα βρισκεται διακοπες απο Σεπτεμβρη αν ειναι...θα σου δωσω το τηλ του να πας

unlucky
09-08-2013, 16:41
δεν επιτρέπεται.

Ασε μνημονιο ηλικια αναρωτιεσαι...? το ατομο απο αυτα που λεει περι πασοκ, αφραγκιας, και λοιπες μπαρουφες για τα δικαιωματα των γυναικων παραπεμπει σε φασιστοειδες
δεν αξιζει καν τον κοπο

mnimonio
09-08-2013, 16:43
Ασε μνημονιο ηλικια αναρωτιεσαι...? το ατομο απο αυτα που λεει περι πασοκ, αφραγκιας, και λοιπες μπαρουφες για τα δικαιωματα των γυναικων παραπεμπει σε φασιστοειδες
δεν αξιζει καν τον κοπο

Κατσε και εγω φασισταριο ειμαι κατα πολλους!!Ρωτησα ηλικια για αλλους λογους..

Και δεν κυνηγαμε ολες το χρημα,ουτε την ζωη αλα Μενεγακη..Αυτο το τσουβαλιασμα πολυ μου την δινει!

Sherlock
09-08-2013, 16:46
... τωρα βρισκεται διακοπες απο Σεπτεμβρη αν ειναι...θα σου δωσω το τηλ του να πας

όχι,ΕΣΥ θα με πας..
δεν εμπιστεύομαι εύκολα ανθρώπους,εσύ όμως με κέρδισες απο την πρώτη στιγμή :P

Sherlock
09-08-2013, 16:48
δεν αξιζει καν τον κοπο

μέσα έπεσες.
κυνηγούσα μαζί με την Λουκά τους ομοφυλόφιλους στο πρόσφατο gay parade ;)
που να χτυπιέσαι κάτω,δεν πρόκειται να σου απαντήσω σοβαρά...
Αλλα για να τελειώνουμε:ΜΗΝ ξανα-κάνεις την δικηγόρο των ΓΥΝΑΙΚΩΝ..των πραγματικών γυναικών και όχι των "γυναικών" όπως εσύ και οι όμοιες σου...
Πρώτα θα ψηλώσεις,θα διαβάσεις και μετάαααααααα απο πολλές εμπειρίες ΙΣΩΣ γίνεις γυναίκα.
Τότε μετα χαράς να μιλήσουμε και για τον φασισμό...
Δυστυχώς στην Ελλάδα η κάθε έχουσα αιδοίο δηλώνει και γυναίκα...Και σε προχωρημένες περιπτώσεις κάνουν και την δικηγόρο της γυναίκας ενώ οι ίδιες απέχουν παρασάγγας απο το να θεωρηθούν γυναίκες..

unlucky
09-08-2013, 16:58
Και συ που να χτυπιεσαι κατω η γυναικα θα διατηρησει την οικονομικη της ανεξαρτησια και δεν θα κρεμεται απο τα @@@@ οπως ειπες και ουτε θα καταληξει να δεχεται για πατερα των παιδιων της τον καθε απολιτιστο κομπλεξικο αγροικο οπως εσυ αλλα καποιον που θα θαυμαζει τη γυναικα- κοπελα του

Sherlock
09-08-2013, 17:01
Και συ που να χτυπιεσαι κατω η γυναικα θα διατηρησει την οικονομικη της ανεξαρτησια και δεν θα κρεμεται απο τα @@@@ οπως ειπες και ουτε θα καταληξει να δεχεται για πατερα των παιδιων της τον καθε απολιτιστο κομπλεξικο αγροικο οπως εσυ αλλα καποιον που θα θαυμαζει τη γυναικα- κοπελα του
τις γυναίκες που αξίζουν να τις θαυμάζουμε...
τις πνευματικά ανάπηρες,τις αγράμματες και τις μισές γυναίκες ΟΧΙ..
γιαυτό ΨΑΞΕ τι κάνεις λάθος..
και κοίταξε να τιθασεύσεις λίγο το αρχαικό υπερεγώ σου.Θα σε οδηγήσει σε πολύ περίεργα μονοπάτια ..

Υ.Γ. Εντάξει την έκανες και την σημερινή e-επανάσταση σου...Στην κουζίνα σου τώρα και τις παντόφλες στον άνδρα σου :cool:

howtodream8
09-08-2013, 17:07
http://meanderingvoice.files.wordpress.com/2012/11/facepalm_picard_1-500x328.jpg

unlucky
09-08-2013, 17:08
Κατσε και εγω φασισταριο ειμαι κατα πολλους!!Ρωτησα ηλικια για αλλους λογους..

Και δεν κυνηγαμε ολες το χρημα,ουτε την ζωη αλα Μενεγακη..Αυτο το τσουβαλιασμα πολυ μου την δινει!

Γιατι εισαι "φασισταριο" κατα πολλους mnimonio?
Η αληθεια ειναι οτι εγω δεν το προσεγγισα απο πολιτικης πλευρας τον χαρακτηρισμο αλλωστε η πολιτικη με αφηνει αδιαφορη αλλα ο Sherlock μεσα απο τα λεγομενα του εκφραζεται φασιστικα και υποτιμητικα ως προς το γυναικειο φυλο

Sherlock
09-08-2013, 17:09
Αλλάξτε μυαλά γιατι σας βλέπω έτσι.. http://www.youtube.com/watch?v=DhInWWVeb5g

unlucky
09-08-2013, 17:13
τις γυναίκες που αξίζουν να τις θαυμάζουμε...
τις πνευματικά ανάπηρες,τις αγράμματες και τις μισές γυναίκες ΟΧΙ..
γιαυτό ΨΑΞΕ τι κάνεις λάθος..
και κοίταξε να τιθασεύσεις λίγο το αρχαικό υπερεγώ σου.Θα σε οδηγήσει σε πολύ περίεργα μονοπάτια ..

Υ.Γ. Εντάξει την έκανες και την σημερινή e-επανάσταση σου...Στην κουζίνα σου τώρα και τις παντόφλες στον άνδρα σου :cool:

Χαχαχαχα! μια χαρα ειναι η κουζινα μου ωραια ιταλικη φωτεινη ιδανικος χωρος για μαγειρεμα... εχω και το πλυντηριο πιατων πλεον και δε μου χρειαζεται αντρας για να μου τα πλενει!

Sherlock
09-08-2013, 17:15
Χαχαχαχα! μια χαρα ειναι η κουζινα μου ωραια ιταλικη φωτεινη ιδανικος χωρος για μαγειρεμα... εχω και το πλυντηριο πιατων πλεον και δε μου χρειαζεται αντρας για να μου τα πλενει!
εγω σου εύχομαι να βρεις άνδρα για να στα λερώνει..
για να στα πλένει δεν το βλέπω.
αλλα ούτε για να στα λερώνει δεν σε κόβω να βρίσκεις :cool:

unlucky
09-08-2013, 17:19
εγω σου εύχομαι να βρεις άνδρα για να στα λερώνει..
για να στα πλένει δεν το βλέπω.
αλλα ούτε για να στα λερώνει δεν σε κόβω να βρίσκεις :cool:

Και ομως ειχα βρει και τετοιο αντρα τα επλενε ωραια ωραια αφου πρωτα τα αδειαζε σαν ξελιγωμενο γουρουνι! και ηταν και 8 χρονια μεγαλυτερος μου!!! μονο ποδια δεν του ειχα βαλει!

mnimonio
09-08-2013, 17:19
Γιατι εισαι "φασισταριο" κατα πολλους mnimonio?
Η αληθεια ειναι οτι εγω δεν το προσεγγισα απο πολιτικης πλευρας τον χαρακτηρισμο αλλωστε η πολιτικη με αφηνει αδιαφορη αλλα ο Sherlock μεσα απο τα λεγομενα του εκφραζεται φασιστικα και υποτιμητικα ως προς το γυναικειο φυλο

Πολιτικα θεωρουμε φασισταριο..Αλλα επειδη ειναι μεγαλη κουβεντα ο φασισμος ας την αφησουμε..

Λοιπον διαφωνω με τον sherlock γιατι οντως υποτιμα την γυναικεια υπαρξη..Αυτο καταλαβα!Τωρα αν θελει να μιλησουμε περι φεμινισμου και για τον ρολο της γυναικας ευχαριστως!Ο φεμινισμος ειναι μια φουσκα,μια φτιαχτη φουσκα..Οτι εχουμε χασει τους ρολους ειναι κατι που ισχυει,οτι καποιοι το ηθελαν αυτο και το δουλεψαν μεθοδευμενα και πολυ καλα ωστε να χαθει η εννοια της οικογενειας και αυτο ειναι κατι που ισχυει..Αν θελει να συζητησουμε πανω σε αυτη την βαση ευχαριστως..

Τωρα αν μου θεωρει τανιτσα καποια που φιληθηκε..Ε δεν μπορω να συνεχισω.

Sherlock
09-08-2013, 17:22
Και ομως ειχα βρει και τετοιο αντρα τα επλενε ωραια ωραια αφου πρωτα τα αδειαζε σαν ξελιγωμενο γουρουνι! και ηταν και 8 χρονια μεγαλυτερος μου!!! μονο ποδια δεν του ειχα βαλει!
οι όροι "άνδρας" και "γυναίκα" είναι σχετικοί..

Sherlock
09-08-2013, 17:24
Πολιτικα θεωρουμε φασισταριο..Αλλα επειδη ειναι μεγαλη κουβεντα ο φασισμος ας την αφησουμε..

Λοιπον διαφωνω με τον sherlock γιατι οντως υποτιμα την γυναικεια υπαρξη..Αυτο καταλαβα!Τωρα αν θελει να μιλησουμε περι φεμινισμου και για τον ρολο της γυναικας ευχαριστως!Ο φεμινισμος ειναι μια φουσκα,μια φτιαχτη φουσκα..Οτι εχουμε χασει τους ρολους ειναι κατι που ισχυει,οτι καποιοι το ηθελαν αυτο και το δουλεψαν μεθοδευμενα και πολυ καλα ωστε να χαθει η εννοια της οικογενειας και αυτο ειναι κατι που ισχυει..Αν θελει να συζητησουμε πανω σε αυτη την βαση ευχαριστως..

Τωρα αν μου θεωρει τανιτσα καποια που φιληθηκε..Ε δεν μπορω να συνεχισω.

η γυναίκα υποτιμά τον ρόλο της.
Είναι μεγάλο θέμα και δεν αναλύεται με μηνύματα μέσα σε ένα απρόσωπο φορουμ.
Εννοείται πάντως πως ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός,έχει διαφορετικές αξίες και αναλόγως πορεύεται στην ζωή του.
Για εμένα όποια φιλιέται στο πρώτο ραντεβού είναι τανίτσα,για εσένα "καθως πρέπει κορίτσι"..
Περι ορέξεως....

mnimonio
09-08-2013, 17:25
η γυναίκα υποτιμά τον ρόλο της.
Είναι μεγάλο θέμα και δεν αναλύεται με μηνύματα μέσα σε ένα απρόσωπο φορουμ.
Εννοείται πάντως πως ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός,έχει διαφορετικές αξίες και αναλόγως πορεύεται στην ζωή του.
Για εμένα όποια φιλιέται στο πρώτο ραντεβού είναι τανίτσα,για εσένα "καθως πρέπει κορίτσι"..
Περι ορέξεως....

Μπορει καποιος να σε κανει να νιωσεις οτι θες να τον φιλησεις..Ειναι τοσο μεμπτο?Δεν ειπαμε ουτε για πηδηματα,ουτε για στοματικα οπως ανεφερες..

Sherlock
09-08-2013, 17:28
Μπορει καποιος να σε κανει να νιωσεις οτι θες να τον φιλησεις..Ειναι τοσο μεμπτο?Δεν ειπαμε ουτε για πηδηματα,ουτε για στοματικα οπως ανεφερες..

εαν το νιώσεις μια και μόνο φορά σαφώς και δεν είναι μεμπτό.
Εαν το νιώθεις σε κάθε "πρώτο ραντεβού" τότε υπάρχει θέμα..
Και ξέρεις πολύ καλά πως είναι θέμα χαμηλής αυτοπεποίθεσης.Δηλαδή πολλές γυναίκες λειτουργούν έτσι ελέω μη αυτοεκτίμησης.
Δηλαδή σκέφτονται "σου δίνω κάτι για να με δεις αλλιώς" ή πολλές φορές και για να τεστάρω αν σαρέσω ή για να κάνω και το κομμάτι μου σαν γυναίκα..

unlucky
09-08-2013, 17:29
http://youtu.be/N8t078YDojM

για σενα και ολους σαν εσενα Sherlock...

mnimonio
09-08-2013, 17:29
εαν το νιώσεις μια και μόνο φορά σαφώς και δεν είναι μεμπτό.
Εαν το νιώθεις σε κάθε "πρώτο ραντεβού" τότε υπάρχει θέμα..
Και ξέρεις πολύ καλά πως είναι θέμα χαμηλής αυτοπεποίθεσης.Δηλαδή πολλές γυναίκες λειτουργούν έτσι ελέω μη αυτοεκτίμησης.
Δηλαδή σκέφτονται "σου δίνω κάτι για να με δεις αλλιώς" ή πολλές φορές και για να τεστάρω αν σαρέσω ή για να κάνω και το κομμάτι μου σαν γυναίκα..

Ναι αυτο ειναι κατι που ισχυει..Δινουν την σαρκα τους απο κρεβατι σε κρεβατι για να νιωσουν οτι "αξιζουν".Δεν διαφωνω και ειχα φιλες τετοιες..

unlucky
09-08-2013, 17:35
Ναι αυτο ειναι κατι που ισχυει..Δινουν την σαρκα τους απο κρεβατι σε κρεβατι για να νιωσουν οτι "αξιζουν".Δεν διαφωνω και ειχα φιλες τετοιες..

Δεν το επικροτω αλλα επειδη ειχα και γω τετοιες φιλες τις κατανοω και πιστεψε με αυτες παλι ειναι τα θυματα και πληγωνονται..

Sherlock
09-08-2013, 17:38
Δεν το επικροτω αλλα επειδη ειχα και γω τετοιες φιλες τις κατανοω και πιστεψε με αυτες παλι ειναι τα θυματα και πληγωνονται..
θύματα του μυαλού τους είναι..
όταν κυκλοφορείς με ταμπελάκι ΞΕΚΩΛΟ,ΕΥΚΟΛΗ κλπ κλπ Θα σε εκμεταλλευτούν φυσικά!!
δεν ζούμε στον παράδεισο!

mnimonio
09-08-2013, 17:39

Μα εκει ειναι καθαρα θεμα ανασφαλειας..Τωρα ανλακι μου αμα το "δινεις" ετσι δεν θα το εκμεταλλευτουν καποιοι?Οποτε θυματοποιουνται απο μονες τους.

unlucky
09-08-2013, 17:49
Δεν ξερω αν ειναι αυτες τα μεγαλυτερα θυματα ή καποιες αλλες κοπελες που τις παρατουν οι "αντρες" φιλοι τους μετα απο μακροχρονιους δεσμους για αλλους χ,ψ λογους, ενω ας πουμε η σχεση ηταν σοβαρη. Υπαρχουν πολλες κατηγοριες θυματων..

Οι περισσοτερες κοπελες ναι συμπεριφερονται ακραια απο ανασφαλεια αλλες φορες απο ενθουσιασμο ή ελλειψη πειρας ενω οι "αντρες" λειτουργουν κυριως με σκοπο και προθεση και εκμεταλλευση οπως ειπες

unlucky
09-08-2013, 20:24

http://youtu.be/K_dUTKJi71Q

Mercyless Fate
09-08-2013, 20:58
Unlucky με όλον τον σεβασμό,οι απαντήσεις που δίνεις βγάζουν περισσότερο φανατισμό παρα άποψη.Και πίστεψε με έχοντας μιλήσει με ψ**οκοπανες και ψ**κοπανες,δεν έχω ακόμα γνωρίσει κάποιον που θα θαύμαζε την γυναίκα-κοπέλα όπως λες κατα τέτοιον τρόπο.Κάνετε ένα τεράστιο λάθος κατ'εμε και οι δύο πλευρές.Δημιουργείτε πόλωση.The real deal εδώ είναι να κοιτάξουμε με αντικειμενικότητα και ειλικρίνεια αυτό που ανέφερα προηγουμένως.Δηλαδή γιατί οι σημερινές σχέσεις στην πλειοψηφία τους πάνε κατα διαόλου,ο ένας κυνηγάει τον άλλον και γενικότερα επικρατεί ένας ανθυγιεινός ανταγωνισμός μεταξύ των δύο φύλων.Αν τώρα πιστεύετε - και το ανέφερα πριν την ώρα που πέφτανε οι ρουκέτες ενθεν κ' ένθεν - ότι με το να τις "βγάλουμε να τις μετρήσουμε" θα βγάλετε άκρη και ότι είναι σοβαρή βάση συζήτησης αυτή,τότε μάλλον ζούμε σε άλλο πλανήτη.