PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : εχασα την εμπιστοσυνη μου

an13
28-05-2013, 12:00
γεια σας, ειμαι καινουργια στο φορουμ και θα ηθελα την αποψη σας.ειμαι δυο χρονια παντρεμενη και απτην αρχη σχεδον του γαμου ανακαλυψα οτι ο ανδρας μου συνομιλουσε στο φεισμπουκ ανταλασσοντας μηνυματα εντονου φλερτ, συγκεκριμενα βρηκα καποια μηνυματα, συγχρονως βρηκα οτι ειχε ενα προφιλ σε πολυ γνωστο σαιτ γνωριμιων..{το δευτερο εν αγνοια μου).επαθα σοκ, ημουν 6 μηνες παντρεμενη και ηταν παντα κυριος και πριν τον γαμο φυσικα!!!εγινε χαμος, κοντεψα να χωρισω περασα μια τραγικη περιοδο και εκεινος μου ζητησε συγνωμη λεγοντας πως δεν ηταν τιποτα πονηρο και εκλεισε το φεισμπουκ αμεσως.περασε πανω απο ενας χρονος κι εγω παντα ειχα τον νου μου, προσπαθωντας ομως να δωσω δευτερη ευκαιρια, γιατι κατα τα αλλα ειναι αψογος.και εκει λοιπον που παλευω μεσα μου και παω μπροστα, σε εναν ελεγχο που εκανα ειδα οτι τους τελευταιους 3 μηνες περιπου αρχισε να χρησιμποποιει παλι το προφιλ στο σαιτ γνωριμιων που ειχε φτιαξει ενα αγνοια μου τοτε.μπορει να μου καποιος τι συμβαινει?γιατι κανει παλι τα ιδια?κανω οτι δεν ξερω τιποτα, αλλα θελω να τον αιφνιδιασω..δεν θελω να χωρισω, αλλα νομιζω οτι ξεπερασα τα ορια μου!ευχαριστωωω

Θεοφανία
28-05-2013, 12:02
...γεια σου Αν, καλως ήρθες :)
Παιδί έχετε?

an13
28-05-2013, 12:18
γεια σου θεοφανια,καλως σας βρηκα!δεν εχουμε παιδι αλλα προσπαθουμε...φανταστικη ψυχολογια...

Θεοφανία
28-05-2013, 12:30
..σε ρώτησα γιατί ειναι πιο δύσκολο αν υπάρχει και παιδί, αλλά για μένα είναι καλύτερα να το ξεκαθαρίσεις παρά να ζεις σε συνεχόμενη φρίκη.
Φτιάξε ένα λογαριασμό και προσεγγισε τον ώστε να έχεις στοιχεία. Πιστεύεις ότι αντέχεις να το κάνεις αυτό?

an13
28-05-2013, 12:37
..σε ρώτησα γιατί ειναι πιο δύσκολο αν υπάρχει και παιδί, αλλά για μένα είναι καλύτερα να το ξεκαθαρίσεις παρά να ζεις σε συνεχόμενη φρίκη.
Φτιάξε ένα λογαριασμό και προσεγγισε τον ώστε να έχεις στοιχεία. Πιστεύεις ότι αντέχεις να το κάνεις αυτό?

το σκεφτηκα πολλες φορες αλλα φοβαμαι για τα χειροτερα...νομιζω οτι μονο που θα το κανω χωρις να ανταποκριθει εκεινος,θα ειναι τελειωμενο το πραμα.ειμαι πολυ μπερδεμενη

Θεοφανία
28-05-2013, 12:50
Δεν ξέρω αν κατάλαβες τι είπα. Εννοώ να κάνεις ένα λογαριασμό ώστε να πιάσεις κουβέντα μαζί του και έτσι να καταλάβεις τι ψάχνει.
θα μου πεις: τι μπορεί να ψάχνει μέσα από ένα τέτοιο σαιτ? Κολλητές? Όχι.
Σε γενικότερα πλαίσια πως είναι ο γάμος σας? Περνάτε καλά? Εσίτε κοντά?

an13
28-05-2013, 13:05
ναι καταλαβα,αυτο εννοω πως φοβαμαι.γενικα περναμε πολυ ωραια,μου δειχνει το ενδιαφερον του κι εγω το ιδιο,ειμαστε πολυ δεμενοι και παμε παντου μαζι.για αυτο δεν μπορω να εξηγησω αυτη τη συμπεριφορα,ισως ψαχνει επιβεβαιωση για το σκατοεγω του,δεν ξερω

Θεοφανία
28-05-2013, 13:08
οπότε πρέπει να αποφασίσεις τι αντέχεις :Ρ
Εγώ στη θέση σου θα έφτιαχνα ενα λογαριασμό, θα μάθαινα τι ψάχνει να βρει, μετα φυσικά θα το αποκάλυπτα και θα του έθετα το εξης: ή πάμε σε έναν σύμβουλο γάμου και ψάχνουμε να βρουμε τι φταίει, ή χωρίζουμε. Η απόφαση είναι δική του.
Αν από την άλλη είσαι τόσο προχωρημένη που περνάς καλά και δεν σε πειράζει να δημιουργεί και καμιά εξωσυζυγική σχέση που και που, τότε όλα καλά. Είναι αυτό που σου είπα στην αρχή: πόσα αντέχεις ;)

an13
28-05-2013, 13:13
εχεις δικιο πρεπει να βρω την αληθεια...thanks:)

kerasi
28-05-2013, 13:24
Γεια σου αν13. Δε νομιζω οτι η προταση της Θεοδοσιας ειναι η καλυτερη, γιατι εφοσον του εκανες σκηνη οτι ψαχνεται στα σαιτ, τωρα θα ειναι πιο προσεκτικος και επιφυλακτικος. Νομιζω κακως επραξες που του φανερωσες οτι γνωριζεις. Πρωτα εχουμε ατρανταχτα ντοκουμεντα και μετα ξεμπροστιαζουμε καποιον. Και σκεψου τι αλλο μπορει να συμβαινει για το οποιο δεν εχεις ιδεα.

an13
28-05-2013, 13:31
γεια σου!η σκηνη ειχε γινει πριν ενα χρονο και τωρα αρχισε παλι τα ιδια και πως το ξερω?αφου δεν κρυβεται καθολου,παταω το ονομα του στο google,αλλα δεν εχει ιδεα απο υπολογιστες και δεν ξερει οτι το συγκεκριμενο σαιτ που ειναι μελος, τα εχει ολα φορα παρτιδα χωρις να εισαι γραμμενος

kerasi
28-05-2013, 13:33
Ε ειναι και χαζος, δε φταις εσυ.

Θεοφανία
28-05-2013, 13:46
Ε ειναι και χαζος, δε φταις εσυ.

θα σε μαλώσω ραπανάκι.
Διάβασε καλύτερα τι έγραψε η κοπέλα. Αυτό είχε γίνει περυσι. Φέτος δεν του έχει πει ακόμη τίποτα.

Αν αφού είναι έτσι τα πράγματα, είναι πολύ εύκολο να βγάλεις άκρη.

kerasi
28-05-2013, 13:50
Το καταλαβα Θεοδοσια οτι εγινε παλιοτερα η σκηνη ζηλοτυπιας. Δεν παιζει ρολο αυτο. Απλα καλυτερα αυτο που προτεινεις να το κανε τοτε και πριν του πει οτι γνωριζει. Απ οτι φαινεται ειναι γκαου ο τυπος και δεν ξερει να φυλαγεται. Κατα τ αλλα θελει και γκομενα απο σαιτ. Τεσπα.
α13 τι σκεφτεσαι να κανεις απο δω κι επειτα?

Ntoubroutza
28-05-2013, 14:13
Δεν υπάρχουν δεύτερες ευκαιρίες (τελικά) σε τέτοια θέματα.Ένας άνθρωπος δεν αλλάζει...Βασικά δε μου αρέσει καν η έκφραση ''δευτερη ευκαιρία''.Αν ήταν έτσι δε θα υπήρχε η πρώτη.Θα ξεκινούσαμε από τη δεύτερη.Ειδικά σε τέτοια θέματα.Τι προσπαθούμε να κάνουμε δηλαδή δινοντας δεύτερη ευκαιρία?Θα σου πω εγώ.Προσπαθούμε να κοροιδέψουμε τον ευατό μας,πρώτα από όλα και στη συνέχεια να συμβιβαστούμε ή να ελπίζουμε ότι κάτι θα αλλάξει.Δεν θα αλλάξει,δεν υπάρχουν δεύτερες ευκαιρίες.Οπότε αν θέλεις να συμβιβαστείς εντάξει.Αν πάλι θέλεις να ελπίζεις ότι κάτι θα αλλάξει,τότε νομίζω πως κάνεις λάθος.Προσπαθησε με τις δευτερες,τριτες και λοιπά ευκαιρίες,να κάνεις λογικό το παράλογο μέσα από απολογίες και δικαιολογίες.ΟΧΙ.......Μπορού σα να σου μιλήσω σαν άντρας και να σου πω διάφορα για δικαιολογίες ώστε να παρηγορηθείς.Θέλεις να το κάνω?.....Εγώ σου μιλάω με τις σημερινές εποχές και πάντα από προσωπικές εμπειριες.Απόλυτα,κάθετα,ψ υ χρά ..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ.Μας τελειώσανε....(είναι προσωπική άποψη και σε καμία περιπτωση δε σου λεω να χωρίσεις,άλλοστε οι αποφάσεις ειναι δικες σου..)

Ntoubroutza
28-05-2013, 14:26
Α και κάτι άλλο.Εννοείται πως δε συμφωνώ στο να κάνεις κι εσύ λογαριασμό στο σάιτ ώστε να τον ψαρέψεις.Μολις αποκαλυφτειτε τότε θα του έχεις δώσει πάτημα και θα ξεκινήσετε πάλι έναν κύκλο ανούσιων επιχειρημάτων και μπορεί να φτάσεις να χάσεις και το δίκιο σου

marian_m
28-05-2013, 14:26
Δεν υπάρχουν δεύτερες ευκαιρίες (τελικά) σε τέτοια θέματα.Ένας άνθρωπος δεν αλλάζει...Βασικά δε μου αρέσει καν η έκφραση ''δευτερη ευκαιρία''.Αν ήταν έτσι δε θα υπήρχε η πρώτη.Θα ξεκινούσαμε από τη δεύτερη.Ειδικά σε τέτοια θέματα.Τι προσπαθούμε να κάνουμε δηλαδή δινοντας δεύτερη ευκαιρία?Θα σου πω εγώ.Προσπαθούμε να κοροιδέψουμε τον ευατό μας,πρώτα από όλα και στη συνέχεια να συμβιβαστούμε ή να ελπίζουμε ότι κάτι θα αλλάξει.Δεν θα αλλάξει,δεν υπάρχουν δεύτερες ευκαιρίες.Οπότε αν θέλεις να συμβιβαστείς εντάξει.Αν πάλι θέλεις να ελπίζεις ότι κάτι θα αλλάξει,τότε νομίζω πως κάνεις λάθος.Προσπαθησε με τις δευτερες,τριτες και λοιπά ευκαιρίες,να κάνεις λογικό το παράλογο μέσα από απολογίες και δικαιολογίες.ΟΧΙ.......Μπορού σα να σου μιλήσω σαν άντρας και να σου πω διάφορα για δικαιολογίες ώστε να παρηγορηθείς.Θέλεις να το κάνω?.....Εγώ σου μιλάω με τις σημερινές εποχές και πάντα από προσωπικές εμπειριες.Απόλυτα,κάθετα,ψ υ χρά ..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ.Μας τελειώσανε....(είναι προσωπική άποψη και σε καμία περιπτωση δε σου λεω να χωρίσεις,άλλοστε οι αποφάσεις ειναι δικες σου..)
Συμφωνώ. Αν το' χει η κούτρα του να κατεβάζει ψείρες, μην περιμένεις ν' αλλάξει κάτι. Δυστυχώς.

nick cave
28-05-2013, 14:44
Αν, σε περιπτώσεις σαν τη δική σου καταφεύγουμε στο εύκολο συμπέρασμα πως ο σύντροφός μας έχει κάποιο πρόβλημα με τη σχέση μας, γι αυτό ψάχνεται. Αρα, αν του δώσουμε μιά ακόμη ευκαιρία και δουλέψουμε από κοινού στη σχέση, όλα θα διορθωθούν. Παραβλέπουμε την πιθανότητα ο σύντροφός μας να έχει άλυτα θέματα με τον εαυτό του, όπως π.χ. χαμηλή αυτοεκτίμηση που τον ωθεί να αναζητά την επιβεβαίωση από οπουδήποτε μπορεί. Αυτό δεν τον εμποδίζει να είναι άψογος στη μεταξύ μας σχέση. Αρα, όπως ανέφερε ο Ντουβρουτζάς, δεν έχει νόημα η δεύτερη ευκαιρία, παρά μόνο αν αντιμετωπίσει κατά πρόσωπο το πρόβλημα που ενδεχομένως τον ωθεί να λοξοκοιτάζει, και δουλέψει σκληρά με τον εαυτό του.

Γιά μένα δεν έχει τόση σημασία αν σκοπεύει να μείνει σε ένα ανώνυμο διαδικτυακό φλερτ ή να προχωρήσει παρακάτω. Ο άνθρωπος που ψάχνει επιβεβαίωση αργά ή γρήγορα θα κάνει όλη τη διαδρομή. Αυτά τα συναισθήματα είναι απαιτητικά και αδηφάγα. Το θέμα είναι να ψάξει ο ίδιος την αιτία της συμπεριφοράς του -αν αποκλείσουμε το γεγονός να μην καλύπτεται από τη σχέση σας- και να ξεπεράσει την επιθυμία του να φλερτάρει δεξιά και αριστερά. Οχι απλά να την κουκουλώσει, γιατί τότε θα την ξαναβρεί μπροστά του αργά ή γρήγορα, όπως έγινε ένα χρόνο μετά την πρώτη φορά που τον ανακάλυψες...

an13
28-05-2013, 15:55
αυτα σκεφτομαι φιλε μου και φρικαρω,γιατι δηλαδη πρεπει να βαζω το μυαλο μου να σκεφτει κι αν καποια στιγμη με απατησε η αν καποια στιγμη με απατησει?η αμφιβολια ειναι ο χειροτερος εχθρος.αν ηταν μια απλη σχεση θα την ειχα κανει με ελαφρα,αλλα εδω ειναι γαμος ειναι κοινα ονειρα.θεωρω πως εχει θεματα με τον εαυτο του,δεν ξερω πως να το χειριστω,δειλιαζω,φοβαμαι και μετα θυμωνω με τον εαυτο μου,δεν μου λεει τιποτα να κανω αλλη μια σκηνη δεν ειναι του στυλ μου, θελω λυση και ψαχνω βρω την καλυτερη δυνατη

Θεοφανία
28-05-2013, 16:02
Α και κάτι άλλο.Εννοείται πως δε συμφωνώ στο να κάνεις κι εσύ λογαριασμό στο σάιτ ώστε να τον ψαρέψεις.Μολις αποκαλυφτειτε τότε θα του έχεις δώσει πάτημα και θα ξεκινήσετε πάλι έναν κύκλο ανούσιων επιχειρημάτων και μπορεί να φτάσεις να χάσεις και το δίκιο σου

..ντου, συμφωνώ μαζί σου πως θα δημιουργηθει ένας φαυλος κύκλος αντιπαραθέσεων αν φτιάξει λογαριασμό και του παραθέσει τα στοιχεία.
Πολύ φοβάμαι όμως ότι αν του το πει τώρα θα τη βγάλει τρελλή και θα το ρίξει ότι μπαίνει για χαβαλέ κλπ.
Εκεί λοιπόν και ενώ η αν θα ξέρει την αλήθεια, δεν θα μπορεί να την αποδείξει.
Ξέρουμε όλοι όσοι διαβάσαμε το θέμα ότι η κατάσταση δεν έχει γυρισμό, αλλά όταν είσαι ο ίδιος μες στη φάση και δη γάμο, είναι πολύ δύσκολο να το παραδεχτείς αν δε το φτάσεις στα άκρα ώστε να μην επιδέχεται καμια δικαιολογία.

Aloha
28-05-2013, 16:35
Δυστυχώς οι λύσεις είναι δύο, είτε ανέχεσαι την κατάσταση είτε χωρίζεις. Είναι εύκολο όταν είσαι στην απ'έξω να προτείνεις τον χωρισμό, είναι πολύ δύσκολο όταν είσαι στη σχέση. Σκέψου όμως να κάνεις παιδιά στο μέλλον πόσο πιο δύσκολο θα είναι. Καταλαμβαίνεις ότι ο σύντροφός σου έτσι είναι δεν θα αλλάξει όποιος και αν είναι ο λόγος που το κάνει. Το να του κάνεις σκηνή ή να τον "φανερώσεις" νομίζω δεν έχει νόημα. Ακόμα και να παραδεκτεί ότι το έκανε δεν αλλάζει κάτι στο γεγονός. Το γεγονός υπάρχει, το γνωρίζεις και αυτό αρκεί. Το τι θα κάνεις είναι δική σου απόφαση και θέλει αντοχές είτε μείνεις είτε φύγεις. . .

ioannis2
29-05-2013, 08:24
είδες αν ειχε και τι κουβεντες με αλλες σ αυτα τα σαητ?
μηπως ειναι απλα κατι σαν ιδιορρυθμία, σαν διαστροφη, δλδ αρεσκεται στο να κοιταζει και να εχει συνομιλιες σε τετοια σαητ ακομα και ερωτικου περιεχομενου αλλά το όλο σκηνικό να εξαντλείται μέχρι εκει και χωρίς προθεση για γνωριμιες απο κοντα? απ την αλλη, το να ασχολείται με τετοια ισως ειναι αποδειξη ότι δεν νιωθει πως τον καλύπτεις πλήρως.

Ntoubroutza
29-05-2013, 13:35
..ντου, συμφωνώ μαζί σου πως θα δημιουργηθει ένας φαυλος κύκλος αντιπαραθέσεων αν φτιάξει λογαριασμό και του παραθέσει τα στοιχεία.
Πολύ φοβάμαι όμως ότι αν του το πει τώρα θα τη βγάλει τρελλή και θα το ρίξει ότι μπαίνει για χαβαλέ κλπ.
Εκεί λοιπόν και ενώ η αν θα ξέρει την αλήθεια, δεν θα μπορεί να την αποδείξει.
Ξέρουμε όλοι όσοι διαβάσαμε το θέμα ότι η κατάσταση δεν έχει γυρισμό, αλλά όταν είσαι ο ίδιος μες στη φάση και δη γάμο, είναι πολύ δύσκολο να το παραδεχτείς αν δε το φτάσεις στα άκρα ώστε να μην επιδέχεται καμια δικαιολογία.
Ακριβώς και εννοείται σεβαστό...σε όλα έτσι είναι όχι μόνο σε τετοιες καταστάσεις.Απλά εμείς μιλάμε σαν τριτα πρόσωπα.Όταν δηλαδή αυτός που είναι μέσα σε μία κατάσταση δεν μπορεί να δει την αλήθεια.Άλλοστε η ευκαιρία που πάει να δώσει δεν είναι δεύτερη αλλά τρίτη :) Δεν ξέρω,εγώ έχω σταματήσει πλέον να παίζω το παιχνιδάκι των ευκαιριών.Ούτε ζητάω να μου δώσουν σε ενδεχόμενο λάθος αλλά ούτε και δίνω και θα δώσω.Σε καποια πράγματα πρέπει να είσαι ψυχρός τελικά για να μην τρέχεις στους γιατρούς ...και ειδικά στους ψυχιάτρους... ;)

Επίσης Θεοφανία δεν ξέρω για το άν θα τη βγάλει τρελή.Πάντως σίγουρα θα έχει πάτημα στο αν μπει και στο τι γυρεύει κι αυτη εκεί μέσα και στο ''που ξέρω κι εγω τι κάνεις εσυ'' ....Πανω κατω όμως το σκεπτικό μας ταιριάζει πιστεύω και λεμε το ίδιο.Αυτό παλι όμως είναι ενα θέμα είτε το κάνει δηλαδή,είτε όχι κι όχι η ουσία.Η ουσία είναι η συμπεριφορά.Και να λυθεί από το τάδε σάιτ,θα βρει κάτι αλλο...είτε διαδυκτιακό,είτε λάιβ....

Θεοφανία
29-05-2013, 13:53
Ακριβώς και εννοείται σεβαστό...σε όλα έτσι είναι όχι μόνο σε τετοιες καταστάσεις.Απλά εμείς μιλάμε σαν τριτα πρόσωπα.Όταν δηλαδή αυτός που είναι μέσα σε μία κατάσταση δεν μπορεί να δει την αλήθεια.Άλλοστε η ευκαιρία που πάει να δώσει δεν είναι δεύτερη αλλά τρίτη :) Δεν ξέρω,εγώ έχω σταματήσει πλέον να παίζω το παιχνιδάκι των ευκαιριών.Ούτε ζητάω να μου δώσουν σε ενδεχόμενο λάθος αλλά ούτε και δίνω και θα δώσω.Σε καποια πράγματα πρέπει να είσαι ψυχρός τελικά για να μην τρέχεις στους γιατρούς ...και ειδικά στους ψυχιάτρους... ;)

Επίσης Θεοφανία δεν ξέρω για το άν θα τη βγάλει τρελή.Πάντως σίγουρα θα έχει πάτημα στο αν μπει και στο τι γυρεύει κι αυτη εκεί μέσα και στο ''που ξέρω κι εγω τι κάνεις εσυ'' ....Πανω κατω όμως το σκεπτικό μας ταιριάζει πιστεύω και λεμε το ίδιο.Αυτό παλι όμως είναι ενα θέμα είτε το κάνει δηλαδή,είτε όχι κι όχι η ουσία.Η ουσία είναι η συμπεριφορά.Και να λυθεί από το τάδε σάιτ,θα βρει κάτι αλλο...είτε διαδυκτιακό,είτε λάιβ....

..συμφωνώ.
Εχουμε όλοι παρατηρήσει σε δικές μας σχέσεις ή πολύ κοντινών μας, πως όταν τείνει να τελειώσει το θέμα και υπάρχουν όλες οι ενδείξεις, επειδή ακριβώς δεν αντέχουμε την αλήθεια, τραβάμε την κατάσταση από τα μαλλιά και δημιουργούμε ελπίδες που δεν υπάρχουν ή δίνουμε δικαιολογίες για να μη πληγωθούμε από την καταμέτωπο σύγκρουση με την αλήθεια.
Το κακό σε αυτή την περίπτωση είναι πως υπάρχει παιδί.
Για μένα βέβαια, είναι σημαντικότερο να μεγαλώσει ένα παιδί με δυο χωρισμένους αλλά ευτυχισμένους γονείς, παρά σε ένα τοξικό περιβάλλον γεμάτο απιστίες, ρήξεις, εντάσεις και δυστυχίας.

Ntoubroutza
29-05-2013, 14:06
..συμφωνώ.
Εχουμε όλοι παρατηρήσει σε δικές μας σχέσεις ή πολύ κοντινών μας, πως όταν τείνει να τελειώσει το θέμα και υπάρχουν όλες οι ενδείξεις, επειδή ακριβώς δεν αντέχουμε την αλήθεια, τραβάμε την κατάσταση από τα μαλλιά και δημιουργούμε ελπίδες που δεν υπάρχουν ή δίνουμε δικαιολογίες για να μη πληγωθούμε από την καταμέτωπο σύγκρουση με την αλήθεια.
Το κακό σε αυτή την περίπτωση είναι πως υπάρχει παιδί.
Για μένα βέβαια, είναι σημαντικότερο να μεγαλώσει ένα παιδί με δυο χωρισμένους αλλά ευτυχισμένους γονείς, παρά σε ένα τοξικό περιβάλλον γεμάτο απιστίες, ρήξεις, εντάσεις και δυστυχίας.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπάρχει παιδί νομίζω....Αλλά σε αυτά που λες συμφωνώ...Ετσι πρεπει να γινεται

Θεοφανία
29-05-2013, 14:13
Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπάρχει παιδί νομίζω....Αλλά σε αυτά που λες συμφωνώ...Ετσι πρεπει να γινεται

...η στραβομάρα μου έχει πάρει επικίνδυνες διαστάσεις :ΡΡΡ
Το τσέκαρα τώρα και όντως η αν είπε ΔΕΝ έχουμε παιδί, λέξη που δεν είδα και διαμόρφωσε όλο το ύφος που της γράφω δυο μέρες τώρα.

Κοριτσάκι μου φύγε τρέχοντας και προσεξε μη μείνεις έγκυος, την πάτησες.
Είσαι πολύ τυχερή που δεν κάνατε και έτσι δεν θα τον φορτωθείς σε όλη σου τη ζωή, συν όλα τα καλά του χωρισμού τύπου να τον κυνηγας για διατροφές κλπ. Τώρα μπορεί να σου φαίνεται βουνό αυτό που σου λέω, αλλά μετά από ένα διάστημα που θα γιατρευτούν οι πληγές του χωρισμού θα κάνεις το σταυρό σου κάθε μέρα που ήρθαν έτσι τα πράγματα.

an13
30-05-2013, 09:12
είδες αν ειχε και τι κουβεντες με αλλες σ αυτα τα σαητ?
μηπως ειναι απλα κατι σαν ιδιορρυθμία, σαν διαστροφη, δλδ αρεσκεται στο να κοιταζει και να εχει συνομιλιες σε τετοια σαητ ακομα και ερωτικου περιεχομενου αλλά το όλο σκηνικό να εξαντλείται μέχρι εκει και χωρίς προθεση για γνωριμιες απο κοντα? απ την αλλη, το να ασχολείται με τετοια ισως ειναι αποδειξη ότι δεν νιωθει πως τον καλύπτεις πλήρως.

γιαννη,καπως ετσι ειναι...μια φορα ειχα δει συνομιλια στο φεις με μια,το κλιμα σε φλερτ,φαινοταν οτι μιλαγανε κι αλλες φορες.το κουφο ξερεις ποιο ειναι?σε καποια φαση του εγραψε¨αντε να κανετε κι ενα παιδακι με τη γυναικα σου που τοσο το θελεις,αρα της ελεγε για μενα.απτην αλλη ειναι πολυ εκδηλωτικος μαζι μου κ δεν μου δειχνει να βαριεται μαζι μου.ενα στοιχειο που δεν το εχω αναφερει,ειμαι 29 και ειναι 40, μηπως εχει ανασφαλεια η ειναι ιδεα μου?σιγουρα του χρειαζεται ψυχρολουσια απο συγγενικο προσωπο...και οχι απο μενα..να φοβαται...και μετα βλεπουμε!θα ηθελα την γνωμη σου σαν αντρας

kerasi
30-05-2013, 09:18
Η ερωτικη σας ζωη πως ειναι?

an13
30-05-2013, 09:22
...η στραβομάρα μου έχει πάρει επικίνδυνες διαστάσεις :ΡΡΡ
Το τσέκαρα τώρα και όντως η αν είπε ΔΕΝ έχουμε παιδί, λέξη που δεν είδα και διαμόρφωσε όλο το ύφος που της γράφω δυο μέρες τώρα.

Κοριτσάκι μου φύγε τρέχοντας και προσεξε μη μείνεις έγκυος, την πάτησες.
Είσαι πολύ τυχερή που δεν κάνατε και έτσι δεν θα τον φορτωθείς σε όλη σου τη ζωή, συν όλα τα καλά του χωρισμού τύπου να τον κυνηγας για διατροφές κλπ. Τώρα μπορεί να σου φαίνεται βουνό αυτό που σου λέω, αλλά μετά από ένα διάστημα που θα γιατρευτούν οι πληγές του χωρισμού θα κάνεις το σταυρό σου κάθε μέρα που ήρθαν έτσι τα πράγματα.

θεοφανια οντως δεν εχουμε παιδι.αν ημουν κι εγω απεξω θα ειχα την ιδια αποψη με σενα,πιστεψε με.το θεμα ειναι οτι για να το παλευω ακομα βλεπω κι αλλα πραγματα που δεν μπορω να προσπερασω δεν πανντρευτηκαμε τυχαια ειδα πολυ καλα στοιχεια σαυτον τον ανθρωπο που ερχονται σε τεραστια αντιθεση μαυτη τη συμπεριφορα του.δεν θελω να τον δικαιολογησω,μεμονομενα αυτη η συμπεριφορα ειναι αδικαιολογητη,αλλα δεν θα τα παρατησω ακομα, ειμαι πεισματαρα και αλλωστε ουδεν κρυπτον υπο τον ηλιον.....

an13
30-05-2013, 09:26
Η ερωτικη σας ζωη πως ειναι?

ειναι πολυ καλη κερασι μου,οπως και η επικοινωνια μας γενικοτερα σαν ζευγαρι.ολα ερχονται σε αντιθεση με αυτη τη συμπεριφορα

kerasi
30-05-2013, 09:32
Οταν λες πολυ καλη τι εννοεις? Εχει παθος? Εχει συχνοτητα? Σε κανει να ξεχνας τ ονομα σου καθε φορα?
Επισης τις φορες που δε δουλευετε, κανει κινησεις για τη σχεση? Βαζει φαντασια? Πατε για ποτακι? Πατε καμμια εκδρομουλα?
Και ενα ακομη βασικο, πως γνωριστηκατε και πως σε προσεγγισε? Και θα σου πω.

rocketeer
30-05-2013, 09:36
Γεια και απο 'μενα an13. Η δικη μου αποψη ειναι να του μιλησεις και να ζητησεις να πατε σε ενα συμβουλο γαμου. Οι γνωμες που θα παρεις απο εδω οπως ειδες και εσυ
βασιζονται ξεκαθαρα σε προσωπικες εμπειριες που δεν νομιζω να ειναι οτι καλυτερο. Χρειαζεσαι επαγγελματικη βοηθεια για το προβλημα σου. Βασικα οχι μονο εσυ αλλα και ο αντρας σου. Το οτι εχει αυτη τη συμπεριφορα ειναι προφανες οτι σας δημιουργει προβληματα και θα πρεπει και εσυ να βρεις ενα τροπο να το ξεπερσεις και ο αντρας σου να βρει
γιατι εχει τετοια συμπεριφορα και τελος παντων να βρειτε ενα τροπο να συνεχισετε μαζι ή στη χειροτερη χωρια.

an13
30-05-2013, 09:39
Οταν λες πολυ καλη τι εννοεις? Εχει παθος? Εχει συχνοτητα? Σε κανει να ξεχνας τ ονομα σου καθε φορα?
Επισης τις φορες που δε δουλευετε, κανει κινησεις για τη σχεση? Βαζει φαντασια? Πατε για ποτακι? Πατε καμμια εκδρομουλα?
Και ενα ακομη βασικο, πως γνωριστηκατε και πως σε προσεγγισε? Και θα σου πω.

ναι και συχνοτητα και παθος και ενδιαφερον....τον ηξερε η μανα μου απτη δουλεια της και γνωριστηκαμε εκει που δουλευε η μανα μου, εδειξε ενδιαφερον απτη πρωτη στιγμη,πρωτα ειπε στη μανα μου το ενδιαφερον του και μετα ανταλλαξαμε τηλεφωνα και αρχισαμε να βγαινουμε. η μανα μου τον ηξερε 3χρονια και μου ειπε πολυ καλα λογια γιαυτον.καταλαβαινεις!στον ενα χρονο μου εκανε προταση γαμου

an13
30-05-2013, 09:44
Γεια και απο 'μενα an13. Η δικη μου αποψη ειναι να του μιλησεις και να ζητησεις να πατε σε ενα συμβουλο γαμου. Οι γνωμες που θα παρεις απο εδω οπως ειδες και εσυ
βασιζονται ξεκαθαρα σε προσωπικες εμπειριες που δεν νομιζω να ειναι οτι καλυτερο. Χρειαζεσαι επαγγελματικη βοηθεια για το προβλημα σου. Βασικα οχι μονο εσυ αλλα και ο αντρας σου. Το οτι εχει αυτη τη συμπεριφορα ειναι προφανες οτι σας δημιουργει προβληματα και θα πρεπει και εσυ να βρεις ενα τροπο να το ξεπερσεις και ο αντρας σου να βρει
γιατι εχει τετοια συμπεριφορα και τελος παντων να βρειτε ενα τροπο να συνεχισετε μαζι ή στη χειροτερη χωρια.

πολυ σωστη η αποψη σου, αλλλα δεν νομιζω οτι θα το δεχτει κι αυτο γιατι αν αναγνωριζεσαι οτι κανει κακο θα το ειχε σταματησει τουλαχιστον...ζορικα τα πραματα

kerasi
30-05-2013, 09:52
Ποτε προλαβαινει κ μπαινει στα σαιτ αυτα?

rocketeer
30-05-2013, 09:56
Κανε εσυ την προταση σου και πρατεις αναλογα με την απαντηση του. Αν του πεις οτι ειναι για το καλο σας και απο αυτο εξαρταται το μελλον σας δεν θα πει οχι. :)

an13
30-05-2013, 09:59
Ποτε προλαβαινει κ μπαινει στα σαιτ αυτα?

το φεις το εχει κλεισει εδω και καιρο, σε ενα ειναι και μπαινει απο οτι τσεκαρω το πρωι πριν παει για δουλεια, η συχνοτητα ειναι 2-3 φορες τη βδομαδα

rocketeer
30-05-2013, 10:24
Κοιτα, υπαρχει τροπος να μπεις με το account του και να δεις τι παιζει αν πραγματικα το θες. το θεμα ειναι οτι θα καταπατησεις την προσωπικη του ζωη και δεν ξερω αν πραγματικα θελεις να το ανακαλυψεις τι συμβαινει απο την αποψη οτι μπορει να βρεις ποτλ χειροτερα πραγματα απο αυτα που νομιζεις.

ioannis2
30-05-2013, 10:47
γιαννη,καπως ετσι ειναι...μια φορα ειχα δει συνομιλια στο φεις με μια,το κλιμα σε φλερτ,φαινοταν οτι μιλαγανε κι αλλες φορες.το κουφο ξερεις ποιο ειναι?σε καποια φαση του εγραψε¨αντε να κανετε κι ενα παιδακι με τη γυναικα σου που τοσο το θελεις,αρα της ελεγε για μενα.απτην αλλη ειναι πολυ εκδηλωτικος μαζι μου κ δεν μου δειχνει να βαριεται μαζι μου.ενα στοιχειο που δεν το εχω αναφερει,ειμαι 29 και ειναι 40, μηπως εχει ανασφαλεια η ειναι ιδεα μου?σιγουρα του χρειαζεται ψυχρολουσια απο συγγενικο προσωπο...και οχι απο μενα..να φοβαται...και μετα βλεπουμε!θα ηθελα την γνωμη σου σαν αντρας

μήπως ειναι βίτσιο, σαν ιδιορρυθμια? διοτι καποιες συνηθειες αν γινονταν μακροχρόνια, εμπαινε δλδ για χρονια σε τετοια σαητ και του ήταν σαν τροπος ζωης πριν τα φτιαξετε, όπως και γενικα άλλες συνηθειες στη ζωη ενος ατομου οι οποίες δεν έπαψαν, δυσκολα αλλάζουν μετα απο καποιες ηλικιες πχ 40 όπως ο φίλος σου, διοτι ο χαρακτηρας παγιωνεται με όλα τα συν και τα πλην του και τις παγιωμενες συνηθειες του. Με βαση τις συζητησεις του που λες πως διαβασες (πχ η κοπελα που ηξερε για την οικογενειακη σας κατασταση) καθως και το ότι δεν λες ότι σου εδωσε την ευκαιρια για υποψιες ότι προτιθεται να σε απατησει ή ότι σε απατησε, με κανουν να πιστευω πως προκειται για βιτσιοπου τελειωνει στο απλα μεχρι εκει. Αλλιως οι συζητησεις στα σαητ θα ηταν πολύ αλλιωτικες, θα ήταν συζητησεις με τις οποιες θα κινουσε το ενδιαφερον σ αυτες για το ατομο του ώστε να θελουν να τον γνωρισουν, θα τις προκαλουσε ειτε εμμεσα ειτε αμεσα στο να ανταλλαξουν τηλεφωνα και να κλεισουν ραντεβου. Ενας με τετοιο σκοπο, θα εκανε το παν για να σβηνει τα ιχνη του (πχ delete). Μαλλο για βιτσιο μου φαινεται. Προσπαθησε να του το σταματησεις, μιλα του εντονα, προς το παρον μη βαλεις τριτους μη γινει καμια ζημια. Αποψη λέω, δεν μου εχεις δωσει κατι για να πω κατι αλλο, πχ δεν ειναι ενταξει απεναντι του, προβληματα μεταξυ σας κλπ.

an13
30-05-2013, 10:54
Κοιτα, υπαρχει τροπος να μπεις με το account του και να δεις τι παιζει αν πραγματικα το θες. το θεμα ειναι οτι θα καταπατησεις την προσωπικη του ζωη και δεν ξερω αν πραγματικα θελεις να το ανακαλυψεις τι συμβαινει απο την αποψη οτι μπορει να βρεις ποτλ χειροτερα πραγματα απο αυτα που νομιζεις.

το προσπαθησα να μπω αλλα δεν βρηκα τροπο,δεν θελω να φτανω σε τετοια σημεια δεν ειναι του χαρακτηρα μου,αλλα κιαν οπως λες γινονται τα χειροτερα?δεν πρεπει να το ξερω?

rocketeer
30-05-2013, 11:17
Εννοω κατα ποσο εισαι ετοιμη να αντιμετωπισεις αυτο που θα δεις. Καποιες φορες ψαχνουμε να μαθουμε κατι και μετα λεμε καλυτερα να μην το μαθαιναμε.
Προφανως ο συντοφος σου καλυπτει καποια αναγκη του με αυτο το τροπο. Τωρα ποια ειναι αυτη δεν μπορουμε να το ξερουμε. Θα επιμεινω στην αρχικη μου προταση για
επισκεψη σε καποιον ειδικο που ξερει να σας δωσει συμβουλες. Δειξε θαρρος και ζητησε του το.

μαρκελα
30-05-2013, 12:38
Γειά σου Αν.. :) Συμφωνώ, με την άποψη του rocketeer, ν' απευθυνθείτε σε ειδικό για μια πιο υπεύθυνη τοποθέτηση σ' ό,τι σ' απασχολεί και
καλό θα ήταν αν δεν δεχτεί την από κοινού προσέγγιση, τότε ν' απευθυνθείς μόνη σου σε κάποιο σύμβουλο... αλλά πριν απ' αυτό, ζήτησε του
να κάνετε μεταξύ σας μια ήρεμη και ειλικρινή συζήτηση, πιάνοντας το θέμα απ' την αρχή και δίνοντας του να καταλάβει πως είσαι αποφασισμένη
να δώσεις λύση. Διάλεξε μια μέρα, που θεωρείς ότι θα είναι χαλαρός και δημιούργησε ένα ανάλογο κλίμα για δύο πχ ένα περίπατο ή να ετοιμάσεις
ένα όμορφο δείπνο... Δεν χρειάζεται δηλ. ν' αναφερθείς στο ότι γνωρίζεις και πάλι για τις νέες του "δραστηριότητες" αλλά ΓΙΑΤΙ ένιωσε την ανάγκη
ΤΟΤΕ να φλερτάρει. Ίσως, όπως ήδη σου είπαν κάποια μέλη, ευθύνεσαι κι εσύ, που κάπου δεν τον καλύπτεις ή να είναι αποκλειστικά δικό του το θέμα...
Μπορεί να σου είπε αρχικά, ότι δεν πρόκειται για κάτι πονηρό, αλλά αφού ούτε εσένα σε κάλυψε αυτή η εξήγηση, έχεις κάθε δικαίωμα να πάρεις απάντηση.

wstyron
30-05-2013, 18:00
an να πω κ γω την γνωμη μου . αυτο που ζεις δυστυχως ειναι μαλλον το ποιο δυσκολο θεμα σε ενα γαμο . θαυμαζω το οτι θες να δωσεις μια ακομη ευκαιρια στη σχεση σου .
.ισως να σε εχει απατησει ... αλλα αφου δεν το ξερουμε ......
το γιατι το εκανε μονο αυτος το ξερει . μπορω απλα να αναφερω οτι συνηθως -το τονιζω συνηθως κ οχι 100% -ειναι το παιχνιδι ... δεν εχει σχεση τοσο με το εγω του .
απ τη στιγμη που δεν ξερεις τι ακριβως συμβαινει το πρωτο που θα σε συμβουλευα να κανεις ειναι να μαθεις τι ! κ απ την στιγμη που σου εδωσε τοσες αφορμες ακομη κ να τον παρακολουθουσες να κοιτουσες το κινητο του κτλ για μενα ειναι μεσα στα ορια . απ τη στιγμη που ο αντρας σου δυστυχως αδιαφορει για το γαμο σας (γιατι παρα την κατα τα αλλα αψογη συμπεριφορα του )δεν κανει καμια κινηση ουτε καν δε σου λεει την αληθεια .... εχεις καθε δικαιωμα να μαθεις την αληθεια . τις λυσεις που σκεφτεσαι οπως πχ να πατε σε συμβουλο η να κανετε μια συζητηση πρωτιστως επρεπε να ειναι δικες του σκεψεις . κ οι 2 ειναι πολυ καλες ιδεες . αλλα ο αντρας δεν παει ευκολα σε συμβουλο κ μαλιστα για τετοιο θεμα ... κ να παει ζητημα αν θα πει την αληθεια .οσο για την συζητηση πανω κατω το ιδιο ισχυει .αν ηθελε μεχρι τωρα θα επαιρνε πρωτοβουλια .......

Remedy
07-06-2013, 11:37
Ειδα να γινεται αρκετη συζητηση περι δευτερης ευκαιριας.
Προσωπικα πιστευω ότι δεν αξιζουν ολοι μιας δευτερης ευκαιριας.Kαποιες φορες είναι ολοφανερο πως θα συνεχισει η ιστορια και η δευτερη ευκαιρια είναι μονο χασιμο χρονου και ενεργειας. Αν μπορει να σου αποδειξει ότι ηταν οντως απλος χαβαλες η κατι εντελως ασημαντο, αν δεν κλονιστηκε το παραμικρο αναμεσα σας και εισαι διατεθιμενη να το ρισκαρεις, τοτε ναι, συμφωνω, να του δωσεις μια δευτερη ευκαιρια.
Αλλα εδώ δεν μιλαμε για δευτερη ευκαιρια, αλλα για τριτη! Στις ποσες «δευτερες ευκαιριες» καιγεται κανεις?
Παρολα αυτά, μπορει ακομα κι ετσι, να προκειται για κατι ασημαντο. Κι ασημαντο να είναι όμως, αθωο δεν είναι, γιατι μπηκε στην διαδικασια να το κρυψει.
Τι είναι λοιπον?????

Προσωπικα, ειμαι τελειως κατά των προτασεων για παρακολουθησεις και πλαστοπροσωπειες. Ειμαι βεβαιη ότι οι κατινιες και οι λαμογιες, με τον έναν η τον αλλον τροπο, γυριζουν παντα μπουμερανγκ σε αυτους που τις κανουν, με πολλαπλασια ενταση (εξαιρουνται οι πολιτικοι:Ρ)
Δεν θα ηθικολογησω, το ηθικοπλαστικο μερος ας το λυσει ο καθενας με τον εαυτο του και με τις αξιες που πρεσβευει. Μιλαω για την καθαρα λειτουργικη πλευρα του πραγματος.
Αν κανεις πλαστο προφιλ, μπορει να μην μαθεις απολυτως τιποτε. Μπορει εσενα να σου μιλαει κανονικα η να σε στειλει, και να κοιμασαι ησυχη και με μια άλλη να φλερταρει ασυστολα. Οποτε, μετα τι?? Θα κοιμασαι ησυχη κι αυτος θα τσιλιμπουρδιζει? η για να βεβαιωθεις, θα κανεις τι?? Κι άλλο πλαστο προφιλ???ποσα προφιλ και μεχρι ποτε? (θα καταντησεις σαν τον πολυκλωνο του φορουμ που μιλαει με τον εαυτο της, τον συγχαιρει για τις αποψεις της και το ακεραιο του χαρακτηρα της και γελανε μεχρι το διπλανο σαιτ με τα χαλια της)
και μεχρι που θα την φτασεις την προκληση σου για να βεβαιωθεις ότι είναι αμεμπτος? Με τι στομαχι θα τα κανεις όλα αυτά? Δεν θα είναι απιστευτη φθορα για σενα? θα σου αρεσει ο εαυτος σου,ετσι? Κι αν καταληξεις ότι ο τυπος απλα κωλοβαραει και δεν σκοπευει να σε απατησει σε καμια περιπτωση, πες μου ποσο τελειωμενη κατινα θα νοιωσεις?

Αν θες την γνωμη μου,
BE STRAIGHT.
Αν όπως φανταζομαι (κι όπως θα εκανα κι εγω στην θεση σου) δεν θα ηθελες σε καμια περιπτωση να συνεχισεις μια σχεση, με τσιλιμπουρδισματα του ανδρα σου μεσα και πολύ περισσοτερο, να ξεκινησεις μια οικογενεια ετσι, ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΟ, κατ αρχας, σταματα την προσπαθεια για το παιδι αμεσα μεχρι να καταλαβεις τι γινεται και να αποφασισεις τι θα κανεις. Τι θελεις? να βρεθεις προ τετελεσμενου και να εχεις αποκτησει και παιδι? Ποια θα είναι η θεση σου τοτε?
Κανε στον ανδρα σου σαφες ποσο σοβαρο είναι για σενα αυτό που συμβαινει και ότι δεν εισαι διατεθιμενη να συνεχισεις αν δεν βεβαιωθεις για την αφοσιωση του και την ειλικρινεια του.
Πες του ειλικρινα τι ακριβως εχεις αντιληφθει και με ποιον τροπο και κρινε τον τροπο που θα ανταποκριθει για να δεις πως θα συνεχισεις.
Πετα του το μπαλακι να σου αποδειξει αυτος ότι δεν είναι ελεφαντας (αν δεν είναι), διοτι η εποχη της αθωοτητας μεχρι αποδειξεως του εναντιου, τελειωσε την προηγουμενη φορα που ειχατε την ιδια συζητηση.Τωρα είναι η εποχη του ελεφαντα :)
Αν δεν υπαρχει τιποτε το μεμπτο, υπαρχουν τροποι να στο αποδειξει. Αν δεν εχει τιποτε να κρυψει η να φοβηθει, ας μπει μαζι σου σε ολους τους λογαριασμους, να δεις με ποιους μιλαει και τι λενε, να δεις πως τον υποδεχονται οι συνομιλητες του και πως εκφραζονται και θα καταλαβεις ακριβως τι τρεχει. Mιλα εσυ για λογαρισμο του, αλλα με τον ιδιο παροντα.
Μη του δωσεις τον χρονο να προετοιμαστει φυσικα. Από την στιγμη που θα γινει η συζητηση, αυτά θα πρεπει να διευκρινιστουν αμεσα. επιτοπου.
Εννοειται καλη μου, ότι οποιος δεν εχει τιποτε να κρυψει, δεν εχει σχεσεις στοργης ουτε με τους λογαριασμους του στο ιντερνετ, ουτε με τα κινητα του. Είναι όλα ανοιχτα και διαθεσιμα και στους δυο και χωρις να το ζητησεις φυσικα. Αυτος θα πρεπει να στο προτεινει. Κι από την δικη σου μερια το ιδιο βεβαια.
Από εκει και περα, από τις αντιδρασεις που θα δεις, κρινε μονη σου τι τρεχει κι αν ειναι σοβαρο η ασημαντο.
Αν δεν μπει στην διαδικασια να σου αποδειξει τιποτε και το θεωρησει περιττο η υπερβολικο, μην μπεις κι εσυ στην διαδικασια να πειστεις και παρε τις αποφασεις σου…..