PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Θα κάνω ΜΠΑΑΑΑΑΜ!!! Πφφφ... :(

Τζουλια
18-09-2012, 14:18
ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΛΙΓΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΡΙΝ..ΑΛΛΑ ΕΡΧΟΜΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΧΑΛΙΑ. ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΣΟ ΗΜΟΥΝ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΚΙΑΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ. ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΥΖΟΥΣΑΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΝ ΣΑΣ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΤΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΝΑ ΜΕΡΗ. ΑΥΤΟΣ ΣΕ ΝΗΣΙ ΝΟΤΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ. Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΗΞΕΡΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΛΙ...ΤΟ ΕΜΑΘΕ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ. ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ (ΕΓΩ ΔΗΛ, ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2-3 ΧΡΟΝΙΑ) ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ. ΑΥΤΟΣ ΕΙΧΕΕ ΒΡΕΙ ΗΔΗ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΟΧΙ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΤΟΥ.. ΟΝΤΩΣ ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑΑΑ! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΕΝΟΧΕΣ..ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΓΤ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩΙΣΤΡΙΑ ΜΑΣ ΘΕΛΕΙΙ ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ. ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΟΤΙ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΞΕΚΟΒΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΒΟΥΡΚΩΜΕΝΗ. ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ Μ ΚΑΝΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟ.. ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Η ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ(Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ). Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝ ΘΕΣΗ. ΗΜΟΥΝ ΕΝΑ ΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΩ ΕΔΩ ΓΤ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΓΑ.. ΔΕΝ ΛΕΩ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??! ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΕΝΟΧΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ. ΠΦΦ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ!

Ashley
18-09-2012, 14:32
Τζούλια γεια σου. Θα ήταν χρήσιμο να μας πεις νομίζω αν οι γονείς σου έχουν γνωρίσει ή όχι το αγόρι σου και ποια είναι η γενικότερη γνώμη τους για αυτόν. Το πρόβλημά σου είναι κατανοητό και δυστυχώς όχι ιδιαίτερα σπάνιο. Πιστεύεις ότι οι γονείς σου θα φέρονταν το ίδιο αν ήσουν με κάποιον που πληρούσε 100% τα όποια όνειρα είχαν για σένα; δλδ τον τέλειο "γαμπρό" για τα δικά τους δεδομένα; Εννοείται πως η στάση τους είναι εγωιστική και πως η ευτυχία του παιδιού τους θα έπρεπε να είναι πάνω από όλα. Απλώς βοήθησέ μας να καταλάβουμε περισσότερα.

λιλιουμ
18-09-2012, 14:35
ΔΕΝ ΛΕΩ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??!

ΛΑΘΟΣ. Οι εγωιστες και ανασφαλεις γονεις θελουν τα παιδια κοντα τους.
Οι σωστοι γονεις θελουν τα παιδια τους κοντα τους ψυχικα, και να ειναι εκει που ειναι ευτυχισμενα, οσο μακραι και αν ειναι, εχοντας παντα ανοιχτη την οικογενειακη εστια για οταν τα παιδια τους τους χρειαστουν.. Δεν στεκονται ουτε απο πισω τους να τα σπρωχνουν και να τα τσιγκλανε, ουτε μπροστα τους να τους κοβουν την πορεια με τις συμβουλες τους και τις δικες του ανασφαλειες. Απλα ειναι διπλα τους για να τα στηριζουν οποτε εκεινα το χρειαστουν..

Οποτε κανε το σωστο...

Τζουλια
18-09-2012, 14:41
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ. ΛΟΙΠΟΝ, ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΥΓΙΕΙΣ, ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΤΟΝ ΣΥΜΠΑΘΟΥΝΕ, ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΣΥΜΠΑΘΗΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΜΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΣ ΕΠΙΧΕΡΗΜΑΤΙΑΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΕΚΕΙ.. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΥΑ ΤΟΥΣ..ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ ΔΗΛ ΓΤ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΑΣ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΣΤΑ 7 ΧΡΟΝΙΑ, ΑΛΛΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΓΤ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΟΙΧΤΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕΙ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..

Τζουλια
18-09-2012, 14:47
ΛΑΘΟΣ. Οι εγωιστες και ανασφαλεις γονεις θελουν τα παιδια κοντα τους.
Οι σωστοι γονεις θελουν τα παιδια τους κοντα τους ψυχικα, και να ειναι εκει που ειναι ευτυχισμενα, οσο μακραι και αν ειναι, εχοντας παντα ανοιχτη την οικογενειακη εστια για οταν τα παιδια τους τους χρειαστουν.. Δεν στεκονται ουτε απο πισω τους να τα σπρωχνουν και να τα τσιγκλανε, ουτε μπροστα τους να τους κοβουν την πορεια με τις συμβουλες τους και τις δικες του ανασφαλειες. Απλα ειναι διπλα τους για να τα στηριζουν οποτε εκεινα το χρειαστουν..

Οποτε κανε το σωστο...

ΝΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ, ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ..ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΣΩ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΩ ΠΙΣΩ..ΓΤ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΡΕΞΩ ΑΜΕΣΩΣ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ ΠΙΑ..ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ ΕΞΑΛΛΟΥ. ΜΕ ΔΙΑΛΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.. ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΛΥ ΕΥΔΙΑΘΕΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΥΥΜΟΡ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ...ΠΦΦ..ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΛΑΙΩ, ΓΤ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ.

julias
18-09-2012, 14:54
ΝΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ, ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ..ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΣΩ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΩ ΠΙΣΩ..ΓΤ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΡΕΞΩ ΑΜΕΣΩΣ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ ΠΙΑ..ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ ΕΞΑΛΛΟΥ. ΜΕ ΔΙΑΛΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.. ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΛΥ ΕΥΔΙΑΘΕΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΥΥΜΟΡ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ...ΠΦΦ..ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΛΑΙΩ, ΓΤ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ.

Κανε το σωστο...που ειναι και αυτο που θες. Τα πιο εντονα συναισθηματα της ζωης μου τα ενιωσα για καποιον που ηταν πολλα χιλιομετρα μακρια μου, και η αποσταση αυτη δεν ενοχλησε ποτέ....Το θεμα ειναι πως νιωθεις. Δεν εχει σημασια αν αυτος που αγαπας ειναι μακρια, σημασια εχει αν χαμογελας οταν τον σκεφτεσαι..:)

Τζουλια
18-09-2012, 14:59
Κανε το σωστο...που ειναι και αυτο που θες. Τα πιο εντονα συναισθηματα της ζωης μου τα ενιωσα για καποιον που ηταν πολλα χιλιομετρα μακρια μου, και η αποσταση αυτη δεν ενοχλησε ποτέ....Το θεμα ειναι πως νιωθεις. Δεν εχει σημασια αν αυτος που αγαπας ειναι μακρια, σημασια εχει αν χαμογελας οταν τον σκεφτεσαι..:)

ΝΑΙ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΑΚΡΥΑ ΤΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ..ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΤΟ ΜΠΑΑΜ Π-ΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΩ.

julias
18-09-2012, 15:12
ΝΑΙ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΑΚΡΥΑ ΤΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ..ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΤΟ ΜΠΑΑΜ Π-ΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΩ.

Μην πεις κατι ουτε να κανεις κατι. Απλα να εισαι μαζι του και να το ζησεις...:)

Τζουλια
18-09-2012, 15:25
Μην πεις κατι ουτε να κανεις κατι. Απλα να εισαι μαζι του και να το ζησεις...:)

;):) ήδη νιωθω καλύτερα!! ευχαριστώ..

julias
18-09-2012, 15:40
;):) ήδη νιωθω καλύτερα!! ευχαριστώ..

Και οταν θα εισαι μαζι του και θα το ζεις..θα νιωθεις ολο και καλυτερα..γιατι θα κανεις αυτο που λεει η καρδια σου:)