PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Τι ψαχνετε?

Alucard
13-07-2012, 14:48
Λοιπον,21 ειμαι ξανα κανω τοπικ γτ δεν ξερω και απο συζητησεις με φιλους, δεν βγαζω ακρη,εχω κανει 2 σχεσεις (επιφανειακες σε μικροτερη ηληκια κ δεν κρατησαν ουτε μηνα)τελως παντων,κλειστος χαρακτηρας, προσπαθω να προσελκυσω καποιες κοπελες ,αραια και που,αναλογα τις συνθηκες,μονο κατι ακυρα εφαγα,δεν με πολυ πειραξαν, απο το ιντερνετ κατι πηγε να παιχτει, αλλα ηταν κ η αποσταση ειχε κ αυτη κολληματα με πρωην, πληρωσα τα σπασμενα. Εκει π θελω να καταληξω ειναι τι παιζει ρολο? εμφανιση? (ναι θα πειτε οι περισσοτεροι/ες,εμφανιση=1η εντυπωση) πιστευω (δν ειμαι τοσο σιγουρος) ειμαι ΟΚ,γυμναζομαι,πλεον μονο σπιτι και σταδιο οποτε δεν βαριεμαι. παιζουν ρολο αυτοκινητο/λευτα/δουλεια? για αυτα θα με θελει? πηγε να παιχτει κατι με μια που ηθελε ολο βολτες βολτες,εξοδους, αλλα...μαλλον μαλακες εψαχνε. Ο χαρακτηρας? Το να εισαι αληθινος ή τι?

Παρακαλω να μου δωσετε τα φωτα σας :D κ πιο πολυ τα παιδια της ηλικιας που βρισκομαι,ας γραψουν κ αυτα την αποψη τους,ξερω εχω κανει αλλα 2 τοπικ ,περιπου ιδιου περιεχομενου,ακρη δεν βγαζω ομως :o

Φιλικα Βασιλης :cool:

axl100
13-07-2012, 15:04
στα 20 οι κοπελες θελουν να περνανε καλα, δεν θελουν σχεσεις με συνομηλικους (τωρα θα πεταχτουνε ολες να με διαψευσουν :Ρ)

Elena Episkeptis
13-07-2012, 15:29
συμφωνώ με axl100 γιατί άντε να βρεις αυτόν που θα πεις εδώ είμαστε, θα κάνουμε ΄σοβαρή σχέση'... Ως κοπέλα θα πω ότι για να κρατήσει κάτι παίζουν ρόλο τα κοινά ενδιαφέροντα (πχ στη διασκέδαση) κ στο αν υπάρχει χημεία στα όλα και στη συζήτηση... για μένα μάλλον είναι θέμα τύχης οι καλές σχέσεις

Alucard
13-07-2012, 15:34
Καλα ναι,δεν ειπα θα γνωρισω μια κοπελα και θα πω,α θες να τα 'φτιαξουμε' ??? θα υπαρχει γνωριμια,θα βγεις καποιες φορες,θα την γνωρισεις καλυτερα κλπ κλπ.

aikaterini
13-07-2012, 17:47
καταρχας να ξεκαθαρισουμε κατι. δεν εχουν ολες οι κοπελες ιδιο χαρακτηρα.. παρολο που ισως εχουν ιδια ηλικια.. (λογω διαφορετικου περιβαλλοντος που μεγαλωσαν και εμπειριες που ειχαν)..
Σχεση κανουμε για καποιους λογους..
υπαρχουν κοπελες που απλα δε θελουν να ειναι μονες.
υπαρχουν αλλες που θελουν καποιον να τις βγαζει εξω.
υπαρχουν κοπελες που περνανε καλα και χωρις να βγαινουν εξω με λιγες απαιτησεις απο το συντροφο τους...
υπαρχουν κοπελες που τους αρεσουν να φροντιζουν καποιον που αγαπανε,
δεν εχει νοημα να λεμε τι κοπελες υπαρχουν και τι θελει η καθεμια..
εσενα τι σε γεμιζει σαν ανθρωπο?
να ξερεις οτι η κοπελα ειναι διπλα σου επειδη εισαι ομορφος και τιποτε αλλο? απλα να σε κανει μοστρα στις φιλες της?
να ξερεις οτι ειναι κοντα σου επειδη εχεις αμαξι και μια απο τα ιδια τα παραπανω? μοστρα στις φιλες..
να ειναι διπλα σου για τα λεφτα και τα δωρα που της κανεις? να σε εκμεταλευεται?
για ολα τα παραπανω (ολα μαζι?)
να ειναι διπλα σου επειδη εκτιμαει τον χαρακτηρα σου και περναει καλα μαζι σου? να μοιραζεστε στιγμες και ας ειναι και δυσκολες και να τις αντιμετωπιζετε μαζι..
να σε αγαπαει και ακομα και σχεση να μην εχετε να νοιαζεται για σενα?

εσυ τι προτιμας? εισαι σε μια ηλικια που μπορεις να κανεις εμπειριες τωρα, σχεσεις μη σοβαρου επιπεδου, οχι οτι οι δεσμευσεις ειναι για μεγαλους.. απλα οι αντρες ειναι καλο να εχουν πολλες εμπειριες πριν καταληξουν στην καταλληλη κοπελα..
οποτε.. κατσε και σκεψου τι ειναι αυτο που εσυ θελεις..
και αλλη μια συμβουλη και αμα θελεις ακους..
ποτε μην υποκριθεις οτι εισαι κατι αλλο, κατι που δεν εισαι για να αρεσεις περισσοτερο σε καποια η γενικα σε φιλους..
να εισαι ο εαυτος σου γιατι και να υποκριθεις, δεν υπαρχει περιπτωση ο πραγματικος σου χαρακτηρας να μην ερθει ξανα στην επιφανεια αργοτερα..
και αφου ερθει, εκει θα υπαρξει προβλημα..
οπως επισης να δεχεσαι και των αλλων ανθρωπων το χαρακτηρα που εχουν, οτι και να κανεις δε προκειται να αλλαξουν και αν τους πιεσεις.. θα χωρισεις.. δε θα καταφερεις τιποτα..
γιατι ολοι μας εχουμε προτερηματα και ελλατωματα και πρεπει να δεχομαστε και των αλλων..
ετσι κι εγω κανω υποχωρησεις στο γαμο μου για να συνεχισω να ζω με τον ανθρωπο που αγαπω, που την ιδια στιγμη ξερω οτι κι εκεινος κανει υποχωρησεις αφου κι εγω εχω ελλατωματα..
(αλλου το πηγα τωρα)
αλλα σου ειπα λιγο απο ολα... αυτα τα φωτα ειχα να σου δωσω... ελπιζω να βοηθησα..

sball
14-07-2012, 01:39
Μπράβο! Θέτεις θέμα για συζήτηση, δεν λες δηλαδή να μας μπουκώσεις με μία μόνο προσέγγιση!
Λοιπόν, δεν ψάχνω, αν θέλω κάποια την βαράω με το ρόπαλο και την σέρνω από τα μαλλιά στο κρεβάτι μου :p

Alucard
14-07-2012, 02:17
Θα το δοκιμασω και θα σου πω τα αποτελεσματα :cool:

mariaanna0
21-07-2012, 22:57
Δυστυχως και εγω οταν ημουν 18-20 δεν εκανα σχεσεις με συνομηλικους μου. Τους θερωρουσα ανωριμους. Ενιωθα πιο ωριμη συναισθηματικα...Εβγαινα με λιγο πιο μεγαλους απο εμενα και το μονο που σκεφτομουν ειναι να περασω καλα! Πιστευω οτι σε αυτην την ηλικια ολες οι κοπελες ετσι σκεφτονται μαλλον...

Αληθεια πλεον δεν ξερω να σου πω τι παιζει ρολο...τι τραβα τους αλλους... Λεφτα, εμφανιση, χαρακτηρα??? Ολα μαζι και τιποτα απο αυτα... Μαλλον δεν σου εχει τυχει και καλο ακομα..δεν υπαρχει συνταγη για εμενα. Αν θες να προσεχεις την εμφανιση σου κανε το για εσενα. Οχι για τις γκομενες...Αν δεν εχεις λεφτα μην τρελενεσαι...ποιος εχει πλεον?? Και οσο για τον χαρακτηρα μπορω σιγουρα να σου εγγυηθω οτι αν ασχοληθεις με τον εαυτο σου και τον ελεγχεις, αν οχι τωρα, μελλοντικα σιγουρα κατι θα κερδισεις!

Ο,τι δινουμε παιρνουμε...!

KENO
22-07-2012, 17:16
ολες οι κοπελες μεχρι τα 25 τους τουλαχιστον δε νομιζω πως ψαχνουν κατι σταθερο, κι αν ναι δυσκολα θα το κρατησουν. θελουν ανεμελεια κι εμπειριες, να περασουν οσο το δυνατον καλα, χωρις σκοτουρες. απ'τα 25 αντε 30 βεβαια που αρχιζουν να ωριμαζουν (ή και οχι), και να λιγοστευουν οι επιλογες, το ξανασκεφτονται και ψαχνουν να κανουν και οικογενεια (και παλι οχι ολες γιατι πλεον δυσκολεψαν πολυ τα πραγματα). εχουν υποτιθεται τσιλιμπουρδισει αρκετα, ωστε να ξερουν τι ζητανε, και που θα το βρουν, αν δε το βρηκαν ηδη.

τωρα, εσυ οταν εισαι μικρος, 20-21 χρονων δε θα επρεπε να ψαχνεις επισης κατι σοβαρο, γιατι οι περισσοτερες της ηλικιας σου δε μπορουν να στο προσφερουν. στοχευεις σε 18χρονες που θελουν να παιξουν, και κοιτας απλα να περασεις καλα, μεχρι να βρεθει κατι για πιο μονιμες καταστασεις.

Gypsy Cello
22-07-2012, 22:34
Βασίλη, το τι θέλει μια κοπέλα μπορεί να διαφέρει τόσο όσο διαφορετικοί είναι οι χαρακτηρες που
υπάρχουν σ' αυτόν τον κόσμο. Στην δική σου ηλικία, πιστεύω πως παίζει μεγάλο ρόλο και η εμφάνιση
και για τα 2 φύλα αλλά και η ποιότητα του χαρακτήρα.

Τωρα για λεφτά δεν κανω καν λόγο, ποιος νέος στην ηλικία σου (αλλά και σε πολύ μεγαλύτερες από την δική σου) είναι
αυτοσυντήρητος; Ουδείς...οπότε ακόμα και αν μια κοπέλα 18-20 ψάχνει το χρήμα μάλλον είναι εκτός τόπου και χρόνου
και δεν αξίζει ν' ασχοληθείς.

Εγώ πιστεύω πως πρέπει εσύ μέσα σου να ψάξεις τι είναι αυτό που θες πραγματικά
ωστε να διευκολύνεις τον εαυτό σου στην αναζήτηση συντρόφου.

Εμένα πάντως που είμαι 26 πάνω κάτω κοντά στην δική σου ηλικία, με εξιτάρει πολύ και η εξυπνάδα.

Elena Episkeptis
23-07-2012, 16:21
ολες οι κοπελες μεχρι τα 25 τους τουλαχιστον δε νομιζω πως ψαχνουν κατι σταθερο, κι αν ναι δυσκολα θα το κρατησουν. θελουν ανεμελεια κι εμπειριες, να περασουν οσο το δυνατον καλα, χωρις σκοτουρες. απ'τα 25 αντε 30 βεβαια που αρχιζουν να ωριμαζουν (ή και οχι), και να λιγοστευουν οι επιλογες, το ξανασκεφτονται και ψαχνουν να κανουν και οικογενεια (και παλι οχι ολες γιατι πλεον δυσκολεψαν πολυ τα πραγματα). εχουν υποτιθεται τσιλιμπουρδισει αρκετα, ωστε να ξερουν τι ζητανε, και που θα το βρουν, αν δε το βρηκαν ηδη.

τωρα, εσυ οταν εισαι μικρος, 20-21 χρονων δε θα επρεπε να ψαχνεις επισης κατι σοβαρο, γιατι οι περισσοτερες της ηλικιας σου δε μπορουν να στο προσφερουν. στοχευεις σε 18χρονες που θελουν να παιξουν, και κοιτας απλα να περασεις καλα, μεχρι να βρεθει κατι για πιο μονιμες καταστασεις.

Οι απόψεις σου μου βγάζουν έναν μπρούταλ ρεαλισμό αλλά μην ξεχνάμε λίγο και το συναίσθημα... Σε γενικές γραμμές καλά τα λές, άραγε όμως πως υπάρχουνε και σχέσεις που κρατάν από το Λύκειο, σταθερές σχέσεις μεταξύ ατόμων μικρότερης ηλικίας???? Εκεί παίζει ρόλο η καψούρα λοιπόν. Μιλώντας σαν γυναίκα είναι πολύ διαφορετικό το τι ερωτεύεται κάθε μια και όντως οι 18χρονες μπορεί να καψουρεύονται βάση πιο επιφανειακών πραγμάτων πχ,που τις πας έξω, πως τις κάνεις και γελάνε, πόσο καλά τις π.....ς, αλλά κοπελιές μεγαλύτερες μπορεί να ερωτεύονται πχ την εξυπνάδα, ή την ασφάλεια.
Σπάνια μια γνωριμία-σχέση οποιαδήποτες ηλικίας φαίνεται εξ αρχής πόσο σοβαρή είναι. Οι καλύτερες καταστάσεις ξεκινάνε στο χύμα στο χαβαλέ και μόνο ο χρόνος δείχνει εάν τα άτομα ταιριάξουν ή συνεχίζουν να είναι ερωτευμένοι

KENO
23-07-2012, 20:57
Οι απόψεις σου μου βγάζουν έναν μπρούταλ ρεαλισμό αλλά μην ξεχνάμε λίγο και το συναίσθημα... Σε γενικές γραμμές καλά τα λές, άραγε όμως πως υπάρχουνε και σχέσεις που κρατάν από το Λύκειο, σταθερές σχέσεις μεταξύ ατόμων μικρότερης ηλικίας???? Εκεί παίζει ρόλο η καψούρα λοιπόν. Μιλώντας σαν γυναίκα είναι πολύ διαφορετικό το τι ερωτεύεται κάθε μια και όντως οι 18χρονες μπορεί να καψουρεύονται βάση πιο επιφανειακών πραγμάτων πχ,που τις πας έξω, πως τις κάνεις και γελάνε, πόσο καλά τις π.....ς, αλλά κοπελιές μεγαλύτερες μπορεί να ερωτεύονται πχ την εξυπνάδα, ή την ασφάλεια.
Σπάνια μια γνωριμία-σχέση οποιαδήποτες ηλικίας φαίνεται εξ αρχής πόσο σοβαρή είναι. Οι καλύτερες καταστάσεις ξεκινάνε στο χύμα στο χαβαλέ και μόνο ο χρόνος δείχνει εάν τα άτομα ταιριάξουν ή συνεχίζουν να είναι ερωτευμένοιναι υπαρχουν παντα κι εξαιρεσεις. και βασικα παιζει ρολο και που ειναι ο καθενας μας. στην Αθηνα πχ που εχει μαζεφτει τοσος κοσμος, χωριζουν ολοι πιο ευκολα γιατι μπορουν να βρουν αμεσα αντικαταστατη. στα χωρια ομως που σπανιζουν οι συνομιλικοι κι ελευθεροι, πιστευω οτι κρατουν περισσοτερο και το παλευουν. εχει να κανει και με τον χαρακτηρα, πιο πολλες επιλογες υπαρχουν για ενα ατομο κοινωνικο, απο ενα ατομο λιγοτερο κοινωνικο, κι ετσι ισως ο δευτερος μπορει να το σκεφτεται πριν χωρισει και να κανει υπομονη παρολες τις ασχημες συνθηκες. το θεμα ειναι να περναμε παντα καλα με οποιον ανθρωπο κι αν ειμαστε, για οσο κι αν κρατησει. τη σχεση δε τη κανεις για να σου φερει επιπλεον προβληματα.

Elena Episkeptis
23-07-2012, 21:39
Είσαι σίγουρος? καλά έχω μια ξαδέρφη και ωραία κοπέλα που σπουδάζει Αθήνα και όχι μόνο γκόμενο δεν έβρισκε αλλά ούτε γνωριμίες έκανε εύκολα και ας ήταν και "κοινωνική". μήπως εκεί παίζει πολύ κλίκα? Και όντως άλλες επιλογές έχει ο ένας χαρακτήρας και ένας ο άλλος, αλλά όσα αγόρια υπάρχουν που είναι πχ ντροπαλά τόσα άλλα κορίτσια έχουν ανάλογο χαρακτήρα. Πάντως σε γενικές γραμμές και το έχω ξαναπεί, άντρες-γυναίκες δεν νομίζω ότι διαφέρουμε και πολύ πιστεύω πάνω κάτω τα ίδια ψάχνουμε. Και ο άντρας θέλει μια εμφάνιση να τον ελκύει και η γυναίκα. Και η γυναίκα μπορεί να θέλει "λεφτά" και ο άντρας μια γυναίκα περιποιημένη με τα ωραία της τα εσωρουχάκια και τα όλα της. Και η γυναίκα θέλει διασκέδαση με τα ίδια γούστα και ο άντρας. Άραγε λοιπόν που σκαλώνει το πράγμα???

KENO
23-07-2012, 22:09
Είσαι σίγουρος? καλά έχω μια ξαδέρφη και ωραία κοπέλα που σπουδάζει Αθήνα και όχι μόνο γκόμενο δεν έβρισκε αλλά ούτε γνωριμίες έκανε εύκολα και ας ήταν και "κοινωνική". μήπως εκεί παίζει πολύ κλίκα? Και όντως άλλες επιλογές έχει ο ένας χαρακτήρας και ένας ο άλλος, αλλά όσα αγόρια υπάρχουν που είναι πχ ντροπαλά τόσα άλλα κορίτσια έχουν ανάλογο χαρακτήρα. Πάντως σε γενικές γραμμές και το έχω ξαναπεί, άντρες-γυναίκες δεν νομίζω ότι διαφέρουμε και πολύ πιστεύω πάνω κάτω τα ίδια ψάχνουμε. Και ο άντρας θέλει μια εμφάνιση να τον ελκύει και η γυναίκα. Και η γυναίκα μπορεί να θέλει "λεφτά" και ο άντρας μια γυναίκα περιποιημένη με τα ωραία της τα εσωρουχάκια και τα όλα της. Και η γυναίκα θέλει διασκέδαση με τα ίδια γούστα και ο άντρας. Άραγε λοιπόν που σκαλώνει το πράγμα???μηπως θες να μου τη γνωρισεις μπας και κουμπαριασουμε ? :Ρ
δε ξερω αν παιζει κλικα, εγω ειμαι μονιμως στην απ'εξω. ακομα κι εδω στο φορουμ ετσι συμβαινει. πουθενα δεν εχω παρεες οποτε μου ειναι δυσκολες οι γνωριμιες.
αλλο ομως ντροπαλη γυναικα, κι αλλο ντροπαλος αντρας. ο αντρας υποτιθεται εχει τον ρολο του κυνηγου, οποτε δε γινεται να ειναι ντροπαλος, αυτο ειναι μειον του. και για να τον προσεξουν δυστυχως θα πρεπει να δειχνει φτασμενος κι εμπειρος, οτι εχει λεφτα και αμαξακι και σπιτι, αναλογα τις ηλικιες, τις αναγκες και τα γουστα της καθεμιας. η γυναικα και ντροπαλη να ειναι δεν παιζει προβλημα, αφου εχετε ομορφια απ'του φυσικου σας εσεις, τραβατε τους αντρες χωρις να κανετε και πολλα, παρα μονο να φροντισετε λιγο τον εαυτο σας αντε και να κουνηθητε. μη σου πω ειναι μεγαλο συν η γυναικα να ντρεπεται, νιωθει ο αντρας μια σιγουρια κι ασφαλεια οτι δε θα τον κερατωσει, και οτι ειναι αγνη μονο για κεινον. βεβαια οι πολλες ντροπες και στο κρεβατι μπορει να μην εχουν καλες επιδοσεις, αλλα οκ με τον καιρο ολες μαθαινουν. τελος δε θεωρω το σεξ επιφανειακο, το βλεπω σαν βιολογικη αναγκη ολων. και τις προτιμω χωρις εσωρουχα, μη μπαινουν σε εξοδα οι κακομοιρες με τετοια κριση. :Ρ

Elena Episkeptis
23-07-2012, 22:27
χαχααχ λες να γίνει κανά κονέ ?
Είσαι σίγουρος ότι αυτό που νιώθεις ισχύει? μήπως εσύ κάνεις πέρα εύκολα τον καθένα. οκ δεν έχουν όλοι κάτι να μας πουν αλλά αν δεν κόψεις μπορεί να απορρίψεις με τον τρόπο σου άτομα που μετράνε. Δεν ξέρω με το φόρουμ τι παίζει εγώ πάντως σε πάω και το λέω ανοιχτά!
Όσο για το ζήτημα του θεματοθέτη, να απαντήσω στο ζήτημα χαρακτήρα που βάλαμε πριν, σαν γυναίκα, τι παίζει με τις ντροπαλές από όσο έχω δει. Απλά μένουνε στο κοίταγμα γιατί αν ο άλλος δεν λάβει καμιά αντίδραση σαφή (γιατί εδώ που τα λέμε οι άντρες είναι και λίγο ζώα πολλές φορές στα σημάδια) δεν κάνει κίνηση. Και μένουν και οι δύο στα ίδια.

sball
23-07-2012, 23:32
Έναν καλό τρόπο να βγάζω λεφτά χωρίς να ζηλεύουν όλοι οι υπόλοιποι και μια φυσιολογική σχέση χωρίς να διεκδικώ μετάλλειο λαγού.

Cristiano
23-07-2012, 23:51
Απλά μένουνε στο κοίταγμα γιατί αν ο άλλος δεν λάβει καμιά αντίδραση σαφή (γιατί εδώ που τα λέμε οι άντρες είναι και λίγο ζώα πολλές φορές στα σημάδια) δεν κάνει κίνηση. Και μένουν και οι δύο στα ίδια.

Συμφωνώ απόλυτα...

Εγώ βασικά πιστεύω οτι υπάρχουν πολλές σωστές κοπέλες και πολλοι σωστοί αντρες...όπως και το αντίθετο...το πως θα διασταυρωθούν αυτοί ειναι καθαρά θέμα τύχης...αν είσαι τυχερός θα πέσεις πάνω σε αυτό που αναζητάς αλλιώς καλά ξεμπερδέματα...

Alucard
24-07-2012, 01:19
Επειδη μου 'ξεθαψατε' κ το θεμα,επειδη το ειχα παρει λιγο πιο χαλαρα,:D.Ναι οντως κ να κοιταξει 1-2-3-4φορες, με ποιανουν οι ντροπες κ δεν παω, θα μου πειτε, 'καλα,μαλακας εισαι?' οχι δεν ειμαι μαλακας, αλλα,να παω μονος μ κ να φαω κ τα μουτρα μου, δεν παιζει. διαβασα καπου κατι αναρτησεις σου ΚΕΝΟ, πολυ πιθανον εαν παω μονος μου, 'που παει ο λιγουρης,ο κακομοιρης κλπ κλπ'θα πουν κ επειδη ειμαι κ ντροπαλος (παρα πολυ, θα ελεγα) δεν παω. εμφανησιακα να τονισω δεν εχω κατι. (αν ειναι να τονισω κ χαρακτηριστικα, ισως με βγαζατε κ κομπλε) αλλα ναι, παιζει ρολο το ποσο ειναι ντροπαλος καποιος, αυτο προσπαθω να κοιταξω, κ να κανω κ καινουργιες παρεες, να γινω λιγο πιο 'κοινωνικος' που λενε.

Ευχαριστω σε οσους απαντησαν, συνεχιστε εαν θελετε μηπως κ βγαλει καπου ολο αυτο.

carry
24-07-2012, 12:03
...
(γιατί εδώ που τα λέμε οι άντρες είναι και λίγο ζώα πολλές φορές στα σημάδια)
...
Αυτό πρέπει να γίνει sticky !!
...χαχαχα!!

Πέρ'από την πλάκα, έτσι είναι συνήθως. Χρειαζόμαστε ΠΟΛΥ σαφείς ενδείξεις γιά να "πάρουμε μπρός".
Βλέπετε, εσείς τα κοριτσάκια μπαίνεται στο τρυπάκι να μάθετε πράγματα γιά τις ανθρώπινες σχέσεις από πολύ νωρίς, ενώ τα αγοράκια αναλλώνονται και πολύυυυυ μετά από τα 20 σε κάθε μεγέθους τραινάκια, αυτοκινητάκια , γερμανοπολύγωνα, ματσακόνια ect ect.
...χαχαχά!

Σόρρυ γιά το OffTopic

ioannis2
24-07-2012, 12:31
Οι 18χρονες- 20χρονες και ανώριμες να είναι και σχεσεις χαβαλε και τυπου συνοδος να ψαχνουν και να τρεχουν μακρια άμα μυριστούν καποιο που θελει σοβαρες σχέσεις, να ξέρεις πάντα γοητεύονται από κάποιον που ειναι σοβαρός, προσγειωμένος, συγκροτημένη προσωπικότητα, ωριμος στη ζωη, τολμηρός και έχει αυτοπεποίθηση, αυτο το διαφορετικο σε σχεση με τους συνομιληκους του, κι ας ειναι εμφανησιακα μετριος. Αμα δεν τα διαθετεις αυτα όσο ωραίος και να σαι θα σε πλησιαζουν στην αρχη και μετα αμα διαπιστωσουν ότι δεν τα εχεις θα φευγουν.
Στο σταδιο που εισαι το τελευταιο πραγμα που πρεπει να σε απασχολει ειναι αν πλησιαζοντας γυναικες θα φας τα μουτρα σου. Μπαινοντας στη διαδικασια αυτη μαθαινεις από τα λαθη σου και ετσι τις απορριψεις αυτες θα τις διαδεχτούν γνωριμίες, και τις γνωριμίες σχέσεις. Μονο με αυτο τον τροπο αποκτας εμπειρίες. Όλα αυτα χρειαζονται για να σου ειναι καποτε πιο ευκολα τα πραγαματα όταν θα βρεις την καταλληλη. Η ντροπαλότητα φευγει με το να εκτίθεσαι σε ότι σου την προκαλεί.
Σε πιο πανω σχόλιο, αυτος που παει μονος αμα εχει τα πιο πανω χαρακτηριστικα και τη σωστη προσεγγιση κανει γνωριμίες, φτανει να μην ειναι λιγουρης και κακόμοιρος. Αμα εχεις τα δυο αυτα και με παρεα να εισαι και την γκομενα μπροστα σου να σου φερουν θα αποτυχεις.

KENO
24-07-2012, 12:33
Αυτό πρέπει να γίνει sticky !!
...χαχαχα!!

Πέρ'από την πλάκα, έτσι είναι συνήθως. Χρειαζόμαστε ΠΟΛΥ σαφείς ενδείξεις γιά να "πάρουμε μπρός".
Βλέπετε, εσείς τα κοριτσάκια μπαίνεται στο τρυπάκι να μάθετε πράγματα γιά τις ανθρώπινες σχέσεις από πολύ νωρίς, ενώ τα αγοράκια αναλλώνονται και πολύυυυυ μετά από τα 20 σε κάθε μεγέθους τραινάκια, αυτοκινητάκια , γερμανοπολύγωνα, ματσακόνια ect ect.
...χαχαχά!

Σόρρυ γιά το OffTopicναι γιατι δεν υπαρχουν οι αντιστοιχες Μπαρμπι ή το Μικρο μου Πονυ. αλλα ξεχασα αυτα τις προετοιμαζουν για την μετεπειτα πορεια, τα αυτοκινητακια και τα τρενα οχι. και χωρις να θελω να γενικευσω, πιστευω πως στο ελλαδισταν οι γυναικες ειναι καλομαθημενες. αντι να πανε να φλερταρουν να διεκδικησουν αυτες που εχουν την ομορφια και δε χρειαζονται και πολλα πολλα, περιμενουν ποιος θα "παρει μπρος" και θα κανει τη πρωτη κινηση και θα τους την πεσει για να επιλεξουν απλα οποιον φανει καλυτερος. ετσι καταληγουν σχεδον παντα δυσαρεστημενες, και τελικα εχουνε φτασει να ζουν συνεχως τη μερα της μαρμοτας, με αποτελεσμα να γινουν πιο απαιτητικες, δυσκολες κι αδιαφορες, ανικανες να κρατησουν σχεση.

Elena Episkeptis
24-07-2012, 12:48
ναι γιατι δεν υπαρχουν οι αντιστοιχες Μπαρμπι ή το Μικρο μου Πονυ. αλλα ξεχασα αυτα τις προετοιμαζουν για την μετεπειτα πορεια, τα αυτοκινητακια και τα τρενα οχι. και χωρις να θελω να γενικευσω, πιστευω πως στο ελλαδισταν οι γυναικες ειναι καλομαθημενες. αντι να πανε να φλερταρουν να διεκδικησουν αυτες που εχουν την ομορφια και δε χρειαζονται και πολλα πολλα, περιμενουν ποιος θα "παρει μπρος" και θα κανει τη πρωτη κινηση και θα τους την πεσει για να επιλεξουν απλα οποιον φανει καλυτερος. ετσι καταληγουν σχεδον παντα δυσαρεστημενες, και τελικα εχουνε φτασει να ζουν συνεχως τη μερα της μαρμοτας, με αποτελεσμα να γινουν πιο απαιτητικες, δυσκολες κι αδιαφορες, ανικανες να κρατησουν σχεση.
Aυτό το τελευταίο το βιώνω ζόρικα ειδικά τον τελευταίο χρόνο που τα αντράκια μεγαλώνουν και σκέπτονται περισσότερο!!!..
Και αυτό που μου έχει δείξει η εμπειρία είναι το εξής:
α) Κάνω την κίνηση, γίνεται κατάσταση, με θεωρεί καταβάθος ελαφρών ηθών, η συμπεριφορά γίνεται κομπλεξική ή αλλάζει. Δεν γίνεται σχέση.
β) Δεν κάνω κίνηση αλλά δίνω σημάδια σε αυτόν που θέλω, αυτός δεν παίρνει χαμπάρι, αναμονή, αναμονή, γινόμαστε φίλοι. Δεν γίνεται σχέση.
γ) Κάνει την κίνηση ο άλλος ο πιο μαγκιόρος ή που δεν έχει κάτι να χάσει, γιατί, δεν είναι ερωτευμένος μαζί μου, απλά λέει καλή περίπτωση οκ. Και αν υπάρχει έλξη καλά είναι, μπορεί να γίνει κάτι με τη μορφή φάσης, αλλά σπάνια να τύχει ένας σαν τους άντρες που με συγκλονίζουν και...δεν γίνεται σχέση.
Αυτή είναι η δική μου κατάσταση αγαπητοί και αγαπητές άγνωστοι....

KENO
24-07-2012, 14:09
Aυτό το τελευταίο το βιώνω ζόρικα ειδικά τον τελευταίο χρόνο που τα αντράκια μεγαλώνουν και σκέπτονται περισσότερο!!!..
Και αυτό που μου έχει δείξει η εμπειρία είναι το εξής:
α) Κάνω την κίνηση, γίνεται κατάσταση, με θεωρεί καταβάθος ελαφρών ηθών, η συμπεριφορά γίνεται κομπλεξική ή αλλάζει. Δεν γίνεται σχέση.
β) Δεν κάνω κίνηση αλλά δίνω σημάδια σε αυτόν που θέλω, αυτός δεν παίρνει χαμπάρι, αναμονή, αναμονή, γινόμαστε φίλοι. Δεν γίνεται σχέση.
γ) Κάνει την κίνηση ο άλλος ο πιο μαγκιόρος ή που δεν έχει κάτι να χάσει, γιατί, δεν είναι ερωτευμένος μαζί μου, απλά λέει καλή περίπτωση οκ. Και αν υπάρχει έλξη καλά είναι, μπορεί να γίνει κάτι με τη μορφή φάσης, αλλά σπάνια να τύχει ένας σαν τους άντρες που με συγκλονίζουν και...δεν γίνεται σχέση.
Αυτή είναι η δική μου κατάσταση αγαπητοί και αγαπητές άγνωστοι....ουαου τους εβαλες και σε κατηγοριες εσυ...
α) που το ξερεις οτι σε θεωρουν ετσι, μηπως ειναι δικος σου φοβος ? δε ξερω γιατι συμβαινει αυτο αν οντως συμβαινει, μαλλον εισαι πολυ σεξυ ή παθιαρα ? αλλα οκ συμφωνω υπαρχουν κλειστομυαλοι ανθρωποι, και λογο της εκκλησιας που το βλεπει σαν αμαρτια το ολο θεμα, και μας εχει επηρεασει πολυ στο ελλαδισταν τοσα χρονια. αφου θελουν η θεση της γυναικας να ειναι διακοσμητικο στοιχειο, οχι να επιλεγει αυτη και να κανει τη πρωτη κινηση.
β) ε κι αφου γινεται φιλοι δε μπορεις να τον δεις ερωτικα ? ή δε μπορει εκεινος ? τεσπα αφου εντοπισεις καποιον ο οποιος δεν παιρνει χαμπαρι, πεστο του οσο πιο ξεκαθαρα μπορεις οτι τον θελεις, και προχωρηστε μη σε χαρακτηρισει cock teaser κι εξαφανιστει. γινε κι εσυ μονο για αυτον, κι οπως θελει. αν παλι θεωρηθεις ελαφρων ηθων, τοτε επεσες σε κλειστομυαλο, οποτε καλυτερα που δεν το παιρνε και χαμπαρι, μη χαραμιζεις αλλο χρονο.
γ) εδω νομιζω οτι παρατηρω καποιο λαθακι, κατα τη γνωμη μου παντα. ερωτευεσαι με τη πρωτη ματια χωρις να ξερεις τον αλλον ? ή θα πρεπει σιγα σιγα να "χτισεις" τον ερωτα ? σαφεστατα μπορει να τον εγκρινεις αρχικα και να σου αρεσει η εμφανιση του, η συμπεριφορα κλπ, αλλα αμα δεν τον εχεις ζησει, πως μπορεις να ξερεις οτι εισαι ερωτευμενη κι εσυ ? και για να λεει καλη περιπτωση σημαινει σε εγκρινει, τι περιμενεις παραπανω ? οταν καποιος σε επιλεγει σημαινει σε θελει, μπορει αρχικα να ειναι για σεξ να σε δοκιμασει, ε κι αν ταιριαζεται μετα εχετε και το κατι περισσοτερο. διαφορετικα δε θα νοιαζοταν καν για τα υπολοιπα. μην εισαι απολυτη λοιπον να σου φερει τον ουρανο με τ'αστρα με το καλημερα σας, χωρις να ξερετε καν αν ταιριαζεται.

τελος το καλυτερο που εχω να προτεινω, ειναι να μην περιμενετε να σας συγκλονισει ενας ανθρωπος για να γνωριστειτε, ειδικα με τετοια κριση πλεον. οι στιγμες εξαλλου απ'την απογοητευση στον εντυπωσιασμο αλλαζουν πολυ ευκολα, ειναι κατι το ευπλαστο και μεταβλητο οπως ολη μας η ζωη. αυτος που σημερα δεν σε συγκλονισε, μπορει να το κανει αυριο, μπορει να ανακαλυψεις εσυ καποιο ταλεντο του, και να τον δεις με αλλη ματια. δωστε ευκαιριες και ζηστε, μη καθεστε και περιμενετε μονες. γενικα για ολες αυτο. :)

void
24-07-2012, 15:09
Alucard, εσύ τι θέλεις από μια κοπέλα?

Elena Episkeptis
24-07-2012, 15:35
Εγώ βασικά πιστεύω οτι υπάρχουν πολλές σωστές κοπέλες και πολλοι σωστοί αντρες...όπως και το αντίθετο...το πως θα διασταυρωθούν αυτοί ειναι καθαρά θέμα τύχης...αν είσαι τυχερός θα πέσεις πάνω σε αυτό που αναζητάς αλλιώς καλά ξεμπερδέματα...
Aυτό το πιστεύω απόλυτα

Elena Episkeptis
24-07-2012, 15:49
Aκριβώς έτσι φίλε ΚΕΝΟ. Δεν ξέρω αν είναι μόνο δικός μου φόβος αλλά έχει τύχει να το παρατηρήσω και να το ακούσω κι όλας. Είναι έτσι η κοινωνία εδώ. Και άμα το παίξει η γυναίκα κυνηγός δεν ξέρεις πως το παίρνει ο άλλος. Ξέρω ότι πολλοί το αποζητάνε, αλλά άμα το πάρουνε, τους πιάνει ύστερα το κατηχητικό τους. Κι έτσι κάνω πίσω. Πια ποτέ δεν κάνω πρώτη την κίνηση. Και όσο για τα άλλα όντως έχω αυτό το πρόβλημα αντίληψης, σπάνια ερωτεύομαι κάποιον που δεν ερωτεύτηκα μέσα στην πρώτη εβδομάδα και δεν με απασχολεί, γιατί δεν ψάχνω μια σχέση απλά για συνοδό ή για συντροφικότητα αλλά πάθος στο μάξιμουμ. Πάντως οι περισσότερες κοπέλες θέλουνε σχέση συντροφικότητας επομένως τα κριτήρια τους έχουν να κάνουν και με αυτά που είπε ο Ιωάννης παραπάνω υποθέτω... Απορώ απόρω πότε θα διασταυρωθούν οι δρόμοι μας με το σωστό έτερον ήμιση και τι έχουμε να περάσουμε μέχρι τότε θεε μου? :P

Alucard
24-07-2012, 16:30
Alucard, εσύ τι θέλεις από μια κοπέλα?

νορμαλ πραγματα,θελεις να στο αναλυσω?

Alucard
24-07-2012, 16:39
Οι 18χρονες- 20χρονες και ανώριμες να είναι και σχεσεις χαβαλε και τυπου συνοδος να ψαχνουν και να τρεχουν μακρια άμα μυριστούν καποιο που θελει σοβαρες σχέσεις, να ξέρεις πάντα γοητεύονται από κάποιον που ειναι σοβαρός, προσγειωμένος, συγκροτημένη προσωπικότητα, ωριμος στη ζωη, τολμηρός και έχει αυτοπεποίθηση, αυτο το διαφορετικο σε σχεση με τους συνομιληκους του, κι ας ειναι εμφανησιακα μετριος. Αμα δεν τα διαθετεις αυτα όσο ωραίος και να σαι θα σε πλησιαζουν στην αρχη και μετα αμα διαπιστωσουν ότι δεν τα εχεις θα φευγουν.
Στο σταδιο που εισαι το τελευταιο πραγμα που πρεπει να σε απασχολει ειναι αν πλησιαζοντας γυναικες θα φας τα μουτρα σου. Μπαινοντας στη διαδικασια αυτη μαθαινεις από τα λαθη σου και ετσι τις απορριψεις αυτες θα τις διαδεχτούν γνωριμίες, και τις γνωριμίες σχέσεις. Μονο με αυτο τον τροπο αποκτας εμπειρίες. Όλα αυτα χρειαζονται για να σου ειναι καποτε πιο ευκολα τα πραγαματα όταν θα βρεις την καταλληλη. Η ντροπαλότητα φευγει με το να εκτίθεσαι σε ότι σου την προκαλεί.
Σε πιο πανω σχόλιο, αυτος που παει μονος αμα εχει τα πιο πανω χαρακτηριστικα και τη σωστη προσεγγιση κανει γνωριμίες, φτανει να μην ειναι λιγουρης και κακόμοιρος. Αμα εχεις τα δυο αυτα και με παρεα να εισαι και την γκομενα μπροστα σου να σου φερουν θα αποτυχεις.
Λιγουρης και κακομοιρος? μπα, ντροπαλος/ πολυ κλειστος χαρακτηρας κ ανοιγομαι με τον καιρο(ετσι μου ειχαν πει βεβαια) απλα εχω πεσει κ σε κατι περιπτωσεις,κ εχω 'ξενερωσει' με αποτελεσμα να εχω κλειστει σε σχεση με παλιοτερα.απλα θα συμφωνησω σε αυτα που λες,το μονο που διαφωνω οταν καποιος ειναι ντροπαλος,δεν παει μονος του,ακομα κ να διαθετει αυτα τα χαρακτηριστικα που αναφερεις, εκτος εαν δεν τον πειραζουν τα 'ακυρα' κ ειναι λιγο-πολυ στα παπαρια του,γιατι δν ξερεις,τι μπορει να σου πει ο αλλος κ μπορει να πειραχτεις.

ioannis2
25-07-2012, 08:48
Και άμα το παίξει η γυναίκα κυνηγός δεν ξέρεις πως το παίρνει ο άλλος. Ξέρω ότι πολλοί το αποζητάνε, αλλά άμα το πάρουνε, τους πιάνει ύστερα το κατηχητικό τους. Κι έτσι κάνω πίσω. Πια ποτέ δεν κάνω πρώτη την κίνηση. Και όσο για τα άλλα όντως έχω αυτό το πρόβλημα αντίληψης, σπάνια ερωτεύομαι κάποιον που δεν ερωτεύτηκα μέσα στην πρώτη εβδομάδα και δεν με απασχολεί, γιατί δεν ψάχνω μια σχέση απλά για συνοδό ή για συντροφικότητα αλλά πάθος στο μάξιμουμ. Πάντως οι περισσότερες κοπέλες θέλουνε σχέση συντροφικότητας επομένως τα κριτήρια τους έχουν να κάνουν και με αυτά που είπε ο Ιωάννης παραπάνω υποθέτω... Απορώ απόρω πότε θα διασταυρωθούν οι δρόμοι μας με το σωστό έτερον ήμιση και τι έχουμε να περάσουμε μέχρι τότε θεε μου? :P

Σπάνια το παίζει η γυναίκα κυνηγός, άμα γουσταρει προκαλεί με το υφος, εμμεσα με τα λογια, τη συμπεριφορα της κλπ τον αντρα να κανει την κινηση. Τυχερος ο άντρας που γουσταρει την γυναικα που τον κυνηγα, κόβει πολλή δρόμο που λενε. Όμως αν οχι θα πρέπει να της κόψει γρηγορα τον αερα για να μην εχει περιπετειες αφου σχεσεις με το ζορι δεν γινονται.
Αυτο το δευτερο, ότι σπανια ερωτευεσαι καποιον που δεν ερωτευτηκες μεσα στην πρωτη βδομαδα θα θελα να μου το εξηγησεις. Τι θα σε έκανε να τον ερωτευτεις πχ στο μηνα?
Ως προς το τελευταιο με μπολτ τα σχόλια περισσεουν....εκει ειναι η σχεση με προοπτικη στο χρονο και ευτυχια.

ioannis2
25-07-2012, 09:14
Λιγουρης και κακομοιρος? μπα, ντροπαλος/ πολυ κλειστος χαρακτηρας κ ανοιγομαι με τον καιρο(ετσι μου ειχαν πει βεβαια) απλα εχω πεσει κ σε κατι περιπτωσεις,κ εχω 'ξενερωσει' με αποτελεσμα να εχω κλειστει σε σχεση με παλιοτερα.απλα θα συμφωνησω σε αυτα που λες,το μονο που διαφωνω οταν καποιος ειναι ντροπαλος,δεν παει μονος του,ακομα κ να διαθετει αυτα τα χαρακτηριστικα που αναφερεις, εκτος εαν δεν τον πειραζουν τα 'ακυρα' κ ειναι λιγο-πολυ στα παπαρια του,γιατι δν ξερεις,τι μπορει να σου πει ο αλλος κ μπορει να πειραχτεις.

Το "κλειστός" να το κάνεις "επιλέγω τα άτομα στα οποία ξανοίγομαι", κι αν έπεσες σε μαλακες μην το γενικεύεις, δεν ειναι όλος ο κόσμος το ίδιο. Εκανες ήδη το λαθος και το γενικευσες και κλείστηκες σε σχεση με παλαιότερα και ετσι στερησες τον εαυτο σου από επικοινωνια και φιλίες.
Όταν καποιος ειναι ντροπαλος, στις αρχες, μεχρι να του φυγει λιγο η ντροπαλότητα, κατα προτιμηση παει με άλλους και εννοείται επιλέγεις με ποιον θα πας. Ελλοχευει εντουτοις ο κινδυνος ο άλλος ως πιο εμπειρος και με λιγες αναστολες να κανει αυτος την κινηση και να χασεις καποια που θα θελες να γνωρισεις.
Καποιος που ειναι σε αρχικα σταδια όπως εσύ τα ακυρα απο κοπέλες δεν τον ενοχλουν. Αυτο που θα πρεπει να τον απασχολεί και συναμα να τον ευχαριστει είναι ότι βρηκε το κουραγιο και εκανε υπερβαση, δλδ την κινηση. Το αποτελεσμα δεν τον ενδιαφερει επειδή αυτο που εχει σημασία στις αρχες ειναι το να υπερβεις τις αναστολες και τις φοβιες σου, να τους πας κόντρα δλδ, κανοντας αυτο που δεν τολμουσες να κανεις δλδ την προσεγγιση και δευτερον αποκτας μεσα από την κινηση αυτη εμπειρια μαθαινοντας μεσα από τα λαθη και τις παραλείψεις σου καθως και μεσα απο τις αντιδρασεις της αλλης πλευρας.
Εν κατακλειδι, καλλιεργησε το χαρακτηρα σου όπως ξαναπαμε και ξεκινα να "εξασκήσε" στις κινησεις. Και που ξερεις... μεσα στις κινησεις μπορει να σου προκυψει κατι.
Εξασκησε επίση ςτον εαυτο σου στο να "γραφει" για να μην πειραζεσαι, αλλά ακόμα καλύτερα μάθε να εισαι ετοιμόλογος, να τους πετας κατι από αντιδραση, οτιδήποτε, αμέσως, να παιρνουν το νοημα και την επομενη φορα να το καλοσκεφτουν.