PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : δε ξερω τι τιτλο να βαλω!

evitaki
14-05-2012, 21:46
λοιπον μετα απο δυο βδομαδες νομιζω ειμαι ετοιμη να το μοιραστω μαζι σας.οπως ξερουν ορισμενοι ειχα μια σχεση μενα παιδι ενα χρονο.η αληθεια ειναι οτι βιαστηκαμε να συζησουμε αλλα ηταν κατι που το θελαμε.μεσα σε αυτο το χρονο γνωρησε τους γονεις μου κ εγω τη δικη του οικογενεια.για να μη μπενω σε λεπτομεριες και σας κουρασω πριν δυο βδομαδες ετοιμαζαμε τον αρραβωνα μεχρι που ενα βραδυ ειδα κατι στο κινητο του και ζηλεψα τοσο που του ειπα χωριζουμε,πηρα το σκυλο και τη βαλιτσα μου και κατεβηκα κρητη.πριν μπω στο πλοιο εκεινος κυριολεκτικα με παρακαλουσε κ μου ελεγε οτι θα κανει τα παντα για να μη με χασει και εκλαιγε.εγω ομως εκει...την επομενη μερα ειχα κλειστο το κινητο και τη δευτερη μερα που το ανοιξα για να τα ξαναβρουμε καταλαβα οτι κατι δε παει καλα.να σας πω επισης οτι για το τσακωμο εμαθε η μαμα του και με στολισε με πολυ ωραια επιθετα και στην ουσια αυτο ηταν που με στεναχωρησε περισσοτερο.οταν μιλησαμε λοιπον ακουσα αλλο ανθρωπο!!!!!πηρα το πρωτο πλοιο και γυρησα αθηνα για να σωσω τη σχεση μου,και ξαφνικα καταλαβα τη βλακεια εκανα και ποσο πολυ τον πληγωσα αλλα καταλαβα και ποσα λαθη ειχα κανει ολο αυτο το χρονο.σα να ξυπνησα ξαφνικα!!!την αλλη μερα μολις εφτασα ηρθε στο σπιτι μας(γιατι εμεινε στους γονεις του οσο ελειπα) και του ειπα πως καταλαβα τα λαθη μου οτι θα επανορθωσω και οτι δε τον εκτιμησα οπως επρεπε.εκεινος ηταν απολυτος οτι δε μπορει να συνεχησει,θελει χρονο,δεν εχει τη δυναμη να ξαναπροσπαθησει και δε μπορει να ρισκαρει να μου δωσει μια ευκαιρια!!!παιδια τον πληγωσε παρα πολυ που εφυγα.ειπε πως οταν εβλεπε το πλοιο να φευγει εγινε κομματια η καρδια του.του ειπα οτι θα τον διεκδηκησω αλλα τωρα δεν εχω τη δυναμη.συμφωνησαμε τελος του μηνα να ξενοικιασουμε το σπιτι και δεν εχω τη δυναμη να πακεταρω.πως μπορει να μη δινει μια ευκαιρια?κουραστηκαμε για αυτο το σπιτι,χρεωθηκαμε και το γκρεμιζει ετσι απλα?εκεινος ολο αυτο το χρονο ηταν σε ολα του σωστος και εγω ολο τσατιζομουν με το παραμικρο.τον αδικησα τοσο πολυ αλλα τωρα ξερω και δε μπορω χωρις αυτον.μου λειπει παρα πολυ!αυτες τις δυο βδομαδες δεν εχει δωσει σημεια ζωης και εγω καθε μερα και χειροτερα ειμαι.τωρα ξαφνικα πρεπει να γυρησω στη κρητη και να μεινω με τους γονεις μου μετα απο 6 χρονια.ειναι παρα πολλες οι αλλαγες για μενα και ειμαι πολυ μπερδεμενη.εντομεταξυ οι γονεις μου με πιεζουν να σκεφτω γρηγορα αν θελω να βρω ενα σπιτι να μεινω αθηνα η αλλιως να φερω κρητη τα πραγματα μου.και εγω δε ξερω ποιο ειναι το σωστο :(

Lampros
14-05-2012, 22:59
Ηταν λάθος που έφυγες απο το σπίτι , τον αφησες μόνο του και του ράγισες την καρδια . Ηταν λαθος που κοίταξες το κινητο του και είδες κατι που σε έκανε να αντιδράσεις έτσι . Όταν εχεις , έχετε έναν άνθρωπο κοντα σας που ειναι τοσο έντονα συναισθηματικος γιατι δεν τον εκτιμάτε ? Γιατι κάνετε σαν υστερίκες , σαν να ειναι αυτός ο χειρότερος άνθρωπος στον κόσμο . Γιατι τέλος πάντων εσείς οι γυναίκες τους καλούς άγχους άντρες που σαν λατρεύουν τους αφήνεται σε δεύτερη μοίρα .
Ελπίζω σύντομα να το ξεπεράσει και να έρθει κοντα σου , αλλα αυτή,την φορα μην κανεις τα ίδια λάθη .... .

nflu
14-05-2012, 23:05
...βρε evitaki,αποσα λες εσυ δεν εκανες και τιποτα φοβερο που να μη σηκωνει συγχωρεση.....κι οπως και να χει κατι ειδες στο κινητο του...και για να σε πειραξει τοσο ωστε να φυγεις σημαινει πως το ενστικτο σου ...σε οδηγησε σαυτο.Δεν ξερω τι να πω....μηπως σαν χαρακτηρας ειναι πολυ παρορμητικος και εγωιστης;αλλα και παλι μια σοβαρη σχεση δεν χαλαει ετσι ευκολα για κατι τοσο μικρο.....ειχες καποια αλλα σημαδια πριν ,ως προς τον χαρακτηρα του και τον τροπο που αντιδρα γενικοτερα...ή κατι να ειχε πεσει στην αντιληψη σου εκτος απο το μυνημα ...οτι κατι παει στραβα....

evitaki
14-05-2012, 23:11
...βρε evitaki,αποσα λες εσυ δεν εκανες και τιποτα φοβερο που να μη σηκωνει συγχωρεση.....κι οπως και να χει κατι ειδες στο κινητο του...και για να σε πειραξει τοσο ωστε να φυγεις σημαινει πως το ενστικτο σου ...σε οδηγησε σαυτο.Δεν ξερω τι να πω....μηπως σαν χαρακτηρας ειναι πολυ παρορμητικος και εγωιστης;αλλα και παλι μια σοβαρη σχεση δεν χαλαει ετσι ευκολα για κατι τοσο μικρο.....ειχες καποια αλλα σημαδια πριν ,ως προς τον χαρακτηρα του και τον τροπο που αντιδρα γενικοτερα...ή κατι να ειχε πεσει στην αντιληψη σου εκτος απο το μυνημα ...οτι κατι στραβα....
nflu κιομως εκανα πολλα λαθη π.χ οταν γυρηζε απο τη δουλεια κουραμενος εγω αντι να του πω πηγενε να ξεκουραστεις του ελεγα κανε το ενα κανε το αλλο.παντα ηθελα να περναει το δικο μου.το κινητο του ηξερε οτι το κοιταω γιατι το εκανα και μπροστα του.δε φανταζεστε ποσο σκληρη ημουν καμια φορα μαζι του.ο ψυχολογος μου ειπε οτι ειχα αυτη τη συμπεριφορα γτ μαλλον η καταθλιψη αφησε τα σημαδακια της μεσα μου.ο εγωισμος του σιγουρα τον εχει πιασει,γιατι μου το ειπε ξεκαθαρα ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΑΩ ΑΜΥΝΑ.οσο ειμασταν μαζι ηταν κυριος και ποτε δε με εφερνε σε δυσκολη θεση.τσακωνομασταν και την αλλη μερα τα ξαναβρησκαμε.δε μπορω να καταλαβω πως μπορει τωρα μακρια μου.αυτος δε μπορουσε ουτε μια μερα χωρις να μιλαμε.θελω να μου δωσει μια ευκαιρια τιποτα αλλο!!!!

nflu
14-05-2012, 23:22
ναι ,αυτα που εκανες οντως δεν ειναι σωστα....αλλα το σημαντικο ειναι πως τα καταλαβαινεις αρα μπορεις και να τα δουλεψεις....παντως πιστευω πως αν σε αγαπαει που λογικα πρεπει αφου ανεχτηκε τοσα...θα σου δωσει μια δευτερη ευκειρια,αλλα και εσυ πρεπει οταν θα την ζητησεις να εισαι ειλικρινης ως προς τα λαθη σου και απεναντι του και στον εαυτο σου......προφανως μπορει τωρα μακρια σου γιατι μεσα στην σχεση σας ενιωσε να χανει τον εαυτο του....για μενα ειναι στο χερι σου...αλλα χωρις εγωισμους αυτη την φορα...αγαπη και εγωισμος δεν πανε μαζι.....

ΗΛΙΑΝΝΑ
14-05-2012, 23:24
evitaki evitaki k τώρα?Οι γρήγορες αντιδράσεις δεν φέρνουν ποτέ κάτι καλό.Σ'έπιασε πανικός ζήλιας ενώ έπρεπε να ρωτήσεις να πάρεις τις απαντήσεις σου .Ξέρω από φίλη που τη ζηλεύει ο άντρας της ότι χειρότερο μια ζωή χαράμι μια ζωή ενοχική για το τίποτα .Εάν τα ξαναβρείτε τη ζήλια να την αντικαταστήσει η εμπιστοσύνη κ στην εμπιστοσύνη να μπει ο διάλογος για να διατηρηθεί .Εύχομαι γρήγορη επανασύνδεση

Lampros
14-05-2012, 23:28
nflu κιομως εκανα πολλα λαθη π.χ οταν γυρηζε απο τη δουλεια κουραμενος εγω αντι να του πω πηγενε να ξεκουραστεις του ελεγα κανε το ενα κανε το αλλο.παντα ηθελα να περναει το δικο μου.το κινητο του ηξερε οτι το κοιταω γιατι το εκανα και μπροστα του.δε φανταζεστε ποσο σκληρη ημουν καμια φορα μαζι του.ο ψυχολογος μου ειπε οτι ειχα αυτη τη συμπεριφορα γτ μαλλον η καταθλιψη αφησε τα σημαδακια της μεσα μου.ο εγωισμος του σιγουρα τον εχει πιασει,γιατι μου το ειπε ξεκαθαρα ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΑΩ ΑΜΥΝΑ.οσο ειμασταν μαζι ηταν κυριος και ποτε δε με εφερνε σε δυσκολη θεση.τσακωνομασταν και την αλλη μερα τα ξαναβρησκαμε.δε μπορω να καταλαβω πως μπορει τωρα μακρια μου.αυτος δε μπορουσε ουτε μια μερα χωρις να μιλαμε.θελω να μου δωσει μια ευκαιρια τιποτα αλλο!!!!

Δεν μπορεί μακρια σου , κατι αλλο συμβαίνει και ειναι μακρια σου , κατι που ίσως δικαιολογεί τα πράγματα , ή κάποια απο αυτα .
Πως να μείνεις μακρια απο την γυναίκα που αγάπας που σου έχει αλλαξει την ζωη , που σε έχει ξανα γεννήσει , απλα δεν μπορείς και ποτε δεν το ξεπερνας .

evitaki
14-05-2012, 23:30
κοριτσια δε θα πω ψεματα.αν ο καβγας ειχε κρατησει μια μερα ακομα θα κοιμομουν τον υπνο του δικαιου...επρεπε να φαω το χαστουκι μου για να συνελθω.μου ειπε ο ψυχολογος πως οταν ηρεμησω και νοιωσω ετοιμη θα πρεπει να τα δουλεψουμε αυτα τα ξεσπασματα που εχω.ηλιαννα το θεμα ειναι οτι ακομα κ τωρα η εμπιστοσυνη μου απεναντι του δεν εχει κλονιστει.γιατι ξερω τι καλο παιδι ειναι.αλλα δε φαναζεστε πως ενοιωσα οταν γυρησε και μου ειπε:δεν ειμαι πια αυτος που γνωρησες...πιεζομουν...ειχα καποιες ευτιχυσμενες στιγμες αλλα δε ξερω αν ημουν πραγματικα ευτιχησμενος...ολες αυτες οι κουβεντες του με εκαναν κομματια.εχουν περασει δυο βδομαδες και περνω ηρεμιστηκα.και τα βραδια βλεπω εφιαλτες δε μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρις αυτον.και τελος του μηνα πρεπει να παω να πακεταρω!!!!μακαρι να μου δωσει μια ευκαιρια.

salala
14-05-2012, 23:31
εγω εβιτακι μου θα συμφωνησω με τν nflu δεν εκανες κατι το τραγικο!!! ειναι φυσιολογικη αντιδραση απο τι στιγμη που ειδες κατι!!! θα επρεπε αυτος να προσπαθησει να σε πλησιασει και οχι να γυρισει πανω σου και ολες οι ευθυνες να πανε σε εσενα!! δεν εκανες τιποτα που να ειναι ασυγχωρητο!!!

evitaki
14-05-2012, 23:31
Δεν μπορεί μακρια σου , κατι αλλο συμβαίνει και ειναι μακρια σου , κατι που ίσως δικαιολογεί τα πράγματα , ή κάποια απο αυτα .
Πως να μείνεις μακρια απο την γυναίκα που αγάπας που σου έχει αλλαξει την ζωη , που σε έχει ξανα γεννήσει , απλα δεν μπορείς και ποτε δεν το ξεπερνας .
λαμπρο εσυ τη ξερεις τη κατασταση...δε ξερω πια τι να σκεφτω.ισως τελικα να μη μαφγαπαει.ισως να του εβαλαν οι γονεις του λογια δε ξερω.το μονο που ξερω ειναι οτι υποφερω και αλλαζει ολη μου η ζωη χωρις να το θελω.

ΗΛΙΑΝΝΑ
14-05-2012, 23:33
Με λίγα λόγια δεν τον αναγνωρίζεις μήπως παιζει να του έγινε πλύση εγκεφάλου από τους δικούς του?

nflu
14-05-2012, 23:35
...καμμια φορα περνει και πιο πολυ χρονο μεχρι να νιωσει ο αλλος ετοιμος....μην ανησυχεις....απλα πρεπει να κανεις εσυ αυτη την προσεγγιση...πολυ γλυκα ,πολυ τρυφερα και να του πεις ολα αυτα τα ομορφα πραγματα που πιστευεις γιαυτον....εγω δεν πιστευω πως τελειωνουν ετσι απλα οι αγαπες...απλα θελουν χρονο και ειλικρινια....και προσπαθεια..

evitaki
14-05-2012, 23:37
Με λίγα λόγια δεν τον αναγνωρίζεις μήπως παιζει να του έγινε πλύση εγκεφάλου από τους δικούς του?
εγω πραγματικα ειδα αλλο ανθρωπο.και πραγματικα δε τον αναγνωριζω.δε μπορουσε να με κοιταει,να με ακουμπαει σα να μην υπηρξα ποτε.και ολη μερα μενα κινητο στο χερι και να μιλαει με τη μαμα του.αντι να κατσει να τα ξαναβρουμε αυτος εκει!!!

evitaki
14-05-2012, 23:38
...καμμια φορα περνει και πιο πολυ χρονο μεχρι να νιωσει ο αλλος ετοιμος....μην ανησυχεις....απλα πρεπει να κανεις εσυ αυτη την προσεγγιση...πολυ γλυκα ,πολυ τρυφερα και να του πεις ολα αυτα τα ομορφα πραγματα που πιστευεις γιαυτον....εγω δεν πιστευω πως τελειωνουν ετσι απλα οι αγαπες...απλα θελουν χρονο και ειλικρινια....και προσπαθεια..
σευχαριστω για τις ελπιδες που μου δινεις.αλλα τι αλλο να κανω?ακομα κ στα ποδια του επεσα.μεχρι και σχεδιαγραμμα του εφτιαξα με το τι θα αλλαξουμε.γραμματα....φωτογ αφιες....αυτος λεει δεν αλλαζει γνωμη :(

evitaki
14-05-2012, 23:40
εγω εβιτακι μου θα συμφωνησω με τν nflu δεν εκανες κατι το τραγικο!!! ειναι φυσιολογικη αντιδραση απο τι στιγμη που ειδες κατι!!! θα επρεπε αυτος να προσπαθησει να σε πλησιασει και οχι να γυρισει πανω σου και ολες οι ευθυνες να πανε σε εσενα!! δεν εκανες τιποτα που να ειναι ασυγχωρητο!!!
βρε φιλεναδα.δεν επρεπε να φυγω!αυτο μου ειπε.πως οσο ελειπα αυτος εζησε το χωρισμο και κατι εσπασε μεσα του.το μονο που μου ελεγε ηταν οτι δεν επρεπε να φυγω απο το σπιτι...

Lampros
14-05-2012, 23:42
Δεν υπαρχει κατι χειρότερο που μπορει να συμβει σε έναν άντρα όταν ξαφνικα έστω και για λιγο χάνει την γυναίκα που ειναι .. ζωη του .
Ξαφνικα χάνει τα παντα , ακόμη και την δύναμη να στέκεται στα πόδια του , όμως αν αγαπα πραγματικα θα βρει τροπο να σταθεί όρθιος ξανα και να μπορέσει να παει προς την γυναίκα που αγαπα .

ΗΛΙΑΝΝΑ
14-05-2012, 23:42
εγω πραγματικα ειδα αλλο ανθρωπο.και πραγματικα δε τον αναγνωριζω.δε μπορουσε να με κοιταει,να με ακουμπαει σα να μην υπηρξα ποτε.και ολη μερα μενα κινητο στο χερι και να μιλαει με τη μαμα του.αντι να κατσει να τα ξαναβρουμε αυτος εκει!!!Προσπάθησε να ηρεμήσεις κ να πεις απλά ότι θέλει το χρόνο του έτσι κ αλλιώς ο χρόνος πάντα δείχνει ο χρόνος πάντα γιατρεύει.

nflu
14-05-2012, 23:43
Προσπάθησε να ηρεμήσεις κ να πεις απλά ότι θέλει το χρόνο του έτσι κ αλλιώς ο χρόνος πάντα δείχνει ο χρόνος πάντα γιατρεύει.

Συμφωνω μαζι σου Ηλιαννακι μου....

evitaki
14-05-2012, 23:44
Προσπάθησε να ηρεμήσεις κ να πεις απλά ότι θέλει το χρόνο του έτσι κ αλλιώς ο χρόνος πάντα δείχνει ο χρόνος πάντα γιατρεύει.
μετα απο δυο βδομαδες μπορω να πω πως τωρα εχω αρχισει να ηρεμω.αλλα τι χρονο να δωσω?αφου σε 10 μερες πρεπει να βρω μεταφορικη και ολα εκει τελειωνουν!

evitaki
14-05-2012, 23:45
Δεν υπαρχει κατι χειρότερο που μπορει να συμβει σε έναν άντρα όταν ξαφνικα έστω και για λιγο χάνει την γυναίκα που ειναι .. ζωη του .
Ξαφνικα χάνει τα παντα , ακόμη και την δύναμη να στέκεται στα πόδια του , όμως αν αγαπα πραγματικα θα βρει τροπο να σταθεί όρθιος ξανα και να μπορέσει να παει προς την γυναίκα που αγαπα .
ναι αλλα οταν του ελεγε η μαμα του τα χειροτερα για μενα δεν ειδα να υπερασπιζεται τη γυναικα που αγαπουσε......

nflu
14-05-2012, 23:46
....του εχεις πει οτι φευγεις οριστικα για Κρητη;

ΗΛΙΑΝΝΑ
14-05-2012, 23:48
μετα απο δυο βδομαδες μπορω να πω πως τωρα εχω αρχισει να ηρεμω.αλλα τι χρονο να δωσω?αφου σε 10 μερες πρεπει να βρω μεταφορικη και ολα εκει τελειωνουν!evitaki δεν είναι παρηγοριά στον άρρωστο είναι όμως μια μεγάλη αλήθεια ότι τα πάντα μπορεί να αλλάξουν σε ένα λεπτο γιατί όχι σε 10 ημέρες,πάντως σίγουρα οι δικοί του θα ήταν από πάνω του κ ιδού το αποτέλεσμα.

Lampros
14-05-2012, 23:49
ναι αλλα οταν του ελεγε η μαμα του τα χειροτερα για μενα δεν ειδα να υπερασπιζεται τη γυναικα που αγαπουσε......

Ξέρεις Εβιτα μου .... εγω που την υπερασπίστηκα τι κατάλαβα , ακόμη ένα τηλέφωνο , όταν θα πάρει το σκυλάκι τοτε θα της ειμαι βάρος .

evitaki
14-05-2012, 23:49
....του εχεις πει οτι φευγεις οριστικα για Κρητη;
οταν εμπενα στο πλοιο στα νευρα μου γυρησα και του ειπα,τελος χωριζουμε και θα στειλω καποιον να παρει τα πραγματα μου :(

nflu
14-05-2012, 23:51
..καλα ασε τι εγινε τοτε...τωρα ξερει οτι εισαι αθηνα και οτι ετοιμαζεσε να φυγεις για κατω μονιμα;

evitaki
14-05-2012, 23:55
..καλα ασε τι εγινε τοτε...τωρα ξερει οτι εισαι αθηνα και οτι ετοιμαζεσε να φυγεις για κατω μονιμα;
εμεινα μετα το χωρισμο μια βδομαδα και μετα κατεβηκα στους γονεις μου για οικονομικους λογους.πριν φυγω μιλησαμε και του ειπα αν θελεις θα μεινω.και μου ειπε πως δεν αλλαζει γνωμη και να φυγω γιατι δε μπορει να με κρατησει.τωρα ειμαι κρητη και συμφωνησαμε τελος του μηνα να ξαναπαω αθηνα να αδειασουμε το σπιτι.

nflu
15-05-2012, 00:05
..ισως αν προσπαθουσες να ανεβεις μια δυο μερες νωριτερα για να μπορεσετε να συζητησετε καποια πραγματα...μεχρι τοτε κι αυτος θα εχει ηρεμησει κι εσυ θα εχεις σκεφτει καλυτερα τι πηγε λαθος...εγω αυτο σε συμβουλευω...κι αφου ειναι καλο παιδι και πιστευεις πως το λαθος ειναι πιο πολυ δικο σου...πρεπει να εισαι πολυ ανοιχτη και ειλικρινης για να τον πεισεις πως κατι αλλαξε πραγματικα......και να του δειξεις την αγαπη σου χωρις εγωισμους...
αν και παλι εχει παρει την αποφαση του θα σημαινει πως κατι εσπασε μεσα του...εγω ομως σου ευχομαι να μην ειναι ετσι και να ξαναφτιαξετε μια σχεση καλυτερη αυτη την φορα χωρις πιεση και προβληματα ανουσια...αρκετα δεν εχουμε εξω;

λιλιουμ
15-05-2012, 00:53
Και οι δυο σας βγαλατε πιεση, εσυ παιρνωντας τα καραβια και χωριζοντας τον για κατι που μαλλον υποννοεις οτι ηταν ασημαντο τελικα, και αυτος να σπαει τοσο γρηγορα το γυαλι μεσα του και να μη θελει να προσπαθησετε. Σε φαση για αρραβωνιασματα δεν ησασταν σιγουρα. ΑΝ θα ειστε στο μελλον κανεις δεν ξερει, εσυ απλα πρεπει να δεις τι λαθη εκανες και να μην τα ξαναεπαναλαβεις, ειτε με αυτον ειτε με τον επομενο...

evitaki
15-05-2012, 03:18
Και οι δυο σας βγαλατε πιεση, εσυ παιρνωντας τα καραβια και χωριζοντας τον για κατι που μαλλον υποννοεις οτι ηταν ασημαντο τελικα, και αυτος να σπαει τοσο γρηγορα το γυαλι μεσα του και να μη θελει να προσπαθησετε. Σε φαση για αρραβωνιασματα δεν ησασταν σιγουρα. ΑΝ θα ειστε στο μελλον κανεις δεν ξερει, εσυ απλα πρεπει να δεις τι λαθη εκανες και να μην τα ξαναεπαναλαβεις, ειτε με αυτον ειτε με τον επομενο...
ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα.το θεμα ειναι πως δε μου εδωσε μια ευκαιρια να του δειξω οτι εχω καταλαβει τα λαθη μου.

eliza1989
15-05-2012, 11:33
γεια σου εβιτα.η ιστορια σου μου θυμιζει πολυ τη δικη μου.και γω βιαστηκα να συζησω και τα κανα σκατα και η μανα του με στολισε και εφυγε απο το σπιτι.εσυ ομως δεν εκανες κατι τραγικο κατι σε πειραξε κ ενιωσες πως ηθελες να φυγεις.αυτο δεν ειναι αιτια χωρισμου .εσυ δεν φταις μαλλον του βαζει λογια η μανα.γνωμη μου ειναι να μη ξενοικιασεις να μεινεις εκει εσυ μονη σου να μην τον παρακαλας αστον να του λειψεις και συ και ο σκυλακος σας και θα γυρισει.ποσο καιρο μενατε μαζι?

evitaki
15-05-2012, 14:14
γεια σου εβιτα.η ιστορια σου μου θυμιζει πολυ τη δικη μου.και γω βιαστηκα να συζησω και τα κανα σκατα και η μανα του με στολισε και εφυγε απο το σπιτι.εσυ ομως δεν εκανες κατι τραγικο κατι σε πειραξε κ ενιωσες πως ηθελες να φυγεις.αυτο δεν ειναι αιτια χωρισμου .εσυ δεν φταις μαλλον του βαζει λογια η μανα.γνωμη μου ειναι να μη ξενοικιασεις να μεινεις εκει εσυ μονη σου να μην τον παρακαλας αστον να του λειψεις και συ και ο σκυλακος σας και θα γυρισει.ποσο καιρο μενατε μαζι?
γεια σου ελιζα!οταν λεω οτι εχω κανει λαθη το εννοω.δε ξερω αν ειναι σωστο να σας περιγραψω ποια λαθη εκανα και δε θελω να σας κουρασετε.αν θελετε ομως θα σας πω δεν εχω προβλημα γιατι τα εχω αναγνωρισει και ξερω οτι ηταν λαθη.ουτε και εγω θελω να ξενοικιασω αλλα δυστιχως το σπιτι ειναι μεγαλο και φοβαμαι να μενω μονη ασε που δε με περνει οικονομικα.εγω εχω την αισθηση οτι αυτος θα με αφησει να φυγω.θελει να μηδενισει τα πραγματα και μακαρι μετα να ξεκινησουμε απο την αρχη.ειμασταν μαζι ενα χρονο και συζουσαμε απο το πρωτο μηνα.μετα απο δυο μηνες νοικιασαμε σπιτι κοινο γιατι στην αρχη μεναμε στο δικο μου.

eliza1989
15-05-2012, 14:34
και γω ετσ ακριβως και τον πιεζα παρα πολυ και τον εκραζα αν αφηνε πραγματα και τον πιεζα να κανει κ δουλειες ενω ειχε γυρισει απτη δουλεια.
τετια λαθη κανουμε ολοι.τι επαθε και το πηρε τοσο προσωπικα?υπαρχει περιπτωση να υπαρχει κατι αλλο στη ζωη του?και γ αυτο ζηλεψες και συ?δεν εκανες κ τιποτα ακραιο.

evitaki
15-05-2012, 14:40
και γω ετσ ακριβως και τον πιεζα παρα πολυ και τον εκραζα αν αφηνε πραγματα και τον πιεζα να κανει κ δουλειες ενω ειχε γυρισει απτη δουλεια.
τετια λαθη κανουμε ολοι.τι επαθε και το πηρε τοσο προσωπικα?υπαρχει περιπτωση να υπαρχει κατι αλλο στη ζωη του?και γ αυτο ζηλεψες και συ?δεν εκανες κ τιποτα ακραιο.
ναι μονο που μερικοι ανθρωποι δεν αντεχουν τη πιεση π.χ οι καρκινοι :P και τον πιεζα κ σε πιο σοβαρα θεματα.για παραδειγμα ηταν να βαφτισει το παιδι μιας συναδελφου του και επειδη εμενα δε μου αρεσαι η φατσα της του το απαγορεψα!!!χωρις να με νοιαζει τι θα συζητηθει στο γραφειο του.δεν υπαρχει περιπτωση να εχει αλλη,τουλαχιστον οσο ειμασταν μαζι.τωρα δε ξερω....εγω ξερω οτι εφυγα δυο μερες και οταν γυρησα ειδα αλλον ανθρωπο...

eliza1989
15-05-2012, 14:44
στο κιν του τι ειδες?δηλαδη δικαιολογειται π εφυγες?γτ αν ειχε μηνυμα απο αλλη καλα εκανες κ εφυγες.

evitaki
15-05-2012, 14:51
στο κιν του τι ειδες?δηλαδη δικαιολογειται π εφυγες?γτ αν ειχε μηνυμα απο αλλη καλα εκανες κ εφυγες.
στο κινητο του ειδα κατι μηνυματα που ειχε απο μια συναδελφο του ενα μηνα πριν γνωριστουμε.βλακεια μου που θυμωσα για κατι που εγινε πριν με γνωρισει αλλα αιστανθηκα ηλιθια που επρεπε να παω και στο γαμο της τον αλλο μηνα.εκεινος μου ειχε πει οτι ηταν με μια κοπελα πριν με γνωρισει που δε την εχει ξαναδει ποτε και ξεκοψαν τελειως.και τελικα αποδειχτηκε πως ηταν μια συναδελφος του.δε μου το ειπε για να μη δημιουργηθει ενταση ετσι μου ειπε μετα.

eliza1989
15-05-2012, 14:58
δεν εισαι παραλογη γιατι υπαρχει μια πρωην στο γραφειο π παει καθημερινα.και γιατι ειχε κρατησει τα μηνυματα?η καθε μια θα πειραζοταν μην τα ριχνεις ολα πανω σου οι κινησεις σου δεν ειναι παραλογες.δεν πιστευω πως φταις.

evitaki
15-05-2012, 15:01
δεν εισαι παραλογη γιατι υπαρχει μια πρωην στο γραφειο π παει καθημερινα.και γιατι ειχε κρατησει τα μηνυματα?η καθε μια θα πειραζοταν μην τα ριχνεις ολα πανω σου οι κινησεις σου δεν ειναι παραλογες.δεν πιστευω πως δε φταις.
ναι αλλα επρεπε να κατσω να το συζητησω και οχι να φυγω.ποτε δε καθομουν να συζητησω!και δε πιστευω πραγματικα οτι ακομα εχει κατι μαζι της απλα ζηλεψα και τωρα το πληρωνω.η εμπιστοσυνη μου δεν εχει κλονιστει ξερω τι ανθρωπος ειναι και δε θα με απατουσε ποτε.αυτος δε μπορουσε μια μερα να ειμαστε τσακωμενοι και τωρα ειμαστε χωρισμενοι 2 βδομαδες.

eliza1989
15-05-2012, 15:10
2 βδομαδες δεν εχετε μιλησει καθολου?δεν εχει κανει καμια κινηση?

evitaki
15-05-2012, 15:12
2 βδομαδες δεν εχετε μιλησει καθολου?δεν εχει κανει καμια κινηση?
τιποτα!!!!!!!!!!!!ελιζα εσενα αποτι ειδα σενα θεμα σου,εχει δωσει πολλες ευκαιριες.εμενα δε μου εδωσε ουτε μια!στο πρωτο μεγαλο τσακωμο την εκανε.

eliza1989
15-05-2012, 15:20
εγω εκανα βλακειες.εσενα δε σε βρισκω και παραλογη γι αυτο σου λεω οτι δε πρεπει να τα ριχνεις πανω σου αυτος με τη πρωτη στραβη εφυγε και δε σου δινει ευκαιρια.εσυ του στελνεις σου απανταει?ποσο χρονων ειναι αν επιτρεπεται?κακο αυτο που ακουει πολυ τη μανα του κ ο δικος μου αυτο κανει και μ σπαει τα νευρα.πιστευω κ αυτο παιζει ρολο σε αυτο που κανει.

evitaki
15-05-2012, 15:22
εγω εκανα βλακειες.εσενα δε σε βρισκω και παραλογη γι αυτο σου λεω οτι δε πρεπει να τα ριχνεις πανω σου αυτος με τη πρωτη στραβη εφυγε και δε σου δινει ευκαιρια.εσυ του στελνεις σου απανταει?ποσο χρονων ειναι αν επιτρεπεται?κακο αυτο που ακουει πολυ τη μανα του κ ο δικος μου αυτο κανει και μ σπαει τα νευρα.πιστευω κ αυτο παιζει ρολο σε αυτο που κανει.
δε τον εχω ενοχλησει καθολου.στην αρχη που τον πηρα δυο φορες εφαγα Χ οποτε τον αφησα να ηρεμησει.τον αλλο μηνα γινεται 28.

eliza1989
15-05-2012, 15:27
και θα σε παρει αυτος για να πατε να πακεταρετε?δεν θα μπορεσεις με τιποτα να κρατησεις το σπιτι εσυ?εγω το κρατησα και τωρα θελει να ξαναρθει βεβαια η περιπτωσεις ειναι αλλιως.μηπως αν πηγαινες να τον βρεις απο κοντα?απλα να πας να τον βρεις χωρις προειδοποιηση.μηπως αλλαξει γνωμη?

λιλιουμ
15-05-2012, 16:05
στο κινητο του ειδα κατι μηνυματα που ειχε απο μια συναδελφο του ενα μηνα πριν γνωριστουμε.βλακεια μου που θυμωσα για κατι που εγινε πριν με γνωρισει αλλα αιστανθηκα ηλιθια που επρεπε να παω και στο γαμο της τον αλλο μηνα.εκεινος μου ειχε πει οτι ηταν με μια κοπελα πριν με γνωρισει που δε την εχει ξαναδει ποτε και ξεκοψαν τελειως.και τελικα αποδειχτηκε πως ηταν μια συναδελφος του.δε μου το ειπε για να μη δημιουργηθει ενταση ετσι μου ειπε μετα.

Χμ κοιτα τα ψεματα ειναι ξενερωτικα, και το γεγονος οτι μετα απο ενα χρονο και βαλε τα μηνυματα της υπηρχαν ακομα στο κινητο του, ξενερωτικο και αυτο. Και μετα σου ειπε ολα αυτα οτι πιεζοτανε και εκανε και ερανε, μην καθεσαι και χολοσκας καλη μου. Αντεδρασες ακραια, αλλα σιγουρα δεν ηταν τα μηνυματα στο κινητο ο μονος λογος! Αν πραγματικα ηθελε αυτος, θα ειχε παρει το επομενο καραβι να ερθει να σε δει.. Εγω αυτο πιιστευω. Μπορει να εσπασε κατι μεσα του επειδη πιστεψε οτι τον χωριζεις και σε χανει, αλλα αν αυτο το κατι ηταν γερο δε θα εσπαγε τοσο ευκολα!! Σιγουρα τον βοηθησε και η μανα του και τα λογια της στο να ξεκοψει απο σενα. Επιμενω την αποψη μου, μαθε απο τα λαθη σου, και πηγαινε παρακατω. Και αν εχω πεσει εξω και δεν του εχει σπασει το γυαλι, θα ερθει αυτος να σε βρει.. Αλλιως, δεν αξιζει!!

evitaki
15-05-2012, 19:59
και θα σε παρει αυτος για να πατε να πακεταρετε?δεν θα μπορεσεις με τιποτα να κρατησεις το σπιτι εσυ?εγω το κρατησα και τωρα θελει να ξαναρθει βεβαια η περιπτωσεις ειναι αλλιως.μηπως αν πηγαινες να τον βρεις απο κοντα?απλα να πας να τον βρεις χωρις προειδοποιηση.μηπως αλλαξει γνωμη?
οχι δε θα με παρει.θα παω καποια στιγμη να μαζεψω και θα φυγω.δυστιχως δε μπορω να το κρατησω.ελαιζακι οσες φορες προσπαθησα για επανασυνδεση εφαγα ακυρο.ευχομαι να αλλαξει γνωμη αλλα δε το βλεπω.

evitaki
15-05-2012, 20:01
Χμ κοιτα τα ψεματα ειναι ξενερωτικα, και το γεγονος οτι μετα απο ενα χρονο και βαλε τα μηνυματα της υπηρχαν ακομα στο κινητο του, ξενερωτικο και αυτο. Και μετα σου ειπε ολα αυτα οτι πιεζοτανε και εκανε και ερανε, μην καθεσαι και χολοσκας καλη μου. Αντεδρασες ακραια, αλλα σιγουρα δεν ηταν τα μηνυματα στο κινητο ο μονος λογος! Αν πραγματικα ηθελε αυτος, θα ειχε παρει το επομενο καραβι να ερθει να σε δει.. Εγω αυτο πιιστευω. Μπορει να εσπασε κατι μεσα του επειδη πιστεψε οτι τον χωριζεις και σε χανει, αλλα αν αυτο το κατι ηταν γερο δε θα εσπαγε τοσο ευκολα!! Σιγουρα τον βοηθησε και η μανα του και τα λογια της στο να ξεκοψει απο σενα. Επιμενω την αποψη μου, μαθε απο τα λαθη σου, και πηγαινε παρακατω. Και αν εχω πεσει εξω και δεν του εχει σπασει το γυαλι, θα ερθει αυτος να σε βρει.. Αλλιως, δεν αξιζει!!
οταν γυρησα μου ειπε οτι δεν ειχε τη δυναμη να ερθει να με βρει και οτι δε ειναι ανθρωπος που κανει τετοιες κινησεις.και τι παει να πει εσπασε κατι μεσα του?μου το ειπε και αυτος αλλα δε μπορω να το καταλαβω...μακαρι να μην εσπασε κανενα γυαλι :(

λιλιουμ
15-05-2012, 21:57
ΕΙναι αυτο το κλικ που λεμε, με ενα κλικ κολλας με ενα κλικ ξεκολλας.
Γιατι δεν ειχε δυναμη? Φοβοταν? Ηταν κουρασμενος γενικα? Απο οτι σου ειπε το δευτερο ισχυει.. Εγω δεν ξερω αν ειχε ή δεν ειχε δυναμη, ξερω ομως οτι αν εχεις θεληση την βρισκεις και τη δυναμη.. Διακρινω μια γενικοτερη κοπωση..
Εσυ εχεις καταλαβει γιατι εφυγες τοσο ξαφνικα? Γιατι δεν εκατσες να μιλησεις στον αντρα που θα αρραβωνιαζοσουν? Γιατι τον χωρισες?

evitaki
15-05-2012, 22:11
ΕΙναι αυτο το κλικ που λεμε, με ενα κλικ κολλας με ενα κλικ ξεκολλας.
Γιατι δεν ειχε δυναμη? Φοβοταν? Ηταν κουρασμενος γενικα? Απο οτι σου ειπε το δευτερο ισχυει.. Εγω δεν ξερω αν ειχε ή δεν ειχε δυναμη, ξερω ομως οτι αν εχεις θεληση την βρισκεις και τη δυναμη.. Διακρινω μια γενικοτερη κοπωση..
Εσυ εχεις καταλαβει γιατι εφυγες τοσο ξαφνικα? Γιατι δεν εκατσες να μιλησεις στον αντρα που θα αρραβωνιαζοσουν? Γιατι τον χωρισες?
μενα φιλο ψυχολογο που μιλησαμε μου ειπε οτι ισως η καταθλιψη που ειχα στο παρελθον μου αφησε μια μανιοκαταθλιψη πισω.και γιαυτο αντιδρω τοσο υπερβολικα σε δυσκολες στιγμες.αλλα μου ειπε οτι αυτο θα το κοιταξουμε οταν ηρεμησουν τα πραγματα κ οταν θα ειμαι ετοιμη.εψαξα στο ιντερνετ να δω τι ειναι αυτο αλλα δε νομιζω οτι μου ταιριαζει απολυτα.τωρα θα δουμε...

λιλιουμ
15-05-2012, 22:19
Εγω νομιζω οτι απλα δεν ησουν αρκετα ερωτευμενη και συνειδητοποιημενη, οπως ειπες κι εσυ δεν εκτιμουσες οσα σου προσεφερε και ησουν λιγο εγωιστρια, οποτε ηταν ευκολο με μια "στραβη" να αντιδρασεις ετσι.. Πως και πηγαινατε για αρραβωνιασματα?? Λογω ηλικιας, οικογενειων, "καλου παιδιου" κτλ??

evitaki
15-05-2012, 22:26
Εγω νομιζω οτι απλα δεν ησουν αρκετα ερωτευμενη και συνειδητοποιημενη, οπως ειπες κι εσυ δεν εκτιμουσες οσα σου προσεφερε και ησουν λιγο εγωιστρια, οποτε ηταν ευκολο με μια "στραβη" να αντιδρασεις ετσι.. Πως και πηγαινατε για αρραβωνιασματα?? Λογω ηλικιας, οικογενειων, "καλου παιδιου" κτλ??
ημουν και ειμαι ερωτευμενη.το ποσο πολυ μονο η καρδια μου το ξερει...απλα οταν συζεις με καποιον δεν ειναι ολες οι μερες οπως τις ταινιες!!!

λιλιουμ
15-05-2012, 22:36
Ηθελες πραγματι αν χωρισετε οταν του το ειπες ή το εκανες για να τον πληγωσεις? Βασικα οτι και να σου λεμε εμεις τωρα, εσυ απλα πρεπει να χαλρωσεις και να κοιταξεις τη ζωη σου, και αυτος αν θελει θα ερθει.....

Lampros
15-05-2012, 22:38

Το να νομίζουμε κατι ή να βλέπουμε κατι διαφορετικο δεν σημαίνει ότι ειναι και η πραγματικότητα , μια τρέλα ερωτευμένη γυναίκα θα έκανε μια τέτοια σκηνή ζηλοτυπιας και νομίζω ότι στην περίπτωση αυτο έγινε και πολυ σωστα άκουσα , γιατι το είχε το μήνυμα στο κινητο του την στιγμη που έχει πλέον σοβαρή σχέση .
Αντιδράσεις απο την μια μερια υπερβολικές απο την άλλη παιδικές , υπαρχει αγάπη ? μπορει να πάρει χρόνο αλλα αν αγάπει θα γυρίσει πίσω .

evitaki
15-05-2012, 22:40
Ηθελες πραγματι αν χωρισετε οταν του το ειπες ή το εκανες για να τον πληγωσεις? Βασικα οτι και να σου λεμε εμεις τωρα, εσυ απλα πρεπει να χαλρωσεις και να κοιταξεις τη ζωη σου, και αυτος αν θελει θα ερθει.....
αχ βρε λιλιουμ φυσικα και δε το εννοουσα.το ειπα πανω στα νευρα μου!

λιλιουμ
15-05-2012, 22:48
Καταλαβα.. Του το εχεις εξηγησει αυτο? Οτι δεν ειναι οτι ηθελες να τον πληγωσεις η να τον χωρισεις, αλλα ησουν νευριασμενη και πληγωμενη και αντεδρασες ετσι γιατι ετσι σου βγηκε, ειναι η αντανακλασιτκη σου αντιδραση. Και μπορει να τον πληγωσε αυτο, αλλα θα προσπαθησεις να σκεφτεσαι στο μελλον περισσοτερο το πως θα νιωσει ο αλλος απο μια αντιδραση σου, και αυτος να καταλαβει οτι αυτο ειναι ενα στοιχειο του χαρακτηρα σου, oτι θες να φυγεις για να νιωσεις καλυτερα και οχι για να τον χωρισεις η να τον πληγωσεις, και οτι κανεις κατι οταν νευριαζεις χωρις πολλη σκεψη, οπως ολοι εχουμε αδυναμιες και ελαττωματα.. Αν του τα εξηγησεις αυτα ηρεμα και τα καταλαβει εχει καλως, αν δεν μπορει ή δε θελει, πραγματικα γυρνα σε εσενα και δουλεψε με τον εαυτο σου, και ολα καλα θα πανε ;)

evitaki
15-05-2012, 22:50
Καταλαβα.. Του το εχεις εξηγησει αυτο? Οτι δεν ειναι οτι ηθελες να τον πληγωσεις η να τον χωρισεις, αλλα ησουν νευριασμενη και πληγωμενη και αντεδρασες ετσι γιατι ετσι σου βγηκε, ειναι η αντανακλασιτκη σου αντιδραση. Και μπορει να τον πληγωσε αυτο, αλλα θα προσπαθησεις να σκεφτεσαι στο μελλον περισσοτερο το πως θα νιωσεις ο αλλος απο μια αντιδραση σου, και αυτος να καταλαβει οτι αυτο ειναι ενα στοιχειο του χαρακτηρα σου, οπως ολοι εχουμε αδυναμιες και ελαττωματα.. Αν του τα εξηγησεις αυτα ηρεμα και τα καταλαβει εχει καλως, αν δεν μπορει ή δε θελει, πραγματικα γυρνα σε εσενα και δουλεψε με τον εαυτο σου, και ολα καλα θα πανε ;)
του τα εξηγησα κατσαμε μιλησαμε,και μου ειπε οτι δε μπορει να το ρισκαρει.δε μπορει να μεμπιστευτει και να ξεκινησει παλι απο την αρχη.λεω πως θα αλλαξω αλλα κανεις δε του εγγυατε πως σενα χρονο δε θα κανω τα ιδια.οτι θελει να μεινει μονος του,να αδειασει το μυαλο του και οτι δε μπορουμε να ειμαστε πια μαζι :(

λιλιουμ
15-05-2012, 22:55
πρεπει λοιπον να μαθεις και για μελλοντικα να σκεφτεσαι και μια δευτερη φορα πριν αντιδρασεις ακραια, και οταν εισαι θυμωμενη να μετρας μεχρι το δεκα πριν πεις κατι που θα πληγωσει τον αλλο.. Αν δε μπορει να καταλαβει οτι δεν τιθεται θεμα εμπιστοσυνης αλλα κατανοησης της προσωπικοτητας του αλλου, μαλλον δε θελει, για αυτο αστο καλυτερα βρε κοριτσακι μου να παει.. ισως εχει κανει και καλη πλυση εγκεφαλου η μαμα του.. Δε σε κοβω να θες αντρα μαμακια, εισαι δυναμικη!!

evitaki
15-05-2012, 23:02
σιγουρα δε θελω να εχω μαμακια αντρα.αλλα ακομα δε ξερω τι εχει συμβει γιαυτο αφηνω λιγο χρονο.στην ουσια ουτε αυτος ξερει!στη μαμα μου της ειπε οτι μπορει να ηταν ενας ενθουσιασμος αλλα απο την αλλη μαγαπαει αδιαμφισβητητα.τη μια μερα ελεγε θα κανει τα παντα να μη με χασει και την αλλη οτι δε γινετε να ειμαστε μαζι.πριν το τσακωμο ελεγε οτι ειμαι οτι καλυτερο του εχει συμβει και μετα οτι ειχε απλα καποιες ευτιχισμενες στιγμες μαζι μου.μαλλον ουτε και αυτος δε ξερει τι θελει!θα τον αφησω μεχρι τελος του μηνα που θα παω να αδιασω το σπιτι και αν δε γινει τιποτα θα κανω μια νεα αρχη στη κρητη αναγκαστηκα.

λιλιουμ
15-05-2012, 23:09
Ο χρονος θα δειξει λοιπον!!

marilita2
18-05-2012, 13:17
evotaki δεν ειδα πουθενα τι μηνυμα ειδες στο κινητο του,εχει μεγαλη σημασια,μην τα ριχνεις ολα στα ψυχολογικα σου.
Ειναι λογικο να νευριασες αν ειδες μηνυματα ερωτικου περιεχομενου σε αλλη...σε αυτη την περιπτωση μαλλον ειχε ξενερωσει,ψαχνοταν και βρηκε μια πολυ βολικη δικαιολογια στη συμπεριφορα σου.Πιστευω οτι οσο καλο παιδι και να ειναι και οσο ερωτευμενος κι αν εδειχνε,απλα μπορει να του χει τελειωσει.
Αν σε αγαπαει αργα ή γρηγορα θα κανει κινηση για να τα ξαναβρητε,κι αν εστελνε μηνυματα σε αλλη θα επρεπε να ζητησει συγνωμη για την συμπεριφορα του...μπορει να χεις ανασφαλιες αλλα αυτο δεν συμαινει οτι πρεπει να τα ενεχεσαι ολα :)

evitaki
18-05-2012, 14:12
evotaki δεν ειδα πουθενα τι μηνυμα ειδες στο κινητο του,εχει μεγαλη σημασια,μην τα ριχνεις ολα στα ψυχολογικα σου.
Ειναι λογικο να νευριασες αν ειδες μηνυματα ερωτικου περιεχομενου σε αλλη...σε αυτη την περιπτωση μαλλον ειχε ξενερωσει,ψαχνοταν και βρηκε μια πολυ βολικη δικαιολογια στη συμπεριφορα σου.Πιστευω οτι οσο καλο παιδι και να ειναι και οσο ερωτευμενος κι αν εδειχνε,απλα μπορει να του χει τελειωσει.
Αν σε αγαπαει αργα ή γρηγορα θα κανει κινηση για να τα ξαναβρητε,κι αν εστελνε μηνυματα σε αλλη θα επρεπε να ζητησει συγνωμη για την συμπεριφορα του...μπορει να χεις ανασφαλιες αλλα αυτο δεν συμαινει οτι πρεπει να τα ενεχεσαι ολα :)
αστα βρε μαριλιτα γιατι μολις εμαθα οτι πηγε στο σπιτι και μαζεψε τα πραγματα του.οποτε μαλλον τελειωσε.ειχα μια ελπιδα αλλα τωρα δεν εχω τιποτα :(

marilita2
18-05-2012, 14:45
Να κρινεις τους ανθρωπους βασει πραξεων.Αν ψαχνοταν και με την πρωτη(δικαιολογημενη για μενα)αντιδραση σου,εστω και υπερβολικη,τα μεζεψε κι εφυγε με συνοπτικες....καλα εκανε κι εληξε αυτη η σχεση.
Ακουγετε σκληρο αλλα θα ταν χειροτερο να στε μαζι και να νοιωθει οτι τον πνιγεις.Εκτος κι αν ηταν μια κριση και μετα απ'αυτο το γεγονος επαναπροσδιορισετε και βελτιωσετε αυτη τη σχεση.
Ειμαι σιγουρη οτι αργα ή γρηγορα αυτο θα φανει,ακομα και αν τα μαζεψε κι αφυγε.Αν ειναι ερωτευμενος ακομα θα γυρισει,αν οχι θα μαθεις συντομα για καμια νεα του γνωριμια...κατι που θα σημαινει οτι μαλλον δικαιολογιες εψαχνε.
Ευχομαι αν τελικα δεν τα βρειτε,να το ξεπερασεις γρηγορα.

marian_m
18-05-2012, 15:21
Μάλλον είχε ήδη κουραστεί και σκεφτόταν τον χωρισμό και η φυγή σου του έδωσε την ευκαιρία να το πάρει απόφαση. Έτσι μου φαίνεται εμένα από αυτά που γράφεις. Σε αντίθετη περίπτωση δε νομίζω ότι θα ήταν τόσο απόλυτος και βιαστικός.
Εύχομαι το καλύτερο για σένα.

void
18-05-2012, 18:22
Εγώ σου εύχομαι να τα ξαναβρείτε μιας και τον αγαπάς τόσο αλλά θα σου πρότεινα να το δεις και λίγο στις διαστάσεις του ως προς το εξής σημείο: το γεγονός ότι σε ένα χρόνο προλάβατε ερωτευτήκατε, μείνατε μαζί, αρραβωνιαστήκατε και βάλατε στόχο να ζήσετε μαζί για το υπόλοιπο της ζωής σας, δε σημαίνει ότι υπήρχε αρκετή αγάπη και αφοσίωση για να γίνει αυτό και να προχωρήσει εντέλει.
Ο γάμος και αυτό το φορεβερ είναι πολύ μεγάλο βήμα. Εσείς δεν το υποστηρίξατε..εσύ σηκώθηκες έφυγες, αυτός δε σε δέχεται τώρα πίσω. Κλονίστηκαν με λίγα λόγια τα θεμέλια της σχέσης σας τα οποία λόγω μικρής παλαιότητάς τους δεν μπόρεσαν να αντέξουν.
Άλλο αγάπη ενός χρόνου που οδηγεί σε γάμο άλλο αγάπη τριών αλλο πέντε και πάει λέγοντας.
Σπεύσατε να καπαρώσετε ο ένας τον άλλον, να δώσετε μια συμβατική χροιά στη σχέση σας,χωρίς όμως να το εννοείτε. Γιατί αν το εννοούσατε θα το χειριζόσασταν αλλιώς και οι δύο.
Εσύ είδες ένα μήνυμα τσαντίστηκες και έφυγες.
Νορμάλ για σχέση μόλις ενός χρόνου. Όλοι έτσι κάνουμε. Διότι η ασφάλεια στη σχέση για να επέλθει - αν επέλθει- θέλει να περάσει καιρός. Ηρεμείς όσο περνούν τα χρόνια, ωριμάζει η σχέση, νιώθεις ασφαλής και ακόμα κι αν υποπέσει στην αντίληψή σου κάτι δεν ασχολείσαι, πόσο μάλλον να ψάχνεις κινητά ;-). Δεν κολλάνε αυτά ρε καλό μου σε σχέση που οδεύει σε γάμο. Αυτά πρέπει να έχουν λυθεί από πριν. Δηλαδή κάτι που θα προέκυπτε πραγματικά σοβαρό, πως θα το χειριζόσασταν εάν αντιδράτε έτσι σε αυτά?
Εγώ αν ήμουν στη θέση σας δε θα μιλούσα από δω και πέρα για αρραβώνες και γάμους. Θα άφηνα τη σχέση να προχωρήσει..χωρίς άγχος, όπως θα έπρεπε δηλαδή να είναι.
Τώρα οι γονείς - επειδή σίγουρα έχουν βάλει το χεράκι τους- να κάτσουν στα αυγά τους και να αφήσουν τον καθένα να ορίζει τη ζωή του και την τύχη του μόνος του. Είσαι πολύ μικρή ακόμα για να εγκλωβίζεσαι σε γονεϊκά στερεότυπα. Ας κάνουν και αυτοί λίγο υπομονή...μη σε πιέζουν.

evitaki
18-05-2012, 19:18
Εγώ σου εύχομαι να τα ξαναβρείτε μιας και τον αγαπάς τόσο αλλά θα σου πρότεινα να το δεις και λίγο στις διαστάσεις του ως προς το εξής σημείο: το γεγονός ότι σε ένα χρόνο προλάβατε ερωτευτήκατε, μείνατε μαζί, αρραβωνιαστήκατε και βάλατε στόχο να ζήσετε μαζί για το υπόλοιπο της ζωής σας, δε σημαίνει ότι υπήρχε αρκετή αγάπη και αφοσίωση για να γίνει αυτό και να προχωρήσει εντέλει.
Ο γάμος και αυτό το φορεβερ είναι πολύ μεγάλο βήμα. Εσείς δεν το υποστηρίξατε..εσύ σηκώθηκες έφυγες, αυτός δε σε δέχεται τώρα πίσω. Κλονίστηκαν με λίγα λόγια τα θεμέλια της σχέσης σας τα οποία λόγω μικρής παλαιότητάς τους δεν μπόρεσαν να αντέξουν.
Άλλο αγάπη ενός χρόνου που οδηγεί σε γάμο άλλο αγάπη τριών αλλο πέντε και πάει λέγοντας.
Σπεύσατε να καπαρώσετε ο ένας τον άλλον, να δώσετε μια συμβατική χροιά στη σχέση σας,χωρίς όμως να το εννοείτε. Γιατί αν το εννοούσατε θα το χειριζόσασταν αλλιώς και οι δύο.
Εσύ είδες ένα μήνυμα τσαντίστηκες και έφυγες.
Νορμάλ για σχέση μόλις ενός χρόνου. Όλοι έτσι κάνουμε. Διότι η ασφάλεια στη σχέση για να επέλθει - αν επέλθει- θέλει να περάσει καιρός. Ηρεμείς όσο περνούν τα χρόνια, ωριμάζει η σχέση, νιώθεις ασφαλής και ακόμα κι αν υποπέσει στην αντίληψή σου κάτι δεν ασχολείσαι, πόσο μάλλον να ψάχνεις κινητά ;-). Δεν κολλάνε αυτά ρε καλό μου σε σχέση που οδεύει σε γάμο. Αυτά πρέπει να έχουν λυθεί από πριν. Δηλαδή κάτι που θα προέκυπτε πραγματικά σοβαρό, πως θα το χειριζόσασταν εάν αντιδράτε έτσι σε αυτά?
Εγώ αν ήμουν στη θέση σας δε θα μιλούσα από δω και πέρα για αρραβώνες και γάμους. Θα άφηνα τη σχέση να προχωρήσει..χωρίς άγχος, όπως θα έπρεπε δηλαδή να είναι.
Τώρα οι γονείς - επειδή σίγουρα έχουν βάλει το χεράκι τους- να κάτσουν στα αυγά τους και να αφήσουν τον καθένα να ορίζει τη ζωή του και την τύχη του μόνος του. Είσαι πολύ μικρή ακόμα για να εγκλωβίζεσαι σε γονεϊκά στερεότυπα. Ας κάνουν και αυτοί λίγο υπομονή...μη σε πιέζουν.
void εχεις πολυ δικιο σε ολα!συγουρα βιαστηκαμε για ολα.και ΑΝ τα ξαναβρουμε συγουρα θα αφησουμε πισω τους γαμους και τους αρραβωνες.απλα εγω ημουν μαζι του επειδη τον αγαπουσα(ασχετα με την ανωριμη συμπεριφορα που ειχα) ενω αυτος μαλλον δε μαγαπαει τελικα.αν μαγαπουσε δε θα με αφηνε.θα μου εδινε μια ευκαιρια.τωρα σε οτι αφορα το κινητο του,αυτος ηξερε οτι το κοιταω γιατι το εκανα και μπροστα του!και αν δε του αρεσαι ας αλλαζε κωδικο.εδω η νονα μου 30 χρονια παντρεμενη ακομα ψαχουλευει το κινητο του!αλλα εγω δε το εκανα επειδη δε του ειχα εμπιστοσυνη!αλλο ηθελα να δω και τελικα αλλο ειδα!!!επισης να πω οτι οι δικοι μου γονεις ακομα δε ξερουν καλα καλα τι εγινε.απλα οτι χωρησαμε μετα απο ενα τσακωμο.ενω οι δικοι του τα ξερουν ολα.και τη μερα που ηρθε και μου ειπε τελος ολη μερα μενα τηλ ηταν και μιλουσε με τη μαμα του.δε μπορει αυτος ο ανθρωπος να αλλαξε τοσο σε δυο μερες.και τα λαθη που εκανα δεν ειναι και τοσο τραγικα,αν μαγαπουσε θα εδινε μια ευκαιρια.οποτε η αυτο ηταν η αφορμη για χωρισμο που ηθελε καιρο να γινει Η μανα και γιος με χορευουν στο ταψι!!!

void
18-05-2012, 19:26
εάν πιστεύεις κάτι τέτοιο τότε μην ασχοληθείς καλό μου παραπάνω...
Είναι πολύ άσχημο πράγμα να κατευθύνεται κάποιος από τους γονείς του.
Και δημιουργεί πολλά προβήματα στη σχέση. Εάν είναι αυτός τόσο αγκιστρωμένος στη μάνα του και αυτή τόσο παρεμβατική σε βαθμό που του διαστρεβλώνει την αντίληψη για τη σχέση σας, καλύτερα άστον. Πονάει ρε γαμώτο..αλλά σκέψου το σα μια επένδυση για το μέλλον.
Είσαι πολύ μικρή . Θα βρεθεί κάποιος άλλος. Και με τη σοφία που αποκόμισες από αυτόν θα ξέρεις πως να χειριστείς κι εσύ η ίδια κάποια πράγματα.
Άκου εκεί σε χορεύσει στο ταψί η μάνα του. Βρε ούστ :-)

evitaki
18-05-2012, 19:29
εάν πιστεύεις κάτι τέτοιο τότε μην ασχοληθείς καλό μου παραπάνω...
Είναι πολύ άσχημο πράγμα να κατευθύνεται κάποιος από τους γονείς του.
Και δημιουργεί πολλά προβήματα στη σχέση. Εάν είναι αυτός τόσο αγκιστρωμένος στη μάνα του και αυτή τόσο παρεμβατική σε βαθμό που του διαστρεβλώνει την αντίληψη για τη σχέση σας, καλύτερα άστον. Πονάει ρε γαμώτο..αλλά σκέψου το σα μια επένδυση για το μέλλον.
Είσαι πολύ μικρή . Θα βρεθεί κάποιος άλλος. Και με τη σοφία που αποκόμισες από αυτόν θα ξέρεις πως να χειριστείς κι εσύ η ίδια κάποια πράγματα.
Άκου εκεί σε χορεύσει στο ταψί η μάνα του. Βρε ούστ :-)
το ξερω οτι πρεπει να προχωρησω.δεν εχω αλλη επιλογη αλλα αφου ηταν δικη του επιλογη να χωρησουμε και εγω τον αγαπαω ακομα,ποναει παρα πολυ!και δε ξερω πως θα βρω τη δυναμη να παω παλι στο σπιτι μας και να πακεταρω :(